kolmapäev, oktoober 01, 2014

Pullerits: Kas vähema ajaga saab tõhusamalt treenida?

Suve hakul, kui käisin kõva rulluisutaja ja igati korraliku maastikurattasõitja Jarek Mäestu*, teaduste doktori läbiviidud sporditeaduse konverentsil Ahhaa keskuses, kuulsin treeningumeetodist, mis võttis suu muigele.

Kas teie olete kuulnud elektromüostimulatsioonist ehk EMSist? Olete seda proovinud?

Mulle tundus see algul järjekordse nn hõlptrenni moeröögatusena Lääne lõdvale ja lihtsameelsele inimesele. Et paned juhtmed külge, väristad vooluga veidi lihaseid ja pingutad pisut kaasa ning ennäe, oledki paari kuu pärast kenas sportlikus vormis.

Konverentsil ainult ei räägitud EMSist, vaid ka näidati seda. Saali ette toodi üks normaalselt treeninud mees, pandi talle juhtmed külge ning siis käskis treener tal teha 20 minutit teatud harjutusi, iga harjutuse kestus neli sekundit. Üllatav oli see, et mees oli juba kümne minuti järel higine. Järelikult selles meetodis midagi ikkagi peitub, aga mis?

Uurisin välja, et EMSi on kasutanud isegi maailma kiireim mees Usain Bolt. See oli küllaldane argument, et EMSi olemusse sügavamalt süüvida. Kokkuvõtte esialgsest uurimistööst leiate siit.

Kellel on antud teemal midagi pädevat lisada? Äkki on keegi seda isegi proovinud? EMSi reklaami järgi ei tasu teil minna higistama jõusaali – sealse kuue trenni mõju saavutate reklaami järgi pelgalt ühe 20-minutilise EMSi seansiga. Milline aja ja energia kokkuhoid! Võib see olla tõesti nii?

* Jarek Mäestu lõpetas tänavuse Tartu rulluisumaratoni 17. kohaga ja rattamaratoni 159. kohaga.
******
The Three Gossips, Arches National Park, Moab, Utah, 25. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Healthy Attitude Fitclubi klubijuht Kärt Rebane (vasakul) paneb peatreener Johanna Lepale elektromüostimulatsiooni ehk EMS-trenniks juhtmed külge. Foto autor: Kalev Saar, Postimees/Scanpix
Foto 2: Healthy Attitude Fitclubi klubijuht Kärt Rebane (vasakul) hakkab kohe peatreener Johanna Lepale elektromüostimulatsiooni ehk EMS-trenniks voolu sisse laskma. Foto autor: Kalev Saar, Postimees/Scanpix

60 Kommentaarid:

At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

Eesti rahvas! Kas ei ole 23 aastaga aeg suureks kasvada ja loobuda alaväärsuskompleksist, kaasa arvatud vajadus panna oma firmale pajuinglise nimi? Või annab see midagi nagu juurde? Häbeneme eestikeelset nime (nagu lapsevanemad kes Joosepi asemel Joseph ja Eduardi asemel Edward panevad). Väärikal rahval on omakeelsed nimed, eesti rahvas nende hulku muidugi ei kuulu. Ei ole kuulnud et soomlased hädaldaksid et kuna nende omi nimesid välsimaalased hääldada ei suuda, siis peab lapsele ikka Kenneth ja Mathias nimeks panema). Kus on see "paljukiidetud" eesti kultuur kui meil omakeelseid inimeste/loomade/firmade nimesid ei ole? Me anname oma venelastele ju ise propagandabaranka kätte - eestlastel ei ole ju oma nimesid!

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

Piltlikult öeldes on kõike võimalik treenida diivanil lesides, paned aga juhtmed külge ja saadki tugevamaks. Ainus mida sedalaadi imeasjad ei treeni on teie tahtejõud. Pigem kaob teie vähenegi tahtejõud ära ja muutute veelgi laisemaks.
Kui ikka trennis pole harjunud 3-4 tundi järjest pedaale tallama ega siis võistlusel pole ka midagi teha.

Tsiteerides siinse blogi klassikat: mul saavad mott ja tahtmine ja ma ei teagi, mis veel, lihtsalt otsa. Keha on tugev aga vaim nõder.

Et, seda ei juhtuks on trenni vaja teha. Tuima, igavat, tüütut ja nürit tööd. Järjekindlalt. Iga jumala päev. Tahtejõudu tuleb treenida. Ning tahtejõu treenimist ei ole võimalik asendada mitte ühegi abivahendiga. Lihaseid saab kindlasti ka eltrivoolu abil treenida.

 
At 14:58, Anonymous Matšeraano said...

Mina näiteks olen treenind, aga tahtejõudu ei ole. Ei ole ja kõik! Kes ütleks mida süüa mida teha et iseloomu kasvatada? Et kui amerikonossid tulevad siis suudaksin haavatuna tagalasse roomata ja palju pahandust külvata. Palja käsi. Või noh, pika noaga oleks tegelikult efektiivsem.

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

Uudis Luganski nn "Rahvavabariigist". Seadusandlust täiendati sättega, mis muudab homoseksualismi harrastamise kuriteoks. Karistusena vabadusekaotus 2 kuni 5 aastat.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

Vaatasin klubi veebilehte. Olge ettevaatlikud. See tundub on just selline klubi mille eest T Nurme hoiatab.
Seal oli ka selline peatükk:
EFEKTIIVSED TSELLULIIDI TREENINGUD

nii et sõbrad, kel veel tselluliiti ei ole, või on väike selline, siis liituge klubiga.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Harrastamine kuritegu. OK.
Aga profi tasemel?

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

Juba mõtlesin, et Priit häbeneb sellest oma blogis rääkida. Reaalselt on sest abi healjuhul rasva põletamisel. Täitsa mõistlik alternatiiv 4 tunniste rasvapõletustreeningute asemel. Mõni eksperimentaator võiks seda seadet maaletooja kulu ja kirjadega kuuke katsetada ja meile blogis teada anda. Seejärel saaks hakata arvamust avaldama.

 
At 18:35, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas keegi. Dr Holdenil näiteks tõuseb õlleklaasi nägemisest. Mõnel teisel jällegi millestki muust.

 
At 19:38, Anonymous Anonüümne said...

Kuhu kadus see mees kes meid siin kärnasteks koiottideks nimetas? Mis on tema aadress ja ruttu. Lihavõdistajad.

 
At 19:46, Blogger Priit Pullerits said...

Täna õhtul pärast tööd maanteedel 42,8 km 1:17.35ga, keskmine kiirus 33,1 km/h. Aga on ka juba jahe ja lõpus läks päris pimedaks.

 
At 20:10, Anonymous Anonüümne said...

Need elektristimulaatorid on efektiivsed aga ohtlikud. Tehniliselt on asi üsna lihtne, aju elektrisignaali asemel annab lihasele signaali väline elektriimpulss.

Ainus häda on selles, et toimivad musklikasvatajad annavad nii tugevaid signaale et need ajavad ajuimpulsid segadusse ning tulemuseks võivad olla hingamis-või südamerütmi häired.

Poes müüdavad musklikasvatajad on ohutud aga ka kasutud, ükski stimulaator ei anna lihasele sellist impulssi et see sama jõuga kokku tõmbuks nagu ajuimpulsiga. Raha larstada suutev huviline võib poevidina kasvõi nalja pärast kõhu külge panna. Kõhulihased küll võdisevad aga sellist tunnet et kõht on krampis ning alla lasta enam ei saa nagu tavatreeningul nad ei tekita. Osad tekitavad aga nad on eluohtlikud ning põranda all.

Elektristimulaatorid on omal kohal näiteks õnnetuseohvrite taastusravis kus vigastused ei võimalda normaalset trenni teha ning lihastekärbumine ähvardab kodanikku teise ilma saata või siis kosmoses, kus pole gravitatsiooni ning tavatrenni seetõttu ka teha ei saa...proovi sa kangi tõsta mis on kaaluta olekus või siis kaaluta kehaga kätekõverdusi teha. Viimane lause on muidugi süvateadusliku inimese jaoks absurd, gravitatsioon ehk siis raskusjõud muidugi eksisteerib lihtsalt kosmoselaeva liikumistrajektoor on gravitatsiooni nulliga võrdsustanud. Aga jutt käib ilmselt trennist mitte kosmonautikast.

Aga Maa peal on kahte tüüpi musklikasvatajaid, need mis ei toimi ja on ohutud ning need mis toimivad aga on eluohtlikud.

 
At 20:11, Anonymous Kalmer said...

Priit ja teised sõbrad! Millal teeme hooaja lõpu šõu? See võib ka Tartus toimuda, kuigi Tartu on hale provints.

 
At 20:18, Anonymous Anonüümne said...

Ahjah, 20.10 kirjutatud möla jätkuks võib veel lisada, et elektriline südamestimulaator toimib. Elustamisaparaat Eesti keeles....millest aga kõva häälega ei taheta rääkida on asjaolu, et 90% elustatudest surevad kuu aja jooksul. Nii et ettevaatust elektriga. Ja kui käsi elektrijuhtmega kokku puutub, siis valu on üsna sarnane sellega mida tunneb kuiühe käega kätekõverdusi tehes.

Hoidke eemale neist elektrijubinatest, paremal juhul saate rahast lahti,hullemal juhul elust ja tervisest. Usain Bolt pole mingi eeskuju, nii mitmedki tippsportlased on ennast sandiks või surnuks treeninud...kasutage dopingut, keemia on palju ohutum elektrist mis võib kõik ajuimpulsid segadusse ajada. Peldiku aknast ei saa Olümposele ja füüsilise vormi parandamiseks on ainus tõhus meetod ränk trenn.

 
At 20:24, Anonymous Anonüümne said...

: Kõiķidele täie aruga inimesţele teadaoľevalt on KOGU peêşeks TÄIEGA niivôrd räpąne, ilgę ja tervişele ohţlik perveŕssus, et selĺega tegeĺevad ehk vaid üksiķud, eríti räige kiikşuga perveřdid.
Eeşti Sekşuaalteřvise Liídu [a.m.o.r.ee (punktideta)] al. Ę.S.T.L.-i aeţav möĺa on tegeĺikult sihiţud pęđędele, et nad teinéteise peřşeiď puhťa räbąlateks ei rapiķs, kuņa neņde lappimine läheķs Haigękassale kaĺliks. Kuşjuures seĺle kuuĺamine on isęgi neíle vabaţahtlik. Seepäřast ei saa see Ę.S.T.L.-i möğa ka koolíde ôppemateřjal olla. Peaĺegi saab Ę.S.T.L. oma juřa ajaďa vaíd seal, kuhu kutşutakse ja kooliďesse eřiti ei kutśuta, kuna peêşeksikooliţust pole üheģi nořmaalse kooli ôppeķavas.
Miskípärast on Hariďus-Teaďusmin. oma meeĺetus peđefoobşusehìřmus Ę.S.T.L.-i
jauřamise kařistamatust koģemata kinņitanudki.
Loomuĺikult ei sooví meíe selgřootud ameţid, asutuşed, arştid, etç. oma sisşetuleķutes kaoţada ja seepäřast peavaďki "kohustusĺikult" seda Ę.S.T.L.-i peđeśţunud ila kaaşa ümísema. :D

 
At 20:45, Anonymous Anonüümne said...

Kas mingi Terviseamet ei pea seda seadet kontrollima? Eestis ehk mitte, siin sobib kõik mis ettevõtja heaks arvab harrastada.
See Poldi nimega oma toote reklaamimine on täiega pettus. Mitte kuskil ei ole tõestust et Bolt oleks seda proovinud. Isegi kui oleks, ei näita see mitte midagi.

 
At 22:48, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi teab, kas Kaunal oli võimalust pärast Siberist tagasitulekut ka üleliidulisel areenil mõnel võistlusel osaleda? Mukatševo? Pjatigorsk?

 
At 23:20, Anonymous Anonüümne said...

Mis on HOMOSEKSUALISM?
*Homoseksualism on meeldiv harrastus, mis võimaldab tutvuda paljude huvitavate inimestega.
*Maailmas harrastavad homoseksualismi miljonid inimesed. Hinnagute kohaselt rohkem kui jalgpalli (soccer) harrastajaid.
*Homoseksualism on tervisele absoluutselt kahjutu.
*Kas teadsite, et Vanas-Kreekas oli homoseksualism väga levinud ja seda peeti normaalselt nähtuseks?
*Homoseksualistide hulgas on palju lauljaid, kunstnikke, disainereid, poliitikuid, jne, inimesi kõigi erinevamatelt elualadelt
*Vastupidisel vahel väidetule ei ole homoseksualism patt ega haigus.

(jaga seda faktilehte ka sõpradele)

 
At 23:57, Anonymous Anonüümne said...

Kasuks tuleb, kui end tund-kaks enne dušiotsikuga seest puhtaks loputada. korduvalt. ühe.kahe korraga ei saa. esiteks jääb ikka mingi hägu sisse ja teiseks võib niisama vett sisse jääda, mis seksima hakates võib välja purtsatada. seepärast soovitan omade kogemuste najal valmistuda põhjalikult ette - tund-kaks varem peaks alustama loputamist maksimaalse veesurvega, mida kannatad, lasta lihtsalt veel voolata, hoida pärakulihased lõdvalt, et kõik välja voolaks ja niimoodi paar minutit. siis 15 minutit vahet. siis korrata. siis 20 minutit vahet jne.

Tulemuseks on see, et mulguke on mõnusalt ja põhjalikult puhas nii, et partneril pole mingit põhjust oodata ebameeldivaid üllatusi.

Et asi oleks 200% kindel, oleks hea, kui loputuse vahepeal saaks ka dildoga läbi tööödelda sest niimoodi saab veel puhtmaks. kui dildot sees hoida, hakkab soolestik tööle ning ….eee…s.tt laskub allapoole. kui seejärel end taas ja taas üle loputada, on tulemuseks sedavõrd hiilgavalt puhas peps, kust läbi käinud riista võib julgelt ka suhu võtta ;-)

 
At 07:57, Anonymous Anonüümne said...

Issand Jumal!!!!

 
At 08:01, Anonymous Anonüümne said...

to 20:11

Laupäeval 4. oktoobril
Algusega kell 22.00!

Pidu, millest kõik väljuvad VÕITJATENA!

SEB TARTU NELIKÜRITUS 2014 parimate rahvasportlaste autasustamine ja hooaja lõpetamine!

On aeg otsad kokku tõmmata, teha järeldusi ning kogu hooaja vältel silmapaistnud sportlasi autasustada! Jagatakse kingitusi ning üllatusi!

Hooaja lõpu juurde kuulub kahtlemata uue aasta sportlike eesmärkide püstitamine ja et pidu oleks
meeleolukas, siis tõttab appi SMILERS!

Spordiministri asetäitja DJ MERIKAN astub üles ööklubis, Diamonds & Rust Cafe’s loob meeleolu ministri nõunik VJ AIVAR HAVI.

SMILERS live show algab orienteeruvalt 00:00.


Peole tulemiseks ei pea aga ilmtingimata olema sportlane - OODATUD ON KÕIK!

Tartu Linnamaratoni, Tartu Sügisjooksu ja Tartu Tudengimaratoni medali või stardinumbriga
ning Klubi Tartu Maratoni 2014. aasta ürituste stardinumbriga tasuta kuni 23.00-ni.

 
At 08:09, Anonymous Anonüümne said...

Ärge spämmige reklaame! See on rüve! No mis on meile, vannutatud puutinlastele mingi smailersi disko? Mandunud pedestunud lääne allakäigu sümbol!

 
At 08:15, Anonymous Anonüümne said...

Oot, mis toimub, kas urrunurru-mehed end mitte liiga vabalt ei ole tundma hakanud ühes Eesti kõlbelisemas ja moraalsemas blogis?

 
At 08:35, Anonymous Anonüümne said...

Omanikel ei jää muud üle kui kommentaarium kinni keerata. Suusablogi sõbrad võivad siis oma kommentaarid kohalikule kõvakettale kirjutada.

 
At 09:24, Anonymous Anonüümne said...

Kõik head asjad lõppevad kord. Tundub et on aeg suusablogiga hüvasti jätta. Meil siin on küll kõvad ja sitked mehed eesotsas, näe isegi T Nurme liitus meiega, kuid ülemaailmse pepumeeste vennaskonna vastu on meie jõud siiski nõder ja vaprusest ei piisa.

 
At 10:10, Anonymous Anonüümne said...

Pooltele siinsetele kommijatele peaks tisklafi panema. Kui Priidul loeng lõpeb siis tuleb ja teeb ära.

 
At 11:01, Anonymous Anonüümne said...

Need mehed ei ole mingid pullivennad:
http://www.ohtuleht.ee/597447/ebaoiglaselt-karm-valikususteem-voib-uhe-eesti-tostja-olumpiapiletita-jatta

 
At 11:09, Anonymous Anonüümne said...

Uskumatu lugu:
http://tartu.postimees.ee/2940069/spordikommentaar-priit-pullerits-kuhu-jai-vanaema

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

Priit paneb kulda.

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Arvan samuti et aeg on punane kaart välja võtta. Nagu ütles Karlssoni vanaema - liigne headus inimeste vastu ei tasu end kunagi ära.

 
At 12:43, Blogger Priit Pullerits said...

Aga elektromüostimulatsiooni teema on teile käinud ilmselgelt üle jõu ja mõistuse, nagu näen (v.a üksikud erandid). Kas tõesti ülehindasin nii rängalt oma lugejate võimekust?

 
At 12:56, Anonymous Markus Krassus Jr. said...

Spetsialistid ju kirjutasid, et ohtlik on. Ma kavatsesin juba minna, aga lõin põnnama. Parem karta kui kahetseda tead, vaatavad et mees on osalenud kommudevastases võitluses vabas Eestis ja keeravad pinge peale. Suts ja kutu. Tõesta siis pärast et olid vaid süütu tervisenõudleja.

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

Markus Krassus, ära karda - mees, kes on osalenud kommudevastases võitluses, ei pea kartma, kui tüdrukud pinget peale keeravad. See mees keerab pinge alla. Ja kui ei suuda keerata, siis peab pingele vastu, sest mis on üks ems-i pinge võrreldes pingega, mida pakkus võitlus kommude vastu. Köki-mjoki.

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaariumi on vallutanud küll nagu inimesemoodi olendid, tegelikult aga rohkem kärnased koiotid ja katkuhaiged šaakalid.

 
At 13:27, Blogger Priit Pullerits said...

Kas siin tõesti ei leidu ühtki meest, kes teaks kedagi (kes teab kedagi), kes on käinud EMSi treeningul ning võiks oma kogemusi jagada? Muidu on siin küll kõik kanged mehed koos, arutlevad kadensi ja parafiinide ja Arutyunyani kirjastiili üle, aga nii lihtsas asjas, nagu EMS, ilmutavad täielikku, totaalset, absoluutset võhiklust/teadmatust/kogenematust.

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Juu Priit don't get the point. EMSi spetsialiste on kindlasti piisavalt, kuid kui kommentaariumis troonivad šaakali mentaliteediga haledad kintsukaapijad, siis ......

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

Mina olen tegelikult Priiduga nõus. Kintsukaapijad või mitte kintsukaapijad, täielikud võhikud on nad küll. Nagu oleks sattunud kärnaste koiottide kokkutulekule.

 
At 16:31, Anonymous Anonüümne said...

Kas peaks restardi tegema? Ma mõtlen poliitilis-moraalse restardi. Umbes nagu kunagine usa välisminister H Clinton Moskvas käis Putin-Medvedjevile tegemas. Et väheintelligentsed nässid saaks kuidagi välja filtreerida ja asjalikud kommijad jääksid alles.

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...Veebikolumnist Priit Pullerits ütles ...
Aga elektromüostimulatsiooni teema on teile käinud ilmselgelt üle jõu ja mõistuse, nagu näen (v.a üksikud erandid). Kas tõesti ülehindasin nii rängalt oma lugejate võimekust?

Vaevalt küll, kui riigis käib võitlus vasakäärmusliku türannia vastu, siis huvitab inimesi ilmselt rohkem demokraatia säilitamine kui jalgrattasõit mis mujal maailmas on ammu rassistlikus ja paremäärmuslikus tunnistatud,.Jalgratta otsast ei saa tulistada ning jalgrattal pole ka soomust mis sõitjat kaitseks nii et pole raske järeldada, et jalgrattaga väntamine on võimalik ainult valgenahalises seltskonnas. Vastuvaidlejatel soovitaks jalgrattaretk ette võtta näiteks mõnes Euroopa immigrantide linnaosas aga Priidul soovitaks see kommentaar kustutada, sest enesetapule kihutamine on Eestis karistatav.

 
At 18:26, Anonymous Anonüümne said...

neid laiatarbelisi vidinaid reklaamiti juba 5 aastat tagasi, et istud diivanil, jood õlut ja lased kõhulistel väriseda

 
At 12:00, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 11:38, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet
ghd straighteners
wholesale jerseys
michael kors outlet
gucci bags
cheap nfl jerseys
true religion jeans
louis vuitton outlet
ray ban glasses
nike store
uggs for men
tory burch shoes
copy watches
spy sunglasses
coach outlet store online
tods sale
michael kors
nfl jerseys
swarovski crystal
louis vuitton
prada uk outlet
celine handbags
louis vuitton handbags
louis vuitton
louis vuitton
mcm outlet
michael kors
nike blazers
timberland outlet
coach factory
gucci outlet
gucci handbags
celine handbags
gucci belt
pandora rings
uggs on sale
ghd hair straighteners
michael kors outlet
q

 
At 04:00, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:13, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 03:55, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 02:52, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 08:50, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
true religion jeans outlet
air jordan pas cher
uggs for women
instyler max
louis vuitton
beats solo
jordans for sale
true religion outlet
ralph lauren outlet
ray ban
michael kors outlet
nike huarache
hollister clothing
giuseppe zanotti
christian louboutin outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
coach factory outlet
ray ban outlet
canada goose jackets
louis vuitton
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
louis vuitton purses
gucci shoes
coach factory
uggs on sale
louis vuitton bags
fitflops sale clearance
louis vuitton handbags
ugg slippers
vans shoes sale
michael kors outlet online
michael kors handbags
cheap jerseys
ray ban sunglasses
abercrombie outlet
oakley sunglasses cheap
ray bans

 
At 10:45, Blogger Hua Cai said...

longchamp bag
ray-ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
ray ban sunglasses
ugg boots
polo ralph lauren outlet
coach outlet
louis vuitton bags
longchamp outlet
uggs outlet
kobe bryants shoes
coach outlet
canada goose outlet store
uggs on sale
rolex watches
fitflops clearance
pandora jewelry
christian louboutin outlet
ray-ban sunglasses
cazal outlet
oakley sunglasses wholesale
rolex watches for sale
links of london
ugg boots sale
kobe 9
nike air max
rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches
toms shoes
nike roshe
michael kors outlet online
canada goose jackets
coach outlet clearance
michael kors outlet
michael kors outlet
nike air max 90
20160812caihuali

 
At 04:23, Blogger chenlili said...

oakley sunglasses
uggs sale
ugg boots
jordan femme pas cher
red bottom shoes
ugg boots
the north face outlet
polp ralph lauren
fit flops
uggs on sale
supra shoes
louis vuitton
timberland outlet
jordan 3 retro
lebron 11
canada goose outlet
air jordan shoes
oakley sunglasses
the north face outlet
michael kors outlet
cheap jerseys
canada goose sale
replica watches
uggs sale
ugg on sale
toms shoes uk
kate spade outlet
instyler max
hermes birkin bag
kevin durant shoes 7
montblanc
gucci outlet
canada goose jackets
cheap toms shoes
adidas boost
burberry handbags
canada goose jackets
oakley vault
michael kors outlet
chenlili20160829

 
At 05:48, Blogger raybanoutlet001 said...

kobe basketball shoes
yeezy shoes
cheap rolex watches
coach outlet online
michael kors handbags sale
vera bradley outlet
vera bradley backpacks
kobe shoes
basketball shoes
chrome hearts

 
At 03:14, Blogger 姚嘉 said...

buffalo bills jerseys
reebok shoes
louis vuitton handbags
cheap nba jerseys
gucci borse
mont blanc pens outlet
dolphins jerseys
ray ban sunglasses
ravens jerseys
tiffany and co

 
At 12:36, Blogger chenlili said...

moncler pas cher
kate spade handbags
ralph lauren polo
christian louboutin uk
sac longchamp
louis vuitton handbags
ugg outlet
coach outlet online
air jordans
ugg boots
hzx20161226

 
At 08:17, Blogger Gege Dai said...

michael kors handbags
polo ralph lauren
beats by dre
cheap ray bans
gucci bags
longchamp outlet
hollister clothing
tiffany jewellery
nike free run
oakley sunglasses
20170214lck

 
At 12:31, Blogger alaa said...


It’s hard to find quality writing like yours nowadays
http://www.prokr.net/2016/09/company-spraying-pesticides-anti-insects-in-al-hasa.html
http://www.prokr.net/2016/09/pesticides-spray-anti-insect-company-jubail.html
http://www.prokr.net/2016/09/company-spraying-pesticides-anti-insects-in-khobar.html
http://www.prokr.net/2016/09/pesticides-spray-anti-insect-company-dammam.html

 
At 11:35, Blogger Unknown said...

fitflops
salomon shoes
air jordan uk
ray ban sunglasses
gucci sale
michael kors outlet online
ray ban sunglasses
michael kors handbags wholesale
michael kors handbags
nike roshe run
20170317

 
At 16:13, Blogger انجين محمد said...

شركة تنظيف في دبي
تنظيف السجاد عن طريق الغسيل يكون في الأغلب مرتين في العام للحفاظ عليه من المياه ولكن عندما يتعرض إلى الأوساخ فان شركة تنظيف في دبي تعمل على استخدام البخار في التخلص من البقع والأوساخ عن طريق البخار حيث انها من احدث التقنيات المستخدمة في عمليات التنظيف وهي تتم بناء على إصدار قوة من البخار بدرجة حرارة معينه تتماشي مع النسيج المصنوع منه السجاد حتى لا يتعرض إلى الانكماش وبعدها استخدام قطعة من القماش لتلميع قطعة السجاد وإزالة إي أوساخ وتتم عملية التنظيف باستخدام البخار في المكان دون نقل إلى مقرات الشركة .
شركة تنظيف في ابوظبي
الموكيت من القطع التي تغطي الأرضيات وتحافظ عليها من التلف حيث ان تغيير قطعة من الموكيت يكون أسهل من تغيير الأرضيات كلها وعليه فأن مساحات الموكيت كبيرة جدا ومن الممكن ان تغطي صالات كاملة مثل صالات الأفراح والمناسبات ولكن عندما تفكر في تنظيفه فأن العملية تحتاج إلى شركة تنظيف في ابوظبي حتى يتم الحصول على النتائج المرجوة من عملية التنظيف فيتم استخدام عدد كبير من الفنيين في فك قطع الموكيت التي يتم تثبيتها بالجدران وبعدها نقل إلى الشركة حتى يتم غسلها في الأماكن الواسعة وتجفيفها وتعطيرها وإعادتها مرة أخري جديدة تماما ويمكن ان يطلب العميل خدمة التنظيف بالبخار فهي الأسرع .
شركة تنظيف في الشارقة
جلي الأرضيات يحتاج إلى فنيين متخصصين وآلات حيث ان المواد الكاوية مثل حمض الكبريت لا تعطي النتائج المرجوة وأيضا يمكن ان تضر المستخدمين بالضيق في التنفس وعندما ترغب في التخلص من أوساخ الأرضيات في أسرع وقت دون الحاجة إلى الجلي باستخدام الصاروخ الكهربائي فأن الأفضل التواصل على شركة تنظيف في الشارقة فنحن نعمل على تقديم آلات البخار المزيلة للبقع والتي تعمل على إزالة أصعب البقع والتي تكون في ارتفاع بسيط ولا تصل إلى قاع الأرضيات وأيضا تعمل الشركة على جلي الجداران المصنوعة من السيراميك والجرانيت باستخدام تلك الآلات وإذا أردت الحصول على الخدمة تواصل على شركتنا في الحال .
شركة تنظيف في عجمان
الأجهزة الكهربائية الصغيرة او الكبيرة تحتاج إلى فنيين متخصصين في عملية التنظيف حتى يتم الحفاظ عليها أثناء التخلص من الأوساخ والزيوت والأتربة الملتصقة بها ومع استخدام شركة تنظيف في عجمان سوف يتم توفير طاقم فني من المختصين في تنظيف المكيفات وصيانتها وأيضا تنظيف باقي أرجاء المكان حيث أننا نعمل على تنظيف الستار المصنوعة من عدة طبقات دون ان يتم فك القطع ويكون ذلك بواسطة فريق مختص من العمالة المدربة على تلك العملية وسوف تري عزيزي العميل ان شركة تنظيف في عجمان من اكبر الشركات المتخصصة في عمليات التنظيف المنزلية سواء اليومية او الشهرية او السنوية .
شركة تنظيف في العين
تنظيف المطابخ يستهلك وقت كبير من ربات البيوت حيث ان بقع الزيوت تكون منتشرة في المكان سواء على الأخشاب او الرخام المصنوع من المطبخ وأيضا على الجدران وعلى الشفاط ويتم استخدام قدر كبير من المبيضات ومزيلات البقع حتى يتم التخلص من تلك الأوساخ وبعدها استخدام فرشاة خشنة حتى يتم فرك تلك البقع والتخلص منها وبعدها استخدام الماء حتى يتم إزالة الأوساخ الناتجة من التنظيف والتخلص منها وتلك العملية تستهلك اليوم بطوله ولكن بعد تعيين المختصين من شركة تنظيف في العين سوف يتم توفير عامل واحد وآلة بخار واحدة ويتم إزالة الأوساخ والبقع وتعقيم المكان خلال دقائق لا أكثر فأن سهولة عملية التنظيف أصبحت اليوم تكمن في استخدام التكنولوجيا وليس الطاقة والقوة الجسمانية عزيزي العميل تواصل معنا وسوف تحصل على الأفضل دائما .
يمكنكم زيارة موقعنا
https://sharjahclean.com

 
At 16:16, Blogger انجين محمد said...

شركة تنظيف في دبي
عندما تتعرضين إلى الإحراج أمام الضيوف نتيجة إلى اتساخ مفروشات المنزل لعدم وجود الوقت الكافي للعناية بها فأن الحل الأقرب والسريع هو شركة تنظيف في دبي فنحن نعمل على توفير طاقم من العمالة المدربة سوف تجدها فور طلب الخدمة حتى يعود الجمال والرونق إلى المنزل وتكوني فخورة به أمام الضيوف والجيران فداخل شركة تنظيف في دبي نعمل على التخلص من جميع أوساخ الكنب بكل أنواعه وأيضا إعادة السجاد إلى طبيعته والتخلص من البقع والمتراكمة دون الإضرار بالنسيج ونعمل على توفير أفضل أنواع المنظفات التي لا تحتوي على المواد الكاوية ويمكن استخدامها بواسطة ربة المنزل .
شركة تنظيف في ابوظبي
عندما تعيش في مكان صغير لا يتعدي الغرفة الواحدة ويتواجد بها غرفة المعيشة والمطبخ والنوم فان تلك المساحة يجب ان يتم تنظيفها على الفور حتى يستطيع الفرد العيش فيها وأيضا يجب ان يتم ترتيبها بعناية ويمكن ان تستفيد من نصائح شركة تنظيف في ابوظبي لترتيب وتنظيف المساحات الصغيرة أولا يجب ان يتم تهوية المكان يوميا حتى لا يتعرض إلى اختزان الروائح والعمل على تنظيف المطبخ بصفة دورية وأيضا العناية بكل قطع الأثاث من حيث تلميعها يوميا حتى لا تتراكم عليها الأوساخ وعندما يتعلق الأمر بالترتيب فأنه يجب استغلال المساحات تحت الكنب او الأسرة لحفظ إي قطع زائدة لديك من مفروشات او أدوات وأيضا يمكن استخدام الأثاث المتعدد الاستعمال .
شركة تنظيف في الشارقة
عزيزي العميل عندما تفكر في عملية تنظيف شاملة يجب على الفور ان تتواصل على شركة تنظيف في الشارقة فهي من الشركات الكبيرة التي تمنحك كزايا عديدة عند استخدام إي خدمة من خدمات تنظيف الشركة منها الأسعار المناسبة حيث أننا نعمل على تقليل مقدار التكاليف حتى يتناسب مع العميل وأيضا السرعة في انجاز إي مهمة تنظيف سواء للشقق الصغيرة او القصور الكبيرة ونعمل على توفير الآلات الحديثة والعمال المدربة من كل الجنسيات سواء الفلبينية او غيرها فقط كل ما يلزم هو التواصل على ارقام الشركة وسوف نصلك في الحال للقيام بعملية التنظيف التي لا تشوبها إي مشاكل .
شركة تنظيف في عجمان
الخزانات من الأدوات الهامة التي لا يمكن الاستغناء عنها تلك الأيام حيث أننا في المطاعم او الشركات او البيوت والشقق لا يمكن ان يتم الاستغناء عن المياه في حالة حدوث عطل لها وعندما يتم شراء احد الخزانات يجب ان تكون على تواصل مع شركة تنظيف في عجمان حيث انها توفر الفنيين المهرة صاحبي الريادة في تنظيف كل أشكال الخزانات سواء الأرضية والتي تكون في شكل خرسانة مسلحة او العلوية والتي تكون في الأغلب من البلاستيك او الفايبر جلاس وغيرها من المواد ونعمل على توفير مواد تنظيف مناسبة حتى يتم التخلص من أوساخ الخزانات والحماية من تكون الجراثيم فإذا أردت الحماية قم بطلبنا على الفور وسوف نقوم بتركيب احدث أجهزة الشركة في تنقية مياه الخزان حتى تكون في أمان تام على مدار اليوم .
شركة تنظيف في العين
الأثاث والتحف في حاجة إلى التنظيف ولكن على يد امهر العاملين حتى لا تترك عملية التنظيف إي اثر للخدوش او البهتان في اللون وعندما تتطلب شركة تنظيف في العين سوف يتم إرسال فريق من الأمهر لدينا حتى يتم تنظيف تلك القطع الثمينة وتتم عملية التنظيف باستخدام أفضل أنواع المنظفات والزيوت العطرة التي تقوم بإبعاد الآفات عن تلك القطع وأيضا نعمل على طلاء مادة لامعة تحافظ على الأثاث من التلف وأيضا يوف نعمل على تنظيف المجالس إلى جانب تنظيف الستائر وجلي الأرضيات وعندما تكون من أصحاب الفلل فأن لدينا عدد كبير من العمالة لتنظيف إي مكان بداخل حتى المسابح الكبيرة والصغيرة بالاعتماد على احدث التقنيات التي تحافظ على المياه في السبح لأطول فترة ممكنة مع التخلص من الأتربة والشوائب التي يمكن ان تتواجد في قاع المسابح .
كما يمكنكم زيارة موقعنا
https://dubai4clean.com/

 
At 16:16, Blogger انجين محمد said...

شركة تنظيف في دبي
التنظيف اليومي يجب ان يتم القيام به وعدم إهماله حتى لا نجد البيوت التي نسكن فيها مكان لانتشار الأمراض والجراثيم وسوف يتم الحفاظ على نظافة المكان مهام كان تصميمه ومساحته من خلال الاستعانة على خدمات شركة تنظيف في دبي حيث أنها من ضمن مجموعة كبيرة من الشركات التي تتخصص في مجال التنظيف وتهتم به على مستوى كبير جدا من حيث الاهتمام بأعداد العمالة حتى تتم عملية التنظيف في أسرع وقت ممكن لو كانت المساحة التي يتم تنظيفها فيلا ما وأيضا تقوم الشركة باستخدام منظفات عالمية تحافظ على نوعية النسيج ويمكن ان تتواصل على الشركة من خلال الفروع المنتشرة لها في كل أرجاء دبي .
شركة تنظيف في ابوظبي
إمارة ابوظبي من الإمارات الكبيرة في الإمارات وتحتوي على عدد كبير من العمائر والمباني الشاهقة الارتفاع وعندما تكون لديك احد الشقق فى تلك العمائر فأنك لا تستطيع القيام بتنظيف واجهاتها بنفسك حيث أن المعدات اللازمة لا تتوفر لديك او المهارة والخبرة في عملية التنظيف ولكن قم على الفور بالاستعانة على خدمات شركة تنظيف في ابوظبي وسوف تجد احدث الآلات والأجهزة التي تصل إلى اعلي الأدوار والرافعات المؤمنة التي تقوم بحمل العمال والفنيين المتخصصين في عملية التنظيف وتتم عملية تنظيف واجهات السجاد للشقق في الفرات الصباحية او المسائية حتى تحصل عزيزي العميل على لمعان وجودة في العمل .
شركة تنظيف في الشارقة
عزيزي العميل اذا كنت من أصحاب المنازل الواسعة التي تحتاج إلى عملية تنظيف كل فترة للتخلص من الأوساخ التي تتواجد على المفروشات وعلى الكنب وعلى الجدران يجب ان تتواصل على شركة تنظيف في الشارقة حيث إننا نعمل على توفير خدمة نظافة على مدار اليوم وفى إي مناسبات فقط قم بالاتصال على الشركة وقم بطلب خدمة التنظيف التي ترغب فيها وخلال لحظات سوف تجد فريق من العمالة الفلبينية المدربة التي تقوم بعملية التنظيف خلال وقات قياسي وفى نفس الوقت سوف تجد مستوى جودة عالية في التخلص من الأتربة والغبار المتناثر في كل المكان .
شركة تنظيف في عجمان
الكنب من قطع الفرش الهامة التي تتواجد داخل الشقق والبيوت ولا يمكن ان يتم تنظيفه بشكل يومي باستخدام الماء او البخار لانه يعرض القطعة إلى التلف سواء الأنسجة المصنوع منها القماش او الأخشاب الداخلة في الصناعة ولكن يمكن ان يتم تنظيف قطعة الكنب كل 6 أشهر على الأكثر وذلك للمتواجد في المنازل والشقق والبيوت على يد العمالة الفنية من شركة تنظيف في عجمان حيث أننا متخصصون في عملية التنظيف ويتم استخدام احدث الطرق العالمية في التخلص من الأوساخ والبقع مع الحفاظ على نوعية النسيج وأيضا نستخدم تنظيف البخار والذي يعتبر الأفضل في عالم التنظيف الحديث .
شركة تنظيف في العين
شركات التنظيف اليوم أصبحت أكثر تخصصا من الماضي من حيث استخدام الآلات واستخدام مواد التنظيف حيث أصبحت عملية التنظيف تتم بناءا على تعليمات المصنع بالنسبة إلى القطعة التي يتم تنظيفها حتى لا يحدث ضرر من حيث استخدام مساحيق الغسيل وأيضا استخدام الماء او البخار إلى جانب استخدام المبيضات ومن خلال شركة تنظيف في العين يتم القيام بكل تلك الأمور إلى جانب استخدام تقنية النانو في التخلص من البقع وأيضا استخدام المنظفات الطبيعية والبعد عن إي عوامل صناعية بل ان الشركة أيضا قامت باستخدام المنظفات الخالية 100 % من الماء وذلك مع بعض أنواع المفروشات مثل الكنب المصنوع من الشمواه او المخمل للحفاظ على جودة القطع وأيضا السجاد المصنوع من الحرير .
زوروا موقعنا الان
https://emiratesclean.com

 

Postita kommentaar

<< Esileht