Pullerits: Miks Tanel Kangerti ülesanne Eesti rahva ees on lootusetu?
Mul on kurb vaadata, kuidas Tanel Kangert (fotol paremal), kelle sisukast esinemisest Tartus Eesti spordimuuseumis mullu sügisel jätkus siin mu blogis kaheks nädalaks põnevaid ja õpetlikke sissekandeid – kuid mille peale, ei saa mitte unustada, leidus küllaga neidki, kes hakkasid vingus nägu tegema, et see jutt ja need teemad ei huvita ja üleüldse kisub igavaks –, läheb nüüd Giro d’Italial, millest saab sõidetud juba nädal, Eesti rahvale korda sama palju (õigemini, vähe!) nagu uudis, et «Poola rahvasaadikuid ootab korralik palgakärbe», ja vähem kui nupuke, et «Rootsi eurolaulja Benjamin Ingrosso maadleb tehniliste probleemidega». Näis, ma kirjutasin laupäevasesse lehte kolumni «Väärikuse test», kus vastandan Eesti maitseka ja elegantse ning Iisraeli labase ja vulgaarse eurolaulu ning väidan, et see, kumb lugu saab rohkem hääli, näitab ära, kas Euroopa on langenud dekadentsi või on siiski veel alles mõni väärikuse kübe – ja kui see kolumn saab ka rohkem lugejaid kui uudised Kangertist Girol, siis... me võime vist rattasporditeema Eesti rahva jaoks lukku panna ja luku võtme minema visata.
Huvitav, mida peab Kangert tegema, et Eesti rahvas temast ükskord ometi hoolima ja huvituma hakkaks, nagu Ragnar Klavanist (mida tema on saavutanud?), Ott Tänakust (ralli pole ju isegi olümpiaala ja lõppeks on ta alles kolmas, mitte esimene!) ja Anett Kontaveitist (kes paikneb maailma kolmanda kümne teises pooles ega ole sealt kuskile kerkinud)?
Kust läheb see piir ja algab see tase, millest alates pälviks Kangert üldrahvalikku tähelepanu?
Kui Kangert võidaks Girol etapi? Ei usu, see oleks ühekordne sähvatus, ja vaevalt ta etapivõitu püüdma läheb, tal on muud ülesanded.
Kui Kangert pääseks Girol esikümnesse? See tooks uudistele korraks ehk paarsada, võib-olla tuhatki lugejat juurde, aga mitte rohkem. Inimesed korraks kergitavad väiksest uudishimust kulmu – aga siis lähevad oma eluga edasi.
Kui Kangert pääseks Girol esikuuikusse ja hakkaks püüdma esikolmiku kohta? Vaat sealt alates võiks juba rääkida märgatavast huvi suurenemisest, usun. Kuid arvestades, mis roll tal näib meeskonnas olevat, on raske uskuda, et Kangert niipea, kui üldse esitosinassegi küünib.
Kindel see, et kui Kangert hakkaks võitlema Giro võidu eest, siis läheks huvi lakke ja sellest läbigi. Aga kuna seda ei juhtu, siis ei ole ka mingit lootust, et rahva huvi Kangerti sõitude vastu Itaalia velotuuril üldse oluliselt suurenema hakkab.
Jah, teile võib tunduda, et rattasport on popp – aga ei ole. Teile tundub rattasõit popp, sest elate omas mullis, näete teisi rattureid ja suhtlete teiste ratturitega ja elate rattauudiste keskel. Reaalsus on aga hoopis midagi muud.
Rattasõitjad, olgu neid pealegi rahvasõitudel stardis sadu, on marginaalse huvigrupi esindajad. Ja kahjuks näitab seda kujukalt ka leige, et mitte öelda sisuliselt olematu huvi Kangerti sõitude vastu.
See, mis ma siin rääkisin, on karm, aga ehe tegelikkus. Kõik, kes räägivad midagi muud, elavad roosas udus ja võtavad unelmaid tegelikkuse pähe.
Foto 1: Tanel Kangert Eesti Jalgratturite Liidu pressikonverentsil Tallinnas tänavu märtsis. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 2: Tanel Kangert 2010. aastal Karksi-Nuias Eesti meistrivõistlustel eraldistardist sõidus. Foto autor: Priit Simson, Postimees/Scanpix
Foto 3: Tanel Kangert võidab 2010. aastal Tartu GP linnasõidu. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
85 Kommentaarid:
Tead paremini kui keegi teine ,et kõik sõltub üksnes sellest kuidas uudiseid serveerida.
Kui ka jalgrattauudised oleksid samasuguses kollases udus nagu "jalgpalliuudised" -
a`la "Ronaldo näitas uut pruuti või Kaka pruuni triipu pükstel" küll tuleks ka neile kordades enam klikke.
Usun, et Eesti rahvas koteerib meie rattamehed siiski päris kõrgele. Ei ole eesti rahva süü, et klikimajandusele ülesehitatud kollane onlain meedia eelistab uudiseid a la "jalgpallurite naised käivad rindasid suurendamas Doktor Penigrassi juures".
Mäletate kui Hunt mängis ameerikas jalgpalli? Siis tegi doktor Martinson eesti rahvale iga päev peapesu sealse jalgpalli reeglite ja taktika osas. Mis keelab mõnel rattaspetsil kirjutada tänase rattatiimi võistlustaktikast? Kangertil on tiimi liidrit toetades ülisuur vastutus kanda. Palju suurem kui vahetusmees Klavanil.
Õnnetuseks polnud Kangert ja Taaramäe spets sprinterid või mägironijad. Hoopis universaalid. Kahju et TT sõitusid nii vähe peetakse, oleks meie mehed vägagi eesotsas. Nagu Kangert praegu. GC esikümme on supermehed ehk tiimide liidrid. Esimese 20 mehed nagu Kangert on ülikõvad, võistleb ju korraga 180 meest. Vaadake kui vähe kaotas Kanks eilsel Etna mägede etapil, ning kui palju nimekuulsusi jäi tema selja taha. Et Kanksi tapeedil pole on laiskloomadest ajakirjanike süü. Kuigi kõik inf on olemas. Puksi vaid ingliskeelsete rattaspetside jutt maha.
Sama asi Martin Looga. Mees on väga konkurentsitiheda ala tipus, aga millal tema tegemistest kuulsime? Seevastu briti ja sealtkaugu Egiptuse ja Burundi jalgpalluritest teame pea kõike. Aga kas me tahame teada? Mind näiteks ei huvita millest Klopp pressikal vestleb. Või Mourinho. Aga lauale ette laotakse.
Kes on süüdi?
Väga hea küsimus et kes on süüdi?
No mida hala! Ajakirjanikud ongi ju teatud mõttes müügimehed, nende töö on vahendada sporti massidele. Ja nüüd on rahvas süüdi, et Ott Järvela ei suud huvitavalt kirjutada? Las ta siis jääb...
Täna oli sprindietapp ja kõik jäi samaks. Kangert 55.koht võitjaga sama aeg.
Kilba.
Kes on Jalka Ott?
Kes ei teaks Reinumäe Otti,
kes löönud ka oma kotti
...
Aga kus on Postimehe enda panus jalgrattasõidu propageerimisse? Näiteks, artikkel, mille sisuks on kellegi tenniseässa vahva löök Nadali vastu sisaldab teksti samasuures koguses kui artikkel Giro seitsmendast etapist. Pange tähele, tegemist oli ÜHEAINSA löögiga, kuid pm ajakirjanik kirjeldab asja pikalt ja sooja empaatiaga.
Jalgpalli rubriigis on pealkiri Brasiilia koondis sai ränga löögi. Igal ausal lugejal jääb süda seisma: kas peatreener infarkti saanud? Ei, hoopis poolkaitsja väänas põlve ja peab MMi televiisorist vaatama. Appi kui ränk!
Samal ajal kui giro ja tdf-i suurvõidud on ilge juhuse tõttu saamata jäänud. Suurele meistrile Fausto Ernesto Coppile sõitis viimasel etapil pirukakäru ette. Meistrikarika asemel haiglavoodi. Traagikat kui palju.
Lopezil Astana liidril palju õppida. Positsiooni grupis, rattavalitsemist (põllule lendamine ja proloogiga tutvumise maokad ehedad viited).
Samas Etnal oli mees nii äksi täis, et ründas ja veel hetkel kui omad mehed ees töôd tegid.
Hiljem kui Yatesi pundi kätte said. Ründas kohe uuesti, kuid kui teised vajutasid jäi kohe maha pisut. Kõik ju äge kui mees ründab ja proovib esimesel mäel kaotust tagasi teha. Kuid näha oli et super minekut ei olnud. Äkki seda õpetab Astana team. Sest ka Nibali proovis ära minna varasemal Girol eest oma mitte parimate jalgadega. Girol väga lahe olukord sest kûmmekond meest suht võrdses konditsioonis. Kuid nagu ikka, kolmandal nädalal tulevad “mehed” välja
Huu
Eks Kanks peab olema Lopezile isa eest nii nagu Padre meile siin Eestimaal.
Lood pole kiita. Juhul kui Lopez peakski lõpus ära kukkuma, siis on veel Bilbao, kes on Kanksi põlvkonna mees, kuid nüüd järsku sõitma hakanud.
Kuid miks peaks noor Lopez ära vajuma? Enne väsivad Kanks ja Bilbao.
Mingi lootus on siis kui Kanks teeb väga kõva TT meeskonnakaaslastega võrreldes. Kerge see pole, sest nimetatud vennad on praegu vormis. Tore et Huu terava silma eest ei pääse ükski nahahoidja varjule.
Seni, kuini ajakirjandus Kangertist ei kirjuta , teda ei tunta.
Kuulsusteks saavad need, keda meedia sellisteks vormib ja pole vahet, millist spordiala harrastab.
Miks on Kontaveit kuulsam? Priit peaks klikkide asemel lugema Anettist kirjutatud artiklite arvu ja võrdlema ratturitest kirjutatud lugudega - ühest tennisistist on nuppe rohkem kui ratturitest kokku.
Pöörake kirjutamise arv vastupidiseks ja aasta pärest teavad enamus rattureid kuid ei mäleta tennisiste ...
Olgu kohe ära märgitud et Tanel Kangertil pole mingit kohustust ja ülesannet eesti rahva ees!
Priit, kui rattasport pole sinu jaoks miski siis jääb arusaamatuks miks sa teed koostööd rattaajakirjale ja tutvustad seal veelgi `kõvasid` harrastusrattureid? ..jah, sa teed seda üksnes raha pärast, et oma eurosendid kokku saada ja M-auku põgeneda : )
Just siin, paari sissekande jooksul, oled sa suutnud tõestada et oled tuulelipp- kus suunas klikkide arv, sinna suunas leheneeger tormab..
Kirjutagu Kontaveidist või miljon artiklit, tegu ikkagi meie tüdrukuga. Kui aga nutetakse silmad peast kuidas keegi Oxlade-Chamberlain vigastas põlve ja nüüd englismaa koondisel suur probleem ja kasutatakse epiteete nagu väga kurb.... siis on küll p...rse majas ja eesti rahva mentaalne tervis viiakse kriisi-krahhi äärele. Aga olgem veel optimistid ja loodame et mägedekuningas Padre Pullerits teeb kambäki rahvusromantilistele radadele ning "navoodit porjaadok" meie praegusel hetkel nihilistlikes lehetoimetustes. Kunagi ei tohi lootust kaotada.
Tempo kasvab. Kui eile troonis Astana pelotoni eesotsas, siis täna on kumm tühi. Sinisemaika mehi pole kuskil. 20km lõpuni, hakkab selguma kurb tõsiasi et ennemb kiremist peaks munema. Kuidas mõjub selline väikerahva moraalile, seda teab vaid mägede tuul.
Today's Giro stage finishes in front of a monastery...& the thunderstorm currently breaking at the foot of the climb is biblical.
Kurjalt kõmiseb jah. Taevane Isa pole rahul väikerahva moraali jalge alla tallamisega. See kõik haakub jõuliselt Padre karmi kirjatükiga tänases Postimehes.
7km lõpuni, jooksikud on enamuses püütud. Trumpässad on veel peidus. Aga mitte enam kaua.
Lood on väga halvad. Vaja oleks mõne autoriteetse teadjamehe toetavat sõna. 1,5km lõpuni, veri tilgub ja pulsoka ekraan on udune. Mitte s..ttagi pole näha.
Bilbao kümnes. Vaat see mees on Astana liider.
Pildi järgi tundus et ka autsaider Kangertini oli pundis kes kaotas võitjale 7 sekki. Ülikõva!
Kurat oligi! Kangert 26 ja kaotus 7 sekki. Ülejäänd Astana sitakotid kaotasid kõvasti.
Vaatasin valesti. Lopez oli ka seltsis, kuskil 17. Aga Kanksist ikka tagapool GC.
Aga kuhu on kadunud Igor Mang???
Vähe on mehi kes suudavad padu vihmaz edukalt finišeerida - Carapaz, Pozzovivo, Kangertz, Soonetz, Pulleritz.
18:46-le
Kas keegi puu sisse vaatas? Ehk poleerib seal tšakrat lahti?
Kuulge, mis siin sellest Girost, kui meie silme all teeb Euroopa, kuhu me ju paratamatult kuulume, vähi- ja allakäiku. Tänases krestomaatilises kolumnis ütlen otse välja, mis iseloomustab Euroopat - dekadents!
https://arvamus.postimees.ee/4486252/priit-pullerits-vaarikuse-test
Te peate seda kirja tükki lugema ("Väärikuse test") enne, kui tulete siin mulle midagi ette heitma ja nina peale hõõruma, eriti nihilistlik MargusM - mis ta ise on andnud Eestile, et seda jama ära hoida? Ma vähemalt sütitan rahvast üles, annan inimestele tuge, et te ei mõtle valesti, inimesed, kui mõtlete, et asjad on pekkis, kuigi kisakõridest vähemus püüab visalt veenda, et kõik on kõige paremas korras.
Kas Eesti ajakirjanduses mõni peale minu ka veel normaalsuse ja kaine mõistuse eest seisab? (Ja siis lubab mingi mõttetu MargusM minu aadressil endale veel sõnavõttu...)
Priit, kui ronid püünele, siis pead alati olema valmis kriitikaks.
Alles hiljuti öeldi telepurgis ilusasti - kui oled tipus, siis ükskõik kuhu lähed, liigud ikka allamäge ...
Mehed Giro etapp lõppes üle kahe tunni tagasi, aga ikka ei leia Postimehe veebist tulemusi ega üldse midagi, kuigi Kangert tuli ilusti juhtgrupis lõpuni. Kas ma olen pime?
Kõik on õige härra Pullerits! Teie krestomaatiline sõnavõtt on märkimist väärt. Euroopaliku dekadentsi silmapaistev paljastaja Tõnis Siim annab samuti teie kirjatööle kommentaariumis positiivse hinnangu. Ning see mees räägib ausate sõnadega. Mitte mingit ümbernurga ümmarguste sõnadega pedereerimist nagu on kombeks meie meinstriimi kolumnistidel. Dekadents ja too kuulus lauluvõistlus on pealispind. Missugune mootor nurrub kaane all, mis kõik selle rüveduse põhjustab? Sellest jutustavad Objektiivi poisid juba aastaid. Kunagi oli TMSündikaat. Ega siis üksi meile tuntud S tähega onu. Tema on juba vana. See mootor on väga võimas. Meie selle vastu ei saa. Tuleks ühineda Poola Ungari Leeduga miks ka mitte Valgevenega uniooni. Aga eestlased ei oska tegutseda rahvuslikult pinnalt. Meie kupjad aidamehed müüvad enda koos rahvaga esimesele pakkujale. Mitu korda nähtud kogetud.
Pime on kohane sõna praeguses Euroopas. Väga pime on. Ja rünnatakse pimesi (k.a. väärtusi), et enesetunnetust hankida.
Aga Priit! Peapesu sa neile ju tegid?
Kõik on õige, Girot ei ole, seeeest on
https://m.postimees.ee/section/504/4487049
21:33 Ärge linkige seda paska, et mida kellegi muu suvalise riigi esiliiga jalgpalluri naise ema millestki arvas. Ma loll avan ju lingi. Klikk juures. Järvela rõõmustab ja saadab veel uurivaid ajakirjanikke laia maailma jalgpallurite naiste hõimlasi otsima, kuna just seda Eesti rahvas tahab.
Kas klikkide lugemine pole mitte kodanike jälitustegevus? Pange see lugemise aparaat kinni!
ETV2 on praegu õige vaatamine.
Kes Jalka Oti korrale kutsub?
Meie mees näeb mägedes vaeva, kuid PM ei viitsi kohe lugu üles panna.
Kas Padre libakonto imbumaks sisse vasakpoolsete seltskonda, kuid imbumisel tekib ohtlikke momente, mil salaspioon ei suuda hoiduda end kiitmast? https://twitter.com/uusvasakpoolne/status/995396394910351360
Priidu nimekaim "Leto Sveti" autor on hämmingus, et seekord tema idee võitiski. Mitte ainult pööbel ei olnud poolt, vaid ka auväärt züriid andsid tõsise panuse selle võidu sepistamise heaks. Minul on küsimus. Kas see on lauluvõistlus või revolutsioonileegi hõõgumine tuhas või hoopis suurejooneline manipulatsioon, mis hakkas pihta vabaerakonnale häälte andmisega Eestis ja päädis reformikate kukutamisega ning BREXITi-, Trumpi- ja Macroniga? Kui nii, siis jääb loota, et rahva arvamust ei kasutata miski suurema jama kokkukeeramiseks lähiajal. Kahju, et meie "Leto Svet" see aasta peale ei lennanud.
Mitte ainult Postimehe spordirubriik pole omadega puntras. Sama arvamus-sektsiooniga. Arvamuste osakond on isegi kriitilisem kui muud, sealsed lood on väljaande maailmavaade, positsioon. Täiskasvanutetele mõeldud lehes ei tohiks olla laste kirjutisi. Aga näed on.
https://m.postimees.ee/section/127/4487018
Mida ütlevad selle kohta siinsed magistrid, tohtrid ja teaduste kandidaadid? Mina olen vaid õhtuse fakulteedi paberitega.
Ei mingeid magistreid! Ainukesed mehed kes siin autoriteetset arvamust suudavad avaldada on Dr.Kägu, Dr.Säins ja Dr.Pullerits. Samuti doktorant Huu.
Selle aasta Girol on 5 võtmeetappi. Esimene on tänane 9.etapp. GC võitjad hakkavad välja kooruma. Nimedest tuuakse välja ka Lopez, kes olevat pika tõusu mees. Ning suur osa on meeskonnal selja taga. Karm, aga mida muud on meil mehed siin oodata? Padre juba hinnaalandust ei tee.
Väga karm lõpp saab olema. Jooksikud on 4.40 ees. Astana teeb tööd pelotoni järgi tõmbamiseks. Ohvreid saab palju olema. Tõenäoliselt saab Kanks kõvasti miinust ja kaotab gc-s.
18km lõpuni. Vara on veel rünnata. Paugutab lahti nüüd ka peloton. Yates ja Chavez tahavad eest minna. Loodetavasti võetakse kotti tagasi. Hoiame pöialt Astana kolmikule. Kui kuiva nahaga finišisse jõuavad, siis sellest sõidust lauldakse tulevikus bõliinasid.
Asjalood on väga murettekitavad.
Kui PM-is hädaldatakse, et kvaliteetajakirjanduse lipulaev peab kolletuva meediaga kaasas käima ning ei saa Girole tähelepanu pöörata, siis samal ajal kollases meedias: https://sport.ohtuleht.ee/876656/giro-ditalia-uldliider-naitas-joudu-kangert-kaotas-voimaluse-korgele-uldkohale
See on koht kus tahaks teada, et kas kõik on ok. Ainuke lootus, et sihib äraminekut ja tegi turvalise vahe sisse. Kõhutunne aimab aga halba. Praegu ei räägi keegi tõde. Eks tõde selgub nädalaga.
Huvitav et härra Pullerits saab tuld ja tõrva omaenda koduväljaandest. Väga hea. See näitab et tegemist on suure, iseseisva mõtlejaga.
https://m.postimees.ee/section/80/4487726
Viidatud artikkel tundub lapse kirjutatud. Võitleme kõik koos ülekohtu vastu! Eriti veel juhul kui rikas valge meessoost ajakirjanik su kehakaalu mõnitab. Ja muidu värdjaks peab!
Kangerti seis on tõesti halb. Loodame, et mõnel professionaalsel spordiajakirjanikul õnnestub ikka temaga intervjuu teha ja küsida, mis lahti.
Ei juhtunud midagi. Tegi tööd Lopezi heaks. Tore muidugi kui oleks jäänud oma 20.kohale, kuid Astana jaoks pole oluline kas on 20 36 46 või 86.
Abimehi hinnatakse abi järgi, mitte koha järgi. Vaadake mitmes on kokkuvõttes sprinter Viviani, kes võitis pea 3 etappi.
Jahh 20:56'l õigus.
Aga korralik litter ikka tuli täna. 18min. Ei mäletagi et Kangert Girol võitjale nii palju kaotanud oleks. Ikka tulnud 1-5 minutit hiljem võitjast, ka halvemal , või siis "tööpäeval".
See tõstatab Priidu küsimuse ülesse tagasi, kuidas mehelt see info saada?
Kas teami korraldus? Tehnilised probleemid? Kehv päev? Tühjad jalad peale meeskonna abistamist? Plaan B, aidata meeskonda abilisena nii palju kui suudab ja loota et saab ka enda päeva jooksikute pundis?
Huu
Vaatasin etapi järele (peale nädalalõpu puhkust). Eks seal olnud mitu elementi. Astana otsustanud seda tuuri sõita nagu vana hea US Postal meeskond. Kõik mehed rivvi ette ja anname terve päeva tuld. See on 21 päeva tuur ja Astana ei ole US Postal (boostitud Hamilton, Heras, Rubiera, Landis, ...). Kui nad ei taha et teise nädala lõpuks Lopezi abilised otsas, hoidku pisut tagasi. Ja lasku liidermeeskonnal Scottil ise tööd rügada.
Täna sõideti hõredas õhus mägedes ja Tanel oli 25km. ennem lõppu juba grupi ees vedamas, sinna see jäigi.
Midagi siiski saavutati. Froome sai veel minutiga kitlisse. Varsti läheb ikka juba imet vaja , et "marginal caines" meeskond sellest august kolmandal nädalal august välja saab ronida (ei jõua Zoncolani ära oodata). Pigem tundub et Sky Giro ebaõnn jätkub. Ei saanud siin hakkama erinevatel aastatel ei Wiggins, Porte, Landa, Thomas.
Kuigi vara veel hõisata. Tõsiseid mägesid peale Etna veel pole olnud.
p.s. nagu ütlesin on Astanal ja ta fännidel mõttetu Aru't taga nutta. Praegune kolumbia naga juba kordades parem.
Huu
Jah, ma vaatasin ka, mida see Kangert seal 25 km enne lõppu juba ees sikutab, kui tõus polnud veel õieti alanudki. Ja miks oli neid mehi ainult viis seal? Ülejäänud neli? Juba kutud või?
Huule: ega Astana eesmärk saa olla Froome'ile kaotust tekitada. Froome'i kaotus ei aita ühtegi nende meest ettepoole. Astana eesmärk peaks olema Lopezi ette vedada, aga negu eile nägime, on Lopezist palju parema jalaga mehi, Lopez ei ole sel tuuril tegija, pange mu sõnu tähele. Igatahes näis see eile mõttetu oma meeste kulutamine, liidri meeskond oleks nagunii pidanud ennem või varem tööle hakkama.
Lopez tõuseb GC kümne sisse vabalt. Lõpuks on Astanal Nibali järel kindel mees leitud.
Mis puutub eespool arvamusse et Kanks võiks jooksikuna etapivõidu teha, siis see ei ole reaalne. Igaüks noolib etapivõitu.
Mu meelest ka võiks Kangert nüüd jala sirgu lasta ja võtta edasist kui ettevalmistust Tour de France'iks, kus tuleb kindlasti palju kõvem võidusõit, sest vaadake, kes on ju puudu (või vähemalt ei ole nad end Girol näidanud, mis teeb sama välja, et nad ei pungesta: Quintana, Kruijswijk, Avermaet, Nibali, Kwiatkowski, Sagan, Taaramäe... and the list goes on and on.
Kuidas jala sirgu kui Lopezit peab aitama?
Astana võib TDF i sõita, kuid hoopis teiste meestega.
Taaramäe on põllumajanduspanga tiimis mis suurele tuurile peab wild cardi ootama. Saame aru et Taaramäe on meelega ässade nimekirjas.
Juhtusin lugema Postimehest päris kõva artikli, milles mainitakse nimeliselt ühte tuntud, rikast, valgenahalist mees-ajakirjanikku. Kaudselt süüdistatakse teda sajas surmapatus, otseselt aga mustanahaliste inimeste opresseerimises. Loodan väga, et see kõik oli ainult uni.
Link ununes
https://m.postimees.ee/section/80/4487817
Rasked ajad on käes. Kanalaul võidab Eurovisiooni ja Kangert langeb India punti. Blogis levivad allaandmismeeleolud ja kõik lootused on kuhtumas.
1919 aasta jaanuari esimestel päevadel Vabadussõjas olid samuti rasked ajad, vaenlane oli Tallinnast vaid 40 km kaugusel ja lihtsameelsetele ning nõrga usuga inimestele tikkusid pähe rumalad mõtted. Kuid meie juhtidel oli plaan Eesti suureks muutmiseks juba valmis. Nii olimegi sügiseks Petrogradi all väljas.
Selle vastu ei saa meist keegi, et aegajalt rumalad mõtted pähe tulevad. Kuid hulluks läheb alles siis kui rumalad mõtted pähe pesa teevad ja sealt pesast väljapoolegi levima hakkavad. Siin ei aita muud, kui et tuleb jääda rahulikuks, treenida keha ja värskendage vaimu. Tuleb tutvuda järjekindlalt ja igapäevaselt tüvitekstidega, teha kätekõverdusi ning tallata pedaale. Tuleb uskuda, et meie juhil on plaan valmis.
Vaid lihtsameelsed arvavad, et kanalaulu võit Eurovisioonil oli juhus. Tuletan meelde, et mis tööstusega Eesti esindaja Eurovisioonil lugupeetud David Pärnamets tegeleb. Loomulikult kanalihatootmisega. Taipate seost? Nii tehaksegi Eesti suureks. Nii nagu 1919 aasta jaanuris meie juhid oma sõjaplaane avalikult ei tutvustanud, ei saa seda ka nüüd teha. Tõde selgub hiljem.
"... Ja miks oli neid mehi ainult viis seal? Ülejäänud neli? Juba kutud või?..."
Priit, ciclismusega tegelev (uuriv) ajakirjaniks võiks teda seda elementaarset asja, et sellest aastats alates ongi suurtuuridel keheksa meest meeskonnas, mitte üheksa!
Kuna piinlik eesti meestel ei ole, siis lihtsalt punastame sellise fopaa pärast ...
Priit te olete Girost valesti aru saanud. Stardinimekiri ei tähenda midagi. Ratturite hulgas mõnusama õhkonnaga Girol näeme kordades rohkem mees mehe vastu võitlust kui tuuril. Nagu praegu , kümmekond poodiumikandidaati annavad teineteise vastu igal mäel tuld.Samuti on tegu ilusaima profiiliga sõiduga. Giro on gurmee. Tuur on paras Postimehe online seinalehekülg. Kus klikid ja liiga palju raha mängus.
"Quintana, Kruijswijk, Avermaet, Nibali, Kwiatkowski, Sagan, Taaramäe.." muljetavaladav nimekiri :)
Avermaet pole kunagi tuuri staar olnud, kuldne Greg lantinud ühe päeva pärleid.
Taaramäe on kadunud mees (andke andeks). Viimane Taaramäe oli see Taaramäe kes aasta algusest 6 päevastel tuuril eesotsas paugutas. Tervise probleemid ja Cofidise teami hoolimatus-saamatus meie talendi raisanud klassikalisse üks kadunud lootustandev prantsuse talent staatusesse.
Kwiatkowski töö tuuril Froome mäkke vedada. Kui vimane sinna ei saa siis teeb seda sama Thomasele.
Sagan on superstaar. Tema annab igale tuurile vurtsu ja sära juurde kus osaleb.
Nibali ja Quinatana favoriidid. Unustasid teised Movistari ässad..ka Landa ja Valverde lähevad tuurile. Usun et see viimane aasta Quintanale seal tiimis.
Porte unustasite. Poleks ta eelmine aasta risu pannud oleks Froomel palju raskem olnud. Lisaks Bardet, Uran, Yates.
Muidugi sprinterite meri. Tour alati olnud sprinterite pidu.
Huu
No näed siis. Hingeelu uuriv blogilugeja sai nüüd targemaks. Tuleb hallist udust meelde, et kuskil käis jutt tõesti 9=8. Hea kui ikka õigel lainel hoitakse. Aga see kana lugu. Tehke või tina aga millegiärast paistsid selle loo tagant välja Onu Sami kõrvad. Sellised suured ja ümargused. Teisisõnu on see Onu Sami sõnum eurooplastele. Olukorras, kus raha ruulib ja rahakam inimene saab tellida 20 korda rohkem hääli kui koonerdavam inimene, on selge, et koonrid eurooplased pandi lihtsalt paika. Eurovisioon on läbipaistmatu must kast. See firma tuleb sulgeda kui nad ei avalikusta telefonihäälte põhjalikku statistikat. Paljud hääletajad saatsid oma hääled teele tehniliste vingerpusside abil teisest riigist ja rohkem kui 20 korda ühelt numbrilt? Eurodemokraatia on rahakraatia poolt üle sõidetud kahjuks. oleme imperialistide mängukannid. Äkki päästab meid halvimast mõni ohver? Teeks näiteks paralleelselt RB-ga ka 4 realise kiirtee Tallinnast Warssavisse. Sellisest ohvrist oleks kõik rahamehed sillas ja võib-olla kingiks baltlastele veel mõne eurovisooni võidugi. Mõne kitse lauluga võime paari aasta pärast oma võidu koju tuua.
Vaatasin eilae Tartu 10 km jooksu tulemusi. Kahju, et enam joista ei saa, omaaegsete tulemustega oleks selle eile kinni pannud!
Tõepoolest, 1.56 oleks palju väiksem aeg kui hetkel kiireima Eesti ajakirjaniku Priit Simsoni joostud 37 minutit.
Jeesus Kristus! Sa ärkad surnust üles ning leiad eest krestomaatilised kommentaarid!
Rasked ajad on käes.... levivad allaandmismeeleolud ja kõik lootused on kuhtumas....
Ometigi, ometigi...
Siin on mehi kes on võimelised kirjutama tühisest pedaalitallamise tuurist tõdeõigusliku eepose. Lugejaid oleks sellisel järjejutul ekrelastest pereemadest liberaalsete vaimulikeni. Palka ainult mees kolmeks nädalaks kolumni kirjutama. Ometigi ratsutab meedia hädistel tõlkeartiklitel jalkast kossust ja jäähokist, mis, olgem ausad, huvitab vähem kui kanakaulu võistlus.
Oh sa Aabrahami poeg küll!
Täna varahommikul ärkasin planeerimatult lindude kisa peale ja tekkis niisugune mõte, et millegi-kellegi huvides käib identiteediga asukondade vere vedeldamine. Tahtlik või tahtmatu, pigem nagu laen. Tige härra kargab rannakalurile turja, sest maailmameri on plastist reostunud. Umbes niisugune kujutluspilt.
Oleks ma kõva jooksja, ma paneks kõik võistlused kinni.
Kahju, et enam joista ei saa,
Rattaga sõita saad, uisutada samuti, kõnnid, põlved ei valuta-see on lambajutt et sa joosta ei saa. Ei pea ju kohe panema hakkama.
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Oleks tädil noku oleks onu!
Olge nüüd normaalsed. Kui joosta, siis nii et kõrvus tuhhhiseb. Iga ring 55 sekundiga. Sellest teie üle kanna maratonitatsajad aru ei saa jooksmine algab alles 2.37 kilomeetritempost. Õiged spordimehed siit alles alustavad. Padre oma nooruses küttis kõigile, jalg oli kerge ja kui lõpuni jäi 250, tuli vajutada nii et tartaan kõrbes varba all. Aeg on edasi läinud, sitakottide põlvkond on vallutanud kõik elualad, loomulik, et enam ei saa rääkida JOOKSMISEST.
Peab teadma kes millal ründab. Noor tippvormis Pullerits ründas 250m enne finišijoont. Arvatakse et Froome ja Sky ründab 3.nädalal. Targemad räägivad et ega ikka küll. Ilma rohutroppideta pole Froomest asja. Yates, Pinot ja Dumoulin jagavad selle aasta Giro. Lopezi aeg tuleb 2019.
Jälle peavad siin mõned mehed 4 min/km tempot jooksmiseks... teadke, et kui te pole km 2.32 jooksnud, ei ole te tegelikult jooksnud.
Loen Vanity Fairist parajasti Columbia ülikooli vasakradikaalide ja mustade mässust 1968 ehk pool saj tagasi. Teate, kes neile vastu ja korra eest välja astusid? Loen, et need olid konservatiivid ja... spordimehed. Nemad moodustasid ülikooli ja normaalset elukorraldust kaitsva kaitsevalli. Õpetlik, kas pole, et konservatiivid ja spordimehed hoiavad kokku.
Peavad hoidma ka nüüd, kui tahame, et vasakradikaalid ja igasugu vähemused me elu ei lammutaks.
Kahjuks jäid spordimehed nõdraks. Ei olnud neist vastaseid frankfurdi uuskommarite utsitatud esimese radikalismi laine vastu. Kogu maailm kääris ja märatses. Korralikust kerepeksust pääses vaid Tartu Ülikooli õpilaskond. Tänage nõukogude piirivalvurit. Teised said nii et verevalumid lillakasrohelised. Mexico linnas läks 26 tudengit kasti ja 300 haiglasse kui julgesid demokraatilisi vabadusi nõuda.
Asjalood on eriti komplitseeritud täna. Oma rahvuslikku radikalismi elavad välja ka uuseurooplased. Osavalt mannipuleerides saab nad kõik omavahel kakeldama suunata. Neljas radikalismilaine on kohe tulemas ja sellest ei päästa ka kiired jalad. Kui on kiip naha all siis peksad ennast ise. Politseipataljonid on sel juhul üleliigsed. Õhuke riik ei jõua kõike rahastada. Hiljaks jäime hea Padre ja teised kaasvõitlejad. 1995 oleks tulnud traksid peale tõmmata. Aga kus sa sellega!
Priit samamoodi kui sina väidad oma joru 2:32 kohta, võib iga pikka maad jooksnu väita, et ilma maratoni distantsita vöö vahel oled lühimaa kepsleja ja poolik jooksja ...
Aga et asi oleks korrektne ja lugejad valgustatud, siis anna meile teada, mitu Eesti Meistrivõistluste medalikohta sul tänaseks on. Kõigil spordialadel kokku.
Columbia omad olid väikekodanlikest peredest. Need osteti lubadustega välja ja oligi otsas kogu "revolutsioon". Sorbonne is oli lugu karmim. Üliõpilased olid pärastsõja näljaastate lainest ja tundsid käsitsivõitluse nippe ja vanaisadelt õpitud barrikadeerimise kunsti. De Gaulle salakaval siga lasi selja tagant kurjategijad peale. Kõvasti said kannatada naisterahvad, verejugasid seintelt pesti puhtaks alles sügisel. Vasakradikalim ei ole naljaasi, kumminuiad peab soojas hoidma.
Ära poisike tule jälle vaidlema. Padre tegi tegusid suurel dekaadil kui vägilased jooksid kõiki distantse. Padre kui kiire ja vastupidav pidi pärast oma distantse murdma ankrumehena 4x400 viimast vahetust TRÜ võistkonnas Minski Riia ja Vilniuse riiklike ülikoolide vastu. Ja need vennad olid ambaalid. Vedasid ringi lendstardist 44,5 sekundiga ja õhtul linna peal peksid pätte.
Kust võtavad 4+ tunni maratoninässakad üldse julguse küsitleda omaaegset keskmaajooksude kuningat?
Kord on ikka väga käest ära.
Kangerti kaotuses siis süüdi klassikaline kõhuviirus. Sama mis rikkus Contadori viimase Vuelta.
Peaasi et kosub ja viimasel nädalal sõidumõnu tagasi saab.
Huu
Loen, et need olid konservatiivid ja... spordimehed. ?
Äss tandem. Millal veel maailmas spordimehed millegi eest välja astunud on? Pigem see kultuuriinimeste, usuliste liikumiste rida.
Kordan. Teie natsionaalsotsialistlik vaade ei ole mingi uudis .hr. Pullerits. Iga liikumine vajab vaenlast, seega perfect match on sotsiaaldemokraadid. Ka see pole üllatus.
Teil on ka õigus. Spordimehi iseloomustab kahjuks tihti poliitiline infantiilsus.
Õnneks Padre ja tema semud on ülesannete kõrgusel.
Loomulikult tuleb rääkida viirusest. Teha nägusid. Hoida vahet. Siis kui kõik seda komöödiat uskuma jäävad, siis lajatada selline vasak sirge litakas, et keegi ei suuda adekvaatselt reageerida. Nii sepistataksegi võit. Nädal on selline pimesikumäng. Selle jooksul selgub tõde.
Mulle tundub ajakirjanike viited kliki edetabelitele on kohati pisut küünilised. Mitmed meedia "klikikangelased" ei ole alati lugejate karjuv nõudmine, neid ei tuntudki enne. Ise te ajakirjanikud ehitate täiesti tundmatutest tegelastest oma kangelasi ning siis hiljem põhjandate, miks väldite päris elu, sest see ei too klikke (!). Teil on suurepärane võimalus ka päris ja suurte asjadega seda sama teha, nagu seda on täna rattamaailmas Tanel Kangert. Lisage siis sinna ka värvi juurde kui tänases meedias on seda vaja. Arvan, et üheks juurpõhjuseks on siin tegelikult võhiklikkus rattaspordist ning oskamatus seetõttu leida ka õiget pealkirja ehk mõista selle ala filosoofiat, kasvõi leida põnevat iga konkreetse suurtuuri etapi seest. Loen suurte väljaannete rattauudiseid ja hoian kohati pead kinni. Muidu ei julgeks seda väita. Teisisõnu, ajakirjanikud, teil on endal võimalus ehitada. Ajakirjaniku vastutus ühiskonna ees on väga suur, ärge olge klikkides kinni, vaid ehitage ise need "kliki maailmad" õigetesse ja päriselt väärtust omavatesse kohtadesse. Meil on aastaid olnud suurtuuride mehed sellisel kuninglikul alal, millest paljud riigid võivad vaid unistada. Vabandan kriitika pärast, aga meedia poolelt on see kõik üks suu ebaõnnestumine ja tänud blogiomanikule, kes tegelikult vajutas kohta, mis on valus.
Eile ilmus S Kaasiku lugu Kangertist. Paistab et otsiti telefoninumber ja helistati.
Täna on O Järvela lugu Froomest. Pealkirjaga "Froome pajatab...." otse loomulikult ei pajatanud Froome oma lugu Järvelale või Postimehele, vaid info on puksitud välisajakirjandusest, ka on youtube video tehtud Froome jutuga. Küsiks veel et miks PM arvab, et eesti lugeja on huvitatud justnimelt Froomest ja tema katsest topelt GT võit võtta? Muide, mehe renomee on põhjamudas kogu maailmas. Briti kommentaatorid kotivad teda hoolega.
Kas ainult mulle tundub et postimees on oma lugeja profileerimises ja spordimaailma trendide tabamises põhjalikult puusse pannud?
Andre, miks sa vabandad kriitika pärast? Kui kriitika on normull, pole vaja vabandada. Oled kindlasti märganud et see blogi siin on karmide spordimeeste päralt. Selliste nagu Padre, kes võitles mehiselt Kiievi ja Minski turskete ankrumeeste vastu, nagu Säinas ja Kägu ja paljud teised, kelle sangariteod on eeposeid väärt. Ise lugesid kuidas spordimehed võitlesid barrikaadidel nii et veri pritsis ümberkaudsetele majaseintele. Inimesed arvasid et päike on loojumas nii punane oli taevarand. Ei, see oli karmide spordimeeste valatud veri inimeste demokraatlike õiguste eest.
Postita kommentaar
<< Esileht