reede, oktoober 30, 2015

Pullerits: Mis juhtus rahvusliku põlvega nr 2?

Sellal, kui umbes 40 meest väntavad Tahtejõu tuuril 785 km läbi Eesti; kui endine Eesti esisuusasprinter Pavo Raudsepp pakub üle Eesti kihlvedu, et sõidab, kaaludes praegu ligi sada kilo, tuleval aastal Tartu maratonil vaevalt kuu aja pikkuse treeningu järel esisaja sisse (tema abikaasa Õnnela teeb vähem sõnu ja rohkem tegusid, sai 43-aastasena Eesti meistrivõistlustel bodyfitnessis 3. koha); kui Vahur Teppan, ainus Eesti suusataja, kes võitnud medali Ameerika Ühendriikide meistrivõistlustel suusasprindis, teeb Tartus noortega juba kuus nädalat hommikuti koos päikesetõusuga rullitrenne ning valmistab ette järjekordset suusalaata, tuleb mul keskenduda sootuks muule. Lühidalt: tuleb keha kuulata.

Nagu viimati kirjutasin, käisin lõppeval nädalal õlaprobleemiga Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku sporditraumatoloogia keskuse ortopeedi-traumatoloogi dr Leho Ripsi vastuvõtul ning lubasin teile, et see pole kaugeltki kõik. Palusin tal vaadata ka oma paremat põlve, kust ta eemaldas kolm aastat tagasi hulgaliselt purunenud kõhretükke. Aga ega parim arstki kellestki läbi näe. Dr Rips saatis mind röntgenisse, et teeksin põlvest pildi.

Kui jõudsin tagasi tema kabinetti, kuvas ta seinale kinnitatud suurele ekraanile röntgenipildi minu põlvest. Astus siis pildi juurde ja osutas kahele kohale, kust probleem selgelt silma paistis. Dr Ripsi juhendamisel isegi mulle. Seal oli tekkinud kõhrest puhastatud kohale luu külge üks moodustis; ei, isegi kaks moodustist. Pole kahtlust, et need olidki viimasel ajal tasapisi endast märku andnud.

Anamnestiliste ja kliiniliste andmete reale läks kirja: «Parema põlveliigese kaebused. 2012. a artroskoopia PF liigese kõhrekahjustus luuni. Hetkel palp. krepitatsioonid liigese ees. Mediaalses põlvekedra alaosas valu. Rö: algav artroos, samas suurem luufragment ACLi kinnituskohal + põlvekedra alaservas suur luuline osteofüüt.» Dr Rips saatis mind radioloogiakliinikusse, et seal tehtaks veidi rohkem kui kuu aja pärast – nii pikad on järjekorrad – paremast põlveliigesest MRT.

Eks siis näis, mis edasi saab. Esialgne pakkumine oli, et tuleb teha kas Ameerika kallis variant või Eesti tavaline variant. Kumba teie eelistaksite? Siin on ju hirmus tarku mehi hunnikuis, ei jõua kõiki ja kõigi häid soovitusi ära kuulatagi.

Täna, reedel, töönädala lõpuks rattaga rahulikult 32,6 km 1:05ga, keskmine kiirus vaikne 30 km/h. Nüüd ju hooaeg läbi, enam ei maksa kihutada. Ja õla kallal töötan, iga päev. Talvele ei mõtle. Pole mõtet. Sest vaevalt seda tuleb. Ega kaks (s**ta talve) kolmandata jää.
******
The bottom of Horseshoe Canyon, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Hispaania ratturi Alberto Contadori vigastatud põlv eelmise aasta Tour de France'il Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2: Hiina tennisisti Li Na karjääril tõmbasid aasta tagasi kriipsu just põlvevigastused. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 3: Saksa tennisisti Andrea Petkovici vigastatud parem põlv. Foto autor: Reuters/Scanpix

52 Kommentaarid:

At 20:58, Anonymous Anonüümne said...

Ässad ja tuusad lapivad end ikka väljamaal, kuid kiidavad kodumaiseid tohtreid. Ameerikamaa on veel selle polest hea, et kui ajastada toda käiku presidendi valimiste ajaks, oleks jällegi mitu võitu peos - lisaks ravile ka maailma nr 1 uudise kajastamise võimalus, närv kah puhkab.
Muideks, kes on teie eelistus USA presidendi kohale?

PS Kas oleks võimalik nonde ebaesteetiliste naissportlaste pildid ohootade vastu vahetada?

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Priidu blogist selgub tõde. ELU ON ÕIGLANE.

 
At 23:03, Blogger Mari-Ann said...

Geneetika vihjab, et ka suusaga on peagi ühel pool, maanteeratas (mitte maastik) veel mõneks ajaks jääb. Aga siis on ka sellega kõik. Kardio-vaskulaar omavanuste maailma tipp, aga ,mida sellega teha ja kuidas hoidA?

 
At 23:25, Anonymous Anonüümne said...

Ärge nüüd ajage. Tehakse tipp topp korda ja suusatab nagu muiste. Tõsi soovitavalt paaristõugetega. Probleem tekib muus. Nendel panijatel on tavaliselt see häda, et nad ei arvesta loodusega. Nimelt looduse poolt antud vimka tõttu kipub iga eluaastaga reaktsiooni kiirus grammike vähenema ja juhul kui nad rahulikumaks ei muutu, siis nad saavad endale vea mis heal juhul aheldab nad ratastooli, halvemal juhul voodisse.

 
At 02:34, Anonymous Martin said...

Algav artroos. Parimgi arst (mitte "parim arstki") ei saa midagi teha.
Jooks X , suusatamine X , ratas X.

Mis jääb? Jääb kirjutamine. "Kes võis arvata, et Nigulist võib saada islamist.", "Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud." -- ainult tänu kirjutamisele (muidugi kui on talenti!) saab oma kaduvat ja lõppkokkuvõttes tühist eksistentsi pikemaks venitada.

 
At 11:52, Anonymous Helmut, kolmandat põlve veterinaar said...

Mis võiks olla praeguse nadi tervisliku seisundi algpõhjus?

1. Pärilikkus. Sellele viitavad ka valuaistingud randme- ja õlapiirkonnas, mitte ainult põlves.
2. Opijärgse taastusravi eiramine. Sellega on siin kelgitud nii et vähe pole.
3. Ebaõnnestunud operatsioon – põlv ei saanud kahjustunud kõhretükkidest täielikult puhastatud.

Kuna variandid on üsna samas mulgus, siis tasuks pigem alustada puhtalt lehelt. Uus diagnoos, uus ravi. Seega, USA-sse minek. Mis sest väärtust kaotavat eurot ikka hoida (rahatrükk saab peagi veelgi suurema hoo sisse).

Pigem uus põlv kui tühjad pihud.

 
At 12:27, Anonymous Anonüümne said...

Pakun raviks Ülenurme vanarahva nõiameetodit: https://www.youtube.com/watch?v=ko-DlbLsiK0

 
At 14:02, Blogger snaperski said...

Bioloog ja kunagine 100K Ameerika rekordihoidja (41-aastasena ajaga 6:38) Bernd Heinrich, kes on kirjutanud suurepärase raamatu "Why we run", oli ka hädas sarnase põlvejandiga. Kõhrest lagunenud tükid ei tõotanud head ja arst käskis tal jooksmine lõpetada. Aga isemõtlejast bioloog ei andnud alla ja - kujutledes, kuidas ta joostes kõhretükid põlveliigeses liivaks uhmerdab, hoopis suurendas koormusi. Ja ei piinanud see põlv teda enam. Jooksis hiljem oma rekordi (toona oli see veteranide 100K maailmarekord)ja jookseb praegugi, juba 75-sena.
Ka mul oli kõhrega jant kolm aastat tagasi, see oli ka viimane kord kui spordiarsti juures käisin. Enam pole põlv (ptüi-ptüi!) jantinud. Tugilihased tugevaks ja sujuvalt koormused taha ning liigne kartus jätta. Atroskoopia teeb teinekord asja halvemaks, seda teavad mõnedki sportlased. Ma ei soovita kindlasti nüüd hirmasti jooksma hakata, aga sellel liigsel ripsutamisel on oma mõjud.

Raivo

 
At 14:24, Anonymous Anonüümne said...

Hästi öeldud, Raivo! Liigne ripsutamine on kurjast.

 
At 15:04, Anonymous Martin said...

Ameerika ei anna teile paremat põlve, hr Pullerits!
Läksite 1989 USA-sse, arvasite, et saate "valgeks inimeseks", Wolfowitz ja Ilves kutsusid teid peentele õhtusöökidele, Barry The Economisti toimetusest patsutas teile õlale ja soovitas usalduslikult street hustla-dest eemale hoida. Teile anti the best education in the world, kindel seljatagune ja "komsomolilähetus" Eesti ajakirjandusse. Mis aga välja kukkus?

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

mis rahvusest see põlv on kah?

 
At 15:58, Blogger Priit Pullerits said...

Palju kaasaelavaid sõnavõtte, aga ainult Raivo A. räägib tõsiseltvõetavat juttu. Martin on teinud 15.04 kolmes reas nii palju faktivigu, et tema tõsiseltvõetavus on täiesti välistatud.

Sel ajal, kui te siin kadu ennustate, sain täna, laupäeval elus esimest korda proovida kõrge pöiaga jookse. Käisin paarimehega (ei, mitte Astok!) trennis, algul pidi tulema rahulik sõit nii 31-32 km/h, aga ta keevitas kohe algul Ringteel mitu kilomeetrit rohkem kui 45 km/h jutti. Tunne oli, nagu oleks võistlusele sattunud. Kärevere ja Kärkna vahelisel uuel asfaltlõigul vahetasime rataste all jooksud ära. Kuigi mul on taga 9, aga paarimehel 11 hammasratast, sain kahel raskemal käigul keti siiski toimima, kõigile kergemail käikudel viskas see üle. Niisiis, proovisin, mis tunne on, kui ees ja taga on kõrge pöid. No täitsa vahva tunne oli. Ma küll arvan, et asi võis olla ka osati psühholoogiline, et uued jooksud all, siis kohe hakkad tõsisemalt väntama. Aga 47 km/h tuli täitsa okeilt kätte. Harjumatu oli ainult see, et kui suur kaubaauto vastu sõitis, siis võttis esiratta vasakule-paremale laperdama. Ses suhtes oli veidi ebakindel tunne. Aga muidu vurasid jooksud päris kenasti. Kui paarimees oma originaaljooksud tagasi sai ning minu jooksud mulle tagasi andis, ütles, et tundis, et vahe ja erinevus on selgelt märgatav. Tegelikult meeldib mulle enda jooksudega ka sõita, täitsa normaalselt saan hakkama.

 
At 16:06, Blogger Priit Pullerits said...

Kahjuks üks kurb uudis ka:
Täna hommikul lahkus meie seast pärast kiiresti kulgenud haigust kiiruisutaja, Eesti spordilegend ja olümpiavõitja Ants Antson (11.11.1938 - 31.10.2015).
Intervjueerisin Antsonit viimati enne Vancouveri taliolümpiat. Ta võttis pärast minuga veel ühendust, et kas ma ei tahaks temast elulooraamatut kirjutada. Kahjuks pole mul nii palju aega, et saaks sellist tööd teha, ja korralikult. Aga äkki Gunnar Pressil on midagi pooleli? Pole tema käest viimasel ajal uurinud, ehk peaks nüüd.

 
At 16:28, Anonymous Martin said...

Aga neil pole ju väntasid? -- P. Pullerits
Sellal kui eesti parimate eeldustega mehed maanteel Teie eeskujul üksi külmas vastutuules Scotti, Trekki või isegi Colnagot sõtkuvad,
teeb eesti naine soojas tutvust Ameerikast saabunud orginaalväntadega.
You know.

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Noormees M., mis kuradi originaalvändad, Ameerika ja soojas naine?! Oled päris segi tuupinud?
Kui on öelda asja, siis ütle, aga ära niisama p...nda.

 
At 18:45, Anonymous Anonüümne said...

Kas 17.35 kommentaari autor on P...t?

 
At 18:56, Anonymous Anonüümne said...

Ei.

 
At 19:42, Anonymous Anonüümne said...

Martin on tudengi elu vahetanud väntadega mehkeldamisele. Eks ta lõbusam ole küll.

 
At 20:11, Anonymous Anonüümne said...

Oot-oot-oot, põlv on nii katki, et haigekassa annab korduvad ortopeedivisiitide, röntgeni ja MRT-uuringu hüvitise (€485?), aga samal ajal saab põlvega 47km/h kihutada ja 10-12t hammakaga kohalt võtta ja tuld anda nagu vana trekiäss kunagi?

Kumb siis?

 
At 12:24, Anonymous Martin, spordisemiootika said...

DELFI:
*FOTOD: Pareiko klubikarjäär lõppes punasega. Levadia väravavaht tuli jõuga väljakult ära talutada (57)
*Sergei Pareiko läks Frolovile riietusruumis kallale (25)

Miks intsidendist kolm artiklit üllitanud Delfi (lisaks ülalnimetatutele Tarmo Rüütli kommentaar) ei järgi head ajakirjandustava ega anna veebiväljaande veergudel sõna Pareikole endale?

 
At 12:57, Blogger Priit Pullerits said...

Täna, pühapäeval rattaga 57 km. Algul sõitsin kaheksase grupiga, aga tempo oli liiga rahulik. Mulle ei meeldi niisama ratta seljas aja surnuks löömine. Ei, sellega ma ei mõista hukka neid, kes aeglaselt sõidavad - lihtsalt igaühele oma. Mulle ei paku aeglane ühtlane sõit emotsionaalselt absoluutselt mitte midagi. Kambja surnuaia tõusul kogusin kiirust ning läksin sellest üles ligi 40 km/h. Üks mees, kes paistis ka ärksam ja rahutum, tuli kaasa. Aga paar kilomeetrit hiljem, kui lähenesime Põlva maanteele, läksin oma teed. Rattasõitu tuleb võtta kirega, siis on asjast rohkem naudingut.

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Ega tea, kas eile pidas ühe spordiliidu president kõne ka kuskil?
Ja kui, kas skandeeriti tuliselt hurraa ja braavo hüüdeid ka?

 
At 14:39, Anonymous Reino said...

Pühapäeval tehakse pikk rahulikus tempos sõit. Tass kohvi ja croissant vahepeatuses. Tartu ümbrus paistab olevat väga mahajäänud koht, kui isegi kultuurset rattasõitu ei osata ega teata.

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Sellised kõhre uhmerdamise kontraproduktiivsed soovitused viivad varem või hiljem artikliteni nagu „Miks pilates on parem kui rattasõit“.

 
At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:39, Anonymous Jan-Andreas said...

17.16,
palun ikka näidate lugupidamist blogiomaniku vastu. Elementaarne viisakus võiks ikka olla, kui jala üle blogiukse tõstate.

 
At 17:54, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:58, Anonymous Anonüümne said...

Selles vist konks ongi, et Pulleritsu blogi asub nagu Pulleritsu vürstiriigis ega tunnusta Eesti Vabariiki.

 
At 18:40, Anonymous Anonüümne said...

Kohanemisvõimelise inimesena tuleks Pullerits toime ka juhul, kui Eesti ala peaks uuesti Venemaa mõjusfääri sattuma. Nööbiks hõlmade alt telnjaška välja ja oleks "veteran". Kirjutaks artikleid sõjalis-patriootilistel teemadel jne.
Sest Pullerits on Külma sõja produkt. Ja pange tähele, iseseisvas Eestis jäävad Pulleritsu-sugused kängu. Iseseivus ei ole neile soodne kasvupinnas.
Martin

 
At 19:02, Anonymous Anonüümne said...

Hea Jan-Andreas,

palun põhjendage, miks on antud blogisse kirjutaja lugupidamise ära teeninud.

Aitäh!

 
At 19:12, Anonymous Jan-Andreas said...

19.02,
vaadake, see on Pulleritsu blogi. Te ei lähe ometi kellegi koju kellelegi solvanguid ütlema. Pealegi täiesti aluseta. Pealegi on blogi tasuta. Saan aru, et olete elus kibestunud, kehvade füüsiliste võimetega isik - teid võiks vabalt könniks nimetada - kelle loomulik habitat on anonüümsed foorumid. Olete nn delfi kommentaatori tüüp. Blogiperemehel on täielik õigus teiesugustele kinga anda.

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

15.26 - eks PP talitab oma mentori suuniste järgi, et alati tuleb kõike teha vastupidi üldistele soovitustele. Ainult, et ta unustab alati ära, et sellist muinasjuttu ajavad miljonärid raha tegemise kohta. Nii kui asi läheb tervise peale siis on kõigile vastuvoolu tõmblejatele hoiatuseks Steve Jobsi juhtum haigusele allavandumisest.

 
At 09:23, Anonymous 9.10 said...

Ja lisaks veel omapoolse soovitusena PP-le, et võtku parem malli mitmekordsest eesti ajakirjanike meistrist kümnevõistluses Vahur Kersnast, kes ei aja oma haigusest häma vaid võitleb sellega esmalt arstide abil ja kui vajab lisatuge, siis haarab häbenemata kinni ka õlekõrtest.

 
At 13:43, Anonymous Anonüümne said...

Täna ilmus selline karm kiri Eesti Vabariigi presidendile Toomas Hendrik Ilvesele.

Oleme sunnitud Teie poole pöörduma sügavas mures Eestimaa saatuse ja käekäigu pärast. Usume, et Teie soovite teha oma rahvaga koostööd. Rahvaliikumine Eesti Poolt ja Sihtasutus Euroopa Rahvusrinne saatsid Teile k.a. oktoobri alguses avaliku kirja, milles tegime ettepaneku viia Eestis läbi rahvahääletus selleks, et peatada kvoodipõhine pagulaste vastuvõtmine ja massiimmigratsioon, mis tuleb Lähis-Idast ja Aafrikast. Samuti nõudsime, et Eesti valitsus asuks viivitamatult riigi piiride mehitatud ja relvastatud kaitsele, kaasates selleks ka endisi piirivalvureid ja Kaitseliitu. Seni ei ole me kuulnud ega näinud Teie vastust. Riigipeana olete andnud vande täita ustavalt oma kohuseid kõigi oma võimete ja parima arusaamisega Eesti rahva ja Vabariigi kasuks. Teie viimase aja väljaütlemised kõnelevad aga millestki muust kui Eesti rahvuslike huvide kaitsest.

Kutsume Teid ja vabariigi valitsust üles konstruktiivsele dialoogile oma rahvaga ning vastumeetmetele, mis seotud hoomamatu illegaalse immigratsiooniga Euroopasse. Kui riigipeana suudaksite jääda objektiivseks, end hetkeks pöörata näoga rahva suunas ning mõista nende murede ja valude tagamaid, siis ehk oleks lootust ka positiivsemateks arenguteks poolte vahelisel mõistmisel.

See, mis hetkel toimub Euroopas ja millises valguses kõige selle taustal paistab Eesti valitsuse tegevusetus Eesti huvide kaitsel, on rohkem kui murettekitav. Amatöörlik ja tihti pelgalt formaalne pagulaspoliitika formaat ei ole jätkusuutlik. Suutmatus ja soovimatus näha ilmseid ohumärke ei lase õppida teiste vigadest, vaid Eesti suundub järjekindlalt ja vankumatult pöördumatusse hävingusse. Hävingusse, mida ei ole võimalik ravida plaastri ega hea sõnaga ja mis tekitab sügavaid ning valulikke haavu järgnevatele põlvedele. On üsnagi tõenäoline, et sellest tragöödiast enam kunagi ei paranetagi. Kui mitmed Euroopa suurrahvad ei pea muretsema nii tõsiselt oma rahvuse, kultuuri, traditsioonide või emakeele säilimise pärast ning suudavad suuri ülalpeetavate masse kanda, siis väikerahvaste jaoks on see lõplik hävitav löök. Seega tuleb probleemi suhtuda ülimalt kriitiliselt ja kõrgendatud tähelepanuga just väikeriigi seisukohalt ning mitte rakendama ja eeskujuks võtma suurriikide suhtumist.

Kiri jätkub veel pikalt.
Alla kirjutanud RÜE

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

...aga vaadake, kuhu peavoolumeedia Ilvese-kriitilise kirja peidab!!!!
http://elu24.postimees.ee/3383287/kristiina-ojuland-loodetavasti-ei-pea-me-tulevikus-habenema-oma-riigipea-poliitilise-impotentsuse-ja-teovoimetuse-ule

 
At 14:42, Anonymous Anonüümne said...

mis kamp see rüe on? ojuland? seda kana ei saa ju terve mõistusega inimene tõsiselt võtta.

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

See kiri on ikka väga tõsine. Raske on seal mõnele olulisele punktile vastu vaielda.

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

See kiri näitab selgelt, et parlamendisaadik hakkab kohe normaalse inimese juttu ajama kui parlamendist kinga saab.

Mul on ettepanek korraldada koheselt erakorralised valimised ja mitte valida tagasi ühtegi saadikut, kes on seal olnud üle ühe täieliku valimistsükli. Selline puhastus toob meie selga kainelt maailma vaatavad poliitikud, kes suudavad normaalse jutuga parlamendis kuluhüvitisi laiaks löövaid kodanikke korrale kutsuda.

 
At 02:38, Blogger Minko Chen said...

kobe 9
nhl jerseys
nike air max
air max 90
mcm backpack
ugg outlet online
hermes belt for sale
ugg outlet store
ralph lauren outlet
louis vuitton outlet store
ralph lauren uk
juicy couture tracksuit
coach outlet
lacoste shirts
abercrombie and fitch
snow boots
true religion jeans
longchamp handbags
hermes outlet store
1205minko

 
At 04:04, Blogger xumeiqing said...

151207meiqing
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet clearance
ugg australia
chanel bags
michael kors outlet stores
michael kors outlet
michaek kors outlet
prada outlet
canada goose jackets
ugg clearance
ugg outlet
replica watches
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet
kate spade handbags
louis vuitton handbags
abercrombie fitch
uggs on sale
celine
adidas originals
pandora jewelry
ray ban sunglasses outlet
michael kors bag
michael kors outlet online
uggs outlet
gucci shoes
coach outlet store online
ugg boots
cheap jordans
coach outlet
coach outlet
cheap uggs
michaek kors handbags
uggs for sale
supra shoes
uggs australia
ray-ban sunglasses
toms shoes
michael kors outlet online

 
At 03:30, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 16:57, Blogger 03 Yang said...

true religion uk outlet
tiffany jewellery
barbour coats
wellensteyn jackets
michael kors factory outlet
nobis outlet
ugg boots outlet,ugg outlet
winter coats
fitflops clearance
louis vuitton bags
fitflops clearance
discount ugg boots
oakley sunglasses
coach outlet store
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ugg outlet
tory burch outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg sale
black friday deals
true religion outlet uk
oakley sunglasses sale
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
tory burch sale
hollister shirts
canada goose jackets
woolrich outlet
michael kors uk outlet
ferragamo outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet
fitflops clearance
belstaff jackets
moncler outlet
ray-ban sunglasses
tory burch outlet online
snow boots

 
At 10:20, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
louis vuitton outlet
ray ban outlet
hollister kids
kate spade handbags
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
cheap ugg boots
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
uggs on sale
tory burch outlet
canada goose
air jordans
oakley sunglasses
ugg outlet
nike air max uk
nike free 5.0
pandora charms
oakley sunglasses sale
ugg outlet
louis vuitton handbags
nfl jerseys
fit flops
lebron james basketball shoes
louis vuitton bags
tiffany and co
ugg boots
louis vuitton bags
the north face jackets
fake oakley sunglasses
ugg boots on sale
retro 11
ugg boots outlet
coach outlet
louis vuitton handbags
nike roshe run mens
concords 11
discount ugg boots
ugg boots
ralph lauren sale

 
At 02:42, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
ugg boots
ugg australia
canada goose outlet
ed hardy outlet
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
uggs on sale
abercrombie & fitch
hollister clothing
tods sale
true religion jeans outlet
kobe 10
timberlands
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
ugg outlet
oakley sunglasses
ray ban outlet
nike air huarache
louis vuitton bags
celine bags
kate spade purses
louis vuitton bags
lebron james basketball shoes
louis vuitton outlet stores
michael kors handbags
longchamp handbags
rolex watches
oakley outlet
burberry outlet online
gucci handbgs
ralph lauren outlet
kobe 8
canada goose
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
burberry sale
cheap toms shoes
coach factory outlet
cheap oakleys

 
At 03:29, Blogger Meiqing Xu said...

20160317meiqing
louis vuitton outlet
coach factorty outlet
tods outlet
jordan 4 toro
abercrombie and fitch
louis vuitton outlet stores
air jordan retro
replica watches
louis vuitton handbags
nike running shoes
true religion jeans
ugg boots
abercrombie and fitch
prada handbags
canada goose outlet
adidas uk
nike trainers
ugg outlet
ugg outlet
oakley sunglasses
mcm outlet
pandora jewelry
christian louboutin shoes
coach outlet
louis vuitton handbags
ugg slippers
coach outlet
cheap nfl jerseys
nike trainers
ugg outlet
giuseppe zanotti sneakers
cheap oakleys
celine
timberland boots
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet
toms shoes
replica watches
cheap uggs

 
At 08:45, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
coach factory outlet
jordan 4
jordan retro 3
christian louboutin shoes
toms shoes
pandora outlet
christian louboutin outlet
kate spade handbags
cheap nfl jerseys
true religion outlet
nike uk
jordan 3 white cenment
basketball shoes
gucci belt
ugg boots
nike huarache shoes
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
burberry outlet
adidas originals
michael kors outlet
jordan retro 11
coach outlet online
michael kors outlet online
ugg outlet
ralph lauren uk
louis vuitton
caoch outlet
louis vuitton outlet
coach factory
christian louboutin shoes
coach factory outlet
ray ban sunglasses
louis vuitton
michael kors outlet
longchamp outlet
ed hardy clothing
michael kors handbags
toms shoes

 
At 16:39, Blogger 林磊 said...

2016-5-24 leilei
michael kors handbags
adidas nmd
michael kors outlet clearance
adidas nmd
asics outlet
adidas shoes
jimmy choo shoes
air max 90 black
burberry outlet online
coach outlet store online
michael kors outlet
designer handbags outlet
converse shoes
pandora outlet
cheap nike shoes
coach outlet
rolex watches
ray ban outlet
adidas superstar
adidas superstars
michael kors outlet
lacoste shoes
michael kors outlet clearance
coach outlet store
christian louboutin uk
burberry
louis vuitton outlet
chaussure louboutin
cheap jordans
michael kors outlet clearance
babyliss flat iron
pandora charms
michael kors bags
salvatore ferragamo
adidas nmd white
dior sunglasses
michael kors outlet
adidas nmd runner
sac longchamp

 
At 11:31, Blogger Gege Dai said...

JIANBIN0704
adidas wings
iphone case uk
coach outlet
ralph lauren uk
ray ban sunglasses
christian louboutin online
air max 90
louis vuitton pas cher
fitflop clearance
links of london
beats by dr dre
jordan shoes 2015
calvin klein underwear
prada outlet online
beats by dre
swarovski crystal
replica watches
coach outlet
ray-ban sunglasses
ferragamo shoes
michael kors handbags
ralph lauren polo shirts
futbol baratas
fitflops sale
michael kors handbags
juicy couture tracksuit
lululemon outlet
asics
kate spade handbags
air max 2015
longchamp outlet online
tiffany and co
polo ralph lauren
ferragamo shoes

 
At 04:34, Blogger chenlina said...

fitflop sandals
michael kors handbags
michael kors outlet
oakley sunglasses outlet
louis vuitton outlet
giuseppe zanotti sandals
adidas nmd
coach outlet
fitflops
coach factory outlet
juicy couture
fitflops sale clearance
ray ban wayfarer
timberland boots
adidas running shoes
coach outlet store online clearances
christian louboutin outlet
michael kors outlet
longchamp handbags
celine handbags
nike air max 90
coach outlet
polo ralph lauren
air jordan pas cher
adidas superstar
louis vuitton outlet
replica watches
adidas outlet
coach factory outlet
ralph lauren polo
ralph lauren outlet
timberland outlet
kate spade handbags
louis vuitton
louis vuitton
toms shoes
michael kors outlet clearance
coach outlet
christian louboutin sale
gucci handbags
chenlina20160729

 
At 10:25, Blogger Candy Sim said...

The blog or and best that is extremely useful to keep I can share the ideas
of the future as this is really what I was looking for, I am very comfortable and pleased to come here. Thank you very much.
gold miner|stick war 3| pokemongo
| stick man|animal jam login

 
At 03:24, Blogger 姚嘉 said...

pandora charms
carolina jerseys
tiffany and co
cheap nfl jerseys
tiffany jewellery
oakley sunglasses
replica rolex
armani exchange
gucci outlet
toms outlet

 
At 10:03, Blogger dong dong23 said...

christian louboutin
nike free
ralph lauren
nike air max
coach outlet
ugg boots
jordans
coach outlet
nike air max plus
coach bags
20181.25wengdongdong

 

Postita kommentaar

<< Esileht