kolmapäev, märts 18, 2015

Pullerits: Kuidas trenn jätab jälje pooleks nädalaks?

Kas te EMSi olete nüüd lõpuks proovinud? Jajah, tean, suhtute sellesse skeptiliselt. Tunnistan: suhtusin algul ise ka. Aga mäletate, mis on tõe kriteerium? Muidugi praktika! Kui paljud teist on elektromüostimulatsiooni enda peal proovinud? Oletan, et mitte keegi.

Lubage, ma siis kirjeldan lühidalt – nagu spordiajakirjanikud sageli uurivad –, mis tunne on.

Eelmise nädala laupäevani olid reite ülemised osad valusad. Mitte sellepärast, et oleksin rattaga palju sõitnud. Ei, peaaegu üldse ei sõitnud. Sellepärast, et tegin teisipäeva hommikupoolikul 20 minutit EMSi. «Nii vähe!?!» imestate. Jah, nii vähe, aga sellepärast, et kui seda korralikult teha, siis rohkem ei jõua – või vähemasti kvaliteet langeb.

Aga nagu näete, piisas noist 20 minutist, et reied n-ö täis tõmmata. Tegin nonde 20 minuti kestel personaaltreeneri juhendamisel mõned spetsiifilised harjutused jalgadele ning tulemused andsid koha tunda.

Hästi kiiresti neile, kes ei saa pihta, millest jutt. EMSi trennis tõmmatakse ümber keha niisutatud vest, samuti tõmmatakse niisutatud rihmad ümber tuharate, reite ja käsivarte. Nende küljes on juhtmed, mille kaudu saadetakse lihastesse iga nelja sekundi järel elektriimpulsse. Siis teed sellal, kui impulss kehasse tuleb – selle tugevust saab reguleerida – treeneri juhendamisel spetsiifilist harjutust ning hingad samal ajal sügavalt välja. Siis neli sekundit lõdvestust ning seejärel taas neli sekundit harjutust. Enamasti teed seda oma keha raskusega või mõne lihtsa abivahendiga (pall, kerge hantel, kummirihm jne). Harjutuse kasutegur oleneb sellest, kui palju sa seda tehes ise end kokku võtad ja pingutad. Võid ju näiteks niisama ka end ühel jalal hoida ning teist jalga tahapoole ja käsi kõrvale sirutada ning midagi ei juhtu, aga kui treener kogu aeg jälgib ja juhendab, et asend oleks õige ning milliseid lihaseid tuleb pingutada, siis tunned, kuidas juba viieminutilise trenni järel hakkab higi voolama.

Selle nädala esmaspäeva hommikul läksin taas EMS-i trenni. Ütlesin treenerile, et kuna rattahooaeg on alanud, teeme sedakorda ka harjutusi ennekõike reitele. Tegimegi. (Loomulikult tegime teistele kehaosadele ka, sest ei saa ju keskenduda näiteks ainult reitele ja kõike muud unarusse jätta.) Pärast 20-minutilist trenni tundsin end pisut roidununa, sest olin päris kõvasti pingutanud. Aga jalgades ei andnud esialgu miski tunda, et need oleks ekstrakoormust saanud. Imelik oli see, et treeningu mõju hakkas reitesse ja tuharatesse kohale jõudma alles õhtupoolikul. Tänagi, kolmapäeva hommikul annab kahe ööpäeva tagune trenn ennast veel selgelt tunda. Kasuteguris pole mõtet kahelda.

Ja mõelda, seda kõike saavutab kõigest 20 minutiga ning seejuures ei sea sa harjutuste iseloomust ning personaaltreeneri pidevast pilgust tulenevalt oma skeletti ega liigeseid traumaohtu. Puhas võit, kas pole?
******
Cryptobiotic soil near Chesler Canyon in Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 28. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Healthy Attitude Fitclubi klubijuht Kärt Rebane (vasakul, siin treeneri rollis) ja peatreener Johanna Lepp (siin treenitava rollis) teevad elektromüostimulatsiooni ehk EMS-trenni. Foto autor: Kalev Saar, Postimees/Scanpix
Foto 2: Healthy Attitude Fitclubi klubijuht Kärt Rebane (vasakul) sättimas peatreener Johanna Lepale selga EMS-trenniks vajalikku varustust. Foto autor: Kalev Saar, Postimees/Scanpix
Foto 3: Healthy Attitude Fitclubi peatreener Johanna Lepp teeb Smovey rõngastega suurel kummipallil EMS-trennis harjutust. Foto autor: Kalev Saar, Postimees/Scanpix
Foto 4: Healthy Attitude Fitclubi klubijuht Kärt Rebane näitamas Smovey rõngaid, mida saab kasutada EMS-trennis abivahendina. Foto autor: Kalev Saar, Postimees/Scanpix

69 Kommentaarid:

At 10:45, Anonymous Anonüümne said...

Tundub et selles clubis treenides võib täitsa fitiks saada. Nimi juba selline, mis tekitab aukartust ja veidi hirmugi.

 
At 13:32, Blogger Rivo said...

Milles selle võit või siis kasutegur (milles pole põhjust kahelda) seisneb? Tegemist stimulaatoriga ja stimulatsioon, teadagi, tuleb millegi arvelt. Loomulik liikumine, aega nõudev treening, seevastu ei käi elektriimpulssidega.

 
At 13:51, Blogger Priit Pullerits said...

Rivo, loomulik liikumine on peamine, nõus. Aga EMS on kasulik lisandus. See on nagu, ütleme, sobiliku pehmusega madratsi ja õige kõrgusega padja hankimine, et uni oleks parem ja oleksid hommikuks puhanum. Me võime ju kõik magada kaheksa tundi, aga üks magab millegipärast halvemini, teine paremini. Jah, seal on palju tegureid, miks magatakse erinevalt, aga hea padi ja madrats aitavad paremale unele kaasa - täpselt nagu EMS aitab kaasa parema treenituse saavutamisele. Nõus? Ainuüksi ja pelgalt EMSist loomulikult ei jätku.

 
At 14:19, Anonymous Anonüümne said...

Hei, Pullerits!
On ju olemas ütlus, et magajale pole tekki vaja. Tee sellest omad järeldused.

 
At 14:20, Blogger Rivo said...

See paralleel ei ole päris täpne. Padja-madratsi asemel peaks magamise puhul stimulaatoriks pigem unerohtu - mis aitab, aga loomulik (parem) on ilma.

 
At 14:27, Anonymous Kaarel, blogirott said...

Vaevalt et Karvajalg ja Pirita Kobras sellise soojas toas kuival põrandal noorte naisterahvaste juhendamisel toimuva võdistamise heaks kiidavad. Nii ei kasva ju võitjamehe moraal ega hingeline sitkus. Kõhulihas ehk edeneb, aga vaim jääb ikka töntsiks. Kus ja kelle juures seda arendada?

 
At 14:28, Blogger Priit Pullerits said...

Olgu, Rivo, võtame siis teise paralleeli (kuigi paralleelid on alati kahtlased, sest ükski paralleel pole päris täpselt see, mis on nn originaal). Kui oled rattur, siis peale jalgade ei ole suurt muud vaja. Kunagi ütles mulle Rein Kirsipuu isiklikult, et ratturil pole käsi küll vaja treenida, sest nendega ei tee ta midagi. Siiski usun, et kui veidi neid treenida, ega see kahjuks küll tule, pigem ikkagi kasuks. Sama ka EMSiga - mingit kasu see ikka toob.

Kuid - ega ma kellelegi midagi peale suru. Kindlasti aitab EMSi asemel ka jõusaal vms. Aga nagu ütlesin, siis jõusaalis, kus mässatakse raskustega, on tunduvalt suurem oht end ära tõmmata või endale viga tekitada. Tean seda omast käest, kui tunamullu süütu harjutusega selja kapitaalselt ära tõmbasin.

 
At 14:33, Blogger Priit Pullerits said...

Lp Kaarel,
tegemist ei ole kindlasti niisama võdistamisega - palun lugege veel kord EMSi kirjeldust;
hingelist sitkust arendab see väga - iga nelja sekundi tagant tuleb end absoluutselt ja maksimaalselt mobiliseerida, et siis neli sekundit pigistada endast välja totaalne maksimum. Kui ei usu, tehke seda kodus: võtke asend, kus reied on pinges, kõht on pinges, selg on pinges ja siis tehke nt kätega veel mingeid pinguldavaid harjutusi (sedavõrra on teil muidugi lihtsam, et impulsse ei saa, sest impulsid võivad nii mõnigi kord, kui nt triitsepsit tugevasti pingutate, selle krampi tõmmata) - vaat see nõuab ikka väga-väga suurt sitkust. Jõudu selle arendamisel!

 
At 14:49, Anonymous Anonüümne said...

Kas EMS on Tallinnas ka või on see ainult tartlaste privileeg?

 
At 14:53, Anonymous Anonüümne said...

Jah, EMS on Tallinnas ka.

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Tea, kas see elektromüo.., eee ...elektromüo on parem kui pulsikell?

 
At 16:17, Anonymous Anonüümne said...

Võib olla ongi sellel mingi effekt, aga mõõta seda ju ei saa (see roidumuse jutt pole teema) ning Pulleritsu, kui sellise "igahinnamatcho", kirjeluses on see üks ütlemata pehmovärk! Kindlasti saab midagi ka 15 minutiga, räägivad isegi, et 2-3 min max intensiivsust iga päev on OK, aga mine naudi parem imelist kevadtalve, selmet tuharaid klemmidesse ja niisketesse rätikutesse rüütada;))

 
At 16:20, Blogger Priit Pullerits said...

Naudin ka imelist kevadilma, olge mureta. See, et EMSi teen, pole takistanud õhtuti rattaga sõita. Tänagi on plaan pooleteiseks tunniks välja minna. Kell viis on start. On veel tulijaid. Lähetume EPA torni lähedase valgusfooridega ristmiku alt. Tulge kaasa!

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

Kodumaine ohhoota.
Kiidame heaks.

 
At 17:05, Blogger Rivo said...

Priit, me räägime vist ikka eri asjadest. Mina näen seda siiski stimulaatorina (unerohi, doping vms).

Võimalik, et mingites tingimustes vajalik ning oluline, aga mitte tervele inimesele. Pigem loob võltslootuse-ootuse, et trenni polegi vaja teha ja tulemusteni on mingi ohutu kiirtee.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Ka mujal ollakse hädas selle pruuni ja vedelaga, mitte ainult meil siin.
Nad s*ttusid meie peale

 
At 17:37, Anonymous Anonüümne said...

Lgp. Rivo. Kui härra Pullerits juba ütles, siis nii on. Ei pea mitu korda üle kordama.

 
At 18:27, Anonymous Martin said...

Jah, klemmid tuharatesse. Stimuleerib ülihästi.

Aga tõsisemal teemal.
Helsingbors Dagbladet kirjutab SAPO (Säkerhetspolisen, Rootsi) üllitatud värskest aastaraamatust.
"De är välutbildade, yngre än under Sovjettiden, socialt kompetenta och nätverkar, säger Unge och visar en bild på en rysk spion i Almedalen i somras." (hästi haritud, laia suhtlusringiga, suhtlemises meeldivad, sihikindlad ja energilised, heas vormis inimesed, kes oskavad inimesi end avama panna).
http://www.hd.se/nyheter/sverige/2015/03/18/sapo-ryskt-spionage-i-sverige/
Jutt on siis Venemaa spioonidest. Pole välistatud, et neid võib ka Eestis liikvel olla. Kes sellisele profiilile kõige paremini vastab?

 
At 18:51, Blogger Priit Pullerits said...

Tehtud - 45 km maanteel 1:23.30ga, keskmine kiirus 32,33 km/h. Olud olid head, sama hästi kui tuuletu.

Lp Rivo, me ei saa, jah, kuidagi ühele lainele, kuigi üritame. Proovin veel: see EMS on nagu rännakumeetod, mille loojat ma laupäevases Arteris intervjueerisin, vähiravile - loomulikult peab tegema meditsiinilist, teaduspõhist ravi, aga rännakumeetod aitab ravile ja tervenemisele kaasa, täpselt nagu EMS aitab ka rattasõidus või suusatamises või jooksus vms tulemuste paranemisele kaasa - aga ainuüks sellele lootma jääda ei saa.

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

EMS on rännakumeetodist sama kaugel kui keskmistatud tippsportlane nirvaanast. Need on vastandlikud tendentsid, Priit. EMSi kasutamise asemel on mitmesugused standardsed jooksuharjutused näituseks, mis keha ja vaimu karastavad hoopis rohkem. Või pole tahtejõudu neid teha?

 
At 20:33, Anonymous Käo Jaan, kehakultuurlane said...

Herr Pullerits on korduvalt maininud et inimene ei tohiks igasugusest tehnoloogiast sõltuvusse sattuda. Mina arvan et see EMS on saatanast ja et see on tee tahtejõuetusele, kombelõtvusele ja lödipükslusele. Krt teab mis tagajärjed sellisel peki ja lihase väristamisel pikas perspektiivis on. Äkki on tulemuseks pöördumatud tervisehädad. Kindel ei geneetiliselt muundatud toidule ja igasugustele ebaloomulikele treeningutele. Mõistan veel kui sellist trenni teeb voodihaige, et pidurdada lihaskärbumist. Alfasisased, isafiguurid ja muidu tublid mehed käivad sellisest kapitalistlikust rämpsust kauge kaarega mööda.

 
At 21:45, Anonymous Anonüümne said...

Veider promotekst tegelaselt, kes isegi pulsikella vaenab.

 
At 00:11, Anonymous Anonüümne said...

Mõned mehed kulutavad sadu, isegi tuhandeid eurosid oma ratta täiustamiseks. Pullerits laseb poes kummid täis lüüa ja ketile õli tilgutada. Lihtne mees. Täiuslikkuse tee jm ongi temasugustele.

 
At 08:41, Anonymous Anonüümne said...

TM-i koht näitas ära,kui kasu sellest pekiväristamisest oli.

 
At 10:12, Anonymous Martin, semiootik said...

Väike teade rahvuslikult mõtlevatele meestele
President Putin on andnud käsu viia Balti laevastik ja Lääne sõjaväeringkond täielikku lahinguvalmidusse.
USA armee tõstis valmidusastet DEFCON 3 tasemel.

 
At 10:30, Anonymous Anonüümne said...

Ehk tegeletakse oma sõjapeenise stimuleerimisega; Priit ehk teab omast kogemustest vibraatormasinatega, et kas võib ka pauk lahti minna?

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP hakkab ka sel hooajal mõnda MTB sarja sõitma?


Selline toetusprojekt:
http://stardipaik.ee/projektid/jalgrattasport/martin-loo-mk-etappidele/

 
At 13:10, Anonymous Anonüümne said...

Kõikide lausete ema. Või isegi isa.
Proovin veel: see EMS on nagu rännakumeetod, mille loojat ma laupäevases Arteris intervjueerisin, vähiravile - loomulikult peab tegema meditsiinilist, teaduspõhist ravi, aga rännakumeetod aitab ravile ja tervenemisele kaasa, täpselt nagu EMS aitab ka rattasõidus või suusatamises või jooksus vms tulemuste paranemisele kaasa - aga ainuüks sellele lootma jääda ei saa.

 
At 13:24, Anonymous keeleõpetaja Vaike said...

13:10, väga hea, kuid AGA ees peaks koma ka olema ja ainuüks on vähe poolik. Aga muidu tubli ponnistus!

 
At 13:29, Anonymous Anonüümne said...

Suu kinni sitakotid! Härra Pullerits teeb tänuväärset pioneeri tööd uute asjade ja nähtuste avastamisel. Aga mis siis, kui EMS on homne sõna? Tõenäoliselt saab sellest ka vigastatud spordimeeste rehabilitatsioonivahend. Mitmekesisus on alati osutunud edu pandiks.

 
At 13:31, Anonymous Anonüümne said...

Butterfly abs.

 
At 13:47, Anonymous SK Pirita Purakas said...

Oleme Pirital teinud nii - pärast treeningut kaabid suure lehise murdunud oksatüügastelt veidi vaiku, määrid palja perse peale ja riputad peale mitmevilja sepiku puru. Siis korjad paar puhmast pilliroogu kätte, heidad kõhuli viimase laia jõekääru kaldamudale. Käsi pillirooga hoiad pea kõrval püsti ja püüad loodusega üheks saada. Õhtuhämaruses tulevad pardid perse pealt puru nokkima. Võtab võdisema küll aga mingit kasu kahjuks ei ole tuvastanud.

 
At 13:51, Anonymous Kärna Ärni said...

Hea, et siin naerda saab.
Kiidame heaks.

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

Kes pärast naerab, naerab rohkem. Eriti seejärel kui Putin on mehed possadele käsutanud.

 
At 14:10, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kuulsid, mida Vaike 13.24 ütles: "aga" ette pane koma. Ja "ainuüks" on poolik.

 
At 14:27, Anonymous Anonüümne said...

Säärane treening meenutab kangesti sadomaso. Minu meelest ei ole sadomasoga tegelemine parem kui pedeseaduse poolt hääletamine. Kahjuks on pedenduse juhtpromootorid ikka pukis ja loovad koalitsiooni. Võib-olla tõesti tuleb ennast harjutada sadomasoga mis pooleks nädalaks teovõimetuks muudab ja pededele kergeks vastupandamatuks saagiks muudab. Seda nimetatakse adaptsiooniks.

 
At 14:31, Anonymous Anonüümne said...

10.30 Jäta jama, kes viitsib vibra all pauguni lõdiseda. Tavaline survedušš või mullivann teevad asja ära. Ja seda ilma igasuguse tõmblemiseta.

 
At 15:06, Anonymous Anton, blogirott said...

Kõige rohkem on nalja aga siis, kui härra Pullerits selle kärnase kommuuni üldse ära tiliidib. Siis saate delfis kommida, kus teiesuguste koht. Sellised te olete, sitakotid, selle asemel et riiki kasvatada ja rauda sulatada mölisete tühja ja hõõrute oma haiget fantaasiat.

 
At 15:34, Anonymous Anonüümne said...

Räägime Priit nüüd asjast. Mis päeval hakkavad kesikud ja refid valitsust moodustama ja kui keegi enne valemistulemuste ametlikuks kuulutamist ära sureb, siis kas juba surnud inimene saab ka parlamendiliikmeks või antakse tema hääled asendajatele, st meil ei toimu isiku vaid partei valimised? Aeg on reffida valimisteatrit.

 
At 16:13, Anonymous Martin said...

NB! VALMISOLEK "Kollane" (B")!
Rehvid täis löödud, jooksud kontrollitud.
Bidooonis vesi sees.

 
At 16:28, Anonymous Anonüümne said...

Martin mis asi see bidoo või bidooon on? it.bidoo.com saidil küll vett sees ei ole. Seal puha tahke kraam.

 
At 16:49, Blogger Priit Pullerits said...

Asjast räägin teile ja eesti rahvale siin: Savisaar lebab raudsete uste taga! Keegi peab ikka reaalset reporteritööd ka tegema, mitte niisama inimesi üksnes telefonikõnedega pommitama.

 
At 16:50, Anonymous Anonüümne said...

Nõuame vastuseid mitte reporteritööd!

 
At 17:07, Anonymous Kliki labidal said...

Aru ma ei saa. Lugesin PP viidatud lingi all olevat juttu ja tahtsin ka arvamust avaldada kommentaaris aga siis käsib kommentaariboks mul klikkida labidal. Kas see pole Postimehe veebimeeste erapoolik ja kohatu must huumor mitte? Kus on küberpressinõukogu silmad? Miks ei võeta kommentaariumi omajaid vastutusele halbade suunavate semiootiliste sõnumitega?

 
At 17:24, Anonymous Semi-joodik said...

Kuule mees, julma nalja paned. Mina lugesin kõigepealt "kliki laibal".
Mis sa arvad, mida minu treenitud süda pidi selle peale tegema?!

 
At 17:52, Anonymous Anonüümne said...

Putinil on raske ja härra Savisaarel väga raske. Kes on mees kes teatepulga üle võtab? Noored mehed, kes teist ajalukku minna tahab? Või jäätegi niisama, nina nokkijaks ja noku silitajaks?

 
At 18:00, Anonymous Julius, noku silitaja said...

Parem ikka hea ja turvaline elu suusablogi kommentaariumis, see kaalub muu üles, peaasi et välja ei visata (nagu isafiguuridega juhtus)

 
At 18:20, Anonymous Vanatoi said...

15.34 kas siis juba anti teada, et meie suurima hääle/hingede saagiga ES on Tartu tohtrite hoole all ja tervenemislootust ei ole? Või olid prohvet?

 
At 18:45, Anonymous 15.34 said...

Mul sõber lubas enne valimisi ES-ga asja ära õiendada brutaalsemal moel. Millegipärast ta täna enam ei vasta. Siit tekib küsimus, et kas sai aru brutaalse lahenduse mõttetusest ja keegi otsustas teda aidata või oli muidu tasakaalukate poliitiliste seisukohtadega mees lihtsalt prohvet, kes nägi ette mis peab lähiajal toimuma, et pärast valimisi Eestis elu vasakule kraavi ei vajuks. Uudis oli Tartu arstide kangelaslikust võitlusest juba officiaalselt väljast ning ka peene jutu vahele pudenenud teade, et subjekti mõistus kodust ära. Loogiliselt mõtlev inimene teeb ju siit järelduse, et ega kontrolli all oleva inimese tervisest nii ei räägita arstide poolt...

 
At 19:36, Anonymous Jaanus said...

Sõidan ise ka ratast palju ning olen proovinud ultratone spordi elektroteraapiat. Tõstab sooritusvõimet küll, sest ise ei suuda nii paljusid lihaseid treenida. Nii et julgen sarnast asja samuti soovitada, kel vaja pisut kiirem olla.
Leidsin just ultratone kodulehelt et neilgi Tartu kesklinnas uus esindus.

 
At 20:06, Blogger AinK said...

Kuulus reporter PP
1. Tartu Ülikooli Kliinikumis ei ole pulmonoloogilise intensiivravi osakonda
2. Palati ukse taga luuramine ja töötajate tülitamine, äkki mõni libastub ei kvalifitseeru just reporteritöö tippklassi


aink

 
At 20:29, Anonymous Anonüümne said...

Olen ka vanameistris pettunud, mis ta sealt haiglast saada lootis.

 
At 21:30, Blogger Priit Pullerits said...

Ma jõudsin täna tudengitele kahetunnise loengu anda, seejärel TÜ Kliinikumis Edgar Savisaare jälgi ajada ja pooleldi undercover, aga totally legal reporteritööd teha, sellest üksikasjalise loo toota, vahepeal kodus koera jalutada, siis Eesti viimase kahe aasta püstijalakomöödia ja sooloetendused ja monotükid kommenteerituna reastada ning siis ka veel koos Steve Astokiga (kes oli päeval juba 60 km sõitnud) teha ratastel 41 km pikkuse ringi kiirusega 1:10.14, mis teeb keskmiseks kiiruseks 35 km/h. Ja mis on teil ühiskonna hüvanguks tehtust ette näidata? Aga päev ei ole veel läbi. Nüüd ootab ees järjekordne tunnine tööülesanne.

 
At 21:43, Anonymous Anonüümne said...

Näete siis, härra Pullerits ehitab vabariiki, aga teie s***kotid? Mitte midagi?

 
At 22:07, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits, miks te peale suusatamise ja rattasõidu jooksmist ei harrasta? Kui on kehv suusailm ja rattasõiduks ilmad veel porised/külmad, siis jooks on ju ideaalne treening.

 
At 22:13, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

Kui inimestel raha palju on, hakatakse igasuguse jama peale seda kohe laiaks taguma. Nii on lihtsalt!
Me oma brigaadiga oleme maakiiluga rändrahne tükkideks lasknud, nii et hambad suus plagisevad. Gay poistel ei soovita proovida, rikute endal cabana trussad ära.
Täna panime kardulakotid liiva täis. Homme hakkame taguma,nii et nukid verised.

 
At 23:05, Anonymous Anonüümne said...

Inimkonnale kasulikud teod näevad sootuks teisiti välja!
Siin pole peale edviku egotripi miskit. See Savisaare lugu on ikka kõvasti lati alt läbi nii ajakirjanduslikus kui inimlikus võtmes.

 
At 23:19, Anonymous Loitsu Olga said...

Tänane salpeetri ja ammoniaagi põkkumine tasasel tulel savist vilkopis ütleb seda, et vana korruptant ja suli sm Savisaar ei osutugi nii tugevaks nagu tema lakeid ja vihmavarju hoidjad pimeusklikult on kogu aeg uskunud.
See omakorda käivitab mitmed olulised protsessid nii erakonna sees kui erakondade vahel. Õhus saab olema palju närvilisust ja õhtuks on kaotajaid rohkem kui võitjaid, on lahkujaid.
Aga lõplikult ei lahku keegi. Veel.

 
At 23:29, Blogger Priit Pullerits said...

22:07, kus te elanud olete, et ei tea, mida teab iga põlvepikkune poisikegi Eesti riigis: ma tahan ka vanemas eas omal jalal käia, mistõttu olen otsustanud pärast põlveoperatsiooni jalgu säästa.

23:05 - ja kui palju Eesti sadadest tele-, raadio, lehe- ja veebiajakirjanikest üldse jalad laua alt välja võttis ja sündmuskohal käis, et asju oma silmaga kaeda, sest nagu te ju Hennoste õpikust küllap teate, on ajakirjaniku silm kõige parem ja usaldusväärsem infoallikas, mitte ükskõik kui prominentse tegelase telefonijutt?

 
At 23:41, Anonymous Martin said...

That's fcking awesome, Mr Pullerits!
--
Või kas ikka on?
Neid ülienergeetilisi õppejõude on ennegi nähtud. Enamasti on asja taga sisemine ebakindlus, alaväärsuskompleks. Sellest ka neurootiline käitumine.

 
At 09:21, Anonymous Anonüümne said...

Absoluutselt tore ja õige on see, kui ajakirjanik sündmusi kohapeale ise kaema läheb ja seeläbi asjale vaimselt ja füüsiliselt lähemal on. Küll aga võiks tõsiselt järgi mõelda, kas päris õige lähenemine on ikka see, kui minna sisuliselt haiglasse ja hakata järjest palatite uksi läbi prõmmima küsimusega :"Kas Edgar on siin". Lõpptulemus (ülemarstiga rääkimine) oli sama, mille oleks saavutanud kas ette helistades või minnes viisakalt vastava ukse taha. Haiglas on ju spetsiaalsed inimesed olemas, kellega ajakirjanik saab kontakteeruda (või nende puudumisel keegi, kes nende asemel seda teeb - nagu antud juhul).
Edgari seisundi kajastamise vajalikkuses avaliku huvi kontekstis pole kahtlustki, aga palatites on ka teisi inimesi, kes vajavad rahu ja privaatsust.

Taavi

 
At 10:51, Blogger Priit Pullerits said...

Taavi, ülemarst oleks vaevalt asja nii isiklikult võtnud ja minuga kohtuma tulnud ning suhteliselt avameelne olnud, kui ta poleks olnud teadmist, et ajakirjanik on värsketel jälgedel, ta on vaid sentimeetri kaugusel Suurest Tõest - seega ei jäänud midagi muud, kui püüda asja, mis oli kohe-kohe suurelt avalikuks saamas, kuidagi kontrollida ja mõjutada ning selleks tuligi tal kohtuma tulla. Oleks ma läinud lihtsalt ta ukse taha, oleks jutt olnud hoopis teine, palju kohitsetum, küllap piirdunud viitega, et oodake pressiteadet.

 
At 11:12, Anonymous Anonüümne said...

Oleme ausad, Postimees pani teema kajastamisega jälle võssa. Esiteks oli ES minek haigalasse eelnevalt kaalutletud ja plaanitud tegevus. Teiseks pole kopsupõletik nüüd miski õudukas. Vesi kopsus on tavapärane probleem ja vajab ravi. Ilmselt võtab ravi aega kuni 2 kuud. Tundes ES iseloomu võib ta muidugi ka oluliselt varem posti otsa tagasi jõuda. Ilmselgelt üritab PM paanikat õhutades pingestada arste, et need ajakirjanduslikult initseeritud paanika tingimustes teeksid olulisi ravivigu ja tõmbaksid vanakese pikemaks ajaks orbiidilt maha. See on ajaklirjanike tegevuse küüniline eesmärk. Ei mingit humanismi. Jõhker paanika õhutamine. Kellele on see kasulik?

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

11:12, ära enam peale võta...

 
At 11:28, Blogger Priit Pullerits said...

Nice try, 11:12, but extremely stupid!

Muide, väga huvitav diskussioon Savisaare tervise ümber on puhkenud ses neetud Facebookis Indrek Mustimetsa küljel - olen seal sunnitud nii mõnelegi nimekale väitlejale kõva kolaka andma.

 
At 02:51, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 02:51, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 01:07, Blogger soma taha said...

http://www.prokr.net/2016/09/orchards-cleaning-companies-7.html
http://www.prokr.net/2016/09/orchards-cleaning-companies-6.html
http://www.prokr.net/2016/09/orchards-cleaning-companies-5.html
http://www.prokr.net/2016/09/orchards-cleaning-companies-4.html

 
At 01:24, Blogger soma taha said...

http://www.prokr.net/2016/09/orchards-cleaning-companies-3.html
http://www.prokr.net/2016/09/orchards-cleaning-companies-2.html
http://www.prokr.net/2016/09/orchards-cleaning-companies.html

 

Postita kommentaar

<< Esileht