neljapäev, august 30, 2007

Pullerits: Kumb on parem, Ansip või Savisaar?

Ei noh, olen jätkuvalt šokeeritud, kuidas sai mu sõber-konkurent Art Soonets, kes on nii visa spordimees, innukas treenija, hea vastupidavuse ja jõuliste jalgadega, kaotada Tartu esimesel rulluisumaratonil peaministrile üle kolme ja poole minuti. Kusjuures pärast viimast Inglimäe tõusu, kui mahajäämus oli vaid kaks minutit, tuli seda viimase kümmekonna kilomeetriga veel 1.40 juurde.

Mis imemees see Andrus Ansip on? Selleks, et sest aru saada, tuleb ta irrutada emotsionaalselt segavast Soonetsi-kontekstist ning paigutada ta tunduvalt asjakohasemale mõõtkavale.

Niisiis, rulluisutajad ja ratturid, jooksjad ja suusatajad ning muidu-harrastajad - siin tuleb kuulsuste surmaheitlus ehk Celebrity Deathmatch: Andrus Ansip versus Edgar Savisaar. Kes lööb keda?

Kui Savisaar rabab vabal ajal kaastöötajat rinnust, nagu näitab SL Õhtulehe foto, siis Ansip rabab vabal ajal varnast rulluisud ja läheb sõitma.

Kui Ansip võtab rulluisumaratonil üles enamikule ülejõu käiva kiiruse, siis Savisaar võtab oma Nissani maasturiga samuti üles rekordkiiruse, kihutades 30 km/h piiranguga alal 81 km/h-ga.

Kui Ansip käib Otepääl suusatamas, siis Savisaar käib Otepääl selleks, et kahe kahekordse olümpiavõitjaga endale jõulureklaami teha, mis toob sportlastele järgneval hooajal paraku ainult õnnetust kaela.

Kui Ansip käib Otepääl suusatamas, siis Savisaar sõidab Otepää MK-etapile selleks, et õhtupoolikul Pühajärve puhkekeskuses pediküüri teha.

Kui Savisaar satub südamehädaga haiglasse passiivse ja ebatervisliku eluviisi tõttu, siis Ansip satub haiglasse liiga aktiivse eluviisi tõttu - aastaid tagasi jäi ta Tartus rattasõitu harjutades raskelt auto alla.

Kui Ansip sõidab Rootsi osalema Vasaloppeti maratonil, et mitte olla kehvem kui svenssonite kunn, siis Savisaar sõidab Moskvasse, et ajada Venemaal tont teab mis asju.

Kui Ansip teeb jõulise otsuse pronkssõdur Tallinna kesklinnast minema viia, siis Savisaar ei saa tehtud isegi kerget otsust, et oma märatsevad valijad korrale kutsuda.

Kui Ansipi tütar läheb mehele sportlikule ja spordiasju ajavale Erik Pallasele (mis siis, et Erki Nool väidab, et Pallase ei tea, kui pikk on staadioniring - Nool ei tea, millest ta räägib), siis Savisaare välismaal resideeruv tütar läheb mehele välismaalasele, hollandlasele (mis siis, et Savisaar esineb erakonna kongressil üleskutsega tuua tublid eestlased koju tagasi - ta vist ei tea, et võiks seda esmalt rääkida iseendale).

Kui Ansipile võin peaaegu iga kell helistada otse mobiilile, et ajada spordijuttu - küsida, kuidas ettevalmistus läheb, milline vorm on, millised on plaanid -, siis Savisaarega ei ole mul õnnestunud pika ajakirjanikukarjääri jooksul kordagi rääkida; mul pole isegi tema numbrit ja asjaajamine temaga käib alati läbi pressiesindajate kadalipu.

Näib, et ses kuulsuste surmaheitluses on Savisaar juba nokdauni äärel - aga ärge teda alahinnake! Vara teda veel maha kanda. Nagu ikka, ilmutab Savisaar vastupanumärke.

Kui Savisaar on juhtinud Eesti Jalgpalli Liitu ja Eesti Sumoliitu, siis Ansip pole Eesti spordis juhtinud mitte midagi.

Kui Savisaarel on oma blogi, kus ta, tõsi küll, kirjutab spordist hirmus vähe - tavaliselt ainult siis, kui mina temast oma blogis kirjutan -, siis Ansipil pole mingit blogi.

Enne, kui surmaheitluse otsus välja kuulutada, tuleb tunnistada, et siinne ringikohtunik, kes lööke luges, ei kuulu kummagi, ei Savisaare ega Ansipi erakonna ridadesse (ega kuulu üldsegi ühtegi erakonda); riigikogu kahtedel viimastel valimistel ei andnud ta oma häält kummagi, ei Ansipi ega Savisaare erakonna kasuks (kaugemasse minevikku mälu ei ulatu).

Samas tuleb tunnistada, et just Ansipi abikaasa Anu oli see, kes aitas 14 ja pool aastat tagasi siinse ringikohtuniku tütre ilmale. Kuid selle eest lisapunukte küll ei saa.

Ja võitja on... vähemasti üleeile oli Gerd Kanter.

Foto 1: Andrus Ansip Tartu esimesel rulluisumaratonil. Foto autor: Kalev Saar, Postimees / Scanpix
Foto 2: Edgar Savisaar väljumas Jaan Mölderi ralliautost. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees / Scanpix
Foto 3: Andrus Ansip tütre Liisaga mullusel Kalevipoja rulluisumaratonil. Foto autor: Margus Ansu, Postimees / Scanpix
Foto 4: Edgar Savisaar laseb töödelda oma varbaid eelmise Otepää MK-etapi aegu Pühajärve puhkekeskuses. Foto autor: Raigo Pajula, Postimees / Scanpix
Foto 5: Gerd Kanter tähistamas oma võitu Osaka MM-võistlustel. Foto autor: AFP / Scanpix

9 Kommentaarid:

At 15:37, Anonymous Anonüümne said...

SL Sopalehe stiilis lugu, aga vähemasti lõbus lugeda.
Naisterahva pilguga vaadatuna näeb Ansip muidugi siledam-saledam ja parem välja, aga miskipärast nähakse noori naisterahvaid tiirlemas Savisaare ümber. Võib-olla Savisaar liigub aeglasemalt, on seega kättesaadavam, Ansip tuhiseb turvameeste piiramisrõngas liiga kiiresti eest. :)

 
At 15:55, Blogger Priit Pullerits said...

Väga vahva tähelepanek, miks Savisaar on kättesaadavam.
Eks see mul oli, jah, kerge vahepalana mõeldud, enne kui asi tõsiseks ehk higiseks läheb siin blogis.

 
At 15:59, Anonymous Anonüümne said...

Päris hea võrdluslugu, mis tahes tahtmata on ka minu meeltest läbi käinud. Mitte, et riigivalitsejaid sportliku vormi järgi valida, aga Ansip kogu oma lihtsuse juures on palju läbipaistvam inimene kui isand Savisaar, kes meenutab pigem 30ndate aastate USA majandusdepressiooni aegseid ametiühinguliidreid - manipuleerides poliitiliselt küll pööbliga on ta samal ajal luksuse nautleja ja kehakuju reedab, et kõigi maailma hüvede nautleja (sellesama pööbli arvelt muidugi:)

Ühesõnaga: Savisaar ainult räägib väärtustest, mida järgida, Ansipi elustiil on täna põhjamaa inimese aktiivsele elule tunduvalt lähemal.

 
At 16:11, Blogger Priit Pullerits said...

Üks prognoos, mida ma ei oska kusagile mujale panna kui siia: miks Andrus Värnik ei viska mingil juhul MMil normi täis ega saa kõrget kohta.
Meenutage, mis juhtus Gerd Kanteri kahe esimese katsega. Kukkusid 65 meetri joonele alla, oli nii? Tänu millele tulid ligi 69 m visked? Sest ta tõmbas kahe esimese katse järel kaare madalamale. Mida tegi naiste kettaheite võitja sakslanna, et sai teistega võrreldes tugeva stabiilse seeria? Ta heitis samuti madalalt.
Nüüd mõelge, milline on Värniku viskestiil. Kõrge kaar! Aga sellel staadionil ei anna kõrge kaar kaugeid lende.
Selles on tuum, olgu ta vorm milline tahes, miks Värnik nagunii kõrgele kohale ei küüniks, olgu vorm kui hea tahes.

 
At 20:24, Anonymous Anonüümne said...

Arvan, et Värnik saab üldse nulli või mingi vigastuse.

 
At 07:59, Anonymous Anonüümne said...

Säh sulle, nulli Värnik ei saanud aga midagi ei teinud ka. Kommentaatorid hõiskasid selle 70+ viske peale nagu oleks ta üle 80 vabalt visanud.

 
At 14:49, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan, et nüüd hakatakse ütlema: küsi P.P. käest! (mis puudutab odaviset);-)

Ei ole ikka kaares asi, vaadake neid viskeid, 75 m eriti. Normaalne kaar.

Värnik ise vastas - psüühika. Ja ei olnud ta ainus, neid oli palju. Kasvõi keskmaa ässad põrusid!

 
At 05:52, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:47, Blogger Unknown said...

20151127xiaodaige
ralph lauren outlet
beats by dre
air jordan 4
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
tory burch outlet online
abercrombie and fitch
ray-ban sunglasses
cheap jordans
louis vuitton outlet store
prada sneakers
canada goose outlet
canada goose jackets
uggs outlet
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
nike free 5
prada outlet online
oakley sunglasses
valentino outlet
cheap oakley sunglasses
longchamp outlet
ugg boots
ugg clearance
tods outlet
louis vuitton outlet store
ugg boots
michael kors handbags
pandora outlet
ugg boots sale
michael kors handbags clearance
true religion jeans
ugg boots uk
coach factory outlet
ray-ban sunglasses
true religion outlet
michael kors factory online

 

Postita kommentaar

<< Esileht