esmaspäev, märts 16, 2015

Pullerits: Kuidas lahendada spordis kuhjuvaid probleeme?

Laupäeva keskpäeva paiku, kui Eesti ja Skandinaavia suusatajad lõid Tartu kaubamaja esisel bulvaril ridamisi 100 meetri senist maailmarekordit, oli mul asja kaubamaja kolmandale korrusele. Üks vajalik asi nõudis väljavalimist ja soetamist. Valik oli lai. Käisin riiuli eest paremalt vasakule, siis vasakult paremale ja nii mitu korda.

Lõpuks tuli müüja ehk klienditeenindaja appi. Andis mõned kasulikud selgitused. Kui vajalik asi lõpuks välja valitud ning läks tasumiseks, küsis müüja ootamatult, ilma et see oleks üldse varem teemaks tõusnud: «Kas teie ka võistlete täna?»

Ei, ei võistelnud. See, mis kaubamaja ees toimus, oli ikka proffide või vähemalt poolproffide mõõduvõtt.
*
Art Soonets, Scanpixi juht Baltimaades, naasnud öösel Londonist, võttis juba sama päeva õhtul, eelmise nädala reedel suuna Lõuna-Eestisse. Ja sealt semudega veel kaugemale, Hispaaniasse. Nagu juba tavaks saanud, lähevad kümned, koguni sajad eesti mehed Lõuna-Euroopasse rattakilometraaži koguma. Selge see, et nad tahavad äreval ajal Eestisse jääjate ees varasuveks eelist saada.

Meie ülesanne on nüüd neile seda eelist kergelt mitte kinkida. Võimalused selleks on olemas. Päike ju paistab, sooja on päeval ligi kümme kraadi, maanteed on kuivad, lausa tolmused – andke aga minna! Kui reedel trööpasin end veel Ameerikast toodud Treki maastikurattaga, siis laupäeval istusin maanteratta selga (enne lasin Tartu A&T Spordi kaupluses rehvid täis lüüa ning ketile pisut õli ka panna).

Laupäeval pedaalisin 1:27.55ga 45,3 km ja pühapäeval 1:44.15ga 52,6 km. Kindlasti on seda kummalgi päeval vähemalt poole vähem, kui kogusid mehed samal ajal Eestist kaugemal. Ent ei maksa üle pingutada. Laupäeval – pärast seda, kui kaubamaja naistöötaja oli minult uurinud suusavõistlusel osalemise kohta – näiteks tundsin, et lõpus hakkas energia otsa saama. Eks see oli selle süü, et läksin pärastlõunal sõitma pelgalt hommikusöögiga.

Aga kui Eestis ilusad ilmad püsivad, ja ilmaprognoosi kohaselt püsivad, on Lõuna-Euroopasse migreerunuil raske suurt eelist välja pigistada.
*
Ega te ole unustanud sportides keha eest hoolitseda? Siit tuleb nüüd eriti suur ja valus küsimus lõunalaagerdajaile: kas teil ikka massöör on kaasas või olete otsustanud seal oma lihased-liigesed kangeks ja tuimaks treenida? Tean vastust: ei ole teil seal mingit massööri, vähemalt Soonetsi pundil küll mitte.

Kuid see ei tähenda, et peate kahe-kolme nädala pärast naasma, kõik kohad äraaetud, mürgiseid ja jääkaineid täis. Te saate ise oma keha eest hoolitseda, kui vaid soovite – neid mürk- ja jääkaineid välja ajada ning lihaseid pehmeks masseerida.

Kuidas, seda vaadake lisatud videolt. Kuid olge hoiatatud: see on vägagi salakaval video ning võib te meeled viia sellelt, kuidas oma ihu eest hoolitseda, hoopis meelamaile radadele. Nii et, nagu väljamaal öeldakse: watch at your own risk.
*
Üks, mida meist keegi avalikult tunnistada ei taha, on see, et peaaegu kõik oleme mingi kandi pealt omadega puntras. Ja need, kes kinnitavad, et nemad küll ei ole – nad vaesekesed lihtsalt ei tea, et tegelikult nad on. Mõni otsib abi sellest, et tõmmata nina täis, teine pühendub veelgi fanaatilisemalt spordi tegemisele, kolmas... ahh, pagan seda teab, mida inimesed oma probleemidega toime tulekuks ka välja ei mõtle. Kuid ükski neid meetodeist ei aita.

Häda on selles, et vaimsed, kehalised ja hingelised probleemid, mis kuhjuvad meisse nii, et me sellest õieti arugi ei saa, segavad elu, sealhulgas sportimist. Võid ju mõelda küll, et oled kõvasti treeninud, vorm on hea – aga võta näpust: tulemust ei tule. Sest kuskil sinus on miski väga kinni.

Eelmisel nädalal kohtusin Tallinnas Viru hotelli sviidis kaks tundi Walesis elava ameeriklannaga, kes on avastanud ja loonud meetodi, kuidas oma vaimsetest, hingelistest ja jah, ka füüsilistest vaevustest leevendust või lausa lahti saada. Tean, et mõned peavad mind seepärast poolearuliseks, et temaga kohtusin ja teda kuulasin, eriti need, kes usuvad vaid teaduspõhiseid lahendusi. Ütleksin neile: vastupidi, ärge olge kõiges, mis pole laiapõhjaliste uuringutega tõestatud, nii kahtlevad. Te teate ju isegi, kuidas treeningul kogutud andmed võivad näidata, et kõik on suurepärane, enam paremaks minna ei saa, aga võistlusel kõrbete. Miks? Sest vaimselt näiteks põlesite läbi – ja see ei allu mingile teaduspõhisele ning üheselt mõõdetavale seletusele.

Kes tahab Brandon Baysi Rännaku-meetodist lähemalt lugeda, võib seda teha siit, minu intervjuust. Ja tehke endale heategu: lugede seda avatud meeltega, eelarvamusteta. Kes teab, võib-olla saate sellest mingitki kasu. Mina usun, et võib saada küll. Öelgu teadus, mida tahab.
******
Needles-like sandstone formations near Chesler Park in Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 28. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Marko Kilp (keskel punases) jääb 100 meetri suusasprindis Timo Andre Bakkeni (paremal, võitja) ja Ludvig Sögnen Jenseni (vasakul, teine) järel kolmandaks. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 2: Rein Taaramäe Pariis-Nice velotuuri proloogil. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Hot yoga Arigato spordiklubis. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix
Foto 4: Priit Pullerits ja Brandon Bays. Foto autor: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix

71 Kommentaarid:

At 13:09, Anonymous Anonüümne said...

Selmet suusablogi toredate piltidega varustada kolab härra Soonets välismaal ringi. Seda ta on, mis on lubatud Jupiterile ...

 
At 14:59, Blogger snaperski said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

KOMU: GENŠTAB GRU, OPERATIVNÕI OTDEL
"Nagu juba tavaks saanud, lähevad kümned, koguni sajad eesti mehed Lõuna-Euroopasse rattakilometraaži koguma. "
/Pulleritsu blogi 16.03.2015/


 
At 15:33, Anonymous Manitoba Ants said...

Soliidne oleks olnud vaikust pidada. Kuniks härra Putin välja ilmub.

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits avaldab millal tahab ja palju ise tahab. Ida-Euroopa kuningas ei allu kellelegi.

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Näoeksperdid, kas pildil nr 2 on ikka Reinu Vader?


 
At 19:22, Anonymous Uuno, spordistatistik, Karksi said...

Kas Pullerits on kõva mees?
Andres Keba, Eesti meister laskejooksus 1992, U-19 klassis
Mis on Pulleritsul sellele vastu panna?
Osalemine Tartu-Tallinna linnavõistlusel.
Mingi (mitte auhinnaline) kohta Tartu linna võistlustel.
Keba on kõvem mees kui Pullerits.

 
At 19:30, Anonymous Anonüümne said...

kuule Uuno, kui midagi peakolu sees ei ole, siis pole vaja esineda, kukub väga narr välja.

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge mehed, te vaatasite ka ikka seda rullitavat naist?? Peamees otsib meile siia maailma kõige sulnimalt ja raugemalt kauni ning ülimaitsekalt erootiliselt mõjuva naise, aga te ei tee nägemagi!!! Ja siis kisate, et andke ohhootat, andke ohhootat! Essugi pole teile vaja anda, silmi pole teil peas ollagi. Tümikad sellised, tuimad tükid.......

 
At 19:50, Anonymous Uuno, Karksi said...

Keba trennid laupäeviti-pühapäeviti algavad kell 9.26, 9.29, 9.17, ...
Pullerits jõuab rajale tihti alles pimedas.
Kumb võtab sporti tõsisemalt?

 
At 20:08, Anonymous Perearst said...

Kallis Uunu, ega viimati kukkund täna trennis või midagi?
Nii sooja õhku polegi, juba ikka väga ammu, tunda saanud, isegi +12 Tallinnas, märtsi keskpaigas, jääb sellest pikalt maha.
Minu kasulik soovitus. Seo jääkott endale ümber pea ja mine magama.

 
At 20:22, Anonymous Uuno, spordistatistik said...

Ei ole kukkunud!
Keba vaatab igasse kuusse välja 2-3 võistlust, mis tunduvad kõige huvitavamad. Sageli ka võistlused välismaal. Lisaks sportlikele tulemustele on Kebale vähemalt sama oluline emotsionaalne pool.
Millal Pullerits viimati välismaal võistles?
Pulleritsu võistlus on kord aastas toimuv (kui toimub) Tartu maraton. Kesisevõitu

 
At 20:40, Anonymous Jalmer, blogirott said...

nõrk Uunokene, väga nõrk esitus. Tahad mõnitada, siis tee seda stiilselt, sina aga tambid rohmakalt nagu elevant. See et sa üldse säärast võrdlust üritad läbi viia, näitab et sõnakunst kui selline sulle täiesti võõras teema on. Tegid ennast lolliks tuhandete lugejate ees. Ole meheks!

 
At 20:40, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, et lugejaskond pole rännakumeetodile tähelepanu pööranud, võimalik, et käib üle jõu. Selle postitusega avab PP end ootamatust küljest. Masinlikust spordilõhkujast saab siseilma kiikav patsient.

 
At 20:56, Anonymous Anonüümne said...

Priit pole mõtet ennast laagerdajatega võrrelda. Kohalikestki oled juba valgusaasta maha jäänud. Ise tegin laupäeval 140 ja pühapäeval 125 rattaga 30 kmh. Paljudel jookseb juba teine tuhat. Ainult pehmod kardavad halba ilma...

 
At 21:03, Anonymous Anonüümne said...

19:40,pole mõtet hüpata, muidugi vahime noid viideoid. Siiski, ohhoota on ohhoota, midagi pole kosta. Üks pilt on parem kui 30 mintsa rulli, veelgi enam, arvestades siinset väärikat härraskonda, must-valge pilt on über alles. Nii on tegelikult, mees.

 
At 21:04, Blogger Priit Pullerits said...

Ma vaatan jah, 20:40, et siin meeste silmaring on õige ahtake ja arusaamine maailmast väga piiratud. Anna neile eluks midagi uut ja huvitavat ette, aga ei tule piiksugi. Kõik vahivad nagu joodikud tuimalt ainult oma pudeli poole, ei oska öhh ega mähh öelda. Pillu nagu pärleid sigade ette. Kas tõesti ei näe inimesed kaugemale, kui 140+125 km ja teine tuhat? Kaugemale kui kaks-kolm võisltust iga kuu? Kaugemale kui võistlused välismaal? Ärgake üles, mehed, ärge olge nii neetult nürid ja tuimad ja statistikapõhised! See statistika, nagu olen aastaid rääkinud, ei vii teid mitte kusagile. Paneme rattad joonele ja... soss, ei kajastu see statistika milleski. Miks jätate vaimu ja hinge unarusse? Miks tambite oma sissetallatud rada, et mahutrenn ja mahutrenn ja siis kiirustrenn ja lõigud otsa? Mis, see ongi te kogu elu või? Kaugemale ja enamat ei näegi või? Muud ei suudagi vastu võtta? Nojah...

 
At 21:11, Anonymous Anonüümne said...

20:40 neid rännakumeetodeid on miljon tükki. Loe internetist selle tädi kohta kommentaare. Järjekordne šarlatan.

 
At 21:41, Anonymous Martin said...

Ilusa poster-foto kõrvale (kas ajakirja "Hingeparandaja", "Valguse vahitorn" vms kaanelt?):
Härra Pullerits, aga kuidas lahendada kuhjuvaid ühiskondlikke probleeme?
Ebavõrdsuse suurenemine, tööpuudus, natsionalismi, võõraviha ja ebatolerantsuse levik, võõrandumine, kultuuri allakäik ja üldine labastumine, rahvastiku kahanemine ja ajude äravool/tööjõuliste noorte väljaränne.
Või üritame väita, et neid ei ole. Või ei ole need teie jaoks probleemid?

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Martin, lubasid meile vepsalastest kirjutada? Lase aga käia, üks korralik rasvane essee.
Võõraviha on tingitud "avatud" maailmast. See pidi ju nii armas olema, kui läti mustlased eestis gastroleerimas käivad.

 
At 21:56, Anonymous Anonüümne said...

Martin, natsionalism ja võõraviha on Eesti kui sellise eksistentsiks ja kestmiseks hädavajalikud. Need küll ei ole probleemsed asjad. Probleem oleks siis, kui neid ei oleks, selge, mees? Või vaidleb keegi vastu? Kes vaidleb, on sooda. Reeturi ja äraandja palk on mis? Muidugi - lendab kuul, vinge-vinge, tungib äraandja hinge!

 
At 22:14, Anonymous Karl Joakim Tillenbäk said...

Ma küll ei kujuta ette et Karvajalg kuskil mediteeriks või sisekaemusega tegeleks. Vaenlane lööks sel hetkel meile noa otse südamesse.

 
At 22:15, Anonymous M. said...

21:54, Tuleb!
Jääge ootele

 
At 22:29, Anonymous Anonüümne said...

Ma ootaks seekord kah pigem vepsaesseed, kui analüüsi soolapuhuja esmapilgumäärangule Pulleritsust.

 
At 22:38, Anonymous Anonüümne said...

Vaid siis kui kõigi maade proletaarlased ühinevad, vaid siis võid kindel olla, et keegi sulle nuga südamesse ei löö.

 
At 23:20, Anonymous Anonüümne said...

Päris hea film oli Putinist just ETVs. Kes ei näinud, tasub kindlasti vaatamist. Kolmapäeva öösel kordab.

Putini tee (Putin's Way, USA 2015)

 
At 23:28, Anonymous Anonüümne said...

Mees läheb ratta kummide pumpamiseks ja keti õlitamiseks poodi, ja ise imestab, et on palju pehmosid. Heh.

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Siin sa eksid, 23:28. Pehmo on see, kes nähes sõidukõlbmatut ratast (kummid tühjad, kett katki, sadul madalal jms), ei ole võimeline (võid lugeda ka: et läheb lihtsama vastupanu teed) olukorda lahendama ja ei sõida enam rattaga, vaid kulgeb edaspidi ainult auto või bussiga.
Kõva mees aga laseb proffidel riista võistluskorda seada ja annab tuld edasi.

Kui sa kutsud torumehe koju lekkivat toru välja vahetama, kas pärast seda oled pehmo?
Või viid auto teenindusse?
Või viid kohvimasina hooldusesse?
Või viid naise arsti juurde?

 
At 00:07, Anonymous Anonüümne said...

Tsiklistid, paneme õla alla.

http://stardipaik.ee/projektid/jalgrattasport/martin-loo-mk-etappidele/

 
At 05:43, Anonymous Anonüümne said...

21:11, tegu on sisemise hoiakuga, asi ei ole niivõrd konkreetses "usukuulutajas". Seejuures võib rännakumeetodit usaldada küll, see on üks invariant psühhoanalüütilisest eneseteraapiast. Isegi kui sa tahad olla tahumatu puupakk, siis ka sellisel vaimsel suunal on oma koolkond - taoism.

 
At 08:19, Anonymous Anonüümne said...

Psühhoanalüüs ja personaalne sublimatsioon - nii jäävad siia kommenteerima vaid kõrgharitud härrad Pullerits ja Martin, ülejäänd sitakotid otsigu endale jõukohane blogi? Nii jah?

 
At 08:27, Anonymous Anonüümne said...

Martin on USAs UCI punkte taga ajamas.

http://stardipaik.ee/wp-content/uploads/ML1.jpg

 
At 08:28, Anonymous Anonüümne said...

Härra Putin on tagasi. Nüüd saab jälle rahulikult kommenteerida.

 
At 08:33, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits on demokraatlik vana. Ta lubab enda blogis ka sitakottidel esineda.

 
At 09:03, Blogger Priit Pullerits said...

Täna tegin lehte ühe suure ja olulise ja tervet inimkonda puudutava loo!

 
At 09:08, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP ka mõnel ameerikamaa MTB võistlusel osales?

https://www.facebook.com/martinlooracing/photos/pb.622211694545790.-2207520000.1426575895./622221431211483/?type=1&theater

 
At 09:18, Anonymous Anonüümne said...

Hakkasin jaanuaris antidepressante võtma. Teen seda tänini. Vererõhk läks normi, elule tuli uus maitse.

 
At 09:30, Anonymous Anonüümne said...

Kõigi maade sitakotid, ühinege!
https://davidduffcomedy.files.wordpress.com/2013/12/bag-of-shit.jpg

 
At 09:42, Anonymous Martin, kultuuriteooria (TLÜ) said...

Härra Pullerits, saan ma õigesti aru, Viru hotelli sviidis toimunud kohtumise ja Eesti teadlaste-eboloogide artikli vahel on teatud [vaimsel tasandil] energeetiline seos? Aga minge Maaülikooli, seal tehakse veel vingemat teadust.

 
At 09:53, Anonymous Anonüümne said...

Härra semiootik. Kuidagi palju küsimusi esitate? Teie spetsialiteet eeldaks, et te nagu rohkem vastaksite? Ah?

 
At 10:06, Anonymous Paul A. said...

Kui sul on vähe raha. Kui sul ei ole peenikeste kummidega maanteeratast. Kui sul ei ole isegi viimase malli pulsikella. Kui sul ei ole mõjukaid sõpru välismaal. Kui sul ei ole sõpru isegi tartu ülikoolis. Kui sind ei kutsuta esinema intelligentsete inimeste sekka. Kui sinu plogis oled ainuke külastaja sina ise. Teiste sõnadega, kui oled puhastverd sitakott ja kobakäpp. Aga härra Pulleritsu blogis võid sa ikka üles astuda. Härra Pulleritsu blogi on demokraatia viimane kants Eesti kodanlises totalitaarses vabariigis.

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Paul ole täitsa sõber, mine kommenteeri kuskil mujal. Ilma sinutagi on neid sitakotte juba kõik kohad täis. Ei ole vaja siia teiesuguste seltskonda.

 
At 13:19, Anonymous Anonüümne said...

Jätke nüüd see psühhoanalüüs, mehed! laksida on vaja. Üks kaotus juba tuli 1.märtil. See et sa psühhoanalüüsi teed ei muuda sind veel sitakotist meheks. Küsige Karvajala käest.

 
At 14:52, Anonymous Martin said...

Paulile võib veel lisada, et:
- Sul võib olla raha nagu muda;
- Sul võib olla peenikeste kummidega Trek või Cannondale;
- Sul võib olla Garmin1400GTX Ultra pulsikell;
- Sul võib olla mõjukaid sõpru välismaal, osa neist söörid;
- Sul võib olla sõpru Tartu Ülikoolis
kui sa aga Pulleritsu blogis päeva vaimukamaid kommentaare - mitu päeva jutti! - ei suuda kirjutada, siis oled mölakas, möku, tavaline Eesti mühakas ja jorss ning dolbojoob.

 
At 15:08, Anonymous Linde, blogirott said...

Martin jälle sa mölised kõrvalisel teemal. Kus on essee vepsalaste rahvuslikust vabadusliikumisest?

 
At 16:07, Anonymous Anonüümne said...

Martin on lihtsalt järjekordne targutaja. Kutil ajab tarkust justkui üle ääre, aga kui on vaja midagi luua ja teha, siis on mökk-mökk-mökk, kaob areenilt. Ma ütlen teile ühte: liiga palju tähelepanu oleme sellele halenaljakale, ennasttäis semiootikuhakatisele pööranud, mis on tema nartsissismi vaid tagant kütnud. Teeks äkki nii, et ei reageeri nüüd selle nädala lõpuni enam ühelegi Martini sõnavõtule. Las räägib siin nagu seinaga, kuni ennast ei paranda. Ma usun, et peamehel on ka kutist üksjagu villand saanud, vaatan, et ta ei ole juba tükk aega M-iga miskit arutanud. Tema viimasele väljakutselegi on vastamata.

Niisiis, vennad tsiklistid ja velosipedistid ja niisama ratturid, suusatajad ja jooksjad ka: boikott semiootik Martinile! Teeme ära!

 
At 19:29, Anonymous Anonüümne said...

Õige jutt, 16.07.!
See üleskutse töötab ka blogiomaniku enda peal! Pole tarvis tema irriteerivate lapsikuste peale pöördesse minna. Ja kui kaks põhilist udujutumeest on ignoreeritud, saavad ülejäänud rahumeeli mõtteid vahetada!
Peace!

 
At 19:35, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge, fekalistid! Kas see sitakottide teema teil enestel üle ei keera???!!
Kui vaimuvaene ja loll peab üks eputis olema, et kogu aeg seda pruuni plaati kedrata....
Ausalt, piiratud trollid olete,

 
At 19:53, Anonymous Imu Uudis said...

Mida laupäeval Pullerits 3. korruselt ostmas käis? Rattapump? Roosad jooksupõlvikud? Või hoopis tolmuimeja?

 
At 19:58, Anonymous Risto M. said...

ohhoota

http://sport.postimees.ee/3124843/modelliks-kehastunud-vehklemispiigad-turgutasid-vaimu

 
At 20:15, Anonymous Anonüümne said...

19:35 enesele peab suutma silma vaadata. On ju nii? Kui mõni mees tunneb, et ta on .... seesamune, siis las ta ütleb selle ausalt välja ka. Selles pole midagi taunimisväärset. Sind konkreetselt pole ju sitakotiks sõimatud? Või on? Pealegi polegi see kõige hullem. Kui sind välismaa spiooniks sõimataks, vaat see oleks juba palju valusam.

 
At 20:15, Anonymous Anonüümne said...

16:07, territoriaalne konkurents konnatiigis on tore, aga tulge mõistusele. Mida artikli kommentaariks öelda on? Mitu tundi täna terviserauda sulatatud sai? Kuidas riiki kasvatada?

 
At 20:17, Anonymous Anonüümne said...

19:35 miks sa meid piiratud trollideks sõimad? Kas sul on ka tõestuseks fakte esitada? Kui ei, siis paluks blogiperemehel sanktsioone rakendada.

 
At 20:20, Anonymous Anonüümne said...

20:15 väga õigustatud küsimus. Me tegeleks sellega hea meelega, kuid kui meid pidevalt trollideks sõimatakse, siis see eksitab kõrvale.

 
At 21:12, Anonymous Martin said...

Tahate eepilist lugu (groteski ja maagilise realismi sugemetega) meie sugulaste, vepsa rahva vabadusvõitlusest?

 
At 21:37, Anonymous Martin said...

Kui keegi ei soovi, siis ei mul mõtet ka sulepead kätte võtta.
- -
Tartu "Skechers poolmaraton" - "Maraton taasiseseisvumispäeval" /Jooksuportaal
Kaks kärbest ühe hoobiga. Rõhuda ühest küljest kaubandustele ihadele (Ameerika odavtossutootja), unustamata ka rahvuslikult meelestatud harrastajaid (keda Tartus usutavasti omajagu).
Tartu on üldse heade mõtete linn. Mis veel? McDonalds Võidupüha, Coca-Cola Iseseisvuspäev?

 
At 21:46, Anonymous Anonüümne said...

Kas boikott on alanud?
M. juba stressab?

 
At 22:03, Anonymous Roobert said...

EMM on omadega plindris jah.
Kellad, nagu vanematel figuuridel on tavaks öelda.

 
At 22:24, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Lepime kokku, et siin blogis omavahel ei kaku ja sitakotiks üksteist ei sõima! Mehed kurat, peame seisma nagu üks mees ja püssirohtu lahinguteks ja võistlusteks jätma. Teie siin paugutate niisama. Nüüd teeme nii, et kõik see mees teeb homme karistuseks trenni punases. Ja alla tunni ei tee, muidu saate vitsa!

 
At 08:03, Anonymous Anonüümne said...

Aga nii mõnelegi laiskvorstile on sitakotiks sõimamine motiveeriva iseloomuga. Ka selliseid tõhkusid on meie hulgas. Mida teha?

 
At 08:26, Anonymous Martin-Manivald said...

Muide, kas teate, et
joogid jooga ajal jooke ei joogi?
Seda ütles talle guru:
Joogi jooki ärgu joogu!

 
At 11:54, Blogger Lin Shijun said...

shijun 7.9
michael kors outlet
jordan 6s
hollister kids
hollister kids
white timberland boots
ray ban sunglasses
hollister co
coach outlet online
jordan 4 retro
coach factory outlet
longchamp handbags
ray ban sunglass
jordan 13s
oakley frogskins
cheap chanel handbags
michael kors outlet
louboutin femme pas cher
abercrombie & fitch
louis vuitton outlet
louis vuitton
coach factory outlet
michael kors
chanel outlet online
michael kors handbags
air max shoes
louis vuitton purses
true religion sale
abercrombie store new york
michael kors outlet
mont blanc pen
michael kors uk
cheap jerseys wholesale
michael kors outlet online
chanel bags
hollister outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
pandora rings
polo ralph lauren

 
At 02:51, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 02:52, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 05:23, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors outlet online
cheap jordan shoes
adidas superstar
oakley sunglasses
kobe shoes
skechers outlet
cheap tiffanys
huarache shoes
nike roshe run

 
At 03:14, Blogger 姚嘉 said...

buffalo bills jerseys
reebok shoes
louis vuitton handbags
cheap nba jerseys
gucci borse
mont blanc pens outlet
dolphins jerseys
ray ban sunglasses
ravens jerseys
tiffany and co

 
At 08:10, Blogger Gege Dai said...

rolex watches
michael kors handbags
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
bottega veneta outlet
coach outlet
louis vuitton outlet
true religion outlet
lacoste pas cher
canada goose jackets
20170214lck

 
At 11:31, Blogger Unknown said...

lebron james shoes
ray bans
cheap michael kors handbags
nba jerseys
michael kors handbags
under armour outlet
coach outlet store
nike blazer pas cher
hermes belts
michael kors handbags
20170317

 
At 10:09, Blogger raybanoutlet001 said...

saints jerseys
north face
nike huarache
michael kors outlet
michael kors handbags wholesale
cheap oakley sunglasses
longchamp bags
nike store uk
reebok outlet
nba jerseys
2017.3.29

 
At 05:49, Blogger 郑佳颖 said...

christian louboutin shoes
fitflops sale
longchamp
michael jordan shoes
true religion uk
nike huarache
nike huarache
adidas stan smith women
prada eyeglasses
roshe run

 
At 06:26, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors handbags
ugg boots
nike outlet
mont blanc outlet
ralph lauren polo
rolex replica
cheap ray ban sunglasses
coach outlet store
chicago bulls jersey
true religion outlet
2017.8.26

 

Postita kommentaar

<< Esileht