reede, oktoober 26, 2012

Pullerits: Kus on Eesti Armstrongide paljastajad?

Mida teie arvate, kas keerulisem oli uurida Lance Armstrongi tiimi US Postal dopinguskeeme või Reformierakonna rahastamisskandaali?

Tegelikult võiks siia punti siduda ka Andrus Veerpalu positiivsete dopinguproovide uurimise. Neis kõigis on palju ühist, nagu kirjutan tänases Tartu Postimehes oma sporditeemalises kuukommentaaris, kus toon välja ka selle, millised on Armstrongi kaasuse õppetunnid.

Eesti riigijuhid on korduvalt kiidelnud, et meil on õigusriik. Nõus. Meie elu tugineb seadustele. Aga pange tähele palju sisulisemat küsimust: kas Eesti on ka õigussuutlik ja õigustahtlik riik? Vaat see on hoopis iseette teema.

Minu arvates on vastus eitav. Peaminister Andrus Ansip, nagu tuletas eileõhtuses «Kolmeraudse» intervjuus meelde Silver Meikar, on ju korduvalt andnud oma sõnavõttudes mõista, et Reformierakonna rahastamise asjus pole midagi uurida. Lühidalt, ja pisut ka akadeemiliselt väljendades: kõige kõrgemalt poolt on agenda paika pandud.

Või võtame Veerpalu juhtumi. Mäletate, kuidas mullu kevadel teatas prokuratuur, et nemad ei kavatsegi uurida, kust suusatajad võisid keelatud aineid saada ja kes nendega on manipuleerinud. Selle asemel, nagu tänases kolumniski viitan, andis peaminister Ansip 2011. aasta aprilli algul ametlikult taas kõige kõrgemalt poolt justkui muuseas käsulaua, et tuleb uskuda ja loota Veerpalu asjus parimat, positiivset.

Kui Eesti oleks õigustahtlik ja -suutlik riik, oleks peaminister pidanud pigem ütlema, et juhul, kui uudis tuleb negatiivne – selles mõttes, et proov on positiivne (kas pole paradoksaalne mõistete mäng?), – siis moodustab ta komisjoni, kuhu kaasab ka välismaa eksperte, kelle ülesanne on teha selgeks, kas ja kuidas dopinguaineid on kasutatud.

Aga mis toimub meie riigis? Selle asemel pannakse kokku teadustiim, kes hakkab väsimatult täitma ühe poole tellimust ehk tõestama, et dopinguproovi test ei ole usaldusväärne. (Nagu üldiselt lugupeetud vandeadvokaat Indrek Sirk asus kaitsma Edgar Savisaart – seda seletas ta eilses «Kolmeraudses» –, et tema kiiruse ületamise tõestuseks ei ole piisav politseiniku sõna ja radari näit, vaid et vaja on ka videomaterjali. [Ja pange tähele: kui videomaterjal oleks olemas, siis küllap järgmiseks väidaks juristid, et 1) ei saa tõestada selle ehtsust, et see võib olla võltsing, ja 2) videosalvestis on tehtud selleks eelnevalt luba küsimata. That’s why normal people hate lawyers.]) No kuulge, kui Veerpalu mõlemad dopinguproovid on positiivsed, siis on see piisav ja konkreetne kahtlusmaterjal, et huvituda hoopis sellest, kust need ained pärinevad, kes on neid Veerpalule manustanud, milline on skeem? Aga seda küsimust pole isegi püstitatud!

«That’s pathetic!» ehk see on haletsusväärne, ütleksid ameeriklased, ja seda nii Reformierakonna rahastamise kui Veerpalu dopinguproovide uurimise kohta.

Kus on meie suurepäraseks kiidetud õigusriigi Travis Tygart (USADA boss), kes suudab kaevuda, kes tahab uurida, kes ei lase end poliitiliselt mõjutada, kes on sõltumatu, julge, hakkaja, eesmärgikindel, visa, kartmatu? Armstrongi meeskonna dopinguafäär oli ju palju raskemini lahtimurtav kui Reformierakonna rahastamisskeem. Armstrongi juhtum oli ju rahvusvahelisel tasemel punutud tippvandenõu, kus liikusid suured summad, kus olid hiiglaslikud, globaalsed panused – ja kus ei olnud, muide, mitte ühtegi Armstrongi positiivset dopinguproovi. Reformierakonna rahastamise lahtikangutamine pidanuks sellega võrreldes olema lapsemäng: raha, mis on tulnud ei tea kust, ja on liikunud erakonna arvele – selge raha liikumisjälg oli ju maas. Aga asjaosalised lihtsalt irvitasid uurijate üle. Mäletate ju Õhtulehe esikaant? Kust raha saite? – Öökapist. – Kuidas raha öökappi sai? – Ämm pani. Kõik niidiotsad olid käes, kõik inimesed olid käes, raha liikumine oli tuvastatav – ja ikka lasevad uurijad suurel kalal libedalt käest liuelda.

Mage ja piinlik lugu. Eesti võib olla õigusriik, aga õigussuutlik ja õigustahtlik ta küll ei ole. See on saanud viimaste nädalatega eriti selgeks, ja karta on, et ilmselt vaid kinnistub seoses passiivsusega ja äraootava ükskõiksusega Veerpalu dopinguloo asjus.
***
Tahaks rääkida veel kahest isiklikust juhtumist teemal, mis mind erutab. Hiljuti Milanos käies nägin, kuidas õhtupoolikul kogunesid sealsele peaväljakule umbes 20-aastased noormehed, süsimustad. Sama mustad, nagu need, keda olen näinud Euroopa suurlinnades Louis Vuittoni ja Prada ja teiste kuulsate kaubamärkidega võltsitud kotte müümas. Loomulikult tekkis mul professionaalne ehk ajakirjanduslik huvi, mida nad teevad. Mängisin süütut turisti, ise silmanurgast piidlesin, mis toimub. Nägin, kuidas nende juurde sammus üks lühemat kasvu lakutud musta soenguga itaallane, kes võttis taskust midagi ja ulatas neegripoistele. Ilmselt jäin liiga teraselt silmitsema, millega tegu, nii et järgmisel hetkel tunnetasin, kuidas üks noist must-kui-öö-meestest mulle selja tagant lähenema hakkas. Säilitasin rahu, mängisin turisti edasi ning eemaldusin. Ja ise mõtlesin järgmist.

Huvitav, meilgi ju räägitakse, et Eestisse on vaja tublisid ja hakkajaid ja oskustega immigrante. Itaalia, ja eriti Milano, suur töstuslinn, on igal juhul arenenumad kui Eesti. Huvitav, millised on need unikaalsed oskused ja see haruldane kompetents – räägin siin ilma irooniata, nagu need, kes räägivad meie immigrandisõbralikkuse suurendamise ja kodakondsuspoliitika pehmendamise vajalikkusest, nagu näiteks reformierakondlane Rait Maruste –, mida nood immigrandid on Itaaliasse toonud? Ahh?

Seejärel tegin väikse jalutuskäigu läbi Milano üliõpilaslinnaku. Kui ühe võlvialuse alt tänavale sammusin, keeras minu poole vaevalt 20-aastane noormees, taas must kui öö, ja sirutas ühtäkki minu poole tervituseks käe. Loomulikult ma ei tundnud teda. Ma ei tunne ühtegi Itaalia neegrit. Ma ei võtnud tema pakutud kätt vastu. Sammusin temast paarikümne sentimeetri kauguselt joonelt mööda, vaatasin otse, raputasin kergelt pead ja ütlesin rahulikult «No», ei. Suurlinnades käies olen nii palju selgeks saanud, et selliste tundmatute tegelastega ei tohi kunagi keskustellu laskuda, sest siis oled sa neile juba poolenisti saak ning katsu siis neist lahti saada.

Aga meie vasakliberaalid, kui nad sellest loost kuuleksid, näiteks Kari Käsper, Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja, veel üks selliseid tegelasi nagu Maruste, kes on näidanud enda suurt hoolivust ja armastust igasuguste sisserändajate vastu, siis kindlasti avaldaks nad pressiteate stiilis, et Postimehe ajakirjanik demonstreeris Itaalias oma rassistlikku käitumist vms.

Need kaks intsidenti Itaalias kinnitasid mulle veel kord – ja oi kui palju neid intsidente võinuks veel koguneda siis, kui seal pisut kauem viibinuks ja rohkem ringi vaadanuks –, et igasugusele immigratsioonile tuleb selgelt ja resoluutselt öelda «ei!».
******
Bartlett Wash Road, GMC Terrain ja Trek, Moab, Utah. 17. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks kikkida piltidele.)

Foto 1: Lance Armstrong 2002. aasta Tour de France'i avaetapi stardis. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Lance Armstrong 2004. aasta Tour de France'i 17. etapil. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 3: Scanpixi agentuuri värskeim foto Lance Armstrongist 19. oktoobril Houstonis Texases fondi Livestrong galal. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 4: Savisaarel on jälle õigus! Vandeadvokaat Indrek Sirk, Edgar Savisaar ja Siret Kotka sammuvad Harju maakohtusse. Foto autor: Postimees/Scanpix
Foto 5: Kahju küll, aga see pilt Innar Mardo nädalataguselt memoriaalilt kulturismis ja fitnessis sobib iseloomustama seda, kuidas igasugused tõsiste kahtlustega inimesed näitavad naerusuiselt avalikkusele paljast p***et. Tähelepanu: selle pildi ja selle eksponeerimisega siin ei ole öeldud midagi taunivat ega negatiivset pildil kujutatud naisterahva kohta. Foto autor: Raimond Roopärg, Scanpix
Foto 6. tudengite meeleavaldus oktoobri keskel Milanos. Foto autor: LaPresse/Scanpix
Foto 7: Galleria Vittorio Emanuele II, Itaalia vanim kaubanduskeskus Milano kesklinnas. Foto autor: LaPresse/Scanpix
Foto 8: Lääne dekadents: Robbie Williams esinemas Milanos. Foto autor: Empics Entertainment / Scanpic

60 Kommentaarid:

At 13:00, Anonymous Anonüümne said...

Ilus sissekanne ilusasti lõpetatud.

Ma ei tea miks, aga meelde tuli film Braveheart, kus Mel Gibsonil põrnas sorgiti ja samal ajal karjus ta "Freedom".
Priit, kas hakatakse juba põrnani jõudma?

B-to

 
At 13:03, Blogger Madis said...

Veerpalu on väikese tähega?
Find it and correct it!

 
At 13:12, Blogger Madis said...

Vaata ka ülejäänud tekst üle. Leidsin veel ühe kirjavea. Punktuatsiooni osas kaasa ei räägi.

Aga, tänu Taarale on meil sant kliima nende süsimustade jaoks. Enamus ei jää pidama. Ja need, kes on suutnud kohaneda, on ehk ka väärt siin elamist?

 
At 14:01, Anonymous Anonüümne said...

"Mängisin süütut turisti,...(Milanos - toim.)"

Kamoon, selle lausega PP tunnistas ennast oma blogis patukotiks. Mängis süütut - no comments, Eesti Armstrong ongi paljastatud. Püha arm!

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

Rahva jõukus saabub ainult orjade(immigrantide) importimisega. Chew this

 
At 14:06, Blogger Pärtel said...

Priit, seekord Sinuga 100% nõus, mis puudutab riigi õigustahtlikkust. Siia võib lisada veel ühe aspekti. Tõenäoliselt kaotas Eesti Suusaliit rahvusvahelise föderatsiooni usalduse (mille tõttu jäi mh ilma ka MK etapist) justnimelt seetõttu, et ei üritanudki Veerpalu juhtumi asjus tegelikku tõde selgitada, vaid rakendas alaliidu inim- ja muud ressursid dopingukahtluse tõrjumisele. Eesti dopinguagentuurist tehti sealjuures peaaegu et rahvavaenlased. Kas Eesti spordijuhtide eesmärgiks on medalid iga hinna eest või puhas sport - see küsimus ei ole päevakorrast kadunud.

 
At 14:08, Blogger Pärtel said...

Aga et mitte liiga kallutatud muljet jätta, siis olgu ka öeldud, et see eelmine sissekanne rattasõidu ja suusatamise võrdlusest oli ikka täielik jama :)

 
At 14:21, Anonymous Eldur K said...

Pärtel 14:06 suurepärane kommentaar.
Skandaali peasüüdlane Alaver meil veel koondise peatreeneri ametis edasi. Kuigi ennast Solarise avamisel ei näita

 
At 14:26, Blogger Pärtel said...

Pole just keeruline teha alternatiivset võrdlust:

Miks jooksmine on parem kui rattasõit?
1. Joosta saab Eesti kliimas aastaringselt, rattasõiduks leidub kõlblikke tingimusi vaid umbes 9 kuu jagu.
2. Jooks ei ole nii ilmatundlik. Jooksu takistab vaid alla -20C külm, samas kui rattasõidu kiirustel hakkab jahe ka mõne miinuskraadi juures.
3. Jooksus on kiirused väiksemad kui rattasõidus. Mida suurem kiirus, seda suurem on enese vigastamise oht kukkumisel.
4. Jooksuvõistlusel kukkumine ei põhjusta massikukkumist, vaid kukkuja tõuseb püsti ja jätkab võistlust.
5. Jooksu saad alustada otse korteriuksest väljudes, ratta pead enne alla tänavale viima.
6. Jooksu puhul piisab korralike jooksujalatsite soetamisest (1 paar ca 1000 km kohta), kui joosta ka maastikul ja talvel, kulub ära 2 paari, riietuseks kõlbab igasugune sportlik riietus. Rattavarustuse maksumusest ei hakka rääkimagi.
7. Jooksuvarustuse hoolduseks piisab sellest, et jalatseid paari kuu järel pesta. Rataste hooldusest ei hakka rääkimagi.
8. Jooksutehnika põhialused omandab iga inimene ligikaudu 3. eluaastaks, rattasõitu peab eraldi õppima.
9. Joosta saab absoluutselt igal pool – kõnniteel, maanteel, metsas, pargis, staadionil, heinamaal, rannas, mägedes ja isegi rabas. Rattaga saab sõita üsna vähestes kohtades, eriti Priit.
10. Jooksmiseks pole vaja keppe, kiivrit, päikeseprille, pedaale ega värvikirevaid rõivaid.
11. Jooksmises ei saa kuigipalju viilida, mistõttu nõrgemad ei saa tugevamate panust ära kasutades head lõpukohta.
12. Kuna jooksmises ei saa viilida, on võistluses oluliselt rohkem mõistust vaja, et ennast mitte ära küpsetada (vt Priidu kogemused kevadjooksudel).
13. Jooks on seltskondlikum: kaaslasega on lihtsam rääkida kui tuul ei vihise kõrvus, samuti ei rikuta kõrvuti jooksmisega ühtegi eeskirja.
14. Jooks ei jää kunagi varustuse purunemise tõttu pooleli, juhul kui alustatud on adekvaatse varustusega.
jne

 
At 14:34, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, Pärtel, asjaliku sõnavõtu eest 14:06.

Okei, kõigile, Ja Pärtlile 14:08: eks saite isegi aru, et eelmine sissekanne oli puhtalt mängu ilu pärast tehtud, ent sellegipoolest kinnitan, et kõik argumendid, peale selle, et suusatamises ei ole keppe vaja, olid ju ikkagi päris arvestatavad, mille vastu väide, et sissekanne oli jama, ei ole nüüd just kõige kõvem vasturünnak. Jah, ma ei toonud seal välja seda, mille poolest suusatamine on parem kui rattasõit (see polnud ju eesmärk - lugege sissekande pealkirja!), aga ega neid argumente eriti palju olegi peale selle, et vigastuste oht on väiksem. Raha ei ole eriline vastuargument. Kaks head suusapaari - ja kepid veel pealekauba - maksavad sama palju, isegi rohkem kui üks normaalne ratas.

Aga mehed, too teema on eilne "lumi" - las ta jääda. Räägime nüüd sellest, mis praegu päevakorral (vt sissekanne!)

Madis, 13:12, ei ole nii, et kliima heidutab neegreid. Tele- ja raadiomees Erki Berends rääkis mulle hiljuti, et oli käinud Reykjavikis, kus on veelgi hullem kliima kui meil, ja seal oli neid musti ikka üksjagu olnud (ja pole see Island pärast hiljutist rahanduskrahhi mingi pudrumägede maa). Ei maksa sellest kliimaargumendist end petta lasta! Küll nad, kuramused, kannatavad ka meie kliima ära, kui ei pea savionnis ja vee ja söögita elama.

 
At 14:47, Anonymous Eldur K said...

Mustad on kehaliselt tublimad ja tervemad.
Kui valgel kes siin sündinud on talvel nohu ja lõdiseb bussipeatuses, mina aga ei ole nohust musta meest näinud. Ega lõdisevat. Kadesta neid selle omaduse pärast.
Seega kliima neid ära ei heiduta.

 
At 15:07, Blogger Pärtel said...

Olgu, eks ma ka mängu ilu pärast sellele vanale teemale viitasin. Tänasest kandest veel: natuke on kahju, et Sa nii paljudele sissekannetele rassikaardi külge riputad, mis viib tähelepanu peateemalt kõrvale (tänaseks peateemaks on ju dopingu ja õigussuutlikkuse küsimus). Ma usun, et see, kas inimene on mingil alal spetsialist või mitte, ei sõltu nahavärvist, ja eraldi teema on muidugi see, kas ükskõik mis värvi immigrantide sissevedu Eesti probleeme lahendaks. Maruste ajas minu mäletamist mööda veel ka segi põgenike ja majandusimmigrantide küsimuse, viidates, et asüülitaotlejate juures peaks silmas pidama nende kasulikkust Eestile.

 
At 15:29, Anonymous Anonüümne said...

ei saa aru, milleks seda mängu ilu vaja on, kui on ette teada, et sind hakatakse mõnitama???

 
At 15:35, Blogger Priit Pullerits said...

...no vastaks siis nii, et eristada avalikult huumoritajuta lollid neist, kes oskavad mängu ilu nautida.

Aga palun, lõpetame tolle teema, mingem edasi siinse teemaga, mis praegu on palju päevakajalisem ja kandvam ja sisulisem ja olulisem (nii et tõi isegi hinnatud ajaloolase Pärtel Piirimäe kaasa rääkima - te ei taha ju temast viletsamad olla?). Näidake, mehed, mis te tegelikult suudate!

 
At 15:43, Anonymous Anonüümne said...

Priit täidab tellimustööd. Muud põhjust ei leia sellele, et seob paljusid inimesi puudutavat õigustahtlikkuse probleemi meelevaldselt immigratsiooniprobleemiga ("rassikaardiga", Pärtli ilmeka sõnastuse järgi). "Mustade" puhul on ju tegu pseudoprobleemiga, Eesti puhul suisa olematu probleemiga. Eestist väljarändavate madala kultuuriga isikute kriminaalsed teod Norras, Soomes - siin hr Pullerits probleemi ei näe. Ometi on Eestis kümme aastat toimunud suur väljaränne, mitte vastupidi.
Eelmine sissekanne oli puhtalt mängu ilu pärast tehtud - mis mäng siin käib, hr Pullerits?

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Ohjah, siin käib silmipimestavalt ilus mäng. Kahju, et mul pole nii tumedaid päikseprille, mis seda nautida laseks.

Õigusriigis on õigluse tagamine alati kõige vägevama kätes. Juba üle 10 aastat tagasi korrutati mantrat, et tippspordi iva on taastumises. Isegi PP vist on sel teemal selles võtmes sõna võtnud. Taastumise kiirendamine dopinguga vastupidavusaladel ongi pro-de tipuspüsimuse hästi teada saladus. Mäng käib selle ümber, et kes enam zantaazile ei allu, see visatakse ajakirjanike kätte järamiseks. Ups, miks tundub nüüd jälle see AV keiss väga selle mustri järgi olevat ja teades kes selle soga üles keerutas, siis miks tekib tolle mängu ilu tekitaja õiglustunde suhtes sügav skepsis?

 
At 16:29, Anonymous Anonüümne said...

Ma tahaks Priidult kui põhimõttekindlalt inimeselt küsida, et kas Veerpalu siis tarvitas dopingut või mitte? Praegu tuleb ainuüksi siit blogist (PM-i ei loe) erinevaid signaale.

Ette tänades,
Margus

 
At 16:47, Anonymous Anonüümne said...

"11. Jooksmises ei saa kuigipalju viilida"
Võib siiski täheldada tuules jooksmise, jäneste ja tempomeistrite üha laiemat levikud harrastajate - ja üha tagumise otsa harrastajate seas).

 
At 16:53, Blogger Priit Pullerits said...

Lp Margus, 16:29 - ma ei tea. Aga oi, kuidas seda tahaks teada! Ja sellest ma kirjutangi - et see tuleb välja selgitada. Aga seda ei saa teha ajakirjanikud, seda peavad tegema vastavad uurimisorganid. Armstrongi ei paljastanud ka ajakirjandus, ikkagi vastavate volituste ja töötahtega uurijad USADAst. Nagu on paljastanud kõik teised dopingutarvitajad vastavad uurijad, mitte ajakirjandus.

Lp 15:43 - palun jälgige, et rassiteema on eelnevast põhitekstist eraldatud selgelt kolme rasvase tärniga ning ka seda teemat sissejuhatav lause algab selge märgiga, et nüüd tuleb täitsa uus ja teine teema. Palun kõigil omandada funktsionaalne (!) lugemis- ja kirjaoskus!

Ja teiseks, 15:43, tuleb igasuguse mustade ja muude immigratsiooniga võidelda enne, kui see toimuma hakkab. Teisisõnu: tuleb summutada igasugune tahe, mis immigratsioonile uksi tahab avada. Kui uks on juba valla, ei seda siis enam kinni saa! Vt Euroopa.

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Õigusriigist ja uurimisest. Prokuratuur saab uurida ainult tegusid, mis on käsitletavad kuriteona. Doping on mingi ülemüstifitseeritud asi. Need on ju üldiselt lubatud ja seaduslikult toodetud ravimid, kuid neid ei tohi kasutada teatud spordialaliitudega lepingu teinud sportlased. Seega, mida Sa uurid, kui tagajärgi ei ole niikuinii. Ainus paragrahv karistusseadustikus on
§ 195. Kallutamine dopingu kasutamisele
Ravimi väljakirjutamise eest kasutamiseks dopinguna spordis, samuti ravimi dopinguna kasutamisele kallutamise eest või ravimi dopinguna manustamiseks üleandmise eest –
karistatakse rahalise karistusega.

 
At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas on vaja jälle cache'i kallale minna, et põhjendamatult kustutatud kommentaare taastada? Täielik lasteaed.

 
At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas suuskadelt oled määrde alt ära võtnud?
Täna õhtul peaks juba lumel lükata saama ja konkurendid ei maga. Ilus algus sellel talvel.

 
At 17:48, Blogger Priit Pullerits said...

...ma vihkan seda talve! Mida ma nüüd rattaga teen?

 
At 18:05, Anonymous Ants said...

Osta naelkummid oma 29le ja anna tuld. Maantekale ei ole naelkumme näinud, cyclole küll.

 
At 18:24, Blogger Madis said...

Ratas talvekorterisse ja suusateemad ausse!
Külmadega rattal sõit on liigestele kahjulik nii õhukese riietusega...

 
At 18:47, Anonymous Anonüümne said...

Mõttetu samm, TdF võitjad jäävad 98-05 olemata...sellega pandi selline lajakas rattaspordi vastu, et pole ime, kui sponsorid kaovad ja üleüldse rattasport langeb kabetamise tasemele.

Mida sellega saavutatakse?

Kas ala muutub puhtamaks, vaevalt...tuleb lihtsalt suur põud, sest legend on kustutatud...

 
At 20:37, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
kas oled tarvitanud sooritusvõimet tõstvaid aineid? Ainult ausalt.
Ei mõtle siin neid rattaprofikute omi (kes sulle annakski?) ega ka Viagrat. Kahtlustan, et5 kasutad PED-e (Performance Enhancing Drugs) oma blogikannete kirjutamisel. Need on Eesti spordiajakirjanduse lamedal taustal lihtsalt nii head, et mingi eriline põhjus peab ju olema.

 
At 21:37, Anonymous Anonüümne said...

Hetkel näitab Endomondo Tallinnas ühte rullsuusatajat Pirital, üht suusatajat Mustamäel ja 5-6 jalutajat. See on ka kõik. Huvitav, kui Pullerits praegu trenni teeks, mis trenn see oleks

 
At 21:52, Anonymous Anonüümne said...


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152189746480005&set=a.292796275004.326308.98916100004&type=1&theater
Priit, miks sul on blogis nii vähe meeste pilte - selliseid, kus lihas paistaks?

 
At 22:49, Anonymous Anonüümne said...

Tere Priit,
oma PM kirjutises väidate: "Kasvuhormooni kasutamist tuvastav test on kasutusel 2010. aastast." On see oletus või ...? WADA ise väidab, et on kasutusel 2004. aastast (http://playtrue.wada-ama.org/news/statement-on-new-test-for-human-growth-hormone/).
Rohkem huvitab, et miks hüljati vana (kuni Londoni OM kasutusel olev) meetod? Uus meetod põhineb biomarkerite tuvastamisel, mis juhuslikult võimaldab ka pikemat perioodi jälgida(mingist materjalist jäi meelde),aga see avastati hiljem.

 
At 10:07, Anonymous Anonüümne said...

Kaks küssat. Ajakirjandus pole uurimisorgan. Muidugi. Aga uuriv ajakirjandus oleks näiteks võinud välja uurida, kes oli kampaania usume av - d taga. Kes nimeliselt sponsorina finantseerib seda masinavärki, mis av - d kaitseb. Või näiteks kuidas suusatamine muutus parteiliseks esindusalaks ja palju sinna erinevat raha pumbati jne, jne.
Teine, ehk siis neegrite küsimus. Äärmiselt huvitav, et PP vaatab selles kontekstis ainult euroopat, aga tema suur iidol usa on parasiteerinud ja teeb seda jätkuvalt kogu maailmast sisseostetud ja sissevoolanud immigrantidel. Kahel eesmärgil - ajud ostetakse aga s.ta peab ju valge mehe tagant ka keegi ära korjama. Kui euroopas sama üritatakse, siis on see pühaduseteotus ja mis veel.
Nii et on teemasid, mida võiks ka tahtmise korral uurida. Kui aga eesmärk on siinseid pavloffi puudleid usinamalt haukuma õpetada - siis eks ole eesmärk seegi.

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Selle asemel, et tegeleda uuriva ajakirjandusega, õpetab Priit Pavlovi puudleid haukuma...

 
At 11:26, Anonymous Anonüümne said...

Aga uuriv ajakirjandus oleks näiteks võinud välja uurida, kes oli kampaania usume av - d taga. Kes nimeliselt sponsorina finantseerib seda masinavärki, mis av - d kaitseb. Või näiteks kuidas suusatamine muutus parteiliseks esindusalaks ja palju sinna erinevat raha pumbati jne, jne.

Pead otsima, sellest kõigest on kirjutatud ja päris põhjlikult.

Muideks täna oli Dendropargis näha suusatajaid

 
At 15:16, Anonymous Anonüümne said...

Nõmmel Harkus nägin täna oma 10-15 suusatajat kindlasti. "Üks vähestest kõvadest tegijatest" on juba ovaalil nühkimisliigutust meelde tuletamas või on vara veel? 8)

 
At 20:14, Blogger Andrus said...

Pullerits...ma vihkan seda talve! Mida ma nüüd rattaga teen?

Nüüd Priit pead hakkama lõpuks trenni tegema kui tahad rongi peal püsida. Ratta paned keldrisse kevadet ootama, enne pese puhtaks ja õlita ära.

 
At 21:53, Blogger Madis said...

Ei-ei, keldrisse ei tohi panna. Seal võivad olla rotid, niiskus või pätid :-) Ikka magamistoas, voodi all on õige koht...

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Võta esiratas ära, siis võta vana suusk, sae pooleks, kinnita esiratta kohale - saad talvetrenniks sobiva snowbike'i. Täpsemad juhised vt internetist

 
At 22:57, Anonymous Anonüümne said...

Madis, magad naril?

 
At 00:07, Blogger Madis said...

Reformikal :-)

 
At 07:34, Anonymous Anonüümne said...

Eamets: ma ei küsiks tööloa taotlejalt isegi diplomit, kui siinne ettevõte talle 4000 eurot palka
maksab

http://majandus.delfi.ee/news/uudised/eamets-ma-ei-kusiks-tooloa-taotlejalt-isegi-diplomit-kui-siinne-ettevote-talle-4000-eurot-palka-maksab.d?id=65175978

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

Eamets kinnitab ammuteada tõde, et ei ole elukaugemaid inimesi kui majandusteadlased.... Kui Pullerits probleemi süsteemselt käsitleks, siis ta küsiks miks on Eestis nii suur väljaränne. Kõik need Austraalias sigu karjatavad, Iirimaal jubinaid kaste laovad, Ameerikas kohvi topsi soristavad noored parimas elujõus eesti (ja vene-eesti) mehed ja naised jätavad ju perekonnad loomata, lapsed sünnitamata, üles kasvatamata. Austraalia, EU, jt riikide poliitika on parim tööjõud Eestist välja tõmmata. Eesti ametlik poliitika on sellega kahel käel nõus. Miks? Seda Pullerits ei küsi. Mees ei suuda seoseid näha, raiub ikka oma laisa neegri juttu.

 
At 12:25, Anonymous Anonüümne said...

Kogu küsimus taandub ikka sellele, et kes lõid euroopa liidu ja miks nad seda tegid?
Teet

 
At 14:47, Anonymous Anonüümne said...

to anonym 11:30
Nii palju kui mina tean oma laste ja nende sõprade-tuttavate põhjal - kõik nad on töötanud Austraalias vm. aasta kuni kaks, näinud maailma ja teeninud (õpinguteks) natuke raha ning tulnud tagasi. Nüüd kes ülikoolis, kes tööl ...
r.

 
At 15:42, Anonymous Anonüümne said...

EL on olnud üks hea asi. Tehti see sellepärast, et Euroopa riigid enam üksteisega sõdima ei hakkaks. EL on Eestisse ka miljardeid raha toetusi sisse toonud. Nende rahadega ongi ehitatud see hea, mida Pullerits immigrantide eest kaitsta tahab. No mitte ainult EL raha eest, palju tehti ka NL ajal. Millist spetsiifilist väärtust on Eestis viimase 20 aasta jooksul loodud, mida immigrantide eest kaitsta - kui EL abi rahavood ja NL pärand kõrvale jätta? Jah, Pulleritsul on töökoht välismaise meediakorporatsiooni ettevõttes, palgast ostetud hea ratas ja paar häid suuski. Kas immigrandid tuleksid neid ära võtma?

 
At 15:56, Anonymous Anonüümne said...

Tere Priit!

Armstrongi ja usada case on nii palju lahtiseid otsi, et on meelevaldne seda teemat siduda Eesti poliitikaga. nagu tead on Usa-s tulemas presidendi valimised ning praegu on vaja teatud ametkondadel leida "patuoinas", kelleks 7-korde tuuri võitja suurepäraselt sobib. artilist loeb välja, et Armstong on pettis mitte süsteemi ohver. nagu sa ilmselt tead, kasutasid 2000-2005 aastatel kõik ratturid dopingut selle sõna laiemas tähenduses. küsimus on selles, et kas õigusriigis on võimalik 10-aastat hiljem karistada inimest kaudsete tõendite põhjal spordiõiguses.näiteks 2007 sõitsid 90 kmh 50 alal purjus peaga aga vahele ei jäänud. kas sind on võimalik karistada? ei. aga kui autos oli neli tunnistajatat, kes tänu tunnistusele pääsesid kergema karistusega? seega mõtle sellepeale, enne kui usada tegevuse teemal sõna võtad. Edu spordirajal. Andres.

 
At 17:32, Blogger Priit Pullerits said...

11:30 - ma olen sellest, et EL ja piirideta Euroopa ja tööjõu vaba liikumine on Eesti rahva salakaval orjastamine ja Eesti riigi õõnestamine, kirjutanud viimasel kuul nii siin blogis kui PMis. Õigemini, mina olengi Eesti meinstriimmeedias selle aspekti tõstatanud. Mind süüdistades demonstreerite oma kehva lugemust.

15:42 - te esindate väga ohtlikku, küüniliselt puhtpragmaatilist mõttelaadi. Immigrantide eest ei tule kaitsta minu ratast ja suuski, vaid meie riiki, kultuuri, keelt, meie elulaadi, meie vabadust, meie õigusi meie maal!

Andres, 15:56, mulle on USADA raport igati veenev, see on veenev ka UCI-le, Touri juhtkonnale, Lance'i sponsoreile jne. Ma ei saa aru teie vihjest, mis seos on sel kaasusel USA presidendivalismistega ja kes sest seal ja kuidas kasu peaks saama.

 
At 18:47, Anonymous Anonüümne said...

Matsikultuur ei vaja kaitset. 750+ aasta jooksul võõrate kultuuride alla painutatult püsinud (ja arenenud) on matslus üpris elujõuline. Muidugi ei piirdu eesti kultuur sellega, olles mitmekihiline nagu kõik kultuurid. Võime aga küsida miks on eesti kultuur nii nõrk, et nt islami gazawat'iga kokku põrkudes oleks tulemus üheselt selge ja mitte eesti kultuuri kasuks. Soovides eesti kultuurile head (aga pidamata seda teistest kultuuridest paremaks - põhimõtteliselt!) peab ütlema, et eesti kultuuril näib puuduvat sõnum. Sõnum eelkõige teistele rahvastele, teistele kultuuridele. Pean silmas eelkõige positiivset sõnumit. Ei saa ju lõputult müüa ideid "oleme paljukannatanud rahvas" - maailmas on rahvaid, kes on veel rohkem kannatanud. "Oleme püsima jäänud" - So what?. Immigrantidele seatavate piiride asemel võiks teemaks olla seetõttu milline positiivne sõnum eesti kultuuril peaks teistele rahvastele ja kultuuridele - ka immigrantidele-migrantidele olema. (P.S. Pikkade mornis nägudega ringi käimine ei ole vastus - temperamentsemad rassid ja rahvad võtavad seda hoopis eestlaste tuimusena.)

 
At 19:23, Anonymous Anonüümne said...

Kes tahab rohkem rattaspordiikoonist Amstrongist (kes murul ei püherda) teada, lugegu LPd. PP las jäägu ikka lollimagnetiks. Hea komm, Pärtel 14:08, ja vastus, PP.

 
At 19:38, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 20:42, Anonymous Anonüümne said...

mismõttes pole Tartus mäge?? Immi tgemiseks on Tartus kohti külluses. teine asi on sellega, et kes seda ikka teha viitsib.

 
At 21:09, Blogger dr Holden said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 23:39, Anonymous Anonüümne said...

PP: Õigemini, mina olengi Eesti meinstriimmeedias selle aspekti tõstatanud.

Hoia natuke tagasi, asi läheb ikka juba väga koomiliseks.

 
At 08:05, Anonymous Anonüümne said...

Itaalia immigrantide teema on tähtsal kohal ka praegu kinodes jooskvas filmis "Kõik mendid on munnid", mis peaks olema paljude siinkirjutajate kohustuslik vaatamine. Nagu Janar Filippov ütles, on poliitikutel lihtsam selle nähtuse ees silm kinni pigistada, kui midagi ette võtta. Või mis veel hullem, seda hoopistükkis takka kiita (Priidu sissekanne 17. oktoobrist). Nagu filmiski näha, hakkab sel juhul rahvas ise tegutsema ja selle tagajärgedega on juba keerulisem tegeleda.

....
Ning neile, keda ei jäta külmaks Itaaliat täna ja Eestit ilmselt ülehomme vaevav probleem – neonatslike meeleolude esiletõus seoses lõputu muidusööjate tulvaga lõunast ja idast.

Immigrantide ja neonatside võitlus (sh poliitikute omakasupüüdlik passiivsus ses küsimuses), millesse politseinikud sekkuvad väljaspool ametikohustusi, kuid ametist tulenevaid volitusi ja vahendeid ära kasutades, on selle filmi hea ja kurja telg.
....


http://www.ekspress.ee/news/areen/uudised/janar-filippov-soovitab-koik-mendid-on-mnnid.d?id=65171116

 
At 11:42, Anonymous Anonüümne said...

Priit, prokuratuuril polnud põhjust midagi uurida, kui ei ole midagi seadusevastast:
«Dopingu kasutamine ei ole Eestis süüteoks tunnistatud. Kuritegu on ravimi väljakirjutamine dopinguna kasutamiseks, ravimi dopinguna kasutamisele kallutamine või ravimi dopinguna üleandmine. Prokuratuuril puuduvad andmed selle kohta, et Andrus Veerpalule oleks keegi väljastanud retsepti ravimi dopinguna kasutamiseks, talle dopingut üle andnud või et keegi oleks sportlast dopingu kasutamisele kallutanud,» kommenteeris juhtiv riigiprokurör Heili Sepp Postimehele. «Ainus teadaolev objektiivne asjaolu seoses FISi otsusega on kinnitus, et sportlase organismist tuvastati lubatust kõrgem kasvuhormooni tase."
http://sport.postimees.ee/541316/prokuratuur-veerpalu-juhtumi-asjus-kriminaalmenetlust-ei-algata/

Maksumaksja raha sihipärane kasutamine jne.

Tanel

 
At 21:09, Anonymous Anonüümne said...

I Online poker usa bought several strategies to time slot machines and your patronage and endeavor for a mysterious and honorable kinship to say goodbye to his casino players. And that's where "A jack oak Notice rejoinder," and casino car is a perfect choice to receive the core of the topographic point without delving more than into the intricacies of the game. online casino reviews Personal customer religious service has been entirely with money you can open pass. In matter 38 of Huffington, we make for our aid to a the creation to celebrate the resurrection of Christ. Regrettably for me, I get Question illness well so makes it troika in a single workweek.

 
At 20:25, Anonymous Anonüümne said...

What's up friends, its great post concerning teachingand completely explained, keep it up all the time.

My weblog ... make money online

 
At 02:33, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 02:37, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 02:48, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 02:53, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 

Postita kommentaar

<< Esileht