reede, detsember 07, 2012

Pullerits: Kust saab suusatamiseks ideaalse hoo ja rütmi?

TÄNA KELL 20.05 KÕIK SPORDI- JA SUUSASÕBRAD HÄÄLETAMA ETV «PEREPEO» SAATES PAVO RAUDSEPA PERE POOLT!

Sissejuhatus. Eelmise nädala lõpus argumenteerisin Arteris spordinäitega, miks Andrus Ansip peaks kahima Kristen Michali. Spordimees kuulab ikka spordimeest. Ansip tegi lõpuks selle ära, mida talle soovitasin.
*
Te ei oska vist ette kujutadagi, mis eile juhtus. Opereeritud põlv ei tundunud kõige parem, põlveõndla sidemed tuikasid – vist olin venitusharjutustega liiga teinud. Aga läksin suusatama – ja mis juhtus!

Sõitsin Tartus dendropargis kolm 4,7 km pikkust ringi ainult paaristõugetega, ka kõik seitse tõusu ringil, ja mulle ei meenunud, et kunagi varem oleks need puhtalt paaristõukeringid nii kergesti läinud. Igatahes mitte nii hooaja algul, nii vähese harjutamise pealt. Milles asi?

Vastus on lihtne: Kristjan Oolo.

Eelmise nädala lõpus sattus Oolo, Suusavendade tiimi liige, väidetavalt Eesti kõige kiiremate jalgadega suusasprinter – kellel on piisavalt palju oidu peas, et mitte kulutada oma elu tippspordis, kus, nagu näha, pole Eesti sprinteritel midagi peale hakata –, minuga samal ajal suusatama. Ta näitas mulle paari nõksu, kuidas paaristõuketööd parandada. Olen tema soovitusi pidevalt silmas pidanud, suusatamise ajal neile mõelnud. Ja nagu näha, ilmselt need aitavad.

See on tõestus, et Oolo, ja üldse kogu Suusavendade tiim, jagab asja. Ja seepärast olen juba aastaid nende abi kasutanud. Hoolimata vanuse pidevast suurenemisest pole tulemused aastatega sugugi viletsamaks läinud, kuigi konkurents on samal ajal pidevalt tihenenud. Mis kinnitab, et olen panustanud õigetele meestele.

Suusavendade tiim on ühtlasi minu hooldemeeskond – ja sellepärast, et nad on Tartu parimad. Sest Oolo ja Jaanus Kunts tunnevad suusatamist, sest Jaak ja Vahur Teppan, kes samuti nendega seotud (kuidas täpselt, seda, tunnistan, et ei teagi), on mõlemad olnud kõvad suusatajad. Nendega võrdväärselt pädevat tiimi, võtke või jätke, on Tartu kandis vaevalt kellelgi vastu panna. (Jajaa, nüüd hakkavad mõned jälle laulma vana laulu, et eelmise aasta Tartu maratonil Suusavennad eksisid ja paljudel kulus pidamismääre varakult ära. Aga näidake mulle hooldemehi, kes pole vigu teinud, ja ma näitan teile hooldemehi, kellel pole ühtegi klienti peale iseenda, sest ainult sel juhul ei pea nad oma eksimusi kellelgi tunnistama. Suusavennad võtsid tookord määrides riski, nad ei varjanud seda enne starti suuski kätte andes, aga tookord risk ei õigustanud.)

Hea uudis on see, et Suusavennad pole mingi minu ega paari teise väljavalitu eratiim, vaid igaüks võib nende poole pöörduda. Nüüd leiab nad üles eriti kergesti: Tartu Tähtvere spordipargi parkla kõrval, seal, kus vöötrada viib üle sõidutee, asub punastest tellistest vana katlamaja, mille nad sisustasid juba möödunud hooaja algul oma hoolderuumiks.

Selle nädala algul panid nad hoone külge ka vilkuva tahvli, et hooldemaja juba kaugelt silma hakkaks.

Kui suusad Suusavendadele hooldada viite, ei pea te jalalt jalale tammuma. Ruumi nurgas on nahkdiivan, kuhu on mõnus lösakile visata. Seina peal mängib televiisor, mis on peamiselt keeratud spordikanalile – aga mida võib kunde soovil ka ükskõik millisele muule kanalile kruttida. «Erootikakanaleid ei ole,» tunnistab siiski Oolo.

Kunts kinnitab, et klassikasuusapaarile teevad nad täishoolduse (vanast määrdest puhastamine, pidamise ja libisemise määrimine) 20 minutiga ja uisusuusapaarile 10 minutiga. Seda muidugi siis, kui ühtegi teist tööd ees ei ole. Sedasi, mõtlen, on ju arukas, kui viite eelmise päeva õhtul neile näiteks klassikapaari ja lähete ise sõitma uisusuuskadega, järgmine kord saate trenni tulles kohe värskelt määritud klassikasuusad kätte ja jätate neile ettevalmistamiseks uisusuusapaari. Mugav ju? Asub ju Suusavendade hooldemaja otse raja kõrval, ei ole vaja teha mööda linna mingeid lisahaake. Suusavendade hooldepunkt on avatud hommikul kella kümnest kuni õhtul kella seitsmeni.

Kui Suusavendade tiim viimati mu suuski ette valmistas, uurisin ajakirjanikuinstinkte kasutades, mis neil seal veel leidub. Kel endal sõiduvahendeid pole, saab neilt laenutada Peltoneni uisusuuski, kuid ainult Rottefella sidemetega. «Sest normaalsed inimesed sõidavad Rottefellaga,» seletab Oolo. Seinal ripuvad müügiks Soome firma Noname spordirõivad. «Sisuliselt Soome Ilves,» lisab Oolo. Samuti, selgub, saab neilt osta Alpina uisusaapaid, millega sõidab vist suur hulk maailma tippsuusatajaid, samuti Crafti spordipesu (tuuuletõkkega ja ilma), kompressioonsokke ja -sääriseid, aga koguni Peltoneni suuski.

Siis leidsin hoopis huvitavad asjad – skate spacerid. Need, nagu teada sain, on uisusuusa sideme alla kinnitatavad kalded, mis aitavad suusanina ülespoole tõsta ning mille tõttu pidi suusk sõites all n-ö lahtisemaks minema, nii et sõitmine pidi muutuma kergemaks, eriti tõusudel.

Ja veel sattus üks imelik riistapuu silme ette. Tuli välja, et see on struktuuriraud, millega kanda suusapõhjale konkreetseks võistluspäevaks ja ilmastikuoludeks sobilik muster. Varem oli see MK-tasemel sõitjate privileeg, nüüd, selgub, et Suusavendade juures saab sobiliku mustri alla igaüks, kes kümmet eurot paljuks ei pea.

Aga kes tahab ise määretega mässata – mina ei taha, sest spetsialistid teevad alati tööd paremini kui iseõppinud profaanid –, siis need mingu homme, laupäeval kella 13-ks Tartus A&T Spordi kauplusse, kus Nevene viib läbi tasuta suusamäärdekoolituse.
******
Gooney Bird Rock ehk Albatrossi kalju, Gemini Bridges Road, Moab, Utah. 18. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks kikkida piltidele.)

Foto 1: Suusavendade reklaamkiri nende hooldemaja seinal Tähtvere spordipargi servas. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 2. Kristjan Oolo (nr 70) 2005. aasta jaanuaris Eesti meistrivõistlustel 15 km suusatamises Aivar Rehemaa kannul. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Suusavendade hooldemaja Tähtvere spordipargi servas. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 4: Jaanus Kunts Suusavendade hooldemajas suuski määrimas. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 5: Suusavendade hoolderuumi nurk nahkdiivani ja müüdava spordirõivastusega. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 6: Suusavendade hoolderuumi töölaud. Foto autor: Priit Pullerits

75 Kommentaarid:

At 12:27, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole korrektne väita, et "eelmise aasta Tartu maratonil Suusavennad eksisid". Õige on see, et tüübid tegid oma tööd ebaprofessionaalselt - nad ei vaevunud uurima, millal maratonirada sisse aetakse. Ja seda ei saa nende hinnataseme juures andeks anda.

 
At 13:08, Anonymous Anonüümne said...

Mida tuleb teha, et siin reklaami saada ja mida see maksab?

 
At 13:35, Anonymous Anonüümne said...

Imal, oi kui imal.....

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

Struktuuriraud ja uudis?????????
Kulla Priit, sa oled elanud kus?

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

Aasta võis olla nii 1980 kanti, kui lapsevanema asutuse suusapäeval tuli 5km sõita. Ilm juhtus märjavõitu olema, ning tegijamad täiskasvanud surusid messingist struktuurikammiga suusapõhjale sooned sisse ja libisesid mis hirmus;)))
Niipalju siis struktuurirauast kui mingist uudsusest ja hullust tippmeeste salarelvast. Nüüd olen ise ehk juba vanemgi, kui tolleaegsed tegijad, kapis ka 4 RC rillerit; oma kogemusest ütlen, et etemini libiseb kehvake, aga õige muster, kui hirmkallis määrimine.

 
At 14:20, Anonymous Anonüümne said...

Njaa, mõnele humanitaarile tundub vist kodune katrtulikoorimine ka ulmeteadusena, mida ei tasu iseõppijana ise teha vaid peaks ikka "professionaalidele" usaldama.

Viimase lõigu valguses ei saa ühtegi härra ajakirjaniku artikklit või blogipostitust, kus kurdetakse meeste pehmostumise ja äbarikustumise üle, tõiselt võtta.

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits, kasutate nüüd juba nädal aega "dopingut"?
Sai mõeldud, jah, 40+ vanuses hakkavad teised edasimineku ressursid ammenduma. Arengut on aga vaja.
Milleks teie vanuseklassis harrastajale areng? Kas ei võiks rahulikult suusatada ja loodust nautida?
Konkurents läheb iga aastaga tugevamaks. Ka harrastajate vanuseklassides. Olen ka kuulnud, et tipp meestest paljud tarvitavad.
Vahele jääda ei karda?
Jälgede peitmiseks kasutan teist ainet [Võtab kotist kaks purki]
Näete, see suurem purk on "the real thing", väiksemas on maskeeriv keemiline agent. Võtan seda alati pärast suurest purgist manustamist.
ja toimeaineks on HGH?
Jah, järgiproovitud ja end tõestanud stuff. Eelistan kodumaiseid tooteid, kui need on tasemel.
Kas suusarajal on juba efekti märgata?
Raudselt! Vabandan, pean nüüd minema. Trenn ootab.

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

-> 14:38

Muidu kõik õige, aga Pullerits ei vabanda mitte kunagi.
Vt http://suusk.blogspot.com/2012/11/pullerits-viimane-kube-kogu-toest-ehk.html
At 16:28, Priit Pullerits said...
Mina - ja vabandan?! Kuulge, ega ma Ansip ole!

 
At 14:51, Anonymous Anonüümne said...

"Normaalsed inimesed Rotaga" - normaalne inimene selliselt sõna ei võta.
Aga kui seda rida tahta ajada, siis ega 'normaalsed inimesed' ikka Peltoneniga ei suusata küll.
Tegelikult on kõik hinnangud varustusele piisavalt inimesest rääkivad. Tolerantne ja asjalik tüüp annab nõu ja püüab mõista, mis on mingisuguste valikute taga, mitte ei ole maailma targim.

 
At 14:59, Anonymous Anonüümne said...

Hooldemeeskond võiks teha kogu suusaga seotud töö - miks sa vahepeal reeturlikult A&T - meestega semmid? Nii et Kuntsi ikka päris ei usalda?

 
At 15:00, Anonymous Anonüümne said...

Normaalsed inimesed in kasuta Noname spordirõivaid.
Normaalsed inimesed ei kasuta Peltoneni suuski.
Normaalsed inimesed kasutavad Crafti spordipesu,
kuid ostavad seda mitte kisagilt sara-alusest, vaid normaalsest poest.

 
At 15:09, Anonymous Anonüümne said...

Sõidan neljandat aastat Peltonen Infratega. Enne olen sõitnud Fisheri ja Madshusiga. Üks kraam kõik. Ma ei eelista neist ühtegi. Minu st Priidu tasemel mees ei tee iial vahet, kui need on ühtmoodi määritud ja/või mustrisse pressitud, mis lauad tal all on. Puhas platsebo. Ma usun, et PP võib pastapliiatsitel ja paberilehel vahet teha, aga spordivarustuse kohta tulnud arvamusi juhib küll seni ainult hind, autoriteedid, ja isiklikud eelistused.
No offence, Priit.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

Normaalsed inimesed ei lõuga ka traumapunktis. Niipalju siis Suusavendadest.

 
At 15:32, Anonymous Anonüümne said...

Suusavendadele promo tegemise eest saab hr PP oma suusad tasuta määritud? Mõistlik deal. Võibolla ta saab crafti pesult -10% ka. Tegelikult on craft suhtkoht kirves. Aga see punker, millest 2 kena pilti, on päris mõnus. Kas ventilatsioon ka sees on kui pulbrikõrvetamine käib?

 
At 15:53, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits- kekadi vei

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Normaalsed mehed sõidavad visseritega. Suusasaabas Salomonilt. Ja et Arvo Kivikas saaks vorsti leivale siis riided ikka ISC :)

 
At 17:51, Anonymous Anonüümne said...

ICS on äritegemise äraspidine musternäide. Pole neild riideil tegu ega nägu. Olen Järve Rademaris ja ka Ülemiste ICS poes katsunud. Rasked paksud talvejoped koos üliõhukeste suusakombedega. Brändi kujundus - 0. Jah, kui vorst tuleb leivale ka allhanget tehes, las siis olla. Mingi väike seltskond tippe vist kasutab ICS tooteid. Mina ei saa aru mis neid tõmbab. Ostsin Asicsi L2 Warmer Tights, istuvad suurepäraselt, piisavalt soojad. Asicsil, üldiselt keegi ei tea, on kolm klassi, L1, L2, L3. L1 on proffidele, parima performance'iga riided, parimatest materjalidest, L2 ja L3 on ka väga headest materjalidest, aga mugavust ja kvaliteeti hindavale tõsisele harrastajale, L3 odavam, L2 nõks parem ja kallim. Mina küll ICS kaupa ei oska, kuigi kodumaist bärandi ostaks põhimõtteliselt hea meelega. Eks ole sõitjaid, sportijaid, kellel ükskõik mis seljas, jooksevad puuvillase T-särgiga, eks ICS ole neile bränd.
Priit

 
At 17:56, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole sugugi nõus, et rotefella on parem kui sns (salomon). Ise terve oma vähese elu Salomoniga sõitnud (10aastat)ning ei kurda absoluutselt, see et tipud neid hulgaliselt kasutavad on pigem tingitud sellest, et Alpina pakub mõnevõrra kergemalt ja võimalik, et ka tulusamat sponsorlust. Sisuliselt vahet ei ole, kas alpina või salomon kuid siiski Oolo väitega ei nõustu kui just sarkasmiga tegu ei ole.

 
At 18:11, Blogger Madis said...

Klassikasuusk Fischer/Visu
Vabatehnikasuusk Madshus/Visu
Saapad eranditult Alpina (pro), kuna teiste liist mu jalale ei sobinud.
Suusakombe ISC ver 1.

 
At 18:55, Anonymous Anonüümne said...

Alles oli siin see kiidulaul: http://suusk.blogspot.com/2012/01/pullerits-kas-maratonideks-on-lootust.html

Aga eks nüüd on 2012-2013 suusahooajaks määrdeteenus välja teenitud. Ainult selle erinevusega, et see Kunts,
kes erakorralise meditsiini osakonnas räuskas on pildilt ära koristatud.

 
At 19:12, Anonymous Anonüümne said...

Hea Suusablogi Lugeja!
Pullerits sai käesoleva loo kirjutamise eest honorari Suusavendade Tartu poes ka kohe kätte. Kas selleks oli:
1) Peltoneni uisusuuskade (Rotefella sidemed) tasuta laenutus 24 h
2) paari suusa libisemist kergendavaid skate spacereid
3) struktuurirauga oma suuskadele mustri (10 € väärtuses)
4) või üks ese Crafti spordipesust omal valikul?

Kõigile vastanutele Suusavendade teenused -5%!

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

See spacer tõstab üles saapanina. Suusk jääb samasse asendisse.
Teet

 
At 20:43, Anonymous Anonüümne said...

10 EUR ühekordse suusapõhja mustri eest!!!?
Operatsioon võtab ise ca 1,5 minutit, (ok, vahel tuleb 2 rauaga lükata). Rakisel kuluvad osad sihipärasel kasutamisel praktiliselt puuduvad, maksab ise ca 50 EUR. Seega 5 suusapaari "jutitamise" järel ( 5-10 min. kokku tööd) on kulud tasa ja edasi puhas business;)))

 
At 20:55, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 21:27, Anonymous Anonüümne said...

Kas tõesti Priit müüsid oma üllad ideaalid nii odavalt maha?
Tipp

 
At 21:41, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 22:12, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 23:28, Anonymous Anonüümne said...

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated... but we are initiated, aren't we Priit?

 
At 23:48, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits proovib oma blogis odavat äraostetavat ajakirjanduspornot.

 
At 00:09, Anonymous Anonymus said...

Oot mis Priit sai Ain Alarilt mingi purgi ja läks üle Peltoneni peale seda oodi Fischerile?

No ma ei või

 
At 09:58, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Priit, kas sa ei tahaks oma blogi kinni panna? Saaksid ise vaevast lahti ja saaksime ka meie. Lugeda siit midagi ei ole, ainult mingi tühi propaganda. Jääb mulje, nagu oleksid siinsed tekstid mõeldud mõne erakonna noortekogule näitlikuks õppematerjaliks. Seisukohad muutuvad nagu tuule suund. Mida sa siis õigeks pead? Kui sa püüad paista lasta, et oled homovastane ja eesti pooldaja, siis pole üldse välistatud, et sisimas oled tegelikult eesti vastane ja homopooldaja (sellele võib su lugulauludest ka viiteid leida). Tänaval sõidad punase tulega ja ilma helkurita, nagu kuulda, ning arstide korraldustele ei allu. Kas sa püüad Eestis kehtivaid seadusi või isegi Eesti riiki ennast kahtluse alla seada? Senikaua kui midagi erilist ei juhtu, on küll hea naerda, aga arvata, et kõik samamoodi edasi läheb, on puhas kergemeelsus.

 
At 12:27, Anonymous Anonüümne said...

Miks ta peaks kinni panema? Blogi toodab talle jooksvalt tulu. Siinkohal ka hinnakiri, kes ei tea:
*Positiivne äramärkimine - 5 €
* Tootetutvustus - 25 €
* Firmale reklaam - alates 100 €
* Poliitiline reklaam - 500 €

 
At 13:33, Anonymous Anonüümne said...

Jah, mis juhtuks kui Pullerits kapist välja tuleks ja homoblogi pidama hakkaks? Kindel, et võidaks juurde uusi lugejaid. Mingi osa lõpetaks suusablogi - siis juba homoblogi - lugemise. Mingi osa lugejate jaoks ei muutuks aga midagi.
o

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge sepad! Teie kes te tahate, et Priit pillid kotti paneks. Ärge lugege siis seda blogi kui teile ei meeldi. Või olete masohistid? Luguge Elu 24 või midagi veel kergemat näiteks. Elektrit saab tasuta blogi on olemas ja inno ja irja ka ja. Mis te vaevate ennast?
Teet

 
At 15:03, Anonymous Anonüümne said...

Midagi kergemat tahaks vahelduseks küll. Oluline on kui saad kõik ühest kohast kätte. Kõiki neid irja ja inno blogisid ei jõua jälgida. Oleksin Elu24 vm tõsielusarja lavastaja, ma annaks Pulleritsule kapihomo rolli. Ta saaks sellega suurepäraselt hakkama. Kuidas vennike on sunnitud näitlema ja Martin Helme ja Lembit Kauna laadsete tegelastega semmima.

 
At 16:06, Anonymous Anonüümne said...

"AGENT PULLERITS"
Noor ajakirjanik läheb Fulbright'i fondi toetusel Columbia ülikooli stažeerima. Tõmmatakse seal kohe aktiivsesse gei-ellu (Columbia U, idaranniku liberalismi kants, on ka Ameerika gay community üks tugipunkte). Rahvusvahelistele gei-organisatsioonidele teeb muret Pulleritsu kodumaal, Estonias levivad geivastased meeleolud. Estonia elanikud muidu ei ole samasoolisuse vastu negatiivselt meelestatud, panevad lastele nimesid, millest ei saa aru mis soost laps on jne. Ajakirjanik Pulleritsule antakse ülesandeks infiltreeruda Estonia rahvuslik-konservatiivsetesse ringkondadesse, et nende plaane õõnestada ja nurjata... Missiooni täitmise käigus on Pullerits korduvalt paljastamise ohus, kuid loomupärase intelligentsi (IQ=135) ja sitkusega (Pullerits on ka väga hea sportlane) suudab ta need ohus neutraliseerida.. Kulminatsioon: Pullerits sunnib Estonia juhtivad konservatiiv-rahvuslikud tegelased "kapist välja tulema", meediaskandaal, osutub, et juhtivate konservatiivide näol on tegu hoopis varjatud homodega. Kaks juhtivat konservatiivi heidavad ka kohe paari. Kapist väljunud konservatiivid (kelle parteidel on parlamendil enamus) võtavad kiirkorras samasooliste abielu seaduse. FINAAL: Agent Pullerits üksinda mõtlikuna kohvikus, suur töö on tehtud. Tuleb välja, et Pullerits ei olegi homo, vaid on kogu aeg mänginud topeltmängu! Fade out

 
At 16:07, Anonymous Anonüümne said...

Avaliku ruumi risustajale tuleb nagu ikka vastu hakata. Blogi pole padjaraamat.

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Igavusest klikkisin ühel pildil- Allpina banneri taustal puha Salomoni saapad müügis. Mitte ainumast Alpinat;((
seega NNN jutt versus SNS on samasugune tuuleliputamine nagu peapromootor Pulleritsul......
-

 
At 20:21, Anonymous Anonüümne said...

Suusavendade ehk Vente OÜ juhatuse liikmed on vennad Teppanid. Ei ole väga raske välja uurida, milline on Suusavendade poolt kasutatava punasest tellisest katlamaja taust ja kuidas see võiks seotud olla Tartu abilinnapea Tiia Teppaniga.

 
At 23:03, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi palus Suusavendadel eelmise aasta TM eel määrdega riskida?

 
At 23:57, Anonymous Anonüümne said...

Vahur Teppan! temal on ka roll filmis "Agent Pullerits", selle lõpustseenis toimub tegevus muide Vilde spordikohvikus. Pullerits tunnistab Teppanile üles, et ta polegi kapihomo, see oli teeseldud, mängis topeltmängu (vt ülal)!
16:06

 
At 00:19, Anonymous Anonüümne said...

Ain-Ivar (dr Holden) on täna Vändras jooksnud maratoni ajaga 4:08.20 (Jooksuportaali uudis). Uskumatu!

 
At 01:28, Anonymous Anonüümne said...

Oolo, Suusavendade tiimi liige, väidetavalt Eesti kõige kiiremate jalgadega suusasprinter – kellel on piisavalt palju oidu peas, et mitte kulutada oma elu tippspordis, kus, nagu näha, pole Eesti sprinteritel midagi peale hakata –, minuga samal ajal suusatama.

Kui ta oleks Eesti kiireim, siis heal päeval oleks ta poodiuil - ei kuulnud temast midagi kui ta tippvormis oli!

 
At 10:08, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

Usun, et igal inimesel on omad lemmikud brändide, teenuste, inimeste ja maailmavaadete seas. Tal on täielik õigus selleks. Aga, nende meeletu ja kinnisilmne promomine pole päris kohane. see viib mõtted fännlusele, armastusele, reklaamile, kinnimakstusele...
Mis millega komplekti läheb, lugeja valik.
Paraku kumab läbi ka enamuse lugejate mingipidine kibestumus sõnapaari Suusavennad kohalt. Asjata. Mul tekis kohe paraleel eilse Vello Vikerkaare looga :P

AndresP

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Priit ei tee vahet Alpina ja Salomoni saapal. (Foto 3)

 
At 15:25, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake parem PBK pealt filmi. "Moskva pisaraid ei usu". Saate paremaks inimeseks. :-)

 
At 16:09, Anonymous Anonüümne said...

Viimased päevad on olnd arrastaja unistus. Täna 10 kilomeetrit puutumatuid metsasihte, jälgides oravate, jäneste, tiigrite ja kitsede jäljemustrit. Ei mingit kella. Ei mingit stressi.

 
At 17:46, Blogger Priit Pullerits said...

Tahate, et vastu ütlen, 10:08 ja eile õhtul ka korra siia ilmunu? Olgu: oksele ajab teie argpükslik anonüümne mölin. Saite aru? Või pean kordama? Oksele ajab teie mula siin. Vastan teile sama mõõdupuu järgi, muidu ise niimoodi matslikult iial ei ütleks.

 
At 18:45, Anonymous Anonüümne said...

Resoluutne ja otsusekindel tegu Pulleritsult! Siinkohal sobiks tsiteerida DrHoldenit: "[..] kaebuse seletuseks väike mõistukõne, kes teab, saab aru! Oletame, et ma olen restoranipidaja ja minu restorani ukse taha tuleb klient, kes ilma restorani sisenemata hakkab juba ukse taga avalikult räuskama, et restoranis pakutav toit on liiga kallis või siis põhjendamatult kallis!!!
Öelge, head challenges osalejad, kas restorani omanikul on kohustus räuskaja sisse lubada või mitte?" http://www.endomondo.com/challenges/7520800

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ma mängin sinu reeglitege järgi. On võimalus olla anonüümne ja ma valin selle. Kui see sulle ei sobi, siis pane see võimalus kinni. Kui sobib, siis aktsepteeri kõiki vastuseid, olenemata sellest, kas vastus paitab su enesearmastust või mitte. Seni luba mul oksendada, lugupeetud ajakirjanik.

 
At 19:48, Anonymous Anonüümne said...

Kindlasti ei ole ühe mehe blogi koht, kus, vabandage väljendust, oksendamas käia. Teiselt poolt ei ole blogipidajal ka õigust iga kommentaari kustutada. Kommentaari võib kustutada ainult kohtu otsusega. Erandiks on spämm e rämpspost, spämmi võib kohe suunata virtuaalsesse "prügikasti". Kustutada võib ka ilmselt avaliku korra rikkumisele kutsuvaid, kolmandate isikute õigusi olulisel määral riivavaid või kehtiva õigusega vastuollu minevaid kommentaare. Kõigil nendel juhtudel lasub tõestamiskohustus blogiomanikul.

 
At 20:19, Blogger Madis said...

Priidult täna Naine24 sektsioonis jälle üks intervjuu. Kui õigesti mäletan, siis tema ei otsusta, kuhu sektsiooni kirjatükk PM portaalis langeda võib :-)

 
At 20:37, Anonymous Anonüümne said...

Tase!
Isegi normaalset kommi toetav tekst kustutati ära!

 
At 20:41, Anonymous Anonüümne said...

10.08, 19.07
Taasta palun oma lommentaar ilma selle oksendamilse lõpulauseta.
Oli nauditav loogika. Naelapea pihta.

 
At 20:58, Anonymous Anonüümne said...

Loen seda blogi esmakordselt ja mulle meeldib. Põhjus miks siia sattusin oli see, et hea sõber mainis, et kodanik Pulleritsul sama häda mis minul ehk menisk. Kommijatele soovitaks rohkem mõistlikust ja ühele vennikesele kes nimetab end dr holdeniks soovitaks mingeid rahustavaid jooke ja kui ei aita siis ruttu arsti juurde.

 
At 21:03, Anonymous Anonüümne said...

Kui rääkida vahelduseks ajakirjandusest, siis Arteris Rauast väga hea lugu.
Pean silmas, et hästi üles ehitatud, komponeeritud ja kirja pandud. Nauditav lugemine.

 
At 21:44, Anonymous Anonüümne said...

Kummast Rauast on jutt?

 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Jah, Priit Pulleritsu kirjutised on sageli põrpivad, stiil on sobe ja puudub morbus, samas on Pulleritys küllaltki tõõbe tegelane..

 
At 22:39, Anonymous Anonüümne said...

to 21:44
Raud nooremast.
Kes, kui loogiliselt võtta, peaks olema teine, kuid nimetab ennast kolmandaks.
Ja sellise huvitava paradoksini väike mõttevahetus siin välja viis.

 
At 23:01, Anonymous Anonüümne said...

http://www.postimees.ee/1068528/sonasojad-rauaga

 
At 00:32, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Arteris kirjutad veenvalt ja meisterlikult
"intervjuus andis ta veenva õppetunni, kuidas Raua rünnaku all ellu jääda, sealt koguni võitjana väljuda. Esiteks, ta haaras intervjuu initsiatiivi enda kätte ja kehtestas oma tempo. Teiseks, ta jäi rahulikuks, kuidas Raud teda ka õrritada ei püüdnud. Kolmandaks, ta kasutas Raua emotsionaalsetele küsimustele vastates faktiargumente. Neljandaks, ta ei häbenenud tunnistada valitsuse vigu [..]" --
Miks Sa kommentaatoritega suheldes neidsamu võtteid ei kasuta???

 
At 09:44, Blogger Priit Pullerits said...

19:48, te võiksite siis ju korraldada siin võistluse, kes jõuab blogiomanikule kõige räigemalt molli sõita. Miks jääte poolele teele pidama, väites pelglikult, et mina tohin kommentaari kustutada ainult kohtu otsusega? Siit on ju selgelt näha, et teatav osa publikust ootab vargsi teilt palju jõulisemat avaldust ja kindlasti leiaks te üleskutse ka järgijaid - paljud vajavad vaid väikest julgustavat müksu, et saaks hakata siin jõhkralt otse näkku raiuma.

 
At 09:58, Anonymous Anonüümne said...

Palju parem võistlus oleks, et kelle komme on PP kõige rohkem kustutanud. Alustaks sellest, et PP teeb teoks oma igiammuse lubaduse anonüümikute kinnikeeramise koha pealt. Ja siis võiks võistluse välja kuulutada.

 
At 10:53, Anonymous Anonüümne said...

Kuule, eelmine rumaluke, kas sa tõesti aru ei saa, mida PP mõtles? Ta andis suht viisakalt mõista, et lõpetage see nõmetsemine siin ära, kui midagi tarka öelda ei ole. Aga sa pead ikka edasi jaurama. Kristen Michal ütles, et õppis alandlikkust, see kuluks meile kõigile siin ära, et me ei oleks nii idioodid, kes käivad siin teise inimese peal oma komplekse välja elamas. Natsa mõistlikum suhtumine kuluks küll ära. Ma saan Priidu frustratsioonist aru, kui ta ütles, et eks tehke molli andmise võistlus. Üks mees oligi nii loll ja haaras üleskutsest kinni, küll arglikult, aga haaras. Olge inimesed!

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav miks Oolo kes väidetavalt on see kõige-kõige, siis mitte sittagi ei saavutanud, ja mis väljend on kõige kiirmeate jalgadega suusaspinter, palju Oolo siis 100 m jookseb. Kui ta alla 11,0 ei jookse siis ta eriti kiire just ei ole.
Tipp

 
At 12:09, Anonymous Anonüümne said...

Mis meelelahutus see ilma "molli andmata" ikka oleks? Blogipidaja ise toidab seda tuld.
See anonüümikute valikuline vaenamine on nõme; keeraku filter npeale ja kommima jääb umbes täpselt 10 ustavat jüngrit.

 
At 12:23, Blogger Priit Pullerits said...

Nii et miski muu teid ei taltsuta, kui ainult filter? Et endal sisimas ei ole kohe mingit südamehäält ega hinge, mis ütleks, et oot-oot, võib-olla ei ole ikka ilus tulla teise mehe blogis ülbama ja lõuga sõitma ja mõnitama?

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Priidul on kõikide eesti tippsportlaste haigus....klamüüdia.
Teet

 
At 13:22, Blogger Madis said...

12:09
Defineeri jünger siinse blogi kommentaatorite kontekstis

 
At 02:35, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 02:38, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 02:50, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 02:55, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 11:49, Blogger Gege Dai said...

cleveland cavaliers
ysl outlet online
browns jerseys
new balance outlet
chiefs jersey
philadelphia eagles jerseys
seattle seahawks jerseys
mizuno shoes
san antonio spurs
san diego chargers jersey
new york giants jerseys
supra shoes
green bay packers jersey
arizona cardinals jerseys
oklahoma city thunder jersey
nike outlet store
tennessee titans jerseys
miami heat jerseys
miami dolphins jerseys
boston celtics jersey
miami heat jersey
instyler ionic styler
pittsburgh steelers jerseys
pittsburgh steelers jersey
ferragamo outlet
cheap nike shoes
colts jerseys
seahawks jersey
saints jerseys
air jordan 4
nike mercurial
puma outlet
los angeles clippers jersey
cincinnati bengals jerseys
steelers jerseys
linyuan0520

 

Postita kommentaar

<< Esileht