laupäev, jaanuar 23, 2016

Pullerits: Millega šokeeris Viru maraton?

Viru maraton lõppes seekord väga vara. Sõidetud polnud pooltteist kilomeetritki, kui seal, kus rada suundub kergelt laskudes esimest korda metsa vahele, otsustas keegi minust vasakult mööda pressida. Kuid mitte ainult. Ta otsustas teha mulle kellysildarut. Igatahes ründas ta mind küljelt nii tugevasti, et pöördusin hetkega selg ees sõidusuunda. Aga mu (p)auguga Fischerid pole vigursuusad, mis ka tagurpidi normaalselt sõidaks, seda esiteks. Teiseks, ma pole selg ees sõitmist harjutanud. (Aga kes oleks?)

Edasine käis nii kiiresti, et järgmine, mida tajusin ja kuulsin, oli hele plaks kuklasse. Mitte mats. Vaid väga spetsiifiline, elus esimest korda kuuldud plaks. Lendasin kuklaga vastu kõvaks pressitud suusarada. Knock-down!

Sellised plaksud pähe ei ole enamasti head. Tartu maratoni avatud raja sõidul juhtus aastaid tagasi noore neiuga koguni niisugune lugu, et talle tuli kutsuda kiirabi, kui ta peaga vastu maad lendas. Need on ohtlikud ja tõsised juhtumid, millesse ei saa suhtuda kergelt.

Ega ma suhtunudki. Ajasin end jalule – aitäh kõigile, kes suutsid vältida mulle keset kitsast rada otsa sõitmast! – ning püüdsin vaagida ja aru saada, mis edasi teha. Hakkasin tasapisi liikuma. Niisugustest kukkumistest tuleb ju rahulikult, ettevaatlikult «välja tulla».

Ühest sain kohe aru. Võidusõit, pulss punases, tuleb lõppenuks kuulutada. Kuigi stardist sain hea positsiooni, otse mitmekordse rogaini maailmameistri, möödunud sügisel Brasiilias 715 km pikkusel seiklusspordi MMil mehetegusid teinud, PSJJ legendaarse teatesuusameeskonna asutajaliikme, samuti Miina Härma gümnaasiumi lõpetanud Silver Eensaare selja taga. Nüüd tuli Eensaar ära unustada. Ja kõik teised ka. Nüüd tuli hoolitseda iseenda eest. Ja teiste mured jätta teistele.

Edasisest, tuleb tunnistada, ei ole mul just palju mälestusi. Pärast esimest toitlustuspunkti tuli korraks kirgastusaeg, kui püüdsime koos Madis Mooriga (nr 138) 100-150 meetrit eespool sõitvat «rongi» kätte saada. Aga ei saanud. Kolme kilomeetri järel nägin, et ainus, mille saavutasime, oli see, et ka meie taga sõitjad hakkasid kiiremini liigutama ning said vahepeal kärisema hakanud vahe tasa tehtud. Siis mõistsin, et SiS geeli tarbimisest saadud energialaks võib osutuda kõva peaplaksu arvestades kontraproduktiivseks ning lükkasin käigu välja.

Edasi kulgesin mõõdukas tempos. Nii, et paha ei hakkaks. Võidu sõidetud ju aastaid juba küll, nüüd oleks mõnikord aeg ka järele proovida – eriti, kui valus võmm kuklasse selleks nagunii sundis –, mis tunne on maratoni sõita nii, et ennast ei piitsuta. Õnneks lõi kampa ka Indrek «Alati kohal» Pak, kellega leppisime teise ringi alates kokku, et läheme rahulikus tempos, rapsima ega pressima ei hakka.

Järgnevast mäletan üksikuid katkeid, kuidas keegi tuli tagant ja küsis meilt imestades, et mehed, mis matkate siin. Pärast seda ei tule jälle suurt midagi meelde, kuni jõudsime raja kõige pikema tõusu alla. Selle eel andis üks jootja TPs kokat – aitäh talle! Pika tõusu eel uuendasime igaks juhuks kokkulepet, et võtame seda samuti rahulikult; nii et ikka normaalse näoga finišisse jõuaks, lisas Pak. Tal olid mingi Venemaalt pärit imemäärdega suusad, iga kord libises ta laskumistel minust mängeldes mööda, aga siis ootas jälle ilusasti järele ning haakis mu sappa.

Enne finišit mäletan, et lõpusirge alguses seisis võistluse tehniline delegaat Arne Tilk, kellele viisakalt tere ütlesin. Pärast protokollist vaatasin, et tulime Pakiga peaaegu kõrvuti, tema kaks kümnendikku enne mind. Siinkohal võib ju rääkida, et pärast lõpetamist oli tunne hea... aga miks ta ei pidanuks hea olema, kui oled pärast knock-downi rahulikus tempos sõitnud, et enda niigi habrast olukorda mitte hullemaks teha?

Asjaolusid arvestades ei mängi 162. koht ajaga 2:23.31,3 mingit rolli. Oluline oli hakata kiiresti tegutsema tervise ja heaolu nimel. Helistasin dr Leho Ripsile, kel on suured kogemused minu traumade ravis, ja andsin ülevaate, mis juhtus. Ta kuulas mind teisel pool toru tõsiselt ja tähelepanelikult ning ütles, et...
******
Priit Pullerits heading into Bell Canyon, San Rafael Swell, Utah, 1. mai 2012. Pildistanud Jaanus Laidvee. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Mulluse Viru maratoni esimesed meetrid. Foto autor: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 2: Fotojaht mulluse Viru maratoni stardisirgel. Foto autor: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 3: Võistlejad mullu Viru maratoni parklas. Foto autor: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 4: Medõed mullusel Viru maratonil. Foto autor: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix

56 Kommentaarid:

At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

pole viga, vaevalt see vops midagi hullemaks tegi kupli all.

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

Keeruline olukord, keset võistlust, kui peab rahulikult välja selgitama, kas oled uimane, kas on süda paha. Palju on räägitud sellest, et keegi ei tea, mis täpsemalt toimub peas, et kas tegu on orgaanilise kahjustusega või pigem psühholoogilisega.
Sellega on sedasi, et põrutus ise on individuaalne ja järgnev on ka veel individuaalne s.t sõltub palju isksusest ja tema tundlikkuse astmest ja positsioonist, tegelikust vastutusest ühiskonna ja elu ees jne. See maailm, kuhu sa pärast pauku satud, kuidas ta sind vastu võtab, on oluline. On sul isiklik julgustaja? Positiivne on see, et aju on läbi elu pidevas muutumises nn. plastsus, kohaneb alati pikas perspektiivis. Alati on lootust lõplikult välja tulla, kuigi vahepeal võib igasugu mõtteid pähe tulla.

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Suure tõenäosusega Pullerits lihtsalt võimendab oma olukorda üle, va sensatsiooniotsija (või tema ei mäleta sõidust palju!?) - ootab vaid momenti, mil lugejaile kott sügavamalt üle kõrvade tõmmata.

 
At 20:28, Anonymous Martin said...

Tänane blogikanne on taas kümnesse, hr Pullerits . Teie kirjutiste lugemine peaks olema eesti ajakirjanikele kohustuslik. Ometi ei saa mööda vaadata tõsiasjast, et tänase päeva ajakirjandusliku "paugu" panijaks on Delfis kirjutav Linnar Priimägi.

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

Küsimus on selles, et kas peab iga riivaka peale selili viskama

 
At 20:35, Anonymous Anonüümne said...

Tavaliselt avanevad inimesel pärast võmmu kulasse imelised võimed. Võimed, mida varem ei olnud. Mõned hakkavad isegi maailma objektiivselt tajuma ja kajastama.

 
At 20:53, Anonymous Martin said...

Paki Intsul pulli pauk all, nagu ikka. Seda juba suusavennad ei paku! Sidemeid ja laiemaid tutvusi on vaja, siis saab ka (p)auguvisserid libisema, tegelikult kah. Neid võib ju oma märjas unenäos ülilibedaks kujutleda (milline seos), aga tegeliku lippe annab ikkagi õige pauk, see pulli oma!

 
At 21:07, Anonymous Suusataja said...

Näis nüüd, kas see mees, kes Priidu pikali tõmbas ja ta elu ohtu seadis, annab ka endast märku ja tunneb huvi, kuidas teisel inimesel läheb või on tal kama kaks. Mehed, kes situatsiooni nägi? Kas selgitame pikali tõmbaja välja? Ma leian, et see oleks siin ühiselt meie kohus.

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

Jätke jura, õige mees ütleb alati pärast kolakat, et kukkus trepist. Võistlus situatsioonis juhtub kõike. Juhul kui sell kekkama ei hakka, siis on pime juhtum ja case closed. Protest jäi korraldajatele sisse andmata ja sellega on protokolliliselt juhtum ammu lõpetatud nagu kunagine joomise juhtumgi. Lihtsalt see on kohalik komme ja omapära, et tagumise otsa mehed teevad mis tahavad rajal.

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Mitmete Priidu suusatreenerite tabelis toodud treenerite treeningites harjutatakse ka tagurpidisõitmist ja muid imevigureid. Küsi ja uuri välja kes ja kus.

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

21.07, kohe näha, et te pole spordimees.

Aga loo moraal on siin see, et kukkuda tuleb osata. Ka siin läheb koordinatsiooni vaja või kui seda pole, siis persili peaksite ikka oskama kukkuda.

Muretseda pole siiski põhjust, küll Rips tuttava neuroloogi välja ajab, too suunab juba käbedalt kompuutrisse jne.

 
At 00:30, Anonymous TV3 said...

"Eestimaa uhkuse" esimene nominent ongi selgunud!

 
At 01:56, Anonymous Martin said...

Andres Keba, edukas energiaala ettevõtja, Eesti rulluisutajate sponsor, hiljuti alkoholitarbimisest vabanenud harrastussportlane Andres Keba kirjutab, et on uue sõltuvuse küüsis. Selleks on:
A. Ott Tänaku fännamine telekast
B. Premium liiga kossumängude külastamine
C. murdmaakoondise edusammude kommenteerimine Delfis
D. saalibändi

Dr Holden, Haanja100 ultraürituste korraldaja, EKJL aastas sponsor 2015, Võru keskkooli inglise keele eriklassi alumnus, ekstsentrikuna ja bizarre-mehena tuntud spordiharrastaja läbis laupäeval samuti maratoni, aga see ei olnud Viru maraton. Millise maratoni läbi dr Holden?
A. jooksumaratoni
B. rattamaratoni
C. uisumaratoni
D. ökosuusamaratoni Nõmme-Harku rabas (autota, fluormäärdeta, geelita, kunstlumeta).

 
At 11:14, Anonymous Anonüümne said...

Kas teatesuusas tõmbame täna kellelgi mütsi silmile?

 
At 12:04, Anonymous Anonüümne said...

Järgmiseks võistluseks rattakiiver PP-le pähe, tõsiselt (kohustuslik). See ei loe, et teised vaatavad esialgu vähe imelikult (küll harjuvad), aga peale järgmist pauku võib juba kogu maailm imelik tunduda ja siis ei päästa ka kiiver enam.

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Õige! Petr Čech seisab juba 10 aastat vutiplatsil (tõsi, väravas) paks tankistimüts peas. Ja Priidule pole kiivriga jooksmine (UTAH's) tundmatu kogemus. Tuleb ka suusatamises võtta ettevaatusabinõud tarvitusele...

 
At 14:22, Anonymous Anonüümne said...

11:14 "Kas teatesuusas tõmbame täna kellelgi mütsi silmile?"
Kas 16-nda kohaga on see võimalik? Muidugi ei ole, kui Alev laseb tagumiku peal liugu mäest alla -- teised samal ajal suusatavad!

Meenub lugu, kui Eesti suusakoondis käis külas lastekodulastel. Peale kohtumist räägib üks kasvandik teisele poisile: "On kohutav näha neid nägusid, kellel pole mingitki lootust...".

 
At 15:08, Anonymous Isamaalased Ülu ja Uunu said...

Karmid naljad teil, 14:22...
Aga Eesti tõuseb veel jalgeile!
Meie usume.

 
At 15:33, Anonymous Ahto, Uus-Kvissentali said...

Hoopis parem, Priit, nii vahelduv-, sammuga paaris- kui ka paaristõuge, peaaegu et „pole paha“. Jäta too „uisk“ kus kurat, spetsialiseeruda on vaja, ja võistlusi tuleb valida, nagu tegid seda Thomas Alsgaard, Johan Olsson ja Andrus Veerpalu. Kui eesmärgiks on TM, siis Alutaguse alla ja Haanja peale ning lõpuks crème de la crème - kooriksuusatamine (fotokas kaasa!).
Üks kriitiline nõuanne kah: mu meelest on suusatamise üks võlusid selles, et noile, kes kangutavad hirmsaid vatte kilogrammi kohta, saab hea tehnika ja õige tõukega ikkagi pähe teha. Asja näitlikustamiseks stiilinäide Petteri keskmiselt veljelt Tomas Northugilt Otepääl, kus paaristõuget murdvad konkurendid täpiks muutuvad, blokeerides sealjuures tagumiste ettetulemise.

https://www.youtube.com/watch?v=fpaxK49TR8U

 
At 16:07, Anonymous Martin said...

Hr Ahto,
teie paistate suusatamise saladustest üht-teist jagavat. Kas osutatud stiilinäite taga pole mitte sellist tööd vaja?
Hr Pullerits võtab ka suusatehnika teemal sõna, aga tuntub kuidagi võlts, eriti mehelt, kes ise suuska määrida ei oska.

 
At 19:58, Anonymous Anonüümne said...

14:22 ja 15:08

Sellised nad ju ongi, ei saa võtta sealt, kuhu pole antud.

 
At 21:38, Anonymous Anonüümne said...

14:22 vara panite oma viisori kinni, kohe samas tuli norra tuharapiduri näide otsa. Tõmmake kadedusele ja sapile väheke vett peale ja naeratage suusaraja poole. Enda lapsel ikka määrisite lauad ära?

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Mis asi on tuharapidur?

 
At 22:29, Anonymous Selveri endel said...

http://maailm.postimees.ee/3480453/selvefotograaf-kukkus-bosporusse
Kas Tartus on kõik peast põrunud?

 
At 23:09, Anonymous Martin, spordisemiootik said...

Kärulükkaja amet Selveris annab teile mõõduka kehalise koormuse, Endel.

Aga millise diagnoosi pani siis Dr Rips?

"See on teil juba kolmas kukkumine poole aasta jooksul. Rattaga linnas rahulikul sõidul asfaldile, veri väljas. Uus kukkumine rattaga. Nüüd suusarajal. Neuromotoorsed reaktsioonid ilmselt pole enam need, mis varem, vestikulaarne mehhanism jupsib. Aeg on rahulikult võtta. Olete 50+ mees. Kui tahate ülikoolis-ajalehes-blogis tegevust jätkata. Ütlen seda teile kui arst, Pullerits! piip-piip-piip"

 
At 23:20, Anonymous Selveri endel said...

Semiootik Martin, proovi kordki rääkida ilma semiootik olemata. Sinus istub sees üks pisike mundriau tegelane.

 
At 23:28, Anonymous Anonüümne said...

Vestibulaarne süsteem - kodanik semiootikatudeng. Mõistetamatu keeleaps teologoga ülikoolis õppurilt.

 
At 00:04, Anonymous Anonüümne said...

Siim-Martin on vene osakonna narratoloog, mitte teoloog või semioloog. Ja mitte sees ei istu, vaid sama tooli peal.

 
At 00:05, Anonymous Anonüümne said...

Siim-Martin, olge lahke, kirjeldage 22:02-le tuharapidurit [sivuplee].

 
At 11:26, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Ohhootad on tagasi, meie omad ka veel!
Jaa, väga timm!
Sellelt pinnalt julgeme sõnuda, siiski, et vanameistriga on kõik korras ja hele laks ei teinud häda. Võib-olla edaspidiseks hooajaks isegi ergastav turbo?

Aga me käisime ka nädalavahetusel esimest korda suusatamas, blogi innustas meid tagant.
Väga meeldiv kogemus oli, Vend Uunul tuli küll pahema kummiku tagant 17 korda kumm ära ja suuska tuli metsas lume alt mõned setmed korrad otsida, kuid vahi nüüd asja! Saigi põnevam.
Pärast olime mõnusalt väsinud ja uimased. Hakkame nüüd iga päev sportimas käima.

 
At 12:29, Anonymous Endel, mõjuvõimuga kaupleja said...

Mehed, kõrgendatud valmisolek! Tänases Meediatunnis (14:05) hakatakse ilmselt PP-d lintšima, sest kõneldakse kinnimakstud ajakirjandusest, aga kriitikutel ei maksa väga erutuda, kui pole kõnelnud MR, ei ole siin midagi mögiseda ja vähegi asja jagavad mehed teavad, et MR PP-d ei reeda.

 
At 13:03, Anonymous Anonüümne said...

Vabameelne ajakirjandus on huvitav teema. Kas ajakirjandus saab kunagi olla vaba? Vabadus ajakirjanduse kontekstis tähendab anarhiat. Anarhia aga ei meelita reklaamiraha. Seega ajakirjandus ei saa kunagi olla vaba. Ta on alati kas kellegi poolt või kellegi vastu. Kõige veidram on see, et me tegelikult teame, et ajakirjandus on olnud ja jääb propagandaga manipuleerimise tööriistaks. Samas ikkagi me ei suuda selle teadmisega veidral kombel leppida ja peame ajakirjandust pühaima tõe kuulutajaks. Ajakirjandusvabadus on see, kui ajakirjanikul on alati võimalus eksimatult väita, et 2+2=6 tavamatemaatikas ja kümnendsüsteemis. Samuti tähendab see vabadus seda, et kui ajakirjanik kirjutab, et 2+2=4 siis peab ta alati sinna juurde leidma veel 2 arvamust mis väidavad, et 2+2 ei võrdu 4. Just seda õpetatakse lääne ajakirjandustudengitele ja imporditakse siia. Idas on 2+2 muidugi 5 ja see ei kuulu kunagi vaidlustamisele kui ajakirjandus on nii otsustanud. Sellelt pinnalt tekib küsimus, et kuidas saab ühes ajakirjanduslikus arutelus lintšida teist väljaannet kui see kõik on lihtne vaht milles tõe osakaal on oluliselt madalam ajakirjanduslikust jamast? Kõige huvitavam on, et kedagi see pseudo jama isegi huvitab ja keegi muudab oma hoiakuid ja rahavooge seda jama kuulates. Samas on meil aktiivne talv. Praegu peaks olema piisavalt teemasid mida süviti närida aga ajakirjanikud tegelevad vihakõnedega päeva õhtusse veeretamisega ning seda nimetatakse ajakirjanduslikuks sõnavabaduseks.

 
At 13:41, Blogger Priit Pullerits said...

Tegelikult hea sõnavõtt, 13:03. Oluline on laste siinkohal, isegi massiivse rünnaku all, end mitte eksitada; veelgi enam, mitte lasta end häirida. Nagu seda kõik ei olekski.
Kritiseerijaile: eks andke mind siis kohtu alla ja pange vangi, kui leiate, et miski on väga valesti.

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

Jutud käivad, et Päkk olla suusaliidust päkad teinud...
PP võiks asja uurida-puurida.

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

Oma teada olen taibukas sporditüdruk, aga kes on MR, 12:29?

 
At 14:58, Anonymous Kriitik said...

Väga igav Meediatund, jää või magama.
Hambutu jutt ja heietus, mõmm-mõmm, mõmm-mõmm...

 
At 15:15, Anonymous Anonüümne said...

Kõige hullem on see, kui sind esindab isehakanud nõrk advokaat. Teinuna eeltööd, nagu hr Karnau väitis, tõi ta avalikkuse ette uue fakti, mis tirib PP skandaali veel sügavamasse mutta.

 
At 15:30, Anonymous Aivar, Colnago said...

Rattamehed omi ei jäta. Kui on vaja tugevat advokaati, siis anna aga lahkesti teada.

 
At 15:40, Anonymous Inimhingede insenäär said...

Väga õige tähelepanelik, rattamees. Eestile on kombeks, et ükskõik kui päiksepaisteliselt päev ka alanud poleks, kisub ta sinder enamasti ikka ära pilve...

 
At 20:02, Anonymous Anonüümne said...

Esimese suusavõistluse kohta võib ju sellega rahule jääda,välja arvatud see kukkumine.Ja Pullerits võib ju 50+ olla aga isehakanud spordisemiootikud ei saa tulemuste poolest ligilähedalegi(tõenäoliselt pole võimeline maratonirada läbimagi).

 
At 21:29, Anonymous Anonüümne said...

Võhmameestele tuleval nädalavahetusel:

http://suusaklubisula.weebly.com/votildeistlused.html

http://suusaklubisula.weebly.com/uploads/4/0/0/0/40004041/palivere_xi_suusamaraton_juhend_2016.pdf

 
At 21:35, Anonymous Anonüümne said...

Memmerätt ja auguga suusad:

https://www.sportfoto.com/ee-et/priit+pullerits

 
At 22:50, Anonymous Martin said...

Anonüümne 20:02, hr Pullerits ütleb, et anonüümikud on Saatanast.
**
Mehed, kui teeks õige võistluse, kes räägib suusakoondisest parima anekdoodi.

Koondise suusataja tuleb MK-etapilt koju. Poeg küsib: "Isa, kas said tünga?"
"Ei saanud, poeg. Aga siit on hea edasi minna."

 
At 23:17, Anonymous Mati said...

Noorsand Martin,
oled sa tont
või intrigant?

Küsimus eeldab ausat vastust.
(ja panid ikka tähele ka peenikest riimikest, eks?)

 
At 23:31, Anonymous Anonüümne said...

Memmerätt, palju temperatuur siis oli, -25C?
Ikka ristivastu oma sõnadele. Kas peaks vana sissekande välja otsima?

 
At 23:37, Anonymous Endel said...

Taibuka sporditüdruku vanematele, palun selgitage ise oma võsukesele eetriväliselt, miks, eriti praegu, on siin täisnimesi kasutada halb mõte.

 
At 00:30, Anonymous Martin said...

23:17 Mati, sinu nimi on vist Gabriel?

Mehed, mõte liikuma!
**
Teatekoondise mees tuleb koju. "Issi, sa nii vara!" kilkab poeg. "Kas tulite esimeseks?"
"Ei poeg, saime esimesena ringiga sisse. Meid võeti rajalt maha."

 
At 00:57, Anonymous M. said...

**
Pullerits: Fischer-suusad auguga. Püksid püksiauguga. Peast - mäluauguga.

(olete vist naerust lämbumas, mehed)

 
At 01:27, Anonymous Anonüümne said...

Oi, ära räägi, 00:57, hästi paned.
Tilgad on juba püksis ja kõht ei saa vappumist pidama, täielik huumor ikka!

 
At 07:14, Anonymous Anonüümne said...

00.57. on ikka väga hea,aga Priit vist arvas,et hilisügine rattal tiksumine tuleb uisule kasuks,aga võta näpust,kui ikka eri- alast ja füüsilist ei tee,kukud kolinal tahapoole .Kukkumine oli su enda saamatus,seda oli näha.

 
At 08:34, Anonymous Anonüümne said...

Ilusad ameerika retuužid

 
At 10:04, Anonymous M. said...

Koondisemees tuleb koju. Poeg küsib: "Isa, jälle viimane! Mis juhtus?"
"Poeg, alguses me ei saand minema. Hiljem, esimesel tõusul ei saand pidama."

 
At 10:13, Anonymous M. said...

K: Mõista-mõista, mis see on: allamäge ei saa vedama, ülesmäge ei saa pidama?
V: Eesti suusakoondis

 
At 09:18, Anonymous rilleputs said...

way to go!

 
At 08:54, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
hollister outlet
coach factory outlet online
cheap jordans
louis vuitton outlet online
louis vuitton handbags
oakley sunglasses
coach outlet store online
louis vuitton outlet
ugg outlet online
asics shoes
burberry scarf
ugg boots
kate spade outlet
pandora jewelry
ray bans
louis vuitton handbags
coach outlet store online
mcm
lebron shoes
ugg outlet store
louis vuitton
christian louboutin outlet
coach outlet store online
louis vuitton
coach factory outlet
replica watches
louis vuitton outlet
louis vuitton handbags
longchamp handbags
celine outlet
toms wedges
true religion jeans
coach outlet
nike sb shoes
michael kors outlet online
polo ralph lauren
coach factory outlet
p90x
michael kors handbags

 
At 23:13, Blogger ركن المثالية said...

 شركة عوازل بعنيزة
شركة جلي بلاط بعنيزة
 شركة شراء أثاث مستعمل بعنيزة
شركة شفط بيارات بعنيزة
 شركة تخزين أثاث بعنيزة

 

Postita kommentaar

<< Esileht