reede, märts 07, 2014

Pullerits: Kes väärib pilti olümpiaraamatu esikaanel?

Kui olin valmis saanud oma peatükid Sotši olümpia raamatust (vigur- ja mäesuusatamine, lumelauasõit ja lühirajauisutamine, Venemaa ameeriklane Vic Ivan Wild kui mängude üks kangelasi ja lisaks kommentaar uute alade pealetungi kohta) ning löönud oma töö tempoga kõiki teisi autoreid – ega vähemaga saanukski leppida –, tekkis peatükkide juurde pilte valides ka mõte, mis pildi ja kellest võiks panna raamatu esikaanele. Tavaliselt on olümpiaraamatu kaant ehtinud mõni Eesti medalivõitja, aga nüüd sellist polnud. Polnud isegi seda, kes jõudnuks teise kümnesse.

Mäesuusatamise pilte otsides leidsin Postimehe fotograafi Liis Treimanni fotoseeria Warren Cummings Smithist suurslaalomirajal (selle sissekande esimesed neli pilti). Esitasin raamatu toimetajale Gunnar Pressile oma argumendid, miks peaks just mõne neist piltidest panema raamatu kaanele. (Jah, eks neid tuleks püstiseks kadreerida.)

1. Neil piltidel on dünaamikat (versus staatilisus), on näha võistlusdraamat.
2. Piltides on saladuslikkust: kes see mees on, mis temaga juhtub, kas ta tõesti kukub?
3. Selline pilt olümpiaraamatu kaanel oleks ootamatu – ja paistaks raamatupoes muude kaanepiltide seas kindlasti silma.
4. Selline pilt iseloomustab tabavalt Eesti olümpiasportlasi Sotšis – tagumik käib vastu maad, mis on ilmne märk kõrbemisest. (Samas, kuna olümpiaraamat ilmub EOK egiidi all, võib see tõsiasi olla suurim vastuväide Smithi peaaaegu kukkuva pildi kasutamiseks – see osundaks liiga kujukalt Eesti sportlaste kehvale esinemisele.)
5. Mäesuusataja pilt saadab esikaanel sõnumi, et murdmaasuusatamine, meie rahvusala, on nüüdsest taandunud esiplaanilt.
6. Mäesuusataja pilt saadab esikaanel ka sõnumi, et aeg on hakata väärtustama teisigi talialasid, vaatemängulisemaid, mida soosib ka ROK.
7. Pannes kaanele Smithi, illustreeriks see tendentsi, mis hakkas vähemasti mulle Sotši olümpial teravalt silma (minu kajastatud alades oli selle kohta väga palju näiteid): globaalses maailmas ei ole sport enam nii riigi- ja rahvuspõhine nagu vanasti, sportlased ei ole kinnistatud ühe maa, sünnimaa lipu alla, vaid sport on muutunud palju internatsionaalsemaks. (Siin, olgu märgitud, pole küsimus selles, kas nimetatud tendents mulle meeldib või mitte.)
8. Last, but not least: Warren Cummings Smith oli Sotši olümpial slaalomis saavutatud 26. kohaga peaaegu et Eesti parim sportlane! Ainult iluuisutaja Viktor Romanenkov saavutas temast kõrgema koha. (Aga kuna Romanenkovi esinemine vabakavas oli selge ebaõnnestumine, siis oleks tema paigutamine kaanele põhjendamatu ja naeruväärne; Smith tegi aga tulemuse, mida võib igati pidada tema maksimumiks.)

Nagu nüüd teada, siis päris lõpuni ei õnnestunud mul toimetaja Pressi veenda. Aga täiesti prügikasti ta minu ettepanekut ka ei saatnud. (Eelmises lauses viidatud Delfi uudis eksib, märkides Smithi kohaks slaalomis 27.)

Mis pildi oleksite paigutanud Eesti olümpiaraamatu esikaanele teie?
******
Onion Creek Road, Moab, Utah. 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1-4: Warren Cummings Smith III Sotši olümpia suurslaalomirajal. Fotode autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 5: Warren Cummings Smith III Sotši olümpiakülas. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

113 Kommentaarid:

At 18:53, Anonymous Anonüümne said...

Kas 4ndal pildil sõidab Smith Wassbrgi? Mulle tundub see Smith piltide järgi täitsa sportlase moodi, head suusad (Fiherid, ilma auguta, aga head ikka), läikiv võistluskombe, võtab kurve nagu maailma parimad. Hea valik tagakaanele.

 
At 21:05, Anonymous Anonüümne said...

Venelane Vic Ivan Wild(e) ja venelane Romankov. Ei! - eestlane Romankov - sest ametlik meedia nagu ERR Sport väldiks juhuks üldse sõna "venelane" [Ja õigesti teeb?!], rääkides eestlasest Romankovist ja "Venemaa esindajast" Legkovist [Taas õige, Rossija on paljurahvuseline riik. Kuid Rossija ei ole sama, mis Venemaa.]
Vic Ivan Wild(e) on nagu tegelasenimi mõnest Stanislaw Lemi ulmeromaanist. Mitte enam inimkeelse nime moodi. Ega minul midagi selle vastu ole, et Romankovi eestlaseks nimetatakse. See on hea lahendus.
Vic Wilde ja Viktor Ani metamorfoosides on aga üks ratsionaalne iva, mida eestlased kahjuks ei noki. Korealane ja ameeriklane võtsid kodakondsusega koos ka vene nime (vähemalt osaliselt).
Eestlane Cummings Smith, aga samuti eestlane Christian Hausenberg kõlavad aga väga kummaliselt. Eestlus is a joke? Romankov ilmselt on Eestis sündinud, Eestiga tihedalt seotud - ja nimi ei riku meest. Cummings Smith, vabandage väga - it's a joke.

 
At 21:11, Anonymous Anonüümne said...

Mäesuusabrändide edetabel: Head, Atomic, Rossignol, Fischer, ...
Cummings Smith ei sõida poodiumisuusaga (veel üks põhjus pildi kaanele panekuks).

 
At 21:11, Anonymous Anonüümne said...

Vaata aga, surusid oma tahtmise siiski läbi ja pilt kaanel. Tubli poiss, pole põhjust nurisemiseks. :)

 
At 22:00, Anonymous Anonüümne said...

Te mehed ärge ajage miskit joru - Warren Cummings Smith on äärmiselt kaunis Eesti Nimi.

 
At 22:53, Anonymous Anonüümne said...

Miks Mukunga ei ole ilus eesti nimi?

 
At 23:24, Anonymous Anonüümne said...

Mina oleks esikaanele pannud Neiku ja tagakaanele Kilgi. Nii palju olümpiakuldasid ühes olümpiatsüklis pole enam ammu olnud.
Võime küll ilkuda soorituste taseme üle ja olla imestunud, et kuidas selise ettevalmistuse pealt üldse medalid tulla said, kuid eesmärk oli meestel siiski kokkuvõttes üllas (eks väike egotripp käi kõigil taolistel puhkudel asjale juurde ja siin võiks silma kinni pigistada):
toetada armastatud ja suurt sportlast tema mitte kõige kergemal hetkel.
Lisaks sinna sisse peidetud laiem sõnum, et omasid ei jäeta väljale maha. Seda sõnumit esitleti üldsusele vägagi jõuliselt (huvilisi ja ka reaalse rahaga osalejaidki oli ju korralik hulk) ning selle eest on need kaks härrat eelkõige - aga kahtlemata ka kõik ülejäänud osalejad - kindlasti tänu ära teeninud, olgu muuga kuidas on...

 
At 23:58, Anonymous Anonüümne said...

Ilm mängib vingerpussi ka Sveitši mägede vahel.
Engadini maratonil võetakse kasutusele nn koplistart ja starditakse jooksujalu. Kõik see on tingitud sellest, et järvejäält tuleb rahvas ära viia "koplitesse".

New starting area and «paddock start» for the Engadin Skimarathon 2014

The Engadin Skimarathon that will take place on 9 March 2014 will have a new starting area in Maloja; this has been decided at short notice. Large masses of snow and difficult ice conditions have made it impossible to build the starting area on the Lake of Sils; the start will be moved to dry land and will proceed along a new system using a «paddock start». The remainder of the original course from Maloja to S-chanf is in good condition – carrying out the 46th Engadin Skimarathon is currently not called into question.

Starting area and «paddock start»
The starting area of this year’s Engadin Skimarathon is located on the lakeshore in Maloja – in the passage between the Hotel Maloja Palace and the lake. It consists of a starting field 22 meters wide and waiting paddocks alongside for each of the starting categories.

The categories Elite and Elite A will start at 08:30 AM as planned and they will start from the starting area. The group Elite B will start straight thereafter. The runners of the categories Elite C, Main Groups A and B as well as the General Class will start in the «paddock start» system, which has been successfully used at other mayor international cross country races. They will first assemble on foot in the waiting paddocks alongside the starting field, from where they will go into the starting field in groups. There, they will put on their skis and start individually as soon as they are ready. Thanks to the chip technology, each runner’s starting time is taken individually on crossing the starting line, allowing to compute individual running times. The last groups will start approximately half an hour later than originally planned due to the splitting up of the participants into smaller starting groups.

https://drive.google.com/folderview?id=0B4gtMi9rCdrteXVXNWhEVFRFcVU&usp=sharing

 
At 04:12, Anonymous Anonüümne said...

23:58, see on äärmiselt huvitav. "Lahtristarti" tuleks hakata kasutama kõikjal, ühisstart tänapäeval on anakronistlik jäänuk, sama naeruväärne kui abielu mõiste piiritlemine erisooliste partneritega..
Olümpiaraamatu puhul aga pange tähele märget kaanel "EOK ametlik olümpiaraamat". Tegu on seega ilmselt promoraamatuga, mille [sh Pulleritsu "haltuuraotsa"] maksab lõviosas kinni Maksumaksja!
Sellest, et enne mune, siis kaaguta ärme räägimegi. Kas tänapäeval Eestis mõni raamat ja ilma toetuse või promota kirjutatakse? Ei kirjutata, sest keegi ei usu, et ilma Kultuurikapitali vm toetuseta oleks võimalik raamatut kirjutada.

 
At 08:50, Anonymous Anonüümne said...

04:12, hr Kelk peaks ka pühapäeval stardis olema ja loodetavasti teeb kasulikke tähelepanekuid.
Kuigi jah, herr Kelk on - nagu siiani teada - ju suurimaid lainestardi vastaseid üldse. Ikka kõik koos suures troppis tuleb stardist esimestel kilomeetritel tammuda, vot siis on üks õige maraton...
Lainestardi osas on väga häid näiteid juba ammu ilmast võtta.
Aga ka Vasaloppet on veel jätkuvalt tropiusku ja sedasi kangekaelselt vanast kinni hoides (traditsioonid maiäss!) tuhanded sõidavadki (loe: seisavad) esimest kolme km-t kuni 2h. OK, see aasta oli sula, aga kui stardihetkel on näiteks -20 kraadi ja siis pead 2h seistes külmetama...
Kusjuures lahendus oleks imelihtne, mis lisaks rajal olukorra kõigile meeldivaks muutmisele, teeks ka logistika tublisti mugavamaks ja massid ei peaks, sarnaselt rajal ootamisele, ootama veel ka teedel ummikutes - liikumise saaks ilusti hajutada näiteks 1,5h stardiaja peale ja asi sujuks kõigi jaoks sujuvalt nii teedel kui rajal.
Aga EI SAA, kogu aeg on nii olnud ja mida te üldse seletate!
Sellega on "vilgas arutelu" lõppenud ja järgmine kord on kõik troppis jälle kirudes koos...

 
At 09:40, Anonymous Anonüümne said...

8.50
"Kehval tantsijal on ka munad segamas" võiks kōlada tõlge tuntud lausest.
Kelk ajab õiget asja, mingi laine- kopli- ja eraldistart pole maraton!

 
At 10:04, Anonymous Anonüümne said...

Muidugi, 9:40, õige maraton on ikka see, kus sõitmise asemel saaks võimalikult palju paigal seista ja kohapeal tammuda. Tubli arusaam, tubli!
Ka nii elu edasiviiv, võiks isegi öelda, et lausa progressiivne.

 
At 10:07, Anonymous Anonüümne said...

Esikaanele tuleks panna Pulleritsu pilt , kes on tema arvavates rohkem eesti sporti promonud. Viimane aasta oleme lugenud oodi endale. Minu parimad suusad , tuttavad ,treenimisoskused, loomuldased grupisõidu( vingerdamise) oskused, MINA,MINULE, MULLE. Kuidas ma jõgeva rattaralli 5 ndast grupist üksi minema panin ja kõigile koha kätte näitasin. Tüüpilise ajakirjanduse kõrgeim vorm. Eesmärk ammu silmade eest kadunud . Ainult soov koguda klikke ja kuulsust. Kuna olümpial sporlased tulemusi ei teinud siis oleks ju aus ajakijanikele au jagada, ilma kelleta ( nende arvates) ei saaks tippsport üldse toimida.

 
At 10:19, Anonymous Anonüümne said...

Kle. 10.04
Mõtle rahulikult ja käi ikka ise ka mõnel suusamaratonil ära!
Olen ise sõitnud vähemalt 60 maratoni, sh. 3 Vasat, 2 Engadini jt. Pole probleeme olnud ja paigal pole kunagi seisnud. Kuskohas sina sõidad, tõesti ei tea....

 
At 10:21, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits ei kvalifitseerunud esikaanele, küll aga Tobreluts.
http://sport.postimees.ee/2721192/piltuudis-sotsi-olumpiaraamatu-esikaanel-on-indrek-tobreluts

 
At 10:31, Anonymous Anonüümne said...

Seista saab osavõtu esimesel aastal, võib-olla ka pisut teisel korral. Ongi hea aeg ringi vaatamiseks ja meluga harjumiseks. Edaspidi sõidad juba täiega. Mass-start tagab selle, et esimesena lõpetanu on ka kiireim suusataja.

 
At 10:32, Anonymous Anonüümne said...

Esikaanele tuleks loomulikult panna Puutini pilt, ainult tänu Vladimir Vladimirovtšile suudeti mandunud lääne politikaanide ponnisuste kiuste läbi viia poliitikast vabad taliolümpiamängud subtroopikas. Poliitikaga hakati pihta alles peale Sotšit, aga Olümpia ajal ju relvad vaikisid, nagu see Antiik-Kreekaski kombeks oli ja selle ülla traditsiooni garandiks oli ei keegi muu, kui VVP isiklikult.

 
At 10:41, Anonymous Anonüümne said...

10:19, olen su nimetatud maratone sõitnud ja kokku saan neid lugeda samuti kümnetega, nii et võta selles osas täitsa rahulikult.

Ei pea kaugelt otsima ja vaatame kasvõi kõige viimast sõitu. Küsi näiteks Pealtnägija-meeste käest, mitu tundi nad Vasal esimest tõusu sõitsid ja kui lõbus selline algus oli. Seejärel lahuta temperatuurist 15-20 kraadi ja sõida esimene tõus mõttes kasvõi Kagge ajaga uuesti läbi. Päris lõbus, mis?

Suurüritused ei ole ainult esimesele paarile tuhandele mõeldud, korraldaja peab hea seisma, et kõigil 16 tuhandel oleks võimalikult meeldiv osaleda.

Rasmus Kagge Vasaloppetist:
http://podcast.kuku.ee/2014/03/03/intervjuu-2014-03-030948/

 
At 13:25, Anonymous Anonüümne said...

paigaltammujatele----ilmselt trennis tammute ka paigal,kui mitte siis saaksite igal maratonil kohe suusatama hakata,siin ongi asja konks.Need pealtnägijad pole ju kunagi trenni teinuds.s. o. paigaltammumine.

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

Priit, milline on Puutini plaan? Sinu arvamust sooviks tahaks kuulda. Ja kas see, et Sa blogis vahete-vahel rahulike anonüümsete kommentaatorite kommentaare kustutad, ei näita, et ka Sinus on peidus veriseid diktaatorlikke jooni?

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

NB! USA senaatorid nõuavad Rossijalt jalgpalli MM-2018 korraldamise õiguse äravõtmist. Mida arvad? Või on sul pohhui? Ja kas peaksime Venemaad nimetama ikkagi Rossijaks või mingit muud moodi?

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

13:25

100500+!

 
At 13:59, Anonymous Anonüümne said...

Väga õige,10:32. Ja MM-2018 tuleks kindlasti Venemaale anda, kui võimalik, siis ettepoole tuua. See on reaalne võimalus regiooni kasvõi ajutist rahu tuua. Sotši näitas, et Putin peab sõna ja paneb Olümpia ajaks relvad maha. Muus osas ei saa Venemaad usaldada.

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Kuulasin Kagge jutu ära. Lainestardi kontekstis pole siin midagi viidata. Mees sõitis tagant lôpust sobimatu suusa ja vähese treenitusega vist 10,5h. Ja oli rahul. Vōib oletada, kui selle treenitusega harrastajal oleks stardis ees n.ö. " vaba vesi", oleks paljudel kepsud kotti paugutatud juba enne poole distantsi läbimist. Seega- kui sōidad enda vōimete kohases stardigrupis, pole millegi üle nuriseda. Sinna gruppi jõudmine võtab ehk 1-2 maratoni aega, aga mis teha. Paremat rajakvaliteeti ei taga ka viitstart.
Tehke parem trenni ja ärge nurisege pseudoprobleemide üle!

 
At 16:47, Anonymous Anonüümne said...

Näita inimesele kuud, tema vaatab ikka sõrme... Aga proovin korra veel näidata.
Vaata, 14:07, keegi pole rääkinud, et lainestart kuidagi paremat rajakvaliteeti pakub. Aga paremat sõidukvaliteeti pakub ta suurmaratonidel enamusele sõitjatele küll ja sellest ongi jutt. Kas nii elementaarne tarkus käib tõesti üle mõistuse?

Ütled: "Vōib oletada, kui selle treenitusega harrastajal oleks stardis ees n.ö. " vaba vesi", oleks paljudel kepsud kotti paugutatud juba enne poole distantsi läbimist."

Ei saa ka selle väitega kuidagi nõustuda. Mitmed Worldloppeti maratonid on juba aastaid olnud lainestardiga ja pole seal märganud, et sõitjatel oleksid kepsud kotis. Tulevad rõõmsalt ja omal jõul finišisse.
Ära nii palju oleta, vaid sõida läbi mõned lainestardi maratonid kuskil tagumises grupis ja tee seda ka näiteks Vasaloppetil, ning siis vasta uuesti küsimusele, et kumb variant suurmaratonidel on tervemõistuslik ja osalejatest lugupidav ja kumb tagurlik aegadehämaruse (kus osalejaid oli vaevalt mõni tuhat) jäänuk.

PS. Kui Kagge (või kes iganes tagumistes gruppides) oleks pidanud 1:23, mis tal kolme km peale kulus, paigal tammuma -20 kraadises külmas, mis sa arvad, kui rahul ja elevil ta siis oleks üritusega olnud?
Paremal juhul oleks saanud tõsise külmetushaiguse, halvemal juhul lõpetanud haigemajas.

 
At 17:01, Anonymous Anonüümne said...

Nöus 16:47ga. Lisaks juurde, et elagu kivipead oma kivistunud arusaamadega! Mass-startide jms, töenäoliselt ka laiemalt elust arusaamisega üldse.

 
At 19:08, Anonymous Anonüümne said...

aga samuti eestlane Christian Hausenberg kõlavad aga väga kummaliselt. Eestlus is a joke?

on jah joke. Maicel Uibo, Christian Veski,
võtke jooksuportaalis mõni protokoll lahti ja vaadake eesnimesid. Mina leidsin sellise Cevin-Anders

 
At 19:21, Anonymous Anonüümne said...

Mis see jooksuportaal on?

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

Avara pilguga ja paindlike arusaamadega mehekestel on ju demokraatlik ôigus mitte osaleda mass-stardidega võistlustel! Keegi veel astub suusa peale või hakkab aeglaselt edenedes külm - kellel seda vaja. Täitsamehed Kelgu kõrval, kes on illmselt igavene kivipea...

 
At 20:02, Anonymous Anonüümne said...

Kagge oli Smågani punktis ( 11 km stardist) ajaga 2.01.
Kui esimene 3 km läbimiseks kulus 1.23, siis sai ju üsna ruttu "kihutama" hakata;)))

 
At 20:16, Anonymous Anonüümne said...

KELGU KULD

Lund põle ammu tuld
Maa on muld
Vaikinud on hundi ulg
ja sumbunud on
kelgu kulg.
...........
Kuid pangaarvel puhas kuld!

 
At 21:29, Anonymous Žürii esimees said...

20:16-le võib küll tänasel ilusal naistepäeval püüdlikkuse ja teema aktuaalsuse tõttu preemiaks ühe nartsissiõie kinkida. Kätte saab esmaspäeval valvelauast.

Aga loodetavalt herr Kelku homne lainestart väga närviliseks rajal ei muuda ja ta suudab ilma ekstsessideta lõpetada. Asi on isegi veel palju nutusem, kuna tegu pole mingi tavalise lainestardiga, vaid härrad sunnitakse suisa koplitesse minema ja suuskigi ei lubata jalga panna.
Ohh häda...

 
At 21:46, Anonymous Anonüümne said...

WL Masterina ning protokolli tagumise otsa suusatajana ütlesksin oma arvamuse teemal mass-start vs laine-start:

Praktikas on enamik suuremaid maratone: Birkie, Marcia, Finlandia, American Birkie tänaseks valinud lainestardi. Ka Engadin on sellele tänaseks üle läinud. Sisuliselt on jäänud suurematest kaks viimast mohikaanlast - Vasa ja Tartu.

Ma olen võib-olla veidi romantik, aga mulle meeldib mass-start - see tunne, mis Sind valdab koos 16'000 + inimesega Vasa stardis kaalub minu jaoks üle selle tammumise esimesel tõusul. Tõsi, korra on selle tõttu mul ka Vasa pooleli jäänud, kuna esimese 5km läbimiseks kulus 2,5h. Lisaks on Vasa arendanud täiuslikkuseni võimetele vastava stardigrupi saamise, seega, kes on tugev sõitja saab startida ka õigest grupist.

Tartus pole probleem üldiselt tänase osavõtjate hulga juures liiga tõsine - kui startida lõpust ning olla ka tasemelt viimase kolmandiku sõitja, siis tegelikult probleemi pole. Pigem vajaks edasiarendamist paigutuse süsteem, et ka need, kes varem TM-i sõitnud pole, kuid kel on korralik tulemus all olemas, saaksid startida võimetekohasest grupist.

Tom

 
At 22:52, Anonymous Anonüümne said...

Suuskade ettevalmistamine. Legkov ja Tšernoussov treenivad eraldi ja - erinevalt Pullertsust - saavad määrdemeesteta hakkama.

 
At 00:35, Blogger Lauri Peil said...

pisut teisel teemal aga siiski haakuvalt. Priit, kes kogu aeg räägib, kuidas tema ainsana teeb oma kodutöö ja kuidas tuleb intervjuud teha ja mida kõike, kas selline bläkk siis ikka on lubatav? praegusel hetkel on 'intervjuus' kirjas olev vähemalt keskkooli bioloogiatunni tase (kui faktid õigetpidi oleks), mõnedes kohtades isegi algkooli/põhikooli teadmised...

***
"Nüüdseks oleme saanud valmis esimese osa tüvirakkudega kreemidest, mis sisaldavad hästi palju ka muid komponente, nagu siidiproteiine kahes erinevas aminohappes, millest väiksed tungivad sügavale naha sisse ja tagavad pikaajalise niisutuse, suured aga kaitsevad nahka pealt nagu siid. " Priit Pulleritsu lause tänases Arteris ilmunud intervjuus Ruth Oltjeriga. Huvitav, kas Pullerits ise mõtles selle lause välja (eriti selle kuidas siidiproteiinid on aminohapetes) või kirjutas lihtsalt intervjueeritava absurdsused üles.
***

tsitaat võetud sõbra FB kommentaarist aga ka veebis olevas artiklis on see lause nii kirjas http://naine24.postimees.ee/2721350/ruth-oltjeri-edu-pant-kirg

Priit, kiire (molekulaar)bioloogia-alane koolitus? kuidas saab siis näiteks Su dopingu-alaseid jutukesi tõsiselt võtta, kui sellised lapsused läbi lipsavad?

 
At 01:24, Anonymous Anonüümne said...

Miks peaksid inimesed laupäeval, väljateenitud puhkuse ajal tahtma molekulaarbioloogia tehnilistesse peensustesse süüvida? Või üldse tahtma maailma asjadel, mingite raha-, showbisnise või kasvõi teaduse kuulsuste tegemistel "kätt pulsil" hoida. Laupäev on muude asjade jaoks. Mis ei vabanda muidugi ebatäpselt kirjutamast.

 
At 02:56, Anonymous Anonüümne said...

"Rootsit esindava Aregawa" (Jooksuportaali väljend) superjooks Sopoti MM-l 1500 m (uus Rootsi rekord ja napilt kehvem kehtivast maailmarekordist) on tekitanud elava diskussiooni Rootsi jooksufoorumis

Swedish Records of new immigrants!
Hi,
I reflected a little over when the new Swedish girl from Ethiopia beat Marlin Ewerlöws Swedish record. Is that really right? '. Should be two categories, to grow up and Spinga in winter country, Sweden, is not the same conditions to grow up and work out in hot countries. A Swedish record, should only counted grew up in Northern conditions.,

kirjutab 1961. a sündinud Rolle Väsby vallast. [Google Translate tõlge]
Ai, kuidas Rolle seejärel saab!

 
At 03:12, Anonymous Anonüümne said...

An interesting topic that is close to the limit of the "allowed". One way to avoid ethical discussion is of course to Swedish record is set in Sweden! Such as Stadium record is set right on the Stockholm Olympic Stadium.
riskib arvata Bengt Malmöst, ..

Swedish record; A record set by Swedish. Point. -- Henry, Eskilstuna
Agree with the Swedish record to be brought by the person who complies with the rules that exist. End of story. -- Jan, Täby
jne

 
At 08:09, Anonymous Anonüümne said...

mina paneksin OM raamatu esikaanele Leo Komarovi.
kah Priit

 
At 09:04, Anonymous Anonüümne said...

Olümpia on audio-visuaalne vaatemäng. Kirjutada olümpiaraamatut, on pea sama, nagu panna paberile laulupidu.
Selles mõttes pole vahet, kes kaanel. Teema ise näikse samuti vähe kedagi loksutavat.

 
At 09:50, Anonymous Anonüümne said...

Mina paneks Kälbi koos tema kirjanduslikku tippvormi seadistatud tsitaadiga: "tippvorm jõudis olümpiat silmas pidades kätte mõni päev soovitust hiljem"

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

Kõik kes siin Priidu kallal irisevad, palju teil mehed on kehtivaid maailmarekordeid - null ilmselt. Priidul on neid 5!!! (4 suusas ja 1 rattas).

 
At 10:27, Anonymous Anonüümne said...

Kuule, 00.35, mis tos lauses vääriti on? Too ju pr Oltjeri öeldu, mitte Pulle.ritsu lause, ja ei ole inimese , s.t. intervjueeritu tausta teades põhjust kahelda, et too teab, milest räägib. Küsimus on hoopis selles, kas sa ka ikka tead, millest räägid või lahmid ja süüdistad niisama. Kui on pretensioone, esita need pr Oltjerile, mitte ära klähvi niisama nagu koer kuu suunas.

 
At 10:50, Anonymous Anonüümne said...

Kuule 10.27, sul kah gümnaasiumis- keskkoolis bioloogiatunnis käimata? Tehke mulle siis selgeks kuidas valgud (proteiinid)saavad aminohapetes sisalduda, mina teadsin varem, et hoopis valgud koosnevad aminohapetest.

aink

 
At 15:33, Anonymous Anonüümne said...

Olen Tomiga nõus. Tunne mis saadakse kogu suure massi hulgast startides ja aastakümneid muutumatu traditsiooni jätkumine on väärtus omaette.
Olen oma ainukesel Vasal startinud oma grupist üsna eesotsast ja jäänud selle korraga väga rahule.
Samas olen startinud lainemaratonidel Birkel ja Transjural mitte oma grupist ja näinud vett ja vilet et vabasse vette sõitma saada.
Ehk määrav ongi saada stardis endale võimetekohane paigutus ja see peaks kaasaja infotehnoloogiat arvestades olema igati võimalik.

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

Priit, mis soost on Abeba Aregawi? Vt ülakeha proportsioone.

 
At 15:52, Anonymous Anonüümne said...

Semenya körval on Aregawi täitsa naine, kuid siiski, jöu ja liigutuste poolest tegemist noore mehega

 
At 17:03, Blogger Kaur said...

Raamatu kaantele Putin. Ausalt ka, need olid tema ja ainult tema mängud.

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

Ammu pole Taaramäest juttu olnud. Kuidas vorm ja tervis. Varsti peab panema hakkama, Taaramäed aga neetu

 
At 18:31, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäe meeskonnakaaslane Gert Jõeäär võitis just tuuri Belgias, aga kas ka Vader seal sõitis ja kui, siis kuidas läks - vat sellest meie professionaalne spordiajakirjandus vaikib.

http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/gert-joeaar-voitis-velotuuri-belgias.d?id=68202503

 
At 19:37, Anonymous Anonüümne said...

mõtlesin, et Cummings Smith on keegi pornotäht.. kas Tobreluts, Cummings Smith jne pole aja ja talendi raiskamine? Eriti praegusel ajal, kus Euroopa piire hakatakse ümber joonistama?

 
At 19:44, Anonymous Täitsamees said...

Ühele ema, teisele tütar. St et Tomi argumentidest ja romantilisest lähenemist saan ma väga hästi aru ja aktsepeerin täielikult, kuid ise olen kindlalt lainestardi pooldaja.
Peamine argument on see, et kes on teise poole suusataja, see võib startida nii õigest grupist kui veel vähegi annab, kuid Vasa esimest tõusu sõidab ta ikka 45min -2h ja seda tegevust on siiski raske suusatamiseks nimetada. Lainestardi korral sellist jama poleks.
Samuti ka TM-il viimastest gruppidest startides saab sõitma hakata vähemalt poole tunni pärast - ja seda on palju.

Loodetavasti läks hr Kelgul täna hästi ja ta sai meeliülendava kogemuse osaliseks - selline asjade käik võiks veel säilitada juba kustuvat lootuskiirt.

 
At 20:53, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas võiksid lähemalt kirjutada Jõgeva rattarallist? Mida see endast kujutab, kuidas sinna saab ja kas inimesel, kes muidu ratast ei sõida oleks mõtet sellest osa võtta.

 
At 20:54, Blogger Priit Pullerits said...

Hmm, mehed, ma pole küll Vasal käinud ega kavatse ka sinna minna - mina dekadentlikele svenssonitele, kelle eest võistlevad poolmehelikud aafrika naised, oma raha ei vii -, aga mõtlen, et laias laastus, mis vahet seal on, kas oodata 45 minutit kuni tund esimesel tõusul, seal siiski pisut edasi liikudes, kui passida stardialas, et millal küll liikuma saab hakata. Või on seal tõesti stardialas tuhandeid, isegi rohkem kui kümmet tuhandet inimest mahutavad soojakud, kuhu kõik oma laine ootajad külma korral saavad varjuda ja seista, seista, seista...

 
At 20:57, Blogger Priit Pullerits said...

Jõgeva rattaralli on äge, 20:53! Tartu rattarallil on hiigelgrupid, kus lihtsalt loksud lõpuni, aga Jõgeva sõidul saab paugutada ja "nalja" teha ja sõit on kohati palju erksam ja pingelisem kui Tartu rattarallil. Olge hea ja lugege mu mulluse Jõgeva rattaralli muljeid eelmise aasta vist maist! Minu suurim rattavõistluselamus eelmisest aastast!

 
At 21:09, Anonymous Anonüümne said...

Priit, selles see võlu seisnebki, et lainestardi korral tuleb iga mees kohale oma stardi ajaks. Pikalt oodata ei tule kuskil. Engadinil, täna, näiteks starditi 55 min jooksul (esimene lähe 8:30, viimane 9:25).
Vasal oleks mõistlik hajutada stardiaeg 1,5-2h peale ja kohale tuled täpselt sama palju enne oma lähet nagu praegu tuled TM starti. Lihtne.
Boonuseks veel see, et ei mingeid ummikuid, isegi mitte TM-il Tartu poolt tulles...

 
At 21:23, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

Internetist leiab, et Jõgeva rattaralli (mis toimus vist esimest korda) sai kohe esimesega pauguga valituks 2013. a parimaks regionaalseks spordiürituseks. Jõgevale saab rongiga ja kaardile vaadates toimub ralli väga huvitavas ja looduslikult kaunis piirkonnas. Peaks vist ka ratta välja otsima ja rallile minema )

 
At 21:34, Anonymous Anonüümne said...

Aga kuidas on Jõgeval lood turvalisusega? Otse öeldes, kas pole ohtu peksa saada. Jõgevalt on sirgunud pätitaustaga tegelasi, mõni neist rattailmaski kuulsust teeninud..

 
At 21:59, Anonymous Anonüümne said...

Vaata, 21.09
Mitu välismaratoni (s.h. Vasa) läbinud oled? Sul on vist raske ette kujutada, et enamasti käiakse väljamaal suusatamas sõpruskonniti ja tihti perekonniti (ka kohalikud inimesed).
Selgita palun mulle, kivipeale, kui seltskonnas on üks transavahend ja vähemalt 6-7 erineva võimaliku stardiajaga osalejaid, kuidas see logistika välja peaks nägema??! Pole tarvis udu ajada mingist säästust ja loogikast ise asjasse süvenemata!
Õnneks on Kelk suutnud vähemalt siiani tervet mõistust säilitada.

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

"nagu kirjutab eesti parim ja tuntuma auguga kõrendsportlane, siis üle 5:00 ajaga ei ole tegu jooksmisega", kirjutatakse internetis.
Veel kirjutatakse internetis, et Bostoni maratoni korraldajad ei luba enam starti scout-seljakottidega "laigulisi" (kamuflaažis sõdureid), kes on Ameerikas hakanud langenud kamraadide mälestuseks maratone täisvarustuses läbi marssima. (http://www.runnersworld.com/fun/baa-admits-we-hate-military).

 
At 23:16, Anonymous Anonüümne said...

21:34 loll saab kirikuski peksa.

Teet

 
At 02:04, Anonymous Anonüümne said...

Lugupeetud kivipea - nagu te end nimetate - ja mul pole ühtegi põhjust selles ka kahelda.
Vaadake, olen osalenud enamusel WL lainestardi maratonidest, ka suurema seltskonna ja ühe vahendiga ning sellist üüüüratut lahendamatut logistikaülesannet - nagu te püsti panite - pole ühelgi korral tekkinud. Täpselt vastupidi, kõik on olnud väga sujuv ja mugav.

Teen ettepaneku, et külastage järgmisel hooajal (kindluse mõttes esimesel aastal vaatleja positsioonis) kas Marciat, Engadini, Birket vms ja jälgige, filmige, tehke vajadusel märkmeid, kuidas inimesed liiguvad ja mida ning millal nad maratoni päeval teevad.
Seejärel pärast korralikku analüüsi võiks juba nagu hakata tekkima arusaam, et kuidas inimestel gruppidena liikuda on võimalik.

Alustada võiks aga sellest, et natukene mõelda, et kuidas eile üle 12 tuhande inimese Engadinil ikkagi starti jõudis ja millega nad tulid. Et kas oli üle 12 tuhande väikse sõiduki või kuidagi teisiti...

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

Kui Vasal saab startida esimese poole sees, siis ummikut sisuliselt ei ole, seismist ammugi mitte. See lainestart on tänapäeva võrdõiguslikkuse tulemus - kõik kes kohale tulla suvatsevad, peavad saama sõita nii nagu esimeses reas/grupis. Et muidu ei ole õiglane. Et ma ju maksan samapalju, kui esimese grupi sõitjad. Teate , ei pea. Mitte midagi ei pea. Ja kui elu ainus eesmärk ning mantra on "mugavus" ning "mina", siis pole vaja tulla mass-starti. Võib käia teistel WL sõitudel. Nendel, mida on enamus. Mina seevastu sõidangi ainult Tartut ja Vasat, sest lainestarte ma ei taha. Ja muide, mina ei jaura, et tehke Birke või Marcia mass-stardina. Ehkki võiks, sest see meeldiks mulle.

 
At 09:36, Anonymous Anonüümne said...

Kevad on meestel vere vemmeldama pannud:)
Unustage suusad, ratast tuleb sõitma hakkata.

 
At 09:57, Anonymous Anonüümne said...

Sotši medalistatistika ka mäesuusa-aladelt. Pilt on palju kirjum, kuid ka siin on ühe tootja suusad medalite arvu poolest teistest peajagu üle:
1. Head (5K-3H-2P)
2. Stöckli (2K)
3. Atomic (1K-2H-1P)
4. Salomon (1K-1H-1P)
5. Blizzard (1K)
6. Fischer (2H-1P)
7. Rossignol (1H-4P)
8. Dynastar (1H)
9. Nordica (1P)

I.A.

 
At 10:23, Anonymous Anonüümne said...

Eesti asjaarmastaja jaoks pole vahet, mis marki kasutada.

 
At 11:19, Blogger Priit Pullerits said...

Te võite siin lainestardi heaks kui palju lokku lüüa, see ei maksa midagi - ma olen kindel, et Indrek Kelk ja Ko-l on nii palju mõistust peas, et mitte selle lääne võrdõiguslikkuslollusega kaasa minna. Ja nii palju kui olen Indrek Kelguga rääkinud, siis tema mass-starti hüljata ei kavatse - ja õigesti teeb. Igasugune lainestart jms on nannipunnidest ja hellikutest pehmodele. Lainestart Jõgeva ja Tartu rattarallil kah või? Ärge ajage naerma! Unustage ära!

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

A mis sa selle peale ütled Priit?
http://www.ohtuleht.ee/567396/ott-jarvela-sport-ja-poliitika-on-lahutamatult-seotud

 
At 12:43, Anonymous Anonüümne said...

Harva on juhust olnud Pulleritsu seisukohtadega nõus olla, kuid sellele avaldusele, 11.19 "kirjutan alla"

 
At 12:50, Anonymous Anonüümne said...

Tamsalu-Neeruti jääb ära :(.

Saab veel järgmine nädal Tallinna maratonil startida.

 
At 13:37, Anonymous Anonüümne said...

Mida spordiblogi lugejad arvavad sellisest uuest spordialast? Kas oleks heaks vahelduseks muude treeningute kõrval?
Olen aru saanud, et näiteks Peep Pahv ja Risto Mehine on alast vaimustuses.

"Internet kubiseb videotest, kus kaunid ja graatsilised naised ennast sulgkergelt ümber posti keerutavad. Minuga see nii muidugi ei olnud," rääkis ta. Post tundus talle kõva, külm ja võõras, kuid pärast esimest keerutust oli rõõm meeletu.
Kuna enda elamises polnud posti üles panna võimalik, tellis ta selle esialgu vanemate koju. "Isa rääkis, et kullerionu oli pakki üle andes mõnusalt muianud. Eks eelarvamusi on ikka veel," märkis ta.
"Leidub skeptikuid, kes arvavad, et tegemist on striptiisi intensiivkursusega, kuid see ei pea paika,". Tema sõnul on loomulikult postitants sensuaalne. "Samas saab kõike sensuaalseks muuta. Näiteks tooli peetakse neutraalseks objektiks, ometigi võib selle peal väga erootilisi koreograafiaid läbi viia," arvas ta.

Postitantsu eestvedajad on mitmeid kordi püüdnud postitantsu olümpiaalade nimekirja saada.
Aga kellel veel posti kodus pole, see saab igal ajal harrastada kepitantsu, kuna igal suusatajal on kindlasti hulgim keppe, millega tantsida.

http://www.aripaev.ee/article/2014/3/8/postitantsu-treening-murrab-rutiini

http://sport.postimees.ee/1111626/uskumatud-fotod-sportlik-postitants-tegi-ulekaalulisest-abielupaarist-seksisumbolid

 
At 14:01, Blogger Priit Pullerits said...

...Disgusting.

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

Ehtsad tarahumara jooksujalatsid -
http://www.etsy.com/listing/152381283/handcrafted-traditional-tarahumara?ref=market

 
At 14:33, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tülgastavat pole seal midagi, risti vastupidi! Lisaks arendab hästi kogu keha. Olen isegi juba mõnda aega mõelnud posti soetamisele. Pealegi, äkki see ongi üks väikse riigi tulevikualasid, millega maailmas läbi lüüa?

 
At 14:37, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:51, Anonymous Rein, bussijuht said...

http://sport.postimees.ee/1111626/uskumatud-fotod-sportlik-postitants-tegi-ulekaalulisest-abielupaarist-seksisumbolid


vaatasin pilte ja ei saanud päris aru - kumb neist see 48 aastane bussijuht Steve on?

 
At 14:54, Anonymous Anonüümne said...

Mida arvate Kaljuveere projektist et meil on nii andekad noored laskesuusatajad kellele peab miljon euri toetust otsima?
Minu meelest vägagi küsitav. Gaimigreetede tase ongi juuniorite võistlus, kes usub et taäiskasvanute hulka jõuavad?

 
At 14:59, Anonymous Anonüümne said...

Puust post ei kõlba vist, võib pinnud saad jne.

 
At 15:13, Anonymous Valdo, trammimontöör said...

Rein, küsi Risto käest, tema teab kindlasti, tal on alati taustatöö väga korralikult tehtud.

Aga, 14:54, pole probleemi, kui gaimigreeted laskesuusas ei löögi läbi, siis meie tulevikualal postitantsus löövad nad kindlasti ja raha, mis nad täna füüsisele panevad, pole mingil juhul ära raisatud. Postitantsus võib spetsiaaltreeningutega alustada ka hiljem, sellest pole midagi. Tähtis on aga noorena kõva üldbaas alla saada.

 
At 15:36, Anonymous Rein, bussijuht said...

Aitüma Valdo ammendava vastuse eest. Oled minu (ja Ansipi) sõpruskonda vastu võetud.

 
At 15:44, Anonymous Anonüümne said...

Puust post kõlbab küll: http://www.youtube.com/watch?v=G5DzLg8TYIs

 
At 15:47, Anonymous Anonüümne said...

Kisub delfiks

 
At 15:54, Anonymous Anonüümne said...

15:47, sinisel esmaspäeval väike lõbusus ei tee vast paha. Aga liiale ei maksa minna, see on öige.

 
At 16:37, Blogger Priit Pullerits said...

Näete, nii kui ma oma argumendid lainestardi vastu letti lõin ja selle pooldajad ära klassifitseerisin, on teema edukalt lõpetatud.

Tore, et ilm soosib Jõgeva rattaralliks valmistumist. Eile ja üleeile käisin tuult murdmas. Tegite ka ikka sama? Rauad paremale ja läks! Sest Jõgeva rattarallil on tõuse küll, sealt peab jõudma üles kangutada. Too pole mingi lainestardi-pehmode sõit.

 
At 16:59, Anonymous Kaarel said...

õige Priit!
Näita neile pehmodele kuidas Tartu mehed tegusid teevad.

 
At 17:09, Anonymous Pehmo vend said...

Muidugi, kui sa nannipunnid nii jõhkralt kõik paika paned nagu sa panid: "Igasugune lainestart jms on nannipunnidest ja hellikutest pehmodele.", ei julge enam ükski pehmo midagi plõksida.
Väike tõde poksiringist. Vastast tuleb tampida, aga maha lüüa ei tohi, muidu on nii, et no pain no game! :)

 
At 17:22, Anonymous Anonüümne said...

Kõik on õige mis Hr.Pullerits räägib. Ma olin Rootsis lainega sõidus mitte kannigi ei saanud kus mida toimub, sõitsin ees aga pärast tuli välja et alles kolmas. Kurrrami pehmod raisk! Mul läks kogu purakas vett vedama

 
At 18:00, Anonymous Anonüümne said...

"Rauad paremale ja läks!"
Mis rauad need on, mis paremal käivad? Mõni uus tasapaks väljend?

 
At 18:04, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits on kõva mees? ХЗ (hui znajet) nagu venelased ütlevad.

 
At 18:39, Anonymous Alania Reaal, Tadzhiko said...

..ja õigem oleks üldse rääkida alumiiniumitest, mitte raudadest, eks!

 
At 18:40, Anonymous Anonüümne said...

Priit, 8.45 argumendid on paremad. Ja võrdõiguslikkuse argumendi oled temalt pätsanud.

 
At 20:10, Anonymous Eduard said...

Kas Pullerits on kõva mees? ХЗ (hui znajet) nagu venelased


Pullerits ON kõva mees. Isegi kui ta sporti ei teeks oleks ta kangemaid mehi vabariigis. Vaimsus on see mis mehe suureks teeb. Palju jõudu talle

 
At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

Austet suusahärjad ja eriti hr. Pullerits!
Kui te pole startinud näiteks 15 000 osavõtjaga Vasaloppetil teisest stardigrupist tagapool ja/või puudub vähimgi empaatiavõime, siis võiks oma "tarkust" kõvahäälselt mitte pasundada!
Suusamaratonid, millede osavõtjate hulk ületab 4-5 tuhandet, on mõistlik korraldada lainestartidena.
Antud juhul ma ei räägi näiteks Kõrvemaa või Alutaguse maratonidest. Seal on lainestartide vajadus juba 500 osavõtja korral.

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

Tubli, 21:36! Rõõm näha, et on veel ka julgeid mehi Eestimaal, kes kivipeade diktaadile vastu julgevad astuda.

Kui kunagi leiutati lennukid, siis üks osa ühiskonnast sõitis jätkuvalt ka mandritevahelisi trajektoore veel aastakümneid laevadega ning raiskasid mõttetult ja määratutes hulkades oma väärt aega ehk elu üldse.
Kui kivipead soovivad ka nüüd tammuda kuskil tropis koos tunde ja tunde, siis palun - igaühe vaba valik -, ise aga sõidan juba aastaid ainult neid maratone, kus sellist tammumist pole või kui vahel ka mass-stardist suurmaratone, siis ainult positsioonidel, kus selline tammumine puudub.
See viimane muidugi eeldab endaga teatavat tööd enne vastavat starti, aga see tasub ära - oi kuidas tasub!

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Väike täpsustus, eelkõige sai kivipeade all mõeldud tegelasi, kes panevad head inimesed ülalkirjeldatud kahetsusväärsetesse olukordadesse, mitte neid rajal kannatajaid, kes on sunnitud põikpäisete pilli järgi seal kohapeal tammuma.

 
At 22:45, Anonymous Anonüümne said...

Sisemiselt ebakindlad, alaväärsustunnet põdevad inimesed kalduvad alati totalitaarsete lahenduste poole. Eriti kui nad on veel demokraatia vastased.

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

Nõuame demokraatliku lainestardi sisseviimist kõigil maratonidel!
Samuti nõuame lumepuudusel ärajäänud maratonide osavõtu tagastamist. Tallinna suusamaratoni 23.03 regamine Estoloppeti lehel on senimaani avatud! See on juba rip-off

 
At 23:10, Anonymous Anonüümne said...

Nii on, 22:45, sest neil on ju suur hirm, et kui nad end jõuga (ei pea olema alati füüsiline, ka üle- või ebamõistlikud regulatsioonid, keelud, vaimne terror jne) ei kehtesta, siis jäävad nad konkurentsis alla ja positsioonidest ilma.
Sellised maniakid jäävad nendest aga vabas maailmas ilma nii ehk naa, mõni aeg siia-sinna ei oma enam tähtsust.
Aga rind on kummis kuni lõpuni! Haiged ja haledad tegelased.

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Pigem sissevajunud kui kummis. Aga see muidugi ei takista end maailma nabana ja übermensch'ina tundmast.

 
At 07:44, Anonymous Anonüümne said...

mingid lainestardipeded on eile hilja närviliseks läinud.

 
At 07:48, Anonymous Anonüümne said...

21.36 vastuseks.

Olen startinud Vasal 2st stardigrupist tagantpoolt. Esimene tõus oli rahulik aga ei midagi hullu. Sealt edasi oli juba puhas nauding. Ehk siis minu arvates pole vaja küll selle 3 km pärst perse keerata kogu 90 km pikkust mõnusat võistlust.
Sellel hommikul kui mina seal mäel olin, oli 18-20 kraadi külma. Ei olnud külm, oli ilus hommik.

Tuleb arvestada ka seda, et kui seedingu järgi on su koht 8 grupp, siis on ka sinu konkurendid sinuga koos tammumas samal tõusul ja kõigil on täpselt samad võimalused ja samad mured. Ka aega läheb sama palju üles jõudmiseks. Seega on mass start õiglane ja mõistlik lahendus sellel rajal.

See on üks vähestest kordadest kui jagan priidu arvamust:)

 
At 08:04, Anonymous Kalmer said...

100 kommi juba täis aga kellelegi ei lähe korda Kaljuveere pühapäevaõhtu AK spordis tehtud üleskutse ajada noortele laskesuusatajatele vlja 750000 eurot aastat et need saksid Phönjangis konkurentsis olla.
Mehed, võtke karmilt sõna (kuni veel lubatakse)

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

Ei tule TM-l ega Vasal mingit lainejobutamist!
Kodus naise juures voodis võite hiljem startida ja varem lõpetada!

7.48 10p. Samad kogemused. Olen Vasat sõitnud mitmed korrad; startinud nii tagant otsast kui esimesest kolmandikust- puhas fun mõlemal juhul.

 
At 09:15, Anonymous Anonüümne said...

Nendele, kes arvavad, et traditsioonid ei maksa midagi: olete ise kunagi Vasaloppetil finishis rahvariides tüdruku käest osalejamedali (võitja aeg X 1,5) kaela saanud? Ilmselt ei ole. Raske ette kujutada, kuidas selle pakutud 2h peale hajutatud stardiajaga medaleid finishis jagatakse?!!

 
At 09:23, Anonymous Anonüümne said...

Olümpiaraamatusse sobiks hästi ka pilt artikli juurest. Ülemused pingsalt tööd ja tulemusi jälgimas läbi tumedate prillide!

http://sport.postimees.ee/2708300/president-seli-eesti-spordist-nii-ei-saa-edasi-minna

 
At 09:36, Anonymous Anonüümne said...

09:15, kas eletroonilisest ajavõtust ja kolme numbri lahutamisest oled midagi kuulnud? Ilmselt ei ole, sel juhul lendab selline "kõrgem matemaatika" muidugi kõrgelt üle pea. Koolis oleks võinud vahel siiski ka õppetööga tegeleda.

Muide, mul on Vasa medal kodus ja selle ilusa traditsiooniga ei juhtu mitte midagi ka lainestardi korral.

 
At 11:47, Blogger Unknown said...

shijun 7.9
ray ban glasses
michael kors outlet
cheap oakley sunglasses
p90x
pandora rings
louis vuitton
hollister
air jordans
oakley sunglasses
burberry outlet
burberry outlet online
nfl jerseys
louis vuitton outlet
coach outlet
ray ban glasses
louis vuitton
coach outlet stores online
michael kors outlet
beats headphones
michael kors handbags
jordan 11
ray ban sungalsses
louis vuitton handbags
pandora bracelets
louis vuitton handbags
burberry handbags
jordan 11s
coach outlet store online
gucci bags
louis vuitton handbags
michael kors outlet
kate spade outlet
michael kors outlet online
ray ban sunglasses
michael kors outlet
cheap nfl jerseys
jordan retro 11
louis vuitton handbags
oakley sunglasses
michael kors

 
At 03:38, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:51, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 06:27, Blogger Unknown said...

ferragamo belt
nike air max 90
air max 2017
pureboost
ray ban outlet
hermes
supreme hoodie
pandora bracelet
kobe shoes
adidas yeezy

 

Postita kommentaar

<< Esileht