esmaspäev, juuni 20, 2016

Pullerits: Mida paljastavad meile Euroopa jalgpallikaklused?

On vähemalt kahte sorti Euroopat. Ühte esindavad need, kes korraldasid nädalavahetusel suudlusmaratoni:
Teist esindavad need, kes kogunevad Euroopa jalgpallistaadionidele ja nonde ümbrusse:
Nood esimesed on praegusel raskel, kriitilisel ja võitluslikuks kiskuval ajajärgul basically useless. Nood teised on ainsad, kellele Euroopa saab raskes, et mitte otse öelda sõjalises olukorras loota ning kes on vähegi valmis oma nahka turule viima, kui selleks vajadus tekib. Ehk teisisõnu: kui Euroopat ähvardavad mitmesugused eksistentsiaalsed kriisid ja eskaleeruvad konfliktid, ei ole suudlejad (ega ka meie aja ahtolobjakad) need, kes läheks seda kaitsma. Lähevad need, kes jalgpalliareenil oma tundeid (ja muskleid) näitavad ja keda nonde ideoloogilised vastased paariaiks tembeldavad.

Euroopa õnneks on neid, kes staadionile kogunevad, märgatavalt rohkem (vt fotol paremal ja all vasakul) kui neid, kes suurlinnade platsidel äsja teatesuudlust korraldasid (vt kõige esimene foto).

Kuid Euroopa tragöödia on selles, et valitseva mentaliteedi määrab suudlev vähemus, mitte staadionidele kogunev rahvustundest ergastatud enamus. See tõsiasi teeb Euroopa nõrgaks ja haavatavaks – propagandasõjas lähtuv pealetung Idast ning migratsioonikriisist lähtuv pealetung Lõunast, mõlemad seni jätkukursil –, aga mitte ainult: selline olukord, kus ühiskonnas on tekitatud vaikiv enamus, muudab ühiskonna ka plahvatusohtlikuks. Frustratsioon ja stress otsivad ju väljapääsu. Selle kõige väljenduseks, nagu kirjutan tänase Tartu Postimehe jalgpalli EM-ist lähtuvas kuukommentaaris, on otsati ka tribüüni- ja tänavalahingud Prantsusmaal.

Võtta kõigest 2800 tähemärgiga kokku jalgpalli EMi kattevarjus toimuva kaklus-EMi puutepunktid Euroopa viimatiste protsessidega paneb kirjutajale suure surve. Aga veelgi suurem on see surve, millega tuleb juba enne kirjutama asumist arvestada: kui su vaatepunkt ei ühti nn Euroopa peavoolu normidega, vaid esitab noile väljakutse, tulevad hääleka vähemuse esindajad, enda arvates kõige euroopaliku esindajad, sulle tõenäoliselt halastamatult, sõjakalt kallale. Praegusel ajal on nonkonformistlike ja mittekonjunktuursete seisukohtade esitamine kõrgendatud riskiastmega tegevus. Sama riskantne, nagu oli nõukogude ajal kompartei peajoonega vastuollu minek. Tänahommikuses raadiointervjuus juba vahendas saatejuht mulle kartust, et näis, kas homseks üldse elus olen.

Jah, teiste vihkamist on ühiskonnas tõesti palju. Eriti, kas olete märganud, paistavad sellega silma need, kes räägivad vihkamisest kui millestki äärmiselt taunitavast. See vihkamine, mida me nonde nn vihavastaste esituses näeme, on ju sama, mida oleme näinud nende esituses Tiit Ojasoo juhtumi puhul: ega ennast igasuguste vägivalla vastastena deklareerijad enne jäta ja rahule jää, kui on suutnud oma vaimse, sotsiaalse ja verbaalse vägivalla, lausa terroriga teise inimese maani mutta tampida ja hävitada nii, et ta enam kunagi ei tõuse.

Närvide rahustuseks tasub vaadata midagi kaunilt kulgevat, näiteks seda.

Foto 1: Suudlejad Roomas. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Ungari jalgpallisõber. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 3: Ungari jalgpallikoondise poolehoidjas suundumas Marseille's staadionile. Foto autor: AP/Scanpix
Foto 4: Eestlaste sugulasrahva, ungarlaste rahvustunne lõõmamas Prantsusmaal Bordeaux's. Foto autor: Ugo AMEZ / SIPA / Scanpix 
Foto 5: Rahvustunde apoteoosi nullimine: ametimehed püüavad lammutada Horvaatia meeskonna külakuhja, millega on ühinenud ka üks Horvaatia jalgpallisõber (all punases särgis), pärast seda, kui horvaadid on kõmmutanud palli türklaste väravasse. Foto autor: AP/Scanpix

46 Kommentaarid:

At 11:01, Anonymous Anonüümne said...

Mis see Ojasoo oli siia juttu pandud intriigi tekitamiseks või ja et Ojasoo viga oli nagu see, et ta läks juba nii ülbeks, et lasi oma looma välja avalikus kohas kaamera all? Jah käis mees nats poliitikutele närvidele aga nagu näha, on poliitikute nahk ikka nii paks, et hullunud Ojasoost pole siin abi. Mees ei tea bluffimise põhireeglit. Kui blufid, siis mine lõpuni ja tõmba vastased nii liistule, et neist pole enam vastast. Teisisõnu oleks Ojasoo pidanud tegema tookord ikkagi erakonna ära ja siis oleks ta ammu parlamendis nagu seda suutis teha Vabaerakond ning ei peaks tänaval naisi taguma vaid võiks rahulikult kuluhüvitiste eest naistele lilli kinkida nagu tõeline mees.

 
At 11:27, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas oled kah kodus vägivaldne?

 
At 11:56, Blogger Priit Pullerits said...

Vastuseks küsimustele vägivaldsusest tsiteerin Delfist Linnar Priimäge, kelle avaldust toetan:
"Samuti pole ma vägivalla lauseitaja, nagu neid nüüd üksteise järel sõna võtab mingis vooruslikkuse massihüsteerias."
Aga konkreetselt vastus 11:27-le: ei, mitte kunagi. No ja mis te nüüd teete, 11:27, edasi, ah?

 
At 12:41, Anonymous Anonüümne said...

OK, vägivaldne ei ole, aga naist ikka ju suudled? pehmo selline :)

 
At 12:44, Anonymous Anonüümne said...

Hmm, Priit aga lapsi siis võib kodus kasevitsaga nuhelda? Või mida see lauseituse eitus täpsemalt tähendab?

 
At 12:50, Anonymous Siimeon said...

Vägivald on inimkonda saatnud hämaratest aegadest saati aga selmet otsida selle juuri ja üritada leida põhjendusi, hakkavad "vägivallatud" humanistid otsima üha uusi "näiteid elust enesest"..Kas mitte omaenda pattude lunastamiseks.. Aga ma kardan, et Priidu hääl jääb liiga lahjaks laineks selles tolerantsuse meres, mis Euroopast üle on voogamas..

 
At 14:08, Anonymous Anonüümne said...

Priidu tänasele pommloole on Postimehe kommentaariumis Toomas Laanperelt selline kommentaar, mis väärib siia talletamist, siis on asi kindel:

Au ja kiitus vanameister Pulleritsule! Selline avalik julgustükk asjadest nende õigete nimedega kirjutada tõstab taas viimasel ajal vabalt langemisel olnud ajakirjanike tõsiseltvõetavust. Eriti peavoolumeedias leiba teenivatel. Hea lugemine tervele valitsuskoalisatsioonile. Ka nende tuules&tellimustel maksurahast oma leivakotte täitvatele Lobjakastele, Paristele, Remsudele, Hansodele, Sildnatele, Raagidele jne .Ning hr Pulleritsu kolleegide eriti valitsuskuulekale osale Postimeheski. Kõigi maade põgenike ja muiduseiklejate Euroopat ning Eestit üle võtma kutsujatel pole hr Pulleritsu lihtsale ja loogilisele artiklile mitte midagi mõistlikku vastu öelda. Nagu ka president Ilvesel oma ahastuse osas siiani selgitamata Vao tahmase seinalapi kohta....Lihtsalt häbi ja suu vett täis. Jaksu Priit Pulleritsule segadusse aetud ühiskonna tänuväärsel valgustamisel !

 
At 14:58, Anonymous Vootele said...

Noored mehed peavadki üksteisega jõudu katsuma.
Venemaal on normiks, et iga terve, heas füüsiliselt vormis noor mees on ka "otlitšnõi kulatšnõiu bojets". (Muidu ta ei ole füüsiliselt heas vormis.)
Rusikavõitlusel on vene kultuuris pikad traditsioonid. Võib öelda, et kaklemine on vene kultuuris iidamast-aadamast au sees. Võideldakse seejuures mitte mees mehe - läänemaailma tarbetu peenutsemine - vaid kollektivismi hindava vene mõttelaadi kohaselt nn "stenka na stenku" s.t rivi rivi vastu. Mida Marseille's telekaamerate vahendusel ka Lääne-Euroopale demonstreeriti.
Eesti poistel on häid saavutusi poksis, nii varasematel aegadel kui ka praegu on meil poksijaid, kes eesti lipule häbi ei tee. Rusikavõitluses peame siiski nentima asiaatliku Venemaa mõningast üleolekut.

 
At 15:45, Anonymous Anonüümne said...

Mis kasu on sõnadest, kui tegudes ollakse lõbus (Gay ik)?

 
At 15:50, Anonymous AndresL said...

Kas härra Pullerits lasi ka heldimuspisaral mööda põske voolata, kui patrioodid staadionitel rakkette staadionile loopisid, või kui nad tänavatel pogromme tegid nii, et valel ajal vales kohas olevatel inimestel ja kohvikupidajatel patriootide armumängud veel tükk aega meelest ei lähe?
Härra Pullerits, tõsine mees ei tohiks nutma hakata, kui Paris või Lobjakas oma vahendusel sõrme viibutab. Ega nendest ju niikuinii löömamehi ei ole. Pange kuivad püksid jalga ja ärge kartke!
Pisarat võib valada ainult peale võitu autasustamisel hümni kuulates!

 
At 17:41, Anonymous Anonüümne said...

Kesse piilub sealt, Tartu Postimehe veebilehelt, on reklaami varju pugenud?
See on ju Postimehe vanemtoimetaja Pullerits.
Miks ta välja ei tule?
Kes teab, kardab midagi vist

 
At 18:31, Anonymous Anonüümne said...

17:41, said kiires tööhoos vändaga pähe või midagi?!

 
At 19:20, Anonymous Anonüümne said...

Paistab, et tegu on omalaadse mänguga. Kliki Postimehe veebis artiklitele ja püüa Pullerits üles leida. Ta on end ära peitnud. NB! Pullerits ei püsi kaua ühel kohal.

 
At 21:04, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits,
Olete närviline mees. Kaplinski kirjutab oma blogis, et Eesti ei elaks veel ühte sõda üle. Ajakirjanikud eriti. Neid koksatakse sõjalistes konfliktides, eriti moodsas sõjas, väga tihti maha. On põhjust närvis olla!

 
At 00:03, Anonymous Arseni said...

Pulleritsu blogis on kasvatustöö lugejatega nõrgal järjel.

 
At 10:31, Anonymous Anonüümne said...

Mõistust napib.

 
At 10:45, Anonymous Anonüümne said...

Eelmisel suvel juba said kõik limiidid täis, kuidas nüüd sel suvel pagulasrindel vaikus, keegi enam ei tule üle Vahemere?

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

https://www.youtube.com/watch?v=YkaBOAJx8LE

 
At 15:37, Anonymous Anonüümne said...

Tagasiastumine Ojasoo moodi - jätkab tööd teatris nagu poleks miskit olnud, oma naine seedib, et mees keppis teisega, seedib edasi. Hea mees, aga paha jalaga, Pullerits tunneb sellisele kaasa, pehmo.

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, kas lugejatega tehtava kasvatustöö madal kvaliteet teie blogis on teile ükskõik?

 
At 23:17, Anonymous Anonüümne said...

Blogis vohab vägivallakultus ja egoism, tihti halvustatakse naisi, kommentaatorite sõnavõtte iseloomustab madalalaubaline ärplemine ja tooni annab siin ei keegi muu, kui blogipidaja ise.
Pulleritsu blogikandeid iseloomustab järjekindel mängimine lugejate kõige madalamatele instinktidele. See on saanud Pulleritsu, võib isegi öelda - meetodiks.

 
At 10:28, Blogger Priit Pullerits said...

Look who's talking above - pehmo!

 
At 12:48, Anonymous Anonüümne said...

"Look who's talking above"
Ei, rääkisin sinust, Priit, mitte minust. Saame aru, eks?

 
At 03:45, Blogger Unknown said...

ray ban sunglasses
air jordan shoes
michael kors outlet
ralph lauren outlet
cheap nfl jersey
cheap uggs
true religion jeans
cheap soccer jerseys
ugg outlet
reebok shoes
lebron james shoes
coach outlet store
pandora jewelry
cheap ray ban sunglasses
mulberry handbags
ugg boots
canada goose outlet
mulberry handbags
swarovski crystal
oakley sunglasses
louis vuitton
longchamp pliage
lebron shoes
pandora outlet
hermes outlet store
michael kors outlet
rolex watches for sale
adidas nmd
chaussure louboutin
lululemon outlet
coach outlet clearance
hermes birkin bag
cheap jordan shoes
rolex watches
mulberry outlet
czq20160908

 
At 07:14, Blogger Unknown said...

canada goose outlet
dior sunglasses
valentino outlet
ugg boots
adidas trainers
canada goose outlet
nike roshe
oakley sunglasses wholesale
uggs outlet
ugg boots
chanyuan11.18

 
At 08:21, Blogger Unknown said...

louis vuitton outlet stores
coach outlet
louis vuitton outlet store
coach outlet store online
coach outlet online coach factory outlet
ray bans
tiffany and co
michael kors outlet
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
20170214lck

 
At 14:27, Blogger Unknown said...

Kanye West shoes
yeezy boost 350
adidas superstar
michael kors outlet store
adidas nmd
polo lacoste
michael kors outlet
nike huarache
michael kors outlet online
hermes belt for sale

 
At 09:48, Blogger raybanoutlet001 said...

new orleans saints jerseys
basketball shoes
hugo boss outlet
nike huarache
carolina panthers jersey
falcons jersey
michael kors outlet
michael kors outlet store
seahawks jersey
colts jerseys
2017.3.29

 
At 05:08, Blogger Unknown said...

adidas yeezy
jordan 11
goyard handbags
james harden shoes
lebron shoes
nike shoes for men
adidas superstars
air jordans
russell westbrook shoes
ultra boost

 
At 08:12, Blogger yanmaneee said...

goyard handbags
michael jordan shoes
nike shoes for men
nike sneakers for men
nike dunk shoes
crazy explosive
christian louboutin shoes
yeezy boost 350
pandora charms
birkin bag

 
At 17:16, Blogger Unknown said...

20180627xiaoke
coach factory outlet
jimmy choo sunglasses
kate spade
ralph lauren
michael kors outlet clearance
isabel marant outlet
adidas shoes
pandora charms
pandora jewelry
bcbg dresses

 
At 04:32, Blogger Unknown said...

www0705
manolo blahnik outlet
kate spade outlet
air max 90
fitflops sale clearance
ugg boots
swarovski outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
polo ralph lauren
diesel jeans

 
At 07:41, Blogger Unknown said...

yeezy boost 350 v2
nike air max 2018
oakley
adidas iniki
hermes belts
nike huarache
cheap mlb jerseys
yeezy 500 blush
goyard tote
air max

 
At 05:01, Blogger jeje said...

mulberry handbags
moncler jackets
pandora jewelry
moncler uk
nike soldes femme
supreme clothing
uggs outlet
vibram five fingers
air max 90
true religion outlet

 
At 06:55, Blogger Unknown said...

www0803
pandora charms
kate spade handbags
クロムハーツ
nike factory outlet
ray ban sunglasses
jordan shoes
michael kors outlet clearance
coach outlet
vibram fivefingers shoes
louboutin shoes 
At 05:57, Blogger 5689 said...

ugg boots
coach outlet online
ferragamo shoes
oakley sunglasses
nike tn pas cher
christian louboutin sale
uggs outlet
ugg boots clearance
nike outlet
red bottom shoes
zzzzz2018.8.6

 
At 05:31, Blogger Unknown said...

golden goose
converse outlet
longchamp handbags
michael kors outlet online
basketball shoes
adidas yeezy boost
kyrie irving shoes
golden goose
kevin durant shoes
lebron shoes

 
At 06:18, Blogger Unknown said...

michael kors factory outlet
nike dunk low
lebron soldier 10
christian louboutin
yeezy boost
michael kors
adidas iniki
kd 10
fitflops sale
tory burch outlet

 
At 10:07, Blogger miki said...

0815jejeCeux-ci ont adidas zx 700 bleu marine tendance à être les mêmes défis qui pourraient chaussures nike pegasus homme faire face à l'équipe asics gel femme pas cher virtuelle multiculturelle de Nike. Avec air jordan future iguana femme une telle plus haute qualité et des basket nike pour bb fille marques réputées telles que Nike basket nike basse noir Shox Qualify Uk. En plus asics chaussures femme handball de cela, vous pouvez obtenir asics chaussures badminton ces chaussures dans une variété de coloris.

 
At 05:34, Blogger Unknown said...

www0820


polo ralph lauren
christian louboutin shoes
longchamp outlet
basket nike femme
dsquared2
uggs outlet
adidas shoes
ralph lauren uk
prada handbags
moncler online

 
At 07:07, Blogger Unknown said...

8-28jejecoach outlet
coach outlet
coach outlet online
coach outlet store
coach handbags
coach factory outlet
coach factory outlet
coach outlet
coach outlet
coach outlet store online
coach factory outlet
coach handbags

 
At 05:40, Blogger Unknown said...

www0912


asics shoes
kate spade
canada goose outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
hugo boss
ugg boots outlet
ralph lauren polo
coach outlet online
moncler outlet

 
At 04:09, Blogger Unknown said...

jinyi921
canada goose jackets
coach outlet
ugg boots clearance
christian louboutin outlet
ralph lauren uk
christian louboutin outlet
hermes belt
kate spade outlet
jordan shoes
pandora jewelry

 
At 08:55, Blogger Unknown said...

www1006
canada goose outlet
coach handbags
fitflops clearance
adidas clothing
coach factory outlet
louboutin shoes
adidas nmd
nike outlet
canada goose outlet
clarks outlet

 
At 10:24, Blogger Unknown said...

www1020

coach factory outlet
north face
champion sportswear
longchamp
giuseppe zanotti
fitflops clearance
valentino shoes
michael kors outlet
ugg boots outlet
nhl jersey

 
At 05:24, Blogger yanmaneee said...

nfl jerseys
golden goose outlet
ralph lauren uk
golden goose outlet
westbrook shoes
nike vapormax
nike air max 97
nike cortez men
golden goose sneakers
bape hoodie

 

Postita kommentaar

<< Esileht