neljapäev, veebruar 02, 2017

Pullerits: Kuidas Team Haanja liige kaotas klassikasõidus Vahur Teppanile?

Karel Tammjärv (fotol vasakul), Team Haanja liige, vaevalt teadis, kelle kõrvale ta oma Toyota Avensise, katuseboks peal ning kirjad «Toetame tippsuusatajaid» külgedel ja taga, Tartu lähistel Lähte kooli ja spordihoone kõrval pahaaimamatult parkis. Aga seal see seisis, üle viie meetri pikk ja peaaegu keskmise mehe kõrgune «ameeriklane», mootorimaht maskuliinsed 3800 kuupsentimeetrit. Kui keegi jätkuvalt arvab, et ma oma autoga spordivõistlustel ei käi, siis mõelgu kiiremas korras ümber – muidu eksib rängalt. Olen ihuüksi kasutanud maasturit veelgi pikemaks reisiks, 735-kilomeetriseks teekonnaks Las Vegasest Moabi ja pelgalt selleks, et minna sinna maastikurattaga sõitma.

Aga see, kuhu autot parkida, osutus tühiasjaks võrreldes sellega, mis Tammjärve eilsel, kolmapäevasel Lemeksi suusatalve kolmandal etapil Lähte 1,3 km pikkusel kunstlumeringil ees ootas.

Eelmine klassikasõit Lemeksi sarjas nädal varem jäi mul kaasa tegemata, sest olin eelmisel õhtul kiilasjääl suvel rangluumurru saanud küljele kukkunud ega tahtnud jäisel ja kõval rajal hakata tarbetult riskima. Kuid võistlusstarte on hädasti vaja. Olin teisipäeva õhtul kell 22.40 saatnud Jaak Maele (fotol ülal) tema läkitatud Otepää MK-etapi stardikutse peale sõnumi: «Tere, Jaak, tuleb ikka tulla, kui kutse jõus ja vabu kohti veel jagub.» Mae vastas selle peale seitse minutit hiljem: «Jagub ikka ja olen arvestanud, head harjutamist ning pea meeles, et mõisa peale sõit ei käi.» Mille peale omakorda teatasin: «Jah, seekord ei lähe sõit kohe kindlasti mitte mõisa peale, aga kõige viimaseks ei taha ka jääda.»

Vahur Teppan oli mõned päevad varem kutsunud mu Suusavendade hooldemajas (mis peagi saab SuusaAkadeemia majaks koos Limpa suusakooli ja Fischer racing centeriga) seinale kinnitatud võistluskalendri ette ning öelnud, et näe, siin ja siin ja siin pean kindlasti enne Otepää MK-etappi kaasa tegema. Esimene võistlus, millele ta näpuga osutas, oli Lemeksi sarja kolmas etapp Lähtel, kus minu vanuseklassis oli kavas kolm ringi ehk 3,9 km klassikatehnikas.

Jaanus Kunts (parempoolsel fotol paremal) Suusavendade meeskonnast tõmbas päeval kella kolme ajal mu elukogenud Fischeritele pidamiseks kliistri alla – ai, mulle ei meeldi see, esiteks määrib ja teiseks ei ole ma oma mälu järgi peaaegu kunagi kliistriga õiget pidamist kätte saanud – ning seejärel sõitsin oma «ameeriklasega» varakult Lähtele, et päevavalges rajale jõuda ning korralikus, segipööramata jäljes sõita saada. Tegin kaks ringi soojenduseks, kokku tosin minutit, siis ajasin Björn Daehlie dressi maha ning läksin Jaak Teppani märguande peale teele.

Mis seal salata, ega häälestust olnud. Sest ei osanud midagi loota ega arvata. Kuidas seda saanukski teha, kui viimatine võistlus (kui mitte arvestada Lemeksi avaetapi sprinti, mida on raske minu eas võistluseks nimetada) oli... oeh, ma ei mäletagi, millal. Lisaks on 3,9 km distants, mis pole sprint ega ammugi mitte maraton. Tunnistan, et keeruline oli õiget tempot valida. Seetõttu alustasin rahulikult.

Lähte rada (fotol vasakul ja alla paremal) ümber väikse järvesilma on omapärane. Esmalt sõidad mäest alla ja siis sõidad mäest üles. Lõpuks vaatlustorni juures järsk 180-kraadine tagasipööre ja kõik uuesti. Mäest alla jooksid suusad kenasti, kliister ei seganud. Üles saamiseks tuli sammu ja kehaasendit ja sammutihedust aga vähese võistluskogemuse tõttu pidevalt proovida ja sättida. Üldiselt lähtusin taktikast, et ennast hingetuks sõitma ei hakka, mida kinnitab ka see, et esimese ringi kõige raskemat, käärsammul võetavat tõusuosa läbides leidsin aega ka ühe raja kõrval tatsanud mehega muljeid ja repliike vahetada.

Kui kolm ringi tehtud sai, läksin autos istunud ajavõtukohtuniku Jaak Teppani käest uurima, mis ajaks tuli. Ta ütles, et 13.01. Võtsin teadmiseks, aga ei osanud sest midagi arvata. Kui teadustajana tegutsenud Vahur Teppan nägi, et käisin tema vanema vennaga midagi arutamas, pakkus ta, et küllap käisin protesti esitamas, ja tuletas meelde, et protesti esitamine maksab 30 eurot, ning oletas, et kuna mul on nagunii esitada viis protesti, siis see maksab 150 eurot, lisades, et seni ei ole Tartu suusasarjades kunagi ühtegi protesti rahuldatud. Selle ülestunnistuse peale kostsin omakorda, et kindlasti on siin tubli tööpõld uurivale ajakirjandusele.

Pärast võistlust sõitsin veel kaheksa ringi ja leidsin raja ääres, muide, ka tehnikakontrolli. Vahur Teppan samal ajal muudkui kommenteeris. Seda imelisem, et meeste arvestuses – neil oli kavas viis ringi ehk 6,5 km – suutis ta sellest hoolimata edestada Team Haanja liiget Tammjärve (kes sel võistlusel esines küll Tartu Suusaklubi all; fotol vasakul), ja seda tervelt kümne sekundiga.

Sain oma vanuseklassis viienda koha. Neljas koht (Leho Laidver) jäi minu ette ja kuues koht (Aivar Veri) minu järele kolme ja poole sekundiga. Vaatasin, et sõitsin samas tempos, nagu noorema mehena viis ringi läbinud endine tipptriatleet Ain-Alar Juhanson. Esimese stardi kohta polegi seega kõige hullem.

Foto 1: Karel Tammjärv 2012. aastal Otepää MK-etapil Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Jaak Mae mullu novembris Otepää MK-etapi pressiüritusel. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 3: Jaanus Kunts (paremal) ja Kristjan Oolo uurimas Priit Pulleritsu klassikasuuski 2011. aasta talvel. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 4: Lähte suusaradade katmine kunstlumega. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 5: Lähte suusarajad, taamal vaatlustorn. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 6: Karel Tammjärv 2012. aastal Otepää MK-etapil Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix

70 Kommentaarid:

At 12:34, Anonymous Anonüümne said...

Ja kuidas küsimus jäigi jälle õhku. Ülevaade oli nagu sihitult kaameraga pilti otsival operaatoril. Selle eest objektiivne, ilma liialdusteta. Mõnikord mõtlen selliseid sihituid artikleid lugedes, et kas ajakirjanikul on jälle stress ja ta üritab maandada pingeid artiklit tuimalt kirjutades. Eks igal ühel oma meetod. Mõni kustuv staar lakub, teine kulutab tunde treeningule ja kolmas kribab lihtsalt ümargust mulli. Ajakirjandus on ikka noorte teravate meeste ala. Nende ala, kes suudavad ikka M klassis tegutseda. + klassi meestele on rohkem rubriigid nagu prillitoos või targu talita.

 
At 13:55, Blogger Andres P said...

Tõesti, aga kuidas siis? Kindlasti oleks Karel'il olnud aega oma elu kohata paar sõna öelda, kasvõi suusakooli läbiviimise ajal.
Uuriv töö jäi seekord küll tegemata.

 
At 15:35, Anonymous Anonüümne said...

Kui ka Tammjärv vähe nalja tegi, oleks pidanud Teppanile, kes juba aastaid olnud puhas amatöör, ikka täiesti mängeldes ja naerulsui ära tegema.
Mis toimub, mehed?

Selgitus algallikast oleks siinkohal kindlasti väga teretulnud.
Sest praegu on spordisõbrad päris mures.

 
At 16:13, Blogger Priit Pullerits said...

Rahva pealekäimisel tegin siis reporteritööd ja küsisin võitjalt, mis nõksuga ta Team Haanja esindajale pähe tegi.

Siin on need põhjused, nagu ta mulle tunnistas:

ta sõitis ühe ringi vähem;
ta sõitis kurvis uisku;
ta vend oli ajavõtu pealik;
Jaanus Kunts tegi talle väga head suusad.

Lisaks juhtis võitja mu tähelepanu sellele, et M40+ klassi kiireim Allar Kivil kaotas Tammjärvele vaid 11 sekundit.

Midagi pole öelda: Eesti harrastus- ja amatöörsuusatamise tase on ikka hirmkõva.

 
At 16:53, Anonymous Anonüümne said...

Kuidagi palju tähevigu on hakanud esinema viimasel ajal PP tekstides. Millest see tuleb? Kas tahate ka moodne ja kiire olla ning nii lipsavadki näpud valedele klahvidele? Käesolevas sissekandes haaras silm kolm sellist viga, eelmises oli üks vähemalt.

KK

 
At 17:07, Blogger Priit Pullerits said...

Tänan tähelepanu juhtimast, KK. Parandasin vead ära.

 
At 17:12, Anonymous Kirglik suusamees said...

Priit, seda võib muidugi ka sinu sõnadega öelda:
"Eesti harrastus- ja amatöörsuusatamise tase on ikka hirmkõva."

Ausam oleks siiski: Eesti tippsuusatamise tase on ikka sitt praegu.
Nii kurb kui mul seda vana suusahundina ka öelda on...

 
At 17:37, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, see oleneb vaatepunktist, vana suusahunt. Püüdsin kehva mängu juures lihtsalt head nägu teha. Aga ega realiste sellega ära peta muidugi.

 
At 19:09, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits!
Dubai tuuril lõi Astana ridades sõitev ukrainlane tuuri liidrile Marcel Kittelil näo veriseks! See müüb! Kiirustage!

 
At 19:21, Anonymous Anonüümne said...

See, et Tammjärv kaotas Teppanile ja võitis napilt Allar Kivilit, see tõestab seda, et Eesti tippsuusatamise tase on nõrk, tõestab ka seda, et amatööride tase on tugev ning tõestab ka seda, et maailma absoluutne tipp pole väga palju tugevamaks muutunud võrreldes AV, JM ja KŠ aegadega võrreldes. Need kes sõidavad toppamatööridega võrdselt, need pole kunagi MK punktidele ju pretendeerinud.

Eesti amatööride tase on kõva muidugi, ilmselt palju kõvem kui Sloveenias. Sloveenias on tugev spordisüsteem, sellised mehed kes meil amatööridena paugutavad, need on seal riigis tänu tugevale süsteemile lihtsalt suuremas mängus sees. Nigel Eesti spordisüsteem ongi põhjuseks, miks amatööride tase on kõva. Kui ma ei eksi siis paari aasta eest tuli Tartu Rattarallil ka puhas amatöör medalile, äkki oli Henno Puu.

Vaevalt need Eesti sportlased geneetiliselt kehvemad on kui Sloveenias näiteks. Lihtsalt meil on kole palju neid raisku läinud sportlaseid. Aga kuna nendel raisku läinud sportlastel on spordipisik sees, siis see amatööride tase seetõttu ongi suht kõva.

 
At 19:27, Anonymous M said...

"«Võtan nüüd päev korraga ja proovin esimestega sammu pidada, et viimaseks pühapäevaseks raskemaks temposõidu päevaks konkurentsis püsida. Kui see õnnestub, siis võib siit ka arvestatav tulemus tulla, kuid lihtne see konkurentsis püsimine olema ei saa, sest see on ootamatu velotuur, kus puhub nii tuult ja on ka vihma. Nagu ma juba ütlesin, sobib Besseges rohkem sprinteritele ja lisaks pidin ma juba eile oma tiimi ässa Alexander Kristoffi aitama ja sõidu alg- ja lõppfaasis punti tirima."
-- Besseges velotuuril (kus see on?) 1. etapil 50-ndana lõpetanud Rein Taaramäe. Päev varem lubas tuuri kinni panna. Nüüd on juttu sugenenud teisi noote. Aga müüb! Postimees haarab lennult. Samas ei tunne keegi huvi, millised on Eesti parima profiratturi Tanel Kangerti plaanid pea algavaks Abu Dhabi Tour-iks. Kas Jebel Hafeedil tuleb taas võit?

 
At 19:31, Anonymous Martin said...

Vittorio Brumotti! Kõigil vaadata!

 
At 20:29, Anonymous Risto Mehine said...

http://sport.postimees.ee/4001863/foto-tippratturite-vahel-laeks-soidu-ajal-loeoemaks

 
At 00:16, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin hr Pulleritsu artiklit, kus ta nõuab Sildarule raha. Eesti spordis on asjad ikka totaalselt psses, sellisest maailma vaieldamatult ühe hõredama konkurentsiga ala medalitest tehakse selline haip. Naiste konkurentsis on sisuliselt igale osalejale medal! Ainult spordivõhikud ja pealuskaudsed inimesed suudavad sellest niimoodi vaimustuda. Muidugi spordiajakirjanikud ja funktsionäärid ka sest lõpuks ometi on millestki kirjutada ja võimalik raha küsida. Miks peaks riik oma ahtakest rahakotist tüdrukut veel rohkem toetama?

 
At 00:26, Anonymous Anonüümne said...

Täna, reedel saab veel soodsalt Suurele Mõõduvõtule kirja panna.

https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16473766_1304814029541073_6789275983346724773_n.jpg?oh=1f19099df81db8bb00b5dcd5404a0b6d&oe=59128E74

Kolhoosil on jäänud eelmine suvi hein tegemata?

 
At 00:41, Anonymous Anonüümne said...

00:26, kuna sa jutu põllumajandusele juba viisid, siis vaevalt sul selle vastu midagi saab olla, kui samal teemal jätkata.

Kuule, lammas, regamise aega pikendati 20. veebruarini. Enne määgima hakkamist oleks väga abiks, kui konsumeerida ka mõni asjakohane dokument!

 
At 01:01, Anonymous Vello said...

Tänane lugu on nagu seakusi.

 
At 01:45, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, mida PP stardikeelu kaebekirja peale kõrged TM asjapulgad ka vastasid?
Või on see saladus?

 
At 07:26, Blogger Priit Pullerits said...

Lükkasid selle enda õlult ära. No keegi ei tahs ju teise mehe, IK kokkukeeratud jama eest vastutamist endale võtta. Nii nad ütlesidki, et Kelk tegi, Kelk ka vastutab.

 
At 07:41, Anonymous Anonüümne said...

See on see häda, kui tippsportlased mõnele harrastajate võistlusele tulevad. Suuski tavaliselt määrida ei viitsi, võetakse üritust hea tempotrennina - aga pärast protokolli vaadates taovad kõik endale vastu rinda - vaata, kui kõvasti panin, nii vähe kaotasin! Praeguste ilmade juures võib määritud ja määrimata (st pulber vs ilma floorita parakas) suusa vahe päris suur olla.

 
At 09:29, Anonymous Roberto said...

Hr Pullerits kas planeerite preili Sildaruga Rebast teha? Arvetades ,et tüdruk on alles 14, oleks see hea investeering nii 5-6 aastaks?

 
At 10:43, Anonymous Roberto said...

Hr Pullerits, kas te ei peaks kirjutama midagi positiivset homodest ja multikultuurist, et vältida "Postimehest" kinga saamist?

 
At 10:46, Anonymous Anonüümne said...

Wordloppet on FB-s eilsele TM-i uudisele päris paljulubava kokkuvõtte kirjutanud:
--
Also Tartu Maraton​ has not an easy life in 2017. Snow is still missing, but a layer of ice helps the organizers covering the tracks with artificial snow. But we still need some cm of natural snow.
--
Kõlab nagu tehakse hoolega kunstlund ja vaja lihtsalt paari sentimeetrit värsket lund peale :) Kes see ikka uudist lahti klikib ja kogu teksti loeb...

 
At 11:14, Anonymous Edgar said...

To 10.46 Pulleritsul on sellest uudisest poogen, teda niikuinii starti ei lubata.

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

11:44 - rahu, kuuldavasti plaanitakse ühisrahastust, et PP osalustasu kokku koguda (PP-d teatavasti oma raha eest starti ikka lubatakse).

 
At 11:37, Blogger Priit Pullerits said...

Selline konkreetne küsimus: kas homme, laupäeval, on Tartus huvilisi, kes tahaks hommikupoolikul nii umbes kl 10 ajal Otepääle ca 2 tunniks suusatama sõita?

 
At 12:58, Anonymous Anonüümne said...

Mis värk? Vaatan, et Tammsaare Teelt Otepääle on Google Mapsis tasuline lõik (räme nali jänkidelt). Üks ots autoga Otepääle ei maksa isegi ameeriklasega üle 5€ ja tagasi samapalju. Kas nüüd ongi nii, et palgakärbe ja seega tuleb hobidele eelarve piirang panna, keegi äkki aitab 5€ kokku hoida?

 
At 13:00, Anonymous Hjalmar said...

Kas teie või minu autoga?

 
At 13:29, Anonymous Anonüümne said...

Peakaamera kaasa!?

 
At 14:06, Blogger Priit Pullerits said...

Peakaamera lahkus Eestist.
Auto töökorras.

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Täna hommikul hõigati riigiraadios välja, et viimane päev on 70 euriga maratonile kirja panna. Homme 110 eur.

Eile tuli kodulehele uudis, et varuvariandi muutuvad konkreetsemaks ja 70-ga saab registreerida 20. veebruarini.

https://www.tartumaraton.ee/et/uudised/2017/02/02/

Ilus ümmargune jutuke.

 
At 15:43, Anonymous Hjalmar said...

Mul on töökorras „sakslane“, nagu õigel eesti mehel olema peab – universaalkerega VW Passat (1998a; läbisõit 189 000km; 1,9 TDI; hästi hoitud, kasutus: peamiselt pühapäeviti kirikusse ja mõned sutsakad peale; talviti pukkidel, viimasel ajal pole enam tõstnud – pole talvegi enam).
Iseenesest 2 tundi MK rajal on minu jaoks võrdlemisi kurnav, aga olen ka sitem suusamees kui PP, kuid, mehed, kas maratoni raja algusosa on sõidetav?

 
At 16:10, Anonymous Elmar, kabemeister. said...

Kuulge Hjalmar või kuidas teie nimi nüüd oligi! Ärge tehke nalja eks! Ajakirjaniku härra reputatsioon sellisesse kurgikärusse küll istuda ei luba!

 
At 17:24, Anonymous Anonüümne said...

Tubli üritus Hjalmar! Samas omast kogemusest tean rääkida, et kui pakkuda endast tunduvalt tugevamal positsioonil olevale inimesele kasvõi lühikest sõitu raha lunimise üritusele rahandusministeeriumisse, suures universaalkerega autos (ls 300 000 + km) mis on kahe masina vahele jäänud, kindlustuse poolt maha kantud ja usinate garaazipoiste poolt järelturul ülesvuntsitud ja heausksele lollile maha parseldatud ning kui isegi endine omanik on siiralt imestunud, et see masin veel sõidab, siis sujuvalt öeldakse, et oi ma ikka tulen oma autoga. Isegi politseinikud imestasid kord, et kuidas sellise autoga õnnestub linnas rämedalt 20+ km/h kiirust ületada ja piirdusid suulise hoiatusega ning telefoninumbri kontrolliga. Arvan, et pigem jah võta oma kummilindist kanna klambriga puusuusad ning pillirookepid ning proovi Priidu autosse vaikselt see kola suruda. Vast pakub küüti :)

 
At 17:25, Anonymous Anonüümne said...

Põhimõtteliselt pole meie meestele ESLi vajagi. Avala hingega Vene suusaliidu taustajõud teevad seda, mida Eesti suusamees vajab - prits välja ja suts. Ehk Välbe koos kamraadidega määrisid meie atleetide suusad kah ära. Kurat, vanduma ajab!

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/haiguse-alistanud-marko-kilp-soitis-ennastuletavalt?id=77125236

 
At 17:37, Anonymous Hjalmar said...

Oi-oi, mehed, prioriteedid paika, auto olgu pealegi aus, aga suusad on uued Fischeri Speedmax Classic'ud, need jäigema paindega. Löön pidamisala maha kinni mis mürin.

 
At 18:02, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Hjalmar sellise varustusega võiksite noppida maailma karika punkte. Usun , et suusa taha küll asi ei peaks jääma,kui vähegi määret alla panete.

 
At 18:30, Anonymous Anonüümne said...

No ma ei tea Hjalmar, et kui sul kaalu juba nii palju on, et jäigad suusad mürinal luume kinni kiilud, siis on oht, et Ajakirjanikuhärra auto vedrud ei pea sellele koormusele lihtsalt vastu. Kindlasti tuleb sellisel juhul krõbe lisaarve 5€-le. Ameeriklaste remont on Eestis kallis ja ega siin pole need mudelid, mida ülekaalulistele jänkidele pakutakse vaid nende kilutopsiplekist mulaaž.

 
At 20:27, Anonymous Martin said...

Algus vandusite ustavust Marxi ja Lenini õpetusele, kirjutasite arenenud sotsialismi täielikust ja lõplikust võidust, LAV apartheidirežiimi kokkuvarisemisest jne.
Siis ülistasite kapitalismi, Ameerika elulaadi, tarbimisühiskonda, "valge mehe" üleoleku ideoloogiat, tugevama kultust jm Läänest sissevoogavaid uusi suundi.
Saatuse irooniana olete nüüd ise olukorras, kus koondamised viskavad ajakirjaniku tänavale.
Kas selles ei ole saatuse irooniat? Lauda ilfjapetrovilikku situatsioonikoomikat?

 
At 21:57, Anonymous Edgar said...

Martin poiss pea hoogu, keegi ei viska tänavale ajakirjanikku, kes laulab oma leivaisa laulu. Ülistab homoideaale, idealiseerib musta rassi ja multikultuuri. Tembeldab neid kes selle kõigega nõus ei ole fašistiks, rassistiks ja homofoobiks ning nüpeldab neid peremehe meeleheaks halastamatult ajalehe veergudel.

 
At 22:27, Anonymous Martin said...

Jah, Pullerits peab nüüd oma oma ustavust ja kasulikkust kahekordse püüdlikkusega tõestama. Töösoovijate järjekord tänaval on pikk.

Muide, kas Tanel Kangertist on kuulda? Kuidas tunne enne Abu Dhabi tuuri on?

 
At 23:27, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pullerits SEB panga reklaamis!. Koos boyfrendiga kontot avamas.

 
At 23:36, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, kas see olete teie või lihtsalt keegi teie teisik SEB panga gei-reklaamis?

 
At 23:41, Anonymous Anonüümne said...

Kas te olete peast veits nõder, 23:27?
No milleks selline möga!
Tehke lingamit oma boyfriendiga, rahustab maha.

 
At 23:45, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Ilus pilt 23.27! Ega asjata ei öelda, et üks pilt ütleb rohkem, kui 100 sõna

 
At 00:06, Anonymous Martin said...

Signatuurne punane kampsun, blondid seitlisse kammitud juuksed, intelligentsete raamidega prillid. Preppy look. Nagu noor gei-intellektuaal mõnest Ivy League prestiižikast kolledžist. Kas oleme tunnistajaks uue kohaliku tippmodelli ilmumisele?
Kas kampaaniat rahastab mõni Euroopa ühtekuuluvusfond?

 
At 00:43, Anonymous Anonüümne said...

"PP pole lödipüks"

"PP on karune vend. Kui PP ta juurest Tallinnast läb astus, vaatas PP talle laua tagant otsa ja mörises: noh, mida sul oma eksistentsi õigustuseks ütelda on?!
Ja PP vastas: tulin uurima, mitme looga ma sulle sees olen."
....
"Miks PP ikkagi lahti lasti?"
"PP oli meil klassikaline sulerüütel. Tema eelistus oli ikka paberile trükitud ajaleht. Tänapäeval meediakanalite piirid hägustuvad ja järjest rohkem tähelepanu nõuab elektrooniline meedia. Meie otsus MKga sündis just selles valguses. Aga spordiajakirjanikuna on PP kõva. Jõudu talle!" - LH

Allikas: EE&MJ

 
At 01:33, Anonymous Anonüümne said...

Mis blogi see üldse on?

 
At 08:05, Anonymous Anonüümne said...

Ei saada aru, millal tipptasemel lõpetada.
Käib see enamiku TH kohta.
Aga ka Kümmel. Ei pääsenud eile Soome MV finaali.

Kukkus jah. Aga võitluses, kus jõudu ei jagunud ja mitte PF esimese kahe hulgas. Ei olnud klassivahet positiivses võtmed, kuigi mitmed (sh Niskanen) põld stardiski.

Aeg otsad kokku tõmmata. See põlvkond on soss. Ilma aineteta ei tule ja aineid ei julge ega taha keegi võtta. Ja nii ongi hea.

Kogu raha panna 10-18 aastastele ning jätta ka järgmise aasta olümpiakäik isiklikule rahakotile. Kui pole võimalust 10 hulka sõita, ei peaks riik maksma. Joon on vahele vaja saada.

 
At 09:34, Anonymous Anonüümne said...

mis Tammjärv ise ütleb?
kah priit

 
At 11:59, Anonymous Anonüümne said...

Miks meie distantsisõitjad Pyeongchangis pole?

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2017/CC/3151/2017CC3151RL.pdf

TH-l oleks mõni MK punkt ära tulnud ja sokid ...

 
At 12:07, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pulleritsu on täna Nuustakul nähtud?

Kes tulevad harrastajate MK starti, keda näeme sellel tõusul?
https://www.owc.ee/et/2017/videod?video_id=5

Paberleheajakirjanik, teleajakirjanik, sõudja, kalur, ... Kes veel?

 
At 15:51, Anonymous Anonüümne said...

Lumeinfot tuleb?

 
At 17:45, Anonymous Anonüümne said...

Nonii.
Kümmel nähtud Soome meistrivõistlustel 15 km klassikadistantsil.
Kaotas võitjale 2.40.
Niskaneni polnud stardis.
Võimalik, et kaotas tulevasele MM medalimehele. Aga 2.40 15 kilomeetril Soome sõidul?
Õnne sponsoritele ja suusaliidule.

 
At 17:52, Anonymous Hjalmar said...

Kütusepump. Saatuse sõrm.

 
At 18:19, Anonymous laurik said...

Kommentaatorile 15:51: Lumeinfo tuleb ise teha.

rajainfo.ee - kommenteerige anonüümselt palju jõuate aga õige ja asjaliku info eest on ehk inimese ka tänulikud.

 
At 18:45, Anonymous Anonüümne said...

Hjalmar, kas tõesti jäid Priiduga tee peale? Tavaliselt kui kütusepump läheb siis ikka veel kuhugi välja veereb. Päris tee peale ei peaks jääma. Noh muidugi oleneb. Sai kah kunagi miski romu kütusepumba pärast kukil 99 km koju veetud. Arve oli karm. No aga pappi oli. Igaljuhul kui pump korralikult survet ei tekita siis 5+5€ Otepääl ära ei käi. Bääd lakk!

 
At 21:00, Anonymous Anonüümne said...

Miks ei ole Tartu Maraton enam kõlbulik Vasaloppeti stardigrupi saamiseks? Kelle tegemata töö see nüüd on.

 
At 21:09, Anonymous Anonüümne said...

21:00 - Pasaloppeti (loodetavasti ei riku nüüd ühe teise blogi treidmarki) korraldajad on isekad ja ükskõiksed irvitajad, sellistega pole midagi teha. Ja teine oluline fakt - TM 2016 ei toimunud.

 
At 00:09, Anonymous Vello, mälumänguharrastaja aastast 1981, Aravete said...

Mehed, kilba!
Tunne Pulleritsu:
1) Tartu meistrivõistlustel 800 m jooksus
2) Tartu-Otepää maratonil
3) Tähtvere ovaalil
4) Postimehe toimetuse trepil tööpostile joostes

 
At 00:27, Anonymous Anonüümne said...

Meie murdmaasuusa hetkeseis MK-l:

MK - 82.koht (sprindis 39.)
RR - 150. koht
KE - 151. koht

https://data.fis-ski.com/cross-country/cup-standings.html?suchen=true&export_standing=&suchcompetitorid=&suchseason=2017&suchgender=M&suchnation=&sector=CC&suchcup=WC&discipline=ALL&search=Search

 
At 01:05, Anonymous Martin, spordiimagoloogia tudeng said...

00:27,
Tanel Kangert on PCS edetabelis 57., Rein Taaramäe 209, kohal. See on neljakordne vahe. Eesti pressis on aga suhe vastupidi. Tulemused on teisejärgulised. Meediakuvand. Siin aga tööta lõugadega!

 
At 01:27, Anonymous Anonüümne said...

Alpe d'Huez TdF 2015

 
At 10:16, Anonymous Anonüümne said...

Postimehes pole Pullerits ainus, kellel on spordiblogi.


http://marianfitness.ee/kas-sixpack-vaarib-kuunlaid/

 
At 12:06, Anonymous Anonüümne said...

Milleks nartsissi bogi kui keegi ei kommentaari? Marian otsib meest?

 
At 12:33, Anonymous Inimhingede insenäär said...

No kui ikka väljakutsuvalt blogida, 12:06, küll siis saab kaa... kommenaari või teisegi. :)

 
At 13:12, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits ja Marian Võsumets käisid koos suusatamas kah?

 
At 15:13, Anonymous Anonüümne said...

Georgi-Rene on ju täitsa hunt lambanahas :)

 
At 11:26, Blogger Unknown said...

philadelphia eagles jerseys
pandora jewelry
cheap nike shoes sale
cheap nhl jerseys
miami heat jersey
abercrombie and fitch
cheap jordans
michael kors outlet store
michael kors handbags outlet
oakley sunglasses

 
At 09:56, Blogger raybanoutlet001 said...

cheap jordans
michael kors handbags
michael kors handbags
jimmy choo
cowboys jerseys
miami heat
michael kors outlet
under armour outlet
michael kors handbags online
moncler jackets
2017.3.29

 

Postita kommentaar

<< Esileht