reede, aprill 24, 2015

Pullerits: Väärt nõuanne: kuidas saada lahti lihasvalust?

Ma tean, mida te tunnete – ja mida te ise tegelikult ei tunne. Segaduses? Kohe seletan.

Me tunneme, kui reied jäävad kangeks; kui selg jääb valusaks; kui käed on väsinud. Aga mida me enamasti eales ei taju – kuid mis on oluline –, on see, et tagumikulihased on samuti kanged ja valusad. (Naiste puhul on see vist arusaadav, et nemad seda ei taju, mõistate? Ja et te mõte valedele radadel ei eksiks, siis igaks juhuks täpsustan: küllap rasvkude pehmendab ja valusid leevendab.)

Mida teha? Tuleb mõnikord telerit vaadata. Sealt saab ideid. Hiljuti, Eesti võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria ajal oli ekraanil näha, kuidas intervjueeritava taustal lebas üks mängija ühele käevarrele toetudes saalipõrandal ja rullis oma tuharalihasega ühel rullil edasi-tagasi.

Heureka! Lahendus leitud! Lahendus, mis sobib nii rattureile kui jooksjaile, talvel loomulikult suusatajaile, ja mis siin salata, kas naisteala, rulluisutamise harrastajaile. Lihasvalude vastu aitab rullimine!

See on uus hot meetod – vaadake seda videot, kui ei usu. (Warning: you may become addicted!)

Vaatame tõele näkku: enamik teist ei käi ju massaažis. Kas seda saab ette heita? Jah, saab, aga ei tasu. Sest massaaž võtab aega ja raha, ning neid kahte, nagu teada, pole kunagi üleliia. Massaažis käimist saab kodusel viisil asendada vahu- ehk fitnessirullil rullimisega. Rulli saab osta spordipoest.

Rullitamise efekt seisneb selles, nagu lasin endale Tartu Ülikooli kogenud võimlemisasjatundjal seletada, et vahurull aitab lahti masseerida nn trigger-punkte, mille tulemusena paraneb ainevahetus ja vereringe. Maakeeli sõnastades: rullimine aitab treeninguga lihastesse kogunenud jääkained ja mürgid sealt eemaldada ning lihaste normaalne talitus taastub.

Rullitades tuleb esiteks silmas pidada, et seda tuleb teha alt üles, näiteks labajalast põlve suunas või selili rullil lamades selja alaosast õlgade suunas. See tähendab, et kehaga rullil alt ülespoole liikudes avaldate masseeritavale lihasele survet ning ülalt tagasi alla lähteasendisse liikudes võtate surve maha. Olge hoiatatud: liigeseid ja luid ei tohi rulliga masseerida, samuti ei tasu masseerida kõhtu, sest sedasi võib kahjustada siseorganeid.

Teiseks, kui rullida, siis mitte ainult üht tasapinda, vaid masseeritavat kohta, näiteks reit, kord sise-, kord välis-, kord tagaküljega rullile surudes. Surve avaldamise ajal hingake välja, ärge hoidke hinge kinni.

Kolmandaks, püüdke üles leida valupunktid ning avaldage neile magusvalusat, kümne palli valu süsteemis 5-6-pallilist survet. Kui surve on suurem, võite tekitada valupunkte juurde, kui aga nõrgem, ei pruugi rullimisest kasu tõusta.

Neljandaks, ärge rullige lihaseid enne, kui raskest treeningust on möödunud vähemalt kaks tundi. Rullimise ajal tasub juua vett, mis tuleb lihaste «puhastamisele» üksnes kasuks.

Alguses piisab rullitades 10-15 minutist – keha peab ju uue asjaga harjuma. Edaspidi, kui viitsimist ja tahtmist jätkub, võib seansse pikendada kas või tunnini.

Nii et ärge edaspidi lihasvalude üle küll kurtma tulge!
******
A jeep road away from Chesler Park, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 28. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Võitjana kahelt näitsikult põsemusi saada võib küll olla meeldiv, aga see ei aita pikast pingutusest valutavate lihaste taastumisele kaasa. Prantslane Anthony Roux on Tour de Wallonie pjedestaalil 2009. aasta suvel. Foto autor: AFP/Scanpix 
Foto 2: Nii lihtsalt see käibki! Treener Monika Krillo näitab, kuidas saab reie väliskülge, mida on väga keeruline venitada, rullitades kergesti masseerida. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Treener Monika Krillo näitab, kuidas rullida selja- ja õlalihaseid. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 4: Treener Monika Krillo näitab, kuidas rullida õlavarrelihaseid. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix

70 Kommentaarid:

At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

See blogi on nagu telepood.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Imelik, et seda on miski uue meetodina promotud. Asi on mitmeid aastaid vana ja olen seda ka ise poolteist aastat edukalt enda peal rakendanud.
Muidu on tegu väärt vahendiga.

Antud positivistlik seletus selle toimimisest on natuke eksitav. Nimelt on uurimuste kaudu pigem jõutud järeldusele, et kogetud lõdvestuseffekt on pigem neuraalset laadi, jääkainete "välja triikimine" on argimõistusele ehk hea pidepunkt(ka füsiod armastavad seda seletust!), et midagi asjast üldse arvata. See, et vahurullimine mõjub fastsiale, on ka selge, kuid ebaselge on, kuidas täpselt; nimelt on fastsia omadusi sellise menetlusega väga raske oluliselt muuta.

 
At 11:28, Anonymous Vootele Võrumaalt, endisest S.Kirovi kolhoosist said...

Ma kasutan seda 3 aastat juba, kiidan heaks, kuid uudset pole siin tõesti. Samas 3 aastat on pikas perspektiivis tõesti lühike aeg, kõik on tõlgendamise küsimus. Ei saa ju öelda et Youtube on vana asi, kuigi täna täitus 10 aastat esimesest video üleslaadimisest.

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Iseenesest tundub olevat teatud aseaine fastia lõdvestamisel. Mis puutub nö treeningvaludesse siis jah eilse tormiga pingutasin vastutuult kõvasti reie- ja säärelihaseid ning eeldasin kogemusele tuginedes, et täna peaks need olema valusad. Aga võta varbast (näpust). Pole nad valusad tühjagi. Tõsi rulli asemel kasutan regulaarselt maskuliinset abimeest, kes katsub lihaseid traditsioonilisel viisil nagu seda füsioterapeutidele õpetatakse. Igatahes on tunne tõesti hea ja võib ilmselt koormust suurendama hakata :) See rullimine on mu meelest sihuke poolpidune telepoe hädalahendus.

 
At 12:21, Anonymous Anonüümne said...

Vastus üks - ärge tooge mingeid "trigger-punkte" maakeelde! Kõigele lisaks läks selgitus sellise väärlihtsustuse tõttu uperkuuti!

Üks küsimus - miks need säärelihased ja reied valusad on? Ratturid ei tunne lihasvalu! Kas igapäevased elektrišokid tekitavad lihasvalu?

 
At 12:25, Anonymous Vootele Võrumaalt, endisest S.Kirovi kolhoosist said...

Vaatan, et riiklik telekanal teeb Estonian Cup sarjast ülevaate saated. Oleks põnev teada, miks EEC rattaseltskonnaga lähedalt seotud ETV sporditoimetuse juht eelistab just seda sarja, miks ei tehta Estoloppeti suusamaratonidest ülekannet, on siis suusatajad niipalju sitemad. Miks just EEC mitte MBEST sari.

 
At 12:33, Anonymous Uugu said...

Aiai, Vootele vajutas õiget nuppu. Oleks ka huvitatud teavest, et millal ETV hanke sarjade ülekandmiseks välja kuulutas, millised olid tingimused ja miks tehti valik nagu tehti?
Praegu eemalt vaadates tekib tunne, et kas mitte ERRis ei valitse kallutatud jõud?

 
At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

Mehed jätke jama. Ega uuriva ajakirjanduse artikkel ning telesaate tootmine ole mingi riigihange. See on samasugune suva nagu riigikontrolli aruanne. Teevad ja uurivad mida tahavad. Keegi ei keela erakanalitel kajastada 24/7 kõiki tervisespordi sündmusi. Kahjuks mitte keegi ei tee seda. Sest see ei inspireeri kedagi. Mis sa neid higiseid lõustasid ikka vahid ja kommenteerid. Käputäiel huvilistel on alati võimalik ise toota oma pilt ja elektroonilistesse interneti toru kanalitesse need käesoleva blogi kombel üles panna. Alaliidud võiks oma võistlustest staatiliste piltide asemel toota videoid ja riputada albumitega üles. Vajadusel veel mikker kätte ja küsida torts kommentaare. Memmekad olete, et ei saa sellega hakkama? Elementaarne on ju, et iga spordimansa teeb ise oma promomaterjali ja võistluste kokkuvõtted reaalajas valmis. Aa pappi ei ole, no siis tehke telefoniga miskid klipid ja laske youtubi ning pange oma FB lehele link neile, simpel. Asi on tahtmise taga kinni mehed. ERR valiku üle krigisemine on õpitud abituse ülesnäitamine. Spordimeestelt sellist virinat ei oleks osanud oodata. Vanasti räägiti kehva tulemuse puhul ikka, et tehnika vedas alt, nüüd aga sonitakse, et ERR ei tule kohale ja seepärast ei sünni ka tulemust. Aee, olete mehed või kelgunöörid?

 
At 13:20, Anonymous Anonüümne said...

Kokku neli küsimust.
Kas teie, hr. Pullerits, teadsite ka juba varem, et alkoholiaktsiisi tõstetakse KINDLASTI? Ja esitasite blogi lugejaile neid eksitava küsimuse selle kohta? Kas on häbiväärne (teie mõistes kitupunn) või hoopis auasi, rääkida lugu edasi Tarmu Tammerkile ja küsida eetilist seisukohta? Üks küsimus tuli veel - miks te ei olnud PM vastusest üllatunud?

 
At 13:29, Anonymous Laane Jakup said...

Vootele ja Uugu häkivad biiti. Tõsised eesti mehed, neid juba väljamaa mesijuttudega ära ei meelita. Molotsõ!

 
At 13:32, Anonymous Vootele Võrumaalt, endisest S.Kirovi kolhoosist said...

Õige 12:47, just siis tahaks teada, mis inspireerib ERR-i, näitama higiseid lõustu (vabandan enda ja teiste MTBratturite ees), erit veel sarjal, mis kaotas palju osavõtjaid võrreldes eelneva aastaga.

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

Vootele, vaadake sporditoimetuse juhi profiili www.sportos.eu või sportinfo.ee. Mitut suusaüritust näete, mitut mainitud rattaüritust näete? Lühike pilk ka dressile ja EC korraldajate dressile. Tundub loogiline, et selline valik?

Võib-olla on sporditoimetus talvel puhkusel?

PS! EEC muutus aastaid tagasi SECiks ja siis jäi sponsoritest puha ilma, taandutes ECiks. Väidetavalt on mingid HECikoostood viimasel ajal käima läinud.

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Vootele - inspiratsiooni allikaks on vaatajate huvi. Vähe vaatajaid, vähe huvi. Ala peab olema vaatemänguline, hästi kaameratega kaetav, pildis ei tohi tekkida auku. Kui ürituse korraldaja paneb igale kilomeetrile, hea vaatenurgaga positsioonidele, oma kulu ja kirjadega head kaamerad onlines üles, suudab seda reaalsajas ka juhtida ja ühtlast telepilti toota, siis päevasel ajal hangiks normaalse raha eest ka ERR seda sisse aasta kahe pärast, kui tegijad on head ning pilt kvaliteetne. Paremal juhul katab ERR-i pakutav rahasumma meeste töötasu. Tehnika rent jääks aga võistluse organiseerija kraesse igaljuhul ja samuti oleksid piirangud raja ääres olevate sponsorite reklaamidele. Alaliidud peaksid ise papi kokku ajama ja otsustama, mida nad promovad. Kui valik on, et üks kommertssari ERR valikul, siis nii ongi. Kui pannakse omalt poolt papp alla ja tehakse korralik meediapakett siis erakanali ikka leiab kes selle üle kannab. Tänapäeval on kanaleid jalaga segada. Lepi ainult kellegagi kokku ja ongi sul meediakajastus olemas kui pildi valmis toodad. Kerjamine ei sobi alfasportlastele.

 
At 14:17, Anonymous Volts said...

Kurrram ma ütlen oleks rohkem selliseid mehi nagu Vootele, Uugu, LaaneJakup ja Pullerits, siis poleks nii lihtne meid orjapõlve alla painutada. Nüüd aga läheb kõik nagu lepase reega. Maris Lauri ütleb et piirake kütuse kasutamist ja finito! Ma tahaks näha kes tänapäeval niisama lõbusõitu teeb ja benssu põletab? Peale riigiametnike muidugi. Raisk Karvajalg ja Bunker Paul on ammu teid relvile kutsunud, aga teis pole ju enam mahtrameeste geene. Poroloonist pepurull on ainuke kõvem asi mis meestel kodus. Pullerits sa peaks neid pehmosid siin rohkem irriteerima. Ei tohi lõdvaks lasta!

 
At 14:51, Anonymous Anonüümne said...

14:17
Volts, sitt jutt, räme purjakil jutt.

 
At 16:04, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 16:54, Anonymous Anonüümne said...

Paar kuud tagasi oli nimetatud ratturi nimi ja pilt sarja korraldava klubi kodulehel liikmete nimekirjas, nüüd enam mitte.

 
At 17:02, Blogger Priit Pullerits said...

Ah et piirata kütuse kasutamist! Neetud, ma olen seda juba ammu teinud. Kas keegi mind selle eest ka tunnustab? Ei tunnusta. Miks tunnustamine on oluline? Aga seepärast, et see saadab positiivse sõnumi - näe, tehke nii, nagu Priit, kes kütust ei tarbi, te ei taha ju sitem olla. Aga ei ole meie riigis tunnustamist, ainult näägutatakse inimeste kallal.

Ma siin teatan uhkelt, et mina sõidan kas rattaga, käin jala või kasutan ühistransporti. Ma ei ole mitte kunagi tööle sõitnud oma autoga (erinevalt ministritest, raisk!). Ma ei ole ka võistlustele sõitnud peaaegu kunagi oma autoga - ikka selle nimel, et mitme peale koopereerudes kuluks vähem kütust - ja muidugi raha! Ma olen sel aastal sõitnud töö vahet rattaga juba 200 km, mullu sõitsin üle 1200. Kui paljud ministrid ja direktorid ja muidu arvamusliidrid ja sõnavõtjad suudavad midagi minuga võrreldavat välja panna?

Ja veel: selles firmas, kus ma käin velgedel rehve vahetamas, imestavad mehed aastast aastasse, et kas ma sõidan ka oma autoga üldse, et rehvid sugugi ei kulu - nad on mures, et nii ei õnnestu neil mulle uusi kalleid rehve maha müüa ja teenida. -- Ei sõida suurt, seepärast rehvid ei kulugi.

Kokkuvõtvalt: kui kellelgi Eestis on moraalset õigust vähesest autosõidust ja kütuse kulutamisest rääkida, siis olen mina üks neist vähestest - ja kindlasti ei ole sel teemal õigust sõna võtta mitte ühelgi ministril. Sest kui mitut ministrit te olete näinud jalgsi või rattaga tööl käimas?!

Kui mõni arvab, et ma vihastasin, siis palju õnne - õigesti arvate! Aga on ka põhjust.

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

Eelmise hooaja lõpus räägiti, et űks sari on 'NHL' ja näe saamegi seda tippliigat näha.

 
At 17:08, Anonymous Anonüümne said...

Vaat mis juhtub kui viibida rattameeste ja suuskajate seltskonnas.Magad kõik uued asjad maha.Jooksumeestel see vahurull tõesti juba mõnda aega kasutusel.

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

Noolelt päris asjalik kirjutis.
Mitte, et ta ise oleks palju suuremat efektiivsust Riigikogus näidanud kui need, keda sarjab, aga jutt on iseenesest õige. Tegusid on jah vaja, nii Noorelt kui kõigilt vähegi mõtlevatelt inimestelt.
Unistus Põhjamaast

 
At 18:33, Anonymous Martin, 2. kursus said...

Täna olen mina Suur Vend!
Kõike näen ja tunnen teadjana ma
end.

Aga öelge, tovarištš staršij
leitenant,
mis ajast olete te Ameerika agent?

 
At 18:40, Anonymous njahkrt said...

Anna Iljuštšenko sünnitas tütre. Uus ilmakodanik hakkab kandma nime Polina.

 
At 18:47, Anonymous Furunkuli Feeliks said...

Ära mölise Martin,
õienda enne oma vanad võlad ära,
siis näita, et sul Baudrillard'i lugemisest kasu on.
Pea meeles, et saad siin olla isakeste armust. Kui palju hüppad, siis tuleme sulle järgi. Sealt TLÜ-st tirime su välja nagu molluski karbist.

 
At 19:04, Anonymous Kuiger said...

Härra Pulleritsu armust oleme siin kõik. Ja mängime laia lehte. Kui aga vaja minna kohalikke kupjaid ja tiblasid survestama, siis ei ole kedagi. Siis loodavad kõik isakesed, et las Pullerits üksi pingutab.

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

Kuhu kadus jooksuportaal? Mäh?

 
At 19:15, Anonymous Onu Sam'i sõber said...

Tead, härra Emm, oled parimal juhul udemetes noor mäger, see on max praegu. Suurest Vennast pole isegi amööbset alget mitte!
Käi rahulikult, aga usinalt koolis edasi, ja ära kujuta asju ega elu ette. Ainult nii - eemalt piiludes ja vanemate senjööride kõrvalt innukalt teadmisi kogudes - on sul võimalik teha samm kõrgemate eluvormide suunas.

 
At 20:05, Anonymous Anonüümne said...

18:47
Et hoopis sedapidi on asjad, et Feeliksi, ilase koera, tirime pesast välja. Martinil on õigus, sest Pullerits on kahjulik meie vabale vaimule, kuna tema hinges puudub julgus ja avarus. Lahke ta ka ei ole.

 
At 21:01, Anonymous Anonüümne said...

kas te näete JOOKSUPORTAALI , mulle ütleb et pole olemas???

 
At 21:31, Anonymous Anonüümne said...

Me võime ju kütust vähem osta.Aga kuskohast nad siis oma raha kokku kraabivad?Minnakse järgmiste maksude kallale.Juhtoinaste sõnavõtud ja soovitused näitavad kui elukauged nad on.Mõni soovituse andja oleks võinud kasutada võimalust vait olla(ilusate silmade juures kinnine suu).OLeks vähem rahvast välja vihastanud.

 
At 21:50, Anonymous Anonüümne said...

Moonika on krassaavitsa. Priit sa saada talle meie poolt tervisi ja ütle et me armastame teda.
Meinhart.

 
At 21:52, Anonymous Anonüümne said...

Priit on sul mune, et küsida Pajuri käest blogikasutajate küsimused.

 
At 22:06, Anonymous Anonüümne said...

Miks Te selle sörgiportaali murega siia pöördude? Kas loodate, et PP blogi saab aidata?

 
At 22:11, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu Priit homme stardis.
Panuseid ei tehtagi, mitmes koht tulemas? Kas Piiroja on ka kohal?

 
At 22:22, Anonymous Kaarel, blogirott said...

Priit on meie vabaduse lipulaev. Tema astub ees ja kannab loitlevat tõrvikut. Vähe on mehi kes on väärt talle järgema. Sest enamus on sitakotid.

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

ERRist:

Kas revolutsioon või torm veeklaasis? Kas meile ikka on vaja juurde veel üht maastikurataste sarja? ...

Nagu kollane ajakirjandus juba.


 
At 22:31, Blogger Priit Pullerits said...

Midagi päevapoliitiliselt huvitavat kah. Kaevasin Eesti poliitringkondades pisut ringi ning võin nüüd teile eksklusiivselt teatada, et allikate andmeil tuleb EKRE ja konkreetselt Madisoni vastane kampaania siseministeeriumi liinidest Pevkuri nina alt, ja liiati teadmiseks, et Pevkur pidi oma tagasihoidliku koe all olema väga kuri ja õel ja halastamatu inimene. Olgu see siin avaldatud Reformierakonna õelusest ülekeeva EKRE-vastase kampaania raames nende enda kohta.

Aga jah, homme plaan Allan Oras Cupil starti minna. Eesmärki pole. Peaasi, et saab toreda sõidu. Naba paigast sikutama ei hakka.

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Vaatasin Allan Oras Cupi stardilisti. Tundub, et seal on kolm staarvõistlejat Austa, Maasikmets ja Pullerits, ilma kelleta ei oleks see võistlus see, mis ta on, sest nemad on saanud kolm esimest numbrit!!!
https://is.sportos.eu/bw_client_files/sportos/public/img_61/File/I_Kolleste_rattamaraton_pohisoit.pdf

 
At 23:01, Anonymous Vahiira said...

Mehed, kõik muu on nö väike asi ja ei maksa liialt erutuda. Sest tõeline pomm tuleb siit!
Meie Mukunga ja ühe kõva mehe treeningpartner on jälle (uuel) kodumaal käimas. Ma küll ei oska aru saada, kust otsast sealt duelli lubab, tulemas on ju selge sooloesinemine, aga kuidagi soe tunne tekkis, et me pole neegrite vastu kurjad ja nemad võivad meiega võidu joosta ühel rajal nagu võrdne võrdsega. Mitu minutit suhkamit teine koht saab?
Duell kevadjooksul.

 
At 23:34, Anonymous Vootele Võrumaalt, endisest S.Kirovi kolhoosist said...

Fosti võib ju Eesti mõistes kõva jooksja olla, kuid Mukunga käest tuleb ikka korralik suhkam, minuti kanti.

 
At 23:41, Anonymous Loitsu Olga said...

to 22:11
Näsiniini lõunapoolsete ladvapungade suurus ja helesoe koloriit lubavad vägagi selgepiiriliselt osundada, et vanameister lõpetab homme uhkelt esisajas, samas naba jääb paigast sikutamata.

 
At 23:50, Anonymous Anonüümne said...

22:59, a mille üle erutud?
Et see nii on, on ju elementaarne. No big deal.

 
At 00:37, Anonymous Anonüümne said...

Mis meile Mukungast, kes jooksma peab, meil on Pullerits, kes suusatab ja sõidab ratast.

 
At 11:39, Anonymous Kulebjakin said...

Olles viimasel aja jälginud sporti (eriti ratast) nii Delfi kui PM portaalist teen järelduse, et Delfi omad on paremad. Kas nad on usinamad? Näevad nad suurt pilti paremini, kui PM spordi kirjatsurad? Näib igatahes nii. Mille põhjal sellise järelduse teen?
Sest jalgrattaspordis on meie kitsuke sport praegu ainukesena tipus, ning seda tuleks siis ka kiiresti ja operatiivselt kajastada. PR-plaanis on Taaramäe ja Kangert esireas, sest lääne-euroopa jälgib maanteeratast hoolega, samuti ida-euroopa - tsehhist, poolast, sloveeniast on väga kõvad sõitjad tulemusi tegemas. Leian, et jalgratast ja vehklemist tuleks meedias esmajärjekorras kajastada.
Okei, meil on ka Kanepi, Kangur, Klavan, Tänak, Hunt ... aga olgem ausad, neid ei tunne ju mitte keegi peale meie endi.
Varakevadel tundus, et meie saavutussporti veavad vaid kaks meest - Taaramäe ja Siim-Sander Vene, nende kordaminekud tegid rõõmu.
Kõva vedamine, et Astanale litsents alles jäi, vähe puudus, et oleks sulg sappa pandud. Välisajakirjanduses oli artikleid küll, meie kirjatsurad ei tabanud matsu kui ääre peal kiikusid meie tippratturid. Tänane hooaeg oleks kulunud mingis amatöörtiimis ja 1.järgu profitiimi pole lihtne sisse saada. Uusi tegijaid tuleb peale ja meie mehed pole enam 22 aastased.
PM spordi prioriteedid paistab olema Guardiola, Suarez, Bayern, neegrite poks, NBA, F-1, autoralli, kohaliku mudaliiga jalgpall, võrkpall, korvpall.

 
At 12:34, Anonymous Martin said...

Vaat kui hea. Inimene, kes loeb Baudrillardi, Umberto Ecot, Krastevat ja Aganbegjani, aga ei loe PM sporti, pääseb NBA-st, F-1-st, neegrite poksist, Guardiolast, Suarezist ja autorallist.
Taaramäe ja Siim-Sander Vene - kas neist viimane mitte mingit muud "brändi" ei tutvusta.

 
At 13:59, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas Pulleritsul täna MTB rajal läks?

 
At 15:40, Anonymous Anonüümne said...


Midagi päevapoliitiliselt huvitavat kah. Kaevasin Eesti poliitringkondades pisut ringi ning võin nüüd teile eksklusiivselt teatada, et allikate andmeil tuleb EKRE ja konkreetselt Madisoni vastane kampaania siseministeeriumi liinidest Pevkuri nina alt, ja liiati teadmiseks, et Pevkur pidi oma tagasihoidliku koe all olema väga kuri ja õel ja halastamatu inimene. Olgu see siin avaldatud Reformierakonna õelusest ülekeeva EKRE-vastase kampaania raames nende enda kohta.Priit Pullerits, kas oleks võimalik seda teemat veidi rohkem avada, näiteks siin blogis või kasvõi Postimehes?

Olen huvitatud sest panin tähele, et see aastate tagune teema kisti korraga üles just praegu, ma ei saa aru kas tegu on tõesti juhusega, või nagu Te ütlete on siin kellegi rahaline mõjutus mängus.

Ajakirjaniku ülesanne on ju uurida ja tõtt rääkida, aga see värk tundus väga punnitatud

 
At 20:21, Blogger Indrek Sarapuu said...

13:59-le: Kommida tohib tulemust ainult meister ise, aga siin on tulemused numbrites: http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16573&RId=37&EId=1

 
At 20:35, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 15:40, lubage, et seletan, kuidas asjad käivad. See on päevselge, et sellist vana infi, nagu on toodud Jaak Madisoni kohta, tuuakse kindla eesmärgiga kellegi varasalvest - veel kord: see on aastatetagune inf, keegi on seda talletanud, et nüüd käiku lasta, see pole ju päevakajaline inf, mis enamasti lihtsalt kätte jookseb. Niisiis on päevselge, et keegi on, viimase loo puhul, selle Risto Berendsonile kohale vedanud, andnud niidiotsad - sest kust võtaks ajakirjanik mingid naised ja leiaks nad üles, kui ei lauldaks talle ette, kes need naised olid ja kus nad nüüd on. Niisiis, niidiotsad on kätte antud ja edasine on vaid vormistamise küsimus.
Meile on huvitav see, kes niidiotste algotstest kinni hoiab ehk kust niidid jooksma hakkavad. See on huvitav küsimus, ja sel teemal kaevasingi, ja sain sellise tulemuse poliitringkondadest, nagu siin eelnevalt ette kandsin. Huvitatuile: üks võimalik niidiotste kahtlusalune oli ka Anvelt, aga tema langes ära, kinnitasid allikad.

 
At 20:44, Anonymous Anonüümne said...

Nimekirjas on ka M40 klassi mees Henno Haava.
Õhtuleht kirjutas 1999. a:
"Hamburgis läbis Haava pool maad 1:07.34ga ja teise poole veidi aeglasemalt. Margus Pirksaar ja Toomas Tarm alustasid kiiremini, kuid Haava püüdis nad kinni ja läks mööda. Tarm katkestas. "Pirksaarega jooksin viieteistkümnendast kilomeetrist kolmekümne teiseni koos, siis ta väsis. Mul läks kenasti, ainult viimane kilomeeter oli raske," rõõmustas Haava, et treeningud vilju kandsid.
[..]Loskutovi järel tänavu Eesti teiseks maratoonariks tõusnud Haava"
-- See oli just see aeg, kus Eesti suusatajad hakkasid imeliselt tõusma. TÜ inimvõimekuse teadus labor Bernadski jt kaastöölistega töötas täistuuridel ja Sirje Eichelmann jooksis LA-s oma tähejooksu. Henno Haaval ehk hakkas tollest ajast üht-teist kõrva-silma, mida nüüd võiks ehk avalikkuse ette tuua. Pullerits võiks mehe üles otsida.

 
At 20:57, Anonymous Martin said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 21:01, Anonymous Anonüümne said...

See oli jah imeline aeg. Kõik rääkisid dopingust. Dekaadi pärast saabuvast sõjategevuse plaanist Gruusias ning pooleteist dekaadi pärast saabuvast sõjast Ukrainas. Samuti vene ja jänki luurajate verevendlusest ning illusoorsest demokraatiast. Oh olid ilusad ajad ja plaanid. Siis tundusid need kauged ja utoopilised. Tänaseks olen ainult unustanud selle, et mis saatus tabab eestlasi.

 
At 21:15, Blogger Priit Pullerits said...

20:44, koolivend Henno Haavat näen ikka rattavõistlustel, nägin ka täna - stardis, rajal mitte, seal on ta sitkem. Ime ka, kui ei oleks - näete ju ise, milline vastupidavusbaas tal on.

 
At 22:16, Anonymous Jalmer, blogirott ja analüütik said...

Aga mehed, mis on meie järgmine eesmärk?

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

Analüütikud on vastikult tüütud. Elu on Excelis. Eesmärk on muutuda fossiiliks. Enne aga jõuab palju lõbutseda. Pedendus on lahe sest kiirendab muulaste sissetungi. Sellepärast ongi idapiir nõrk, et pedefoobid saaksid takistamatult siia saabuda. Selles oligi asja iva. Flirdi pededega aga hoia tee avatud õigeusklikele.

 
At 23:07, Anonymous Isafiguur Roobert said...

22:51, jooksid täna suurema hooga peaga vastu puud või võib-olla isegi vasta jäigastunud kürba?!
Nii segast ei suudaks ma peksta isegi täielikus mälus olles. Võta end kokku, mees!

 
At 00:16, Anonymous Anonüümne said...

§ 14 Kolleegi järel nuhkimise ja allikate avaldamise eest aastane avaldamiskeeld ja kõigi aastaauhindade äravõtmine. Kordumisel liidust väljaheitmine.

 
At 01:50, Anonymous Martin said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:55, Anonymous Anonüümne said...

Ennustajad ja analüütikud olid jälle tasemel, meie Mukunga edestas täna teist kohta 16km rajal 1:23.
Või kui veelgi reljeefsemalt väljenduda, siis suhkam oli pea pooltest minutit. Good performance.

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Tähendab, kui nüüd kristalselt aus olla, siis 1:21.3.
Ma vabandan.
17:55

 
At 19:06, Anonymous Anonüümne said...

Stockholmi maraton võtab neegritelt auhinnaraha ära. http://www.expressen.se/sport/friidrott/kommer-ta-livet-av-stockholm-marathon/

 
At 20:42, Anonymous Anonüümne said...

Mukunga pull tuleb ära lõpetada.
Mehele tööluba ja maksuametis arvele. Tiidrekult tööandja maksud.

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

Aga kui Tiidrek on oma käed puhtaks pühkinud? Varasematel aastatel oli Mukunga tiitel "Tiidrek Nurme treeningpartner", sel korral oli "Keenia esindaja". Seega me ei tea, kuhu maksud lähevad.

 
At 21:17, Anonymous Anonüümne said...

Eesti on ida-aafriklaste jaoks kallis maa. Siin resideerumiseks peab olema sissetulekuallikas ette näidata. Residendi enda huvides. Eesti jooksude auhinnarahad vist ei ole ka nii suured, et siin korter, toit ja transport minimaalsel tasemel endale kindlustada. Ja muidugi laiem küsimus on et kui Vahemehers upub sadu ja tuhandeid aafriklasi, nende seas tõenäoliselt palju kõvemaid jooksusõpru, kes kõik Euroopa Liidus jala joonele tahavad saada, miks Estonia avab ukse vaid ühele.

 
At 23:05, Anonymous Anonüümne said...

Siin lõpuks ka üks kaine analüüs kütuseaktsiisi mõjude kohta.
Kui võrdleme seda nüüd ministeeriumist ja noorelt PM-lt tulnud infoga, siis näeme, et valitsus pole mitte ainult suures ulatuses oma rahvale täielikku jama ajanud, vaid ka otseselt valetanud, jättes arvutustest välja olulised komponendid: teenuste/kaupade kallinemine,
sots.maksu langetamine ei võrdu töötaja palgatõus,
rääkimata sellest, et rehkendusest on esitatud väike ja ainult positiivne osa (ja seegi märksa positiivsemaks moonutatud!).

Pärast sellist suurt häma ja valet inimesi ja elu sedavõrd palju mõjutavas küsimuses, mis te arvate, kui palju tõtt on selles jutus, mida me iga päev poliitikute esituses näeme ja kuuleme...?
KINDLALT EDASI !!!

Heido Vitsuri vastulause ullikestele.

 
At 04:15, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:17, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:23, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:47, Blogger Minko Chen said...

coach handbags outlet
true religion jeans sale
mlb jerseys
cheap jordan shoes
michael kors uk
michael kors outlet
coach outlet store
louis vuitton outlet store
lacoste pas cher
michael kors handbags wholesale
coach outlet online
michael kors outlet
true religion outlet
cheap ugg boots
michael kors handbags
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
longchamp handbags outlet
giuseppe zanotti outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht