kolmapäev, veebruar 15, 2017

Pullerits: Kuidas Jaak Mae tutvustas mulle Otepää MK-etapi rasket rada?

LOOS ON LISATUD TEHVANDI RAJA VIDEO LINK, PEATEGELANE JAAK MAE.
Jaak Mae, olümpia pronksmedali ja MM-võistluste hõbemedali võitja, oli eile, teisipäeva hommikul kella üheksa ajal mul kohe vastas, niipea kui olin oma «ameeriklase» Tehvandi suusastaadioni parklasse sättinud (fotol paremal). Leppisime kokku, et lähen kõigepealt ja tutvun MK-etapi 5 km pikkuse rajaga omaette, siis, umbes poole tunni pärast, hakkame oma ühist asja ajama.

Mae läks seejärel nädalavahetuse Otepää MK-etappi ette valmistama, mina võtsin oma Fischeri klassikasuusad, mille kliistripõhja oli määrdemees Jaanus Kunts eile õhtul pooltahke määrdega katnud (või midagi umbes sellist, sest ei mina sellest määrdetööst jaga, selleks on ikkagi spetsialistid), ja siirdusin MK-etapi rajale. Näha oli, et mitte keegi polnud sel hommikul MK-etapi rajal veel sõitnud. Olin esimene. (Vähemasti milleski olla MK-etapiga seoses esimene – seda ei juhtu igaühega.)

Eesmärk enne Maega ühissõidule minekut oli tutvuda Tehvandi laskumisega, mida ma polnud elus kordagi sõitnud.

Teadjad olid rääkinud, et see koosneb kahest järgust nagu ka Püksisääre laskumine, mida olin harjutanud üle-eelmisel nädalavahetusel. Esimese järgu sõitsin esimesel korral alla püstises asendis, et tuuletakistust suurendada ning hoogu pidurdada.

Enne teist järku, mis algab väikse nuki pealt, pidasin igaks juhuks kinni. Takseerisin ülalt olukorda. Astusin jäljest välja, vasakule, seadsin suusad sahaks ning hakkasin mööda kõvaks freesitud rada alla laskuma. Tahtsin saada aimu, kuidas just laskumise alumine osa kulgeb, sest olin kuulnud, et seal on üksjagu järsk vasakkurv, mis nõuab tehnilisi oskusi.

Ega Tehvandi laskumisega nalja ole. Eile pärastlõunal helistasin Raio Piirojale, kes stardib samuti pühapäevasel harrastajate 5 km võistlusel – osalejate nimekirja leiate siin blogis eelmises sissekandes –, ja tema meenutas mulle Eesti jalgpallikoondise aegu, mil peatreener oli Arno Pijpers. Nad olid käinud kord talvel Otepääl suusatamas. Piiroja oli aidanud Pijpersil suusad alla saada ning kui ta siis lõpuks samuti Tehvandi laskumise alumise järgu nukile jõudis, oli ta näinud, kuidas kogu koondis oli all hunnikus maas olnud. Piiroja mäletas, et Urmas Välbe oli Marko Kristalile andnud mingid udupeened kepid. Nood lendasid kukkumise tõttu pilbasteks. Pärast seda oli Välbe andnud Kristalile alumiiniumkepid ning öelnud, et neid saab vähemasti pärast kukkumist sirgeks painutada.

Seetõttu on küllap arusaadav, et üritasin Tehvandi laskumisega veidigi sina peale saada. Ronisin neli korda tõusu alumisest järgust üles ning lasin veel neli korda alla, proovides iga kord võtta järjest madalama asendi. Siiski pean tunnistama, et kasutasin laskumise lõpus sirgu aetud keha tuuletakistuse suurendamiseks. Kurvi võtmine nõudis sellegipoolest kogu aeg suurt keskendumist.

Pikapeale tulid ka teised suusatajad rajale. Tehvandi tõusu alumisel järgul sain kätte neli naissuusatajat, kes, nagu sildid nende riietel kinnitasid, olid U.S. Ski Team. Ütlesin neile «Good morning!» ja läksin tagasi vaatamata oma teed. Lõppeks ei saanud ma ju jätta Maed mind Tehvandi staadionile ootama.

Panin rattakiivrile kinnitatud GoPro Hero+ kaamera tööle ning palusin Mae endale tempomeistriks. Ühtlasi tegin ettepaneku, et ta sõidaks rahulikult, sest soovisin ikkagi elusalt ja tervena tagasi jõuda.

Parem üks kord näha kui kümme korda lugeda. Minu sõitu Mae tuules saate vaadata siin!

Seal sügavikus, kuhu enamik lihtsurelikke ei söanda suuskadel laskudagi ja kust üles, suusahüppemäe poole vaadates haarab ka treenitud harrastajaid väike õudus, kuulutas Mae, et too on Tehvandi rajal tema lemmikkohti.

Sellepärast, et ees ootab ligi kaks minutit ränka tõusu.

Keskmine harrastaja võib tolle aja korrutada kahega ja lihtsurelik... tema parem ärgu üritagugi.

Tehvandi kurikuulus tõus oli omal ajal, kui Mae tegi tippsporti ja oli tippvormis, see koht, kus otse jäljes üles rühkides enamiku konkurentidega arved klaariks teha.

Eile hommikul, neli päeva enne Otepää MK-etapi avastarte, näitas suurvõistluse peakorraldaja Mae, et on jätkuvalt sitkes vormis. Nagu juuresolev video kinnitab, sõitis ta nii Tehvandi kui Püksisääre tõusust otse jäljes üles nagu oma parimatel päevadel. Samuti näeb videost, kuidas kiirematel laskumistel küünib kiirus üle 50 kilomeetri tunnis ning kuidas Tehvandi ja Püksisääre laskumise all tuleb tõepoolest olla ettevaatlik ja tehniliselt meisterlik, et rajalt mitte välja metsa sõita.

Kui olime Maega ühissõidu lõpetanud, siirdusin uuesti Tehvandi laskumisele ning sõitsin seda veel neli korda. All oli vasakkurv nii tugevaks pressitud, et astumise asemel pidasin targemaks slalomisti kombel külg ees libistada. Kahjuks kulus ilmselt seetõttu pidamismääre alt liiga ära, mistõttu nii Tehvandi kui Püksisääre tõusul tundsin, et suusad enam hästi ei pea nagu varemalt. Ei usu, et põhjus võis olla ilma soojenemine, sest puude all varjus püsis rada ka kella 11 ajal tugev.

Kokku suusatasin tunni ja 46 minutiga Endomondo järgi 21,9 km (aga Endomondo valetab, ja seda suusataja kahjuks, näiteks Tehvandi tõusul teatas programm mulle korduvalt, et «Time paused!»). Vähemasti sain ettekujutuse, mida täispikkuses Tehvandi MK-etapi rada endast kujutab. Kes tahab sama näha, vaadaku minu videot.

Foto 1: Chrysler Pacifica Tehvandi suusastaadioni parklas. Foto autor: Priit Pullerits
Fotod 2-8: Tehvandi suusastaadion eile, teisipäeva hommikul kella 11 ajal. Fotode autor: Priit Pullerits

61 Kommentaarid:

At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Näe kuidas Mae õhinas Pulleritsu oma ürituse promoks ära kasutab. Õppige!

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

Aga nii ongi ju õige. On Mae rahul ja Pullerits rahul. Mida veel tahta ? Enam paremat koostööd olla ju ei saagi. Teised saavad selle peale ainult kadedad ju olla :)

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Jah, õppige, ühe teise suure suusaürituse korraldajad! Tänases Eesti Ekspressis on Villu Päärti lugu "Miks Tartu maratonile naftast lund tehti?", mis on ilmselt üles korjatud siit blogist. Mitte just selline lugu Päärtilt, mis TM korraldajaile rõõmu teeb. Vaat mis juhtub, kui mõni mees liiga kangekaelseks muutub ja ei suuda aru saada, kellega tuleb suhteid hoida ja kellega ei tasu tülli pöörata.
Originaal siin:
http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/miks-tartu-maratonile-naftast-lund-tehti?id=77224730

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Kas 5km ring koos Tehvandi tõusuga on endiselt kergem, kui Tähtvere sprindiring?

 
At 12:37, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, nüüd enam mitte, 12:31. Tehvandi tõus pani asjad ikka karmilt paika. Väga karmilt. Sealt, karta võib, näeb pühapäeva hommikul palju vaevalist astumist.

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

EE:

"Miks nii?

Tartu maratoni rajameister Assar Kütt:

Kas te teate, kuidas Eesti Energiast voolu saadakse? Millised protseduurid tuleb läbida, et alajaamast voolu saada? Järsku läks külmaks, igaüks, kes teab, kuidas Elektrilevist voolu saada, teab, et see ei käi nii lihtsalt…

Nad küsivad…?

Ei, keegi ei ole küsinud, aga protseduuride läbimine ei ole nii lihtne. Me tegime lund ainult kolm päeva. Selleks kolmeks päevaks ei olnud aega pabereid ajada, külmalaine oleks ammu läbi saanud, kui me oleks hakanud pabereid ajama. Meil on juba rada valmis. Lumekahuri kütus maksis 1500 eurot, lume laialivedu läheb kallimaks.

Te räägite Tartu maratoni nn hädavariandi rajast?

Kas nüüd hädavariant, see on väga ilus rada. Kuus kilomeetrit, hästi kerge, läheb maratonirada pidi.

Karme Tehvandi laskumisi sees ei ole?

Ei! Rada tuleb tuntud maratonirada pidi Ansomäele, siis tagasi staadionile, keerutab seal ja läheb kergemat varianti pidi Hobuserauda ja kohe alla tagasi. Ei mingeid kurve ega midagi! Ma ei usu, et lund loota on, et saaks pika raja valmis teha."

 
At 12:44, Anonymous Ivo, jurist said...

Harrastajad saavad Pulleritsu blogist inspiratsiooni harjutamiseks ja eeskuju, kuidas ei tuleks treenida, EE ajakirjanikud häid ideid süžeekatest artikliteks. 8)
TEEMAGA SEONDUVALT ÜKS TÄHTIS TEADAANNE TARTU MARATONILE 2017 END KIRJA PANNUD SUUSASÕPRADELE!
Teadaande ja juhised, kuidas tegutseda leiate üle-eelmise blogiartikli alt.

Lugupidamisega

B & I Õigusbüroo
Teie esindaja ja partner õigusasjades
Roosikrantsi Ärikeskus
Ivo Oberschneider
jurist

 
At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

Kumb laskumine algajale keerulisem on: kas püksisäär või enne Tehvandi tõusu?
Püksisäärt olen sõitnud, tean mida oodata, Tehvandi laskumisele/tõusule pole sattunud.

 
At 13:21, Anonymous Anonüümne said...

Ivo, miks Sa seda si..a siia järjepidevalt üles topid.
Ole ometi niipalju mees ja anna oma telefoni number, paljud sooviksid mehejuttu rääkida.

 
At 13:28, Anonymous Risto Mehine said...

http://sport.postimees.ee/4015335/video-jaak-mae-naeitab-ette-kuidas-laebida-otepaeae-mk-etapi-raske-rada

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Mis on herr Ülemrätsepa tegelik nimi?

 
At 14:56, Anonymous Anonüümne said...

Mulle järeldub video analüüsist, et Priit pani Püksisääre laskumise lõpuosas külili. Toimetades on see lõik loomulikult kriitilisest punktist alates välja võetud. Üldiselt tubli töö Priidult. Tänud vaeva nägemise eest. Peab ütlema, et see video oli huvitavam kui jutt. Aga see selleks, see on sissejuhatus.

Nagu 12:39 näeme maksab 6 km rada 1500 + ca 1800 vedu ehk 550 per km. Seega täispikkuses rada maksab 35200€ + palgad. Täna läheb osavõtutasudest 25€ adminnile, seega 3000 osaleja puhul peaks täisraja pikkus olema 3000*25+64*550+11*6*6*111=154154 ehk 55€ per osaleja. Juhul kui toimkond võtaks jalad kõhu alt välja ja teeks Tootsi moodi poolgi sellest, siis jääks veel ropult raha järgi ja kui lepiks elektrikutega kokku, et vajalikul hulgal särtsu saab, siis oleks ju lausa mäel. Poole distantsi jaoks oleks vaja ainult 5 korda rohkem lumemasinaid kui praegu oli kasutuses. Tehniliselt poleks isegi vaja hinda tõsta aga no oleme armulised. Eestis tuleb ikka sama palju otsa keevitada seega saaks huviliste käest 100€ stardimaksuga kõik ulud kuhjaga kaetud ja rõõmu jääks veel autode ostmiseks ülegi.

 
At 14:58, Anonymous Anonüümne said...

11*6*6*111 tähendas siis seda, et 11 meeskonda teevad 6 päeva rada 6 mehega a 111 € päev töötasudeks.

14:56

 
At 15:43, Anonymous Anonüümne said...

Suur Meister & Co on juba pretty excited ees ootavatest Ida-Euroopa ahvatlustest ja laevasõidust. :)

Petter Northug is ready for the weekend's World Cup in Estonian Otepää. Today was the squad presented, and Northug go sprint on Saturday.
Northug: It's absolutely brilliant. Estonia is closest to the road to the World Cup in Finland, so when I do not have such a long journey. We will also take the ferry from Tallinn to Helsinki for the World Cup.

- Is it exciting to take the ferry?

Northug: No, but I've been tasked to keep Emil Iversen away tax-free, candy and other temptations Eastern Europe has to offer, says a satisfied Northug.

Petter Northug is ready for the weekend's World Cup in Estonian Otepää.

 
At 15:48, Anonymous Anonüümne said...

Tarkpead, kust te metsadevahel rajategemiseks vee võtate?

Ja lume tootmiseks on ka piisavalt krõbedat külma vaja, vastasel juhul pole tootlikust.

 
At 17:19, Anonymous Anonüümne said...

Mae hormooni ka veel süstib?

 
At 17:19, Anonymous Anonüümne said...

Aga vaatame mis seal Arula kandis siis on - Peräjärv 7,1 ha
Kõlli järv 3,5 ha
Koljaku järv 4,1 ha
Arula tehisjärv 2,7 ha
Kääriku järv 19,8 ha
Pülme järv 6,4 ha
Tornijärv 13,3 ha
Lisaks veel Pühajärv 290,7 ha

Kui teha Otepää - Arula rada siis on neist küll ja veel. 1 km raja jaoks võib arvestada 1 ha järvepinda -10 cm

Vaja asjaajamist, et vee erikasutusload kätte saada ja maaomanikega kokkulepped väikeste ajutiste lumeküngaste tarbeks ning diislilumi tuleb.

 
At 17:26, Blogger Unknown said...

Kui nädalavahetusel tallinna suusamaraton kas keegi oskab kommenteerida millised on Kõrvemaa suusarajad. Kas on ohtlikke kurvidega laskumisi, jäiseid kohti?

 
At 17:55, Anonymous Ivo, jurist said...

Üks ilmaprognoos

Austusega
Ivo
teie esindaja ja partner õigusasjades

 
At 19:51, Anonymous Anonüümne said...

Tänud, hea videoreportaaz.
Mis pidamine Jaagul all oli?
P

 
At 20:51, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, P. Kahjuks Mae määret ei tea.

 
At 22:23, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Tehvandi tõus on kukepiss! Sealt peaks ikka iga endast lugupidav suusamees paaristõugetega üles kütma. Priit näita, et sa ei ole mingi lödipüks.

 
At 00:01, Blogger Ain Veemees said...

Hea töö Priidult, kahjuks on reaalsus palju hullem, aga video oli tiptop! Terv Ain

 
At 00:24, Anonymous M. Rahmak said...

Isik, kes kirjeldab ennast selles e-keskkonnas nimega Ivo Oberschneider - Teie suhtes on Lõuna Prefektuur alustanud Eesti Advokatuuri kaebuse alusel menetluse. Palun vabatahtlikult ilmuda esimesel võimalusel Lõuna Prefektuuri (Riia 132, 50096 Tartu , tel. 612 3000, Uurija Rahmak). Teie suhtes on väljastatud Euroopa Vahistamisorder.

 
At 01:46, Anonymous Anonüümne said...

Hea uurija Rahmak!
Kahjuks ei saa kutse vastu võtta - olen praegu kiire MBO nõustamisega Israelis. Siinne maa teatavasti ei anna USA-legi kedagi välja. Ammugi siis Eestile.
Teie aga kas olete end Tartu maratonile kirja pannud? Ei ole? Veel saate.
(Ja sõitke siis täie raha eest! Kuuldavasti olevat seal teatavaid uuendusi)
I.

 
At 08:49, Anonymous Anonüümne said...

Kas keegi on raha tagasi küsinud ja saanud?

Kas operaator PP ja korraldaja IK sõidavad koos läbi ka selle teise 5 km ringi?

 
At 09:04, Anonymous Anonüümne said...

Saa aru, Ivo

 
At 09:06, Anonymous Anonüümne said...

08:49, küsige parem, kas Tartus on saali, mis mahutaks 4000 inimest?
Muide, Surnumeri on fantastiline. Laip ei lähe põhja, vaid jääb pinnale hulpima. Aga teil Tartus?

Ivo
Negev, Israel

 
At 09:17, Anonymous Anonüümne said...

Leia pildilt Ivo valge kaubik.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Sunset_in_the_Negev_Desert_near_Yeruham%2C_Israel.jpg

 
At 12:09, Blogger Priit Pullerits said...

Pühapäevase harrastajate MK-sõidu ametlik treening laupäeval kell 16.15-17.00.

Mitteametlik: laskumisteks tasub nõu küsida Aare Tammelt, kelle max-kiirus on olnud üle 210 km/h. Aare ütles mulle, et veerand tunniga saab põhiasjad selgeks ja paika. Et laskumistel saab võita ja kaotada kõvasti sekundeid. Vaadake videotki, kuidas Mae mul lihtsalt eest sõidab, eriti seal, kus on vaja veidigi tehnilisi oskusi.

 
At 12:41, Anonymous Anonüümne said...

Sirge laskumise peal võib 60 kmh sõita, aga katsu sa selle hoo pealt kurvi võtta või jäisel rajal jäljest välja astuda, vot seal panevad ka prod maokaid.

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

kuidas Mae mul lihtsalt eest sõidab,

Lihtne füüsika-rohkem on vaja putru süüa!
Igapäevaselt kõrvuti sprindirajal tiirutades on su treeningute maksimumkiirused konstantselt 20% minu omadest viletsamad (mul all libisemismäärdeta kriimuline mullasuusk, alati korralikult pidama määritud ).

 
At 14:00, Anonymous Anonüümne said...

Mae pani uisku

 
At 15:19, Anonymous Anonüümne said...

Blogipoeg esitab väljakutse.

https://www.facebook.com/estoloppet/videos/1449878235031815/

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Ühest päevalehest

"10 päeva pärast peaks toimuma Eesti suurim suusapidu, 44. Tartu maraton, kuid kõigi eelduste kohaselt jääb võistlus viimase nelja aasta jooksul kolmandat korda ära. Lund lihtsalt pole."

Lumeseis:
http://www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaatlused/sademed/

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

Mul arvuti diskreetsuse huvides heli ei mängi. Vaatasin blogipoja videot ja avastasin, et miski kala on kuival ja väänleb ekraanil ning hoiab suuskade abil ennast vaevu püsti. Huvitav on lihtsalt see, et miks peab enne sõitu mees suuski promoma? Võiks ju ikka nagu normaalne inimene kahel jalal seista ja mitte tuge otsida, treenitud inimene ikka. Teate nüüd käis küll seda videot vaadates kops üle maksa ja mis see siis olgu. Ei lähe sellise lödiga ühele rajale ja kõik. Võitku enne sõit ära kui hakkab oma suuski reklaamima! Igatahes jääb korraldaja mu karvasest osavõtutasust ilma. Palju õnne! Õppige ikka ürituse promomine esmalt ära. Kaamera võtke selleks otstarbeks nii, et pilt oleks värviline ja terav ning heli selge. Ahh koonerdavad raip, sihuke koonerdamine ei ole lihtsalt ilus silmale vaadata. Omaette võite seal seda vaadata aga rahvale ärge küll seda jama promoge.

 
At 16:14, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits

Kas Tartu Maraton toimub. Olete viimse paari päeva jooksul, võib-olla ka varem postitanud rea fotosid, millelt võiks järeldada, et Otepää suusamaraton 26.02.2017. a toimub. Mul on alust arvata, et olete varjanud olulisi asjaolusid, esitanud teavet tendentslikult. Luues tegelikkusest lahkneva pildi maratoni toimumiskohas valitsevatest lumeoludest. Faktide ja asjaolude tõene ja täielik esitamine on teie kui professionaalse ajakirjaniku kohus. Teie tegevuses (tegevusetuses) võib olla embezzlement ja grand larceny tunnuseid. Teadaolevalt olete seotud lepingulise suhtega maratoni korraldajatega. Suhte tõelist olemust ja eesmärki te ei ole avanud. Minu klientide huvide kahjustamise korral on mul volitused teie vastu hagi esitamiseks. Hagijana on mul õigus valida asja arutamise kohus. Selleks on Las Vegase Föderaalkohus, 200 Lewis Ave, Las Vegas, NV 89101, USA.
Palun teatage, et olete teate kätte saanud.

Lugupidamisega
Ivo Oberschneider

 
At 16:24, Anonymous Anonüümne said...

Tuleb vaikselt nagu varas öösi...

 
At 16:27, Anonymous Anonüümne said...

No vot on tase!
" Hagijana on mul õigus valida..."
Koeral pole mingeid õigusi valimiseks!

"Hageja on tsiviilmenetluses isik, kes esitab kohtusse hagi."
Esimest korda loen, et jahikoer kavatseb minna kohtusse.

 
At 16:33, Anonymous Tehniline delegaat said...

Priit, kas IK laenas sinult pardakaamerat oma raja tutvustavaks videoks?
Ons jää hakanud murenema viimati?
Tal polnud küll eessõitjat, kuid ilm oli täpselt sama ilus valitud.

Kui nüüd veelgi sportlikumaks minna, siis:
____________________________PP IK
Ilm__________________________1.....1
Eessõitja_____________________1.....0
Edasine vajab lugejate abi:
Pildi kvaliteet
Heli (kõne) kvaliteet
Kommentaari asjakohasus
Raja kvaliteet
Stiilipunktid (tehniline sooritus)
Stiilipunktid (kaunidus)
Varustus
Kindlasti veel midagi ???

 
At 16:41, Blogger Priit Pullerits said...

Las Vegas on lahe! Hea valik. Utah ei ole sealt üldsegi kaugel.

Tänases Õhtulehes on spordikülgedel üle pooleteise külje lugulaulu, et vaja on 15 miljonit ja siis toimub Tartu maraton iga talv. Johhaidii - 15 miljonit mingi ajutise lume tegemiseks raha huugama panna!!!! Mõnel mehel ikka katus täiega sõidab. Minge teenige sellest 15st kolmandikki, niiviisi jutuga, et suur talvine laulupidu ja muu säärase retoorikaga pole küll ilus avalikkusega manipuleerida. Olen kindlalt seesuguse arulageda rahakulutuse vastu. Selleks, et lund toota, on ka kraade vaja - vaadaku kõigepealt ikka külmapügalaid. Asi pole ainult lume vähesuses, asi on ka selles, et lume tootmiseks paslikke päevi jääb järjest vähemaks.

Lume kui sellise vägisi tootmine meie laiuskraadidel on arulage ja sõge. Tark on leppida asjade loomuliku käiguga: on lumi, tuleb maraton, ei ole lund, ei tule maratoni. Ei maksa ennast kõikvõimsaks pidama hakata, et paneme jõed teistpidi voolama ja katame Eestimaa vägisi lumega. Austagem loodust!!!

 
At 16:54, Anonymous Anonüümne said...

Priit võiks keerata kaamera teisipidi, et nägu oleks näha nagu Suvesangarite Coopi kaupluste mängus. Usu mind, ehe emotsioon ekraanil suures plaanis töötab alati. Eriti järskudel laskumistel.

Teet

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

Suur Mõõduvõtt siis see aasta 34 km. Kui imet ei juhtu.

 
At 17:33, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 18:01, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits!

Postimehega tehti leping kommunikatsioonitegevusteks. Teie ülesanne oli maraton rahvale maha müüa. Ajakirjanik Pullerits - kellele musta valgeks rääkimine ei valmista raskust - mida teeb selle asemel? Kirjutab, et maraton on jama ja selline asi meie kliimas pole mõttekas. Kui see pole lepingu eesmärgile vastutöötamine, mis see siis on?

 
At 18:34, Anonymous Einari, Kärkna said...

Hea Ivo! Kas lühikese ringi Tartu Maratonile keelavat kohtutõkendit saaks panna?
Shalom!

 
At 18:56, Anonymous Anonüümne said...

Tõesti IK on teinud hea materjali valmis. Üldiselt oli kõik ok. Kärpeid ei olnud. Siit lisapunkt IK-le. Klassikastiili ignoreerimise eest aga miinuspunkt. Raja kvaliteet selgub kahjuks viimasel hetkel. Praegu olid valdav - oih mingi aed, vastusõit, ettevaatust, toome lund juurde, praegu järsk, nii ei tohi jne. Igatahes mul hakkas rajal pea ringi käima. Suusastaadionilt sõita 3korda ringi jooksul läbi ajab ka igasuguse ringi lugemise sassi. Viimased saavad esimestelt 2 ringiga sisse. Ei tea kuidas seda klaarima hakatakse. Loodame tehnika kõikvõimsusesse.

 
At 20:50, Anonymous Anonüümne said...

Tänahommikune Sõnumileht:

"..kõigi eelduste kohaselt jääb võistlus viimase nelja aasta jooksul kolmandat korda ära"

Aga IK tormas täna "rind kaameraga ees" rajale:

https://www.tartumaraton.ee/et/uudised/2017/02/16/

"Ehk siis pikemal distantsil läbitakse kuuekilomeetrist ringi viiel ja lühemal kahel korral (lisaks sõidetakse mõlema distantsi puhul lõppu üks neljakilomeetrine lisaring"

Suusahundid, võhmamehed ja -naised, mis arvate sellest tiirutamisest?

 
At 20:54, Anonymous Anonüümne said...

Üritus kahepäevane, majutajad-toitlustajad hüüavad hurraa!

 
At 20:55, Anonymous Anonüümne said...

Tartu Maraton Mini

 
At 21:12, Anonymous Kärna Ärni said...

PP maailmakarikaraja video on ülikõva, paneb senistele kivikõrbe omadele pika puuga.

Pühapäeva hommikul Tehvandi tõusule blogiperemehele ja -pojale kaasa elama!

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

Et siis Kanal 2 näitab MK ülekandeid, huvitav.

 
At 23:29, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP ka?

 
At 08:01, Blogger Priit Pullerits said...

Üllatav, aga minu Otepää MK-etapi raja tutvustamise videol on juba rohkem vaatajaid kui eelmise pühapeva Alutaguse maratoni videol.

 
At 08:54, Anonymous Anonüümne said...

IK video vaatajate arv 1700+

https://www.youtube.com/watch?v=qZSSury0JUc

 
At 09:07, Anonymous Anonüümne said...

sest teie videot Priit promoti suurelt siin blogis, facebookis vist ja eriti suurelt Postimehes..koos suurte bänneritega.

 
At 14:31, Blogger LCc 03 said...

yeezy boost 350
chrome hearts
kobe sneakers
adidas ultra boost
atlanta falcons jersey
kobe basketball shoes
adidas nmd online
adidas yeezy boost
michael kors factory outlet
skechers shoes

 
At 09:54, Blogger raybanoutlet001 said...

los angeles lakers jerseys
minnesota vikings jerseys
michael kors handbags wholesale
armani exchange outlet
nike tn pas cher
carolina jerseys
raiders jerseys
cheap nfl jerseys wholesale
ralph lauren outlet online
valentino shoes
2017.3.29

 
At 05:53, Blogger 郑佳颖 said...

jordan shoes
yeezy
adidas store
timberland shoes
air jordan shoes
kobe basketball shoes
air jordans
kobe basketball shoes
cartier bracelet
curry 2

 
At 06:26, Blogger raybanoutlet001 said...

replica watches
jordan shoes
nike blazer
valentino outlet
coach outlet online
air jordan uk
michael kors handbags
michael kors uk
michael kors handbags outlet
ugg boots
2017.8.26

 
At 11:30, Blogger raybanoutlet001 said...

nike outlet store
cheap ray ban sunglasses
nhl jerseys wholesale
ralph lauren outlet
miami dolphins jerseys
saints jerseys
coach outlet
cheap oakley sunglasses
carolina jerseys
ray ban sunglasses

 

Postita kommentaar

<< Esileht