reede, november 26, 2010

Priit Pullerits: Aga kelle poolt oleksite teie?

Viimases Eesti Ekspressis oli jutt Andrus Veerpalu vanimast lapsest Andreasest, kes õpib Norras suusakoolis ja kellel, nagu loost selgus, on juba Norras pruutki. (Tänapäeval öeldakse tüdruksõber, aga mis seal vahet on? On vahe! Tüdruksõber on lihtsalt sõber, nagu nimetus ütleb, pruuti aga armastatakse. Mulle tundub, et nüüdisajal on armastust siin maailmas vähe.) Ja siis läks mu mõte rahvusvahelistele radadele. Ja tekkis paradoksaalne küsimus.

Oletame, et Norra tüdruksõber võtab Veerpalu juuniori endale meheks. Kuna Norras on paremad treeningtingimused kui Eestis, jääb Veerpalu juunior sinna elama ja harjutama. Tal läheb piisavalt hästi, nii et ühel päeval juhtub, et temast saab Norra kodakondne. Näiteks kas või seepärast, et siis pääseb ta Norra teatenelikusse, mis tähendab alati enam-vähem kindlat medalivõitu.

Aga on Eestilgi oma võlud. Mati Alaver, oletame, teeb Venemaal head treeneritööd, aga ühel päeval otsustab ikka Eestisse naasta. Paar tema sealset hoolealust on temasse sedavõrd kiindunud, et tahavad tingimata just tema käe all edasi harjutada, mistõttu nad nuiavad, kas Alaver võtaks neid endaga Eestisse kaasa. Alaver uurib, mida Eestis selle peale öeldakse, ja saab semudelt reformierakondlikust valitsusest teada, et asi tuleb kõne alla ainult siis, kui noored on tõesti üliandekad ja on nõus mõne aja pärast võtma Eesti kodakondsuse. Noortel pole selle vastu midagi, sest Eesti on hoopis midagi tsiviliseeritumat kui Krasnodari krai.

Siis, ühel olümpial, mille toimumispaika me veel ei tea, saavad mass-stardiga sõidu lõppfaasis teiste eest minema kaks sportlast: üks on Norra lipu all sõitev ja mitte kunagi Eestit esindanud Andreas Veerpalu, teine on Venemaalt pärit, no ütleme, et Sergei Ivanov, kes sõidab Eesti koondise kombes ja Eesti lipu all. Kui võidab Veerpalu, läheb kuld Norrale. Kui võidab Ivanov, läheb kuld Eestile. Just nii kajastub see igasuguses rahvusvahelises statistikas ja arvepidamises.

No nii, kelle poolt olete?

Ärge lootkegi, et ma siin oma arvamust avaldan. Kui ma seda teeksin, siis kallutaksin teie arvamust, sest pole vähe neid, kes põhimõtteliselt leiavad, et peavad olema minu vastu, isegi kui nad sisimas pole.
******Opatija, Istria poolsaar, Horvaatia. 24. juuni 2010. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Andrus Veerpalu lõpetemas Vancouveri olümpial 50 km sõitu. Foto autor: Raigo Pajula, Postimees/Scanpix
Foto 2: Rait Pallo Swedbankist vedamas suusatajate rivi mullusel Tallinna maratonil. Foto autor: Kaarel Zilmer

29 Kommentaarid:

At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

No ma ei tea, sellise loo kirjapanekuks pidi vist autor küll oma igaastase õlle eelnevalt ära jooma...
Note: kui tundub solvav, siis ei pahanda, kui ära kustutakse.

 
At 16:39, Anonymous Anonüümne said...

Selle pruudi osa oled sa ju ise välja mõelnud. Artiklis on kirjas "sõbratar".

 
At 16:43, Anonymous Anonüümne said...

uloomulikult ivanovi poolt, sest selleks ajaks on kõik eestlased aru saanud, et parem on omad venelased kui türgi ja musta mandri esindajad ning meie (pensioni aegne) heaolu sõltub ainult sisse tulevatest muulastest aga mitte ärakargavatest eestlastest.

 
At 17:27, Anonymous Anonüümne said...

antud juhul vist tõesti natukene rohkem "oma venelase" kui isehakanud norraka poolt.

 
At 17:32, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea blogisissekanne !
Aga selge on see, et midagi sellist ei juhtu kunagi, ma mõtlen seda, et Andreas Norra kodakondsuse võtaks.

 
At 18:58, Blogger Madis said...

Mitte kelle, vaid suusatamise poolt.

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

Ennustaks, et vahepeal oma nime Andreas Ferpalgren-iks muutnud suusatajasse vaatab eestlane nagu norrakatesse ikka - sõbralikult ja mõneti alt üles. Ja kui Sergei Ivanov osutub sama edukaks oma rahvuse unustajaks kui Pavel Loskutov, siis eesti publik suhtub temasse igati hästi.

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Mass-start??? Eesti keeles on kasutusel väljend ühisstart.

 
At 13:35, Anonymous Anonüümne said...

Võttes arvesse 2 asja:
1. Reetur oleks ikka reetur.
2. Tõenäoliselt rääkisid selle Ivanovi esivanemad paarsada aastat tagasi veel mingit soomeugri murrakut ja Ivanov oleks siis pmst koju tagasi jõudnud.

Seega poleks mingit põhjust olla uusemigrandi poolt vaid ikka oma mehe poolt :)

 
At 18:48, Anonymous Anonüümne said...

Miks peab pooli valima?
Koostööd on vaja teha ja rohkem tolerantsi.
Aga eks see olegi rohkem väiklaste ja mustvalgelt mõtlevate inimeste küsimus.
Priidule: kui saa ise kutsud üles pooli valima, ära siis pärast pahanda kui kõik inimesed sinu poolt ei vali ja seda ka , vastavalt oma tasemele, välja ütlevad.
Sa kutsud seda ju ise teadlikult esile.

 
At 11:31, Blogger Priit Pullerits said...

Kel valikuga raskusi, nagu 18:48, nii et peab ikka ajama seda iiveldama ajavat ja silmakirjalikku (sic!) juttu tolerantsist - sest sellest jutlustajad ainult jutulustavad seda, aga ise kunagi seda ei praktiseeri, mida tõestab ka 18:48 minusse mittetolerantselt suhtuv sissekanne -, siis kujutlegem otsuse kergendamiseks järgmist olukorda: samal tiitlivõistlusel toimub 4x10 km teatesõit ja viimases vahetuses lähevad mees mehe vastu rajale meie kujuteldav norrastunud Veerpalu juunior, kes on kolme põlisnorraka ankrumees, ja meile sisse tulnud Sergei Ivanov, kes on kolme igati eesti nime ja päritoluga mehe ankrumees. Kumma poolt nüüd olete? Kas nüüd on veel valikuga raskusi?

 
At 18:00, Anonymous Anonüümne said...

Priit tule üle, saad jõuluks 600 km suuska kokku.
Tallinn

 
At 18:25, Anonymous Anonüümne said...

Priit, ma naudin spordi ilu ja tugevam võitku. Sport ei ole sõda, sport on mäng. Ükskord võidab üks teinekord teine. Päeva lõpuks on kõik võitjad(peale nende, kes tekitavad pooled ja ei suuda nende vahel valida). KÜsimus, kas valida eestlane või eesti võistkond, ma olen mõlema poolt. Ma suudan olla ka venemaad esindava venelase (norralase jne.) poolt, kui ta on tõsine tegija (tegu loeb, mitte riik), eriti veel kui Alaver sellesse panustab.
Milleks russovoobiat külvata?

 
At 19:51, Anonymous Matis Song said...

Mina olen Eesti poolt, sest oma lipp on ikka ihule lähem. Samas kui Eestit esindaks näiteks neli Krasnojarski krai poissi, siis vaevalt see Eestis suusafänne juurde võidab.
Aga iseenesest on noore Veerpalu võimalik Norra alla minek küll puhas spekulatsioon. Isegi siis kui ta Norra piigaga abiellub, pole tal põhjust suusakodakondsust vahetada. Esiteks Norra tase on murdmaas nii kõrge, et koondise uksele koputab pidevalt 30-40 nälast meest. Seega teatemeeskonda saada on nullilähedane. Ning nagu tiitlivõistlused on näidanud, ei pruugi Norra ka finišis esimene olla. Kui Noor Veerpalu on piisavalt tubli poiss, siis Eesti kondissesse pole tal raske pääseda. Konkurentsis on max 10 meest, kui sedagi. Ja siis käi tiitlivõistlustel ja MK-l niipalju kui tahad. Norrakas peab end tõestama igal külavõistlusel, eestlane mitte.
Teiseks, Priit, mitu juhust on olnud, kus tippmurdmaasõitja on vahetanud nõrgema suusariigi kodakondsuse tugevama vastu. Tippmeestest vist ainult Jan Jacob Verdenius (Hollandist Norra), kes oli lisaks poolnorrakas. Tugevamast nõrgemasse on küll mindud - Venemaalt Kanadasse (Gaiazova, Babikov), Venemaalt Austria (Botvinov), Venemaalt tollal naiste murdmaas kehval järjel Rootsi (Ordina) Saksamaalt Hispaaniasse (Mühlegg).
Lisaks pole abiellumine sundinud suusakodakondsust vahetama, seda on näidanud laskesuusatamine. Näiteks murdmaas pole Antonella Confortola (Itaalia) hakanud murdmaas esindama Uus-Meremaad, kuigi on abielus pikamaajooksja Jonathan Wyattiga.
Ja lisaks. Meedia võiks vähem Andreas Veerpalu tuleviku üle spekuleerida, laskem poisil rahulikult atra seada.

 
At 20:39, Anonymous Anonüümne said...

Nagu senised "ületulijahakatised" on näidanud siis ei ole keegi väga nõus oma eelnevat kodakondsust loovutama ja nii jääb ka Ivanovide siiatulek ära.Ja teiseks on mul küsimus ,et kui Mati Karlovits pole suutnud meil ühtegi noort tegijat sõitma panna siis miks peaks ta seda suutma Venemaal?

 
At 22:41, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pulleritsul on jõulusoov - suhtuge blogipidajasse tolerantselt. Paraku on päkapikud aastast aastasse tutvunud Priidu kuukommentaaridega Tartu Postimehes, sirvinud olümpiaraamatuid ja tutvunud nn endise suusablogi kommentaariumiga. Nii peab jõuluvana Priidu palvekirjani jõudes taas ohates tõstma punase "Reject"-kirjaga templi.

 
At 22:48, Anonymous Anonüümne said...

20:39, vaata Kuusamo finisiprotokollis RUS nimede positsioone. Mati Karlovitsi töö saab olema lihtne.

 
At 23:04, Anonymous Anonüümne said...

Aleksandr Legkov kirjutab oma blogis, et Norras treenides läbis ta kümne päevaga 700 km. http://www.sports.ru/tribuna/blogs/legkov/
Legkov on sündinud Krasnoarmeiskis. Aga miks selline mees üldse peaks tahtma väikese Eesti koondisse? Ei näe erilist põhjust.

 
At 10:27, Anonymous Anonüümne said...

AGA KUI SU LEMMIKSPORTLANE OLEKS NORRALANE? :DDDD

 
At 12:27, Blogger Unknown said...

qihang0904,nike running shoes for men
air max
cheap oakleys
michael kors outlet online
adidas originals store
polo bedding
oakley sunglasses
timberland outlet
longchamp le pliage
abercrombie & fitch,abercrombie outlet,abercrombie kids
michael kors outlet online sale
cheap oakley sunglasses
louis vuitton handbags
cheap uggs for sale
cheap ray ban sunglasses
ray ban outlet store
ray-ban sunglasses
coach purses
coach factory outlet
prada sunglasses
gucci bags
toms wedges,toms.com,toms promo code,toms shoes outlet,toms canada,toms shoes sale
tod's shoes
barbour uk
louis vuitton
michael kors outlet
cheap ray bans
oakley sunglasses
ugg boots sale
oakley sunglasses
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
white timberland boots
kobe 8
nike sb dunks
nike trainers
michael kors purse
q

 
At 09:40, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:44, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:48, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:51, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:22, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 04:44, Blogger chenlili said...

ugg sale
ralph lauren outlet
kate spade handbags
canada goose sale
nba jerseys
louis vuitton outlet
ray ban sunglasses outlet
true religion outlet
chicago bulls jerseys
michael kors outlet
michael kors handbags
ghd flat iron
coach outlet store online
moncler coat
nike roshe run
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
asics outlet
ray ban sunglasses uk
uggs for women
pandora outlet
fitflops
oakley outlet
michael kors handbags
copy watches
clarisonic
michael kors outlet clearance
coach outlet canada
coach factory outlet
oakley outlet
toms outlet
ralph lauren
ugg outlet
celine outlet
true religion outlet online
new england patriots jerseys
hollister shirts
cleveland cavaliers jerseys
giuseppe zanotti
chenlili20160829

 
At 06:45, Blogger Unknown said...

www0803

ugg boots clearance
true religion outlet
ralph lauren outlet
pandora
converse shoes
off-white clothing
manolo blahnik shoes
off white shoes
jordan 8
nike chaussure


 
At 05:12, Blogger jeje said...

Des asics go sport homme technologies sophistiquées de haute technologie ont été utilisées dans adidas zx flux rouge bleu la fabrication de Nike Footwear. Nike produit chaussure nike cortez enfant de superbes chaussures de sport dans air max 2017 nike les catégories Nike Males et Girls Sneakers, air jordan executive femme pour les hommes, les femmes, les air jordan 1 retro pas cher garçons et les filles individuellement. La bioélectronique basket nike homme presto est l'application sur les principes de baskets nike l'électronique à la biologie et à la new balance femme beige gold médecine.

 
At 14:26, Blogger Alexmohom said...

We are proud to say that all our products are not displayed online without going through an intensive quality assurance process.
Buy clonezapam powder online
Buy weed online
Buy cocaine online
Buy bio cocaine online
actavis-promethazine-codeine for sale online
western saddles for sale online
Buy weed online
Buy weed online
Buy cocaine online

 

Postita kommentaar

<< Esileht