esmaspäev, detsember 15, 2014

Pullerits: Kuidas hulludes oludes trenni teha?

Nüüd on lisandunud treeningutesse veel kaks olulist nüanssi: ettenägelikkus ja planeerimine. Praegu ei ole enamasti võimalik, et tuled õhtul koju ja lähed lihtsalt trenni. Ilmaolud ei pruugi võimaldada seda, mida tingimata tahaks. Jäisel ja lumisel rajal ju rullsuuskadega ei sõida. Liiga õhukesel ja vesisel lumel suuskadega ka mitte. Kui teed on jääga kaetud, on jooksmine samuti ohtlik (rääkimata isikupärast, et opereeritud põlv ei võimalda). Rattaga kottpimedasse sõitma minna... Nii ei jäägi nagu variante üle, kui just spordisaali ennast näitama ja teisi vaatama ei lähe (ja seda liiati veel raha eest). Harjutusi saab ka kodus teha.

Ülemöödunud nädalavahetus. Laupäeval värske kerge lumekiht maas. Maastikurattaga poolteist tundi maantee servas. Pühapäeval plats puhas, ent pinnas vesine. Tund ja nelikümmend minutit klassikarullidega. Muret teeb parem põlv, mida dr Leho Rips kaks aastat tagasi opereeris – eemaldas hulga lahtisi kõhretükke. Ilmselt sai põlv nädala algul põrutada, kui koeraga väljas käies mõned jooksusammud tegin. Tõenäoliselt tegid olukorda hullemaks ka nädala keskel kaks suusatrennitrennipäeva jäätunud tiigil: dr Rips on hoiatanud, et vabatehnika väänutab põlve liiga palju ning sellega tuleb ettevaatlik olla.

Esmaspäev puhkepäev. Taastumine on oluline, ei tohi ennast tühjaks pigistada, siis on võistlushooaja alguseks toss sootuks väljas.

Teisipäeval kuiv, kuid jahe ilm. Tund ja 35 minutit klassikarullidega. Ent 25 minuti järel hakkab parem küünarnukk kergelt valu tegema. Sama häda tekkis esimest korda juba ligi kuu aega tabasi. Siis andsin käele nädala puhkust, sõitsin rattaga, edaspidi kasutasin küünarnuki toetamiseks elastiksidet. Nüüd võtan trennis koormust küünarnukile vähemaks, kasutan palju vahelduvtõukelist sõiduviisi ning ühesammulist paaristõuget. Usutavasti ei pea olukorda üledramatiseerima, sest Kristjan Oolo, omaaegne Eesti väledaimate jalgadega suusasprinter ning nüüd Eesti parim harrastusrattur, seletas Tartu suusalaada teatevõistluse ajal, et küünarnuki valu on sügisel rullitama asudes suusatajate seas tavaline.

Kolmapäev külm ja tuuline. Õhtul viin auto hooldusse, mingi puks vajab vahetamist ning õli ja õlifilter samuti. Suure autoga on see muretus, et viskad naineritega maastikuratta salongi, ei pea midagi küljest kruvimagi; võtad selle hooldemehe juures autost välja ning sõidad koju tagasi. Aga miks sõita otse, kui saab ringiga? Viljandi maantee äärsel kergliiklusteel on pilvedealuses pimeduses lausa kottpime, käed peavad pidevalt asuma pidurilinkidel, aga ajapikku silmad harjuvad ning ka väike lamp näitab nii palju, et teelt kraavi või põllule vähemasti ei sõida. Väiksematel teedel, kui mõni auto vastu tuleb või tagant läheneb, tuleb muidugi ohutuse nimel hästi tee serva tõmmata ja kiirust vähemaks võtta. (Mul on mitmed helkurid ka jalgadel ja seljal, ratta plinkivast tagatulest rääkimata.) Kokku ratta seljas tund ja kümme minutit – vähemalt pole päev tühja läinud.

Neljapäeval venib töö pikale, peaaegu kella kaheksani, sest reedel tuleb sõita Tallinna ning mitmed asjad tuleb enne seda joone peale saada. Nagunii oli kavas päev trennivabaks võtta. Kuid mitte päris. Hommikul teen 24 minutit EMSi ehk elektromüostimulatsiooni, neli minutit rohkem kui tavaliselt. Pärast seda tunned harilikult mitu päeva, et keha on varasemast rohkem powerit ehk võimu täis.

Reede hommikul tudengitega ülikoolis seminar, siis bussi peale ja Tallinna, seal kaks intervjuud, mõlemad ligi kaks tundi, palju linna peal kõndimist, õhtupoolikul rongiga tagasi; sõiduaega kasutan lugemiseks. Pole ime, et kui lõpuks koju jõuan, olen läbi nagu Läti raha. Trenn oleks arulage enda kurnamine.

Laupäev: marutuul, vihm ja lörts. Kas tõepoolest jäävad nädalavahetusel, mil kasutada talvine napp, olgugi tuhm päevavalgus, välitrennid tegemata? Kella kahe ajal vaatan, et vihm lakkab. Ruttu ratta selga. Aga õues selgub, et tuul on ikkagi pöörane. Uued sünkjad pilved nihkuvad peale. Selge: ei ole mõttekas linnast kaugele sõita, jäine vihm koos vinge tuulega on soodne haiguse tekitaja ning nende mõju võib senise treeningtöö olematuks pühkida. Suundun Tähtvere spordipargi ringile. Selle servades leidub pisut kuiva (st mitte lausmärga) asfalti. Kuid vastutuulelõikudel ulub tuul nii karmilt, et võtab hoo täiesti kinni – tuleb jõuga läbi pressida. Neli ringi sõidetud, kui vihm on kohal. Kallab raja märjaks, sealt lendab vesi mulle ülepeakaela. Seitsme ringi järel on jalad läbimärjad. Varvaste vahel loksub külm vesi. Mõtlen, et sõidan kümme ringi, siis keeran koju. Kümme tehtud, mõtlen, et ei anna nii kergesti alla. Kaks veel. Siis veel kaks. Siis veel kaks. Kui tempot ülal hoida, ei hakka vähemalt kehal külm, kuigi olen läbimärg. Jaak Mae õpetas juba aastaid tagasi vihmas treenimise kohta, et esimesed viis minutit on ebamugav, siis on juba ükskõik. Nii ongi. Kui 16 ringi tehtud, mõtlen, et teeks kokku vähemalt 18. 18 tehtud – ei, teeks ikka 20. Ja siis veel kaks peale. Et saaks vähemalt tund aega sõidetud, sest Jaan Kirsipuu on öelnud, et vähem kui tunniseks trenniks pole mõtet trenniriideidki selga panna. Kodus lähen kuuma duši alla. Kõigepealt soojendan üles varbad. Läbimärjad riided lähevad viimseni pesumasinasse.

Pühapäev: tuul on nõrgem kui eile ja vähemasti ei saja. Aga asfalt on endiselt märg. See ei loe. Järelikult on paslik aeg rattaga välja minna. Kõigepealt suundun kodu juurest Ringteele, pärast Lõunakeskusest möödumist keeran Valga maanteele. Tuul ulub vastu. Kaks ratturit tuleb vastu. Viipame üksteisele käega, kuigi mul pole aimugi, kes nad on – suure maski alt ja prillide tagant on nad tundmatud. Üks mees püüab liivatatud kergliiklusteel uisurullidega liikuda. Ta tempo näib aeglane, eeskätt ettevaatlik. Aeg-ajalt liigutan varbaid, et neis veri paremini ringi käiks. Mujalt külm ligi ei tiku. Kokku sõidan ligi poolteist tundi, 36 km. Enamik sellest maas tuleb läbida pressides, järelikult hea treening jalalihastele.

Ka tänaseks õhtuks, arvestades tervislikku seisundit ja prognoositud ilmaolusid, on plaan tehtud. Aga teil?
******
Utah landscape seen from Colorado Overlook Road, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 27. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Rullsuusatrenn Otepää ja Kääriku vahel. Kas tunnete, kes sõidab rattal? Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Trenni saab igal pool teha, tuleb vaid tahta. Mees suuskadel 22. novembril Rakvere lähedal. Foto autor: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix
Fotod 3 ja 4: Vaat, mis juhtub, kui rattasõidul liiga uljaks minna. Tüdrukute rattakross Viljandis. Fotode autor: Elmo Riig, Sakala/Scanpix
Fotod 5 ja 6: Tänavu rajatud kergliiklustee Tartu Tähtvere spordiparki. Fotode autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

45 Kommentaarid:

At 10:35, Anonymous Anonüümne said...

Kas võtate endalt elu, kui enam sportida ei saa?

 
At 11:02, Anonymous Anonüümne said...

väga hea Priit!
Uus lugu ja uus teema.

 
At 11:05, Blogger Pärtel said...

Laupäeval 1,5h jõusaalis, pühapäeval lõuna paiku 2h jooksu, kusjuures korraks tuli isegi päike välja. Nii et sel nädalavahel ei miskit ekstreemset. Tööpäeviti on aga alati võimalus teha pehmo-valik ning minna sooja ja valgesse spordisaali jooksma vms, sest igal õhtul tõepoolest ei viitsi kottpimedas ja lörtsis jäistel radadel liuelda.

 
At 11:18, Blogger Priit Pullerits said...

Tubli, Pärtel, ma usun, omades nüüd mingit ülevaadet sinu trennidest, et teed sel talvel kõva tulemuse. Kui vaid lumi tuleb, et saad õigel ajal ka erialast trenni tegema hakata. Mis plaanid, Tartu maratonil 200 sisse?

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

Pärtel võiks tühja pumpmise asemel hoopis kirjutada. Siia blogisse igal suvalisel teemal. Palju kasulikum, saab kommentaarium natuke intelligentsemaks ja meie targemaks. Kasu mõlemapoolne. 431

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

Eelmisest teemast jäi niipalju võlgu et kui meil on nii kõvad eeskujud nagu Mart Poom ja Poltoranin ja Veerpalu ja Mae kui suurte kogemustega mehed, miks siis vastavad alad edasi ei arene, vaid pigem taandarenevad?
Või on lugu nii et tegemist irratsionaalsete asjadega, ning vastust ei olegi?

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

Pilte vaadates küsiks, et milleks naistele nii ohtlikud spordialad nagu jalgratta-kross, pealegi takistustega? sõites tulevad niikuinii vahed sisse, ma ei saa aru milleks need kunstlikud takistused? Rattad, riided-varustus, kondid nagu liiga terved veel? Mida kaotaks inimkond, või konkreetsemalt naised, kui ei oleks naiste suusahüppeid, naiste hokit (olgu jäägu mehistele naistele jalgpall), naiste poksi ja maadlust? Et kõik naised ei mahu mannekeenideks ja poe kassas ka istuda ei taha?

 
At 11:44, Anonymous Anonüümne said...

Mõlemad panevad kulda, nii Pärtel kui Pullerits ja oleks patt neid mehi näiteks sõjaväes lasta kudeda, parem kirjutagu meile lugusid ja meil tore lugeda. Muidugi rohkem peaks pingutama, irriteerima peaks korralikult. Eelmine lugu vene duhhist sumbus kuivaks.

 
At 11:56, Blogger Pärtel said...

Priit, sportlikud eesmärgid on seotud pigem jooksuga, nii et praegust tegevust võib lugeda uueks hooajaks põhja ladumiseks. TM-l üritan pigem oma senist kohta hoida või sobivate tingimuste korral pisut parandada. Et üldse unistatagi 200 sisse sõitmisest, peaks täielikult suusale keskenduma (EKE + jõusaal). Aga mida annab 200-s koht, kui TJM-l on võimalik 30 sisse joosta?

 
At 12:32, Anonymous Anonüümne said...

PP - äkki jõuluvana toob sulle korralikud spordiriided, siis pole vaja kurta, et märg ja külm ja kole on olla...

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

Aga mida enamat annab oluliselt väiksema konkurentsiga 30 koht?

 
At 14:04, Blogger Pärtel said...

12:33 - subjektiivselt annab 30. koht rohkem kui 200. koht, isegi kui konkurents on mõnevõrra väiksem. Objektiivselt võttes pole ei ühel ega teisel tulemusel mingit tähtsust, nii et lõpuks loebki vaid subjektiivne enesetunne.

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

Ei pea saama 30 kohta. Isegi 200 koht pole kohustus. PP on kuulus ja juhiomadustega mees. Kas sellest veel ei piisa? Kohtunud inimestega, kellest meie teiega vaid ajalehest loeme. Kas sellest veel ei piisa?

 
At 14:40, Blogger Priit Pullerits said...

Annan teada, et kustutasin viis kommentaari, sest need ei haakunud mingi kandi pealt kõne all oleva teemaga, vaid risustasid kommentaariumi mõttetu müraga, mis kisub alla kommentaariumi kvaliteeti, mille üle arukad lugejad eelmise postituse kommentaariumi lõpus põhjendatult muret väljendasid. Palun mitte risustada!
Tänan.

 
At 14:48, Anonymous Anonüümne said...

Priit, osta endale rattakingadele vihmakatted (15-30 EURi)ja rattale pikad porikad (40-50 EURi), mida sa jamad oma tervisega.
150-200 EURi eest saad ka talvised rattakingad. Siis pole enam vahet, mida sealt taevast alla tuleb. Tänapäevane varustus on ikka nii sigaheaks läinud, et enam pole vahet mis ilm väljas on. Rattasõit varustuse taha enam küll ei tohiks jääda.

 
At 14:57, Blogger Priit Pullerits said...

Rattakingade vihmakatted kinkis mulle tütar viimati sünnipäevaks, need on olemas. Aga mu MTB on n-ö muidusõiduratas, sellel pole neid krõksuga pedaale, vaid harilikud turistikad, sest kui käin suviti MTBga sõitmas, siis kuulub programmi ka metsa all jalgsi ringi liikumine ning siis oleks rattakingad küll ebameeldivad, mistõttu sõidan MTB-l n-ö ketsidega. Kui nüüd panna Salomoni tossudele kingakatted peale, siis MTB pedaalide teravad servad ilmselt lõhuks katted talla alt ribadeks, loogiline ju? Nii vastupidavad need ka ju ei ole. Ühesõnaga, saate aru, minu elu ei ole nii lihtlabane ja üheplaaniline, et seal kehtiks lihtsad ja tavapärased lahendused.

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:07, Anonymous Anonüümne said...

15:02 möla kinni.
Kui sulle nii valus on siis ei ole kohustust siin lugeda Kõtt!!!

 
At 15:12, Blogger AinK said...

Ühesõnaga, saate aru, minu elu ei ole nii lihtlabane ja üheplaaniline, et seal kehtiks lihtsad ja tavapärased lahendused.

Nr 15 lehtvõti ja 5 min- tõeliselt keeruline ja tavapäratu?

aink

 
At 15:57, Blogger Priit Pullerits said...

Ain, mul on nii kõva käega hooldemehed, et kui pedaalid vända külge keeravad (et need saaks ikka korralikult keeratud), siis ilma mingi poolemeetrise õlata ei kanguta isegi Kalle Kirsiaed neid lahti - olen ise näinud, kui ta hädas on olnud. Muidugi võiks ma öelda ka nii, nagu vist Archimedes, et andke mulle toetuspunkt ja ma tõstan maakera paigast - aga ma pole Archimedes ja toetuspunkti ka keegi mulle nagunii ei annaks (nagu tallegi). Ma ütlesin ju, Ain, et mu elu ei ole nii lihtne ja harilik, et seal oleks tolku lihtlabastest ja tavalistest lahendustest. Palun korda seda endale, Ain, siis jääb meelde.

 
At 16:07, Anonymous Anonüümne said...

I don't believe in elitism. I don't think the audience is this dumb person lower than me. I am the audience.

Quentin Tarantino

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

Õpeta nagu oma last:) Kui väljas sajab vihma siis ketside asemel tuleb panna kummikud. Ei siis jalad märjaks saa. Loogiline ju.
Me maal muuga ei käigi. Ja kummikupeale ei hakka ka metsas käies rästiku hammas. Linnamehed on ikka narrid küll. Pean sind Priit ikka endale sulaseks võtma ja elama õpetama.

Maamees Harjust

 
At 17:33, Anonymous Anonüümne said...

> Pärtel võiks tühja pumpmise asemel hoopis kirjutada.

Kas ei olnud mitte nii, et ajaloost kirjutamise asemel on parem ise ajalugu teha? Maailma seletamise asemel - maailma muuta. (Ah-jaa, noor põlvkond ju ei ole Feuerbachi koolis õppinud.)
-- Blogis mölisejaid on palju. Pumpamiseni jõuavad vähesed. Veel vähem on neid, kelle pumpamisest ka mingit mõju tekib.

 
At 17:59, Blogger AinK said...

Priit, ole nüüd hea ja võta üks vänt ja siis üks pedaal ja vaata neid ning siis võta teine vänt ja teine pedaal ja vaata ka neid ja siis mõtle, miks neil keermed just niipidi jooksevad nagu nad jooksevad. Ja kui asjale pihta peaksid saama, siis küsi, miks peaks hooldemehed need pedaalid sinna nii kõva käega kinni keerama, et isegi kõva mehe testis maksimumpunktid kogunud isik neid lahti ei jõua keerata. Ja kui pedaalide vahetamine on see, millega oma elu mitmekesistada püütakse, siis ...

aink, vahtetab ka vahel rattal pedaale ja pole selleks rohkemat kui nr 15 lehtvõtit vajanud

 
At 19:05, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pullerits is the man I always admire. His confidence, self-esteem, dignity. Everything.

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Pilt nr. 1 - ratast väntab M. Karlovitš.

Grupi vedaja A.P. oli möödunud nädalavahetusel Davosis 15 km CL alles 23. kohal(+1.25 kaotust).

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Paks kukkus kinni!!!

 
At 19:44, Anonymous Anonüümne said...

Pildid 3 ja 4 - tüdrukute kross?, seal ka ju üks härra tiritammitamas.

 
At 19:45, Anonymous Vambola, liikumisspordi harrastaja, Põlvamaa said...

> Minu vanaisa sündis Eestis ning minu emal on samuti Eesti kodakondsus. Ma tahtsin samuti Eesti kodanikuks saada, sest ma tunnen, et see on üks osa minu identiteedist. Olen uhke selle üle, et olen eestlane. Lisaks on kasulik olla Eesti passi omanik, kui ma reisin Euroopas.

Robertson ei kavatse Eestisse tagasi pöörduda. Suurem osa tema identiteedist ja kogu tegevus on Eestist väljaspool.
Sobiv oleks Robertsonile e-residentsus vms vorm. Eesti kodakondsust kergekäeliselt jagades oleme olukorras, kus Eestimaa üle hääletavad inimesed, kelle põhidentiteet ja tegevus, seega ka huvid on Eestist mujal.

 
At 20:56, Anonymous Anonüümne said...

Kapo paistab olema raevunud nagu blogis sageli anonüümseid kommentaare kustutada lahmiv Pullerits.
Delfi teatab kellegi itaallase kinnivõtmisest. Olevat tähtis nina, koguni Europarlamendi saadik.

 
At 21:00, Anonymous Anonüümne said...

ära siin ülba. Blogi peremees PP kustutab mida ise tahab. Maksumaksja kukil peesitv kapo peab aga tuhast tõusma. Kõigepealt endale harakiri sooritama. Kogu selle impressumi ja muud taolised ussipesad ära kustutama. Kaua me neid vaenulikke MTÜ-sid poputame?

 
At 21:46, Anonymous Anonüümne said...

21:00 on üks neist suuga pumpajatest.
Ma teen 7-8 seeriat kangil jõulinnakus.

 
At 21:56, Anonymous Anonüümne said...

Mehed! Pisut vara Pulleritsust mehaanikut teha, ega ta tervis nõnda kehv kah pole, jõuab litsuda Tartu ümbruse igavaimat ringi nii tuules kui tormis. Kui dr Rips ütleb "Nüüd on vsjoo!"; siis aega tööriistakasti kiigata maa ja ilm, ning blogis kajastada, mida nummer 15ga teha mõistab.

 
At 22:04, Anonymous Anonüümne said...

Kes siis on kõvem mees? Kas Pullerits või Poom, mees kes lubas minna läbi halli kivi?
Mina kaldun Pulleritsu poole, tema pole küll biograafiat kirjutanud, kuid tema arvamus maksab Eestimaal ja kaugemalgi. Vaimne liider ühesõnaga.

 
At 22:25, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kae at sporti. Vähemasti mavic teeb ka pehme tallaga mtb rattakinga, millega ka joosta ja uidata kannatab. Kuidas sa arvad, et seiklusspordis nt xdreamis muidu joostakse? Tossudega küll mitte, spordimehel peab jalg ikka klotsiga pedaali küljes kinni olema, kui sadulas istub.

 
At 00:12, Anonymous Anonüümne said...

Proovi ka mavic proteese

 
At 01:51, Anonymous Anonüümne said...

[...]oluliseks motivaatoriks oli ka tunnustamise vajadus, et ta osaleb mingisugustes protsessides ja et temast midagi sõltub. Ilmselt mängis oma osa ka kibestumine[...]
http://epl.delfi.ee/news/eesti/herman-simm-tootasin-vene-valisluure-teenistuse-heaks?id=51160244
[...]oli selline vibalik mees, kellel oli õõtsuv kehahoiak ja kes mõnes asjas tundus kõrvalt vaadates üsna kohtlane[...]
http://pluss.postimees.ee/3027277/kapo-tehnik-jutustas-end-suureks-riigireetjaks
Kui teate mõnda sarnast meest, pöörduge koheselt organitesse ja rääkige kõik ära...

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

22:25, xdreami esiotsa mehed (vähemalt A rajal) võistlevad küll tavalise tossuga. Võibolla mõni üksik erand on. Tagumised spordimehed võibolla kasutavad neid kingi, kuid suure tõenäosusega on nendega väga ebameeldiv joosta.

 
At 10:51, Anonymous Valmar said...

Kust te mehed võtate oma üüratu tahtejõu? Mina aastaid tagasi esisaja mees, aga ei vedanud end eile välja. Vihm, tuul. Lõin vedelaks. Võite mind nüüd lödipüksiks sõimata, aga kas teil sellest parem hakkab?

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Oled Valmar ikka hale lödipüks küll. Sul endal häbi ei ole?

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 02:58, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 

Postita kommentaar

<< Esileht