neljapäev, märts 19, 2009

Pullerits: Miks Eesti suusasprinterid tegelevad enesepettusega?

Eesti suusasprinteritel on üks suur probleem, aga huvitav, et keegi ei paista sellega tõsiselt tegelevat. Vähemasti meedias pole küll sellest kuulda ega lugeda olnud. Ja tulemustest ka ei paista, et keegi selle küsimusega rinda pistaks. Kuid tegemist on vundamentaalse puudusega.

Kujukalt näitab selle probleemi olemust Peeter Kümmeli esinemine MK-sarja eilsel Stockholmi sprindietapil. Postimees kirjutab: "Poolfinaaliks oli eestlasel püssirohi otsas. Ta pidi leppima viimase, kuuenda kohaga."

Tuttav stsenaarium, kas pole? Kui Eesti sprintereil on hea päev, saavad nad ajasõidust veerandfinaali, ja kui on eriti hea päev, jõuab mõni üksik haruharva veerandfinaalist ka poolfinaali. Aga sealt edasi ei jõuta kuidagi, kohe mitte mingi väega. (Meenutame, et Kümmel pääses mullu Otepää MK-etapil finaali vaid tänu sellele, et temast eespool lõpetanu diskvalifitseeriti.)

Tüüpiline on seesugune vaatepilt: Eesti sprinter üritab poolfinaalis algul teistega küll võidu sõita, ent seejärel, nähes, et vahe käriseb ja jõudu napib, laseb jala sirgu ning jalutab üle lõpujoone, et säästa energiat B-finaaliks. Lühidalt: poolfinaalis ei suudeta võidelda.

Aga siis, kui poolfinaalis on villast veetud, on ju konkurentide ees B-finaalis kohe märgatav eelis. Seda asjaolu on Eesti sprinterid osanud mitut puhku osavalt enda kasuks pöörata, näiteks Anti Saarepuu tänavu Libereci MMil või, kui mälu ei peta, ka Kümmel kaks aastat tagasi Rõbinski MK-etapil.

Jah, nii saavutatakse küll kena koht protokollis, ent tegelikult on siin tegemist enesepettusega. Sest seni, kui mehed ei suuda poolfinaalis lahingut anda, ei ole neil vähimatki alust loota, et nad võiksid kunagi A-finaali pääseda. Kuuenda ja seitsmenda koha vahe pole arvuliselt suur, aga tegelikult näitab see, kui keegi saavutab kuuenda koha, ikka hoopis teist taset kui see, kes saavutab seitsmenda koha.

Küsimused, millele Eesti koondise juhid peaksid mõtlema, kuid millest nad valjult ei räägi, sest peatreener Mati Alaveri kinnitusel on ju tegu mainekujunduskooperatiiviga:

- miks jätkub aastaid enesepettus rõõmuhõisetega B-finaalis eduka esinemise puhul?
- miks Eesti mehed ei suuda poolfinaalis võidelda?
- mis on sprinterite ettevalmistuses kapitaalselt valesti või mis on tegemata jäetud?

Mainekujunduskooperatiiv võib mõnda suusa- ja spordisõpra lollitada mõnda aega, aga tal ei õnnestu minusugust lollitada kogu aeg. Ja minu püha kohus on siin hoolitseda selle eest, et ta ei saaks ka teisi pidevalt lollitada.
******Grauman's Chinese Theatre, Hollywood Boulevard, Los Angeles. 12. juuli 2008. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Anti Saarepuu heitlemas Liberecis MM-võistlustel. Foto autor: Joosep Martinson, Õhtuleht / Scanpix
Foto 2: Peeter Kümmel Liberecis MM-võistlustel. Foto autor: Joosep Martinson, Õhtuleht / Scanpix
Foto 3: Anti Saarepuu on end Liberecis MM-võistlustel tühjaks pigistanud. Foto autor: Joosep Martinson, Õhtuleht / Scanpix

45 Kommentaarid:

At 16:02, Anonymous Anonüümne said...

Enamus sprindi Tegijaid on tugevad ka tavadistantsidel, eestlastel ei jäku vastupidavust. Liigne spetsialiseerumine sprindile?!

 
At 16:35, Anonymous Anonüümne said...

Vaadake selle artikliga kaasas käivat pilti. Sellise tehnikaga ei jõua Saarepuu mitte kunagi A-finaali. Jalad harki, keharaskus viltu tõuget alustava jala peal, mingit libisemist tugijalal pole! Pea õlgade vahel, õlad pinges ja krampis. Kätetõuge lühike ja rapsiv. Võrrelge pildil Anti ees oleva ja tema taga oleva mehe kehaasendeid. Üks pilt räägib rohkem, kui sada sõna... Ja kes juhtusid nägema seda Rõbninski sprindi B-finaali otse telekast, said nautida, kuidas Itaallane Antil väga hea tehnikaga sõites, lihtsalt eest ära libises!

Meie meeste tehnika laguneb kohe, kui tuleb mees-mehe vastu võidelda!
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=314308

 
At 16:58, Anonymous Anonüümne said...

PP loogika kohaselt peaks kõik sprinterid õihe tegutsemise korral jõudma A-finaali. No nii ei saa ju olla, siis tuleks teha 100-meheline A-finaal.

A-finaali jõuab antud päeva KUUS paremat. Pole mitte midagi häbeneda, et eestlased maailma kuue hulka ei jõua. Ka B-finaal on väga märkimisväärne kordaminek. Meil lihtsalt pole väikese rahvaarvu tõttu võtta suusatajat, kes A-finaalini küündiks. Need konkreetsed suusatajad pole selles süüdi, nemad annavad oma parima.

Sama hästi võiks PP käest küsida:
- miks üle 10 tunni nädalas harjutav teviseriketeta keskeas ideaalkaalus mees ei suuda Tartu Maratonil sõita 100 hulka?
- mis on PP ettevalmistuses kapitaalselt valesti või mis on tegemata jäetud?

 
At 17:49, Blogger Madis said...

16:35 Anonüümne
1 pilt räägib rohkem, kui 100 sõna?

Minule see pilt ütleb midagi muud. Videopilt ütleb palju enamat. Kas äkki kodanik 16:35 Anonüümne oskab siia välja tuua, mitmendal finišimeetril see situatsioon on jäädvustatud. Kas Anti oli tõukel? Pigem tekitab 16:35 kommentaar 100 küsimust kommentaari kohta.

 
At 18:06, Anonymous Anonüümne said...

Pealkirjas on juttu enesepettusest.
Artiklist ei selgu, milles see enesepettus seisneb?

Mike

 
At 21:35, Blogger Priit Pullerits said...

Kas tõesti ei selgu? Lõpus ju kirjutan, et tunda heameelt B-finaalis hea koha üle on mõttetu pettekujutelma loomine on suutlikkusest, kui enne seda ollakse poolfinaalist sisuliselt läbi jalutataud, ilma konkurentsi pakkumata. ja siis aravat, et 7. või 8. koht on kõva tulemus, et kohe-kohe oleme otsapidi A-finaalis - see ongi enesepettus, sest A-finaali pole šanssigi jõuda, kuna poolfinaali lihtsalt ei suudeta sõita.

 
At 21:57, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits imeb viimast, sest kahjuks lõpeb suusahooaeg ja rattas või muudes alades paneb ta veelgi raskemalt pusse. Kust võtab PP, et ta tunneb suusatamist ja suudab seda analüüsida. Ta on asjaarmastaja ja tehisseoste otsija. Suusatamise tundmisest ja analüüsist on ta kaugel. Ka ta enda tegemistes on ta nagu " kana takus", kust kumab välja põhitõdede mittetundmine ja imedesse uskumine. Nii on see ka viimase "uisuanalüüsiga".

 
At 23:28, Anonymous Anonüümne said...

Võin eksida aga Jallai oli minu meelest esimene kes B finaali võidu koju tõi mingis linnasprindis. A kus Jallai on üldse?

 
At 00:13, Anonymous Anonüümne said...

kui sa siin nii kõva kritiseerija oled, siis ütle kasvõi üks argumenteeritud põhjendus, miks Kümmel peaks poolfinaalist edasi jõudma.

 
At 08:21, Anonymous Anonüümne said...

Minu arvates on PP õigus, kui ta juhib tähelepanu sellele, et midagi on sprinterite ettevalmistuses valesti, kui ei suudeta alates poolfinaalist enam mees-mehe vastu võidelda ja antakse alla.
Mittespetsialistina jagan esimese kommentaatori arvamust (kell 16:02) et üheks põhjuseks võiks olla vastupidavuse puudumine või alahindamine treeningprotsessis.
Talupojamõistusega ütleks, et kui oled sitke vend, on suurem lootus finaali jõuda võrreldes sellega, kes on tehnikas ja taktikas perfektne, aga lõpus kustub, kui on temposõit. Ja mulle tundub, et enamus sprindisõite on tänapäeval just temposõidud, üks kuuest ikka üritab eest ära minna...

 
At 09:38, Anonymous Anonüümne said...

Parandaks tagasihoidlikult ajakirjandusguru keele kohapealt : see s6na on eesti keeles siiski "fundamentaalne" . Muus osas ikka PP tegemiste fan:)

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

PP korrutab nagu polkovniku lesk "Arstid (loe: Alaver) ei tea midagi" ning muud kiibitsejad kiidavad takka.
j.

 
At 10:20, Anonymous Anonüümne said...

PP ei panegi siin nii väga mõõda, ka seda, mis puudutab mainekujunduskoperatiivi. See koperatiiv töötab, ka viimasel MK etapil 50 km klassika järel koperatiiv pani täis auruga käima.

 
At 12:48, Blogger Priit Pullerits said...

Võtame nüüd asjad järjest ette.

Et ma panen muudel aladel peale suusatamise veel rohkem puusse? No ei! Jooksus olen ikka mitu vaksa kangem kui suusatamises, vähemalt seni olen olnud.

Et ma olen tehisseoste otsija ja panen oma analüüsidega puusse? No kuidas nii! Mis siin keerulist on väitmaks, et mehed ei suuda poolfinaalist edasi saada? Kõik seninähtu kinnitab, et nii see ju on. Ei suuda meie mehed poolfinaalis enam võidelda - ei suuda, fakt. A-finaali tulemusi ei ole - ei ole (kuigi ikka räägitakse mitte ainult A-finaali jõudmisest, vaid seal ka tegude tegemisest; need pole siin minu seatud sihid). Milles ma küll eksinud olen? Ei milleski ju. Spordis loeb tulemus ja jutul lõpp. Miks tulemust ei ole, see on mainekujunduskooperatiivi leida ja otsustada. Jummal jessake, kas mõni lihtsameelne tõesti arvab, et mina pean teadma lahendust maailma kõigile probleemidele, ükskõik kui ilmselged need ei ole. (Võrdluseks: ma tean, et probleem on maailmamajanduse raske seis, aga ma ei oska sellele küll vettpidavat lahendust pakkuda. Nagu ka mitte keegi teine.)

A kus on Jallai? No oodake, paari päev pärast seletan lahti, kus ja miks on Jallai ja paljud teised ka. Aga see on nii karm seletus, et üks kolleeg, Peep Pahv, nimetas selle asja avalikkuse ette toomist pooliitiliseks enesetapuks.

Kuid nagu siin mõned mehed oma kommentaaridega viitavad, siis tappa tuleb sõnumitoojat ja kaitsta neid, kes sõnumit loovad. Mõistate, millest-kellest jutt?

Aga ma ei karda sellegipoolest sõnumeid tuua - ja oma nime all ikka, mitte anonüümselt plärtsudes! -, nagu olen siin oma arust piisavalt näidanud ja tõestanud. Show must go on!

 
At 15:59, Blogger Madis said...

Priit, miks Sa ei roogi seda Anonüümne-valikut kommentaari kirjastamisel siis ära? Minu veebikus (eestikeelne vaste blog-ile) ei saa olema sellist varianti.

 
At 16:17, Anonymous Anonüümne said...

Eesti keelne vaste on blogile bäevik mitte keeleliselt sügavalt lonkav veebik. Veebiku mõiste ei ole ilma seletava tekstita kuidagi eestlasele mõistetav.

 
At 16:25, Blogger Madis said...

Eesti Keele Instituut on tunnustanud sõna veebik ja lubab seda kasutada selles tähenduses. Tuletatud on veebipäevikust. Punkt. Isehakanud keeleteadlased uurigu palun sõnade tausta, enne kui lahmima hakatakse.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

AHAHAA

veebik – linnapea Edgar Savisaare kasutatud uudissõna tähistab veebipäevikut ehk blogi. (kasutusele võetud 2008 aasta lõpus 2009 alguses)

Madis on savipätsu fänn ja promob kesikute uudissõna.

 
At 17:19, Anonymous Anonüümne said...

Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2006: veebik - Päring ei andnud tulemusi.

Madis ära vassi, tõmba saba jalgevahele ja häbene nüüd oma kirjapandud mula.

 
At 17:21, Blogger Madis said...

Isiklikud solvangud ja tembeldamised paluks eemaldada selle veebiku omaniku poolt. Anonüümne kahjuks seda ise teha ei saa.
Kodanik Anonüümse kurvastuseks tuleb tunnistada, et tuntud poliitiku poolt pole seda sõna esimesena kasutatud ja mina tulin sellise sõna mõttele täiesti iseseisvalt. Pärast, uurides selle sõna olemasolu ning kasutust leidsin, et on teisedki tulnud samale veendumusele.

 
At 17:24, Blogger Madis said...

Kui kodanik Anonüümne 17:19 ei tunne ÕS-is kajastuvate sõnade sinna sattumise reegleid, siis palun koligu oma anonüümsusega mujale. See ei käi nii, et ma mõtlen mingi sõna, uurin EKI käest sobivust ja sobivuse korral kohe automaatselt ÕS-i kantakse.

 
At 17:29, Blogger Madis said...

See tuntud poliitik kasutas otsingu järgi sõna 'veebik' oma veebikus 13. august 2008. a.

Ennem seda on pakutud sama varianti 18. jaanuar 2006. a. 'Ilus eesti keel' nimelises veebikus.

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Noh sõna mõeldi välja 2006, seda kasutab aktiivselt peale selle looja veel Tallinna meer ning 3 aastat hiljem on sõna tähendus hoolimata EKI meile tõendamata tunnustusest eestlaskonnale tundmatu. Palju õnne nishitermini kasutuselevõtu eest! Veebiku sõna põhimõtteline viga on see, et ta erinevus sõnast veeb veebi veebi on vaid ühetäheline ja tavapärase sõna käände lõpus, mis on eriti ebameeldivalt nigel asjaolu selle sõna kasutamisel. Keeleteadlased ei võta sõnu kasutusele, rahvas võtab olenemata keeleteadlaste tunnustusest.Mina ei ole miski teadlane, palun mind mitte solvata selliste nohiklike sõnadega! Mina olen vox populi!

Rahva Hääl

 
At 23:25, Anonymous Anonüümne said...

Tuleks teemasse tagasi.
To 08:21:
"... enamus sprindisõite on tänapäeval just temposõidud, üks kuuest ikka üritab eest ära minna..."
Paraku on enamasti nii, et sõitudes, kus eesti sprinterid stardis, on just nemad tempo üleskruvijad. Stardist pannakse minema, nagu oleks tähtsaim olla esimene stardisirge lõpus. Oma parimail päevil on kõiki sõite (veerandfinaalist finaalini) suutnud valitseda vaid suured tähed - Tor Arne Hetland, Björn Lind, Virpi Kuitunen jmt. Meie sprinterid ilmselgelt sellest klassist ei ole. Ka näiteks tänavune meeste sprindi valitseja Hattestad tavaliselt ei kippunud sugugi enne finišisirget ennast väga näitama. Tean oma kogemustest (mitte küll suusasprindist), et taastumisel on suur vahe - kas tuleb taastuda pärast "haamrit" (st kustumist tükk aega enne lõpujoont) või pärast maksimaalset finišieelset spurti. Kui lõpupingutus on ajastatud õigeaegselt, annaks see nagu psühholoogiliselt lisaboonuse ja taastumine on kiirem. Kord-paar võib meeletut algtempot õigustada sooviga tunnetada tugevamate tempot, aga siis peaks aitama. Meie sprinterid tunduvad aga olevat nagu programmeeritud robotid - kohe maksimaalselt tempo üles. Ja saavad veel kiitagi - vaat kui tublid, muudkui juhtisid sõitu, aga näe, lõpus enam ei jaksanud. Tegelikult on aga taktika (füüsilisi võimeid arvestades) täiesti mööda. Muidugi võib tagapool sõidu käigus üht-teist juhtuda, aga seda suhteliselt harva. Kui aga lolli järjekindlusega pannakse kogu energia stardikiirendusse või üritatakse iga hinna eest olla esimene poolel distantsil, on praegusi võimeid arvestades garanteeritud, et lõpusirgel teravust ei jätku nende vastu, kes oma jõudu hoopis arukamalt jaotavad. Sealt tuleb ka tehnika lagunemine lõpusirgel. Kui veel Björn Lindi sõite meenutada, siis just tema perfektne tehnika lõpuponnistustes on olnud muljetavaldav.
Tundub, et sprinterite taustajõududes ei ole inimest, kes suudaks peale kõige primitiivsema taktika (kui stardipauk käib, siis midagi mõtlemata pea ees punuma) midagi muud sõitjatele selgeks teha.
Hüüdlauseks võiks võtta eelmise nädala Haanja maratoni rajal toimunud ürituse moto "Tark ei torma". Sobib suurepäraselt ka praegusesse MK sprindivõistluste formaati (meenutades kasvõi Svartedali korduvaid kvalifikatsioonide 30-ndaid kohti, mis ei takistanud tal sugugi finaale võitmast).
Suusasprindi ühe MK võistluse täisprogramm ei ole 100 m jooks.

 
At 09:45, Blogger Priit Pullerits said...

Minu meelest väga arukas sissekanne eelmiselt.

Aga kõigile teistele tahaks öelda paari eelneva kommentaari koha pealt: kui asute kedagi ründama või kritiseerima, sis võiks nii palju aumehetunnet olla, et panete lõppu oma täisnime. Ma leian, et see oleks elementaarne viisakus. See sunnib ka enne mõtlema, mida ütlete, kui postitusnupule vajutate. Lihtne on teiste peale sappi välja valada, kui ise tundmatuks jääte. sellised tegelased on argpüksid, ARGPÜKSID, kas kuulete. Õiged spordimehed ei ole argpüksid.

 
At 13:11, Blogger Madis said...

Võib-olla need sappi välja valavad anonüümsed polegi õiged spordimehed? Mina jätkan kommenteerimist oma eesnime alt ja kes soovib, vaadaku infot selle nime taga olevalt veebiviitelt. Poleks uskunud, et minu poolt kasutatud sõna mõnedes nii palju sappi võib tekitada. Jäägu nemad siis okeitamise juurde, minule meeldib värvikas Eesti oma keel.

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Eino Madis ajab ikka lahedat laensõnaeesti keelt ja sedagi vaid "oleks mul oma blogi siis ma kasutaksin seda sõna" tasemel.
Teeme siis väheke ajupesu Madisele. Ingliskeelne sõna blog on mugandus (lühendus) sõnast weblog ehk eesti keeli võrgupäevik.
Veeb on laensõna ingliskeelsest sõnast web, mida kirjutatakse lihtsalt häälduse järgi. Ei miskit eestikeelelist päritolu kuid igale ingliskeelt tönkavale inimesele arusaadav laensõna.
Veebik on kahe lisatäheline tuletislik laensõna ingliskeelsest sõnast web, millel on ainult viimase täheline erinevus sarnases kontekstis kasutatava sõnaga veebi.
Kokkuvõttes on tegemist kehvasti mõistetava ingliskeelse laensõna propageerimisega, mida eestlased ei ole ülalnimetatud puuduste tõttu kasutusele võtnud. Hea asi ei vaja promomist, see levib ise nagu kulutuli ilma, et sõna autor peab seda tulutult promoma. Vox Populi.

Priidule ütlen, et ei ole ilus kenasti argumenteerituid anonüümseid kommentaare kustutada, see näitab kui madal on tuntud veebiintrigaatori valulävi :D Muidugi kuna oled blogi omanik, siis võid loomulikult ka selle kommentaari pärast läbilugemist kustutada ;) aga ära tee seda ennem, kui Madis on kah seda lugenud :D

 
At 21:48, Blogger Madis said...

Madis on seda lugenud. Aamen.

 
At 17:22, Blogger Priit Pullerits said...

14:30 demagoogitseb, öeldes mulle, et ei ole ilus "kenasti argumenteerituid anonüümseid kommentaare" kustutada. Seda ma ei kavatse teha ega ole seda ka teinud. Ma rääkisin nendest kommentaaridest, mis ründavad ja solvavad ja salvavad - edaspidi tahaks selliseid näha ikka autori täisnimega varustatuna. Nii mitmedki minust palju kõvemad spordimehed ja asjatundjad on öelnud, et nad ei taha siin sõna sekka öelda, sest siin käib alatasa lahmimine ja lolluse kontsentratsioon on liiga suur ja nad ei taha varjukujudega kembelda. Vaadake siis nüüd, kui paljudest headest sõnavõttudest me seetõttu ilma jääme, et mõned on argpüksid ja ei julge oma nime kasutada. Miks peavad argpüksid ruulima?

 
At 19:18, Anonymous Anonüümne said...

Ahh, tundsid ennast delete nupu kasutamise pärast puudutatuna, et nüüd sildistad mu juttu demagoogiaks. Need sinust kõvemad spordimehed kellega sa blogi kommenteerimise teemal vestlesid, ei oska lihtsalt kirjutada ja toovad otsitud vabandusi. Kahe lauseline kommentaar on nende jaoks juba igavik ja 10 lauselise kommentaari kirjutamise asemel suudavad nad oma regulaarse treeningu läbiviia sest nad oskavad kirjutada vaid ühe käe keskmise näpuga samal ajal kui sina teed seda 10 sõrmega. Siin on tegelik põhjus.

 
At 08:55, Blogger Priit Pullerits said...

Uuhhh, milline õelus ja üleolek teistest...

 
At 21:48, Anonymous Anonüümne said...

Üldiselt jätab väga näpust imetud teema mulje, nagu nii mõnedki PP spordi alased kirjutised. Suusaspordi sõbrana ei tohiks PP-le olla küll teadmata milline on rahvusvaheliste võistluste suusasprindi tase e kui palju on startijaid ja millised on 30 kvalifitseeruja aegade erinevused. St. konkurents on alates kvalifikatsioonisõidust väga tugev ja aeg-ajalt jäävad lõpp-võistlusest välja ka selle ala tuusad nagu sel talvel juhtus minuteada Björn Lind'iga, Tobias Fredrikson'iga rääkimata mitte ehk nii tugevatest nimedest. Seega minuarust tuleb hinnata juba eesti sportlaste lõpp-võistlusele pääsemist. Selles tuleb PP-ga küll nõustuda, et eestlastel näiteks 3-ks ja enamaks sõiduks konkurentsivõimeliselt pauku ei jätku. Sellest lähtuvalt ei saa küll pahaks panna kui mehed võistluse käigus oma jõudu ja šansse realistlikult hindavad ja võistlusest maksimum tulemuse välja võtavad. Muidugi, vaadates sõidu taktikat jagan siin ülalpool kirjutanud kommentaatori tähelepanekut ja skepsist, et kas peab ikka stardist alates üritama domineerida. Samas pole stsenaarium ka mitte alati selline olnud. Kipub vast ikka nii olema, et vastupidavuse baas jätab veel paremat soovida. Samuti ka tehnika. Seda just vabastiili osas.
Skiwaffe

 
At 08:53, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 08:53, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 08:55, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:01, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:20, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 03:49, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 06:46, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 06:53, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:37, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes
toms shoes
louis vuitton outlet stores
polo ralph lauren
louis vuitton outlet stores
polo outlet
replica rolex watches
louis vuitton handbags
tory burch outlet online
abercrombie and fitch

 
At 08:52, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
air force 1
coach factorty outlet
michael kors uk
air max 95
louis vuitton outlet
canada goose jackets
celine handbags
nba jerseys
oakley vault
ray ban wayfarer
ray ban outlet
louboutin
true religion jeans
michael kors handbags
mont blanc pens
timberland outlet
michael kors outlet
insanity workout
louis vuitton outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet
jordan 3
louis vuitton outlet
rolex submariner
louis vuitton
true religion outlet
kobe 9
prada handbags
replica watches
cheap jordan shoes
ray ban sunglasses
kobe 11
oakley sunglasses
coach outlet
jordan 13
oakkey sunglasses
nike roshe runs
louis vuitton bags
oakley outlet

 
At 11:46, Blogger Unknown said...

fred perry polo
air max 90
seattle seahawks jersey
cardinals jersey
new york knicks jerseys
vans outlet
buffalo bills jersey
nike foamposite
salomon shoes sale
air max 2014
new england patriots jersey
valentino shoes
atlanta falcons jersey
dallas cowboys jerseys
oklahoma city thunder
san diego chargers jerseys
boston celtics jerseys
chicago blackhawks
jacksonville jaguars jersey
new orleans saints jersey
giuseppe zanotti shoes
green bay packers jerseys
chicago bulls
abercrombie outlet
packers jerseys
new york giants jersey
detroit lions jerseys
supra shoes sale
bears jerseys
giuseppe zanotti outlet
jets jersey
buffalo bills jerseys
tods outlet
detroit lions jersey
baltimore ravens jerseys
linyuan0520

 
At 03:56, Blogger Unknown said...

nike tn pas cher
ugg uk outlet
louis vuitton
ugg boots
giuseppe zanotti shoes
coach outlet online
ugg boots on sale
coach outlet online
jordan pas cher
michael kors canada
michael kors outlet online
tiffany jewelry
michael kors outlet
michael kors handbags
burberry outlet
longchamp solde
tory burch outlet
converse shoes
prada outlet online
coach outlet
true religion jeans
ugg boots sale
cartier watches
michael kors outlet online
true religion jeans
chrome hearts outlet
nba jerseys
nike huarache
tiffany and co
hollister uk
uggs outlet
jordan pas cher
true religion jeans
ugg outlet store
nike free running
czq20160908

 
At 09:26, Anonymous Pengobatan Untuk Menyembuhkan Tulang Keropos said...

Very interesting information to read, may be useful for everything

Cara Menjadi Agen QnC Jelly Gamat Di Kota Anda
Obat Untuk Mengatasi Ruam Di Kulit
Obat Untuk Menyembuhkan Bell's Palsy
Pengobatan Atasi Radang Pita Suara (Laringitis)
Pengobatan Untuk Menghancurkan Batu Empedu
Pengobatan Atasi Kencing Bernanah

 

Postita kommentaar

<< Esileht