teisipäev, aprill 11, 2017

Pullerits: Appi, kas ma olen nüüd rattasõiduks paks?

Mäletate seda teadet, et jalgpallur Ronaldo rasvaprotsent pidi olema 6-7 vahel, mille peale jalgrattur Alberto Contador kuulutas, et tema ei suuda sellise rasvaprotsendiga küll võistelda. Et see on liiga suur. Contadori näit: 3,7.

Milline on teie rasvaprotsent, mehed? Ja te imestate, miks te ei jõua Eesti küngastestki üles sõita?

Aga võib-olla on asi hoopis selles, et olete n-ö raske kondiga? Et teie luud on liiga jämedad?

Otsustasin selgust saada. Lasin hiljuti teha endale dexa-meetodil uuringu Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi hoones, kus heitsin lavatsile ning suur skänner sõitis seitsme-kaheksa minuti jooksul mitmed korrad mu keha kohalt üle. Kohe pärast protseduuri lõppu teatas arvuti, milline on mu luude tihedus kummalgi käel ja jalal, rinnakorvi vasakul ja paremal pool, üla- ja alaseljal, puusadel jne.

Nüüd küsimus: mis te arvate, kui palju kaaluvad kõik mu luud kokku?

Õige vastus: 2504 grammi. Ehk 2,5 kilo. Nüüd te enam ei imesta, eks, et ma suutsin omal ajal joosta 800 meetrit Eesti väikseima treeningu pealt 1.55,9?

Ja teine küsimus: mis te arvate, milline on mu kehas rasvaprotsent? (Mäletate Contadori: 3,7.)

Õige vastus: 20,7. Nüüd ma enam ei imesta, miks minusugusel pole võimalikki Contadori-sugustega mägedes võidu sõita.

Ilmselt olete minu luude 2,5-kilosest massist šokeeritud. Arvate, et teil kui suurel mehel on luid oma 10-12 kilo? Tulge maa peale! Isegi kui te olete väga-väga suur mees, väga suure kondiga, on teil luid kokku vaevalt rohkem kui 4-4,5 kilo. Kui ei usu, minge ja laske mõõta! Ja tuletage meelde, kui kerge oli koolis see skelett, mille bioloogiaõpetaja lasi teil tagaruumist klassi ette tõsta – mäletate? See peaaegu ei kaalunudki midagi. Asi on selles, et luud tõepoolest ei kaalu suurt miskit.

Mistõttu ajavad absoluutset jama need mehed, kes väidavad, et nad on suure ja raske kondiga ning ei saa seetõttu rattaga mäest üles. Selline väide ei kannata absoluutselt kriitikat! Luude mass ei ole küll kellelegi seejuures takistuseks ega segavaks faktoriks.

Sama huvitav on küsimus rasvkoe kohta. Jah, paar aastat tagasi sain mõõtmisel tulemuseks umbes 13. Aga too mõõtmine käis nii, et tuli enda ees käte vahel mingit sanga hoida ja pigistada. Siililegi selge, et toosugune mõõtmine ei saa olla usaldusväärne. Nii et ärge siin selliste pseudonäitajatega vehklema tulge. Minge laske teha dexa-uuring (25 eurot ainult) ning arutleme siis edasi.

Seni räägin ainult mina kui ainus, kellel on esitada konkreetsed mõõtmistulemused ja teaduslikud tõendid. Tähelepanuväärne on see, et mu rasvaprotsent jaotub kehal võrdlemisi ühtlaselt, näiteks paremal käel on see 19,8, vasakul jalal 18,7, vöökohal 22,0. Arvestades minu vanust (51), kaalu (72,1 kg) ja pikkust (186,5 cm) paigutusin rasvaprotsendilt valgete meeste normaalse vahemiku alumisele piirile ehk teisisõnu on mul ses osas ideaalilähedased näitajad. Aga ikkagi, 20,7... paljuvõitu nagu... Mis siis, et 20,7 on ka noorte meeste arvestuses pigem hea näitaja, nagu ma aru sain, siis 26 protsendi parima näitaja seas; vanuse järgi kohaldatuna olen 5 protsendi parima näitaja seas.

Võtame mind lõpuks tükkideks:
luid 2,5 kilo
rasva 14,5 kilo
rasvavaba mass (lean mass) 53,2 kilo
kokku 70,2 kilo

Suur küsimus: kui mu kehakaaluks mõõdeti 72,1 kilo, siis mis moodustab 1,9 kilo? Võitluslik hing ehk bojevoi duhh?

Foto 1: Alberto Contador Pariis-Nice velotuuri viimasel etapil. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2: Operaator Lea Khurana tegemas 13 aastat tagasi Pärna kliinikus luutiheduse dexa-uuringut. Foto autor: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix
Foto 3: Alberto Contador 2015. aasta Tour de France'i neljandal etapil. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 4: Alberto Contador maastikuratta seljas. Foto autor: LaPresse/Scanpix
Foto 5: Priit Pullerits oma Scotti maanteerattal neli aastat tagasi Tartus Vabaduse sillal. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 6: Rein Taaramäe ja Priit Pullerits enne mullu juunis tehtud ühistrenni Tartu ümbruses. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

167 Kommentaarid:

At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Nahk.

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

Ikkagi boevoi duhh. Ilma härra Pulleritsu kompromissitu võitlejahingeta oleksime eesmärgita sitakotid.

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

Nahk, aju, siseorganid:?

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Kurat, mehed, aga poliitika ja suure maailma hoovused? Giro läheneb ja Astanal pole liidrit? Mida teha? Keda pakkuda? Meeleldi pakuks oma meest aga tifoosid on pimedad. Neile kõlbab vaid itaallane või venelane. Nüüd kuluks ära üka kõva lobimees kes oskab vastase verbaalselt selili suruda. Kas te tunnete mõnda sellist meest?

 
At 12:15, Anonymous Anonüümne said...

Priit promob jälle pseudoteadlasi! Of the 70Kg weight of a average human body, nearly 25 kg is non-human cells or non-cellular material such as bone and connective tissue. Ehk maakeeli kui tunnustatud teadlased on teinud kindlaks, et 70 kilosest inimesest on 25 kilo luud ja sidekude ja Priidul on veel 15 kilo rasva, siis jääb järgi ainult 30 kilo ajule, verele, nahale ja lihastele. Kas tõesti PM-s makstakse nii vähe, et peab blogis käima valet rahvale sisuturundamas?

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

NB! dexa uuring sobib ainult luutiheduse määramiseks. Kõik muu info on spekulatsioon.
Osteoporoosi ehk luude hõrenemise diagnoosimiseks, ravi vajaduse ning
selle efektiivsuse hindamiseks kasutatakse röntgenkiirtel töötavat
luudensitomeetrit ehk nn. DXA aparaati (ingl. k. Dual-energy X-ray
absorptiometry).
Luude tihedust mõõdetakse lülisamba L1-L4 lülides ja/või reieluukaelast.
Luudensitomeeter võimaldab diagnoosida osteoporoosi ehk luude
hõrenemist juba haiguse algstaadiumis.
Luutiheduse mõõtmise näidustused
• Vanus enam kui 55 eluaastat või varajane menopaus
Ärme promo selget jama!

 
At 12:22, Blogger Priit Pullerits said...

Mis õõnes kriitkika! Võtame siis andmed otse uuringust:
DXA Results Summary
Total BMC (g) 2503.97
Total Fat Mass (g) 14543.6
Total Lean Mass (g) 53203.3
Lean+BMC (g) 55707.3
Total Mass Mass (g) 70250.9
% Fat 20.7
% Fat YN (Young Normal) 26
Percentile AM (Age Matched) 5

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kus on teie ideaalid? Kus on teie ambitsioonid? Kevad läheneb, asfalt kuivab, Astana tiim ootab uut liidrit, IRL uut juhti, EL uut hingamist, Putin lisa territooriumi, Postimehe toimetus värskeid ideid, Eesti rohkem raha ja Tesla vabrikut aga teie?
Nõndaviisi tundub et vaid Josh ja tema partner Martin suudavad elu edasi viia.

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Mister Pullerits, tear down that wall!

 
At 13:42, Anonymous Anonüümne said...

See on rasvavaba mass mitte lihasmass!

 
At 14:32, Anonymous Martin said...

Noor sportlik mees peab olema kõhn. Madal rasvaprotsent. Lihased reljeefselt näha, kui särgi maha võtab. Nagu Josh.

Vaadake meie rattamehi. Mehed on kõvas ülekaalus. Vaadake U23 koondist. Vaadake profirattur Gert Jõeäärt!

Kui noorelt pole kõhn nagu piits, siis head võhmameest ei saa. Taaramäe toob eeskujuks Ilnur Zakarini. Wikipedia andmetel 187 cm (6 ft 2 in), 68 kg (150 lb). Tegelikult olevat 64-65 kg praegu. Mida rohkem kaalus alla võtab, seda paremini sõidab.

Hr Rene Mandre, kui seda loete, siis saatke poisid korralikule näljakuurile.

 
At 14:36, Blogger Priit Pullerits said...

Ärge kuulake Martinit, kurat! See, mis siis saab - ja see ei ole üldse ilus -, kui saata noored sportlikud inimesed näljakuurile, toob košmaarseid tagajärgi, nagu kirjutan siinsetele ja rahvusvahelistele teadusuuringutele tuginedes selle nädala Arteris. See on väga hoiatav lugu! Martin läheb siin oma soovitusega selgelt üle punase joone!
(Ja Martin: mitte Mandre, vaid Mandri - õppige see ometi ükskord selgeks! Alustame ikka elementaarsest, nimede õigekirjast, enne kui kukume trenni- ja muid soovitusi jagama.)

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits! Kas teil või teie kuulsatel sõpradel on käsi sees jalgrattamaailma telgitagustes? Kas Astana tiimist saab asja või lükatakse see laiali kui oma aja ära elanu? Nii igatahes cycling.com sahistatakse. Et kuna pole õigeid vedajaid ja liidreid. Millal saab Kangert kapteniks? Millal luuakse Eesti profitiim? Noh okei, pooled sõitjad lätist ja leedust, sest omal kangeid antsusid napib. Või ei mängi välja? Kas tsiklitiim nii kallis et kohalikud tööstused ei ole piisavalt suured ja rahakad? Poolakatel vist üks profitiim oli aga see ei kuulunud kõrgliigasse?

 
At 16:51, Anonymous Martin, üliõpilane, Tallinn said...

Selgelt ülekaalus poisid. Igaühelt 7-8 kuni 10 kilo vähemaks.Puuviljadieet http://www.thefruitarian.com/ või vegan. Hr Mandri, miks te poisse nuumate?

15.36, 12:33, Fabio Aru väljalangemine on äärmiselt kahetsusväärne. Kangertil saab corsa rosa olema väga-väga raske, sest kevad on näidanud, et noori NÄLJASEID rattamehi on palju tekkinud.

 
At 16:53, Anonymous Anonüümne said...

Lp 15:36, te teate ju väga hästi, kes meie meestest on tipplobistid rattamaailmas. Kanksi saab Astana komanda liidriks kaubelda vaid perekond Kirsipuu. Hr R.Kirsipuu on endise NLi mõjualal nummer 1 mees. Kasahhid kuulaksid ülimalt tähelepanelikult iga mõttetera, mis guru staatuses mees pillab, nagu me härra Pulleritsu (Kas teie muidu oleksite oma kondimassi peale mõelnud, kui PP end tükkideks ei oleks võtnud ja kompuutrist läbi ei oleks lasknud? Loomulikult ei oleks te sellise jaburuse peale mõelnud.). Seda esiteks, itaallaste suud paneb kenasti kinni J.Kirsipuu. Sest see mees julges omal ajal vastu hakata taolisele eputrillale kui Mario Cipollini. Jass söandas mõõtu võtta enneolematu nn Cipollini rongiga, kätega maid jagada ja ka lihtsalt mehe p..se saata. Nüüd on küsimus, kas Kanksi kasuks tasub sõna võtta. Eelmine kostmine läks aia taha, kui Kirsipuud Vaderi tänavalt üles korjasid ja Astanasse sokutasid.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Väga huvitavad tagamaad. Või et härrad Kirsipuud on number 1 lobistid endise ja tulevase impeeriumi aladel. Ja Cipollini rong. Ei loomulikult, ilma härra guru Pulleritsu ettevõtmiseta ei oleks mina oma rasvamassi peale mõelnud (õieti polegi teist, sest olen staieri tüüpi). Aga härra Pulleritsu vähese treeningu pealt joostud 800m aeg jäigi mulle kaugeks unistuseks.

 
At 17:23, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits,
kas Eesti sportlaste ülekaalulisus pole teie arvates probleem?
Probleem, mille tõsidust ei taheta näha ja mille mõju Eestit rahvusvahelisel areenil esindavate sportlaste tulemustele alahinnatakse?

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Aga härra Pullerits ise? Kas tema lobbi piirkond piirdub ainult Jurjevi ja Reveli linna aladega? Washington D.C. muidugi ka?

 
At 17:47, Anonymous Anonüümne said...

Väga huvitav. Ajaloo annaalide põhjal oli Cipollini tõesti eputrilla (kas ka epotrilla?). Samal ajal kui teised mägedes tõusukurve higistasid võttis tema San Remo rannal päikest. Koos kohalike noorikutega kel püstised rinnad ja kurvilised puusad. Selline nutikas vend siis tänapäeva mõistes. Hea et härra J Kirsipuu talle koha kätte näitas.

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Tõsiselt jalgrattaajaloo kullafondi kuuluvaid lugusid kuuleb siin. Ja telgitaguseid. Väga hea viljakas blogirull.

 
At 18:11, Blogger Priit Pullerits said...

Martin ei adu taas kord suurt pilti. Kuidagi alla käib te asjade nägemise võime...

Tõstatada probleem Eesti sportlaste ülekaalulisusest on pehmelt öeldes rumal. Nagu ütlesin, kirjutan Arterile selleks nädalavahetuseks sel teemal hoiatava ja hariva loo, mida toob kaasa suurte koormustega treenimine ning seejuures kaaluga manipuleerimine. Tagajärjed on saatuslikud, olgu lühi- või pikaajalisest vaatevinklist. Nüüd küsin, ja räägin täiesti tõsiselt: mis kasu on meil näiteks kõvasti treenivast naissportlasest, kes võitleb selle nimel lisaks, et saada kaalu võimalikult alla, sest teistel ju on see all ja ilma selleta kusagile ei jõua, kui selle kõige tulemuseks on söömishäired (mis on väga tõsine, kohati suitsidaalsuseni küündiv psühholoogiline probleem - ma ju hoiatasin, et asi on tõsine!), hormonaalsed häired, mis viivad laste saamise võimekuse kaoni, rääkimata pikema aja jooksul ilmnevatest tagajärgedest, mis, muide, puudutavad just neid samu luid, millest seekordses sissekandes juttu.

Arvestades kõiki neid ohte, mida toob kaasa suure koormusega treenija puhul kaalu vägivaldne langetamine, mida Martin siin vankumatu järjekindlusega Eesti rattureilt nõuab, ütlen ma, et ei ole mingit mõtet end sandistada mingi kahtlase sportliku tulemuse nimel - ses mõttes kahtlase, et kui suur on ikkagi tõenäosus, et sa tuled maailmameistriks või olümpiavõitjaks? Mingi EM-võistlustele pääsemise nimel pole küll end mõtet inimesena tappa.

Aga Martinil on muidugi ükskõik, teda huvitab vaid see, et keegi pääseks mingile tuurile või et Eesti oleks esindatud World Touri või Pro tiimide konkurentsis. Mis tähtsus sel on?! Parem olgu inimesed terved - vaimselt ja füüsiliselt.

Martinile ka rohkem kainet mõistust ja laiema pildi nägemise võimet!

Saate ikka aru, mehed, millest Suur Pealik teile siin räägib? Või kõlab see mõnele siin nagu raketiteadus?

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti mõistame mida Suur Pealik meile räägib. Ning aktsepteerime.

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav kas Cipollinil ka oma Josh oli?

 
At 18:56, Anonymous Martin said...

Jätaks emotsionaalse prõõkamise hetkeks kõrvale (ega siin pole pühapäeva meelelahutusleht Arter)
ja vaatame meie rattameeste seisu fakti-põhiselt.

Tippudega võrdluses (meie "profid" tahavad ju tippu, Taaramäe ja Kangerti tasemele jõuda?)

Fabio Aru 1.83 m 66 kg
Vincenzo Nibali 1.81 m 65 kg
Alberto Contador 1.76 m 62 kg
Julian Alaphilippe 1.73 m 62 kg
Romain Bardet 1.85 m 65 kg

Alaphilippe ja Bardet, noored tähed, seejuures ei ole mägironijad. Eriti Alaphilippe on ka kõva sprinter ja TT sõitja.

Gert Jõeäär 1.91 m 84 kg
(Vikipeedia), rattauudised.ee fotol ilmselt rohkem.

Võtame võrdluseks nt odaviskaja Magnus Kirt.
Kirt on visanud 86.65 (2015), möödunud aastal 84.47.
Kõvasti jõudu peab olema, et 87 m alla oda visata.

Magnus Kirt 1.91 m 87 kg.

Mis on Eesti U23 koondise antropoloogilised näitajad?
Julgeb keegi neid avaldada?

Poisid on ilmses ülekaalus, et mitte öelda paksukesed.
Dieet ja selged kaalueesmärgid.
Laagrid Monte Gordo ja Nizza asemel Kislovodski, Podolskis. Kolmenädalane talvelaager Hantõ-Manssiiskis.

Martin Loo 1.78 m 70 kg
Rein Taaramäe 1.84 m 67 kg

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Martin räägib asja - tõepoolest talvelaager Murmanskis või Norilskis ja ülejäänud aeg Kislovodskis ja Mineralnõje Vodõs. Kislovodsk on vist peaaegu tsetseenia nsv. Seal tühje süsivesikuid ei krõbistata. Nõukaaegsed ametühingu koondise poisid laagerdasid Podolskis. Enn Sellik tuli 1976 kevadel Podolskist alla põsed sissepoole lohkus ja jooksis peaaegu maailmarekordi. Mihail Velsvebel lendas Podolskist otse Leningradi NSVL meistrivõistlustele ja tasuks 5000m pronks.
Kuidas kommenteerib Härra Pullerits uudist et U23 said Rahvuste Karikal 31.koha?

 
At 19:31, Anonymous Anonüümne said...

Tahaks teada mis kamanda oli laagris Nizzas? Õhtuti taastava massaazi asemel käidi linna peale pruuninahkseid tüdrukuid patsutamas? Kes oli vastutav treener Nizzas?

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

Kilba kah. Kes Eesti ratturitest on rassinud ilmakuulsas Cipollini rongis?

 
At 20:09, Anonymous Anonüümne said...

Tugevaid rattamehi meil ikka päris palju olnud.Näiteks selline mees kui A.Haug.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Kilvaküsimusele vastaks et Kuum ?

 
At 20:25, Anonymous Anonüümne said...

20:09, loeme vastuse õigeks. Andrus Aug vunkis Cipo-rongis nii et vähe.
Auhind, sooduskupong dexa-uuringule, teadagi, PMi toimetusest. Küsida Pulleritsu.

 
At 20:44, Anonymous Anonüümne said...

Cipo nikname oli lõvikuningas. Lisaks juuksepahmakale oli tal teinegi oluline element mis lõvi meenutas. Küsimus kuulub et mis?

 
At 21:18, Anonymous Anonüümne said...

20:44 küsimusele vastamise jätame kaididele.

 
At 21:18, Anonymous Anonüümne said...

17:47, epotrilla on vahva kalambuur! Tore mees olete, teiega läheksin luurele.

16:53

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

Pilt 5 - kas PP padesatkatab?

 
At 22:21, Anonymous Anonüümne said...

Minu arust pandi ilusti ja stiilselt..Priidu enda relvadega , faktipõhiselt suu kinni.
Need samad keppkõhnad atleedid on kahjuks enim vormis olevad olevad inimesed maailmas. Kui tippu tahad saada pead palju mängu panema, küsi Taaramäelt ja Kangertilt kui ei usu Priit.
Sporti on niisama ka tore teha ja Pulleritsu sugustega võidu sõita, kuid kui tahad tippu jõuda tuleb ikka ulme kehaline/ vaimne kadalipp läbida.
Ei mõsita vaid Martini kirjas viimast võrdlust Taaramäe ja Loo vahel Loo tegeleb pisut teise alaga, need mehed omavad ka pisut käsivarsi ja vingeid kõhulihaseid. Nende võistlus koosneb 1,5h anaeroobses olemisest.
Täpsustus nr. 2 Et keegi valesti aru ei saaks Alaphilippe pole niivõrd sprinter kui klassikute spetsialist. Kes mitu aastat jutti Valverde järgi Wallones teine olnud. See aasta vigastas kahjuks mes põlve ja jäävad Ardennide klassikud vahele.

 
At 22:25, Anonymous Anonüümne said...

Korraldame eksperimendi osapoolt nõusolekul.
Mõõdame Pulleritsu watte ja aega ühel kindlal tõusul, siis võtab Priit 2,5 kilo alla ja proovime uuesti.
Olen 95% kindel et kergem Pullerits lendaks sellest tõusust mõnusama tundega ülesse.

 
At 23:14, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Aitäh, lugupeetud 22:21!
Väga tore, et siin võib kohata rattasporti sügavuti tundvaid spordisõpru.
Teie täpsustused on on muidugi õiged. Veelkord tänu nende eest.

 
At 23:43, Blogger Priit Pullerits said...

Ja mis need M-i õhtused loetletud kg-d peaks meile ütlema, kuhu suunama? Kas inimene võib tõeati nii pime ja sõge olla, et ikka uskuda, et meeleheitlik iga hinna eest kaalu alla surumine on hea, kasulik, tervislik, mõistlik. Enne targutama tulemist võiks ikka põhjalikult erialast kirjandust lugeda, sk ROKi dokumente, siis saate teada ehk sedagi, mis on REDs ja mis on naissportlaste triaad. Teil puudub, M, teemas elementaarseimgi pädevus, aga suud paksu täis võtma olete alati mihkel.

 
At 00:07, Anonymous Martin said...

Tuleb osata kaotada, hr Pullerits. See on ülioluline oskus nii spordis kui ka teadusdispuudis. Sore loser...
Loodame, et nüüd, kus Astana meeskonda on tabanud ebaõnn - Tanel "Kanks" Kangerti teema on muide üleval ka velo.clubbers foorumis, seal arvatakse, millegipärast (nagu ka delfis), et Aru kõrvalejäämine võiks Kangerti šansse suurendada - saab Rein Taaramäe (kes ju kogu aeg sale poiss olnud) innustust tiimikaaslaselt Ilnur Zakarinilt, suudab heasse võistluskaalu saada ja hoiab eesti rattaspordi lippu kõrgel ka 100-ndal, 2017. a juubeli-Girol. Nüüd on lootus Taaramäel!

 
At 06:36, Blogger Priit Pullerits said...

Seda oskust kaotada läheb teil tõesti vaja, M. Hoidke seda oskust kui silmatera!

 
At 08:24, Anonymous Risto Mehine said...

Suur Meister sai proua Välbelt korvi.

http://sport.postimees.ee/4076973/venemaa-kodakondsust-ihkav-petter-northug-pandi-idanaabri-poolt-paika

 
At 09:05, Anonymous Anonüümne said...

Jah, paks nagu kooleratekitaja külv vasikapuljongil.

 
At 09:32, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Martin, kaotad ikka sina, Pullerits on kunn ja vabariigi iider.

 
At 10:16, Anonymous Martin, spordisemioloogia tudeng said...

Vaatan siin teie sõnavõtte, hr Pullerits ja pean tunnustama, et hr Mandri ja hr Maasing tegid raskevõitu, aga vajaliku otsuse. Jõgeval ja loodetavasti ka edaspidi kannate hobiratturi tunnust, alustate eraldi alast, siis, kui võistlusgrupp ja teised on startinud. Või kolite üldse matkajate-tirrilaskjate kategooriasse. Seeniorlitsentsini teil lootust jõua ei ole, isegi kui EJL määruses nõutavad punktid täis kogute. Seeniorlitsents nõuab klubilist kuuluvust. EJL poliitika on õige, et teiesugused klubides, mitte liidu tasandil välja sõelutakse. Tõsiste võistlejate sõidurahu huvides.
Head pedaalimist Tartu ümbruses teedel.

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

20% on ikka kole suur rasva%, eriti arvestades Priidu KMI-d. Ei kujuta ette kust selline rasv tuleb :) Milest see keha siis koosneb. Rasvavaba mass on ju suht olematu.

Total Lean Mass (g) 53203.3

Profid kaaluvad sinna 65 kg kanti. Aga nagu mainisid, siis kontadori rasva% on mingi 3-4. Mis teeb oma 2,5 kg. Isegi temal on rasvavaba massi üle 60 kg. Hoopis põnevam info oleks see, mis on Priidu lihaste mass ?

Ise olen 172 cm pikk, kaalun 76 kg. Minu rasva% on 14-15-16, selle aparaadiga mõõdetuna, mida saab käes hoida. Vastupidiselt Priidu vastsele kogemusele, siis minul tolle aparaadi all mõõdeti rasvaprotsendiks 11,4. Minu KMI on OLULISELT suurem kui Priidul ja rasvaprotsent oluliselt madalam. Pole kuulnudki, et kel nii väike KMI ja rasva% nii suur.
Priit on unikaalne nähtus :)

Selle loogika pealt tulistan puusalt ja ütlen, et Priit kätekõverdusi väga palju teha ei jõua, sest lihtsalt lihast on vähe. Eksin?

 
At 11:07, Anonymous Anonüümne said...

Parandan: Contadori* :)

 
At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

Kas on olemas teist sellist meest, kes on 187 cm pikk ja kelle rasvavaba mass on alla 53 kilo. Kui on, siis tõstke käsi püsti. Ma tahaks sellist nähtust näha. Selge on see, et Priit on unikaalne oma kehaehitusega :)

 
At 12:06, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Dexa uuringu aparaat paneb rasvaga ca 2 kilo siia sinna. 15€ maksta selle teadmise eest, et sul on palju rasva on küll väike hind, kuid kasu sellest teadmisest on 0 (null). Ei parane sellest koht protokollis, ega muutu treening rohkem rasva põletavamaks. Mõnel võib veel nii mott üldse ära kaduda, et näete mul on rasva palju ja sellepärast ka nii kehva koht protokollis - mis tegelikult ei ole tõsi, sest ka teistel on rasva. 10 kilo vähem rasva tõstab nt keskmist jooksutempot 13 sekundit kilomeetrile sama treenituse juures. Seega 10 km peale 2 minutit. Järelikult on juhul kui jooksed 4 min/km treeningu ruumi küll ja veel ilma dexa uuringutagi, et saada oma tempo 3 min/km peale. Ratta sõidus on kaalu mõju veelgi väiksem. Seega, ärge raisake PP kombel ilusaid kevadisi hetki uurimisele ja kiiritamisele ning minge parem liigutama.

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge teadjad vennad! Kas võib spekuleerida et briti jalgrattasport on nagu kunagine bulgaaria tõstmine ja SDV ujumine? Vägagi ainetest imbunud, aga kuna tegemist meie liitlasega siis just rääkida ei ole soovitav? Viimased 2 okümpiat on trekil tehtud puhas töö ja Wiggins ja Froome (186cm, 67kg) olid maanteel suveräänid. Kust selline massiline ülekaal? Ratast harrastatakse terves euroopas ja ameerikas ja ladina-ameerikas, ühe riigi domineerimine ikka kahtlane.

 
At 13:24, Anonymous Anonüümne said...

Suurepärane meediaarvustus Talviku filmist. Kahtlustasin kõvemat autorit ja oligi - mister Pullerits ise. Braavo, väga hea töö

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

Ja ongi nii et pärast Aru ärakukkumist leitakse igasugu huajoonid liidri kandidaatideks, aga mitte mingil juhul Kangert. Kurat mees oleks pidanud kuskile norm meeskonda ära liikuma pärast Nibaltsiku lahkumist. Tanel oli kindlasti liiga vaikne, oleks staaritsenud oleks juba eile kapteniks määratud. Nii see kipub olema.

 
At 15:23, Blogger Priit Pullerits said...

Suur tänu heade sõnade eest, 13:24. Eks sai saadet ka pingsalt ja tähelepanelikult vaadatud, pastakas käes ja paber märkmete tegemiseks ees, ning siis kõike seeditud, et olulisim välja destilleerida, ning siis mõeldud, kuidas arvustust komponeerida, et see algusest kohe käima läheks ning kestaks ikka lõpuni välja.
Teistele ka: http://kultuur.postimees.ee/4077279/talvik-eesti-televisioonist-kersna-paneb-norkused-enda-kasuks-toole?_ga=1.67890129.1107269603.1479062068

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

"10 kilo vähem rasva tõstab nt keskmist jooksutempot 13 sekundit kilomeetrile sama treenituse juures. Seega 10 km peale 2 minutit."

Iga vähemkilo parandab kilomeetri aega ca 3 sekundit,ehk -10 kilo parandab 10 km aega ligi 5 minutit.( Danielsi tabelist)

Vähemalt enda puhul olen täheldanud et resultaadid ei sõltu üleüldse tehtud treeningutest vaid 100%-liselt üksnes kehakaalust.

 
At 15:46, Anonymous Anonüümne said...

Aga kes on selle aasta Giro 2017 favoriidid? Geraint Thomas? Zakarin? Astana ja Scarponi ei tule ju arvesse.

 
At 15:50, Anonymous Anonüümne said...

to 15:30
kas tõesti sõltub kiiruse paranemine ainult kehakaalust? Ja lihaskoe struktuur ning hulk ei mängi mingit rolli? Lihas on ju raskem kui rasvkude.
Kaalu osas soovitan minna ajas tagasi ja otsida üles kunagine intervjuu Jassiga, kus viimane kirjeldas üht oma kehva hooaega - keskendus teiste soovitusel kaalu langetamisele, kuid sellega koos vähenes lihasmass ja kaotas jõu spurtida.
Igale ühele oma.
PS. Maailma parimad triatlonistid on tippvormis 72-75kg ja suudavad rattaga tempot sõita ning joosta oi-oi kuidas...
Jan Frodeno (1,90m ja 76kg) ajad täispika distantsi maailmarekordi tegemisel 2016 - ujumine 3,8km/00:45:22 - ratas 180km/04:09:22 (TT - ~45km/h!) - jooks 42,2km/02:40:35.

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

Frodeno nii pikk? Kestvussportlased ju reeglina kääbuskasvu, nii mehed kui naised.

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

Giro favoriidid on Nibali, Quintana, Landa, Pinot.

 
At 16:33, Anonymous Anonüümne said...

DEXA is often referred to as the “gold standard” of body fat measurement, but research shows that it can be just as wrong as any of the other methods on this list.

One study (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10233141) found that DEXA can be off by up to 10 percentage points. Two others found DEXA’s error rates to be upward of 4 points (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12531910 and http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15076792).

This helps explain why many bodybuilders have been confused by DEXA scans done at their absolute leanest that range anywhere from 6 to 10%.

Here’s why DEXA isn’t as great as many people think:

1. The machines’ accuracy is affected by a number of variables, including gender, body size, body fatness, disease state, and hydration state.
2. Different machines rely on different algorithms to convert the raw data into a body fat percentage, and some are better than others.
3. The X-ray type (i.e. fan or pencil beam) affects the test’s accuracy.
4. Different machines can produce different results—even two machines made by the same manufacturer.

Unfortunately, just there’s no way to really know if the results of a DEXA scan are truly accurate.

 
At 16:42, Anonymous Anonüümne said...

Kui Mati Talvik on ETV legend, siis kes on tsiklismi kui kõige üllama spordiala propageerimise legend?

 
At 17:41, Anonymous Anonüümne said...

Girol on seekord päris mitu favoriiti, kuid rattaspordi rahva sekka propageerimise legend on kahtlemata PP ise.

 
At 18:03, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Mõni meedik võiks seda 3,7% kommenteerida. Kas selline "Buchenwaldi suveniir" saab olla täiesti terve ,või on nii madal rasvaprodsent tõsine terviserisk? Meesatleetidel pidada normaalne rasvaprotsent olema 6-13 %. Tippsport on muutumas totruseks. Kui vaadata suusahüppajaid või neid jalgrattureid, siis neid piitspeenikeste kätega olendeid on raske terveteks meesteks pidada.Nagu nõukogude ajal lõigati naisbaleriinidel lihasmassi vähemaks,võib juhtuda, et varsti hakatakse võidu nimel mitte vajalikke kehaosi amputeerima, ikka selleks, et veel kergem olla. Samas muidugi hr Pulleritsu 20%, arvestades ta eluviise ja väljanägemist ,tundub uskumatult suur number olema. Kuigi jah keha rasva määramine visuaalselt on tänamatu töö.

 
At 18:15, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

15:30 räägib sulakulda. Raputan tuhka pähe. Vabandan desinformeeriva lehemeemi levitamise pärast asjatundjate seas. Kuna kaotasin ära lingi, siis ei hakka sellele viitama, kuigi tegu oli PM-ga.

Tunnistan, et Jack Danielsi tabelist on oluliselt rohkem tolku kui DEXA uuringust.

Ratta sõidu kohta jääb siiski mu 12:06 jutt kehtima.

Üldiselt tahan kiita Priitu, et ta suutis operatiivselt kajastada tänases online lehes siin kommentaariumiski hiljuti kajastatud 24.2.1988 sündmusi. Siiski tahan legendaarse blogipidaja poolt arvustatud legendide jutusaadet kostitada märkustega. Kuigi te kõik valdate perfektselt inimlikku ajakirjanduse zanrit ei jäänud saates märkamata, et tegu oli siiski intervjuuga kuhu ei pääsenud sisse tõetruud kommentaarid. Libiseti üle sellest, et Mati oli 80-datel igas mõttes esimese suurusjärgu staar, kes sai alles enne joomahullust aru, et tegelikult ta amet tankistina on näidata võimu puhast pesu. Ei saa inimene süsteemi vastu, kurb! aga noh, aeg oli selline ja võimu vastu ju ei saanud keegi. Räägiti Talviku Eesti meelsusest, kuid keegi ei kippunud lahtiseletama toda müstilist ETV ajaloos esmakordset sinimustvalge eetrisse toomise juhtumit:"7. veebruar 1988. Pärastlõunal läks Tallinnas eetrisse ETV saade “Noortestuudio”. “Saatejuht Vahur Kersna tegi samas lühiintervjuu Mati Talvikuga, kes tutvustas oma peatselt algavat ajalooalast saatetsüklit “Mitmevärviline Eesti”, mis käsitles Eesti Vabariigi sündi 70 aastat tagasi. Saates kasutati dekoratsioonina väikeseid laualipukesi: tsaari-Venemaa, Saksamaa, punalipp, sinimustvalge lipp. Need sümboliseerisid erinevaid võimusid, kes pöördelistel aegadel eesti valitsesid.” " Seni oli suurelt avalikkuse ees igat lipu lehvitamist karistatud karmilt kas "rattale tõmbamisega", türmi panemise, töölt lahti laskmise või kopsaka trahviga. Selles saates lipu lehvitamine aga ei toonud kaasa mingit karistust ja alates 1988 aastast ei karistatud enam kedagi sinimustvalge eest. Ime.

 
At 18:27, Anonymous Anonüümne said...

Kui suur on fitnessitädide rasvasisaldus?

http://marianfitness.ee/toitumine/

 
At 19:20, Anonymous Anonüümne said...

Kilba.
Kes on sel nädalal öelnud: Pullerits on muidu tore mees, aga selles küsimuses on ta tont.

Ja millest jutt oli?

 
At 19:37, Anonymous Anonüümne said...

Kuule kilbavend. Et sa ka ära ei väsi. Ise oled sa tont ja lammas.

 
At 20:33, Anonymous Anonüümne said...

Žurnalistid ajavad oma, siseringi asja. Muidugi tore, kui Saagim või Talvik jälle vanemaks saavad, aga 2 tundi (endise) propagandisti tegemisi kajastavat saadet ERR-ile pakkuda, sellest veel omakorda paljusõnaline, ent mitte midagi ütlev arvustus valmis vorpida jne on ikka korraliku mullide mulli puhumine. Lisame siia juurde, et küsitlejaks oli seesama Kersna, kes tegi presidendivalimiste aegu ERR-ile kriipivalt erapoolikut intervjuude sarja kandidaatidest, siis tekib küsimus, mis asjaoludel taolisi vanu pässe ikka endiselt tele ja lehe lobil hoitakse, kelle ainus mõte näib olevat üksteisele õlale patsutamine. Vaikus võiks tegelikult ka kanda.

 
At 20:44, Anonymous Anonüümne said...

Asjalik kriitika 20:33, terav silm teil vanade pässide koha pealt.

 
At 21:07, Anonymous Anonüümne said...

According to Sports Fitness Advisor, the ideal range for a cyclist is a body fat percentage between 5 percent to 15 percent for men and between 15 percent to 20 percent for women

Priit ikka üks eit on.

 
At 21:43, Anonymous Anonüümne said...

Kahju, et keegi jälle Priidule ei seletanud mis tähendab "jämeda kondiga". Asi ei ole kunagi luude kaalus, seal ei tule mingit märkimisväärset erinevust. Tegelikult tähendab see seda, kas on lai vaagen või lai rindkere,sinna kinnituvad pehmed koed, mis kaaluvad, selle tõttu tulevad kaaluerinevused väga suured. Seega kes tahavad võhmaaladel olla eesotsas, peaksid olema kitsama puusaga kuna sinna kinnitub väga palju pehmet kude.

 
At 22:52, Anonymous Anonüümne said...

Ma seaksin kahtluse alla juba selle, miks oli vaja tulla maalt linna ja hakata teles lolli mängima ja kiinduda endasse jäädavalt.
Priit, aga luuhõrenemine?

 
At 00:01, Anonymous Mati said...

Puha debiilid siin koos, Pulleritsuga eesotsas.

 
At 00:15, Anonymous Anonüümne said...

1978 Enn Sellik
1981 Toomas Turb
1976 Renat Šaripov
1969 Ants Nurmekivi
1975 Ülo Kriisa
2013 Tiidrek Nurme
1988 Rein Valdmaa
1974 Erik Maasik
1958 Lembit Virkus
1977 Teet Annus

50-ndad - 1, 60-ndad - 1, 70-ndad - 5, 80ndad - 2, 90-ndad - 0, 2000-ndad - 0, 2010-ndad - 1

 
At 09:34, Anonymous Anonüümne said...

Mida see viimane spiisok peab tähendama? Saage aru jorsid et ilma härra Pulleritsu loata ei riputa siia mingit statistikat ega nimekirju.

 
At 09:49, Anonymous Anonüümne said...

Koostaja: EKJL statistikakomisjon
10000m jooks
27.40,61 Enn Sellik 10.12.54 EPA Praha 29.08.78
27.54,18 Toomas Turb 31.01.57 Harju Kalev Rooma 04.09.81
28.25,0 Renat Šaripov 01.05.50 Tallinna Dünamo Kiiev 10.06.76
28.37,4 Ants Nurmekivi 25.07.41 TRÜ Moskva 06.08.69
28.42,6 Ülo Kriisa 12.12.54 EPA Moskva 14.06.75
28.59,88 Tiidrek Nurme 18.11.85 Tartu Ü. ASK Palo Alto 28.04.13
29.01,38 Rein Valdmaa 19.11.60 EPA/Kalev Kiiev 30.07.88
29.02,2 Erik Maasik 22.12.42 Tallinna Dünamo Moskva 19.08.74
29.06,4 Lembit Virkus 07.11.32 EPA/Kalev Moskva 25.08.58
29.10,8 Teet Annus 14.08.49 Harju Jõud Moskva 11.06.77

 
At 11:05, Anonymous Anonüümne said...

Mis mõtet on sellel tablitsal? Ainuke pingerida mida siia võib riputada on 800m eesti kunnid kes jooksnud 1.55,9

 
At 11:11, Anonymous PP - 1.55,9 on 100-st väljas said...

Koostaja: EKJL statistikakomisjon
800m jooks
1.45,87 Urmet Uusorg 27.09.76 SK Nõva Helsingi 10.06.99
1.46,19 Raivo Mägi 07.10.60 Tallinna Kalev Leningrad 02.08.85
1.47,7 Rein Tölp 11.10.41 Tallinna Kalev Kiiev 12.09.64
1.47,9 Taivo Mägi 19.10.60 TRÜ Tartu 18.07.85
1.48,1 Sergei Sokolov 28.06.61 Tallinna Dünamo Staiki 28.05.83
1.48,15 Igor Holdai 17.02.76 Tallinna Kalevi KJK Haapsalu 31.07.99
1.48,48 Nikolai Vedehin 09.10.85 Tartu Ü. ASK Rakvere 07.06.11
1.48,96 Raivo Raspel 22.05.62 KJS Sakala Pärnu 26.06.92
1.49,07 Roman Fosti 06.06.83 KJK Viimane Ring Dessau 27.05.05
1.49,1 Peeter Varrak 16.05.36 Tallinna Kalev Moskva 13.08.61
(10)
1.49,14 Oleg Holdai 17.02.76 Tallinna Kalevi KJK Tallinn 09.06.96
1.49,26 Raimond Valler 09.12.89 Tartu Ü. ASK Gwangju 11.07.15
1.49,5 Tõnis Matsin 22.07.47 TRÜ Jalta 14.10.68
1.49,56 Valdek Apivala 29.11.65 TPI Sotši 22.05.87
1.49,8 Raimond Luts 02.04.52 TRÜ Valga 22.06.73
1.49,8 Mihkel Konsa 16.12.53 Tartu r. Jõud Vilnius 08.07.79
1.49,82 Aivar Ojastu 21.09.61 TRÜ Tallinn 22.08.87
1.49,85 Sergo Treufeld 27.06.83 Kuusalu SK Valga 05.06.07
1.49,9 Paul Krupp 20.01.46 Harju Jõud Tallinn 09.09.69
1.50,1 Andres Vakra 10.09.56 TPedI Kääriku 13.07.79
(20)
1.50,2 Martin Nurme 10.11.42 TPI Pärnu 27.08.65
1.50,2 Mart Vilt 02.03.35 K-Järve Kalev Tallinn 14.05.67
1.50,23 Raivo Puurits 23.03.61 Tartu Dünamo Leningrad 15.07.82
1.50,32 Keio Kits 27.07.89 EMÜ SK Tallinn 19.08.12
1.50,34 Ergo Leibak 08.12.84 Tartu Ü. ASK Tallinn 30.07.03
1.50,4 Tiit Vilms 14.09.50 Tallinna Kalev Moskva 10.07.73
1.50,49 Marko Metsala 05.02.74 KJK Staier Tartu 01.06.99
1.50,49 Kaarel Lilleoja 10.07.85 Tallinna SS Kalev Tartu 10.06.07
1.50,53 Rainis Mitt 01.12.82 Audentese SK Tartu 28.07.05
1.50,60 Boriss Makarov 31.07.62 Tallinna TR Tartu 27.08.84
(30)
1.50,71 Meelis Tammre 04.04.78 SK Sageli Tallinn 09.06.96
1.50,8 Einar Sõrra 25.09.51 TRÜ Jerevan 06.10.73
1.50,87 Andi Noot 14.09.93 Tartu SS Kalev Tallinn 03.08.14
1.51,0 Peep Jürlau 11.03.41 Tallinna Kalev Tallinn 22.08.65
1.51,0 Gennadi Bezrodnov 27.10.59 TRÜ Vilnius 16.07.78
1.51,06 Ragnar Lipp 07.04.88 EMÜ SK Tallinn 03.06.08
1.51,09 Priit Lehismets 29.06.79 SK Elite Sport Rakvere 24.07.05
1.51,13 Priit Põldmaa 02.12.78 Audentese SK Rakvere 22.05.06
1.51,19 Urmas Must 05.06.67 EPA Vilnius 05.08.90
1.51,2 Mati Uusmaa 16.09.59 TPedI Tbilisi 30.09.82
(40)
1.51,2 Toomas Turb 31.01.57 TPedI Tbilisi 30.09.82
1.51,21 Rasmus Kisel 21.07.96 Audentese SK Valmiera 01.08.15
1.51,24 Madis Vestel 11.01.88 KJK Kose 2000 Rakvere 24.07.07
1.51,24 Riho Tipp 19.10.66 Pärnu Kalev Tartu 30.07.89
1.51,28 Rivar Tipp 15.09.90 Tartu Ü. ASK Tallinn 17.07.16
1.51,3 Arvo Kasesalu 26.12.41 Tallinna Kalev Pjatigorsk 09.09.66
1.51,3 Peeter Kukk 11.01.56 TRÜ Kääriku 10.08.77
1.51,3 Aivar Soop 17.02.62 TPedI Tallinn 22.05.83
1.51,3 Toomas Tammsoo 14.03.61 TPedI Tallinn 15.09.83
1.51,37 Raivo Altmets 11.09.60 TPI Moskva 09.08.86
(50)

 
At 11:11, Anonymous PP - 1.55,9 on 100-st väljas said...

2
1.51,4 Endel Pärn 26.04.47 TRÜ Tartu 24.08.68
1.51,4 Heiti Lumiste 02.02.47 Harju Jõud Tallinn 17.07.76
1.51,4 Risto Ütsmüts 13.05.68 Tallinna Dünamo Lvov 27.08.89
1.51,45 Madis Tiik 05.11.67 Tallinna Kalev Tartu 23.09.89
1.51,49 Mart Soesson 26.04.75 Tallinna SS Kalev Tartu 02.06.02
1.51,53 Rauno Laumets 14.05.90 Tartu SS Kalev Tallinn 19.08.12
1.51,6 Üllas Prits 03.05.55 Tallinna Dünamo Tallinn 17.07.76
1.51,63 Eero Tõnuri 20.05.65 TPI Tartu 27.08.84
1.51,7 Kuno Tormer 21.03.49 Tallinna Dünamo Moskva 31.07.71
1.51,7 Kristjan Port 09.05.60 TPedI Podolsk 28.08.82
(60)
1.51,76 Kaur Kivistik 29.04.91 Tartu SS Kalev Rakvere 07.06.11
1.51,8 Ivar Hanvere 14.11.57 TRÜ Kääriku 25.07.78
1.51,8 Kalle Ojassalu 20.12.58 TRÜ Rapla 25.07.81
1.51,8 Jevgeni Ikko 20.10.65 TPI Tartu 20.07.88
1.51,88 Allar Lamp 28.03.91 Tartu Ü. ASK Hillsdale 30.04.16
1.51,9 Ülo Maasing 16.03.47 Rapla Kalev Odessa 17.09.68
1.51,9 Vladimir Aleksejev 19.11.50 Narva Kalev Kääriku 02.07.78
1.51,91 Marko Lepp 22.07.73 KJK Vike Kuressaare 23.07.95
1.51,94 Aarne Nirk 08.05.87 Tallinna SS Kalev Riia 30.05.13
1.52,0 Raivo Võlli 17.10.59 Põlva Noorus Kääriku 06.06.79
(70)
1.52,24 Margo Uusorg 11.07.79 SK Nõva Elimäki 31.05.98
1.52,25 Tiidrek Nurme 18.11.85 Tartu Ü. ASK Rakvere 03.07.06
1.52,28 Raigo Vakra 18.11.84 Tallinna SS Kalev Tallinn 21.07.02
1.52,28 Renel Rünk 30.06.78 KJK Vike Tallinn 21.07.02
1.52,3 Enrik Lang 05.08.32 Lvov 00.08.55
1.52,3 Harri Uustalu 22.09.56 Pärnu Dünamo Tallinn 30.08.76
1.52,4 Heikki Särev 24.10.33 Pärnu TR Užgorod 02.10.59
1.52,4 Raul Normak 07.12.54 TPI Riia 23.08.77
1.52,4 Veljo Lamp 02.01.68 KJK Staier Tartu 07.06.91
1.52,44 Ain Mõnjam 03.08.62 Rapla Jõud Tartu 27.08.84
(80)
1.52,5 Jaan Roomets 04.11.40 Viljandi Kalev Tallinn 17.07.66
1.52,59 Peeter Kangur 04.02.62 EPA Riia 15.06.86
1.52,6 Lembit Maasing 16.03.47 Tallinna Dünamo Moskva 31.07.71
1.52,6 Rein Metsala 30.05.49 Tallinna TR Tallinn 18.08.72
1.52,6 Tiit Paalberg 12.07.63 TPI Tallinn 01.08.84
1.52,63 Indrek Mänd 17.04.68 JK Hiiu Karhula 23.07.94
1.52,66 Andry Prodel 13.09.68 Tallinna Dünamo Tallinn 16.08.89
1.52,7 Hillar Mänd 20.09.41 Tallinna Dünamo Tallinn 17.07.66
1.52,72 Dmitri Hartševnikov 05.07.91 KJK Kalev-Sillamäe Tallinn 20.07.08
1.52,77 Olavi Allase 28.05.93 KJK Järvala Tallinn 17.07.16
(90)
1.52,8 Eino Kalmre 28.01.32 EPA/Kalev Leningrad 09.07.55
1.52,8 Siim Markus 03.02.49 TPedI Tartu 10.08.68
1.52,8 Margus Merivee 08.05.54 Tartu Kalev Kääriku 25.07.78
1.52,9 Arvi Eek 08.07.60 TRÜ/Jõud Tallinn 22.05.83
1.53,0 Tiit Veri 08.04.50 Tallinna Kalev Moskva 10.06.70
1.53,0 Toivo Puronen 08.02.51 Tallinna Kalev Tallinn 15.08.78
1.53,03 Lauri Tiganik 10.08.75 Põlva Tallinn 06.07.96
1.53,09 Romet Mõek 24.07.70 TPedI Vilnius 05.08.90
1.53,11 Aivar Tsarski 15.06.62 EPA/Kalev Tartu 30.07.89
1.53,2 Rein Väljas 28.11.50 Tallinna Kalev Tallinn 05.09.69
(100)

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Priidule lohutuseks, et ka Mati Talvik ei mahu oma kaugushüppe rekordiga 6.97 100 parima kargaja hulka, samas on ka tema selle numbriga numbriga terve elu hüpanud (kui keegi pärida on mõistnud).

 
At 11:23, Anonymous Anonüümne said...

Sellegipoolest, kes neist esisajast on kuulsam kui P Pullerits? Mitte keegi. Osavam ja parem sulesepp? Mitte keegi.

 
At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Kas peaks Mati Talvikut kuidagi ümmardama hakkama? Kas ta oma tööst tekkinud rahuldust juba kätte ei ole saanud? Kas televaataja võis teda kuidagi ahistada?

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Eestis on vähe alla 30min joostud.

 
At 11:46, Anonymous Anonüümne said...

Noo kui Kristjan Port sõna võtab ja kirjutab, siis on need jutud ikka PP kirjutistest suurema tõeannusega. Ja jutt jookseb ka ladusalt, vabalt võiks PM-s leiba teenida peatoimetajana.

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Muide 100 kange Eesti maratoonari sekka on potsatanud Rakvere poiss Vladimir Arhipov, kes veel tänagi vormis ja kõrges tipus Maardu pealikuna tegutseb.

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

http://www.telegram.ee/eesti/tsensuur-postimehes-estonia-huku-vandenoust-raakiv-artikkel-kustutati

 
At 12:18, Anonymous Anonüümne said...

Postimehes on häbiväärne tsensuur küll, kuid too telegram on hoopis alla arvestust. Estonia hukus polnud mingit vandenõud, kõik on vägisi otsitud seletused. Mehed ei teadnud et neil laev eest lahti ja panid otse vastu lainet ehk tõmbasid laeva vett täis ja oligi kõik. Üks laevaspets kirjutas seletuse. Netis olemas, 12 lk pdf fail.

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

12:18
Kohe näha, et pukis istuja kommentaar.

 
At 12:31, Blogger Unknown said...

Hat is 100% brushed cotton with our unique design the front.This light soft hat can be packed away easily making it the ideal hat for vacation travel and all times when you want to keep the sun off of your beautiful face
petty hat |
cactus hat | papi hat

 
At 12:42, Anonymous Linnar, kasvatusteadlane said...

No mida m***i, sina hao, käi oma papi hatiga p***e!
Vat sedasi ütlevad siinsed mehed.

 
At 13:47, Anonymous Anonüümne said...

Seekord õigesti tegid et ei avaldanud. See taani koolijuntsu oma estoniale külgeriputatud pommide jutuga .... Telegram võiks jääda oma tulnukate ufode ja maa-aluste koobas-inumeste juurde. Valgete inimeste lugemislauale neil asja ei ole. Olen täitsa kindel kui härra PP kord pm peatoimetajaks saab siis telegrami ullikestele jääb uks suletuks. Oujeee, valitsus varjab! Mida kõike veel?

 
At 14:31, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd on hea näha, millised sabarakud siin tegelikult kommimas käivad.

 
At 14:49, Anonymous Anonüümne said...

Millised siis?

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

Postimehes oli hiljuti huvitav artikkel vendadest, kes murravad korterisse sisse võtmega, viivad asjad ja pärast sulgevad ukse võtmega. Politseile hakkas laekuma kaebusi nagu "tundub, et on vargil käidud, sest asjad on kadunud".

 
At 15:09, Anonymous Anonüümne said...

PP parim distants oleks olnud 1500m. Sobivalt jõutrenni ja oleks jooksnud 3.35 , sarnaselt Nouredin Morcellile. Mees jooksis rütmiliselt väga edasiviiva sammuga. Minek oli võimas, ükski gringo ega neeger ei püsinud tuules juba viimase ringi alguseks.

 
At 15:36, Anonymous Martin, Priimägi Scool of International Semiotic Policy Studies, TLÜ said...

1500 m nõuab vist natuke teistsuguseid tahtelis-moraalseid omadusi. 1500 m on vist vaja lõpus jõuga vajutada. Vajutamisejalga Pulleritsul, nagu rattasõidud näitavad, eriti ei ole. Mis asjatundjad arvavad?

Hr Pullerits, nüüd kui teie Scott ribadeks trüübatud, kas istute oma partneri Optima selga?
Teiesugune teles ja peavoolumeedias paljunõutud mees ilma korraliku maanteerattata - kas see pole veidi imelik?

 
At 16:57, Anonymous Anonüümne said...

Ole mureta Martin, küll härra Pullerits hakkama oleks saanud.
Minu poolt ka kilvaküsimus - kes oli nsvl jalgrattakoondise sisuline kapten 70-80 aastatel?

 
At 17:58, Anonymous Martin, tudeng said...

Olete kindel, lugupeetud 16:57? Rallidel, kui mõnel tõusul vajutatakse, jäävad Pullerits kohe maha. Nii ta ise kirjutab.


Pakun, et see oli Kapitonov, Viktor Arsenjevitš.
Родился 25 октября 1933 года в Калинине. Советский спортсмен (велосипедный спорт), заслуженный мастер спорта СССР, заслуженный тренер СССР (1970). Окончил Краснознаменный военный институт физической культуры. Олимпийский чемпион 1960 года в индивидуальной групповой шоссейной гонке на дистанции 175 километров. Первый советский велосипедист, завоевавший олимпийское первенство. На той же Олимпиаде получил бронзовую медаль в командной гонке на 100 километров, победитель велогонки Мира (в командном зачете) в 1958, 1961-62г.г. Неоднократный чемпион СССР в 1956-1962 годах в различных гонках. Тренер сборной команды велосипедистов-шоссейников 1970-1988 годов. В 1975 и 1976г.г. назван лучшим тренером страны и награжден золотой медалью за подготовку сборной СССР к олимпийским играм и велогонке Мира - 1975г. В 1976г. удостоен ордена Дружбы народов. Награжден орденом Ленина, орденом «Знак Почета», медалями.

 
At 18:05, Anonymous Martin said...

Siit ka kohe järgmine kilvaküsimus ette. Aavo Pikkuus (1.78 m, 76 kg) pääses NSVL koondisse 18-aastaselt. Eesti noormeest ei võetud seal sõbralikult vastu. "Черт нерусский", öeldi talle. Kuidas vastas Pikkuus?

 
At 18:22, Anonymous Anonüümne said...

pašol v žopu.

 
At 18:23, Anonymous Anonüümne said...

Õige vastus kilvale on Pikkuus, mitte Kapitonov. Viimane oli ju treener.
Pikkuus oli väga tubli ja julge et end ära suruda ei lasknud. Ses suhtes kõva poiss. Venelastel on jah selline komme. Eestlased kes seda ei teadnud üllatusid sõjaväes kurvalt.
Pikkuusil oli raske. Rääkis et hiljem kui oli olümpia brigitkad siis aksk omad sõitsid meeskonnana tema, üksiku dünamolase vastu.

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Kahju et Pikkuus tänapäeval ei sõida. Ta paneks nibaalidele ja kontadooridele kindlalt kotti.

 
At 19:23, Anonymous Anonüümne said...

Mägedes saaks ise kotti, liiduaegsed ratturid ei saanud mägedes harjutada, mägesid küll oli, kuid need polnud asfalteeritud, ei saanud sõita, trenni teha.

 
At 20:10, Blogger Priit Pullerits said...

Kurat, sada kommentaari täis, peab uue sissekande tegema. Seekord tuleb kulissidetagusest salamahhinatsioonist seoses Tartu rattaralliga.

 
At 20:22, Anonymous Anonüümne said...

Kulissidetagusest mahhinatsioonist kuidas sokutati korruptant J Parts Brüsselisse tööle.

 
At 20:39, Anonymous MargusM said...

natuke teemasse ka:
mägedemehed alustavad Tuuri ~5%rasvasisaldusega ja nende vorm tuleb 3-ndaks nädalaks kus r% on langenud ~3% peale. Selline jutta on jäänud lugedes silma ja seda on rääkinud intervjuus ka Kangert, kui õigesti mäletan.
Rasvadega on nii et kui võrrelda saledat meest ja sellist kellel õllekõht siis võib ootamatult selguda et saledal rasva% on suurem. See on tingitud sellest et erinevatel inimtüüpidel ladestub rasv erinevatesse kudedesse. Ja võite kindlad olla et tegelikult on "saleda" inimese terviseriskid suuremad sest siseorganite rasvumine on see mis tekitab terviseriske..
Nüüd siis toitumisest ka? Optimaalne on tekitada 4 regulaarset toidukorda. Mingil arusaamatul põhjusel on inimestel, ka PP, ettekujutus et kui süüa kava järgi siis on tegu vee-leiva ja porgandi-kapsajuurika peal olemisega, nälgimisega.. puha vale! Näiteks sööge arvestades oma kehakaalu hoidvalt (mitte langetavalt) ja tehke trenni ka ning olek muutub paremaks sest rasva osakaal langeb. Algusnädalatel tekkiv kohatine näljatunne on põhjustatud siiski eelnevates söömisharjumustest.
Salatite söömine on tähtis, kust mujalt te mineraalaineid saate?
Söögiportsjoni proportsiooni ikka teate? 55% süsiveikuid, 20%valku, 25%rasvasid.
Rasvasid päevas võiks süüa 1kg kohta 1gramm. Rasvadest omakorda pigem taimsed (oliiv, avokaado) mitte margariine ja praetud loomseid rasvu.
Alguses tundub see kõik natuke segadusseajavalt keeruline kuid nädalaga saab toimima, kui tahta..

 
At 20:42, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, uus tase! Äge uudis tuleb USAst:
USA ametnike sõnul on tegemist on esimese korraga, mil lahingus MOABi kasutatakse.
Moab on tegija, ma ütlesin teile! See on Massive Ordnance Air Blast Bomb.

 
At 20:46, Anonymous MargusM said...

..ja te mehed kommentaarige vähem, Pullets õnnetuke peab nüüd pühadeajal sissekannet kirjutama hakkama. Milline ajaraisk!
Huvitav, mispärast on kommentaaride arv seotud sisse kannetega? Kilva, mehed?

 
At 21:01, Blogger Priit Pullerits said...

Pole vaja kaasa tunda, MargusM, kirjutamine mu töö ja hobi ja meelelahutus kõik ühes!

 
At 21:31, Anonymous Anonüümne said...

11.52
See Maardu linnapea pole kunagi maratoni jooksnud, on üks teine Vladimir Arhipov.

 
At 21:56, Anonymous 11:52 said...

21:31 - Õige vastus, jah, see oli tähelepanu kontroll. Oluline on teada, et kas siin on Martini sugused Priimäe koolkonna semiootikud, kes ei taba spordist ööd ega mütsi või on ikka mõni asisem sell kah kommenteerijate seas. Tubli! Auhinnaks kaevuri käepigistus Priidult. Kätt saab PM-i kontorist.

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

Kuule võta oma mõistus pihku - Martin tabab vägagi sporti. Mees paneb argumente otse silmaauku. Mis sa siis ütled kui pärast välja tuleb et mees on jooksnud 2 staadioniringi 1.53,6 vähese trenni pealt nii kihlveo korras et noorikutele silma jääda. Siis on ju täitsa pisdets (luban endale sellist väljendit sest delfis rippus see terve nädala esilehel, ning ega vist postimeeski oleks ära ütelnud). Sööd siis oma mütsi ära? Või teinud mitmevõistluses 7800 punkti? Hüppame siis kõik koos kaevu?

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

Sest ega signeur Priimägi ei võta oma semiootika & imagoloogia kursusele mingeid kubujusse. Ikka noored kehaliselt hästi arenenud ilusate rinna- ja kõhulihastega reljeefse reielihasega noorukid peavad olema. Nii et hoidke alt. Kui Priit suvel kokkutuleku teeb ja päevitunud Josh ja Martin uksest sisse astuvad kitsad püksid eesnäärme koha pealt esile pungitumas? Käekõrval Colnago tandemratas?

 
At 23:04, Anonymous Martin said...

Kammitsegem fantaasiaid, mehed!

Kilvaküsimuse vastus: Aavo Pikkuus, 1977. a Rahutuuri esimesest etapist viimaseni liidrikohal sõitnud mees (millega kordas tšehhi Jan Vesely 30 aasta tagust saavutust), ütles venelastele, kes teda kui NSVL koondise 18-aastast uustulnukat halvustada püüdisid ja teda "Черт нерусский" nimetasid - "Еще услышу - врежу". Rohkem halvustada soovijaid polnud.
Erki Nool sellises situatsioonis tõenäoliselt oleks aga venkudele molli andnud.

 
At 23:28, Anonymous Vello said...

Head küsimused.
Nüüd aga üks tõeline pähkel. Pange oma pead proovile!
Aavo Pikkuus kuulus lisaks jalgrattasõidule Nõuk. Liidu koondisse veel ühel spordialal. Millisel?

Esimesena õigesti vastanu sõidab koos 3 kuni 7 kaaslasega Itaaliasse Giro 100. aastapäeva tähistavale harrastajate meeskondlikule time trial sõidule Monza-Milano (27.5 km), mis toimub Giro 2017 viimase etapi päeval 28. mail! Sõidupiletid ja lähetuse päevarahad "Postimehe" toimetusest.

 
At 00:07, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Noh teeme kopi paste Martini vene keele spordisemiootika artiklist Pikkuusi kohta - "Пиккуус загрустил и объявил, что переходит в авторалли. Его друг Каминский покрутил пальцем у виска. "Спорим на ящик коньяка, что я войду в сборную Союза?" - выпалил Ааво.
Он не привык бросать слова на ветер. Три года спустя Каминский привез в Тарту коньяк новоиспеченному члену сборной СССР по автогонкам Ааво Пиккуусу."

VASTUS: Lisaks ratta sõidule oli Aavo ka autoralli NSVL koondises. Uhke värk! Kuigi jah Rallis oli ta arvestatav tegia küll ainult Eestis.

Kuule Priit, kas Vello jutt vastab tõele, et PM saadab mind nüüd Girole?

 
At 00:28, Anonymous Vello said...

BrrAAVO!
Õige vastus, 00:07!
(Giro: muidugi. Priit on sõnapidaja mees)

 
At 08:26, Anonymous Anonüümne said...

Ei härrased kilvamehed, nii kergete küsimuste-vastustega zonglöörimise peale teid küll keegi itaaliasse ei läheta. Isegi reklaamirahades suplev PM mitte. Pähklid osutusid seekord tühjadeks loosideks.

 
At 08:58, Anonymous Anonüümne said...

Juhiksin tähelepanu, et korterist varastatud esemete puhul ei pruugi kahju olla nende asjade kadumises, vaid et need võõrad asjad on nüüd kellegi teise käes.

Mis laeva puutub, kui oli torm ja visiir tuli eest, toimus õnnetus, tõstke siis laev üles, miks ei tõsta?! Kui valitsusel pole miskit varjata. Selles on tuum, nagu öeldakse.

 
At 09:40, Anonymous Anonüümne said...

Siit edasi tuletades- laev pole omade käes, eesti valitsus pole eesti rahva käes, eesti valitsus on mingi muu valitsuse käes. Oma naisele või koerale võite valetada.

 
At 10:30, Anonymous Anonüümne said...

Mis ime asi seal laeval oli mis nõudis laeva põhjalaskmist? Kui asjalised olid võimelised laeva uputama, siis olid nad võimelised ka oma kauba Stockis enda kontrolli alla võtma.
Oli seal laeval siis valgustkartvat või mitte, kuid põhja mindi oma tarkusega.
Et Eesti pool ei lubanud laeva üles tõsta? Nii kuumas küsimuses kuulati ikka Wash TAvivi ja Moskva tungivat soovitust.

 
At 11:17, Anonymous Anonüümne said...

Mindi omaenese tarkusega? Kas mitte natuke tahakeeratud tarkusega?

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

KEBAL KA S*TT KIRJUTAMISVORM
(14.04.2017 12:15, suusk.blogsport.com)

Tuntud roheenergiaettevõtja, harrastussportlane ja Eesti rulluisutajate sponsor Andres Keba on avaldanud oma blogis Berliini rulluisupoolmaratoni ebaõnnestumise analüüsi. "Möödunud nädalavahetusel oli suurema rulluisuhooaja avamine poolmaratoniga Berliinis, kus olid kohal nii enamus maailma parimaid sõitjaid kui ka üle 1000 harrastaja. Kuigi nendest ca 1100 harrastajast jäi minu selja taha umbes 400 osalejat, oli tegemist äärmiselt ebaõnnestunud sõiduga (minu jaoks), kõige aeglasema poolmaratoniga minu rulluisuvõistluste ajaloos üldse. Kaks suuremat põhjust on teada, peab mõtlema, mis veel valesti läks ja hakkama valmistuma järgmisteks võistlusteks. Paari päeva jooksul panen siis Berliini-reisi detailsemalt kirja, s.h. kehva sõidu ülevaate." kirjutas Keba juba 4. aprillil. Nüüd üllitatud blokikirjutis on aga pinnapealne, piirdudes vaid ebaõnnestumise fakti konstateerimisega. Blogikandes on rohkelt reisi puutuvate kõrvaliste üksikasjade kirjeldamist, sügavama analüüsini pole aga blogija jõudnud. (Ebaõnnestumise tegelikke põhjusi lubavad aimata blogikande juures olev fotomaterjal ja tekstis pillatud fraas "sai kõvasti söödud-joodud"). Võib-olla on üldse tegemist s*ta mehega? Seda kindlasti mitte. Keba on jooksnud 10 km 35.xx ja harrastusspordiblogijate ringis tuntud oma tugevate analüütiliste kirjutistega.

 
At 12:18, Anonymous Anonüümne said...

Mida?
Tugevate analüütiliste kirjutistega? Tõesti tõesti, nii on.

 
At 12:25, Anonymous Anonüümne said...

10km 35min? Millal mis ime läbi?

 
At 12:42, Anonymous Anonüümne said...

12:25,
siis, kui Keba noore mehena tegeles laskesuusatamisega. Põhi - nii geneetilises kui ka süstemaatilise treeningu mõttes seega on all kõva. Kuid juba aastatetagune.

 
At 12:49, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaarium kisub kurvalt kiiva. Härra Pullerits peaks tulema maha rahustama. Eriti seoses viidetega .....

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Peremees, ole pai, anna tuld, IK ei jõua ära oodata.

 
At 13:22, Anonymous Anonüümne said...

Ei mitte niivõrd uus artikkel kuivõrd manitsus a la
Teist sitakottidest pole isegi kommentaariumis asja

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

Andres Kebal on täna suur päev. Äramärkimine populaarses Priit Pulleritsu blogis! Ja mitte möödaminnes, vaid terve Kebale pühendatud "uudisnupuke". Wow!
Osa blogi lugejaid (s*takotid, on siinkohal õige märkus, 13:22) aga nõuavad Vahur Kersna, Mati Talviku (ja Pulleritsu) stiilis üksteisele õlalepatsutamist! Holy sh*t!

 
At 13:33, Blogger Priit Pullerits said...

Meanwhile, watch this one:
https://www.youtube.com/watch?v=vrGn33HqRdA&feature=youtu.be

 
At 13:56, Anonymous Anonüümne said...

Mine pekki Priit. 5 minutit ühte muutumatut kaadrit näidata on ikka ahvi kannatus. Kas arvad, et keegi seda lõpuni ka vaatab rohkem kui 13 sekundit? Kas tahad, et hakkaksime tõesti Talviku 7 meetrise hüppe teemal tänitama või tiriksime mingi muu riista lagedale?

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

mine ise pekki 13.56
video on väga hea.
just tuligi mõte et kui Kersna Talvik ja Pullerits koos kümnevõistlust teeks. seda küll ei tea kes neist teivashüppe ette võtaks. Kersna kindlasti. Aga kokku saaks kõva summa. Maitselile paneks ikka ära.

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

Palun kannatust, härra üle-eelmine. Te olete vist selline halvas mõttes tänapäevane, kes kohe jääb magama, kui kaader kolme sekundiga ei vahetu ja ei sähvi. Minu arust oli just väga hea video, sest saab vaadata rahulikult ja süüvida, milline see loodus seal välja näeb. Mingit lõigatud ja hüplevad kaadrid ei annaks küll asjast aimu. Ja näiteks teises pooles sai ikka väga hea ettekujutuse, millised on that's what they call a road in America (blogijat tsiteerides). Kõige lõpus on ulatuslik vaade slikkroki väljast, mida jälle kolme sekundiga ei aduks. LÕpuks ka midagi sellist, mis ei tõmble ega toeta ADHD-d.

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

Kersna - kümnevõistlus, Talvik - 7m hüpe, Pullerits - 1.55,9. Allar Jõks - oli vist kolmikhüpe. Kuradi kõvad mehed!

 
At 14:25, Anonymous Anonüümne said...

Ärge nüüd igasugu amatööre siia kokku segage. Vaid härra Pullerits sebcoeliku kuningliku ala tegijana kvalifitseerub.
Teised on ädised nakitsejad.

 
At 14:54, Anonymous Anonüümne said...

Kersnalikus stiilis õlalepatsutamine pole üldse paha. Kui seda tehakse asja eest. Video on tubli. Efekti mõttes oleks mingi rahvusromantilise laulu (Lindpriidelt) võinud juurde redigeerida.
Ei tea kas sellisel maastikul võistlusi korraldatakse?

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

Jah, sellisel maastikul korraldatakse võistlusi ja PP stiilis üritusi. Nt juba järgmine nädal olete kõik oodatud samasugusele maastikule Maardu karjääris. Rahvast tuleb palju. Kõik on kohal. Sh selle blogi stammkunded. Ainult Priitu ei tule. Tema kirg on kuum ameerika. Lörri läinud hing.

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

Tuleks õlg alla panna. Härra Pullerits juhendab ju malev labidate välkudes viskab träki sisse. Eestis saaks samasuguse teha. Visiooni peab vaid olema. Organiseerimise geeniused nagu IK ja J Mae aitavad kaasa. Tuleb teha nagu ameerikas. Siis saab asjast asja.

 
At 15:28, Anonymous Luimu Krepp said...

Ah sa poiss kus siin on alles hosiannalauljad koos! Nagu Putinil on Assadi ja Trumpi munad pihus, niisamuti on Pulleritsul kommentaarium kerge vaevaga tillipidi kruustangide vahel kinni.

 
At 15:30, Anonymous Vello said...

Päike paistab, mehed!
Aeg teha väike rattatiir?
Õhtul siis taas kilba? "Kevadkilb 2017" Jätkame jalgrattasõiduga, kuid 5. küsimus tuleb veidi teistmoodi. "Etapivõitjale" nagu ikka, väärikas auhind. Valmistuge!

 
At 15:48, Anonymous Vello said...

Trump tahab olla nagu Putin.
See ei meeldi anglosaksi eliidile, samadele David Rockefelleritele, Sorostele, McCainidele jt Eesti "eliidi" peremeestele. Seepärast on vaja Trumpil maailmas vehkida rakettidega ja mängida kõva meest. Putinit see paneb ainult muigama. Koeranimega ReX Tillerson tilbendab Kremli ja Valge Maja vahet ning peab sidet.
Trumpi tegelik probleem on, et Ameerika kaupu ei taha keegi osta, suurt armeed üle maailma ülal pidada, et kusagil Estonias pro-Ameerika seltskond saaks võimul püsida, ei näe Trump ka erilist mõtet.
Oht Eestile on siin eelkõige selles, et Mihkelsonid-Paetid tunnetavad, kus on tõeline "hozjain" ja peame hakkama jälle vene keelt õppima.

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

PP juutuubi kuumim video
https://www.youtube.com/watch?v=TR6gf9G9upI
Teised lõigud ei saa lähedalegi.

 
At 16:00, Anonymous 13:56 said...

14:16 - 3 sekki on eelmise sajandi standard. Elu on kiiremaks läinud ja praegu peab hästi komponeeritud videos kaader välkuma 2,22 seki järel. Monotoone kaader ilma lõigeteta ei kanna.

 
At 16:01, Anonymous Anonüümne said...

Vellolt asjalik analüüs. Väga tõenäoline skenaario.
Vaatasin vahepeal mida spekuleeritakse Giro 2017 asjas. Kurat pakutakse Tiralongot ja Cataldot Astana liidriteks aga mitte kunagi Kangertit. Kas Tanel on ennast eluaegseks adjutandiks müünud? Hädasti oleks talle vaja Pikkuusi agressiivset verd, siis jookseksid tifoosid põlvede peal ligi ja paluks alandlikult senjöör Kangertit oma pasavärvi tiimi liiderdama.

 
At 16:03, Anonymous Anonüümne said...

15:02, kas Fosforiidi sõit?
http://aerobike.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=888&Itemid=813&lang=et

 
At 16:32, Blogger Siin said...

Ootan kannatamatult Tartu Rattaralli lugu.
Mis on vanameistri jjärgmine kæik

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

Giro 2017 favoriitideks spekuleeritakse ka Krujzwicki ja van Gardeneri, kes pidavat hirmkõvas vormis olema. Kunagi ei tea ette. Ka Bauke Mollemat, kuid see mees pole suurtuuridel kunagi välgatand.
PP teab, aga vaikib.

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

Jah, Fosforiidisõit.
15:02

 
At 18:27, Blogger Priit Pullerits said...

Täna rahulikult 57,3 km 1:53ga. Tartu rattaralli lugu tuleb ka, intriigiga. Aga ärge üle pakkuge, et kuskil Maardus saab Moabi raja. No ei saa!

 
At 18:36, Anonymous Anonüümne said...

Ainus mees kes meist Moabis viibis on Priit. Meie vaatame neid õnnetuid videokaadreid ja näeme, et Maardu oma kanjonitega on kordades ägedam. Ainult Moabi mees saab sel üritusel osalemise järel seda kas kinnitada või ümberlükata.

PS see on kordades odavam Moabi külastamisest. Seega rahaliselt on saadav elamus Moabi omast mägede kõrguselt üle.

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

to 18:36 -
See "Moab, Moab" on nagu "Hare Krišna, Hare Krišna" või "Halleluuja, Halleluuja"!
Eks igal ühel ole oma usk ja seda juba faktid ei koti! (Kui sel uskujal üldse "koti" on.)
Priidu usku me teame - Paradiisiks on Moab ning Põrgu on seal, kus peremehetsevad Alaver ja Kelk.

 
At 19:09, Anonymous Anonüümne said...

See on ju hea kui Priidul on emotsionaalne side Moabiga - see on American - Estonian friendship over the boarders and races. Now and forever.

 
At 19:45, Anonymous Vello said...

Olete valmis, mehed? Sõidud tehtud, saunas käinud?

 
At 21:32, Blogger Priit Pullerits said...

Puha peast soojad olete või, kõrvutate Maardut Moabiga???! Vaabštšee ahujeeli, tšto li? Mõelge ka ikka veidi, mis juttu suust välja ajate! Moab on MTB capital of the world, Maardu on mingi russifitseerunud eeslinn...

 
At 21:58, Anonymous Anonüümne said...

Vello, saun ja õlled tehtud ning tukk kipub peale, millal kilvaküsimus tuleb?

 
At 22:03, Anonymous Vello said...

A sam što, vsjakuju jerundu tolkaješh, holui amerikanskij?
8)

Küsimus, mehed!
Mis peitub nimelühendi "WNBR" taga? (Puutub rattasõitu)
Internetti ei vaata!

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Jajebuu! Mitu presidenti on käinud tunnikesegi Moabis? Maardu karjääri aladel nautis Peeter I vapustavaid vaateid lausa nädal aega, kuni impeeriumi kohustused sundisid teda sellest armsast paigast edasi liikuma. See ütleb kõik Moabi kõrbe kohta. Vaata kes viidavad seal aega ja ma ütlen kui hea kohaga on tegu!

 
At 22:16, Anonymous Anonüümne said...

Millal toimub WNBR Moabis? Ah ei toimugi. Mõttetu paik.

 
At 22:25, Anonymous Vello said...

Tuletan meelde, et "Kevadkilb 2017" iga küsimuse kiireimale õigesti vastajale on välja pandud auhind. Head nuputamist! 8)

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

Si¤ta sellest Tartu Rattaralli loost. Priit, millise maastikuratta siis ikkagi ostsid?

 
At 23:20, Blogger Priit Pullerits said...

...protsess veel pooleli. Variandid kaalumisel. Tuli üks õige magus pakkumine ka õige lähedalt, aga pakuti ka 2000 eest 9-kilost kõva kahvliga. Hea pill, aga liiga hea mulle.

 
At 00:45, Anonymous Anonüümne said...

Tervisi Vellole.
http://24.hu/app/uploads/2016/09/18648026-standard.jpg

 
At 01:31, Anonymous Vello said...

Assa! 18+ Mul hakkas kohe süda kloppima.
00:45, ma annan sulle kohe parima vastuse auhinna.
WNBR on Ülemaailmne Paljalt Rattasõidu Päev, tsüklonudismi tippüritus, mida tähistatakse pidulike ühiste veeremistega üle kogu maailma (v.a Põhja-Koreas). Küllap rattanudism Eestissegi jõuab!
Auhinnaks on reis kevadisse Amsterdami World Nude Bide Ride-le. Lähetusrahadega on praegu veidi kitsas, peate oma raha eest sõitma. Kaasa saate aga ilusa "Postimehe" kirjadega riidest üleõla sõidukoti. Kätte saate "Postimehe" toimetusest E-R 9-17, sekretärineiudelt. Ilmuda sõiduvormis!

 
At 10:52, Anonymous Anonüümne said...

Mister Pullerits, tear down this wall!!!

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Samal ajal kui lödipüksid Tartust tatti pritsivad on kulturnikud ja ka pollitikamehed (Kilmi, Riisalo) läbimas põhja Rootsis Jokkmokki.
212 km. vanas heas klassikalises suusastiilis. See on ikka midagi muud kui tiirutada terve talve 2km. kunstlumeringil.

 
At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Rataste ja suuskade jm. spordiinstrumentaariumiga on kahjuks nii, et tasub kohe üle keskmine toode ära osta kui ikka paari aasta pikkune ala harrastus garanteeritud. Muidu lihtsalt tuleb teha aasta pärast lisa kulutus ja enda ihnust kiruda.

 
At 12:14, Anonymous Anonüümne said...

Seda see Kilmi justnimelt terve talveläbi teinud on ehk süganud lugematu arv kunstlumeringe. Imelik, et ära ei tüdine. Kas seal Jokkmokis polaaröö ei ole praegu?

 
At 08:48, Anonymous Anonüümne said...

Tegemist küll vana postitusega, kuid loodan, et leiate aega küsimusele vastata. Soovin samuti minna enda luutihedust mõõtma. Kas oskate öelda, kellega peaks sporditeaduste ja füsioteraapia instituudist ühendust võtma? Kui palju antud teenus maksab? Tänan juba ette!

 

Postita kommentaar

<< Esileht