Teisipäev, oktoober 28, 2014

Pullerits: Kuidas leida meeldiv trennikaaslane?

Ükskord juhtus selline lugu. Sõidan rattaga Tartu-Tallinna maanteel, üksinda, nagu ikka. Järsku vaatan: keerab mingi neljane grupp vasakult kõrvalteelt minuga sama suuna peale. Ootan järele. Et äkki grupis seltsim, kui meestest väntajaid on. Paistab, et on. Siis tuleb jutu sees välja, et üks mees on õppinud Ameerikas. Küsin, kus. Tema, et Oregonis. Mina, et kus täpsemalt. Tema, et Ukiah’s, see on... Mina: ei ole vaja seletada, tean küll, ma olen sealt läbi sõitnud!

Kujutate nüüd ette: mingi väike suvaline grupp, kus üks mees on õppinud suvalises Ameerika linnas, millest ma olen suht suvaliselt läbi sõitnud ja isegi mäletan seda. Rääkisime siis tükk aega Ukiah’st ja Oregonist ja Ameerikast üldse.

Kui suur on tõenäosus, et sellised asjad juhtuvad rohkem kui kord? Väga väike. Sest rohkem ei ole seda juhtunud.

Aga kas võiks juhtuda?

Võib küll. Sest teate, millest ma kuulsin? Nimelt, et ühed Eesti mehed (kes ei ole käinud Ukiah’s; aga üks neist, Raul Malmstein, on õppinud minuga samal ajal, 1990. aastate algul New Yorgis) on valmis saamas sellist mobiilirakendust, mis lubab juhul, kui tahate kellegagi koos trenni teha – aga te ei tea, kellega, ja ei tea, kes võiks üldse tahta teiega samal ajal ja samas piirkonnas sama trenni teha –, selles kokku leppida. Selle asja nimi on Pingder, ja see paistab ikka väga real.

Nagu aru saan, on asi järgmine. Näiteks tuleb mõte, et läheks täna rullitama. Nüri töö ju, eriti pimedas ja tuules ja kõledas ja üksinda ja... ringi peal, mida mõni nõrgema närvikavaga mees üldse ei talu. Annan siis teada, et mina olen Priit, 49 aastat vana, lähen täna kella 18.30 ajal Tähtvere spordiparki klassikarullidega sõitma, hooaja esimene selline trenn, seega kiirus aeglane, sõidan umbes tunni – kas on huvilisi, kes tahaks kampa lüüa, et poleks nii üksildane? Siis keegi teist teatab – näiteks suvaline Sven (mõni mees eelistaks muidugi suvalist Kaidit) –, et tuleks küll, aga varem ei jõua, kui kell 19.00. Hüva, lepite siis kokku, et teeme kell 19.00, sõidame klassikas 15 ringi kiirusega 4 minutit ringile – nõus? Nõus.

Ma nüüd püüan ärgitada Sven Tiirussoni, kes on selle loodava Pingderi-nimelise rakenduse eestvedaja, siin teile asja lähemalt seletama, sest, nagu te juba teate, pean mina tehnoloogiat inimkonna suurimaks vaenlaseks. Seega, las spetsialistid võtavad siin asja üle. On see asi, mis teile huvi pakuks ja kasu tooks, individuaalalade harrastajad, nagu te kõik olete?
******
Double Arch, Arches National Park, Moab, Utah, 25. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1-3: Lugejate tungival nõudmisel, ent Ohhoota tüdrukute piltide jätkuva defitsiidi tõttu, olen sunnitud avaldama Ameerika tantsutüdrukute pilte, andes samas endale aru, et tegelikult on need cheerleaderid ikka üksjagu fake. Ülalt: Oakland Raidersi, Indiana Pacersi ja Phoenix Sunsi tantsutüdrukud. Fotode autor: AFP/Scanpix

73 Kommentaarid:

At 18:03, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui otsid hea kehaehitusega mehi, kellega gruppettot teha, siis sellised appid on Ameerikas olemas.

 
At 18:13, Anonymous Anonüümne said...

Enne SEB Tallinna maratoni starti oli soojendus, kus rivi ees tantsisid Estonia tüdrukud, valge seelik, mustad sukad, kõhu peal kiri "Kohtume õhtul Estonias". Ma ei leia enam seda pilti! Oli delfis. Võltsi ameerika cheerliideri asemel olid kenad eesti tüdrikud kui õunad!

 
At 18:24, Anonymous Kalmer said...

Vaata see siin olgu meile standardiks edaspidi ja alati!
Ohhoota tüdrukud kõiges kauniduses: punased põsed, kaunis rind ja missugune dünaamika ehk liikumine!
http://p.ocdn.ee/40/i/2014/9/14/tvrcqyyi.ao3.jpg

 
At 18:30, Anonymous Anonüümne said...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/delfi-ukrainas-utluse-pederastlike-joududega-koostood-ei-tehta-eest-ukrainas-tagasi-astuma-ei-pea?id=70039929

Eestis aga küll. Isegi kaks korda.

 
At 19:19, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Täna tagusin tuimalt rulli 27km, korralik tuul oli Suurupi sirgel otse kümppi. Aga tuleb seda tuult,pimedust,üksindust ja vahest ka vihma trotsida. TM-il on näha kas see jama ka ära tasub. Eelmine aasta 1450km paaristõukeid aga kahjuks TM jäi ära ju:). See aasta tagasihoidlik ca 150km aga sädemeid hakkab juba vaikselt lendama.

 
At 20:37, Anonymous Anonüümne said...

Soojendusjooks.
Sörk.
Rütmijooksud 2 tk a 10 m.
Rahulik taastav jooks.
Lõdvestusjooks.

 
At 21:36, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Priit 5+ piltide eest, täitsa tip-top naised. Kahju, et siin Eesti tip-blogis enam ühtegi naist käimas ei ole. Nii läheb see blogi suht geiks ära. Kas kellegil on mingeid mõtteid, kuidas siia naisverd sisse pumbata?

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

Õiged tsiklistid vaatavad ikke neid:
http://gobybike.tumblr.com/
Sisestuskasti kõrval saab sõnu muuta, niikaua kuni leiad loetava

 
At 00:21, Anonymous Anonüümne said...

Toksimine ära ei tüüta?
Sama küsimus ka blogipidajale, kuid teises võtmes.

 
At 07:04, Anonymous Anonüümne said...

#Siis keegi teist teatab – näiteks suvaline Sven (mõni mees eelistaks muidugi suvalist Kaidit)#

Hmmm, suvaline Kaidi? Kõlab väga meesšovinistlikult naeruvääristades samas traditsioonilisi pereväärtusi, ministriametis peale sellist väljaütlemist pikka pidu ei oleks. Ja kas PP kavatseb tõesti peavooluga kaasa minna ning endale nutiseadme hankida, Pindgeri kasutamine eeldab nimelt sellise olemasolu.

 
At 08:17, Anonymous Kaidi, kaunis naisterahvas said...

Ikka vahel saab käidud. Isaseid mehi rõõm lugeda ja vaadata. Hoidke poisid ikka kõva ja et Eestimaal ikka eesti meel ja vaim valitseks. Ei ole see euroopa parem ühti, see on petukaup.

 
At 08:57, Blogger Priit Pullerits said...

Olgu lisatud, et tekstis viidatud Ukiah-mees sai viimasel Tartu rattamaratonil 83. koha.

 
At 09:11, Anonymous Anonüümne said...

Jumal hoidku, Priit, võta see captcha maha, osad on selline sigrimigri, et mine hulluks! Sa ju tark mees, oskad maha võtta küll, ei tule siin miskit niisama peale juhuslikult, kui sa ära olid, teistel blogipidajatel ei ole seda probleemi ju.

 
At 09:38, Anonymous Anonüümne said...

mõni mees peals prillid ostma. Kui on arusaamatu parool - võtke järgmine.

 
At 11:10, Anonymous H ja K said...

Mingi mobiilirakenduse abil trennikaaslast otsida on natuke rohkem kui imelik. Ei, see on mõttetu vidin, ei kavatse kunagi seda kasutama hakata.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Tõesti tõesti mobiilirakenduse abil trennikaaslane on väga pede ja njuu-jork. Eesti tingimustes kus rahvast 3,5 inimest ruutkilomeetril näed sa visuaalselt kes samal ajal samas kohas trenni teevad. Kas sellest ei piisa?

 
At 11:35, Blogger Andres P said...

See - ??? võiks ju CAPTCHA välja lülitada https://support.google.com/blogger/answer/42520

 
At 12:16, Blogger Priit Pullerits said...

Andres, tegin nii, nagu soovitatud - Word verification panin No. See oli ka seni No, muide. Kas nüüd on ikka see verifitseerimisjama peal?

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

Õige kangelane ei vaja äppisid. Ehk ainult niisugust, mis sinu oma punasele nupule OFF vajutab. Get rid of all the shit

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Google annab, et Romka on peoloom.

On see härra maratoni jooksnud?

Või X=D?

 
At 14:48, Anonymous Ain, Võru tropikaana said...

No siis Eestimaa on liiga suur. Võtaks hea meelega treeningmatši selliste karuste seltsimeeste vastu nagu Indrek Andres Kalmer ja Karvajalg, nagu need viimase aja aktiivsed mehed siin on kes vaenlast ei karda

 
At 14:53, Anonymous Ain said...

.... aga midagi jäi pooleli. Seda et kui Karvj elab Harjus ja Kalmer Põlvas siis mitte kuidagi ei ulatu neile lõuga andma. Tuleks kokku saada puhkuse ajal näiteks mõnes Tartu kõrtsis siis vaatab kas mehed peavad vastu mõnituste sarja ja sellele järgneva kerepeksu ringi. Võib-olla ka, sest tegemist ei ole ju linnavurledega.

 
At 14:59, Blogger Priit Pullerits said...

Kuradi mehed, ma viskan teile siin Eesti vastupidavusalade suurima pommi pärast AV keissi otse nina ette ja te isegi ei märka seda. Ma olen teis pettunud...
OK, let me explain. Someone wanted to improve/boost his results. So he got some aid from someone, who has certain ties to certain circles. The one who got the boost, and some others with him, didn't compensate for the efforts of the supplier and the supplier let the news out. Here they are! Just fill in the short abbriaviation.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

Mis siis on? Keegi täitis Tartu toktorist (B) tühjaks jäänud augu? Või mis selle Kohtoviga on? Meie oleme väikesed mutrid Priit. Meile ei jookse info kokku vennaskonna veebi miljonitest sõlmpunktidest. Nii et me loodame ikka Sinu kui Esimese Infomajaka peale. Lase oma valgusel armulikult meie peale paista ja me oleme õnnelikud. Wishing peace and all the best

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

http://rus.telegram.ee/arvamus/mnenie-e-stoniya-v-plane-kul-tury-strana-pusty-shka

see mees on tõeline munn. Nii et matsid eestlased, otsige see mees üles ja demonstreeerige talle oma kultuuritust.

 
At 15:48, Anonymous Anonüümne said...

Umbes aasta aega tagasi kirjutas K.Reinsalu oma blogis sellest Nikolajevi võimalikust dopinguavantüürist. Kustutas oma postituse aga natuke hiljem. Asi segane, aga väärt edasist uurimist.

 
At 15:54, Anonymous Anonüümne said...

Delfi kommentaator "Ben Johnson" kirjutab aastal 2006: "Roman Kohtov on õige mees...professor selles küsimuses...aga te(eesti sportlased)olete riikliku tesemel ja mitte rohkem...ilma dopinguta ei saa sportlane edasi end realiseerida et tulla maailma tasemele!!! Tubli poiss kellel on hobbi on biokeemia...kes teab sellest kõike...kes oma teadmisega ja mitte rohkem kui teadmisega aitab teistele sportlastele end realiseerida...sportlane ise valib tarvitada või mitte...ained ostab ise ja tarvitab ise...temale ainul seletavad kuidas see asi toimub....kahjuks meie riigis niisugust inimest vähe...(((( Ja niisugune teenus maksab palju!!!"

Ja vastuseks kelleltki trennikaaslaselt:
"Tere sportlase Roman Kohtovi vihkajad! Palun, ärge kirjutage Roman Kohtovist lolli juttu! Ta on hea ja sõbralik inimenne ja dopingut ei tarvita. Kui keegi on kade, minge p..... Ta ei tarvita, ei paku, ei müü, ei kihuta, ei piina ja ei soovita dopingut tarvitda. Kui ta selle teemast palju teab, ei tähenda see, et ta tarvitab ja kihutab kedagi. Kehakultuuriteaduskonnas õppides ta tahtis diploomi tööd kirjutada selle teemale: "doping spordis". Sellepärast ta teab sellest palju ja võib olla sellestkuskilt rääkis. Aga te juba nagu vana prouad turul fantaseerite ja valesti aru saate. Dopingust te võite info saada ka internetist, raamatutest, kehakultuutriteaduskonna õppeainest- spordi biokeemia-st või professori käest. Roman Kohtov mitte ainuke kes sellest palju teab. Kui keegi sellest küsib teda ta võib vastata aga ta ei soovita ja ei kuhuta dopingut tarvitada. Et dopingut saada- see mitte tema poole...Pöörduge parem nendele, kes neid sööb vaid teist kahtlustab ja tesete peale sõrmega näitab- Priit Päkko ja Martin Vihmani poole!"

 
At 16:03, Blogger Priit Pullerits said...

Jooksin kunagi, vist 2003, kui keskmaajooksu kammbäkki üritasin, aga ahhilkad lõhkusin, Kohtoviga 400 m TÜ stadkal võidu, selgelt kaotasin. Ei mäleta, milline ta välja nägi, ent pole kindel, et siin pole tegu nimekaimudega. Jooksja-Kohtovi kohta:
http://www.all-athletics.com/node/27455
http://www.iaaf.org/athletes/estonia/roman-kohtov-227695

 
At 17:32, Anonymous Anonüümne said...

Olin 90ndatel keskmaal veidi tegija. "Puhas nagu Pullerits", öeldi sel ajal.

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Venna kohta.
ERR
Narkojõugu juht taotleb vanglast vabastamist
4.10.2010 14:22
Narkoäriks nn maffiagrupi loonud mees taotleb Tartu maakohtult enda enne tähtaega vanglast vabastamist.
Nikolai Kohtov (31) kannab seitsmeaastast vangistust kuritegeliku ühenduse organiseerimise ning oma jõuguliikmete peksmise ja ähvardamise eest.
Süüdistuse järgi organiseeris Kohtov Lõuna-Eestis narkoäri ajamiseks jõugu, mis tegutses 2005. aasta jaanuarist kuni 2006. aasta märtsini. Jõuku kuulunud kaheksa meest said erineva pikkusega vanglakaristused.
Süüdistuse kohaselt juhtis ja rahastas Kohtov jõugu tegevust ning kasutas oma kambajõmmide suhtes ka ähvardusi ja vägivalda.

 
At 18:07, Anonymous Anonüümne said...

Kokkuvõttes võib öelda et tegija mees see Kohtov. Mitmekülgne. Aktiivne. Laske ta väljamaale gastroleerima - näitab et eestlased pole papist poisid.

 
At 18:11, Anonymous Anonüümne said...

Väga huvitav. Ah et Nikolajevi 2:17 on kahtluse all? Mida T Tarm asjast arvab?

 
At 18:16, Anonymous Anonüümne said...

Kuhu kadus postitus kus oli Nikolajevi aeg ja Kohtov sama rea peal? ehk see millest PP kirjutab kell 14:59 ?

 
At 18:43, Anonymous Anonüümne said...

18:11 ja 18:16, ma ei saa aru millest te räägite? Mingit sellist postitust pole siin blogis olnud. Võin seda teile kinnitada. Ajate midagi sassi. Lugesite Jooksuportaalis Nikolajevist ja lülitasite liiga kiiresti lehte.

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

18:43 ei ole vaja põnnama lüüa. Kui kahtlus siis kahtlus.

 
At 18:49, Anonymous Anonüümne said...

Eestis on ka 2:08 mees Pavel Loskutov, kes millegipärast, tundub, et hoiab madalat profiili.

 
At 18:52, Anonymous Anonüümne said...

Ärge alla andke. Kui tundub et peaks püssi põõsasse viskama, siis lugege eelmises postituses härra Karvajala kreedot - mees seisab kui raudnael keset tuuliseid lagendikke ega tagane senti meetritki. Üksi, kõige kurjuse keskel!

 
At 18:58, Anonymous Anonüümne said...

Bernadski viskas kivi ka Lembergi kapsaaeda. Nurme kui kogupäeva trennimees soojal maal peaks 10K 28 jooksma. Aga näe ei jookse. Viimane lihv on puudu? Kes teab?

 
At 19:19, Anonymous Anonüümne said...

Lemberg on praegu väga ettevaatlik.

 
At 19:22, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas oled mõelnud, et need neli kohatud meest, kellega sõbralikult juttu ajasid, võisid olla kurjategijad? Samamoodi nagu edukas ettevõtja Andres Keba, kes blogib oma päevasest spordiklubis treenimisest ja seal kohatud sportlastest, võib-olla ei tulegi sarnasele mõttele. Kood 3621.

 
At 19:28, Anonymous Anonüümne said...

Ootame põnevusega, millal respekteeritud suured väljaanded Jooksuportaal ja Marathon100 teema kohta sõna võtavad.

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

Ole nüüd, saame aru et teed nalja,
sest JP on enesetsensuuri lipulaev number üks. Kirjaoskamatuse lipulaev number kaks. Kui mitte üks.

 
At 19:44, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav kommentaar RK poolt:

https://et-ee.facebook.com/1182.ee/posts/642413322439372

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Tee sellest tõmmis, 19:44! (Ja paku "Postimehele" müügiks).

 
At 19:53, Anonymous Anonüümne said...

et mees reklaamib avalikult? Tal siis oma sissesöödetud klientuuri veel ei ole?

 
At 19:57, Anonymous Anonüümne said...

Hea sissesöödetud klientuur on Kivikasel. Sparta, SIS-i mehed, sokimüüjad, vanast Ain-Alar (Pulleritsu varustaja) - kõik üritavad. Aga suureks saavad väga vähesed. Kood: 553.

 
At 21:14, Anonymous Anonüümne said...

Kui ma kõigest sellest hingelise trauma saan, siis kes peaks kompenseerima? Eriti sellest captcha kontrollist. Kas blooger? Aga see on ju konglomeraat, ehk anonüümne surveaparaat?

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

Külm hingus minu palet paitab. Aastani 2012 oli suusabloog mulle nagu teine kodu. Täna tunnen et saan petta ja manipuleeritud. Loodetavasti on see vaid minu äng ja morgaana. Siinsetest headest kamraadidest on saanud jälestusväärsed ärapanejad. PP peaks platsi puhtaks lööma.

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

Mine jobu perefoorumisse. See siin on meeste blogi. Tossikesi tolereeritakse, aga mitte kaua. Kas sangpommi tõstsid? Kangil rippusid? Mustlasmaadlust tegid? Rabas üle kraavi hüppasid? Kui ei, siis aidaa!

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

Ülalviidatud FB kh-köh-kh-khh-köh-khöh - mis imelik köha see on? - kommentaaris kasutab Kohtov sõna "prof" = professionaalne suhtumine samas tähenduses nagu Mati Alaver.
http://www.kohtoff.com/ näitab, et tegu on mitmekülgsete teadmistega ja sidemetega mehed. Nimed nagu Anatoli Wasserman ja Aleksandr Dugin ütlevad Euraasia geopoliitiliste suundumuste tundjaile palju. Sellisel mehel ilmselt pole probleemi olla täna Moskvas, homme Kievis, ülehomme Nizzas või Londonis..
Kood 2209

 
At 22:56, Anonymous Anonüümne said...

In His Own Words..

Roman Kohtov: Probleem on ka eesti rahva metaliteedis! Eesti rahvas ajalooliselt oli metsik talurahvas, orjarahvas, mis kurnatas teise tugeva rahva polt! /FB

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Miks Pullekas ei käi välismaal võistlemas? Sest talle ei meeldi, ei talle naeratatakse: http://marathon100.com/est/uudised/v%C3%B5istlused.n/bremeni-maraton-naerata-ja-sulle-naeratatakse-vastu

 
At 23:11, Anonymous Anonüümne said...

Kuhu ikka kadus kommnetaar? Kas lisaks Captschale on veel jõude meie kommentaariumi kärpimas, aru m ei saa!

 
At 23:27, Anonymous Anonüümne said...

R. Kohtov "Rockefelleri Fond ja rahvastiku vähendamise programm" http://www.kohtoff.com/2014/10/kohtoff_30.html
Juutide järel on eestlased asunud iseenda kallale..
Kurb! Väga kurb pilt tekib eestivenelase Kohtovi blogi- ja suure meedia kirjutistega tutvudes! Kas oleme rahvusena ajaloo areenilt lahkumas? Seda ei tahaks uskuda.. Autod perse alla, aga rahvuslik mõte on soikus. Leek kustumas.

 
At 23:44, Anonymous Anonüümne said...

PP liialdab, AV dopingujuhtumile ei saa samaväärset kuidagi tulla. Seda esiteks, teiseks, kommentaatorile, ega Mati Karlovitši kõiges kah süüdistada saa. Tema spordimetoodika on olnud ju kogu see aeg sama, ka sel hooajal:
1. Spetsiaalvastupidavus
2. Jõuvastupidavus
3. Tahtelis-moraalsete omaduste arendamine.
Kus siin valemäng on?

 
At 23:59, Anonymous Anonüümne said...

Õige loetelu, aga jätsid nimetamata:

4. Professionalism

1-3 on avaliud, 4 on, nagu vanasti öeldi: soveršenno sekretno (uuemal ajal TOP SECRET). See on nagu Nõukogude ajal, kui ajakirjadest olid eriversioonid kitsamale juhtkonnale.

 
At 00:38, Anonymous Anonüümne said...

Sörk 15m.
Jaht käsipüünisega Harku rabas 1h 30m. Saaki ei kohanud.
Pumpamine laia haardega.

 
At 08:27, Blogger Priit Pullerits said...

Roman Kohtov FB-s Harry lembergi jooksusoovituste kohta:

Roman Kohtov: mis treenerid, siis on ka soovitused. see on soovitus tavalistele sportlastele! eliitsed prof. sportlased kasutavad tastuvfarmaatsiad 2 nädalad enne ja mitte vähendavad koormust.

 
At 08:46, Blogger Andres P said...

Thjah, tundub et Google on muutumas veel suuremaks vennaks - vastavalt http://blogging.nitecruzr.net/2014/10/captcha-screening-added-for-anonymous.html
tundub et captcha/Word verification jääbki kohustuslikuks mitteloginud kasutajate jaoks.
Ja tundub et tõesti on sellega probleeme, (mitu postitust sel teemal http://blogging.nitecruzr.net/)

 
At 08:54, Blogger Priit Pullerits said...

Kuradi suurfirmad oma totaaldiktaadiga!

 
At 09:14, Anonymous Anonüümne said...

Ma juba ammu räägin et nõuka totalitarism oli lapsemäng mida tänapäevane tehnoloogia võimaldab. Miks peab eesti rahvas passi jaoks sõrmejälje andma? Kogu sellest IT vaimustusest hoolimata ütlen, et eesti on valitud kõrgemate jõudude poolt katejänes-rahvaks. Hea väike, ei ole kallis eksperimente läbi viia - katsetatakse ajupesu tehnoloogiaid, elektroonilist jälgimist, missugused poliitilised trikid kuidas mõjuvad. jne jne

 
At 09:43, Anonymous Anonüümne said...

Mäletate kuidas telegram.ee vingus ja hädaldas kuidas raha ei ole ja peab uksed sulgema, "sõltumatu" eestkeelne alternatiivkanal, kus poisikesed kirjutasid õuduslugusid reptiilidest ja eesti vabamüürlastest.
Vaadake kui hästi elab ja õitseb selle venekeelne sõsar. rus.telegram.ee Korralik leiaut, palju teemasid, ning voila! rahamuret ei mingisugust! Kohalikud kohtovid saavad oma kirjanduslikke katsetusi üles riputada nagu ise soovivad. Üllatus mis? Kes ja kus on sponsorid? Tallinna vanalinn on täis venelaste stripiklubisid? Raha avamiseks ja kümnete turvameeste palkamiseks nagu naksti. Ligi võiks nüüd sotside najal nutmise unustada ja natuke ka Isamaa pärast muret tunda?
http://rus.telegram.ee/arvamus/mnenie-e-stoniya-v-plane-kul-tury-strana-pusty-shka

 
At 12:01, Blogger Unknown said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 04:00, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 04:47, Blogger Unknown said...

20151127xiaodaige
swarovski crystal
air max 2014
wellensteyn outlet
ed hardy clothing
abercrombie and fitch
ghd uk
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
the north face outlet
ugg boots on sale
lululemon pants
black friday 2015
winter coats
fred perry polo shirts
nike outlet store
uggs outlet
tiffany and co
air jordan 11
michael kors uk outlet
herve leger dresses
chanel outlet store
michael kors handbags outlet
oakley outlet store
hermes outlet
michael kors uk
oakley sunglasses wholesale
coach handbags outlet
swarovski outlet
rolex watches
chanel handbags outlet
barbour jackets
coach outlet store
cheap ray ban sunglasses
coach outlet store
longchamp outlet
adidas outlet

 
At 02:59, Blogger Unknown said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 08:50, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
true religion jeans outlet
air jordan pas cher
uggs for women
instyler max
louis vuitton
beats solo
jordans for sale
true religion outlet
ralph lauren outlet
ray ban
michael kors outlet
nike huarache
hollister clothing
giuseppe zanotti
christian louboutin outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
coach factory outlet
ray ban outlet
canada goose jackets
louis vuitton
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
louis vuitton purses
gucci shoes
coach factory
uggs on sale
louis vuitton bags
fitflops sale clearance
louis vuitton handbags
ugg slippers
vans shoes sale
michael kors outlet online
michael kors handbags
cheap jerseys
ray ban sunglasses
abercrombie outlet
oakley sunglasses cheap
ray bans

 
At 11:17, Blogger 柯云 said...

2016-04-23keyun
coach factory outlet
adidas superstar
christian louboutin shoes
coach outlet
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses uk
ray bans
vans sneakers
true religion outlet
nike running shoes
adidas originals
rolex watches
ray ban outlet
louis vuitton outlet stores
replica watches
tory burch flats
ugg boots
ralph lauren
burberry handbags
gucci outlet online
jordan 3 retro
louis vuitton bags
ralph lauren polo shirts
louis vuitton outlet
nike huarache black
kobe shoes
ray bans
jordan retro 11
canada goose sale
nhl jerseys
true religion jeans
coach factory outlet online
toms shoes
nike roshe run
michael kors outlet online sale
tiffany and co jewelry
montblanc pens
louis vuitton outlet
timberlands

 
At 05:50, Blogger raybanoutlet001 said...

ralph lauren online,cheap ralph lauren
jordan retro
skechers go walk 3
true religion jeans
tiffany and co
hogan outlet online
michael kors outlet online
skechers outlet online
michael kors factory outlet
discount sunglasses

 
At 05:27, Blogger Unknown said...

www0525

air max 90
kevin durant shoes
adidas wings
air max trainers
fitflops
oakley sunglasses
michael kors handbags
true religion outlet
coach handbags
asics shoes

 

Postita kommentaar

<< Esileht