teisipäev, jaanuar 10, 2017

Pullerits: Tohoh! Kas Tartu maraton jääb tänavu ära?

LÕPUS TÄIENDATUD VÄRSKEIMA INFOGA ESTOLOPPETI TEEMAL!

Eelmise kümnendi lõpus, mäletan hästi, sain Klubilt Tartu Maraton tänukirja suusaspordi edendamise eest Eesti rahva seas. Indrek Kelk helistas mulle isiklikult ning kutsus mind Atlantisesse tänukirja vastu võtma. Ma ei käi ööklubides jõlkumas. Aga tookord läksin kohale. Kuid unerežiim on oluline, mistap toona läks sedasi, et hilisõhtul pidi minema tänukirja minu eest vastu võtma Scanpixi Baltimaade pealik Art Soonets. Kuid ega see vähendanud minu silmis tänukirja väärtust. Seniajani ripub see mul kodus ilusti seina peal.

Nüüd olen saanud Klubilt Tartu Maraton aga teistsuguseid kirju. Sain klubi juhilt Indrek Kelgult teada, et ta ei ole nõus mind maratonile registreerima

Seda olid terasema silmaga mehed kohe ära fikseerinud, et mind pole maratonil kirjas, ning hakanud vaagima, milles asi.

Taust on lihtne: Indrek Kelk on siiamaani pahane, et olen kirjutanud MTÜ Klubi Tartu Maraton korraldatavatest üritustest, eriti jalgrattavõistlustest kriitiliselt ning Kelgu väitel sedasi üritustele kahju tekitanud.

Ütlen siinkohal vaid seda, et ajakirjandusvabadus ja ajakirjanduse sõltumatus on demokraatliku ühiskonna nurgakivi ja alustala. See, et Postimees on MTÜ Klubi Tartu Maraton koostööpartner – koostöö puudutab minu teada ennekõike reklaami ja turundust, kuid ei puuduta ega reguleeri mingil juhul Postimehe sisu ega Postimehe ajakirjanike tööd –, ei tähenda, et Postimehe ajakirjanikud peaksid kirjutama MTÜ Klubi Tartu Maraton üritustest positiivselt ja kiitvalt. Teiseks, kõik, mis olen MTÜ Klubi Tartu Maraton ürituste kohta kirjutanud, on olnud faktiliselt õige, ning ka arvamuskirjutistes, kus ajakirjanikul, nagu ka igal muul kirjutajal, on õigus ja vabadus väljendada oma seisukohti, olen nende esitamisel tuginenud faktidele. Indrek Kelk proovis seda kõike mullu suvel küll kahtluse alla seada, esitades Postimehe ja minu peale kaebuse Pressinõukogule, kuid sealt tuli mulle ja Postimehele õigeksmõistev otsus.

On huvitav küsimus, kuidas see juhtum – kättemaks ajakirjanikule mõne kriitilise artikli eest – mõjutab Eesti positsiooni pressivabaduse tabelis, kus Eesti oli mullu kõrgel 14. kohal, eespool sellist liberaalset riiki, nagu Kanada, ja eespool ka vägagi avameelse ja teinekord halastamatu pressiga riiki, nagu Inglismaa. Mulle tundub, et selline käitumine on omane pigem Venemaale, mis on pressivabaduse edetabelis 148. kohal. Ent see on praegu kolmanda järgu küsimus.

Tähtsuselt teine küsimus oli täna, teisipäeva õhtupoolikuni see, kas Indrek Kelgu mõju võib ulatuda ka Estoloppeti maratonide sarja. Ei ulatu. Sarja koordineeriv Robert Peets teatas, et olen kirjas.

Samuti ei ole kuulnud, et Lemeksi Tartumaa suusatalve 2017 võistlustele keelduks selle sarja korraldajad mind lubamast. Sarja esimene etapp, 3x1,3 km vabatehnikas sprint, kus kolmest sõidust lähevad arvesse kaks kiiremat, on Tähtvere spordipargi sprindirajal kavas juba homme, kolmapäeva õhtupoolikul.

Foto 1: Priit Pullerits (keskel nr 322) 2015. aasta Tartu maratonil. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Indrek Kelk MTÜ Klubi Tartu Maraton nn kastikaga eelmisel sügisel MTÜ Klubi Tartu Maraton kontori ees Tartu lauluväljakul. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Indrek Kelk mullu sügisel Otepääl Tehvandi suusastaadionil enne Tartu rattamaratoni starti Postimehe reklaamplagude taustal. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 4: Priit Pullerits (paremal, USA koondise valges dressis) 2005. aasta veebruaris Tartu Supilinna spordipargis Tartu maratoni pargivõistlusel Postimehe teatemeeskonna esindajana rajale suundumas. Teda saadab rajale Meelis Luht. Foto autor: Ove Maidla, Postimees/Scanpix

140 Kommentaarid:

At 10:14, Anonymous Enrico said...

Pullerits,
Hea artikkel. Lugesin rahuldusega. Tundub, et olete leidnud oma teema.
Edu,

 
At 10:27, Anonymous Anonüümne said...

KTM on teinud rahaliselt arvestatavaid sponsoreeringuid meediaväljaande Postimees töötajale, sellest on juba kujunenud traditsioon, mida mäletavad eelmisegi sajandi inimesed. Kuidas see mõjutab meie positsiooni ajakirjandusvabaduse edetabelis?

 
At 10:30, Anonymous Roberto said...

Enrico see on hea, et te Pulleritsul pidevalt silma peal hoiate, kuigi selline suukorvistatud ja kohitsetud ajakirjanik on absoluutselt ebahuvitav

 
At 10:47, Anonymous Anonüümne said...

Millest me räägime?

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

Mine KTM kodulehele, tee registreering, maksa raha ja oledki kirjas. Nii, nagu valdavalt kõik suusatamist armastavad harrastussportlased teevad. Milleks selline paanika?

 
At 11:50, Anonymous Anonüümne said...

Pseudoteema! Nagu lugupeetud ajakirjanik prognoosis jääb Tartumaraton ära. Milleks vaevata oma pead asjadega, mida pole olemas!

 
At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

Mis on argumetatsioon, et KTM peaks Teile tegema kingitusi tasuta osalemise näol?

Ainus argument mida välja tõite oli, et see on traditsioon. See, nagu isegi ilmselt adute, on nõrk argument.

Te olete oma tegevusega põhjustanud KTM negatiivset reklaami, mis väljendub muuhulgas ka KTM rahavoos, kuna osavõtjaid ilmselt jääb vähemaks. Kes see ikka tahaks oseleda alfaisaste verepulmas.
Seega KTM peab kulusid koomale tõmbama. Üks kohtadest, kust kulusid kärpida on Teie arvelt.

Põhimõtteliselt on KTM kaks valikut Teie suhtes. Kas positiivne hõlmamine ehk anda Teile veelgi rohkem soodustusi ja loota, et edaspidi kirjutate postiivselt. Ja seda, et Te olete müüdav ajakirjanik olete korduvalt ka oma kirjutistega siinseski blogis näidanud (tuletan meelde tasuta lennureise!!!). Viimane väide on muidugi vaid minu isiklik arvamus. Võite mu arvamuse kummutada.
Teine valik KTM, mis ka valiti, puudutab enesele negatiivsete persoonide ümberkasvatamist vähendades soodustusi. Teie puhul ma selle meetme mõjuse väga ei usu.

Kolmas võimalus on muidugi ka. Kuid see jäägu Teile endale ja KTM nuputamiseks. Ja see ei ole, et maksate ise osalustasu, mida muidugi võiksite sellegipoolest teha.

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult on ju nõnda. Kelgukontor andis ajakirjanikele meelehead, tasuta registreerimise näol. Teadagi miks. Ka PP sai. Ta oli sellest lummuses. Ja nüüd hakkab müstika. Väidetavalt osales Priit TM üritustel ka eelmisel sajandil. Aga..., aga tõestust klubi TM protokollides, peale tema enda kaheldavate sõnade, ju ei ole. Vot see ongi huvitav, et kuidas saab toimuda protokollidest nime kustutamine? See on ju nagu vandenõuteooria õpikust "1984" maha viksitud inimese kustutamine ajaloolisest mälust.

 
At 13:00, Anonymous Anonüümne arvamusliider said...

"Kolmas võimalus on muidugi ka. Kuid see jäägu Teile endale ja KTM nuputamiseks. Ja see ei ole, et maksate ise osalustasu, mida muidugi võiksite sellegipoolest teha."

Väga huvitav ja isegi intrigeeriv. Mehed - kilvarid, võhmamehed, riistvõimlejad ja muidu artistid -, kas me oskame siin PP-le ja KTM-ile appi tulla, et see ebameeldiv punnseis likvideerida?

Mulle tundub, et PP osaluseta pole TM enam see, mis ta oli ja olema peab.
Et kas sellist post-PP marathon era't me soovimegi?!

Pakkugem lahendusi.

 
At 13:03, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 12:26, et annate oma küsimustega põhjust selgitada.

KTM ei tee mulle tasuta kingitust. Ilmselt teeb selle KTMile hoopis minu tööandja Postimees, kes annab KTMile soodustingimustel reklaamiruumi ja muid väljundeid, näiteks avaldab esmaspäeval lehes kõigi lõpetajate protokolli. See ei ole odav. Kindlasti on KTMi saadav tulu koostöölepingust Postimehega suurem kui see soodustus, mida KTM annab mulle lähtuvalt koostöölepingust Postimehega. Lihtsalt ja otse öeldes: mina spondeerin oma tööga, mis läheb mu tööandja hüvanguks, KTMi rohkem kui KTM spondeeriks mind.

See, kas mu kirjutised on põhjustanud mingile MTÜle kasu või kahju või pole neil mingit mõju, ei huvita mind karvavõrdki. Ma ei ole ühegi MTÜ palgal. Ma olen Postimehe palgal ja minu ülesanne on teha häid ja huvitavaid ja meeldejäävaid lugusid - mida mu lood ka on, kui arvestada, milliseks Indrek Kelk on nende mõju hinnanud.

Ühtegi ajakirjanikku ei saa positiivselt hõlmata. Küll aga saab nendega nugadele minnes tekitada endale negatiivseid tagajärgi.

 
At 13:07, Anonymous Anonüümne said...

Ma pean tunnistama, et huvi Tartu maratonist osa võtta vähenes minus kohe tuntavalt, kui sain teada, et Priitu pole stardis. Mitte et ma temaga konkureeriks, aga kõik see, mis ta on suutnud Tartu maratoni ümber aastatega luua, kõik need reportaažid ja blogipoja Raioga kemplemised ja Pärteliga üle suusaotste sõitmised ja enne stardi mandrossimised jne jne on tekitanud tunde, et lahe on ka sellest üritusest osa saada. Kui nüüd Priitu enam pole, ei oma see sõit minu jaoks enam mingit kaalu või tähendust.

Kas keegi teab, kas ja kuidas KTMilt registreerimise raha tagasi saab? Või on tõesti nii, et andsid ära ja oledki sellest jäädavalt ilma???

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Nad üritavad vist väita, et vertikaalsuski pole lõputu, et universum on kõver nagu Enrico nina?

 
At 13:13, Anonymous Anonüümne said...

13:07 müüge oma pilet sellele samale Priidikule, ümberregistreerimise tasu kannab tema kingitusi mitte vastu võttev tööandja. Tahate kontaktandmeid või leiate ise?

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Postimehega pole siin midagi pistmist. Kodanik Pullerits on Kelguga terve aasta tüli norinud. Hr. Kelk korraldab teatud võistlust..muidugi ei kutsuks ka mina hr. Puleritsu pidusse mille ühest suvisest osast viimane siiani jaurab.
Nagu ära looda ka hr. Alaverilt tasuta suusarulle, ega Anuselt koormat liiva tasuta saada. Või põhinevad sinu TH teemalised teooriad faktidel? Faktidel et mehed sõidavad halvasti, sest nad ei viitsi kiiremini sõita.
Sõnavabaduse taha ära ka poe..see sama nagu hr. Armstrong kes puges vähiorganisatsiooni taha, kui hakatati küsima dopingu kohta.
Kui ikka oled rusikatega vehkija, siis pead ka tagajärgedega arvestama.

 
At 13:21, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP on süüdi, et sel aastal tuleb vähem suusatajaid Tartu suusamaratonile?
Ämber, mis eelmise aasta korraldamata sõidu eest teeniti, ripub kelle jala otsas?

--
Kas Tartu Rattamaraton toimub 17.september või 24.september?
Ajakirja Sport uue numbri reklaamis 1. kuupäev?!
Kuupäeva muudeti teistele rattaüritustele ( H100, MKapp jt.) sisse sõites, kuid reklaamides ikka vana kuupäev.

 
At 13:26, Anonymous Anonüümne said...

13:07, vanasti aitas arstitõend. Otsige TSM juhendist.

 
At 13:31, Anonymous Anonüümne said...

A-AJ kasutab osavalt kuulsuseid, lauljad, kuulus näitleja jt. oma ürituse promomiseks.
Tehke järgi ...
---
See oleks hea "pauk", kui PP-lt TSMi boikott ära tuleb.

 
At 13:39, Anonymous Anonüümne said...

Kas 2017 Estoloppetite Pulleritsu reportaazid on ka ohus?

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

No krt, siis on hooaega puha p****s (ja siin ei ole esimese tärni all täht "e"), kui estokale ka kelguonu miski barrikaadi korraldab. Siis kaotab see sari küll oma värvikaima stammsõitja. Kedagi ei koti, kes seal estokal esikümnes on, sest sinna ei küüni keegi, aga kõiki kotib, mitmes on Priit Pullerits, tema järgi käib estokatel arvestus. Kes ees see mees, kes taga see möku. Mis mõttega siis estokale minna, kui enam pole seda sinises Eesti koondise kombes meest, keda taga ajada või kelle eest ära sõita? Täiesti mõttetu üritus sel juhul. Herr Peets, ärge laske kelguonul endale pähe istuda!

 
At 13:59, Anonymous Anonüümne said...

Asjade loomulik kulg, negatiivse hõlmamise ja hapra luustikuga pole Tartu maratonile tõesti asja. Siin pole mida pistmist ajakirjandusvabaduse piiramisega - te kirete ju edasi. Suusatage, sõitke rattaga mujal.

 
At 14:22, Anonymous Anonüümne said...

Nii palju kui mina oma erapooletu pilguga aru saan on siiski Kelk Priiduga tüli norinud. Ma mäletan väga hästi seda intervjuud rattaajakirjas, kus Kelk PP-le korduvalt kraesse kargas ja ainult süüdistas. PP rääkis seal ainult faktidest, et TRR on ohtlik ja tõi arve selle kohta. Vastuseks kuulis sealt ainult hädaldamist, kuidas PP on ikka liiga teinud ja kahjustanud. Mingi plikalik nutt & hala. Priit on teinud ajakirjanikuna oma tööd ja on minu arvates hästi teinud. Miks muidu tal on nii palju lugejaid ja miks muidu on ta ka rahvasportlasena nii jälgitud. Mulle tundub, et Kelk norib vähe vale mehega tüli. Ta peaks rahulikult aja maha võtma ja mitte tegema nii järske käike nagu nüüd. Sellega ta teenib ainult miinuspunkte. Isegi siis, kui paljud võivad olla tema poolt. Ma kahtlustan, et siin tekitab nüüd Kelk oma TM-le sellise suure musta varju, mis jääb teda saatma järgmiseks kaheks kuuks kuni TM-ini.

 
At 14:33, Anonymous Anonüümne said...

Kelgu käitumine viitab suurfirma tippjuhi psühholoogilisele taustale. Nad on ju kõik sellised. Eks ka tema põuetaskus on marssalikepike.

 
At 14:43, Anonymous Anonüümne said...

Kas kolhoosiesimees otsustas ainuisikuliselt, et Eesti kuulsaim harrastussportlane on Tartu suusamaratonile mitteoodatud isik?

 
At 15:31, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Kas ainult mulle tundub ,et hr Pullerits on õlgadeni pasas? Martin teie olete Pulleritsule peaaegu nagu poeg, mis teie arvate?

 
At 15:39, Anonymous Anonüümne said...

Võib ka teistpidi vaadata: hr Pullerits on siin ainsana pasast väljas, sest teised on andnud Kelgule 55 euri ebakindla 50-50 lootusega, et äkki TM ikka toimub. Ainus, kes on sada prossa kindel, et midagi ei kaota on hr Pullerits. Tema ei ole andnud KTM-ile mitte s*ttagi. Palju õnne meile mehed! Tünga järgi ei lõhna või?

 
At 15:52, Anonymous Ilmaennustaja said...

Oot, kas herr Kelk kisub oma meediapartneri ja suurima avaliku promojaga juba pool aastat järjepanu tüli? Jaa, päris tark ja mitut sammu ettenägev strateegia.

Kindlasti töötavad ka PM juhtkonnas luust ja lihast inimesed oma tunnete ja eneseväärikusega, mille riivamisel või veelgi enam, solvatuks saamisel, võivad olla oluliselt tõsisemad tagajärjed kui mingi artikli pealkiri või pilt...
Aga eks suur juht ise tea muidugi kõige paremini, mis talle ja ta sarjale hea on.

 
At 16:10, Blogger Priit Pullerits said...

Valesüüdistuse eest tuleks vastutust kanda, 16:03. Või vähemalt võtta.

 
At 16:37, Anonymous Martin, Linnar Priimägi School of Advanced Semiology Studies said...

Hr Pullerits,
Kahju, väga kahju, et Tartu maraton 2016/2017 on teie jaoks lõppenud. Olete ju palju aastaid, nagu ise märgite, olnud üks tuhandetest, kes Otepää suusastaadionilt helilooja René Eespere Tartu maratoni hümni ülevate sõnade saatel 63 km teekonna ette võtnud, kogenud laulupeolikku küünarnuki- ja ühtekuuluvustunnet.
Nüüd võite vaagida ja ennustada palju tahate, teie jaoks ei tähenda see enam midagi.
Mida arvate, kas Indrek Kelk oli oma otsustuses vaba või võis keegi kallutada seda Teie suhtes nii brutaalset otsust tegema?

 
At 16:49, Anonymous Anonüümne said...

Aram Hatšhaturjani ning Aleksei Nikolajevi stiilis hümn TM üritustel tuletab meelde õndsat nõukaaega. Hoobilt meenuvad seda musa kuulates punalipud, entusiastlikud suurt kodumaad ülistavad oraatorid, meeletud vorstisabad ning ropp lihapõud. Arvatavasti suudaks isegi Martin tinistada süntekaga miski XXI sajandi vaimus meloodia. Musa mis promoks tehnikasajandit, kust on kadunud füüsiline- ja käsitöö. Kus toodete saamiseks liigutavad musklit ainult masinad ning inimese roll on nende masinate monitoorimine operaatoripuldist. Muide kas semiootikud üldse teavad, et operaatoriks nimetatakse ka neid inimesi kes ei tegele filmi või telepildi tootmisega? Ahaa, see oli raudselt teile üllatus. Tavaline elust võõrdunud humanitaartudeng ei tule iseseisvalt kuidagi selle peale, et operaator võib näiteks palke liigutada. Jah palke, mitte pinde silmas. Mis iganes, aga see musa TM ürituste stardihetkel on küll okset igakord kurku ajav.

 
At 17:17, Anonymous Maria, filoloog, Universitas Tartuensis, Estland said...

Kelk on saatnud Postimehele kirja ja teinud selles ühesainsas lauses tervelt kaks komaviga. Paljuvõitu nagu. Või lasi oma kommunikatsioonijuhi ka lahti?

 
At 17:40, Anonymous Anonüümne said...

Nagu mina aru saan..ei luba Kelk Pulleritsu Postimehe nimekirjas starti.
Samas ei keela tal keegi ennast nagu lihtsurelik kirja panna ja laulupeost osa saada.
Priidu unistus oma mõjukusest ületab jälle fantaasia ja suuruse hullustus piire. Miks sa Priit ei peaks saama Estolopetite starti..või mis iganes sprindi starti?

 
At 18:17, Anonymous Anonüümne said...

01.02 soovin teada, kas PP osaleb. Kui ei, siis mina ka ei lähe?
Ütlen juba ette, kui PP ikka vaikselt ennast sinna susserdab, siis mina enam oma nina siia blogisse ei pista.
Olgu ikka aumeeste värk, kui ei siis ei.

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

Lapsik käitumine Indrek Kelgu poolt.Väiklasem kui Alaveri kättemaks Haanja tiimiga.
Kelk unustab ära, et Tartu Maraton ei ole tema eraüritus.Ta juhib ühte mittetulundusühingut, see peab tegutsema omakasu taotlemata kogu rahva hüvanguks,mitte oma vürtsiriiki.

 
At 18:29, Anonymous Anonüümne said...

Aga võibolla ta sellepärast ei lasegi Pulleritsu peale, et see ongi rahva hüvanguks? Kas tuleks rahvahääletus korraldada või?

 
At 18:48, Anonymous Anonüümne said...

Filoloogineiu Maria, ka teie lauseehitus ja sõnakasutus vajab veel tublisti sättimist.

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

Pullekas karjus juba mõni aasta tagasi, et Tartu Maraton tehakse üle laipade ja, et tema massimõrva starti ei lähe, sest nii külm on eqa tema memmerätti ei kanna. Aga istus stardis nagu viis kopikat, sest kuidas sa ei lähe, kui kõik lähevad ja see vahelejäänud maraton tähendaks 20 % kukkumist järgmise aasta stardis. Ja seda ju üks matsomees üle ei ela, saagu või enda tõelise mehe sõnad söödud. See oli siis, kui külma oli mõni kraad üle 20 kraadi. Elu õppetunnid. Nüüd otsustati tema eest. Kaua sa kannatad, ammu olnuks aeg, Kelk. Kui saaks laikida, siis laigiks kolm korda.

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Ohhohoo! Mulle meeldib kui sõbrad nurisevad. Kes kirjavigade, lauseehituse, tasuta lõunate puudumise või tüütute järjekordade pärast. Nii tore, ka sõpradel on probleemid. Sellised mida peab kohe teistele pihtima. Tuju läheb kohe säravaks ja ununeb see, et mul on rahakotis ainult 5 eurosenti. Mida saab 5 sendi eest? Isegi A4 koopiat ei saa selle eest. Samas 2 või 3 paberitükki saab ikka. Neist saab voltida nt mütsi. Teate sellise punaarmeelase oma. Joonistad sinna nostalgialaksust 5 teravikuga tähekese peale ning oled rõõmus.

Aegajalt mõtlen, et miks kogu aeg kurdetakse naerma ajavate asjade pärast. Mingi heaoluühiskonna sündroom? Süüdistada oma muredes teisi. Mina olen ju pühak! Justkui nende komistuskohtade peenlihvimisega muutub maailm säravaks. Kas see pole aga utoopia ja sedasi mõtleja utopist? Teisisõnu, suurushulluses vaevlevad sõbrakesed on naiivsed nagu lapsukesed, kes istuvad oma loodud mängumaailmas ja arvavad, et see kõik on uudisväärtuslikult tähtis ja sellised sündmused talletatakse usina kroonikuna sadade aastate pärast lugemiseks. Mis mulje nende ridade lugejal meie elust siis jääb? Ilmselt selline õudusunenäo ja košmaari vahepealne. Tulevikus hirmutatakse lapsi sellega, et kui te olete pahas ja vanemate sõna ei kuula, siis saadame teid elama aastasse 2017 kus mingi ajakirjanik ei saanud tasuta maratonil osaleda!

 
At 19:33, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi KTM siseringist saab öelda, kes veel peale Pulleritsu on nö persona grata või mustas nimekirjas? Ilmselt dopinguga vahele jäänud sportlased (kas on TM-il on üldsegi keegi vahele jäänud?), mõned varganäod, ebaväärika käitumisega silma jäänud spordisõbrad, võistluse reegleid korduvalt rikkunud atleedid jne. Aga nimeliselt.
Iseenesest toetan KTM otsust.
Küll aga olen netoaja osas PP-ga ühes paadis. Ilmselt selleteemaline lugu ikka tuleb, mõeldes neile, kes TM-il saavad osaleda ja lähevad.

 
At 20:01, Anonymous Anonüümne said...


Kas see koostöö, kus korraldaja ei finatnseeri oma suursponsori vanemtöötaja osavõttu, saab olla jätkusuutlik?

Kas kolhoosiesimehe koht on eluaegne?


 
At 20:02, Anonymous Anonüümne said...

Teist tõukudes, 19:33.
TM juhend:
4. 44. TARTU MARATON toimub 26. veebruaril 2017., toimumise kuupäeva ei muudeta.
* 63 km ühisstart antakse kell 9.00 Otepääl Tehvandi Spordikeskuse staadionil, aeg läheb käima stardipaugust.
* 31 km ühisstart antakse kell 12.30 Arula teeristis (Otepää-Puka mnt 8. km), aeg läheb käima stardipaugust.
* Mõlemal distantsil on start hilinejatele avatud 15min jooksul pärast stardipauku.

Seega uskudes juhendit, peaksid spordisõbrad pääsema netoajast. Kolm laiki!
TARTU MARATONI JUHEND

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd küll vist ajakirjanikuhärra vassib. Postimees ei olnud ju vahepeal TM-i meediasponsor, oli üks teine leht. Mind lihtsalt huvitaks, kas neil vahepealsetel aastatel maksis Pullerits oma osavõtumaksu ise?

 
At 20:14, Anonymous Anonüümne said...

20:02, aitäh! Seega pääseme Pulleritsust ja netoajast. Liiga ilus, et olla tõsi!

 
At 20:19, Anonymous Inimhingede insenäär said...

Ei, 20:01, selline koostöö ei saa olla jätkusuutlik.

Aga võib-olla ei tahagi Kelk PM pikemat koostööd. Talle võib olla palju südamelähedasem koostöö kas Värska Valla Sõnumitega või Vastseliina Valla Teadetega või Ahja Valla Teabelehega või Haanimaa Uma Lehega või Järvakandi Kajaga või Kanepi Teatajaga või Kasepää Valla Lehega või Mustjala Expressiga või Mäksa Valla Lehega või Paikuse Postipaunaga või Surju Sõnumitega või Tõstamaa Tuultega.
Aga miks ka mitte? Inimeste maitsed on ju erinevad, ühele meeldib üks, teisele teine.

 
At 20:26, Anonymous Anonüümne said...

Priit jäta jama!
Siin pole miskit tegemist ajakirjanduse vabaduse piiramisega - kirjuta palju tahad, mida tahad ja avalda trükis.
Tasuta osalemine oli boonus, kuid preemiad tuleb alati välja teenida. Sina seda ei ole teinud.

Pole ime, kui varsti saad kinga ka A&T Spordist ja "suusamäärijatelt". Sest toitvat kätte ei ole vaja hammustada (koer lastakse sel juhul tavaliselt maha).

 
At 20:36, Anonymous Anonüümne said...

Hale, INdrek Kelk. Olete end näidanud väiklasena. Mage!

 
At 20:38, Anonymous Anonüümne said...

Kelgu võte on tiba alatu, ebasportlik, inimene tuleks panna paariks aastaks madalamale kohale tööle, kojameheks. Küsigu nende käest, kes TRRl trauma said, kas polnud "verepulm." Mõiste "verepulm" defineerib just õnnetusse sattunute hilisema austuseta jäämist, neid vaadeldakse ürituse korraldaja poolt kui regulaarset kahuriliha, nagu täiesti andetuid tüüpe, kes käieski püsti ei püsi. Teatud mõttes on nad nagu andetud suusahüppajad 90 m tornis, enesetapjad, ... Pooled neist mitte enda süül!

 
At 20:43, Anonymous Anonüümne said...

Ja siis Kelk imestab, miks osalejate arv väheneb...

P.

 
At 20:45, Anonymous Anonüümne said...

Siin te sügavalt eksite, 20:26.
PM-le on meediasponsoriks olemise eest ette nähtud teatud hulk tasuta kohti KTM-i üritustel ja nimetada sinna inimesi OMAL äranägemisel. Koostööleping ei näe ette, et need nimed peab veel heaks kiitma mingi KTM-i konsiilium või isand Kelk isiklikult.

Seetõttu on käesolev Kelgu tegevus käsitletav täieliku isetegevusena, mida juriidilises keeles loetakse lepingu rikkumiseks.
Edasisi järeldusi oskate targa inimesena juba ise teha, eks?

 
At 21:04, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsu mitteosalemine on eelkõige Kelgu kaotus.Sedasi toimetades on hea võimalus ürituse mainet rikkuda.

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits kirjutab, et avastas hiljuti TH hädade allika! Väga hea! Pingutagu nüüd ja katsugu avastada oma enese hädade allikas.

 
At 21:22, Anonymous Anonüümne said...

On see tõesti mõeldav, et PP on hädas, ilma et teie või teised poleks? TH on ju üleeestiline traagika.

 
At 21:59, Anonymous Anonüümne said...

Tagantjärele vaadates osutus Pressinõukogus saadud võit Pyrrhose võiduks ja kui toda juhtumit veidi avada, siis selle tuumaks oli ju illustreeriv pilt, mille lisas toimetus, mitte PP. Järelikult, PP-le tõmbas vee peale PMi Tallinna(?) toimetus. Oli see tööõnnetus või tahtlik tegevus? Veel üks kummalisevõitu nüanss, kuigi PP sai personaalse keelu, klaarib KTMiga asjaolusid asutuse sisekommunikatsiooni üksus.

 
At 22:31, Anonymous Anonüümne said...

Kordame ..Kelk ei keela Pulleritsul Maratonil osalemise..vaid keeldus ta lisama Postimehe tasuta osalejate nimekirjas.
Või kardab ta et Pullerits ennast kukkudes vigastada võib, või peab maksma kinni Pulleritsu murtud suusa?

Kahtlane on üldse et maraton toimub selliste ilmade puhul. Muidugi loodame kõik et toimub ja ikka sellel 63km rajal. Ei taha parastamist nautida kui peaks ära jääma (mina see aasta odavat piletit ei ostnud (ka odav hind on üüratu) ...ei mängi ka kunagi lotot.)
Samas kui lumi maas, olen vast ikka kohal...on seal vihane Pullerits rajal või mitte.

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Oehhh....Siin on ikka uskumatu hulk kirjaoskamatuid vendi koos, kellel puudub absull igasugune juriidiline kirjaoskus, mille tegi teile puust ja punaseks härra, kes kirjutas kell 20.45. Õppige õige lugema!

 
At 22:51, Blogger Priit Pullerits said...

20:26 kirjutab: "Tasuta osalemine oli boonus, kuid preemiad tuleb alati välja teenida. Sina seda ei ole teinud." Taevale tänu, et ei ole. Ma oleks siis ajakirjanikuna närune ja odavat sorti tallalakkuja ja kintsukraapija, kui ma oleks midagi välja teeninud või välja teenima pidanud. See oleks häbi, kui saaks midagi preemiaks. Nagu krants peremehelt kondi selle eest, et enam ei haugu ja nurka ei situ. See, et ma ei ole seda välja teeninud - veelgi enam, et mind on mu töö eest karistatud -, näitab kõige kujukamalt minu sõltumatust ajakirjanikuna.

Lasku Kelk starti või mitte, ega sellest mitte midagi muutu. Teen oma tööd endistviisi edasi sõltumatuna ega hakka kellelegi millegi eest tänutäheks mingit kiidulaulu laulma.

 
At 23:13, Anonymous Anonüümne said...

PMi sporditoimetus hoiab preili Vonnil silma peal.
http://sport.postimees.ee/3973981/maeesuusakuninganna-on-valmis-suusarajale-naasma

 
At 23:19, Anonymous Risto said...

Robertit ei huvita, kui pikad on Priidu kepid.
http://sport.postimees.ee/3974063/uuendustega-estoloppeti-suusasarja-avab-viru-maraton

 
At 23:33, Anonymous Seenior semiootik said...

Lubage tulise päeva kokkuvõtteks väike kaine analüüs, mida meie tubli semiootikatudeng Martin Linnar Priimäe koolkonnast oskab kindlasti täiendada.

Sõtta minnes tuleb alati seada eesmärk: mida tahad saavutada, kuidas saavutada, millal saad välja kuulutada võidu ja millal taas rahumeelsesse olekusse taanduda (exit strategy). Indrek Kelk, kui ma end tema olukorda mõtlen, ei ole üheski neist neljast punktist kaugele mõelnud. Küsimus on nimelt selles: mis saab pärast seda, kui Kelk on nüüd teinud oma käigu? See ei ole tal sõja võit. See on ainult lahingu avapauk.

1.Ilmselt jätkub avapaugule pikaajaline kaevikusõda, mis kestab kevadeni. Igasugused pealetungid, mis jäävad vinduma, tulevad kahjuks pealetungijale.

2.Tõenäoliselt hoiab Pullerits nüüd Kelku pidevalt mõõduka tule all, andes iga nädal paar vastulööki. See siin on arvatavasti esimene, aga ei jää viimaseks.

3.Kuidas on Kelgul võimalik rünnakutele vastata? Kaevata Postimehe peatoimetajale? Tema ei puutu siia. Kirjutada kiri arvamustoimetusse? Postimees ka ei puutu siia. Öelda üles koostööleping Postimehega? See tähendaks Klubi Tartu Maraton nõrgestamist, sest hooaja pealt uut koostööpartnerit juba ei leia.

4.Kuidas on Pulleritsul võimalik Kelku rünnata? Kirjutada pidevalt blogis? Jah. Kirjutada Postimehes? Samuti jah. Võtta sõna mujal meedias? Jah. Kanal 2 ja mitmed raadiojaamad kuuluvad ju Postimehe juurde. Milline on Kelgu meediaväljund algavas infosõjas?

5.Mis siis saab, kui teema läheb siit suure kella külge? Kelk jääb kohe ette kaotaja positsiooni, sest igal juhul hakkab tööle ajakirjanike kollegiaalne kaitse: ühte nende seast kiustatakse selle eest, et ta on teinud oma tööd ausalt ja kriitiliselt. Raske on ette kujutada, kuidas ajakirjandus võiks võtta Kelku kaitsva ja õigustava seisukoha.

6.Ajafaktor ei mängi Kelgu kasuks. Arvatavasti on Pullerits huvitatud sellest, et teema jääks pikalt õhku. Ta ei pea selleks isegi midagi tegema, aeg teeb oma töö ise, et Kelgule ja KTMile jääks külge pahatahtliku kiusaja maine. Inimestel kujuneb pikkamisi arusaamine: Tartu Maraton on see võitlus, mille korraldaja on nii väiklane, et ei pidanud paljuks üht tuntud osalejat keelu alla panna. See ei tee Tartu Maratoni mainele head.

7.Kas Kelk on mõelnud läbi juriidilised aspektid? Mis siis saab, kui Postimees ja Pullerits lähevad tema vastu lepingu väidetava rikkumise pärast kohtusse? Kas Kelgul on argumendid, et oma keeluotsust juriidiliselt põhjendada, kui lepingus on punktid mustvalgel kirjas?

8.Mis siis saab, kui Kelk peaks sõja venides jääma kriitilise surve alla, nii et see hakkab kahjustama kogu KTMi ja Kuubiku kuvandit? Mis siis saab, kui tekib samasugune olukord nagu Team Haanjaga, kellega käib juba kaasas tauniv maine?

9.Kas Kelk kuulutab võidu välja siis, kui Tartu Maraton toimub ilma Pulleritsuta? Aga pärast seda tuleb Tartu Rattaralli. Kas siis hakkab kõik jälle otsast pihta ja tuleb uus sõda? Kas sügisel, kui tuleb Tartu Rattamaraton, algab kolmas sõda?

10.Milline organisatsioon saab endale lubada lõputut sõdimist nii, et see ei hakka teda lõpuks kurnama ja nõrgestama? Jäärapäised egotripid on hukutanud suuremaidki väejuhte.

Järeldus: ma teeks Indrek Kelgu asemel Pulleritsuga kiiremas korras vaherahu, kuni ei ole veel hilja.

Head rahulikku und kõigile!

 
At 23:42, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

NO RACE FOR YOU! Keiss suletud.

Mälumänguhuvilistele aga küsimus.

2017. a. Tartu Maraton jääb ära millise vääramatu jõu tõttu?
a) sõda
b) mäss
c) tulekahju
d) lumetorm
e) lume puudumine
f) muu vääramatu jõud
g) ei jää ära, toimub

 
At 00:12, Anonymous Anonüümne said...

Loodan, et blogiperemees austab möödunud kümnendi lõpus saadud tunnustust ning suudab ennast suusarajal viisakalt ning kaassõitjaid arvestades ülal pidada. Eelmiste ning ka tänavuse hooaja valguses võib öelda, et arenguruumi selles vallas on. Endanimeline rada (pean silmas lisaks ovaalile ka teisi Tähtvere radu) on ikka auasi ning oleks tore, kui seal ennast väärikalt ülal peetakse.

 
At 00:34, Anonymous Anonüümne said...

Kelgul on munad täitsa olemas, vaatame kas ka PP, või maksab ise ja läheb saba sorgus pool tundi varem lindi taha seisma.))

 
At 00:38, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd tuleb küll siinse dialekti kohaselt öelda, et õppige, sitakotid! Kuidas analüüsib olukorda mõtlev inimene - seenior semiootik. Suurepärane kokkuvõte.

Sellest, et hr Kelk on jäärapäine ja paljuski ka väiklane inimene, on kindlasti paljud aru saanud, kes tema toimetamisi natuke süvenenumalt jälginud või kokku puutunud.
Aga seda, kas ta sealjuures ka küllalki tagasihoidliku mõtlemisvõimega on, näitab hästi ära lähiaeg.

 
At 01:03, Anonymous Ants Vilivere kilvaklubist said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 01:18, Anonymous Helmi, Järvakandist said...

Ants, ega te natuke ohmu ole või nii?

 
At 06:41, Anonymous Vello said...

Tere hommikust!

Ants 01:03, teie küsimus ei puutu teemasse. Siinset blogi külastab 10 000 inimest päevas. Nad ei taha näha teemasse mittepuutuvat läbu. Blogiomanik peaks teie küsimuse kõrvaldama.

Värske peaga hommiku alustamiseks küsin: Salpausselkä mängud on Soome vanim ja suurim suusavõistlust. Vaid 42 päeva pärast algavad Soomes Lahti linnas 100-ndad Salpausselkä mängud - juhlakisat, mis ühtlasi on 2017. a suusatamise MM-võistlused. Saja-aastase ajaloo vältel on Salpausselkä mänge ära jäetud vaid kolmel korral. Mis aastatel ja mis põhjustel?

NB! Kiireim õigesti vastaja sõidab Lahtisse!

 
At 06:59, Anonymous Anonüümne said...

Hommikust!

1930 - polnud piisavalt lund
1940 - Talvesõda
1942 - Teine maailmasõda

 
At 08:17, Anonymous Juhan Käbi said...

Vello te olete väga suure egoga mees.Antsu küsimus oli kindlasti oluliselt rohkem teemasse, kui üks kõik milline teie küsimus läbi aegade.See pidi olema hr. Pulleritsu jaoks midagi erakordselt isikliku, sest muidu poleks ta seda kustutanud. Oli see küsimus nüüd, mis iganes,vähemasti näitas selle kustutamine blogilugjaile, et vanameistrit on veel vara maha kanda. Kuigi ta ei saa enam vastu rafineeritud ilukõnelejatest gangsteritele nagu Enrico, siis tavalistele külatoladele ja muidu antsudele teeb ta nagu naksti ära

 
At 08:27, Anonymous Anonüümne said...

Sõda on alati vale asi. Kuid artikli teine pool, kus mainiti ajakirjandusvabadust, kõlas antud kontekstis küll küüniliselt. Tasuta osaluse saamine, see on maakeeli altkäemaks, poliitikas materdatakse selliseid täiega, ju ajakirjaniku staatus annab pooljumala positsiooni ja seda saab nimetada traditsiooniks. Tõepoolest oleks huvitav teada, mida see organisatsiion sellest arvaks.

 
At 08:45, Anonymous Anonüümne said...

Milleks nii palju hala. Kui ajakirjaniku härra tahab suusatada maksab 55 euri ja sõidab. Egas kelk tal osalemist keela ju. Kelk lihtsalt keeldub sponsoneerimast meest, kes tema töö peale sülitas. Need tolerastid kes arvavad , et Kelk kole paha on ja nüüd ajakirjaniku elu ära rikkus võivad ju korjanduse teha ja lisaks veel piketi ka korraldada. Lasteaed!

 
At 09:11, Anonymous Anonüümne said...

Oot-oot, pidage nüüd hoogu! Jälle panete tõlgitsemistega rappa. Siin on ju öeldud, et Kelk alias MTÜ KTM ei sponsoreeri Postimehe ajakirjanikku Pulleritsu, vaid Pulleritsu tööandja Postimees sponsoreerib Kelku alias MTÜ KTMi. Minu teada on Postimees Kelgu alias MTÜ KTMi sponsor, mitte vastupidi. Tegelikult on see fakt. Mõnel mehel on küll väga tagurpööratud arusaamine maailma asjadest.

 
At 09:49, Anonymous Aare,nurgaadvokaat said...

Siin on Indrek Kelgu lühike kiri, mille ta minu kohta sisekommunikatsiooni spetsialistile saatis:

«Väga vabandame aga oleme jätkuvalt seisukohal, et Priit Pullerits ei saa kuuluda isikute hulka kelle osalemist Klubi Tartu Maraton koostöö raames finantseerib.».
Segane lugu ausalt öeldes.
Et üks alul sponsoneerib ja siis teine pärast finatseerib või? Krt selle kohta peaks ju olema Postimehel mingi paberil leping. Millised on ühe või teise osapoole õigused ja kohustused. Kui KTM il on lepinguline kohustus Postimehele mingi kogus priipääsmeid eraldada, siis on see Postimehe sise asi keda sinna saata. Kui see on lihtsalt igaaastane KTM poolne žest, siis ei saa seda ka nõuda ju. Kindlasti on Postimehel olemas oma juristid kes on suutelised asjaga tegelema. Küsimus on kollektiivi ühtsuses ja selles kas Postimees hindab Pulleritsu piisavalt , et viitsib tema eest seista? Või ohverdatakse ta see kord äri huvides.Kui leping on pooletoobine, siis Postimehe bossil oleks ilmselt lihtsam võtta rinnataskust sajaline, visata see Priidu lauale ja öelda, et poiss mine osta omale pilet ja ülejäänud raha eest lohutuseks kommi ka ning asi vask. Edaspidi teha leping selle kohapealt korrektsemaks.

 
At 10:06, Anonymous Anonüümne said...

Enrico eksib ühes asjas.
"Hinnangu tulemustele annab ikkagi klient, s.t. raha omanik."
See on ju tegelikult reaalselt valeraha, millest me räägime.

 
At 10:11, Anonymous Ilmar, ASA kindlustus said...

Postimees peaks igaljuhul tegema järelepärimise miks Pulleritsu sõitma lasta. Võibolla on see ,arvestades ajakirjaniku halba suusavalitsemist ja tormakust, turvarisk teistele osalejatele, mida korraldaja ära hoida soovib. Võib ju olla, et on aastate jooksul tehtud palju kaebusi, et ajakirjanik on seadnud ohtu kellegi elu ja tervise, lõhkunud varustuse jne. Korraldajal sai selle kohapealt lõpuks mõõt täis

 
At 10:29, Blogger Priit Pullerits said...

Lp Aare, nurgaadvokaat, 09:49. On leping, väga konkreetne. Aga ei ole mul siin mõtet kogu salve esimese valanguga laskemoonast tühjaks tulistada. Nagu Seenior semiootik eile hilisõhtul kl 23:33 siin õpetas, siis tuld tuleb anda sihtides, järkjärgult, mitte umbropsu valanguga. There's more to come, I promise.

 
At 10:33, Anonymous Anonüümne said...

Kelgu suhtumine on kangesti Eesti Suusaliidulik. Viimane ka ei tahtnud sportlasi sõitma lubada Mk-le.Siit paralleele vastaspoolelt, TH on nagu Priit Pulerits. Ajalugu näitas, et TH sai MKle peal, seega usun mina ajaloo kordumist. TH=Pullerits, Eesti Suusaliit=Kelk.

 
At 10:59, Anonymous Anonüümne said...

ESL Pullerits
TH valerahaga sportlased

 
At 11:29, Anonymous Ivo, jurist said...

Aare, Ilmar,
Asja tuum on, et Priit Pullerits ei tegutse heas usus. See on aga igasuguse koostöö, lepingulise või mittelepingulise alus.

 
At 11:52, Blogger Priit Pullerits said...

Tegutsen küll heas usus. Ma nimelt usun, et lepingut ikka täidetakse. Teisalt, mul ei ole alust näha, et Indrek Kelk lepingut täidaks. Seega, jah, Ivo, teil on õigus - siin ei saa heas usus millelegi loota, sest teine pool ei anna selleks põhjust. Igatahes, juristid, asuge koondama oma rindu ja vägesid, varsti saabub siin teie tähetund. Aga mitte veel täna. Iga asi omal ajal.

 
At 11:54, Anonymous Ivo, jurist said...

Käesolev blogipostitus ja selle kommentaarid näitavad, et Priit Pullerits ei ole Klubi Tartu Maraton õigustatud huve kahjustavat tegevust lõpetanud. Muuhulgas ei arutata selliste koostöölepingute probleeme kunagi ühe lepinguosapoole töötaja blogis. Kui see kahetsusväärselt on aga toimumas, siis ei saa öelda, et vastav lepingupool täidab oma kohustusi. Postimees peaks andma korralduse ajakirjanik Priit Pulleritsule lõpetada MTÜ Klubi Tartu Maraton ja klubi ürituste käsitlemine oma blogis, aga samuti Twitteris, Facebookis jt sotsiaalmeediates. Arvestades Suusablogi lugejate suurt arvu ja olulist positsiooni Eesti meediamaastikul tuleks vastav kiri teele panna ASAP. Loodame, et ülikooliga Tartus on võimalik saada kvalifitseeritud õigusabi kirja koostamiseks.

 
At 12:06, Anonymous Anonüümne said...

Liiale lähete, Ivo, tahate ajakirjandust suukorvistada. Lolliks olete läind või? Võtke kogu oma juriidika ja pistke see praegusel juhul endale teate küll kuhu. Okei täpsustan, kuhu -- sinna, mida kasutatakse suusatamises sabapiduriks.

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

Jurist Ivo, ehk täpsustate, milles seisneb "Klubi Tartu Maraton õigustatud huve kahjustav tegevus" PP poolt?
Olen ise terase nägemisega, aga nagu ei hakka silma sellist.

 
At 12:15, Blogger Siin said...

Meenutan kuidas Pullerits aastaid tagasi meenutas kuidas Kelgu ürituse vip telgis kana sõi ja ukse vahelt lihtsurelikke mõnitas.

 
At 12:23, Anonymous Ivo, jurist said...

Lugupeetud 12:13, juristi silm märkab paljugi, mida tavakodanik tähele ei pane. Cease & Desist Letter on selle asja nimi. ABC sellistes asjades. Nagu kruntmäärde allapanek. Olgu, ma pean nüüd prokuröri juurde minema.
Aga ajakirjandust suukorvistada ei taha keegi. Ainult distsiplineerida. Teemasid, millest kirjutada, on ju teisigi. Triatlon näiteks, nagu siin blogis on ka soovitatud.

 
At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Nõrk, Ivo, väga nõrk. Umbes sellist hämu võiski vastuseks oodata, kuigi väike lootus oli, et suudate oma sõnade taga ka seista. Oleks olnud vähemalt natuke põnevust juures.
Paraku aga mitte, tavapärane tühi kõvatamine...

 
At 12:38, Anonymous Anonüümne said...

Õige, Iff ja Arts, muidugi ei taha keegi pudrukirjandust suukorvistada ega nende libisemisala pidamisega määrida ja kõik teised on süüdi.

Siililegi selge, et €55 väärt kingitus pudrukirjanikule on aastaid andnud korralikku blogikajastust ja mõned ajaleheartiklidki, nii ajakirjandus Soome lahe ääres toimib ja kuna suurematest summadest juttu ei ole, siis €55 jääb ka kirjatsuramise hinnaks.

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Ivo, kui keegi siin kellegi õigustatud huve kahjustab, siis Kelk Pulleritsu omasid. Kahtlemata on Pulleritsu huvi minna Tartu maratonile, aga Kelk rsk ei lase. Nii et nagu öeldakse, Ivo - omast võttest selili. Saite nüüd, paras teile!

 
At 13:11, Anonymous Ivo, jurist said...

Kui ajakirjanik Priit Pullerits leiab, et tema huve on kahjustatud, siis võib ta oma õiguste kaitseks pöörduda Amnesty International, Reporters sans frontières, World Freedom of Press, USA saatkonda, ESL-i, ...
Kindlasti tuleks aga esimese sammuna üritada lahendada probleemid läbirääkimiste teel.
Neid aga ei peeta blogide kaudu. Läbirääkimiste eelduseks on teise osapoole huvide kahjustamise viivitamatu lõpetamine.

 
At 13:21, Anonymous Anonüümne said...

Palun seletage, Ivo, mis moodi on blogipidaja kahjustanud Kelgu huve?

Ja asja mitmekülgseks vaagimiseks ei teeks paha, kui heidaksite pilgu ka sellele ja tunnistaksite, mismoodi on Kelk kahjustanud blogipidaja huve.

Näidake, et olete kõrvalseisva juristina erapooletu.

Jõudu!

 
At 13:41, Anonymous Anonüümne said...

Milles probleem?
Priit, rega ennast ise ära ja esita arve tööandjale.

"Vaenulikkus ja küünilisus toovad haiguse"
http://www.60pluss.ee/3975455/vaenulikkus-ja-kueuenilisus-toovad-haiguse

 
At 13:43, Anonymous Anonüümne said...

Lp, Ivo. Läbirääkimised olid juba lõppenud, kui blogis avaldati nende resultaat.
Kui nt Kelgu huviks on verejanu, siis on Pullerits küll tema huve kahjustanud, tuues tõe päevavalgele..

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

Kes ütles, et olid lõppenud?

 
At 13:55, Blogger Priit Pullerits said...

Ära targuta, 13:48, leping oli sõlmitud juba eelmisel aastal, nüüdsest ligi aasta tagasi. Lisaks ei olnud Kelgu poolt läbirääkimisteks mingit võimalust, kui ta teatas Pm esindajale, et ei lase mind TMile ja kõik.
Ma olen väsinud sellistest, nagu 13:41: "Priit, rega ennast ise ära ja esita arve tööandjale." Ma olen siin ju juba korduvalt seletanud, et asi ei ole selles, asi on lepingus, millele mõlemad pooled on alla kirjutanud ja mis kehtib tänini, kuid mida üks pool eirab.

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Lõiguke, mis seletab lollile, et läbirääkimised olid lõppenud, kuna otsus oli tehtud juba teatavaks. Eelnevast rääkimisest polnud kasu olnud.

[Sisekommunikatsiooni spetsialist edastas mulle järgmist:

«Sain täna Indrek Kelgult kirja, et nad siiski jäävad oma seisukoha juurde ja ei ole nõus sind Postimehe alt maratonile registreerima. Minu rääkimisest polnud seega abi.»]

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas on võimalik, et PP stardib nüüd kohtu otsusega TM-il?)))

 
At 14:30, Anonymous Kusta, Kadjaste külavanema nõunik. said...

To 14:10.Ainult kohtu otsusest ei pruugi piisata. Selles mõttes, et Kui Kelk vabatahtlikult kohtu otsust ei täida, pööratakse asi sund täitmisele. . Pealegi Kelk võib alati asja edasi järgmise astme kohtusse edasi kaevata ja mingite asjaolude selginemisel võidakse see uuest mingisse alamasse astmesse tagasi saata. Oskuslikul asjaajamisel Võib Kelk Pulleritsu aastaid lootuses hoida ja lollitada.Kõige mõistlikum mida Pullerits teha saab on võtta suur pudel viina kaasa ja minna rääkida Kelguga asjad selgeks. Kunagi pole ainult üks osapool süüdi. Kelgust peab samuti aru saama, tegi Pulleritsule kingitusi ja pakkus hüvesid, võttis mimmast nagu head tuttavat ja sõpra ja mis ta vastu sai?
Mida Pullerits talle pakkus? Käitus enam vähem nagu tubli Pavlik Morozov! Ajakirjanduslik vabadus ei tähenda seda, et pead valimatult kõigest nagu 5 aastane kirjutama ,mis ei meeldi. Mõnest asjast võid vahel lihtsalt mitte kirjutada ka . Eriti kui sa tahad inimestega kenasti läbi saada ja sulle meeldib näituseks VIP telgis istuda vms

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Imelik, et PM ei suuda PP-d tasulise teenusega ära regada ja täiendava kulu eest arvet Kelgu kontorile esitada. Totaalne elust võõrandumine, lahendusvariantide leidmise oskuse puudus. Ainult hädaldamine. Hädaldada küll võiaga füüsiliselt oleksvõinud selle juba ammu ära lahendada ning Kelgu vastu seina suruda kahjunõudega. Simpel.

 
At 14:31, Anonymous Anonüümne said...

Kui starti ei ilmu, siis korraldame sundtoomist. Kui esi300sesse ei jõua, siis 1 aasta blogimiskeeldu KTM teemadel jne. :).
Nali naljaks, aga võtta vastu tasuta hüvesid, mis on tegelikult teenitud teise teenuse eest. Teame ju paari ehitajat ja ametnikku, kes samuti võtsid hüvesid vastu, teatud teenuste eest...

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

Lepingus pole ju punkti, et PP saab tasuta pääsme. PP, kes peab lepingut mingil põhjusel enda omaks, asemel läheb keegi teine PMi töötaja. Blogiomanik viljelegu vaba ajakirjandust reipalt edasi. No mis teha, kui ei ole oodatud suusapeole, siis pole.

 
At 14:49, Anonymous Anonüümne said...

14:38, mina olen eelnevast aru saanud, et lepingus on punkt, et Postimees nimetab ise oma sõitjad ehk need inimesed ka registreeritakse maratonile.
Kui aga nüüd hakkab KTM Postimehele ütlema, et seda või teist isikut nemad ei registreeri, siis millise hinnangu annate KTM tegevusele, kes otseselt rikub lepingut?

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

See on vähemat Eestis pretsedent, et suleliigutamise eest ei lubata starti.
Tehke järgi!

 
At 15:11, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 14:38, PM otsustas, et lähen mina, mitte keegi teine. See on PMi otsustada, kes läheb, ja Kelgul ei ole siin õigust oma tingimusi seada. Sama seletab teile ja loodetavasti ka kõigile ülejäänutele, kes veel ikka asjast aru ei taha või ei suuda saada, ka 14:49.

 
At 15:15, Anonymous Seenior semiootik said...

Lugupeetavad, mu eile hilisõhtune protsessi peenanalüüs on kommentaaride laviinis liiga alla mattunud, seetõttu pean vajalikuks seda kõigile õppetunniks ja järgmiste käikude paremaks mõistmiseks siin korrata.

Sõtta minnes tuleb alati seada eesmärk: mida tahad saavutada, kuidas saavutada, millal saad välja kuulutada võidu ja millal taas rahumeelsesse olekusse taanduda (exit strategy). Indrek Kelk, kui ma end tema olukorda mõtlen, ei ole üheski neist neljast punktist kaugele mõelnud. Küsimus on nimelt selles: mis saab pärast seda, kui Kelk on nüüd teinud oma käigu? See ei ole tal sõja võit. See on ainult lahingu avapauk.

1.Ilmselt jätkub avapaugule pikaajaline kaevikusõda, mis kestab kevadeni. Igasugused pealetungid, mis jäävad vinduma, tulevad kahjuks pealetungijale.

2.Tõenäoliselt hoiab Pullerits nüüd Kelku pidevalt mõõduka tule all, andes iga nädal paar vastulööki. See siin on arvatavasti esimene, aga ei jää viimaseks.

3.Kuidas on Kelgul võimalik rünnakutele vastata? Kaevata Postimehe peatoimetajale? Tema ei puutu siia. Kirjutada kiri arvamustoimetusse? Postimees ka ei puutu siia. Öelda üles koostööleping Postimehega? See tähendaks Klubi Tartu Maraton nõrgestamist, sest hooaja pealt uut koostööpartnerit juba ei leia.

4.Kuidas on Pulleritsul võimalik Kelku rünnata? Kirjutada pidevalt blogis? Jah. Kirjutada Postimehes? Samuti jah. Võtta sõna mujal meedias? Jah. Kanal 2 ja mitmed raadiojaamad kuuluvad ju Postimehe juurde. Milline on Kelgu meediaväljund algavas infosõjas?

5.Mis siis saab, kui teema läheb siit suure kella külge? Kelk jääb kohe ette kaotaja positsiooni, sest igal juhul hakkab tööle ajakirjanike kollegiaalne kaitse: ühte nende seast kiustatakse selle eest, et ta on teinud oma tööd ausalt ja kriitiliselt. Raske on ette kujutada, kuidas ajakirjandus võiks võtta Kelku kaitsva ja õigustava seisukoha.

6.Ajafaktor ei mängi Kelgu kasuks. Arvatavasti on Pullerits huvitatud sellest, et teema jääks pikalt õhku. Ta ei pea selleks isegi midagi tegema, aeg teeb oma töö ise, et Kelgule ja KTMile jääks külge pahatahtliku kiusaja maine. Inimestel kujuneb pikkamisi arusaamine: Tartu Maraton on see võitlus, mille korraldaja on nii väiklane, et ei pidanud paljuks üht tuntud osalejat keelu alla panna. See ei tee Tartu Maratoni mainele head.

7.Kas Kelk on mõelnud läbi juriidilised aspektid? Mis siis saab, kui Postimees ja Pullerits lähevad tema vastu lepingu väidetava rikkumise pärast kohtusse? Kas Kelgul on argumendid, et oma keeluotsust juriidiliselt põhjendada, kui lepingus on punktid mustvalgel kirjas?

8.Mis siis saab, kui Kelk peaks sõja venides jääma kriitilise surve alla, nii et see hakkab kahjustama kogu KTMi ja Kuubiku kuvandit? Mis siis saab, kui tekib samasugune olukord nagu Team Haanjaga, kellega käib juba kaasas tauniv maine?

9.Kas Kelk kuulutab võidu välja siis, kui Tartu Maraton toimub ilma Pulleritsuta? Aga pärast seda tuleb Tartu Rattaralli. Kas siis hakkab kõik jälle otsast pihta ja tuleb uus sõda? Kas sügisel, kui tuleb Tartu Rattamaraton, algab kolmas sõda?

10.Milline organisatsioon saab endale lubada lõputut sõdimist nii, et see ei hakka teda lõpuks kurnama ja nõrgestama? Jäärapäised egotripid on hukutanud suuremaidki väejuhte.

Järeldus: ma teeks Indrek Kelgu asemel Pulleritsuga kiiremas korras vaherahu, kuni ei ole veel hilja.

 
At 16:17, Anonymous Ivo, jurist said...

Tagasi. Tund usalduslikku juttu ilusa naisprokuröriga ja pankrott.. raugeb. Nii käivad asjad. Häid tuttavaid on mul kõigis kohtumajades.
Vaatan aga, et siin ei ole olukord paranenud!
Jätkuvalt ja lausa süstemaatiliselt rikutakse siin blogis Klubi Tartu Maraton ja Indrek Kelgu õigustatud huve. Mis bardakk teil siin käib, ajakirjanik hr Pullerits?

Teate mis, hr Pullerits, ma lasen kohtunikul teile tõkendi panna. Ei, mitte raudvõru jala ümber. Teiesugune sant oma põlvega ei jookseks niikuinii kaugele. Tõkendi teie blogis KTM/I. Kelgu vahelise lepingu teema käsitlemisele. Lepingus on konfidentsiaalsusnõue. Teie ja kommentaatorid rikuvad seda. Blogi omanikuna vastutate anonüümsete kommentaatorite eest!

 
At 16:41, Anonymous Anonüümne said...

Palun tooge eraldi välja lepingu punkt(punktid), mis sätib, et "See on PMi otsustada, kes läheb" ja seotud tingimused.

Enne ei usu midagi, elu on õpetanud.

 
At 16:45, Anonymous Enrico said...

Väga targad mõtted, Seenior semiootik 15:15. Exit strateegia peab olema. Näiteks suusameeste toetaja ärimees signor Toomas tõelise härrasmehena annab oma vastastele alati võimaluse exist strateegiat kasutada. Seni ei ole keegi võimalusest ära ütelnud. Ega asjata signor Toomast Liiva-Annuseks kutsuta.

 
At 17:00, Anonymous Anonüümne said...

Miks peab Kelk üht mölapidamatusega inimest sponsoreerima?
Eriti veel siis, kui viimane on lubanud tasuta osalusest keeldumise eest teda ajakirjanduses rünnata!

Kas Priidul ei ole pappi oma raha eest kirja panna?

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

Tartu maratoni korraldab ikkagi KTM, mitte PM. PM otsustab, millal ja millise artikli PP Arteris kirjutab, siin ei ole jällegi KTM-l sõnaõigust.

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

Asi kisub tuliseks. Olgu kuidas on, on suure mõjuga isikutel-firmadel jne, ebaeetiline võtta vastu tasuta kingitusi. Oleks tegu suvalise Antsuga, ei ole probleem. Neid asju aetakse teisiti. KTM müüb Postimehele pääsmed, Postimees ostab meedakajastamisõiguse, KTM ostab Postimehelt reklaami. Liiguvad arved ja on tehingud. Nüüd on loodud mingi segadus teenuste osas mis-kes mida saab ja kes maksab.

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

Kas on tõsi et too Toomas, ajab oma vastased liivaauku ja vahel isegi elusalt?

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Toimuvad nii TM kui ka teised võistlused rõõmsalt ilma Priiduta, pole siin teemat ja pole vaja mõelda ennast ja teisi maailmanabaks.

 
At 17:20, Anonymous Anonüümne said...

Eesti Pank on tasaarveldused seadusega EV-s ära keelanud. Kogu äri peab käima rahas. Leping millega toimub teenuse eest tasumine natuuras, rikub lisaks ka käibemaksuseadust, tulumaksuseadust ja raamatupidamiseseadust. Sellepärast soovivadki osapooled vandesltslikult salduses seda lepet hoida. Tekib küsinus, et milline audiitorfirma sellise õigusriive on ära kinnitanud?

 
At 17:32, Anonymous Enrico said...

17:11, Betoon on jääv, kuid kiirelt puhub tuul jäljed liivalt.

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Eks mastaabid on väiksemad, aga sisu on põhimõtteliselt sama. "Olen ehitusfirma omanik", ehitan kortermaja ja jagan, siis mõned korterid oma töötajatele, väidan, et nende korteritega kulu ei olnud, need tegi allhankija tasuta (no umbes nii, et iga 10nda ehitas tasuta, alul oli leping 10 milj eur ja 100korterit, pärast sai 1milj maha kaubeldud, ehk iga 10nes korter tuli tasuta kätte) kulu tekkis teiste korteritega mida müün, lisaks veel traditsioonid on sellised :).

 
At 17:54, Anonymous Doktor Vatson said...

Ivo ja jurist? Vaevalt.
Ükski jurist ei saa olla nii loll, et kirjutada pankrot kahe tt-ga.

Ohh, kulla mees, vähemalt põhimõisted tuleks eelnevalt omandada, enne kui midagi seletama hakata.

 
At 18:32, Anonymous Anonüümne said...

mul on heameel et lôpuks keegi Kelku kotib! sest see vend on harjunud maaomanikest üle sôitma. Üks heatahtlik maaomanik, kelle maal asub Tartu maratoni lühikese distantsi start ja suur parkla küsis vastutasuks kahte pääset maratoni starti, Kelk, vana M, andis ühe ja ütles et rohkem ei saa. Lisaks lükkas parkla suuremale alale kui kokku lepitud ja jättis maa suht räpaseks.

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Lp seenior semiootik, hea tekst, vahetage Pullerits ja Kelk omavahel lausetes ära, pisut kohendust, ja jällegi nauditav.
Kangesti tahaks PPd Kanal 2 esinemas näha, kus ta kurdab, et talle kui KTMi lepingujärgsele heale koostööpartnerile tasuta pääset ei eraldatud. Kas näeme suurt vastasseisu ajakirjanike solidaarsus vs suusameeste ühisrinne?

 
At 19:57, Anonymous Anonüümne said...

Võhmamehed ja mehed!
Suusamaailmas on hetkel üleval 2 suurt küsimust. Kõik muu on nende kõrval tilu-lilu ja liigitub vähetähtsaks.
1. The foreign competitors miss to compete with Northug.
2. Eesti spordisõbrad igatsevad võistelda Pulleritsu vastu.

Ja siit jõuamegi tänase kilva juurde ehk milline väide on tõene (võib olla rohkem kui 1)?
a) Enne jõuab Northug tippvormi kui Kelgus pime viha lahtub.
b) Northug jätab vahele Lahti maailmameistrivõistlused.
c) Pullerits on sunnitud jätma vahele Tartu maratoni.
d) Kelgu pime viha ei lahtu kunagi.

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

18:32, aga kolhoos jagab lahkelt Venemaa tuusikuid, mis selle ärajääva sõidu piletiga ikka teha.
https://marathon.demino.com/main/?lang=1

---
Kui palju optimiste on end juba kelgumaratonile kirja pannud?
Mis juhtub siis, kui sõit teist aastat järjest ära jääb?

 
At 20:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas tänaõhtustes uudistes hõisatakse ka maha, kuidas PP hooaja avastart läks?

http://suusahullud.ee/suusatalv-2017/#

 
At 21:15, Anonymous Anonüümne said...

Minu arvates on siin veidi asjad sassis..sassis nii eraisikud kui ettevõtted.
1. Meil on hr. Kelk keda isiklikult Pullerits solvanud ei ole, küll aga alustanud "ristikäiku" tema poolt korraldatavale võistlusele.
2. Meil on KTM kelle juht on härra Kelk ja kelle juhitavat asutust hr. Pullerits solvas
3. Meil on hr. Pullerits kes isiklikult ründas KTM poolt korraldatavat üritust kasutades sealjuures oma töökohta Postimehes.
4, Meil on Postimees, kes pole nagu milleski süüdi, ega osaline. Kui välja arvata see et tema asutuses töötab hr. Pullerits
5. Tartu suusamaratonilt otsustab TASUTA pääsmest ilma jätta KTM keda hr. Pullerits on rünnanud
6. Pullerits jätkab oma tööandja kasutamist isikliku ristikäigu jätkuna

 
At 21:23, Anonymous Anonüümne said...

7. Aivar Riisalu hakkab Eestist lahkuma, sest siin ei tee keegi midagi, et asjad paremaks läheks.

 
At 21:39, Anonymous Anonüümne said...

Tartu lumeinfo:
Kellel sprindirajast ja seal toimuvast pornost (loe: väga suur kontsentratsioon "suurtest" ja ennasttäis tegelastest ning nende veel suurematest egodest) kopp ees, siis soovitan julgelt Anne kanalit. Hetkel väga paras lumekiht ning hea uisusammu libistada.

 
At 22:09, Anonymous Spordisõber said...

Lugupeetavad,
natuke kogu seda jama analüüsides tekkis selline küsimus, et kas KTMis töötavad masohhistid?

 
At 22:13, Anonymous Kabeli, Mats said...

Pullerits ja tema juristid on järjekordselt nagu ulakad jõnglased ämbrisse astunud.
Vaatame, mida räägib tasuta lõbutsemise kohta erisoodustuse hinna määramise kord:
"§ 2. Tööandja muu vara kasutamine
...
(4) Kui erisoodustuseks on tööandja asja, väärtpaberi, varalise õiguse või teenuse müük turuhinnast madalama hinnaga, siis loetakse erisoodustuse hinnaks asja, väärtpaberi, varalise õiguse või teenuse turuhinna või bilansilise maksumuse (põhivara puhul jääkmaksumuse), kui see on turuhinnast kõrgem või turuhinda ei ole võimalik usaldusväärselt määrata, ja müügihinna vahe.
§ 5. Rahalisest nõudest loobumine
Kui erisoodustuseks on loobumine rahalise nõude sissenõudmisest, loetakse erisoodustuse hinnaks rahalise nõude suurus.
§ 6. Töötaja kulude katmine
Kui erisoodustuseks on töötaja kulude katmine, loetakse erisoodustuse hinnaks töötaja kulude katmiseks makstud summa."

Senine koostöö KTM-ga on kuubiku raames tähendanud soodushinnaga 166,6€ suurust kingitust PM 20 töötajale kokku summas 3332€. Erisoodustuse kalkulaatori järgi on PM optimeerinud ebaseaduslikult makse 2763€ ulatuses, millest käibemaksu tasumata jätmine moodustab 555,33€. Noh, kui see keiss kuhugi riikliku vaidlusasutsusse maandub, siis nõutakse osapooltelt see raha sisse kõigi aastate eest. Aga vaatame, kui PP sõnade järgi on selline riigile külma tegemine käinud juba eelmisest sajandist pea 20 aastat, siis tänases väärtuses on PM teinud PP kaasabil teinud riigile süstemaatiliselt maksmata maksudega kahju üle 55 tuhande €. Tõsi, nominaalsetes hindades on kahju oluliselt väiksem, kuid nagu näeme on tegemist arvestatava suurusega maksuoptimeerimisega, mille süüdistava osa vormistavad loodetavasti tublid Äripäeva uurivajakirjanikud!

 
At 22:27, Anonymous Ivo, jurist said...

Tere, Mats
Ei uskunud teid siin näha. Äripäev peaks kindlasti selle üles võtma. Postimehe töötajad ei käi ometi 20-kesi reportaaži tegemas. Ei jõua süveneda, aga tundub, nagu oleks siin ka korruptsiooni tunnuseid.

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

PP tuli auku KTMle kaevama, aga nüüd tundub, et tõmbab hoopis PM inertsist pasaauku. Uskumatud arengud.

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

Diletantide ja nurgajuristide kokkutulek! Kui siin keegi maksuametile midagi maksma peab, siis KTM, kes on väidetavalt müünud teenust madalama kui turuhinnaga. Igatahes fakt on see, et suurfirma ei ole loll, et teeb lonkavad lepingud, ärge nüüd nii naiivsed ka olge. Iseasi on see, kas KTMil on võrdväärseid juriste. Karta võib, et pole.

 
At 23:11, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

06:59, õige vastus!
Salpausselkä mängud on saja aasta jooksul ära jäänud ainult kolmel korral. 1930. a polnud lund. 1930. ja 1942. a aga tegid soome mehed on suusasõidud rindel. Valged moondamishõlstid üll, konekivääri rinnal mindi siis suuskadel. Ja eesmärgiks ei olnud mingi 30-ne parem sisse sõit, eesmärgiks ei olnud ei vähem ega rohkem kui võit!

Astuge Postimehe toimetusest läbi, spordiosakonna juhataja Pahv annab teile pileti Lahtisse sõiduks.

 
At 23:35, Anonymous Anonüümne said...

Karla on tagasi. Kiidame heaks!

 
At 23:47, Anonymous Anonüümne said...

22:58 juhib tähelepanu ekslikult faktile, et KTM jagab kingitusi. Kingitused käivad marketingiga tihti peale kaasas, et luua petlik mulje ettevõtmise populaarsusest. Seda peaks menetlema Tarbijakaitseamet. Pealegi ei ole üle paari tunni kestev intensiivne pingutus kindlasti käsitletav tervise edendamise üritusena. Tervist edendab ikkagi mõõdukas regulaarne liigutamine.

Koostöölepingus on ikkagi KTM teenuse ehk meediakajastuse saaja (protokollide avaldamine). Tasub aga teenusega, millel on reaalne turuhind. Samamoodi võiks teha TH sponsor PM-ga kokkuleppe,et PM teeb uudisartikleid maja valmimisest ja saab tasuta kortereid mida jagab usinatele ajakirjanikele. Selline asi oli legaalne riiklik süsteem enne iseseisvumist ainult, et kõik käis ainupartei suuniste järgi. Sedasi ärastati riigi vara ka veel Eesti aja alguses. Osalised pidasid seda vanast inertsist normaalsuseks. Selliste sündmuste tõttu tehti ka lõpuks koosolekuid, kus selgitati, et seoses NSVL lagunemisega ja uue majandusreformatsiooniga kaotatakse varastamine lubatud tegevuste nimekirjast ära. Samas ehitussektoris kaob see mentaliteet alles siis kui Gunnar Aarma arvamuse järgi vana põlvkonna mehed on kõik eest läinud ja asemele tulevad juba 90+ aastatel sündinute poolt õpetatud töötajad. Aga kord oli ehitusmeestel karm. Kui ikka varastamist ei aktsepteerinud, siis pandi hallis mantlis mehed kes silitasid taskus tukki ning tihti omasid ka paguneid, sind koduakna alla valvama ja järgi käima, kuni sa jalust kadusid ja teadsid, mis loba ajamise puhul juhtub. Samas paljud said sellise süsteemiga rikkamaks.

 
At 00:13, Anonymous Anonüümne said...

23:47 räägite ikka iseseisvuse taastamisest, teatavasti on Eesti riik loodud 1918.

 
At 00:17, Anonymous Anonüümne said...

Ikka ikka

 
At 00:55, Anonymous Martin, imagoloogiatudeng said...

00:13, Teete siin lojaalsuskontrolli või mi? Mängite Urmas Reinsalu? Inimestel võiks ikka olla erinev käsitlus ühtedest või teistest ajaloosündmustest. Kõik ei ole nagu Rein Lang natsilipp kodus lehvimas. Pluralismist olete midagi kuulnud? Ei ole? Perestroika ja Eesti iseseisvumise ajal oli see sõna paljudel huulil. Nüüd enam ei kuule.

 
At 07:48, Anonymous Anonüümne said...

Vanameistrilt eila oma masinaklassi 3. koht. Pole paha!

http://suusahullud.ee/wp-content/uploads/2017/01/I-etapi-tulemused.pdf

 
At 07:58, Anonymous Anonüümne said...

Vaadates vanuseklassi osalejate arvu, pigem keskpärane tulemus.

 
At 10:54, Anonymous Anonüümne said...

00:55 Siim-Martin Surakani liitmine KTM-PP kommentaariumiga on nüüd küll kõige viimane asi. Tõesti, gumanitarnik, proovige ükski kord suusad alla panna ja Elvast Otepääle sõita.

 
At 11:19, Anonymous Anonüümne said...

Hakatuseks võiks ikka Otepäält Elavasse sõita, on märksa lihtsam...
Aga Martini suguste lödipükste ja lillelaste jaoks on see pigem surmav mõlematpidi.
Seega tasuks alustada kelguga mõnest väiksemast künkast laskumisega ja seejärel juba tulemustest johtuvalt kavandada järgmisi samme.

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

Lahe sissekanne, 11:19! :D

 
At 23:48, Blogger Reinvw said...

Olen ka suusatanud maratone üle 20 aasta. Tean ka Priitu hästi aga nüüd olen üllatunud ja samas pettunud! Mina ja tuhanded maksame ja nüüd tuleb PP välja sellise nutulauluga ei jummal ka ma pean hakkama lihtsurelikuks -jah Priit peadki, sest siis oleks sinu sõnal ka kaalu. Vastasel juhul tundud äraostetavana. Tegelikult ikka kohe häbi on nii halada Priit,ole ikka mees!
Reinvw

 
At 06:05, Blogger raybanoutlet001 said...

nike air huarache
adidas ultra boost
longchamp handbags
canada goose jackets
tn pas cher
pandora charms outlet
nike tn pas cher
nike factory outlet
jordan shoes
canada goose uk
zzzzz2018.5.19

 

Postita kommentaar

<< Esileht