teisipäev, juuli 10, 2012

Pullerits: Kuidas kärpida kaotust Taaramäele ja tõsta Eurospordi taset?

Kui kellelgi peaks ikka veel olema küsimusi, kas tasub Tour de France’i ja Rein Taaramäe sõite eestikeelsete kommentaaridega üle kanda, siis võtku nad teadmiseks, milline innustav mõju neil ülekannetel võiks olla. Näiteks vaatasin ülemöödunud pühapäeval tuuri avaetapi viimast 40 km ja sain sellest nii palju inspiratsiooni, et istusin samuti ratta selga ning läbisin 32,4 km pikkuse ringi 57.47ga, mis teeb keskmiseks kiiruseks 33,6 km/h. Poleks enne Taaramäe sõitu telerist vaadanud, vaevalt oleks tekkinud tahtmine üksinda pressima minna.

Eile vaatasin eraldistardist sõidu viimast tundi. Neetud, Taaramäel jäi vajalikest vattidest kõvasti puudu, aga sellegipoolest oli võimas vaatepilt, kuidas mehed meeletu kiirusega pedaalivad. Loomulikult tõmbab see kaasa ja veab ennastki maanteele. Läbisin 32,7 km pikkuse ringi 57.53ga, mis teeb keskmiseks kiiruseks 33,9 km/h. Poolel teel möödusin ühest sõitjast ning hüüdsin talle, et mis ta uimerdab, võtku sappa. Võttiski, ja see andis jaksu juurde, sest ei saa ju ennast lõdvaks lasta, kui oled teise mehe enda tuulde kutsunud. Paaril korral läks tema ka vedama, aga see ei sobinud mulle, sest tuules loksumine ei ole mingi õige trenn ja läksin peagi uuesti ette tempot tegema.

Eilne sõit oli mu treeningtempo maksimumi lähedane: selline, et jagub veel reservi ja endale valu tegema ei hakka – hingamist kinni ega jalgu laktaati täis ei vänta. Ikkagi on see müstiline, kuidas Tour de France’il hoidsid parimad rohkem kui 40 km vältel keskmist kiirust 45-46 km/h kandis. Arusaamatu, kuidas on see võimalik!

Või on see siiski arusaadav? Teeme väiksed tehted. Kui ma olnuks eile vastutusrikkas võistlusolukorras, suutnuks ka ehk 2 km/h juurde panna ning tõsta keskmise 36 km/h ligi (sellise keskmise kiirusega sõitsin mullu Tartu Velo Klubi trennis poolel maal pärast tagasipööret grupil eest ära, nii et suudan küll). Alustasin ilma igasuguse soojenduseta ja ettevalmistuseta – ukse eest ratta selga ja läks, pidin jälgima linnas liiklust jne – siit saaks küllap veel 1 km/h juurde. Kindlasti ei ole mu Scott samaväärne nagu eraldistardist sõidu ratas, nii et siit veel vähemalt 1 km/h minu kahjuks. Ja lõpuks muu varustus: kiiver, kombinesoon jms – siit ka ligi 1 km/h. Nii saab matemaatiliselt arvutades tõsta keskmise 39 km/h peale, ehk pingutaks isegi 40 km/h välja, kui veidi eraldistarditehnikat ka harjutada.

Minust kolm ja pool aastat nooremal Võrumaa mehel Olavi Mõtsal oli ilmselt õigus, kui ta mõni aeg tagasi veenis, et peaksin hakkama eraldistarti sõitma. Kannatada ma küllap suudan, sest omal ajal tudengipõlves 800 meetrit joostes olin mina see, kes pärast finišeerimist alati kõige kauem ja kõige rohkem öökis.
Aga eelnevalt jäi ilmselt üles küsimus, miks peaks Tour de France’i näitama ikkagi eestikeelsete kommentaaridega, kui enda näite varal justkui tõestasin, et käib ka Eurospordi ingliskeelne ülekanne. Esiteks, Eesti noored rattahuvilised vaevalt sellest iiri aktsendiga inglise keelest kõige paremini aru saavad. Isegi mul, kes ma pean oma inglise keele oskust väga heaks – olen ju Ameerikas korduvalt õppinud, stažeerinud ja töötanud –, oli eile tükk tegu, et saada aru, mida üks iirlasest mänedžer rääkis. Teine põhjus on aga puhtprofessionaalne.

Eurosport – see on kohati lausa koomika. Koomika tekib näiteks siis, kui prantsuse reporter üritab teha slovaki ratturiga inglise keeles intervjuud. Nii juhtus see pärast Peter Sagani esimest etapivõitu, kui Sagan, kelle esimene võõrkeel tundub olevat hoopis hispaania keel, vastas, mida iganes reporter temalt küsis, ikka ühtemoodi, et «we’ll see tomorrow» – eks homme näeb. Iga kord, kui selles keelte paablis keegi kellelegi, kes ei ole ingliskeelne, mikrofoni nina alla torkab, tuleb hoida hinge kinni, et oi jessuke, mis sealt küll tuleb. Näiteks eile küsis Chris Froome otse, et vabandust, aga ta ei saanud prantsuse reporteri küsimusest mõhkugi aru. Kuid näib, et enamik sportlasi on õppinud selgeks ajama üldist väheütlevat juttu, mida iganes need kohutava aktsendiga reporterid neilt ka ei küsi.

Ja küsiks need reporterid siis midagi mõistlikku! Kurat, see tase on kohati ikka palju hullem kui Eesti ajakirjanduse tase. Esiteks, pange tähele, reporterid ei suuda moodustada küsilauset, vaid lasevad lendu mingi jutustava lausa («Täna jälle esikolmikus kaks Sky tiimi meest»), mille peale siis sportlane olgu n-ö tark ja vastaku midagi asjalikku. Teiseks, küsimused on totaalselt läbimõtlemata. Reporterid pärivad klišeelikke ja sisutuid banaalsusi – näiteks mingi X tiimi sõitja käest, et kas Sky paistab olema tugev võistkond. Jeerum küll, küsigu ikka seda, mille kohta see mees on kompetentne midagi arukat vastama, küsigu tema sõidu kohta, küsigu võistluse otsustavate hetkede kohta. Aga ei, küsitakse lapselikke üldisusi, nagu oleks need reporterid saabunud võstlusele alles viis minutit tagasi ning teadmatusest-informeerimatusest ei mõista miskit sisukat ja asjasse puutuvat pärida.

Piinlik on vaadata ja kuulata Euroopa paljude kolleegide tööd.
Horton Plaza, San Diego, California. 8. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Rein Taaramäe (vasakul valges särgis) ja Tour de France'i liider Bradley Wiggins (kollases särgis) kaheksanda etapi stardi ootel. Foto autor: Press Association Images / Scanpix
Foto 2: Rein Taaramäe on saanud pärast Tour de France'i seitsmendat etappi selga parima noorratturi valge särgi. Foto autor: Press Association Images / Scanpix
Foto 3: Rein Taaramäe (paremal punases) lõpetas Tour de France'i seitsmenda etapi viiendana. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 4: Maiuspala rattapededele! Bradley Wigginsi eraldistardisõidu ratta esimene, Osymetric hammasratas. Foto autor: AFP/Scanpix

47 Kommentaarid:

At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Ainult üks küsimus lp. Priit:
kas Teil ikka olid trennis ratta küljes helkurid, tuled (esi- ja tagatuli) ning kell (mitte käe-, pulsi, rattakompuuter jne.) vaid selline, millega aeglastele eesliikujatele endast tilistamisega märku anda?
Tallinnas on politsei alustanud kampaaniat, mille käigus praegusel valgel suveajal nimetatud vidinate puudumisel protokoll tehakse. Loodan siiski, et Tartu- ja L-Eesti piirkonnas (Eesti rattasõidu vaieldamatu meka) selliste asjadega politsei siiski tegelema ei hakka! :)
Aga valvel peate siiski olema, mine tea! :)

 
At 13:16, Blogger Ain Veemees said...

Venekeelsed kommentaatorid on Eurospordis suht tasemel, lisaks rattaproffid.ee kõrvale ja ülevaade missugune!

 
At 13:19, Blogger Tauno said...

Täpselt samamoodi kasutavad selliseid jutustavaid lauseid küsimustena ka eesti spordiajakirjanikud ja -reporterid ! Ma olen sellega juba spordireportaazide puhul juba nii ära harjunud, et Eurospordi puhul enam ei pane tähelegi.
Muidugi, mis salata. Enamik spordireportereid ei ole ilmselt ajakirjandusliku eriharidusega.

 
At 13:37, Blogger Priit Pullerits said...

12:56, aitäh hoiatamast, ei teadnuki, et pealinnas politsei sellise kammajaaga tegeleb. Loomulikult mul neid asju ratta küljes ei ole. Milleks päeval tuled? Ja kindlasti suudan ma suuga kõvemat häält teha kui kellukest tilistades.

Ain, vene keelega on noorel põlvkonnal veelgi suuremaid raskusi kui inglise keelega.

Just, Tauno, küsimuste mitteküsimise häda on ka paljudel Eesti spordireporteritel. Ma ei tea, millest see tuleneb, aga igal juhul on see ebaprofessionaalne.

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Mõnigi Eesti spordikommentaator küsib küsimuse nii,et ütleb vastuse veel ette ka.

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

13:37 demonstreerib tüüpilise ülbikjõmmi suhtumist: mina olen kõvamees ja minu kohta ei maksa ükski seadus!

 
At 14:19, Anonymous Anonüümne said...

"Foto 4: Maiuspala rattapededele! Bradley Wigginsi eraldistardisõidu ratta esimene, Osymetric hammasratas. Foto autor: AFP/Scanpix"

Priit kes on "rattapeded"?

 
At 14:24, Anonymous Anonüümne said...

1)Need Eurospordi kommentaatorid ei olegi ju ajakirjanikud vaid hea jutusoonega spetsialistid.
Tegelikult ei ole selle tuuri ajal eriti meeldiv brittide Eurosporti vaadata. Vist on asi sellest kuidas britid oma meeste edu üle rõõmustavad. Veits ülbe tundub, eriti kui teada, kuidas Wiggins ei ole nõus peale inglise keele üheski keeles usutlust andma. Ma eelistan pigem France 2 või Eurospordi venekeelset versiooni.

Eesti inimeste inglise keele oskus on teada. 90% arvavad, et saavad ameerika filmidest aru ning hopsti kirjutavad CVsse, et inglise keel on väga hea kõnes ja kirjas. kui siis panna mõni selline tööle koos inglase või mõne muu mitte ameerika aksendiga rääkiva inimesega ning tuleb välja, et kuskilt tuleb tõlk sebida.


Peter Sagan räägib seal Itaalia keelt - loogiline ju sõidab Itaalia meeskonnas ja teisi profitiime tal pole olnud.

 
At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

"Eilne sõit oli mu treeningtempo maksimumi lähedane: selline, et jagub veel reservi ja endale valu tegema ei hakka – hingamist kinni ega jalgu laktaati täis ei vänta. Ikkagi on see müstiline, kuidas Tour de France’il hoidsid parimad rohkem kui 40 km vältel keskmist kiirust 45-46 km/h kandis. Arusaamatu, kuidas on see võimalik!

Või on see siiski arusaadav? Teeme väiksed tehted. Kui ma olnuks eile vastutusrikkas võistlusolukorras, suutnuks ka ehk 2 km/h juurde panna ning tõsta keskmise 36 km/h ligi (sellise keskmise kiirusega sõitsin mullu Tartu Velo Klubi trennis poolel maal pärast tagasipööret grupil eest ära, nii et suudan küll). Alustasin ilma igasuguse soojenduseta ja ettevalmistuseta – ukse eest ratta selga ja läks, pidin jälgima linnas liiklust jne – siit saaks küllap veel 1 km/h juurde. Kindlasti ei ole mu Scott samaväärne nagu eraldistardist sõidu ratas, nii et siit veel vähemalt 1 km/h minu kahjuks. Ja lõpuks muu varustus: kiiver, kombinesoon jms – siit ka ligi 1 km/h. Nii saab matemaatiliselt arvutades tõsta keskmise 39 km/h peale, ehk pingutaks isegi 40 km/h välja, kui veidi eraldistarditehnikat ka harjutada"

Priit - ei saa võrrelda võrreldamatut!

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Lisa aerodünaamilised jooksud (ketas) ja rattapedede Osymetric hammasratas ning oledki samal tasemel :-)

 
At 14:38, Blogger Tauno said...

Mis puutub võistlus- ja treeningrataste kelladesse ja laternatesse, siis see teema ootab ilmselt mingisusgust pretsedenti. Ma tegalikult ootan isegi huviga, mis tulemustega päädib see Tallinna politsei ratturite kontrollimise kampaania. Praegu kipub olema, et väljakujunenud tava ja seaduse säte on vastuolus. Kui seaduse sätte kontrollimisega väga must-valgeks minna, siis võiks näites politsei teoreetiliselt tulla ka liiklusele avatud teedel toimuvatel võistlustel tulla rataste tehovarustust kontrollima.
Tundub absurdne, eks? Aga liiklusseadus vist ei sätesta mingisugust erisust võistlusolukorras kasutatavate jalgrataste tehnovarustusele.

 
At 14:53, Blogger JaanusJohanson said...

See politsei kampaania, mis praegu käib ja millest "pasundatakse" igal võimalusel paneb tõesti imestama ja ootaks huviga millal hakatakse treenijaid - võistlejaid "kottima".
Igatahes vaadates TdF fotosid - kasvõi selle blogipostituse esimest pilti - ei paista ka sellel (Euroopa Liidus) toimuval võistluseol nimetatud vidinaid rataste küljes olevat.
Meie politseil oleks seal kaugel Prantsusmaal küll käed tööd täis ju.

Ja pealekauba soovib Hr. Pullerits, et sellist liiklusseaduse ignoreerimist kajastaks ka meie rahvusringhääling.....

 
At 14:55, Blogger Priit Pullerits said...

Halb uudis tuurilt:

Cofidis hotel raided, Di Grégorio arrested at Tour de France

http://www.cyclingnews.com/news/cofidis-hotel-raided-di-gregorio-arrested-at-tour-de-france

 
At 15:32, Blogger Tauno said...

Ebameeldiv uudis tõesti. Tasub muidugi tähele panna, et uudise teksti järgi on tegu eelmisel aastal alanud juhtumiga, millal Di Grégorio kuulus veel Astana ridadesse. Loodame, et juhtum ei mõjuta oluliselt cofidise esinemist selle aasta tuuril.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Muide PP võiks sõita Eestis rattarallisid, näiteks Filtri sarja või siis eraldistarte. Tartu kandis toimub ju ka eraldistardi sari, kus osalemiseks pole litsentse tarvis.
Alles oli Haapsalu rattaralli, mis peaks olema vist Eesti üks kiiremaid rattarallisid, eelmisel aastal oli peagripi keskmine kiirus kõvasti üle 45 km/h.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas Sa tõusumeetreid ka arvestasid :)?

Heiki

 
At 16:54, Anonymous Anonüümne said...

Iga kord, kui Priit endast kirjutab, võib tõusuga arvestada. Aga need on mõned üksikud sentimeetrid

 
At 16:57, Anonymous Anonüümne said...

Ja kui nüüd Cofidis peaks kõrvaldatama tuurilt ja oleks ETV tuuri üle kandnud ...

Pidev dopingu tarvitamine ongi põhjus, miks rattasport ei saa kunagi laialdaselt populaarseks. Vaja neid mehi piinata, nii pikkade distantsidega. Sõidad 1000km ja vahe sekundites, siis sõidad 40km ja vahe minutites - mõttetu sport tundub olema...

 
At 17:01, Anonymous Anonüümne said...

In 2007, the Cofidis team withdrew from the Tour de France after one of its then riders, Italy’s Cristian Moreni, failed a drug test for synthetic testosterone.

 
At 17:58, Blogger Madis said...

Priit, minu arvates on Sean Kelly-l juba rohkem prantsuse accent kui iiri. Seda enam, et elab suure osa ajast Belgias.
33 kph on ikka häbiväärselt väike keskmine. Kui tempotrenn plaanis oli.

Meenub, et kunagi viitsisin teha Märjamaalt Tallinnasse väikese trenni. 62 km peale kulus ca 2 tundi. Aga ma pole ka (kunagi olnud) nii võimekas, kui Sina :-)

 
At 21:58, Anonymous Anonüümne said...

Tule homme õhta eraldit sõitma Elva-Pangodi teele.

http://ejl.ee/ofile.php?lid=3253


Raimond

 
At 22:49, Anonymous Anonüümne said...

16:57
Rattasport on väga väga väga laialdaselt väga väga populaarne, seega sõnavõtt on mõttetu, sest et kasutab argumendina mittetõest väidet.

 
At 23:34, Anonymous Anonüümne said...

Maru tore on arutleda teemadel, kas näidata jalgpalli EM täies mahus või ainult parimaid "palasid", samamoodi TdF

Arvestama peab, millistel tingimustel toimub programmid sisseostmine. Korraldajad on loomulikult huvitatud sellest et kõik matšid saaks näidatud ja kõiksee reklaam vaatajani viidud

Arvata, et igaaastane jõuluaegne Visa Hing nüüd erakanalite omaalgatus on, pigem näeb kõige odavam filmipakett just sellist esituskava.

Nii et tahtes TdF, pole me üldse kindel, mismoodi me selle saame

 
At 05:51, Anonymous Anonüümne said...

Kas see 33.9 oli baigiga või manteerattaga?

Võid vaadata ka aerobike.ee eraldistardi tulemusi. Keskmine karvajalg sõidab 40 kmh+ ringil.
Eks selle 45kmh hoidmine on sama keeruline kui joosta 1500 m 2.30 kilomeetri tempos.

Ja veel. Suur vahe on, kas oled tuuril peale esimest nädalat ning sisuliselt sõidad tuimade pakkudega või oled nädala (kaks päevagi) enne üheks tunniseks sõiduks puhanud...

 
At 09:11, Anonymous Anonüümne said...

1.7.12 Sai aastaseks uus ametnike laiskuse ja halva teavituskampaania tõttu edasilükatud LE, millega Ansip ja ta kaaskondsed kehtestasid vilede, tulede ja helkurite nõude jalgratturitele. Nüüd hakkas riik pihta aususe ja ajupesu kampaaniaga kus hakatakse neid punkte ratturitel kontrollima ja vigade puhul kottima. Kas pole aga see kampaania silmakirjalikkuse tipp olukorras kus Ansip viis selle seaduse kinnitamiseks riigikokku, palus ise selle kehtima hakkamisega pool aastat venitada ja siis kui saabus õige aeg, võttis ta oma maantepüssist ratta mis ei vastanud uue LE nõuetele, kutsus kaasa 8 jüngrit ja PP kõik LE järgi tehniliselt mittekorras ratastega ja põrutas seadusele vilistades Tallinnast Tartusse. PP tegi sellest palaganist siia blogisse ka ameerikalikult väljendades great demo, mis algas Rahukohtu 3 eest. Tegemist on skisofreenilise olukorraga kus soovin olla aus, seadusekuulekas ja arutlemata tegutseda kavala Ansipi eeskujul, kuid kahjuks on neid 3 vastandlikku soovi korraga võimatu täita. Tundub, et siin on vaja vähemalt mingit giiditeenust suurelt juhilt. Toiduainetest enam selliste olukordade lahendamiseks rebaselikku kavalust ei leia.

 
At 09:12, Anonymous Anonüümne said...

"Anonüümne ütles...

16:57
Rattasport on väga väga väga laialdaselt väga väga populaarne, seega sõnavõtt on mõttetu, sest et kasutab argumendina mittetõest väidet.

22:49"

Tõesta oma väidet, et "Rattasport" (mitte jalgrattaga sõitmine)on väga väga väga laialdaselt väga väga populaarne!

Õhupuhuja

 
At 09:40, Anonymous Anonüümne said...

Tegutseme Ansipi tegude mitte sõnade järgi...

 
At 09:57, Anonymous Anonüümne said...

Mõned postitused tagasi hooples PP, kuidas ta mängleva kergusega 31km/h keskmisega trenni teeb! Nagu ma aru saan siis PP väiteid igasuguste kiiruste ja läbitud vahemaade osas ei saa absoluutse tõe pähe võtta kuna mõõtmisriistad on väga algelised (kilomeetri postid ja "kell"). Priit liitu Endomondoga ja hakka oma trenne sinna laadima, siis ei ole vajadust enam spordiblogi pidada :-)

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

Helkurite nõue rattal ei ole midagi üle-mõistuse asi.
Mul on maanteerattal lapikkodaratel kleebitud ehituspoest ostetud helkurteibi ribad. Helkurteipi saab kleepida ka ette stemmi otsale või steereri torule ja taha seatstayle. Poes eri värve palju. Üksikostjale ilmselt kallis, kuid pundi peale tuleb täitsa OK.
Rattatuled pimedas on kaheti mõistetav - peavad olema tuled, kuid kasutades valget otsmikulampi ees ja taga kas taskul või seljakoti küljes punast tuld, oleks nagu korras ...
Kellaga on probleeme rohkem, kuid see oleneb eelkõige kella tüübist.

 
At 10:12, Anonymous lauri said...

kas TdF puhul mitte ei osta Eurosport pilti sisse France2/3 kanalilt? see seletaks ka prantsuse reporterid, kuna France 2/3 on ju Prantsuse kanalid, mida sealt muud ikka oodata. Eurosport saab vaid pildi, millele nad oma jutu peale räägivad + mõned üksikud nende endi reportaazhid ehk lõpus. ITV4 UKs on suutnud küll oma reportaazhid teha (eriti kui brittidel hästi läks) aga neil on kindlasti ka oma tiim seal väljas. sellega seoses ka lugemissoovitus - ITV4 reporter Ned Boulding üllitas eelmine aasta raamatu 'How I won the yellow jumper', väga tore ja lõbus lugemine, vähemalt mulle meeldis väga...

 
At 10:56, Blogger Tauno said...

Nii, palun väga. Teadaolevalt on keegi juba rattakella puudumise tõttu trahvi saanud.. http://noortehaal.delfi.ee/news/chillaks/foto-mis-nuud-tallinna-politsei-trahvis-ratturit-puuduva-signaalkella-tottu.d?id=64661398

 
At 10:56, Anonymous Anonüümne said...

Liikluses hukkunute arv on erakordselt suur - tegeletakse jalgratturite kiusamisega (kannan kiivrit ja pimedas ei sõida)

Tegeletakse piiriülese kütuseveo tõkestamisega - kas maksud ei jää mitte maksmata suures osas kuskil mujal...

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

9:12
Seda näitavad, kas või eelmise aasta võitja vastuvõtupidustuste suurus Austraalias. Lance Armstrongi tähtsus - nüüd juba dopingu süüdistuse tähtsus USA-s. Ja näiteks ka brittide suur soov TDF ära võita, ning kui veel võrdlus tennisega (kahtlemata popularne ala) sisse tuua, siis sellel aastal kui britt üle ei tea is aja Wimbledonis finaalis oli, siis ei jäänud Bradley Wigginsi tegemiste kajastamine sellele küll palju alla.

 
At 12:24, Anonymous Vambulo Lagunov said...

oot, Pullerits kas oled nüüd rahul, et Tour De france hakatakse näitama, või hakkad nüüd nõudma jalgpalli kaotamist ETVst ja selle asemel näidata kõiki murdmaasuuskamise etappe ja mingeid New yorgi maratoone vms?

 
At 13:13, Anonymous Anonüümne said...

"Seda näitavad, kas või eelmise aasta võitja vastuvõtupidustuste suurus Austraalias. Lance Armstrongi tähtsus - nüüd juba dopingu süüdistuse tähtsus USA-s. Ja näiteks ka brittide suur soov TDF ära võita, ning kui veel võrdlus tennisega (kahtlemata popularne ala) sisse tuua, siis sellel aastal kui britt üle ei tea is aja Wimbledonis finaalis oli, siis ei jäänud Bradley Wigginsi tegemiste kajastamine sellele küll palju alla.

11:47"

Meedia kajastus ei ole põhjapanev argument - hapukurgihooajal saavad ka meil kanad pilti!

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

9.40 just nii. Mis meil sest PP poolt promotavast ausast seaduse täitmisest kui tal endalgi sest poogen. Ehk nagu meie naabrid ütlevad - lutše xyi v rukah cem 3,14zdets na gorizonte!

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

Igatahes ma pole ainuke kellele Wiggins kedagi meenutab.

http://www.behance.net/gallery/Tour-De-France-2012/4414795

http://cdn.mos.bikeradar.com/images/news/2012/07/09/1341848063029-1uextzou4wqya-800-75.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_en3QGNTlci0/TGgjMQLbUII/AAAAAAAAAkg/qNXHPkPEZC0/s320/2517-21486.gif

 
At 15:33, Anonymous Anonüümne said...

Nagu eespool öeldi, ootame Priit Pulleritsu täna Kambja Temposõidu starti (Pangodist Elvasse viiva tee otsas). Mis see 15km talle ära pole?
Kõlbab Mõttus Tarmole ja Priit Kasenõmmele (Grete Treierist rääkimata), siis võiks ka "vanameister" jalad kõhu alt välja võtta ning pehmodele näidata, kuidas asi tegelikult käib ...

 
At 18:39, Anonymous Anonüümne said...

Iga asi on raske, kui sa pole piisavalt kõva. 18 a poisikesena eraldistardis 42 km sõitsin keskmiseks kiiruseks välja 45 km tunnnis.

 
At 21:18, Blogger Priit Pullerits said...

Täna tegin Paganamaal ja Karulas Treki MTBga üle 50 km. Ilus kant, eriti Karula rada on vahva. Soovitan kõigile! Isegi dr Holden oli välja tulnud, aga ATVga.

 
At 00:50, Anonymous Anonüümne said...

Järgmine kord võiksid ettehoiatada, siis saab su koos rattaga saata politseinike poolt tehavale loengule helkuri ja tulede vajalikkuse kohta.

 
At 08:30, Blogger dr Holden said...

Jah, päeval olin tööpostil ATV-ga, sest jalgrattaga on mootorsaagi, oksalõikurit, lindirulli ja kirvest, ehk rajameistri tavalist varustust, keeruline kaasas kanda.

Aga õhtupoole sõitsin päeval ettevalmistatud raja mõõtmise eesmärgil läbi Trek MTB SS-ga, kilomeetreid tuli ligi 70, nii et sinu tööpäevake oli minu omaga võrreldes ikka väga lühike....

 
At 15:35, Anonymous Anonüümne said...

Anonüümne kirjutas 13.13:
"Meedia kajastus ei ole põhjapanev argument - hapukurgihooajal saavad ka meil kanad pilti!"

Kui jalka EM ja Olümpiamängude aasta on hapukurgihooaeg siis milline see tõsine spordiaasta on?

Tanel

 
At 02:29, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 02:36, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 02:48, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 02:52, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht