kolmapäev, mai 18, 2016

Pullerits: Kes tahab näha kaameradebüüti ratta seljas?

Aitab jutust. Öeldakse ju, et üks pilt räägib rohkem kui sada või tuhat sõna. Ja kui palju võiks veel rääkida liikuv pilt! Kirjutatud küll, nüüd aeg midagi näidata.

Lõikasin ja kleepisin GoPro Studios kokku mõned videolõigud Moabi rattaseikluse kõige esimese päeva kõige esimeselt kahelt rajalt, Maverick ja North 40 (fotol paremal nende radade algus). Tulemust näete, kui klikite SIIA. Vaatamisel pidage silmas, et tegemist on minu kõige esimeste minutitega Moabis ratta sadulas, millest tulenevad ka mitmed algaja vead ja ebakindlus. Olgu lisatud, et tehniliselt ja füüsiliselt on tegemist väga lihtsate radadega, nii et nende põhjal ärge Moabi olude kohta küll midagi järeldama hakake. Alustasin nimme kergetel radadel, et sealse maastikuga harjuda. Liiati oli see mu selle kevade üldse esimene rattasõit.

Head vaatamist! Eks edaspidi lisan ka järgmisi ja luban, et palju huvitavama maastikuga videosid.

57 Kommentaarid:

At 14:52, Anonymous Anonüümne said...

Moraal - ärge ostke GoPro stuffi. Youtubes oleks võinud vähemalt stabilisaatoriga selle klipi ära siluda. Oleks midagigi vaadata. Või annaks siis vähemalt CC litsentsiga teistel seda videot kasutada, siis saaks talgu korras seda redigeerida.

 
At 15:07, Blogger Priit Pullerits said...

Kuna ma ei ole igas asjas asjatundja, siis küsiks eelmiselt või kellelt iganes, kes IT-d minust oluliselt rohkem tunneb, et kuidas seal stabilisaatoriga üle käia ja kuidas seal saab CC litsentsiga asja siluda. Mis mul selle vastu saab olla, kui asjatundjad asja parandavad!

 
At 15:51, Anonymous Anonüümne said...

Lähed Videohalduris oma video "Muuda" menüü valikusse ja valid "täiustused". Avanevas aknas ütled "stabiliseeri" ja "salvesta". Kõik muu teeb juba Youtube ise mõistliku aja jooksul ;) Juhul kui paned "Teave ja seaded" valikust avanevas aknas "Täpsemad seaded" tabilt "Litsentsi ja õiguste omanikuõiguse" valikust "Creative Commons - autorile viitamine" litsentsivaliku ja salvestad muudatused, siis saavad teised seda videot kasutada oma video tegemisel ja nt sinu eest asja kompaktsemaks mudida.

 
At 16:15, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 15:57, väga asjatundlik nõu. Samas on mul hea teatada, et väikse otsimisega leidsin ise ka selle stabiliseerimise üles ning praegu YouTube'i meeskond tegeleb sellega palehigis. Ma näen, et neil on raske, protsendid, kui palju tehtud, kasvavad aeglaselt, aga siiski kasvavad. Peagi saab seda kõike siis juba heas töötluses näha. Aga ma ei oleks ise stabiliseerimise peale tulnud, kui siin esimene kommenteerija poleks sellele osutanud. Nii et veel kord siiras ja suur tänu talle!

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

Jah, 15:51, tehniliselt on asi lihtne, aga kui ma ka mõned aastad tagasi seda stabiliseeri funktsiooni YouTube-s kasutasin, siis saadud tulemus oli kuidagi liiga imelik.
Pilt hüples jätkuvalt peaaegu sama palju kui originaalis, ainult oli muutunud udusemaks ja kohati nagu aegluubis oli voog.
Palju puudu ei jäänud, et oleksin arvutiga mõnd käepärast objekti visanud ja tegin undo. Sai siiski parem tagasi.

Aga võib-olla on vahepealse ajaga tarkvara täiustatud ja nüüd juba kannataks ka "stabiliseerituna" vaadata.
Priidul hea võimalus katsejäneseks hakata ja meil hinnata.

 
At 16:28, Anonymous Anonüümne said...

16:22 jutt selle funktsionaalsuse ajaloost vastab tõele. Koduses masinas kasutatud vabavara tegi sama töö ära hoopis meisterlikumalt. Nüüd aga on aeg läinud edasi ja ka Youtube areneb.

 
At 16:34, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, mehed, YouTube'il on vist jõud 90 protsendi peal otsa saanud? 70-lt 90-ni läks päris hea tempoga, aga see viimane 10 protsenti ei tule kuidagi ära. Asi umbes?

 
At 16:42, Anonymous Anonüümne said...

Kogu maailm ripub YouTube'i küljes. Et protsessid võtavad vahel tunde, on vist paratamatu.

 
At 16:57, Anonymous Anonüümne said...

No äge.
Sisemisi tõrkeid arusaamiga tekitab aga asjaolu, et sa näiteks pead tehnilist maastikusõitu vastikuks ja ebameeldivaks. Ei treeni maastikul ega võistle tehnilisematel sõitudel. Ja siis järsku Moab.
Et kõrbe ma vihkan, aga kui saaks kuule minna, siis oleks käpp ?
Onks niin?

B-to

 
At 17:05, Blogger Priit Pullerits said...

Lp Master, palju on muutunud, väga palju. Moab pani mind MTB-sõitu hoopis teistmoodi nägema ja tundma ja hindama. Kuid tõsi on see, et MTB-sõidu hindamiseks peab olema Moabis. Eestis see tõesti ei paelu, ja palun mitte võtta seda ülbamise või üleolekuna. Võib-olla ka Moabis, kui pandaks võistlema, saadaksin MTB-sõidu kuu peale. Aga seal on just loodus see, mis võlub. Seal ei olnud kuskile kiiret. Kusjuures sel rajal sel videol, lp Master, on loodus väga niru ja üksluine. Paremad kohad tulevad järgmistel videotel, kui saan edaspidi aega nonde kallal ka jännata. Vähemasti nüüd olen saanud mingi oskuse kätte, kuidas GoPro asjadega jukerdada, kuigi palju on veel õppida.
Aga kas sul tekkis mingigi Utah-MTB tahtmine?

 
At 18:57, Anonymous Anonüümne said...

Ülikõva Kaidi

http://sport.postimees.ee/3698755/ametlik-kinnitus-eesti-olumpiakoondis-sai-uhe-liikme-juurde

 
At 22:13, Anonymous Martin, imagoloogiatudeng, Linnar Priimägi õpilane said...

Hr Pullerits,
te teete taas imagoloogilise prohmaka. Keda huvitab see Gpro? See videoga jukerdamine ei huvita mitte kedagi. Tehnikafriike? - Nemad ratast ei sõida. Kaamel ratta seljas. Blogi ja Tartu Postimehe kuukolumnid - see on teie areaal.

 
At 22:39, Blogger barutoson said...

Kui mind saaks teleportida, siis valiksin FS rattaga Põhja-Rootsi hilissügisese Kebnekaise kandi Kungsledeni, kus olen kordi käinud matkamas, aga mitte veel rattaga. Kerge seljakotiga kuni 10 päeva oleks ahvatlev. Moabi võib ka, teise valikuna teleportides, reaalsuses aga rahafilter suunaks ilmselt lähemal alternatiividele.
B-to

 
At 07:21, Blogger Priit Pullerits said...

Nüüd palun teie hinnangut. YouTube nägi eile õhtul ja siis ka öö otsa vaeva, et stabilisaatoriga pilti stabiliseerida. Kas nüüd sai parem?

Jah, pilt on märgatavalt stabiilsem. Minu meelest teravuses kaotanud ei ole. Aga realistlikkuses küll. Ega see rada seal nii sile küll ei olnud, nagu videol nüüd paistab. Ja nagu iga parandus ei ole kõrvaltoimeta, siis küllap märkate, et pilt on muutunud äärtest ujuvaks, "mullitavaks", lainetavaks. Kas pildi stabiliseerimine kaalub üles selle lisaefekti?

Ja huvitav, et esimesed ligi 10 sekundit on pilt ikka veel hüplik, alles sealt peale läheb stabiilsemaks. Stabiliseerumist toob esile ka see, et lisatud kirjad hakkavad hüplema - eriti on seda näha lõpukaadrites.

Niisiis, hinnang tehtule? Kas tasus ära?

 
At 09:11, Anonymous Anonüümne said...

Igatahes, hea töö. Kui tundub, et pilt liiga vähe raputab, siis suleb pleieris kiirust duubeldada. Tegelikult just selles point oligi, et tavakiirusel on tegu mõttetu venimisega, aga kui nüüd kiirust juurde wrapida, siis on tegemist super taiesega. Lainetamise probleem tekib peamiselt kaamera loksumisest telje suhtes ja GoPro läätsede kalasilma efektist ning rollingshutterist. Kuigi viimase mõju on märgatavalt väiksem. Raudselt häirib see lainetamine vähem, kui samalaadne kaameraväristamine. Juhul kui kirjad lisada juurde Youtubes, siis oleks ka esimesed ja lõpukaadrid OK. Aga ütleme nii, et siit on hea edasi minna. Järgmine kord kui ekspeditsioonile lähed ja tahad seda rahvale ka jagada siis igati bro investeering oleks kaamera elektrooniline stabilisaator, mis siluks juba sõidu ajal suurema jama ära ja pärast oleks vaja ainult siluda.

 
At 10:48, Anonymous Kärna Ärni said...

PP, tellisin GP väljaantava olümpiaraamatu ära, kas Teie ka seal kaasautor olete?

 
At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Videol on kiirusega 1.5 PP kommentaar väga hea - vanameistri jutt jookseb hästi.

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Lainetamine ei meeldi, enne oli parem.

 
At 13:35, Blogger Priit Pullerits said...

Mis küsimus see on, Kärna Ärni! No milline Eesti olümpiaraamat on sel sajandil välja antud ilma minu panuseta? Kes teab?

 
At 13:50, Anonymous Anonüümne said...

Lainetas ka enne aga suur osa jäi ropu värina tõttu vähem tajutavaks.

 
At 15:03, Anonymous Anonüümne said...

Väga smoothiks pole mõtet sõitu ega videot teha.
Õpi siit.
https://youtu.be/m65bE_DeWao
B-to

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

Eino täiesti segased, sellisel rajal kiirus kuni 64km/h, hüpped 16m, pulss 196 jne. Eksimisruumi nagu ei jäeta...
Ja tüdrukus oli veel eriti palju sisu.

Hea video, thanks Baruto.

 
At 16:12, Anonymous Anonüümne said...

Nagu näha B videos, et raja väristavad omadused tulevad geniaalselt hästi välja just rinnakaameraga. Samas saab sellega pildi maarotile sobilikult tasaseks, mis lubab peale raja ka ümbrusele mõnusa pilgu heita.

 
At 16:16, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge, lõpetage ära see värinajutt. See värin ei sega mitte kedagi. Lainetamine on ebaloomulik, värdjalik.

 
At 16:51, Blogger Priit Pullerits said...

Tegelikult on uus, värinata pilt siiski ju parem ja jälgitavam. Ega te nagunii tea, kuidas seal raputas, teistele, kes ise sõitnud pole, on sujuvam pilt kindlasti sisukam ja seeditavam. Kas pole nii? Aga mis trikke ja nippe veel saab teha?

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea video! Tähtsad õpetussõnad järgmiseks aastaks - pidurid on kiiruse surm!

Enamik sujuvad kivideta allatõuse võiks julgelt hooga läbi lasta

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Millal Pullerits Moabi tagasi läheb?

Kilvamehed, mitmes kord see siis oleks?

 
At 18:48, Anonymous Anonüümne said...

Võhmameestele pilt sellest "allamäe" plikast

https://fi.pinterest.com/pin/474918723181555462/

 
At 18:57, Blogger Priit Pullerits said...

Hea küsimus, 18:42. Pakun, et kuues.

 
At 20:03, Anonymous Anonüümne said...

See Youtube'i stabiliseerimine on siiski porno, vähemalt minu silmale.
Niiöelda stabiliseeritud pilt annab sellise efekti, et Priit sõidaks nagu lainetava vee peal, ainult veepinnaks pole mitte sinine vesi, vaid hallikaspunane kivipind.
Paras sürr vaatepilt...

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Priit, võta mõistus pähe, tee undo. Oled nüüd selle esimese heasoovija meelevallas?

 
At 23:12, Blogger Priit Pullerits said...

Mis oleks, kui selgitaks ja näitlikustaks teile homme, kuidas grupisõidus, kui oled maha jäänud, grupp kätte saada ning seal siis õige positsioon valida, et mitte end tühjaks rabada, vaid just targalt ja säästlikult sõita?

 
At 02:10, Anonymous Martin said...

Оставьте, Пуллеритс,
te ei ole Peter Sagan.

 
At 10:21, Anonymous Anonüümne said...

Martin Siimovitš Sorokinõtš äpardus koha ja võrdlusega. Argine värk.

 
At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Martin, lisatud video on elus näide füüsikaseadustest - Sagan 73kg vs Pantano 61kg.

 
At 11:42, Blogger chenlina said...

chenlina20160719
jordans for sale
toms outlet
jordan concords
coach outlet
nike air jordan
louis vuitton handbags
toms shoes outlet online
kevin durant shoes 7
michael kors outlet
adidas nmd
coach outlet store online
louboutin shoes
kids lebron shoes
kate spade handbags
gucci outlet
louis vuitton outlet stores
coach outlet
coach outlet store online
nike outlet store
fitflops shoes
coach outlet
louboutin pas cher
nike air force 1
michael kors handbags
cheap oakley sunglasses
hollister clothing
marc jacobs handbags
coach outlet store online
rolex watches
louis vuitton handbags
oakley sunglasses
jordan 4
oakley sunglasses
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
louis vuitton purses
adidas shoes
michael kors outlet
air jordans
burberry outlet
as

 
At 04:27, Blogger chenlina said...

true religion
beats solo
coach outlet
ray ban sunglasses
adidas superstars
coach factory outlet online
louis vuitton outlet
polo ralph lauren outlet
nfl jerseys wholesale
tory burch handbags
michael kors purses
coach outlet store online
michael kors handbags
jordans for sale
coach outlet store online
michael kors
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
cheap toms
oakley sunglasses
toms shoes
oakley vault
coach outlet
oakley outlet
coach outlet
louis vuitton handbags
coach outlet store online clearances
michael kors purses
true religion
longchamp bags
michael kors outlet
cartier watches
rolex watches
michael kors handbags
ray ban sunglasses
louis vuitton outlet
polo ralph lauren outlet
oakley outlet
pandora jewelry
louis vuitton outlet
chenlina20160729

 
At 10:37, Blogger Unknown said...

michael kors wallet sale
ugg boots on sale
michael kors outlet
swarovski outlet
ghd hair straighteners
timberland shoes
ugg boots
hermes birkin
fred perry polo shirts
michael kors outlet online
longchamp handbags
fitflops clearance
coach handbags outlet
ugg boots
toms shoes
tiffany and co jewelry
kate spade uk
ralph lauren outlet
coach outlet online
michael kors outlet
michael kors outlet
longchamp outlet
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
nfl jerseys wholesale
cheap nba jerseys
uggs outlet
burberry outlet store
fitflops clearance
air max uk
christian louboutin outlet
cheap football shirts
the north face jackets
ray-ban sunglasses
ugg sale
20160812caihuali

 
At 04:10, Blogger chenlili said...

christian louboutin paris
coach outlet online
adidas superstars
gucci belts
michael kors outlet
gucci handbags
hogan scarpe
cheap jordan shoes
discount jordans
ray bans
louis vuitton outlet
celine bags
oakley canada
ray ban sonnenbrille
air jordans
canada goose outlet
toms wedges
moncler pas cher
adidas yeezy
coach outlet store online clearances
nike store
canada goose sale
louis vuitton bags
giuseppe zanotti outlet
michael kors handbags
concords 11
louis vuitton outlet
adidas shoes
moncler paris
jordan 11
ray ban outlet
louis vuitton purses
longchamp sac
louis vuitton paris
san antonio spurs jerseys
coach outlet
chenlili20160829

 
At 05:15, Blogger raybanoutlet001 said...

toms outlet store
adidas yeezy boost
nike zoom
air jordan retro
timberland outlet
kobe basketball shoes
skechers go walk
mlb jerseys shop
oakley sunglasses

 
At 03:32, Blogger chenlina said...

louis vuitton handbags
los angeles clippers jerseys
oakley sunglasses
adidas outlet
retro jordans
chaussures christian louboutin
timberland boots
ugg boots clearance
uggs outlet
michael kors outlet
chenlina20161007

 
At 08:32, Blogger Unknown said...

Kyrie Irving Jerseys
Kevin Durant Jerseys
Klay Thompson Jerseys
Russell Westbrook Jerseys
Derrick Rose Jerseys
James Harden Jerseys
Jimmy Butler Jerseys
Paul George Jerseys
Carmelo Anthony Jerseys
Chris Paul Jerseys
Golden State Warriors Jerseys
Kobe Bryant Jerseys
Joel Embiid Jerseys
Ben Simmons Jerseys
Anthony Davis Jerseys
Kristaps Porzingis Jerseys
Chicago Bulls Jerseys
Golden State Warriors Jerseys
Cleveland Cavaliers Jerseys
New York Knicks Jerseys
Oklahoma City Thunder Jerseys
San Antonio Spurs Jerseys
L.A. Clippers Jerseys
Boston Celtics Jerseys
Moncler Kids
Moncler Men
Canada Goose Womens

 
At 03:01, Blogger Unknown said...

oakley sunglasses
michael kors handbags
ralph lauren
coach outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses
hugo boss outlet
michael kors handbags sale
jaguars jersey
denver broncos jerseys

 
At 12:30, Blogger chenlili said...

ugg outlet
coach factory outlet
tiffany and co
canada goose outlet
polo shirts
uggs on sale
cheap rolex watches
ugg outlet
adidas yeezy
ray ban sunglasses
hzx20161226

 
At 07:54, Blogger Unknown said...

louis vuitton
tory burch outlet
fitflops
cheap jerseys wholesale
oakley sunglasses
gucci outlet
ralph lauren pas cher
ray ban sunglasses
ferragamo shoes
michael kors handbags sale
20170214lck

 
At 18:17, Blogger Unknown said...

oakley sunglasses outlet
canada goose uk
nmd adidas
canada goose outlet
rayban
coach factory outlet
yeezy boost 350
michael kors outlet clearance
doudoune moncler
christian louboutin
20170217caiyan

 
At 04:33, Blogger Unknown said...

lebron james shoes
pandora bracelet
nike air max 2018
longchamp handbags
dior sunglasses
jordan shoes
adidas outlet online
nike roshe run
jordan retro
lebron 14

 
At 08:57, Anonymous Pengobatan Alami untuk Tipes said...

This information is very useful. thank you for sharing. and I will also share information about health through the website

Cara Menyembuhkan Nyeri Punggung
Cara Mengobati Kuku Cantengan
Solusi atasi sakit kepala Vertigo
Cara Menyembuhkan Sakit Maag Kronis
Cara Menghilangkan Stretch mark
Cara Mengobati Epilepsi

 
At 08:07, Blogger yanmaneee said...

nike air max
tom ford sunglasses
louboutin shoes
adidas yeezy
yeezy boost 350
michael kors outlet
adidas outlet
yeezy shoes
calvin klein outlet online
yeezy boost 350 v2

 
At 05:24, Blogger Unknown said...

www0525

ray-ban sunglasses
ralph lauren pas cher
air jordan 4
canada goose jackets
air jordan 12
heat jerseys
soccer jerseys
denver broncos jerseys
ugg outlet
cheap mlb jerseys

 
At 11:07, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
pandora jewelry
christian louboutin shoes
adidas outlet online
nike factory
ralph lauren outlet
moncler outlet
air max 90
tn pas cher
canada goose jackets
louboutin shoes

 
At 07:46, Blogger Unknown said...

off-white
nike air max
links of london
kobe 9
john wall shoes
air force ones
air max 90
balenciaga
yeezy boost 350
michael kors purses

 
At 05:06, Blogger jeje said...

coach outlet online
moncler jackets
ralph lauren uk
moncler online
moncler online outlet
pandora
kate spade outlet online
golden goose
pandora outlet
longchamp handbags

 
At 09:57, Blogger Unknown said...

qzz0725
cleveland cavaliers jersey
valentino outlet
jordan shoes
coach outlet
ugg outlets
michael kors outlet
kd 9
timberwolves jerseys
ugg boots
chrome hearts outlet

 
At 05:45, Blogger Unknown said...

www0820


manolo blahnik shoes
oakley sunglasses
uggs outlet
pandora outlet
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
mulberry uk
cheap snapbacks
ugg boots
air max 90

 
At 06:03, Blogger Unknown said...

www0912

golden goose
ugg outlet boots
bottega veneta
kate spade outlet
canada goose outlet
pandora charms
superdry uk
ralph lauren polo
off white shoes
mlb jerseys


 
At 04:33, Blogger Unknown said...

jinyi921
nike huarache
coach factory outlet
hermes belt
true religion jeans
nike clothing
clarks shoes
true religion jeans outlet
coach outlet
off white shoes
michael kors outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht