reede, august 04, 2017

Pullerits: Kuidas ma Eesti võrkpallikoondisega jõusaalitrennis käisin (ja rattasõidust kuulsin!)

Niipea kui Rakvere spordihallis saali astusin, tuli Gheorghe Cretu mulle ligi, vaatas otse silma sisse, surus käe pihku ja ütles, kes ta on. Ta nägi mind ju esimest korda. Vastasin, et tean, ta on Eestis tuntud, tutvustasin ennast ning lubasin, et ei ole tulnud siia Eesti võrkpallimeeskonna EM-turniiri eelsesse laagrisse saladusi nuhkima. Mille peale Cretu lausus, muiet tagasi hoides, et kui läheb lubatule vastupidiselt, jääb see viimaseks korraks, mil ta mind koondisega kokku laseb.

Koondislased, nende seas Ardo Kreek, Andri Aganits, Kert Toobal ja Robert Täht (ülal fotol paremal), minu seekordne peamine tähelepanuobjekt, asusid kell 11 sooja tegema. Ja teate, milles see seisnes? Nad isegi ei sörkinud, vaid kõndisid ümber platsi. Mulle astus ligi koondise treener Rainer Vassiljev, kellele avaldasin pikema sissejuhatuseta imestust, et mis soojendus see selline on!

Vassiljev (vasakpoolsel fotol taamal paremal, esiplaanil Robert Täht) seletas mulle (vasakul), et võrkpalluritel ei olegi hea ega vajalik joosta; et üldvastupidavust koguvad nad... rattaga sõites. Täpsemalt, saalis pedaalides. Et neil on selleks erinevad režiimid ja harjutused.

Oot-oot, kas ma nüüd räägin äkki välja midagi sellist, mida ma Cretule lubasin, et ei räägi?!

Pärast seda, kui mehed olid platsile paar tiiru peale jalutanud ning põrandal venitusharjutusi teinud, suundusid nad koridoride rägastikus jõusaalinurka. Läksin Ardo Kreegi järel ning vaatasin, et ta pidi ustest läbi minnes kummardama, et pead mitte ära lüüa.

Jõusaalinurgas andis ÜKE treener Mirko Fasini (parempoolsel fotol keskel, esiplaanil Robert Täht) meestele inglise keeles juhiseid. Ma ei läinud esiritta trügima, vaid hoidsin tagasihoidlikult tahapoole ning pean tunnistama, et seoses saali halva akustikaga – kõrged laed, kõledad seinad – hajus enamik juhiseid minu kõrvus mööda ruumi laiali. Seevastu võrkpallurid, kui otsustada nende näoilme ja kehakeele järgi, said kenasti aru, mida nad tegema peavad.

Fasini jaotas mehed kolme gruppi. (Kogu koondis oli hommikuseks trenniks jagatud pooleks, teise grupi jõutrenn algas kell pool üks.) Iga grupp pidi tegema oma harjutusi ning siis omavahel kohti vahetama. Vaatasin, et koondislased võtavad rahulikult (vasakpoolsel fotol vasakul peatreener Gheorghe Cretu). Ju sellepärast, oletasin endamisi, et ikkagi esimene trenn pärast nädalapikkust puhkust.

Ahjaa, nii palju püüdsid mu kõrvad Fasini jutust kinni, et ülepingutada ei ole vaja, kuid harjutusi tuleb teha tehniliselt õigesti, kvaliteetselt.

Igatahes intensiivsust küll polnud. Puhkepausid olid pikad. Pakun, et pärast 10-sekundilist pingutust vähemalt kaks minutit kindlasti. Aga raskused, mis kangile läksid, olid muidugi sellised, millega oleksin paugust selja ära tõmmanud. (See pole liialdus: veidi rohkem kui nädal tagasi tõmbasin selja ära labidaga kõigest paar korda mulda tõstes. Helistasin seejärel kohe dr Leho Ripsile, kes andis mulle kähku kahe füsioterapeudi kontaktid ning ütles, et pean kiiresti massööri juurde saama. Järgmisel päeval saingi, aga ikkagi läks ligi nädal, enne kui selg end enam-vähem paremini hakkas tundma.) Näiteks Robert Täht (fotol ülal paremal), kel pikkust 192 cm ja kaalu 85 kilo, pani kangile 180 kilo ning sikutas selle maast lahti nagu naksti. Aganits pani kümme kilo rohkem peale ning tegi sellele samuti veenvalt tuule alla.

Aga kõige vahvam oli see, kui Fasini (vasakpoolsel fotol vasakul, paremal Robert Täht) märkas, et kõik ei sikuta kangi päris õigesti, misjärel ta astus ise ligi, näitas, kuidas sättida jalad, selg ja õlad ning... vinnas kangi mängleva kergusega maast lahti. «Nägite nüüd, poisid, kuidas peab harjutust tegema,» ütlesin nii, et mõni mees pidi seda kindlasti kuulma. Kuuliski. Sest mu remargile järgnesid sõbralikud naeratused.

Fotograaf Margus Ansu, kes kaasa tuli, ütles, et tema ei ole näinud teist nii hea duhhiga Eesti koondist.

Pärast jõusaalitrenni läksin Robert Tähega eraldi mängusaali, et teha paar erialalist harjutust. Nimelt mina söötsin ning tema hüppas, et päästa endast paari meetri kaugusele langevat palli (fotol paremal). Igaks juhuks hoiatasin, et vaadaku ette, kui ta seda teeb, sest ma ei taha võtta enda vastutusele, kui ta peaks randmele juhuslikult viga tegema. Aga ta ütles, et pole probleemi, ta on seda õppinud. Ka peatreener Cretu, kellele Täht olevat mõnikord lausa poja eest – ja keda Cretu kutsub Junioriks –, ei tõstnud meie harjutuste peale pilkugi, vaid püsis saali servas istudes silmadega eksitamatult arvutiekraanil.

Rakverre sõites olin saatnud Tähele sõnumi: «Tere hommikust, tuleme fotograafiga hommikusse trenni ka, saime loa alaliidult, tahame seal pilti ka teha, et saaks midagi ägedat, nii et edev särk selga ja naeratus näole, palun, eks ju! Priit P.» 21 minuti pärast sain vastuse: «Tere! Särgivalik tehti minu eest ära, aga eks olen valmis siis.» Vastasin lühidalt: «Priima!» Näete, kõik spordimehed, kuidas tuleb käituda - ja ajakirjanduse poolehoid kohe võidetud!

Pärast lõunasööki Villa Theresas istusime Robert Tähega (fotol alla vasakul) rohkem kui pooleteiseks tunniks laua taha: mina küsisin, tema vastas. Tema tellis endale tassi kohvi, mina mitte.

Alustasin nii: «Kurjamil on kuulus lugu «Mees sa ei tea (kui kiiresti ma löön)». Niisiis, kui kiiresti?»

Täht puhkes laginal naerma. «Alustame kohe sellise küsimusega või?»

«Loomulikult!» vastasin uljalt.

Edasist saate lugeda siit, laupäevase Postimehe Arterist. Seal räägib ta muu seas sellest, kuidas ta paari aasta eest parema käe randme ära murdis ning pidi suvel kaks kuus kipsis veetma. Ja ärge unustage ekskursiooni Moabi majas!

Kõigi fotode autor Margus Ansu, Postimees/Arter/Scanpix

50 Kommentaarid:

At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Meedia maalis meile nagu ikka ülimagusa pildi võrgumeestest. Enamus mängib välismaal kõvades klubides. Keegi Venno pidavat olema kõigi vastaste hirm ja punktimasin jne jne. Ja siis need peaaegu tiitlivõistlustele pääsemised. Hiljem siis ilmnes et kogu satsi peale ongi ainult 1 rahvusvahelise taseme mees (Täht). Teised suurekspuhutud nimed ongi vaid Eesti tase.

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Kahju, et meil selliseid mehi, nagu esimene kommentaator, nii vähe on. Kui neid oleks rohkem, vot siis paneksime lõdva randmega kõigile ära.

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Naised saunas rääkisid, et võrgumeestel oj dieeditreener.

 
At 18:39, Anonymous Anonüümne said...

Aga härra Pullerits! Koduvabariigi tsiklistidega millal kohtute? Meil on teile nii mõnigi mure rääkida.

 
At 10:30, Blogger Priit Pullerits said...

Praegu Tähtvere pargis, õed Luiged, kaks kolmest, teevad trenni.

 
At 12:46, Anonymous MargusM said...

..ja mis siis? Väga tublid et trenni teevad.
Otepääl on triatlon.

 
At 13:46, Blogger Priit Pullerits said...

...ja Londonis MM.

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

MargusM vs Padre Pullerits - 0:1.

Haledalt said kotti, Margus...

 
At 15:18, Anonymous Anonüümne said...

Seekord siiki viik. Londonis on neegrid aga Otepääl palju meie poisse. Otepää ikka tähtsam.

 
At 21:38, Anonymous Anonüümne said...

Ja mis seal Londonis MM-il siis on?

 
At 23:05, Anonymous Anonüümne said...

Seal on mingid mõttetud vennad koos. Kujutad sa pilti mingid neegrid ja araablased nokivad seal punktikohti.
Aga kahju sellest et lätlanna Laura Ikauniece välja langes, oleks talle pöialt hoidnud. G Šadeiko ka tore tüdruk aga suurtel võistlustel tablitsa lõpus. No ei ole ikka esikümne taset.

 
At 10:52, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits! Kuidas suhtute teie sellesse palagani?

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits suhtub palagani mõistvalt. Ta teab et iga pileti ostnud ullike on vesi peremeeste veskile.

 
At 12:06, Blogger Priit Pullerits said...

Suhtun hämmeldusega, et Kanter, kogenud mees, tegi hooaja viletsaima võistluse just MMil, kus võinuks ju kogemused maksta. Aga napilt 60 m täis ja kaks heidet alla selle, eelringis vaid üks õnnestunud heide...

 
At 13:23, Anonymous MargusM said...

Seeeest Otepää Ironman on äge-
ei mingit vees sulistamist vaid täpsed ja jõulised tõmbed,
rattasõitjad full aero, absoluutne ökonoomsus ja see mööda vuhiseva carboni hääl..
Jooksudistants nagu kirss tordil.
Kõigele sellele kaasaelades lööb endalgi adreka lakke, respekt raudmeestele!

 
At 13:28, Blogger Priit Pullerits said...

Hämmeldused jätkuvad: Rasmus Mägi DNS...

 
At 13:35, Anonymous Anonüümne said...

Tubli Margus, sellist mehelikku, adreka ja testosteroonisegust kommentaari ootasime sult ammu. Valge rass näitab oma üleolekut Otepääl.

 
At 13:42, Anonymous Anonüümne said...

Kui arvestada et 100m võidumees 35a vana, siis 38a kettaheitja peaks olema veel väga kobe. Kuuli ja ketast peaks saama ikka palju vanemalt tipus püsida kui jooksud ja hüpped.

 
At 14:25, Anonymous Anonüümne said...

Vanameister hämmelduses?
Jaa, mõistan, vahtisime ka ise poistega mokad töllakil, et Kanter kui esimest korda Põltsamaa järvevõistlustelt suurde linna võistlema pääsenud pinges ja krampis juntsu...

Aga millise tunde tekitas vanameistris pikakoivaline neeger ja eestlaste sõber Gatlin?

 
At 14:46, Blogger Priit Pullerits said...

No emotions. Kuigi ma olin see, kes omal ajal, kui Gatlin oli paaria, aga startis Tallinnas, tegin PMis ettepaneku, et võtame mehe Eesti lipu alla. Aga no kes mind kuulata tahtis... nüüd tolle tegemata jätu tõttu meil kuld läks. Otsige mu hittlugu veebist üles!

 
At 15:38, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pulleritsu ettenägelikkus on vapustav. Oleks omal ajal Joosep Katulinile Eesti passi kätte lajatand oleks meil seda medalipuru nii et ei jõuaks üle lugedagi. Teemantliiga võitusid igal hooajal mitu tükki. Leedukatele lätlastele võiks ülalt alla vaadata. Poleks häbi olla eestlane.

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Lihtsameelsed, arvate, et kui mehele anda lihtsalt Eesti pass ilma tausta tablettidetta (mida meil pole) on kuld kohe taskus?

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

Loll ega ta siis Käärikule treenima oleks jäänud. Ikka Santa Monica Kalifornia päikese all. Priit oleks talle Postimehe pakendis sinise särgi saatnud kus rinna peal loeb ESTONIA, ja natuke eurosid võistlustele sõitmiseks.

 
At 20:45, Anonymous Anonüümne said...

Tõsist mõttevahetust loed ikka hr Pulleritsu blogist.

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

http://arvamus.postimees.ee/296081/priit-pullerits-meie-uus-ass

 
At 10:37, Anonymous Anonüümne said...

kui ma ei eksi, oli ka hr Pullerits see, kes omal ajal Veerpalu poriga loopis! Millest selline meelemuudatus. Kas suusatamine on marginaalne ala ja seal ei tohiks dopingut kasutada? doping on neegersportlaste eriõigus? Öeldakse, üks kord varas, alati varas

 
At 10:56, Anonymous Anonüümne said...

Eks ole. See on veider, et vaid pool aastat pärast Eestis haruldaste mägilase näojoontega julge vaatega dopingupatuse promomist trampis Priit mutta eht ugriliku silmi häbelikult maas hoidva kohaliku spordilegendi. Vähe sellest see suhtumine jätkub tal tänaseni.No on ikka kulturist!

 
At 11:01, Anonymous Anonüümne said...

Ärge mölisege! Mister Pullerits teab ise mis teeb. Ning õigesti teeb.
Kes olid need d-patused?

 
At 11:31, Anonymous Anonüümne said...

Poriga loopis? Trampis mutta? Tooge näiteid ka!
Fakt on see, et AV proov oli positiivne ja... on positiivne ka pärast seda, kui WADA piirmäärasid korrigeeris. Pimedad olete või?

 
At 11:43, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits on aus ja julge mees. Keda viimasena poriga loobitakse, see on süüdi ka. Kes oli see julge dopingupatustaja mina küll ei mäleta.

 
At 13:24, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

11.31 olete juhm või ainult mängite seda? Olgu selle AV ga kuidas on. Õigeks ta igatahes mõisteti. Miks tahab aga,nii aus, julge, eetiline jne. mees anda Eesti kodakondsuse mehele, kes on 2 korda dopingumanustamisega vahele jäänud ja karistust kandnud, sellest vabandage väga minu väike aju aru ei saa. Kas ei ole siin mingisugust eetika konflikti või suisa paradoksi? Musta rassi eriõigused äkki?
PS kirjutan tahab, sest nagu loetust selgub ei ole soovunelm kuhugi kadunud.

 
At 14:52, Anonymous Anonüümne said...

Härra Kägu, te saate kindlasti aru et härra Pullerits oli sunnitud veidi liialdama. Härra Pullerits on kunn, kuid temalgi on ülemused ja ebameeldivad kohustused vaja täita.

 
At 15:41, Anonymous Anonüümne said...

Kui juba kunnide tallalakkumiseks läks, ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete joodikud, vargad, liiderdajad, laiskvorstid, tainapead!

 
At 15:58, Anonymous Anonüümne said...

Jumal annab meile andeks jah, kuid kes annab teile 15:41 andeks et olete sitakott?

 
At 16:02, Anonymous Anonüümne said...

To 15:58 Kas sitakotiks sünnitakse või saadakse?

 
At 16:14, Anonymous Anonüümne said...

Meie jumal on AV, tema andestab ka sitakottidele!

 
At 16:21, Anonymous Anonüümne said...

Siin blogis on ainult üks jumal ja tema nimi on Priit Pullerits. Tema õpetab, et mis on õige ja mis on vale. Kuid sitakottidele ta ei andesta.

To 16:02 Sitakotiks ei sünnita ega saada. Sitakott ollakse.

 
At 17:04, Anonymous Anonüümne said...

Kas nüüd Jumal, aga tema asemik siinkandis kindlasti. Lõuna-Eesti Kunn ja Suur-Läti Esimene Prints. Lihtsa rahva jaoks Isa, ehk Padre.

 
At 18:05, Anonymous Anonüümne said...

Väga hästi ja ilusti öeldud, 17:04!
Pisar tuleb õkva silma.

 
At 19:31, Anonymous Anonüümne said...

Mõnele mehele ei piisa enam PP prse lakkumisest, ta tahab sinna suisa peapidi sisse pugeda

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Mingid Priidu peded on siin pead tõstnud. Ameerika värk.

 
At 05:29, Blogger عبده العمراوى said...

شركة قمة الدقة للخدمات المنزلية
شركة كشف تسربات المياه بالخبر
شركة جلى بلاط رخام بالقطيف

 
At 05:39, Blogger 郑佳颖 said...

michael kors outlet
michael kors outlet
air jordan
michael kors outlet online
yeezy boost 350
adidas nmd r1
nike mercurial vapor
nike roshe one
nike lebron 14
tory burch shoes

 
At 06:16, Blogger raybanoutlet001 said...

ralph lauren uk
mlb jerseys
michael kors outlet
ralph lauren outlet
jerseys wholesale
christian louboutin shoes
bengals jersey
fitflops shoes
nike air force 1
coach outlet
2017.8.26

 
At 11:04, Blogger raybanoutlet001 said...

coach outlet
air jordan 4
mlb jerseys wholesale
coach outlet store online
nfl jerseys
gucci outlet
fitflops sale clearance
polo ralph lauren
cardinals jersey
giants jersey

 
At 04:29, Blogger 吥離吥棄 said...

kate spade outlet online
yeezy boost
kobe shoes
kobe sneakers
kobe 11
adidas gazelle
jordan 4
led light up shoes
nike air max 90
michael kors outlet online

 
At 10:08, Blogger raybanoutlet001 said...

jordan shoes
chicago bulls
san francisco 49ers jerseys
replica watches
cheap ray bans
hugo boss sale
birkenstock sandals
new york knicks
cheap oakley sunglasses
coach outlet

 
At 03:58, Blogger adidas nmd said...

ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
coach outlet online
new york jets jerseys
nike tn pas cher
cheap nba jerseys
nike outlet
cheap ray ban sunglasses
fitflops sale clearance
jimmy choo outlet

 
At 05:28, Blogger Yaro Gabriel said...

nike kyrie 3
cheap jordans
golden goose
chrome hearts
nike roshe run one
nike air force 1
adidas stan smith men
hermes bag
jordan retro
michael kors outlet

 
At 08:11, Blogger Lilyh Gibsonc said...

ralph lauren outlet
giants jersey
nike blazer pas cher
discount oakley sunglasses
ralph lauren outlet
nike shoes
nike blazer
burberry outlet
polo outlet
polo ralph lauren

 

Postita kommentaar

<< Esileht