kolmapäev, aprill 30, 2014

Pullerits: Kuidas ma gruppo compatto ära lõhkusin? Ja veel missuguse kiirusega!

...Ega ma päris üksinda ka lõhkunud. Aga lammutatud see sai. Jõgeva rattaralliks peab ju igasuguseid võtteid valdama õppima.

Algul on Tartu Velo Klubi gruppo compatto sõit initsiatiivitu. Arusaadav: Viljandi maanteel puhub vile tuul. Sätin end neli aastat minust vanema, tunamulluse Eesti grupisõidu meistri (seenior 3 klassis) Marko Vilipsoni kõrvale. Kiirus on vaevalt 30 km/h. Saan Vilipsonist nii aru, et tema ei saa ka aru, mis on sellise aeglase kulgemise mõte, kui grupis – just nii ta ütlebki – võib nina nokkida. Pärast Rõhut, enne Elva jõe ületust, püüame temaga gruppi pisut aktiveerida, veame ees vastutuules kiiruse 32-33 km/h peale, ent niipea, kui vedamise üle anname, kukub tempo taas endisse «auku», napilt 30 km/h kanti.

Pärast tagasipööretki ei võta grupp hoogu üles. Mis siis, et seltskonda kuuluvad paljud nimekad tegijad, nagu näiteks Klubi Tartu Maraton pealik Indrek Kelk punases Cofidise dressis, dr Leho Rips (ikkagi tõeline doktor) mustades põlvikutes, Kurmo Neemela Dünamo-sinises dressipluusis (ent ilma...), poolel maal ühinenud veel üks doktor, Rein Taaramäe kurku uurinud Priit Kasenõmm. Samuti Margus Merisalu, Tartu rattarallidel kummalisi sõiduvahendeid katsetanu. Peagi saan aru, et taas, nagu varemgi, kontrollib sündmuste kulgu Tartu Gruppetto autoriteet Jaan Veeranna.

Pärast Puhja ja Kavilda ürgoru läbimist hakkab Veeranna korraldusi jagama. Esmalt saadab teele ühe neljase kamanda. Umbes minut hiljem järgneb sellele teine. Piidlen manöövreid kõige sabast. Ma tean, et need on liiga varased minekud. Ma tean, et õige hetk veel tuleb. Ma tean, kelle selja taga tuleb luurata. Ja taas: ma ei eksi.

Kui teine kamanda on eemaldunud ligi kahesaja meetri kaugusele, juhtubki see, mida aimasin. Rohevalges võistlusdressis Paralepa-mees Steve Astok, ilmselt veel üks tulevane tõeline doktor, võtab järelejäänud gruppettost vasakule ja tõmbab hoo üles. Olin teda kogu aeg passinud ja haagin koheselt tuulde. Ainsana. Ega pea pettuma.

See minek, nagu peagi selgub, pole mingi pooleteraline susserdamine. Laskumisel veab Astok rohkem kui 60 km/h-ga, aga kui tee laugeks muutub, ei kahane ta kiirus sugugi oluliselt. Rauad paremal, surub ta stabiilselt 53-54 km/h. Sedasi kilomeetri. Vaatan tema tuulest, et eesmine kamanda, kuigi seal liider pidevalt vahetub, ei lähe sugugi kaugemale, vaid tuleb pigem lähemale. Astok veab sedasi, 53-54 km/h, ka teise kilomeetri. Eesmine kamanda, vahetades vedajaid, tuleb veelgi lähemale. Astok veab 53-54 km/h-ga ka kolmanda kilomeetri. Näen, et kõige esimene kamanda laseb kõige ees vist jala sirgu. Aga Astok veab edasi, stabiilselt 53-54 km/h, ka neljanda kilomeetri, kui teine kamanda samuti lõpuks tee ääres kildudeks pudeneb.

«Kurat, sa oled hull mees!» hüüan Astokile, kui tuulevarjust nina välja pistan ja ta kõrvale tõmban. Ja mis te arvate, et tal on keel ripakil või? Ei, ta ainult naeratab. Umbes nii, et ahh, sai veidi kiiremini sõidetud.

Õhtul vaatan telerist, et poolakas Michal Kwiatkowski (vasakul), elukutseline, saab eraldistardirattal Tour de Romandie 5,57 km pikkusel proloogil keskmiseks kiiruseks 52 km/h. Tanel Kangert kaotab talle 18 sekundit. Ja siin, avatud liiklusega maanteel, Eestimaa tuulte möllus, arendab üks tavaline eesti noormees, kes on enne seda sõitnud üksinda tunni ja grupis veidi rohkem kui teise tunni veel otsa, neli kilomeetrit Kwiatkowskist suuremat kiirust.

Aga erinevalt Kwiatkowskist, ja ammugi erinevalt kahest kohalikust kamandast, ei kavatse me Astokiga edaspidi tirri lasta. Võtan vedamise korraks üle, tõmban meid enne Rõhut tõusust üles ja ponnistamise lõpetanud kamandadest hooga mööda. «Poisid, aitab küll!» hüüab keegi, kelle selja taha jätame.

Ei, ei aita. Just siis, kui teised on end kurnatuks pedaalinud, tuleb minna kontrasse. Niipea, kui tõusust üles saadud, tõmban hoo 44 km/h kanti ja annan varsti juhtkoha taas üle Astokile. Ta on mullusega võrreldes talvel jõusaalis tõesti kõvasti tugevamaks saanud. Ta viib kiiruse 47-48 km/h peale. Veab poolteist-kaks kilomeetrit. Siis jälle minu kord – kergel, umbes protsendisel tõusukaldel. Siiski suudan hoida seal tempot 42-44 km/h vahel. Selleks ajaks saab selgeks, et isegi juhul, kui tagumised peaks organiseeruma ja jalad kõhu alt välja võtma, läheb neil meie püüdmine enne Tartut raskeks.

Mäletan ühte mullust sõitu, kus Astok sel samal maanteel enne Elva jõe ületust üksinda grupil eest kihutas. Ta sai mitmesajameetrise edumaa. Grupile tuli elu sisse alles Haage kandis, kui oli näha, et Astoki tempo ees ei raugegi. Siis keriti kiirus grupis 41-42 km/h kanti ning tänu kilomeeter enne Tartut korraldatud «tagumikud sadulast!» massiivrünnakule saadi Astok enne Taaralinna piiri viimaks kätte.

Ent sedapuhku on me hoog kahekesi suurem kui tollal tervel grupil. Ja see ei kavatsegi maha käia. Hoopis vastupidi. Kui Astok kolm kilomeetrit enne Tartut vahetuse üle võtab, seal, kus asfalt veidi hüplikumaks ja krobelisemaks muutub, kerib ta kiiruse jõuliselt taas 50 km/h-ni. Jah, 50 km/h-ni. Mis siin salata, see on juba liig. Ta saab järsku veidi rohkem kui meetrise edumaa, ja ehkki püüan seda meeleheitlikult kinni tõmmata, osutub vahe fataalseks. Ta saab eest minema. Nagu Rein Taaramäe Türgi velotuuril Adam Yatesi eest.

«Oleks iga trenn selline...» lausub Astok mulle viimase 17 km kohta, kui on mind enne Ringteele keeramist järele oodanud. Jah, nina nokkimiseks nii kiirel sõidul küll aega pole.

Gruppetto jääb kus see ja teine. Jõuame teha Supilinnas veel rahuliku tiiru ja rünnata Jakobi mäe tõusu – ma parem ei räägi sellest, millise mängleva kerguse ja meeletu kiirusega, vähemalt 30 km/h, sadulast tõusmata, Astok sellest üles kihutab – ja kulgeda seejärel veel üksjagu Tallinna suunas, kui gruppetto viimaks vastu vurab.

Loodetavasti tuleb Vilipson, Eesti meister, ka meiega järgmine kord kaasa ja saab veelgi kõvema sõidu.
******
Utah State Highway 128, Moab, Utah, 23. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1 ja 2: Liege-Bastogne-Liege ühepäevasõit 27. aprillil. Fotode autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Sergio Paulinho (Saxo Bank Tinkoff Bank) ronimas 2012. aasta Tour de France'i 16. etapil Pau - Bagnere de Luchon üles col de Peyresourde'st, kannul Rein Taaramäe (Cofidis). Foto autor: Pete Goding / Press Association Images / Scanpix
Foto 4: Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) võitmas Tour de Romandie proloogi Asconas Šveitsis. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 5: Jan Bakelants (Omega Pharma) veab Liege-Bastogne-Liege ühepäevasõidul järgnevaid üles La Redoute'i mäest. Foto autor: GodingImages / Press Association Images / Scanpix
Foto 6: Giampaolo Caruso (ees, Itaalia, Team Katusha) ja Domenico Pozzovivo (Itaalia, AG2R La Mondiale) ründavad Liege-Bastogne-Liege ühepäevasõidul. Foto autor: AFP/Scanpix

112 Kommentaarid:

At 18:34, Anonymous Anonüümne said...

Eks see ole aja märk, gruppettost on tasahilju saanud kamanda, võiksid veel mainida, et Astokiga olite te atrõõvis.Ei me ette tea...

 
At 19:46, Anonymous Anonüümne said...

Enneaegse ejakulatsiooni all kannatavat 1/3 eesti meestest, ütlevad arstid.
Jõgeva rattaralli toimub 24. mail.

 
At 19:50, Anonymous Anonüümne said...

Mida need spidomeetri näidud näitavad? Mitte midagi. Ma tegin 165 pulsiga trenni. Kõva? Pullerits oma kiirusejälgimisega on langenud samasse auku kui pulsomeetri fännid (keda ta ise sõimab).

 
At 20:13, Anonymous Anonüümne said...

Viimased postitused on kantud grupetto-teemast, mida mõned omasooiharad on ära kasutanud oma märgade unistuste täitmiseks. Kui blogipidajale sellised kommid meeldivad, andku minna, klikke ju koguneb.

Tänane uus grupikapostitus aga ajas ärevaks, sest olin juba eile saanud signaali, et täna tuleb! Ja tuligi!!! Grandmaster PP lõhkus grupi ära just siis, kui grupp oli lõpetanud kamanda-treeningud ning asus lõdvestavalt Tartu poole teele, ise veel omakeskis Pulleka rünnakut kommenteerides, et eks homme saame lugeda, kuidas PP kõigile särgi püksi pani!

Palju õnne, PP, tõsine saavutus, mahasõitu tegeva grupi lõhkumine! Braavo! Biiisss!!

 
At 20:18, Anonymous Дениска said...

Охуительная покатушка!
Пуллеритс - здоровенкий старик.
И блог хорош. У других как
Кэба и Холден, куча скучной
хуйни. А здесь - ничего!

 
At 21:56, Anonymous Anonüümne said...

20.13 tänan selgitava kommentaari eest. Ma aimasin kohe, et tegelikult oli sündmuste areng natuke erinev sellest, kuidas pullerits seda nägi. samas stiilis kirjutas ta ka oma eelmise aasta Jõgeva rünnakutest, kus kogu grupp muigas ja lasi priidul 30 meetrit pundi ees sõita. Mees pärast kirjutas kuidas ta grupi ees lammutamas käis ja peaaegu oleks eest ära sõitnud.

 
At 23:35, Anonymous Anonüümne said...

Häbi oleks viibida Pulleritsuga samal võstlusel. Sest kerget-lennukat minekut vanal ei ole ja elab minevikus oma nooruspõlve saavutuste najal.

 
At 00:23, Anonymous Anonüümne said...

Eneseupitamine viitab kerjuslusele.

 
At 02:17, Anonymous Uuno, kogemustega rattamees said...

Pulleritsul on esmaklassilised võistlusratturile vajalikud tahtelis-moraalsed omadused. Iseloomulik on, kuidas grupp ja kamandades sõitnud mehed üksteise järel murdusid. Mitte niivõrd füüsiliselt kui tahtejõu poolest. Kõrget võitlusvaimu pole mitte igale maanteeratta selga istujale nii palju jagunud kui Pulleritsule. Rääkimata dolbajoobidest, kes siis Pulleritsu maha tegemas käivad.

 
At 10:19, Blogger Priit Pullerits said...

No nii, 20:13 ja 21:56 ja ka 23:35 annavad end enese teadmata välja ja ära. Mehed on ärevuses, see on selge, sest näete, siin püüavad nad ennast veenda minu mahategemise kaudu, et neil on kõik korras ja kontrolli all. Aga ei ole. Et nad sellest aru saaksid, kordame põhipunktid üle:

1. Teised sõitsid neljases kamandas, mina sõitsin kaheses kamandas.
2. Mu kahene kamanda sõitis kihutades sama pika maa, kui neljased kamandad.
3. Meie kahese kamanda kiirus oli suurem kui kahel eesmisel, seda oli näha sellest, kuidas me noile järjest lähemale jõudsime.
4. Erinevalt kahest eesmisest naljasest kamandast, ei lasknud me kahene kamanda pärast 4-5 km läbimist tempot alla ega jalga sirgu, vaid me sõitsime hooga edasi.
5. Me kahene kamanda sõitis lisaks veel umbes tosin või kuraditosin kilomeetrit ehk kokku vähemalt kolm, kui mitte neli korda rohkem kui kaks eesmist kamandat.
6. Ma ei saa aru, milleks oli teistel vaja jalga nii väikse sutsaka järel sirgu lasta??? Kas tõesti rohkem ei jõudnud?
7. Ja milleks oli kahel esimesel kamandal vaja hakata nn maha sõitma? Kas nood 4-5 km võtsid tõesti nii läbi, et kohe oli vaja hakata lõdvestust tegema?
Lühidalt: kui trenni teha, siis juba korralikult, niisama lühikesi sutsakaid võivad teha noored verisulis täkud. Aga TVK gruppo compattos (ma ei taha sugugi, et sellest jääb iga kord järele ainult gruppetto) on enamik soliidses eas tublid ja elukogenud mehed, ma usun, et nende võimed kannatavad ka pikemad uhamised välja. Võtkem end kokku, mehed!

 
At 10:57, Anonymous Anonüümne said...

väga raske on aru saada, keda sa kamandad(a tahaksid). teeb nüüd nii et paneb asja ühte neljasõnalisse lausesse.

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

Ei teee sind keegi maha, aga võiksid oma laiamise "spordiblogis" ära lõpetada, sest teed teisi maha pidevalt.

 
At 12:29, Anonymous Anonüümne said...

Rahu, ainult rahu! Milleks närvi minna? Priit on kirjutanud väga lahedad ja inspireerivad reportaazhid, parimad, mis Eesti spordiajakirjanduses leida on. Ja minu arust on ta kõigisse teistesse ka suhtunud lugupidavalt, näiteks hr Vilipsoni, või vähemalt neutraalselt, näiteks loetelu lõigus, kus minu arusaamise järgi on viisakalt jäetud omade osas mainimata, et üks mees sõitis ilma kiivrita. Kui keegi räägib mahategemisest, siis see on küll tema nihestunud arusaamise vili, mis ekssiteerib ainult tema peas. Priit, jätka samal moel, nii on lahe ja huvitav! Ära muutu maotuks, nagu mõni teine s-blogi.

 
At 13:16, Anonymous Anonüümne said...

ESTL-i (amor.ee) möga ja selle kuulamine on isegi pededele vabatahtlik, ning järelikult pole koolide õppematerjal. Oma jura saavad nad ajada ainult seal, kuhu kutsutakse, kuid koolidesse eriti ei kutsuta, kuna pedekoolitus pole õppekavas. HTM on oma pedefoobsusehirmus kogemata kinnitanudki, et nad seda möga karistamatult levitada tohivad. Seda pedestunud jura aetaksegi tegelikult pededele, et nad teineteise perseid puhta ribadeks ei rapiks, sest nende paikamine läheks Haigekassale kalliks. Muidugi lisandub ka kartus pedefoobseks riigiks/asutuseks/arstiks/etc. tembeldatud saada.
Kõigile normaalsetele inimestele teadaolevalt on igpasugune peeseks, hoolimata kõikvõimalikust pedestunud mölast, niivõrd ilge, räpane ja terviseohtlik perverssus, millega tegelevad ehk vaid üksikud, eriliselt väärakad pervarid. :D

 
At 13:47, Anonymous Anonüümne said...

Oma blogis on igaüks Hemingway.
Seejuures kehaliselt oi-oi-oi kui triksis, traksis.
Väline mulje võib aga olla petlik. Obama nõuandjad rahustasid, et Putin on lõdva ja nagu passiivse kehahoiakuga. Et sellisest pole ohtu. Ei tabanud ära, et võitluskunste harrastanu ongi lõdvestunud hoiakuga. Ja Venemaa kultuuriruumis lõdva olekuga demonstreeritakse, kes on meeste hiearhias boss.
Putini nõuandjad seevastu tabasid ära, et afropresidendi livree ja sirge rühi taga nagu mingi sisemine ebakindluse vari.. Tulemuseks massiivsed valearvestused ja tohutu peavalu kogu maailmale Ukraina näol.
Rattaspordi juurde tagas tulles aga juba 07.05.2014 toimub Jüris selline väääike rattasõidukene nagu Aerobike Filter Time trial in pairs. AInult 22 km. Pole vist probleem paarimehega kohale tulla ja *võistlusolukorras* selgeks teha, kes triksis-traksis teener, kes tõeline autoriteet ja peremees.

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Õige! Kui Astok-Pullerits väidavad, et on nii head, siis las tulevad ja kinnitavad seda Jüri TT-l 7. mail.

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits on tüüpiline chickenhawk, nagu üks New York Times'i lugeja, küll veidi teises kontekstis ütleb.

 
At 15:11, Anonymous Anonüümne said...

Jõgeva Rattaralli km kolm = Pullerits/Astok grupetto

 
At 16:01, Anonymous Anonüümne said...

Hahahaa, päris äge, selgelt on näha, et osa tüüpe on ikka väga närvis ja ärevil. Hirm on meestel krae vahel, seepärast nad siin prõõkavadki ja lahmivad. Ma oleks ka nende nahas väääga murelik. Tänavune seis on hoopis teine mis mullu...

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

PP trennid Mandri käe all kannavad vist vilja

 
At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

Astok on hetkel siis nii kõva, et Froome, Nibali jpt ei saa talle eraldistardis hetkel vastu. Lahe oleks kui Astok saaks Girole peale, võtaks mängeldes suuri tõuse 30 km/h, nii et grupettost on ribad järel. Froome ainult iniseks ja kogu Sky tiimi oleks segaduses.

 
At 17:25, Anonymous Anonüümne said...

http://www.postimees.ee/2779882/oiguskantsler-kontrollis-kas-jouluvaheaja-pidamine-on-pohiseadusega-kooskolas


Hakkab pihta!

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

"Froome ainult iniseks..."
See on peris hea, 17:15 :)
Aga Eesti ongi kõvu mehi täis ja siin pole imestada midagi.

 
At 18:26, Anonymous Anonüümne said...

Froome ainult algult veidi iniseb. Pärast harjub ära.

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Viljandis täna Slaavi pidupäev. Meeste pjedestaali neli kõrgemat kohta: Roman, Sergei, Nikolai, Ilja. Naistest Jekaterina. Lisaks prl Boikovilt äsja 100 km Eesti rekord. Palju õnne! Aga mõtlema paneb küll, sest paljudel aladel on eestlaste seis veel palju nadim. Kauaks eestlasi kui rahvust?

 
At 21:02, Anonymous Anonüümne said...

... kui täna olite kamanda ja atrõõvis, siis homme on Pullerits na velosipede. Jah-jah na velosipede.

 
At 21:55, Anonymous Anonüümne said...

http://www.sportos.eu/ee/et/premium-7-temposoidu-karikasarja-i-etapp?action=&result_id=473

Astok 24. koht

 
At 22:06, Anonymous Anonüümne said...

No Pullerits peaks siis Time Trial'is olema kindlalt Eesti esimese 100 sees taseme poolest

 
At 00:08, Anonymous Anonüümne said...

Homme siis kõik Taaramäele pöidlaid hoidma! Homme on liidrisärgi osas kõige otsustavam mäefinišiga etapp.

 
At 08:04, Anonymous Anonüümne said...

Priit, palun selgita kuidas Astok ühel päeval tõmbab trennis kilomeetrite kaupa kiirusega 50+ kmh ja teisel päeval võistleb sarnasel distantsil, aga kiiruseks koguneb hädised 37 kmh. Sõitis tühjade kummidega ja hoidis pealt kinni?

Jutud sellest kuidas te trennis hullult kuuma annate ja sõidate kiirustega, mis ka maailma tipud häbisse jätab on ilus muinasjutt.

Trennis kahjuks maailmameistritiitleid ei jagata.

 
At 09:15, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas ma sadulast sittusin ja veel missuguse hoo pealt.

 
At 09:23, Anonymous Anonüümne said...

Astok saab Tuisu käest 10,5 kmga 2 min. Tuisk on hea, kuid temast on nii mitmedki rattaharrastajad ja triatleedid kiiremad TT.s, kes paneksid 30-45 sekki paki ära. Viimased omakorda saaksid Kangertilt Taaramäelt sellisel distansil ca 1 min ning kellele oma korda paneksid, Cancellara, Martin, Froome, Rogers 45 sekki sisse. Et mis kuradi pläma sa kirjutad 54 km/h trennitempodest. Kuskil on jube suured käärid. Astok saaks Froomelt sisse 5 min sellise distantsi peale.

 
At 09:27, Blogger Priit Pullerits said...

21:55 ja 08:04 - kui Taaramäe saab ka koha 100+, siis ju teate isegi, et kahe päeva pärast võib ta kõigile pika puuga panna.

19:52 - rattasõit on Eestimaal puhtalt veel eesti meeste ala. Ma ütlen, et ei ole mõtet selle jooksuga jännata. Jätke jooks kus see ja teine, nagu mina jätsin, tulge eesti meeste poole üle ehk hakake rattasõitjaks!

 
At 09:30, Blogger Priit Pullerits said...

09:23 - teie teoreetiline matemaatika ei maksa tuhkagi. Minu loo ja esitatud faktide aluseks on empiiriline, reaalne materjal. Mis mõte oleks mul siin bluffida? Mitte mingit mõtet poleks. Liiati oli ju trassil tunnistajaid ees ja taga küll ja küll.

 
At 10:02, Anonymous Anonüümne said...

Eks allatuult ja langeval profiilil saab ikka 54 kergelt kätte :). Puhas empiirika ju.

 
At 10:07, Anonymous Anonüümne said...

Aga ma panin mõni aasta tagasi Kalevipojal Laiuse mäest MTB-ga alla 79 km/h. Oma sadakond meetrit. Oleks kallak pikem olnud.......

 
At 10:27, Anonymous Anonüümne said...

"Las koer haugub, karavan liigub edasi"

 
At 10:39, Anonymous Anonüümne said...

Empiirikuid, sensualiste ja positiviste loeti viimati valgustusajastul, nüüd ei tarvita neid tarkusi peale esimest kursust enam keegi. Teiste sõnadega - kõik, mis ei jõua eraldisõidu protokolli, on tuulte tõmmata-lükata jutt.

 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Pedaaliv ajakirjanik käib faktidega vabavõitu ringi ja lisab värve. Ärgem olge talle selle eest pahane.

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Malatsõ rebjaata! Tartuskaja kamanda super! Taaramjäe toze maladets!

 
At 11:44, Anonymous Anonüümne said...

Never underestimate the sturdy buddies covering your back when forming kamanda out of a clunky gruppetto

 
At 12:07, Anonymous Big Snuss said...

Our kamanda beats your clunky gruppetto any time

 
At 12:22, Anonymous Anonüümne said...

Vaid eraldistart näitab kas mees on väärt kamanda liikmeks tõusma, või jääb elu lõpuni gruppettosse tilbendama.

 
At 12:23, Anonymous Anonüümne said...

Õige. Eraldistardis tuleb välja mehe õige sisu.

 
At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

Our kamandos are the best round the Baltic sea!
Estonian Ciclismo Family

 
At 12:51, Anonymous Varnadsky said...

Poolakaate kamandad on paremad. Leedukate käest saate ka kotti.

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Don't mess with the Estonian Ciclismo buddies, they remember your face

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

tell farewell to yer Papa and Mama after messing up with the Estonian Ciclismo buddies

 
At 13:15, Anonymous Beker said...

I will

 
At 13:48, Blogger Priit Pullerits said...

Möla maha! Mis, kas gruppo compattos ka nii vabalt suud pruugite või? Või on siin tõesti ainult gruppetto vennikesed koos?

12:23 - just nii! Mul oli terve kevade iga trenn eraldistardist, kuni liitusin paaril korral gruppo compatto kogemuse saamiseks Velo Klubi Gruppettoga. Aga sealt olen ka kahel korral teinud eraldistardi ja minema pannud. Kes tahab end minuga võrrelda ja konkureerida, siis start on Tammsaare 4 eest, sealt Vaksali tn kaudu Tuglase tn-le, siis mööda Tallinna maanteed Kärevereni, siis sealt läbi Kärkna Jõgeva maanteele, kus vahetult enne Tartu piiri pööre Jõhvi poole, siis 3 km pärast paremale Raadi peale ja sealt üle Emajõe silla mööda Laia tänavat ja Jakobi mäge üles ja sealt Tuglase ning Vaksali tn kaudu stardikohta tagasi - 1:21.18 on target time. See on teile teie eraldistart, ligi 45 km, mitte mingi 22 km Jüril või mu säärane tundmatu. Lööte mu aja üle - siis räägime edasi. Muidu on te jutt üks suur mula, ei enamat.

 
At 14:00, Anonymous Sass said...

Kahjuks jah, mölisema olen kange mees aga Priidu ringi ära ei sõida. Kahest tunnist jääb väheks, target aega pole mõtet püüdagi. Eks ma siis katsun vähem suud pruukida.

 
At 14:13, Anonymous Jokits, estonian ciclismo buddy said...

Better not to mess and write flimsy commentaries. We keep long hatred.

 
At 14:56, Anonymous Anonüümne said...

Väntama olete kõvad mehed, aga kui laudast sõnnik vaja välja visata, siis ei ole teid kuskil. Mitte mehed, vaid fuffettod, vaat mis.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Keegi katsub meie tsiklismo poistega tüli norida. Kui kätte saate, tehke tuul alla.

 
At 15:32, Blogger Priit Pullerits said...

Nii paljud mehed on siin hukka mõistnud kadakainglise nimesid, aga nüüd on kõik uhked oma esto-Englishit demonstreerima. Aru ma ei saa...

Hinnatud ainult asjalikud kommentaarid, mis fakte esitades panevad konkurente kukalt kratsima, ajavad neid ärevaks, tekitavad motsivatsiooni jne, mitte niisama tühja plära ajamine.

Kas teeme täna õhtul ka mõne kõva tempoga ringi?

 
At 16:03, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäe jäi 1 sekundiga oma särgist ilma.

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Tühja pläma on siin vähe. Päris asjalikud küsimused, kas keegi Türgi tuuri seisu teab? Mul ei avane ei delf ega postimees?

 
At 16:08, Anonymous Anonüümne said...

Hakkas liiga vara oma blogis hõiskama. Et see mees ka ei õpi.

 
At 16:29, Anonymous Anonüümne said...

Milles probleem, 16:08? Tuur pole veel läbi, kui on kõvem, sõidab uuesti mööda, kui ei, siis 2. sellises seltskonnas pole ka üldse paha. Vastupidi, üle ootuste, absoluutselt kõigi jaoks, ka Vaderile endale.

 
At 16:41, Anonymous Anonüümne said...

Aitab klounaadist!
Pullerits (13:48),
Kas liiklus on suletud?
Kas ohutus on tagatud?
Kas kiirabiauto on rajal?
Kas spordiürituse korraldamiseks luba on võetud? (Võib peab seda minema Tartu Linnavalitsusest nõutama)
How about weather? Me ei mängi mingit kirimalet jne
Kokkuvõttes, võistlus on võistlus, mingi nurgatagune kihutamine omapäi ja erinevatel aegadel on naeruväärne.
Jüris 7. mail. 22 km, paarimees kaasa.

 
At 16:45, Blogger Priit Pullerits said...

Need küsimused, 16:41, on pehmodele ja lödipükstele. Kui tahate mingit lasteaiavõistlust teha, siis korraldage ise. Te olete nagu mingi hale lääne vennike, kes ei julge, ei saa, ei taha, ei söanda... mage.

Kuhu kadus Reinu sekund? Poleks olnud vaja võidukal etapil liiga vara käsi püsti tõsta, vaid ikka täiega üle lõpujoone kangutada ja alles siis triumfeerida. Oleks ta nii teinud, oleks seis praegu vähemalt viigis.

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

Samamoodi oleks tänane võitja võinud oma GC esikohast tänu liiga varasele triumfeerimisele ilma jääda.

 
At 17:05, Anonymous Anonüümne said...

Yates-il on praeguse seisuga 5290 võistluskilomeetrit Vaderi 3196 vastu.

 
At 17:06, Anonymous Türklane said...

Sekund sekundiks. Palju olulisem on näha, et mees on tagasi ja ka kõige sügavamal punases suudab kuuenda päeva lõpus veel korralikult kiirendada ja mis peamine - KESTAB jälle! Palju mehi ette suutis jäädagi?
Kuus päeva on tõestanud, et Vader on sisuliselt parim ronija tuuril, täna oli aga Yates'il tiimi tugi nii kaua kui vaja, Vader pidi aga viimased 4 km kõik rünnakud üksi katma... Sellise allajäämusega saada ainult 7 sek näitab ennekõike mehe tugevust hetkel.

 
At 17:23, Anonymous Anonüümne said...

Värsked muljed:
http://blog.paf.com/ratta-rambo/2014/05/02/kuues-paev-turgis/#comments

 
At 17:26, Anonymous Anonüümne said...

Jüri on Tartust tulles kohe enne Tallinnat paremat kätt. EJL litsentsiga ajamõõtjad. Aerobike-i kindel korraldus, korralikud auhinnad. 22 km TT. Õige mees on kohal.

 
At 18:06, Anonymous Anonüümne said...

on oht, et järsku ilmub lauale nii suur patakas tudengite töid parandada, et tallinna mnt enam aknast kätte ei paista. ja tuulde kadunud ongi..

 
At 20:44, Blogger Priit Pullerits said...

Täna oli päris külm ja vastik tuul, aga tegin 45 km rahulikult 1:23.35ga, keskmine 32,3 km/h. Lõpus linnas sain rahet, Jakobi mäel käis juba suss all ringi, väike hirm oli, et ega külge maha pane. Võtsin väga rahulikult.

 
At 21:27, Anonymous Anonüümne said...

Romandia tuuril oleks tahtnud näha täna lõpuduelli Froome Astok, kuidas mehed tõusul oleks üksteise alla vajutanyd, kord Froome kird Astok sentimeetri jagu ees, Nibali kauguses jalad saiad all inisemas. Nüüd oli keegi Spilak hoopis, isegi Nibali jäi maha esimesest kahest.

 
At 09:45, Blogger Priit Pullerits said...

Vaat see on skandaal meie mängumaal. Peaaegu nagu omal ajal Ansip TMil:
Üleeile numbri 899 all ümber Viljandi järve jooksnud peaminister Taavi Rõivas pidanuks sportlikku taset arvestades startima neljandas rühmas, kuid tõsteti korraldajate loaga märksa paremale positsioonile, kirjutab Postimees.
Rõivas sai järvejooksule lähte paremuselt teises grupis, kuhu peaksid stardijärjekorra kujunemise reeglite põhjal kuuluma võistlusnumbrit 151–300 kandvad jooksjad. Soovi korral võinuks valitsusjuht rajale tuisata ka 150 kiireima võistleja seas, kuid sellest võimalusest ta loobus. Taavi Rõivas lõpetas jooksu 631. kohaga.

Mis arvate?

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

Näotu ja maotu lugu see Rõivase susserdamine jah.
Oleks mees siis oma stardikoha välja jooksnud, võiks veel kuidagi aru saada (samas mittesportlasele erandi tegemine jääb ikkagi mõistetamatuks - paljud PMst kiiremad pidi reeglite kohaselt ju tagantpoolt startima), aga praegu on veel eriti mage seis: mees soovis õhinaga minna ja tulemust näidata, paraku polnud aga piisavalt rammu ning välja kukkus tavapärane kõvatamine - nagu ikka. Mage.

 
At 15:04, Anonymous Anonüümne said...

Korraldajal on õigus teha stardigruppidesse paigutamisel erandeid.
Probleem ei ole mitte selles, et osalejad endale eeliseid kauplevad, vaid organisaatorite suutmatuses omakehtestatud põhimõtetest kinnipidada.
See, et igasugu Rõivad ja ka Teie Priit Pullerits, endale eelisõigusi kauplevad on laiaslaastus tavapärane. Korraldajal ehk siis spordivõistluse kontekstis ülimal õigusmõistjal peab olema piisavalt meelekindlust igasuguste eelisesoovijate tahtmistele vilistada. Olgu selleks siis kas peaminister hr Taavi Rõivas, lugupeetud ajakirjanik ja õppejõud hr Priit Pullerits või minusugused kuulsusetud tossikesed. Nende viimastega on jutt muidugi lühike, mingit juttu ei olegi. Nemad teavad niigi kus on nende koht. Ja ega neil pole ka piisavalt mune, et julgeks minna jutule.
Kuid eks see ole ka üks neist põhjustest miks ühest saab peaminister, teisest ainult ajakirjanik ja enamusest ei saa midagi. Nemad jäävadki ajalooürikutesse kirjapanemata.

 
At 19:10, Anonymous Anonüümne said...

IRL "Postimehe" vanemtoimetajalt "telliti" RE Taavi Rõivas.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei heidaks niivõrd ette korraldajale, kes selliseid erandeid peab võimalikuks teha, kuivõrd peaministrile, kes ei taju vähimalgi määral, mis on peaministri roll sellisel spordiüritusel. Peaminister peaks distantsi läbima väärikalt vastavalt oma võimetele, mitte kangutades 700-nda koha piirimail. Ja seda veel mitteettenähtud stardigrupist. Peaminister peaks tegema tõsiseid etteheiteid treenerile, kes läks peaministriga kooskõlastamatult küsima peaministrile soodusnumbrit, ja otse loomulikult tulnuks sellisest numbrist peaministril viivitamatult keelduda.

 
At 20:36, Anonymous Anonüümne said...

15:04: "Nende viimastega on jutt muidugi lühike, mingit juttu ei olegi."
Hästi öeldud, nii on. :D

 
At 20:47, Anonymous Anonüümne said...

"Ma ütlen, et ei ole mõtet selle jooksuga jännata. Jätke jooks kus see ja teine" -- Priit Pullerits vastuseks kommentaatorile, kes ümber Viljandi järve jooksu teemat üritas üles võtta.
See oli EILE 9:27 (kerige ülespoole).
TÄNA 9:45 on ajakirjanik Priit Pullerits aga ümber Viljandi järve jooksu 2014 finišiprotokolli põhjaliku uurimise ette võtnud. Talle on nimelt tulnud pähe kontrollida, kas kõik võistlejad olid ikka õigesti stardigruppidesse paigutatud. Selle väljaselgitamiseks muidugi ei piisa finišiprotokollist - vaja on välja otsida eelmiste aastete protokollid ja arvutada, arvutada, arvutada... Ja oi-oi-oi, mis sealt välja tuleb. Küll on ajakirjanik Pulleritsul hea vaist! Lausa suurepärane.
.. Ja siis imestatakse, miks inimesed peavoolumeedia tellimised üles ütlevad.

 
At 21:08, Anonymous Anonüümne said...

20:47, said talgutel haluga vasta pead või kuidagi nii?

 
At 22:09, Anonymous Kaštanov Valerij said...

20:47 sovsem opuhh
A vaabše Priit maladets! Horošo risuujet. Tak deržat!

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

Škandal goda! Premija Bonniera uzhe v karmane! Khorosho rabotaet Pullerits!
20:47

 
At 08:20, Anonymous Karvajalg Harku vallast said...

Täna on hea gruppetto ilm õues. Ise jätan täna sõidu ära, kotid külmuvad ära. Aga Teie andke kuuma.

 
At 08:37, Blogger Priit Pullerits said...

Kommenteerijad, nagu ikka - paljud teist eksivad. Eriti 20:47, kes tõmbab kahjuks veel teisi ka valele teele. Seda Rõivase eelisgrupist startimist ei avastanud mina, see, nagu siin viitasin, oli Postimehest võetud info - lugege meinstriimajakirjandust, siis saate ka ise kursis olla asjadega. (Aga muidugi, üks tarkpea peab õigeks meinstriimajakirjandusest loobumist ja elamist ilmselt oma kuulujuttude ja väljamõeldiste maailmaas - mõne inimese lollus on ikka piiritu ja tobe viha üüratu.)

08:20 - täna tuleb kähku sadulasse hüpata, läänest (sic!) tuleb vihm ja lörts peale. Eile pidingi piirduma ainult 49 km-ga, õhtul, kui tahtsin teist sõitu teha, läksid olud veidi nihu. Igatahes praegu on Tartu kohal sinine taevas ja päike sirab. Anname minna!

 
At 13:00, Anonymous Anonüümne said...

Priit, sa oled ikka nii kõva mees rsk.

T.

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Priit on karm mees jah. Teeb ja jõuab ja peksab tossidele mõistust pähe

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

Tänasel Romandia tuuri lühikesel eraldistardil poleks Astokile, mis me temast enam räägime, vaid isegi Priit Pullerist oleks loputanud Froome ja Martinit. 18 km ja keskmine kiirus 44,6 km/h Froomelt, no täielik nalja tempo ju. Kangert ainult 42,7 km/h, õudne, piinlik hakkab, kui loen kuidas kroonimata eraldistardi mehed trennis mängeldes selliseid kiiruseid hoiavad.

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

http://www.ohtuleht.ee/578321/vaapo-vaher-aastal-1998-eesti-sport-sureb-oige-pea-eesti-jalgpall-asetab-ta-hauale-parja

Mida arvab Hr. Pullerits antud kirjutisest?

 
At 18:43, Anonymous Anonüümne said...

Eesti omanäolise, soome-ugri kultuuri edenemine ei ole hr Pulleritsule kunagi korda läinud. Temale on jalgpall okei. Ainult see peab ameerika jalgpall olema.

 
At 18:54, Anonymous Svante, pallivõlur said...

Lugesin minagi. Väga segane kirjutis, väga segane. Ei saagi täpselt sotti missugused V Vaheri 1998 kommid ja missugused tänased.

Pigem on jalgpall ise surnud. Seda näitab ilmekalt 2:0 Gibraltariga. Mängigu Lätiga, aga ei, ikka peab kuhugi kaugele lendama ja otsima Fääri saared, Islandi, Andorra jms. euroopa peksupoisi vastaseks. Mida see näitab? Argust ja kehva taset. Olen jätkuvalt arvamusel et jalgpall on eestlase genotüübile liiga kiire mäng. Eesti mees on suur, kohmakas, mõtleb aeglaselt. Tänapäeva jalgpall on kiiremini eest ära läinud kui meie rahvusmansa tase järele jõuab. Tarmo Männiga oli veel mitu pikka aastat stagnatsiooni. Mitte midagi ei juhtuks kui Eesti lõpetaks endale häbi tegemise ja katkestaks rahv tassemel jalgpalli mängimise. Kes tahab seda jalgadesse peksmise mängu harjutada, palun väga, tehke MTÜ ja veeretage nahast kera palju kulub.

 
At 19:05, Anonymous Tõivet, sepa poeg said...

Õhtuleht:
Jalgpall on teinud järjepidevat tööd, et suhestada end Eesti ühiskonnaga: koondise mängudele kutsutakse tuntud ja austatud inimesi teistelt elualadelt mängijatega kätlema ning nendega tehakse intervjuu, mis avaldatakse jalgpalliliidu koduleheküljel. Eesti hümni esitavad tuntud artistid. Koondise särkidel on põhimõtteliselt kirjas "Eesti",....
------------------------------------------------------------

See "suhestamine" on täielik pornograafia. Vaatsin minagi silm punnis kui THI, Eveliina ja Pohlak maitsetutes bušlattides käisid "kätlemas". No mida? Tüüpiline eesti potjomkini küla. Et kui tv-s jalgpalli koos tuntud inimestega (nagu Evelin Ilves) näidata, siis võtab ühiskond vuti omaks. Asjatu vaev. Ei ole see eesti ühiskond nii napakas veel midagi.
Vaid see on pluss et kiri särgil on eesti keeles. Päris mitmed riigid on viimasel ajal kirja oma keelseks teinud. Kergejõustikus.

 
At 19:11, Anonymous Anonüümne said...

Jah kardavad mängida Uruguay, Brasiilia, Portugali, Rootsiga, Tsiiliga, Türgiga sõprusmänge :D

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Ma saan aru küll, et Priit on kõva ja loputab trennipoiste grupettot!

Ainult sellest ei saa aru, et miks ta ennem treeningu algust ei uuri (näiteks Veerannalt), et mis algava trenni eesmärk on? Nii kasvabki järjekordne trennide maailmameister, kes ennem võistlusi vaikselt kustuma pöördub ...

 
At 21:13, Anonymous Anonüümne said...

Priit loputab mitte ainult kruppettosid, vaid ka kamandasid. Saate näha!

 
At 22:38, Anonymous Anonüümne said...

Olen jätkuvalt arvamusel et jalgpall on eestlase genotüübile liiga kiire mäng. Eesti mees on suur, kohmakas, mõtleb aeglaselt.
-----------------------------------
Sellist jama on raske isegi kommenteerida. Tegu on sisuliselt rassistliku avaldusega, mille juured nõuka ajas ja GEP anekdootides. Palun ära räägi asjadest, millest sa ei tea, kes on Tarmo Männi ja mis ajast on Island jalgpallis peksupoiss. Meie jalgpalli praegune seis võiks olla palju parem, kui ENSV-s poleks olnud sinusuguseid ajuhiiglasi, kes jalgpalli aastateks varjusurma saatsid, nagu sinagi soovitad mittelugpeetud Svante-Tõivet.

 
At 22:53, Anonymous Anonüümne said...

Kõik on siiski inimesed, oma tugevuste ja nõrkustega...

"Petter Northug has confirmed to the police in Trondheim that it was he who drove the car that was involved in an accident Sunday morning. Northug also explained that he was under the influence of alcohol when the accident happened. ", Says the press release sent from Manager Are Soerum Langås just before 21 Sunday night.

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/bil-og-trafikk/petter-northug-innroemmer-promillekjoering/a/10139715/

 
At 08:23, Anonymous Svante said...

Sellist jama on raske isegi kommenteerida.
-------------------------------------------
Kellele raske, kellele mitte

Tegu on sisuliselt rassistliku avaldusega, mille juured nõuka ajas ja GEP anekdootides.
--------------------------------------------
Ei ole rassistlik avaldus. Sest mitte ainult mustanahalised, vaid ka itaallased, venelased, britid, ehk ka valgenahalised on kiiremad kui eestlased.
Mis need GEP anekdoodid ja nõuka aeg siia puutub?
Vaata mängu ja näed et eesti mehed jäävad situatsioonides krooniliselt hiljaks. See ei ole anekdoot vaid tõsiasi.

Palun ära räägi asjadest, millest sa ei tea, kes on Tarmo Männi
--------------------------------------
Ikka tean. Tarmo Männi ajal läks koondise mäng OLULISELT alla. Samad mehed jäid kehvemaks.

Meie jalgpalli praegune seis võiks olla palju parem, kui ENSV-s poleks olnud sinusuguseid ajuhiiglasi, kes jalgpalli aastateks varjusurma saatsid,
-----------------------------------------
Ei saatnud ENSV-s keegi jalgpalli varjusurma. Lihtsalt ei suudetud teiste NSVL satsidega konkureerida. Pealegi meie kliima, 5 kuud ei saa väljas palli taguda.
Soomes (meie suguvendade ugrilaste) ei olnud nsvl aegset varjusurma, ometi on nad naabrist Rootsist alati ja pikalt maas. Ometi on neil rahvaarv peaaegu võrdne, kliima sama jne. Rootslased on käbedamad ja osavamad kui soomlased.
Jalgpallis on 11 meest väljakul. See on kahtlemata väljakutse meie väikese rahvaarvu juures. Lihtsalt ei leia samasse põlvkonda kuuluvaid piisavalt häid mängijaid. Kuidas Island leiab veel väiksema rahvaarvu juures? Ju neil on jalgpalliks sobivamad geenid. Ära hakka taas rassismist rääkima, eks? Reaalsusele peab silma vaatama, mitte hakkama ümbrust süüdistama.
Kui tahad Eesti jalgpalli Islandi tasemele upitada tuleks tatarlasi ja ukrainlasi importida. Need mängivad hoopis teise vungiga.

 
At 08:50, Blogger Priit Pullerits said...

Kuidas äkki jalgpall teemaks sai? Kas Eesti mängis kellegagi või? Sellegipoolest mulle meeldib, kuidas Svante teda oponeerinule jõuliselt ja argumenteeritult oponeerib. Go, Svante, go!

Et miks ma Veerannalt ei küsi, mis on trenni eesmärk? No ma ei tea, minu arust ei ole noil trennidel küll muud eesmärki, kui et sõidetakse 60 km allpool mugavustsooni, tehakse üks väike karussell ja siis kõva kamanda (aga mitte nii kõva, et paaris sõites noist kiiremini ei suudaks sõita) ja lõpus pannakse finišit, nii et killustik lendab. Mis mul teiste eesmärkidest?! Minu eesmärk on viimasel kolmandikul või neljandikul võtta jalad kõhu alt välja ja gruppo compattost teha gruppetto.

Eile tegin 44 km pikkusesse sõitu ka ühe pikema lõigu sisse, panin 4-5 km 46-48 km/h konstantselt. OK, Froome ja Martin hoidsid peaaegu sama suurt kiirust minust ligi neli korda kauem, aga nad on ju ka profid ja sõitsid võidu peale ja spetsiaalrattaga ja spetsiaalvarustusega.

 
At 09:01, Anonymous Anonüümne said...

Sama varustuse ja teeninduse juures astuks Priit neile väljamaa eedidele valusalt kandadele. Seda ma ütlen. Alpimaja ka juurde, siis oleks juba võrdne. Talenti ei saa vaka all hoida.

 
At 09:17, Anonymous Anonüümne said...

Nojah, erinevalt Pulleritsust on Veeranna ja paljud teised õigel ajal oma tulemused ära teinud. Pole vaja vanas eas nagu teismeline lakkamatult ärbelda.
Ei jäta head muljet.

 
At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

Priit could easily be a movie star. He's smart, fast, goodlooking, intelligent and the leader of any gruppetto and kamanda you ever can imagine.

 
At 09:41, Blogger Priit Pullerits said...

Saatsin PM sporditoimetusele täna järgmise pahase kirja.

Jõudu, spordimehed (ja -naised),
aga mu kannatus hakkab katkema: kui kaua ma pean lugema teie uudisteveerus tsitaadi kohal igasuguste välismaa dändide "mõttevälgatusi", nagu täna jälle - keegi Jose Mourinho... Mille poolest ta meile Eestis nii oluline on, ah? Ja kõik need teised jalgpallurid ja jalgpallitreenerid ja vormelisõitjad... Võtsin eelmisest nädalast suvalise lehe lahti: teisipäev - David Alaba?!? Never heard of him! Couldn't care less! Ausõna, ära tüütab juba! Mõttetud tegelased.

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

09:41 kommentaar väga nõus.
Aga nagu midagi pole teha. Eesti spordi väiksus. Sest kedagi ei huvita Eesti oma jalgpall. Olgu seal patrooniks kasvõi Esimene Leedi. Sillamäe ja Narva Trans? Samuti ei ole mõtet kõvaks ajada käsipalli või võrkpalli peale. Saalibändi? Kuigi näiteks Soome on seal maaima tipp, siis minu teada neil meedias seda näha ei ole. Veel edasi? Keda huvitab naiste korvpall? Eclex ja Ülikool? Naiste jalgpall? Asjaosalisi küll, aga suuremat publikut?
Nii et ei jää muud üle kui rääkida Mourinhost ja eurojalgpalli värvilistest.
Kuna euromeedia räägib ka põhiliselt vaid nendest, siis on "seksikas" et ka meie kohalik meedia täidab oma augud sellega.
We can do nothing but survive

 
At 10:14, Anonymous Anonüümne said...

Yes,
as Mister Heinz Walk said - one day we will win (survive), anyway!

 
At 10:37, Anonymous Anonüümne said...

Ikka tean. Tarmo Männi ajal läks koondise mäng OLULISELT alla. Samad mehed jäid kehvemaks.
--------------------------------
Kuni mittelugupeetud Svante-Tõivet ei seleta ära, Who the f..k on TARMO MÄNNI ja mil moel on ta seotud Eesti jalpallikoondise väidetava stagnatsiooniga ei saa mingist argumenteeritud oponeerimisest juttugi olla, pigem nimetaks seda silmapaistvaks ebakompetentsuseks.

 
At 10:38, Anonymous Anonüümne said...

Jalgpalli teema tuli sisse kuna keegi viskas teemavälise lingi. Svante lasi kenasti õhku välja sellest "kuninglikust alast".

Ma ei saa aru nendest jalgpallihaigetest. Tundub et jalgpalli "arendatakse" eestis pakasuhha vormis. Milleks see kinessi rekord et eesti on kohtunud kõigiga? Mida see annab? Suured vuti maad ei ole ju huvitatud kohtumistest Gibraltari ja Andorraga. Noh kui ehk niipalju et saab palju kolle lüüa ning see on kahtlemata näitaja kui oled koondise värvides värava löönud.
Milleks kuhugi Islandile lennata (kallis)? Parem mängi Läti ja Venemaa juuniorite koondisega 3x kuus. Tõstab ehk veidigi taset. Eesti koondis aga reisib, mis on kaval tegelikult, näeb maailma.

 
At 10:42, Anonymous Anonüümne said...

Tarmo Rüütlit ehk peetakse silmas.

 
At 10:53, Anonymous Paul said...

Priit, push your Kamanda to high limits. To the victory of the Jogeva Ciclismo Weekend Race.

 
At 11:38, Anonymous Kalju, terane mees said...

Just, Jogeva Ciclismo Weekend Race eraldab terad sõkaldest.

 
At 11:44, Anonymous Kalmer, estonian ciclismo buddie said...

Et Jõgeval võita, peab sul olema kange kamanda, kes suudab planeeritud taktika ellu viia ja viimasel 300m oma kavendiši parimale possale vedada.

 
At 15:43, Anonymous Anonüümne said...

/Mis mul teiste eesmärkidest?! Minu eesmärk on viimasel kolmandikul või neljandikul võtta jalad kõhu alt välja ja gruppo compattost teha gruppetto./ Õige Priit! Ja kui rattaga enam sõita ei viitsi, siis mine korvpallitrenni ja mängi seal üksi jalgpalli. Mis sul teiste eesmärkidest "pall läbi rõnga visata". Ikka sina ja sina üksi.

 
At 03:38, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 03:45, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 03:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 03:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht