Kolmapäev, detsember 17, 2014

Pullerits: Millesse Jaak Mae mind nüüd küll mässis?

Eile õhtul kella poole kuue ajal helistas olümpia pronksmedalivõitja ja MM-võistluste hõbemedalimees Jaak Mae. Mis teed, küsis ta. Hmm, ei midagi sisukat... (parajasti saabusin koju, tõstsin ratast sisse). Mae, tabades mu kimbatust, uuris, kas olen veel tööl või teen juba trenni. Ei kumbagi.

Edasi küsis Mae, kas olen kuulnud, et Eesti Suusaliit ja Postimees on sõlminud koostöölepingu. Jah, olen kursis, vastasin.

Kas ma ka tean, mis on selle lepingu sisu, jätkas Mae. Ohh, seda küll mitte, kes mind sellistesse asjadesse pühendab, tunnistasin ausalt. Ja vargsi mõtlesin, mis nüüd järgneb. Et kas tuleb väike märguanne, et vastavalt koostöölepingule ei tohi ma enam Eesti suusatajaist kriitiliselt kirjutada.

Seda mitte. Mae tuletas hoopis meelde, et jaanuari keskel toimub Otepääl MK-etapp. Jah, tean, laususin, ise mõeldes, et kas ta helistab äkki seepärast, et ma tingimata seda kajastama tuleks.

Aga ei. Mae ütles, et koostöölepingus on üks punkt, mis lühidalt puudutab seda, et Postimees saab MK-etapil võistleja välja panna – jah, kuulda on olnud, et Eesti suusatajail on Otepää etapil rohkem stardikohti, kui oleks väärt suusatajaid starti saata – ja et see võistleja pean olema mina.

Ahsoo... Või nii... No mis siis ikka – teeme ära.

Õhtul läksin trenni. Rullidega kodunt mööda Tuglase tänavat Tähtvere spordiparki, seal ringile. Rahulikult, tormamata, sest eelmisel päeval sai ju tehtud 1:47.35-pikkune trenn. Kui 16 ringi sai sõidetud, tuli rajale ka kuulus onkoarst Ain Kaare (Vahur Kersna «Ei jäta elamata»), kes kruvis tempo plaanitust märksa kõvemaks. Ometi tegin temaga kaks ringi rohkem kui esialgu kavandatud (20 asemel kokku 22), siis keerasin tagasi kodu poole. Trenniaega läks kirja 1:43.15.

Täna on puhkepäev. Ei tohi ülepingutada. Mae oletas ka, et Eesti suusatajate seniste kehvade tulemuste üks põhjusi võib peituda selles, et äkki tuleks julgemalt puhata – teha kahe puhkepäeva asemel näiteks kolm.
******
Utah landscape seen from Colorado Overlook Road, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 27. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Eesti Suusaliidu peasekretär Jaak Mae tänavu sügisel Tallink Spa & Conference Hotelis. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix
Foto 2: Postimehe vastutav väljaandja Mart Luik ja Eesti Suusaliidu peasekretär Jaak Mae sõlmimas koostöölepingut. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Priit Pullerits (paremal) võidab 26. mail 2004 Tartus Raekoja platsil tuhandete pealtvaatajate silme all munakividel peetud kolme ringi pikkuses suusavahetusega sõidus esikoha, edestades lõpusirgel olümpia pronksmedalivõitjat ja MM-võistluste hõbemedalimeest Jaak Maed (vasakul). Olümpiavõitja Andrus Veerpalu jäi kuuendaks. Foto autor: Ove Maidla, Postimees/Scanpix

119 Kommentaarid:

At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

ah

 
At 11:41, Anonymous Pipra Kook said...

Postimees võiks maailma vallutamise asemel oma veebi korda teha ja eestimeelsete kommentaaride kustutamisest loobuda.

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Kell on pool kuu. Pole paha. See on palju rohkem, kui pool päike.

 
At 11:50, Blogger Priit Pullerits said...

Loll viga tõesti. Olen vist üle töötanud... Aitäh tähelepanu juhtimast.

 
At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Noh pehmod ja lödipüksid, kas süda uuesti saapasääres?
PP sõidab jälle suuskadega asfaldil ja mitte ainult, isegi koondisemehed ja tagatipuks olümpiavõitjagi. Maailm on nüüd küll hukas!

 
At 12:50, Anonymous Anonüümne said...

Need igavesti noored ja lootustandvad suusakoondise liikmed ei too rahvast kokku, nii tulebki korraldajaonu Jackil pöörduda vigursuusatajate ja blogijast vanameistri poole.

Kes veel PP-ga koos stardijoonele tulevad?

http://www.owc.ee/programm-6/

 
At 13:26, Anonymous Anonüümne said...

12:46 võttis mu sõnad suust. Tahtsin ka just küsida, et nooh, ärapanijad ja ülbikud ja hipsterid ja muud mõttetud mehed, et nüüd on suu vett täis nagu teeks ameeriklased teile waterboardingut, et nüüd kui Priit on kaasatud ikka rahvusvahelisel tasemel suurde professionaalsesse mängu, siis vahite teie mokk töllakil, et mida fakki, teid polegi pildil ja teid ei vaja keegi ega teie mölast ei huvitu ka keegi. Saite nüüd! Nüüd ei ole enam midagi kobiseda, ehh?

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

Priit viib Eesti maailmakaardile ja palju on juba tehtud ka. See mees presidendiks ja Eesti elu saaks lõpuks õide puhkeda.

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

13:26 väga hea kommentaar. Oled vist tõsine eesti mees.

 
At 13:44, Anonymous Anonüümne said...

owc leht on nõrk? Kas Mae hoiab raha kokku?

 
At 13:51, Anonymous Anonüümne said...

Priit, vaata et sa end odavalt ei müü! Mis sest et Postimees ja Mae su vanad sõbrad on. Aga täna kaitseb iga mats omaenda perset. Võta enda nime reklaamimise eest ikka korralik nuts. Ei ole siin midagi. Mae kaval vennike loodab et saab sõbramehe poolest endale suure kasu. Ei!

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Jah, Priit, loodame väga et ütled tööandjale kõik otse näkku - lõpetada see libeliberalistlik antirahvuslik pedeeuroopluse suuvoodriks olemine. Või valigu uus nimi. Häbi on see mis Postimeest lugedes silmi pimestab.

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Peaks sisse viima korra, et mitte üks virin ega kögin blogi omaniku pihta. Kel midagi südamel, räägib vaikselt oma mure, kes tahab vigiseda, läheb kallab omale pange sitavett kaela. Leppisime kokku, ussitajad?

 
At 14:39, Anonymous Anonüümne said...

Mae Jaak peaks õppima kuidas üritusele reklaami teha, selle 2004 stiilis veebilehega kaugele ei tõtta

http://elu24.postimees.ee/3028769/koik-on-oodatud-ja-sissepaas-on-prii-olympic-casino-olumpia-aastavahetuse-peole

 
At 14:52, Anonymous Anonüümne said...

Jaak Maele peaks appi minema. korraldamise töö ei ole kergete killast.

 
At 15:15, Anonymous Anonüümne said...

14:39, mis sellel lehel siis nii väga viga on?
Kas tuska teeb see, et pole paljatissilisi näitsikud lehel kuskil tünnisaunas hööritamas või milles asi?

 
At 15:43, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed-mehed, millesse te takerdute... mingisse veebilehe disaini... mingid hipsterid olete või? Saage täiskasvanuks!

 
At 16:09, Anonymous Anonüümne said...

Kui pikk distants harrastajatel MK-l on?

 
At 16:09, Anonymous Anonüümne said...

see pole mingi kohaliku kooli leht, mis rahapuudusel orvuks jäänud. Tegemist ju siiski rahvusvahelise üritusega. "hea reklaam" kõvale eesti IT tiigrile

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

Priit me oleme täiskasvanud. Ära koti meid nii tihti ja me oleme sõbralikud kommentaariumi seltsimehed, mitte mingid hipsterid või peded, või tea kes.

 
At 16:23, Anonymous Anonüümne said...

Hipsterid, pehmod, lödipüksid-ühed logardid kõik, nagu mul vanaema ütles ja jäi ahju äärde tukkuma.

 
At 17:09, Anonymous Anonüümne said...

Priit sa peaks meile rohkem armu jagama. Oleme küll täiskasvanud mehed, aga vahest on meilegi piitsa kõrvale präänikut vaja. Me ei ole veel nii kivikõvad. Aga lödimütsid ka enam mitte.

 
At 17:21, Anonymous Anonüümne said...

Eesti on juba kuulus oma "sportliku" välimusega asjapulkade poolest. Teigamägi ei viitsind ka kodus istuda vaid sõitis vägisi Bulgaariasse jooksukrossile. Sõbrast ärme mitte räägigi.

 
At 17:36, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 17:09, ma saan aru, et inimesed on nõrgad ja seetõttu lunivad rohkem pigem armu. Kui see neid aitab, tuleke neile seda pakkuda... Aga kas see pole Damoklese mõõk? (Kui jänni jääte, pöörduge [kodanliku] ajaloolase Pärteli poole.)

 
At 18:04, Anonymous Anonüümne said...

Minu arvates vajame me siin mingit sorti teoloogilise filosoofi litaaniat a la "hoolimata sellest, et olete tahtejõuetud sitakotid, kuid kuna te kord juba siia maa peale tatsama olete tulnud, siis Jumal armastab teid ja täitke oma roll tähtsusetu mutrikesena Kõigevägevama ees" jne seda rida edasi. Võib ka olla kodanlise filosoofi Pärteli suust. Miks mitte. Toda meest me austame ja kuulame.
Paul, Läänemaa

 
At 18:19, Anonymous Anonüümne said...

http://www.ohtuleht.ee/623635/mida-oligi-karta-himur-kaunitar-saatis-voodis-janni-jaanud-vutistaari-pikalt

Pole ka ime. Oli ta vahepeal maitstsa saanud ida-euroopa suusahunti.

 
At 19:41, Anonymous Anonüümne said...

MUIDE, ajaloost rääkides, eile sattusin Tallinnas kokku inimesega. Palju isegi teavad seda - arvestades siinse kommentaariumi külastajate intelligentsust ja informeeritust, ei oleks selle isiku nimi paljudele teadmata.
Mõistetavatel põhjustel ei soovi ega tohigi selle isiku nime siin nimetada.
Meie jutuajamine toimus Tallinna, ütleme nii - kesklinnas. Kuigi kesklinna alla võib mõtteliselt tõmmata kõige erinevama sotsiaalse ja majandusliku klassikuuluvusega piirkondi.
Meie kohtumine leidis aga aset tõenäoliselt Tallinna ja kogu Eesti ühe kõrgeima kinnisvara ruutmeetrihinnaga piirkonnas.
Seal lõikuvad äri, majanduse ja poliitika jõujooned.
(Ei, tegu ei ole korruptsioonist tuntud Tallinna Keskturuga.
Selle piirkonna äride mastaap käib nii Põhja, Itta, Lõunasse kui Läände - ümber maakera!)
Arusaadavalt on ka meedia ettevõtted, nii peavoolu korporatsioonid kui ka diskreetsed PR kontorid just selles piirkonnas äri ja elu, poliitika ja kultuuri uudiseid ja trende aktiivselt nuusutamas.
Eks see oli ka põhjus, miks meie vestlus (kellaaega ei hakka nimetama, see avaks liiga palju) leidis aset ühe auväärse ilmega hoone keldrikorrusel, mugavas ja hubases, kui hämaralt valgustatud ja kinnises, akendeta ruumis.
Vestluskaaslane heitis kontrolliva pilgu vasakule, paremale ja ka selja taha, enne, kui söandas minu küsimuse peale "Mis uut?" sõna lausuda.
Loll küsimus, võib lugeja nüüd arvata. Kas te ajalehti ei loegi, meediat ei jälgigi? Ei, ma ei küsinud seda küsimust niisama. Sellel isikul on tema tegevuse iseloomu, aga ka tema väga väljapaistvate suhtlemisoskuste tõttu ligipääsu informatsioonile, mis peavoolu veergudele jõuab kas suure hilinemisega - või ei jõua kunagi. Uut on palju - kogu aeg on midagi uut. Kõike seda tuleb osata aga ka lahti mõtestada. Näha sündmuste taga mustreid, kellegi tellimusi, kaugetes ja lähedastes kabinettides vastuvõetud otsuseid...
Vestluskaaslane vaatas mulle mõtlikult otsa. Kaugemal laua taga vestles keegi pintsakus noormees (võib-olla panga või mõne suure firma kontoritöötaja?) oma daamiga. Vestluskaaslane rüüpas aeglaselt sõõmu oma jooginõust (,is joogi, jätame siinkohal ütlemata, see oleks liiga paljastav). "Nõukogude aeg tuleb tagasi", ütles minu informeeritud ja intelligentne vestluskaaslane.
See oli nüüd küll üllatus! Veel sellise inimese suust. Mida see peaks tähendama? Kas kodanlik historiograafia oskab seletada?

P.S. Mõistetavatel põhjustel jään siin anonüümseks ja palun seda lugu ka väljaspool blogi kellelegi mitte edasi rääkida. Kui, siis tõstes tegevuse Tartusse ja muutes osaliste nimesid.

 
At 19:58, Anonymous Anonüümne said...

Aitüma härra (või seltsimees?) diskreetne, et meiega oma sensitiivset informatsiooni jagate. Teie olete tegija Pealinna hubastes salongides ja tagatubades ning haistate tulevikku sealsest ödoorist. Aga ega meiegi siin maarajoonide "tulevikuta elu džunglites" maga. Kui hoolega meediat jälgida ja ninaga õhku tõmmata, siis diagnoosiks SEDASAMA. Aga suure agaga, mitte nõukogude, vaid vene aeg tuleb tagasi. Siin on SUUR vahe!!! Senjöör Sõõrumaa aimas seda juba ammu - pani oma lapse vene kooli. Nii et seltsimehed salaagentuuride kaastöötajad pange oma turvavööd kinni - it will be a bumpy ride.

 
At 20:03, Anonymous Anonüümne said...

19:58, Äitäh! Kahtlemata saavad ka maarajoonides targad inimesed eesootavatest muutustest aimu. Kahtlen aga, kas vestluskaaslane pidas silmas midagi erilist.
Ta kiirustas ja meie vestlus katkes.
P.S. Lahkusime, sõites liftiga erinevatele korrustele ja väljudes hoonest erinevatel aegadel, erinevaid teid pidi.

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

Peaks 19:58 ennustatud - Jumal hoidku - juhtuma, saavad Sõõrumaa lapsed elus tohutu stardikiirenduse.
Kevinid aga luusivad pika ninaga tänavatel.

 
At 20:20, Anonymous Anonüümne said...

Olla korraga peavoolumeedia hekseldada (jah, ka tänases Kranaadis) ning teisalt saada libedaid pakkumisi suusaliidust...See on LÕKS.
Hoidkem silmad-kõrvad lahti oma toimetuses, elektromüostimulatsiooni seansil, autoteeninduses, ühistranspordis, gruppettos, sõbra juures saunas - reeturid on aktiviseerunud, neid on kõikjal.

 
At 20:47, Anonymous Anonüümne said...

Karmid arengud, väga karmid, kus on keegi kes hellust jagaks?

 
At 21:45, Anonymous Anonüümne said...

Ei tasu sita peale erutuda.

 
At 21:50, Anonymous Anonüümne said...

Ei taha või ei suuda, 21:45? (On ka neid, kes erutuvad sita peale. Erinevus rikastab.)

Mis aga ikka ja jälle välja koorub, on see tõsiasi, et Priit Pullerits on vaieldamatult säravaim staar Eesti ajakirjandustaevas.
Nagu Forbes'i Eric Jackson, kes juulis kirjutas, et Yahoo juht Marissa Mayer juhib kompaniid valesti.
Täna ongi uudis, et Yahoo on müügis ja Marissa Mayer ametist prii. Vaat, milline võib olla ajakirjanduse jõud!

 
At 21:59, Anonymous Anonüümne said...

Täiesti nõustun. PP on säravaim staar Eesti ajakirjandustaevas. Saate näha. See mees haarab ohjad, ning või sees on need kes Priidu sõbrad. Neid on palju. Eestimeelse mehe järel marsivad praegused vaikivad tuhanded. Täpselt nagu ütles vana kommar Valk - ühel päeval me võidame ja ratsutame taevavõlvil.

 
At 22:11, Anonymous Anonüümne said...

21.50 - mitte ajakirjanduse, vaid SÕNA jõud. Pimedad talveõhud on sobilikud ka vaimlise tsiklismiga tegelemiseks, nii sattuski juhuse tahtel kätte raamat mis kirjutatud mitte millestki. Koostaja kodanik Webb. Tuleb välja et mitte miski on väga huvitav nähtus. Asja füüskaline pool jäi veidi kaugeks, aga räägiti ka näiteks platseebost. See tähendab asjast, näiteks ravimist, milles endas midagi ravivat pole, aga kui patsiendile öelda, et see on väägade kasulik rohi, muutub tema seisund paremaks. Millegipärast tulid meelde siinse blogi mõned hm, osalejad, kellede tegevus samadele kriteeriumidele vastab. Aga on ka teine nähtus, notseebo. Mis väljendub selles, et kui autoriteet sulle ütleb, et kahe kuu pärast oled surnud, siis suredki, kui seda juttu usud. Tsiklismiga seoses oli huvitav teada saada, et kaks nädalat absoluutset tegevusetust mõjuvad tervisele laastavalt, hullemini kui 30 aastat vananemist. Ja et süda reageerib muutustele kiiremini kui lihased... Mitte miski on põnev. Ja kui keegi arvab, et tänapäeva sõjad võidab musklis jõujunn, siis... vaadake mis puutiniga tehti.

 
At 22:22, Anonymous Anonüümne said...

22:11 oled valel teel. Ning valel arvamusel. See on vaikus enne tormi. Putin teeb kambäki ja siis põlevad kõik pirrud. Baltimaad, Poola ja Kaukaasia lähevad tagasi oma õige isanda kätte. Maailm on väiksem kui me arvame. Suurvõimule, kes valitseb maailma, läänt ja hiinat ei ole vaja mingeid isehakanud väikeriike ja -rahvaid. Neile on vajalik etteaimatav impeerium kes valitseb nende nimel suurt sisemaad ja sellega piirnevaid riike. Ning Vladimiri Suur Poeg on asehaldurina väga sobiv isik selle gigantse töö jaoks. Kõik on valmis tema suureks tagasitulekuks.

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Seina Tänaval Uue Yorgi linnas on paika pandud regioonide kubernerid. Läbi udu ja hämu võib aimata, kes guberneerib Läänemere idakallast. Otse loomulikult saab selleks mees, kelle pihku jooksevad jõujooned, ehk moodsas keeles infoniidid kokku.

 
At 22:29, Anonymous Anonüümne said...

Ameerika jooksja Alan Webb? Eks Webb'e ole palju. Blogi lugeja kindlasti ei jäta tutvumata ka Andres Keba'ga, kes poseerib self-help teosega "Võitjate seadused". Pulleritsu ja Keba blogidest leiab retsepte, kuidas saada tõeliseks meheks - võitjaks nii kestvusspordis kui äris. Hint: Tee edule käib läbi õige treeningu ja õige lektüüri.
Putini kohalt aga - vaatame veel, mida toob homme (ja järgmised päevad).

 
At 22:31, Anonymous Anonüümne said...

Siin ka link:
ettevõtja, kestvusharrastussportlane ja Eesti tipprulluisutajate sponsor Andres Keba raamatuga "Võitjate seadused".

 
At 23:34, Blogger Andres P said...

Jah, ma täitsa tahaks näha kuidas Priit oma 0 lumekilomeetri pealt MK klassi rada võtab. Lubati ju eriti rasket rada või tehakse harrastajatele vähemtehnilisem?

 
At 01:24, Anonymous Anonüümne said...

Lund ei tule, siis on Priidul eelis.
Libedaga ta ei saakski Tehvandist üles.

 
At 01:29, Anonymous Anonüümne said...

Lugege Yahoo lugu. http://www.nytimes.com/2014/12/21/magazine/what-happened-when-marissa-mayer-tried-to-be-steve-jobs.html?_r=0
Naine laevas, laev põhjas!

 
At 07:44, Anonymous Anonüümne said...

Tore, mis siis ikka. Mida soovida, nael kummi, pind päkka, edu? Ah, soovin siis lihtsalt: "kõõlus katki"!

 
At 08:07, Anonymous Anonüümne said...

01:29 mis sa sellega öelda tahad? Sellisel tasemel firma juhtimine on väga keeruline. Sa pead seitset tulevikutrendi ette aimama. Väidan, et 10 meest oleks samuti ebaõnnestunud. Yahoo ei paku enam ammu midagi mida kuugli feissbuuki ja mõne teise käest ei saaks. Pealegi pole yahoo esimene suurfirma, mis käpuli.
Miks ei saa kogenud treenerid Kullamäe, Varrak, Sõber oma kamandasid eduteele juhitud? Miks ei ole kogenud treeneritel Matil ja Harril enam õnnestuvaid õpilasi? Miks ei ole "rahvussport" kettaheitel tulevikku? Kas meie treenerid ja mänedzerid on kaotanud kvalifikatsiooni? Need asjad oleksid lihtsamalt lahendatavad, aga näe, sittagi!

 
At 08:16, Anonymous Anonüümne said...

Andres sa ei saa ikka asjale pihta. Isegi 0 kilomeetri korral on PP kuulsaim ja tuntuim mees vabariigis. Sinna sa ei saa midagi parata. Nii lihtsalt on. Pealegi, mulle tundub et nii mõnelegi ninatargale tõmmatakse uuel hooajal kott pähe. Kui nutikad mehed Mae, Kadastik ja Pullerits midagi sepitsevad, siis ....

 
At 08:32, Anonymous Anonüümne said...

Miks Harril enam ei õnnestu 2:08 klassi õpilast? Kislovodskis enam ei treenita. Ilja Nikolajev natuke treenis, kuid liiga vähe. Kislovodski õhk paneb jalad väledalt liikuma.

 
At 11:18, Anonymous Anonüümne said...

Kas mõni rahvusvaheline ajakirjanik või šõutegija kah ikka pundis on? Sotsiaalnägude lehel korrati tippsuusavõistluste turisminduse ABC just hiljuti üle:
https://www.youtube.com/watch?v=jxJOuBgbq-g

Tõestan, et pole robot

 
At 11:36, Blogger Priit Pullerits said...

Kolleeg tõstatas küsimuse, miks pole Rakvere ööjooksul tänavu enam poolmaratoni, on ainult 10 ja 5 km. Tema arvas, et korraldajatel nii lihtsam - distants poole väiksem, muret vähem, aga raha saab ikka kasseeritud. Teiseks, lisas ta, on nii väikse maa pärast mõttetu nii kaugele kohale sõita. Ja mina arvan, et see on näide Eesti pehmostumisest - et igasugused lödipüksid ka jooksma tuleksid, tuleb distantside pikkust nende järgi seada. Sõna on teil!

 
At 11:46, Anonymous Anonüümne said...

Viga on selles, et Eesti spordi ajaloo, aga ka tänapäeva teemaga tegelejad ei käsitle Eesti spordi ajalugu klassipositsioonilt.
Sellest ka lüngad ja laussuutmatused Eesti suusatajate ebaedu põhjusi lahti seletada, samuti analüüsida Eesti jooksu olukorda. Tippsuusatajate näol on selgelt tegu parasiitliku kihiga.

 
At 12:06, Anonymous Anonüümne said...

11:46 tabasite otse silmaauku. Kui palju aastaid oleme tühjalt ringi rähelnud suutmata iseendale silma vaadata? Kuid oleme alles poolel teel. Kes oleks see mees kes analüüsiks ning kisuks eesti kestvusspordi alasti justnimelt klassipositsioonilt lähtudes? Kristobald Reinsalu? Ei, liiga noor mees nii vastutusrikka ülesande täitmiseks. Pärtel P? Ei, kes kord proletariaadi klassihuvid reetnud, seda ei saa teistkorda usaldada. PP ise? Vaevalt nii kiire mees selleks aega leiab. Praeme siis omas rasvas edasi?

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kes meist on nii hakkaja ja teeb selle ära, et esitada Priit oma kuulsa ja palju poleemikat ning vastukaja tekitanud blogiga Oivalise ajakirjanduse aastapreemia laureaadiks? Lugege all statuuti, Priidu blogi peaks olema igati jõuline kandidaat siin algatatud ja siit välja murdnud ning ühiskonnas suuri liikumisi ja vastukajasid tekitanud meisterlike teemadega!!!

Hans H. Luige asutatud Oivalise ajakirjanduse aastapreemiale kandideeriv töö või tööd peaksid vaatlema süvitsi mingit ühiskondlikku probleemi, algatama selle üle arutelusid ning mõjutama positiivselt probleemi lahendamist.

Üksikelementidena iseloomustavad aastapreemia võidulugu -

(a) hea probleemipüstitus,
(b) lahenduste otsimine ühiskonna huvides,
(c) probleemse teema ammendav avamine ja sobilike allikate paljusus,
(d) esitusviisi ajakirjandusmeisterlikkus, ajakirjanduslik stiil
(e) tähelepanuväärne ühiskondlik mõjukus, vastukaja ja probleemi lahendusele kaasaaitamine.

Lisaks probleemseid teemasid kajastavatele töödele võivad kandideerida ka Eesti hüvanguks mõnda liikumist või kampaaniat algatanud tööd.

Kandideerida võivad nii probleemi lahenduseni jõudnud ja teema ammendanud tööde sarjad kui teema alles ajakirjandusse toonud tööd, millele võivad tulevikus järgneda teised ajakirjanduslikud tööd ning mille lõplik ühiskondlik mõju pole veel selge, ent mis on ennustatavalt positiivne.

Kandideerida võivad nii elukutseliste ajakirjanike kui kaastööliste paberil või veebis ilmunud kirjutised.

 
At 12:29, Anonymous Anonüümne said...

Eesti sport on ikka väga kuiv aastal 2014. Vaadake EOK lehelt aasta sportlase nominente! No mida keda? Glebova? Haugasmägi? Rallimees Pärn? Kiivikas? Jõutõstjad ja rallimehed? Varsti võtame tsirkuseartistid ka kampa?

 
At 12:42, Blogger Andres P said...

Ah, mulle lihtsalt ei istu, kui kuulsad ja tuntud mehed pannakse tola tegema. Või, hoidku jumal - konte murdma. Kõige parem viis millegi naeruvääristamiseks.

 
At 12:54, Anonymous Anonüümne said...

Dr "Milking Cash" Holdeni 1350 € - kindlasti üks 2014. a tippsündmusi

 
At 12:54, Anonymous Anonüümne said...

.... saavutas Tanel Kangert meeskonnasõidus 12. ja eraldistardist sõidus 19. koha. Jalgratturite crème de la crème võistlusel – Tour de France’il pälvis ta tuuri kokkuvõttes arvestatava 20. koha.

.... ja sellist kreemjat paska kirjutatakse EOK lehel? Emakeel aidaa!

Priit captcha on juba üle võlli. Sulle ei tule enam kommentaare

 
At 13:02, Blogger Priit Pullerits said...

12:54, kui koogelmoogel esimest korda selle captcha siia vahele toppis, küsisin mitu päeva jutti, et targad mehed, kes te siin kõik nii hirmus targad olete, öelge mulle, it-s rumalale, kuidas ma sellest lahti saan. Mõni mees pakkus variante, aga need ei andnud mingit tulemust, absoluutselt mitte mingit. Ja enamik seni jutu järgi tarku mehi oli hoopis vait, sest neil oli järsku tarkus otsa saanud.

Kordan ettepanekut: palun öelge ja seletage mulle, kuidas ma sellest captchast lahti saan, ja ma teen seda esimesel võimalusel parima heameelega.

 
At 13:12, Anonymous Olev, jooksuentusiast, Väike-Maarja said...

Kristobald Reinsalu raamat võiks olla ka 2014. a tippsündmuseks.
Kas on? Tunnistan, et ei ole näinud rohkem, kui Reinsalu blogis paari tõmmist. Nende põhjal tundub olevat pigem sinna klantsraamatute kanti. Glorifitseerides tippsportlase elu ja näidates seda lahus tootvast tööst ei loo me õiget pilti jooksumeestest, kõigest sellest verest, higist ja sopast, millest tuleb läbi minna. On suur vahe, kas treenida pärast pingutavat tööpäeva pimedatel tänavatel või käia päeval jõusaalis. Samuti olid tingimused 1950ndatel, 60ndatel, aga samuti 1990ndatel hoopis teised, mis praegu. Mehed pidid Soome Länsisatamas hõlma vahelt soome heidikutele vodkapudeleid pakkuma, lootuses teenida oma 50 või 100 marka. Head tossud nagu Adidased maksid aga 300 marka.
Minu meelest ei ole õige meie 50-60ndate suurkujusid ja tänapäevi tähti ühte patta panna.

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

Olev, vaidlen vastu, kontraband liikus tol ajal Katajanokka terminali kaudu, ja kaup läks kui soe sai.

 
At 14:16, Anonymous Meinhard, Valgamaa said...

Kristobald Reinsalu on jah tubli poiss, kuid otse loomulikult, õppida on tal veel palju. Saavutamaks kõike mida vanad meistrid eespool -

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

captcha oli tänaseni normaalne, nüüd on hoopis hull - 2 sõnaühendit juhuslikest tähtedest valguses ja varjus, keskmiselt 5-8 korda peab proovima. Eks ta tuleb otse bloggeri erverist, kasutaja ei aa suurt midagi teha, kuigi viisakas oleks lubada.

Kuidas teil on?

 
At 14:51, Blogger Priit Pullerits said...

Lugesin Google'i Terms of Service't ja seal ülbab koogelmoogel muu seas nii:

Google may also stop providing Services to you, or add or create new limits to our Services at any time.

Ehk teisisõnu: meie siin koogelmooglis teeme mida tahame ja kui ei meeldi, tõmba uttu. Hea firma küll, kes suhtub oma püsikundedesse nagu viimasesse saasta. Ma üldse ei imestaks, kui nad ühel heal päeval meile kaikaid hakkavad kodaratesse loopima seetõttu, et me siin ei toeta pedeliberaalset maailmavaadet, vaid seame pjedestaalile eesti rahvuse au ja uhkuse ja ajaloo ja tuleviku.

 
At 15:08, Anonymous Anonüümne said...

Jah Priit sul on õigus. Meil on küll oma eesti salakeel, kuid automaattõlge annab meid ära. Lisaks see, et eesti keelt saab peaagu inglisekeelsete sõnadega rääkida. Näiteks uuel eesti ajal lansseeriti meil vägisi sõna "muslim", olgugi et suupärane eestikeelne "moslem" oli meil täitsa olemas.

Ega peitu ei poe küll. Kui leiavad sinu tekstides liiga sõnu mis meenutavad - neekr kei omo pede multi - siis teevad järelduse et sa ei ole poliitkorrektne ja kukub sinu kirjatöö kinni mis kõliseb.
Me oleme ses uhkes digimaailmas kaitsetumad kui eesti metsavennad regulaararmee ees. Selline tore elu meid ees ootamas. Mina igatahes kardan.

Eesti mehed ei saanud juba aastaid tagasi Riiga läti marsile minna, sest moblasi kuulati pealt ja kinni nad nabiti. Meie maailmatusuured demokraatlikud õigused on tegelikult väga kitsad.

 
At 15:21, Anonymous Anonüümne said...

Jah, mehed, palju hüppate ja isetsete siin kommentaariumis, siis tulemuseks saate SURNUD EESLI KÕRVAD. Mida kunagi lubas meile naaberriigi krapsakas president, siis homme saad sama asja kätte oma lääne "koostööpartnerilt".

Eesti rahva vaimne ema Marju Lauristin ju rääkis teile, et vaid avatud eestlus on elujõuline. Eesti miniühiskond ei ole siiski sul kümned miljonid poolakad, hispaanlased, sakslased whoever, kellele saab kohandada seda jesuiitlikku "avatust". Meite olukord tingib selle avatuse juba enne seda "avatust". Vene keel ja -meel möllab eestis nagu vaba merelaine. Meil ei jää muud üle kui taganeda.

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

Ööjooks ongi täielikuks palaganiks muutunud, ise ei osalenud juba sellel aastal. Korraldaja ei suuda tegeleda olulisega, rada on valgustamata, tähistamata, samas kooritakse sunniviisiliselt igalt osalejalt särgiraha, põhjenduseks, et mujal on ka nii. Ma ei saa aru miks selline sündmus Linnajooksude sarjas siiani on?

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

Kas googlile sobib regulaarne enesevigastamise teema?

 
At 15:36, Anonymous Anonüümne said...

Härra Puutin vastas teravatele küsimustele ja mitte üks töll ei julgenud vastu vaielda. Näete siis mehed. Minu valik on igatahes tehtud. Kooglile näitan p*rset ja luurele lähen puutinlastega.

 
At 15:39, Blogger AlarS said...

11:18, 11.46 ja 12.08
Kui nüüd Priidu homoglobiini tasemest (EE !:) veidi laiemalt vaadata, siis tõesti on häbi, et sel aastal (suusatalvel) on Briti sportlane Andrew Musgrave (https://www.youtube.com/watch?v=ai2Hf0OVD0w) meie parimast murdmaamehest pikalt ees. Eriti vabatehnikas, kus AM on päris korraliku taseme saavutanud.
Vot nüüd on mul pea laiali otsas- kas tõesti korralikult trenni tehes ei jõua/saa maailmatesemele vajalikult lähedale või on mingi hirmufaktor mängus, et mehed nii kaugel on MK punktikohtast.. igatahes kõva mõttekoht.
Priit, Sulle edu Nuustakul, mis iganes see formaat siis olema saab... Juba pelgalt välja minna sinna rahve ette tola tegema nõuab kõva julgust.

 
At 16:57, Blogger Priit Pullerits said...

Tere, Alar! Julgete päralt on tulevik. Pidagem seda meeeles, spordimehed!

 
At 16:58, Anonymous Anonüümne said...

15.36, euros, dollaris, NB! jüaanis, jne. palgasaajad mõistavad teie toetusavaldust.

 
At 17:02, Anonymous Anonüümne said...

Nüüd tehakse kokkuvõtteid - vaadake kui hale kokkuvõte on Õhtulehes. Väidan, et eesti sport on taandunud karikatuuriks kui põhitegijad on Gaim, Pihod, Glebova, treener Kiisa.

 
At 18:21, Anonymous Anonüümne said...

MK sprindirada ei tohiks Pulleritsule, korralikule harrastussuusatajale, nüüd küll üle jõu käia.

Jackile ja eesti suusatamisele saaksime appi minna sellega, et oleme sellel nädalavahetusel raja ääres kaasa elamas.
Nii on lootust, et MK korraldamise traditsioon jätkub ning ükskord on omad jälle poodiumil.

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

Kuulge sõbrad minu arust meil Eestis ei osata sporti populariseerida, fännibaasi (kohutav sõna!) kasvatada, rahva ja spordimeeste/naiste ühtsust arendada. Alustama peab väikestest sammudest, step bai stepp, üks asi viib teiseni kuni lõpuks on saavutatud harmooniline osiste ühtesulamine ühtseks löögirusikaks, et meie vutimansad ja kossunaiskonnad tunneksid et nad ei ole valged varesed, vaid enesekindel osa rahvuskehandist.

Aga et mitte liiga teoreetiliseks jääda, siis esimesed sammud tuleks õppida siit:
http://sport.delfi.ee/news/varia/kasipall/norra-naiskasipallurid-naitasid-fannidele-tagumikku?id=70397203

 
At 20:24, Anonymous Anonüümne said...

Putin dmeonstreeris täna valmisolekut, et teeb igaühega vajadusel tšeres pletšo.
Õigete meeste sport ongi mees mehe vastu võitlus. Poks, vabavõitlus, 800 m jooks staadionil.

 
At 20:30, Anonymous Gustav, your gruppetto buddie from Riisipere said...

Arvan täiesti sama. Mees mehe vastu - rägbi, karate, 800m. Väga hingelõhestavalt mõjuvad ka 400 ja 1500. Kui tunned et hing hakkab kehast lahkuma, aga 2 ringi on veel joosta. Ning 300 enne lõppu hakkavad konkurendid välejalad spurtima. Oi, see on valus. Aga sitke, edasipürgiva ättituudiga mees kannatab ära.

 
At 20:51, Anonymous Anonüümne said...

Aga kus on seltsimees Karvajalg? Vigastusega väljas? KBG poolt arreteeritud? Eksiili põgenenud?

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

Valmistub 15.veebruariks.
Aga kui sel päeval lund ja rada pole?
Mis siis mehed ette võtavad?

 
At 22:09, Anonymous Anonüümne said...

Bloggeri terms and conditions:

"...me ei toeta sisu, mis toetab või kiidab heaks vägivalla teatud isikute või rühmade vastu rassi, etnilise kuuluvuse, usu, puude, soo, vanuse, rahvuse, veterani staatuse või seksuaalse suundumuse / soolise identiteedi alusel, samuti mille peamine eesmärk on õhutada vaenu nende omaduste tõttu. Vahe tegemine lubatu ja keelatu vahel võib olla keeruline, kuid kui sisu peamine eesmärk on rünnata kaitstud rühma, siis ületab sisu lubatud piire." - Kas paneme blogi kinni?

 
At 23:16, Anonymous Anonüümne said...

Blogi kinni ei pane, kuid suu tõmbame küll koomale. Ja kommentaare enam ei kustuta. Lubame.

 
At 08:21, Anonymous Anonüümne said...

Kommentaare lausa peab kustutama. Te sitakotid ei suuda ju oma kibestumisi hallata ja kirjutate siia suvalist paska.

 
At 08:39, Anonymous Anonüümne said...

Priit sa peaks meid samuti vahetevahel maha rahustama.
http://epl.delfi.ee/news/valismaa/putin-koik-korras-arge-muretsege?id=70396403

 
At 10:24, Anonymous Anonüümne said...

Kuniks te siin lund taga nutate, käisin jälle varahommikul jooksmas. 11 kilti läbi vihmasaju. Tunne muutub alfaisasemaks küll peale sellist trenni. Peaaegu tundsin end sama kõvana kui PP.

Toits Pärnust

 
At 10:30, Anonymous Kalmer S said...

Toits sa võid joosta miljon kilomeetrit. Sama kõvaks kui PP ikka ei saa. Sul ei jää muud üle kui leppida.

 
At 12:01, Anonymous Pukspuu said...

10:30 on krestomaatiline postitus. Meenutuseks kõigile. Te võite pumbata 100 korda, te võite suusatada 1000 korda, te võite õppida käima kõrvade peal. Sama kõvaks kui PP te sellegipoolest ei saa. Kõigile noortele kes siia esimest korda satuvad ja oma naiivsuses loodavad tembliks saada. Lugege seda kommentaari.

 
At 12:04, Anonymous Anonüümne said...

Kas järgmine postitus tuleb pealkirjaga "MINA JA PUTIN"?
Või hoitakse nii tähtis teema Postimehe jaoks?

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

Aga miks mitte? Minagi kohtuks meelsamini Putini kui mõne mõttetu tvitteripresidendiga.

 
At 12:27, Anonymous Anonüümne said...

Putin, Pullerits ja Dr Holden
või
Pullerits, Putin, ... (keegi kolmas)?

jutt siis Aasta inimesest 2014

 
At 12:37, Anonymous Anonüümne said...

12:01-le veel väike mõte juurde.
Jama on see, et mõni niiviisi kommenteerinu mõtleb oma sõnu ka tõsiselt:). Aga no maailm on kirju.

Toits Pärnust

 
At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Miski sisetunne ütleb, et Toits Pärnust pole päris õige mees.

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...

Maailm on kirju jah, aga on kaks asja, mis jääb - viietuhandeaastane Vene riik ja Skanpiksi suusabloog.

 
At 12:55, Anonymous Anonüümne said...

12:46-le. Eks mõtle, mida tahad. Siinse blogi omapära (ja kahjuks negatiivses mõttes), on see, et kui keegi julgeb pisut teisiti arvata kui PP või tema andunud tallalakkujad, tõmmatakse talle vesi peale. Mis parata. Õnneks väga ei loksuta.

Toits Pärnust

PS: kusjuures aktiivselt sportivana, kahe lapse isana ning NAISEGA ametlikult abielus olevana olen ilmselt rohkem mees, kui nii mõnigi teine siin. Ja kahtlemata vähemus, tänapäeva moodsa maailma kontekstis.

 
At 13:12, Blogger Priit Pullerits said...

Lihtsalt tähelepanek, üldistav: kas näete, kui valuline see on, kui inimene kelleltki pisut pihta saab? Keegi ütles pisut Toitsi kohta ning temalt järgneb parajalt pikk, põhjalik ja jõuline eneseõigustus ning teiste kriitika. Millest nii väike kannatamisvõime? Võrreldes sellega, mis mina siin ja mujal ka pihta olen saanud, ja ikka anonüümikuilt, on see, mis Toitsi aadressil öeldi, väike nips - aga reaktsioon on läbinähtavalt valuline. Ehk selle taustal mõistate, millist hingelist sitkust mõni mees peab pidevalt ilmutama, ja ei ole teinekord nii lahmivad ja halastamatud, nagu mõned kahjuks mõnikord on.

 
At 13:19, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit! Sinu järgi me joondume ja õpime. Samuti nagu Kauna Lembitult, kellelt olnud õppida distsipliini, kohusetunnet, sitkust.

 
At 13:20, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav kes on need "PP andunud tallalakkujad"? Mina küll pole märganud.

 
At 13:24, Anonymous Anonüümne said...

Mister Pullerits! Kas härra Mae teile ka midagi lubas, või osalete puhtast patriotismist külmal professionaalide võistlusel nagu kommentaaride alguses kirjutatakse?

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

Toits, tubli mees oled.
Võib-olla on sul isegi auto. Škoda Octavia näiteks.
Võib-olla pangalaenuga ostetud korter. Võib-olla isegi maja.
See blogi on aga eriliste meeste kooskäimiskoht. Very special men. Seetõttu on tark alguses pigem vaikida, ringi vaadata, jälgida, mis teemasid siin arendatakse. Igaüks siinsete meeste sees vastu ei pea.

 
At 13:42, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, 13:24, ei lubanud mitte midagi. Miks ta pidanukski?

13:32 ütleb õigesti - siin on koos tõesti mehed, kellega tavalised sepad ja jorsid mõttelaadilt ei haaku, mis seletab ka seda, miks süütu kõva mehe testi peale nii paljud terves Eestis leili läksid - neile oli see elementaarne lihtsalt niivõrd karm, paljastades nende lödipüksliku loomuse. Õige on siin, jah, algul veidi maad kuulata, et üldse veenduda, kas siia sobite, ja tajuda siinset nn biiti. Veel kord: tavalised sepad ja jorsid, lödipükstest ja pehmodest ja dolbojoobidest ja solvuvatest sotsidest (ai, Jürgen ütles tõde!) rääkimata, siin vastu ei pea.

 
At 13:43, Anonymous Anonüümne said...

Mis selles halba on, kui inimene end kaitseb? Ikka vähem valuline reakstsioon kui kommentaaride kustutamine (ehkki ma ei tea muidugi täpselt- need võisid ka lihtsalt lausropud olla) või põhikooli-tasemel sõim, kui kellegi jutuga nõus ei olda.
Ja no tegelikult pole minu huvi ka siin tüli norida kellegagi. Las PP ajab oma rida nagu tahab.

Toits Pärnust

 
At 13:43, Anonymous Anonüümne said...

Viimane anon väga õigesti kirjutab. Siinsed mehed on veri special. Vaiksed, kavalad, õigel ajal hüppevalmis. Elavad nad hajutatult vabariigi paljudes tagasihoidlikes kohtades nagu Tartu Vasalemma Keila Saarepeedi Suure-Jaani Reval-sur-mer. Oodates märguannet. Mis tuleb vajalikul hetkel. Kui kõik on juba vaikseks jäänud, ning lootuse kaotanud. Lootuse kaotanud.
ps. uusi vannutatud vendasid võtavad nad ka vastu. See on kevaditi. Aga talvel peab hoolega trenni tegema. Lodeva keha ja kõikuva vaimuga pole mõtet peale minna.

 
At 13:47, Blogger Priit Pullerits said...

Lp Toits, ärge palun võrrelge seda, mis teie kohta öeldi (pealegi me keegi ei tea, kes te tegelikult olete, nii et see öeldu ei saa olla isiklik) sellega, mis on siin öeldud sellist (ja nimeliselt minu kui kõigile identifitseeritud isiku pihta otse), mis on nõudnud kustutamist, sest mindud on üle igasuguse hea maitse ja viisakuse piiride.

 
At 13:47, Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult on Toits tubli mees. Võiks ta "asja sisse" pühendada. Ausaid ja sõnakaid mehi vajab iga resistanss.

 
At 13:55, Anonymous Juhtkirja neeker said...

Minul isiklikult on mure meie onlain lipulaeva postimehe pärast. Eriti kui ilmuvad sedasorti juhtkirjad. Mida seal öelda tahetakse? Ja kellele? Sonitakse midagi naftahindadest ja Venemaa kasuks töötamisest?
http://arvamus.postimees.ee/3031185/juhtkiri-me-pole-fasistid-me-pole-tiblad

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

Karvajalg on juba kadunud? Või jälgib vaikselt mängu, et õigel hetkel ...

13:32, kas Teil on roosa kampsun, et teiste rahakott (autod ja kinnisvara) huvi pakub.

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Karvajalg on oma brigaadi eesotsas luurele saadetud. Konspiratsiooni säilitamiseks digitaalseid "muusikariistu" kaasas pole, et kindlustada raadiovaikus. Teiste sõnadega, vaid Jumal (Jahve) teab kus Karvajalg oma vaprate poistega maasse kaevunud ja ootab signaali. Kunagi hiljem ajalooõpikust loeme. Spekuleerida ju võiks. Vaevalt ta Riia all redutab. Pigem ikka Teheran, Addis Abeba, Caracas, .... Singapur, Bangkok

 
At 14:42, Anonymous T said...

Toitsist võib asja saada. Mulle ta meeldib.
kapten Tuliramm

 
At 15:56, Anonymous Arno, Kilingi Nõmme said...

Mulle ka meeldib. Võtame Toitsi vastu küll.

 
At 16:11, Anonymous Anonüümne said...

Blogi on Pulleritsu, kommentaarium on meie.

Toitsi poolt.

 
At 17:28, Anonymous Anonüümne said...

Mulle meeldib rohkem Kaidi.

 
At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

Ise olete süüdi et Kaidi ära kadus. Oleks pidanud rohkem tsentelmenid olema. Lahked ja suuremeelsed. Demonstreerinud oma võimsaid lihaseid ja vahvat anakondat. Aga ei, teil oli vaja keppidega asfalti toksida.

 
At 20:15, Anonymous Anonüümne said...

Toitsi trenn on inspireerivam, sellega on kõik öeldud.

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

Tänud, mehed. Ja tore näha, kuidas minu tagasihoidlik isik on kommentaaride hulga üle maagilise 100 ajanud.

Homme ka jooksma, kui kuuse otsimisest aega üle jääb.

Ja järgmiseks nädala teiseks pooleks lubatakse juba lund!

Toits

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:10, Blogger Unknown said...

ysl outlet online
nike free
hollister shirts
michael kors outlet store
coach outlet store
chicago blackhawks
ugg clearance
timberland outlet
tiffany jewellery
coach outlet online
rayban sunglasses
chanel handbags
nike roshe run
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
mizuno shoes
snow boots outlet
pandora charms
hermes outlet online
ugg uk outlet
true religion jeans
ugg outlet
oakley sunglasses cheap
moncler outlet
louis vuitton outlet online
beats by dr dre
cheng1203

 
At 02:58, Blogger Unknown said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 11:18, Blogger Unknown said...

mizuno running shoes
atlanta falcons jerseys
jordan 11
mac cosmetics sale
new england patriots jerseys
oakland raiders jersey
san francisco 49ers jerseys
bengals jersey
new york jets jerseys
nike outlet online
kobe 9 elite
san antonio spurs jersey
oklahoma city thunder jerseys
philadelphia eagles jersey
mac cosmetics
kobe 9
ferragamo shoes
boston celtics
air max 90
puma shoes
salomon shoes
los angeles lakers jersey
marc jacobs
fred perry polo shirts
miami dolphins jersey
nike outlet
dallas cowboys jersey
abercrombie outlet
oakland raiders jerseys
tods outlet online
chargers jerseys
washington redskins jerseys
tommy hilfiger
nike free 5
broncos jerseys
linyuan0520

 
At 03:52, Blogger Unknown said...

abercrombie outlet
mcm outlet
ralph lauren outlet
nike huarache
adidas uk store
puma shoes
ugg boots sale
canada goose jackets
nike soccer shoes
yeezy boost
mulberry handbags
beats headphones
louis vuitton outlet store
louis vuitton sunglasses
nike uk store
coach outlet
nba jerseys
toms outlet
mulberry handbags sale
instyler ionic styler
tiffany outlet
longchamp pas cher
michael kors handbags
christian louboutin outlet
montblanc pens
fitflop clearance
ferragamo shoes
michael kors outlet
ferragamo shoes
swarovski crystal
louis vuitton
coach outlet
ugg outlet online
nike blazer pas cher
michael kors outlet clearance
czq20160908

 

Postita kommentaar

<< Esileht