reede, aprill 18, 2014

Pullerits: Mida näitas esimene grupisõit?

Ma tegin vea. Ja ma teadsin juba kilomeeter ette, et viga on tulemas. Vedasin koos paarimehega Tartu Velo Klubi trennis kümnemehelist gruppi, kiirus oli mõõdukas 36 km/h, kui lähenesime Viljandi suunalt Kavilda ürgorule. Paarimees, endine sprinteritüüpi rattur, aga nüüd 30 lisakiloga – kokku on tal neid 112 –, võttis orgu laskudes madalasendi ja lihtsalt veeres mul kõrval eest ära. Ega füüsikaseaduste vastu saa. Seetõttu pidin kõvasti pedaalima, et talle järele jõuda. Mis tähendas, et viga muutub üha suuremaks.

Ja juhtuski see, mida olin ette aimanud. Oru põhjast tõusule minnes tulid taga puhanud mehed üksteise järel tuulest välja ning kihutasid kerge jalaga mäkke. Mul oli jaks kulunud algul vedamisele ja seejärel kogu laskumise vältel kiirendamisele. Loomulikult tõmbasid tagant tulijad mängeldes, lausa inertsist paarikümnemeetrise vahe sisse. Jah, üksjagu tuli see üllatusena, sest sama orgu paarkümmend minutit varem Viljandi suunas läbides ja tõusu võttes nägin, kuidas nii mõnelgi mehel võttis keele ripakile ja hinge kinni, mistõttu paljud lasid tõusu lõpus jala sirgeks.

Aga selleks need treeningsõidud enne Jõgeva rattarallit 24. mail ongi, et õppida ja põhitõdesid meelde tuletada. Siin siis üks raudreegel: kui sa teistest pea jagu kõvem pole, ära vea gruppi suure hooga laskumise põhja, kui sellele järgneb kohe pikk ja järsk tõus, sest tuulest tulijad jätavad su selja taha.

Kui orust mäe otsa jõudsin, vaatasin, et eessõitjad hakkasid kollektiivselt taastuma ning püüdsin nad paarimehega, keda tõusu otsas järele ootasin – 112 kilo üles vedada pole ju mingi käkitegu, isegi eksratturile –, grupi kergelt kinni. Vurasime koos teistest mööda ja hakkasime tempot taas üles kruvima. Peagi, pärast väikest tõusupõntsu, mille ründamiseks – ja tagumiste ärritamiseks – sadulast tõusin ja kergelt kiirendasin, järgnes ligi kilomeetrine, pisut tagantpoolt puhuva küljetuulega laskumine. Jätkasin kõige ees – kuni poolel laskumisel nägin, kuidas vasakult möödub tempo põhja kruvinud neljane meeskond. Nad sõitsid nn kamandat. Kuigi olin vähemalt poolteist kilomeetrit ees vedades ja kiirust hoides tööd teinud, haakisin neile sappa.

Peab tunnistama, et mehed on varakult juba hirmus heas vormis. Jah, eks ma olin ennast mõningase soolotsemisega ka pisut kurnanud, kuid igatahes tuli näha kurja vaeva, et neil sabas püsida, seda enam, et saba käis vinta-vänta vasakule-paremale, ilmselt otsides parimat tuulevarju. Aga mida pikem rivi, seda rohkem saba kõige tagumine ots (seega, mina) siia-sinna vänderdab, ja seal piisas vaid ühest hetkest, kui ees vedanu kolmanda taha tulles – mina kui kamandasse mittekuuluja hoidsin end targu, et teisi mitte segada, kõige taha, viiendaks – tekkis minu ette väike tuuleauk sisse ning arvestades, et kiirus oli 50 km/h kandis, siis tollest kahest-kolmest meetrist piisas, et rong läks minema.

Siit siis järgmine õppetund: kui sa teistest pea jagu kõvem pole, ei tohi hetkekski tähelepanu kaotada; suure kiiruse korral pead pidevalt hoolitsema selle eest, et ei rebeneks meetri pikkust vahetki.

Õnneks tuli mõne aja pärast selja tagant suure hooga teine kamanda, sedapuhku kolmene. Jõudsin reageerida ning haakisin sellele sappa. Sedapuhku kattis paremat, tuulepoolset külge mets, mistõttu liikumine oli voolujoonelisem. Püsisin ilusasti tuules.

Umbes 15-16 km enne Tartut said kamandad kokku. Mehed tõmbasid hinge tagasi. Grupis tekkis kaootika, mehed olid kui laiali pudenenud ketitükid piki Viljandi-Tartu maanteed. Ees ootas 150-200-meetrine tõus. Mõtlesin, et just nüüd oleks õige aeg kontrasse minna.

Enne tõusu vedasin lausikul kiiruse mõõdukasse mugavustsooni, läksin inertsiga tõusul nii kõrgele, kui hoogu jätkus, siis, hinnates maad tõusu lõpuni ja oma potentsiaalset võimekust, ajasin tagumiku sadulast püsti ning spurtisin hooga tippu. Üks või kaks meest tulid kaasa. Tõusu lõpus sain kätte kõige ette sõitnu. Aga just tõusu lõpus on murdepunkt – seal ei tohi järele anda. Kannustasin kõige esimest meest, kellest möödusin, et lähme nüüd.

Päike venitas vasakult selja tagant paistes varjud ees pikalt paremale, nii et sealt sain väga hästi kontrollida, mis mu tuules toimub. Kaks meest olid sappa haakinud. Vedasin ees kiirusega 39-40 km/h. Vaatasin, et hoiavad sappa, aga mööduda ei taha, et ise ees tööd teha. Ega ma seda soovinudki, tahtsin rohkem iseennast ja oma suutlikkust tunnetada.

Vedasin umbes poolteist kilomeetrit, siis andsid tuulde hoidjad alla. Varjude pealt oli näha, kuidas nad selja taga ära «kukkusid». Kuid ma ei kavatsenudki järele anda. Jätkasin ees hoogsalt pedaalimist, alatasa pilguga paremale põllu peale vaadates, kas kellegi vari juba paistab. Ei paistnud.

Viimased 15-16 km tegin ees soolosõitu ning kui Ringteele keerasin, vaatasin tagasi, ega gruppi paista. Ei paistnud.

Nii saigi tehtud selle kevade pikim trenn, 62 km 1:54ga, millest viimased 20 km sai sõidetud päris hea hooga ja viimased 15-16 km tehtud korralikku temposõitu. Hammas sai vist juba kergelt verele...
******
Fisher Towers, Moab, Utah. 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Jalgratturid on tegijad! Isegi USA president Barack Obama on tulnud Valgest Majast välja, et neile tunnustuseks patsi lüüa. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Austraalia rattur Michael Matthews (vasakul) Orica GreenEDGE'i meeskonnast ja Belgia sõitja Philippe Gilbert BMC Racing Teamist spurdivad Brabantse Pijl 203,1 km pikkuse ühepäevasõidu lõpujoone eel. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Pariis-Roubaix ühepäevasõitjad tolmaval munakivikattega lõigul. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 4: Omega Pharma meeskonna sõitja Niki Terpstra kihutab Pariis-Roubaix ühepäevasõidul jälitajate eest üksinda minema ja võidab. Foto autor: AP/Scanpix

105 Kommentaarid:

At 13:27, Anonymous Keemo said...

Kui mõned sõnad nagu "pedaalima", "kiirendamine", "lasi jala sirgeks" ära vahetada, võtan avaldamisele homoajakirjas.
P.S. Otsin 3-4 meest grupisõiduks.

 
At 13:37, Blogger Priit Pullerits said...

Ma ei tea, Keemo, kes sa (sic!) oled, aga siit ja eelmise postituse kommentaarist jääb mulje, et loll, homo ja haige. Mine ja ravi oma homohaigust mujal, ei ole vaja seda siin lehvitamas ja mu blogi risustamas käia. Siin te kellegi silmis mingit toetust ega plusspunkte küll ei teeni. Edaspidi kustutan teie sedasorti lollused ja mõttetused pikema jututa. Selle jätan siia alles kui teie lolluse kõigile teistele naerda. Ja üleüldse olen teie peale juba liiga palju oma ülihinnalist aega raisanud...

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Rõveda pederastia promo, Kermo!! Rõve, rõve ja veelkord rõve!!!

 
At 15:27, Anonymous Valdek said...

Õige Priit,
ole rõveduste vastu halastamatu ja kompromissitu!

 
At 15:31, Anonymous Anonüümne said...

Millegipärast arvan et vähegi õnnelikuma saatuse korral oleks Lembit Kaun olnud maanteerattas tegija mees. Temas oli vajalikku sitkust ja õiget vaimu. Samuti evis ta meeskonnavõistleja hinge.

 
At 15:40, Anonymous Anonüümne said...

Eesti kõigi aegade driimtiim 100km meeskonnasõidus oleks Pikkuus, Kaun, Kangert ja Priit P.

 
At 15:57, Anonymous Anonüümne said...

ESTL-i (amor.ee) möga ja selle kuulamine
on isegi pededele vabatahtlik, ning järelikult
pole koolide õppematerjal. Oma jura saavad
nad ajada ainult seal, kuhu kutsutakse, kuid
koolidesse eriti ei kutsuta, kuna
pedekoolitus pole õppekavas. HTM on oma
pedefoobsusehirmus kogemata kinnitanudki,
et nad seda möga karistamatult levitada
tohivad. Seda pedestunud jura aetaksegi
tegelikult pededele, et nad teineteise perseid
puhta ribadeks ei rapiks, sest nende
paikamine läheks Haigekassale kalliks.
Muidugi lisandub ka kartus pedefoobseks
riigiks/asutuseks/arstiks/etc. tembeldatud
saada.
Kõigile normaalsetele inimestele
teadaolevalt on igasugune peeseks,
hoolimata kõikvõimalikust pedestunud
mölast, niivõrd ilge, räpane ja terviseohtlik
perverssus, millega tegelevad ehk vaid
üksikud, eriliselt väärakad pervarid. :D.

 
At 16:00, Anonymous Anonüümne said...

Milline Kaun, kas Lembit? Kermo on homo? Millest seda järeldada? Keskmine kiirus grupisõidu trenni kohta jube lahja. Millal kroonimata blogikuningas, teeb ükskord eraldistardi võistlustel kaasa, siis saaks aimu mis keskmist mees kannatab, see panin 40 ja 50, on hülgesitt. Ma täna selle hooaja esimesel trennil panin ka kergelt 42ga (tuul toetas).

 
At 18:26, Anonymous Valmar said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:40, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:49, Anonymous Anonüümne said...

Ratturi tegelikku sisu näitab eraldistart. Seni kui ametlikke tulemusi ettenäidata ei ole on kogu sinu jutt tühipaljas kõvatamine.
Iga suvaline töll suudab trennis paugutada. Proovi 20 km eraldistardis keskmist üle 40 km/h hoida. Kui suudad siis oled juba tegija. Alla selle võid poodi piima järgi veereda.

Blogipostitus loetavus iseenesest oli küll üle 40km/h. Nii hoida. Seda kunsti valdad hästi.

 
At 18:52, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 19:04, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 21:23, Anonymous Anonüümne said...

Igas ratturis on natuke pede, miks muidu sadulavalu tagumikus meeldib.

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

Priit, palun võta see rõlgus (nn "Keemo") sealt ülevalt maha. Lubasid juba mitu aega tagasi, et homopropagandat siin blogis ei sallita. Vene Föderatsioonis on Riigiduumas arutusel seadus, millega blogijatel keelatakse pornograafia jms propaganda. Kui Roskomnadzor, see on Vene järelevalveasutus, leiab blogija, kellel on üle 3000 lugeja päevas, siis see blogija peab end registreerima ja ta ei tohi enam blogis ropendada, ekstremistlikke üleskutseid avaldada ega homopropagandat lubada. Vastavad kommentaarid tuleb koheselt kõrvaldada.

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Mehed ma olen kogu aeg rääkind - Eesti sport on korvpall. Jätke see jalgpall kus see ja teine. Se lihtsalt ei sobi eestlastele. Pealegi kuna meid on vähe, siis on 70% meeskonnast eestimaalased kah.

 
At 23:01, Anonymous Anonüümne said...

22:46, kas vabal päeval kukkus paneel pähe või midagi?
Mis kuradi jalg- ja korvpall! Keda see huvitab?
Mehed jooksevad, suusatavad või panevad ratast. Punkt.

NB! Priit, a esimesel pildil pole ju jalgrattur. Kõige pesuehtsama karvajalaga on tegemist. :D

 
At 23:22, Anonymous Anonüümne said...

Jah, tõelised mehed panevad gruppettot.

 
At 23:52, Anonymous Anonüümne said...

1. Ratas. Eks rattamehed ole ikka selgelt nr 1.
2. Suusk. Seejärel suusamehed.
3. Jooks. Jooksjad on siiski suuresti sellised nohikud, kergemad vennad.
..
20-40. Pallurid jms
...
99. Saalibändi (soengutega noormehed puukeppidega sisesuumis palli taga ajamas. Tõeline pedesport)

 
At 23:58, Anonymous Anonüümne said...

Kas gruppetto on umbes nagu pedaalimine?

 
At 00:00, Anonymous Anonüümne said...

Kas gruppetto on umbes nagu pedaalimine?

 
At 00:27, Anonymous Anonüümne said...

23:52, su määratlusega muidu nõus, aga esimese kahe vahele paneks võrdusmärgi. Väga kõva natuuri nõuavad mõlemad ning vahe tegemisel hakkab tööle rohkem ema ja tütre paralleel.

Aga no, saalibändi on muidugi hea ala vaieldamatult. :))
Kui hakkame natuke sügavamalt lahkama, et mida ja millega ja kuidas ja kus mehed (täiskasvanud mehed!) seda teevad, siis paratamatult küsid endalt, et miks küll ometi...
Ja kuidas nimetatakse selle bändi mängijat?
jalgpall - jalgpallur, korvpall - korvpallur.
saalibändi - saalibändur? saalibändija?
Suupärasem ja vist ka olemuslikum oleks selle ala harrastajat nimetada hoopis saalidändiks?

 
At 00:30, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti õige, 00:27 nr 1 (ratturid) ja 2 (suusamahed) vahele tuleb panna võrdusmärk.
23:01 juhtis tähelepanu esimesele fotole. Tegelane seal ei kasuta rattasõidukingi, on kergelt ülekaalus ja usun, et ma ei eksi, kui ütlen, et sõiduasend reedab ebakindlust..

 
At 00:48, Anonymous Anonüümne said...

Austatud 23:58 (00:00), gruppetto on nagu kamanda (vt algpostituse 4., 5. ja 7. lõik), kuid aeglasem. Pedaalimine, jah, on rattaspordi põhielemente. Kuid nii gruppetto kui ka kamanda on üles ehitatud sellele, et pedaalitakse kordamööda, vaheldumisi.

 
At 08:04, Anonymous Anonüümne said...

Lähim võimalus Tartus eraldistarti sõita on Kambja temposõidu sari. Arvestades PP füüsilist vormi ja varustust (ilmselt tal ei ole eraldistardi ratast) ja seda, et tegemist on keskmisest tunduvalt raskemate radadega, oleks 37-38 km/h keskmine kiirus juba väga kõva tulemus. 40 km/h ja enam ei tuleks ka tippvarustusega.

 
At 09:50, Anonymous Anonüümne said...

Aitäh seletuse eest - see oli teada et kamanda on see kõige kõvem. See sai tõestuse juba Montrelis 1976 ja Moskvas 1980. Mingi lauktud peade ja sukkpükstes gruppetto ei saa ligilähedalegi.

 
At 11:29, Blogger Priit Pullerits said...

Eksiarvamuste ennetamiseks olgu öeldud, 18:49, et 40 km/h 20 km ei ole ma suuteline küll hoidma. Ei hakka üldse kõvatama, annan teile kohe alla. Hea meelega tahaks teada, kes te nii kõva olete, et suudate 20 km 40 km/h sõita - hea meelega tahan teile ligi astuda ning oma lugupidamist avaldada. Aga kellele? Palun andke endast teada nt mu meiliaadressil priit.pullerits@postimees.ee, kui te nii kõva siiski ei ole, et siin avalikult kõigile teada anda, kes te nii tubli ja kiire ja vastupidav rattasõitja olete.

Lp 21:28, jätsin seekord tolle Keemo sõnavõttu siin nimme üles, et ta oleks oma debiilsuse ja homohaigusega kõigi ees avalikult häbipostis.

Muud läbustajad kustutasin küll ära ja kustutan ka edaspidi. Ma ei taha, et nüüd, kui peagi läheb tõsiste meeste vahel andmiseks - juba läkski, lugege käesolevat sissekannet -, mingid tüübid siin risu kodaraisse loobivad.

23:01 - ärge narrige neid, kes jalgu ei raseeri.

 
At 11:55, Blogger Priit Pullerits said...

Kuna ma olen ajakirjanik, ent sellest hoolimata on mulle seatud piirangud ja takistused oma ideede ja kirjutiste avaldamiseks nn peavoolumeedias, siis pean siin vajalikuks kõrvalepõikena pea- ehk rattateemast avaldada, et, nagu näitab statistika ja analüüs, on Eesti ajakirjanduses viimaste nädalate jooksul avaldatud 16 kooseluseadust ülistavat artiklit ja samal ajal mitte ainsatki käsitlust, milles oleks väikseimgi kriitiline noot.

Nii palju siis Eesti ajakirjanduse rollist ühiskonnas oluliste debattide edendajana, nii palju siis Eesti ajakirjanduse objektiivsusest ja kallutamatusest. Ma saan täiesti aru teie kriitikast, kui olete Eesti ajakirjanduse suhtes vaenulikud ja tõrjuvad.

 
At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

Teatud piirangute ja takistustega oma ideede ja kirjutiste avaldamiseks tuleb arvestada niikuinii. Kuid see ei saa takistada oma seisukohti ridade vahel välja ütlemast.

 
At 13:00, Anonymous Anonüümne said...

Niipalju julgen mina öelda, et ma mureTSEN: SUURI on Eesti peavoolumeedias liiga palju! Ühest küljest on see muidugi väga hea. KavaTSEN SUURI piirata? Ei! Aga väikesel ja marginaalsel on seetõttu raske pääseda löögile. Aitäh!

 
At 13:24, Anonymous Angervaks said...

Kui naiivsed me kunagi olime! Arvasime et kui kord tuleb Eesti Vabariik, siis võib kõigest rääkida - millest süda nutab ja hing valutab.
Aga näed nüüd, kui juhtud kurtma miks satraapidel lubatakse riiki laimata ja lammutada, kleebib kaapu sulle äärmuse sildi otsaette ja lähed kinni nagu Madisson. Kas me sellist .... tahtsime? Olgu, pole vaja vastata.

 
At 13:37, Anonymous Anonüümne said...

Esimene gruppetto ei too veel kevadet.
(Saarnakõrve)

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

No ja mida siis esimene grupisõit näitas? Kui Priit Tartu piiril seljataha vaatas polnud gruppi veel nähagi!
a) Priidu treeningud on kandnud vilja
b) Grupp sõitis Tartu Ihaste kaudu

Teet

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

Panin piduri, mõtlesin Külitse kaudu.

Teet

 
At 13:48, Anonymous Karl Eduard said...

Nagu siin ennist räägiti, ratta ja suusamehed peaksid haarama liidripositsiooni, maal, merel, õhus ja eriti Toompeal. Sest vaid neil on vajalikul määral usku, indu, jõudu ja väärikust seista vastu selle soodomale ja komorrale!

 
At 13:55, Anonymous Karl Eduard said...

Nagu siin ennist räägiti, ratta ja suusamehed peaksid haarama liidripositsiooni, maal, merel, õhus ja eriti Toompeal. Sest vaid neil on vajalikul määral usku, indu, jõudu ja väärikust seista vastu selle soodomale ja komorrale!

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Jätkem Eesti metsad ja sood omale.
Ja öelgem "Ei!" soodomale.
Ei soodomale! Ei komorrale!
Vastu hakkame Uuele Maailmakorrale.

Lp hr Pullerits, kas poleks Eestil poleks praegu parem Vene rüppe tagasi minna. Kusagil 50 aastaks, v-o 25-ks. Lääne imporditud komorra hävitab eestluse. Vene all saame loota, et säilub eestluse põhi ja Eesti saab kord taas vabaks. Siis rajame Eesti iseseisva riigi.
Vene all on muidugi raske, aga meil on kogemus. Lääs lämmatab meid lihtsalt ära. Varsti oleme nagu Holland. Astrahanis leiti hiigelsuured naftavarud, venelane tõstab pensionid kahekordseks nagu Krimmis. Ja Vene turg on üüratu. Katsu see idee peavoolus välja pakkuda.

 
At 14:14, Anonymous Anonüümne said...

Kle eelmine, sa oled lollakas.

P.

 
At 14:49, Anonymous Kalmer said...

Kui sa 14:42 oled tõsine suusamees, siis ma isegi toetan sind. Aga kui luiskad, tuleme ukse taha ja teeme ribiorelit.

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

14:08 väga asjalik ettepanek. Toetame.

 
At 18:20, Anonymous Anonüümne said...

Õudne, Priit räägib siin tsensuurist, aga mu kommi, kus ma soovitasin telegraaf.ee jaoks kirjutama kustutab ära!!! Tundub, et sa ka puntis vabamüürlastega!!!

 
At 18:32, Anonymous Anonüümne said...

14:08 üleskutsele avaldati toetust, kuid kah kustu(s)(tati). Loodetavasti juhuslikult, ei taha uskuda et Priit rahvuslikke ideid kardab.

 
At 18:34, Anonymous Anonüümne said...

Käisin ka rattaga sõitmas. Olen rohkem rahvasportlane. Mul pole isegi spidokat ja gruppettodes ei ole osalenud (seni). B-pool jäi ka haigeks. Aga eks ma õhtul konjakiga parandan.

 
At 18:39, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu tasemega mees saab pakkumisi üle maailma. Ei maksa mingi nurgataguse väljaandega narrima tulla.

 
At 19:05, Anonymous Anonüümne said...

Tõsi jah. Pullerits on tipptase.
Too seal soovitab vist hoopis Telegram.ee See ju tsirkuse sait kus lapsed kirjutavad ufodest. Tüüpiliselt viga ka sees. Eesti keeli on telegramm.

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Selge see, et Tartu kammitseb. Ameerika suured: CBS, NBC, ABC; BBC, Al Jazeera, vene Russia Today. Ajalehtedest Washington Post. Liberaalselt tiivalt New York Times, Guardian. Otsustav on siiski telemeedia. Pulleritsu ainukordset talenti saaks Eestis rakendatuks lugeda ainult TV-sse läbimurdmisel. Autorsaade vähemalt 3 x nädalas, prime time ajal. Kõik, mis vähem lämbub ja lämmatatakse.

 
At 19:31, Anonymous Kenny said...

Ei tea milles asi? Kas kevade ärevus või mis? Alateadvusse on istutatud kujundid gruppetto, kamanda, pedaalima, sadulavalu, mis enam kuidagi lahti ei lase. Olen juba 36 ning endas ikka kindel olnud. Kas oli see Suitsu Gustav kes ütles et "aga sel aastal tuleb kevad teisiti". Kõhe on. Aga kuidagi magus ka samalajal.

 
At 21:35, Anonymous Anonüümne said...

Jah-ah, "Sadulavalu" oleks hea hea pealkiri. Et gruppetto-st Postimehes kirjutada? Laiadele massidele. Peidetud sõnumi saaks ka sisse panna soovi korral.

 
At 21:35, Anonymous Anonüümne said...

Jah-aah! "Sadulavalu" oleks väga hea pealkiri. Et gruppetto-st Postimehes kirjutada? Laiadele massidele. Käi see esmaspäeval peatoimetajale välja.
Peidetud sõnumi saaks ka sisse panna soovi korral.

 
At 22:45, Anonymous Osmo-Petri, Helsinki said...

Good to see you've been taking up bike riding. Keep going, guys! Don't worry about the new law. Here in Finland, we've decided homoerotic artwork even on national stamps! Tom of Finland, the world-renowned gay artist, you Estonians have nothing like that.

 
At 23:03, Anonymous Anonüümne said...

Njah, peavoolu meedia osa oli seni ka EPL, kuid viimaste nädalate järjekindlad pedepropagandalised juhtkirjad tegid selgeks, et tegemist hoopis Eesti Pedelehega. Saigi tellimus lõpetatud, soovitan teistelegi.
Osmo-Petri, Estonians shall skip this sh*t gladly. But we can be "proud" of you?

 
At 09:27, Anonymous Anonüümne said...

"kas poleks Eestil poleks praegu parem Vene rüppe tagasi minna. Kusagil 50 aastaks, v-o 25-ks. Lääne imporditud komorra hävitab eestluse. Vene all saame loota, et säilub eestluse põhi ja Eesti saab kord taas vabaks. "

No Priit, mis sa arvad sellest ideest? Ma olen üldse viimasel ajal täheldanud, et need kõige suuremad eesti rahvuslased on hakanud ida poole vaatama. Sa, Priit, oled ju ka korduvalt siin näidanud üles sümpaatiat Putini režiimi suhtes. Aita viia see mõte laiadesse massidesse :)

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

Näiteks Holland ja Saksa kui valusalt multikultistunud maad. Sealsed rahvuslased peavad Putinit enda messiaks. Loodavd et aitab minema peksta poliitkorrektsuse.
Nimetad ida kapitalismi Putini režiimiks? Ka läänes on ju samasugune reziim, veidi pehmem ja kavalam. Postimehes kustutatakse kommentaarid artikli alt ära, kuid need liiga ausaks muutuvad. Tsensuur missugune! Režiim nagu iga teinegi.
Poola 40 miljonit säilitab keele ja rahvuse. Aga Eesti 700 000 eestlast? Kui nende 700 000 käest tahetakse sõjalist enesekaitset, sõjalist abi aafrikasse, afganistani. Kui see 700 000 tahab pidada oma saatkonda Uus-Meremaal, kui see 700 000 tahab arendada it-d ja tuumaenergeetikat, kui sellelt 700 000-lt tahetakse "objektiivse" venekeelse tv programmi loomist?

 
At 11:13, Anonymous Kalmer said...

Tore näha et kõik vana kooli mehed siia kokku kogunenud. Välja arvatud väljamaa peded. Ärge vastake talle muidu kui mõnitades, tüüp katsub siin vaid ärritada.

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/pristis-eesti-rahva-velotuuri-i-etapi-kolmikvoit-latlastele.d?id=68474269

Kuidas siis nii? Meie poisid leebotavad paff.comis samal ajal kui Läti poisid trenni teevad?

 
At 12:18, Anonymous Anonüümne said...

Vana kooli mehed olete te jah, aga rohkem suuga suure linna tegemises.

 
At 13:13, Anonymous Anonüümne said...

Mitte ainult rahvuslikult, vaid ka targalt mõtlevad, perspektiivitundega mehed on Pulleritsu blogisse kogunenud.
Holland on ökoloogiline katastroof. Metsa enam pole, teed on asfalteeritud, kõik on traataegadega puurideks jagatud. Ühiskonna jõuimpulsid tasalülitatud. Pedekultuur on ainus, mis Hollandis areneb. .. Mis oleks, kui Soome oleks Vene Impeeriumi koosseisus? Seejuures eristaatuses, nagu Soomel alati on olnud. Karjala tehtaks korda. Suur osa Loode-Venemaast tehtaks korda. Suur osa Siberi soome-ugrilaste aladest saaks tugeva arenguimpulsi. Eesti ärimehele: Mis oleks, kui sinu turg ei ole 700 000 eestlast, vaid 150 miljonit (varsti 180 milj) Vene Impeeriumi alamat? Pullerits võiks "Mis oleks kui..?" artikli peavoolumeedias avaldada. Meedia ülesanne ongi erinevaid variante läbi mängida. Etteruttavalt: konks võib olla on Eesti eristaatuses (kuidas ja milline staatus oleks eestlaste tuleviku seisukohalt parim). Peavoolumeedias tuleks diskussioon avada. Selge on see, et 600 000 keelekandjaga rahva tuleviku väljavaate protsent on ... nullilähedane. Kahjuks! 8(

 
At 14:15, Anonymous Angervaks Paul, perspektiivitundega mees said...

Nägite mehed, nägite!
Nägite kus on kommentaar - lühike, kuid samas täis mõtet, nagu vaid paksus raamatus olla saab.

Kui lubate siis paljundan veel korra seda ilusat lauset:

Mitte ainult rahvuslikult, vaid ka targalt mõtlevad, perspektiivitundega mehed on Pulleritsu blogisse kogunenud.
Mitte ainult rahvuslikult, vaid ka targalt mõtlevad, perspektiivitundega mehed on Pulleritsu blogisse kogunenud.
Mitte ainult rahvuslikult, vaid ka targalt mõtlevad, perspektiivitundega mehed on Pulleritsu blogisse kogunenud.

(küll on hea seda lugeda)

 
At 16:14, Anonymous Anonüümne said...

Need perspektiivitundega mehed peaks isekeskis gruppetto moodustama ja valmis ragistama traktaadi "Eesti riik ja rahvus. Ülesanded aastateks 2014-2070. Teooria ja praktika. Strateegia ja taktika."
Esmaavaldamise au peaks kuuluma Pulleritsu/Scanpixi spordiblogile.

 
At 20:40, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, praegusel keerulisel ajal, kui meie isamaa on nii seest- kui väljastpoolt ohustatud ja õõnestatud, ei saa ühegi tõelise eesti mehe ja aruka blogipidaja eesmärk olla väiksem, kui koondada kokku teisi sportlikke, tublisid, isamaalisi mehi, kellest võib praegustel rasketel aegadel olla asja ühtse löögirusika moodustamiseks ja ohustajaile vastu hakkamiseks, ning hoida nende moraali kõrgel. Ja see, muide, ei ole mingi nali - sest isamaa on tõsiselt hädaohus, nii idast (sõjaliselt) kui läänest (kõlbeliselt ja moraalselt ja vaimselt).

 
At 21:33, Anonymous Anonüümne said...

ja Pullerits asub tagalast rindeteateid ja moraali töstvaid üleskutseid vorpima.

 
At 21:37, Anonymous Anonüümne said...

3. mail toimuva I Jõgeva rahvajooksuni on jäänud juba vähem kui kaks nädalat ning kõigil soovijail on võimalus osaleda uuenduslikul võistkonnajooksul, kus võistkonna suurus on neli liiget ning võistkonna tulemus sõltub võistkonna viimase liikme ajast.
„Oleme selle mingis mõttes üle kandnud rattasõidu meeskondlikust temposõidust. Kui muidu peetakse võistkonnaarvestust individuaalarvestuses jooksvate võistkonnakaaslaste aja summana, siis meie otsustasime teha nii, et võistkonna aeg sõltub võistkonna viimase liikme ajast. Sellise formaadi juures on edu võtmeks just võistkonna üksmeel ja üksteise toetamine. Kedagi maha pole mõtet jätta ning lõpuni tuleb pingutada üheskoos,“ selgitas korraldaja Sander Maasing.

 
At 22:28, Anonymous Anonüümne said...

Aitüma. Ja Jõgevale saab ka Tallinnast rongiga?
...
> Pullerits: isamaa on tõsiselt hädaohus, nii idast (sõjaliselt) kui läänest (kõlbeliselt ja moraalselt ja vaimselt).
...
Väga õige tähelepanek. Pulleritsu poolt võib-olla et parimini kokku võetud. Mis tähendab, et kui tahame eesti rahvast ja Eesti iseseisvat riiki säilitada, siis peame vastu panema kahel rindel. Meetodid kusjuures on erinevat, sest ka ründed on erinevat. Asümmeetrilised vastumeetmed on tõhusad ja Eesti-suguse väikese riigi puhul sageli ka ainsad taskukohased. Sõjalisele jõule paneme vastu tugeva moraaliga ja eneseusuga. Moraali alustalade vastu suunatud rünnakutele astume vastu sõjaliselt!

 
At 23:49, Anonymous Suur Vend said...

Poisid, poisid, riigi ja riigi julgeoleku vastaste üleskutsete eest võime alustada menetlust.
Rahu!

 
At 05:07, Anonymous Anonüümne said...

Kindral Riho Terras andis professionaalsest seisukohast Krimmi tagasivõtmisele kõrge hinnangu, nimetades seda "hiilgavalt läbiviidud operatsiooniks". Sõjalistele operatsioonidele antakse koodnimetused. "Barbarossa", "Saturn" jt. Kas kindral Terras võib nimetada Krimmi äravõtmise operatsiooni koodnimetuse, mida venelased kasutasid? Anname Eesti sõjaväeluurele võimaluse demonstreerida kõrget väljaõppe ja võimekuse taset. (millest meedias on just hiljuti juttu olnud). (Ei ole vist kahtlust, et venelased tegutsesid kindla plaani kohaselt.)

 
At 08:07, Anonymous Anonüümne said...

Jõuliselt edasi! Kes päästaks me riigi?


http://www.postimees.ee/2765308/anvelt-ka-samasoolised-saavad-oiguse-lapsendamiseks

 
At 08:31, Anonymous Anonüümne said...

Tundub et eilset päeva valdas erakordne fluidum. Mingi paranormaalne vägi sundis mehi luuleliseks-suureliseks.
Sest kuidas muidu seletada et sündisid kommentaariumiklassika kullafondi kuuluvad sissekanded nagu
13:13, 14:15, 16:14, 20:40


 
At 08:41, Anonymous Anonüümne said...

Seda et Krimm tehti hiilgavalt, näevad teisedki, mitte ainult Terras.
Meie ajakirjanduses (aastatetagune KESKUS) kirjutati ka et Venemaa strateegiad on aastakümnete pikkused. Venemaal on kahtlemata ajusid (mida ei saa ütelda kahjuks tänase Eesti kohta). Kommentaariumites kohtab vahest täpseid kirjeldusi. Näiteks et Venemaa mängib malet, kui vastasmängijad turakat.

Vaadake tänases Postimehes Margus Kolga arvamust. Koorub selgelt välja et Eestis (ka Baltimaades) püsib ikka arvamus et küll lääs meid välja aitab kui vaja. Kuidas ta siis aitab kui Venemaa nad üle mängib?

 
At 09:02, Anonymous Anonüümne said...

Peab silmas pidama veel seda et meie nö. liitlased Berliin, Pariis, London, Washington on ise liitriigid, föderatsioonid ja endised impeeriumid. Nad mõistavad Moskva "muresid" suurepäraselt. Meie aga usume miskipärast et nad on huvitatud pisikeste rahvusriikide iseseisvuse kaitsmisest.
Lisaks veel imelik eksiarvamus (meie meedias) et löögi all võivad olla Soome, Poola, südaeuroopa? Mitte kõige vähematki. Et olla tegija Läänemere ääres piisab Venemaale täiesti vaid Balti riikidest.

Vastus 05:07 le.
Ei usu et meie luure oluliselt parem oleks kui meie välispoliitika. Hiljuti avaldati Kaapo aastaraamat. Laadisin alla ja lugesin. Täielik Mõmmi aabits. Naeruväärt. Saan aru et olulisi saladusi ei saa avaldada, kuid sel juhul ma ei näe sel aastaraamatul üldse mingit mõtet. Marko Mihkelsonilt tuleb ka targemat juttu kui sellest aastaraamatust.
Karta on et nii ida- kui läänepoolsed luured teavad meist rohkem kui me ise. Ka nö. treenimata silm näeb et meie tippoliitikud on lääne nööridest tõmmatavad puppetid. Kuid Moskva mängib läänega üle meie pea. Kord kokkumäng, siis jälle vastumäng, kuidas neile parajasti sobib.

 
At 09:26, Anonymous Anonüümne said...

Viga seisnes selles, et ei läinud pühapäeval bingot mängima. Aga palun - järgmiseks pühapäevaks üks bingotabel teile kõigile: https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1948075_10201062721525325_1719106348847824852_n.jpg

 
At 09:29, Anonymous Anonüümne said...

..ja lõpetage palun mehises pundis õlad vastamisi ühiselt ähkivate, higistavate ning suuremate ponnistuste ajal üksteisele usalduslikult sügavale silma vaatavate kodanike süüdistamine. Kõigile võiks jääda valikuvabadus ja õigus sadulasse istuda.

 
At 10:04, Anonymous Anonüümne said...

09:29
me ei süüdista neid kodanikke mitte. Vastupidi, me hingame nende tublide kodanikega ühes rütmis. Gruppetto-st on saanud Eesti asja sünonüüm.

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

Kui ükskord Kalev koju jõuab, elavad siin veel mõned üksikud eestimaalased.

 
At 12:13, Anonymous Sadulamees Erki said...

http://sport.postimees.ee/2767888/taaramae-hetkel-jaab-asi-vaid-jala-taha

Kas Reinul ei ole ikka veel nõuandjat treenerit? Mees vajab tuge. See ei ole miski ime.

 
At 12:15, Anonymous Anonüümne said...

Viimane eksib rängalt. Kõikjal Eestis saadab teid miljonite sõbralike pilusilmade tähelepanelik pilk. Aga maakeeles muidugi saab ainult Eesti Rahva muuseumis suhelda. Kui sealgi.
Kivirähk avaldas pühadeks lõbusa loo võitjatest ja kaotajatest. Ajaloos pole lkõplikke võitjaid seni veel olnud, kardan et ei tule seekordki. Võidavad need, kelle naised rohkem sünnitavad. Nii lihtne see ongi.

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

Sorry eelviimane.

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

12:15
Tundub, et te ei tee vahet eestlasel ja eestimaalasel. Katsuge süüvida.

 
At 12:58, Blogger ullarparnat said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Kena oleks lisada omapoolne lühike kommentaar. Teemal miks te arvate et seda linki tasub lugeda.

 
At 13:42, Blogger ullarparnat said...

Aga palun: Priit rääkis siin millalgi võistlustel ''lõikamisest'', kas antud juhul ka tegemist raja lühendamisega?


http://www.telegraph.co.uk/sport/othersports/athletics/london-marathon/10776487/London-Marathon-Im-no-cheat-says-miracle-runner.html

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

No ei saa ju küsimust olla. Vaheajad näitavad et mees jooksis maratoni teise pooles 3.30 per miil. Mingid amatöörid seal avaldavad arvamust et mine tea, äkki see keigar jooksiski kiiremini kui Mo Farah, sest vaata Farah on staadionijooksja ja ei suuda maanteejooksus ehk 34-aastasest aeroobikaõpetajast üle olla.

 
At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

Mehed! Kevad läheneb teie aga magate kodus. Isegi kommida ei viitsi. "Püssi alla, püssi alla" on meie sellekevadine teema.

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

See miraaklijooksja on seal naljanumber, varsematel aastatel samuti trassi õgvendanud.

 
At 21:47, Anonymous Keit said...

http://www.postimees.ee/2769042/janukovots-kiievile-verd-ei-saa-ara-pesta

Mul sama lugu, peale käblat Tabasalus oli särk verine. Pesin masinas ja käsitsi peale - ikka verine. Tuleb vist ära visata. 39€ maksis kallist raha. Aga vabadus ongi kallis. Tuleb verd valada.

 
At 08:22, Anonymous Anonüümne said...

Kes tahab verd valada siis meil siin saeveskis saab seda vabalt harrastada.

 
At 08:23, Blogger Priit Pullerits said...

Rutiinse otsingu tulemusena leidsin juhuslikult sellise nimega Saue gümnaasiumi lõpetanu:
Cäthy Grete Cabriele Kiin

Ohohooo...

 
At 08:44, Anonymous Anonüümne said...

Ma tunnen selle tüdruku isa. See mees sibulat ja küüslauku ei söö. Rohkem ei ei kommenteer.i

 
At 08:55, Anonymous Caspar-Joseph said...

üks maadlejatüdruk oli Pathricia.

Siis loeme kodulinna lehest et enim sündisid Anna, Sofia, Jelizaveta ja Rebecca.

 
At 08:58, Blogger Priit Pullerits said...

Milles probleem, 08:44 - see on kõik avalik info, see ei ole kusagilt salaallikatest ega lukkude tagant välja kougitud. Otsisin ühe inimese kohta täpsustavat taustainfot ja nii see nimi üldisest andmebaasist mulle ette tuligi. Ei mingit probleemi.

 
At 09:16, Anonymous Anonüümne said...

Selline vanasõna: Nimi ei riku meest

 
At 09:25, Anonymous Anonüümne said...

Nimi ei riku meest

aga näitab paljugi. Kuskil oli selle kohta hea kommentaar. Et Cäthy nimeks pannud vanemad loodavad et nende tütre kosib Kenneth usa-st, Willy kanadast või vähemalt Joe Iirimaalt.

 
At 10:09, Anonymous Lepo said...

Kas keegi asjatundja võiks kirjutada väikese kokkuvõtva kommi grupisõidust ja kas sealseid kogemusi saaks kasutada ka teistes eluvaldkondades - sõjanduses, majanduses, kultuuris, poliitikas, bloginduses?

 
At 10:43, Anonymous Anonüümne said...

Parimatest parimad grupisõidus saavad sbornaja kamandasse. Enamus rahvast kahjuks ei tea mis see on.

 
At 10:48, Anonymous Kaimar said...

Ajad, mil rahvas oma parimad pojad sbornaja kamandasse saatis on möödas. Täna saadetakse parimad pojad kuhugi prantsuse või belgia sahkerdajate firmadesse tööle.

 
At 11:33, Anonymous Pokkerinägu Feeliks said...

Eile joosti maailma vanim maraton:

Kopi-peist Postimehest:
Eile 21. aprillil toimus USAs Bostonis maraton, millel mälestati aasta tagustes pommiplahvatustest hukkunuid.
Siis kaotas kahe koduvalmistatud pommi tõttu elu üle 260 inimese, edastab BBC.
-----------------------------------------------------
üle 260 ??
Pange tähele ülimalt konarlikku eesti keelt. Ainsus, mitmus lootusetult sassis?

Ometigi käis Postimehe keelekorrektor Maris Jõgi presidendi vastuvõtul?

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

See oli Ansip kelle režiimi ajal rahva parimad pojad sbornaja kamandale selja keerasid, ning välismaist kapitali orjama hakkasid.

 
At 11:51, Anonymous Anonüümne said...

Korvpalluritega sama lugu. Ilma Ansipi režiimita oleks Eesti koss olümpial ja korra 1/16 finaali saanud.

 
At 12:02, Anonymous Kuimet, vana treener said...

Pange tähele asjaolu, et ilma Ansipi režiimita oleksite suusatamise kuldasid näinud nagu surnud eesli kõrvu.

 
At 12:06, Anonymous Anonüümne said...

Tänu Ansipi režiimile on teil sõbrad kodus lairiba internett

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Minu arvates puudub kommentaariumis "oma Puutin", kes selle mõttetu mullitamise peale oma autoriteetse sõna ütleks. Nö. otsad kokku sõlmiks.

 
At 13:37, Anonymous Vootele, žestivend Pärnust said...

Eile, 21. aprillil toimus USAs Bostonis maraton, millel mälestati aasta aega tagustes pommiplahvatustest hukkunuid. Toetavas õhkkonnas möödunud jooksul said neli võistlejat hakkama ka ilusa žestiga, kui aitasid üle finišijoone kokku kokkunud kaasvõistleja.
-------------------------------------------------
Ilus žest on hoopis see, et Postimees arendab ja mitmekesistab eesti keelt.

 
At 03:39, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht