teisipäev, aprill 29, 2014

Pullerits: Kui suureks kasvab tänavu kiirus?

Ei maksa pärleid sigade ette pilduda. Aga just nii juhtus eelmise nädala lõpus, kui mõtlesin, et teen sadadele rumalatele ja lihtsameelsetele inimestele tasuta heateo. Olles kevadel näinud juba küll ja enamgi veel, kui paljud tavakodanikud sõidavad rattal ilma kiivrita, otsustasin, et kirjutan noile õpetliku loo, kui oluline on sadulas pedaalides siiski pead kaitsta. Palusin oma kogemusi jagada ka Andrus Augil ja Caspar Austal, kel mõlemal on rääkida vägagi verdtarretavad lood, eriti Augil, lootuses, et küllap suudavad inimesed neist lugudest vajaliku järelduse teha.

Aga ei suutnud. Kui te vaatate mu loo kommentaare – vaadake kähku, sest kommentaare säilitatakse Postimehe küljel minu teada vaid kolm päeva –, siis näete, et valdavalt saan kiivri propageerimise eest sõimata ja mõnitada. Mõned seavad ülbelt isegi kahtluse alla, mida minusugune üldse rattasõidust teab, tegelikult ise teadmata, et ma olen kordades kogenum rattasõitja, kui nood kommenteerijad mitme peale kokku.

Inimeste rumalus ja ignorantsus ja lihtsameelsus on üüratu. Seepärast polegi mõtet Postimehe kommentaariumis massilollidega rääkidagi. Kui nood taovad kui rauda, et kiivrita sõit on ohutum kui kiivriga, siis uskugu seda edasi – öeldakse, et lolli parandab vaid haud.

Tõepoolest, ei ole mõtet pärleid sigade ette pilduda. Ja ega paljud mu innustavast intervjuust Rasmus Kaggega (ja intervjuu sõnumist) ka paraku aru saanud. Parem räägin siinsete asjatundjatega.

Suur küsimus on, mõistagi, see, kuidas koguneb Jõgeva rattaralliks rattasõiduvorm. Üle-eelmisel nädalal tegin sellekevadise kilometraažirekordi – 276. Viiel päeval veetsin sadulas kokku 8:48.30. Nädala keskmine kiirus tuli 31,3 km/h.

Eelmisel nädalal lõin rekordi üle. Mitte et ma rekordit taga ajaks, aga juhendaja Rene Mandri soovitas teha pikemaid sõite. Kokku viie päevaga 310 km, sadulas veedetud aeg 9:31.30, nädala keskmine kiirus 32,5 km/h.

Kokku olen alates veebruari lõpust vändanud 1858,5 km. Kui lisada Optimal kodust tööle ja tagasi sõidetud 390 km – aga seda ma ei arvesta, need paarikilomeetrised sutsakad ei ole treening –, tuleb tänavu kokku juba üle 2000 km. Tavaliselt olen sellise kilometraaži saavutanud suve lõpuks. Nüüd pole suvi aga veel alanudki.

Kuidas teil läheb? Üks noor mees, kellega eelmisel aastal mitu paarissõitu tegin, on igatahes juba supervormis. Pühapäeval, kui olin läbinud 54 km ja tema oli läbinud 40 km pikkuse Tartu-Kärevere-Kärkna-Tartu ringi ning otsustas seda korrata, sain talle valgusfoori all sappa ja ta pedaalis järgmised neli kilomeetrit mingis segases külje-vastutuules permanentselt 42 km/h. Ma ei salga, et pidin kurja vaeva nägema, et tuules püsida. «Hull mees oled!» ütlesin talle siis, kui kõrvale sõitsin – ja seejärel päris kõrvale, kodu poole keerasin.

Sel kevadel, nagu näete, armu ei anta. Kiiver pähe, sest kiirused on juba varakult suured.
******
Sorrel River Ranch, Moab, Utah. 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Eduard Vorganov (vasakult, Venemaa, Team Katusha), Marc de Maar (Holland, United Healthcare ProCycling Team) ja Christophe Kern (Prantsusmaa, Europcar) on kukkunud 78. La Fleche Wallonne 199 km pikkusel võidusõidul Bastogne'ist Huysse 23. aprillil. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2: Tuules sõit Liegne-Bastogne-Liege sõidul Belgias. Foto autor: GodingImages / Press Association Images / Scanpix
Foto 3: Inglane Stephen Cummings vedamas gruppi üles tõusust Liegne-Bastogne-Liege sõidul Belgias. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 4: Nii võidab Simon Gerrans (Austraalia, Orica GreenEDGE) 100. Liege-Bastogne-Liege ühepäevasõidu 27. aprillil. Foto autor: AFP/Scanpix

62 Kommentaarid:

At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Prooviks nüüd kommentaariumitega uuesti tutvuda ja kohe saab selgeks, et arukad inimesed on kiivri igas asendis kandmise kohustuslikuks muutmise vastu, mitte ei eita otse päikesepoolse kuklatipuba betoonile kukkudes vahematerjali võimalikke edusid. Kas lühike piima järele sõtkumine on tõesti sama ohtlik, kui mägiekstreem- või võistlussport? Kas nende kahe segi ajamine on tõepoolest "inimestele" "heateo tegemine"?

Ja heateo tegemise mainimisel - äkki peatuks hoopis aspektil, et ehk võis olla tegemist ühe rattapoe reklaamartikliga (igaüks leidis vihje teksti lõpust) ja pealkiri kõlas umbes nagu "kui te meilt ei osta, võite enam-vähem enesetapja visiitkaardi kaela riputada". See on heategu küll, aga suunalt kahele kindlale grupile, mida tänases postituses ei mainitud - 1. rattapoodidele kiivrimüügi suurendamiseks ja 2. nafta- ning autoärikatele rattakasutajate vähendamiseks (hirmutamine + väärkohustuspoliitika juurutamine), sealjuures nende kahe huvigrupi huvid lähevad pikas plaanis vastuollu, kui seesuguse lobitöö tulemusena nii mitmedki ratta auto vastu vahetavad

 
At 11:24, Anonymous Anonüümne said...

Politseiuudised Läänemaalt:
20. aprillil kella 18.41 toimus liiklusõnnetus Läänemaal Lääne-Nigula vallas Keila-Haapsalu maantee 67. kilomeetril, kus kõrvuti sõitnud 35-aastase Mareku ja 28-aastase Birgiti jalgrataste juhtrauad takerdusid omavahe, mille tagajärjel kaotasid mõlemad ratturid tasakaalu ja kukkusid.
Peavigastuse saanud naisterahvas toimtati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Kumbki ratturitest turvakiivrit ei kasutanud.

 
At 11:32, Blogger Priit Pullerits said...

...teine lõik on vandenõuteooria, millega ma ei tegele. Esimese lõigu kohta ütlen nii: ma olin tolles Arteri loos sisuliselt, kiiruse poolest piima järele minemas, mitte kihutamas, ja kiiver päästis pea. Või teine olukord: sõitsin rattaga hiljuti elulistes asjades linnas vaiksel Jannseni tänaval, mitte ei teinud trenni, vastu sõitsid kaks väikest tüdrukut, kiivrid peas (tubli!), aga jäin seisma, sest ei tea, mida lapsed võivad ootamatult teha, kuid oletame, et mul polnuks kiivrit peas, üks tüdrukuist oleks kuidagi ette keeranud või oleks kaks neist tekitanud oma manöövritega segaduse, nii et oleksin kokkupõrke tagajärjel kukkunud, sest ei taha ju lapsele otsa sõita, ja kui kiivrit peas poleks, kas siis võib tõesti uskuda, et ma peaga vastu maad ei kuku? Suudate kukkudes oma liigutusi kontrollida?!? Hahahaa - sittagi te ei suuda. Või minge rääkige kiivri mittekandmise vajadusest Pärnu tüdrukule, end. jalgpallurile, kes paar aastat tagasi ka kruiisis rattaga, aga miski tuli ootamatult ette, ta põrkas rattaga vastu äärekivi, siis kukkus peaga vastu äärekivi - ja surnud ta oligi.

Ütlen nii: mitte ainult enesetapjad, vaid kuradi idioodid, kes kiivrita sõidavad ja kiivri mittekandmist, ka piima järele sõites, õigustavad. Aga noh, vaba maa, eks siis riskige pealegi oma peaga - sest pea on alati vastutulevast autost või asfaldist nõrgem.

 
At 12:54, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit, õiget juttu räägid.

 
At 12:55, Anonymous Ain said...

Tunnen isegi üht jalgrattaentusiasti, kes sõdib jalgrattakiivrite propageerimise vastu ja käib lausa Maanteeametile peale, et nad ei tohiks valmivas liiklusohutusprogrammis mitte ühegi sõnaga kajastada tegevusi, mille kaudu suureneks kiivrikasutus. Siinjuures ei pea ma silmas kohustuslikku kiivrikasutust vaid teadlikkuse parandamiseks suunatud kampaaniaid. Praegused väärarusaamad on suuresti seotud just teadmatusega. Kummalisel kombel ta ise kannab kiivrit. Maailma eri osades on suur lobigrupp, kes näeb hoolega vaeva, et valge mustaks rääkida kasutades vildakat statistikat ja järeldusi. Ühel eelmise aasta suve õhtul möödudes Tallinnas entusiastide ühisest jalgrattasõiduüritusest tabas mind õud. Taevas oli pimenemas, kuid suurel osal neist ei olnud jalgrattalampe ega muid end nähtavaks muutvaid vahendeid kiivritest rääkimata. Suur osa grupp oli kui hall udukogu Tallinna pimedatel tänavatel. Jalgrattakultuur vajab senisest oluliselt suuremat arengut ja teadlikkuse parandamist.

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Kumbki ratturitest turvakiivrit ei kasutanud.

ai kuidas mulle ei meeldi selline punnitatud literatuur. Et siis on olemas ehituskiiver, jalgrattakiiver, mootorattakiiver, tavaline kiiver ja siis voila! ... turvakiiver!

 
At 13:04, Anonymous Anonüümne said...

Kiiver kahtlemata väga oluline asi ohutuse juures, kuid, hoidkem näppu ikka tippspordi pulsi peal - kas teeb kammbäki Taaramäe, kuid õnnestub treener Alaveri uus rahvusvaheline tiim? Võibolla pole ka spekuleerimiseks põhjust - aeg näitab

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Mida vähem spekuleerid, seda rohkem hakkad mõistma millise kivi all vähk peidus.

 
At 13:25, Anonymous Anonüümne said...

Jep. Pühapäevane rattaralli Pärnus tehti keskmise kiirusega 44,7 kmh. Ilm oli lihtne, ent sellegipoolest kannatas peapundis tempo ära üle 140 inimese.

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

Austatud hr Pullerits,
Kas soovil kogu ühiskonda kiivrikandjateks teha, on ka sügavamad maailmavaatelised põhjused?

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Tõelised ciclismo asjatundjad sõidavad ilma kiivrita, Trentino mägedes, kaljude vahel, ma ise nägin ja olin tunnistajaks. Parasjagu ei tulnud meelde kuidas on alto-adigee murrakus "pane kiiver pähe tainapea"!

 
At 13:43, Anonymous Markus Krassus Jr. said...

Vaata selles asi ongi et tainapead ei kanna kiivrit.

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

Only pussies wear helmet. Once pussy - always pussy

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Me vist juba jõudsime kokkuleppele et afroameerika keeles ei räägi. Soliidses blogis. Oli ju nii?

 
At 14:04, Anonymous Anonüümne said...

Kes siin afroameeriklane on ja kes mitte, seda otsustab blogi omanik.

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Mul oli ükskord nii, et tulin linnast, päike paistis ja vastu li üks mees rattaga, kiiver peas ja puha. Aga kui poleks tulnud? Mis siis oleks saanud? A mis oleks saanud, kui ta oleks kodus olnud ja kiivrit oleks pääpääl old? Astub korra valesti ja peaga poleks midagi juhtunud. Nüüd aga sõidab rattaga.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Kurb lugu sellegipoolest. Jääb üle vaid oodata millal Osmo Peeter siia mõnitama tuleb.

 
At 15:02, Anonymous Rein said...

Ma mingi aeg sõitsin kiivriga, aga siis tüdinesin ära. Nüüd panen uljalt palja päi või sellise lätsaga kui vihma sajab. Kuniks trahvi pole tehtud, lasen edasi.
Kurat kas on see vaba maa, või mingi totalitaarne afrolandia? Mingi asi võiks ikka vabatahtlikuks jääda. Inimene oleks nagu riigi oma kõigi nende keeldudega. Aga kui ma tahangi noorelt surra? Seda õigust ka enam ei ole. Kuradi euroliit ma ütlen. Parema meelega olen venelaste ori kui sakslaste raisk. Ptüi! südame teeb täis.

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

Sõitsin eila x kilomeetrit ajaga xx, keskmise kiirusega xxx. Kella põlnd, spidokat põlnd. Kiiver oli. Tuleb välja, et olen elanud asjata elu. Täitsa mõttetult. Homme lähen ilma kiivrita, ehk lõpetab keegi minusuguse pehmo vegeteeriva eksistentsi.

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

Olgu nende afroameeriklastega kuidas on, peaasi et mingid amatöörid ei hakkaks siin oma lugusid jutustama. Nagu mingis naistelehes. Rein on õige mees. Avaldab protesti totalitaarse jälgimisühiskonna vastu.

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

15:02 oled ikka hale pehmo küll.

 
At 15:23, Anonymous Anonüümne said...

Kui pea ja asfaldi vahel toimub esmakordselt esimese astme lähikontakt, küll siis ka mõistus paika loksub, et kiiver peas on ohutum sõita.

MEES sõidab ilma kiivrita, turvavöö autos on nõrkadele, päästevest neile kes ujuda ei oska ja langevari neile, kel endal tiivad ei kanna. Sellest tunned ära MEHE. Aga noh eks see tõeliste MEESTE pink on ikka lühike küll, ainult mina üksi ja veel mõned.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Jaa 15:02
ühel päeval tuleb sul võibolla meie naato vendadega koos ühes kaevikus õlg-õla kõrval sõdurisuppi süüa. Nemad räägivad sulle huvitavaid lugusid Rio Grande äärsetelt mõõtmatutelt lagendikelt, kus sai mehhiko hulkureid kotti aetud ja neid pika kepiga udjatud. Mida sina neile räägid? Et sõitsid Tallinn - Keila maanteel kiiver peas?

 
At 15:36, Blogger Priit Pullerits said...

Pagana päralt, pidin ma selle kiivri-jura siia juurde pookima, nüüd teevad kõik mehed selle taustal näo, et minu 276 ja 310 km nädalas pole mingi teema. Aga on küll, ütlen ma. Kiivri teema on nii elementaarne, et seal pole midagi vaieldagi.

Kes on kõva mees, see tuleb täna rattaga kell 18.15ks Laulupeo pst-le rattapoe ette, sealt läheb gruppo compatto teele. Näis, kas selle taha moodustub ka gruppetto ja mis moodi tehakse täna finišit. Kiiver pähe!

 
At 15:39, Anonymous Anonüümne said...

Mul on tavaliselt kubeme ees ka kiiver. Vat see on oluline edasise eksistentsi mõttes. Teine võimalus on muidugi sõita naistekaga.

 
At 15:46, Anonymous Voldemar said...

Once gruppetto - always gruppetto. Vaat niiviisi kasvatame ühtekuuluvust ja patriotismi. Kell 18.15 laulupeo nurgal. Oleks varem teatud et meie poisid grupis sõidavad, poleks tarvis olnud neid naato pupujukusid siia kutsuda. Kuid ega meie käest küsitud. Me nii mõttetud vennad.

 
At 15:51, Anonymous Anonüümne said...

270 ja 310 km kiivrijura või? või ilma õnnetusteta jura? mulle sai juba siis küllalt, kui blogi autor viimati pea suusamäärde ohtliku töö käigus ära veristas ja minestunult maha langes - puht lugemine võttis kõhedaks. peab ikka eraelus ka oma nahka kaitsma, soovitav oleks tankiroodu mütsik osta ja naerda kolleegide peale, kes näpuga näitama hakkavad. kontoris on ka kohti, kuhu ära lüüa!

 
At 16:03, Anonymous Anonüümne said...

Vaat on tore lugeda kui tõelised MEHED muljetavad. Mõned afroameeriklased ja Osmopeetrid on tilk tõrva, aga selle peab ära kannatama demokraatia ja läänelike väärtuste nimel. Hõissa! Ura!

 
At 16:14, Anonymous Anonüümne said...

Congratulations to Mister Priit Pullerits - the Founding Father of the popular Suusk & Ratas all-over-the-place Blog.
What else to say? Keep up your sinimusvalge battle flag.

 
At 16:32, Blogger Priit Pullerits said...

15:51, suur aitäh Teile! Tõepoolest, oli Tehvandil selline juhtum, kui seistes, täpsemini, aeglase kõnni pealt viskas määrdebokside koridori jõudes pildi eest ja kukkusin peaga vastu mingit äärt või serva. Ja siis mõned tüübid veel väidavad, et aeglasel ja rahulikul piima järele sõidul ei pea kahel rattal žongleerides kiivrit kandma - sa püha püss ja lihtsameelsus! Minu surematu näide on ju supernäide, kuidas ka kõige-kõige-kõige süütumas olukorras võib kiiver pea päästa - rääkimata rattasõidust, kus jalad on sootuks maast lahti ja toetuspind õige napp ja ebakindel.

Ja veel ühest väga mustast loost. Me naabermajas elas üks umbes minuealine naine kahe väikse lapsega. Just nimelt, elas. Paar aastat tagasi kukkus ta kodus nii õnnetult, et lõi pea vastu radika serva ja sai kodus surma. Ma ei taha sellega väita, et kandke kodus ka kiivrit - ma tahan sellega väita, et peaga juhtuvad õnnetused on väga ohtlikud ja nende ohtlikkus vaid suureneb rattaga sõites ehk enda vastu hoolimatu (ja oma laste suhtes vastutustundetu!!!) on see, kes rattasõidul kiivrit ei kanna.

Ainult idioodid vaidlevad sellele vastu (nagu nt Postimehe kommentaariumis).

 
At 17:10, Blogger Priit Pullerits said...

Tahtsite Taaramäe kammbäkki, saite!

Rein Taaramäe (Cofidis) võitis Türgi velotuuri täna sõidetud kolmanda etapi ning tõusis ka tuuri üldliidriks.
Türgis oli täna kavas esimene mägine etapp, mille sisse jäi kolm rasket tõusu. Lõputõusu keskpaigaks oli juhtgruppi alles jäänud umbes 15 meest. 3 kilomeetrit enne finihsit ründas Astana meeskonna liider Dyachenko ning kohe, kui ta püütud sai, korraldas võimsa rünnaku Taaramäe. Ainus, kes suutis temaga kaasa minna, oli britt Adam Yates (Orica-GreenEdge). Duo kasvatas vahet vaikselt järgnevatega ning viimasel kilomeetril oli selge, et üks neist võtab võidu. 300 meetrit enne finishit ründas Taaramäe uuesti ning Yates ei suutnud kaasa minna. Britt kaotas Reinule finishis 6 sekundit.
Kolmanda koha sai Taaramäe meeskonnakaaslane Yoann Bagot, kes kaotas võitjale juba 38 sekundit. Samas grupis saabusid ka paljud suurfavoriidid.

 
At 17:25, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav on kuulda Tartu kogukonna tegevuse aktiivsusest. Tartus tehakse gruppettot juba 3-4 korda nädalas. Tegevus käib peamiselt Tartu Veloklubi sildi all.
Tähelepanuväärne, et eestvedajate ja gruppettodes aktiivsete osalejate seas on ka üks "Postimehe" ajakirjanik, kes ühtlasi on ka TÜ õppejõud. Tema blogis - mida külastab üle 1000 unikaalse lugeja päevas - käib aktiivne gruppetto-propaganda, üritatakse kogemusteta harrastajaid gruppettodes osalema meelitada..

 
At 17:43, Anonymous Osmo-Petri, Kymenlaakso, Southern Savonia, SUOMI said...

Pullerits, he correctly emphasises the importance of finishing together. You guys - some of you, especially the younger ones - tend to finish too early. That is not good. In gruppetto, remember, you have to finish off in synchronised manner. Always observe you partner(s) and finish at the right time! You should develop your ability to last. That's the sense of gruppetto.

 
At 18:51, Anonymous Anonüümne said...

Ei olegi herr Pulleritsust aru saanud, üks päev sõimab, et talvel suusamaski ja buffiga sõitjad on kõik täielikud memmekad, teine päev on kõik kiivri mitte kandjad idioodid. Aga kui aus olla, siis herr Pullerits peaks kindlasti kandma kiivrit, arvestades sellega, et tema põhilised sõiduoskused piirnevad 34km/h otse kihutamisega nagu hullunud vasikas, ainukese erinevusega, et vasikas ikka suudab püsti jääda täbramates olukordades.

 
At 19:18, Anonymous Anonüümne said...

Kas peale mitut kehva hooaega ja sellele järgnenut operatsiooni on Rein Taaramäe tagasi ning jätmas gruppettot seljataha. Tormihoiatus on antud.

Tänane Reinu sõit oli igatahes muljetavaldav.

 
At 21:55, Anonymous Anonüümne said...

Paistab, et meie kotkas on tagasi, või noh, vähemalt tagasiteel.
VÕIMAS, Rein!
http://www.youtube.com/watch?v=MOuwQ_dQGlY#t=320

 
At 21:56, Anonymous Kuiger said...

No vaat kui tore! Mina see olin kes Taaramäe kammbäkki ootasin ja haudusin.
Asjakohane küsimus ka:
- mitu protsenti gruppetto liikmetest saavad olla tšainikud, ilma et koostöö kannataks?

 
At 22:40, Anonymous Anonüümne said...

Oot, aru ma ei saa. Sa küsisid kiivri asjus nõu Augilt? Mehelt, kes trennis kunagi kiivrit ei kanna? Tema näol sa harrastajatele erilist eeskuju küll ei anna. Isegi Karla oleks parem eeskuju kuna viimasel ajal on ka tema kiivri pähe pannud. Hea et Kirsipuult ei küsind intekat. Ta oleks kohe öelnud, et trennis pole kiivrit vaja, piisab nokatsist või CFC mütsist

 
At 23:36, Anonymous Anonüümne said...

Tuleb ikka poemüüjalt ja naftaärikalt küsida, nende vastus pandi just näoraamatusse: https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/10308120_10152405587727859_8689066206365445494_n.jpg

 
At 23:38, Anonymous Anonüümne said...

Kõvatomas, kes siin vahel kirjutab, ei pea kiivrit kandma. Tal on nii kõva pea.

 
At 01:13, Anonymous Anonüümne said...

Miks hr Pullerits ei võta käsitlemisele pikkade inimeste probleemi. Pikad võtavad ruumi, tolgendavad eest, varjavad normaalsete inimeste eest vaatevälja, tekitades ohtlikke olukordi. Lennukisalongides topivad pikad oma koivi vastu eesistuja seljatuge, vahel sirutavad vahekäiku. Seda kõike sama piletiraha eest. Pikad ei ole normaalsed!
öelgem see ometi ajakirjanduses välja!!!

 
At 01:18, Anonymous Anonüümne said...

Tahax, et Priit oma pundiga grupettot tuleks mulle tegema, olen niii üksik.

 
At 08:17, Anonymous Anonüümne said...

Drive your gruppetto to fame and success. You own this to your supporting buddies. They are sick of being anonymous black-collar workers over all these years you enjoyed glitter and glam, old swagger as you are.

 
At 08:31, Anonymous Anonüümne said...

The day you can't keep up with your local gruppetto is the day you should ask yourself wether you have come to the end station.

 
At 09:51, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav suvi on ees ootamas. Taaramäe teeb kammbäki, Alaver teeb kammbäki. Pulleritsu/Soonetsi eliitgruppetto kogub jõudsalt kiirust.

 
At 10:07, Anonymous Eric-Meemo, Ülenurme said...

Kas gruppettos osalemiseks peab olema 18+? Millist varustust on vaja? Kiiver, mis veel?

 
At 10:20, Anonymous Anonüümne said...

Lisaks kiivri olemasolule on ka jalgratta kaasa võtmine tungivalt soovituslik.

 
At 10:43, Anonymous Anonüümne said...

Grupetto jaoks pead olema meesterahvas ja kandma liibukaid ;)

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Be nice to your gruppetto buddies and buy them alcohol occasionally. They sure like free beer.

 
At 13:04, Anonymous Gustav, the gruppetto buddie said...

Don't drink alcohol. Better pedal hard and challenge your gruppetto buddies for pride and glory. If someone offers you free beer, then pour the content off into the sink and go out for a tough workout. For one beautiful day YOU might be the winner of Jogeva bycicle race. Don't ashame the estounian ciclismo society! Be aware, that these buddies keep their flag high. These buddies dislike the swaggers and call them "lödipüks". And that's for good reason.

 
At 13:16, Anonymous Janek, the buddy said...

I occasionaaly drink free beer and my neighbours call me "lödipüks". Nevertheless, I am the winner of Estounian Ciclismo Grand Tour 2004! So, what is your answer, buddy?

 
At 14:26, Anonymous Anonüümne said...

Priit, soovitan sulle PC lihase harjutusi

 
At 14:44, Anonymous Anonüümne said...

you call me lödipüks one more time, ya old swagger, and you'll wish thousand times you were never born

 
At 15:28, Anonymous Martin said...

Olen 23 a vana, atleetliku kehaehitusega, well-hung, mängin hästi tennist ja käin 2-3 x nädalas jõusaalis. Soovin osaleda gruppettos, Lõuna- või Ida-Eesti piirkonnas.
(Kas on ka segagruppettosid?)

 
At 16:06, Anonymous Anonüümne said...

Kas selle kommentaariumi tase on parem, kui PM oma?
Ibaajamise meistriklass, ütleks seepeale. Ja blogija pole ise sugugi puhas poiss. Üsna gruppettone, teine...

 
At 17:31, Anonymous Osmo said...

We pedal hard. Harder than you, the Estonian guys. Ja kun kännissä tulee otettua pari kaljaa, we, Finns never get passed off!

hauskaa Vappua toivottaen,
O-P

 
At 19:18, Anonymous Anonüümne said...

Olen kukkumistega kaks kiivrit maha kandnud.
Mõlemil korral tuldi mulle peateele küljepealt sisse. Viidi siis kiirabiga EMO-sse, kuid pääsesin "kulumaterjaliga" - hunnik nahka läks raisku ja liha veeti niidiga kokku. Kiivrid olid sõna otseses mõttes tükkideks.
Las geeli-mehed kardavad oma soengu pärast, mul on vähemalt pea peal midagi ka hiljem silitada.

Mart

 
At 03:38, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 11:11, Blogger Gege Dai said...

cleveland cavaliers
ysl outlet online
browns jerseys
new balance outlet
chiefs jersey
philadelphia eagles jerseys
seattle seahawks jerseys
mizuno shoes
san antonio spurs
san diego chargers jersey
new york giants jerseys
supra shoes
green bay packers jersey
arizona cardinals jerseys
oklahoma city thunder jersey
nike outlet store
tennessee titans jerseys
miami heat jerseys
miami dolphins jerseys
boston celtics jersey
miami heat jersey
instyler ionic styler
pittsburgh steelers jerseys
pittsburgh steelers jersey
ferragamo outlet
cheap nike shoes
colts jerseys
seahawks jersey
saints jerseys
air jordan 4
nike mercurial
puma outlet
los angeles clippers jersey
cincinnati bengals jerseys
steelers jerseys
linyuan0520

 

Postita kommentaar

<< Esileht