neljapäev, veebruar 25, 2016

Pullerits: Kuidas ma end nuhtlesin ja suure tõe jälile jõudsin?

Vahur Teppan tunnistas mulle ausalt, et oli pettunud. Tal oli põhjust seda mulle öelda, sest meil oli põhjust kogemusi jagada. Ta jäi Tamsalu maratonil (fotol vasakul hetk enne starti) alles 12ndaks, kaotust võitjale Peeter Kümmelile veidi üle nelja minuti. Ütlesin Teppanile otse, et poleks Kümmel starti tulnud, panustanuks ma tema võidule. Milles asi, mis juhtus?

Nüüd räägime viimaks suusatamises peamisest – suuskadest.

Teppan ütles, et ta enda suusad polnud head. Et nood ei sobinud tookordseks ilmaks, et lõpuks pidi ta rajale minema (kui nüüd õigesti mäletan) Andres Kollo mingi suusapaariga. Ent teisalt, tunnistas Teppan, ei saanud tema kasutatud määrdevariant olla vale, sest Mart Kevin Põlluste oli täpselt samamoodi ettevalmistatud suuskadega, nagu ta endalegi tegi – ja nagu Suusavennad ilmsesti ka mulle tegid –, saanud teise koha. Ja nentis siis, et palju olenes sellest, kas su suusapaar sobis pühapäevaste ilmaoludega või mitte.

Ja siis esitas Teppan mulle suure küsimuse: aga kuidas minu suusad pühapäeval sõitsid?

Ütlesin talle nii: «Vaata, Vahur, minu põhimõte on see, et kui sa ise oma suuski ei määri, siis sa teise meeste ettevalmistatud suuskade kohta sõna ei võta.» Ehk teisisõnu: määrde sobimise või mittesobimise üle võivad suud pruukida vaid need, kes ise oma suusad ette valmistavad, teised leppigu sellega, mida teevad need, kellele nad oma suusad usaldavad, ja kui tulemus ei meeldi, tehku määrimistööd edaspidi ise. Nõus?

Olgu lisatud, et sellega ei taha ma grammi võrdki vihjata, nagu olnuks mu suusad Tamsalu maratoniks kehvad või kõlbmatud ning viisakusest otsustan pidada lihtsalt lõuad kinni. Asi on hoopis selles, et kust ma tean, kas suusad olid head või halvad – mul puudus ju igasugune võrdlusvõimalus. See, et terve rida mehi mööda sõitis, ei tähenda ilmtingimata, et neil olnuks minu omadest paremad suusad; see võib tähendada, et neil oli lihtsalt tähtede soodsa seisu tõttu minu omast parem päev.

Jah, ainult parem päev. Ei miskit enamat.

Nüüdseks teavad ilmselt kõik, et kuulutasin Tamsalu maratoni järel oma suusakarjääri lõppenuks. Aga see ei keela mul ju omaette edasi suusatada. Niisiis läksingi teisipäeva varasel õhtupoolikul Tähtvere spordiparki – väikse sportliku vihaga, et nuhtlen ennast Tamsalu mannetu sõidu pärast. Teppan vaatas raja kõrval mäe otsast, et mis küll toimub. Ütles pärast mulle, et olen ikka veidi hull või segane (kas ta just neid sõnu tarvitas, aga mõte jääb samaks) – et mees tuleb suusakombega välja, ei tee soojagi ja kukub kohe tempoga sõitma.

Sõitsin kokku pisut üle tunni. Tunni ja kaks minutit. Endomondo andmeil läbisin selle ajaga 19 km. Siis pidurdasin hoo kinni. Aitab küll. Väike arvutus näitab, et oleks ma Tamsalus hoidnud rahvaga koos sõites samasugust kiirust, nagu arendasin kaks päeva hiljem ihuüksinda, saanuks ma aja umbes 2:10, mis andnuks 63. koha, mis tähendanuks, et isegi Jaanus Laidvee jäänuks minust ligi kolme minuti kaugusele. Järelikult suudan end liigutada küll, kui endale pisutki piitsa annan, mitte kohe algul matkaja asendit sisse ei võta?

Sedasi, tavapärasest pisut kiiremini liigutades, ilmselt mugavustsooni ülemisel piiril, jõudsin arvatavasti tõeni, mis seletab, miks on mul nii Viru kui Tamsalu maraton aia taha läinud. Asi on selles, et olen hakanud liiga palju kuulama kõrvaliste nõuandeid ja soovitusi. Olen võtnud kuulda, et trennis tuleb sõita aeglaselt ja rahulikult. Tõepoolest, olen trennikiiruseid varasemaga võrreldes oluliselt langetanud. Ja mis on tulemus?

Tulemus on see, mille eest hoiatas juba ammu Peter Coe, kuulsa inglise jooksja Sebastian Coe isa: «Pikad aeglased treeningud teevad sinust pikkade maade aeglase jooksja.» Sama käib suusatamise kohta.

Olen olnud ettevaatamatu, et olen lasknud teiste destruktiivsetel soovitustel enda suutlikkust õõnestada. Mõelge ise, see on ju loogiline: kui oled trennis enamiku ajast sõitnud rahulikult ja aeglaselt, siis kuidas on üldse võimalik, et hakkad võistlustel sõitma kiiresti? Kust see pauk siis äkki tuleb? See ei ole ju loogiline. Sest oled harjutanud end aeglaselt ja rahulikult liigutama. Aga kiire liigutamine tähendab hoopis midagi muud – ka sellega tuleb ju harjuda!

Tean väga hästi, millest räägin. Las ma paljastan teile suure saladuse. Nimelt: kuidas on võimalik, et ma sisuliselt olematu treeninguga – lapse- ja koolipõlves akumuleeritud kilometraaž sisuliselt null – suutsin saavutada vähem kui aastaga taseme, et jooksin 800 meetrit stabiilselt alla kahe minuti? Ma ei kulutanud aega mingiteks pikkadeks ja rahulikeks jooksudeks, sest need poleks viinud mind kusagile. Need olnuks viljatud. Oleksin saanud vantsijaks. Mu trennid olid lähikesed, aga intensiivsed. Harva jooksin ma rohkem kui 7 km. See-eest jooksin seda maad pidevalt keskmise tempoga vähemalt 3.45-3.40/km. Seega, enamik trenne olid tempokrossid, kevadel lisandusid ka lõigud. Nii arendasin endas suutlikkust taluda suuremaid kiirusi. Nii sain jagu neist valudest, mis paljusid teisi teisel ringil maha murdis. Sest ma ei murdunud – olin kannatusteks valmis. Peaaegu alati olin ma see, kes oli pärast lõpetamist omadega kõige rohkem läbi. Sest ma suutsin endast rohkem välja pigistada kui teised.

Jah, võite öelda, et kaks tundi suusatamist on midagi muud kui kaks minutit joosta. Nõus, nii see on. Kuid see põhiasi, millele püüan teie tähelepanu juhtida – ja millest enamik taas jäärapäiselt nagunii aru keeldub saamast –, on see, et kui tahad saavutada head tulemust, olgu 40 km suusatamises või 800 meetri jooksus, pead treenima enda füüsilist sundimist ja ületamist ja piitsutamist. Aga seda ei saa treenida mingis rahulikus ja aeglases tempos liikudes, kus pole sundi, enda ületamist ega piitsutamist.

Nagu ma olen öelnud: panna on vaja! Igal muul moel treenides võib ennast ainult kehvemaks treenida. Uskuge, ma tean, millest räägin. Räägin enda kümneaastasest suusakogemusest. Ja varasemast jooksukogemusest ka.

Ja nüüd üks väärt mõte neile, kes jätkavad aeglases ja rahulikus tempos ning arvavad, et see on neile edu toonud. Jah, küllap ongi – veidi. Aga nad ei saa kunagi teada – nagu sain mina omal ajal pisut 800 meetri jooksuks treenides või Estoloppeti stabiilseks esisaja suusatajaks harjutades –, kui heaks võiks nad saada siis, kui nad end trennis pisutki rohkem ja valusamalt nuhtleks.
******
San Rafael Swell seen from Interstate 70, Utah. 2. mai 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Fotod 1-6: Pilte pühapäevaselt Tamsalu maratonilt. Fotode autor: Marianne Loorents, Virumaa Teataja / Scanpix

81 Kommentaarid:

At 17:55, Anonymous Martin, tudeng said...

Hr Pullerits!
Hakkasin Teie tänast blogikannet lugema ja mõtlesin, et mängin - mõtteliselt - toimetajat. Paar esimest lõiku tõmbasin kohe maha. Bloat, šabloonid, nämmutamine. Edasi lugedes läks terav pliiats veel tihti käiku.
Lõpuks vaatasin - ei jäänudki midagi järele.
Puhas töö.

 
At 18:06, Anonymous Anonüümne said...

Aeglane ja rahulik on tavaliselt üks trenn nädalas-see kõige pikem,ülejäänud on ikka kiiremad.Ja muidugi lõigutrenn,kross.Nii,et jõudu trennimisel ja võistlustel.

 
At 18:45, Anonymous Kuidas sellega on? said...

Eelmisest sissekandest:
"Mis oleks, kui püüaks rahulikumale lainele häälestuda? Seda enam, et 25 eurost jäi vist sedapuhku väheks; oleks pidanud rohkem määrima. Nagu mööda kitti sikutaks end edasi. "

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

Priit, erinevate päevade libisemisolude ja radade võrdluse põhjal millegi sellise järeldamine on pehmelt öeldes vägivaldne. Need muutujad on niivõrd erinevad, et ühtegi adekvaatset järeldust vormi kohta nii teha ei saa.
Jõuvahekorrad näitab ära ühine rajalolek ehk samades oludes väljasõidetud tulemus.
Aga loodetavalt oled nädalavahetusel joonel ja valmis ikka mees-mehe võistluses vantsijatele koha kätte näitama.

Näe, su hea möödundhooaegade konkurent Raio Piiroja on teinud vahepeal sellise lükke, et mõlgutab juba mõtteid pühapäeval Anti Saarepuule pähe tegemisest.
Kas lähed pakud Raiole tuge ja ehk isegi tiimitööd eesmärgi saavutamisel?

 
At 18:54, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, olud on erinevad, mõistagi. Vahe on ka selles, kuidas end tunned ja mobiliseerida suudad. Enda nuhtlus saigi korraldatud selleks, et veenduda, et pagan, mees, kas sa suudad endale veidikenegi piitsa anda või ei. Virul ja Tamsalus ei suutnud, tahtnud, soovinud, häälestus oli täiesti selleks sobimatu. Ma ei ütle, et vale; ütlen, et kiireks sõiduks kõlbmatu. Ka selle taha jääb asi sageli, kõik ei sõltu suuskade alla tõmmatud määrdest ja lükatud mustrist.

 
At 18:58, Anonymous Juuniorsemiootik said...

Mehed, kes too martin on, et ta arvab, et siin meeste kambas sõna võiks võtta? Vaatan ka, et ega ta suletõmbed siin enam eriti ei lenda. Poiss võiks enda sõnavõtte ka tolle oma terava pliiatsiga töödelda. Ei jääks midagi järele.

 
At 19:01, Anonymous Anonüümne said...

Aga palun, Pullerits, pauguta kus jaksad! Iga trenn olgu ikka panemine! ilma soojenduseta ja pealesõiduta. Muidugi ei tasu kedagi kuulata! Küll aga tuleb pidevalt targematelt nõuandeid nuruda ja loomulikult kõike risti vastupidi teha. Jõudu!
Nii jaburat järeldust mingi sõidu põhjal teha.... Tase omaette!
Btw. kui selle kiirusega, millega täna pärastlõunal TM- i rajal Kuutselt Hellenurme puhtalt paaristõukeid sõitsin, oleksin möödunud aastal kogu maratoni läbinud, oleksin esimese 100 seas. Vist muutusin õnnelikuks...;))))))

 
At 19:39, Anonymous Anonüümne said...

98. aastapäeval panin pärast paraadi ka nagu PP muiste, ilma soojenduseta kohe laksust minema. Mõtlesingi panna Priitu ja niiöelda austada vanameistrit "panna on vaja" treeninguga tema maratoni saaga lõppemise puhul. Pool maad panin enda kohta täie auruga ja seejärel lasin pehmot kuna hapniku tõmbas kinni ja puudus mott pumbal lasta pikalt punases kedrata. Daamid vaatasid lootusrikka-hirmunu pilguga seljataha, et mis õmblusmasin rajal neile järele tiksub. Taastumiseks kulus terve pingviinide paraad ja veel tiba keskööstki. Endaarust ei tundunud see just tark stiil olevat ja edaspidi püüan ikka seda tempot mõistlikumalt kruvida.

Mõni tippasjatundja võiks ju öelda, et kuidas siis soojenduseta liigutamine pikas perspektiivis tervisele mõjub ja mis on esimene asi mille töökindlus paugu saab st, et nagu indikaator või sedamoodi mille järgi tark inimene teeks järelduse, et nii ikka panna ei tohiks?

 
At 19:43, Anonymous Anonüümne said...

scoring four touchdowns "in a single game"

https://en.wikipedia.org/wiki/Al_Bundy#Character_history

 
At 20:39, Anonymous Anonüümne said...

Mis annab 100 sisse saamine?
Miks ma pean ennast aasta aega piinama et 100 sisse saada?
Jahh panen minagi oma 10 x aasta jooksul numri rattale või selga. Ja ei mossita kui 100 hulka ei tule..jätkan oma tuimasid 3h trenne rattal sundides pulssi madalaks, sest mul meeldib rattaga sõita.

 
At 21:14, Anonymous Anonüümne said...

Olen siin blogis sel teemal kunagi sõna võtnud. Põhja ladumine (mahutreeningud, pikad ja aeglased) on mõeldud ainult tippsportlastele ja nendele tervisesportlastele, kes ei aja olulist tulemust taga, kelle jaoks on tervis tähtsam, kui mingi tulemus. Kui harrastaja teeb mahtu, siis tal pole lihtsalt aega teha purakatrenne, kui teebki, siis on see liiga väike osa. Seetõttu ei tulegi tulemust. Maailmatipud võistlevad ikka väga tihti. Kangert, Taaramäe, Northug jne jne. Nendele võistlustele lisanduvad veel ka purakatrennid ja siis ongi kõike piisavalt. See aasta pole ükski harrastussuusataja ju võistelda saanud ja purakatrenni teinud, samas trenni on ju kõik teinud. Aga kõik trennid on kulgemised. Mahtu on vaja teha, aga mõistuse piires. Enamus Eesti harrastajaid teeb mahtu oluliselt rohkem, kui oleks vaja. Aga mahtu on ju mugav teha. Lõigutrennid on ju vastikud.

 
At 21:38, Blogger Priit Pullerits said...

Õige jutt, 20:14, hea näha, et mõni mees veel jagab matsu ja saab asjale pihta. Tubli!

 
At 21:55, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas tahad öelda et kui lähed restorani, tellid 25 euro eest sisefilee, saad tegelt mingi üleküpsend käraka, siis tagasi ei kõlba saata kuna sa pole ise pliidi taga seisnud? See on ikka küll mage lugu kui nii pehmeks oled jäänud, et oma arvamust ka ei julge avaldada.

 
At 22:17, Anonymous Anonüümne said...

Loogikavigu täis. Pulleritsu arvates "matsu jagav" 21:14 kirjutab: "nendele tervisesportlastele, kes ei aja olulist tulemust taga, kelle jaoks on tervis tähtsam".
Lugege. Lugege veel kord.
Kas näete? Ei näe? Tagasi eelmisele reale.
Tehkem siis vahet tulemus- ja tervisesportlastel. Blogiomaniku näol on näide tulemusest - "stabiilne" (kaua see periood kestis? Jäi õige lühikeseks) alla 2:00 mees aastast 1989, Estoloppet 100 sees - ja sandistunud põlved, kämblad, õlg...
Põhja ladus aga Pullerits alla polaarjoone taga Nõukogude Armees. Seal sai mahtu tehtud küll.

 
At 22:21, Anonymous Anonüümne said...

Ei no mis mahu mullist nn asjajagaja 21:14 räägib? Priit lööb alati pulsi laksust üles nii kui lauad alla tõmbab. Selles on küss, et mitu elutundi selline kõrvetamine elunemusest maha kärsatab. Millal pump kinni kiilub? Harrastaja tulemusel puudub positiivse selge trendita igasugune tähendus millepärast oma tulevast elukvaliteeti tasub sandistada.

 
At 22:55, Anonymous Anonüümne said...

Priit, need flashback-id 25 ja 5 aasta tagusesse aega on ju huvitavad - sellele, kes esimest korda sinu blogisse satub. Täna on aga seis see, et maratonikõlbulikku sinust enam pole, jooksjat enam ammugi mitte. Blogikirjed kuluvadki eelkõige tervisehädade kurtmisele, füsiote ja dr Ripsi ootetubade miljöö kirjeldamisele (milles oled meister). Pullerits: Kuidas ma end sandiks sportisin, oleks õigem pealkiri.
Kibe, aga proovi alla neelata.

 
At 22:58, Anonymous Anonüümne said...

See on igaühe enda valik, kas ta sandistab või ei, kui see on teadlik valik, siis andku minna. Keegi pole väitnud, et mahutrenne pole vaja teha, väidetud on seda, et neid tehakse liiga palju. Harrastajal on kindel aeg nädalas palju ta spordile aega pühendada saab. Kui võtta nüüd Priidu vanus ja tema aasta treeningtunnid, siis kas me leiame talle tulemuste osas vastaseid, kes ei ole noorpõlves nende aladega tegelenud (ehk siis põhja ladunud)? Kui need inimesed on olemas, siis tulgu nimeliselt lagedale. Kindlasti neid on, aga neid ei ole kohe kindlasti mitte palju. Järelikult ei saa Priidu treeningmetoodikat isegi nn spetsialistid hukka mõista. Ainus, mis Priidu kahjuks räägib, on see tervislik moment. Aga ma küll ei usu, et Priit nii palju trenni teeb. Vastupidavusaladel on ikka raske sellist motti leida, kes suudaks end lõigutreeningutega hävitada v.a tippsportlased. Neid pisikesi randmevigastusi ja muid sääraseid asju on ka tervisesportlastel.

 
At 23:07, Blogger Priit Pullerits said...

Haiged ja nõmedad jutud teil. Dr Ripsist pole juba mitu kuud kirjutanud, ka füsioterapeut Koovitist, õlg muudkui psraneb ja ranne pole juba aasta aega mingit häda teinud ja põlvega on vähem muret kui enamikul teist. Kui milleski on vahe, siis ses, et ma ei varja asju ja mu tervis on kõigi NB all. Keda kotib Loppeti 21. mehe tervis? Ei kuraditki ega kedagi. Sest ta on nobody. Edasi: 22:17 räägib mahust ja põhjast NAs. Oi kui loll järjekordne jutt. NA hävitas kõik, tagasi vabaduses ei suutnud ma 800m isegi alla 2.10 joosta. Faking tarkpead siin koos... minge ja magage end kaineks.

 
At 23:31, Anonymous Anonüümne said...

22:58,
Loogikavigade kataloogi https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies tuleks teie nimelise eksimusega täiendada. Kirjutate: "Vastupidavusaladel on ikka raske sellist motti leida, kes suudaks end lõigutreeningutega hävitada v.a tippsportlased".
Harrastajad ei suuda end lõigutreeningutega hävitada? See on ju väga hea!
Kui Pullerits on erandiks, siis olgu. Aga erand kinnitab reeglit.
Milleks VASTUPIDAVUSALA harrastaja peaks üldse lõigutreeningut tegema? Tema eesmärgiks on sõna-sõnalt "vastu pidada" s.t. distant edukalt lõpuni joosta-sörkida-vändata-suusatada. Hr Pärn, pr Teeväli, Dr Holden. Dr Holden tegi Tartu Maratoniks valmistudes ka kiiremat treeningut. 6 x 10 s kiirendused. Harku ringi eralduslõigu nukist täie hooga üles jne. Ärgem unustage, et harrastaja pole tippsportlane ja vastupidavusala harrastaja pole sportlane.

 
At 23:36, Anonymous Anonüümne said...

Loomulikult huvitab meid Priidu tervis kuna sellise lõhkumise peale on ainult aja küsimus millel järgmine vedru otsad annab. Küsimus pole ju selles, et kas. Küsimus on selles, et millal ja mis. Blogisse aga kutsubki just se gladiaatorliku eneseveristamise vaatemäng. Rahvas teab, et kuulsuse nimel peab Priit just oma verest nõretavaid lugusid vestma, serveerituna higi ja naerupisarate kastmes. Kamoon, tulemuste vähikäigutrend on piisavalt pikaajaline peale rattasõidu kõigil muudel aladel. Ja ka rattas pole lootustki jõuda tippu või teha arenguhüpet. Kaasaegne interaktiivne meedia pakubki siin blogis meile võimalust kaasaelada oma eluküünla põletamisele rikastatud hapnikuga keskkonnas.

 
At 23:36, Anonymous Anonüümne said...

No NA-s tuli vist kõike joostes teha. Eriti "salaagana" ded-ide soove täites.

 
At 23:42, Anonymous Anonüümne said...

STFU faking blogger, paluks natuke lugupidamist kaaskonna suhtes!
Saa kaineks ja tule siis uuesti blogisse.

 
At 01:33, Anonymous Anonüümne said...

5 miili (ca 7-8 km). Rohkem pole vaja.

 
At 07:09, Anonymous Anonüümne said...

Puristasin ennast neljandast sajast saja viiekümne hulka, aasta aega hooaja vahel ainult aeglased trennid. Milles konks, miks oleks pidanud veel lõigutama?

Korra-kaks proovisin ka trennis kiiremat tempot, aga hambad hakkasid valutama, pea käis ringi ja õlu ei maitsenud ega ohhoota huvitanud enam.

 
At 08:20, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits on pühapäeval stardis. Siinse blogi poeg Piiroja ka.

Peremees, rahvas nõuab ohhootat.

 
At 08:38, Anonymous Mart, Estoloppetil Pulleritsust eespool said...

Kõva mehe iba oskab igaüks ajada. Pulleritsu probleem on selles, et ta pole õiget tipp-sportlast näinudki. Vahurteppanid ja kristjanoolod ei lähe arvesse. Aga ega Pulleritsu sugusele räägitagi.

 
At 09:33, Anonymous Anonüümne said...

Kas on see elu või tondijutt?

 
At 10:34, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan Priit, et Sa võiksid siin selle blogiga otsad kokku tõmmata.
Esiteks pole sul enam midagi öelda, teiseks isegi kui sul on midagi öelda, on siin terve ports debiilikuid kes oma ego kergitamiseks iga hinna eest sulle vastu vaielda üritavad.
Leidku teine väljund...kasvõi spordirajal end teostades. Masendav kaader...

 
At 10:47, Anonymous Anonüümne said...

10:34, palun nimetage oma väljund.

 
At 10:55, Anonymous Anonüümne said...

Päris vihane ökokepp on viimasel pildil härral nr 465 käes. See nõudis kindlasti parajalt lisarammu. :)
Huvitav, kaua südi spordimees nii pidi sõitma?

Sellega on aga nii, 10:34, et praegusel ajal on blogosfäär nii paksult kõiksugu materjali täis, et igaüks peaks kerge vaevaga leidma omale meelepärased tekstid. Ei pea tingimata siin käima lugemas.
Mis veel, ahjaa, karavan liigub kindlalt edasi...

 
At 11:51, Anonymous 1034 said...

Minu väljund ongi maratonidel osalemine. Naudin sõitu ning suhtlen kaaskannatajatega. Ma ei vaeva end mõttega, kas lõpetada 75nda või 375nda kohaga. See ei anna mulle midagi, see on pelgalt number protokollis.

See härra ökokepiga on tulnud Moskvast. Ta murdis kepi esimesel ringil kusagil 10ndal kilomeetril ja lõpetas nii ka maratoni.

10:55 materjali on tõesti netis palju, kuid Pulleritsu blogi taolist asja siiski pole. Pean silmas just sisu sisu pärast mitte mõnda tuima spordimehe blogi.

 
At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

Õige, Priit, toores muna hommikul sisse ja Aegviitu!

 
At 13:09, Anonymous Anonüümne said...

Tavaliselt nimetavad moronid teisi alati debiilikuteks. Anname andeks.

 
At 13:10, Blogger Priit Pullerits said...

12:47, miks peab Aegviitu minema?

 
At 13:12, Anonymous Anonüümne said...

Maratonidel osalemine on suusaseltsimeeste, naiste ja tsüklissimusest ravil olevate kodanike poolt sertifitseeritud ja aktsepteeritud väljund. Palume jätkata, koht protokollis ei saa olla aluseks midagi ümber teha (isegi kui vibulaudur Väleki ettepanekud ahvatlevad)!

 
At 13:22, Anonymous Anonüümne said...

Kõrvemaa või Aegviidu, mis vahet seal laiemas plaanis on?

 
At 13:47, Anonymous Indrek said...

Trenniga üle ei pinguta. Suvel ratas, jooks. Talvel suusk, jõusaal.
Sageli ka pikad aeglased trennid.
Võistlustel Pulleritsust möödasaamisega probleeme pole.

 
At 14:46, Anonymous Anonüümne said...

Analüüsi tulemused ehk mis juhtub siis, kui suusamaratonide asemel istuma jäädakse: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1049263681824288&set=a.105795802837752.12206.100002219983688&type=3&theater

 
At 15:23, Anonymous Anonüümne said...

Blogi ei võimalda autoril üllatusesinemisi, on ette teada võistlus ja siin kiretakse kommenteerijate poolt hoog juba varakut maha. See on blogi miinus.

 
At 15:43, Anonymous Anonüümne said...

See, et blogi on ammu värskuse kaotanud ja tekst varieerub väga vähe, on tõsi. Aga kinni panna pole ka mõtet; nalja saab kommentaarides ikka. Ajaviiteks hää küll!

 
At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

https://osta-ee.postimees.ee/
Misa see peaks tähendama?

 
At 15:55, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, mehed, ärge nüüd nii järelemõtlematult ka liiga tehke: mu tekst varieerub ikka palju rohkem, kui mu tulemused mingitel maratonidel. Ehk seega on tegemist ikkagi selge eneseületusega - vähemalt teksti osas. Ja see on siin peamine.

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Ei saa tõesti nalja ainult kommentaariumis, postitustestki käib siiski endiselt värskemat kraami läbi. Ja nii mõnigi infokild on selline, mida mujalt lihtsalt ei leiagi.

Näiteks - kus veel saaksime vastuse küsimusele, et miks ökokepiga "otse Moskvast" spordihimurdaja nr. 465 protokollist puudub. Ees pildile jäänud nr. 543 on ometi kenasti olemas.

 
At 16:56, Anonymous Martin, TLÜ tudeng, 3. kursus said...

Aga kuidas on Pullerits õppejõuna? Aastaid sama konspekt, tuim ettelugemine, ei tõsta silmi paberilt, vaheldust-elevust vaid siis, kui paberid juhtuvad segamini?

 
At 17:06, Anonymous Anonüümne said...

Enne aktiivset poliitelu hinnati tudengite poolt korduvalt parimaks õppejõuks.

 
At 17:11, Anonymous Anonüümne said...

Martin ja Priit, pikem küsimus nädalavahetuseks, kas raamatu "Trenn teeb aia" autor Steven J. Barrer võib pehmo olla? Või on küsimus lihtsalt koordinatsioonis.

Kahtlus tekkis sellest lõigust üle libisedes: "The explanation is simple. We wear out. And the older we get, the more we wear. We just can't do at forty-five what came easily at twenty-five. And even those under twenty-five today often overdo it."

Ja kui ta hiljem Kasper Anderseni Vasaloppeti-uuringust ainult ühe aspekti välja tõi, pidin eile õhtul juba raamatu kõrvale panema ja keetsin hoopis ühe korraliku unejoogi.

 
At 18:04, Anonymous Martin, Priimäe sõber said...

Eks see kommentaarium üks paras "delfi"naarium ole ja enne siin korda majja ei saa, kui ei tehta nii, nagu selle blogi peremees (mitte PP, vaid PM) tegi, andes kommenteerimise õiguse vaid ennast identifitseerida lubavatele tegelastele.

Seniks jäävad siia oma iba ajama säärased põmmpead, kes arvavad, et see metsast murtud roikaga Tamsalu maratoni lõpetanud Toomas oligi "otse Moskvast"...

Niikaua võib iga ilalõug siin Martini nime all öelda, mida sülg suhu toob....

Kvantiteet mühab ning on kvaliteedi ammu lämmatanud. Kus on Pärtel, kus on AinK, kus on Dr. Holden, kus on veel mitu tegelast, kes kunagi siin asjalikult sõna võtnud on?

Viimane lahkuja kustutab tule...

 
At 18:24, Anonymous Anonüümne said...

Martin ise ju kirjutabki siin mitme identiteedi all, küll ikka leidub häbematuid troppe... ise tuleb veel sellesama süüdistusega välja! Tegu on tavalise mõttetu pröökajaga - koonduge ja tehke erakond, siis kõik ühes pundis lõpuks!

Mingil põhjusel näeb Martin Pulleritsus mingi teise inimliigi esindajat, kelle ühtki motiivi tema semiootilise pea sisse ei mahu. Tema Priimäe vendluse maailmas ei esine Pulleritsusid. Ja mida pole, see on vaenlane, eks?

 
At 18:36, Anonymous Anonüümne said...

Martinid, leppige omavahel kokku, kes keegi on.

 
At 19:47, Blogger Priit Pullerits said...

Fakk need martinid. Neid ei saa ju tõsiselt võtta, kui üks fopaa lendab teise otsa. Toodaks ma ka sellist p''ka, oleks anonüümikud mind ammu ära lintšinud ja põrmu tallanud. M-i viimane supervälgatus: et selle blogi pärisomanik ei ole mina, vaid on PM. Peast päris ära keeranud. Stop the stupid guy!

 
At 20:17, Anonymous Anonüümne said...

16:36, mõistatuse lahendamiseks Teile vihje, et alla 500 rinnanumbrid sõitsid pikka, kaheringilist rada ja üle ...

 
At 20:23, Anonymous Anonüümne said...

Mälumängijatele, kes stardib pühapäeval Tallinna suusasõidul numbri 153 all?

 
At 20:25, Anonymous Martin, spordisemioloogia tudeng said...

KÕIGILE: Beware of cheap imitators.

Nuhelge neid tolasid armutult, hr Pullerits. Muide, 18:04 kirjutab: "Kus on Pärtel, kus on AinK, kus on Dr. Holden," Eks 18:04 tiitlikasutus näitab tema intellektuaalset taset, aga mitte ainult. Holden akadeemiline feat väärib aplausi.

 
At 20:43, Anonymous Välek endine vibukütt said...

Õige Priit, Martineid ei maksa usaldada. Samas tuleks elu sisse puhuda vanadele traditsioonilistele Eesti aladele nagu vibulaskmine, meenutame siinkohal Lembitut, vanema rauaaja parimaid vibukütte.
Teie Välek

 
At 21:08, Anonymous Martin, anonüümne kärss said...

Kes või mis tõestab, et 20:25 siin sõna võtnud "Martin, spordisemioloogia tudeng" on see õige Martin? Mitte miski! Sest seesamune suu pidevalt vett täis võttev ning mullikesi puristav Martin on samasugune mõttetu anonüümne kärss, nagu sajad teised siin sõnavõtvad anonüümikud. Nagu ka mina, kes ma juhtumisi olen Martin.

Täna usaldad Martineid, homme reedad kodumaa - nii vist kõlas see saksofonist rääkiv juhtlause!

Attention: Beware of cheap imitators, u know! Beware robots!

 
At 22:04, Blogger Priit Pullerits said...

Üks Martin pasandab ees ja siis kõik pasapeetrid kooris tema järel. Lambakari, mitte spordimehed. Saage ometi suureks!

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Pulleritsul käib korra tagamine üle jõu.

 
At 22:44, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 22:19, ega siin vist muu aita, kui tuleb korra tagamiseks kohalik oodini löögirühm moodustada.

 
At 23:02, Anonymous Anonüümne said...

Iga Marta, kes oleks päriselt Priimäelt prantsuse koolkonna piitsa saanud, peaks teadma, et kõige õigem Martinit defineeriv väärtus on olla mitte-Martin ja sellisele binaarsuse jaataks ta kaada. Ma ju ütlesin teile juba ammu.

 
At 23:15, Anonymous Anonüümne said...

Martin valab täiega oma kibestumist ja sappi välja. Nagu Jahve ise juba. Vot sulle semiootikut "Tarka inimest" või? Martin, tagasihoidlik linnarattur, võistlemine ei ole kellelegi kohustuseks. Tea siis, et mõned peavad seda siiski vajalikuks. Spordis peitub hea tahe. Eri Klas oli poksija. Kunagi olid Hea Tahte Mängud! Mitte kunagi pole olnud Sapi Mänge.
Loe, kuidas need mehed nägid sporti ja spordi mõtet:
http://www.ohtuleht.ee/455932/dirigendid-saul-ja-klas-poks-on-ikkagi-ruutlite-ala

Kui sul on midagi asjalikku öelda, miks siis ei ütle?

 
At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

Miks peab ennast võõraste sulgedega ehtima kasutades nime Odini sõdalased. Ajal, mil rahvast keegi võõraste sisserändajate eest ei kaitsnud ja neile vastuhakkamise eest siberisse viidi, moodustus Omakaitse.
Teet

 
At 11:56, Anonymous Martin, TLÜ märgiteaduskond, tudeng said...

Ma ei tunne tuxedo-de kutset
Ega taha rinnale medalit kuldset..

23:15, kui poks on intellektuaalne ala, miks siis seda rusikatega peetakse?
Teie link, muide, räägib vastupidisest.

 
At 14:32, Anonymous -M said...

Ae, anonüüm 23:15! Poks pidi olema kiire reaktsiooniga meeste ala

 
At 15:57, Anonymous Anonüümne said...

Kas Piiroja tõmbab homme Saarepuule koti pähe? Kas Pullerits saab kalendriga?
Miks siit tavapärast otse korraldajalt rajainfot ei leia? Kas Peremees on tõesti homme kodus koti peal, kui võhmamehed üksteisele ära panevad.

 
At 16:14, Anonymous Aavo said...

Oivaline paaristõukeilm, isegi käsi ei pea lukustama, Lauri ringil muudkui pane! Eile oli veelgi parem – Pulleritsu ovaalil lipe selline, et tollest künkakesest libises vabalt (vaid künka harjal tõugates) kuni suure kivini välja. Pilt suusaradadel on nagu ikka peale TMi – tšainikel on vaimustus otsas ja treenimise ilmameistrid on sundpuhkusel.

 
At 17:36, Anonymous Martin said...

Assa poiss, kus tänane päev on mul loominguliselt viljakas!
Pullerits aga suusatab... ;)

 
At 19:07, Anonymous Martin said...

Tulles veelkord tagasi anonüüm 23:15 viidatud artikli juurde - ei mitte selleks, et 23:15-ga väidelda - http://www.ohtuleht.ee/455932/dirigendid-saul-ja-klas-poks-on-ikkagi-ruutlite-ala - Tüüpiline "pullerits". Bruno Saul ja Eri Klas arendavad teooriat klassikalise poksi "rüütellikkusest". Taipoks aga olevat primitiivne, vastase "põrandalelöömisele" suunatud ja mida kõike veel.
Kuid ega klassikalist poksiga siidikinnastes harrastata.
Artiklist vaatab vastu - ajakirjanik Pulleritsule nii omane - teiste spordialade mahategemine. Bruno Saul ja Eri Klas ise taipoksi ei harrastanud. Tollal polnud siinmail taipoksist veel kippugi kuulda. Aga see ei tähenda automaatselt, et taipoks spordialana või võitluskunstina poksist kuidagi alaväärsem oleks.
Vähemalt peaks selle väitega väljatulemiseks olema ise taipoksi harrastanud.
(Ei taha uskuda, et lugupeetud, lahkunud dirigendid nii piiratud mõtlemisega olid. Pigem on taipoksi mahategeva artikli taga ajakirjanik, võib-olla et isegi Pulleritsu õpilane).

 
At 19:49, Anonymous Anonüümne said...

Härra M., võhmamehi ei huvita poks, ei tai -ega kukepoks.

 
At 21:31, Anonymous Anonüümne said...

Võin kinnitada, et varasematel aastatel on pärast TM-i maratonirada rahvast üsna tühi. Nüüd pilt hoopis teine- Palu parklas on autole raske kohta leida ning rajal igapäevane laulupidu. Rõõm, puhas rõõm! Praeguste rajaoludega võiks iga nädal mitu pikemat rahvamatka korraldada;)))

 
At 08:58, Anonymous Anonüümne said...

Kelly-iga päev ei ole pühapäev,Priit kas paneme lauad joonele.

 
At 08:59, Anonymous Anonüümne said...

oled ikka tulemas.

 
At 12:12, Anonymous Anonüümne said...

Vanameister on rajal ja esimese ringi järel 152 kohal. Läheb läheb!
Tallinna maraton LIVE tulemused

 
At 14:02, Anonymous Martin said...

Ja siis teatan selgel häälel: «Nii, nüüd on kõik, mulle aitab. Olite ajaloolise hetke tunnistajaks. Teile vedas. Nägite mu kõige viimast sõitu ja kõige viimast finišit Eesti suusamaratonidel.»

Tuul vist pööras....

 
At 14:40, Anonymous Anonüümne said...

Oi kurram, Raio koos Antiga panid koguni Pallole pähe! Pullerits sai kalendriga ca 20 mintsa.

 
At 14:55, Anonymous Anonüümne said...

Matkasõit pullel jälle, mis muud! Suusk ka s..t,! Ja ega Teppangi säranud....
Ja eks vennikese sõna on nagu Mongoolia tugrik-'väärtust pole niigi ja devalveeritakse kogu aeg;)))

 
At 15:23, Anonymous Anonüümne said...

Sõnapidamise meistriklass! Selge näide, et vaba mehe sõna ei tohi kunagi uskuda. Alati tuleb määrata sõnapidamise hind ja see vettpidava lepinguga kinnitada. Muide Tallinnas näidati hõbedollarit mille nimiväärtus ongi olematu kuid tänu paberitega jutule on selle väärtus ca 200000 korda suurem. Eks Priiduga on midagi sarnast, et mehe väärtus on tema sõnast mõõtmatult kõvem.

Samas sõit oli ju vägev. Proovisin ka täna uisustiilis tunnike matkata esimest korda viimase 20 aasta jooksul ja kortespondentmatkana oleks mul kulunud PP distantsi läbimine üke tunni kauem kui tal. Ja tõesti suuk ei lippand, ikka pidi jalgade ja kätega hoogu juurde surama.

 
At 22:01, Anonymous Anonüümne said...

Ja siis teatan selgel häälel: «Nii, nüüd on kõik, mulle aitab. Olite ajaloolise hetke tunnistajaks. Teile vedas. Nägite mu kõige viimast sõitu ja kõige viimast finišit Eesti suusamaratonidel.»


Äss mees..kes siis niimoodi ajalukku suhtub. Nagu väike titt kui sõit välja ei tule ähvardab enam mitte kaasa mängida..

 
At 22:06, Anonymous Anonüümne said...

Saarepuu ka kuram..teeb Piirojale sprindis ära..natuke alatu. Meestel sama aeg.

 
At 06:32, Anonymous Anonüümne said...

üks semiootik ja end intelligentseks pisav noorsand vöiks, siiski peaks, vahet tegema Peeter saulil ja Bruno Saulil. Peale sellist fopaad on Martinil väga raske siia tagasi tulla:)
kah Priit

 
At 07:32, Anonymous Anonüümne said...

Piiroja- oma masinaklassi 27.
Pullerits- vanameistrite klassi 16. Pole paha.

 
At 00:46, Blogger قمم التميز said...

شركة عزل اسطح
خدمات عزل الاسطح من الخدمات التى فى حاجة الية فى المكان فاذا اراد ان تقوم باعمال العزل لاى اسطح فى المصانع – المنازل – الفلل ... وغيرها وتبحث عن افضل الخدمات التى تساعد فى الوصول الى افضل ما تتمنى ان ترى علية النتائج فعليك ان تتعاون مع شركة عزل اسطح بالقطيف
التى تحقق اعلى مستوى من العزل بالاعتماد على افضل المواد المخصصة فى القيام باعمال العزل والتى استطاعت ان تتاكد ان اعمال العزل التى تتم بالخيش المقطرن والسيلتون من افضل الخدمات المثالية المميزة التى تحقق اعلى مستوى من العزل دون ان يؤدى الى ظهور اى عيب فى اعمال العزل .
لا تكتفى شركة قمم التميز بالقيام باعمال العزل فى منطقة معينة بل تسعى الى الوصول الى اى مكان فى شرق الرياض – جنوب الرياض – غرب الرياض – وسط الرياض من اجل ان تحقق خدمات العزل لجميع عملاء الشركة الكرام . شركة عزل خزانات بالقطيف
تهتم شركة عزل اسطح بالقيام باعمال العزل الحرارى من خلال الاعتماد على افضل الطرق المثالية وافضل الخدمات المميزة فى القيام باعمال العزل بالاضافة الى ان الشركة تهتم باعمال الكشف الدورى من فترة الى اخرى من اجل ان يتم التحقق ان اعمال العزل تمت كما هو مطلوب فى المكان . شركة عزل فوم بالقطيف
العزل الحرارى يساعد فى حماية الاسطح من التعرض الى ارتفاع فى درجة الحرارة وتسربها عبر الجدران فى فصل الصيف بالاضافة الى التعرض الى التصدعات وعوامل المناخية المختلفة التى تتعرض الية فى فصل الصيف نتيجة لشدة الحرارة التى تظهر التشوهات فى المبانى ، بالاضافة الى ان لدينا خدمات العزل المائى من خلال الاعتماد على خدمات العزل المائية التى تتم من خلال افضل خدمات متواجدة والتى تسعى الى تحقيق افضل مستوى من الخدمة والعزل بالفوم ايضا من اهم الطرق الحديثة التى استخدامت فى العديد من الدول الاوربية لانه يساعد فى حماية المبنى من التعرض الى الحرارة المرتفعه او التعرض الى التسربات للمياة والحفاظ على المبنى من اى مشاكل وعوامل مناخية ، فاعمال العزل للفوم اختصار لكل طرق العزل والتى تساعد فى الحفاظ على المبنى .
شركة جلي بلاط رخام بالقطيف
كشف تسربات المياه
تسربات المياه مشكلة تؤدى الى التعرض الى عدد من المشكلات الاخرى ، فالاهمال فى تسربات المياه يؤدى الى التعرض الى الكثير من المشكلات التى نحن فى غنى عنة فاذا تعرض الى التسربات وتعرضت الى ظهور عدد من المشكلات الاخرى مثل سقوط الدهانات والتعرض الى مشاكل الرطوبة فعليك ان تتواصل وتتعاقد مع شركة قمم التميز المخصصه فى اعمال الكشف عن تسربات المياه والتى تحقق افضل ما تتمنى ان ترى علية المكان من خلال القيام بالاتى :- شركة تسليك مجاري بالقطيف
1- الاهتمام باحدث الاجهزة المخصصة فى اعمال الكشف وبالاضافة الى التعرف على اساليب الكشف التى تتلائم مع مكان التسرب .
2- الاعتماد على العمالة المدربة الكاملة التى تحقق افضل مستوى من النتائج من خدمات التنظيف والكشف والاصلاح والتى تحقق افضل ما تتمنى ان ترى علية المكان .
3- الاهتمام بخدمات التنظيف بعد ان تتم اعمال الاصلاح .
شركة تنظيف خزانات بالقطيف
اذا اراد ان تقوم باعمال الاصلاح والتخلص من التسربات المتواجدة فى المكان بالاضافة الى البحث عن الاسباب التى ادتت الى التعرض الى تلك المشكلة حتى لا تحدث مرة اخرى فعليك ان تتعاون مع شركة قمم التميز المتخصصة فى اعمال الكشف عن تسربات المياه والتخلص من مشاكل التسربات .

 

Postita kommentaar

<< Esileht