neljapäev, veebruar 11, 2016

Pullerits: Kuidas ma kohtusin Oleg Blohhini tütre, kauni tippvõimleja ja superisaga?

Elu on veeretanud ette nii palju huvitavaid ootamatusi – ja ka ühe ebameeldiva –, nii et Tartu teatemaratoni ärajäämise üle ei jõua nukrutsedagi. Mis siis, et lõpuks sain kokku nõnda kõva võistkonna, võib-olla tiimi PSJJ ajaloo tugevaima, et... ise oma võttest selili ehk meeskonnast suisa välja lendasin.

Siin mõned väiksed mehed – vaimult ja hingelt väiksed, mitte mõõtmeilt – üritasid parastada, et ei taha keegi minuga samasse võistkonda tulla, kui sinna pääsemise kriteeriumeiks on see, et tuleb minust kiiremini suusatada (heideti ette, et ma tahtvat lasta teistel end kõrgele kohale lohistada) ning ka nimi peab Eestis tuttavalt kõlama. Tõsi, ma ei ole kunagi varjanud, et Vahur Teppan, Margus Ader ja Jaak Mae ütlesid ära. Sellepärast, et Teppan oli juba ühes meeskonnas kirjas ning kahel ülejäänud polnud tol päeval võimalustki. Aga nädala keskel viisid otsingud sihile.

Kõigepealt leidsin Taimaalt üles Kaspar Koka (ülemisel fotol vasakul), kes tulnud Torino olümpial teatesõidus kaheksandaks (sai siis peatreener Mati Alaverilt oma sõidu eest kõvasti kiita, ise olin juures ja kuulsin) ning aasta hiljem Sapporos MM-võistlustel 50 km sõidus 11. kohale. Ta jäi pikemalt kaalumata nõusse, palus vaid, et ei peaks esimest vahetust sõitma, sest võib end ässadega kaasa minnes kahe kilomeetriga «kinni tõmmata» ning sinna see võistlus siis surebki.

Umbes samal ajal, kuna hoidsin mitut «rauda» tules, sain kätte ka Eesti kõigi aegade ühe silmapaistvaima triatleedi Ain-Alar Juhansoni (vasakpoolsel fotol esiplaanil), kes näitas oma suusavõimu mullu Otepää MK-etapil, kui kihutas prominentide sprinditeate teisel etapil kõigist vaat et nagu seisvaist postidest (või k*sevatest kassidest) mööda. Ka tema jäi osalemisega nõusse. Ja nii tekkiski olukord, kus neljale kohale oli viis sõitjat: lisaks Kokale ja Juhansonile Raio Piiroja, Jaanus Laidvee ja mina. Keegi peab taanduma. Aga kes?

See valik ei osutunudki raskeks. Taandujaks sain mina.

Miks, imestate.

Üleeile, kolmapäeva varahommikul tundsin, et vasak säär on imelikult valulik. Arvasin, et olen taas sääre eesmisi lihaseid ja kõõluseid venitanud. Aga kui siis koeraga (kääbusšnautser Morgensilber Eye Candy) hommikul jalutuskäiku tegin – see, muide, aitab hästi kaasa söögiisu tekkele –, lõi ühtäkki põlveõndlasse nii tugev valu, et oleks tahtnud röökida. Jala lõi põlvest lausa nõrgaks, peaaegu alt ära.

Säästes teid kõigist tervislikest ja meditsiinilistest üksikasjadest, olgu vaid mainitud, et täna, neljapäeval, kui oli tulnud teade teatemaratoni ärajäämisest, käisin Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus füsioterapeut Mihkel Luige juures, kes tõdes pärast seda, kui oli mind venitanud, painutanud ja väänanud, et ilmselt on tegemist närviprobleemiga ning andis juhised, mida ette võtta. Nii et nii ehk naa ei oleks ma saanud riskida, et teatemaratonil kaasa teen, mistõttu tuli loobumisotsus täna hommikul kerge südamega. Tuleb osata end ka teiste heaks ohverdada.

Aga ma lubasin ju Oleg Blohhini ja Irina Derjugina tütrest rääkida. (Ma ei pea ju siin ometi seletama, kes need on?) Enne temaga kohtumist kohtusin kaks päeva tagasi Tallinnas peaaegu kaheks tunniks Kelly Sildaru isa Tõnis Sildaruga (üle-eelmise lõigu kõrval oleval fotol). Ega see kohtumine talle vist väga kerge olnud, sest mitut puhku nentis ta, et küsin väga raskeid küsimusi. Mida teada sain, sellest saate lugeda laupäevases Postimehe Arteris.

Kuid täna, pärast uue semestri avaloengut Tartu Ülikoolis, läksin kesklinna ja astusin läbi Dorpati hotellist (Äripäevale siin jälle uurimisainet!), kus vaatasin pisut ringi fuajees, kui mulle astus ligi heledapäine naine, kes naeratas ja ütles, et tema on Ireesha. Mul lõi plaksti pildi selgeks, kellega tegu. Ütlesin teda tervitades, et olen temast palju kuulnud, ning pärisin, kuidas ta ema ja isa elavad, sest nendest pole juba päris pikka aega, võib-olla lausa kakskümmend aastat lähemalt kuulnud. Ireesha Blohhina (33) viis mind kiiresti nende tegemistega kurssi. Ireesha ise on tuntud selle poolest, et kirjutas ja esitas 2012. aasta jalgpalli EM-võistluste laulu ning on muude tegemiste seas löönud kaasa ka USA telesarjas «Kaks ja pool meest».

Ireesha ütles mulle, et tulge, teen teid tuttavaks Annaga. Anna Rizatdinova (kõrvaloleval fotol ja üle-eelmise lõigu kõrval asuval fotol) on 22-aastane Ukraina iluvõimleja, kes on võitnud MM-võistlustel 11 ja EM-võistlustel kuus medalit. Ta on 174 cm pikk ja kaalub 53 kilo ning osutus hästi sõbralikuks, ei võõristanud, millele küllap aitas kaasa see, et sai minuga rääkida vabalt, vene keeles. Slaavlased, olen täheldanud, on üldse avalad ja meeldivad ning toredad, ei tee nägusid – saate ju aru, mida ma mõtlen –, nagu paljud lääne inimesed, kes võivad küll olla pealtnäha kenad, kuid on tegelikult puised, ettevaatlikud, kammitsetud, hingetud. Rääkisime üle poole tunni – ja jõudsime selle ajaga rääkida paljust: alates kehakaalust, 10-12-tunnistest treeningpäevadest kuni Krimmi annekteerimiseni.

Pärast kirjutas Ireesha mulle paberile kaks aadressi.
******
Goblin Valley, Utah, 1. mai 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Kaspar Kokk (vasakul) viis aastat tagasi Holmenkollenis MM-võistlustel 30 km sõidus. Foto autor: Priit Simson, Postimees/Scanpix
Foto 2: Ain-Alar Juhanson lõpetamas mullu Otepää MK-etapi ajal peetud prominentide sprinditeates Raio Piiroja ees esimesena. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Tõnis Sildaru jälgib Sopt of Tallinn ekstreemspordikeskuses, kuidas tütar Kelly läheb hüppele. Foto autor: Erik Prozes, Postimees/Scanpix
Foto 4: Anna Rizatdinova 2013. aasta iluvõimlemise MM-võistlustel Kiievis, kus ta tuli koondarvestuses teisele kohale ja rõngaharjutuses maailmameistriks. Foto autor: ITAR-TASS/Scanpix
Foto 5: Anna Rizatdinova Dorpati hotellis. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix

90 Kommentaarid:

At 20:23, Anonymous Anonüümne said...

Pole paha, pole üldsegi paha.

 
At 21:08, Anonymous Anonüümne said...

Pilt nr. 5 - Vanameister ja Nota bene ohhoota. Kiidame heaks.

 
At 21:43, Anonymous Anonüümne said...

Hää lugu!
Aga kuidas te tõestate, et te mansa kokku saite - pole toda vaimuvast tähekombinatsiooni reganud osalejate nimekirjas, pole. Skeptikul näib õigus olevat: Pulleritsu enam ei taheta, enamgi veel - laskesuusaässad võtsid jokkeriks hoopis Muttika.

 
At 22:06, Blogger Priit Pullerits said...

21:43, meie taktika oli oodata registreerimisega seni, kuni tuleb ametlik teadaanne, kas teatemaraton üldse toimub või mitte. Tuli teade, et ei toimu ja hoidsimegi sada eurot endale. Well done! Kinnituseks meeskonna komplekteerimise kohta on sms-id kõigi meeskonnaliikmetega, kui ei usu, astuge mõnikord ligi, tutvustage end, kes olete, ja näitan teile, kui viisakalt palute.

 
At 22:19, Anonymous Anonüümne said...

Horisont oli hea saade, kel võimalik, tasub järelvaadata.

(Kanal ise muidugi täielik saast - Tallinna TV)

 
At 22:20, Anonymous Anonüümne said...

Millal ja kus Tallinnas võiks hr Priidule ligi astuda ja SMS-i lugeda?

Skeptik

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Krt, see sell mulle meeldib. Paneb murdunud suusaga, mille asendab suvalise laenatud lauaga, ka elu parima tulemuse. Seda maailma tasemel.Vägev.

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/laskesuusatamine/norra-hooldemees-aitas-elu-voistluse-teinud-kalev-ermitsat-tema-paastis-tana-paeva?id=73664847

 
At 22:37, Blogger Priit Pullerits said...

Õigus jah, täna õhtul oli ju Tallinna TVs eetris saade "Horisont", kus olin koos Jaak Maega Swissoteli 28. korruse sviidis ja rääkisime saatejuhi Revo Raudjärve küsimustele vastates suusatamisest. Keegi nägi? Ise valmistasin homseid loenguid ette.

 
At 22:47, Anonymous Martin, tudeng said...

Hr Pullerits,
slaavi kaunitariga fotol paistate välja nagu mõni Ameerika saatkonna II sekretär - üldteadaolevalt on need fassaadpositsioonid - kes tulnud Venemaa opositsiooni julgustama Putinit võimult pöörama, dollaripakid pintsakutaskutes. Kas teile pole pakutud rolli mõnes spioonifilmis?

 
At 23:13, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

21:08, peaaegu, ainult et Anna on veelgi parem kui nood ohhootad (täpsustan: vähemalt nähtud kaunitarid).
Väga timm! Lugu ise ka, võib kiita küll.

 
At 23:37, Anonymous Anonüümne said...

Elegantne! Sel ajal, kui teised tiimis närvitsesid oma rahalise panuse pärast, saite te juba enne KTMi otsust muheledes panusevabalt järgmise nädala ilmaennustust vaadata.
Lugupidamisega
21:43
P.S. Ärge noid SMSe moblas üleliia pikalt säilitage, kõik on niigi selge.

 
At 00:12, Anonymous Anonüümne said...

Ei näinud aga vaatasin selle 9.2 tehtud salvestise üle. No mis kosta? No mis sa ikka kostad. Kui Priit lõpuks ütleb, et kus ja millal ta SMS-e Revalis näha saab siis ma laseks kah torust nats, et mis mulje mulle see akna ees poosetamine jättis.

Skeptik

 
At 00:43, Anonymous Anonüümne said...

Saadet saab vaadata siit.

 
At 01:34, Anonymous Anonüümne said...

Seni peamiselt Reformierakonna lakei ja suuvoodrina ning Ameerika mehena tuntud ajakirjanik Pullerits niisiis ei põlga ära ka Hiina ja Putini-Venemaa eesti meediakanalite pakutavaid võimalusi. Kui neid ainult rohkem pakutaks!
** Ajakirjanik, kes tahab hästi ja sageli süüa, peab ka hästi palju tööd tegema. Väärt õpetus noortele.

 
At 11:01, Anonymous Samaan Sindist, endine sportvõimleja said...

Vaatasin Sindi paisu-äärset veetaset ja lõhetiigi lõhede silmavärvi, mehed ma ütleks, et sealt paistab midagi. Lisaks toetab ilmaprognoos ka mu arvamust.

 
At 11:35, Blogger Priit Pullerits said...

Unustage ära. Mingit Tartu maratoni selle õigel kujul ei toimu. Lõpetage sinisilmne soovmõtlemine. Võib küll tulla lähipäevil lund ja lörtsi (temperatuuri järgi pigem lörtsi), aga esmaspäeval peavad korraldajad teatama, kas maraton toimub, ja tollel päeval ei saa nad mingit garantiid, et võiks toimuda. Kui kolmapäeval külmeneb, jääb sadu vähemaks. Seega, võib valmis saada pseudomaratoniks Tehvandi ringi, ja ilmselt saabki, aga sellest õigest Tartu maratonist ei maksa mõeldagi.
Maratoni asemel unistage pigem iluvõimlemisest. Palju meeldivam vaatepilt.

 
At 12:43, Anonymous Samaan Sindist, endine sportvõimleja said...

Vanameister, jäta ikka lootused õhku, lase hingata ja lootusel elada.
http://www.lookr.com/lookout/1248524366-Otep%C3%A4%C3%A4#action-play-month

 
At 13:25, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Suurepärane, Šamaan! Väga meeldiva emotsiooni, aga ka perspektiivi, manasite meie silme ette. Valge, valge, puhas, säravpuhas lumi...
Kes soovib, võib loomulikult minna lume sisse velosipeediga nugistama, kuid endast lugupidav rahvas ja tõelised spordihinged käivad talvel siiski mõnusalt suusatamas.
Meil metsatukas samuti jälle maa valge ja täna saame vennaga järjekordselt väga mõnusat suusasõitu kogeda. Super!

Aga kindlasti leidub ka neid, kellele nugistamine õnne ja rõõmu tõotab.
Neile siis soovimegi ikka ja alati: head nugistamist!!

 
At 14:00, Anonymous Välek endine vibukütt said...

Miks meil ei ole häid vibulaskijaid keda olümpiale saata. Ometigi on meil pikad traditsioonid, meie esivanemad küttisid vibude abil loomi. Infra loodusliku metsa näol on olemas, ei vaja see ala lund ega päikest, ideaalne ala meie kliimas. Ometigi ei kuule meie vibulaskjatest midagi.
Teie Välek.

 
At 14:16, Anonymous Võhma mees said...

Hea Välek viskas paraja puraka pähkli õhku, mida pureda. Initsiatiivi eest mitu punkti!
Noovot, aga, on alles lugu, kas me oskamegi midagi tarka kosta selle peale, võhmamehed, ja Välekit tema mures natukenegi edasi aidata?

Selles mõttes natuke piinlik lugu praegu tõesti. Väga vana traditsiooniline Eesti ala (ala kui distsipliin, selles mõttes), kus tegusid teinud meie kõigi kauged tublid esivanemad-kütid, Lembitust, Kaupost, Tasujast, Oru Pearust, Uluotsast, Laidonerist jne jne rääkimata.
Ning kõige selle üüratu pagasi otsas ja toel istume endiselt näpp suus!
Kas nii jääbki, mehed ja võhmamehed?
Ma küsin, kas me nii lihtsalt loobumegi juurtest?!

 
At 15:04, Anonymous Samaan Sindist, endine sportvõimleja said...

Kelk tegi kiire lükke ära, ilmselt kartis, et esmaspäeval on keerulisem olukord mõistatuseks, milline on ilm 21.02.

 
At 15:08, Anonymous Välek endine vibukütt said...

Võhma mees. Tänud teemat toetamast. Omalt poolt võin öelda, et oleme proovinud nii ja naa, aga miskipärast toovad kõik vastuseks, et tahavad suusatada. See vastus tõigi mind kuulsa suusablogi manu, et leida vastus igavikulisele küsimusele, et miks?
Välek

 
At 15:11, Blogger Tauno said...

Kelgul jah kuidagi väga kiire. Te kas hakkab mott maha käima ja vaim sellest tööst väsima?

 
At 15:13, Anonymous Anonüümne said...

Ühiskond on taas jaotunud reeglipärase mahutreeningu 20-80 kuldsuhte alusel:

„Enne, kui selle plaani teostamist põhjalikumalt kaaluma hakkasime, tegime oma osalejate hulgas küsitluse, kus uurisime, kas selline varuplaan neile üldse huvi pakuks. Küsitlusele vastas üle 2100 inimese ehk umbes 50% registreerunud osalejatest ja suures enamuses ehk ligi 80% vastanutest olid seisukohal, et taolist varuplaani ei ole mõtet sel aastal teostama hakata,“ lisas Kelk.(https://www.tartumaraton.ee/et/uudised/2016/02/12)

 
At 15:16, Anonymous Anonüümne said...

Miks pilt nr. 5 ära vahetatud on?

 
At 15:25, Anonymous Anonüümne said...

Hetkel on olukord, kus Samaan ja Välek hoiavad initsiatiivi üleval. Ülejäänud seltskond on selgelt väsinud.

 
At 15:50, Blogger Priit Pullerits said...

Nojah, nagu näha, siis seekord jagas ikka 77,5 protsenti 2100st Tartu maratonile registreerunust minu propageeritud seisukohta, et pseudomaratoni Tehvandi ringil Tartu maratoni pähe korraldada ei ole õige. Indrek Kelgu ees müts maha, et ei kartnud teha referendumist ning rahva arvamusega arvestas - erinevalt valitsusest, kes ei julge teha referendumeid ega hooli ka rahva arvamusest.

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

Yes, Mister Pullerits, agree with Your 15:50 statement.

 
At 19:29, Anonymous Vello, Aravete, Ambla vald, Järvamaa said...

Pagan küll, et Tartu maraton ära jääb!
Meeleolu on päris nullis. Paluks lasta, kui võimalik, "Kehakultuurlaste marssi", muusika Isaack Dunajevski, sõnad Johannes Semper.

 
At 19:36, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits,
Küll nüüd sai öeldud! (15:50) Süda rindu võetud ja rusikaga lauale põrutatud. Mida me siis selle valitsusega teema, kes referendumeid ei korralda ega rahva arvamusega arvesta?

 
At 20:00, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, ega muud midagi kui lähme iluvõimlemise peale üle - ei, mitte harrastama, see oleks rõve, aga uputagem Tartu maratoni ärajäämise kurbus, kellel seda on, ühe kauni, kuid tegelikult üliraske ala vaatamisse. Kui raske see on, selle kohta lugege, palun, homses, laupäevases Postimehes minu suurt lugu Ukraina kaunitarvõimlejast Anna Rizatdinovast. (Veeb teid ei aita, seal näete ainult avalõiku, kõik muu on udus.)

 
At 20:20, Anonymous Välek endine vibukütt said...

Loeme Priit, loeme. Enne teema paarkümmend kilomeetrit suuska kuntslumerajal alla ja siis naudime kaunist Ukraina naist.

 
At 20:38, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Loomulikult teeme enne suuska alla, homme on pika trenni päev, 2,5-3h.
Priit, soovitame sullegi, Haanja ja nii mõnigi teine maraton on sel talvel veel tulemas ja näotu lugu, kui seal siis sõita ei jõua ning pärast peame lugema, et miks ei jõudnud - küll oli kärss kärnas ja siis jälle maa külmunud ja siis jälle...
Öösel tuleb ka lund juurde ja varahommikul on metsa all kõvakskülmunud rajal hea muugrenit ja vassbergi tritsutada.
Jaah, juba vanad esiisad-kütid teadsid, et talve vastu ei saa ükski muu aastaeg. Just siis lastakse kõige rammusamad ulukid ja trofeed ning tuuakse koopasse lõkke ümber kõige kaunimad preilnad (või noh, trofeed).

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

- aga uputagem Tartu maratoni ärajäämise kurbus, kellel seda on, ühe kauni, kuid tegelikult üliraske ala vaatamisse.- Aga kas sa ise ka vaatad, või ainult kirjutad alast?

 
At 04:34, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, te olete ebasiirad, peagi loeme laupa lehte, Arterit ja nutame. Ebaõiglane on see kõik.

 
At 07:56, Blogger margus Kivirüüt said...

Mina kuulusin selle paarikümne protsendi hulka kes soovis libamaratoni. See hooaeg sai kirja pandud viiele maratonile aga võistelda sai ainult ühes (Suusahullude maraton). Raha rahaks aga teiste omasugustega tahaks ikka ennast proovile panna kasvõi siis TM lühendatud versioonis.
Järgmistel hooaegadel tuleb ilmselt arvestada muutunud kliimaoludega (aastaringselt 5-10 kraadi sooja), talvel rohkem rõhuda näiteks rattale ja miks mitte ka ujumisele. Suuska teha vähendatud koormusega ja vaikimisi enam võistlustele kirja ei pane.

 
At 09:08, Anonymous Anonüümne said...

Kas on ka võhmamehi, kes 21. veebruaril kell 9 ikkagi stardijoonel?

 
At 09:26, Anonymous Anonüümne said...

Kus stardijoonel?

 
At 10:07, Blogger Priit Pullerits said...

Vaata aga, mu tänane lugu Sildarude edu saladusest on pandud praegu Postimehe aknalooks suurelt:
http://sport.postimees.ee/3578281/sildarud-on-konkurentidega-vorreldes-asjaarmastajad

 
At 10:09, Blogger Priit Pullerits said...

Ja siin ka mu lugu Ukraina ilusast iluvõimlejast, et te ei peaks seda otsides üleliia võimlema:
http://sport.postimees.ee/3581779/ukraina-kuulsus-lihvib-tartus-olumpiakavasid

 
At 10:24, Anonymous Anonüümne said...

http://www.ohtuleht.ee/717749/metsavana-pool-lund-on-veel-taevas

 
At 14:06, Anonymous Anonüümne said...

Kas fättimehed lähevad järgmine pühapäev maratoni kirja saama?
Kui lumekirme maha tuleb panevad kõvemad karvajalad ehk mullasuusaga 63 km läbi.

 
At 14:48, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, kas võib paar küsimust?
1) 2010. a kirjutasite Postimehes, et Kaia Kanepi on "hüsteeriline eit". Kaia Kanepi isa ja treener Jaak Kanepi kaebas teid selle eest Avaliku Sõna Nõukogusse, kus saite hävitava kaotuse osaliseks. (ja määratud karistusega veel kuulsakski). Miks te Marju Lauristini kohta kunagi sama väljendit ei kasuta?
2) Millise hinnangu annate Teie blogis kommenteerinud hr Kivirüüdi tegevusele, kes maksis 5 suusamaratoni eest, suusasõitu nautida sai aga ainult ühel?

 
At 16:10, Anonymous Anonüümne said...

EKRE mehed ärge unistage seda 80% teil kahjuks/ õnneks pole. Igasugune äärmus/ radikaalsus pole terve inimese mõtlemine.

Ja tõesti hea Priit et sa ütlesid ette kuidas Tartu maratoni puhul referendumil hääletada, ise poleks ma seda suutnud.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

http://www.ess.fi/urheilu/hiihtolajit/2016/02/13/talkoistaan-tunnettu-lahti-sai-vaen-taas-liikkeelle---video

Soomlased tegid talgud ja viskavad lund rajale, et Finlandianhiihto ikka toimuks :)

 
At 16:57, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits presidendiks, EOK juhiks.

 
At 17:27, Anonymous Lembit S said...

õige, Pullerits presidendiks, sest tema teab vastuseid ja muidu mõnus mees

 
At 17:47, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits põrus isegi ETV sporditoimetuse juhi valimistel, mis EOKst te siin jahute.

 
At 17:57, Anonymous Seenior semiootik said...

Mitte ei põrunud, vaid tõmbas kõik haneks! Ta läks ju eksperimenti tegema. Julge mees, tegi oma osa ära nii, et kõik uskusid. Sellest kirjutas ta siin pika ja ausa loo. Tutvuge materjalidega, ärge ärbelge.

 
At 22:25, Anonymous Anonüümne said...

Mitu ausat ja kommertsita lugu on onu Priit kirjutanud viimastel aastatel?

 
At 07:43, Anonymous Anonüümne said...

Ma pole küll kohalik ja Loitsu Olga selgeltnägija võimeid ka ei evi, aga kui pilk ilusale säravvalgele staadionile heita, siis kas Kelk & Co nädalavahetuse ürituste ärajätmisega mitte liialt kiirustanud?
Vat selles on selle talve esimene SUUR KÜSIMUS.

Pildikesi Tehvandilt.

 
At 09:43, Anonymous Anonüümne said...

Miks kiirustanud? Just õigel ajal jättis ära.

 
At 10:01, Anonymous Anonüümne said...

Selles mõttes, et kohapealseid olusid ei tea, ei taha väga plõksima hakata, kuid vähemalt videopildi järgi on näha, et staadion on täiesti suusatatav, muud rajaosad seda enam. Aga nagu öeldud, siis kaugelt väga ei plõksi praegu.

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

Spordisõbra tänase päeva maiuspala:
Men 15.0 km Mass Start Free Falun
Pool neli, Eurosport.

Rehemaa ja Ränkel on ka üles antud.

 
At 11:40, Anonymous Anonüümne said...

11:00, meie mehed on statistid, aga ootame ikka pauku luuavarrest.

 
At 11:46, Anonymous Anonüümne said...

Hea 11:40, sellest kurvast tõsiasjast olen ma kahtlemata teadlik.
Lihtsalt viisakas on omad mehed taolisel üritusel siiski ära markeerida.

Aga tegevus, mis spordisõbra südame kiiremini põksuma paneb, toimub arusaadavalt kohtadel max TOP20 ning seda hakkamegi varsti nautima.
Enne aga korralik suusasõit alla.
11:00

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pahv kiidaks Pulleritsu kandidatuuri heaks?

 
At 12:14, Blogger soul said...

Kelk peaks nüüd jumalata paluma, et nädalaga lund piisavalt maha ei tuleks.))

 
At 13:06, Anonymous Mitte-Martin said...

Täna Tähtveres paaristõugetes 36km. Karvajalg ja Pirita poisid, palju mere ääres panite?

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

Praegu veel 0-mees. Nõmmel pidi lumeolu parem olema ja nüüd näsin nagu kitseke kahe raja vahel. Kas ja kuhu on küsimus, mis tuleb kohe ära lahendada.

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

Seis on hetkel selline:

http://www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaatlused/sademed/

http://www.yr.no/place/Estonia/Valgamaa/Otep%C3%A4%C3%A4/long.htmlKas märtsis mõni maraton toimuma saab?

http://kodu.ut.ee/~mkaasik/pikkilm.htm

 
At 15:28, Anonymous Martin said...

13:06, mis trenni eesmärk oli?

 
At 16:52, Anonymous Karvajalg Harku vallast said...

13:06 ma väntasin eile ja täna ratast. Suusad on ära pandud aga juulis läheb jälle asfaldi toksimiseks. Et siis 2017 aastal 100 paaristõukega TM läbi panna.

 
At 16:53, Anonymous Staažiga spordimees said...

13:06, mere ääres sai täna pandud 30km paaris. Ma ütleksin isegi nõndaviisi, et vorm on muljetavaldav ja järgmisel võistlusel saab alles kühveldatud ja purakas lendu lastud!

Täna oli ka Falunis väga kõva sõit, kindlasti hooaja üks põnevamaid.

 
At 17:01, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Ka sina, Karvajalg?
Poleks uskunud, et selline jõuhärg ja võhmamees ka nugistajate väga keskpärase seltskonnaga liitub...
Juhtus midagi? Jäid naise poolt lendu lastud furnituuri trajektoorile kuidagi pahasti ette?

 
At 17:50, Anonymous Martin said...

Tartu maraton 2016 jääb ära. Mille tõttu?
a) maratoni korraldajad ei saanud luba
b) pineva rahvusvahelise olukorra tõttu
c) osavõtjate puuduse tõttu
d) maaomanike vastuseisu tõttu
e) KTM pankroti tõttu
d) lumepuuduse tõttu.

 
At 18:34, Anonymous Kogenud võhmamees said...

Kui Priit kirjeldas meile värvikalt (samas aga ka küllaltki täpselt), kuidas Ain-Alar Juhanson sõitis mineva talvel grupist suusatajatest mööda kui kusevatest kassidest, siis kallid kaasteelised ja võhmamehed, vaadelgem palun tähelepanelikumalt esimest pilti. Mida me näeme?
Kaspar Kokk möödub Oslo MM-il ühest härrast, kelle kohta määratlus "kusev kass" oleks siiski ilmne ülepakkumine. Parimal juhul on tegu "sittuva koeraga"!
Head spordisõbrad ja muidu fanaatikud, selgitage palun mulle kui ka vanale võhmamehele, et kuidas üldse nii saab uisku sõita ja veel MM-tasemel!?
Ja kilvameestele nii huvipärast lahendamiseks, et kellega meil seal ülepea üldse tegemist on?

 
At 18:56, Anonymous Martinile lisaks said...

g) ettekavatsetud saamatuse tõttu;
Lund juba jätkub ja tuleb juurde ka.
Väljas on praegu 0°C ja läheb miinusesse,
kuhu ka jääb kuni kuu lõpuni. TM ajaks
ennustavad need inimesed, kes sünnivad
suusad jalas, -4°C, kohalikud šamaanid
isegi -6°C. Oleks võinud otsusega oodata
kuni homseni, aga see oleks kallimaks
läinud...

 
At 19:23, Anonymous Anonüümne said...

Hi, bad luck, Estonians. Hope ya'll get snow and your ski marathon next year.
Btw, owner of this blog, he seems to be a closeted guy? Correct me if I'm wrong.

 
At 22:06, Blogger Priit Pullerits said...

Stupid f--king foreigner, go and commit a physically impossible sexual act on yourself.

 
At 00:35, Anonymous 13:06 said...

Mõned Tehvandile nädalavahetuseks saabunud soomlased ei saanud päris täpselt aru, miks staadionil üritusi korraldada ei saa ja jagasid pilti: https://scontent-mrs1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12741968_10153935996867417_1612469140942290779_n.jpg?oh=6172302bef054c70fe86fddd3447f896&oe=575EC3DA

Aga paaristõukeid tuleb ikka edasi laduda! Kui siin Estoloppeti rajad uuesti ei sünni, võtan kasvõi svenssonimaale laevapiletid ja lähen lükkan Faluni Mörderbakkenile ühed korralikud klassikajäljed sisse!! Tegelikult on suusakeskustes meiesugustele papidele küllalt kohalikke starte veel tulemas, kus head rada ja särgipanemist nautida - Jõulumäe, Valgehobusemäe, Mammaste, Tehvandi...

 
At 00:36, Anonymous Anonüümne said...

Palju Kõrvemaal, Haanjas ja Alutagusel lund vahele viskas?

 
At 07:52, Blogger Priit Pullerits said...

Paistab, et mõned mehed ikka veel ei saa aru, et suusavõistlustalvega on lood lörtsist hoolimata pigem lootusetud.

 
At 08:33, Anonymous Anonüümne said...

Eemalt võib ju see lumi kena pildi jätta, aga kahjuks on maa alt kõik sula ja väga-väga pehme. Kui 20 inimest üle sõidab on mudaauk väljas. Jah, kui all oleks olnud see jää.

 
At 08:53, Anonymous Anonüümne said...

Välismaalased ei kasuta eriti komasid ingl. keelsetes lausetes.

 
At 10:07, Anonymous Anonüümne said...

Lumekaart

http://www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaatlused/sademed/

 
At 10:19, Anonymous Samaan Sindist, endine sportvõimleja said...

Täpselt nii ongi nagu sindi paisult ja lõhesilmast välja lugesin. Hetkel on olukord keerulisem otsustamiseks. Seda Kelk aimas. Lihtsam oli varem välja öelda.

 
At 11:06, Blogger Priit Pullerits said...

Eile kella pool kahe paiku sõitsin Tartus Emajõe põhjakaldal rattaga läbi Vabadussilla alt. Ja mis ma nägin! Seal istusid varjus kaks umbes 30-aastast tumedat (mitte tumedanahalist, vaid lõunamaalase tunnustega) meest oma kompsudega, rääkisid midagi võõrkeeles. Mul oli hoog sees, aga sellest hoolimata jäin tükiks ajaks mõtlema: kes nad võisid olla ja mida nad võisid seal teha? Ainult naiivseil ja sinisilmseil ei saa tekkida selliseid mehi sellises kohas nähes kahtlust. Inimene istub silla all siis, kui tal ei ole kodu ega ole kuskile minna, loogiline ju. Esiteks, ma olen väljaõpetatud Vene sõjaväes ja seal pidi olema kogu aeg bditelnõi - see oli keskne mõiste. Tuli olla valvas. Teiseks, ma olen ajakirjanik ning ajakirjanik peab märkama teraselt elu enda ümber. Kas oleks pidanud kutsuma politsei, et nad küsiks nende meeste dokumente ning selgitaks välja, kellega tegu ning kas neil on Eestis viibimiseks seaduslik luba olemas? Mida teie teinuks?

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Viimati Alutagusel käies polnud seal isegi jääkamar, vaid jäätunud lumerada. Kui sellele 18cm peale tuli ja paari külma ööd lubab, võivad küll korraldajad metsa üle vaatama minna. Kõrvemaalt üles laetud piltide järgi on Tallinna Suusamaratoni rada juba püsti. Estoloppetil tuleb tuld anda ja kalendrist maha võetud suusapeo sarved mujal käiku lasta.

 
At 11:24, Anonymous Anonüümne said...

Kas võib juhtuda, et pühapäeval saab raja läbi matkata,
võileib endal kotis.

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne said...

Ja pakun, et neid matkajaid saab palju olema, ka fatbikedega.
Kas klubiTM mõne toidu-joogipunkti ka teeb?

 
At 11:55, Anonymous Lembitu said...

Aijaa, Alutagusel ja ka Tehvandi kandis lund juba ju täitsa tublisti.
Priit, kuidas vorm? Nädalavahetusel läheb andmiseks, sest TM jaoks kogutud purakas ei saa ju realiseerimata jääda.

Alutaguse mehed, teete nädalavahetusel Suure Mõõduvõtu mõõtu sõidu ära?
Või Mõhu või Harju või Ridala või Alenpoisi või Ugandi või Nurmekundi või Joogentagana mehed, keegi võtab ette?
Tegelikult peaks vist väikse istumise tegema ja teemat arutama?

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

Prantslaste Jura mägede Worldloppet jäeti ära (kuigi alternatiivtrassil oli lund, aga kohalik vallavanem porises vastu), aga neil tuli ka lumi maha ja korraldajad orkunnisid mitu TPd matkajatele.

 
At 12:06, Anonymous Anonüümne said...

Priit, pagan - ludri. Juba suusad nurka visatud, mis toimub? Panin eile päeval mööda jõekallast edasi-tagasi. Naisi rajal polnud. Oli ainult üks. Kuna vaja oli õhtul veel osaleda exspetsnazisti sünnal, siis tegin lühidalt. Mõned näljased suusahundid raiusid rajal ikka päris siva. Silma järgi oluliselt kiiremini kui Priit oma helgematel hetkedel. Tegu oli, et tõusul neil eest ära põgeneda. Siis jooksis võhm kinni ja kadunud nad olidki. Üldiselt jah, pikalt sellise kvaliteediga rajal pole mõtet kühveldada. Samas toonuse reguleerimiseks ja tõusu treeningute tegemiseks käib hädapärast kah.

Käisin eile exspetsnazistist jalgpalli seksile eelistamise promoja sünnal. Vot mees rääkis, et vene kroonu oli äge. Koguaeg sai kollektiivselt käelihaseid treenitud, nii lamades kui rippes. Kroonus proovis juhuse soovil pisaateli ametit - no midagi ajupesu uudiste kribaja sarnast ja tänu sellele sai nädalake käelihaste treeningutest viilitud enne kui aru saadi, et ta ludri on. Seejärel proovis ta emigrandina Soomes ka rahva ajuloputusega tegeleda aga varjunime valikul läks alt ja sai oma treenitud kehale fännideks mehed, kellega lihtsamaks sõbrunemiseks soovitasid kohalikud spetsid hoida kurki püksis. Ah, mis ma siin heietan, sünnipäevalaps kargas nagu täkku täis kitseke ringi. See pani mõtlema, et kas kutt teebki nii karates trenni või vajab ta eelnevalt ka miskit eritreeningut. Samas nt kui vaatan kuskil Priitu esinemas, siis kunagi, absoluutselt mitte kunagi ei ole aru saada, et see mees üldse peale suu ka midagi muud liigutada jõuab. No ma saan aru, et vanemtoimetaja ja puha, et ei ole sunnis oma füüsilist särtsu demoda. Samas vahelduse mõttes võiks ju suuga jahvatada ka mõne ürituse ajal nii, et nägu pildis näha ja suust ikka asjalikku juttu tuleks ning sellest ka füüsiline vorm tunda annaks. Nihuke macho stiil või nii noh. Eks see sihuke uitmõte ole aga lihtsalt vaatan ja mõtlen, et näed professionaalne spetsnazist läbikäinud edukas ajuloputaja suudab oma lõugu jahvatada ja keha väänata samas eliitraketiväelane ei suuda kuidagi oma tööd nii teha, et samal ajal ka tema suurepärane füüsis sõnadeta ka mõistetav oleks.

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

UUDISED
15.02.2016
Tallinna või Alutaguse maratoni varasemaks tõmbamisega kiirustama ei hakka, proovib ikka 28.02 ja 12.03, praegu ju lund on, miks siis hiljem ei peaks

 
At 13:49, Anonymous Anonüümne said...

Ärge veel suuski nurka visake.

http://www.estoloppet.ee/et/uudised?news_id=91

 
At 13:54, Blogger soul said...

"Juba on endast märku andnud aga suusahuvilisi, kes maratonipäeval Otepää-Elva suusasõidu ette võtavad. Rajameistrid on valmis neid ilmaoludele vastava parima rajaga aitama, kuid ametlikku rajaäärset teenindust kindlasti ei tule, ütles Kelk. Ta põhjendas, et nad ei saa kvaliteedis järeleandmisi teha, kvaliteetset teenust on raske pakkuda, kui ei ole teada, kui palju ja kellele."

http://tartu.postimees.ee/3583457/tartu-maratoni-rajameister-ootab-kulmakraade

 
At 11:42, Blogger chenlina said...

chenlina20160719
jordans for sale
toms outlet
jordan concords
coach outlet
nike air jordan
louis vuitton handbags
toms shoes outlet online
kevin durant shoes 7
michael kors outlet
adidas nmd
coach outlet store online
louboutin shoes
kids lebron shoes
kate spade handbags
gucci outlet
louis vuitton outlet stores
coach outlet
coach outlet store online
nike outlet store
fitflops shoes
coach outlet
louboutin pas cher
nike air force 1
michael kors handbags
cheap oakley sunglasses
hollister clothing
marc jacobs handbags
coach outlet store online
rolex watches
louis vuitton handbags
oakley sunglasses
jordan 4
oakley sunglasses
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
louis vuitton purses
adidas shoes
michael kors outlet
air jordans
burberry outlet
as

 
At 04:47, Blogger dr napo said...


email address is(egborspellhome@gmail.com)
HE IS SPECILIZE IN HE FOLLOWING SPELL.
(1) If you want your ex back.
(2) if you always have bad dreams.
(3) If you wannt women/men to run after you.
(5) If you want a child.
(6) If you want to be rich.
(7) If you want to tie your husband/wife to be yours forever.
(cool If you need financial assistance.
(9) How you been scammed and you want to recover you lost money.

 
At 10:45, Blogger قمم التميز said...

شركة نقل اثاث
شركة شراء اثاث مستعمل بالرياض
الاثاث من الاشياء التى نستطيع ان نبذل فية الكثير من الجهد والوقت من اجل ان يتم القيام باعمال النقل من مكان الى اخر سواء الى اى مكان فى المملكة او اى مكان خارج المملكة ، فاعمال النقل من الخدمات التى تبدو لنا انها سهلة وبسيطة الا انة فى نهاية الامر من الخدمات التى تؤدى الى التعرض الى مشاكل كثيرا من الصعب ان يتم القيام بحلها من الكسر والخدش والتلفيات والضياع ،شركة قمم التميز من اهم وافضل الشركات شراء اثاث مستعمل حائل
التى تحقق اعلى مستوى من خدمات النقل للاثاث والقيام بالاتفاق مع مركز التعاون الخليجى من اجل ان يتم الحفاظ على الاثاث ضد اى مشكلة ، فاذا كنت فى حيرة من امر النقل فتاكد انك الان تمتلك افضل الشركات المميزة الخاصة باعمال النقل من خلال الاعتماد على توفير عدد من الخدمات المميزة . شراء الاثاث المستعمل بحائل
شركة قمم التميز على وعى كبير باعمال النقل والتى تحقق افضل مستوى من خدمات النقل التى تؤكد ان الاثاث يتم الانتقال من مكان الى اخر دون ان يتم التعرض الى اى مشكلة من اهم الخدمات المقدمة الاتى :- شراء اثاث مستعمل بحائل
لا تكتفى شركة نقل اثاث بالقيام باعمال النقل فقط بل تهتم باعمال التركيب واعادة الاثاث الى ما كان علية بعد ان تتم اعمال النقل مباشرا . محلات شراء الاثاث المستعمل بحائل
شركة تخزين اثاث
تخزين الاثاث من المهام التى نجتاج الية فى اوقات معينة اثناء الانتقال من شقة الى اخر او القيام بالسفر لفترات طويلة ، فالحرارة المرتفعة والرطوبة والاتربة الناعمة تؤدى الى ظهور التشققات و تؤدى الى التكسير المفاجىء للاخشاب ، فاذا كنت فى حيرة من اعمال النقل فتعاون مع شركة المتخصصة فى اعمال التخزين من الامور التى لابد من القيام بية بطريقة مميزة على ايدى متخصصين فى القيام بهذة الخدمة .
ارقام شراء الاثاث المستعمل بحائل
شركة قمم التميز من اهم الشركات التى تقوم بانشاء مستودعات طبقا لمعاير ذات جودة مميزة والتى تساعد فى الحفاظ على الاثاث ضد اى عيوب او اى مشكلات
شركة شراء اثاث مستعمل بحائل
تظهر مع مرور مدة التخزين بالاضافة الى ان المستودعات مقسمة من الداخل الى اماكن مخصصه للزجاج واماكن مخصصة للاخشاب وهكذا حتى يتم الحفاظ على الاثاث فعليك ان تتعاون وتتواصل مع الارقام المتواجدة على الصفحة ارقام محلات شراء الاثاث المستعمل بحائل
من اجل ان تتم الحفاظ على الاثاث ضد اى تغيرات من الممكن ان تحدث ، بالاضافة الى اننا نقدم عقود مميزة فى اعمال التخزين فى مقابل ارخص الاسعار .

 

Postita kommentaar

<< Esileht