esmaspäev, oktoober 19, 2015

Pullerits: Mis põhjustab trennis energia haihtumise?

Laupäeva varasel õhtupoolikul sain haamri.

Aimasin, et see on lajatamas. Reede õhtupoolikul, pärast pikka, ent huvitavat töönädalat, mille sisse mahtusid usutlus justiitsminister Urmas Reinsaluga vihakõne teemal, president Lennart Meri «Hõbevalgemas» avaldatud Thule-hüpoteesi tõestaja professor Raul Talviku viimase viie aasta töö vahendamine, pikk intervjuu ettevõtja Jüri Käoga, kel vara nii palju, et keskmise palga saajal kuluks selle teenimiseks 2518 aastat, samuti vestlus suursaadik Jaak Jõerüüdiga, kes ütles välja, mida ta arvab praeguse migrandikriisi võtmeriikide kohta, sõitsin rattaga 50 km tempoga 31,5 km/h (1:35.20). Ilmselt oleks sõitnud rohkemgi, ent märkasin, et leistangilt oli tuli maha pudenenud ja ära kadunud, mistõttu pidin otsa ringi keerama.

Laupäeva lõuna ajal tegin 77 km pikkuse ringi keskmise kiirusega 32,3 km/h (2:23.15). Kella kaheksasest hommikusöögist oli seks ajaks, kui alustasin, möödunud ligi viis tundi. Väljas oli jahe, seetõttu ei hakanud vett kaasa vedama ega pannud ka midagi tahket taskusse. Kui umbes 50 km sai sõidetud, tundsin, et organismi hakkab kogunema väike väsimus. Ent ega ma seepärast tempot alandanud. Hoidsin vähenenud energia taustal endiselt kiirust. Aga viimased tosin kilomeetrit, mis möödusid samadel teedel nagu eelmiselgi päeval, kulgesid hoopis teistsuguse enesetundega. Viaduktidel polnud enam teravust, millega üles rammida.

Pärast jaheduses sõitmist saab mõnusa tunde, kui minna sooja duši alla. Seal tunned, kuidas soe luudesse ja lihastesse tagasi poeb. Enne seda jõin ka suure topsi SISi kakaomaitselist taastumisvedelikku. Pärast pesemist sõin kõhu korralikult täis. Ja juba enne, kui lauast tõusin, tundsin, kuidas haamer tuleb. Tuligi.

Mõtlesin, et heidan pooleks tunniks pikali, aga lõpuks lebasin teki all poolärkvel-poolunes seisundis vaat et ligi poolteist tundi. Pulssi ma ei mõõda, aga ilmselgelt püsis selle löögisagedus suur. Pärast, kui end kuidagi üles ajasin, olin tükk aega rammestunud. Ja seda vähem kui kahe ja poole tunni pikkusest trennist. Milles asi?

Asi on tegelikult lihtne. Selleks, et suuta tööd teha, vajavad lihased energiat. Peamisteks energiaallikateks lihastööl on süsivesikud ja rasvad. Süsivesikute varud paiknevad glükogeeni näol nii lihastes kui ka maksas.

Viis aastat tagasi seletas Eesti suusakoondise arst Tarvo Kiudma mulle treenimise nähtamatuid protsesse ning märkis, et glükogeeni arvelt peab organism vastu 60-90 minutit, edasi lähevad käiku rasvad. Ju mul on vähe rasva, nagu on näidanud ka rasvaprotsendi mõõtmised. Ilmselt said glükogeeni varud pooleteise tunniga otsa.

Harrastajal, kes treenib korra päevas tund kuni poolteist, pole glükogeeni varude taastamiseks vaja teha midagi muud kui lihtsalt korralikult süüa ja juua, kinnitas Kiudma. (Ma ei hakka teie aega siin kulutama jutuga, mida teha siis, kui treeningkoormused on palju suuremad või harjutatakse kaks korda päevas, sest enamik teist seda ei tee.) Tavalisele harrastajale, kelle nädala treeningkoormus jääb 6-8 tunni kanti – mul eelmisel nädalal 6:19.20 –, piisab Kiudma sõnul tavapärasest regulaarsest toitumisest. Peaasi, et toidus sisalduks laias laastus 15 % valku, 30 % rasva ja ülejäänud 55 % moodustaksid süsivesikud, loetles ta.

Taastumisele aitab kaasa ka uni, sest magamise ajal eritub kasvuhormoon, millel on anaboolne ehk rakustruktuure ülesehitav toime, rääkis mulle Kiudma. Samuti rääkis Kiudma, et pärast trenni on kasulik võtta veeprotseduure, näiteks käia sooja duši all, sest see stimuleerib ainevahetust.

Eks need tegurid kokku tekitasidki haamri. Igatahes polnud ma pärast ligi kolmetunnist elu sõitu Tartu rattamaratonil kaugeltki nii väsinud, nagu pärast laupäevast trenni maanteel. Oskate siit nüüd endale vajalikud järeldused ikka välja sõeluda või peab taas kõik kandikul kätte tooma?
*
Kes on see tuntud teadlane ja professor, kes kirjutas mulle hiljuti pühenduse «Priit Pulleritsule, Eesti kõige nutikamale ajakirjanikule»?
*
Ja kellele eelmine küsimus liiga raske tundub, see püüdku lahki muukida Utah's Hoburaua kanjonis kaljuseintele jäädvustatud petroglüüfide tähendus!
******
The bottom of Horseshoe Canyon, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1-6: Varasügisene Vooremaa. Peilige välja ja öelge nüüd teie, kus need pildid on tehtud! Ühtlasi leidke kolmandalt pildilt Chrysler Pacifica! Fotode autor: Priit Pullerits
Foto 7: Horseshoe Canyon, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits.

75 Kommentaarid:

At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Hoian alati mõne euro taskus, kui midagi kaasas pole ja sõit (ring) osutub plaanitust pikemaks saab tanklast šokolaadi abiks võtta.

 
At 10:46, Anonymous Anonüümne said...

Tere, kuna siin postituses on ka Ultima Thule lugu mainitud, siis küsiksin uuesti blogi autori poolt tehtud intervjuu kohta seoses Ultima Thulega. Tsiteerin "Olulisteks toetuspunktideks said iidse Sküütia ja vanade saksa hõimude kirjelduse kaudu tuvastatud kaks tollast merevaigusaart, Basilia ja Abalus, mis paiknevad teineteisest päevateekonna kaugusel. Abalus paigutub nüüdse Kaliningradi oblasti aladele ja Basilia Kuramaa rannikule. Basiliast Thulele jäi umbes kolme päeva teekond. Just nii palju kulub, et jõuda sealt suurte sõudepaatidega Saaremaale". Minu küsimus oleks, kas autor on midagi valesti kirja pannud vöi austet professor ütleski nii? Pilk kaardile ütleb ju väga selgelt, et Kuramaa ja Kaliningradi oblasti vahemaa on igal juhul pikem kui Kuramaa ja Saaremaa vahemaa, midagi siin ei klapi...
edu!
kah priit

 
At 13:21, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits on laupäeval rattalaadal kohal? Kas meie staarid särke müüvad või läheb Pulleritsu särk oks jonile?
Eelmisel aastal sai seal kolmele mtb sarjale soodushindadega registreerida ja sõitude kuupäevadki olid paigas, sel aastal 5 päeva enne laata kahtlaselt vaikne.

 
At 14:23, Blogger Priit Pullerits said...

Kahjuks on laat Tallinnas. Oleks Tartus, tuleksin kindlasti vaatama, kes mis väärt kraami pakub. Ühe-teise vastu oleks huvi küll. Euro on nii savijalgadele minemas, et seda hoida on väga riskantne. Ennem osta selle eest Astana tuulevest, see peab kauem vastu kui euroraha.

 
At 15:04, Anonymous Anonüümne said...

to kah Priit

Postimees oli ilmselgelt sundseisus - Pealtnägija tõstis apetiitse teema üles ja asja maha maganud Postimehel ei jäänud muud üle kui kiiruga linnuke kirja saada. Käsitluse kvaliteet - nagu me oleme siit blogist ehedalt õppinud - ei ole sellistel juhtudel oluline.

 
At 18:40, Anonymous Anonüümne said...

Huvitavad põllud, pole nagu talinisu ka, lihtsalt sügisene põllurohi.
Auto leitud!

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Ikka on vist nisu?

 
At 18:57, Anonymous Anonüümne said...

Rukis?

 
At 19:12, Blogger Priit Pullerits said...

Täna, esmaspäeva õhtul 41 km 1:16.05ga, keskmine 32,3 km/h. Kolme-nelja soojakraadiga ei ole minek siiski nii elastne, nagu suvel, tunda annab, et lihased on kangemad ja tuimemad. Kahju muidugi, et pimedus peale tuleb, päevavalge, eriti päike annaks ikka sootuks teise, laadivama tunde.
Õhtulehest oli lugeda, et Rein Taaramäe pidi ka tegema tunniseid rahulikke otsi. Ei tea, kas tal seltskonda poleks vahest vaja? Vaja uurida.
Äraarvajaile: küsimus pole selles, mida on külitud põllule. Kas te siis Eestimaad, mehed, tõesti ei tunne? No kasutage veidigi intuitsiooni ja loogikat, see blogi on paksult vihjeid täis, kus need pildid võiks olla tehtud. Pange 1+2-3 kokku ja ongi lahendus käes. Aga muidugi, ei viitsi, kõik ootavad, et asjad kandikul kätte toodaks, lihtsam on niisama õhku võngutada (loe: möliseda).

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Aga mäletate, mida Švejk oma pruudile rääkis, kui nad põldude vahel jalutasid. Juttu nagu ei olnud teha millestki, siis ta ütleski - siin rukis, siin kaer, siin nisu... :D

Kahjuks ise ei tunne Vooremaad, et kohta ära arvata.

 
At 20:37, Anonymous Anonüümne said...

Pikkjärve ääres kergliiklusteel on pildid tehtud.

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

1. Elementaarne, Watson! Trennis energia haihtumise põhjustab treenija lollus! Proved and Busted!
2. Elementaarne, Watson! Kogu muu soperdis on üles laetud eesmärgiga koguda suva maastikupiltide liba-ära-arvajate komme! Labane, mr. Pullerist, labane! Tooda pointi ükskord...

 
At 22:47, Anonymous Anonüümne said...

http://arvamus.postimees.ee/3367861/paevaintervjuu-ojuland-selgitas-kes-on-tema-jaoks-eestlane

See Toomas Randlo, Pullerits, that is yours.

 
At 00:39, Anonymous Martin said...

Viis päeva rattalaadani, aga siin blogis on vaikus. Mis saab maastikurattasarjadest?
Ei tea. Pole kuulnud. Pole õrna aimugi.
Mis ajakirjanik te niiviisi olete, hr Pullerits?
Mõistliku info vahendamise asemel pakute jaburavõitu äraarvamismänge.

Ah jaa, väike kilbaküsimus blogi lugejale on vist siinse blogi reegel.
Kes on see tuntud mitmekülgne kestvusharrastussportlane, kes oma blogis nimetas Pulleritsu blogi "tuntud peldikuseinaks"?

 
At 06:13, Anonymous Anonüümne said...

Kuna austet blogiomanik ei taha Ultima Thule lugu selgitada, siis annan köigile vihje, kuidas Saaremaa omale nime sai. Pange google translatorisse ingliskeelne söna fishing ja tölkide see kreeka keelde ja kuulake suulist versiooni, siis pole teil kahtlustki. Kreek akeele oskajad muidugi teavad niigi:)
kah Priit

 
At 09:02, Anonymous Anonüümne said...

kui igas trennis lolli moodi anaeroobses oma peas olevate deemonitega võistelda, siis peabki halb hakkama. ja mis trenn see on, kus pilte klõpsitakse vahepeal. lisaks, kui siin juba taaramäe nimi mängu tuua, siis võiks poole sajandi vanune inimene ka vaadata, mismoodi päris ratturid trenni teevad. pikad otsad madala pulsiga.

 
At 09:30, Blogger Priit Pullerits said...

Õige, 20.37. Aga küllap panite tähele, et kõik pildid pole tehtud kergliiklusteel. Kus on tehtud ilma asfaltteeta pildid?

09.02 - kust te võtate, et need pildid on tehtud trenni ajal? Ei ole, absoluutselt ei ole! Ükski neist siin ei ole!

22.01 - miks ma peaks siia panema suvalisi Scanpixist võetud rattavõistluste pilte, kui meil Eestimaal on ka kauneid kohti, mille ülesvõtteid illustreerimiseks kasutada?

00.39 - õige vastus: kadekops. Veel täpsem vastus: hästi suur kadekops.

 
At 11:46, Anonymous H ja K said...

kadekops? millel see väide baseerub?

 
At 12:33, Anonymous Anonüümne said...

oletan, et asi on lugejate arvus ja resonantsis

 
At 13:09, Anonymous Martin said...

Austatud blogiomanik peab vist silmas, et siinse blogi vaatamiste arv on suurusjärkudes suurem Dr Holdeni blogi omast (täpne statistika siiski puudub). Samuti ehk siinse blogiomaniku proliferatiivsust (viljakust) Dr Holdeniga võrreldes. Kolm blogikirjutist nädalas - see pole naljaasi!

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

farmi gabriel, edgar savisaar, varro vooglaid ja dj ryan angelos on ka kõik väga populaarsed. halva huumori blogi ei maksa kõrvutada päris spordiblogiga mu meelest.

 
At 13:22, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi võtab Pulleritsu laupäeval auto peale ja toob rattalaadale?

Kolmest mtb-sarjast ainult üks teeb hetkel laadakampaaniat, aasta tagasi oli möllu rohkem.

 
At 13:41, Anonymous A7K said...

Mina ütleks "tuntud peldikuseina" kohta nii, et see räägib kõige rohkem ütleja enda kohta. Kui hakatakse teisi halvustama, on ikka endal mingid probleemid ja tundub, et antud juhul päris suured, et on vaja pidevalt korrutada "peldikuseina" teemat.

 
At 13:58, Anonymous Meelis said...

Nõus, A7K.
Uutest kingadest räägib ikka see, kellel king pigistab...

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

Jah, A7K, dr Holdenil on millegipärast hapu maitsekogu aeg suus, kui muidu ei saa, et teist peab alalõpmata halvustama.

 
At 14:26, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 14:58, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 15:20, Blogger Gaspar said...

Priit, siin on Sulle 2016. a väljakutse:
ETAPE DU TOUR 2016 : MEGEVE-MORZINE
10. juuli, 146 km, 4 mäge.
Raja profiil

 
At 15:25, Blogger Priit Pullerits said...

Gaspar, aga milleks see kõik? Mul on, muide, tulevaks aastaks hoopis teised sihid. Märksa karmimadki, kui need siin.

 
At 15:59, Blogger Gaspar said...

TDF ja ise selle sõitmise emotsioon ei kõneta?
No.. seal saab ka ära panna kui seda otsid.

Ootan huviga, mis see karmim siht on.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Tõeliselt karmide sihtide osas on Dr Holden lati ülikõrgele tõstnud. 400 km - 600 km - 1200 km brevetid. Või on?
Hr Pullerits, teil on vist palju kadestajaid? Teie populaarsuse ja saavutuste juures oleks imelik kui poleks. Eks neid kadestajaid ole nii ajakirjanike kui ka harrastussportlaste seas.
Martin

 
At 16:34, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, küllap nii on, Martin, aga kadetsemine ja kadestamine ei ole need jõud, mis mind liigutama paneks ja motiveeriks. Kas teistega on teisiti?

 
At 16:39, Anonymous Anonüümne said...

Kas ma eksin kõvasti, hr Pullerits, kui oletan, et teid eriti ei huvitagi, kas maastikurattasarju saab 2016. a olema 1 või 3? Ja varane regamine ühte või mitmesse neisse kolme kohalikku MTB-sarja, nendes mudarallides, isegi mitte Haanja100s punktide kogumine ei ole see, mis teid praegusel ajal väga liigutaks? Teil on plaanides midagi elitaarsemat?
-Martin

 
At 16:53, Anonymous Anonüümne said...

Jätke Priit rahule!
Ta annab teile tagantjärele teada, millised olid tema EDUKAD plaanid ...
Kui aga edukas ei olnud, siis teadagi oli tegemist treeningsõiduga.

 
At 17:10, Anonymous Anonüümne said...

Mis põhjustab trennis energia haihtumise?

Urmas Reinsalu, prof Raul Talvik, Jüri Käo, Tema Ektsellents suursaadik Jaak Jõerüüt -- üks nendest on energy sucker. Kes?
-Martin

 
At 17:33, Anonymous Anonüümne said...

Ma nii mölisemise korras küsin, et mis mõtet on arvata ära kus Vooremaa võsas need mittemidagi ütlevad pildid on tehtud. Google streetview on samalaadseid pilte kamaluga täis, kuid neil on õnneks olemas lisaväärtus geograafilise asukoha näol. Antud piltidel pole isegi seda lisaväärtust. Oleks siis seal kirjaski, et see pilt on tehtud X km Merili talust Y ilmakaare suunas, siis vähemalt teaks, et ahah. No aga sellisel kujul 3 pilti kergliiklusteest ja 3 pilti voorest ei paku ju erilist pinget. Isegi see käru on pildil nii häguselt, et ei ole näha, kas aja jooksul on mõni kriim juurde tulnud või kas roosterebane juba kuskilt ka välja lööb. No täitsa pointless värk. Aa muuseas, väheke meenutab see kant siiski lõuna euroopa voorelisi tasandikke. Kant on kahtlemata läbisõiduks huvitav, kuid kahjuks on huvitavad teed eestilikult tolmused (see on suur miinus).

 
At 17:41, Anonymous Anonüümne said...

Krt küll, laat tulemas, aga ei tea millisele sarjale soodushinnaga kirja panna saab.

Pakun, et Pullerits läheb järgmine aasta suurde kanjonisse.


 
At 17:53, Anonymous Risto Mehine said...

http://sport.postimees.ee/3369035/kuum-galerii-vaata-margus-hundi-konkurentide-koige-seksikamaid-kaaslannasid

 
At 18:52, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 19:15, Blogger Priit Pullerits said...

Õiged vastused:
pilt 1 - Raigastvere järve loodepoolses servas voore peal;
pilt 3 ja 6 - Nava küla põhjapoolses servas;
ülejäänud - need arvati ära, et Pikkjärve ääres kergliiklusteel.

16.39, jah, ega see huvita; ei, ei liiguta; jah, on küll.

17.10 - isiklike kogemuste põhjal mitte ükski neist ei ole seda. Aga neli Eesti n-ö raskekaalutegelast paari päevaga ette võtta - see on umbes sama, mis neli MTB-etappi täiega läbi uhada. Ei, MTB-etapid on siiski palju lihtsamad. Kas teate, kui palju läheb aega ja vaeva, et nt Jüri Käoga pikk usutlus teha, see ette valmistada, planeerida, teostada, toimetada jne?

17.41 - mitte päris. GC on säärane, et ma ei tea, et keegi oleks sinna MTBga sõitnud. Või keegi teab?

 
At 20:57, Anonymous Kärna Ärni said...

Mukunga olla Eestimaa tolmu jalgadelt pühkinud, ei tea kas enam tagasi lastakse, omade eest telekaid ja tolmuimejaid ära võtma.

Tohtrihärra teeb järgmine aasta tonnise tiiru ümber kodumaa, Pullerits läheb üle lombi kaljunukke pildistama. Kõvad eesti mehed mõlemad.

 
At 23:01, Anonymous Saare majakavaht said...

Mukunga ajas ju alles minevanädali Saaremaal kõike head paremat mitmel päeval järjepanu karmani ja eesti meestel oli lutt koos pidemega sügaval suus!
Et kuhu nüüd siis rutt nii kiire?
Tiidrek teab, aga ei räägi?

 
At 23:40, Anonymous Anonüümne said...

Oh tänud Priit! Ainult unustasid lisamata, et 3. pildil asub 4,44 km kaugusel põhja suunast 169 kraadi Merili talu mis asub otse esiplaanil oleva põõsaspuu tagant paistvast metsasalust paremale jääva madalama taimestikuga voore taga. Talvel kui seal saunast suitsu tõuseb, siis jääb ka toss kenasti pildile ;)

 
At 09:47, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui sa teeks palju kiidetud ajakirjanduslikku uurinust, siis näeksid isegi, et GC-s on servast allpool IGASUGUNE rattaga liiklemine KEELATUD!!!

 
At 09:53, Anonymous Anonüümne said...

Juhtusin nägema, kui Mukunga mu maja tagant mööda jooksis, kõik teised ajasid neegrit taga, kuid kätte ei saanud. Neeger on nõtke sammuga, ka parimatel eesti meestel nagu kont kõhus oleks, kui nüüd neid võrrelda..

 
At 10:46, Blogger Priit Pullerits said...

09.47, see on nii elementaarne, et seda teab minusugune Ameerika Metsiku Lääne parim tundja unepealt ja kinnisilmi, seda ei ole vaja siin suurte tähtedega karjuda.

 
At 10:51, Anonymous Anonüümne said...

1. pilt on tehtud Merili talust 2,72 km ida suunas. Kahjuks pildilt ei ole talvel võimalik ka sauna korstnast väljuvat tossu näha. Samas kui ülepildistamine teha lainurgaga nagu juurdelisatud StreetView pildil siis vasaku serva lähedal taamal oleva künka tagant saab ka selle pildile püüda.

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

Priit, miks pahandad sellise 9:47 rõhutamise peale?
Ise ju küsisid 19:15 - kui oleks teadnud (ilmselge parim asjatundja - WTF?), siis poleks ILMSELGET asja küsinud!

Selle parima asjatundmise küsimus on ka vaieldav - tean ise vähemalt kahte inimest, kes ei ole lihtsalt reisinud, vaid elasid mõnda aega seal piirkonnas.

 
At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas sa oled uhke, et me just siin seinal Mukungast jm. räägime?

 
At 12:38, Anonymous Anonüümne said...

Kui palju nänni siis Mukunga see hooaeg kokku kraapis, et kodumaale naist võtma tormas.

 
At 12:38, Blogger Priit Pullerits said...

Väga huvitav, 11.20, viige mind nonde kahega kokku ning siis selgitame, kes on Metsiku Lääne ja Colorado platoo parim asjatundja. Kui nad oskavad n-ö loomulikust intelligentsist rääkida, kus asub - tõesti, suskan siia esimese pähe tuleva koha - Quandary (e.k Kimbatuse) kanjon (vihje: look for Moroni Slopes) ning millist varustust ja mis pärast on selle läbimiseks vaja, siis võib edasi arutada, kes on tolle kandi parim asjatundja. Või kui äkki see üle jõu käib, siis äkki ütlevad peast - taas esimesed pähe torganud asjad -, kus asuvad Dance Hall Rock ja Wedge Overlook ning mille poolest on tuntud Potato Salad Hill.

 
At 12:44, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits teab, kas Vader tuleb sel aastal ka laadale eelmise tööandja särke müüma?

 
At 12:51, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu reisiraamat "Ameerika" on läbi müüdud.
Kas tulemas on uus või saab vana kuskilt hankida?

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Ah Priit, jälle ärpleb. Nadid küsimused. Lobisemise asemel vaatame parem videost mille poolest on tuntud Potato Salad Hill.

 
At 13:06, Anonymous Anonüümne said...

Kas sage spordijoogi tarbimine ei mõju lahtistavalt? Sealt ka jõu haihtumine.

 
At 13:39, Blogger Priit Pullerits said...

12.51, jah, see on tõsi, et mu Ameerika-raamat on läbi müüdud. Paar aastat tagasi kirjastuselt küsisin, nad siis ütlesid, et uut trükki pole plaanis. Ma ei kujuta ette, kust seda hankida saab.

12.56 - internetist oskab igaüks asju otsida ja viidata. Küsimus on selles, kas neid asju ka sisuliselt tuntakse, kas see kõnetab, kui võtan nööbist kinni ja küsin, kuidas õnnestus Widowmakerist üles või alla saada ja kas Devil's Kitchenis outhouse ikka on olemas ja töökorras, kui sealt kandist viimati läbi käisid.

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Jõu haihtumine on teema.

 
At 15:43, Anonymous Anonüümne said...

Haihtunud on MTBest, selle asemel on Eesti Maastikurattasari.
Kiidame heaks.

Kas EC nimisponsor on haihtunud või jätkab ka uuel hooajal?

Kauaks on kolmel sarjal jõudu üksteiselt sõitjaid ära meelitada,
kus on rattakalender 2016, kas sõidud jälle ühel nädalavahetusel/päeval?

Kas laadal saab neile küsimusele vastused? Kas Pullerits on kohal?

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

13.39 - Juhul kui panid naelapea pihta ja sihtmärgid tõepoolest viibisid neis paigus viimase paari kuu jooksul, siis nimetatakse sellist luurajate poolt sponsoreeritud viirusturundust viisakalt privaatsuse rikkumiseks. Vene ajal oli see üks KGB põhiarsenalist dissidentide vastu, mille on edukalt ülevõtnud high-tech kübersõjavägi. Lihtne suvemajakestega kõnetamine on süütu jäämäe tipp.

 
At 17:11, Anonymous Martin said...

Mukunga müüb televiisori maha ja võtab Keenias naise.
Rahvajooksudelt võidetud tossud vahetab Itenis kohalike jooksjatega kitsede vastu ja on jõukas mees.
Kevadel siis loodetavasti taas Eestis, Munamäe ja Viljandi kauneid krossiradasid mõõtmas, Paide, Türis ja Narvas Eestimaa jooksuradadega taastutvust tegemas, sügisese Saaremaa jooksuvõlusid nautimas - ja loodetavasti siis naise ja ehk juba ka peenema perega.

 
At 17:54, Anonymous Anonüümne said...

Kaks mtb-sarja on suutnud oma etapid järgmiseks hooajaks
erinevatele nädalavahetustele ära jagada. Kiidame heaks.

Kolmandal sarjale vabu nädalavahetusi vähevõitu, 21 nädala jooksul 5 tk.

 
At 19:12, Blogger Priit Pullerits said...

Vaatame siis täna õhtul "Pealtnägijat", mida uut selgub seal Eesti kergejõustiku kohta.

 
At 20:04, Anonymous Martin said...

543 € kuus oleks Mukunga väga rahul.

 
At 20:20, Anonymous Anonüümne said...

mingi mull, mis uureks puhutud. sisu polnud ollagi ju. reklaam oli kordades vägevam, kui lugu ise.

 
At 20:27, Anonymous Martin said...

Teigamägi oli silmanähtavalt närvis. Juristi! Juristi - mitte toimetusejuristi, vaid advokaati, parem veel 2-3-ne tiim heast õigusbüroost. Avaldus politseisse ja rattad käima. Muidu see asi ei lahene.
Isegi Garri Kasparov jäi korruptsiooniga FIDEs vahele ja sai kaheaastase keelu.
See oleks minu tagasihoidlik soovitus meie odameestele.
Mihkel Kärmas jättis kahjuks ütlemata, et saatejärgset asjatundjate arutelu võib jälgida Pulleritsu blogist.

 
At 20:35, Anonymous Martin, jooksu- ja geopoliitik said...

FIDE otsus Kasparovi kohta: http://www.fide.com/component/content/article/1-fide-news/9132-ethics-commission-judgement.html

Kasparov kuulutas teatavasti oma FIDE presidendikampaania välja 7 oktoobril 2014. a Tallinnas. Kasparov on vist ka Postimehe päris sagedane autor, Artemi Trotski, Kašini, Navalny jt Putini-pöörajate arvukas leegionis.

* *
Millest "Pealtnägija" vaikis?
Miks odaviskajad võistlevad õllefirma särkides? Üks teine õllefirma on aga lausa EKJL peametseen. Mis kanaleid pidi need õllerahad liiguvad? Kas on julget, kes seda võtaks uurida?

 
At 21:24, Anonymous Anonüümne said...

Teenid välismaal isikliku auhinnaraha, aga kõike kätte ei saa - see on maailmaklass.

https://www.facebook.com/pealtnagija


Palju Mukunga kümnist maksab?

 
At 23:31, Anonymous Anonüümne said...

Eesti hetke parim odaviskaja peab poole keskmise kuupalgaga valmistuma olümpiaks. Sureb välja see meie tippsport.

 
At 00:46, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Vaatan Teigamägi nägu ekraanil ja näen millegipärast ilgelt täissöönud, laiska ja endaga maru rahulolevat s.. nägu.
Kas ma näen midagi valesti ja vajan tõesti juba prille või mida spordisõbrad arvavad?

Aga Mätas & Co, jätkake kindlasti missiooni, toetame!

 
At 01:46, Anonymous Anonüümne said...

Teigamägi ei ole laisk. Ta on ilgelt pragmaatiline ja edev. Kergejõustik on tema jaoks mainekujunduse ja poliitilise katuse teenimise abivahend. Teigamägi tegevus kinnitab tõsiasja, et sportlased olid sel ajaltrennis kui koolitarkust jagati. Nüüd ongi nii, et tuleb kott peas ringi joosta ja kümnist plekkida. Keegi ei lähe neile ka appi. Ajakirjandus lööb sutsu lokku ja teenib lugejate huvi pealt ning sinna see kõik sujuvalt sumbubki. Teigamägi on mees kellel on katus nende poolt, kes teavad kus suvemajakeses keegi nikutab.

 
At 06:55, Anonymous Anonüümne said...

lugedes ka saatejärgseid teiste sportlaste kommentaare, siis tundub nagu väljaimetud lugu, mille tagapöhi on kuskil mujal. Selliseid teisitimötlemist ja suhtlusprobleemi leidub igal spordialal.Kui sportlane aru ei saa, et ka auhinnarahalt tuleb maksu maksta, siis pole küll mötet telerisse ronida.

 
At 09:35, Anonymous Anonüümne said...

Eestlane tahab saada raha käe peale, veel parem kui mustalt.

 
At 09:46, Anonymous A7K said...

Sportlased jah ei saa võibolla rahajagamise poliitikast ja maksude maksmise põhimõtetest lõpuni aru, aga see, millise tooniga ja kui ebameeldivalt, närviliselt ja ülbelt EKJL-i juht sportlase suunal sõna võttis, seda oli küll ebamugav vaadata. Funktsionärid peaksid ametis olema ikka sportlaste jaoks ...

 
At 09:52, Anonymous Anonüümne said...

Mätas ajab õiget juttu.

Kuulake härra Viru pikka intervjuud.

http://etv.err.ee/v/elusaated/pealtnagija/pn_ekstra/6beac8d7-36ef-441a-bc09-5c70f9d1d867/pn-ekstra-kolme-sporditegelase-taispikad-intervjuud
 
At 02:38, Blogger Minko Chen said...

kobe 9
nhl jerseys
nike air max
air max 90
mcm backpack
ugg outlet online
hermes belt for sale
ugg outlet store
ralph lauren outlet
louis vuitton outlet store
ralph lauren uk
juicy couture tracksuit
coach outlet
lacoste shirts
abercrombie and fitch
snow boots
true religion jeans
longchamp handbags
hermes outlet store
1205minko

 

Postita kommentaar

<< Esileht