kolmapäev, detsember 13, 2006

Pullerits: Ammendamatu jõulureklaam

(Postitust täiendati kell 11.40)Arvate, et Edgar Savisaare ja suusatajate jõulureklaamiga on lood nüüd ühel pool, kui suusaliidu juhatuse liige Aivo Pärn mulle eilse Postimehe kirjutise tarvis ausalt ära rääkis, kuidas pildistamine ja filmimine tegelikult käis?

Peaaegu olekski olnud, kui eilses SL Õhtulehes poleks ajakirjanik Eve Heinla vahendanud Keskerakonna infojuhi Toomas Raagi sõnu, et Savisaare, Andrus Veerpalu ja Kristina Shmiguni ühisfoto pole muud kui südamlik ja tore jõulutervitus. Heinla kirjutab:

«Tegemist on Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ning olümpiavõitjate Kristina Šmiguni ja Andrus Veerpalu jõulutervitusega,» rõhutab Raag, et see pole valimisreklaam. Klipil on Savisaar siiski Keskerakonna esimehena, mitte valitsuse esindajana.

Möödunud nädala neljapäeval ilmus Postimehes uudislugu, kus oli kirjas järgmine:

Keskerakonna pressiesindaja Toomas Raag ütles Postimehele, et see pole Keskerakonna, vaid otseselt Savisaare kui isiklik jõulukaart. «See on tema kui erakonna esimehe väike jõulu- ja uusaastasoov,» sõnas Raag.

Sama lehe sporditoimetaja Jaan Martinson kirjutab esmaspäevases lehes, viidates sõnasõnalt suusaliidu ja Keskerakonna lepingule:

[Suusaliidu peasekretär Jüri] Järv andis välja Suusaliidu kirja nr 128 pealkirjaga «Nõusolek pildimaterjali või nimelise viite salvestiste kasutamiseks reklaamis», millega antakse Suusaliidu nimel õigus: «Kristina Šmiguni, Andrus Veerpalu ja Edgar Savisaare ühispilti kujutava pildi ja videomaterjali tasuta kasutamisõiguseks Eesti Keskerakonna jõulureklaamis.»

Mõistate nüüd, milles asi? Pealtnäha justkui paistaks, et kõik on juriidiliselt korrektne, aga nüüd on asi just nimelt juriidiliselt ebakorrektne. Kui Savisaar sai õiguse kasutada pilti suusatajatega Keskerakonna jõulureklaamis, siis miks kasutab ta seda isikliku jõulukaardina ja jõulutervitusena, nagu Keskerakond on hakanud väitma? Ehk otstarbel, milleks tal luba puudub?

Lõppude lõpuks, kui leping sõlmitakse, siis ikkagi selleks, et kõik asjad oleks juriidiliselt täpselt fikseeritud ning ei tekiks ebakõlasid ega möödarääkivusi.

Helistasin asjas selguse loomiseks Toomas Raagile, Keskerakonna infojuhile, sest Brüsselist saabunud Savisaar oli juba jõudnud Moskvasse edasi lennata. Meie dialoog Raagiga, keda tunnen juba ajast, mil ta töötas kadunud Sõnumilehe uudistejuhina, oli järgmine.

- Toomas, kas oled kindel, et Edgar Savisaare jõulukaart suusatajatega ei ole reklaam?

- See on Edgar Savisaare ja olümpiavõitjate jõulutervitus.

- Oled selles ikka veendunud, et see pole reklaam?

- Absoluutselt.

- Kas kohe kindlasti ei ole reklaam?

- Kaardil ei ole kusagil märgata Keskerakonna logo ja muid sümboleid.

- Kas neid pole näha ka valmival videoklipil?

- Klipis, mis edastab häid jõulusoove, ei ole minu teada Keskerakonna jõulusümboolikat.

Nagu näete, küsisin kolm korda üle, kas tegu on või ei ole reklaamiga. Sain selgelt aru, et ei ole tegu reklaamiga. Nõnda siis küsisin edasi:

- Toomas, minu arust on siin probleem. Keskerakond on rikkunud suusaliiduga sõlmitud lepingut.

- Kuidas nii?

- Lepingus on juttu jõulureklaamist, aga sina räägid, et see on lihtsalt jõulutervitus. Need on kaks eri asja.

- See on semantiline küsimus.

Mõni aeg pärast meie järgnevat vestlust, mis ei kandnud siinkohal sisulist tähendust, lisas Raag: "See on maitseküsimus, kas jõulureklaami lugeda jõulutervituseks või jõulutervitust jõulureklaamiks."

Säästmaks Tartu Ülikooli semiootikuid järjekordsest semantilisest või semiootilisest analüüsist, millel nagunii kombeks 1) asja vaid segasemaks teha ja 2) pälvida väärtõlgendusi, küsisin Raagilt, miks on Keskerakond püüdnud seni meedias maha suruda mõtet, et Savisaare jõulukaarti suusatajatega võiks tõlgendada jõulureklaamina.

"Keskerakond ei ole seda teemat kuidagi maha surunud," vastas Raag, "vaid lahkelt jaganud kommentaare. Lisaks on seda teinud seda [jõulu]materjali tootev firma. Keskerakonna esindaja [Edgar Savisaar] on oma kirjas sulaselgelt teatanud, et pilte ja filmi on antud Keskerakonna le õigus jõulureklaamis kasutada, ja seega oleme sellest teinud toreda jõulutervituse. Küll oleme eitanud seda, et tegu on Keskerakonna valimiskampaaniaga. Jõulutervitusega kaart ja eetrisse jõudev klipp seda [valimiskampaaniat] kindlasti ei ole."

Uurisin suusaliidu tegevjuhilt Jüri Järvelt, mida alaliit arvab, et lepingu teine pool üritab meedias väita, nagu polekski tegu reklaamiga, vaid lihtsalt tervitusega, ehkki seetarvis neil piltide kasutamise luba pole. Järv vastas, endal pulss 132 peal (ta jooksis parajasti): "Suusaliit ei näe selles probleemi." Küsisin, kas ta ei näe siin mitte lepingu rikkumist, ja kuulsin vastuseks: "Me ei tõlgenda seda lepingu rikkumisena ja ei näe selles probleemi."

Tegelikult on see mõistlik, et lepingu osapooled niigi kuumaks küdenud teemal vastastikku uusi süüdistusi paiskama ei hakka. Aga siis võiks Keskerakond in corpore ja keerutamata-ilustamata tunnistada, et jah, see on reklaam.

Mis nüüd tähendab - ja siinkohal ei ole küll semiootikuid appi vaja -, et reklaamis koos Savisaarega esinevad Shmigun ja Veerpalu on Keskerakonna reklaaminäod.

Aga mida on suusaliit selle eest Savisaarelt vastu saanud, et ta Shmiguni ja Veerpalu Keskerakonnale reklaaminägudeks andis? Aga vaat mida - mitte midagi. Seda kinnitas mulle avameelselt Meelis Atonen, reformierakondlane, riigikogu rahanduskomisjoni esimees.

Ta reageeris sellele, kui teisipäevases Postimehes ilmus minu sulest üks infonupp, mille aluseks oli 28. juulil, ühispildistamise päeval, majandusminsteeriumist tulnud pressiteade. Infonupp teatas:

Niipea kui Edgar Savisaar oli lõpetanud oma juulikuise visiidi Tehvandile, ilmus pressiteate, milles seisab, et majandusminister Savisaar teeb valitsusele ettepaneku leida Tehvandi rullsuusaraja uue katte jaoks raha juba selle aasta lisaeelarvest.

Tehvandi spordikeskuse juhataja Alar Arukuusk lausus, et on kultuuriministeeriumi kaudu taotlenud tänavusest lisaeelarvest viis miljonit krooni rullsuusaraja asfalteerimiseks ja teist sama palju staadioni rekonstrueerimistööde esimese etapi teostamiseks, mille hulka kuulub lasketiiru rajamine.

Juba kevadel sai Tehvandi keskus 30 miljonit krooni keskvalitsuse ja turismiinvesteeringute toetuse fondilt, mille kinnitamine kuulus majandusministri haldusalasse. See raha kulub uue, K90 hüppemäe teise ehitusetapi finantseerimiseks.

Atonen saatis selle peale e-kirja, mille lubas lahkelt avaldada. Seal kirjutas ta nii:

Postimees oma nupus „Visiit tõi rahaeralduse ettepaneku” viitab millelegi, millest raske aru saada. Millise ettepaneku see visiit kaasa tõi????

Igaks juhuks täpsustan üle: kultuuriministeerium plaanis algusest peale lisaeelarvesse 5 miljonit, Riigikogu rahanduskomisjon, mille esimees olen, lisas ilma Savisaareta sellele 5 miljonit krooni.

Mis sellel küll Edgari visiidiga pistmist on?

EAS-i [Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse] rahataotlust Savisaar ministrina kevadel mingi aeg VV-le [vabariigi valitsusele] ei esitanud, tõi mingeid muid objekte, kas mitte mingit Tallinna asja, alles valitsuses suruti Tehvandi peale.

Milles Savisaare teene seisnes? Et ta täites VV korraldust kinnitas rahaeralduse? No kuulge...
Atonen, nagu selgus, on üks neid, kes suusaskandaalile kirglikult kaasa elanud. Eelmine päev, enne, kui ta saatis Postimehele omal algatusel tänases lehes ilmunud arvamusloo, läkitas ta mulle järgmise kirja, mis poliitiku kohta oma karmis otsekohesuses mind lausa jahmatas. Ta lubas selle avaldada, ja seal on kirjas järgmine:

Ma ei ole suusaliidu asjamees, aga lihtsalt imestan, kui naiivsed on inimesed seal alaliidus. Julgen jätkuvalt kinnitada, et Savisaar ei ole suusatamise toetamiseks teinud midagi.

Mis teha, kui oravad käivad suusatamas ja sellega seda ala ka propageerivad, aga Savisaar ei käi. Ja ehkki riigi rahaga toetamine on pigem kohustus kui aitamine, pole ta siin ka midagi teinud. Seetõttu see kõik on ja jääb võltsiks. Aga osavalt tõmbas ta kõik kuuletuma küll, kusjuures suusaliit vist lootis, et nüüd alles hakkavad pudrumäed tulema. Kuid võtke näpust: Savisaar pole suusaliidu heaks midagi teinud. Ent alaliidu hing oli müüdud.

Minu arvates on Toomas Savi sellega tõestanud, et tema aeg suusaliidu eesotsas on otsa saamas. Nii juhtub, kui inimene jääb või tal lastakse liiga kauaks jääda. Siin pole erakondlikkusega mingit pistmist, küsimus on selles, kas suusaliit ja tema juhtimine on efektiivne või mitte. Nii võib õudne lõpp hea alguse hävitada.

Suusaliit on teinud vale sammu. Eesmärk oli kasu saada, aga saadi kahju. Siin tuleks alaliidu presidendil ka poliitiline ja sportlik vastus võtta.

Olen oma sõpradele alati soovitanud sportlaskarjääri jooksul poliitikast ja erakondadest eemale hoida, sellest tuleb ainult pahandusi. Isegi siis soovitan kui oma erakond on kutsunud. Aga kõiki ka õpetama ja nõustama ei jõua. Kahjuks.
***
Järgneva sissekande teen vastuoluliste, iseg iraskete tunnetega. Aga kuna töötan ajakirjanikuna, siis on minu ülesanne edastada teavet, võimalikult dokumenteeritut, ja seetõttu ei maksa siin sõnumitooja peale pahandada. Olen seisukohal, et teeksin valesti siis - ehk vassiksin ja petaksin -, kui jätan uued infotükid, mille päevakajalise teema kohta teada saan, vaid enda teada. See oleks isiklikest eelistustest uudisvoo mõjutamine ja lugejate tüssamine.

Eile saabusid mulle kaks fotot sellest, kui Edgar Savisaar käis 2. mail 2006 Otepääl. Ühel pildil on näha, kuidas Andrus Veerpalu teeb sissekande Savisaarele kingitavasse Torino olümpiaraamatusse. Teisel fotol on sissekanne ise. Ma ei tea, kui kvaliteetselt siin blogisüsteem seda fotot lugeda laseb, aga seal on sinises kiri, millele Veerpalu on andnud tumeda markeriga oma allkirja. Kiri ütleb:

Edgar Savisaarele, Eesti spordi sõbrale. Pikkade distantside ja vastupidavusalade suurmeistrile!

Allkiri:

A. Veerpalu.
Olümpiavõitja. 02. 05. 06. a.

See sissekande kiri on vaevalt Veerpalu kirjutatud. Käekiri tundub liiga erinev tema omast. Oletus: see tekst on kellegi poolt valmis koostatud, et Veerpalu sellele lihtsalt käe alla paneks.

Kui eile õhtul rääkisin mulle saadetud kahest pildist ühele oma lähedasele inimesele, avaldas too arvamust, et miks peaks ma selle sitaga tegelema. Arvan, et see on ebaõiglane hinnang. See ei saa olla ju sitt, sest on võimatu, et Veerpalu kingib Savisaarele sitta, mõlemal naeratus näol. See on lihtsalt üks suvine fakt, millesse igaühel on vabadus oma arvamus kujundada, nagu ka sellessegi, kas pidada vinduvat talve algust õnnistuseks või õnnetuseks. Fakt on see, et talve veel ei paista.

Minu arvates on tekst raamatus pehmelt öeldes kintsu kraapiv. Ja tõendab seda, mis viimastel päevadel on selgunud: et suusajuhtide flirt majandusminister Savisaarega algas juba palju varem, kui läks lahti juuli lõpu ühispildistamine.
***
Selle üha hapumaks mineva loo peale saatis mulle oma arvamuse kommunikatsiooniekspert Raul Kalev, mitmete erakondade abimees varasematel valimistel, kes on varemgi Postimehes sõna võtnud, peamiselt küll äriteemadel:

Eestis on valimised tänaseni persooni valimised. Erakonna logo jms pole vaja kusagil esitleda, maksab näo tuntus ja sellega kaasnevad emotsioonid. Seetõttu oleks korrektne väita, et Savisaare jõulukaart on kõige klassikalisem persooni ja kaudselt ka erakonna raklaaam, sest seda tehakse eesmärgil ennast rahvale meenutada õigel foonil - konkreetsel juhul võitjate foonil. See ei pruugi olla ametlik Keskerakonna valimiseelarve teema, seega võib keegi väita, et see pole valimisreklaam. Kuid postkaarte, valimistervitusi, õnnitluskirju jms, kus peal on tipp-poliitiku nimi ja nägu vaatamata valimisnumbri puudumisele, ei saa kuidagi pidada juhuslikuks. Samuti ei saa pidada korrektseks, et linnapea saadab oma allkirjaga sünnipäevatervitusi tallinlastele nende sünnipäeva puhul. Kuid need on vanad ja väga tavalised võtted, mida tehakse nii valimiste eel kui nende vahepeal, sest iga meeldetuletus on sammuke potentsiaalse valija hääle suunas.

Foto 1: sissekanne olümpiaraamatusse. Foto autor: erakogu
Foto 2: Toomas Raag. Foto autor: Peeter Langovits / Postimees / Scanpix
Foto 3: Savisaare jõulukaart. Foto autor: repro
Foto 4: Meelis Atonen. Foto autor: Cisse Noormets /Postimees / Scanpix
Foto 5: Edgar Savisaar, Andrus Veerpalu ja sissekandega raamat. Foto autor: erakogu

Erakogust pärit fotode taaspublitseerimine väljaspoole siinset blogi on ilma blogipidajate vahendusel fotode autorilt kirjalikku luba saamata keelatud.

79 Kommentaarid:

At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

margi tegid endal igatahes kõik täis.
Kahju naiivsest alaliidust & sportlastest

 
At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

Palju kära eimillestki ja Edgaril on jälle põhjust vuntsi muheleda. Reklaam töötab ja isegi paremini, kui oleks osanud oodata ja mis kõige tähtsam, jälle sai eesti rahvale kohukest teha.

 
At 12:48, Anonymous Anonüümne said...

"Oletus: see tekst on kellegi poolt valmis koostatud, et Veerpalu sellele lihtsalt käe alla paneks." - võiks ehk uurida, kumb oli seal enne, kas allkiri või text ?

 
At 13:26, Anonymous Anonüümne said...

Noh, Pullerits, kas sinu maniakaalsest uurimusest on kellegil mingit kasu ka või? Ravad tõesti, et kui sa tõestad, et tervitus pole reklaam ja reklaam pole tervitus, et siis mõni KE valija jätab valimata? Ei jäta. Ja need, kes Savisaart on kogu aeg vihanud, vihkavad teda edaspidi niikuinii. Nii et poliitiliselt ei muutu midagi.
Samas oled sa kogu oma jamaga mitmeid sportlasi närvi ajanud, treenereid seganud ja funktsionäre pannud tegema tööd, mida nad ei peaks. Spordiringkondadele oled tekitanud ainult kahju.
Smigunil, kellel teatavasti pole kõige raudsemad närvid, tulemused juba kehvad.
Oled nüüd õnnelik, herr Pullerits???

mkiis (bloggerina ei läinud komm millegipärast läbi).

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

Vist kehtib siingi ütlus, et sportlased olid treeningul, kui Jumal mõistust andis. Kahjuks...

 
At 14:56, Anonymous Anonüümne said...

Kui MINA kirjutan autogrammi, siis ei vaheta ma vahepeal kirjutusvahendit. Seega on oletus õige, autogrammi andja ja teksti kirjutaja on erinevad isikud.

 
At 15:32, Anonymous Anonüümne said...

Sellele raamatu pühendusele pole küll erilist põhjust tähelepanu pöörata. Sõltumata sellest, kas oli enne allkiri või tekst.
Sellistesse kohtadesse kirjutatakse ikka mingeid viisakas-pidulikke tekste, kasutatakse metafoore jne.
Seda ei saa küll käsitleda Savisaare ülistamisena Veerpalu poolt.

 
At 15:42, Anonymous Anonüümne said...

Ei saa aru, mis siin veel uut on? Veerpalu kinkis raamatu ja siis? Pullerits lõpeta, sa oled hale ajakirjanik.

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

See on vaimuhaige suhtumine, et kõik inimesed peavad jagama suhtuja vaateid jms., muidu on nad lollid, naiivsed, lurjused jne. Kõik ei vihka Savisaart ja neid vastikult sõimata näitab sõimaja enese madalat vaimset taset.

 
At 19:12, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits, kogu selle mõttetult tyhise skandaali maaletoojana olete saavutanud vaid yht: olete paljastanud oma poliitilised eelistused (surudes neid kõigile peale) ning järjekordselt tõestanud PM kallutatust. See aga teatavasti ei tule Teile kui ajakirjanikule ealeski kasuks. Teie usalduskrediit langes ...

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

kallid keskidest kommentaatorid, uskuge, te ei ole ei siin blogis ega spordiringkondades sugugi tegijad. Spordiringkondades seostatakse keske spordivaenlastega.

 
At 08:32, Anonymous Anonüümne said...

Kesikuist kommenteerijaile - see siin ei ole ajakirjandus! See on hr Pulleritsu blogi. Kus ta kirjutab, seda mis arvab ja on just sinnapoole kaldu kuhu on..

Aga kui Veerpalu tõesti kesikuks osutub, siis tahaks kohe nutta.. südamest nutta..

 
At 10:08, Anonymous Anonüümne said...

No kuulge. Kõik alaliidud on poliitiliselt kaldus. See on olnud alaliitude ideoloogia selleks, et mõjukate nägude abil riigirahakotist pappi välja ajada. See ideoloogia on kandnud teataval määral ka vilja, sest spordile laiemalt läheb riigikaukast juba päris kopsakaid summasid. Kahjuks on eraettevõtjate panus suurem aga asi seegi. Kogu triangel Suusaliidu ümber näitab täna vaid seda, et juhtkond on aru saanud, seniste lüpsilehmade udarate ahenemises ja nüüd soovitakse endiste rahavoogude säilitamiseks kanüül udarasse toppida. Sellest siis semmimine nendega, kes seda udarat "spordi vaenlastena" kokku suruvad.

Mis ma tahan öelda Suusaliidu näite pealt on see, et Savisaar muutus enne presidendivalimisi nii arvestatavaks jõuks mis vajas hoolikat koogutamist tema ees. Tagantjärgi võib aru saada, miks võimuvahetus Kadriorus paremerakondadele nii tähtis oli. Samas, kui ikka ühte meest nõnda kummardatakse ja palutakse lahkesti oma projekti siseneda, siis midagi siin riigis kärssab...

 
At 11:24, Blogger Martin Šmutov said...

Minu lihtne arvamus on selline, et küsimus pole mitte niivõrd selles, et kes millele ja miks allkirja andis, vaid pigem tingimustes.

Ehk Veerpalule anti raamat, kus oli juba pühendus ees. Juba see on iseenesest narrus, sest väärtus peaks olema olümpiavõitja autogramm, kuid nüüd muutus väärtuseks komplekt ja raamatus ees olnud tekst hakkas mängima hoopis uut ja mitmepalgelist rolli.

Samuti on täiesti selge, et ükski tippsportlane ei keeldu isegi sellisele tekstile autogrammi andmisest, sest selline käitumine tekitaks liigselt paksu verd.

Seega tuleb ikkagi mõtiskleda, et milline inimene paneb austatud sportlase sellisesse täbarasse olukorda...

 
At 11:53, Anonymous Anonüümne said...

Kui siin mõmned anonüümkommentaatorid mõtlesid KE kommentaatori all mind, siis ma laon igale mehele, kes tõestab, et mul on KE-ga mingi isiklik seos (liikmelisus, töötamine parteiga seotud organisatsioonides vms.) kohe 10 000 EEKi peo peale. Ainuke seos KEga on vaid see, et mu nüüdseks surnud isa oli mingitel aastatel (ma ei teagi kuna, sest me ei elanud koos) KE lihtliige. Ma olen elus vaid korra valimas käinud, see oli 10 aastat tagasi KOV valimistel ja seal ma lihtsalt rikkusin sedeli. Kõik.
Nii ärge lahmige, maidud ja sportlased.
Margus Kiis Tartust

 
At 11:57, Anonymous Anonüümne said...

Šmutov! Asi ei ole ju mingis autogrammis ega ka jõulukaardis ega ka teleklipis. Asi on selles, et mitte keegi ei suuda uskuda ega aru saada, miks küll need sportlased nõustusid seda tegema. Teisisõnu on tohutu hulk inimimesi, kelle ajusid on aastaid pestud eesmärgiga lüüa Eesti poliitiliselt kaardilt Keskerakond. Miks peavad meil olema topeltstandardid:S. Ja kusjuures ma ei ütle, et Postimees on kellegi poolt kallutatud. Sest Postimeest ei suuna tegelikult mingi konkreetne erakond (nagu väidetakse reformi). Lihtsalt seal on sellised persoonid, kellel on oma poliitiline vaade ja kes kallutvad lehte vastavalt oma suvale (Muuli, Koch jne jne) mis muudabki selle lehe poliitiliseks ja see on väga tülgastav.

 
At 12:31, Blogger Martin Šmutov said...

Üliõpilasele: ma ei ole ausalt öeldes suunamise argumendist kunagi aru saanud ja persoonidel põhinev väide on minu jaoks sama narr. Oma eelistustega inimesed töötavad ju igas ajalehes - olgu selleks siis Postimees, Päevaleht või Nelli Teataja. See, et keegi ajalehes töötab, ei pea küll tähendama, et ta ei tohiks vaateid või seisukohti omada.
Loomulikult on mõistetav, et need seisukohad ei peaks rajuna igast uudisloost (arvamuslugudes just soositakse enda vaadete ja arvamuste selgitamist) peegelduma, kuid blogi puhul on olukord siiski teine, sest see on siiski nö päeviku- ja arvamuskeskkond.
Lisaks! Kui vaadelda Inglismaa ja USA meediat, siis seal on väljaanded ju täiesti selgelt positsioneerunud mingi konkreetse erakonna või siis poolsuse taha. Ja keegi ei kobise. Kui Postimees ka on näiteks parempoolne, isamaaline ja reformimeelne (mitte segi ajada Isamaaliidu ja Reformierakonnaga), siis mis selles halba on? Päevalehte ja SL Õhtulehte saaks täpselt samamoodi tuletuslikult skaalale paigutada, kusjuures SLÕ asuks vasakul. Miks see kedagi ei häiri?
Ehk minu arvates on sellised süüdistused, eriti välismaal toimuvat jälgides, täiesti mõttetud ja pigem soovivad süüdistajad tähelepanu lihtsalt enda probleemidelt mujale suunata.

Mis puutub seda kaarti, siis oma seisukoha panin kirja eelmises postituses. Minu jaoks on kogu probleem tingimustes, millesse sportlased pandi.

 
At 13:08, Anonymous Anonüümne said...

Minu arvates on siin ununenud üks pisiasi. Sportlased läksid pildile majandusministriga, mitte Savisaarega. Suusaliit ja tema leping on omaette teema, aga sportlane vöib väga vabalt ministritega koos pildile ronida

 
At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

Aitäh Martin oma mõtteavalduse eest. Ühes on sul tõesti õigus, et blogid on kohad, kus peabki blogipidaja oma arvamus välja tulema. Aga lihtsalt raske on pärast selle ajakirjaniku uudislugusid lugeda, kui tead tema tausta ning kasvõi tema poliitilist poolehoidu, mis paratamatult läbi kumab.

Ajalehtede kohalt lihtsalt nii palju, et ma tegelikult olen juba leppinud sellega, et ollakse subjektiivsed ning mind isiklikult see ei häirigi. Küll aga see, et nii paljud noored, kes poliitikast tegelikult ei tea muhvigi, on meedia poolt nõnda mõjutatud. Jääb vaid loota, et tuleb aeg, mil nad oma peaga mõtlema hakkavad.

 
At 07:06, Anonymous Anonüümne said...

Nice
i like it.

Autobusu Nuoma -----
pigus mobilieji telefonai -----
mobilieji telefonai -----
darbas anglijoje

 
At 03:19, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:22, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:25, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 05:54, Blogger eric yao said...

Coach Outlet Store Online Kate Spade Outlet Cheap Jordans Coach Purses Coach Outlet Kate Spade Outlet Nike Air Max Shoes Red Bottom Shoes Adidas Yeezy Boost 350 Adidas Original

 
At 10:45, Blogger Unknown said...

شركة ركن الضحى تعتبر من أكبر وأقوى شركات الخدمات الخاصة التي تسعى لأن تكون شركة شاملة تضم تحت سقفها كافة الخدمات والتخصصات المختلفة التي قد يحتاجها العملاء في حياتهم اليومية والتي تساعد على راحتهم وتوفير وقتهم وجهدهم، في شركتنا مهما كان نوع الخدمة الذي تحتاجه ستجد فريق كامل متخصص يقوم بها فلا تتردد في التواصل معنا فورا
ارخص شركة نقل عفش بجازان
ارخص شركة تنظيف شقق بجازان
ارخص شركة تنظيف بجازان
ارخص شركة تنظيف خزانات بجازان
ارخص شركة كشف تسربات المياه بجازان
ارخص شركة تنظيف مجالس بجازان
ارخص شركة عزل اسطح بجازان
ارخص شركة تسليك مجارى بجازان

 
At 10:45, Blogger Unknown said...

شركة ركن الضحى تقوم بمكافحةجميع انواع الحشرات على اعلى مستوى في تقدم الخدمة باقل الاسعار الممكنة كما تستخدم اقوى المبيدات الحشرية للقضاء نهائيا على الحشرات
ارخص شركة مكافحة حشرات بجازان
ارخص شركة مكافحة النمل الابيض بجازان
ارخص شركة رش مبيدات بجازان

 
At 10:45, Blogger Unknown said...


شركة ركن الضحي الشركة الأولى في مجال الخدمات المنزلية المختلفة ، حيث لديها كافة الخدمات التي تحتاجون إليها وتقدمها الشركة لكم بجودة لا مثيل لها ، لا داعي إلى أن تتعامل مع أكثر من شركة لكي تحصل على العديد من الخدمات حيث يمكنك الآن أن تقوم بالحصول على كافة الخدمات التي تريدها خلال شركة واحدة فقط ، يسعدنا عزيزي العميل أن تتعاون معنا كما يسعدنا أن نقدم لك خدماتنا المميزة بأجود وأعلى مستوى ، حيث يسعدنا أن نقدم لك الخدمات الآتية
ارخص شركة شفط بيارات بابها
ارخص شركة تنظيف بابها
ارخص شركة مكافحة الحشرات بابها
ارخص شركة تنظيف خزانات بابها
ارخص شركة نقل اثاث بابها
ارخص شركة تنظيف مجالس بابها
ارخص شركة عزل اسطح بابها

 
At 03:24, Blogger eric yao said...

ED Hardy Outlet Coach Outlet Store Online Kate Spade Outlet Cheap Jordans Coach Purses Coach Outlet Kate Spade Outlet Louis Vuitton Giuseppe Shoes Michael Kors Outlet

 
At 16:59, Blogger shimaa shaker said...

شركة عزل فوم بالجبيل
شركة عزل مائي بالجبيل
شركة عزل اسطح بالجبيل

شركة كشف تسربات المياه بالجبيل
شركة عزل فوم بالجبيل
شركة عزل خزانات بالجبيل

شركة عوازل بالجبيل
شركة عزل حراري بالجبيل

 
At 17:01, Blogger shimaa shaker said...

شركة مكافحة النمل الابيض بالجبيل

شركة مكافحة الصراصير بالجبيل
شركة مكافحة البق بالجبيل
شركة رش مبيدات بالجبيل
شركة مكافحة حشرات بالجبيل
شركة مكافحة العته بالجبيل

 
At 17:07, Blogger shimaa shaker said...

شركة تنظيف بالجبيل
شركة تنظيف منازل بالجبيل
شركة تنظيف خزانات بالجبيل
شركة تنظيف فلل بالجبيل
شركة تنظيف سجاد بالجبيل

شركة تنظيف كنب بالجبيل
شركة تنظيف مجالس بالجبيل
شركة جلي بلاط بالجبيل
شركة تنظيف شقق بالجبيل

 
At 17:09, Blogger shimaa shaker said...

شركة نقل اثاث بالجبيل
شركة تخزين اثاث بالجبيل
شركة شراء اثاث مستعمل بالقطيف
شركة شراء اثاث مستعمل في الخبر
شركة شراء اثاث مستعمل بالاحساء
شركة شراء اثاث مستعمل بالجبيل
شركة شراء اثاث مستعمل بالدمام
شركة شراء اثاث مستعمل بالرياض

 
At 17:13, Blogger shimaa shaker said...

شركة تنظيف بيارات بالجبيل
شركة شفط بيارات بالجبيل
شركة تسليك مجاري بالجبيل

 
At 13:00, Blogger هبة محمد said...

شركة الياسمين لمكافحة الحشرات بجدة نقوم بمكافحة جميع انواع الحشرات والقضاء عليها نهائيا

توفر شركة مكافحة حشرات بجدة خدمة مكافحة الحشرات لساكنى منطقة جدة، كما تتميز بالكثير في ذلك المجال عن منافسيها.

حيث تقوم الشركة بتوفير جميع أنواع المبيدات سواء كانت للقوارض أو الحشرات العادية، أو الحشرات الزاحفة.

كما توفر مجموعة من المبيدات ألأمنه على الصحة.

كما أن جميع منتجاتها أمنه علي الصحة ومصرح بها من قبل وزارة الصحة.

توفر لك كذلك خدمة المتابعة المستمرة للوقاية من خطر عودة الحشرات.
شركة مكافحة حشرات بجدة
شركة رش مبيدات بجدة
شركة مكافحة الصراصير بجدة
شركة مكافحة النمل الابيض بجدة
شركة مكافحة العته بجدة
شركة مكافحة البق بجدة
شركة مكافحة الفئران بجدة


 
At 13:04, Blogger هبة محمد said...

لأننا جميعاً نرغب في الحصول على مصدر نقي للمياه التي نستخدمها ولا نستطيع أن نضمن حتى نظافة الخزانات التي نستخدمها في منازلنا ,وعلى الرغم من أن عملية تنظيف الخزانات بسيطة إلا أنها تصعب على العمل أن يقوموا بها بمفردهم .
لا نقومفقط بتنظيف الخزانات بل نقوم ايضا بالعزل بجميع انواعه وافضل الخامات وايضا لدينا احدث الاجهزة لكشف تسربات المياه دون اللجوء الى التكسير
شركة تنظيف خزانات بجدة
شركة عزل خزانات بجدة
شركة كشف تسربات المياه بجدة
_______________

 
At 13:07, Blogger هبة محمد said...

توفر شركة الياسمينة في ذلك المجال

أولا :_ الكثير من المنظفات الممتازة الفاعلية وذات رائحة ذكية في ذات الوقت.

كما أنها توفر أحدث الأدوات المستخدمة في عملية التنظيف وإزالة البقع الصعبة.

ثانيا:_ توفر خدمة تنظيف الزجاج وجلي البلاط من المجالس والكنب والموكيت وخلافة.

ثالثا:_ كما توفر الشركة الكثير والعديد من طرق مكافحة الحشرات والمتابعة المستمرة لمنع ظهور الحشرات مرة أخرى.

رابعا:_ توفر مجموعة من المبيدات الحشرية ألأمنه علي الصحة والمصرح بها من وزارة الصحة.

شركة الياسمينه لخدمات التنظيف ومكافحة الحشرات
شركة تنظيف بجدة
شركة تنظيف بالبخار بجدة
شركة تنظيف فلل بجدة
شركة تنظيف منازل بجدة
شركة تنظيف شقق بجدة
شركة نظافة بجدة

 
At 23:04, Blogger sherrysabri said...

شركة تنظيف بالاحساء
شركة تنظيف منازل بالاحساء
شركة تنظيف شقق بالاحساء
شركة تنظيف فلل بالاحساء
شركة تنظيف سجاد بالاحساء
شركة تنظيف مجالس بالاحساء
شركة تنظيف كنب بالاحساء
شركة تنظيف بيوت بالاحساء

 
At 23:04, Blogger sherrysabri said...

شركة مكافحة حشرات بالاحساء
شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء
شركة رش مبيدات بالاحساء
شركة طارد حمام بالاحساء
شركة مكافحة حمام بالاحساء
شركة مكافحة الفئران بالاحساء

 
At 23:06, Blogger sherrysabri said...

شركة تسليك مجاري بالاحساء
شركة كشف تسربات المياة بالاحساء
شركة نقل عفش بالاحساء

 
At 04:07, Blogger Unknown said...

nike air force
nike air max 2017
nike lebron 15
nike air max 90
retro jordans
yeezys
yeezy
nike outlet store
adidas shoes
adidas superstar

 
At 09:35, Blogger انجين محمد said...


تطرح الشركة عدد كبير من الخدمات المنزلية المميزة جدا والتي تتناسب مع كافة المستويات والمتطلبات التي قد تحتاجها في حياتك اليومية فهدف الشركة بشكل أساسي هو إرضاء عملائها ورفع مستوي الخدمة داخل الشركة كما توفر الشركة مجموعة من أقوي العروض الخاصة بكافة خدماتها حيث يمكنك اختيار ما يناسبك من خلال التواصل مع فريق خدمة العملاء المدربين للرد على جميع اسالاتكم وعرض كافة العروض الخاصة بالشركة لتختار منها ما يناسب ظروفك

شركة تنظيف بالبخار بالرياض
شركة تنظيف بالرياض
شركة تنظيف مجالس بالرياض
شركة تنظيف مساجد بالرياض
شركة تنظيف شقق بالرياض
شركة تنظيف فلل بالرياض

 
At 09:35, Blogger انجين محمد said...


من أهم الخدمات التي تقدمها الشركة هي عملية التنظيف للمنازل كما تنصح الشركة بعدد من النصائح لتفادي اتساخ المكان وذلك حرصا منها علي نظافة وسلامة القائمين بالمكان بالكامل حيث تنصح بتهوية المنزل بشكل كامل وتعريض المنزل لضوء الشمس قدر المستطاع وإزالة الرواسب والأتربة الموجودة بالمكان كما تنصح بالتخلص المستمر من القمامة بشكل مستمر ودوري لمنع خلق بيئة مناسبة لانتشار الحشرات والروائح الكريهة
شركة تنظيف موكيت بالرياض
شركة تنظيف منازل بالرياض
شركة تلميع سيراميك بالرياض
شركة تنظيف مدارس بالرياض
تنظيف بالرياض

 
At 09:38, Blogger انجين محمد said...

شركة الأوائل توب لتنظيف وعزل الخزانات بالرياض 0506003079
نفتخر بكوننا واحدة من الشركات الرائدة في مجال الخدمات المنزلية حيث تعمل الشركة علي توفير كافة الأجهزة الحديثة المتطورة التي تستخدم في عملية التنظيف ومكافحة الحشرات والتطهير للأسطح المختلفة ورش المبيدات والعزل للأسطح والخزانات فالشركة تحرص بشكل كبير علي تقديم أفضل مستوي من الخدمة بأفضل الأسعار الموجودة كما تعمل على تغطية شاملة لكافة التخصصات الخدمية الأخرى حتي تحافظ علي مستوي خدماتها المقدمه للعميل

شركة تسليك مجاري بالرياض
شركة كشف تسربات المياه بالرياض
شركة تنظيف بيارات بالرياض
شركة جلي بلاط بالرياض
شركة تنظيف خزانات بالرياض
شركة عزل فوم بالرياض
شركة عزل اسطح بالرياض
شركة عزل خزانات بالرياض

 
At 09:43, Blogger انجين محمد said...

شركة الأوائل توب لخدمات النقل و التخزين بالرياض 0506003079 الاوائل توب للمقاولات العامة
تهتم شركة الأوائل توب بتوفير كافة سيارات وأدوات النقل والتخزين المختلفة و التي تتميز بنها حديثه كما تعمل الشركة على توفير كافه الرافعات و سيارات النقل الكبيرة و العمال المدربين على ذلك كما توفر مجموعه كبيره من المخازن المميزة التي تتسع لتخزين كافه قطع الأثاث بعيدا عن بعضها البعض كما تتميز الشركة بأنها لها خبره كبيره في ذلك المكان و تقدم كل ذلك من خلال أسعار مناسبة

شركة شراء اثاث مستعمل بالرياض
شركة نقل اثاث بالرياض
شركة تخزين عفش بالرياض
شركة نقل عفش بالرياض
شركة صيانة مكيفات بالرياض
شركة مقاولات عامة بالرياض

___

 
At 09:43, Blogger انجين محمد said...


شركة الأوائل توب لمكافحة الحشرات بالرياض 0506003079
تهتم شركة الأوائل بمكافحة كل أنواع الحشرات المختلفة وذلك لخطورة وجودها على صحة الإنسان ولأنها ناقله للأمراض بشكل أساسي مما يجعل خطورتها أكبر وضرورة مكافحتها أمر واجب لذلك توفر الشركة عدد من المبيدات الحشرية المختلفة التي تستخدم للقضاء علي كافة أنواع الحشرات والتي تتميز بعنصر الأمان فهي آمنة تماما علي الصحة


مكافحة حشرات بالرياض
شركة رش مبيدات بالرياض
شركة مكافحة فئران بالرياض
شركة مكافحة صراصير بالرياض
شركة مكافحة النمل الابيض بالرياض
شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة مكافحة البق بالرياض 
At 02:06, Blogger المتوكل على الله said...

شركة تنظيف كنب بالرياض
شركة تنظيف موكيت بالرياضمتخصصه في أعمال التنظيف الموكيت والسجاد الخاص بالمساجد والفلل والمنازل والبيوت والشقق وايضا فى مجالات اخرى بالمملكه العربيةالسعوديه تخصصنا أيضا في جميع
الخدمات التالية.
شركة تنظيف مساجد بالرياض
افضل شركة رش مبيدات بالرياض تقدم خدماتنا المتميزة في رش المبيدات الى المنازل والفلل والمحلات التجارية والفنادق المختلفه حيث تعتمد الشركة على مجموعه من المبيدات الآمنه والفعالة والموثوق فيها بإعتماد وزارة الصحة السعودية
شركة مكافحة الصراصير بالرياض

 
At 08:24, Blogger yanmaneee said...

air presto
kevin durant shoes
Kanye West shoes
adidas online shop
pandora bracelet
off white clothing
retro jordans
nike air huarache
lebron james shoes
yeezy 700

 
At 05:32, Blogger Unknown said...

www0525

canada goose
ugg outlet
prada sunglasses
michael kors outlet online
cleveland cavaliers jersey
christian louboutin outlet
coach factory outlet
canada goose outlet
michael kors handbags
coach handbags

 
At 07:54, Blogger هبة محمد said...


شركات تنظيف الكنب في دبي
شركات تنظيف السجاد في دبي
شركة تنظيف سجاد بالبخار بدبى
شركة تنظيف كنب بالبخار بدبى
شركة تنظيف موكيت بالبخار بدبى
شركة تنظيف كنب بالبخار فى دبى
تنظيف كنب بالبخار بدبى
افضل شركة تنظيف كنب بالبخار بدبى
تنظيف كنب بدبى

 
At 09:52, Blogger هبة محمد said...


شركة كشف تسربات بالاحساء
شركة تنظيف خزانات بالاحساء
شركة غسيل خزانات بالاحساء
شركة عزل خزانات بالاحساء
شركة تعقيم خزانات بالاحساء
شركة مكافحة حشرات بالاحساء
شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء
شركة مكافحة البق بالاحساء
شركة مكافحة العتة بالاحساء
شركة رش مبيدات بالاحساء
شركة رش حشرات بالاحساء
شركة مكافحة الفئران بالاحساء
فرسان المثالى

 
At 09:59, Blogger هبة محمد said...


شركة تنظيف بجازان
شركة تنظيف منازل بجازان
شركة تنظيف خزانات بجازان
شركة عزل خزانات بجازان
شركة مكافحة حشرات بجازان
شركة رش مبيدات بجازان
شركة مكافحة النمل الابيض بجازان
شركة مكافحة القئران بجازان
شركة تنظيف بابها
شركة تنظيف خزانات بابها
شركة مكافحة حشرات بابها
ديكورنيد

 
At 10:06, Blogger بيت العز said...

ماسية

شركة تصميم مواقع
تصميم مواقع
شركة تصميم مواقع بالرياض
شركة تصميم مواقع بالسعودية

شركة اشهار مواقع بالسعودية

اشهار مواقع
شركة اشهار مواقع
seo
سيو
هوست
حجز دومين
حجز هوست
استضافة مواقع سعودية
ارخص استضافة مواقع
عروض استضافة مواقع
عروض تسويق الكترونى
حملات بالنقرة
حملات مدفوعة
حملات سوشيال ميديا
حملات جوجل ادوردز

 
At 10:08, Blogger بيت العز said...


هوست
host
هوست
حجز دومين
حجز هوست
استضافة مواقع سعودية
ارخص استضافة مواقع
عروض استضافة مواقع
شركة استضافة مواقع بالرياض
استضافة وتصميم مواقع
اسعار استضافة المواقع في السعودية
عروض استضافة المواقع
استضافة سيرفرات
حجز دومين

 
At 10:10, Blogger بيت العز said...


شركة مكافحة حشرات بخميس مشيط
شركة تنظيف بخميس مشيط
شركة كشف تسربات بخميس مشيط
اعمال صيانة بالمدينة المنورة
مؤسسة الامل للصيانة والمقاولات
دهان فى المدينة المنورة
معلم دهانات بالمدينة المنورة
دهان بالمدينة المنورة
شركة دهانات بالمدينة المنورة
معلم بوية بالمدينة المنورة
معلم بوية فى المدينة المنورة
معلم بوية فى المدينة
الامل-للصيانة


 
At 10:15, Blogger بيت العز said...


مكافحة حشرات ابو ظبى
افضل شركة مكافحة حشرات ابو ظبى
شركة مكافحة حشرات ابو ظبى
شركة مكافحة الرمة ابو ظبى
شركة مكافحة الصراصير ابو ظبى
شركة مكافحة الفئران ابو ظبى
شركة مكافحة البق ابو ظبى
شركة مكافحة النمل الابيض ابو ظبى
شركة تنظيف شقق ابو ظبى
شركة تنظف فلل ابو ظبى
شركة تنظيف منازل ابو ظبى
شركات تنظيف المبانى ابو ظبى
شركة تنظيف ابو ظبى
الدانة.

 
At 10:18, Blogger بيت العز said...


شركة تسليك مجارى بابها
شركة تنظيف سجاد بجازان
الكمال
شركة مكافحة حشرات بابها


تسليك مجارى بابها
شركة تنظيف بابها
شركة تنظيف شقق بابها
شركة تنظيف فلل بابها
شركة تنظيف منازل بابها
شركة تنظيف خزانات بابها
شركة مكافحة حشرات بالقصيم
الكمال

 
At 10:28, Blogger بيت العز said...


المروة
شركة مكافحة الرمة براس الخيمة
شركة مكافحة البق براس الخيممة
شركة جلى وتلميع رخام براس الخيمة
جلى وتلميع رخام براس الخيمة
شركة مكافحة حشرات براس الخيمة
تنظيف كنب براس الخيمة
شركة تنظيف سجاد بالبخار براس الخيمة
تنظيف موكيت بالبخار براس الخيمة
شركة مكافحة الصراصير براس الخيمة
شركة مكافحة الفئران براس الخيمة
تنظيف كنب بالبخار براس الخيمة
شركة تنظيف الكنب بالبخار فى راس الخيمة

 
At 10:34, Blogger بيت العز said...


شركة كشف تسربات المياه بالاحساء
كشف تسربات المياه بالاحساء
ارخص شركة كشف تسربات المياه بالاحساء
شركة كشف تسربات بالاحساء
شركة كشف تسربات المياه بالاحساء بدون تكسير
كشف تسربات المياه بدون تكسير بالاحساء
شركة طارد حمام بالاحساء
شركة مكافحة الحمام بالاحساء
شركة تنظيف بالاحساء
شركات النظافة بالاحساء
شركة تنظيف فلل بالاحساء
شركة تنظيف منازل بالاحساء

 
At 10:37, Blogger بيت العز said...

المنارة

شركة نظافة بدبى
شركات تنظيف المباني في دبي
شركات تنظيف الكنب في دبي
شركات تنظيف السجاد في دبي
شركة تنظيف سجاد بالبخار بدبى
شركة تنظيف كنب بالبخار بدبى
شركة تنظيف موكيت بالبخار بدبى
شركة تنظيف كنب بالبخار فى دبى
تنظيف كنب بالبخار بدبى
افضل شركة تنظيف كنب بالبخار بدبى
تنظيف كنب بدبى
شركة تنظيف سجاد بالبخار فى دبى
تنظيف سجاد بالبخار بدبى
افضل شركة تنظيف سجاد بالبخار بدبى

 
At 10:39, Blogger بيت العز said...


شركة مكافحة حشرات بمكة
شركات مكافحة الحشرات بمكة
شركة مكافحة العتة بمكة
شركة مكافحة النمل الابيض بمكة
شركة رش البطحة بمكة
شركة مكافحة الفئران بمكة
شركة مكافحة القوارض بمكة
شركة مكافحة البق بمكة
شركة مكافحة الارضة بمكة
شركة رش حشرات بمكة
شركة رش مبيدات بمكة
شركة جلى بلاط رخام بمكة
شركة جلى رخام بمكة
شركة جلى بلاط بمكة

 
At 10:46, Blogger بيت العز said...

عبير دبى
شركة مكافحة حشرات براس الخيمة
شركة مكافحة الصراصير براس الخيمة
شركة مكافحة الفئران براس الخيمة
شركة مكافحة الرمة براس الخيمة
شركة مكافحة البق براس الخيممة
شركة تنظيف مسابح بعجمان
شركة تنظيف سجاد بالبخار بعجمان
تنظيف موكيت بالبخار بعجمان
شركة تنظيف كنب بالبخار فى عجمان
شركة تنظيف ستائر بالبخار بعجمان
شركة تنظيف بالبخار بعجمان
تنظيف بالبخار فى بعجمان
شركة نظافة فى عجمان
شركة تنظيف بعجمان

 
At 10:54, Blogger بيت العز said...

فارس الفرسان

شركة تنظيف بالدمام
مؤسسة تنظيف بالدمام
شركات النظافة بالدمام
ارقام شركات التنظيف بالدمام
شركة تنظيف بالجبيل
المثالية للتنظيف بالجبيل
شركة نظافة بالجبيل
شركة تنظيف بالاحساء
المثالية للتنظيف بالاحساء
ارقام شركات التنظيف بالاحساء
افضل شركة تنظيف بالاحساء
شركة تنظيف بالخبر
شركة تنظيف بالخبر

 
At 10:57, Blogger بيت العز said...

فرسان المدينة

شركة كشف تسربات المياه بالمدينة المنورة
شركة تنظيف مساجد بالمدينة المنورة
شركة جلي بلاط ورخام بالمدينة المنورة
شركة تنظيف خزانات بالمدينة المنورة
شركة غسيل خزانات بالمدينة المنورة
شركة عزل خزانات بالمدينة المنورة
شركة تنظيف فلل بالمدينة المنورة
شركة تنظيف شقق بالمدينة المنورة
شركة تنظيف منازل بالمدينة المنورة

 
At 14:01, Blogger انجين محمد said...

شركة مكافحة بق الفراش بالاحساء
بق الفراش من الحشرات المؤذية لأنها تسبب قلة نوم فبق الفراش هو حشرة صغيرة مسطحه قادرة على التواجد في المكان الذي يعيش فيه الإنسان ويتغذى على امتصاص الدم ويتواجد في الفراش قليل التهوية وأسرة الفنادق ، وفي المناطق الحارة والحيوانات الأليفة وينشط البقُ ليلا ويختبئ نهاراً وقد يكون من الصعب التخلص منه لكن أفضل طريقة لعلاجه هي الحصول على مساعدة مهنية والاتصال بشركة مكافحة بق الفراش بالإحساء بحيث يبحث التقني ليتأكد من وجودها ويمكن أن يستعمل بعد ذلك علاجات خاصة مثل المبيدات الحشرية أو نظام تجميد سريع للتخلص من بق الفراش بأنواعه نهائياً لذا يجب أن تتواصل مع شركة مكافحة بق الفراش بالإحساء فوراً.

 
At 02:40, Blogger شركة رواد الحرمين said...

شركه عزل فوم بالدمام

 
At 23:40, Blogger سونجول said...

شركة الأهرام للخدمات المنزلية شركة متخصصة في تقديم أعلى وأفضل خدمات تنظيف ومكافحة الحشرات والقضاء عليها نهائيا شركتنا من افضل شركات التنظيف ومكافحة الحشرات والخدمات المنزلية بشكل عام
شركة تنظيف سجاد بالخبر
شركة تنظيف خزانات بالخبر
شركة تنظيف مكيفات بالخبر
شركة تنظيف كنب بالخبر
شركة رش مبيدات بالخبر
شركة مكافحة حشرات بالخبر

 
At 23:41, Blogger سونجول said...

ان خدمات التنظيف من الأمور الهامة التي تحتاج شركة عالية الدقة في عمليات التنظيف ومن افضل شركات التنظيف شركة الأهرام
شركة تنظيف مجالس بالخبر
شركة تنظيف شقق بالخبر
Villas cleaning company in Khobar
شركة تنظيف خزانات بالظهران
شركة تنظيف مجالس بالظهران
شركة تنظيف كنب بالظهران
شركة تنظيف سجاد بالظهران
شركة مكافحة حمام بالظهران
شركة مكافحة حشرات بالظهران
شركة رش مبيدات بالظهران

 
At 23:42, Blogger سونجول said...

شركة مكافحة حشرات بجازان
شركة مكافحة حشرات ببيشة

شركةى مكافحة حشرات بابها
شركة مكافحة حشرات بخميس مشيط
ارخص شركة رش مبيدات بجازان

 
At 23:42, Blogger سونجول said...


شركات التنظيف كثيرة ولكن لا يوجد شركة منظمة وعالية الدقة مثل شركتنا شركة الأهرام للخدمات المنزلية شركة تنظيف فلل بالظهران
شركة تنظيف خزانات بالدمام
شركة تنظيف شقق بالدمام
شركة تنظيف مجالس بالدمام
شركة مكافحة حمام بالدمام
شركة تنظيف سجاد بالدمام
شركة تنظيف كنب بالدمام

شركة رش مبيدات بالدمام
شركة مكافحة حشرات بالدمام

 
At 21:38, Blogger blogger said...

طريقة استخدام زيت الحشيش للذقن
زيت الحشيش الافغاني
ماهي رائحة زيت الحشيش الاصلي
زيت الحشيش للشنب
تجربتي زيت الحشيش للذقن
زيت الحشيش الاصلي للشعر
كم سعر زيت الحشيش
سعر زيت الحشيش
زيت الحشيش الافغاني الاصلي
لون زيت الحشيش الاصلي
تجارب زيت الحشيش

 
At 21:38, Blogger blogger said...

زيت الحشيش طول شعري بسرعه
زيت الحشيش لتطويل الشعر
فوائد زيت الحشيش الافغاني
فوائد زيت الحشيش
فوائد زيت الحشيش للشعر الخفيف
فوائد زيت الحشيش للشعر
الفرق بين زيت الحشيش الاصلي والمغشوش
فوائد زيت الحشيش للذقن
فوائد زيت الحشيش للشنب
فوائد زيت الحشيش الافغاني للشعر

 
At 02:53, Blogger rehab.mohammed2511@gmail.com said...

شركة المهندس
شركة-مكافحة-حشرات-بالقطيف
شركة-تسليك-مجارى-بالقطيف
شركة-تسليك-مجارى-بالخبر
شركة-تسليك-مجاري-بالدمام
-شركة-مكافحة-حشرات-بالخبر
شركة-مكافحة-حشرات-بالدمام
شركة-تنظيف-بالدمام
شركة-تنظيف-بالخبر

 
At 02:56, Blogger rehab.mohammed2511@gmail.com said...

شركة اتقان المستقبل

شركة-تسليك-مجاري-بالرياض

شركة-كشف-تسربات-برجال-المع
شركة-تسليك-مجارى-فى-الدمام
شركة-كشف-تسربات-بمحايل-عسير
شركة-تسليك-مجارى-بجازان
شركة-كشف-تسربات-بنجران
شركه-عزل-اسطح-بسكاكا
شركة-صيانة-بالرياض
شركة-عزل-اسطح-بعرعر

 
At 02:58, Blogger rehab.mohammed2511@gmail.com said...

شركة-عزل-خزانات-بعرعر
شركة-صيانة-مكييفات-بالخبر
شركة-عزل-اسطح-بابها
شركة-تسليك-مجارى-بالظهران
شركة-عزل-خزانات-بسكاكا
شركة-تسليك-مجارى-بابها
شركة-صيانة-مكيفات-بالدمام
شركة-تسليك-مجارى-بالقطيف
كشف-تسربات-بجازان
شركة-كشف-تسربات-بالرياض

 
At 03:00, Blogger rehab.mohammed2511@gmail.com said...

شركة-كشف-تسربات- بالدمام
شركة-كشف-تسربات- بالنماص
شركة-تسربات- بابها
شركة-كشف-تسربات- بسكاكا
شركة-كشف-تسربات-بعرعر
شركة-كشف-تسربات- بالقطيف
شركة-كشف-تسربات- بالخبر

 
At 20:59, Blogger mai said...

شركه سما الصقر
تعد من افضل شركات الهدم والترميم منازل واعمال الدهانات والديكور والمقاولات العامه
فاننا في سما الصقر
نحقق لك المعادلة الصعبة حيث افضل خدمة واعلى جودة بأقل سعر.
نقدم لكم عملئنا الكرام افضل شركات الهدم والترميم منازل واعمال الدهانات والديكور والمقاولات العامه وتعد ك افضل شركة ترميم بالرياضفي الشرق الاوسط لاعمال كافه الترميمات العامه
وافضل
شركة تسليك مجاري بالرياض
ان عملية التسليك تتطلب الجهد الكثير

شركة تركيب جبس بورد بالرياضمع شركة سما الصقر توفر لكل كل وسائل الراحه
وايضا تعمل ك
شركة كشف تسربات المياه بالرياضفي كافه المنازل والفلل والشركات والفنادق كافه
وايضا اسعار في منتهى الراحه كما ايضا تستخدم افضل انواع الالات والمعدات والعمالة المدربة فى اعمال العزل
شركه عزل بالرياض
مع شركةسما الصقر نعم لبيت ومكتب وفيلا وشقه وغيرها نظيف تمام من كافه الترميمات والعزل والتسليك بالرياض شركة سما الصقر افضل شركة على الاطلاق لا تقلق مع شركة سما الصقر دائما فى راحة ان شاء الله خدمه 24 ساعه شركة عزل بالرياض دون توقف
شركة ترميم بالرياض
شركة تسليك مجاري بالرياض
شركة تركيب جبس بورد بالرياض
شركة كشف تسربات المياه بالرياض
شركه عزل بالرياض

 
At 16:13, Blogger mai said...


تمتلك شركة الصرح أفضل المخازن والمستودعات المؤمنة بشكل كامل داخليًا وخارجيًا بأفضل أجهزة الإنذار وكاميرات المراقبة الحديثة،
فضلًا عن تأمينها ضد انتشار الحشرات والقوارض في أي وقت من خلال رش أقوى المبيدات الحشرية الفعالة والمصرح بها من قبل وزارة الصحة السعودية، بخلاف ما تملكه المخازن من مساحات هائلة مزودة بالعديد من النوافذ المخصصة لتهوية العفش ومنع تلفه وعفنه.
افضل شركة نقل اثاث بالرياض

افضل شركات نقل عفش بالرياض

افضل شركة تخزين اثاث بالرياض

شركة نقل اثاث بالرياض رخيصه

ارخص شركة نقل عفش بالرياض

اسعار شركات نقل العفش بالرياض

شركة تخزين عفش

شركه تخزين عفش بالرياض 0533356456

تخزين الاثاث

تخزين اثاث بالرياض

 
At 19:14, Blogger Mai said...

خدمات دبي
توريد وتركيب السيراميك للمطابخ بدبي
تركيب السيراميك للمطابخ بدبي

 

Postita kommentaar

<< Esileht