kolmapäev, märts 20, 2013

Pullerits: Miks enesepiitsutamisel pole mõtet?

Nüüd, kui emotsioonid hakkavad lahtuma, on õige aeg üks eksistentsiaalne asi lahti rääkida.

Tartu maratonist oli sõidetud umbes pool võistlusmaad. Käis halastamatu kihutamine, isegi neljandas sajas, kus kulgesin, ei loovutatud ühtki positsiooni võitluseta. Ees kühveldati hooga, taga kühveldati hooga, kõik kühveldasid hoolega. Kellelgi ei paistnud aega suurt isegi kõrvale vaadata.

Ja siis tabas mind üks mõte.

Ees olid sõitjad, taga olid sõitjad, sõitjaid oli ümberringi, keegi ei andnud hetkekski hõlpu, kui ühtäkki tuli iseenesest kerge muie näole. Ei, see ei olnud mingi deliirium. Vastupidi: see oli erakordse kainuse hetk.

Tundsin, et tahaks selja sirgu lüüa. Tundsin, et tahaks enda ümber vaadata ja kõigile hüüda: «Kuulge, mehed, rahunege nüüd maha! Kuhu te nii tõmblete? Kuhu te kõik kihutate?!»

Tõepoolest, see on ju arulage. Me sõitsime neljanda saja teises pooles, aga sõitsime, nagu oleks mängus vähemalt olümpiapääse. Enamik oli valmistunud just selleks suusasõiduks, aga kõik, mida nad sel suusasõidul nägid, olid ees jooksvad suusajäljed ja eessõitjate seljad. Kõik olid keskendunud üksnes oma sooritusele, ei muule – kolm ja pool tundi kõva pingutust, et saada selle tasuks mingi suvaline koht ja aeg protokolli, mis, kui jätta mõned erandid mängust välja (näiteks minu tulemus), ei lähe korda mitte kellelegi; enamik, kes teie ees ja taga lõpetavad, isegi ei tunne teid, nagu teie ei tunne ka neid, kes teid vahetult edestasid või teie selja taha jäid. Ja lõppeks: mis tähtsust teie tulemusel teie endagi jaoks on? Mida see näitab? Kui paljud teist mäletavad oma eelmise aasta aega ja kohta?

Lühidalt: maratonidel, sh Tartu maratonil, on tegemist absurdse pingutusega.

Aga loomulikult poleks keegi võtnud aega maha, et mu hüüdu kuulata. Nii jäigi see välja hõikamata, ja nii jätkasingi koos teistega arulagedat rabamist.

Kuid see ei tähenda, et nüüd, kui arulagedad võistlused on läbi ja need tulemused, millest keegi ei hooli, ka endal suuresti unustatud – ja kui ei ole, siis mis tähtsust omavad nood tulemused tänases ja homses ja ülehomses päevas? –, ei tasuks aru pidada, kas tõesti aasta oodatuimat võistlust, Tartu maratoni, peaks võtma silmaklappidega, nii et ette ega taha ega kõrvale näe.
******
View of Colorado River from Slickrock Bike Trail, Sand Flats Recreation Area, Moab, Utah. 19. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Karm heitlus Tartu maratonil. Pange tähele, et kõik kolm võistlejat kasutavad toitlustuspunktist väljudes hoo ülessaamiseks uisutehnikale omast liikumist. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Priit Pullerits elamas kaasa tänavuse Tartu maratoni lõpetajatele. Foto autor: Karli Saul

54 Kommentaarid:

At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

Miks ma pingutan võistlustel vere ninast välja?

Valan välja kibestumust, et ma ei ole profisportlane, et parimal juhul võin käed pea kohale tõsta vaid mõnel väikesel kohaliku tähtsusega võistlusel(kui sedagi).
Tahan näidata teistele, et suudan neist parem olla vaatamata sellele, et mul ei ole piisavalt aega treeninguteks, et mul ei ole piisavalt head varustust, et mul ei ole võibolla looduse poolt kaasaantud eeldusi. Et mul on tahe, et ma ei karda valu, et suudan kannatada.

Ja kui juba mingi alaga sellisel määral tegeleda, et regulaarselt võistlustel osaled jne, siis tahaks ju ikka oma "karjääri" parimad tulemused võimalikult heaks ajada(ei ole vahet kas koht on 100 või 1000).

Kõlab võibolla liiga depressiivselt, aga selline on minu vaade antud küsimuses.

 
At 11:32, Anonymous Anonüümne said...

Selle asja nimi, mida enamik tegelikult taga ajab, on voog ehk inglise keeles flow. Maksimaalne sportlik pingutus on üks lihtsamaid võimalusi selle kogemiseks

 
At 11:43, Anonymous Kudjape küla suusasõbrad said...

Priit P. on mees suure hinge ja südamega. Lisaks veel tekstimeister. Rahvas vajab selliseid kes vaatavad kotkapilgul üle maa ja ütlevad oma SÕNA

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

Ära uduta ja laienda om seisundit kõikidele! See, kui suusataja lakkamatult rajal ei plärise ega tõmble, ei tähenda kaugeltki, et "ninast veri väljas" peaks olema. Minu selle aasta aeg oli 3.15. kanti; keskmine pulss 149 bpm. ja vanust blogijast enam. jäi aega küll mõtteid mõlgutada ja ka tähelepanekuid rajal teha.

 
At 12:02, Anonymous Anonüümne said...

Maailma Muhesuusatamise Föderatsioon on Pullerits, Priidu tunnistanud lootusetuks juhtumiks, vaatamata mõningatele viimasel ajal toimunud arengutele.
Ehk võetakse asi veel päevakorrale, kui ta oma kella hävitaks ja püssfischerid ära kingiks, mida loomulikult ei juhtu.

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

keegi ei käsi ju tm-le minna,oleks võinud siis ovaalil tiirutada,ise läksin sellepärast,et näha paljudelt kitli saan,PP kuulus nende hulka,kes minu käest sai,kuigi ka temast vanem.Jõudu.

 
At 13:19, Anonymous Anonüümne said...

Tubli, Priit, arened!

Siin blogis on sulle pikalt üritatud rääkida mõnusa sõidu võimalikkusest, kuid ise raiusid kogu aeg vastu ja pidasid mittevõistlejaid kas pehmodeks või nõrkadeks vassijateks. Ära keeruta et sellist asja pole olnud - näited võib vanematest sissekannetest ja kommentaaridest leida palju (juhul kui sa arhiivi ei peida).

Kas oled endale selgeks teinud, mis sellise mõttemuutuse on põhjustanud - opereeritud põlv? aastate lisanduv koorem? füüsiliste võimete lagi? võimaliku treeninguaja kahanemine?

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
sissekande alguses võtsid tuurid üles - aga kuhu või lõppjäreldus, puänt? Sa ei jõudnud teema arendusegi juurde. Kas nii toore ja pooliku - olgem ausad - tasemelt nõrga kirjutisega on üldse mõtet lugeja ette tulla?
Saame kõik aru, et täna on kolmapäev, kell on juba 14:00 ja blogis tuleb mindagi kirjutada. Mida ütleb aga ajakirjanikueetika? Kas vaikib?

 
At 14:27, Anonymous Anonüümne said...

Mis eetika? Kõik on äri! Kui leidub ostjaid, kellele saab kauba maha müüa, siis järelikult on kaup hea. Ja, pane tähele, blogi ei ole ajakirjandus. Järelikult blogipidaja ei ole ajakirjanik ja võib oma eetikat kallutada selles suunas, kuhu parajasti vaja. Ega selle tühise takistuse pärast ei pea ju tervet masinavärki seisma jätma.

 
At 14:41, Anonymous Anonüümne said...

Mis on blogi eesmärk?

 
At 15:35, Anonymous Anonüümne said...

Sarnased mõtted tekivad võistluste käigus tihti, eelkõige siiski siis, kui rajal on raskemad hetked. Mina olen leidnud omale mugava pulsitsooni, milles võistlusi läbida ja neid mõtted enam rajal ei kummita. Maratonidel käin vahelduse pärast. Küll aga olen treeningkoormusi oluliselt vähendanud ja mingit treeninglaani ning päevikut ei pea. Eelkõige seetõttu, et pole mingit vahet kas olen näiteks Samsungi sarjas 150 või 350. Ka ei viitsi ma teha lõike ja mulle meeldib rajal tiksuda. Saan aru ka nendest, kel meeldib rajal pingutada. Tegema peab seda, mis meeldib!. Oleneb kust vaadata: tulemust saab pidada kas heaks või halvaks. Sama on 25 ja 75 kohaga.

 
At 15:46, Anonymous Anonüümne said...

Meie harrastussportlases ei ole piisavalt tapja instinkti.

 
At 16:34, Anonymous Anonüümne said...

Üks motivatsioon, miks veri ninast välja aetakse, on see, et enamus mehi teeb TM finišis järelduse, et järgmine aasta tuleb parem ja tugevam ja kiirem olla, et igasugu tropikari seljataha jääks. Ja küsivad endalt, et kuidas ma ikka nii sitt sain seekord jälle olla:)?

 
At 17:53, Anonymous Anonüümne said...

Juhtusin hiljuti netis vaatama videot 15 km eraldistardist aastast 1982, kus ka Gunde Svan tegi oma esimese etteaste MM-l. Enamik (Kirvesniemi, Mieto, Mikelsplass jne) kasutasid vahetevahel pildil nr 1 kujutatud pooluisk sõiduviisi. Üldises plaanis sõidutehnikat oli päris naljakas vaadata, see nägi välja nagu enamikul praeguseaja suusasahistajatel. Huvitav kas suusatehnika on arenenud edasi koos suuskade kvaliteediga? Sõideti mingite poolplastikutega minuarust. Võitja aeg oli 38 min, mis pole sugugi kehv.
Teet

 
At 18:41, Anonymous Anonüümne said...

Miks Pullerits seda blogi peab?
Kas keegi oskab ütelda?
Kohati tundub, et teeb hambad ristis enesepiitsutamisena.

 
At 19:04, Anonymous Anonüümne said...

aga ära siis piitsuta ennast!

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

Rahvas vajab naljanumbreid!

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu blogi mõte on teenida blogipidajale tulu.

Ei tasu ennast petta lasta sellest, et me ei näe siin reklaamibännereid või liikuvaid, tulu saab teenida ka palju kavalamal ja varjatumal viisil. Jättes kõrvale Pulleritsu otsesed lepingud tööandja või teiste rahastajatega, võimaldab blogi pidamine koguda sotsiaalset kapitali (feimi), mida on seejärel võimalik konvertida rahaks või muudeks hüvedeks.

Tuletame meelde, kuidas Pullerits teeb siin pidevalt ülistavat reklaami Ripsile, Teppanile või suusahulludele. Lugeja vaatab, et näe, Pullerits kasutab nende teenuseid, kasutan ise ka. Sellega toob ta neile otsest tulu. Vastutasuks teevad nimetatud tegelased Pulleritsule mitmesuguseid vastuteeneid. Sellega on mõlemad pooled rahul -- lugejate ja spordisõprade arvelt.

Teine käesoleva blogi mõte on rahuldada Pulleritsu isiklikku edevust. Selles osas tuletame meelde igasuguseid "maailmerekordeid", "rahvuslikku põlve" jne. Teinekord väljendub see ka näiteks selles, et Pullerits kirjutab aktuaalsele artiklile selliseid kommentaare, mis pole artikli teemaga üldse seotud, vaid toovad välja muid isiklikke aspekte, näiteks oma saavutusi dendropargi ovaalil, või jagab lugejatele isalikul kombel mitmesuguseid õpetussõnu. Oma edevuse näitamiseks sobib blogiformaat väga hästi.

Need kaks jõudu on teineteisega hästi kooskõlas. Kui Pulleritsu hetkemeeleolu on selline, et ta ei taha (või ei oska) kirjutada lugu, mis teenib tulu, siis kirjutab ta loo, milles rahuldab edevust, ja vastupidi. Kui üks anum on tühi, siis valab teisest, emb-kumb anumatest on peaaegu alati täis.

Kokkuvõttes, mingit tõde siit blogist ei leia, sest valdav enamik lugusid on kas reklaam või egotripp. Pullerits üldiselt ei olegi tõeotsija tüüpi. Eksiteel on need, kes peavad teda uurivaks ajakirjanikuks. Paremini sobib nimetus kõmuajakirjanik. Selliste, mitte väga nõudlike ootustega tulekski seda blogi võtta.

 
At 20:02, Anonymous Anonüümne said...

Näe, Priit,
Erko Nool kirjutab homses Eesti Ekspressis, et homoseksualism olevat hälve.
Kas enesepiitsutamine (= masohhism) on ka hälve ja kui Sinu meelest on - mida sissekanne paistab kinnitavat - siis millist ravi, sh ennetavat, Sa neile ligi suusamaratonidel käivale 6000 hälbega kontingendile mõeldavaks peaksid? Aitäh!

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

Pilt nr 1
Kaldun arvama, et kuivõrd jälge ei ole ning veel ka topsid igalpool, ei saa seesugust sammukasutust taunida.
Kes oskab võistlusmäärustest täpselt tsiteerida, võiks seda võimalusel teha.
Üks neist sõitjatest oli ka vahepeal minu kõrval ning muretses ja oli väga tähelepanelik kaassõitjate vastu.

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

Kõik kes sõidavad Tartu Maratoni üle 4 tunni on jobud.

 
At 20:15, Anonymous Anonüümne said...

Kõik, kes sõidavad Tartu Maratoni üle 3:24.28,7, on jobud.

 
At 20:55, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh väikse, kuid see-eest olulise täpsustuse eest, 20:15.

Et mis ravi soovitada, 20:02? Ega muu vist aita, kui tuleb loom välja lasta. Eks seda tehaksegi.

Lp 19:59, aitäh paeluva analüüsi eest, kuid see jääb siiski liiga ühe-, vabandust, kahekülgseks. Lisaks olete unustanud palju reklaamituid, nagu Jaak Mae ja Suusavennad, Taaramäest rääkimata.

 
At 21:20, Anonymous Anonüümne said...

ROK hakkab uuesti testima Torino olümpiamängude dopinguproove

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/rok-hakkab-uuesti-testima-torino-olumpiamangude-dopinguproove.d?id=65850744

 
At 21:34, Anonymous Karvajalg said...

Priit kas juubeli Vasale koht kirjas?

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Dr Holden sõidab lähipäevil kolmeks nädalaks lõunalaagrisse. Kas kadedaks ei tee?

 
At 22:35, Anonymous Anonüümne said...

Palverändurid võiks koos messiaga kaduda kolmeks nädalaks.

 
At 22:48, Anonymous Anonüümne said...

Palmid, ergav päike, sinine Vahemeri, rand, mäed, .. ja San Miguel..
Mida on Eestimaal vastu panna?

 
At 00:05, Anonymous Anonüümne said...

CAS peetab Veerpalu otsust kuni Torino proovid on üle testitud. Sealt tuleb aga selline pauk, et CASi asi ei paku enam kellelegi huvi.

 
At 08:57, Anonymous Anonüümne said...

"Eksiteel on need, kes peavad teda uurivaks ajakirjanikuks. Paremini sobib nimetus kõmuajakirjanik". Ega see saladus polegi. Pilk Postimehe veebilehele näitab, et Priidu koht ongi Arteri toimetuses (mis on midagi Elu24 taolist), mitte uurivas toimetuses ega arvamustoimetuses.

 
At 10:12, Anonymous Anonüümne said...

Teab keegi, millal neid uusi Torino testide tulemusi on oodata? Päris põnev.

JAANUS

 
At 10:16, Anonymous Anonüümne said...

Jaanus,see võtab tohutu aja ja kindlasti hakkavad ka teatud isendid selle vastu häält tõstma.

 
At 10:36, Blogger Priit Pullerits said...

Ei tee, 22:30. Vaat kui ta Moabi läheks, siis oleks teine jutt. But Spain... I couldn't care less.

 
At 10:38, Blogger GuidoMukk said...

kui juba siis ka mina teemaväliselt.
Mind hämmastas tõsiselt et Postimehe spordiosakonna juht Pahv oli vastu 10 aasta taguste proovide üle vaatamisest. Sellisel juhul töötab küll see mees vale koha peal.
Kaabakas on kaabakas ja valemängija on valemängija ka 10 aastat tagasi.

 
At 10:42, Anonymous Anonüümne said...

Jääb mulje, et susserdamine ja vassimine on omane kõigile Postimehes spordist kirjutavatele ajakirjanikele.

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

10:36 taas demogaagia meistriklass. Jutt on ju võimalusest 3 nädalat treenida, mitte 3 nädalat tegeleda karvjalagade turismiga.

 
At 11:58, Blogger Priit Pullerits said...

Aga milleks treenida? Kuhu nad seal Hispaanias oma trenniga välja tahavad jõuda? Pärast lõpetavad ikkagi Tartu rattarallil teises grupis, nagu enamik, kes Hispaanias ei käinud, vaid siin sõidavad. Mõte on just selles, et rattaturismi teha, midagi näha, aga käia väljamaal trenni tegemas... No andke andeks! Sel juhul tahaks ka tulemusi näha.

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

Priidul on kõik pudru ja kapsad.
Rattaturism on hoopis teine asi. Harrastussportlase seisukohast on lihtsalt niisama ilusates paikades ringisõitmine - vabandage väljendust - pehmodele. Lõunalaagritesse minnakse selleks, et treenida nagu profid. Praegu, odavate lennupiletite ajal on inimesi, kellel see on võimalik.

 
At 13:50, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 16:18, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pulleritsu/Scanpixi spordiblogi võiks ka kajastada - kasvõi väikeste nuppude või lühiteadete vormis Dr Holdeni lõunalaafri kulgu, samuti Silver Eensaare ekstreemvõistlust Hiinas?

 
At 18:45, Blogger sull said...

no vot, täpselt Priit. Tuleb ikka loom välja lasta! http://www.sportfoto.ee/et/sulev+kraam

 
At 21:58, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 09:51, Blogger Priit Pullerits said...

Dr Holden on ise kitsarinnaline. Ehk kes teisele ütleb, see ise on. Järgmise MINU sissekande alla kirjutab ta, et on kolmandat aastat järjest samas kohas. Tubli, nii jätkata! Küll on avar maailmavaade!

Dr Holden püüab siin oma üritusi esile lükata, halvustades minu kaudu Tartu neliküritust. Kahtlemata on dr Holden tubli, et teeb oma üritusi, ja tubli, et käib igal pool võistlemas - aga püüda pakkuda konkurentsi neliküritusele on ikka üle oma varju hüppamine. Neliküritus on Eestis A ja O. Kedagi ei huvita, et dr Holden võitis mind Alutagusel, küll aga teab iga vähegi asja jagav harrastussportlane, et ta kaotas mulle Tartu maratonil.

Ja Moabi kohta midagi nii halvustavat võib öelda ainult inimene, kelle eluteljel on vaid kaks otsa: Haanja ja mingi Hispaania nurgake.

Sulev, loom ei ole (piltidel) mitte välja lastud, vaid loomal on lastud endale pähe istuda!

 
At 11:29, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 17:43, Anonymous Anonüümne said...

Loodan väga, et blogipidaja tõbi lugejatele nakkav ei ole. Sellele vaatamata tuleks kiiresti arsti poole pöörduda.

 
At 09:41, Anonymous Anonüümne said...

Fakt on see, et võistlused on suhteliselt kallid ja ma usun, et suurem enamus mõtleb nii, et kui ma sinna pingutama ei lähe, siis mida ma sinna üldse ronin.

 
At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

PulliSitt sa tõesti jätad liiigse spordipede mulje, su entusiasm võrdub väga homofoobsete püüdlustega.Koguhingest kõvatada ja võrrelda end tegijatega , seejärel sõita kuskil 400
piirimail Tartumaratoni.
Tell me why ? :D

 
At 11:38, Blogger Xianjun Ranqin said...

qihang0904,coach outlet
ghd straighteners
wholesale jerseys
michael kors outlet
gucci bags
cheap nfl jerseys
true religion jeans
louis vuitton outlet
ray ban glasses
nike store
uggs for men
tory burch shoes
copy watches
spy sunglasses
coach outlet store online
tods sale
michael kors
nfl jerseys
swarovski crystal
louis vuitton
prada uk outlet
celine handbags
louis vuitton handbags
louis vuitton
louis vuitton
mcm outlet
michael kors
nike blazers
timberland outlet
coach factory
gucci outlet
gucci handbags
celine handbags
gucci belt
pandora rings
uggs on sale
ghd hair straighteners
michael kors outlet
q

 
At 03:03, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:06, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:09, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:12, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:13, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 06:50, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht