laupäev, september 23, 2017

Pullerits: Mis salainfot peilisin välja võistluskeskuses?

Parkisin täna keskpäeval oma Treki Lõunakeskuse Hawaii Expressi kaupluse ette, panin 12-eurose lukuga kinni. Väntasin kohale rahulikult, sest eile, kui üle pika aja päikest näitas, olin pärast kolme- ja pooletunnist seminari TÜ uudisekursuse tudengitega Toomemäelt kesklinna Postimehe toimetusse laskudes saanud salakavalat külma, nii et võitlesin terve ülejäänud päeva hilisõhtuni välja, et nohu omale kohta mu ninas sisse ei võtaks: kuum dušš, eriteed, paratsetamol, Carmolise kommid, soojad sokid jne. Ei tahtnud võistluskeskusse vastutuult vändates kuidagi lisaks külmetada. Seepärast hoidusin higistamast. Kuid hoidsin 3,9-kilomeetrisel teekonnal keha soojas: dressipluusi peale tõmbasin Rein Taaramäelt ostetud Katjuša profimeeskonna vesti (fotol ülal vasakul), mis, nagu välja tuli, oleks mulle karmilt maksma läinud.

Keset võistluskeskust, Sportlandi suure müügiala ees, valas Priit Reiman (fotol paremal) suurde kaussi kollaseid juustuliistakuid. Valmistus pastapeoks. Temast vasakul nägin müügil uutmoodi, ruudukujulises ümbrikus HoneyPoweri geele. Need tuleb keskelt, nagu mulle lahkelt selgitati, ühe käe sõrmede vahel pooleks murda ning siis saadki geeli kätte – ei mingit korgi keeramist ega otsa hammastega rebimist. Ostsin kaks, prooviks. Kokku kolm eurot.

Seal kõrval olid väljas rattariided, mis kõik olid poole võrra odavamaks lastud. Cofidise vorm on üleeilne päev. Astana särke oli samuti rikkalikult, need sai kätte veidi vähem kui 30 euroga. Aga Astana on ka juba pigem eilne päev.

Allan Orase (fotol paremal) moomoo boksis käis kõva askeldamine. Oras seletas vene keeles oma toodangu hüvesid lätlastele – nood paistsid tõsised ostuhuvilised. Ostsin tosina euro eest sinimusta värvi ja valge Estonia kirjaga ratturi nokatsi. Igaks juhuks, et äkki, kui mõni peaks kunagi välismaal küsima, kust pärit olen, on hea viidata, et näe, loe noka pealt.

Siis võtsin numbri välja. Vanem proua küsis, mis nimi. Ütlesin. Ta vaatas mulle uuesti otsa, pikalt, ja imestas enda üle, et pidi nii elementaarset asja küsima. Lisaks numbriümbrikuga oleks saanud ka ajakirja Ma Olen Jalgrattur viimase numbri, aga loobusin, sest see on mul olemas – ütlesin, et andku mulle ettenähtud eksemplar kellelegi teisele, kes tahab sõbrale ka ajakirja võtta.

Hawaii Express oli välja pannud uusimad rattamudelid ning Allar Pähn (fotol vasakul) seletas entusiastlikud ja rõõmsalt vene keeles, ja heas vene keeles, 9990-eurose FS-ratta eeliseid ning isegi kindlustuse nüansse. Kuulajaid leidus hulgi, ostjaid ei silmanud.

Edasi peatusin järjekordse geelileti ees, sest otsisin, mida võiks enne starti, esimeste kilomeetrite kiirenduse ajaks suhu pigistada. Ostsin kahe euro eest Nutrendi õunamaitselise Endurosnacki. Mõtlesin, kas võiksin veel midagi vajada, aga mitte ei tulnud midagi pähe.

Siis jäin silma Art Soonetsile, siinse blogi pildipanga ehk Scanpixi Baltimaade pealikule, kel vajus suu lahti, kui nägi, et mul on seljas Katjuša vest. Ta teatas kohe: «Nonii, homme hommikul auto peale küll ei saa!» Et leidku ma mingi muu transport. Soonetsi sõbrad ühinesid särasilmselt tema arvamusega. Ütlesin, et Art, näe, kui ma oleks mõne muu särgi selga pannud, siis poleks sa mind ilmselt rahva seas märganudki. Ja viitasin oma sinisele nokatsile: sellel on kiri «Moab, Utah». Ütlesin, et näed siis, palju kõnekam tekst on mul otsa ees, aga sa ei pane seda tähelegi. Soonets soostus.

Õnneks ei olnud meestel rohkem aega minu riietuse küsimusega tegeleda, sest sealsamas seisis peakohtunik ning kõigi pilgud pöördusid temale. Kohe läksid lendu küsimused: kas rajal tuleb muutusi? Kas mõned sopased kohad jäävad välja? Millal lõplikud otsused langevad?

Värske ja raudpoltkindla info järgi jäävad välja vana lasketiiru lähedane tõus ja sellele järgnev laskumine, mille libedust kirjeldan ka tänases Postimehe Arteris ilmunud rattamaratoniloos, kus palusin kolmel ässal, Caspar Austal, Alges Maasikmetsal ja Peeter Tarvisel anda nõu president Kersti Kaljulaidile, kes tuleb rattamaratonile esimest korda.

Ei saa välistada, et välja jääb ka esimese vaheajapunkti järgne põlluveerne lõik, mis oli samuti möödunud pühapäeval metsikult pehme ja vesine. Üks Eesti väga kõva sõitja, kes vestlusringiga ühines, kinnitas, et kolmapäeval oli maratoni rada cyclocrossi rattaga väga problemaatiline läbida.

Ah, see on võõras mure. Mina lähen starti Cube’iga. See on kindla peale minek. Kui muidugi haigusvimm ei süvene.

Kuid lõpuks üks kasulik vihje neile, kes siia lõpuni jõudsid: pärast homse sõidu lõpetamist ärge jääge jälle sajandat korda seda purgisuppi lurpima, vaid tehke endale sealsamas Elvas välja üks korralik lõunapreemia - sest uskuge, te olete seda väärt!

Foto 1: Priit Pullerits Rein Taaramäelt ostetud Katjuša profimeeskonna vestiga Tartu Lõunakeskuses. Foto autor: Art Soonets, Scanpix
Foto 2: Priit Reiman valmistamas smuutit. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 3: Allar Pähn fixie rattaga. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 4: Allan Oras moomoo spordirõivastega. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 5: Rattameeste nõupidamine tänavuse Mulgi rattamaratoni finišis. Leia pildil Caspar Austa, Gert Jõeäär ja Markus Pajuri. Foto autor: Marko Saarm, Sakala/Scanpix
Foto 6: Caspar Austa jooksmas mäest üles mullu sügisel Tartus Karlovas. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

31 Kommentaarid:

At 16:47, Anonymous Anonüümne said...

Aga Priit! Sinu pikad teenistusaastad Nõukogudemaa õhupiiride kaitsel Arhangelski pakases? Kuid seal palavikku raviti? Ei usu et Caramolise kommidega. Ikka viinaga. Ja lisa viinaga. Kuidas siis nüüd euroajal järsku teistmoodi?

 
At 17:56, Anonymous Anonüümne said...

Veidi teemaväline aga vaadake kui hästi susiseb - Trump näitas profisportlastele trääsa. Ma üldse ei mõista miks peaks Valge Maja võõrustama mingit ülerahastatud tsirkusetolade gruppi. NBA on erafirma ja mingist kaheldavast iseendale omistatud maailma parima tiitlist hoolimata ei näe ma põhjust miks peaks nad kekutama koos presidendiga samal paraadfotol. Valdav enamus seal orjade järeltulijad kah. Või on see neil seal integratsiooni projekt?
Postimehes asja kohta artikkel.

 
At 18:44, Anonymous Anonüümne said...

Ärge tootke kommentaariumisse sitta. Isafiguur Kägu juba hoiatas teid sitakotte.

 
At 19:56, Anonymous Anonüümne said...

Handsa, 68 volli, saadaval Seto Kuningriigis, mõõdukal tarbimisel ainus ja kindel ravim haiguste ennetamiseks.

 
At 20:09, Anonymous Anonüümne said...

Erihind registreerimisel maratonihommikul 24.09!

90 km – 90 EUR
40 km – 70 EUR
21 km – 50 EUR

 
At 21:22, Anonymous Kalmer said...

Ai härra Pullerits. Foto on hea aga Katjuuša särki ei kiida heaks. Mis on meil asja suurte väljamaa firmadega? Okei meie poisid saavad sealt ajutiselt palka. So what next? Eesti tsiklistide kogukonna LIIDER on vastutusrikas amet. See on tugikepp vanadele ja elumajakas noortele. Sellise mehe ihu peab kaunistama vest millel rusikassetõmmatud kämmal ja lakooniline kiri EESTI PAUER. Sponsoriks võib olla ainult kodumaine Soomusrongi AS.

 
At 22:56, Anonymous Anonüümne said...

Sellise pisikese pappi eest saab homme hommikul veel pikale rajale!?

 
At 23:30, Anonymous Anonüümne said...

pikal 1euro km, see ju poolmuidu võrreldes lühikesega.

 
At 23:40, Anonymous MargusM said...

Vest on kole, kogu selleaegne Katusha riietus oli kole! Peab vist olema peapõrutus kui sellise vesti ostab.. oleks surunud Taaramasinale kümnekas pihku ja soovitanud vest ära põletada! Praegu pole küll millegi üle uhke olla, vene propaganda selga aetud. Enda väljavabandamine Moabi mütsiga teeb loo veel grotesksemaks.
Jäta see vest homme heaga koju, oleks väga piinlik kui meie presidendi kõrvale sellega satuksid ja aiman et üritad sattuda..

 
At 07:32, Blogger Priit Pullerits said...

Hea idee, Margus, ma polnud sellele tulnudki! Just, presidendi kõrvale selle vestiga! Äge.

 
At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Kuule Margus, miks oleks piinlik sattuda presidendi kõrvale katjuša maikas? Kas president on rahvuslane? Margus te olete vist vaevu üle 20 aasta vana? On mul õigus?

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

President lõi põnnama?

President loobus viimasel hetkel Tartu rattamaratonist

Kes reporteritööd teeb?

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Vaevalt et nüüd põnnama. Reisil käis ja puhata ka vaja. Pigem on naeruväärne kogu see punnitus mis presidendi ootuses tehti. Pikk artikkel Postimehes kus pinniti ratturitelt "soovitusi".

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Kas meie kunnid ja iidolid on juba lõpetanud? Padre Pullerits suurimana suurte seas.

 
At 14:04, Anonymous Anonüümne said...

Eesti on liiga väike et siia mahuks lõpmatus koguses rattalegende.
http://m.postimees.ee/section/3423/4253867

 
At 17:16, Blogger Priit Pullerits said...

President võiks mulle nüüd helistada, nagu ta helistas pärast kevadist Tartu jooksumaratoni, ja selgitada oma loobumist. Kui ta toona helistas supi teemal, siis nüüdne starti mitteilmumine on ikka märksa tähtsam sündmus, millele sajad Eesti rattasõbrad ootavad seletust.

 
At 17:48, Anonymous Anonüümne said...

Eks pikk reis ja ajavahe lööb raskeks pingutuseks rütmi sassi, mis muud.

 
At 17:48, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits, meie, isamaalised mehed siin ei vaata just hea pilguga kui te vippidega, kaasa arvatud presidendiga sõbralikke suhteid arendate. Ansipiga on okei, tema on ennast tõestanud, tema on tartust tallinna sõitnud ja töörahva masside ohjeldamisega tuleb ta ka suurepäraselt toime. Kui nüüd president teile läbi pressiesindaja vastab, siis see on meie eneseuhkusele liiast. See ei lähe küll mitte. Loodame siiski parimat ja et vabandused oleksid siirad, soojad ja kantud isiklikust murest.

 
At 17:55, Anonymous Anonüümne said...

Cube kihutas, 424 Pullerits, Priit 3:16:38

 
At 18:22, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Mulle, küll hoopis teist riistvara hõlmava distsipliiniga tegelevale valgele mehele, tundub aga siiski mister Pulleritsu tulemus kõigiti korralik.
Kuid eks blogikunn ütleb muidugi ise, mis ja kuidas.

 
At 04:15, Blogger Unknown said...

birkin bag
curry 4
curry shoes
michael kors factory outlet
yeezy boost
longchamps
nike zoom
kobe 9
longchamp handbags
jordan 6

 
At 10:04, Blogger raybanoutlet001 said...

mont blanc outlet
nike shoes
oakley sunglasses
fitflops sale
coach outlet online
kate spade outlet
nfl jerseys wholesale
air jordan 4
los angeles lakers
cheap oakley sunglasses

 
At 13:22, Blogger Unknown said...

nike roshe run
nike air
pandora uk
lebron james shoes
cartier bracelet
ugg
michael kors outlet
longchamp handbags
mac cosmetics
air force
2017.11.10chenlixiang

 
At 03:49, Blogger adidas nmd said...

coach outlet store online
oklahoma city thunder
coach factory outlet
nike huarache
michael kors outlet
coach outlet
polo outlet
oakley sunglasses
nike roshe
oakley sunglasses

 
At 08:01, Blogger Unknown said...

polo ralph lauren
snapbacks wholesale
nike trainers shoes
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet
san diego chargers jerseys
pandora jewelry
coach outlet
titans jersey
nike outlet

 
At 12:19, Blogger Unknown said...

qzz0419
ralph lauren outlet
ed hardy clothing
soccer shoes
christian louboutin shoes
patriots jerseys
clippers jersey for sale
oakley sunglasses wholesale
michael kors handbags
coach outlet
supreme outlet

 
At 04:04, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
nike tn
ralph lauren outlet
nike outlet
kate spade outlet
nike roshe
kate spade outlet online
skechers outlet
jordan 8
nike shoes for men
ralph lauren uk

 
At 08:48, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.14
dolphins jerseys
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet
pandora outlet
nike requin
pandora charms outlet
true religion jeans
canada goose jackets
ralph lauren outlet
giants jersey

 
At 10:35, Blogger xjd7410@gmail.com said...

20180518 xiaoou
puma outlet
giuseppe zanotti shoes
cheap nba jerseys
pandora outlet
cheap ray ban sunglasses
cheap jordans
supreme
ugg boots clearance
canada goose
tory burch outlet online

 
At 08:55, Blogger Unknown said...

www1006
canada goose outlet
coach handbags
fitflops clearance
adidas clothing
coach factory outlet
louboutin shoes
adidas nmd
nike outlet
canada goose outlet
clarks outlet

 
At 22:40, Blogger yanmaneee said...

moncler
golden goose sneakers
off white jordan 1
kyrie irving shoes
bape clothing
goyard
off white hoodie
golden goose sneakers
lebron 16
retro jordans

 

Postita kommentaar

<< Esileht