neljapäev, detsember 29, 2016

Pullerits: Kuidas salaallikad avasid mulle Eesti suusatamise telgitagused?

Mulle ei meeldi lahmijad. Need, kes kuulutavad (eelmise sissekande kommentaarumis), asjast ülevaadet omamata, et mul on Team Haanja ja Mati Alaveri ja Toomas Annuse vastu mingi isiklik vaen ning et Team Haanja ja Eesti Suusaliidu sõda on kõiki peale minu ära tüüdanud. Lood on täiesti vastupidi.

Minu selle nädala algul ilmunud kolumn «Mati Alaveri suur kättemaks» osutus pööraseks hitiks. Seda loeti Postimehe veebis nii palju, et nii mõnigi paljunäinud toimetaja tegi suured silmad: nii palju lugejaid koguvad tavaliselt väga kõvad uudised! Miski ei viita sellele, et rahvas on teemast tüdinud. Eile võttis minuga telefonitsi ühendust allikas, kes ütles sissejuhatuseks, et tema jääb anonüümseks, ja kui olin talle seda kinnitanud, rääkis mulle ligi tunni asjade käigust TH ja ESLi vahel. Ent vähe sellest.

Täna hommikul leidsin oma meilikastist kirja, mille teemareale oli kirjutatud «Materjal ainult Sulle». Kuna saatja nimi oli võõras ning ka guugeldamine ei toonud selgust – selge see, et kirja läkitamiseks oli loodud gmaili libakonto -, kutsusin appi it-mehe, et too veenduks, ega tegemist ole mingi nakkuskirjaga. Manusega oli kaasas nimelt pdf-fail. Kiri, mis manust saatis, oli järgmine:

«Saadan taustast arusaamiseks ühe materjali, mis on mõeldud ainult Sinu silmadele.
Tervitades
Sõbralik anonüümne allikas»

It-mees uuris pisut asja ja ütles, et ilmselt on see kiri ikka ehtne, viiruseta. Andsin pdf-failile käsu see avada.

Ja siis sealt tuli. Tuli üks lehekülg. Tuli teine lehekülg. Siis kolmas. Seejärel neljas. Viies. Kuues. Seitsmes... Mu silmad läksid suureks ja suu vajus ammuli. Kõik, nagu öeldakse, puhas kuld. Kõik hoolsalt kirja pandud, autentselt.

Lihtsalt paar rida sealt kinnituseks, et ma ei blufi. (Leppisin just allikaga kokku, et ma otseselt kedagi ei tsiteeri, kuid saadud materjali võin lugude kirjutamisel taustamaterjaliks kasutada küll.) Siit koorub järgnevalt ka üks huvitav fakt, mida pole varem kajastatud.

Näiteks ütleb seal Eesti kõigi aegade kuulsaim suusatreener, et Eestis pole raha suusatamise jaoks kadunud, kuid on vaja selle nimel lihtsalt tööd teha, mille kinnituseks ta väidab, et Team Haanjal on üle 30 toetaja, lisades, et selle nimel on ka kõvasti tööd tehtud.

...Ja siis ütlevad mõned, et see pidi olema minu isiklik vaen... Ei, nagu näete, läheb suusasõja teema paljudele teistele ka korda, ja ennekõike neile, nagu mu allikatest aru saate, kes Eesti suusatamisest tõepoolest hoolivad.

Aga ma saan aru, et siinseid kommentaatoreid see teema ei huvita? Ja võin saadud materjalid lihtsalt enda teada ja oma sahtlisse jätta, eks? No hüva, ilmselt tõesti on mõne arvates mõnusam tegelda esteetilise ja adrenaliiniküllase eskapismiga kui karmi tõega. Muide, neid, keda karm tõde rivist välja lööb, nimetas LHV-pankur Rain Lõhmus lumehelbekeste põlvkonda kuuluvaiks. Mõistate?

Küsin vaid: mis te arvate, kas tänapäeval kehtib loosung, et information wants to be free?

Foto 1: Eesti meistrivõistlused suusavahetusega sõidus Otepääl. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 2: Kas siin, nende meeste seas, võib olla keegi neist, kes on läkitanud mulle suusateemalisi materjale? Eesti meistrivõistluste start suusavahetusega sõidus Otepääl. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 3: Andrus Veerpalu (ees nr 42) ja Marko Kilp Eesti meistrivõistlustel suusavahetusega sõidus. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix

104 Kommentaarid:

At 11:25, Anonymous Anonüümne said...

Karm tõde oli see, et sul olid ribid katki, kas see ei löönud sind rivist välja, lumehelbeke?

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

huvitav, siin blogis on üldiselt blogipidaja poolt taunitud anonüümsed sõnavõtud, kuid telgitaguste valgustamisel on ok? Äkki on see spin? Kuidas tõestada ehtsust?
kah priit

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

Nii, nii. Kui Priit mõne rea veel oma anonüümiku kirjast avaldab, siis on ka selle autor 1:1-le tuvastatav. Mees ei oska isegi edevuse tõttu oma allikaid kaitsta. Kurb.

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

Ma leidsin täna oma postkastist pdf faili, keegi noname oli saatnud, Pulleritus biograafia 10 lehekülge. Kes ei usu võtku mürki? Muaahhha. Skazki zitaseh mnogo.

 
At 12:11, Blogger Priit Pullerits said...

Lp kah Priit, anonüümsed allikad, kes edastavad faktilist informatsiooni, on ajakirjanduse leib ja iga ajakirjaniku unistus. Anonüümsed kommentaatorid, erinevalt anonüümsetest allikatest, ei lisa faktilist infot, vaid peamiselt vaid pritsivad faktivaba mürki, mida ka siin mu blogis aastate jooksul oleme piisavalt näinud.

 
At 13:07, Anonymous Anonüümne said...

Küll siin saab nalja, Mati helistas Priidule ja soovis jääda anonüümseks.

 
At 13:37, Anonymous Martin, tudeng said...

Väidetav materjal on mõeldud ainult teie silmadele. Hoidke siis saladust.
Case closed. On veel mõnd, huvitavamt teemat, mida blogis käsitleda?

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

Raske on ju hoida saladust. Vaja kõiki teavitada, et on saladus. Tavaliselt piisab veendumuse saamiseks saladuse allika kohta 1-2 lausest selles saladuses. Isegi kui see on kõnetaval moel mingisse muusse konteksti maskeeritud. Priit aga on selles teemas heleroheline idu.

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

Kogu lugu meenutab seda kuidas Radio Raheem läks hiinlaste käest c or d batteries ostma.

 
At 14:41, Anonymous Anonüümne said...

On märgata suhtumise muutust. Väga on märgata. Kas selles on süüdi arvamuslugu, kus PP oma hulluses võrdleb MAd Putiniga, ja loo kommentaarid ning nende hindamine lugejate poolt või mitmeleheküljeline pdf-fail, näitab aeg.

 
At 15:43, Anonymous Anonüümne said...

Kaks palvet.

1. Palun esitage oma väidete kinnitamiseks fakte. Esiteks, kui palju konkreetselt oli lugejaid kolumnil, mida "loeti Postimehe veebis nii palju, et nii mõnigi paljunäinud toimetaja tegi suured silmad". Teiseks, kes olid konkreetselt need toimetajad, kes silmi suureks tegid. Vastasel juhul liigitub antud sõnavõtt üheks järjekordseks Pulleritsu tekstiks, kus sõnadel ja tegelikkusel eriti palju ühist pole.

2. Palun ärge pange enam linke oma amatöörvideodele. Lugejana arvan pahaaimamatult, et on mingi huvitav materjal, aga sealt vaatab vastu seesama jama. Või pange disclaimer, et link läheb Pulleritsu Youtube'i kanalile.

Aitäh!

 
At 16:15, Anonymous Anonüümne said...

Ühinen 15:43ga. Rohkem tahaks faktilist tõestust, muidu on üks tühikargamine. Vanas eas ei tohiks enam varsaaru olla.

 
At 16:16, Anonymous Alma said...

Tubli poiss, Martin!
Panete ometi sellele Pulleritsu vaenuretkele päitsed pähe.
Tahaks lugeda midagi positiivset. Valgust kõigile!

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Silmad läksid suureks hirmust, et mis selle jamast nüüd saab. Ja saab ikka küll. Ärimees võtab ärimehel rinnust ja küsib, et miks oli vaja omandada sellist pruuniolluse vurri nagu PM, no kas pole raha kulutamisel mingitki eetikakübet järgi enam?

 
At 16:36, Blogger Priit Pullerits said...

Kuulge, pahatahtlikud vastalised. Edastatud materjalides on selgelt suusategelased kurtnud selle üle, et "häda on selles, et suusaliidu sees ega ka liidust välja ei liigu info", ning lisatud, et "seda väikest asja annab parandada ilma raha panustamata".

Just nii - seda asja annab parandada ilma rahata. Ehk siis materjalide edastamine sinna, kus need avaldamist võivad leida, näiteks siia, aitab lahendada suusaspordi vähese info liikumise probleemi. Vahva ju! MInu väike, kuid tagasihoidlik panus inimeste informeerituna hoidmisse.

 
At 16:52, Anonymous Anonüümne said...

Kui inff hakkab liikuma, kas siis Vedel Nuudel hakkab ka kiiremini suusatama?

 
At 17:05, Anonymous Anonüümne said...

Küll on põnev..nagu järjejutt. Ma võiksin igast pipakoogi taigna tehasest ja selle intriigidest teha samasuguse järjeka..ja hoiaks teid "munapidi" mitu kuud peos.

 
At 17:08, Blogger Priit Pullerits said...

...no aga tehke siis. Jutupaunik...

 
At 17:31, Anonymous Martin, spordipolitoloogia magistrand, Erasmus tudengivahetuse programmi stipendiaat said...

Uncatchable Joe (vn Неуловимый Джо) sündroom
Balti riikide poliitikud värisevad hüsteeriakrampides: Venemaa vallutusrünnak algab kohe-kohe! Rohelised mehikesed olevat juba siin. (Hr Pullerits, muide, mis oli teie TEGELIK sõjaväeline eriala Nõukogude okupatsiooniarmees).
Tegelikult ei ole Venemaal Balti riikidest praegu sooja ega külma. Maailmapoliitikat tehakse Süürias, Kesk-Aasias, Kuriilidel, Lõuna-Hiina meres. Mitte Baltikumis.
Sama moodi ajakirjanik Pullerits püüab siin suusatajate perekonna Teppanite, kellegi Andre(a?)s Laane ja suusatreeneri Mati Alaveri keerulistest suhtest mingit globaalset skandaali ("suusatajate sõda").
Tegelikult on kõigil pohhui, mis hõõrumised seal Laane, Teppanite ja Alaveri vahel on. Üsna pohhui on ka sellest, kas Anti Saarepuu (oli ikka Saarepuu? Saaremägi?), tore mees, asjast arvab või hõõrumisse puutub. Olgu tore mees rahus edasi.
* *
Ajakirjanik, kes ei suuda teemat leida, on kõigile nagu rist ja viletsus. Mõni hakkab jooma. Mõni kondab võõrastes blogides - teemat otsides. Mõni läheb tsüklisse, ei saa enam ühest teemast välja.

 
At 17:46, Anonymous Vello said...

Ajakirjanik peab suutma elu vaadata silmaklappideta. Näha positiivset. Raporteerida sellest.
Nurgatagustest sosistamistest ja salakaebustest ei saa head ajakirjandust.

 
At 18:07, Anonymous Anonüümne said...

Eks see allikas Teppanite "suusamaffiast" tuleb. Ei pea just selgeltnägija olema.

 
At 18:19, Blogger Priit Pullerits said...

...küündimatu selgeltnägija olete.
Salakaebustest tulevadki suured lood. Te ei tunne ajakirjandust, kui väidate muud, Vello.

 
At 20:02, Anonymous Anonüümne said...

Küündimatus on meie aja suur voorus. Kõik on omast arust täiuslikud ja ei suuda tunnistada, et neil on puudusi. Tõelised mehed, tunnistavad ka oma küündimatust.

 
At 21:15, Anonymous Anonüümne said...

TH liikmetel on elu nagu lill. Maja valmis. Aitüma Tomm ja sponsorid, et panustate "suusatamisesse"
https://www.instagram.com/p/BOclbS3hNxi/?taken-by=raidorankel

 
At 21:40, Blogger Priit Pullerits said...

Aga hooldetiimi korralikuks palkamiseks ja bussi rentimiseks laagrisse sõiduks raha jaguda ei tahtnud, nagu asjaosalised ise tunnistavad mulle saadetud saladokumentides. There's more to come, oh boy, oh boy...

 
At 22:05, Anonymous Anonüümne said...

Millal tuleb, täna? Või võib ära magama minna?

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

Murdmaa ESL-il ka mõni funktsioon on?

Tundub, et TH on EU-s aina juurde trükitava krõbiseva kõik ESL-i eest omale krabanud.
Müts maha)))

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Mis suusatamine.
Suusatamist see talv enam ei tule.
Tuleb küll miinukraadidega lühemaid perioode, õhukest lund ka, aga suusatamiseks seda ei jätku.
Ammugi ei tule Tartu maratoni.
Kas ja kuidas lõunalaagriteks valmistuda on teema.

 
At 22:41, Anonymous Anonüümne said...

Trump keeras TH trükidollari kanali kinni ning suunas selle tooraine turgudele. Ajaliselt kõik klapib. Priit mis arvate sellest teooriast või vandenõu teooriast.Trumbi taga oli ju tegelikult Putin. Kas on seda mõtet edasi uurida, äkki miskit tilgub. Ma rohkem ei räägiks, jäägu uurival blogijal ka miskit uurida, igatahes vihjeid on siin palju.

 
At 23:36, Anonymous Anonüümne said...

Tanel Kangert Giro-l 2015 tempot tegemas. 1:38 ja 1:42.

 
At 00:00, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, ärevad ajad...
But how about that, men?

 
At 00:32, Anonymous Anonüümne said...

Rääkides tippspordist, siis meie lemmik, slaalomiprintsess Mikaela on viimase kolme päevaga veel ära võitnud 3 MK-etappi, millest kaks on lisaks oma põhidistsipliinile tulnud suurslaalomis (kus eelnevalt oli all ainult 1 võit). Mis näitab, et neiu on enesekindlust ainult juurde saamas.
Kõik see tähendab ühtlasi, et printsess juhib jätkuvalt ja veelgi võimsamalt ka maailmakarika kokkuvõttes. Kadestamisväärne ülekaal ja enesekindlus.

Tasub vaadata:
Insane run!
Win ceremony

 
At 07:55, Anonymous Anonüümne said...

Vonn ja Shifrin ühe pildi peal, see võtab nii mõnelgi eestlasel jalad alt ja paneb kihelema.

 
At 08:15, Anonymous Martin said...

Lugejate soovidega mittearvestamise eest Pulleritsule range noomitus.
Ja nädal aega avaldamiskeeldu. Nõus, mehed?

 
At 08:50, Anonymous Anonüümne said...

Ma paneks keelu käesoleva aasta lõpuni. Saab ainult kommentaariumis sõna võtta, või ei tohiks seda ka lubada. Mis mehed arvavad. Vaatame kas vanameister lugejate soovidega arvestab või mitte. Ajaloost on näiteid kus väga enesekindlad poliitkud, ärimehed, meediamagnaadid, blogijad on kusenud kõrge kaarega rahva huvidele ja mis on sellele järgnenud pikas perspektiivis. Nad on võetud võimult, nende ärid on pankrotistunud, ajalehed lõpetanud, blogid kinni pandud jne.

 
At 09:43, Anonymous Anonüümne said...

Spordihuvilise spordihullu kommentaar:

Kogu mäng käib täna selle nimel, kellest saab järgmise aasta olümpiadelegatsiooni liige.

Nii treeneripingil, funktsionäripingil kui ka võistlemas.
Naiste osas on lihtne - sel korral näib õnnestuvat ka ilma ähvardusteta. Üks kandidaat paarile kohale, lihtne lugu.

Meestega on pisut raskem. Mingi minimaalne konkurents ning päeva lõpuks läheb murdmaameeste keskis verevalamiseks.

Treenerite ja ametnike osas lugu hullem. Ning ilmselt tahaks aumeestena kohapeal kõndida ka varasemad medalimehed.

Niisiis ringmäng käib. Tulemusi ei ole ega tule, aga see pole ka probleemiks.

Treenime ikka Tartu Maratoniks ning elame kaasa Leedu ja Soome suusatajatele.

 
At 09:45, Anonymous Anonüümne said...

Peremees teeb siin mis tahab.

---
Head aastavahetus, võhmamehed!

http://3.bp.blogspot.com/-UcWE7JIQFPA/VG8JYBoGPZI/AAAAAAAAULA/avycMXiJIhY/s1600/81KS20140731FL_0616.jpg

 
At 10:08, Anonymous Anonüümne said...

Ärge muretsege spordiullud. Kõik on juba otsustatud. Näitemäng käib 100-ga. Õige spordimees ei joo - õige?! Isegi mitte täna ja vaatab selge pilguga uude aastasse ka aastavahetuse hetkel ning ei kõlista šampanjaklaase. Joovad sporti harrastavad ludrid, muidumehed, ärplejad ja hampelmannid. No aga mis toimub tegelikult. Tegelikult on nii, et TA korraldas oma luksuslikus Kõltsu mõisas juba täna ülekantava TV3 aastavahetusejoomapeo. Sulaselge pressi määrimine. Kes võidab pressi südame, see on ka püünel. Kuna krimi ei saa olla juhatuses siis esindavad teda igat sorti hampelmannid. Klassika. Kui aga hampelmannideks on ajakirjanikud mitte aga sinisilmsed lapsukesed siis küsime vaid seda, et milleks maksta ajakirjanduse eest miskit tellimistasu? Inimene läheb ju teatrisse ikka vaatama tükki, mille lõppu ta ei tea. Keegi ei maksa tüki eest, kus kogu rezii on lõpuni paigas. Ajakirjanduse hampelmannide puhul aga just nii ongi. Vene ajal oli lihtne, siis maksis kogu näitemängu kinni kompartei. Ajakirjandust aga oli vaja parteifunktsionäridele teabe liigutamiseks. Tänases Eestis aga on ajakirjanduse ülesanne luua rahastajatest pleekinud kampsunites filantroopide miraazkuvand. Kuvand, kuhu suunas kõik peaks täie auruga panema, isegi kui teele jääb Türisalu panga laadne moodustis. Need probleemid ei huvita kedagi. Money talks, Bullshit Walks. ESL aga vajab meeletult raha.

 
At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

PP, kas Teil WL pass on?
Nüüd saab seda Taaralinnast.

https://www.tartumaraton.ee/et/uudised/2016/12/28/

 
At 10:49, Anonymous Anonüümne said...

Istvan Varjas demonstreeris prantslastele oma sajandivahetuse mehaanilise dopingu leiutist - https://youtu.be/15kIyBhsX8o?t=17m17s

 
At 14:00, Anonymous Kilvamees said...

Mehed, kilba ka!
Kes on hiljuti öelnud alljärgneva lause?

Kes rajal sõita ei suuda, on lihtsalt kotid.
A) Johanna Talihärm
B) Roland Lessing
C) Aivar Rehemaa
D) Algo Kärp

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

Kas tuleb midagi või on TH palunud kohtult esialgset õiguskaitset ja jälle tühjad pihud?

 
At 16:15, Blogger Priit Pullerits said...

Tervitusi mittemandrilt! Eemaldusin veidikeseks üle vee, et vanal aastal asjad klaariks mõelda ja uuel aastal värske hooga peale lennata, aga hoian mängul pingsalt pilku peal. Ähvardajameestele - ärge plõksige! Ja muide, valgustkartvad dokumendid võtsin targu endaga kaasa.

 
At 16:31, Anonymous Anonüümne said...

Ühesõnaga saab TH & Co minna uuele aastale vastu rind kummis ning teadmises, et nemad ongi Eesti Suusatamine. Kurb. Pealegi pole valgustkartvate materjalidega endaga kaasas tassimine kuigi mõistlik tegu. Valemäng ja mängijad tuleks kiireimas korras paljasstada. Surnukirstul viisteist meest, hõissa ja pudel rummi!

 
At 16:48, Anonymous Anonüümne said...

Veel kilba, mehed!
Mis oli veesõiduki nimi, millega Priit Pullerits eemaldus üle vee mittemandrile?
a) Tiiu
b) Piret
c) Tõll
d) Leiger
e) Regula
f) Töll
g) Keigar
h) St. Ola
i) Baltic Princess
j) Megastar
k) Isabelle
l) Romantika
m) Kummipaadike
n) Kiisu
o) Vesilennuk
p) Merineitsi
q) Kajsamoor
r) Jõmmu
s) Lõbus Ahter
t) Lendav hiinlane
u) Parvepoiss

(MB! Õigesti vastajate vahel midagi välja ei loosita!)

 
At 16:50, Anonymous Anonüümne said...

14:00, puusalt, B)

 
At 16:56, Anonymous Anonüümne said...

16:48, kas sanatooriumite loetelu tuleb ka?

 
At 17:00, Anonymous Kilvamees said...

Tubli, 16:50!
Lessing ütles seda pärast Eesti meistritiitli võitmist nädalavahetusel.

 
At 17:02, Anonymous Anonüümne said...

16:56, vasta enne üks küsimus ära, siis vaatame edasi.
Tasa sõuad, kaugele jõuad!

 
At 18:32, Anonymous Anonüümne said...

Mulle meeldib vastusevariant n.

 
At 19:03, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, 18:32, Kiisu on kindlasti ilus alus, aga see pole siiski õige vastus, seekord.

 
At 19:07, Anonymous Martin said...

Üksmeelne otsus: Pulleritsule aasta lõpuni blogimiskeeld. Ka kommentaarides ei tohi suusatamisest rääkida.

 
At 19:44, Anonymous Anonüümne said...

Nagu ma aru saan, siis on kellelgi Team Keemia kohta suuremas koguses komprat? Aga avaldada ei julge?

 
At 20:36, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pulleritsu on Saaremaal nähtud?

 
At 21:53, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits täidab oma professionaalseid ajakirjaniku ülesandeid ühes Saaremaa spas, kes tellis Arterisse artikli.

 
At 22:03, Anonymous Vello said...

Mehed, jäänud on vähem kui 25 tundi uue, 2017. aastani. Saabuv aasta on millise ajaloolise sündmuse juubeliaasta?
A) Prantsuse kodanliku revolutsiooni
B) Pompei linna hävitanud Vesuuvi vulkaani purske
C) Kuuba revolutsiooni
D) Suure Sotsialistliku Oktoobrirevolutsiooni

 
At 22:31, Blogger Priit Pullerits said...

Ei mingit spaad ega Saaremaad. Ja mehed, ärge unustage peamist: kes, krt, kogu selle värgi kinni maksab? Keskendugem ikka peamisele - rahale.

 
At 22:33, Anonymous Anonüümne said...

Kui on hea materjal,tuleks sellele mingi väljund leida,pisiksed petised valguse kätte toimetada.Siis vähemalt lootust,et miskit läheb paremaks.Spordiga tegelejatele head lõppevat ja toimekat uut algavat aastat!

 
At 23:32, Anonymous Anonüümne said...

Raha sai otsa vôi? Ahh mine Priit parem seina äãrde ATM-i ja lihtsalt vôta. Raha on nagu jeesuse veri- see ei lôpe kuni usume. Tõsi Jeesukese veri on ammu kadund, kuid usu võimu ei saa alahinnata. Seega kui tundub, et rahaga on jama, siis lihtsalt palvetage, küll aitab.

 
At 23:34, Anonymous Vello said...

Лед тронулся, господа присяжные заседатели! Командовать парадом буду я! - ütles kuulus avantürist Ostap Bender vendade Ilfi ja Petrovi surematus romaanis "12 tooli".
Kas teie juhatate paraadi, Hr Pullerits?

 
At 23:53, Anonymous Killadi Kollo said...

Priidul pole raha asjades talenti. Temale sobib kirjutada emotsioonidest.

 
At 00:04, Anonymous Anonüümne said...

Õige märkus, Pullerits ei ole mees, kes äriasju jagaks. Maksavad teised! Other people's money. Vat nii http://blogger-holden.blogspot.com.ee/2016/12/milking-cash-vol-4.html. Ega raha maailmast otsa pole lõppenud.

 
At 00:14, Anonymous Anonüümne said...

Reedese tantsuõhtu juurde arvamismängu ka.

Kus on PP?

1 Saaremaa - seal peremeest ei ole
2 Hiiumaa
3 Muhu
4 Vormsi
5 Kassari
6 Naissaar
7 Kihnu
8 Väike-Pakri
9 Suur-Pakri
10 Ruhnu
11 Abruka
12 Vilsandi
13 Piirissaar
14 Prangli
15 Osmussaar
16 Vohilaid
17 Aegna

 
At 00:17, Anonymous Anonüümne said...

Raha on ilmas nii et tapab, selles pole küsimust ja ikka süüdistatakse seda, kes küsida oskab.

 
At 00:29, Anonymous Anonüümne said...

Pole hullu ja vaata kuidas raha tehti, isegi kõikvõimas kohus ei suutnud kusagilt kinni hakata, kuid rahvalaulikute käest pole pääsu - http://publik.delfi.ee/news/kino/hittvideo-arapanijad-ei-heitu-killadi-kollo-autorollo-ehk-skandaalne-savisaare-laul-kahvatub-juure-ja-oja-uue-hiti-ees?id=76756982

 
At 09:28, Blogger Priit Pullerits said...

Õige vastus 00:14 - 2. Hiiumaa.

 
At 11:02, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP salaallikas on mõni tegevsuusataja?
TH liige - spioon?

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

11:02, ei saa olla TH liige, sest neist ei suuda mitte ükski hoolsalt ega ka autentselt materjali kirja panna. Eks avaldamisele kuuluva materjali alusel saab järeldusi tegema hakata, kes see suur suusasõber on.

 
At 12:45, Anonymous Martin said...

Hea küsimus, kes maksab? Näiteks see väidetavalt lätlasega abiellumise kaudu eesti nime saanud Narva-taguse Komarovka küla vene baaba, kes ajakirjanduses Putinit, Venemaad ja venelasi vaenab - kas see endise kõrge punase ideoloogiategelase Rajevskaja tütar ei võiks siis Venemaale tagasi minna ja seal oma Putiniga sõda pidada. Eestlastele ei ole Venemaaga sõda vaja. Venemaaga sõja peale situme. Aga peame vaenajad ja sõjaõhutajad maksumaksjatena kinni maksma. Miks?

 
At 13:12, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

No kuda on, mehed? Pullerits kannab karistust? Vaatan, et siin kommentaariumis on kõvu kilvamehi. 00:14 esitas väga hea küsimuse. Head vana aasta lõppu ja töökat uut, 2017. aastat kõigile!

 
At 14:24, Blogger Priit Pullerits said...

Mis too küsimus hea oli?!?! Vastus oli varnast võtta. Tamme ...u - noh, kas tuleb ära?

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Intriig on õhus: kas Tammjärvel õnnestub Tour de Ski esimesel etapil viimaseks jääda? Hetkel küll paistab nii.

 
At 15:02, Anonymous Anonüümne said...

Kvalifikatsioon, 86 startijat. Kilp 3 kümnendikuga finaalidest väljas.

32 29 KILP Marko EST +10.67
50 38 RANKEL Raido EST +14.58
68 32 KUMMEL Peeter EST +17.17
81 59 TAMMJARV Karel EST +20.93

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

"Tamme ...u - noh, kas tuleb ära?"
Priit, mõhh? Väga segaseks jääb praegu, mingi küsimus?

 
At 15:37, Anonymous Vaal said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:02, Blogger Priit Pullerits said...

Tulin täna Hiiumaalt, eile õhtul oli suurem pidu, terve tee puistas vihma, kahe päevaga üle 600 km neljal rattal, vaatasin, et ei tea, kas on ikka mõtet vana-aastaõhtu pärastlõunal veel välja väntama minna. Pergele, muidugi on mõtet! Mis kahtlus see selline on! Ajasin ratta välja ja tegin tund ja 21 minutit, kuni pimedus võttis võimust. Ei ole lootusetuid olukordi, on lootuse minetanud mehed. Aga seda, kust see lumi võiks tulla, küll kuskilt ei paista. Väljas oli kuus-seitse kraadi sooja ja vali tuul.

Kui te ei tea, mida ja kunas õhtul vaadata, siis siin mu põhjalik spikker teile:
http://elu24.postimees.ee/3961229/suur-spikker-vana-aastaohtu-telekanalite-surmaheitluseks?_ga=1.21014395.1107269603.1479062068

Nüüd, kui trennid tehtud, võib ka lõõgastuda. Aga ainult pisut. Homme on ju uus trennipäev.

 
At 18:11, Anonymous Anonüümne said...

Mida tahate öelda meestele, kes rattad talvekorterisse pannud ja kevadistestesse lõunalaagritesse kohad broneerinud, võib-olla ettemaksugi ära teinud?

 
At 18:34, Anonymous Anonüümne said...

Tamme talu, Hiiumaa?

http://www.meretamme.ee/ee/tutvustus

 
At 18:44, Anonymous Anonüümne said...

Meestel, kes igal pool näevad hädaorgu ja kellele blogiomanik on jätkuvalt pinnuks silmas, soovitan minna loodusesse ja korjata kukeseeni.
Täna, 31.12.2016, oli mul täiesti korralik saak.

Head vana aasta lõppu ja suuremat optimismi uuel aastal!

Rein Valdmaa

 
At 19:48, Anonymous Anonüümne said...

Priit head vana aasta lõppu ja teravat sulge uuel aastal. TH osas olen opositsioonis ja ristan kommentaariumis piike teravalt :).

 
At 20:10, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh! Tänane päev näitas tulemuste poolest TH tegevuse viljatust. See riik riigis, mida TH tahab teha, ei ole kellelegi kunagi head toonud. Eesti suusatamist tervikuna TH edasi ei vii, see on kitsaste huvidega MTÜ ja kogu lugu. Huvitav, et mõned siin ei suuda seda ikka veel näha. Eks siis uuel aastal paljastan edasi uue hooga.

 
At 23:23, Anonymous Anonüümne said...

haanjameestel on pahameeleks pöhjust, on ju TH ametlik aadress Valgamaa, Otepää.
kena aastavahetust blogipidajale
kah Priit

 
At 00:49, Anonymous Anonüümne said...

Head supikukeaastat, hr Pullerits!

 
At 01:34, Anonymous Anonüümne said...

HU 2017A!

 
At 03:04, Blogger Ain Veemees said...

Hüva uut, 31 detsember sai esimest korda ujumas käidud ja tervitan ka treenerit Rein Valdamaad.NB! Jätke see TH rahule, kui norrakad tegid samuti aastaid tagasi esimese eratiimi oli samuti sealsel meedial jupp aega "konti järada".

 
At 03:09, Anonymous Anonüümne said...

No seasörkijad, palju kilomeetreid ja tunde eelmisel aastal spordi peale kulus?

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

Aasta peale veerand tundi seasörki päevas ja 6 kilo rasva vähem. Pole paha. Ja seda kõike täiesti ainulaadsetel radadel. Ei kordagi sama teed mööda. Nagu ütlevad klassikud - tehke järgi lödipüksid!

 
At 13:48, Anonymous Endrik, Rapla said...

Kilomeetrid ja kilod on igaühel individuaalne asi, aga kui vaatame, mis Pulleritu blogist aastast 2016 sõelale jäi, siis meeldejäävat ja kasulikku, seda, millest eeskuju võtta, kõrva taha panna, trennis rakendada - oli vähe. Enesekeskset kiremist ja oma ego upitamist - seda küll. Aasta 2017 on alanud ja spordiharrastajal ei ole selgust mis saab.

 
At 14:11, Blogger Priit Pullerits said...

Head uut aastat kõigile!

Lp Ain Veemees: see on küll imelik ettepanek, et jätke TH rahule. Kas nad on mingid pühad lehmad? Või tahate sugereerida enesetsensuuri? Või tahate koguni tekitada vaikivat ajastut? Meil, vabas Eesti riigis, ei saa olla ega tohi olla avalikke asju avalikul areenil, mida ei tohi käsitleda! Teie ettepanek on täiesti arusaamatu.

Muust, kaunimast. Kas te pärast aastavahetust TV3s ABBA kontserti vaatasite? Ma vaatasin ja sain vist esimest korda elus päriselt, psühholoogilis-füsioloogiliselt aru sellisest mõistest nagu nostalgia. Ma kasvasin üles ABBA lauludega. Mu esimesed mälestused popmuusikast ongi seotud just ABBAga. "Money, Money, Money", kui õigesti mäletan, oli mu esimene n-ö teadlik lemmiklugu. Mäletan, et inglise keele tunnis, olin siis 12 või 13, oli meil kord õpetaja Helga Taniga selline ülesanne, et püüdsime lindi pealt selle laulu sõnadest aru saada (siiamaani mäletan algust peast: "I work all night, I work all day to pay the bills I have to pay...") ja neid kirja panna. Nüüd ABBA esinemisi vaadates võis vaid tõdeda, et Ulvaeus ja Andersson olid ikka fenomenaalsed hitimeistrid - teha nii palju jutti meeldejäävaid ja lihtsaid ja kauni meloodiaga poplugusid on ikka uskumatu geniaalsus. Kes hilisemast ajast suudaks neile oma loominguga vastu saada? Enamik sellest, mis nüüd toodetakse, on ajas kaduv, hetkeline, ning suurem osa on suisa kräpp. Teiseks, küll ikka aeg lendab. Nois 70-80ndate videotes olid kõik kaunilt rõõsad ja roosad. Sain täiesti aru sellest, kui Ulvaeus saate lõpus ütles, et mingit taasühinemist ei tule, sest... parem on, kui rahvas mäletab meid sellisena, nagu me omal ajal olime. Targad sõnad. Hea valik uue aasta sissejuhatuseks TV3-lt - aitäh!

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Ränkel ja Tamjärv pildil. Kümmel 5 min 10 km-ga, ma arvan, et Eestis on harrastajaid kes sõidaksid samal tasemel nagu Kümmel. TH olgu nii paha ja halb, aga mujalt tuleb ainult lödipükse.

 
At 15:29, Anonymous Anonüümne said...

Nalja kah. Peeter Kümmelile kuulub muude biznuttide hulgas ka selline MTÜ nagu MATILAPSED. Huvitav, kust ta sellisele nimele küll inspiratsiooni ammutas?

 
At 17:02, Blogger Siin said...

Priit nimeta mõne taguse talve tulemusi mis eesti suusaliidust tulnud?
Nõuda TH ei millegipealt tulemusi on ala mitte tundva inimese diletantlik käitumine.
ABBA pop muusika tipp? Vaatasin ka mina pisut seda asja ja imestasin kuidas selline asi sai popp olla.

 
At 18:48, Blogger Priit Pullerits said...

Eelmisele: you just do not belong. You don't. So sorry for you...

 
At 19:10, Anonymous Martin said...

Neeger kolib välja. Varsti - kõik ootavad. #WorstPresidentEver.
Siis hakkavad ehk siingi asjad liikuma. Vähemusse jääda omal maal, üldse ära kaduda - nagu kirjutab Linnar Priimägi Delfis...
Sileda näoga Eesti poliitikud, svenmikserid, mihkelsonid ja ivorullid- mis neist saab? Senaator McCain võtab nad oma rantšosse teenriteks?

 
At 19:36, Anonymous Anonüümne said...

Kodanik Siin ei jaga ikka absull biiti, piinlik kohe.
Avan silmad, petised löödi minema.

P.

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

Head uut aastat, võhmamehed!

https://www.instagram.com/p/BOssrjzhN1C/?taken-by=lindseyvonn

 
At 00:37, Anonymous Anonüümne said...

Uusaasta lubadused:
1. Pärast trenni taastumiseks õlut ei joo.
2. Pläru ette ei pane.
3. Lindseyt ei näpi.

Ahh, aitab kah.
PS. Eelmine aasta pidasin vastu ja täitsin kõik 3 punkti ära.

 
At 01:19, Anonymous Kristjan said...

Seni on selline aastaaeg, kus on võimalik rattaga sõita ja suusatada kunstlumeradadel. Terve destsembrikuu sai igal nädalavahetusel tehtud väljasõit erinevatele kunstlumeradadele. See selleks. Väike analüüs Suusatamise võistlustest. Masendav. TOURI teisel etapil 10km meie parimad kaotavad natuke üle 1min 30 sekki ja sellega ei mahu 50 hulkagi. 2002 Salt Lake City olümpial mahtus sellise kaotusega esikümne piirile. 2002 Nove Mesto Mk-l 10km klassikas oli Jaak Mae 2, seal saadi eelpoolmainitud kaotusega ca. 35 koht. Samasuguseid analoogseid asju võib leida +10-15a vanusest ajast palju. Aga jah neid asju ei saa paraku enam võrrelda. Rajaprofiilid, lumeolud ja võistlusformaadid on muutunud. Need mass stardid ja lihtsad (?) aga väga tehnilised rajad on kõik üsna igavaks teinud. Meie meestel nagu mingit taset ikka on, aga teised on kõik ette jõudnud, meie omad nagu tammuksid paigal ja astuksid samme tagasi. Palju huvitavaid tegelasi oli selles 10km sõidus eespool. Kõigepealt juba tuntud tegija UK-st Andrew Musgrave oli meie Tammjärve ja Rehemaa tasemel 3-4 aastat tagasi ja nüüd sõidab väga tihti topp 20 hulka. Seekord oli 17. Lisaks veel huvitavaid "tüüpe": Jens Burman Swe 15 koht
Perttu Hyvarinen Fin 22
Giandomenico Salvadori Ita 25
Need kolm on minu jaoks pea täielikult tundmatud, aga ajakirjanike jaoks ilmselt mitte. Neist vbl olla kuuleme lähiaastatel ehk veel.
Veel:
Veselin Tsinzov Bul 31 - oli mõni aasta tagasi kindlalt meie meeste selja taga nüüd kipub vastupidi olema
Paul Constantin Pepene Rou 43 oli samuti mõni aasta tagasi kindlalt meie meeste selja taga nüüd kipub vastupidi olema.
Andrew Young Uk 50
Uusi tublisi pea tundmatuid on protokollis veel. 30ndast kohast lahutas meie parimaid ca 50 sekundit. Praeguses "vääringus" on seda palju. Üritaks veel TH peale loota ja uskuda, aga see muutub varsti pimedaks unistuseks. Midagi peab muutma hakkama. Erinevad seltskonnad, klubid ja tiimid ja koondised peaksid hakkama rohkem KOOSTÖÖD tegema. On vaja õiged võtmed üles leida.

 
At 09:39, Blogger Priit Pullerits said...

Väga huvitavad ja mõtlema panevad tähelepanekud, Kristjan. Meie meeste ebaharilikud konkurendid on tõesti ette läinud. Mati Alever oskaks kindlasti siin musta heledamaks rääkida, aga fakte see ei muudaks. Mis Eesti suusatamises toimub? Millele kulub Toomas Annuse raha? Kinnisvaraarendusteks?

 
At 09:48, Anonymous Anonüümne said...

Raha kulub ju kiledresside ostuks, kas sa ei teadnud?

 
At 10:34, Anonymous Anonüümne said...

kui veel vaadata meie meeste arengut, siis oleks palik ehk võrrelda 2014. aasta 1 jaanuaril sõidetud 15km klassika massstardiga. Mida see näitab? Tookord oli meie parim 43 koha saanud Kärp kaotusega võitjale 55 sek, 55 Ränkel (+1,20),59 Tamjärv (+1,29), 68 Rehemaa (+1,58), Poltoranin vöitis muide. Seekord kolmandiku võrra lühemal maal kaotused oluliselt suuremad, Tamjärve kaotus huvitaval kombel pea sama (+1,34), Ränkelil veelgi suurem kui toona. Kusjuures 2 viimast pea samadel kohtadel (Ränkel nüüd 58 ja Tamjärv 55). Seega, Tamjärv on arengus Ränkelist mööda läinud:)
kah Priit

 
At 08:20, Blogger Gege Dai said...

michael kors handbags
polo ralph lauren
beats by dre
cheap ray bans
gucci bags
longchamp outlet
hollister clothing
tiffany jewellery
nike free run
oakley sunglasses
20170214lck

 
At 14:26, Blogger LCc 03 said...

Kanye West shoes
yeezy boost 350
adidas superstar
michael kors outlet store
adidas nmd
polo lacoste
michael kors outlet
nike huarache
michael kors outlet online
hermes belt for sale

 
At 09:47, Blogger raybanoutlet001 said...

ray ban sunglasses
the north face outlet
ecco shoes
kobe 9
ray ban sunglasses
kansas city chiefs jerseys
red valentino
birkenstock sandals
nike air force 1
michael kors handbags
2017.3.29

 

Postita kommentaar

<< Esileht