neljapäev, juuni 22, 2017

Pullerits: On see tõesti tõsi? Eestis plaanitakse rattalaagrit Ameerikas!

Minu kõrvu jõudis uskumatuna tunduv jutt, et Eestis on mõned mehed hakanud lõpuks planeerima rattalaagrit ka Ameerikas. Ja mitte kuskil suvalises kohas, vaid lausa Utah’s Moabis, Ameerika maastikuratturite paradiisis. Tegelikult täiesti arusaadav: kui kaua võib neid Itaalia ja Hispaania laagreid korraldada?!

Kuid olgu nad hoiatatud: ega Moabi laagri korraldamine lihtne ole. Ainus, kes Eestis täpsemalt teab, mis seal ees ootab, millised on tingimused ja võimalused, kust lähevad kui kerged või keerulised rajad, olen mina. Seepärast kuulsin ka poetamist, et oleks kasulik, kui kaasa tuleksin.

Juba ainuüksi see, et Ameerika pinnale jõudnuna Moabi kohale jõuda, on pikk, kuigi ilus seiklus, mis neelab kolmveerand päeva – lühikokkuvõte, küll vastupidises suunas, on sellest siin!

Omaette küsimus on logistika. Alates kas või rataste transpordist. Ja mitte ainult lennukiga, vaid teisel pool Atlandit ka autoga. Kui käisime viis aastat tagasi Jaanus Laidveega Moabis, õnnestus meil napilt-napilt kaks maastikuratast koos kahe suure kohvriga salongi sättida (fotol paremal). Aga selleks tuli esijooks alt ja sadul küljest võtta ning vaadata, et ratas sisustust ära ei riku, sest muidu pead pärast osa autost vaat et välja maksma. See tähendab, et ühe maasturi kohta – ja maasturi rent pole mingi eurokäblikust auto rent – tuleb maksimaalselt kaks sõitjat. Isegi kui õnnestub rattad panna katusele (selleks tuleb tellida eraldi katuseraam), on kolm inimeste auto kohta maksimum, millega tasub arvestada, et vähegi ruumi jaguks. Palju lahedam oli mullu kevadel, kui reisisin üksinda: siis sain ratta ja varustuse kogu täiega lahedalt salongi panna, ei pidanud rattal midagi isegi koost võtma.

Vaatame huvitavat ja kõnekat statistikat tollest viimatisest käigust.


26. märts: lend Tartu-Helsingi-Göteborg; öö Göteborgis
27. märts: lend Göteborg-London-Los Angeles-Las Vegas
28. märts: autosõit Las Vegas-Moab (735 km, fotol paremal)
29. märts kuni 13. aprill: 16 päeva rattasõitu Moabis
14. aprill: autosõit Moab-Las Vegas
15.-16. aprill: lend Las Vegas-Los Angeles-London-Göteborg; öö Göteborgis
17. aprill: lend Göteborg-Stockholm-Tallinn

Autosõit GMC Terrainiga kokku 3007 km, sh Moabis ja selle ümbruses 1443 km.
Keskmine auto läbisõit päevas 158 km.
Bensiini kulu 282,5 liitrit (74,6 gallonit).
Keskmine galloni hind 2,124 dollarit (1.93 eurot).
Kütusele kulus kokku 144.10 eurot (158.52 dollarit).
Auto keskmine kütusekulu 9,4 l / 100 km.

Rattaga läbisõit Moabis 733 km.
Päeva keskmine läbisõit rattaga 45,8 km.
Rattasõitudel veedetud koguaeg 99:51.
Rattaga puhas sõiduaeg 65:59 ehk keskmiselt 4:07 päevas.
Keskmine kiirus 11,1 km/h.

Ööbimised:
17 ööd kämpingumajas Moabis
2 ööd El Cortezi hotellis (fotol paremal) Las Vegases
2 ööd Göteborgis
1 öö lennukis

Toidukulu 19 päevaga 282.18 dollarit ehk keskmiselt 14.85 dollarit päevas.
Tänu boonuskaardile kokkuhoid 9.97 dollarit.

Kõik kulud:

Autorent (koos kindlustusega) 19 päevaks 585.40 eurot (565.08 dollarit)
Auto kütusekulu 144.10 eurot (158.52 dollarit)
Ratta transport lennukiga tagasisuunal 150.00 dollarit
Tervise ja ohtliku spordiala kindlustus 87.65 eurot
Ööbimine Moabis (17 ööd kämpingumajas) 603.62 dollarit
Ööbimine Las Vegases (2 ööd hotellis) 63.90 eurot (70.84 dollarit)
Ratta pakkimine ja lisavarustus 70.00 eurot
Toit 282.18 dollarit
Rattasõidu kaardid 25.86 dollarit
Parkide pääsmed ja load 34.00 dollarit
Esmatarbekaubad 19.60 dollari

Loomulikult oli veel kulutusi, näiteks ostetud raamatud, suveniirid, kingitused, samuti selleks reisiks soetatud GoPro Hero+ kaamera koos kinnitustega, aga jätan need arvestusest välja, sest need ei ole tingimata kohustuslikud kulutused. Kindlasti märkavad paljud, et kulutuste nimekirjas puudub lennupiletite hind. Ei, seal ei ole midagi varjata. Lennupiletid kinkis mulle vend 50 aasta juubeliks. Aga tänavuse aasta põhjal võin öelda, et kui soetada lennupiletid hästi varakult, ikka pool aastat ette, võib need saada ligikaudu 500 euro eest – enamik nii head hinda siiski ei saa, sest Eestist ostes on piletid alati kallid; nii hea hinna saamiseks peab olema välismaal n-ö tutvusi, kes oskavad välja ajada palju soodsama hinnaga piletid.

Eks nüüd saavad Moabi rattalaagrist unistajad ise kalkuleerida, kuidas finantsiliselt toimetada. Kindlasti saab säästa ööbimise ja autorendi ning kütusekulu pealt, sest nood lähevad näiteks kahe/kolme vahel jagamisele. Mujalt on juba keerulisem säästa. Pigem peab alati igaks juhuks arvestama ettenägematute kuludega. Näiteks Göteborgist Ameerikasse lennates õnnestus mul rattakast esitada põhipagasina (lisaks oli mul käe otsas spordikott ning üle õla arvutikott ja fotoaparaadi kott, mis kõik läksid vaikimisi käsipagasi arvestusse), aga tagasilennuks ei jäänud mingit kauplemisruumi: ratas on ratas, olgu see mul pealegi põhipagas, ning selle eest tuleb maksta 150 dollarit. Pärast vend uuris reeglitest järele: kõik oli õige, reeglites oli tõepoolest nii kirjas.

Mis arvate? Ja kes on valmis lööma kampa?

Foto 1: Priit Pullerits, Treki ratas ja GMC Terrain 2012. aasta kevadel Moabi lähedal, taamal La Sali mäed. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 2: Kaks maastkuratast GMC Terraini salongis. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 3: Vaade Moabile Sand Flats Roadilt, mis viib kuulsa Slickrock Bike Traili stardikohta. Foto autor: Priit Pullerits 
Foto 4: Rendiauto GMC Terrain Moabi liivakivikõrgendike taustal. Foto autor: Priit Pullerits 
Foto 5: El Cortezi hotell Las Vegase vanalinnas. Foto autor: Priit Pullerits 
Foto 6: Spanish Valley Moabis. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 7: Priit Pullerits Dome Plateau'l. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 8. Osariikidevaheline kiirtee I-70, mida mööda sõita Moabist Las Vegasesse. Foto autor: Priit Pullerits

62 Kommentaarid:

At 09:34, Anonymous Anonüümne said...

Võib-olla oleks vana jutu uuesti kordamise asemel pannud lihtsalt lingi eelmistele blogiartiklitele?

Kui nüüd kuulujuttude asemel oleks pannud ka mingid konkreetsemad viited, siis annaks isegi andeks umbluu jutu ajamise eest no aga plaanide rääkimine on mõttetu ulme.

 
At 10:20, Anonymous Anonüümne said...

Tore, teete propagandat, et meie inimesed $3000 (paketireisija minimaalne kulu) eest "emotsiooni" impordiks. Loodetavasti tõuseb heaolu ja SKP selle emotsiooni-investeeringu najal palju. Muidugi on alati ka koht, et enne impordini jõudmist asendatakse tagasilennu väsimusega see mingi muu emotsiooniga, siis on see lihtsalt üks realiseerunud riskiga investeeringukatse.

Tubli, ettevõtlik! Proovige järgmine kord midagi ise kah toota, ekspordiks või nii, aga see on muidugi ainult soovitus.

 
At 10:57, Blogger Andres P said...

Kui need, kes seda oletuslikku laagrit korraldavad on tõsised tegijad, siis teavad nad grupile laagri korraldamisest ja olulistest pisiasjadest kordades rohkem, kui Priit aimata oskab. Rääkimata sellisest tühisest asjast nagu rataste transport. Muidugi ei saa välistad, et punt sõpru teeb koostööd ja läheb põhimõttel "seltsis segasem" ja siis ei saa tõesti ette arvata, mis sest välja tuleb.

 
At 11:06, Anonymous Anonüümne said...

Sattusin just Postimehest Mart Soidro haltuurat lugema ning väga negatiivse tundmuse sain sealt. Milleks on vaja sellist haipi? Et Eesti spordiajaloo märgihetked? Pärast olümpiakuldasid kergejõustikus, suusatamises ja pallimängudes seisavad meil nüüd autoralli ja vigursuusk tähtedena taevas. ??? Tule Mart ikka taevast alla. Järsku kiidaks end ka naisekandmise ja kiikingu saavutuste eest?

 
At 13:17, Anonymous Anonüümne said...

Palju maksab rattaraami-hoidjate rent?
Kas järelkäru saab ka jalgrataste veoks rentida?

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

Nuttes tulevad tagasi koju need vennad kes härra Pulleritsult retke kogemusi ei küsi. Arizoona kojotid söövad teid seal õhtusöögiks.

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pullerits võetakse karjajuhiks kaasa?

 
At 14:13, Anonymous Anonüümne said...

Kogemus maksab. Kardan et see amatööride seltskond ei jaksa Pulleritsule vääriliselt tasuda.

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

Ameerikamaa kubiseb radadest, kus jalgrattaga sõita.

Allamäge sõitjate rajakaardid, Pulleritsu Moab:


https://www.trailforks.com/region/moab/

 
At 14:20, Anonymous Anonüümne said...

Mis on PP Moabi giiditeenuse hind?
Edasi-tagasi lennupiletid?
Rendiauto-majutus-toitlustus?
Kõik tuleb kinni maksta?

 
At 14:26, Anonymous Anonüümne said...

14:20, et Nevaada šaakal sinu kandasid näriks!

 
At 14:58, Anonymous Anonüümne said...

14:26, et Uus Mehhiko kährik sulle moonakotti situks

 
At 15:29, Anonymous Anonüümne said...

Vaatan just Rudolfit ja Irmat kes lubavad silma alla sattujaid ära tappa. Eht eestlaslik, tammsaarelik probleemide lahendamise viis. Blogiperemees killib ka otsekontakti puudumise tõttu usinalt kommentaare, eestlaslikult, tammsaarelikult. Kui sellise eesti mehega Moabi kõrbes õige tee üle mõtteid vahetada siis teadagi mis saab olema oma arvamuse avaldaja saatus kohas kus kõik võivad relvaga liikuda. Ei pea just ajugeenius olema, et vältida sellise eesti mehega ühte punti sattumist. Elu on kohe muretum.

 
At 17:41, Anonymous Anonüümne said...

Kuda sa nii arg oled? Võta suurem kaliiber ja ongi vsjoo. Kes ei meeldi sellele lased augu otsaette ja ongi finiito. Selle jaoks ei ole mingit tammsaaret vaja.

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

Priit peab endisel Moabi enda omaks.

 
At 19:33, Blogger Priit Pullerits said...

Aga kelle oma see siis teie arvates siin Eestis on, 18:19?

13:17, teie esimesele küsimusele ei oska vastata, pole seda vajanud. Aga teise vastus on rendifirmades ilmselt ei. Võib rentida trucki, kuhu olen näinud pandavat neli ratast nii, et esikahvel koos jooksuga kõlgub taga üle kasti ääre.

13:54, kas just nuttes, aga täit rahuldust küll ei saa. See ei ole nii, et vaatad lihtsalt kaardilt ja sõidad. Kaardil on kõik lihtne. Nt Salt Wash - aga kui sõitma hakkad, siis näed, et suur osa sellest on bike carry. Veel hullem, kui mõni mees hakkab üritama Jackson Mesa alt Amasa Backi otsa ronima - no palju õnne. Ja mõnes kohas võib end lollist peast üldse surnuks sõita - siis ei ole isegi enam nutust abi. Seega, 14:13-l on täiega õigus, et kogemus maksab.

14:20, ma ju vastasin sissekandes neile küsimustele väga põhjalikult, lausa sendi täpsusega. Giiditeenusel hinda pole. See on hindamatu. Aga seda tuleb osata hinnata. Kes ei oska, saagu ise oma vitsad.

 
At 23:27, Anonymous Anonüümne said...

Venelased ütlevad, et Põhja-Jäämeri on nende oma. Kuigi ameeriklased ei ole Moabi teemal sõna võtta, võib ka väga madalat IQ-d omav ameeriklane öelda, et Moab on ameeriklaste oma. Kodanik Pullerits, kas olete ka ameeriklane kui jah, siis millal te kodakondsust vahetasite ja Eesti reetsite?

 
At 00:13, Anonymous Anonüümne said...

Küsiks palju pragmaatilisemalt, et kuidas on võimalik, et rahvuslikke tundeid au sees hoidev ja isamaa kaitsmisest paljusõnaliselt rääkiv blogi lugejaskond unustas eile ära EROK 20 sünnipäeva? Ometi on EROK juhatuse liige selle blogi Lobamokk! Selline äraunustamine näitab ainult seda, et blogiomanikul on EROK esindajatega tõsine kana kitkuda. Väga tõenäoliselt on blogiomanik saanud aru, et EROK juhatuse mees andis talle Cube asemel troojalase, mis heas seisukorras püsimiseks rebib uue peremehe Moabi-sõidu eelarve lõhki. Loodame, et tegu on ainult selle olmedraamaga. Palju hullem oleks, kui keegi ei peaks EROK-i tõsiseltvõetavaks organisatsiooniks ja veel hullem, peaks seda eputamise paigaks.

 
At 11:53, Anonymous Anonüümne said...

Kõigile isand Pulleritsu kadestajatele head jaani ja et Winnipegi hunt teie sääremarja näksiks.

 
At 12:18, Anonymous Anonüümne said...

Blogi zuri jaaniks välja. Kõik joovad. Spordimehed, rsk!

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Spordimeestele kes härra Pulleritsu nõuanded ära põlgavad situb Utah'i šaakal magamiskotti ja paras neile!

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Jäi laager ära eelmine aasta ja ega seegi aasta see teisiti ei lähe. Mõttetu ja igav mõte on seal treenida. Paras koht FS ratastega lõbutsemiseks, seda küll.

 
At 13:46, Anonymous MargusM said...

Spordimeestel kes otsivad seiklust pole Pulleritsu "tasapaksu safe mode" nõuannetega midagi peale hakata. Ja pidada Moabi enda omaks.. ma arvasin et sellega tegelevad suurusjärk väiksema IQ-ga mehed kellel midagi kompenseerida on vaja. (tõsi, mina pole seal käinud, äkki see koht mõjubki nii)

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

Margus, jälle hapud viinamarjad? Kui hr. Pulleritsule kuulub Moab kas aktsiate omamise läbi või psühholoogilistel põhjustel, siis mis sellest? Mina hoopis tunnen uhkust et meil Tartus nii kõva mees elab.

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Miks PP endale kahe amordiga jalgratast ei ostnud? Kas Moabis FSi vaja ei lähe?
Millal "Minu Moab" ilmub?

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Kurat! Eesti Energia omanikena kuulub igale eestlasele tükike Utahi osariigist. PP võib ikka oma moka sügavale Tähtvere ringraja saepurusse suruda oma Moabi jutuga. Pole siiani keegi tema järgi ovaalil rattaga sõitma hakanid ja ei hakka samuti ka keegi Moabis sõitma radu millel pole amortidega ratast vajagi. Sealsete videote huviliste arv näitab selgelt, et mõtegu sellest on nõrk. Ajakirjanikuna ootaks PP-lt lõvi pilguga kirjeldust liiva Liive hangitud eestlaste maalapist ja selle saatusest Utahist.

 
At 15:45, Anonymous Anonüümne said...

L. Peil, Indrek Otsus ja Koch-Kalj temposõidu meistrikatel poodiumil. PP, mitu vanusegruppi veel põlvi marineerida kavatsete, enne kui julgete võrdsetega rinda pista?

Pühapäeval ikka stardis või annate medalikarvad käest ära?

 
At 17:59, Blogger Priit Pullerits said...

Kõigile spordimeestele jaanitervitusi Sämjovägenilt. Varsti läheb jälle andmiseks.
Priit Pullerits,
Eestist ära, aga mõtteis Eestiga

 
At 19:21, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Nii, mister Pullerits on vennal - tunnustatud spetsialist ja talent eksiilis - külas.
Ainus küsimus, mis sitakottidel püüli praegu sõelub, on, kas toimumas on midagi suurt või ekstrasuurt?
Maailma või ekstraklassi! Pigem just nii jah.
Vat nii, sitakotid, saite nüüd, prõõgake veel! Armetud kähmakad olete ikka.
Mees teeb tegusid, peagi jälle kõigi silme all, õppige! Kui muidugi suudate...

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

Olge te tervitatud, võhmamehed, ja mingu teil ainult kõige paremini!
Härra Pulleritsul täpselt niisamuti.
Kahjuks on aga meil praegu väga rasked ajad ja ohh oleks meil sellist eeskõnelejat ja mastimändi...

Lugupidamisega
Üks kadjakas hõbepaju telklaagrist

 
At 19:38, Anonymous Anonüümne said...

Väga täpne kommentaar, kolleeg Märt. Senjöör Pullerits sepistab meile järjekordset ekstrapauku ja sitakottidel on jahe oodata. Aga küll see tuleb!

 
At 22:25, Blogger Priit Pullerits said...

Teeme siin Sämjövagenil grilli, homme siis edadi, ega ühte kohta liiga pikalt pidama saa jääda. Hüva jaani kõigile veel kord.
PS. Göteborgis kõikjal metsik ehitustöö. Kunas see mull jälle pauguga lõhki läheb?

 
At 00:18, Anonymous Anonüümne said...

Mees on teel Utahhi. Nüüd saab pidu.

 
At 04:07, Anonymous Anonüümne said...

Sõitsin jaani õhtul üksi Võru rattaralli ringi purjus peaga läbi.Ütlen ausalt on palju lihtsamaid viise suremiseks.Enesetapu varjante lihtsamaid ei hakka ruumi kokkuhoiu mõttes kirjutama,kirjutamine on üldse üks lihtne tegevus selle agoonia kõrval mis sel rajal tekkis.Selle aastane Võru rattaralli seega saab olema raskeim mis eesti pinnal siiamaani tehtud Mnt s. 3ringi halastamatu profiiliga põhimõtteliselt mägiratturi tehnikaga sõitmiseks.Igatahes pani natuke mõtlema kas maksta enesepedereerimise eest.Karta on et korraldaja on plaani teind lihtsalt paberil või siis soovist näha inimkonna kannatusi alternatiiv sõjalis vormis.Ärge jaane pikaks laske.Üksik hunt.

 
At 11:44, Anonymous Anonüümne said...

Kilba.
Kuhu lendab edasi Pullerits?
A. Musta mere äärde Sotši
B. Üle Atlandi Miamisse
C. Üle Ameerikamaa Utahi
D. Üle Euroopa Portugali

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

Eheh. Sotši on hea mõte. Eriti üle Rootsi. Vend vaatab esmalt kondid ja eritunnused üle ja pojeehali.

 
At 12:00, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits ja tema sõbrad sõidaks selle Võru ringi läbi nagu nalja. Kõvadele meestele on haanja tõusud nagu hane selga vesi.

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas toit ei olnud ikka 282,18+9,97, millest saite 9,97 säästu. Praegu te eksitate lugejaid, kes saavad aru, et toit on 282,18-9,97. See muudab oluliselt eelarvet.

 
At 23:10, Anonymous Anonüümne said...

Alternatiiv on Haapsalu rattaralli, praktiliselt null tõusumeetriga.

 
At 23:12, Anonymous Anonüümne said...

Raja iseloomustus:

Võru Rattaralli märksõnaks on mäed. Tegu on Eesti mägiseima rattaralliga, kus rada on valitud nii, et tõuse saaks võtta nii palju kui Eestis võtta annab. See omakorda tähendab, et võistlejaterivi jaguneb üsna kiiresti väiksemateks erineva kiirusega liikuvateks gruppideks ning suurt pundifinišit me siin ei näe. Seetõttu on sellel rajal taktikaliselt eriti oluline olla pundi eesotsas, sest tõusudel on vahed kerged tekkima ja suureks kärisema. Sõidu künklikuimad ja raskeimad osad jäävad raja keskosasse Haanja ja Rõuge kanti. Start ja finiš Võrus on tasasemad. Lühike sõit sõidab trassil ühe ringi, pikk sõit koosneb aga kolmest ringist, kusjuures teisele ja kolmandale ringile minnakse rajalahkme kohast finišit läbimata!

 
At 08:12, Blogger Priit Pullerits said...

Mis te seal Eestis praegu teete? Meil siin küll ei saja, sooja ikka normaalselt üle 20 kraadi, homme läheb märksa palavamaks, kuigi vähe sudune on, nagu ikka.

 
At 09:30, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Meie veame siin metsatukas peamiselt seanahka.
No mida muud imet siin kolkas siis ikka teha on, ajakirjanikuhärra!?
Muudkui vahi päevad otsa meie küla eitede jämmeid jalgu ja pakse perseid... Kurvaks võtab.

 
At 11:07, Anonymous Libe Luts said...

Peremees, kus sa siis nüüd viibid? Temperatuuri järgi on valida LA, SLC, Washington DC ja NY vahel. Homme siis lend patupealinna või Miamisse.

Ole nüüd heakene ja anna selgelt teada. Me oleme täitsa kuival. Ei räägi ekspeditsioonist ei Endomondo ega Hawaii XPs.

Aus oleks kui ühe sõõmu värsket piltigi saaks siia infokõrbesse riputada pooleli olevast rännakust.

 
At 11:36, Anonymous Anonüümne said...

http://lkylli.zenfolio.com/p908995096/h8e4c417f#h8e4c417f

14. Pulli järve jooks. 24.06.2017 Misso

 
At 13:51, Anonymous MargusM said...

kõik rattaentukad ikka kursis et täna Eesti grupisõidu meistrikad?
http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/otse-delfi-tv-s-kas-rein-taaramae-kroonitakse-grupisoidus-eesti-meistriks?id=78671888

 
At 17:16, Blogger Priit Pullerits said...

21:51, olete väga terane. Aga see, mis on kokku hoitud, on juba toidule kulunud summast maha arvatud. Nii et tegelikkuses kulus toidule 282.18.

Idarannikult ärge küll mind otsige.

 
At 17:37, Anonymous Heints, Luuleloo talund said...

Meiekandi-pool Jõgeva rattarallit näitab kah 20 soojakraadi. Hoov tuleb õigesti päikesele avada ja tuultele sulgeda.

Mis kilohinnagaga värsket kurki tee äärde müüki panema peaks?

 
At 17:59, Anonymous Anonüümne said...

Ju El Padre ikka Miamisse maandus. Seal kaunid Kuuba mulatitarid lopsakate rindadega ja mitte nii matsakate peffoonidega kui Kõrvekülas. Peaks olema sobiv loht valge euroopa mehe jaoks lõdvestumiseks küll.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

El Padre mängib peitust. Nigu lapsepõlves. Otsi mind USAst. Nunuh. praegu tundub nagu oleks mingile pedofiilide saidile sattunud. Habemikud otsivad kadunud prillipapat. Ma nigu mõtlen, et milleks selline peitus? Naine ju valvab koera ja kodu, seega pole oluline kaua peremees rännus on.Mõne ajapärast tuleb ka reportaaž, kas blogis või lehes. Kui lehes siis kuku ka honorari natukene. Seega peab salatsema seni kuni jutt jälle rahaks on vahetatud. Leht on aga suvel uimane. Jutud tulevad pika viitega. Tegelikult tahaks ju näha värsket kraami. Sellist kus peremees laiutab lennujaama plastiktoolil ja moblaga väristades teeb reportaaži ränduri igapäevaelust, palju maksab vesi, palju burks, vast isegi väike salati soetamise võimalus. Kas külalennujaamade poes kmoodsat tehnikat on letile ilmunud, või saab ainult habeme kohendamise tarbeid. Noh aga praegu käi mingi aja surnuks löömine.

 
At 21:33, Anonymous MargusM said...

Eesti kõvamehed olid täna Lähtel joonel ja käis huvitav võistlus meistrisärgi nimel.
Võitis Jõeäär, loodame et ta suudab nüüd meistritiitli kuidagi ikka rahaks vahetada ja profilepingu saada. Kuidagi mannetu kui saab seda ainult eesti külavõistlustel tuulutada.
Medaleid jagati ka sen1-6 vanuseklassides, võistlejaid oli päris palju.. kahju et Priit aasta kõige tähtsama võistluse ajaks eksiili putkas, oleks soovinud näha kindlakäelist võistluste dirigeerimist ja otsustavaid atrõõviminekuid... Ilm ka just soosis tugevaid.

 
At 04:35, Blogger 吥離吥棄 said...

real jordans for sale cheap
stephen curry shoes
kd shoes
pandora jewelry
golden goose outlet
nfl jerseys
fitflops sale
chrome hearts online
kyrie irving shoes
cheap nfl jerseys china

 
At 10:11, Blogger raybanoutlet001 said...

packers jerseys
cheap ray bans
cleveland cavaliers jerseys
michael kors uk
bengals jersey
green bay packers jerseys
pandora jewelry
polo ralph lauren
coach outlet online
canada goose

 
At 04:13, Blogger adidas nmd said...

yeezy boost 350
nike soccer shoes
michael kors handbags
nike air huarache
saints jerseys
chicago bulls jersey
pandora outlet
oakley sunglasses
green bay packers jerseys
polo ralph lauren outlet

 
At 05:40, Blogger Yaro Gabriel said...

moncler outlet
nike air max
michael kors outlet
adidas yeezy boost
michael kors outlet
michael kors handbags
kobe 9
true religion
adidas shoes
supreme clothing

 
At 09:00, Blogger Lilyh Gibsonc said...

arizona cardinals jerseys
chiefs jersey
true religion outlet store
ecco shoes
clippers jersey for sale
uggs outlet
ed hardy uk
ed hardy outlet
kate spade sale
christian louboutin outlet

 
At 05:31, Blogger dongua xie said...

yeezy boost
damian lillard shoes
golden goose
tory burch shoes
moncler jackets
golden goose sneakers
yeezy boost 350
cheap nba jerseys
af1
cheap basketball shoes

 
At 10:01, Blogger Jessicad Webbd said...

ralph lauren outlet
fitflop shoes
longchamp handbags
nike blazer low
nmd adidas
michael kors handbags
golden goose sneakers
true religion jeans
air max 90
nike air huarache
moncler online outlet
ecco shoes online
jimmy choo outlet
golden goose
nike chaussure

 
At 08:58, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

zzzzz2018.7.13
michael kors outlet online
cheap jordans
cheap nba jerseys
nike chaussure femme
basketball shoes
salomom shoes
true religion outlet
ralph lauren uk
nike blazer pas cher
manolo blahnik

 
At 06:11, Blogger 5689 said...

prada handbags
kate spade outlet
superdry clothing
polo ralph lauren outlet
nike air max 95
cheap basketball shoes
ray ban sunglasses
moncler jackets
polo ralph lauren outlet
snapbacks wholesale
zzzzz2018.8.6

 
At 05:48, Blogger Yaro Gabriel said...

www0820


ugg boots
michael kors
pandora jewelry outlet
michael kors outlet online
ralph lauren uk
coach outlet online
louboutin shoes
ray ban eyeglasses
pandora charms outlet
ralph lauren outlet

 
At 05:55, Blogger Yaro Gabriel said...

www0912


lacoste polo
prada handbags
adidas yeezy
coach factory outlet
coach outlet online
christian louboutin outlet
ralph lauren uk
coach handbags
mbt shoes
jordan shoes

 
At 04:20, Blogger Lilyh Gibsonc said...

jinyi921
birken stock
moncler outlet
jordan 8
canada goose outlet
christian louboutin shoes
pandora
bottega veneta
ralph lauren polo
jordans
james harden shoes

 

Postita kommentaar

<< Esileht