reede, jaanuar 13, 2017

Pullerits: Millist trenninõu küsis minult multimiljonär?

Inimesed räägivad minuga küll. Selle nädala keskel lausa imestasin, et enamik ju kontvõõrad, kellele helistan, aga suhtuvad nii lahkelt, hästi ja sõbralikult. Isegi Evelin Ilves. Mäletate, kuidas seitse aastat tagasi meie suhtlus kogu Eesti rahva silme all seoses transrasvade ja kräppkommidega rappa jooksis? Lõpuks võitsin sel teemal kirjutatud looga Eesti aasta parima olemusloo preemia, millega kaasnes 10 000-kroonine preemia. Ent vahepeal läks meie asjade klaarimine lausa Pressinõukogusse, kust väljusin samuti võitjana. Aga pole minu stiil inimestega, rusikas taskus, vägikaigast vedada. Olen temaga hiljem paar korda lühidalt suhelnud, viimati sel nädalal, ja ikka saanud asjad viisakalt ära räägitud. Et kuidas? Lihtsalt. Ulatad lepituseks käe, teed ettepaneku vanad asjad selja taha jätta.

Kuid ega kõik siiski räägi. Näiteks Klubi Tartu Maraton juhataja Indrek Kelk (fotol paremal). Võtsin temaga ühendust juba 8. juunil, kui ta oli esitanud minu loo «Alfaisaste verepulm» peale kaebuse (milles Pressinõukogu talle sügisel õigust ei andnud). Samuti 4. juulil, kui võtsin teemaks, mida on rattavõistluste korraldajad teinud, et õnnetuste arvu vähendada. Mõlemal korral tulutult, vastuseta. Tean, et Art Soonets on esinenud korduvalt initsiatiiviga, et vaja on minu ja Kelgu vahel suhted sirgeks rääkida, millist Soonetsi kavatsust olen alati tervitanud ja toetanud, aga millegipärast ei ole teiselt poolt mingit reaktsiooni minuni jõudnud. Postimehe sisekommunikatsiooni spetsialist on minu teemal Kelguga suhelnud, ent peale jäiselt nappide «ei»-de pole sealt midagi muud minuni samuti jõudnud.

Kui ei taha suhelda, siis mis sa ikka teed. Siit teed seega edasi pole. (Omapoolse hea tahte märgiks avaldan siin allpool ülejärgmise lõigu kõrval MTÜ Klubi Tartu Maraton üldusele läkitatud kutse rahvusvahelisele lumepäevale pühapäeval Tähtvere spordipargis.)

Seesugused eelkirjeldatud olukorrad ei ole mulle võõrad. Mitte et neid oleks olnud palju. Pigem üksikuid. Üks säärane oli aastaid tagasi olümpiapronksi ja MMi hõbedamehe Jaak Maega (fotol vasakul), keda, kui nüüd toda vana lugu õigesti mäletan, pahandas see, kui kirjutasin loo, milles näitasin, et Eesti naiste suusatamise väljasuremises on süüdi tema treener Mati Alaver (loo, mille eest sain samuti Eesti aasta parima olemusloo preemia). Hiljem vist lisandus meie suhtlusse veel tõrkeid, mis viisid lõpuks selleni, et kui Mae oli Otepää MK-etapi peakorraldajaid, ei kutsunud ta mind osalema harrastussuusatajate 5 km sõidus. Mäletan, et jõudis meiegi vägikaikavedu ajakirjanduse veergudele.

Aga tulime ühiste pingutustega sellest narrist olukorrast lõpuks ilusasti välja. Küllap oli oma osa ka Vahur Teppanil, kes pani meid Tartus Vilde tervisekohvikus õhtusel arutelul teineteisega väitlema. Rääkisime avalikult kõik hinge pealt ära ja suud puhtaks ning edasi on meie suhtlus läinud ainult ülesmäge, kuni sinnamaani välja, et Mae helistas mulle möödunud suvel ja ütles, et venelastel oleks hea meel, kui sõidaksin sügisel Kreekasse ajakirjanike jalgratta MM-võistlustele. Rangluu ja viie roide murd tõmbas sellele võimalusele kriipsu.

Hiljuti rääkisin aga terve tunni ja veerandi Taavet Hinrikusega (fotol vasakul). Ta on rahvusvahelisi rahaülekandeid korraldava Transferwise’i juht ja kaasasutaja. See on nii kõva firma, et turud hindavad selle väärtust koguni 1,1 miljardi dollarini (jah, miljardi, mitte miljoni – s.o üks üheksa nulliga!). Tema enda varanduse väärtuseks on 208 miljonit eurot. Ma kardan, et seda on rohkem, kui siinsed anonüümsed kommentaatorid elu jooksul kamba peale kokku jõuavad ajada. Arvestades äsjaesitatud arve on tund ja veerand ikkagi hiiglama suur aeg.

Aga Hinrikusel oli minu käest spordi teemal mitu asja küsida.

Pullerits: Mis mooduseid kasutad, et vaimu puhastada ja energiat taastada?

Hinrikus: Üritan nii palju, kui võimalik, sporti teha – terves kehas terve vaim. Peamiselt jooksen. Jooksmine on kõige lihtsam: sa võid seda teha igal pool väljas. Viimati, kui käisin Hiinas, jooksin küll sees lindi peal, kuna tundus, et õhukvaliteet ei soodusta väljas jooksmist.

Kas jooksmine on sulle meditatiivne tegevus või treening? Protokollid näitavad, et oled aastaid tagasi läbinud Kopenhagenis maratoni 3:49ga.

Mõlemat. Olen jooksnud maratone ka hiljem, viimati jooksin Sydneys 3:27. Seal tekkiski mul mõte, kas saaksin kolme tunniga hakkama.

Ja kas saad?

Ma ei ole veel välja mõelnud. Sa oled kõva sportlane, ütle sina, mida ma tegema pean, et joosta kolme tunniga.

Minu jooksud on joostud: põlves purunesid kõhred, nii et ma ei jookse juba neli aastat enam. Ma olen pigem hoiatav näide.


Mida ma tegema pean, et oma põlvi mitte ära rikkuda? Olen paljudelt kuulnud, et põlved on läbi. Kas ma saan mõõta, kui läbi mu põlved juba on?

Ma ei tea ega oska nõu anda. Aga miks peab kolm tundi eesmärgiks võtma? Kas ilma eesmärgita ei saa?


See on, jah, mõttetu eesmärk, kui aus olla. Aga eesmärke on vaja. Eesmärgid motiveerivad meid.
Kolm tundi on üsna kõva aeg. Kui kolme tunniga ära joosta, tundub, et siis võiksin öelda, et enam ei pea kunagi aja peale jooksma. Ma ei tea, kas see on mul võimalik.

See nõuab kättevõtmist. Kahe aastaga, usun, on see tehtav.


Kahe aastaga – sa teed nalja või?! Kui ma seda teen, teen järgmisel aastal. Kui ma teen... Äkki pean siin rääkima off the record? (Naerab.) Nüüd ma juba räägin liiga palju.

Jah, ega kolme tunniga maratoni jooksmine pole mingi TransferWise’i tegemine.

Kopenhagenis oli mu aeg 3:49, Sydneys tegin 3:27, ja ma ei teinud selleks liiga palju, liiga teadlikult ega süstemaatilist trenni. See tekitabki nüüd entusiasmi. Mul on kahte asja vaja: pean võtma vähemalt viis kilo alla – praegu olen 88-90 kilo – ja iga trenn peaks olema väga mõttega, mitte nii, et lähen lihtsalt jooksma. Siis kas saavutan selle eesmärgi või ei.

Kui palju harjutad?


Viimasel aastal olen teinud umbes 150 kilomeetrit kuus.

Põhjalikumalt võite minu vestlust Hinrikusega lugeda laupäevases Postimehe Arteris.

Kuid ega ma kirjuta ainult seal. Haaret peab olema! Äsja ilmunud ajakirja Ma Olen Jalgrattur viiendas numbris (fotol vasakul) sain oma rubriigi: peatoimetaja Vahur Kalmre palus, et kirjutaksin rattasadulas tugevatest ja ka muudes tegemistes silmapaistvalt hakkama saavatest meestest. Valiku, kellest, teeb Kalmre, teostus tuleb minult.

Aga loomulikult ei kirjuta ma täis kogu ajakirja. Värskes numbris räägivad kõik seitse Eesti profiratturit. Teistmoodi on kaaneintervjuu Rein Taaramäe ja Tanel Kangertiga, kes esitavad küsimusi teineteisele. Veel: kui palju inimesi kogunes Fabian Cancellara tänuüritusele; maastikusõit Dolomiitides, ikka üles ja alla; miks sõitis suurmeister Jaan Klaassepp Sevani järve ääres roosas särgis; hollandlane Bart de Jong räägib sellest, kuidas BMXi pargisõidust saab olümpiaala; kes on noor rattur Karl Patrick Lauk; rattaliidu uus president Raivo Rand räägib koondiste moodustamisest; BMXi kuulsus Ryan Nyquist tuleb taas Tallinna; missuguste ratastega sõidavad Prantsusmaal Eesti amatöörid... Ja see pole veel kaugeltki kõik.

Ärge nädalavahetusel lugemise ja rääkimise kõrval ka trenni unustage. Mul on selle nädala teisipäevast kirjas 14,3 km veidi vähem kui ühe tunniga, kolmapäevast 9 km 38 minutiga (sh võistlus 3x1 km) ja reede hommikust 22 km 1:32.15ga.
/--/ Laupäeval tegin hommikupoolikul Tähtvere spordipargi sprindirajal 25 ringi, Endomondo järgi 30,1 km, aega kulus Suunto kella järgi 2:02.52. Esimene korralik mahutrenn sel talvel.

Foto 1: Hiina Tour de Ski 9. jaanuaril Pekingis. Foto autor: Xinhua / Sipa USA / Scanpix
Foto 2: Indrek Kelk joomas tunamullusel Tartu maratoni avatud raja sõidul. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Jaak Mae mullu novembris Otepää MK-etapi pressiüritusel. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 4: Klubi Tartu Maraton kutse pühapäevasele lumepäevale. Edastas: Klubi Tartu Maraton
Foto 5: TransferWise'i juht ja kaasomanik Taavet Hinrikus vestlemas Priit Pulleritsuga. Foto autor: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix
Fotod 6 ja 7: Taavet Hinrikus TransferWise'i kontoris Tallinnas. Fotode autor: Jaanus Lensment, Postimees/Scanpix
Foto 8: Ajakirja Ma Olen Jalgrattur esikülg. Edastas: Vahur Kalmre

66 Kommentaarid:

At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

"Lihtsalt. Ulatad lepituseks käe, teed ettepaneku vanad asjad selja taha jätta."

Rumalad ei andesta ega unusta; naiivsed andestavad ja unustavad;
targad andestavad, aga ei unusta.

 
At 18:47, Anonymous Enrico said...

"Äripäev" teatab ("Kilk astus kohtu ette", 09. jaanuar 2017) ühe huvitava kohtuprotsessi algusest. Süüdistatavate pingis on spordiringkonnis hästituntud ärimehe, sporditegelase ja -sponsori kõrval ka tuntud äsjane tippsuusataja, mainekal Tähtvere ovaalilgi tihti liikunud suusasprinter, nn Tähtvere rühmituse liige. Teda süüdistatakse pankrotile kaasaaitamises.
Advokaadiks Veerpalu protsessist meediale ja üldsusele tuttav Aivar Pilv Aivar Pilve advokaadibüroost.
Loodame, et Suusablogil jääb mahti protsessi valgustada. Tasakaalustatus on ju professionaalse ajakirjanduse firmamärk.

 
At 19:01, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Kõik on õige, hr või isegi Mr? Enrico.
Ainult, et see blogi pole ajakirjandus (peremehe enda sõnad), vaid kõige muu kõrval peetav väike hobi, meelelahutus.
Samuti nagu amatöörid on kõige muu kõrvalt hobikorras spordimehed, siis ka nende kohta ei saa kasutada terminit - tippsportlased.

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

See blogi on tõesti vist ainult S-Martini S.-le ametlik tööülesanne.

 
At 21:27, Anonymous Anonüümne said...

Märt, kas eesti keeles on õigem öelda riistvõimleja või sportvõimleja. Mulle endale tundub esimene pakutud variant tähendusega - m...nivõimleja. Martini käest ei hakka parem küsima, Linnari koolkonnal on ilmselgelt kõik selge. Homme kõik suusatama, TMni on 6 nädalat, see on piisav aeg, et end vormi viia.

 
At 21:34, Anonymous Anonüümne said...

Eesmärgid peavad olema ,sellegipoolest ei usu ,et Hinrikus selle aasta sees maratoni 3-e tunniga jookseb.Kui mõistlikult treenib ,siis järgmine aasta on see võimalik.Ise jooksin esimese maratoni 3.20 ja kolme tunnini on ikka väga pikk tee minna.

 
At 22:23, Anonymous Anonüümne said...

Märt, väike hobi hobiks, aga kui ühte nurka kakid, siis haiseb ka teises.

 
At 22:39, Anonymous Anonüümne said...

On inimesi, kes saavutavadki võimatut. Ei tea, kas nimet ärimees nende hulka kuulub.

 
At 23:04, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

21:27, nagu näha olete maalt, eks. Teil seal võidakse nimetada kuidas iganes, kasvõi m*nnivõimlemiseks, aga meil linnas haritud seltskonnas on tegu enesestmõistetavalt riistvõimlemisega.
Ei taha mõeldagi, kuidas te veel oma naisi kutsuda võite! Loodetavasti siiski mitte udarakandjateks, aga kes teab...

 
At 23:30, Anonymous Martin said...

Mr Sledge, what is your plan? Do you have a plan?
Kontor on taas aasta aega töötanud. Lund aga pole. Varsti tuleb vastust anda.
Ühine kepikõnd 10 km üle põldude? Raivo E Tamme kontsert?

 
At 04:56, Anonymous Vello, Aravete kilb said...

Mina ei ole jurist, kuid kas Kelgu tegevuses pole mitte kelmuse tunnuseid? Lubab uhket maratoni, laia joogava jõena Rene Eespere kirjutatud "Tartu Maratoni hümni" ülevate helide saatel ühiselt minekut ja mida kõike veel. Tegelikult selgub, et lumepuudusel jääb ära. Aga raha maksa ette! Põhjendus oli, et kontorit on vaja ülal pidada. See ei saa olla põhjendus. Nad korraldavad aastaläbi igasuguseid teisi üritusi. Pettasaanuid on tuhandeid. Ja paistab, et Pullerits on samas pundis. Etendatakse omavahelist tüli, et tähelepanu mujale juhtida. Omavahel rahad sirgeks löödud. Sellele pettusevärgile tuleks lõpp teha! Kelk ütleb, et tema ei teadnud! Teadis küll. Või vähemalt pidi teadma. Pullerits ka teadis. Litsid mehed need Tartu mehed.

 
At 11:50, Anonymous Anonüümne said...

Iga mees peab tooma kotiga kodust kunstlume ise kaasa.

 
At 13:16, Anonymous Anonüümne said...

Tartu Maratoni osalustasud kanduvad ju ärajäämise korral üle järgmisesse aastasse või muule võistlusele. Kas see pole mitte igal pool nii?

 
At 13:38, Anonymous Anonüümne said...

Varem on kandunud 50%, kuidas seekord, ei tea.

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Kilp 31, 27 sajandikuga finaalidest väljas, valus...

 
At 14:01, Blogger Priit Pullerits said...

Täna hommikul Tähtvere spordipargis 25 sprindiringi, Endomondo järgi 30,1 km 2:02.50ga. See siis mu tänane maraton.

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

0,27 sekundit - see on pikk aeg.

 
At 14:23, Anonymous Anonüümne said...

13:38-le meeldetuletuseks.

2015 aasta maraton - eelvooru hind 40 eur, miinus soodustus 10 eur (-25%) 2014 ärajäänud sõidu eest, st. 2014 lendas 30 eur tuulde.

2016 aasta maraton - eelvooru hind 55 eur

2017 aasta maraton - eelvooru hind 55 eur, miinus soodustus 27.50 (-50%) 2016 ärajäänud sõidu ees, st. 2016 lendas 27.50 tuulde.

 
At 14:32, Blogger Siin said...

25 ringi tiirutada?
Imetlen sellist tahet

 
At 14:47, Anonymous Ants Klamber - vana suusaäss said...

Tubli, Siin!
Nagu klassikud teavad, on siit nüüd hea edasi minna ehk millal ise esimesed suusad soetate?

 
At 15:26, Anonymous Anonüümne said...

Võhmamehed, aga kes ka stardis on?
Kas ennustame võitjat ka?
Öömaraton

 
At 15:52, Blogger Priit Pullerits said...

Marko Kilpi näib tabanud olevat tema eelkäijate, nt Peeter Kümmeli saatus. Aastaid tagasi jäid Eesti sprinterid samuti pidevalt napilt 30 seast välja.

25 ringi 1,3 km pikkusel ringil tiirutada ei ole midagi hullu. Hakkad otsast sõitma, esimesed ringid tulevad, jah, kuidagi visalt, aga mida kauem sõidad, seda kiiremini hakkavad ringid justkui mööduma (kuigi kiirus püsib sama). Mul sõitis umbes 15 ringi 30-40-meetrise vahega järel üks punases dressipluusis noormees, kes algul lendas rajal nagu rakett, aga kui sai minuga stabiilse vahe sisse, siis hoidis viisakalt minu tempot - siinkohal tänangi teda, et ta aitas selja tagant mul mõõdukat ja ühtlast tempot hoida ega hakanud kandadele sipsima.

Aga Endomondo valetab! Sprindiringi pikkus on 1,3 km, seega pidanuks Endomondo näitama 32,5 km, aga näitas 2,4 km vähem. Isegi kui oletame, et ringi pikkus on 1,25 km, saame summaks 31,25 km. Kuhu kilomeetrid kaovad? Väga lihtne. Sprindirajal on palju kiireid ja teravaid tagasipöördeid ning kui Endomondo trajektoori jooniseid uurida, siis näeb, et Endomondo tõmbab GPSiga fikseeritud punktide vahele sirged, mõõtes nonde vahet. Sedasi kogunebki järskudes pööretes suur distantsikadu.

Öömaratoni, pakun, et võidab Andrus Veerpalu.

 
At 17:24, Anonymous Ärni said...

Tatjana Mannima võitab. Mitu meest jäävad temast ettepoole?

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Eh Priit. Valetab telefoni gps. Üldiselt on nii, et kui kasutad suure veaga seadet, siis saad Endomondos manuaalselt sinna õige numbri panna huvi korral. Huvi puudusel võib muidugi blogis kah kiruda.

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...


27,5 x 4000 =110 tuhhi pappi. Pole paha!

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

Täna on Priit õnne tipus, sest 6e lahkus 66 aastasena teispoolsusesse. Enam ei pea manitsema konkurente, et põdura tervisega mehe olümpiat lasid Tallinna stuudios kommenteerima ja mida tehti nii elutruult, et Puulerits, vana ajakirjanduspettuste ekspert, pidas seda tehtuks teiselt poolt ekvaatorit.

 
At 20:48, Anonymous Anonüümne said...

Mitmenda koha TH öömaratonil sai?

 
At 21:38, Anonymous Anonüümne said...

Üks paremaid järelhüüdeid, mida olen kunagi lugenud. Aitäh, Jaan!

Taevasel suusarajal näeme, Lemps!

 
At 21:55, Blogger Priit Pullerits said...

Teie viis esimest sõna on täielik kräpp ja tõest valgusaastate kaugusel. Kui olete mees, vabandage.

 
At 21:56, Blogger Priit Pullerits said...

Me eelmine kommentaar oli mõeldud anonüümikule 20:34.

 
At 22:03, Anonymous Anonüümne said...

Priit kuidas esimese maratoni põhjal jõuvahekorrad tunduvad. Osad on selgelt teistest üle, see näitab ilusasti kellel on aega ja raha, et käia lumelaagrites.

 
At 22:26, Anonymous Anonüümne said...

Mis sa ise arvad, 20:48?
Loomulikult kalendriga esimene.

 
At 23:08, Anonymous Martin, spordiimagoloogia magistratuur said...

Kogu austuse juures lahkunud LK isiku vastu, ei saa jätta märkimata, et alati naeratavat spordipilti pakkunud LK ei suutnud ega ilmselt ka tahtnud vaadata klantspildi alla. Eesti spordi suured dopinguteemad jäid tema poolt avamata. Aga ega seda saa ette heita. Igal inimesel oma hääleulatus. Märkimata jätta ei saa tuntud spordireporteri lahkumise ümber momentaalselt tõusnud rituaalset meedia- ja (meedia poolt juhitud) avaliku arvamuse kohu. "Kogu Eesti leinab..". Eelmine oli Aarne Rannamäe, kellelegi mitte midagi halba sooviva LK kõrval hoopis odiöössem kuju.
Mis märgid need on? Need on märgid Eestis valitsevast stagnatsioonist.
LK on lahkunud sinna, kus treenitakse kaks korda päevas, 3-4 tunnised ratta- ja suusasõidud.

 
At 23:42, Blogger Priit Pullerits said...

Kustutatule: anonüümset vahkviha siia mitte panna. Tahate midagi kriitilist öelda, julgege oma sõnade eest ka vastutada.

 
At 00:24, Anonymous Anonüümne said...

Uus staar võhmameestele, tõeline kriitika püss.

 
At 00:34, Anonymous Anonüümne said...

23.08 Kurdab et Lemps ei tahtnud piisavalt dopingu probleemiga tegelda. Hea oli et ei tegelenud..tema asi ja amet oli repotaazi teha, mitte virised kurta ja vandenõu teooriaid ja tõdesid kuulutada. See rohkem Blogi omaniku rida (no offence Priit).
Kui Phil Ligget (mees kes kommenteeris tour de france üle 30 aasta) oleks oma repotaašid täitnud dopingu kahtluste ja faktidega poleks ta Phil Ligget olnud.
Me kõik oleme ühekorra kinldasti murtud Kuuset näinud..see oli see kuulus Veerpalu pressikonverents. Mis oli ajakirjanduslikus mõttes hr. Pulleritsu võidu ja pidupäev. Kuuse Lembit oli sel päeval murtud mees..oli tal kahju Veerpalust, petta saanud triumphist? Mine tea.
Jahh ma oleks talle ka mõnikord tuuri kommenteerides märkusi teha kui ta räigelt eksis. Õnneks oli tal Kirsipuu ise kõrval kes ilusti silus ja kokkuvõttes tulemuseks oli see et vahetasin meeleldi eurospordi peale 9 aastat tuuri praktikat ETV vastu.
Kahtlemata oli tegu teleajakirjanduse suurkuju ja positiivsuse etaloniga. Ükskõik mida ta siis edastas, või keda ta mikrofoni ees küsitles. Oli see 5 aastane suusataja või vanameister.
Ma ei tea praegu kes neid saapaid suudaks täita, tatti pritsivad ..pidevalt vihased..olen ise parem treener mehed ..näitena "mehed ei nuta" saatest sellist auku täita ei suuda.

 
At 08:09, Anonymous Anonüümne said...

Ott Tänak rehabiliteeris Kuuse lõpuks, ausat sporti uskuva mehe, sest ega rallis dopingust eriti abi pole.

Jääme siis meenutama hr Veerpalu, Kikut ja ka Pulleritsu, kelle käest saadi ülbe seisukohavõtt TDFi kommenteerimise eest. Ja ka Martinit meenutame siit blogist hääleulatuse eest.

 
At 10:59, Anonymous Anonüümne said...

Gössner laseb hästi!

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

"Aga Endomondo valetab! "

See on nüüd jah selline rada kus endomondo ei pruugi kõige täpsem olla aga ennekõige kontrolli omaenese ringide lugemise täpsust(kui õnnestub kaartilt välja lugeda). Teine asi et uisurada lõikab suuremaid kaari ja sestap võibki uisurada mõnikümmend meetrit lühem olla,keset rada sõites on sprindirada 1.30 km.

 
At 13:45, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Kiidame heaks, 00:24. Väga heaks.
Aga nüüd lumepäeva nautima!

 
At 15:19, Blogger Priit Pullerits said...

Täna, pühapäeva lõunaajal Tähtvere spordipargis klassikatehnikas 2:02.53, seega sekund kauem kui eile vabatehnikatrennis. Tempo oli aga palju aeglasem, sest oligi plaan pärast eilset kõvemat sõitu veidi rahulikumalt võtta, teiseks oli see mu esimene klassikasõit sel hooajal, mistõttu algul oli ikka tükk tegu, et mäenukkidest üldse üles saada (ja eks ilm oli ka selline nulli piiril) ning kolmandaks käis lumepäev (kas Tallinnas ka ikka?), mistõttu kogu park oli mudilasi täis ja neile tuli ikka pidevalt rada anda, mille üle ma põrmugi ei kurda, sest rajalt välja ja rajale sisse hüppamine on ka vajalik oskus. Aga jah, algul oli pidamine ikka väga hell, õigemini polnudki teist, kuigi Vahur Teppan isiklikult pani mulle määrde (pehmeima, mis võtta oli, järgmiseks läinuks tarvis kliistrit) enne sõitma minemist alla. Kokku läbisin Endomondo järgi 26 km. Aga Teppan polnud hellas sõidus süüdi, annan selgelt aru, et viga oli ikkagi sõitjas. Eks tasapisi hakkas ajapikku paremaks minema, kuid arenguruumi veel on. Palju.

 
At 16:37, Anonymous Martin, tudeng said...

Tahtejõud?

 
At 19:48, Anonymous Anonüümne said...

Täna Tartu maratoni rajal, mis oli värskelt traktori poolt läbi sõidetud- Meegastest ca 13 km Otepää poole ja tagasi )2t 20 min) rahulikult vana klassikasuusaga rajapõhjast väljaulatuvate kohatiste mulla, oksa ja heinatuustide vahel laveerides. Tegelikult lund ka ikka rajapõhjas küllaldaselt.

 
At 21:17, Anonymous Anonüümne said...

Eesti mees Len Väljas teenis täna Dobbiacos MK-etapivõidu, aga kus oli Eesti tiim? Kilp ja Ränkel sõitsid selleks ju kohale.
Või austusest Lempsi vastu jätsid rajale minemata?

 
At 21:55, Anonymous Anonüümne said...

Tanja tegi eila õhtal 20 km distansil meestele ära! Braavo!

http://suusahullud.ee/wp-content/uploads/2017/01/Esialgsed-tulemused-öömaraton-2017.pdf

 
At 22:18, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, Priit, ka Tallinnas oli kõva lumepäev, väljas oli palju mudilasi ja ka emasid ja isasid. Puhas rõõm oli vaadata ja kõik mahtusid heatahtlikult rajale ära.
Ning tundub, et su spordialased nõuanded läksid viljakasse pinnasesse, sest ka multimiljonär Taavet oli südikalt klassikat sõitmas.

 
At 22:54, Anonymous Ivo, jurist said...

Austatud ajakirjanik hr Pullerits,
Taavet Hinrikus ei ole kaasomanik. Ta on Transferwise-i aktsionär. Kaasomand on hoopis teine asi. Ärge kirjutage asjadest, millest te midagi ei tea.

 
At 09:35, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.postimees.ee/3980065/andrus-veerpalu-voitis-otepaeael-toimunud-maratoni

Kas loodusliku lume olemasoluta tahab IK samal ringil pühapäevasuusatajatele maratoni korraldada?

 
At 10:24, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, Kuuse polnud veel õieti jahtunudki, juba lustisite suusarajal.

 
At 10:30, Anonymous Anonüümne said...

Veerpalul keskmine kiirus ca 20km/h

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

10:24, see on küll mage avaldus

 
At 11:59, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 11:30, aga mõne mehe (nagu 10:24) tase ongi siin kahjuks selline, maitsetu ja maotu.

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

Julge teha, julge ka tunnistada, nii on alati, iga asjaga.

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

Hästi öeldud, eelmine! Kelk on sita kokku keeranud oma käitumisega, aga näe, tunnistada seda ei julge, istub vait kui sukk ja kõnedele ei vasta.

 
At 09:02, Blogger raybanoutlet001 said...

air max 90
nike trainers uk
instyler max
nike air max 90
green bay packers jerseys
san antonio spurs jerseys
toms outlet
mont blanc pens
polo ralph lauren

 
At 05:04, Blogger liyunyun liyunyun said...

jordan shoes
michael kors factory outlet
michael kors handbags
yeezy boost 350
cheap jordans
michael kors
nike polo
timberland outlet
adidas tubular runner
lacoste polo shirts
320

 
At 02:36, Blogger raybanoutlet001 said...

ray bans
new england patriots jerseys
michael kors handbags outlet
michael kors outlet
new orleans saints jerseys
titans jersey
bills jerseys
ray bans
new york knicks jersey
green bay packers jerseys

 
At 09:45, Blogger raybanoutlet001 said...

nike huarache
gucci borse
cheap oakley sunglasses
jordan shoes
patriots jerseys
skechers shoes
lebron james shoes
cheap nike shoes sale
cardinals jersey
cowboys jerseys
2017.3.29

 
At 04:37, Blogger adidas nmd said...

new york knicks
nike factory outlet
kate spade outlet
birkenstock sandals
lions jerseys
colts jerseys
christian louboutin shoes
new orleans saints jerseys
oakley sunglasses wholesale
nike outlet

 
At 05:12, Blogger jing dong said...

air presto
stephen curry shoes
nike cortez
michael kors outlet
yeezy shoes
adidas ultra boost
off white hoodie
nike sneakers for men
balenciaga
nike shoes for men

 
At 05:28, Blogger dongua xie said...

yeezy boost 350 v2
kevin durant shoes
christian louboutin
adidas ultra boost
pure boost
converse outlet store
nike hyperdunk
chrome hearts online
nike flyknit
cheap oakley sunglasses

 
At 05:59, Blogger raybanoutlet001 said...

oakley sunglasses
true religion jeans
true religion outlet
nike factory outlet
coach outlet
jordans
nike factory store
adidas superstar
michael kors outlet online
nike chaussure femme
zzzzz2018.5.19

 
At 02:56, Blogger collins scott said...

kas teil on vaja kiiret laenu võlgnevuse maksmiseks ja uue ettevõtte loomiseks? kui jah, võtke meiega ühendust leolobitohelpfunds@hotmail.com

 
At 08:53, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.7.13
moncler online outlet
soccer boots
pandora outlet
michael kors handbags
moncler jackets
nike huarache
moncler jackets
canada goose outlet
ralph lauren outlet
snapbacks wholesale

 
At 14:23, Blogger roman catholic said...

Tere
See on teavitada üldsust, et rooma-katoliku kristlik organisatsioon on avanud rahalise võimaluse, et aidata abivajajaid inimesi, näiteks rahalist abi. Nii et kui teil on rahalisi raskusi või kui teil on mingeid rahalisi probleeme ja kui teil on oma äritegevuse alustamiseks vajalikud vahendid või peate oma arveid maksma välja oma pika ja lühiajalise kestusega ning madala intressimääraga 2% aastas üksikisikutele ja ettevõtetele. Palun võtke meiega ühendust täna e-posti aadressil: (romancatholic19@gmail.com) Piibel ütleb (Lk 11:10) kõigile, kes küsib saab; see, kes otsib otsib; ja koputama avaneb uks. Nii et ärge unustage seda võimalust, sest Jeesus on eile, täna ja igavesti sama. Palun, see on mõeldud tõsiselt mõtlemiseks ja Jumalale, kes kardab inimesi, võta meie siirast tervitusi Rooma katoliku kristlikust organisatsioonist. Võtke meiega ühendust täna selle e-posti teel: (romancatholic19@gmail.com)

 
At 09:00, Blogger Yaro Gabriel said...

www1006
ralph lauren
louboutin shoes
nike shoes
kate spade outlet
ferragamo shoes
off white clothing
fitflops clearance
adidas clothing
jordan shoes
hermes belt

 

Postita kommentaar

<< Esileht