esmaspäev, oktoober 22, 2012

Pullerits: Mida ütleb Taaramäe sügise kokkuvõtteks?

Teeme nüüd nii, et kui jumalad kõnelevad, siis muusad vaikivad.

Siit lingilt pääsete ligi Reini Taaramäe kirjutisele Postimehe laupäevases Arteris. Ta räägib seal oma sügisesest krossihooajast. Loo initsiatiiv tuli minult, seda käisingi temaga ühes varasügiseses trennis arutamas, teostus on puhtal kujul Taaramäelt. Nii et siin saate lõpuks ometi lugeda vahetuid, mitte kellegi vahendatud muljeid.

Taaramäe teatas, et sõitis mõneks ajaks Monacosse ja seal on 20 kraadi sooja. Head puhkamist! Seni puudub mul veel kahjuks info, kas ta korraldab ka tänavu hilissügisel nädalavahetusel pikki rattatrenne kõigile soovijaile. Aga küllap ta noist juba ise teada annab.

Homme, luban, et tõmban uue vaidluse üles. Või vähemalt ülehomme.
******
Bartlett Wash Road, Moab, Utah. 17. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks kikkida piltidele.)

Foto 1: Rein Taaramäe Tähtvere spordipargis Tartu meistrivõitlustel krossis. Foto autor: Priit Pullerits

27 Kommentaarid:

At 16:07, Anonymous Anonüümne said...

Kui Priit kirjutab, et "Nii et siin saate lõpuks ometi lugeda vahetuid, mitte kellegi vahendatud muljeid.", siis see tähendab, et tegelikult ta on seda teksti kõvasti toimetanud. Millest on muidugi väga kahju.

 
At 16:31, Anonymous Alexey said...

Aavo Patrick Pikkuus

mis ime hinna pärast on eestlased armunud c tähte? Kas te ise endale naeruväärsed ei tundu?

Cathyd, Cathrynud, Angelicad jms.
Mitte Markus vaid Marcus, mitte Erik vaid Eric,
Carl-Eric on nüüd tavalne eesti poisslapse nimi,
üks tõstja on Alex-Edward (Raus), see laulja on oma pojale nimeks pannud Carl-Philip.
Oh issand ma enam ei jaksa.
Vadake mitte idanaaber vaid tänane eestlane ise on oma rahvuse vaenlane.

 
At 17:08, Anonymous Anonüümne said...

Mis ajast noored nolgid juba jumalad on? Kõigepealt tuleb ikka Kirsipuu saavutused üle lüüa.
Teet

 
At 17:45, Blogger Madis said...

Tänan, et lubate kõneleda :-D

 
At 18:44, Anonymous Anonüümne said...

"Homme, luban, et tõmban uue vaidluse üles. Või vähemalt ülehomme.", ütles blogiomanik ja kadus uut teemat otsima. Aidake meest! Üht teemat tõmbab üle 3-4 postituse.

 
At 21:59, Anonymous Anonüümne said...

Kirsipuu on tõesti kõva! Kui ta oleks nüüd mõne tuuri lõpuni sõitnud oleks tal lootust esikohale, sest kõik teised on D-ga põrunud!

Üldiselt on sportlasteb võrdlemine nõme:)

 
At 22:02, Anonymous Anonüümne said...

Taolise olukorra kohta ütlesid vanad eestlased, et nüüd on juba täiega sitt leivakotis...

http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/tour-de-francei-korraldajad-nouavad-lance-armstrongilt-tagasi-3-miljonit-eurot.d?id=65150528

Eriti tähelepanuväärne on aga järgnev, räägib Touri direktor:
"Prudhomme`i sõnul taotlevad nad, et Armstrongi võiduga lõppenud velotuuridel võitjat ei olekski.
"Nendel tuuridel, kus Armstrong võitis, võitjat ei olegi. Ametliku otsuse teeb UCI reedel, kuid meie jaoks on asi väga lihtne. Tahame võitja lahtri tühjaks jätta," rääkis peakorraldaja.
"USADA raport süüdistab juhtunus süsteemi ja ajastut. See ajastu peab meelde jääma kui ajastu ilma võitjateta," lisas Prudhomme.

Arvestades, kui kõvasti ikka KOGU see asi haiseb, siis paremat lahendust pigem pole ka valida...

 
At 22:34, Anonymous Anonüümne said...

Kas Armstrong oli eelmine aasta puhas, või hakatakse 10 aasta pärast sama rääkima? Kui kõik manustasid, siis olid ju kõik võrdsed. Pakun, et kui keegi poleks manustanud, siis ega kohad protokollis poleks muutunud. Ega nõrgale epost tolku pole.

 
At 22:42, Anonymous Anonüümne said...

EOK-s ripub Andrus Veerpalu pilt seinal ja mingist rahade tagasimaksmisest pole juttu!

 
At 23:28, Anonymous Anonüümne said...

Aga PP ise ütles, et Veerpalu pole süüdi! Ja et ta pole kunagi öelnud, et on süüdi.

 
At 23:47, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäe kirjutab oma surematus pressiteates, et "Möödunud viis aastat olen sõitnud profina ning teinud kaasa viis kolmenädalast suurtuuri, kolm Tour de France’i ja kaks Hispaania Vueltat." Minu andmetel ei ole Taaramäe nendest viiest korrast kahel kolme nädalat vastu pidanud.

 
At 00:10, Anonymous Anonüümne said...

Siin 22:34 pigem eksib.
Et asi oleks arusaadavam, vaatame järgnevat näidet. Viime asja lihtsamale kujule - näiteks mehaanilisele dopingule.

Võtame sellise eelduse, et Touril enamus mehi kasutas analoogseid "imevidinaid" nagu Cancellaral mõni aeg tagasi kahtlustati - "doped bike":
http://www.youtube.com/watch?v=8Nd13ARuvVE
Kas ja mis Cancellaral ka tegelikult oli või ei olnud, pole praegu oluline.

Kui kõik, kes selliste viguritega sõitsid, said seetõttu lisavõimsust mägedes näiteks X vatti, siis ühel mehel oli jalgevahel riist, mis arendas võimsust midagi 1.3X vatti.

Järeldus 1. Kõik on valemängijad. Kahtlemata.
Järeldus 2. Kui ka sellel ühel mehel oleks olnud abimeheks ainult X vatti, siis väga suure tõenäosusega poleks tuldud 7-kordseks järjestikuseks võitjaks.

Sirvides neid materjale, siis paraku selline väga kallutatud pilt just ühe mehe kasuks välja koorub. Kasutada olnud vahendid ja võimalused erinesid teistest märkimisväärselt.
Ehk sellises olukorras võrdsest seisust rääkida on muidugi ülimalt keeruline...

Johan

 
At 01:05, Anonymous Anonüümne said...

Rahvatarkus väidab et peale tormi lendavad kajakad alati tagasi...
Ühe mehe vöib risti lüüa, tiitleid vötta , köigi suunas hoiatavalt näppu vibutada ning mis iganes teha, aga reaalsus on see, et möneks ajaks tömbuvad köik tagasi, siis aga tasapisi , juba täiesti uuel tasemel läheb vanaviisi edasi. DT ettepanek, et rattasport olümpialt eemaldada oleks täiesti tervitatav hoiatuseks, et ebaaususega läbi pöimunud spordialal sellisesse kohta asja pole. Samuti kas poleks möistlik kriminaliseerida dopinguga seonduv juba igas maailma otsas. Muideks pole kunagi trehvanud leidma pöhjust, et miks Itaalias sellel teemal eksides vöib trellide tagant vaba maailma imetleda. Ons sellel mingi konkreetne pöhjus vöi tehti kogemata seadusi kritseldades sönavääratus....
Üldiselt on ääretult nöme süsteem: on tiimiboss, on sportlene, on mingid tulemused, suured rahad jne...siis boss ümbernurga jutuga veenab mingit selli, et jah muidu tubli töö, et äkki tuunime lihast, saab veel paremaks, ...näe number siin, räägi spetsiga...siis süstlad, tabletid ja muu kama, tulemused paremad, veel suuremad rahad, köik kummardavad, köik austavad, köik kannavad kätel....ja siis lüüakse risti....tiimiboss aga otsib uue jüngri ja köik algab uuesti....täiesti süüdimatu....
Pliiatseid teritades ja uut lugu oodates, Maamees

 
At 09:03, Anonymous Anonüümne said...

Maamees on revolutsionäär. Mina laiendaks seda mõtet spordist kohe igapäevaellu. Inimesel või parteil kes poliitikast on kord eemaldatud ennetähtaegselt või erakorraliste valimistega - pole enam põhiseaduslikku õigust naasta rahvajuhi liistude juurde. Ainult nii saab valemänguritest lõplikult lahti. Praegu on igapäevaelu aga nagu Maamees ennist ütles kajakate kohta pärast tormi.

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Maamehele.
Miks eemaldada olümpialt ala, mille juhtkond aktiivselt otsib petiseid, st püüab oma ala puhastada?
Ma ei mäleta, et tennises või jalgpallis oleks kunagi sellist nõiajahti toimunud, samas kahtlen nende alade täielikus puhtuses sest suured rahad liiguvad ka seal.

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

UCI ei olnud küll huvitatud ala puhastamisest, vaid varjamisest ja maine säilitamisest.

 
At 02:33, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 02:37, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 02:49, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 02:53, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 05:17, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 04:11, Blogger xumeiqing said...

151207meiiqng
beats by dre
ugg outlet
nike roshe run
ugg outlet store
michael kors handbags
coach outlet store online
tory burch outlet
ugg boots
ray-ban sunglasses
louis vuitton outlet
cheap nfl jerseys
hollister co
canada goose outlet
canada goose jackets
toms outlet
louis vuitton outlet
cheap oakleys
coach factory outlet
canada goose jackets
jordans
ray-ban sunglasses
louis vuitton handbags
the north face
lebron james shoes 2015
north face jacket
cheap oakley sunglasses
ugg boots for men
coach outlet online
michaek kors outlet
oakley sunglasses
coach outlet online
coach outlet
north face uk
coach outlet online
uggs on sale
ugg outlet
hollister uk
louis vuitton outlet
ugg outlet
adidas originals

 
At 03:37, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 06:48, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 10:31, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
burberry outlet online
abercrombie and fitch
michael kors outlet
uggs on sale
tory burch shoes
coach factory outlet online
beats by dr dre
ugg for women
louis vuitton handbags
coach outlet online
uggs on sale
air max 95
louis vuitton handbags
chanel bags
coach outlet online
canada goose outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet online
cheap uggs
coach factory outlet
mont blanc pens
jordan 11
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
jordan concords
chanel outlet
kobe 8
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
true religion
oakley sunglasses wholesale
abercrombie outlet
hollister clothing
oakley outlet
ray ban sunglasses
ugg sale
oakley store
ugg boots clearance
nike air huarache
cheap toms shoes

 
At 02:50, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
concords 11
polo ralph lauren
ralph lauren home
air max 95
coach factory outlet online
air jordans
kd 8
true religion jeans
ugg outlet online
louis vuitton purses
chanel bags
the north face jackets
cheap toms
louis vuitton outlet
ugg boots
hollister clothing
oakley sunglasses wholesale
hollister clothing
concord 11
oakley outlet
canada goose outlet online
christian louboutin shoes
timberlands
ray-ban sunglasses
hollister clearance
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online
toms
replica rolex watches
ray ban sunglasses
air force 1 trainers
retro 11
uggs sale
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasses
nike free 5.0
oakley sunglasses
ugg boots
cheap jordans
instyler

 
At 12:33, Blogger Yaro Gabriel said...

www0516
minnetonka outlet
ferragamo outlet
mulberry bags
ray ban sunglasses
nobis outlet
canada goose
prada outlet
michael kors outlet
marc jacobs outlet
ralph lauren pas cher

 

Postita kommentaar

<< Esileht