Teisipäev, jaanuar 26, 2010

Pullerits: Mis on kõige ropum taliala?

Iluuisutamine, milles eelmisel nädalal selgusid Tallinnas Euroopa meistrid, võiks olla ilusaim ja puhtaim ja kauneim taliala. Aga ei ole. Pehmelt öeldes on see mustvalge ala. Valge on jää, mustad on sellel skandaalid. Oma mustad plekid on saanud Eesti esindajadki.

Aasta tagasi, mäletate, pidi Jelena Glebova leppima Helsingis EMil 12. kohaga. Põhjus peitus selles, et kohtunikud jätsid arusaamatul põhjusel arvestamata tema madala pirueti ning lugesid kaks kolmekordset hüpet kahekordseks. Naiste üksiksõidu hindamine tekitas küsimusi paljudel sportlastel, sealhulgas soomlanna Laura Lepistö järel teiseks jäänud itaallannast tiitlikaitsjal Carolina Kostneril.

Õli lisas tulle Soome ajakirjanduse väide, nagu oleks Glebova treener Anna Levandi öelnud, et soomlannade medalivõidud kodusel EMil olid varem kokku lepitud. Levandi kinnitas, et tema suhu pandud süüdistused kokkulepetes on totaalne vale. Fakt on aga see, et Rahvusvaheline Uisutamisliit diskvalifitseeris Glebova sooritatud elementide tasemeid määranud tehnilise žürii liikme, kes oli ebaõiglaselt suhtunud ka mitmesse teise uisutajasse.

Selle suureks paisunud skandaali varjus ei mäleta ilmselt enam paljud teist Eesti sportlastega Helsingis seotud intsidenti. Paarissõidus läks Maria Sergejeval pärast lühikavas hüppe järel kukkumist uisupael ootamatult lahti ning ta pidi etteaste kaheks minutiks katkestama. Rahvusvahelised kommentaatorid tõttasid kuulutama, et ei ole sellist asja juba teab mis ajast näinud. Kokkuvõttes sai Sergejeva koos Ilja Gleboviga siiski 14. koha.

Ent need on siiski võrdlemisi rahumeelsed vahejuhtumid. Mõned iluuisutajatega seotud intsidendid on kiskunud lausa kriminaalseks. Novembris jäi MM-võistluste kümnes, Venemaa iluuisutaja Andrei Lutai pärast USAs Lake Placidis toimunud jõuproovi vahele auto varastamise ning purjuspäi juhtimisega. Kohus otsustas teda trellide taha mitte saata, aga Venemaa uisujuhid karistasid Lutaid aastase võistluskeeluga, mistõttu ta jääb eemale Vancouveri olümpialt.

Vähemasti ei teinud Lutai avariid, nagu juhtus kuraditosin aastat tagasi Oksana Baiuliga, kes võitis Lillehammeri olümpial kõigest 16-aastasena kuldmedali. Vaesest Ukrainast USAsse elama asunud Baiul sõitis Connecticutis purjuspäi vastu puud. Karistuseks pidi ta läbi tegema alkoholismist võõrutamise programmi.

Kohutavaima teoga on aga saanud hakkama Venemaalt pärit Bulgaariat esindav Maksim Staviski, kahekordne jäätantsu maailmameister. 2007. aasta suvel sõitis ta purjuspäi oma Hummeriga otsa Hondale, milles hukkus noormees. Tolle kihlatu langes koomasse. Ometi pääses Staviski vaid kahe ja poole aastase tingimisi karistusega. Kuigi ohvrite vanemad saavutasid, et kõrgema astme kohus määras Staviskile mullu reaalse vangistuse, alandas riigi ülemkohus selle lõpuks ikkagi tingimisi karistuseks.

Poolteist kümnendit tagasi MMil naiste üksiksõidus pronksmedali võitnud ameeriklanna Nicole Bobekit tabasid mullu suvel süüdistused metamfetamiiniga kaubitsemises. Seetõttu võib teda oodata kuni kümne-aastane vangistus. Aasta enne MMil pronksi võitmist murdis Bobek sisse tuttava eramusse ning varastas sealt raha. Kuna ta oli tollal alles 17, pääses ta tingimisi karistusega.

Kõige kriminaalsema karjääriga on aga hakkama saanud 1968. aasta Grenoble’i olümpiavõitja meeste üksiksõidus Wolfgang Schwarz Austriast. Neli aastat tagasi mõistis kohus ta süüdi kavatsuses röövida Rumeenia ärimehe 18-aastane tütar, et nõuda seejärel tema vabastamise eest neli miljonit dollarit lunaraha. Karistuseks teenis ta kaheksa aastat vangistust.

Ent see polnud tema esimene seadusega pahuksisse sattumine. 2002. aastal mõistis kohus Schwarzi süüdi viie leedulanna ja venelanna Austriasse prostituudiks sokutamises. Pooleteise aastane vanglakaristus jäi tal kandmata üksnes seetõttu, et ta võitles samal ajal nahavähiga. Ent sellele vaatamata tabasid teda kolm aastat hiljem uued süüdistused, et ta on taas leedu naisi oma kodumaale libudeks toonud. Nood süüdistused jäid aga tõestamata.

Kõige jõhkrama skandaaliga jääl on saanud hakkama ameeriklanna Tonya Harding. Tõsi, oma käed hoidis ta sellest puhtad.

1994. aastal USA meistrivõitluste eel palkas Hardingu abikaasa Jeff Gillooly kellegi Shane Stanti, et too kõrvaldaks konkurentsist tema naise põhirivaali Nancy Kerrigani. Stant vigastas metallvardaga Kerrigani põlve. Harding tuli USA meistriks. Kuid kõigest kuu aega hiljem Lillehammeri olümpial jäi Harding kaheksandaks, traumast paranenud Kerrigan võitis aga hõbemedali, kaotades Oksana Baiulile kõigest 0,1 punktiga.

Ehkki kohus ei suutnud tõestada, et Harding on Kerrigani vastu korraldatud rünnakuga seotud, tuli tal juhtunu eest siiski vastutust kanda. Kuna Harding tunnistas hiljem, et oli kallaletungi plaanist teadlik, aga kartis sellest võime teavitada, mõistis kohus talle uurimise takistamise eest kolm aastat tingimisi, 500 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd ning 160 000 dollarit trahvi. USA uisuliit määras talle eluaegse võistluskeelu.

Kohtumõistmine, seda küll jääareeni ääres, on iluuisutamise sagedasemaid skandaalide allikaid. Üle-eelmisel taliolümpial Salt Lake Citys võitsid paarissõidus Venemaad esindavad Jelena Berežnaja ja Anton Sihharulidze napilt Kanada paari Jamie Sale–David Pelletier. Aga nende võit tundus kahtlane. Peagi tunnistas Prantsusmaa kohtunik, et tema kodumaa uisuliidu juht oli sundinud teda hääletama venelaste poolt, kuna vastutasuks pidi Vene kohtunik soosima jäätantsuvõistlustel Prantsuse paari. Lõpuks, pärast hiiglaslikuks paisunud skandaali, langetas Rahvusvaheline Uisutamisliit koos Rahvusvahelise Olümpiakomiteega pretsedenditu otsuse anda kuldmedal ka Kanada paarile.

Juhtumi hilisem uurimine viis niidiotsad hoopis kriminaalse taustaga usbeki Alimžan Tohtahunovini, keda on Prantsusmaal süüdistatud illegaalses äritegevuses. Uurijate väitel oli just tema korraldanud paarissõidus prantslaste toetuse Vene paarile, sest oli sel moel lootnud saada õiguse naasta Venemaale, mis keeldus teda väidetava seotuse tõttu vene maffiaga üle oma piiri lubamast.
***
See kirjatükk on näpuharjutuseks minu kriitikutele: leidke siit üles vead ja andke mulle teada. Sest Vancouveri taliolümpia iluuisutamisvõistlusest ei kirjuta olümpiaraamatusse keegi teine kui siinkirjutaja. Nii et siinkohal on kõigil terastel kriitikuil aegsasti võimalus aidata kaasa võimalike vigade elimineerimisele, et poleks pärast, kui enam midagi muuta pole võimalik, tarvidust detailide pärast kembelda.
******Badwater, Death Valley National Park, California. 19. juuli 2008. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Jelena Glebova EM-võistlustel Tallinnas. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2. Jelena Glebova kukub MM-võistlustel Los Angeleses 2009. aasta märtsis. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 3: Vene iluuisutaja Andrei Lutai ilmumas Lake Placidis kohtu ette. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 4: Maksim Staviski esinemas koos Tatjana Arntgoltsiga 2008. aasta septembris Moskvas jäärevüü etendusel. Foto autor: ITAR-TASS/Scanpix
Foto 5: Maksim Staviski esinemas koos Albena Denkovaga 2009. aasta detsembris Moskvas jäärevüü etendusel. Foto autor: ITAR-TASS/Scanpix
Foto 6: Nancy Kerrigan uisutamas Hea tahte talimängudel Lake Placidis 2000. aasta jaanuaris. Kerrigani isa suri eelmisel pühapäeval. Võimud süüdistavad tema surmas Nancy Kerrigani venda Marki, kes olevat isale kallale tunginud. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 7: Nancy Kerrigan 2007. aasta märtsis. Foto autor: Mavrixphoto.com/Scanpix

54 Kommentaarid:

At 08:38, Blogger dr Holden said...

Ausõna, ei viitsinud isegi lugeda, sest tegu on tilu-lilu-uisutamisega, kus viimasel ajal on areng nii tohutu, et kõik teevad pidevalt isiklikke ja maailmarekordeid?!?!?!?

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

loodetavasti siis pp suudab olümpiaraamatusse ka rekordarvu roppusi sisse kirjutada :P

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Ei viitsinud ka lõpuni lugeda.
Ainult niipalju, et mis iluuisutamine siia puutub?
Sigadusi teevad inimesed ja seda igal alal. Sellisena iluuisutamise näitamine on demagoogiline.

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Fakte ei kontrollinud, aga lugemisega paistis üks viga kohe silma.

Väidad, et "Kuid kõigest kuu aega hiljem Lillehammeri olümpial jäi Harding kaheksandaks, traumast paranenud Kerrigan võitis aga hõbemedali, kaotades Oksana Baiulile kõigest 0,1 punktiga."

1994 oli kasutusel punktisüsteem, kus kõige väiksemaks vaheks lõpptulemustes sai olla 0,5 punkti.

Ma saan aru, et kui Pekingis võtsid tõlkimisel aluseks vigased inglisekeelsed pressiteated, siis Vancouveris on põhirõhk Wikipedial. Ei maksa ka Wikipediat pimesi uskuda ;)

 
At 14:12, Anonymous Anonüümne said...

seoses iluuisuga meenub mulle esmalt kohe et meie Ernits kaotas kunagi kruvid ...

 
At 15:27, Anonymous Anonüümne said...

olen 13:52

Vaatsin 1994 naiste üksiksõidu tulemustest järele. PP peab ilmselt silmas seda, et kui üks neljast kohtunikust oleks andnud vabakavas Kerriganile kümnendiku võrra kõrgema hinde (või Baiulile kümendiku võrra madalama hinde), siis oleks lõpp järjestus olnud vastupidine. Eesti keeles on formuleering "kaotades kõigest 0,1 punktiga" siiski valesti tõlgendatav.

Peace!

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

Ja kui tihti me viimasel ajal selliseid teateid lumivalgest suusa spordist loeme?


Venemaa üks paremaid naissuusatajaid Aljona Sidko andis positiivse dopinguproovi ega osale Vancouveri olümpial.
http://sport.postimees.ee/?id=216549

 
At 15:45, Anonymous Anonüümne said...

Minu arust pole see mingi üllatus, et mõni venelane vahele jäi... Kuidagi liiga hästi sõidavad nad minu arust sel aastal. Ma ei üllatu, kui neid uudiseid veel tuleb.

Ants

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

kolmekordne hüpe, kus kaks tiiru tehakse õhus ja kolmas peale maandumist jääl tulebki kahekordseks lugeda. ei mingit vandenõud.

 
At 17:57, Blogger Tanza said...

justnagu oleks seda artiklit juba kusagit lugenud...

 
At 17:59, Anonymous Anonüümne said...

Tere Priit,

Loodan, et ei pane pahaks kui lähenen kajastatud artklile natukene teiselt poolt. Nimelt mulle sümpatiseerib tohutult nn halvustavate ja lahmivate kommentaaride kustutamine. Viimaste blogipostituste kommentaarid on selgelt oluliselt kvaliteetsemad ning rohkem infot sisaldavad, kui kungi varem. Isegi inimesed, kes muidu tahaks “ilgelt pasunasse anda” peavad natukene vaeva nägema, et nende kommentaar kvalifitseeruks.
Samas annaks hea meelega vihje ka mündi teisele poolele. Nimelt üldjuhul on antud blogi jaoks otse loodud kanded igati korralikud, saad aru millest jutt on, kogu “intriigipunumine” on ilusasti kontrolli all ning neid artikleid lugeda on täitsa nauditav. Samas ei saa seda väga tihti öelda nn copy/paste artiklite kohta. Hea näitena tooks välja käesoleva üllitise. Ei saa kahelda, et autor on selle kallal vaeva näinud ning andmed kokku korjanud, samas kogu selle jutu kajastus on kui “beibefonist” läbi lastud. Jutt kubiseb ülivõrretest nagu kõige ropum, kohutavaim, kõige kriminaalsem jne. Kirja stiil ja kõne kasutus teeks au noorele 14 aastasele cosmopolitani trügivale kirjanikule, samas siin näib see “ümberkehastus” natukene nadi välja.
Et siis kokkuvõtteks prooviks soovitada vana head “Mida külvad seda lõikad” tüüpi lähenemist. Kui sa soovid luua sportlikku ja konstruktiivset õhkkonda, siis parim tee selleni on käituda ka ise sama malli järgi. Kirjutades elu24 stiilis saavutad sa (võib-olla minu isiklikuks) kurvastuseks ka õhkonna, mis sobib sinna.

Päikest,
Samuti Priit

 
At 23:16, Anonymous Anonüümne said...

Nõus eelmisega. Jutud kõige ropumatest ja kõige mõttetumatest talialadest ja kõige koledamatest naissuusatajatest on vastikud lugeda ja tekitavadki seda sinu vastast tülgastust, mis neid ebasobivaid kommentaare genereerib. Kirjuta oma trennist, võistlustest ja harrastussuusatamisest üldse ja kõik on OK.

 
At 23:33, Anonymous Anonüümne said...

Samuti Priit-le

eelmise postituse kommentaariumis puudub aga sidusus ning kommentaarium ei toimi foorumina - omavaheline arutlus suuremat osa kommentaare ei hõlma. on muidugi ka 2-3 suhtlusjada, milles toimub foorumilaadne arutelu.

sidususe ning dialoogi puudumine on kindlasti oht. kui olulisel määral tõstatatud küsimusi või välja toodud fakte jääb vastuseta (autori või kommenteerijate poolt), jääb ka huvi aina lahjemaks. kommunikatsioon pole ju ainult monoloogne

 
At 09:03, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh kõigile konstruktiivse ja korrektse tagasiside eest. Tõepoolest, palju parem on kommentaare lugeda, kui ei ole enam neid arvamusavaldusi, mis üritavad solvata, õelutseda, parastada, tigetseda. Nood tegumoed on seda ebaõiglasemad, et mina ei ole ju kedagi siin sõnavõtjaist konkreetselt esimesena halvustanud, ma ei ole ju öelnud, et eesnimi/perekonnanimi on küündimatu/robustne suusataja/väitleja/analüüsija. Aga millegipärast on arvanud seni mitmed nood, keda ma ei ole rünnanud, et nemad peavad konkreetselt mind vastu ründama. Ehk teisisõnu: kui ma olen teravaid teemasid ja teravalt tõstnud, ei ole ma küll tõstnud neid konkreetselt seoses kellagagi, kes siin mind rünnanud on.

See eelnev vaid selgituseks, mitte diskussiooni tekitamiseks.

Küll aga läheb eriline tänu 13:52 kommenteerinule - vaatasin Lillehammeri olümpiaraamatust järele ja tõepoolest, Baiul edestas Kerrigani 0,5 punktiga.

Panen kõrva taha ka 17:59 märkuse ülivõrrete kasutamise kohta, mis on õigustatud ja põhjendatud.

 
At 09:44, Anonymous Anonüümne said...

"Aga millegipärast on arvanud seni mitmed nood, keda ma ei ole rünnanud, et nemad peavad konkreetselt mind vastu ründama. "

Priit, kui loed endast erinevad arvamused enda ründamiseks, siis rünnatakse sind tõesti pidevalt.
Õnneks ongi inimestel erinevad arvamused, muidu oleks igav. See stiil, mida kasutatakse, on enamasti sinu enda esile kutsutud. Veelkord: artiklist sõltuvad kommentaarid. Kui on hea artikkel, siis on ka head kommentaarid. Kasuta peeglit.

 
At 12:02, Blogger Unknown said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 11:37, Blogger Unknown said...

qihang0904,coach outlet
ghd straighteners
wholesale jerseys
michael kors outlet
gucci bags
cheap nfl jerseys
true religion jeans
louis vuitton outlet
ray ban glasses
nike store
uggs for men
tory burch shoes
copy watches
spy sunglasses
coach outlet store online
tods sale
michael kors
nfl jerseys
swarovski crystal
louis vuitton
prada uk outlet
celine handbags
louis vuitton handbags
louis vuitton
louis vuitton
mcm outlet
michael kors
nike blazers
timberland outlet
coach factory
gucci outlet
gucci handbags
celine handbags
gucci belt
pandora rings
uggs on sale
ghd hair straighteners
michael kors outlet
q

 
At 09:14, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:17, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:19, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:22, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:13, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 10:49, Blogger Unknown said...

oakley sunglasses
longchamp
ralph lauren femme
adidas wings
true religion jeans sale
bottega veneta outlet
coach outlet store
michael kors handbags on sale
swarovski crystal
uggs clearance
michael kors outlet
michael kors handbags
mizuno running shoes
louboutin pas cher
kobe shoes
prada outlet
adidas wings shoes
mulberry outlet
burberry outlet
tods shoes
ugg boots clearance,ugg australia,uggs on sale,ugg slippers,uggs boots,uggs outlet,ugg boots,ugg,uggs
tiffany and co
uggs outlet
uggs outlet
polo ralph lauren
valentino outlet
ferragamo shoes
coach outlet
michael kors outlet
longchamp bags
canada goose outlet
coach outlet store
ugg outlet
fitflops sale
nike trainers
20160812caihuali

 
At 04:34, Blogger chenlili said...

true religion sale
ugg outlet online
cheap jordan shoes
ugg australia
michael kors handbags
montblanc pens
adidas yeezy
coach factory outlet
rolex submariner price
cheap air jordans
louis vuitton canada
miami heat jerseys
louis vuitton bags
ugg boot uk
adidas factory outlet
coach outlet online
ed hardy clothing
michael kors outlet online
true religion jeans
louis vuitton handbags
tory burch outlet online
michael kors outlet clearance
ugg boots
vans sneakers
ugg outlet online
michael kors purses
coach outlet
coach canada
celine handbags
nike outlet store
adidas nmd
michael kors outlet clearance
tods outlet online
coach outlet store online clearances
gucci outlet
adidas superstar trainers
polo ralph lauren
oakley sunglasses
ugg boots
chenlili20160829

 
At 09:18, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
ray ban sunglasses outlet
coach factory outlet
nike outlet store
adidas nmd
polo ralph lauren
instyler max
coach outlet
air force 1 shoes
oakley sunglasses wholesale

 
At 13:25, Blogger Unknown said...

coach outlet
michael kors outlet clearance
valentino
michael kors outlet
cheap ray bans
oakley sunglasses
st louis cardinals jerseys
coach outlet store
birkenstock shoes
pandora jewelry outlet
xushengda0619

 
At 07:40, Blogger Unknown said...

ultra boost
jordan 6
timberland outlet
100% real jordans for cheap
nike shoes
cartier bracelet
longchamp bags
adidas tubular
adidas superstar
red bottom shoes

 
At 09:26, Anonymous Cara Mengobati Bursitis Alami said...

A very interesting article to read

Cara Mengobati Kista Bartholin
Cara Mengobati Polip Rahim
Cara Mengobati Usus Turun/Turun Berok
Tips Untuk Mengobati Pembengkakan Hati
Cara Mengatasi Bengkak Di Leher
Tips Pengobatan Untuk Atasi Saraf Terjepit

 
At 10:48, Blogger Unknown said...

www0416coach outlet
christian louboutin sale
mbt shoes
canada goose
christian louboutin shoes
coach factory outlet
baltimore ravens jerseys
49ers jersey
nike tn
bengals jersey

 
At 12:20, Blogger Unknown said...

qzz0419
coach outlet online
kate spade handbags
ralph lauren outlet
oakley sunglasses wholesale
adidas yeezy
michael kors outlet clearance
nike basketball shoes
ferragamo shoes
christian louboutin shoes
canada goose outlet

 
At 08:14, Blogger yanmaneee said...

van cleef
nike air max
air jordan
hermes birkin
balenciaga shoes
jordan retro 12
oakley sunglasses
golden goose
nike air max 270
chrome hearts

 
At 10:49, Blogger Unknown said...

www0525

hawks jerseys
true religion jeans
grizzlies jerseys
oakley sunglasses
jordan shoes
le coq sportif shoes
canada goose outlet
palladium boots
kings jerseys
swarovski crystal

 
At 05:25, Blogger Unknown said...

qzz0606
pacers jerseys
michael kors outlet online
mulberry outlet
clippers jerseys
le coq sportif shoes
michael kors outlet
michael kors outlet
pandora jewelry
michael kors outlet online
ubiq shoes

 
At 05:24, Blogger Unknown said...

www0705

pandora charms
ralph lauren polo
kate spade outlet
air max 90
chloe outlet
uggs outlet
isabel marant outlet
coach outlet online
longchamp handbags
toms shoes

 
At 04:30, Blogger jeje520 said...

0706jejeissey miyake
red bottom shoes
tn pas cher
coach outlet
ugg boots
jordan shoes
pandora jewelry
pandora outlet
dsquared2
mbt shoes outlet
pandora jewelry
canada goose jackets
ugg boots
canada goose jackets
mbt shoes
tods shoes

 
At 08:50, Blogger Unknown said...

ray ban eyeglasses
longchamp outlet
yeezy
christian louboutin shoes
nhl jerseys
nike factory outlet
basket nike femme
louboutin shoes
jordans
nike blazer
zzzzz2018.7.13

 
At 05:38, Blogger jeje said...

saics running shoes
off white jordan 1
manolo blahnik
vibram fivefingers
adidas superstar
ralph lauren uk
christian louboutin shoes
polo ralph lauren outlet
ugg boots
longchamp outlet

 
At 06:09, Blogger 5689 said...

uggs outlet
canada goose outlet
adidas superstars
reebok shoes
oakley sunglasses wholesale
louboutin shoes
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
golden goose shoes
moncler online
zzzzz2018.8.6

 
At 06:17, Blogger Unknown said...

michael kors factory outlet
nike dunk low
lebron soldier 10
christian louboutin
yeezy boost
michael kors
adidas iniki
kd 10
fitflops sale
tory burch outlet

 
At 05:48, Blogger Unknown said...

www0820


nike air max 95 ultra
canada goose jackets
christian louboutin outlet
fitflops sale clearance
adidas superstar
ugg boots clearance
longchamp outlet
kate spade
pandora jewelry
polo lacoste

 
At 05:45, Blogger Unknown said...

pandora charms
canadian goose
coach outlet
coach outlet
tod's outlet
ecco shoes
nike shoes
tory burch outlet
pandora jewelry
christian louboutin outlet

 
At 05:50, Blogger Unknown said...

coach outlet
clarks outlet
coach outlet
christian louboutin
ugg outlet
christian louboutin outlet
ralph lauren uk
pandora outlet
coach factory outlet
coach outlet

 
At 11:34, Blogger eric yao said...

Coach Factory Coach Factory Outlet Coach Outlet Online Fila Outlet Balenciaga Shoes Cheap Kate Spade Handbag Kate Spade Outlet Air Max Tn Plus Nike Air Max
Victoria Secret Outlet

 
At 04:09, Blogger Unknown said...

jinyi921
canada goose jackets
coach outlet
ugg boots clearance
christian louboutin outlet
ralph lauren uk
christian louboutin outlet
hermes belt
kate spade outlet
jordan shoes
pandora jewelry

 
At 06:19, Blogger Unknown said...

I can only express a word of thanks. Because with the content on this blog I can add knowledge I, thank has been sharing this information. Do not forget to visit our website to share information and knowledge about health.|
Cara Mengobati penyakit kanre pali |
Obat Filariasis Herbal |
cara Mengobati kista Ovarium

 
At 08:20, Blogger Christian said...

I can only express a word of thanks. Because with the content on this blog I can add knowledge I, thank has been sharing this information. Do not forget to visit our website to share information and knowledge about health. |
Cara mengobati gusi bengkak |
QnC Jelly Gamat

 
At 05:25, Blogger Christian said...

I can only express a word of thanks. Because with the content on this blog I can add knowledge I, thank has been sharing this information. Do not forget to visit our website to share information and knowledge about health. |
obat penumbuh sel kulit baru |
pengobatan penyakit diabetes |
obat jantung bocor herbal |
DISTRIBUTOR QNC JELLY GAMAT |
obat penurun asam lambung |
obat oles penyakit dompo

 
At 05:53, Blogger Christian said...

I can only express a word of thanks. Because with the content on this blog I can add knowledge I, thank has been sharing this information. Do not forget to visit our website to share information and knowledge about health. |
cara mengobati busung air |
cara mengobati cacingan |
PUSAT HERBAL TASIKMALAYA |
khasiat walatra sehat mata |
cara mengobati nyeri ulu hati

 
At 09:34, Blogger Christian said...

I can only express a word of thanks. Because with the content on this blog I can add knowledge I, thank has been sharing this information. Do not forget to visit our website to share information and knowledge about health. |
cara mengobati osteochondroma |
Obat Tuba Falopi Tersembat |
OBAT BATU GINJAL ALAMI |
Cara Mengobati Puru Api |
Cara Mengobati Kram Usus

 
At 08:54, Blogger Christian said...

I can only express a word of thanks. Because with the content on this blog I can add knowledge I, thank has been sharing this information. Do not forget to visit our website to share information and knowledge about health. |
12 cara menghilangkan bibir menghitam |
cara menyembuhkan vertigo secara total |
PUSAT HERBAL TASIKMALAYA |
Cara Mengobati Jampes |
cara mengobati kepala pusing

 
At 06:36, Blogger Christian said...

I can only express a word of thanks. Because with the content on this blog I can add knowledge I, thank has been sharing this information. Do not forget to visit our website to share information and knowledge about health. |
Obat Borok Bernanah |
Cara Mengobati Lymphadenitis
Cara Menghilangkan Sekelan |
Cara Mengobati Radang Telinga

 
At 03:15, Blogger Christian said...

Good information. i like this srticle. This is the best blog.. Good luck..!!
Cara Mengobati Sangkadi
Cara Mengobati Scabies
Cara Mengobati Babak
obat mani encer di apotik

 
At 07:21, Blogger Christian said...

Good information. i like this srticle. This is the best blog.. Good luck..!!
cara menaikan trombosit yang turun
cara mengobati sekelan
cara pesan Jelly Gamat
obat kelenjar getah bening

 
At 10:46, Blogger Christian said...

Thank you for sharing a good and interesting article ...
I hope the new posts will increase and can be a very good reference.
Hopefully more success thank you very much..

obat kencing berdarah
cara mengobati tinitus
jelly gamat untuk kanthelasama
obat penyakit hisprung

 

Postita kommentaar

<< Esileht