Esmaspäev, juuli 11, 2016

Pullerits: Kuidas spetsialist avastas mul palju kasutamata reserve?

«No nii, nüüd saab teha hooaja esimese kiirustrenni,» nentis Spetsialist, kui talle Tartu-Jõgeva maanteel Amme jõe sillal järele jõudsin.

Spetsialist nimelt teab, et mulle meeldib kiiresti sõita. Ta on isegi pakkunud, et võiksin osaleda temposõitudel, aga kui vastas on voolujoonelise spetsiaalvarustusega mehed, siis on mõttetu minna võrriga Suzukide vastu.

Edasi on teie valik: kas ootate ära, mida järeldas Spetsialist, kui oli mitu head kilomeetrit mu tuules püsinud, või vaatate siit kohe oma silmadega järele, millise emotsiooni pakub imelisel kattel ja müstilistes tingimustes väntamine.

Niisiis, Spetsialist võttis tuulde. Väntasin ees kiirusega 37-40 km/h. Nii umbes kuus kilomeetrit. Siis jõudsime linna. Salvesti juures tõmbas Spetsialist minu kõrvale, endal nägu punane ja higist leemendamas, ning ütles kokkuvõtvalt järgmist.

Et jõudu on mul küll. Et aastatepikkune töö on andnud selgelt tulemust. Aga. (Ja siin tuleb paljudele üllatus.) Maastikurattakingadega maanteerattal sõita pole ikka päris see. Et liiga palju on surumist, kuna klots asub liiga talla keskel, ja vähe pedaleerimist. (Kas pedaleerimine on sama, mis pedaalimine?) Et sääremarjalihas ei tee peaaegu üldse tööd. Ei mängi nii, nagu päris rattureil (kuidas iganes nonde sääremarjalihased siis mängivad).

Järeldus: osta maanteesõidukingad ja pane jalad rohkem ühtlaselt ringi käima – ning küll siis tuleb tulemustes veelgi rohkem edasiminekut. Ehk teisisõnu: reservi on mul enam kui küll, ja peaasi, et seal, kust seda ka kergesti võtta annab. Hoidke alt!

Ainult üks küsimus: kuhu ma selle paranenud vormiga lõpuks lähen?

Vormil iseenesest ei saa tõesti olla suurt viga, kui hoiad pärast tunnist sõitu kiirust 37-40 km/h ja häda pole miskit. Tartu rattaralli järel, kui ratta käiguvahetaja kinnitus vajas kukkumise tõttu kapitaalremonti, tuli sisse ligi kahenädalane rattasõidu paus. Seejärel on kilometraaž kogunenud järgnevalt (et teil oleks hea võrrelda):

24. nädal – 83,5 km, koguaeg 2:31.10 (kaks sõitu)
25. nädal – 147,9 km, koguaeg 4:27.50 (viis sõitu)
26. nädal – 245,7 km, koguaeg 7:26.35 (kuus sõitu), nädala keskmine kiirus 33 km/h
27. nädal – 204,1 km, koguaeg 6:16.05 (vis sõitu), nädala keskmine kiirus 32,6 km/h

Kas peaks veel juurde panema või jätkata samas tempos? Ja kas tingimata on vaja maanteekingi või teeb asja põnevamaks, kui annan teile oma maastikujalanõudega selge händikäpi?

Oojaa, ja kes oli see Spetsialist?

Foto 1: Tour de France'i üheksas etapp Hispaaniast Andorrasse. Foto autor: AP/Scanpix
Fotod 2 ja 3: Tour de France'i üheksas etapp Hispaaniast Andorrasse. Fotode autor: Reuters/Scanpix
Foto 4: Mis toimuub?! Need on Euroopa meistrivõistlused jalgpallis. Finaal. Foto autor: PA Wire / Press Association Images / Scanpix

41 Kommentaarid:

At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

Säärelihastega mängimine annab tõesti ca 2-3 km/h keskmist juurde. On ainult üks probleem. Nimelt ülearu kõvasti säärtega juurde punnitades võib teha viga achilleusele või kanna kõõlustele kuna need pole lihtsalt sellise koormusega harjunud. Samas selleks, et säär tööle panna pole vaja just uusi kingi. Eks boonus säärtega töö tegemisel on just raskematel osadel, kus grupp tahab vägisi eest ära minna. Siis on see nagu seitsmes käik mille paned sisse ja pead kangutamise aja vastu. Seda kõike saab teha ka maastiku kingadega. Iseasi jah, et kas mis see eesmärk on, eks kindlasti on maantesussiga säärane tegevus mugavam. Samasmina kuulen ausalt öeldes eismestkorda sellist argumenti, et maantesussiga saab säärelihased tööle panna paremini kui maastikusussiga. Seega jutu järgi on "Spetsilisti" näol tegu miski kaupmehe nässiga, kes lollikestele üritab nodi kaela määrida...

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Selle jutu põhjal võiks öelda, et Jaan K. ise oli see Spetsialist.

 
At 14:39, Anonymous Anonüümne said...

Vsjakuju huinju pishesh. Hujarenõi zhurnaljuga. Lutzhe moltshi!

 
At 15:19, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei saa aru, kuidas Priidu manu just need kõige suuremad imetlejad satuvad. Mina ei tunne kedagi, kes Spetsialisti hoolealust tõsiselt võtaks. Nii sportlase kui ka ajakirjanikuna.

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

To 15.19 Olete kade või?

 
At 15:44, Anonymous Kägu said...

15.19.Vaadake, sellega võib olla nii nagu filmis "Viimne Reliikvia" vabamees Ivo Schenkenbergiga, st. ka kõige suurem ketser ja lurjus võib olla kloostri liitlane, kuni ta teenib püha reliikviat.

 
At 15:51, Anonymous Kägu said...

Kuulasin täna vikerraadiost mingit saadet. Kus räägiti ajakirjaniku eetikast ja heaks ajakirjanikuks olemise kriteeriumidest. Hakkasin saadet kuulama poole pealt ja ei kuulanud lõpuni, aga point oli selline, et hea ajakirjanik peabki vahetama pidevalt seisukohti ja vaagima asju erinevatest vaatenurkadest. See tähendab olema paras tuulelipp ning mõningas mõttes ka selline Pavlik Morozov, st olema võimeline maha müüma oma ligimesi. Seal öeldi otse välja, et heal ajakirjanikul ei saa olla eriti sõpru, küll aga on tal kindlasti palju vaenlaseid ja vihkajaid. Kas tuleb tuttav ette?

 
At 16:34, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, osalt see on nii, hr Kägu, kuid! Siin on üks oluline aga. Nimelt: hästi tähtis on empaatiavõime. Seda ei ole kõigil. Te siin küll arvate, vähemalt mõned, et ma olen südametu jõhkard, kuid soovitan teil rääkida nendega, kes on mu lugudes olnud tegelased, kellega olen teinud pikki ja põhjalikke intervjuusid, kellest olen kirjutanud suuremaid lugusid. Kas nemad ka nii arvavad? Teate, ei arva, üldsegi mitte. Miks? Sest üks põhilisi kriteeriume on mulle, et inimesel peab jääma kohtumisest ajakirjanikuga meeldiv mulje - et teda kuulati, temaga arvestati, temast taheti aru saada, temast ei sõidetud üle, et ajakirjanik ei eksinud millegagi jne. Eks see ole kahe otsaga asi ses mõttes tõesti, nagu ka hr Kägu vargsi viitab, et sõbraks ei tohi saada. Sest siis tekib huvide konflikt. See on väga õhkõrn piir, mis läheb empaatiavõime ja ülemäärase sõbralikkuse ehk allika huvide teenimise vahel, sest ajakirjanik ei pea teenima allika (intervjueeritava), vaid üldusse huve.

Seisukohtade vahetamisest. Eks seisukohad võivad meil kõigil ajapikku muutuda. Ma ei ole kunagi varjanud, et ülikoolipäevil olin ma marksist. Aga 1990ndate keskel, kui töötasin Newsweekis, siis sealse majandustoimetaja mõjul tegin selge pöörde paremale ega ole seda kunagi ka varjanud. Põlastan vasakpoolset poliitilist korrektsust, mida ei ole samuti kunagi varjanud, samuti on mulle vastu nüüdisaegne tolerantsuse diktatuur. Kunagi kirjutasin kolumni "Tapkem poliitiline korrektsus juba eos". Aga mulle meeldib sageli argumenteerida, võtta mingi seisukoht ja püüda seda tõestada - selles on omamoodi mängu ilu, kas sa suudad tuua piisavalt argumente oma arvamuse kinnituseks. Ükskord kirjutasin koguni kolumni, mille lõppu lisasin märkuse, et esitatud vaated ei pruugi ühtida autori seisukohtadega. Kes ütles, et need peaksid ühtima? Pole sellist reeglit. Sest lõppeks pole tähtis see, mida arvab Priit Pullerits, vaid pigem on tähtis see, kuidas on argumenteeritud seisukoht, et Euroopa meistrivõistlused jalgpallis hakkasid finaalis meenutama juba Aafrika meistrivõistlusi jalgpallis.

 
At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

Jalka EM´l pole häda midagi kui võrrelda teda lõppenud kergejõustiku EM´ga.

Priit

 
At 17:39, Blogger Priit Pullerits said...

Seda ka muidugi, nimekaim. Pole kergejõustik siin sugugi parem, tänases PMis on sellest aafriklaste sissevedamisest ka kriitiliselt juttu.

 
At 20:41, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Tegelikult tuleks teha vahet nn. neegritel , kes on euroopas sündinud ja sellisel pornol mida korraldab näiteks Katar, Türgi jne. Viimane toodab omale tippsportlasi nii , et meelitab rahadega või krt teb millega vaesemate riikide sportlasi oma lipu all võistlema. Vahetatakse nimed, kirjutatakse elulood jne. Mõned aastad tagasi (ega seal ilmselt praegugi midagi muutunud pole) ei olnud türgi korvpallikoondises mitte ühtegi sündinud türklast vaid koos olid igasugu usbekid horvaadid jne. türgistatud nimedega loomulikult. Tubli tolerast ja blogi lugeja MargusM üritab ,aga panna kõik ühte patta. Meie nn venelased valdavavad enamuses riigi keelt, on siin sündinud ja igati täieõigulikud riigi kodanikud. Võibolla et need sisserännanud aafriklased kes tipptasemel spordivad on tõesti tublid inimesed, aga nendega tuleb paratamatult kaasa ka palju vähem toredat inimrämpsu. Neid, kes tulevad nõudma logelema vägistama , varastama jne. Pealegi minule läheb oluliselt enam korda kui mõni siin sündinud noormees või neiu heitleb, kas või ainult esikümne koha eest, kui et mõni imporditud neeger medalitele.

 
At 21:51, Blogger Priit Pullerits said...

Hr Kägu, ei maksa ületähtsustada, kes kus on sündinud. Eestis ei anna see küll seaduse silmis mingit õigust pidada end eestlaseks ja Eesti esindajaks. Isa keenialane, ema valgevenelanna, aga sündisid Eestis - oled siis eestlane? No kuskilt otsast ei ole! See sündimise akti ja koha rõhutamine on absurd, sest see on juhuslik, st ei sõltu absoluutselt sinust kui sündijast.

 
At 22:58, Anonymous Semantiil said...

Ei ole pääsu, ka eesti keeles ei ole sõnal "eestlane" tulevikus muud tähendust, kui "Eesti kodanik". Inglisekeelses maailmas on sisuliselt juba kadunud erinevus rahvuse ja kondakondsuse vahel (üks nationality kõik). Lobjakad muidugi hüppaksid kaks sammu korraga ja nimetavad Euroopa neegreid rohkem eurooplasteks kui tuhandeid aastaid Euroopas vanu olijaid. Vikerraadios küll üritas KEM-i kommentaator (kuulsin seda pühapäeval) teha kogu aeg vahet, kes kus on sündinud ja keda esindab (vs mis rahvusest on), aga nt JEM-i ülekandes seda eriti küll kuulda polnud, seal olid portugaallased ja prantslased, kuigi räägiti midagi mõnede emadest. Aga no nt Jaanus Nõgisto on järjekordne näide selle kohta, et eestlane pole midagi muud, kui sisserännanu järeltulija (loe LP-st). Eks Priit ja sama mõttemalliga inimesed ongi kergelt fossiilid. Rahvus pole objektiivselt võttes enam oluline.

 
At 23:05, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Hr Pullerits, tegelikult ma mõtlesin,selle sündimisega pisut enamat. Ma mõtlesin ka siin kasvamist ja siinsete tavade omaks võtmist. Pelgalt sündimine võib tõesti toimuda, reisil, läbisöidul jne. Ilmselt me ei saa sinna midagi parata, et euroopa elanikond muutub järjest tumedananahaliseks. Tegelikult on ilmselt probleem ka selles, et riikides kus antakse oma naised neegritele karata, tõelisi mehi polegi. Nii ei jäägi neil muud üle kui mustad mehed staadionile saata, sest pehmostunud ja vedela kehaga valgetest pole asja.

 
At 01:16, Anonymous Anonüümne said...

PP sõidab trennis 37-40 km/h.
Samas ütleb, et temposõidule ei saa minna, kuna pole spets varustust, et nagu häbi või?
Kui siit vaadata tulemusi, siis PP oma võrriga oleks poodiumil, sest võistlustel sõidad ikka tiba kiiremini, kui treeningul.
Ja mis saab olla parem, kui võrriga Suzukidele koht kätte näidata.
Seega on PP 20.07. joonel http://www.temposari.ee/

http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16573&RId=3028


 
At 01:39, Anonymous Martin, Kalamaja, Tallinn said...

Vait, Kägu!
Olete minu ori. Selge? Üleliigse suupruukimise eest lasen teile peksa anda.

 
At 09:37, Blogger Priit Pullerits said...

Rahvus on oluline, Semantiil, ükskõik mida lobjakad ja nende kaasajooksikud püüavad väita. A la võib ju kisada, et maakera on lapik, aga ega ta sellest lapikuks muutu. Rahvus, väidan koguni vastupidi, on üks tugevamaid ühistunde loojaid. Näiteks vene sõjaväes - kui nägid ikka teist eestlast, siis see oligi kõik, mida vaja: ühine rahvus sidus automaatselt. Ei olnud sama tunnet lätlaste ega leedukatega, rääkimata venelastest või hoopis usbekkidest. Või võtame kaasajast - rahvusringhääling. Just: rahvusringhääling. Sest mis selles meid seob: saated on eesti keeles, selle fooniks on eesti kultuur ja tavad (just väikese e-ga eesti siin, mitte suure E-ga Eesti!), meie ühine ajalugu.

Hr Kägu räägib õigesti, rõhutades rahvuse puhul siinsete tavade omaks võtmist. Just. See, mis kukutas läbi Euroopa musterlõimumiseks peetud Prantsusmaa jalgpallikoondise 1990ndate lõpus, oli just see, et seal olid eri rahvusest mängijatel ja koondise poolehoidjatel nii erinevad tavad ja tõekspidamised ja eelistused. Sellest Prantsusmaa illusiooni purunemisest kirjutas EMi algul hästi Madis Kalvet PMis, lugege sealt lähemalt. Niisiis, mis teeb eestlaseks - see ei ole mitte pass taskus, kus place of birth on Estonia, vaid see on see, et kui Eesti mängib jalgpalli, olgu Venemaa või Nigeeriaga, oled sa kompromissitult Eesti poolt, et kui loed Juhan Liivi luulet (Kui mina olin veel väikene mees...), siis tunned, kuidas see sinu sisimas sügaval sind puudutab, et kui kuuled laululaval "Mu isamaa on minu arm", siis kananahk tõuseb ihule, et kui loed Tammsaare "Tõde ja õigust", siis saad kõigi rakkudega aru, mis selline elu tähendas, et kui loed või vaatad "Kevadet", siis saad selle omanäolisele huumorile süvatunnetuslikul tasandil hetkega pihta ja sa tunned ära, millest see kõik räägib. Seda näidete nimekirja võib pikendada, aga sõnum on üks: see, kes neid asju ei taba ega tunneta, pole mingi eestlane, vaid heal juhul poluvernik (ei mõtle sellega ainult [kas või osalt] vene päritolu inimesi, parema sõna puudumisel kasutan seda) või võõrkeha või immigrant. Eesti ei ole Ameerika. Ameeriklaseks võid saada (piisab, kui sünnid USA pinnal), sest Ameerika "kultuur" on globaalkultuur, aga eestlaseks ei saa, sest eesti kultuur on väga nišikultuur. Seepärast tulebki seda hoida ja kaitsta, sest ainult see tagab meie ellujäämise. Väita ükskõik mida muud on samm reeturlikkuse teel, sest - lugege põhiseaduse preambulit!

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Priit, Sa kirjutad, et: See sündimise akti ja koha rõhutamine on absurd, sest see on juhuslik, st ei sõltu absoluutselt sinust kui sündijast. Aga, kas on midagi, mis sõltub sinust kui sündijast? Sinu vanemad määravad selle, kus ja kellena sa sünnid. Sinust endast ei sõltu mitte midagi. Kuna piirid on lahti, maailm valla ja toimub nö ristpaljunemine, muutub rahvuse tähtsus ja tähendus järjest väiksemaks. Täiesti puhtaid rahvusi ei ole varsti enam olemas. Toimub rahvuste segunemine.

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Mart Soidro:
Mind häiris kursusevenna Priit Pulleritsu artikkel Arteris, kust saame teada, et ehituse algus venis muuseas seetõttu, et “väiksed [Mart] Laarid olid siin hambaharjadega kaks suve ametis”. Seli viitab arheoloogilistele kaevamistele, mis neelasid kolm miljonit krooni lisaks. (“Uhke hotell, mida mõõta Volvode ja mersudega”, Postimees 5.06.2016). Ülikooli cum laude lõpetanud Pullerits võinuks vähemasti teada, et Mart Laar ei ole arheoloog, vaid on kirjutanud doktoritöö rahvuslikust ärkamisajast.
Pullerits kirjutab, et “linnapea sviidis, ühest kolmest luksuslikumast numbrist, on seinal tapeet, mille jooksev meeter maksis 32 eurot”. Linnapea Urmas Klaasi “auks” võinuks ju selle toa tapetseerida Kaur Kenderi toimetatud Sirbi numbriga (22.11.2013). Tulnuks ehk odavam ja Klaasilgi oleks hea meenutada oma valitsemisaega SA Kultuurileht nõukogus. Aga suurtest numbritest vaimustuses olev Pullerits võinuks välja arvutada, mitu miljardit ajurakku vaimuinimesed parteitruu, kuid saamatu nõukogu esimehe tegevuse tõttu kaotasid.
kah Priit

 
At 13:31, Blogger Priit Pullerits said...

Mõttetu Sirbi pärast nutta. Sirpi ei loe nagunii mitte keegi, nagu tõdesid arvamusliidri positsioonil mehed siis, kui lahvatas Sirbi ja Kenderi skandaal.
Teiseks, see on minu artikkel ja mina kirjutan seal sellest, mida tahan. Soidro võinuks enne järele vaadata, et tema ei ole siiski minu artikli autor. Kui ta tahab mingis artiklis näha muid asju, nagu ta tahab, kirjutagu too ise. Nähku ise vaeva ja hankigu nood andmed, mis teda huvitavad. Meil on vaba ja sõnavabadusega maa, andku minna.

 
At 15:48, Anonymous Martin, üliõpilane said...

8) Ärge üle pingutage, hr Pullerits. Teete veel oma tervisele liiga. Vahutate blogis sõnavabadusest. Kõik teavad, et olete Rockefeller Bros poolt kinnimakstud rahvusvahelise imperialismi sabarakk ja suuvooder, Pullerits!

 
At 17:06, Blogger Priit Pullerits said...

Eestit on taasiseseisvumise järgsel ajal olümpial esindanud 231 sportlast. Neist 227 on elus. Kes enam ei ole?

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Lauri Aus
Küllo Kõiv
Valter Külvet
Taavi Peetre
kah priit

 
At 17:44, Anonymous Anonüümne said...

parandan, Külveti asemel Ilma Aluvee
kah Priit

 
At 21:34, Anonymous Mati Muist, Risti said...

Mulle annavad Spetsialic pedaalid 4.2km/h kiirust juurde. Kiivrit pole samast klassist hakanud ostma, muidu naabrimees kaotab lootuse ja loobub.

 
At 21:57, Anonymous Anonüümne said...

Kas te kunagi Sirpi olete üleüldse midagi kirjutanud, ma mõtlen ka Sirp ja Vasara perioodi, ilmselt mitte, ja see on kurb. Isegi PMi AKs on avaldatud vaid üksikud nupud, ja see on juba kurjast. Teie nädalalõpu žurnaal lööb kvantiteediga; paremas kirjutavad aga Kivirähk, Ranne, Kopli, Martinson. Mida teha, et vanityfairilikult sedastada "Stay Relevant"?

 
At 23:32, Anonymous Anonüümne said...

Žurnalistika bakalaureuse õpe, konkurss:
Tallinna Ülikool – 4,88;
Tartu Ülikool – 3,38.
Hõbemägi ja Raudsaar teevad ju teile pähe. Kas keegi võtab vastutuse?

 
At 04:07, Anonymous Anonüümne said...

Nädalalõpu žurnaal pole enam ammu relevantne. Kui on kunagi olnudki. Seda loeb vast 2-3 inimest. Rahajõmm, kellega kuueleheküljeline suurte piltidega intervjuu on tehtud, võimupartei poliitik (sama) ja vanemtoimetaja Pullerits ise. Küsimus on kuidas ja kust seda finantseeritakse, sest normaalses turukonkurentsis selline asi poleks võimalik.

* *
Ajakirjandus peab olema parteiline, seda ütles juba klassik. Parteilist ajakirjandusõpet Marju Lauristini ja Pulleritsu TÜ ajakirjandusprogramm ka pakub.

* *

Treenida võib igal pool
ja iga santki kiidab oma karku.

Dendropark ja taas ovaal -
nii hädaliselt treenitakse Tartus.
Ei ole siiski lihtne eksitada tarku
parim paik on treenimiseks Tallinn, Nõmme, Harku

 
At 06:31, Anonymous Anonüümne said...

23:32, a palju uusi tudengeid võtab vastu TLÜ ja palju TÜ?

 
At 09:37, Blogger Priit Pullerits said...

23:32 - nii väike vahe?! Arvestades, et kilulinnas on inimesi neli kord rohkem kui ülikoolilinnas, peaks vahe olema palju suurem. Sest selge see, et nüüdisajal pole vanemail odav, sageli ei ole isegi võimalik saata last teise linna õppima.
Kuid kvantiteedist tähtsam on kvaliteet. Vaadake Eesti toimetustes ringi - kas seal on ametis rohkem noori TÜ või TLÜ lõpetanuid või õpingute lõpetajaid. Loomulikult TÜ omasid. Postimehe eelmine peatoimetaja ütles mulle mullu otse: TÜ tudengid, kes praktikale tulevad, on hea ettevalmistusega, aga TLÜ omad ei kõlba sisuliselt kuskile, on väga nõrgad.
Nii palju siis arvude võrdlusest.

 
At 04:30, Blogger chenlina said...

gucci outlet
louis vuitton handbags
air jordans
louis vuitton outlet stores
christian louboutin outlet
jordan retro 11
coach canada
michael kors outlet
christian louboutin outlet
north face outlet
cheap nfl jerseys
louis vuitton
cheap oakley sunglasses
replica watches
celine outlet
louis vuitton outlet
jordan 13
air jordans
true religion outlet
michael kors outlet
ralph lauren
coach factory outlet
ray ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
designer handbags
asics outlet
adidas ultra boost
burberry outlet
christian louboutin outlet
lebron james shoes 13
toms outlet
coach outlet
michael kors handbags
kd 8 shoes
jordan 6
ralph lauren outlet
replica rolex watches
louis vuitton outlet
jordan 3
chenlina20160729

 
At 10:51, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
timberland boots
hollister clothing store
nike roshe run shoes
hollister clothing
canada goose coats
lebron shoes
prada sunglasses for women
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses
longchamp solde
babyliss pro
prada handbags
lululemon outlet
michael kors outlet
rolex watches
michael kors factory outlet
coach outlet clearance
tiffany and co
rolex watches
burberry outlet sale
mulberry bags
michael kors wallet
ugg outlet online
ralph lauren pas cher
vans outlet
instyler
yeezy boost 350
moncler jackets
bottega veneta outlet online
uggs outlet
new balance outlet
calvin klein underwear
adidas shoes
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
20160812caihuali

 
At 04:48, Blogger chenlili said...

mont blanc pens
coach outlet
coach outlet store online clearances
boston celtics jerseys
louis vuitton handbags
adidas nmd
louboutin shoes
toms outlet
coach outlet online
cheap basketball shoes
oakley outlet
pandora charms
ugg boots uk
polo ralph lauren
air jordan femme
michael kors outlet
kate spade handbags
longchamp bags
canada goose
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
louis vuitton purses
louis vuitton bags
michael kors outlet
ugg boots
canada goose jackets
louis vuitton outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton purses
burberry bags
coach outlet
nike air max pas cher
kobe 11
jordan 6s
jordan retro 8
christian louboutin pas cher
christian louboutin sale
ralph lauren outlet
chenlili20160829

 
At 03:30, Blogger chenlina said...

celine outlet
coach outlet
designer handbags
scarpe hogan
ugg uk
coach outlet store online clearances
ugg outlet
washington wizards jerseys
uggs on sale
ray ban sunglasses
chenlina20161007

 
At 08:33, Blogger Unknown said...

The adidas NMD XR1 Adidas Superstar in Core Black and Sky Blue is now starting to land at select retail stores in the states. This gives those another chance at purchasing.This XR1 edition of the adidas NMD comes adidas stan smith with Primeknit through the uppers in Black while covered in a unique camo like graphic. Adding some pop is the use of Sky Blue which runs down the heel and tab while Adidas Shoes hinted on the outsole. Completing the look is White across the Boost midsole, EVA Pod overlays and outsole.The adidas NMD XR1 Core Black Sky Blue is now landing at select adidas Originals Adidas Yeezy retailers in the states. One of the first shops to have them is Sneaker Politics. Retail price is set at $180 however the store has recently sold-out. You can expect additional retailers NMD Human Race to have them soon, so make sure to check back with us for updates. Let us know your thoughts on the latest NMD XR1 PK in the comments below.
Ronnie Fieg is Adidas NMD XR1 set to release more collaborations, this time connecting with adidas. Spotted at the KITHLAND Fashion show, here is a look at the Ronnie Fieg x adidas Ultra Boost Mid.While we have seen Kobe shoes the adidas Ultra Boost modified, this is the second viewing of this model in mid-top form. Looking closer at Ronnie Fieg’s collaboration, they feature an array of colors through the uppers that NMD Adidas forms a unique design while constructed with Primeknit. The Multicolor theme continues across the laces and extended collar. Keeping things nice and clean and allowing the uppers to pop, the two have Adidas Outlet used White through the Boost midsole, heel counter, heel tab and outsole.Currently release details are unknown of this upcoming adidas Ultra Boost Mid by Ronnie Fieg. However we should hear something in yeezy boost 750

 
At 03:09, Blogger Unknown said...

michael kors handbags
fitflops
coach outlet store
true religion outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
michael kors handbags online
ugg boots
canada goose jackets
cheap ray bans

 
At 08:20, Blogger Unknown said...

michael kors handbags
polo ralph lauren
beats by dre
cheap ray bans
gucci bags
longchamp outlet
hollister clothing
tiffany jewellery
nike free run
oakley sunglasses
20170214lck

 
At 14:17, Blogger Unknown said...

michael kors
nike dunks
fitflops
adidas nmd
michael kors outlet
yeezy boost
chrome hearts online store
skechers outlet
nike air max
kobe bryant shoes

 
At 11:28, Blogger Unknown said...

ed hardy outlet
tiffany and co outlet
cardinals jersey
birkenstock sandals
cheap nfl jerseys
ralph lauren outlet
boston celtics jersey
nike outlet store
cheap basketball shoes
chargers jerseys

 
At 04:15, Blogger chenlili said...

ugg boots
moncler jassen
ralph lauren
coach outlet
ugg boots clearance
tommy hilfiger canada
michael kors outlet online
ray ban sunglasses
prada
nike tn
chenyingying20180105

 
At 09:32, Blogger giaonhan247 said...

Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

FadoExpress là một trong những top công ty chuyển phát nhanh quốc tế hàng đầu chuyên vận chuyển, chuyển phát nhanh siêu tốc đi khắp thế giới, nổi bật là dịch vụ gửi hàng đi đài loangửi hàng đi pháp và dịch vụ gửi hàng đi canada uy tín, giá rẻ

 

Postita kommentaar

<< Esileht