pühapäev, veebruar 05, 2017

Pullerits: Kuidas ma paljastasin Otepää MK-etapi radade suure saladuse?

«Korrigeerida,» kirjutas Vahur Teppan heledale kleeppaberile, mille kinnitas mu klassika-Fischeritele, millega olin Lähtel Lemeksi suusatalve kolmandal etapil võistlemas käinud. Ent kuidagi jäid mu Fischerid Suusavendade hooldemajas (mis peagi saab SuusaAkadeemia majaks koos Limpa suusakooli ja Fischer racing centeriga) hooldajaile kahe silma vahele. Kui reedel pärast tööd suuskadele järele läksin, et nendega järgmise päeva hommikul Otepääle Tehvandi MK-radadele sõitma minna, olid need endiselt korrigeerimata. Teppan ajas siis asja ise joonde: pani kliistrile, mis polnud Lähte sõidust õieti kulunudki, mingit veidi tahkemat määret peale.

Eesmärk oli MK-etapi radadega tutvust teha (fotol paremal Püksisääre tõus ja laskumine). Ei saa ju nii, et ilmud igasuguse eriettevalmistuseta starti – ikka pead teadma, mis ees ootab. Olin peakorraldaja Jaak Maele, kui ta mind võistlema kutsus, avaldanud muret, et Püksisäär laskumine võib olla liiga kiire, eriti arvestades suvise rattasõidu rangluumurru psühholoogilist järelkaja. Too on lõik, mis vajas tingimata harjutamist. Eelmise päeva, reede õhtul läks isegi eelluure teele – jutt on Tartu maratoni esisaja piiril sõitjast –, kes raporteeris mulle pärast, et pidurdas esimestel kordadel all enne vasakkurvi end püsti ajades, sest kurv on kerge negatiivse kaldega ning jälg kiskus kohati paremale padrikusse. (Eelluuraja edastas ühtlasi, et (kuri)kuulsa, maalilise ja kiire Püksisääre laskumise sisekurvis paiknevas noores männikus on väga idülliline kergenduskoht. «Tasub meelde jätta,» ütles ta. «Kuigi... väliskurvi jäävasse võpsikusse on märgatavalt lihtsam sattuda.»)

Proovisin laupäeval Püksisääre laskumist (fotol vasakul) kuus korda: algul püsti, et hoogu maha saada; siis lõpus, enne vasakkurvi, jäljest vasakule välja astudes; ning neli korda jäljes laskudes. Soovitav on keha veidi vasakule kallutada ning jälgida, et parem suusk jäljest välja ei lipsaks. Probleeme polnud. Mõõtsin ära ka kogu laskumise pikkuse (mitte ülemise nuki pealt, vaid koos n-ö eellaskumisega veidi allpool sellest radade ristumise kohast, kus seisab kollane buldooser) – laskumine kestis minuti ja viis sekundit.

Positiivselt üllatas hämmastavalt tõhus pidamine, mille Teppan oli mu suuskade alla korrigeerinud. Tõusudest sain ilusasti jäljes üles, v.a Püksisääre tõus, mis on liiga järsk, nii et ei hakanud üritamagi. Tõsi, libisemine polnud kuigi lennukas, kuid kuulsin, et laupäeval oli üldse lipe vaevalisem kui reede õhtupoolikul.

Kui olin sõitnud juba rohkem kui poolteist tundi, liitus minuga ka eelmise päeva eelluuraja. Ta tundis, et tema treeningu-RCSid on tõusudel liiga hellad. Andsin talle oma Fischerid alla – hoopis teine lugu! Ütlesin siis, et mis ta jamab seal pealinnas, tulgu Tartu Suusavendade tiimi üle, saab ka suusad korralikult pidama. Eelluuraja sõnul pidasid mu Fischerid nagu kännu taga. Ainult ühest ei saanud ma aru: kui eelluuraja sai ilusasti jäljes üles minna, aga mina pidin tema suuskadega kõrval pehmes lumes kääri jooksma, siis mäe otsa jõudes ei saanud jätta küsitama: «Mees, miks sa hingeldad?» Olin selleks ajaks sõitnud rohkem kui tunni ja kolmveerandi, tarbinud selle aja peale tund aega tagasi ühe Squeezy väikese õllemaitselise geeli – aga põhjust õhku ahmida polnud mingit.

Nüüd siis tuleb see, mis on suur hästivarjatud saladus ja mille väljaütlemine võib paljud marru ajada: Tehvandi rajad pole midagi hullu võrreldes Tartu Tähtvere spordipargi sprindirajaga.

Enne kui asute vastupidist väitma, tehke endale teene ja kuulake mind ära.

Tehvandi radadel saab sõita. Seal on küll palju pikemad tõusud kui Tähtvere sprindiringil (fotol vasakul), aga neile järgnevad tasased-laugemad või vahelduvtõugetega läbitavad lõigud. Seega, vaheldust on rohkem, sõidurõõmu on rohkem. Laskumised on samuti pikad ja mõnusad. Sõitsin 2 tundi ja 21 minutit ning häda polnud midagi, võinuks vabalt edasi sõita, isegi joomata-söömata, nagu seni olin. (Aga laupäeva peab muud ka mahtuma peale suusatamise. Plaanis oli Maitsva Tartu ürituse raames restorani minna; plaan sai ka teostatud.) Aga katsuge te Tähtvere sprindiringil kahte tundigi vastu pidada – see on tõeline kangelastegu. Seal muud ei olegi, kui lühikesed tõusud, mille järel kurviga laskumised – ei mingit erilist sõidumõnu, hingetõmbeajast rääkimata. Kui oled kuu aega sprindiringil treeninud, siis oled juba emotsionaalselt nii väntsutatud, et iga treening tundub punnitamisena. Kas või näiteks tänane, pühapäevane poolteist tundi.

Hoolimata sellest, et Tehvandi rajad (fotol paremal) jätsid nii meeldivalt mõnusa tundelaengu, on hoopis teine küsimus, kui seal hakata korraldama Tartu maratoni. Sõitsin Endomondo järgi 2:21ga 30,3 km (Endomondo valetab sõitja kahjuks, ja kõvasti!), aga läbida seal 50 või 60 km – see on täiesti iseette teema. Enamik, kes Tartu maratonile läheb, ei ole nii hästi treenitud nagu mina. Neile kujunevad Tehvandi rajad kurnavaks. Võib-olla isegi tapvaks. Kui alternatiivmaratoni rada peaks läbima ka Püksisäärt, siis, nagu me eelluurajaga muljeid vahetades leidsime, saab korraldaja alles näha, mida tegelikult tähendab üks tõeline verepulm.
***
Kahe viimase nädala kokkuvõtte olen võlgu. Siis see on:
4. nädal: treeninguaega 6:42.45, suusakilometraaž 89,3 km
5. nädal: treeninguaega 6:47.15, suusakilometraaž 94,6 km
***
Täna, päevapäeva pärastlõunal helistas ka Raio Piiroja, kes samuti Otepää MK-etapil starti tuleb. Tundis huvi, kuidas mul treeningud lähevad ja vorm on ning kas järgmisel nädalavahetusel Alutaguse maraton ka toimub. Robert Peetsi sõnul oli lõppeva nädala keskel seis selline, et 7,5 km jäise põhjaga rada on olemas, plaan on 10 km täis venitada, rada on läbitav uisutehnikas hea suusaga, klassikamaratonist unistada pole realistlik. Lõplik otsus tuleb esmaspäeval.

Foto 1: Eesti meistrivõistlused suusavahetussõidus Otepääl. Staadionilt lahkub naiste teise koha võitnud Anette Veerpalu. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 2: Püksisääre tõus (vasakul) ja laskumine. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Fotod 3 ja 4: Püksisääre laskumise lõpp. Fotode autor blogipidajale teada.
Foto 5: Tähtvere spordipargi suusarajad. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 6: Laskumine Tehvandi suusastaadionile. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix

59 Kommentaarid:

At 16:01, Anonymous Martin said...

See võib olla huvitav suusaharrastajate kitsale ringile. Laiemale publikule pole selles aga mingit vibe-i. Hr Pullerits, kui tahate, te teid ei taba Pahvi saatus, peate laiemale sihtrühmale kirjutama. Loobuge silmaklappidest. Vaadake elu laiemalt. Elu ei piirdu suusatamisega!
Võtke õppust: http://marianfitness.ee/daytrip-helsingis-meeletuulutus/

 
At 16:58, Anonymous Anonüümne said...

Kulla Martin-poja.
Saa sellest aru, et kogu elu ei ole Marian ja fitness. Katsu nüüd ivakenegi pingutada ja elu tiba laiemalt hoomata, eks. Mehi huvitavad paljud teemad.

Aga nagu aru saan, siis Marian sulle kangesti meeldib, kuid sa ei julge läheneda ja esimest sammu teha.
Tead mis, võta kogu oma hiirejulgus kokku ja kirjuta talle ilus kommentaar.
Vististi saad oma nimele ka blogi esimese kommentaarija au. Võimas mis!
See kindlasti ei jää neiu poolt märkamata.

 
At 17:00, Anonymous Anonüümne said...

Ohh Martinpoiss, see on mõttetu nartsissistlik tshiki plära, keda see morjendab? Ajaraisk on sellist asja üldse vaadata, lugemisest rääkimata.

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

Üks räägib ikkagi Otepää MK-etapi rajast, kus mehed tegusid teevad, teine mingist mõttetust shoppamisest ja shillimisest helsingis. See on sama kui huid s paltsem võrrelda.

 
At 18:52, Anonymous Anonüümne said...

Mariani blogi promo Arteris on friendly fire Pulleritsu pihta. Kui palju on mees teinud tööd ja linkinud artikleid, filminud spordiradu kehva kaameraga. Nüüd lihtsalt ei tea kust särgid-värgid, video moodsa muusikaga alternatiivblogi toetamas, neiu pimestavast ilust rääkimata. Näib tõesti nii, et kotisuu PP ümber tõmbub koomale.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

18:52, ärge enam peale võtke...
Ja nagu klassikud on öelnud: seda jama on isegi võimatu kommentaarida.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

Nojah, aga kedagi ei koti see näitsiku bloog. Kommentaare null. Selliseid fläššijaid on varemgi nähtud, neid tuleb kogu aeg ja kaob kogu aeg. Ühehooajaliblikad. Vaatame kevadeks, kui palju pliksil lugejaid on ja kas komme ka üldse tuleb. Aga see Helsinki on tal muidugi madal lend. Meie blogiperemees lendab ikka kas Shanghaisse või Chicagosse või Utahhi. Pliks on nagu 1989. aastal esimest korda vabadust tunda saanud teismeline, et oi tšikid, ma sain Helsinkisse, kadestage! Davnõm davnoo proidennõi etap, devuška!

 
At 19:48, Anonymous Edgar said...

https://mustaduudised.blogspot.com.ee/2017/02/helsingi-luterlik-piiskop-andis-15-aastasele-poisile-ule-aasta-homo-auhinna.html?m=1 Pullritsu probleem on selles, et ta ei kirjuta midagi positiivset homodest. Võiks uurida, kas Eestis mõni tubli suusaraja või jalgrattur homo. Korraldada aasta geisportlase valimised jne. Võimalusi vältimaks "Postimehest" kinga saamast on ju palju. Lihtsalt ise peab initsiatiivi üles näitama ja tuleb lõpetada vastuvoolu ujumine ning minna kaasa ajalehe üldise meelsuse ja suunaga.

 
At 19:57, Anonymous Anonüümne said...

Edgar, ära murra lahtisest uksest sisse ja ole uudistega kursis. Priit on siin juba ammu meile ette kandnud, et Eesti suusatajate ja ratturite hulgas puuduvad igasugused homod. Ta on isegi seda öelnud, et ratturite gruppides valitseb selge homopõlglik hoiak.

 
At 20:11, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Võibolla ongi Eesti spordi probleem homode puudumine spordis? Äkki nad lihtsalt istuvad sügavas masenduses olles kapis ,julgemata sealt välja tulla? Vaadates meie suusaässasid, on kohe näha et miski neid rõhub ja häirib.

 
At 20:17, Anonymous Anonüümne said...

Ära sa ütle! TH jagas Haanjas lastele tasuta mütse, et oma ego upitada. Ikka nii madal. Sokke ei saanud ju jagada, need on otsas! Mida see TH on järelkasvu jaoks teinud....karuteene on teinud! Väkk.

 
At 21:29, Anonymous Anonüümne said...

Mütsid
https://www.instagram.com/p/BQFynOYDIpH/?taken-by=teamhaanja

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

Peremees, kas blogipoeg stardib ka maailmakarikal?

 
At 21:35, Blogger Priit Pullerits said...

Jaa, stardib!! Just lisasin sellekohase info ka sissekande lõppu.

 
At 21:52, Anonymous Anonüümne said...

Alutaguse maraton toimub.
https://www.estoloppet.ee/et/uudised?news_id=120

 
At 23:31, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits!
Kui suusatajate ja rattameeste hulgas homosid pole, siis nii kirjutagegi. Homosid pole!
Kas mäletate:
"Стоит статуя. В лучах заката. Совсем без хуя. В руке граната!"

 
At 23:37, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits ei olnudki meie presidendiga koos maratonil?
PMis lugu ei ole, Pahv oleks Salpausselkäl kohal olnud.

 
At 00:18, Anonymous Martin said...

Super Bowl on kohe algamas. Kus on Pullerits?

 
At 00:30, Anonymous Anonüümne said...

Martin, mis imelikud kohimeeste read teil on?!
Spordimeestel on palju lõbusamad lood. Näiteks midagi sellist:

Как на Киевской платформе
Хуй стоял в военной форме,
А к нему на каблучках
Подошла пизда в очках.

Jne, mäletate veel?

 
At 09:44, Anonymous Suusaromantik said...

Nii, võhmamehed ja mehed,
ütleme nüüd kõik kooris, kolm, neli ja:
TERE TALV!

 
At 10:48, Anonymous Anonüümne said...

Suusaromantik on nõrga närvikavaga. Eile oli vähestel suusaradadel enneolematult suur lingam ning rada oli täitsa yoni. Rajal võis tõesti öelda, et tere talv aga siin blogis on kõik veel ok. Võhmamehed ootavad pikalt talve ja et rajameistrid nüüd paari külmapäevaga ikka kahurid jälle tööle paneks ning radade kitsaskohad ära likvideeriks.

 
At 11:04, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits avastas "saladuse", mida teab igaüks, kes Otepääl suusatamas käib. Way to go, vanamees.

 
At 12:31, Anonymous Mati said...

Hr Pullerits,
Nüüd on seis selline, et kui homosportlasest "Arteris" kirjutist ei tule, võetakse teiega kontrakti jätkamine päevakorda. Teil on head sõbrad, nt Raio. Noor sihvakas mees, jalgpallur. Rääkige Raio nõusse. Ta on Norras leegionärina tulest, veest ja vasktorudest läbi käinud, mõistab Lääne ühiskonda ja saab aru.

 
At 12:52, Anonymous Kalmer said...

Homosportlase teema vältimine on tarbetu, rumal isegi. Tark mees sellises olukorras teeks need paar totakat vikerlugu ära ja läheks seejärel tagasi verepulmalugude manu. Lugejad mõistaksid. Siinsed mehed mõistavad veel ka ridade vahelt lugeda.

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

09:44, vara hõisata, kelguraja lumeolud pole kiita.
http://www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaatlused/sademed/
 
At 13:33, Anonymous Anonüümne said...

Lp Mati ja lp Kalmer!
Tundub märksa loogilisem, et te ikkagi omavahel võtate kontakti ja kuidas te ütlesitegi, et...
...räägite üksteist nõusse, teil on vedel ja paks vasktorudest kõik läbi käinud, mõistate Lääne ühiskonda ja saate aru.
Meie saame ka aru ja ei pane teile seda väikest miilutsemist pahaks. Senikaua kui see toimub kuskil eemal teil seal kuidagi omavahel.
Head pealehakkamist ja õnnelikke koos veedetud tunde!

 
At 14:11, Anonymous Anonüümne said...

TH paar meest käivad regulaarselt solaariumis, välise vaatluse põhjal järeldan. No ja kui käivad solaariumis, järelikult peaks nad siis ka homod olema. Sellest saaks loo kokku küll, mis Kaljuveerile muljet avaldaks.

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

gomopropaganda on ikka vägev asi.

aga teiselt poolt, vaadake, millist "spordiblogi" maksumaksjal on au rahastada?

äkki mõnda sellist "spordiperet" me tahtsimegi? http://www.teistmoodiperekond.com/

 
At 16:54, Anonymous Kilvaklubi "Hellad pead" said...

Kilba ka, mehed! Seekord Priidule personaalselt.

Tehvandil suusatada on loomulikult täielik ekstraklass.
Priit, nüüd mil said üle hulga aja jälle selle õige suusatunde kehasse, kas tähendab see seda, et hakkad tihedamini - isegi teatava regulaarsusega - Tehvandit väisama?
A. Ei.
B. Võib-olla tõesti.
C. Jaa.
D. Mitte mingil juhul!
E. Korra nädalas.
F. Kaks korda nädalas.
G. Kolm korda nädalas.
H. Käige põrgu!!

 
At 17:36, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Vaatasin eurospordi pealt kuidas 2 ilusat inimest teineteisele vastastiku särki ulatasid:"respect!".Tekkis mõte, et ega Priidul vist "Postimees" sse püsimajäämiseks enam lihtsalt homodest kirjutamisest ei pruugi piisata ,vaja oleks ka multikultuursus mängu tuua ja muidugi parteid ja valitsust tuleks kiita.

 
At 17:48, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Täiesti kindlapeale minek, oleks muidugi ennast avalikult geiks tunnistada, sest geid ei julgeks keegi lahti lasta. See tooks endaga kaasa liiga palju jama ja paksu pahandust. Tavaliselt sellisel puhul tuleb kõne alla isegi edutamine, sest tööandjal on suurepärane võimalus kõigile näidata, et nad on kaasaegse mõttemalliga, arenenud eurooplased ja vabad kõiksugu kompleksidest. Demonstreerides sellisel viisil ühtlasi ka suurepäraseid juhi omadusi ja sobivust liidriks.

 
At 18:26, Anonymous Anonüümne said...

Head nõu annad, hr Kägu, las too geiks tunnistamine jääb varukasse viimaseks võimaluseks, kui endised rahvusringhäälinglased PP PMi niiskesse kelderisse nö arenguvestlusele tarivad.

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

Alternatiivne Tartu maraton toimuks ilmselt kahel erineval päeval.

Mida asjast arvame, võhmamehed?

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

Kas sel aastal ei küsitagi klientide käest, kas nad on Tehvandi karuselliga nõus?

 
At 20:19, Blogger Priit Pullerits said...

Midagi ei küsita, tiirutate seal ja just nii palju, nagu Indrek Kelk teile ütleb ja lubab ning olete vait, teete, mis ta võimaldab ja käsib, ei ühtki piiksu ega prääksu. Ja kes midagi kobiseda julgeb, ei saa üldse starti. Selge?

 
At 20:32, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

19.40, Mis sa ise arvaks, kui teeksid ettemaksu, et talumees sulle sügiseks kena notsu kasvataks. Sügisel, aga teatab, et oli halb aasta põrsas andis otsad. Raha ta sulle tagasi anda ei taha, väidab, et kulutused on tehtud jne ning veenab sind vastu võtma kana. See olevat sama hea noh, pealegi tervislikum. Krt mingile kunstlume ringile karusellitama võin ma lihtsalt niisama ka minna suvalisel ajal. Milleks siuke pull ja lollitamine?

 
At 20:37, Blogger Priit Pullerits said...

Et miks? Aga seks, et siis saaks öelda, et sõit ju toimus, ise oma viga, kui starti ei tulnud. Ahh raha tahate tagasi? No kuulge, ma ütlesin ju, et sõit ju toimus!

 
At 20:40, Anonymous Anonüümne said...

Harrastajate Maailmakarikas.
Stardis on Pullerits ja Piiroja.
Kes veel?

 
At 20:45, Anonymous Anonüümne said...

20:32, mängus on EASi toetusraha, sõit saab järgnevad 3 aastat toimuma iga ilmaga, sest muidu tuleb rahahunnik tagastada.

 
At 20:46, Anonymous Edgar said...

Olen üllatunud, et Kelk nii suuri kulutusi teha plaanib! Milleks raisata 2 kilomeetrisest ringist oleks ju küll! Vôibolla vaatas, et noh väiksel alutaguse maratonil tehakse 10 kildine ring ja eo tahtnud nii palju alla jääda.

 
At 20:55, Anonymous Anonüümne said...

Kes see JAA KILMI on . Mingi korealane?

 
At 21:04, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Korealane harastajate MK ei lisa üritusele kindlasti nii palju väärtusi, kui süürialane või somaalane, aga asi seegi. Vähemalt liiguvad meeste môtted õiges suunas ja seda on tore lugeda.

 
At 21:21, Anonymous Anonüümne said...

Näe Priit ise ka musta listi sattunud. Kustutab enda kommentaare. Ju parem käsi ei tea mida vasak teeb. Nagu ajupoolkeradegagi. Vahel laulab, et ainult lollid raiskavad aega pikkades trennides ja igavates kohtades treenides ja siis nühib iga päev 2.5 tundi tähtveres väikest ringi mööda.

 
At 21:27, Blogger Priit Pullerits said...

Tegin sel lollakal moblal tippides lp Jaak Kilmi nimes vea, k jäi näpuka ja tillukirja tõttu eesnime lõpust ära, ja kuna parandada ei saa, kustutasin veaga kande ära. Simple!

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

https://www.youtube.com/watch?v=8Tt9fHtUv-0

 
At 00:00, Anonymous Valve Komm said...

Ei noh, täitsa kõva löök Märdilt Priidule keset sihverplaati. Ma ütleks, et nokaudi vääriline nätakas. Kuigi minu jaoks ei eksisteeri tooda nn näitlejat, kellest Priit midagi kuhugi kribas. No ütleme nii, et komejant pole nagu amet, rohkem nagu saunapeo nael. Jaa no, ega Märt nüüd tollest poisist parem ei ole, kuid noored mehed ja neil on ees suur arenguruum. Seda enam tundub selliselt noortelt ja teravalt avaliku elu tegelastelt ikka eriti kõva näts olevat. Ikka täitsa teine tase. Kuigi nõnda kisub see blogi vägisi kinoks. Nohh nagu vale zanr või nii. Aga kuna Priit on ju tuntud vigadele osundavate kommentaaride kustutaja, siis ilmselt tema korrale kutsumiseks ei jää enam muud võimalust kui kommentaarile ka elu sisse puhuda. Ja nagu näha laikidest, siis näitlejad on nüüd teinud ühisrinde Priidu vastu. Äkki on see spinn, millega noornäitlejad üritavad ennast promoda ja oma tariife kergitada? Kui nii siis tuleb võhmameestelt tekitada vasturinne! Esmalt aga tahaks väga selget vabandavat kõnet näha siin blogiski esmalt Priidu poolt ja siis otsustame, kas võhmamehed kutsuvad näitlejahakatised jõe äärde mõõtu võtma.

 
At 00:20, Anonymous Martin, Linnar Priimägi School Political Semiotics said...

Koristage see idioot siit ära.
Hr Pullerits, kas Teie arvates Eestil on veel lootust? Palun ausat vastust.

 
At 00:30, Anonymous Vaatleja said...

Kuidas saab nii mõttetust ja tühisest asjast niiii pika ja hülgemöla täis video teha nagu 22:32!?
Priit, kui ärkad, siis palun kustuta too armetu möga (et mitte öelda lapselalin) siit ära ja pöörame pilgud jälle olulisele.
Sama kehtib tegelikult ka 00:00 kohta.

(Seejärel võib rahulikult kustutada ka käesoleva kommentaari, tänan.)

 
At 07:34, Anonymous Anonüümne said...

Esineja noormees ei tea ega saa aru, et lavakunstikool tähendab Eestis Tallinnas asuvat lavakunstikooli ja Viljandi kultuurikolledžis ei ole ole lavakunstikooli. Eestis on ainult üks lavakunstikool ja see asub Tallinnas. Kõik. Noormees demonstreerib oma videos lihtsalt kas oma isiklikku solvumist ja või siis teadmatust, kuidas asutusi nimetatakse.

 
At 09:30, Anonymous Valve Komm said...

07:34 Küll ta teab. Naga spinnib! Siin tuleb otsustavalt seisukoht võtta. Priit on kavala komplimendi teinud oma artiklis koomikule, samas halvustades oma Alma Materit. Ehh, seda talle TÜ-s andeks ei anta. Ajaleht annab. Ikkagi samm noortega suhtluse suunas ajaleheveerul. Igatahes on tegemist spinniga ja see tähendab üht. Tuleb võtta jõe ääres joonele. Ja siis me vaatame seda asja, kes kalda peal püsti ei seisa, koomikud!

 
At 10:15, Blogger Priit Pullerits said...

Eestis on ainult üks lavakunstikool - see on EMTA lavakunstikool Tallinnas. Niinemets ei ole seal kunagi õppinud. Viljandis ei ole lavakunstikooli. Viljandi õppeasutust, kus Niinemets on õppinud, ei nimetata ka tavakõnepruugis lavakunstikooliks. Kui loo sissejuhatusest, mille tsiteerimisega esineja paraku piirdubki, vaevuda edasi lugema, siis intervjuus on nendes kahe kooli erinevusest ka pikalt juttu. Nagu on seal juttu ka sellest, kuidas Komissarov ütles Viljandi kooli astujaile, et teid ei oota mitte keegi ja osa teist jääb töötuks. Seda autoriteedi tõdemust arvestades on suur asi, et Niinemets on saanud Eesti üheks hinnatumaks esinejaks - mis sai ka kohe loo algul välja toodud. Sellegipoolest, erinevalt esinejast, jään viisakaks ega hakka kellegi p*** saatmisest rääkima. PS. Ilmselt ei olnud loo pealkiri ikkagi siiski piisavalt suur klikimagnet, et panna esinejat sissejuhatusest kaugemale lugema. Ju tuleb edaspidi ses osas veelgi rohkem vaeva näha.

 
At 10:34, Anonymous Juhan Käbi said...

Priit ikka oskab kõigiga tülli minna! Suusatajatega, Kelguga, näitlejatega jne. Nüüd jääbki üle veel vaid homodest kirjutada. Loodame, et Priit kirjutab ikka õigeid asju, sest rohkem tülisid pole vaja.

 
At 07:59, Blogger Unknown said...

coach outlet
louis vuitton outlet stores
louis vuitton outlet
lebron james shoes
pandora jewelry
nike foamposite
polo outlet
nike shoes
christian louboutin shoes
coach outlet online
chanyuan2017.03.27

 
At 09:56, Blogger raybanoutlet001 said...

cheap jordans
michael kors handbags
michael kors handbags
jimmy choo
cowboys jerseys
miami heat
michael kors outlet
under armour outlet
michael kors handbags online
moncler jackets
2017.3.29

 
At 05:43, Blogger 郑佳颖 said...

prada sunglasses
cheap basketball shoes
lebron 13 low
fitflops
ultra boost
cheap jordans
pandora bracelet
nike kyrie 3
jordan retro
kobe 9

 
At 06:22, Blogger raybanoutlet001 said...

ed hardy
ugg outlet
michael kors outlet
nike outlet
adidas nmd
ugg outlet
polo ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
kate spade sale
kobe 9

 
At 11:23, Blogger raybanoutlet001 said...

cheap nike shoes
yeezy boost 350
cleveland cavaliers jerseys
coach outlet online
seattle seahawks jerseys
montblanc pens
true religion outlet
nike free run
coach outlet
nike shoes

 
At 04:43, Blogger 吥離吥棄 said...

michael kors handbags
pandora charms
huarache shoes
cheap jordans
hermes belt
retro jordans
air jordan 11
nike dunk low
nike huarache
vans shoes

 
At 04:28, Blogger adidas nmd said...

nike outlet
browns jerseys
ray ban sunglasses
rolex replica
dolphins jerseys
mlb jerseys
coach factory outlet
nike outlet store
fitflops sale clearance
ralph lauren outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht