teisipäev, jaanuar 24, 2017

Pullerits: Kas treeningtöö läheb ülesmäge? Märk maha konkurentidele

«Nii enam edasi minna ei saa,» kurtsin eelmise nädala keskel ühel õhtupoolikul veidi enne kella üheksat Vahur Teppanile. Teppan pole küll minu treener, aga ta on mu viimaste aastate lemmiktreener. Temas on ühendunud kolm hinnalist joont: abivalmidus, asjalikkus ja positiivsus. «Kas ei pidanud või?» uuris ta, kui tõin oma Fischeri klassikasuusad tema hooldemajja hoiule. Jätan need alati õhtul sinna, et kui järgmine kord sõitma tulen, oleks need koheselt ja korralikult ette valmistatuna võtta. Tolle korra sõidu eel oli Teppan mulle vahetult enne rajale siirdumist pidamist alla tõmmanud.

«Suusad pidasid, aga mees ei saanud pidama,» tunnistasin. Tuju oli nullis. Jah, ma teadsin, milles võis olla üks põhjus: kahe eelmise klassikatrenniga olin seni jõude seisnud reite siseküljed nii hellaks sõitnud, et iga teravam tõuge, olgu tõusu võttes või ühesammulist paaristõuget sooritades, tekitas valu. Siis, kui tähelepanu keskendub valulikele kohtadele, mitte tõusul suusa kinni vajutamisele, muutudki mäest üles minnes pehmeks. Ja ei saa suuski pidama.

«Motivatsioon on täiesti nullis,» rääkisin Teppanile. «Tuled õhtul välja, et sõidaks, aga sõidust ei tule midagi välja. Igasuguse isu võtab ära.»

Teppan, positiivne, asjalik ja abivalmis, nagu ta on, hakkas kohe lahendusi pakkuma. Aga need, mis seal salata, tundusid väheambitsioonikad. Sõitsin rattaga koju ja võtsin aja mõtlemiseks maha.

Ülejärgmise päeva hommikul kell üheksa olin Tähtvere spordipargi sprindirajal tagasi. See, võib oletada, on praegu kogu Eestis harrastajatele harjutamiseks parim rada. (Tehvandi rajad olla isegi kõvadele meestele pidevaks treenimiseks väga rasked.) Panin alla oma kuulsad aukudega uisu-Fischerid. Rajatraktor oli just pinnase korralikult ära freesinud. Kaks ringi sõitsin koos rajalt juhtumisi leitud kaaslasega, siis panin kiirust juurde ning hakkasin 1,3 km pikkuseid ringe läbima paar sekundit kiiremini kui 4.10ga. Kuraditosina ringiga tegin alguse kaaslasele ringi sisse. See võis juba liigituda tempotrenniks. Eneseusk hakkas tasapisi taastuma.

Äsjasel nädalavahetusel oli kavas taas kaks pikemat sõitu, nagu olin teinud nädal varemgi. Üle-eelmisel laupäeval sõitsin veerandsada sprindiringi 2:02.50ga. Endomondo näitas valelikult, et selle ajaga läbisin 30,1 km, ehkki ametliku 1,3 km ringipikkuse järgi tulnuks kilometraažiks 32,5. Järgnenud pühapäeval tegin hooaja esimese klassikatrenni, Endomondo järgi 26 km samuti 2:02.50ga. Tollest sõidust reite siseküljed hellaks muutusidki. Pärast esmaspäevast puhkepäeva – raske on nimetada puhkepäevaks päeva, mil pead Tallinnas käima – sõitsin teisipäeval vaikselt sprindiringil 13,9 km klassikat 1:09.15ga ning kolmapäeval 15,8 km samas tehnikas 1:14.50ga. Ime siis, et pärast oli põhjust Teppanile tuima ja pehme tõuketöö üle kurta. Eriti arvestades, et olin rajal näinud kahte meest, kes sõitsid tõusudest üle nii imeliselt, et jäi ainult kõval häälel neile takka kiita.

Niisiis, eelmisel nädalavahetusel läksin taas pikemate plaanidega rajale. Laupäeval tõmbas Jaanus Kunts klassika-Fischeritele kaks kihti pidamist alla. Paraku algas sõit kohe vigastusega. Kui astusin, suusad all, üle jäätunud valli rajale, libisesid jalad alt ära ning maandusin käele sedasi, et väänasin vasaku pöidla välja. Pöial oli nii tol kui ka järgmise päeva sõidul kasutu - mingit survet sellega ega sellele avaldada ei saanud. Sellegipoolest läbisin laupäeval klassikatehnikas ühtlases tempos 24 sprindiringi täpselt kahe tunniga, mis teeb keskmiseks ringi kiiruseks täpipealt viis minutit. Endomondo valetas distantsiks 29 km, kuigi 24x1,3km=31,2 km. Tol treeningul leidsin valutava pöidla taustal siiski kaks head märki.

Esiteks, reied ei olnud hakanud üksnes taastuma, vaid nad ei jäänud uuest pikast sõidust enam valusaks. Teiseks, hakkasin tehnikale vaikselt juba pihta saama. Mõned tõusud sain üles päris kindla ja talutava sammuga. Tõuked olid teravamad ja konkreetsemad kui varem ning sain vajaliku rütmi kätte. See kõik lisas entusiasmi.

Pühapäeval kippus ilm sulale, mistõttu loobusin plaanitud teisest järjestikusest klassikasõidust, sest oletasin, et pidamisega on lood keerulised ning ei ole mõtet oma tuju ebaõnnestunud tõusudel lasta uuesti nulli kiskuda. Selle asemel tegin rahuliku uisutrenni. Algul ajasin 7-8 ringi taga Janek Truud ja veel ühte Sparta vormis meest, kes võtsid tõuse veenvate paaristõugetega. Kui nad kätte sain ja selja taha jätsin, liitus minuga omakorda Kristjan Oolo, kes oli poolteist nädalat varem, enne koos Kaspar Kokaga nädalaks Hispaaniasse rattalaagrisse sõitmist, Lemeksi suusasarja avaetapi avasõidus näidanud nii kõva aega, et oleks põhimõtteliselt võinud tolle võistluse võita, ent oli treenimatuse tõttu pärast esimest võistlussõitu sedavõrd läbi, et ei taastunud piisavalt ära ning loobus. Sõitsime umbes tunni koos. Tema keeras pärast pooltteist tundi «boksi», ma jäin üksinda edasi tiirutama. Läbisin 26 ringi ehk petliku Endomondo järgi 31,1 km (tegelikult 33,8 km) 2:04ga.

Selle aasta näitajad on järgmised:

1. nädal – treeninguaega 4:13.45, suusakilomeetreid 54,1 (siin ja all Endomondo järgi)
2. nädal – treeninguaega 7:16.10, suusakilomeetreid 101,4
3. nädal – treeninguaega 7:44.55, suusakilomeetreid 111,5

Treeningtöö saab jätkuda. Sprindirada on sulast hoolimata Tähtvere spordipargis sõidetav, paksu lumekihiga, selle nädala laupäevaks kavandatud Viru maraton peab lume puudus tõttu ootama muud aega ja võimalust. Praegu on parim aeg treenimiseks – mehed, ärge andke alla! Teil on Tartu maratonini jäänud napilt üle kuu, mis tähendab, et aega korralikult trenni teha on umbes kolm ja pool nädalat. Andke minna!

Fotod 1-3: Tartu Tähtvere spordipargi sprindirada jaanuaris kaks talve tagasi. Fotode autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Fotod 4-6: Tartu Tähtvere spordipargi sprindirada mullu veebruari esimese dekaadi lõpus. Fotode autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

77 Kommentaarid:

At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

Lp. Priit, miks arvad, et Endomonda valetab? Vahest hoopis pole ametlik ringipikkus õige ja tegu on 90m lühema distantsiga?

 
At 10:44, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 09:28, olen mõõtnud seda ringi rattakompuutriga, samuti on selle ametlik pikkus välja kuulutatud 1,3 km. Kui vaatate, kuidas Endomondo distantsi mõõdab, siis näete, et ta fikseerib teatud aja tagant punkte ning tõmbab siis nende vahele sirge ja mõõdab tolle sirge. Kuid sprindiringil on kolm väga teravat tagasipööret ning kaks laugemat tagasipööret. Kui uurida Endomondo tegevust, siis on seal selgelt näha, et nonde kurvide paunad lõikab Endomondo alati ära. Sinna need kümned meetrid ilmselt kaovadki.
Huvitav oleks kuulda teiste kogemusest sel ringil Endomondo ning samuti teiste rakendustega.

 
At 10:52, Anonymous Anonüümne said...

Läbisin 26 ringi ehk petliku Endomondo järgi 31,1 km

See on nüüd see rada kus endomondo kõige täpsem ei pruugi olla-see mõõdab distantse 4 sekundiliste lõikudena ja kõik kurvid mis sinna vahele jäävad saavad sirgeks tõmmatud.
Sprindirada on 1.305 km (suvel raja keskelt mõõdetuna),kunstlumerada ei lähe täpselt seda mööda-mitmed kurvid on õgvendatud.
Ja uisurada on veel mõnikümmend meetrit lühem kui klassikarada.

Ära vaeva pead -usalda endomondot.

 
At 11:08, Anonymous Endel,keegli mängija. said...

On jäänud ainult üks retooriline küsimus:"Kas ajakirjaniku härra registreerub Tartu maratonile või laseb Kelgul võidutseda ja ei hakka tõmblena, sest maratoni ei toimu?"

 
At 11:21, Anonymous Anonüümne said...

Tehvandi rajad olla isegi kõvadele meestele pidevaks treenimiseks väga rasked.

Egas sprindiradagi grammigi targem ole-nagu nimigi ütleb on see sprindiks mõeldud rada kuhu kunagi MK etappigi kavandati.
Kui veel naiste koondis eksisteeris siis tervet ringi neil sõita ei lubatudki-pidi liiga raske olema :)

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

Priit, saa sellest "petlikust Endomondost" nüüd üle. Sulle on juba piisav arv kordi siin räägitud et kuidas see programm töötab ja millepärast tulevad erinevused ning eriti just selle raja puhul.. millest sa aru ei saa?
Motivatsiooni saamiseks vaata oma Moabi pilte, loe iseenda kirjutatud motivatsiooni plogikandeid ja otsi üles Martini lingitud kirje.
PS. Milline on sellise nüri ringitamise eesmärk?

 
At 11:30, Anonymous Nummimeetri Arts said...

Nüri küll, aga tõstame ikka kilumeetrite ja kubemelihase valutama panemise peale mütsi kah - kuigi ise pole grammigi eneseusus alla andnud ja tunne on juba oktoobrist maratoonideks valmis, on kodukandis siiski piisavalt lund nappinud, PP võib tänavu sellise treeningmahuga jätkates isegi mulle kandadele saada!

 
At 11:58, Blogger Priit Pullerits said...

11:26, ma olen ikka ise rääkinud, mispärast Endomondo sprindirajal ei tööta - palun minge ja otsige tüvitekst üles ja veenduge selles. See, et ma siin seda lp 09:28-le seletama pidin, tuli sellest, et temagi on tüviteksti ilmselt maha maganud. Et mis on tüvitekst, küsite nüüd. Vaadake, tüvitekst on minu tekst: korralikult komponeeritud, autorlusega, illustreeritud, heas ja korrektses eesti keeles. Kõik, mis teie siin räägite, on heal juhul minu tüvitekstile toetuv, aga ei saa mitte kunagi, ei saa ealeski ise tüvitekstiks.

Jah, 11:21, räägitakse, et sprindiring on ka raske. Aga teate - kui olete seda mitu nädalavahetust kümnete kaupa ühtejutti läbinud, siis ei ole see enam raske midagi. Kõigega harjub. Kas treenitus?

 
At 12:49, Anonymous Anonüümne said...

Hr Kelk ja Enrico on ajakirjaniku härra nii pelglikuks hirmutanud, et viimane ei julge enam oma blogiski muud kirjutada, kui sisutühja loba.

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

https://xgis.maaamet.ee/maps/XGis

Tähtvere üles otsida.

Vahendid -> Mõõda

 
At 13:22, Blogger Priit Pullerits said...

Siin eelmise postituse all keegi nõudis positiivset lugu THst. Tänasest Õhtulehest leiate. Näe, ette jõuti minust. Mul pole sinna miskit lisada. Lugesite toda?

 
At 13:22, Anonymous Anonüümne said...

12:49, ärgem inisegem, oleme selles nüüd ühel meelel. Kui on midagi välja tuua, siia tulge siia kommentaariumisse, kirjutage ja tooge välja. Käesolevas postituses jagati päris kilomeetert, ei liialdatud ega hoobeldud üleliia, võiks meeldida!

Vaadakem meelejahutuseks, kuidas eestlased on suusarahvas, koolitatud ja puha: https://www.facebook.com/NommeSpordikeskus/videos/1849831708635826/

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Õhtulehest ei saa lugeda, Priit, on paywalli taga, järelikult jääb see positiivsus suuresti Anti ja ajakirjaniku südameasjaks.

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Noorel inimesel õnnest puudu.
http://www.spordipartner.ee/smartblog/237_Suri-15-aastane-cyclo-crossi-talent.html

 
At 13:54, Blogger Priit Pullerits said...

Mis muti jutt ja eide hala, et ei saa lugeda, paywall on ees?! Kas te tõesti arvate, et ajakirjaniku töö ei maksa tuhkagi, et seda peab tasuta saama? No ma ei ole küll kohanud, et mõni bensujaam mu autosse tasuta kütust laseks või pood tasuta liha annaks. Nende eest maksmist peate loomulikuks, eks? Aga miks peaks kellegi vaimne oskustöö, mis on keerulisem kui bensu paaki lasta või liha raiuda - ega muidu ole palju neid, kelle tekstid nii sisult kui kompositsioonilt üldse lugeda kõlbavad -, olema teistele tasuta?

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Reklaami ostja maksab juba lugejate eest.
Ja mehed sõidavad meil diisliga.

 
At 15:11, Blogger Priit Pullerits said...

...osalt küll, aga kaugeltki mitte kogu summa. Kas teate, mis on toimetuse suurim kulurida? Personal! Ajakirjandus on äärmiselt labor-intensive ehk tööjõukulukas valdkond, aga inimtööjõud on meil, teadagi, kallis, ja üha kallimaks läheb (palkade tõus!). Ükski reklaamiostja ei suuda tööjõukulusid kinni maksta, liiati veel veebis kuulutades.

 
At 16:16, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, kas täna sprindiringile libistama ka lähme? Kella viiest-kuuest õhtul keerab temperatuuri kergelt miinusesse, peaks saama päris hea ja kerge lippe, hea lahtisõidu enne homset võistlust. Homme antakse ette ju 10 km klassikat, kaheksa sprindiringi.

 
At 16:23, Anonymous Keegli Endel said...

Hr Pullerits, kas ikka on plaan Tartu maratonile minna?

 
At 16:37, Anonymous Ants Klamber - vana suusaäss said...

Loomulikult läheme suuska libistama, ainult et Tallinnas. Nõmme mehed leidsid veel täiendavalt lund ja õhtuks peaks olema rada veelgi parem kui enne.
Tuld!

Kuskilt oli kuulda, et Jõulumäel peetakse laupäeval isegi 42km pikkune maraton maha, vabastiilis.

 
At 16:59, Anonymous Anonüümne said...

Kilba.
Kes PM-st on Aspenis?

1. Pullerits
2. Pahv
3. keegi kolmas

http://sport.postimees.ee/3990419/pildid-kelly-sildaru-joudis-aspenisse-kohale

"Postimees on Aspenis kohal ning vahendab vahetuid muljeid otse võistluspaigast!"

 
At 17:07, Blogger Priit Pullerits said...

...Ei mul ole aega Aspenis aspiriini, aspiratsiooniga ega asbestiga Aspergeri sündroomi peletada, kui mehed trennis kilomeetreid laovad. Tuld!

 
At 17:16, Anonymous Anonüümne said...

Aspergeri sündroomi avalikustamine selgitab nii mõndagi.

 
At 17:30, Anonymous MargusM said...

"Kas teate, mis on toimetuse suurim kulurida? Personal!" ära sa märgi! Huvitav küll kuidas KTM peaks hakkama saama kui te muudkui reg.tasu kirute?
Kas varsti loeme majanduse rubriigis finantsekspert PP-st?

 
At 17:37, Blogger Priit Pullerits said...

Ja kus ma seda kirun, ah?

 
At 17:53, Anonymous Anonüümne said...

Millal KTM varuvariandiga (kui põhirajal lund pole) lagedale tuleb?
Kas need, kes end targu kirja pole pannud, kunstlumeringile tiirutama tulevad?
32 päeva Suure Mõõduvõtuni!

 
At 20:02, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, mis on PP suusatreeningute eesmärk?

 
At 21:09, Anonymous Artur, 5. järgu treener-spordimetoodik said...

PM võtku Jaak Kalju personaalpensionilt maha, selle kolossaalse kokkuhoiu arvelt saaks toda jaburat Arterit nii netis kui ka paberlehena kopterilt alla visates tasuta rahvale jagada. Hr Pullerits, see on tasuta nõuanne eksklusiivselt teile.

 
At 23:20, Anonymous Anonüümne said...

PP valmistub maailmakarikaetapiks, estoloppetiks, kohalikuks päevakuks, ...

 
At 23:30, Anonymous Martin said...

KTM elab ratta- ja jooksuürituste pealt ilusti ära. Kõik sõidud toimuvad omal riisikol ja kümnete ja kümnete vigastatute ning sandistatute ravimine on nende endi asi. Pealegi on suusamaratoni korraldamise kulud ratta- ja eriti jooksuvõistluste omadest suuremad. Tuhandetest osavõtumaksudest ka 50% on samas meeldiv täiendus klubi kassasse. Ja ega keegi eriti vihane pole. Rohkem moepärast kurdetakse. Ilmselt ei toimu 2017. a talvel ühtki suusamaratoni. Kuu aja pärast sõidetakse juba maanteel ratastega.

 
At 00:20, Anonymous Anonüümne said...

Eks see suusatamine olegi üks väljasureva valge rassi viimane hobi kus värvilised valgetele tuult alla ei tee. Miks on nii, et valged inimesed on nii nõrgad ja närivad vaid üksteise kõri. Küll fašistid juutide kallal, küll venelased eestlaste kallal ja ega soomlasedki eestlastele appi ei torma. Sakslased, rootslased ja taanlased on alati baltlasi orjadena pidanud ning ega eestlased on selle üle isegi õnnelikud ("hea rootsi aeg"). See selleks. Ja nüüd kui eurooplased värisevad Trumpi ees, ronime me alandlikult Presidendi vastuvõtule ja tunneme huvi, et kas võime viisnurkadele kindlad olla? "Loomulikult!" Saame vastuseks. Mis kõhklemata on õige ja kindel ning selles lubaduses ei teki meil mingit kahtlust. Veider on aga see, et me küsime ju abi värvilistelt kellel suure tõenäosusega valge mees vaid karjääri seisuse arengul ees seisab. Kas selline karjeristist värviline on motiveeritum oma nõrga ja väeti valgest liitlase eest seisma või pigem taandub kui talle saabub vastu lumemasinates tohutu motivatsioonilaksu all valgete invasiooni laine? Me ei saa seda kunagi teada. Isegi kui see teadmine peaks saabuma siis suure tõenäosusega saabub see teadmine koos lume äkilise kadumisega südatalvel. See kah selleks. Lihtsalt on piinlik, et lunime värvilistelt valgete omavahelises õiendamiseks abi. See on selles mõttes alandav, et me tunnistame oma saamatust Euroopas asja ajada. Euroopa Liit on loodud selleks, et valged ei sõdiks omavahel. Selle eesmärgi täitmise nimel käib järjepidev laienemine. Brittide lahkumine liidust on reetmine ja samm tagasi eelmise sajandi keskpaika. See on mõeldud pinge tõstmiseks Euroopas. Vastukäiguks jääb Euroopa Liidul nüüd avada oma idatiiva uksed. Kui seda avamist ei tehta siis varem või hiljem need uksed avatakse jõuga. Ja see jõud ei tule kindlasti siis enam liberaalsest Euroopa Liidust.

 
At 02:17, Anonymous Anonüümne said...

"Tartu maraton keeldub suusahunt Pulleritsule priipääset andmast"

Mida on memmerätis TM vastu vaenutegevust agiteerival PP-l oma õigustuseks öelda?
Et Kelk ajab täielikku jama?

http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/tartu-maraton-keeldub-suusahunt-pulleritsule-priipaaset-andmast?id=76931784

 
At 10:20, Anonymous Anonüümne said...

Tasuline artikkel jälle... Kas selle eest peaks tõesti maksma, see ongi meie ajakirjanduse tase? No ei müü niimoodi... Oleks veel "Veerpalut ei lubata starti...".

 
At 10:27, Anonymous Anonüümne said...

Priit, olete siin esitanud ainult puudulikku lumeinfot. Rääkisite, et kolmapäveiti saab Lemeksi etappidel passi ja templeid, aga see mind ei erutanud. Nüüd loen juhendist välja, et igat osalejat ootab suusapassi templi asemel uus Kurgi-Kuuno kleepekas!

Nüüd on küll minek! Kahe kleepsuga olen laubä Võistes ka tegija, tahaks näha, palju kõvemaid ninasid on!

 
At 10:37, Anonymous Anonüümne said...

Täna Taaralinna meistrivõistlused.

http://suusahullud.ee/suusatalv-2017/

Stardis ka blogiperemees. Hoiame pöialt!

Kas sellelt ringilt videoblogi ka tuleb?

http://suusahullud.ee/wp-content/uploads/2017/01/II-etapi-kaart-print.pdf

 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Ärajääva Estoppeti 1. etapi asemel.

http://www.joulumae.ee/UserFiles/File/2017/2017_a2k_suusamaraton_28.01.2017.pdf

Kas blogiperemees ja blogipoeg on stardis?

 
At 11:33, Anonymous Anonüümne said...

Selgelt kirjas, et 1,25 aga blogiperemees raiub blogis valet nagu rauda, et 1,3. Noh ümmardada võib aga täpsus on ikkagi voorus!

 
At 12:13, Anonymous Enrico said...

Ajakirjanik Pullerits, kuidas edeneb positiivne lugu TH st?
Hiinlastel on ütlemine, et kui jõekaldal piisavalt kaua oodata, võib näha vaenlaste laipu allavoolu libisemas.

 
At 13:31, Anonymous Anonüümne said...

Positiivne lugu THst on teadagi positiivne dopinguprogramm.

 
At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits ei taha TM osavõtutasu maksta, mina jälle ei taha ekspressi loo eet 3 euri maksta. Lugeda tahaks küll...äkitsi keegi rikkam teeb copy paste siia kommentaariumi.
P

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

priit memmeräts
mis teid painab, mingi lapsepõlvetrauma? mille krdi pärast on vaja trennis kedagi taga ajada ja pähe panna ine. mis teil seal tartus toimub?
Keskenduge iseendale, kuulake oma keha. Lihvige tehnikat, leidke üles tugilihased jne.
Ärge jagelega endomondoga ja kelguga. Tegelege meeldivaga kuniks antud. Reläx!

 
At 14:07, Anonymous Anonüümne said...

Tänane EE:

Indrek Kelk selgitas Ekspressile, et Pulleritsu priipääsmest keeldumise põhjus on „pikaajaline ja väga vaenulik tegevus Klubi Tartu Maraton ettevõtmiste vastu. Küsimus ei ole ühes kirjatükis, vaid mitmeaastases käitumisjoones ja sõnaseadmises, üleskutsetes boikoteerida Tartu maratoni, nii edasi, nii edasi.“

„See ei tähenda, et me ei taha teda näha osalisena. Aga me ei taha kutsuda oma külaliseks inimest, kes meie vastu vaenutegevust agiteerib,“ ütles Kelk.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Kas pole imekspandav, et kui kiiresti kaovad siit kommentaariumist viited sisuturundusega seotud korruptiivse käitumise uurimist nõudvad kommentaarid. Kus suitsu, seal tuld!

 
At 15:45, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP kutsus eelmisel aastal Tartu suusamaratoni boikoteerima? Miks?

 
At 16:10, Anonymous Anonüümne said...

Kumma variandi PP Tartu maratonile möllimiseks valib: kas kohtu kaudu priipääse või too häbistavam viis - raha näpus, nagu EE välja pakub? Seda esiteks, teiseks - kui PP osaleb maratonil, siis kuidas suhtuvad kaasteelised aastatepikkust antipropagandat KTMi suunal teinud mehesse? Kas liivamehed on valvel? Asi on tõsisem kui arvata.

 
At 16:30, Anonymous E. said...

Pullerits, saate oma maratoni. Pikaliiva maraton. Sponsor olemas.

 
At 16:49, Blogger Ruby Technologies said...

giàn phơi thông minh gian phoi thong minh
cửa lưới chống côn trùng cua luoi chong con trung
đá hoa cương da hoa cuong
giày nam các loại giày công sở nam đẹp nhất, giày lười nam đẹp.Công ty thiết kế nội thất hàng đầu tại hà nội, chuyên thiet ke noi that
cửa lưới chống muỗi cua luoi chong muoi
bạt che nắng bat che nang

 
At 16:56, Blogger Priit Pullerits said...

15:45, kirjutasin, et kui Indrek Kelk surub Tartu maratonil läbi ja osalejaile peale netoaja, oleks üks võimalus panna ta halba otsust muutma, kui netoajaga maratoni boikoteerida. Kes siin on Tartu maratonil netoaja poolt????

 
At 17:44, Anonymous Anonüümne said...

PP on aastaid KTMi üritusi otseselt ja kaudselt n.ö reklaaminud.
Pigem on ikka IK ja kompanii sellest võitnud. Ka negatiivne reklaam on ...

 
At 18:02, Anonymous Anonüümne said...

16:10 - kujutlesite, et PP võtab automaadist raha välja, pistab selle pihku ja pärast annab mingile MTÜle? Ma ei saa päris täpselt aru, kas saaksite sellest pildi joonistada ja tehnilised märked juurde teha, et kuidas see üldse võimalik on?

 
At 18:03, Anonymous Elmar, kibe käsi kabes said...

Kas härra Pullerits Klostersis MM il ka osaleb? Kui jah siis mis distantsidel?

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits oli täna rajal, kas reportaaz tuleb?

 
At 20:25, Anonymous Anonüümne said...

18:02, tuleb tunnistada, jah, see skeem on, kuigi olen elava kujutlusvõimega, tõepoolest võimatu, täielikult võimatu. Aga, mis pole ulme, ja võib juhtuda, on see, et toimub suur-suur leppimine. PP sirutab IKle vaenu lõpetamiseks sõbrakäe, haare ei liiga tugev ega ka lõtv, parajalt survestatud, väljendades usaldust ja hoolivust, peopesad on meestel kuivad, silmad veekalkvel. IK ulatab sõpruse märgiks KTM blanketil pääliku allkirjaga kinnituskirja, milles seisab selgelt - hr PPle kõik Tartu maratonid siit alates tasuta, on oodatud VIP-aladele. PP aga kirjutab oma parimad, positiivsed reportaažid TMist ja TRRist, mitmel korral pärjatakse vanameister maineka ajakirjandusauhinnaga. Harrastajad mõmisevad rahulolevalt, Ladina-Euroopa nimedega kommentaatorid laulavad hosiannat, sokkide söömine lõpeb. Merko pakub reklaamlepingut spordiblogile, PP tänab ja keeldub üliviisakalt. See suur hetk on lähenemas.

 
At 21:32, Anonymous hazek, tsehhide vanem suusaanalüütik said...

20:25, see võttis mu silma märjaks. Nii hästi kirjutatud.

 
At 22:00, Anonymous Roberto said...

20:25 ei saanud samuti pisaraid pidama! Teis on ainest saada suureks kirjanikuks!

 
At 22:07, Anonymous Anonüümne said...

Nii ikka ei lähe, et PP paindub. Selline reetmine on gladiaatorite poolt leppimatult andestamatu. Selle leppimatuse kõrval on Valga juhtum kerge lalin. Valged sellist liberalismust ei tolereeri. PP on ennast nurka mänginud. Variandid on halvad ja jubedad. Alustatu tuleb ka lõpetada. Kõige neutraalsem lahendus on boikott ja KTM-i olemasolu ning ürituste mahavaikimine. Selline leppimine IK-ga võimaldab säilitada oma näo.

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

Milles oleks leppimise mõte?
Kujutate ette, kui PP paneb järgmisel Kelgu rattavõistlusel külje valusalt maha?
Kas PP loobub kirjutamast a-la verepulm 2?

 
At 23:25, Anonymous Vello said...

Suusarahvas - ja eestlased on suusarahvas - ootab talve. Tõelist, paukuva pakase ja käreda külmaga vene talve. Mäletate, "Jevgeni Onegini" ridu?

Зима!.. Крестьянин, торжествуя, На дровнях обновляет путь; Его лошадка, снег почуя, Плетется рысью как-нибудь

Tõeline vene talv aga ei tule. Riigi ilmateenistuse juhtivsünoptik ütleb, et Atlandilt saabuvad soojad ja niisked õhumassid ei lase Siberi artiklist külma meie aladele. Aga küll need Atlandi õhumassid ükskord, loodetavasti õige pea, ka nõrgenevad.
Vene talv tuleb. Ega ta tulemata jää!

 
At 23:32, Anonymous Vello said...

22:58, "Verepulm 2" on hea pealkiri. See müüb!

 
At 23:40, Anonymous Anonüümne said...

23:25, Погода в Отепе на месяц

https://www.gismeteo.ru/weather-otepaa-67816/month/

 
At 00:10, Anonymous Anonüümne said...

http://suusahullud.ee/wp-content/uploads/2017/01/II-etapi-tulemused.pdf

Tartu linna meistrivõistlused ilma Pulleritsuta?!

 
At 00:26, Anonymous Anonüümne said...

Murtud müüt: jooksmine teeb põlved hoopis tugevaks

http://tervis.postimees.ee/3991785/murtud-mueuet-jooksmine-teeb-polved-hoopis-tugevaks?_ga=1.73524882.1489780658.1482505759

 
At 00:32, Anonymous Anonüümne said...

20:25 tegi asja selgeks. PP peab lugeja ootustega sideme hoidmiseks ikkagi minema sularahaautomaatmasina juurde ja need 110 eurorubla välja võtma, et sellele ilusale stsenaariumile hoog sisse panna.

 
At 01:20, Anonymous Josh said...

Mr Pullerits,
I've been reading your blog for some time. Excuse me, my Estonian is still very poor. You seem to be a talented man, but why are you continuously picking fights for all kinds of different people? I also checked the Arter. I'm not an expert but it seriously sucks, imho. A bloated nonsensical crap (with few exceptions).. The Estonians really buy it?

 
At 08:59, Anonymous Anonüümne said...

Josh, eestlased ei osta seda, nad saavad selle tasuta Postimehe lisana.

 
At 09:43, Anonymous Anonüümne said...

Priit, sa Jaroslav Targa rajatud linnuse juurest olevast asumist mida nimetati rajaja ristinime Jüri järgi, oskad äkki seda vene hinge rannarahvale seletada. Miks eestlased pelgavad vene aadlit? Kas hirm on madala elustandardi ees, mida vene aadel oma alamatele peale surub või on häda nende alamate madalas haridustasemes kelle harimine eestlastele füüsiliselt üle jõu käib? Mida teha? 3 maailmasõja ärahoidmise ainus võimalus on kodakondsuse nullvariant ja kohaliku võimu loovutamine sisuliselt Vene oligarhiale. Ilmselt koorivad nad ahnemalt kui Eesti oligarhid. Samas rahakraanid Euroopast saavad olema Vene hirmu tõttu rohkem avatud kui seni ning kokkuvõttes paraneb ka siinse rahva elujärg tunduvalt. Paradoks.

 
At 10:26, Anonymous MargusM said...

Vello, tahtsime Põhja-Atlandi liitu või Vene talve? Võibolla oli lepingus väikeses kirjas punkt et talved võtab üle Atlandi hoovus?
On uuritud et eestlased usuvad rohkem välismaalt tulevat infot kui oma rahva seast.
Jääb ainult loota et Johs-i mõte kohale jõuaks.. ise ei telli Postimeest juba aastaid ja ikka elus!

 
At 10:34, Anonymous Tema Vanaema on ka Juhus said...

Küsimusele tahavad vastata töötajad-keskastme juhid nende viidete tagant: exchange2.varul.ee, mail.brenstol.ee, mail.mmab.ee, gw.tallinnlv.ee

Kas on juhus, et mitmest advokaadibüroost käiakse siia lugema-kommenteerima? Või on puhas juhus? Või täielik kokkusattumus-juhus?

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

Spämmin veidi, vabandust selle eest, aga kaaluge ühinemist praegusel viisil korraldatava Rail Baltica asjaajamise vastu algatatud allkirjade kogumisega:

https://rahvaalgatus.ee/initiatives/dbe5cd08-afe1-47fd-aac6-6abb8e1f24ea

 
At 13:07, Anonymous Anonüümne said...

Kus need kõik protestijad varem olid, aastaid oli praktiliselt vaikus, nüüd on see ju täiesti mõttetu, otsused juba tehtud.
Mida siin tagantjärgi vehkida?

 
At 13:46, Blogger Priit Pullerits said...

Mulle toodi Tartu maratoni raja luuret. Hellenurme kandis pidi ca 10-15 km enne lõppu olema viie kilomeetri pikkuses meeletu sea songermaa, sügavad roopad sees, mida ei suuda ükski lumekiht ära katta. Esitati kahtlus, et metsaveoga seoses see küll ei ole. Kuidas suusatajad sealt varustust ruineerimata läbi peaks pääsema?

 
At 14:44, Anonymous Anonüümne said...

Delfi noorreportereid võiks vahel kiita ka.
Jo-haugimälu.
Päris teravmeelne, ten points!

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

Suur Meister siiski saab oma tahtmise ja on pühapäeval Falunis stardis, 30km klassika massstart. Maiuspala!

Northug ready for comeback in Falun: "Expecting tribute and irritated Swedes"

 
At 15:38, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

No kui rada muidu tip top ja ainus puudus need Hellenurme roopad on, siis peab ikka tõsiselt, hakkama kaaluma, et äkki ikka peaks enda ka see aasta maratonile ära regama. Suusakilomeetreid küll hooaja jooksul üli vähe, aga ehk sõidab vana rasva pealt läbi.

 
At 14:25, Blogger LCc 03 said...

michael jordan shoes
michael kors outlet
hermes belts for men
nike air huarache
adidas tubular runner
kyrie shoes
yeezy boost 350 v2
air jordan
air max
nike polo shirts

 
At 11:25, Blogger Unknown said...

michael kors handbags sale
michael kors handbags
cowboys jerseys
jordan shoes
nike huarache
golden state warriors
nike tn
new york giants jerseys
nike air huarache
saints jerseys

 
At 09:58, Blogger raybanoutlet001 said...

pandora charms
saics running shoes
green bay packers jerseys
longchamps
michael kors outlet
supra shoes
rolex replica watches
ray bans
tiffany and co outlet
polo ralph lauren outlet
2017.3.29

 

Postita kommentaar

<< Esileht