neljapäev, aprill 06, 2017

Pullerits: Tohoh, kas nüüd ei pääse isegi Jõgeva rattarallile?!

Alles see oli, mäletate ju, kui Indrek Kelk ei lubanud mind a) Tartu rattamaratonile ja b) Tartu suusamaratonile. Nüüd sain Jõgeva rattaralli korralduskomiteelt kirja, mis algas... nagu ikka algavad kirjad, kus on vaja edastada häirivat sõnumit:

«Muutuva maailma tormituultes ja ajaga kaasa käimise vajadusest tingituna olen sunnitud Jõgeva rattarallil sisse viima ühe üsnagi põhimõttelise muudatuse – pikale distantsile saavad sõitma ainult litsentsiga osalejad.»

Nagu Eesti rattakogukond teab, olen Jõgeva rattarallil osalenud neli korda ning alati ikka täismeeste pikal distantsil. Ja nüüd – litsentsi pole, ära starti tule. Aga mulle meeldib ju asfaldil pikk ja kiire sõit!

Taibanud, et edastatud sõnum ei ole üksnes intrigeeriv, vaid ka provokatiivne, lausa šokeeriv, pehmendas sõnumi autor: «Esimese hooga tundub asi dramaatilisem, kui see tegelikult on.»

Põhjus, miks Jõgeva rattaralli pikale distantsile pääsevad sõitma vaid litsentsiga ratturid, seisneb sõnumisaatja sõnul peamiselt selles, et teha n-ö illegaalsed ratturid legaalseks ehk saada aktiivselt, südamest rattaspordiga tegelevad inimesed alaliidu poolt litsenseeritud liikmeteks. Selle tarbeks on loodud harrastaja- ja hobiratturi litsentsid.

«Ise olen selle tegevuse poolt,» kirjutas mulle sõnumisaatja Sander Maasing, «sest siis on ala ja alaga tegelevad inimesed ja neile kehtivad reeglid natukene struktuursemalt üles ehitatud ja on mingi reaalne sidusus ala sees toimuvaga. See on valdkond, kus EJL-il on palju tööd teha ning lõpuks on hakatud astuma natuke konkreetsemaid samme.»

Niisiis olen seatud valiku ette: kui tahan Jõgeva rattarallil sõita pikka distantsi, kuhu olen kirja pandud, pean võtma EJL-ist harrastussportlase litsentsi. Kui litsentsi ei võta, tuleb rahulduda lühikese sõiduga.

Jõgeva rattaralli korraldaja andis parima minu lohutamisel, kui ma pikale maale ei pääse: «Eelmine aasta, kui mitmed Pelotoni rattaklubi harrastajad pikalt lühikesele kolisid, rääkisid [nad], et lühike sõit oli väga mõnus. Ei olnud seda üksi tuule käes pikalt võitlemist, kogu aeg toimus midagi, sai midagi sõidu käigus ka kaasa rääkida.»

No mis ma oskan kosta... Aga vaat, oskasin küll.

«See on tegelikult hea mõte,» kiitsin takka. Kuid lisasin, et mida otsustan ja teen, seda pean mõtlema. «Tegelikult on mulle Jõgeva pikk sõit meeldinud, ikka kuus korda tuleb tõsiseid tõuse võtta,» meenutasin. «Kaks esimest Jõgeva rattarallit olid head ja huvitavad, seal moodustusid väiksemad grupid. Aga viimasel korral, kui oli vähem osalejaid, läks nirult, pidin kaks ringi üksinda sõitma. Oleks nii palju osalejaid, et saaks väiksemad grupid tekkida ja päris üksi ei jääks, oleks pikk sõit igal juhul ägedam. Lühike on ikka lühike...»

«Eks ta ole jah, et üksi on nüri sõita,» tuli korraldajalt vastus. «Aga teisalt reedab Jõgeva rattaralli, et väga paljude sõitjate – kes vanast harjumusest pikki distantse sõidavad – tegelik tase ei ole see, et sõita pikki ja raskeid distantse. Enesepete, teiste tuules kilomeetreid läbi veeredes. Aga õnneks on kaine mõistus võidutsemas ja inimesed ei käi enam ennast ratta seljas tapmas, vaid annavad aru, et tegelik eesmärk on ju ennast ja seda tegevust nautida.»

Olgu mainitud, et Maasing ei tegutse enam Eesti Jalgratturite Liidus, ta ei olnud ka uue määruse välja töötamise juures ega tea seetõttu alaliidu tegelikke motiive. «Tõlgendan neid muudatusi kui ühe väikese ürituse korraldaja, kes proovib muudatustega kaasas käia ja osaliselt aidata ka liidul nende eesmärke ellu viia – teha harrastajatest ametlikud litsentsiga liikmed,» lisas ta. «Ka korraldajana on minu huvi see, et inimesed valiksid distantsi vastavalt tasemele, sest osalejate tuvalisus on vaja tagada terve võistluse vältel ning kui vastu õhtut on veel viimased osalejad rajal ekslemas, siis muudab see ka korralduse keerulisemaks.»

Tema resümee: «Üldises plaanis liigub liidu soov ja tegevus õiges suunas, aktiivsetel rattasõitjatel võiks ikkagi litsents olla. Keskmine tase on jõudnud sinnamaale, et võidusõidunumbreid kandvad ratturid võiksid omada ka nö juhtimisluba.»

Pealegi, nagu kuulda, pidavat harrastaja litsents maksma umbes sama palju nagu kaks spordigeeli.

Mehed, kas maksate?

Foto 1: Belgia ratturid Tom Boonen (vasakul) Quick-Step Floorsi meeskonnast ja Maarten Wynants Lotto NL-Jumbo meeskonnast Scheldeprijsi 202,4 km pikkusel ühepäevasõidul Molist Schotenisse kolmapäeval, 5. aprillil. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 2: Austraalia rattur Michael Matthews (Team Sunweb) võidab Baskimaa velotuuril (Vuelta Ciclista al Pais Vasco) 153,3 km pikkuse avaetapi Irunast Eguesibar-Sarrigurenisse Pamplona lähedal 3. aprillil. Foto autor: AFP/Scanpix
Foto 3: Naine ratta seljas. Foto autor: PA Wire / PA Images / Scanpix 
Foto 4: Rattavõistlus Hiinas. Foto autor: Xinhua / Sipa USA / Scanpix
Foto 5: Jalgrattur Robert Greven 160 km pikkusel sõidul läbi Monument Valley Navajo Tribal Parki Utah ja Arizona osariigi piiril. Foto autor: The New York Times / Scanpix
Foto 6: Naine ratta seljas põllul. Foto autor: PictureGroup / Sipa USA / Scanpix

93 Kommentaarid:

At 15:39, Blogger rene said...

3 rattameest on omale juba hobiratturi litsentsi võtnud , kinnitust saab siit: http://ejl.ee/index.php?page=179

See maksab ainult 10€ ja kuna ma ise enam võistlussportlane pole, siis võtan ka ise selle litsentsi enne esimestel rattarallidel osalemist ;)

Rene Mandri

 
At 16:24, Anonymous Anonüümne said...

Kohalike põrguinglite raske elu...

 
At 16:25, Anonymous Anonüümne said...

Hr Mandri, te paistate teadvat rohkem, kui ütlete. Siin blogis paugutavad mehed otse, halastamatult ilma poliitkorrektsuseta. Kas võib öelda, et tegemist on jalgratturite liidu rahastamise meetmega? Mille vastu mul isiklikult pole midagi, kui seda ka nõnda esitletaks. Sest mida litsentsi omamiseks veel vaja on lisaks rahale, vist midagi. Siis kuidas litsentsimine võiks parandada sõidukultuuri, ohutust? Verepulmad saavad vaid uue hinnalipiku külge.
Võtame pildi laiemaks. Isand Kelk plaanib 21 km pikkust rattamaratoni. 21 km!!! Mida hekki asjatatakse siin tegelikult?
https://www.tartumaraton.ee/et/uudised/2017/03/30/

 
At 17:05, Anonymous Anonüümne said...

Ehh, litsentsi saaja väidab reglemendis, et on kursis UCI reglitega ja täidab neid võistlusolukorras. Keegi aga seda ei kontrolli. Füüsiliselt on vist võimalik erilistelt reeglite ignorantidelt nagu PP litsents karistuseks ära võtta ja sellega piirata nende osalust verepulmas. Nagu ütleb habemega rattur, et sõida ja ära mölise, siis ei tiku keegi ka litsentsi kallale. Tegemist on siis sõnavabaduse piirangu meetmega. Raha ja kultuur on sel ümberkorraldusel viigipuulehtedeks. Saabub vaikiv ajastu.

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

16:25 lisaks otserahastusele tihedam läbikäimine ratturite vahel, otsekommunikatsioon alaliidult, võimalus koolitusi pakkuda jne... "vist midagi" ei võta liitu ja liidus olevate klubide alla kogunemist *vist* adekvaatselt kokku, ega ju. Mis see tervisesportlaste rattasõit asjasse puutub, sellest ei saanud aru.

 
At 17:21, Blogger rene said...

Uue EJL võistlusreglemendiga on võimalik tutvuda EJL lehel, sealt saab ka aimu nüanssidest. Mina seda ei salga, et hobispordi litsents on raha teenimise eesmärk eelkõige ühel eesmärgil, et hoida üleval süsteemi, mis toimib Eesti rattaspordi hüvanguks ja seda ei salanud ka S.Maasing oma kommentaare andes- kõik ju kirjas. Kes siis veel rattasporti selle parimas tähenduses arendab ja reguleerib kui mitte EJL, piisavad vahendid tagavad hästi toimiva süsteemi. Inimene, kes panustab, see ka teadustab, et milles ta osaline on. Jutt käib esialgu siiski 10€ hobispordi litsentsi eest, mis annab võimaluse koguda kokku osaluspunktid, et saada sportlase litsents nagu näiteks vanusegrupi seenior2 litsents. Sportlase litsentsi omavalt inimeselt nõutakse juba ka õnnetusjuhtumi kindlustuse olemasolu, mis võiks olemas olla igal rattarallil ees grupis startival inimesel, sest kiirused on suured. Ilma litsentsita suunatakse sõitja rahvasõidule matkama ja hobisportlase litsentsiga saab küll pikal maal starti, aga peab startima tagant reast, et kogenumaid ja kindlustatud ratturiteid trügimisega ei segataks.Verepulma jutt mind käima ei tõmba, aga kommentaare võiks küll oma nime alt panna. Hetkel on litsentsinõue 2. ja 1. kategooria põhistartidel, ejl.ee kalendrist saab aimu, mis võistlused sinna alla kuuluvad.

Tervitades, Rene Mandri

 
At 17:43, Anonymous Anonüümne said...

Muidugi osta litsents ja tee ka vabatahtlik annetus liidule. See ei ole küsimus. Küsimus, mis on praegu kõigi spordimeeste mõtetes on hoopis - miks ebaõnnestus Keba hooaja avavõistlus Berliinis. Kui kaua peab ootama selle spordimehe avanemist?

 
At 17:52, Anonymous Anonüümne said...

17:43, sõitsid ilusal päikselisel päeval esimese suure vasikavaimustuse saatel täie pasa pealt vasta tellisseina?!
Kindlustus ikka on? Parem oleks ja hoian kahte pöialt, et veel enne kiirtohtrite saabumist ööbikute riiki ei vaju...
Hoia kinni! Kuuled, hoia elust kinni, kõvasti!! Abi on teel.

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas hobiratturite litsents sai hoo tiibadesse siit:

"...KÜSIMUS: (R.Rand): Kas tulevikus oleks mõistlik liita meistrivõistluste juurde ka rahvasõit,
mille osavõtutasudega oleks võimalik katta EMV korraldamist?
VASTUS: (R.Mandri): Pigem oleks tulevikus mõistlik korraldada meistrivõistlused kolmel
balti riigil koos...."

http://www.ejl.ee/shared/File/jk2017.08.02.pdf

 
At 18:18, Anonymous Anonüümne said...

Minagi elan kaasa härra Kebale tema ponnistustes. Kurb kuulda et ootused ei täitunud ning soovitud tulemus jäi mägede taha.
Võiks amatööre ka pikale rajale lubada. Las pumpavad enese rõõmuks.

 
At 19:28, Anonymous Anonüümne said...

lugege siis ta viimast blogipostitust, võibolla lisab elevust sellele üldiselt tuimale kestvusalade teemale http://rulluisutamine.blogspot.com.ee/2017/04/et-elu-oleks-huvitavam.html

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

https://www.facebook.com/dafne.fixed/videos/611141832405160/?hc_ref=NEWSFEED Kas see on versioon parti panemisest?

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

Ega ometi sellist kaubandusnippi sees pole, et hobilitsents aegub jga aasta ja pikendamiseks vaja iga kord kümnekas välja anda?

 
At 22:05, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei tea, kõva 2000 eurot teeniks EJL igal juhul, raskel ajal iga sent oluline. Aga valitsus eraldab 1,3 m. välismaale nagu kökimöki emotsioonist.

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

22:05 - arvuta spordialaliitudele pearahana eraldatavad sendid kah juurde!

 
At 23:09, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

V.a. hr Mandri
Väga õige samm. Harrastajatel on 2000-3000 € või enamgi maksvad rattad, sajad €-d kulutatud varustusele, hooldusele, võistlustel käimistele. 10 € Eesti ciclismo ühise asja edendamiseks ei tohi kellelegi üle jõu käia. Pealegi aitab litsentsinõue sõidukultuuri tõsta ja Pulleritsu suguseid liiklushuligaane veidikenegi korrale kutsuda. (Huvitav milline kindlustusselts Pulleritsu kindlustaks?)

Keba on ka hakanud blogis auhindasid jagama. Mõned joobarid on juba arvanud. ;)

 
At 01:02, Anonymous Tõnu said...

Litsents, kui oma lemmikspordiala avalikku toetamise võimalus ja ustavusvanne on elementaarne. Orienteerujad on seda teinud aastaid.

 
At 01:05, Anonymous Anonüümne said...

Miks nimetatakse 10 euro kogumist hobispordi litsentsiks, et oleks viisaksm.

 
At 01:39, Anonymous Anonüümne said...

TRR programmis on kirjas, et lühike maa on 62km, juhendis, et 56km.
TRR programmis on kirjas, et lühike maa start on 10.00, juhendis, et start on 10.30.
Kuidagi palju vigu....

 
At 07:54, Anonymous Anonüümne said...

TRR juhend on eelmise aasta oma. Sellel aastal hoopis teine trass.

 
At 07:55, Anonymous Anonüümne said...

to 01:39
Oluline info on ,et täna on viimane päev registreerida end soodsalt 7.mai tippüritusele.
TRR-ga seonduv täpsustub ALATI suhteliselt hilja-teadagi-maanteeameti tegemised jmt.

 
At 09:37, Anonymous Anonüümne said...

Priit, mis sa halad?
Eelmisel aastal sõitsid küll Haaslava RR lühikest maad, sest pikal kehtis sama litsentsi nõue. Nüüd äkki ärkasid?
Pikad juhtmed ...

 
At 09:41, Anonymous Anonüümne said...

Priit ei hala. Priit võitleb meie kõigi õiguste eest. Ise me sitakotid pole ju selleks võimelised.

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

Päntu-väntu lara juurde reisijuttu ka spordimeeste suust: "Lõpetasin teisel kohal ning ajaks märgiti suurepärane 13.55. Veel viimase ringi alguses paiknesin viiendal kohal, lõpuspurdil sain tunda seda mida staadionimehed sageli tunnevad - kõrget laktaati."ja "Tegemata jäänud "all out" lõpuspurt tuleb 13. aprill kui võistlen Mt.SAC 10 000 m jooksus! Kui esimene võistlus oli juurdeviiv, siis teine saab olema täideviiv. Igatsen isiklikku rekordit."

"San Franciscos leidsin kõige odavama hotelli, nagu aknast vaadates selgub - elan vaeste piirkonnas. All on striptiisibaar ning kodutud, ükspäev pakuti lausa narkootikume... "

Ahhuutnikute ja s-klubi pilte ei hakka edasi jagama. Kilvamehed tundsid nagunii ära, mitmenda koha jutus mainitud nummer Eesti kõigi aegade edetabelis annab ja oskavad ise edasi otsida.

 
At 10:11, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav. Mis ajaga Martini-pseudonüümi taga olevad sõrakesed 5000m ära tuleksid - kas usina suvise treeningu abil saaks vabalt poole tunniga tuldud või on parem staadion ikka terveks tunniks kinni panna?

Ma ju saan aru, et kaasaegselt rahastatud sõbrakesed ei taha jalgadele ville ega soovi paha tunnet kopsudesse-pähe, aga diureetikumi-moodi kuiva arutelu ikka võib arendada sel teemal. Ja pealegi. Kui mitte jooksmine, siis mis veel? Suusatamine on võimatu õppida ja ratta seljast kukkumine on nii ai-ai.

 
At 10:18, Blogger Priit Pullerits said...

Küsimus õnnetusjuhtumi kindlustuse kohta: milleks seda vaja on? Kas siis haigekassast ei piisa? Kui ma mullu suvel rattalt kukkudes rangluu ja viis roiet murdsin, maksis küll kindlustus kinni nii ravi kui haiguspäevad.
Iseasi oleks veel see, kui õnnetusjuhtumi kindlustus maksaks kinni ka sodiks purunenud ratta - aga seda see ju ei tee?
Või on vahe selles, et õnnetusjuhtumi kindlustus tagab selle, et trauma korral ei hakka hüvitis jooksma alles 3. või 4. (?) päevast, nagu haigekassa puhul, vaid kohe, ja mitte 80 (?) protsenti, vaid kohe ja kogu aeg sada protsenti? Kui nii, siis võib asjal jumet olla.
Teisalt, oletatavasti ei vaja 98-99 protsenti rattavõistlustel osalejaid aasta jooksul mingit kindlustuse abi, sest pääsevad elu ja terve nahaga. Sel juhul maksavad 98-99 protsenti osalejaid kinni 1-2 protsendi õnnetused. Mille vastu on raske olla, olles ise sattunud mullu kahel korral õnnetusse ja tunamullu korra (Võru rattaralli verepulm remonditaval viaduktil).

10:08 Kustuta

 
At 10:23, Anonymous Anonüümne said...

Tulekul on uus sari, asfaldi mittekartjatele:

http://marimetsakapp.ee/2017/04/01/uus-maanteerattasari-alustab-kevadel-2018/


Millal PP mõnda sarja sõitma hakkab?

 
At 10:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas Teie tööandja ei maksagi alates esimesest ega teisest päevast alates töövõimetushüvitist? Lugege Äripäeva, seal oli alles juttu, et sundnohu- ja gripinakatamiste vältimiseks töökohtadel on maksejõulised tööandjad kõik selle hüve pakkunud. Õnnetusjuhtumi üldtingimustest enamasti alates esimesest päevast maksmisest ei räägita, jutt on neil rohkem ikka 7 päeva kanti. Kõigil pole päris samad üldtingimused ja küllap saab läbi rääkida, aga ilma ise vaeva nägemata seda küll garanteerida ei saa.

All üks väike näitlik väljavõte kahe lõike abil, mis ratturile õnnetusjuhtumi puhul kindlustuslepingut võtma

ÕNNETUSJUHTUMIKINDLUSTUSE VALURAHA JA PÜSIVA PUUDE HÜVITISTE TABEL TK.0920.13:

Vastused küsimusele, millele Haigekassa hüvitise näol mitte midagi ei vasta (vastavad ainult ravikuludele ja tööhüvitisele): mis vigastus on? ja Väljamaksmisele kuuluv % kindlustuslepingus märgitud valuraha ülempiirist

52. Kui panete risu nii, et aba- või rangluud ragisevad (püsivaid vigastusi siin ei käsitle ja korduvaid opereerimata liigese nihestusi ei loeta kindlustusjuhtumiks):
Aba-, rangluu murd, akromio-klavikulaar, sternoklavikulaarliiduse rebend
1) ühe luu murd, ühe liiduse rebend 5
2) kahe luu murd koos ühe liiduse rebendiga 10
3) kahe liiduse täielik rebend, kahe liiduse täielik rebend koos nihestusega või ühe luu murruga või ühe
luu murru ja nihestusega, kahe luu murd koos ühe liiduse rebendi ja nihestusega 15
4) rangluu ebaliiges 10


Kui kukute ilma või koos kiivriga kolba katki, aga pärast paranete täitsa terveks:
1) koljuvõlvi murd 10
2) koljupõhimiku murd 15
3) koljuvõlvi ja -põhimiku murd 20

Ja nii edasi.

Sealjuures on tähelepanuväärne, et vanemtoimetaja-suguse sissetuleku juures ei maksa oodata sellist valuraha ega surma-/invaliidsushüvitist, mis pere rikkaks teeks... ja sealjuures olla valmis maksma 50-100€ kindlustuse eest. EJL tegevliikmed oskavad äkki öelda, kas mõne kindlustusseltsiga on paremad tingimused kokku lepitud.

 
At 10:35, Anonymous Anonüümne said...

marimetsakapp.ee lehelt leiab preemiaklausli "juhul, kui sarja üldvõitjaks osutub abielus olev rattur, tõstavad mõlemad sarjad auhinnaraha tervelt 30 %."

Tellisin juba popkorni ära ja ootan, mida kornid tolerastnikud selle peale ütlevad.

Mina panen vahele, et võidab abielunaine ja -mees!

 
At 10:53, Anonymous R U V said...

Cox Staadion, kus meie mees tegi aprillinalja. Koht kus ta SF tänaval hängis. Mitte väga odav Desmont hotell OMG vastas narkarite pesas Market Streeti kõrval linna südames. Tervitused jooksusõpradele!

 
At 11:12, Anonymous Anonüümne said...

10.11 asjata ajad paska suust välja.
Ehk oled oma sitase elu jooksul märganud, et vaimselt kõvad mehed on seda ka füüsiliselt. Martin kui noor ja kraps mees, kui mees kes on kodus ka spordistatistikas võib olla vägagi terav mailer ja staier. Nii et ära seal hõiska midagi. Sinusuguse lontupässi paneb ilma soojenduseta kotti nii et tükid taga.
ps. mis siis saab kui Martin on kõrvalharrastajana baksjoor? Ronid puu otsa?

 
At 11:17, Blogger Priit Pullerits said...

Tänan, RUV. Market Street läheb õhtul käest ära jah, olen kuulnud, nagu ikka inner cityd USAs. Desmond Hotel on tüüpiline n-ö urgas, nagu neid on igal pool suurtes linnades, väike, aga ajab häda pärast asja ära, mugavust ära looda, hea, kui müra ja kära palju ei ole ja cockroache ka mitte.
10:35, ma olen seda meelt, et korraldaja võib lisaks premeerida keda tahes ja kui palju tahes. Siin ei ole tolerastidel midagi kobiseda. Kui korraldaja ütleks, et mitteabielulised saavad väljakuulutatud võidusummast 30 protsenti vähem, siis oleks tolerastidel lööki. Praegu mitte. Kedagi ei diskrimineerita. Põhisumma on igaühele tagatud, ole sa normaalne inimene või mitte. Igatahes on Marimetsa kapi korraldajate algatus kiiduväärne. Selle blogi ametlik seisukoht antud küsimuses, olgu see siin välja öeldud, on Marimetsa kapi mehi toetav. Vaidlustamisele see ei kuulu.

 
At 11:58, Anonymous nipu said...

See harrastastuslitsents sellisena ja selle summa eest on "sitta kah"

Ainus mure, kõige selle juures on see, et tahaks et see raha jõuab ka sihtotstarbepäraselt kuhu vaja. Ja seda ei ole vaja kellegi passatile elektrilise kärukonksu jaoks...

Siit siis üleskutse, et Herr PP tegeleks mõni aeg siis oma põhitööga ja uuriks välja kuidas palju ja mis rahad siis lõppeks liikusid, kui aastal jälle ring peal.

Õige asja jaoks ei ole rahast kahju - ka suuremast summast ei oleks. Kahjuks aga meil tihti kiputakse rehepappima.
EI väida, et EJL seda teeb, aga silma tasub peal hoida sellegipoolest.

 
At 13:29, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Trumpile viimase käigu eest meie poolt 12 points.
Pidasime just metsatukas teiste saravanematega nö kriisikoosoleku ja kõik peale Viiruki Meinhardi avaldasid tulist toetust meie alliansisõbrale ja andsid allkirja toetuskirjale. Kuhu lisasime juurde, et kui Doonaldil peaks edaspidises pühas sõjas vähegi elavjõudu nappima, siis saatku kohe Tapalt hummerid metsatukka teele, oleme laksust valmis pahade vastu relva haarama. 2 tunnist etteteatamisest meile täiesti piisab.

Ülu läkski juba vibuga konnatiigi äärde, et käsi oleks piisavalt täpne ja püsiks nö soojas.
Huvitavad ajad tulevad, mehed, lõpuks ka siin metsakolkas!
Muidu muudkui joo ja mängi mäkra, no kaua võib, sedasi jõud hakkab raugema...

 
At 15:39, Anonymous Martin said...

Koolitati Ameerikas propageerima USA huvisid Eestis.
Ei pidanud konkurentsile vastu (Mihkelson, Paet jt).
Frustreeriv töö ajalehetoimetajan. Pidev kartus kinga saada.
Maandab reisidega USA-sse. Kaks aastat kogub raha,
rendib Utah kolkas hurtsiku, mängib eurooplast,
tunneb sel ajal end "inimesena".
Rassistlikud ja naisi diskrimineerivad vaated. Homofoob.
Võimalik closeted homo.
Intelligents: keskmine
Kehalised võimed: head

 
At 16:16, Anonymous Anonüümne said...

Diureetik Martin surub geiteemat peale.

 
At 16:17, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, kas ma pean sellele Martini mögale reageerima? Ega vist, see s*tt ei vääri isegi mu järgmisi sõrmeliigutusi klaviatuuril.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Õige!!!

 
At 16:29, Anonymous Anonüümne said...

Rene Mandri võib siin paugutada küll aga...
Kui esmakordselt nägi üleskutset facebookis hobiratturite litsentsile mõtlesin samuti, et ega mul kahju pole 10 eurost ja samas toetan rattasporti kuid...
Asusin asja juurde, et võtta siis ejl-i kodulehelt sellisest kohast nagu DOKUMENDID avaldus harrastaja litsentsi taotlemiseks aga mida pole seda pole. Olgu pole sellist harrastaja litsentsi taotluse vormi võtan siis võistleja litsentsi taotluse. Taotlus avatud asudes seda täitma tuli järgmine tõrge. Märge- * märgitud väljad on kohustuslikud. Lasin kiirelt silmadega üle ja seal rida * Klubi nimetus. Kuna seal tärn siis see tähendab, et kohustuslik. Sinna paika ka see taotluse esitamine jäi kuna kahjuks ei ole ma liige üheski klubis ja ei plaani ka liituda ühegi klubiga. Üritasin ka leida mõnda reeglit, et kas hobirattur peab olema mõne klubi liige aga ka sellist infot ejl kodulehelt ei leidnud. Kokkuvõtvalt peaks ejl esmalt tänasel interneti ajastul ka kontrollima ja vaatama üle oma dokumendid. Arvan, et neid liitujaid on ka rohkem ja oleks ka praegu rohkem kui oleks dokumente üheselt kättesaadavad. Kas tõesti on raske teha juurde üks taotluse vorm või muuta olemas olevat võisteja vormi mis sobiks harrasajatele. Minule teadaolevalt on sellest informeeritud ka ejl tegevjuhte mõned kuud tagasi aga täna ilutsevad seal ikka ainutl samad dokumendid - mis omakorda näitab, et tegelikult ei huvita see kedagi.

 
At 16:58, Blogger Priit Pullerits said...

Martinile: mis su enda IQ õige on, poisiraisk?
Ah et mul? Palun väga: 138. Mõõdetud ja kinnitatud.
Et mis see 138 väärt on? No tsiteerime siis:
A score of 138 is in the 99.4 percentile, which means only 0.6 percent of the population has a higher IQ.
Shut your filthy mouth, M.!

 
At 18:57, Anonymous Anonüümne said...

Martin on muidu tore poiss. IKuu 117. Ega alla saja vennad Priimäe semiootikakursusele ei pääse. Nörritab armastusest. Anname talle andeks. Muidu on ta tore poiss. Krutskeid täis. Tunneb tsiklismi ja atletismi ajalugu ja edetabeleid. Tõkkesprindis kooli meister. Võhmamehe iseloomu harjutab omal käel. Ema rahakotil harrastab alpinismi. Asi piirdub esialgu käsiraamatute lugemisega, aga suvi on tulemas.

 
At 19:33, Anonymous Kägu said...

Martin pole küll Lundi ülikoolis politoloogiat õppinud, nagu üks suur tolerast.Kahjuks ka meie haridussüsteemgi tikub noort inimest tolerastiks ja multikulti austajaks koolitama. Õnneks muidugi on poisil siin blogis palju õpetajaid-kasvatajaid ja on neidki kellest eeskuju võtta. Poiss silmnähtavalt mehistunud ja maailma piltki on selgemaks saanud. Samas on ikkagi multikulti mõjud väga tugevad. Paljud õpetajad ülikoolis on seksuaalvähemuse esindajad jne. Noormehel on ilmselgelt hinges segadus. Ühelt poolt ta imetleb blogiperemehe mehisust, kirjutamisstiili jne, teiselt poolt, aga see nn homofoobia hirmutab teda. Eks me peame teda mõistma ja talle toeks olema. Peame olema kannatlikumad.

 
At 19:57, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Kägu analüüs otse kümne keskele. As always. Kirjutab nagu noor Balzac. Loe ja sula üles meistri teksti lummuses.

 
At 20:01, Anonymous Anonüümne said...

Kas järsku senjöör Kägu ise alam-saksimaal Heidelbergi Ülikoolis prosaistikat tudeerinud? Värsi sammu ja -rütmi?

 
At 20:12, Anonymous Anonüümne said...

TRR vigaste andmetega programm ja juhend on seal selgelt 2017 aasta kohta.

 
At 20:44, Anonymous Anonüümne said...

TRR trass on kindlasti sellel aastal teistsugune.
Kuna pealik I.K. peab praegu trenni tegema kuskil löunas, siis nende asjadega aega küll.

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Kuku kiidab riiklikult rahastatud sortsi. Peab spordipoisiks. Vastake siis ära, keegi ülal küsis: kas poiss 5K paneb ühe või kahe poooltunniga? Staadionil ei küsi keegi, kas esined propagandaraha eest ja mitmenda pseudonüümi all, kell lööb stopp! ikka ühte moodi.

 
At 07:55, Anonymous Anonüümne said...

Kirjutasin 30. märtsil avaldatud PP loo kommentaariumi viimases sissekandes PM esinevast paranähtusest, kus TV programmide järjekord on ära käkitud (Kanal 2; Kanal 11; Kanal 12; ETV jne). Võtsin hommikul kohvilauas tänase PM lahti ja pidin toolilt maha kukkuma – TV kavade järjekord on õigemaks muutunud (etv, kanal 2; tv 3). Uus järjekord pole küll selline, nagu see oli enne käkki keeramist, aga ETV on esikohal tagasi. Mida sellest järeldada?
- PP oma blogiga ei korralda ainult Eesti spordielu.
- ML loeb PP blogi?
- PM-s on veel ajudega inimesi, või pandi mõnel holopil ajud õige koha peale (tagasi).

 
At 11:23, Anonymous Anonüümne said...

Mister Pullerits, tear down that wall !!!

 
At 13:51, Anonymous MargusM said...

Priit, mis su 99,4% IQ kasu on kui sa ei saa endale isegi ratast valitud?
Kui me edaspidi sind vähemalt selle hõbenoolega liikumas ei näe siis oled sa molo!
See on väga OK hind selle ratta eest ja rohkemat pole sulle vaja ka, saad järgmised verepulmad kenasti üle elatud. XL peaks olema sinu mõõt?

500eur - Scott Speedster S20

 
At 14:20, Anonymous Martin said...

Falgi teele pööramisel olid esimesed juba külje maha pannud. Üks õnnetu oli otse üle ristmiku Linda kivi juurde pargipiirdesse põrutanud. Rippus seal üle raudaia ogade, ratas risuhunnikuna kõrval. Ometi saanud Toomkiriku juurest laskumisel hoog suur olla.
Enamus, ratturite mass oli aga juba Falgi laskumise lõpus. Seal, Kofkini Hotel & Spa Meriton juures oli juba tõsine kurv. Sinna oli ka ohtralt linnakodanikke ja fotokaameratega ajakirjanikke kogunenud. Üks ajakirjanik, kes paremate kaadrite saamiseks teele roninud, "sai rängalt objektiivi". Juhitavuse kaotanud maastikuratas oma 100-kilose liibuvpükstes harrastajaga vihises nagu boliid, ajakirjaniku vestihõlm jäi leistangi külge kinni. Harrastaja lendas pea ees kukerpalli üle leistangi ja prantsatas keset trolliteed selili. Tõenäoliselt selgroog pooleks. Ajakirjanik kui kergem mees aga tegi õhulennu ja jäi trolliliini särtsuvatesse juhtmetesse rippuma. Särises ja särtsus ning hakkas tulema lihapraadimise lõhna. Toikaga raputati õnnetult rippujalt fotoaparaat alla, et pildid kiiresti toimetusse viia ja operatiivselt veebilehel lugejateni tuua. Kiirabibrigaadid jooksid kiirelt langenute vahel, eraldasid inimkehi rattajäänustest ja sorteerisid langenud - kes reanimatsiooni, kes kohe surnukuuri. Väiksemate vigastustega mehi toibutati sealsamas.
Rattureid tuli aga katkematu voona. Kõik tahtsid ju Eesti esimesel munakivisõidul head aega ja tulemust saada. Ettevaatlikumad, kes kunagi nii suurest mäest ei olnud alla tulnud, kasutasid erinevaid võtteid. Paljudel olid pidurid põhja vajutanud, aga ega harrastajal ratas sellest seisma jää. Laskuti serpentiini trajektoori mööda, mõnigi kasutas jalga lisapidurina. Mitmed aga lükkasid ratast käekõrval.
Osalejaid oli tulnud ligi 10 000. Kõik tahtsid Eesti tingimustes uudset munakivisõitu proovida. Võistlejate seas võis näha habetunud, 80ndate stiilis ratastel seeniore eirnevatest maadest, rahvuslipukesed rattasärkide ja pükste külge õmmeldud. Old Tallinn Cobblestone Bikerace oli EAS-i toetusel hästi müügiks läinud.
Ometi kaheldi rattahuviliste ringis veel kevadel, kas munakivisõidul ikka on Eestis perspektiivi. Toimekad korraldajad olid aga julged, uskusid ja võtsid asja ette. Eestlased on uute ja vähetuntud spordialade harrastamisel maailmas kõige innovaatilisem rahvas ja siin on saavutatud rahvusvahelises mastaabis väga häid tulemusi.

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Juhtgrupp oli samal ajal jõudnud juba Paksu Margareeta juurde. Vahepeal Toompuiesteel oli kõvasti vajutatud ja oma 50 km/h kiirus üles võetud. Tallinna linnavalitsus ei olnud andnud luba Balti jaama ülekäiku kinni panna. Seal olid mõned Kalamaja asotsiaalid, aga ka korralikud jalakäijad rataste alla sattunud.
Sadama juures Rannamäe teelt Pikale tänavale keerates hakkas munakivitee pihta. Tänavate ääres seisid vodkapoodidesse ja litsimajadesse suunduvad hämmastunud soome turistid ja üritasid mehi soome keeles ergutada. Mõnigi mees tahtis vennasrahva tervitustele reipalt vastata, rappuv sõit munakividel, mis ettevaatamatute suupruukijate keeled lõuapärade vahel pooleks lõikus, aga tegi sellele kiire lõpu. Põrgulik tee mööda Pikka ja seejärel Laia tänavat tegi harvendustööd nii rataste kui ka meeste hulgas. Mõnel oli mehaaniline probleem - mis seisnes selles, et odavama otsa baik ei pidanud ülekaaluliste keskeas meeste pedaalimisele lihtsalt vastu, mõnel meditsiiniline. Viimased vaarusid kiviseina najal, hoidsid käega südame kohalt kinni või olid plaatkividel hoopis pikali, näost sinipunased. Uued ja uued ratturite massid aga pressisid end Paksu Margareeta väravast läbi. Tee viis mööda kuulsatest kohtadest. Pagari tänava Riikliku Julgeolekukomitee (KGB) peakorter. Vene Föderatsiooni saatkond Pikal tänaval, mille rõdult Andrei Ždanov 1940. a tervitas ülestõusnute rongkäiku. Pikk jalg! Ladina longus mons>, tsaariaegne Большой Вышгородскій подъемъ. Või pigem kohalik Col du Tourmalet või Galibier. Leemendavad mehed olid sadulas püsti, ülekanded ragisesid kaeblikult. Tõmblukud lahti, särgihõlmad lehvimas kangutati end mäest üles. Projektijuhid, müügimehed, juhatuste esimehed, kohaliku omavalitsuse ametnikud. Pohmellis üliõpilased. Kirevates lycrades massis välgatasid Tartu tuntud ajakirjaniki prillid. Üks rattur sõitis kaelkirjaku, teine näärivana kostüümis. Naljameestesse aga ei suhtutud hästi. Ropendati ja vannuti, nõuti häälekalt teed. Tõusu tuli võtta 15 korda.
Toompeal aga oli ees veel tõus Rahukohtu vaateplatvormile, Tallinna kõrgeimasse punkti.
Finišis ootas hernesupp, veepudelitega neiud ja nännijagajad olid valmis ning mängis ansambel "Seelikukütid". Eesti esimese munakivisõidu meistri selgumiseni aga oli veel aega.

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Semiootikute kutsehaigus on ehk niiöelda, tavainimesed auti mängida. Multikulti elukoht on ju pilvedes, sealt saab ammendamatut mõttelendu, kusjuures kõik on lubatud.

 
At 14:34, Blogger Priit Pullerits said...

Kiitus! Äge! Juurikale konkurent.

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Väga kõva olustikukirjeldus. Autor on väärt seda kuulsat auhinda.

 
At 16:52, Anonymous Anonüümne said...

Delfi: "Kuna lõhkelaeng avastati veoautost alles täna, mõisteti ühtlasi, et peaminister Löfven asus eile õhtul sündmuspaigale lilli tuues lõhkemata pommist vaid 300-400 meetri kaugusel."

Kas Rootsi politseis töötavad täielikud debiilid? Et kõik professionaalid on alarahastuse käes vaevleva institutsiooni teenistusest lahkunud?

Priit, kas sealse meditsiini valdkonnas on asi juba sama kriitiline? Sul peaks olema head lähedast siseinfot.

 
At 17:08, Anonymous Anonüümne said...

Meedia meedia eelkõige kes kirjutab paska. Samuti tõlgitakse otse, ehk sõnu, mitte mõtet ja nii tulebki kokku - tule eile meile - tüüpi tekst.

Seoses selle Stockh asjaga mainiti ühes artiklis Olof Palme keissi. Kas mitte pole täna juba avalik saladus et Palme andis kõva tõuke rootsi ühiskonna tumedanahkseks muutumisele.

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Keele pooleks hammustamine ilusti sisse pikitud, tubli. Selliste šokilausetega tõmbubki kukesammu haaval ring koomale.

 
At 17:35, Anonymous Anonüümne said...

Oh teid petiseid rattapoisse küll. Just lugesin delfist et "legendaarne" Bradley Wiggins pani steroide kahe suu poolega. Sellisele anti veel sööri tiitel. Häbi!!!
Seda oli ka aimata. Kui vaja oli, siis sõitis kindla võidu. Kui vaja ei olnud, siis nikerdas sellise paraja keskmise et mitte kahtlusi äratada. Samasugune oli Froome. Mag Martin kindlasti teab täpsemalt telgitaguseid.

 
At 19:21, Anonymous Poliitgurmaan said...

Jüri Mõis, Delfi:

Soonvald: Kas IRLi päästaks ühinemine Vabaerakonna ja EKREga?

Mõis: Andres Herkel tegi IRL-st lahkudes minu arust vea. Nüüd on ribadeks. Teised Vabaerakonna juhtfiguurid on rohkem klounid kui poliitkud. Ise valisin viimati EKREt. See oligi justkui protestihääl, sest suurerakonde poolt käsi lihtsalt ei tõusnud.

Nagu selgus oli minusuguseid valijaid palju ja nii jagati eelmisel korral poliitiline maastik korralikult, kuid siiski vist ajutiselt ümber. Täna ma EKRETt enam ei valiks, sest nad pole mu lootusi õigustanud. Samas suureakonnad on muutunud jälle palju valitavamateks. Sellepärast ma ei usu niivõrd Vabaerakonna ja EkREga ühinemisse kui viimaste taaskahanemisse.

 
At 19:30, Anonymous Anonüümne said...

Oleks vaja samasugust nagu vanal Prantsusmaal oli. MRKPIP - maru rahvuslik konservatiivsete põllumeeste Isamaaline partei. Ja selle tsiklistide sektsiooni juhiks kandideeriksid tublimatest tublimad - isand Pullerits Tartu valimisringkonnast ja vurle Martin sadamalinnast Tallinn.

 
At 00:56, Anonymous Vello said...

23:39, TRM-i peaks siis hoopis gravel baikidega sõitma?

Jätkame "Kevadkilb 2017" 3. küsimusega. Küsimus eriti kõrge iq-ga meestele!
Mitu ratast on rattal? Konkreetsuse mõttes - Pulleritsu ärakäiatud lõdva ketiga Scottil.

 
At 01:00, Anonymous Anonüümne said...

Kas seib on ratas }

 
At 09:47, Anonymous Edgar said...

To 0.56. Esi ja tagaratas+3 hammasratast ees ja vist 8(9?) taga. Rohkem nagu rattaid pole, sest lengstang pole ratas, pidurikettad, seibid ka mitte ning isegi sitaratas, kes ratta seljas istub, ei kuulu standardvarustusse. Nii, et siis 13 või 14 ratast

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Suur maailm arutab Bradley Wigginsi dopinguküsimust just viimastel nädalatel. Looge Googlisse wiggins + doping ja kuhjaga artikleid märtsikuus.
Niipalju siis meie spordiajakirjanduse tasemest. Jurtšenko seal midagi kossust ja jalgrattast üritab midagi kirjutada, kahjuks väga haledalt. Artikleid vorbitakse nba-st ja nfl-st, meie jaoks kauge maa ja võõras kultuur. Lisaks veel kommertsi ülim kontsentratsioon mis usa profiliigade ümber ringleb. Euroopa on pungil huvitavaid, teinekord rahvuslikke spordisündmusi. Meie jurtšenkod on siin aga pimedad.

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, lugupeetud analüütikud!
Mind teeb eesti sport murelikuks. Kurrat me pole isegi keskmikud enam. Jalgpalli jätame rahule. Jalgpalli meil ei ole ega tule. Jalgratas? U23 said Rahvuste Karikal meeskonnavõistluses 31.koha. Gibraltari ikka võideti? Pole kindel.

Andi Noot maadleb 3.44 rajajoonel ja meedias on tehtud mehest kaanestaar. 70-80. aastatel jooksid pikamaamehed ridamisi oma rekordeid 3.43 sisse. Usun et ka härra Pullerits oleks olnud 3.41 mees kui talle poleks tähtsamaid ülesandeid selga laotud. Et sellised kurvad mõtted siis enne kevadet.

 
At 12:41, Anonymous Vello said...

Edgar
Kahjuks ei saa õigeks lugeda. Teeots on õige, aga siis keerate kraavi. Esi- ja tagaratas - need on jooksud, mitte rattad, kulla mees. Seibid ei ole, sest need ei pöörle. Küsimus siis mitu hammasratast on Pulleritsu Scotil? Selle peate teie ära vastama, mehed. Muidu auhinda ei saa.
Auhinnaks lühikesed jooksupüksid. Kasutatud, aga normaalses korras. Vanem lõige, M, punased. Kätte saab "Postimehe" toimetusest.

 
At 13:16, Anonymous Anonüümne said...

11:00, Jurtšenko intellektuaalne tase ei võimaldagi teistmoodi, paremini kirjutada. Nööritõmbajad ja otsustajad, mida ja kuidas kirjutada, on kõrgemal. Tegu on rahvusliku kultuuri ja mõtlemise anglo-sakside (loe: Ameerika, UK, rahvusvaheline juudi kogukond) alla painutamise programmiga. Sinna on pandud tohutult vahendeid. Sport on rahvusliku praktika tähtis vahend. Ajakirjanikku, kes ei ülista ameerika sporti ega elulaadi (ega tee maha Venemaa sportlasi) ei lasta lihtsalt eetrisse. Nii ongi meil nfl ja nba söögi alla ja söögi peale, ameerika jalgpall eestlase Hundiga, Sildaru ja X-mängud jne. British Cyclingu dopingust, samuti sellest, kuidas pool USA tippsportlastest istub WADA ravimilubadega dopingu peal meie ajakirjandus ei valgusta. Eestil puudub välisjuhtimisest vaba, rahvuslik ja tasakaalustatud spordiajakirjandus. Tuletame ka meelde, et Eesti on ainus maa maailmas, kes paljastatud süstemaatilisi dopingutarvitajaid-olümpiamedaliste riiklike eripensionitega toetab, neile magusaid riiklikke ametikohti jagab ja nende abil noort põlvkonda kasvatab.
Need on ka põhjused, miks meie rahva füüsilise ja kultuurilise iseseisvusega lood nii s*tad on.

 
At 13:28, Anonymous Anonüümne said...

Nägite mehed mis 13:16 esitas! Vaat see on alles analüüs. Sellist kohtab vaid ja ainult PP blogis. Aga on valusalt silmaauku kirjutatud küll. Kesiganes see härra oli , Martin Kägu või PP ise - igastahes müts maha! See on tase mis lööb platsi puhtaks kauaks.

 
At 16:01, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits oleks paari aasta professionaalse trenni järel teinud 3.36. Oli ta ilmselgelt S Coe sarnane maileritüüp. Saatus tahtis aga teisiti.

 
At 20:18, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits- esmaklassiline materjal. Nõuk. armee kahe aastata, korraliku juhendamise ja suunamisega oleks 3.40 olnud garanteeritud.

 
At 21:02, Anonymous Anonüümne said...

Olen uhke ka anonüümikuna, et hr. Pullerits kustutas mu postituse, kus ma proovisin ritta laduda kõrge iq'ga mehe isikuomadusi

 
At 21:29, Anonymous Anonüümne said...

13 ratast: esihammakad 2, taga 9 ja 2 käiguvahetaja ratast.

 
At 21:50, Anonymous Vello said...

Õige vastus, 21:29!
Pulleritsu blogi andmetel on tema Scottil 9-ne kassett. Arvutus on õige ja auhind kuulub teile. Püksid saate kätte "Postimehe" toimetusest.

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

Avaldan kiitust 13:16 sisukale kokkuvõttele. Silmad Lahti Kinni

 
At 11:47, Anonymous Martin said...

Josh: "Petty mind, deleting critical yet harmless comments from his blog. What about the Postimees? In Estonia I've seen people burning Postimees or flushing it down the toilet after reading it."

 
At 12:18, Anonymous Anonüümne said...

Martin, mis maalt see Josh pärit on kas Mehhikost? See kui kehvalt põlev paber vajab pikalt põletamist, et see ära põleks on täitsa arusaadav. Aga see, et peldikupotist keegi üritab lehte pideva protsessina allasuruda - no anna kannatust. Üldiselt on siiski Postimehega Eestis selline komme, et leht lüüakse haisvas välipeldikus naela külge ja siis sealt rebitakse sobiliku suurusega artikkel ning suunatakse see sujuva liigutusega pruuni läga sisse.

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

Hei tsiklistid! Kes teab? Milles asi? Meie kolmas mees Gert Jõeäär tuleb Euroopast koju. Tegi ta ju Cofidises head tööd. Ja nüüd äkki tööd pole? Kas Cofidis lõpetas meeskonna?

 
At 15:09, Anonymous Martin said...

Kojutulijaid võib tulla rohkemgi. Astana Pro Team-il on hooaeg alanud väga nigelalt. Fabio Aru pole Nibali lahkumise järel suutnud liidrirolli üle võtta. Õnnetused treeningutel ja ebaõnnestumised võistlustel. Kasahhidel võib mõõt täis saada.
See võib tähendada, et meil pole enam meest suurtuuridel reaalses sõidus (kohad 30-40 sees) kaasa rääkimas. See aga, tunnistagem, on hoopis olulisem probleem kui kas ajakirjanik Pullerits pääseb Jõgeva rattaralli pikale distantsile või mitte (pigem ei).

 
At 15:15, Anonymous Anonüümne said...

Martin, poisike, krt, 30-40 koht suurtuuril on prode sõnade järgi mõttetu punnitamine. Kas sa üldse rattamaailma ei jälgi. Disklaff!

Mis puutub PP litsentsi, siis aus on kui ta litsentsi ei saa, sest ta niikuinii ei tutvu UCI reeglitega nõutavas mahus. Ja kas pühapäeva kangutaja peabki sellega kursis olema. Ei pea kui ta omaette rattaga sügab.

 
At 15:32, Anonymous Anonüümne said...

Möla maha seltsimehed! Teiega ei saa normaalselt asja ajada. Joshi peaks Martini hõlma alt ära päästma. Temast võiks saada tubli eesti rahvuslane, nagu ütles president veebruaris - iga värvi ja rassi inimene võib olla eestlane kui ta tunnistab Tartu Rahu. Martin aga ajab talle mingeid frankfurdi koolkonna kärbseid pähe ja õpetab homofiilset käitumist.

Mis senjöör Pulleritsu puutub, siis temal on eluaegne litsents ja superviisori õigus igale sitakotile disklaff panna.

 
At 17:07, Blogger Priit Pullerits said...

14.09, teie küsimus Jõeääre kohta on pikalt vastatud juba eelmises Ma Olen Jalgrattur numbris. Ma ju tutvustasin siin teile seda - olge tähelepanelikum ja jälgige ikka mu lugemissoovitusi, näete, ignorantne ülbus ja ülbe ignorantsus maksavad kätte.

See Josh, Martin, ei ole tõsiseltvõetav. Eestis suudavad isegi kehva sissetulekuga inimesed endale vetsupaberit osta, see on nii odav. Keegi ei käi lehega enam vetsus. Lehega käidi vetsus siis, kui mina ajakirjanduset õppisin, mil professor Juhan Peegel ütles, et (lause esimest poole enam ei mäleta), järgmisel päeval ripud nagunii peldikus naela otsas. Usun, et sama käis omal ajal ka Joshi kodumaa Ameerika New York Timesi kohta. Kuigi Josh on vist pigem mingist Ameerika kolkast, jääb mulje, ehkki püüab sõnavõttudega väga n-ö progressiivne ja nn postmodernne olla. Aga eks need, kes tahavad olla keegi teine, kui päriselt on, kisagi selle nimel kõige valjemini.

Ei, Martin, see, mis te räägite Pro Tourist, on siinsetele rattaharrastajatele väga kauge probleem ja ei puuduta siin kedagi otseselt kuidagi. Aga kui mind peale ei lasta, siis see on küsimus, mis saab teemaks üle Eesti - meenutage kas või talvist Ekspressi lugu või seda, et keda kottis talvel Team Haanja meeste sõit? Ei kedagi. Teema oli see, kas mina saan Tartu maratonile peale või mitte - vaadake kommentaare, kui ei usu, kui palju sellele küsimusele kaasa elati!

15:32 paneb viimase lausega reeglid selgelt paika. Saite aru?

 
At 19:39, Anonymous Anonüümne said...

Väga õige härra Pullerits, siin blogis paugutavad mehed otse, ilma halastamata, nagu eespool mainiti. Pehmet nämmutamist praeguses plahvatusohtlikus rahvusvahelises olukorras pole meil aega harrastada.

 
At 19:44, Anonymous Anonüümne said...

Saime aru küll, mister Pullerits.

 
At 20:16, Anonymous Elmu said...

Õrnalt oponeeriksin härra Pulleritsule peldikukultuuri osas. Tol ajal olid ja on ka tänapäev nt kuivkäimlas lugemiseks mõeldud perioodika ja pühkimiseks kõlbav ajaleht. Esimese alla käivad ajakiri Tehnika ja Tootmine, Sotsialistlik Põllumajandus; pühkimiseks kõlbas hästi Rahva Hääl - paberil hea faktuur, vähe lohmakaid ja trükivärvirikkaid pilte. Tasub ikka maarahva seas ringi liikuda, mitte ainult sundventileeritud hoonetes ringi tuiata.
Nüüd paar motiveerivat sõna Joshile. Kui mees suudab asjal käia kasutades Arteri kvaliteetpaberit, siis, no mehed, taolise plekkpersega mees peaks otsemaid eesti keele kursusele minema, dokumendid kodakondsuse vahetamiseks sisse andma ja liituma mõne Eesti rahvusliku organisatsiooniga.

 
At 20:33, Blogger Priit Pullerits said...

Teis ma ei kahtlegi, 19.44. Nagu ka 19.39-s. Kuid siiski on me seas mõned ebakindlad elemendid.
Muide, eelmisel nädalal rattaga ligi 200 km. Hakkab tulema, mis? Ja mitte grupis loksudes ja tuules tirri lastes, vaid ihuüksi iile murdes. Jõgeva ralli pole enam kaugel, Jõeäär tuleb ka sinna, vaja lahinguks valmis panna.

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

Mehed! Sügavtihedamat (igasugu martinitele ja joshidele arusaamiseks olgu toodud ka risustav anglitsism - diipimat) teksti lähiajaloost annab otsida.
Kuulake rahulikult ja järjepanu kogu tekst ära. Nii. Ja seejärel räägime edasi, et kas maailm on enam endine või mitte...

Kas teile ei tundu, võhmamehed, et Juhanis on imeravitseja talent - ei riskiks öelda, et kaduma läinud, sedavõrd noor mees siiski, aga - õide puhkemata veel.
Sellise kaevurpilgu ja sugestioonivõimega talent raviks ka katkisema/vaevatuma spordimehe paari seansiga terveks. Ma usun, et kui meile kõigile hästi teatud Vanameister mõnel seansil Brüsseli Audiitorikojas külas ära käiks, oleks ta võimeline Rikkast Euroopast kasvõi paljajalu probleemideta tagasi jooksma. Ja Liivimaa kubermangus hõigata: Mis kuradi põlvemure?!

Dr Juhan andmas avalikku raviseanssi.

 
At 22:58, Anonymous Martin, vegan raamatupood-kohvik REaD, Tallinn said...

Ma Olen Litsentsijalgrattur

Mul madalaim s.t jobu litsents
allpool sellest on ainult kõnts.
Rajale ma torman kõige ees,
sest olen kõige väärtuslikum mees.
Alati ma kõva sõidumees,
tagantuulega on tihti 30 sees.
Järgin kõiki UCI reegleid,
ei kasuta tahavaatepeegleid.
Kui vaja, annan ka dopinguproovi
korraldajate või WADA soovil.

 
At 23:26, Blogger Priit Pullerits said...

Kuradi veganid, minu blogisse ka juba trügivad.

 
At 01:10, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Ratta sõit Soome lahe lättesse on nüüdseks edukalt finišisse jõudnud. Aeg teha krossist sinna väike kokkuvõte. Mäletatavasti 6 aastat tagasi samasse kohta riigi kõrgeima delegatsiooni külastust jäi raudteed mööda sama kaugel kuid teisel pool Tapat 10 noort tuliste tapatalgute ohvriks. Seekord ei juhtunud meil aga midagi vägivaldset, peale laupäeva õhtul Narvas suitsuga igavesse unne suikunud kodaniku, justkui oleks meie üle olnud särav suur kuppel kaitsmas üleilmsetest probleemidest. Juhtus ju päevake varem lausa Rootsis (Rootsis kujutate ette), Oslos hoiti hullem ära tänu venelaste infole ja midagi otsiti ka Paldiskis kuid ei leitud õnneks. Samas Eestis sai 30-40 noort rämeda kõhuhäda nagu oleks komistatud huvitava bakteroloogilise leiu otsa. See tuletab meelde, et ühel peaministril oli kah öösel Lihulaga mingi natsionaalne kõhuhäda, kas tõesti see sama bakter lõi nüüd jälle välja? Õnneks oli tegu karmi ehmatusega ning nii mõnigi peab kõhu raviks tegelema edasi väheke aega veganlusega. Võib-olla oli ka Martin ohvrite seas, sest tavaliselt väljendub luuleand eriti hästi siis kui mingi häda on külge löönud.

Juhani ravitsejavõimetest on veel vara rääkida. Krossiga on Piiteris veel segasemad lood. Nimelt on üleval süüdistused valijate häältega hangeldamises, paljud siis Piiteris Toompeale omi valivad? Krossil on Piiteris õigus, et toona keegi juhtidest iseseisvusest ei julgenud mõeldagi. Siit tuleb tahtmatult välja paralleel, et laulva revolutsiooni ajal uskusid sinimustvalge Toompea masti tõmbamisse ainult kohalikud kagebiidid. Isegi Rahvarinne rääkis pikalt ainult IME-st. Too sajandi algus on aga väga tume. Ometi tekkis rahvusriigi sünniidee ootamatult üleöö seejärel kui sakslased septembris 1917 Riiga jõudsid. Üheks tõukejõuks olid vihatud rahvakurnajad mõisnikud, kes otsustasid ellu viia oma salaplaani Baltikumi eraldamiseks Venemaast. Kas tõesti keisri ja ajutise valitsuse salateenistused magasid selle plaani maha või hoopis mahitasid eriti tuimi eestlasi igati klassiviha raames ise sakstele kohta kätte näitama? Sellest arhiivid vaikivad. Ometi tekkis kohalikel argpükstel järsku tahe teha oma riik ja sõdida valgete abil nii punaste kui sakslastega. Tõeline müstika, mida ajaloos pole enam kunagi kordunud. Seltskond, kes pidas ennast hiirekesteks hakkasid järsku lõvidena möirgama, vot see on ime!

 
At 01:21, Anonymous Anonüümne said...

01:10, te kõnelete nõnda kenasti kui Mati Talvik Hirvepargi sündmuste aegu. Ajavaod.

 
At 01:31, Anonymous Anonüümne said...

1:21 kas pidasite silmas Talviku Tammsaare jutlust? Oi see oli minu lemmik. Tookord pandi lampidesse topelt valgusjõuga pirnid, et kõik agitaatorid kenasti fotodelt ja videotest tuvastada kes Matiga vaielda tahtsid ning neid seejärel sobivale lainele häälestada, et isehakanud ei segaks nomenklatuuri kolimist kapitalistliku toiduahela tippu. Ja Mati sõnad tegid töö kenasti ära. Kolimine õnnestus ning nüüd oleme kenasti õnnelikena endiste niiditõmbajate tõmmata ja lükata.

 
At 10:49, Anonymous Anonüümne said...

Öised kommentaatorid on väga luulelised. Tublid mehed, edu neile!

 

Postita kommentaar

<< Esileht