teisipäev, august 17, 2010

Pullerits: Kust leida arenguks uut impulssi?

Ma ei peaks järgnevast valju häälega rääkima, sest see ei tule mulle kasuks. Aga samas, töötades infobisnises, ei tunne ma moraalset õigustust järgnevat infot kinni hoida. Mis siis, et konkurendid sellest minu vastu kasu võivad lõigata.

Nimelt sain vihje, et Suusavennad plaanivad sügisel, kuuldavasti septembris-oktoobris läbi viia kaks suusalaagrit. Mitte tippudele, vaid kõigile huvilistele. Ja need pole sellised laagrid, et teeme hullupööra trenni ja oleme novembriks surmväsinud. Suusavendadel on kahe laagriga kavas selgeks õpetada nii klassika- kui uisutehnika ja avada veel mitmeid saladusi, mis puudutavad nii suusatamist kui sporti üldse.

Sain teada, et Suusavennad oleks valmis isegi minusuguse gruppidest hoiduja ehk üksiku hundi kampa võtma. Sest andkem tõele au: ega tehnika on üks väheseid aspekte, mille lihvimise arvelt on minu vanuse ja treenituse ja olemasoleva varustuse juures pisutki lootust tulemust parandada. "Äkki saaks su krobelisest tehnikast lõpuks asja ka," avaldas Jaak Teppan.

Kes tuleb veel Suusavendade juurde kampa tehnikat lihvima?

Seni olen teinud teistsugust trenni. Millist, olen tundnud rivaalide kasvavat huvi. Ma ei kavatsegi midagi salajas hoida. Lõpetasin suvepuhkuse 29. nädalal, ligi nelja nädala jooksul tegin vaid ühe rattasõidu. Edasi läks nii:

28. nädal (R-P) treeningaega 3:47, rattakilomeetreid 115,5
29. nädal (5 trenni) treeningaega 7:06, rattakilomeetreid 237
30. nädal (4 trenni) treeningaega 4:46, rattakilomeetreid 148,4
31. nädal (6 trenni) treeningaega 5:58, rattakilomeetreid 156,2, jooksu 16 km
32. nädal (7 trenni) treeningaega 7:40, rattakilomeetreid 158, jooksu 35 km
******Tõrvanina rand, Hiiumaa. 12. juuli 2010. Pildistanud Priit Pullerits.

Foto 1: Rullsuusatajad harjutamas Valgevenes Raubitši spordibaasis. Foto autor: RIA Novosti / TopFoto / Scanpix
Foto 2: Suusavendade suusalaagri kutse. Kutse koostaja: Suusavennad

27 Kommentaarid:

At 11:22, Anonymous Anonüümne said...

Kas rattatreeningud on 19.09. toimuva TRM pärast enamuses või "mugavusest"?
Kui jah kas siis põikad maastikule ka?

Priit

 
At 12:51, Blogger Priit Pullerits said...

Mugavusest, ikka mugavusest. Selleks hakkasingi lisaks jooksma, et kui kaua ma selle mugavustrenniga ennast ikka petan.

 
At 13:19, Anonymous Anonüümne said...

Ma olen skeptiline. Ma olen Teppani trennis käinud pool aastat. Ma olen tema kõrgeausust isegi ühe korra näinud. Tõttöelda mulle tundub, et sellest minu sportilik saavutusvõime ei tõusnud

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Eelkirjutaga päri. Kahjuks on "suusahullud -vennad"jms.äriprojekt. Tasu on ülikallis ,paraku trenni teed ikka omasuguste kambaga(lihtsalt lõbu pärast)ja kui tahad tulemust pead ise põhja laduma.

 
At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

Mismõttes see tasu "ülikallis" on? 500 eek kuus ju? Enamasti läheb sport ikka kallimaks.

 
At 09:49, Blogger Priit Pullerits said...

Täna hommikul kell 9:25 üritati mind Tartus jakobi mäe all taas pikali lüüa. Üritajaks oli hall Opel Meriva 879 AXH, mis keeras paarkümmend meetrit enne minu ristmikule jõudmist julmalt ette. Mida, kurat, sellised juhid küll mõtlevad? Jalgrattur on seesugustele puhas õhk. Pidurdasin ja sain pidama. Aga oleks pidanud kõrvale sõitma ja talle jalaga mööda külge äsama. See mõlk, mis sellest jäänuk oleks, olnuks nagunii väiksem kui see, mille ma tekitanuks, kui ma poleks pidama saanud.

 
At 10:25, Anonymous Anonüümne said...

Sinu viha on mõistetav, kuid jalaga autode peksmine ei ole lahendus. Selline käitumine sünnitab uut viha ning algataks autojuhtide ja ratturite vahel sõja, milles kaotajaks jäävad nõrgemad st ratturid. Kujuta ette, mis saab, kui ka autojuhid hakkavad rammima rattureid, kes liikluseeskirju rikuvad. Mõistlik oleks sellised probleemid tsiviliseeritud inimese kombel lahendada. Sa oleksid võinud sellele autole kõrvale sõita ja talle tema manöövri ohtlikkust selgitada. Tihti ei saagi juhid enda manöövrite ohtlikkusest aru, eriti kui nad ise rattaga ei liikle.

 
At 10:49, Blogger Priit Pullerits said...

Nõus, et viha sünnitab uut viha ja see pole lahendus.
Aga kuidas ma saan linnas sõitva auto juhile selgitada tema manöövri ohtlikkust? Ma ei jõudnud sellele neetud Opel Merivale järelegi.

 
At 10:54, Anonymous Anonüümne said...

Autonumbrit tead, politsei liiklusliini numbri suudad ka inimesena/ajakirjanikuna välja uurida - äkki on isegi sellest abi, väga küll loota ei tasu.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Lahenduseks ei ole ka nendega kääbikutega rääkimine, sest nad ei saa jutust aru. Neil lihtsalt pole ajumaht nii suur, et teiste liiklejatega arvestada, eriti ratturitega. Neil jääb veel õigust ülegi. Ja seda "hirmsat segavat ratast" näevadki nad kõige lähemalt liikluses, sest omad seosed neil selle väntadega asjaga heal juhul lapsepõlvest.
Eile sain ise kuulda Ringteel Jalaka tänava kandis rekka signaali. Samas sõitsin ise nii asfaldi servas kui seal veel sai ja seal ka tee natuke laiem ja vastu ka kedagi ei tulnud. Julgesin talle ka kätt vibutada. Bussipargi juures auto peatus ja siis mõtlesin, et nüüd riivasin tema au nii palju, aga seekord oli tal endaga muud tegemist. Julgesin küsida, et "Ei mahu ära või?" ja vastuseks sain midagi, aga ei viitsinud end selle kuulamisega vaevata.
Samas kui näete lähenemas Tuuliku Reiside sinist bussi, mis seisab tihti Rimi juures, siis on ka targem kohe kruusale hästi lähedale hoida.
Ses suhtes ongi suure grupiga ja kaasasõitva bussiga ohutum ja mugavam sõita maanteel.

 
At 11:18, Anonymous Anonüümne said...

Vaatan, et üks nädal 6 trenni ja siis järgmine nädal 7 trenni. Eeldades, et sa ikka mitu korda päevas trenni ei tee, siis tahaks uurida, et kas mõni puhkepäev rohkem ikka ei peaks olema?

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

11:18, mis ajast peab mugavusest puhkama???

 
At 11:58, Blogger Priit Pullerits said...

Puhkus? Kui ma teen kaks tundi trenni, siis jääb ööpäevas ju üle veel 22 tundi, mille ajal ma ei tee trenni. Sellest 22st 7-8 magan ning lisaks olen veel 7-8 tundi tööl istuvas seisus. Puhkust on liigagi palju, kas pole?

Möödunud neljapäeval ründas mind Tartu lähedal Ilmatsalu teel luukpäraga uuem Volkswagen, hallikaspruun. Sõitsin parempoolsest servast umbes meetri kaugusel, nagu ju võib, ja siis tuli selja tagant too Volkswagen hirmsa hooga, kindlalt üle lubatud piirkiiruse 90 km/h, ja kui mulle ligidale jõudis, siis lasi järsku signaali ja sõitis minu arust minust nii lähedalt mööda, kui vaid sai. Olin nii ehmunud, et ei jõudnud numbritki märgata. Ja eks tal kiirus oli ka suur, et numbrit lugeda jõudnuks.

Küsimus: kuidas ma seesugusele juhile tema väära käitumist seletama peaksin?

Ja küsimus kaks: kui ma liikluspolitseile sellest juhtumist teatan, siis kuidas ma tõestan, et mind peaaegu alla üritati ajada?

 
At 12:56, Anonymous Anonüümne said...

Vaadates su plaani, siis möödunud neljapäev oleks võinud just olla puhkepäev, seega teoreetiliselt sa ei oleks seda VW-d näinudki, lihtsalt tõenäosusteooria oli see mis sind kokku viis VWga, sest kui teha 7st päevast 7se trenni siis võib juhutda kõiksugu asju, mis ei juhtu kui teed 6el päeval 7sest trenni.
Aga politseile pole sul miskit tõestada, eriti kui üksi oled.
Juhile on seda eriti keeruline teatada, oleks veel linnas olnud, siis oleks foori all äkki järgi jõudnud - jalaga peeglisse on hea variant, siis hakkab mõtlema.

 
At 13:18, Anonymous Anonüümne said...

Jalaga peeglisse variandi puhul hakkab selline juht rattureid veel rohkem vihkama. Ja tõenäoliselt valab ta siis oma viha järgmise ratturi peale välja. Prooviks esialgu siiski politsei abiga selliseid tüüpe korrale kutsuda. Isegi, kui politsei ei saa neid karistada, kui rikkumist pole võimalik tõendada (kui aga on rohkem kui üks rattur, on ka tunnistaja olemas), siis annab politsei sellisele juhile teada, et ta käitus valesti.

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

MA ei saa aru, kas Priit ei omagi juhilube ja ei tea, et mootorsõidukid peavad sõitma põlevate tuledega!? Ka kondimootor on mootor (nali :) Igatahes keegi labaselt ettekeerab siis on võimsa tule omamisest abi ka päeval. Tuli nõuab autojuhi tähelepanu just niikauaks, et ta suudaks otsustada, et ratas on ka liiklusvahend ning vastavalt LE-le tuleb sellele teed anda kui ta peateel on. Sama jutt ka tagumise tule suhtes. Piisavalt võimas ja soovitavalt vilkuv tagatuli on võtmeks sellele, et sind hästi varakult märgatakse ja autojuht jõuab teha mõistliku manöövri ilma tõmblemata. Ise olen katseeksituse meetodil täheldanud olulist vahet juhul kui oma sõite sõiduteel teen. Juhul kui jään kergliiklusteede võrku siis ma muidugi ei hakka tuledega jändama.

 
At 15:48, Anonymous Anonüümne said...

paarkümmend meetrit enne minu ristmikule jõudmist

Kiiruse juures 30kmh ja alla peaks see olema piisav vahemaa et reageerida- ms igasugu mõlkimiste puhul peaksid sina kahjud tasuma.
Või lased endiselt valesti valitud sõidukiirusega läbi torutööde ja üle kadukeste kontide:

http://www.tartupostimees.ee/?id=301329

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

Jaak Teppan räägib treenimisest ja motivatsioonist ??? Õu mai gaad.

 
At 09:39, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:44, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:47, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:50, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 06:59, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:55, Blogger Hua Cai said...

hollister shirts
fitflops sale clearance
coach outlet
longchamp outlet
coach outlet
michael kors handbags
hollister canada
herve leger dresses
burberry sunglasses
swarovski outlet
ugg boots uk
air force 1 shoes
lululemon uk
polo pas cher
coach outlet online
jordan pas cher
supra shoes sale
coach outlet online
ugg outlet
true religion outlet
ralph lauren polo shirts
adidas uk store
ray-ban sunglasses
chrome hearts outlet
true religion sale
cheap jordans
ugg boots
pandora outlet
abercrombie and fitch
oakley sunglasses sale
coach outlet online
michael kors outlet
hollister uk
cheap mlb jerseys
christian louboutin uk
20160812caihuali

 
At 04:48, Blogger chenlili said...

mont blanc pens
coach outlet
coach outlet store online clearances
boston celtics jerseys
louis vuitton handbags
adidas nmd
louboutin shoes
toms outlet
coach outlet online
cheap basketball shoes
oakley outlet
pandora charms
ugg boots uk
polo ralph lauren
air jordan femme
michael kors outlet
kate spade handbags
longchamp bags
canada goose
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
louis vuitton purses
louis vuitton bags
michael kors outlet
ugg boots
canada goose jackets
louis vuitton outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton purses
burberry bags
coach outlet
nike air max pas cher
kobe 11
jordan 6s
jordan retro 8
christian louboutin pas cher
christian louboutin sale
ralph lauren outlet
chenlili20160829

 
At 09:16, Blogger GIL BERT said...

falcons jersey
ralph lauren
michael kors handbags
cheap jordans
ugg boots
cheap ray bans
supra shoes
michael kors outlet
michael kors handbags
pandora charms

 
At 11:27, Blogger chenminghui said...

nike outlet online
nhl jerseys
mulberry sale
cheap oakley sunglasses
longchamp
pandora outlet
pandora outlet
polo outlet
louis vuitton outlet
yeezy boost 350
chenminghui20180330

 

Postita kommentaar

<< Esileht