Kolmapäev, august 17, 2016

Pullerits: Kuidas võisid Venemaa sportlased sattuda luubi alla?

Kaks ja pool aastat enne Rio olümpiamänge polnud veel erilisi signaale, et Venemaa spordisüsteemis on midagi kapitaalselt mäda. Just seoses dopinguga. Aga kuskilt pidi too lumepall, mis lõpuks viis Vene kergejõustiklaste kõrvaldamiseni rahvusvahelistelt võistlustelt ja lõpuks ka Rio olümpialt, veerema hakkama. Keegi ei tea paraku täpselt, kust. Allpool on minu pakutav versioon, mis võib-olla võib olla otsapidi tõele lähedal, aga ei pruugi. Saab väita, et sel pole tõega üldse midagi pistmist, aga vastupidist surmkindlalt väita oleks samuti raske. Olgu igaks juhuks lisatud, et fotod on pelgalt illustratiivsed. Fotodel kujutatud isikuil ja dialoogil ei ole autorile teadaolevalt mingit seost. See on fiktsioon. (Inglise keeles öeldakse selle kõige kohta: not to be taken seriously.)

-Tere, härra. Mul on siin, näete, üks raamat. Kui olin koolipoiss, tõi isa selle mulle vene ajal Soomest. Tõlkisin selle eesti keelde, üks leht avaldas selle joonealusena. Muidugi mitte kõike. Need kohad, mis olid Moskva olümpia suhtes kriitilised, jäid välja. Kas saaksin siia teie pühenduse ja autogrammi, palun?
-Igal juhul. Ahaa, vaatan, et see on mu esimene raamat.
-Jah, ma tean, et neid on teisi ka. Teist käisin lugemas New Yorgi rahvaraamatukogus, kui õppisin Columbia ülikoolis.

-Palun. Siin see nüüd on.
-Suur tänu teile. Aga mul on veel üks jutt.

-Olgu, rääkige pealegi, aga tehke lühidalt. Mul on umbes kümme minutit aega, siis ootavad muud kohustused.

-Asi on selles, et nii palju kui mina olen kuulnud ja tean, ei ole Venemaa kergejõustiklased sugugi puhtad. Te peaks ju ise ka mäletama, mis Moskva olümpial toimus. Riigikord ja riik on küll muutunud, aga dopingusüsteem jäänud samasuguseks ja võib-olla isegi hullemaks läinud. Teil ei saanud ju ka märkamata jääda, kuidas venelased Moskvas äkki kõvasti jooksma hakkasid. Nikki Kirov pani ju 800 finaalis 230 meetrit enne lõppu nii punuma, et ma juba kahtlesin, et äkki saabki kulla. Ja meenutage Viktor Markinit: kolm kuud enne olümpiat jooksis ta 400-s isikliku 46,96, aga olümpiafinaalis tegi isikliku rekordi 44,60, mis oli ka Euroopa rekord, ja võitis kulla. Te olete ju ise endine tippmees, te teate, et niisugused rekordiparandused ei ole iseenesest loogilised ja võimalikud.
-Nii et te kahtlete venelaste aususes?

-Aga öelge, kas teid ei pannud venelaste tulemused Moskvas kukalt kratsima?
-No kui te nii räägite, siis tegelikult olid nood jooksud imelikud küll.
-No vaat, seda ma räägingi. Ja teades vene värki, ei ole mina küll kindel, et oma halvad kombed on nad maha jätnud. Kas nende süsteemi ei peaks lähemalt uurima?

-Nojah, aga kes selle uurimise ette võtab? Meil on alaliidus niigi palju probleeme, venelased on kergejõustikus suur riik ja kuigi neil on poliitilisel areenil palju vaenlasi, on väga palju ka neid, kes on puhtärilisest aspektist huvitatud, et venelasi kuidagi ei pitsitataks. Sest kui mingid kahtlused tulevad päevavalgele, mõjub see negatiivselt kogu kergejõustiku imidžile.
-Aga WADA?
-WADA teeb head tööd, selles pole kahtlust. Aga ega nemad ka alati igale poole jõua.

-Minu arvates te peaks venelaste asja ikka tõsiselt võtma, sest vaadake, kui WADA hakkab vanu proove uuesti testima, ja seda on WADA lubanud juba tükk aega teha, siis tuleb sealt kindlasti kohutavaid asju välja. Ma võin selle peale kihla vedada. Siis peate olema valmis langetama vägagi põhimõttelisi otsuseid.
-Nagu näiteks?
-Kuna minu teada pole kahtlustki, et kogu Venemaa kergejõustik on dopingust läbi imbunud, siis minu arvates peate neile ikka karmilt lajatama.
-Nii et sirgjooneliselt kogu süsteemi pihta?
-Jah, sirgjooneliselt ja teravalt kogu süsteemi pihta.

-Aga mis siis saab, kui te eksite? Kui ei tule välja midagi kahtlast, kui kahtlusi ei õnnestu tõestada – siis jääme ju ise täiega lolliks?!
-Olge täiesti rahulik. Teil pruugib vaid paari kivi veidi liigutada ja te ei usu ise ka, mis jubedad asjad sealt alt välja tulevad.

-Aga kui ikkagi ei tule, kas kujutate ette, kuidas ma oma margi täis teen?
-Sellepärast ei maksa küll muretseda, et midagi päevavalgele ei tule. Hakake lihtsalt otsast pihta. Palgake mõni hea jurist või uurija, andke talle kõik volitused ja küll te näete, et ta teeb head tööd. Pärast saate hoopis kogu aupaiste endale, kuidas suure dopingumädapaise lahti kiskusite ja likvideerisite, uskuge mind!

-Tõsiselt mõtlete või?
-Jaa, otse loomulikult. Uurige seda venelaste värki pisut, aga ärge imestage, kui sealt tuleb välja sellist jubedat haisu, et peate nina kinni hoidma.
-Ega te nalja tee?
-See, mis välja tuleb, oleks muidugi väga naljakas, kui see ei oleks nii kurb.
-Hästi öeldud! Te jutus on jumet.

-Saan ma õigesti aru, et teete selle asja siis ära. Et saadate hagijad välja saaki püüdma?
-Ei-noh, kui te nii veendunult räägite, et seal on, mida uurida, siis tuleks see ikka vist ette võtta. Ausalt öeldes ongi muidu kergejõustikuga tegelemine veidi rutiinne ja igav, aga kui saaks laineid tekitada, läheks asi palju huvitavamaks.
-Just! Mõelge ise, kui igav oli keskmaajooks, kuni teie rajale astusite. Kohe läks kõik põnevaks. Keskmaajooksust sai maailmas suurala, kõik elasid sellele kaasa. Ühe inimese roll, nagu nägite, on teinekord ülisuur. Nüüd on jälle saabunud teie šanss.
-Põrgu päralt, te oskate ikka hästi veenda!
-No eks mul ole ka selles asjas omad huvid mängus.
-Ohoo, millised!?
-Las mõned asjad jääda seni ainult minu teada. Aga teeme selle siis ära?
-Otsustatud – teeme ära!
-Rõõm kuulda. Ja oli rõõm vestelda.
-Mul samuti.

Paraku ei ole ühtki tõendit, mis kinnitaks, et selline vestlus ka tegelikkuses aset leidis. Kuni tõendeid ei ole, tuleb nentida, et tegemist on väga suure tõenäosusega vestluse kirjapanija loominguga.

Fotode autor: Toomas Huik, Postimees/Scanpix

55 Kommentaarid:

At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

Noovat mis välja tuleb...
Et kes tegelikult on Venele antud litaka taga.

Kuidas sm Sikanov sündmuste kiiret arengut kommenteerib?

 
At 13:50, Anonymous Anonüümne said...

Loomulikult on tegemist muinasjutuga.
2013 sügisel intervjueeris Priit Pullerits Tallinnas kahekordset olümpiavõitjat inglast Sebastian Coe'd . Aega oli 12 minutit. Selle ajaga tuli luua lähedane kontakt, võita intervjueeritava usaldus ning panna ta ennast turvaliselt tundma. Mis kuradi dopingust sai sel ajal üldse rääkida.

Vaatame, mida siis rääkis Priit sellest kohtumisest varem:
"Kui seltskondlikud vestlused said Coe’l peetud, saabus lõpuks minu kord. Võtsime väikse laua taga pehmetel toolidel istet, misjärel laususin kohe Coe’le: «First things first.» Et kõige tähtsamad asjad kõigepealt. Ulatasin talle kaasavõetud elulooraamatu ja palusin, et ta kirjutaks sinna kõigepealt autogrammi. Ta küsis: «To whom?» Ehk kellele ta pühenduse adresseerib. Ka selliseid asju tuleb ette näha ja nendeks aegsasti valmis seada, eriti kui sul on puhas ilus pika vokaaliga eesti nimi. Tõmbasin taskust välja visiitkaardi ning näitasin seda Coe’le, igaks juhuks häälikuid hääldades: pii-aa-ai-ai-tii.
Coe pani prillid ninale ja kirjutas. Ja kui oli kirjutanud ka kolm olümpia-aasta arvu (viide Moskva, Los Angelese ja Londoni olümpiale, kus ta on olnud tegija), siis palusin, et ta lisaks.. Ma palusin, et Coe kirjutaks oma autogrammi alla selle maailmarekordi, mille püstitamise üle on ta kõige uhkem....

Sebastian Coe seletamas Priit Pulleritsule õige ja eduka treenimise põhimõtteid. Sebastian Coe, kes ütles mulle intervjuus, et spordis on edu pandiks tark ja õige treenimine. Just see! -kui te vaid teaks, mida Coe selle pulsikellanduse kohta ütles! – Sest – kuulake nüüd hoolega! – nagu papa Coe ütles: «Pikad aeglased treeningud teevad sinust pikkade maade aeglase jooksja.» Period. Punkt.

Mida siis papa Coe tegi?

Ta hakkas oma poja treenimisel kasutama rohkem kiirusliku vastupidavuse arendamist. Ehk keeras treeninguil tempo halastamatult peale ega lasknud suurt niisama rahulikult hingata. Selliste treeningute olulisusest ja edasiviivast jõust rääkis mulle antud neljapäevases usutluses ka Sebastian Coe."

Seega Priidu intriig on lahendatud. Tänase blogiartikli puhul on 100% tegemist kirjandusliku teosega.

 
At 13:52, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas ribi tervis on?

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

- MI6.
- Yep. And you?
- CIA.
- Got balls?
- Absolutely!
- 1:41.73
- 1:55.80
- Not bad

 
At 14:45, Anonymous Anonüümne said...

Lgp. sm. Priit Reinovitš,
Palun läbi töötada sm. Anton Vayno fundamentaalne teadustöö
http://law-journal.ru/files/pdf/201204/201204_42.pdf

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

Suur Kombinaator annab aimu, et kes on tegelikud niiditõmbajad ja kuidas maailmas asjad käivad.
Lähiajal on toimumas kaks olulist maailma mõjutavat sündmust, USA ja Eesti valivad enestele uue presidendi. Ameerika võitja on juba teada. Kuid kes saab Eesti presidendiks? Inimeseks, kes juhib meid hädaorust välja. Küll Suur Kombinaator juba teab. Lugege blogi ning saate ka teie teada. Maailm ning tõde avanevad teile.

 
At 16:39, Anonymous Anonüümne said...

kirjutamine hõbe, mitte kirjutamine kuld

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Selle ajaga peaks ka vanemal inimesel kerged hea asendiga luumurrud paranenud olema ja huvitavamat teha olla.

 
At 17:20, Anonymous Martin said...

Ja The New Yorkeri retsensiooni A. Vaino artiklile ja varasemale raamatule http://www.newyorker.com/news/news-desk/the-very-strange-writings-of-putins-new-chief-of-staff?intcid=mod-most-popular
Hr Pullerits, millal õpite Teie kirjutama nagu Hunter Thompson? (Teate te üldse, kes on Hunter Thompson? Ei, te ei tea? Aga õpetate Tartu Ülikoolis ajakirjandust.)

 
At 18:41, Anonymous Kärna Ärni said...

Peremees, ole pai ja palun pane nende pintsaku-lipsu piltide vahele ka mõni Rio "ohhoota" pilt.
Võhmamehed kiidaks heaks.

 
At 22:47, Anonymous Anonüümne said...

Seb Coe ajaloolist otsust tehes näis tõesti kellegi teise poolt tugevalt mõjutet olnud.
Vaadake kasvõi loo fotosid.

https://www.theguardian.com/sport/2016/jun/17/russia-rio-olympics-ban-doping-iaaf-sebastian-coe

Dopingusüsteemile adekvaatse „a blanket ban“ vastuse eest mehe ees müts maha, vaid tõsteliit julges samuti otsustada.

 
At 23:16, Anonymous Anonüümne said...

Encyclopedia of Contemporary British Culture (Routledge) asetab artiklid "MI5 and MI6" ja "middle-distance runners" kohe üksteise järel. Kõnekas seik.

Siin ka tähelepanuväärset teavet "tumesinise ülikonna mehe" Sebastian Coe (tuntud ka nime Lord Coe, Seb Coe all) tutvustest.

 
At 10:39, Anonymous Anonüümne said...

Mõnikord on halb tulemus hea. Kirt peab näitama nüüd mehemeelt ja tegema seda, mida ta treener on hulgi teinud - treenerit vahetama. Mätaste mõjuvõimu alt tuleb vabaneda ja seeläbi saata kergejõustiku suurim intrigantide pesa laiali.

 
At 10:54, Anonymous Tädi Helmi said...

Või selline mees on siis mees, kes unistab presidendiametist.
Püüan praegu ette kujutada, kuidas President Meri sellist kehkenpüksi oleks iseloomustanud.
Kisub päris värvikaks...

Onu Heino

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

P: Tere Seb.
S: Hi Priit.
P: Ma olen ka tugev 800m jooksja olnud.
S: Tõesti.
P: jah, peale sõjaväge... (pikk bla-bla).. jooksin 1:55,9 seda aega muideks teab iga Eesti spordiharrastaja peast.
S: ei ole võimalik, kas sellise tasemega mehi ei ole mitte jalaga segada, kas siin on mingi trikk? Näiteks on see joostud korvpalli põrgatades, on tehtud kusepeatus, joostus ühe naelikuga, kuigi ühe nalikuga peaks ka alla 1:50ne jooksma. (muie näol)
P: trikki pole siin midagi, aus jooks oli ... (pikk bla-bla kuidas see juhtus). Trikk härra Seb, kui seda nii võib öelda seisneb selles, et ma olen seda omanimelises blogis pea iga jumala artikkel rõhutanud ja kirjutanud, üks korda jääb see kõikidele lammastele lihtsalt külge (mõlemad naeravad laginal, nii et punase veini klaas läheb ümber ja rikub Seb'i kallid püksid ära)
S: arusaadav, arusaadav, eks tuleb seda pushida ja promoda, milles tugev oled, kuigi see 1:55 ei ole teab mis aeg, saab lambad ikka ära petta (mõlemad naeravad laginal ja Seb lükkab vaikselt teise klaasi P pükste peale, naerab veel rohkem)

PS pole kindel, et selline asi aset leidis, aga kes teab.

 
At 16:40, Anonymous Anonüümne said...

Kui selline asi aset leidis, siis pidi Priidul ju mingi konkreetne teadmine (info) olema. Niisama ju ei lähe kedagi veenma, et uuriga uurige, 99,9% on seal miskit mäda. Priit ei teeks nii, kui tal poleks väga usaldusväärset allikat. Kui see on tõsi, siis on Priidul mingi allikas. Ütle nüüd välja, kas sul oli/on mingi allikas? Allikat ei pea ütlema, aga seda võid ikka öelda, et kas sul oli usaldusväärne allikas ?

 
At 17:05, Blogger Priit Pullerits said...

Ma tean väga usaldusväärsest allikast, et Vene koondise treenerid käisid juba kümnend-poolteist tagasi Eestis uurimas HGF1 kohta.

 
At 18:13, Anonymous Anonüümne said...

Olümpiafinaalis eesti rekord, pole paha. Härra Mägi ees müts maha!

 
At 18:17, Anonymous Risto M. said...

http://rio2016.postimees.ee/3804487/voimas-jooks-rasmus-magi-sai-rios-uue-eesti-rekordiga-kuuenda-koha

 
At 18:37, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, tubli küll, aga Barr, keda Mägi seni enamasti ikka võitnud, jooksis alla 48 sekundi ja tuli neljandaks.

Kahjuks on eestlaste saatuseks sel olümpial neljandad, viiendad ja kuuendad kohad. Kahju.

 
At 21:14, Anonymous Anonüümne said...

Neljas koht on ju jama. Rõõmustame eneseületamise ja rekordi pärast. Ainuke mees kes ikkagi andis endast rohkem kui kunagi varem. Jääb vaid küsimus, et kas tal on veel arenguruumi?

 
At 22:46, Anonymous Anonüümne said...

Priit: Where's your purse?
Seb: My purse?
(kobab pintsakutaskut. Ei leia. Käib kõik taskud läbi, ei leia)
Damn! You stole it, man!
Priit: (kõrvuni naeratades, ulatab rahakoti)
Here it is!
Seb: You're a master. But where's yours?
(Pullerits kahvatub, kobab ülikonnataskuid, ei leia)
Seb: (tõmbab Pulleritsu päevinäinud rahatasku põuest välja
Here it is!
(naeravad)

 
At 23:14, Anonymous Anonüümne said...

Väga hea, 22:46.
Aga see dialoog võis isegi jätkuda:

Priit: Harsh jokes!
Seb: Yeah, definitely! Tough guys.
(naeravad südamest, hõlmad lehvimas)

Seb: Coke?
Priit: HGF1?

 
At 23:46, Blogger Priit Pullerits said...

Brasiilia politsei võiks selle asemel, et Ameerika ujujaid kottida, tegelda pigem sellega, et nende kuradi Rios ei oleks vähemalt olümpia ajal nii palju pätte ja kaabakaid, et sellest olümpiast on saanud kõige ohtlikum ja kuritegelikum olümpia läbi aegade. Aga kergem on ju fookus oma tegemata töö pealt suunata ameeriklaste peale, kes murdsid maha lihtsalt vetsu ukse, selle asemel, et püüda neid omasid, kes relva ähvardusel on oi kui palju kordi olümpialasi ja turiste röövinud. Huvitav, kas Brasiilia politsei on Brasiilia enda pätte Rios ka samasuguse innu ja pühendumusega taga ajanud, nagu bensuka ukse lõhkunud ameeriklasi??? Poisid lihtsalt mürasid veidi, kannatada ju keegi ei saanud.

 
At 00:04, Blogger Priit Pullerits said...

Neljapäevane Rio vahekokkuvõte:
Leedu: 1 hõbe, 3 pronksi
Norra: 3 pronksi
Eesti ja Soome: 1 pronks
Läti: ei essugi.
Poleks nagu paha, mis?
Aga laiendame võrdluste areaali:
Ungari, meie sõsarrahvas: 7-3-4 (riikidest kuldmedalite arvu aluseks võtta 12.)
Horvaatia, samuti väike riik: 4-2-0 (17.)
Põhja-Korea, inimvaenulik maa: 2-3-2 (23.)
Kolumbia, mingi Ladina-Ameerika narkokolgas: 2-2-1 (26.)
Usbekistan, Kesk-Aasia mahajäänud end liiduvabariik: 2-1-5 (27.)
Belgia, Euroopa väikeriik: 2-1-2 (28.)
Taani, Euroopa väikeriik: 1-5-6 (33.)
Rootsi: 1-4-3 (35.)
Armeenia, tilluke-tilluke maa: 1-3-4 (36.)
Gruusia, mägede maa: 1-1-3 (42.)
Eestis jagab ühe pronksiga 70..-81. kohta, meist on ees isegi Fidži, Kosovo, Mongoolia (!), Grenada.
Kas on põhjust rõõmustamiseks? Tõlgendamise küsimus. Hea, et saime ühegi pronksi, halb olnuks, kui jäänuks hoopis medalita. Aga kui vaadata võrdluseks toodud riike, kes meist palju edukamad, siis... Või peame lohutust otsima tõdemusest, et ühe pronksiga on ka Bulgaaria, Mehhiko, Portugal, India, Austria...?

 
At 02:22, Anonymous Anonüümne said...

Aga vaatame rahvaarvu ja teeme uue tabeli.

 
At 03:13, Anonymous Anonüümne said...

PP: Barr, keda Mägi seni enamasti ikka võitnud

Väide ei ole korrektne. Viimasel kolmel hooajal (2014-16) on Barr ja Mägi olnud koos 9 võistlusel. Seis on 5:4 Barri kasuks.

 
At 05:42, Anonymous Anonüümne said...

Kõige enam paneb Taani medalite arv imestama. Täna öösel 400 tõketes tuli üks hõbe veel juurde. Kuldasid küll ainult üks, aga kokku on medaleid 12!

Taanis mängitakse ka jalgpalli korralikul tasemel. Sulgpall on seal eriti kõva ja ka käsipall on seal väga kõval tasemel. Taani korvpallist ja võrkpallist ei tea ma midagi. See ongi see Eesti häda, et ei valita välja mingit konkreetseid pallimänge mida eelistada. Paratamatult ei jätku neid pikki poisse nii kossu, võrku kui ka käsipalli. Meil siin propageeritakse kõvasti veel saalihokit, isegi indicat mängitakse. Pole siis ime, et kuskil edu ei saavuta. Talialadel võtab Taani curlingust medaleid. Nad ikka oskavad. Tundub, et polegi mingi spordiriik, aga medaleid tuleb.

Seekord Eestile siis ainult 1 medal. Palju ju puudu ei jäänud, et neid medaleid võinuks olla 2-3 rohkem. Kupperi neljandat kohta teame me kõik, enam napimalt ei anna vist medalita jääda. Epp Mäe, meie viimane lootus, maadles kindlalt, domineeris, kuniks.......lasi sisse äärmiselt rumala vea. Teame, et see hiinlanna tuli lõpuks pronksile. Medaliainest oli seal küll ja veel. Kurb on see, et mõlemate maadlejate (Nabi, Mäe) medal läks rumalatel põhjustel kaduma. Ei mõista, et kuidas saab sportlane OM-il mõelda nii, et äkki vastane nüüd ei ründa. Maadluses pead selleks kogu aeg valmis olema. Seda enam, et seal ongi vaja vastast üllatada. Nabi kaitses, mitu üritust ära ja siis arvas, et töö on tehtud ja lendas. Sinna läks 90% pronks. Epp Mäe maadles hästi, kaitses kenasti ära vastase 30 sekundilise rünnakuürituse, mil vastane pidi punkti võtma, seda ta aga ei saanud ja Mäe sai punni. Ilmselt oli see taktika, sest siis kui vastane pidi võtma, siis ta näis loid ja väsinud. Peale seda, 5-6 sekundit vastane sööstis ja võttis punkti. Kaitseviga tuli sellest, et polnud valmis. Kuigi Mäe kaotas esimeses matšis, siis julgen väita, et see oli pronksikaotus.

Odamehed rääkisid ka natukene naljakat juttu. Priidu lemmik Mätas ütles, et keha ei teinud ajuga koostööd. Mis see siis on, see on ju puhas närvide värk. Ilmselgelt ta seda ei tunnistanud, nagu ei tunnistanud närvidega altminekus ka Magnus Kirt. Üks katse oli küll enam-vähem. Aga kui sul on 3-katseline (mitte kuue, nagu enamustel nende võistlustel) võistlus, siis on ikka kurjast 1 katse hakkama panna. Selge on see, et odaviskes tuleb seda viset leida. Aga kui esimene vise läheb närvide nahka, siis jääb üritamiseks veel ainult kaks, seda ka aju teab ja selle signaali annab kehale ka, siis ongi ju selge, et üle 80m litakat on keeruline loota. Aga las Priit küsib Mätaselt järgi. Ilmselgelt läks Mätas suurt kala püüdma ja seetõttu ei tulnud nii välja nagu tahtnuks. Ei saa otseselt öelda, et mehed 79-80 kaartega põrunud oleks. Oma ikkagi ära ei tehtud. Magnus Kirt´i üllatas (jälle eestlast OM-il miski üllatas), et vorm nii hea, seetõttu hoojooks liiga võimas ja keha ei tunneta. Krt küll, kas selliseid asju ei saa eelnevalt ette näha. Kuidas Priidu lemmik Mätas seda ette ei näinud ? Tüüpiline eestlaste probleem, kogu aeg on üllatused. Kang on libe ja ma ei teab mis veel. Enne siis ei saanud uurida, mis kangidega OM-il tõstetakse ?

Luige neiud siin väitsid, et ilm oli kuum ja ei saanud rekordit joosta. Siin väitsid neiud, et liiga külm oli . Saa nüüd siis aru.

http://sport.postimees.ee/v2/3659069/leila-luik-ilmselt-teeme-rio-oluempial-ajalugu

Priidule võiks hoopis sellise ülesande anda. Tehku mingi edetabel sportlaste intervjuudest. Kes on sel alal kõige osavam ja kelle kaotuse põhjused olid kõige kummalisemad, kellel oli kõige rohkem ÜLLATUSI jne.
Muideks, Nabi ütles intervjuus kenasti välja, et arvas, et vastane rohkem ei ürita, ses mõttes müts maha mehe ees. Epp Mäe intervjuus seda välja ei toonud, et vastane ta üle kavaldas ja et ta läks lapsiku taktika ohvriks(seda taktikat kasutati ka teistes matšides).

Negatiivse poole pealt juhib ilmselgelt Mart Seim, Mätas, Kirt järgmised.

Mingit intervjuude analüüsi oleks täitsa tore lugeda!

 
At 09:32, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh sisuka öise sõnavõtu eest, 05.42, teil on mitu huvitavat ideeotsa, millest tõesti kinni hakata.

 
At 09:36, Anonymous Anonüümne said...

Õed Luiged läksid selgelt melu nautima, tippsporditulemustest on asi ikka päris kaugel. Tegu on Eesti tasemel tippspordiga või maailma tasemel harrastusspordiga. Maailma tasemel tippsport on ikka teine teema ja see ei ole samba tegemine finisis.

 
At 10:06, Anonymous Anonüümne said...

Õekesed teatsid ju kohe, et tippkonkurentsis pole neil asja. Tegid oma pingutuse ära ja näitasid hullunud harrastajatele, et kuidas peab soorituse lõpus ennast tundma ja seda nautima.

Igasugused medaliarvestuse kohad on nõrgad kui riigil puudub OM kuld. Kullata jäämine on allakäik ja näitab, et sportimine on jama kuna tulemust ei tule juba aastaid. Meil on ainult 3 kuldset medalit suveolümpialt taasiseseisvumise järel. Trekisõidust (nõukaajastu pärand), 10-võistlusest(paras ime) ja kettheitest(tõeliselt rahvuslikust vaimust). Nüüd on aga soss. Trekile katust ei kavatse keegi ehitada, uue kaasaegse rajatise tegemisest rääkimata. 10-võistleja tegi peaaegu Noolt, üritas kõvasti ja saigi nulli kirja ning isegi kohtunikud ei saanud siin arutada, et kas on null või mitte. Tegu oli kõigile selge ja kindla nulliga. Kettaheites vaimu jätkub kuid õnnest jäi puudu. Samas hea odav ala treenimiseks ei vaja suuri alginvesteeringuid ja tipus püsitakse kaua.

Kokkuvõtteks võib öelda uue rahvatarkusega - vaikimine kuld, rääkimine hõbe, sõudmine pronks. Sõudmine vajab võiduks peale korraliku füüsise ka ajukooma sõitmist. Eesti meediat jälgides oleme ajukoomas niikuinii, seega on meil väga vaimne treeningu tugi tagatud. Vaja on natuke jõusaali, trenazööri ja vee peal tehnika silumist ning medalid tulevad.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

"Brossaj oružhije! Viska relv ära!"
Just sellised õppused käivad praegu meedia andmeil Venemaal Pihkva oblastis.
Mida arvab sellest isand Margus "Sittur" Kiis?
Kiis, kes õhku täis, läheb 55 aastase mehega metsavennaks?
Sittagi ta läheb!
Situb oma kõrvalises kohas maamajas edasi. Ja blogib ägedalt.
Kui Eesti veel kupli all ei ole selleks ajaks.
Siin laiem teema, hr Pullerits...

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Õekesed küll oma pingutust ära ei teinud. Üks katkestas, teised tulid finisisse nägu naerul, lasid paar minutit hiljem samba tantsu. Kuulge mis pingutus see on, maratonijooks on väga raske ja kui seal endast kõik anda, siis oled peale finisit pikali maas ja süda on paha. Kuradi tsirkus ma ütlen.

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

Tõepoolest, see Luikede värk oli ikka tsirkus kuubis. Saan aru, et Eestile hea reklaam jne. Aga kui juba tsirkust tehti, siis pidanuks kohe alguses ütlema, et läheme kolmekesi koos jooksma, tase ei võimalda meil konkurentsis olla, rekordeid üritame teistel jooksudel jne jne. Öelnud ise kohe ära, et spordiga pole mingit tegemist ja keegi poleks neile seda pahaks pannud. Siiski on tegemist erandjuhuga ja Eesti rahvas oleks andnud neile selle etenduse andeks. Aga kui sa üritad väita, et lähed siiski sportima, mitte end presenteerima, kuid siiski presenteerid ennast, no ma ei tea, see on ikka totrus kuubis. Võtnudki omale loosungi, et OM-il pole tähtis koht vaid osavõtt, läbinuks maratoni kolmekesi koos 3h ja 00 minutiga, oleks igati ilus number ju olnud. Siis teinud sinna otsa tantsu ja värki. Vot siis tahtnuks näha, kuidas rahvas selle vastu võtab. Aga see vahepealne värk oli ikka väga piinlik.

 
At 00:29, Blogger Unknown said...

شركة مكافحة النمل الابيض بالرياض
شركة جلى بلاط بالرياض
شركة تنظيف شقق بالرياض
شركة تخزن اثاث بالرياض
شركة تنظيف بجدة

 
At 05:44, Blogger raybanoutlet001 said...

kobe bryant shoes
nike air huarache
timberland outlet
lacoste polo shirts
michael kors outlet
nike zoom
air jordan retro
chrome hearts
links of london

 
At 10:19, Blogger سيو said...

شركة العنود الشركة الكبري المتخصصة فى تقديم الكثير من اعمال وخصومات عزل خزانات بمكة افضل الاعمال الرائعة والخصومات الكبيرة نقدمها الان اليكم حيث اننا الافضل فى اعمال وخصومات نقل الاثاث ومكافحة الحشرات تنظيف خزانات بمكة خصومات كبيرة نقدمها الان اليكم

 
At 10:48, Blogger سيو said...

تعتبر شركة العنود الشركة الكبري المتخصصة للكثير من اعمال وخصومات نقل عفش الطائف اعمال متميزة جدا وخصومات رائعة نقدمها الان اليكم لدينا اعمال متميزة نقدمها الان اليكم نقل اثاث الطائف افضل الاعمال المتميزة نقدمها الان اليكم من على موقعنا

 
At 11:06, Blogger سيو said...

شركة يونيون اير واحدة من الشركات الكبري المتخصصة فى اعمال وخصومات صيانة يونيون اير افضل الاعمال الرائعة والخصومات المتميزة ندقمها اليكم من على موقعنا توكيل يونيون اير اعمال متميزة جدا نقدمها الان اليكم من على موقعنا

 
At 11:35, Blogger سيو said...

شركتنا الكبري المتخصصة للكثير من خدمات صيانة كاريير مع صيانة كاريير لدينا اعمال رائعة وخصومات منوعة نقدمها الان اليكم اعمال متميزة جدا نقدمها الان اليكم اعمال متميزة جدا نقدمها الان اليكم توكيل كاريير افضل الخصومات الكبيرة نقدمها الان اليكم

 
At 12:17, Blogger سيو said...

شركة الحارس الخاص الشركة الكبري المتخصصة فى الكثير من اعمال وخصومات شركة امن وحراسة لدينا اعمال متميزة جدا وخصومات رائعة نقدمها الان اليكم على موقعنا المتميز اعمال متميزة جدا نقدمها الان اليكم اعمال منوعة فى شركة امن وحراسة فى مصر حيث اننا الافضل فى اعمال وخصومات الشركة

 
At 13:24, Blogger سيو said...

مركز النور واحد من افضل المراكز الكبري المتخصصة فى الكثير من اعمال معادلة كلية الهندسة تعرف اكثر عن الاعمال المتميزة فى خدمات مركز النور فى معادلة كلية الهندسة

 
At 14:14, Blogger سيو said...

شركة ابراج دبي الشركة الكبري المتخصصة فى الكثير من اعمال وخصومات شركة مكافحة الحشرات بالجبيل اعمال كبري وخصومات متميزة نقدمها الان اليكم حيث اننا الافضل فى اعمال وخصومات التنظيف ومكافحة الحشرات

 
At 14:39, Blogger سيو said...

موقعنا واحد من المواقع المتخصصة للكثير من اعمال وخدمات شركة عزل خزانات اعرف اكثر عن اعمال وخصومات الشركة المتميزة للكثير من خدمات شركة عزل اسطح مع شركة اللويمي من الشركات المتخصصة للكثير من الاعمال المتميز

 
At 17:04, Blogger شوقي عوض said...

شركة كشف تسربات المياه بالاحساء
شركة كشف تسربات المياه بالجبيل

 
At 17:05, Blogger شوقي عوض said...

شركة كشف تسربات المياه بالخبر
شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء

 
At 16:40, Blogger شركة تنظيف said...

شركة نقل اثاث بالرياض
شركة رش مبيدات بالقطيف

 
At 12:19, Blogger سيو بارتنرز said...

aشركة تنظيف مسابح بالرياضعلى علم و دراية كاملة باهميتة المسابح
و خصوصا عند قدوم فصل الصيف الذى تكون درجات الحرارة عالية و مرتفعةو و زيادة الرطوبة فى الجو
و ما يؤدى الى ان يهرب الكثير من الناس الى المسابح الى قضاء وقت طويل علية و هذا للترططيب و التخلص من درجات الحرارة المرتفعة
حتى و لو لفترة صغيرة و شركتنا تعلم جيدا باهميتها و لذلك فاننا نهتم جيدا بالتخلص من اى شؤائب موجودة فى المسبح حتى لا تتسبب فى اى امراض لك عزيزى لاعميل
و التى تنتقل من خلال العدوى من المياة التى لا يتم تغيرها بشكل مستمر و هذا يؤدى لاى وجود المياه المليئة بالشوائب التى لا حصر لها
و لذلك عزيزى العميل عند الاستعانة ب شركتنا فاننا سوف نخلصك من اى طحالب او اوساخ تنتج من خلال جسم الانسان
و ايضا من خلال الاتربة و اشعة الشمس المضرة التى تكون فى وقت الظهيرة فانها مضرة على الانسان من جسم الى اخر
و قد تتسبب فى الوصول الى امراض انت فى غنى عنها عزيزى العميل لذلك ما عليك عزيزى العميل سوى الاستعانة بنا و التواصل معانا و نحن سوف ننجز كل ما يكون موجود من اضرار
و لنا الخصومات الهائلة التى تتوافر لدى الاماكن الكبيرة و مثل الفنادق و النوادى

 
At 12:31, Blogger سيو بارتنرز said...

شركة تنظيف بالطائفتعتبر من افضل الشركات التنظيف الموجودة
و هذا لانها تعمل علىان تقدم لك عزيزى العميل افضل الطرق لكى تتمتع بمنزل نظيف فى غاية الروعة و ليس بية اى من الاتربة
التى قد تسبب لك الحساسية و و هذا من فريق العمل لدينا و بما لدية من خبرة فى هذا المجال
و انة على قدرة عالية عزيزى العميل و على مهارة فى انجاز تنظيف منزلك فى اسرع وقت ممكن و الوصول الى الراحة التى ترتاح بها فى حياتكك اليومية
و العمل على ان تكون لديك الثقة الكاملة فى استضافة اى من الاقارب و الاصدقاء و التمتع بافضل اللحظات فى منزلك
و ذلك باننا نعمل على انجاز التنظيف باسرع وقت ممكن حتى لا تضيع عليك عزيزى العميل اللحظات التى تتمتع بها فى ظل جو الاسرة و العائلة و لكن مع شركتنا
فانك سوف ترتاح دائما عزيزى العميل فى الوصول الى افضل نظافة موجودة فان من مهمة شركتنا هو الحصول على النظافة التامة لمنزلك عزيزى العميل و ان لا نتسبب لك فى اى احراج امام الاهل و الاقارب
و كما اننا نعمل على الانجاز فى التنظيف باستخدام افضل الاساليب و الادوات الموجودة لدينا و العمل على ايضا استخدام المواد المنظفة و المعطرة التى تعمل على وجود المنزل فى افضل شكل ممكن
و كما اننا نكون حرصين عزيزى العميل على الوصول الى الراحة المطلوبة و التى تجعلك على استمرار فى الاستعانة بنا دائما و التواصل معانا و اننا نكون فى خدمتك بشكل مستمر عزيزى العميل و الوصول الى افضل الحلول
و اتباع بعض من النصائح التى نقدمها لك لكى تحافظ على منزلك الى اطول فترة ممكنة

 
At 12:55, Blogger سيو بارتنرز said...

شركة نقل عفش بالطائف
من افضل شركات النقل فى الموجودة فى الممكلة العربية السعودية
حيث انها تهتم لجميع اعمال النقل من فك الاثاث و تركيبة
و ايضا من خلال تغليفة لتنقلة من مكان الى اخر و مع شركتنا سوف ترتاح عزيزى العميل نهائيا من هذة المشكلة
فاننا لا نسعى سوى الوصول الى راحتك كما ان كل هذا يحدث فى نفس اليوم و ذلك بما لدينا من مهارة العمالة الفنية التى تعمل على السرعة فى اداء العمل
و حتى تكون مطمئن عزيزى العميل و نحن نعمل على راحتك الدائمة و عدم الوصول الى اى مشاكل او اعطال فى حياتك و هذا ل سرعة ما نفعلة فان لدينا الاجهزة و الونش الخاص
بكل هذة الاعمال و اكثر و اننا نعلم جيدا عزيزى العميل مدى اهمية هذة المهمة
حيث اننا نكون حرصين جديا على ان يتم نقل العفش و الاثاث باقل الخدوش و التى لا يكون لها اى اثار ايضا
و اننا نعمل على ان يتم تفكيك العفش بالطريقة السليمة الصحيحة و العمل على تغليفة بالاساليب الحديثة التى تمنع وجود اى كسور بية
و ايضا نعمل على تركيبة بالشكل الصحيح الذى يضمن لك عزيزى العميل سلامة العفش و الوصول الى الطريقة المرضية لك كما اننا نعمل على عدم وجدو اى احتكاك بين العملاء و العمالة
لدينا حتى نمنع اى مشاحنات من الممكن ان تحدث و لكن الاتصال يكون من خلال خدمة العملاء لدينا و المشرف على فريق العمل و يكون عغلى دراية تامة بكيفية معاملة العملاء و عدم وجود اى مشاكل للشركة
و هذا من اجل راحتك و سلامتك عزيزى العميل و ان تكون على الثقة التامة بنا

 
At 13:22, Blogger سيو بارتنرز said...

شركة مكافحة صراصير بالرياض
من اسوء الحشرات التى تتسبب فى العديد من الامراض
هو وجود الصراصير فانها من الحشرات المعدية التى تعمل على وجود السموم فى المنزل والاكل اذا تم تواجدها فى المطبخ
و انها تعمل على نقل الامراض من مكان الى اخر و الصراصير من الحشرات التى تعمل على وجود العديد من البويضيات فى المرة الواحدة
و هى من الصعب للغاية التخلص منها بشكل نهائى و هذا لانها تضع البويضات فى اماكن مختفية
و هذة الاماكن لا تكون ترى بالعين المجردة و لكن عند الاستعانة بنا فاننا سوف ننجز هذة المهمة بشكل واضح و سريع
لاننا نعمل على استخدام الاجهزة الحديثة المتطورة التى تعمل على ان تاخذ الاحتياط من جميع الاماكن الموجودة التى يمكن ان يتواجد فيها البويضات
التى يمكن ان تظهر بعد التخلص من الصراصير بالشكل التقليدى
الذى لا يسمح بالتخلص منها بشكل واضح و الذى يسمح بظهورها مرة اخرى عند الانتهاء من عملية الرش
و لكن مع الاستعانة بنا فاننا نعمل على التخلص الدائم من اى بويضات موجودة لا ترى
و ذلك حتى لا يكون هناك اى حشرات من الممكن ان تظهر بعد الانتهاء من عملية الرش و اننا عزيزى العميل لا نريد سوى الوصول الى حياة خالية من الامراض
و اننا نظل على التواصل معك الدائم

 
At 12:03, Blogger سيو بارتنرز said...

شركة مكافحة حشرات بالجبيل
تعتبر الحشرات من اكثر الاشياء التى تعمل على تعكير صفو الحياه اليومية و التى من الصعب التخلص منها بشكل نهائى
و القضاء عليها بشكل الذى لا يسمح بظهورها مرة اخرى و لكن مع الاستعانة ب شركتنا
فاننا سوف نخلصك عزيزى العميل من هذا كلة و اكثر و اننا نضمن لك عزيزى العميل عدم وجود اى حشرات مرة اخرى قد تظهر فى الوقت الذى يكون بعد رش المبيدات
و ذلك لاننا نعمل على التخلص منها و حتى من البويضات التى قد تكون موجودة و التى ترى بالعين المجردة و لكن بحيث اننا نسخدم افضل المبيدات المستوردة الموجودة فى الاسواق
فاننا نعمل على التخلص من اى بويضات موجودة فى الاركان و باستخدام الاجهزة الحديثة فاننا نتخلص منها بالشكل النهائى الذى لا يسمح بظهورها مرة اخرى
والتى لا يكون لها اى اثار جانبية من استخدام المواد و المبيدات الحشرية الفعالة
التى تقضى على اى نوع من انواع الحشرات الموجودة فى منزلك عزيزى العميل فانة عليك عزيزى العميل التواصل
و الاتصال بنا و نحن سوف نخلصك من اى حشرات متواجدة و اننا على القدرة العالية من التواصل السريع و اداء الخدمة بالشكل الامن عليك و على اسرتك عزيزى العميل
و اننا نعمل على ان نضمن لك عدم وجود اى اضرار من الممكن ان توجد اليك و لاسرتك و ان جميع انواع المبيدات الحشرية التى يتم استخدامها مجرب فاعليتها
و اننا فريق العمل لدينا يعرف كيف يتم التخلص من كل حشرة على حدى و يعرف كيف يتم استخدام المبيدات الحشرية المخصصة لكل نوع من انواع الحشرات
و ذلك حتى تكون على اطمئنان تام

 
At 12:23, Blogger سيو بارتنرز said...

شركة المثالية للتنظيف بالاحساء
نحن نطمع عزيزى العميل فى الوصول الى راحتك الدائمة و ان تكون تتمتع بالمعيشة فى حياه هادئة
و اننا نتميز بوجود فريق عمل مميز يعلم جيدا ما يفعلة لكى يصل الى النظافة المطلوبة
و اننا نعمل على ان نصل الى النظافة بالشكل السليم الذى يحقق لك عزيزى العميل الوصول الى النظافة المطلوبة
التى تكون فى الطريقة المشرفة امام جميع الضيوف الذين يحضرون اليك عزيزى العميل الى منزلك
و اننا نستخدم الاساليب التى تعمل على انجاز هذة المهمة بشكل سريع و فى اقرب وقت ممكن فانة عزيزى العميل لا عليك سوى الاستعانة بنا
و نحن سوف ننجز عملية التنظيف بالشكل المطلوب الذى يسمح لك ان تكون فى الوصول الى النظافة المطلوبة لك عزيزى العميل
و ايضا كل هذا مع اعطائك بعض النصائح لك عزيزى العميل الى ان يكون منزلك فى الحالة النظيفة التى عليها
و يظل هكذا الى اطول فترة ممكنة و الوصول الى النظافة التى تطمع لها عزيزى العميل و ان تصل الى الجودة المطلوبة
و هذا بالاستعانة ب شركتنا فاننا على القدر و المعرفة المطلوبة التى تعمل على ان تصل الى النظافة المطلوبة عزيزى العميل
كما ان هذا كلة و يكون بافضل الاسعار و الخصومات لك عزيزى العميل و هذا لعملائنا الكرام و الوصول الى الهدف الذى نسعى الية
و هو الوصول الى النظافة الشاملة و المتكاملة لك عزيزى العميل و اننا نعمل على التواصل الدائم و المستمر
لكى نصل الراحة اليومية التى تريدها عزيزى العميل و هذا بالاضافة الى اننا نستخدم افضل المواد و التى تمتاز بفاعلية قوية
و عن تجربة فى المعامل من قبل ان يتم استخدامها

 
At 22:31, Blogger نس said...


لدينا احدث المعدات العالميه لكشف التسربات بدقه عاليه ويرعه عاليه
شركة كشف تسربات المياه بجازان
شركتنا تعد ممن افضل الشركات في هذا المجال هو مجال التسليك
شركة تسليك مجارى بجازان

 
At 03:39, Blogger شركة المثالى said...

شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء

 

Postita kommentaar

<< Esileht