neljapäev, veebruar 23, 2017

Pullerits: Kuidas ma ikkagi Tartu maratoni stardinimekirja pääsesin?

KES TAHAB TARTU MARATONIKS VÄGA HEAD MÄÄRET ALLA, SAAB SELLE TARTUS TÄHTVERE SPORDIPARGIS SUUSAAKADEEMIA PUNASTEST TELLISTEST HOOLDEMAJAS!
Selle talve positiivseim suusauudis sadadele Eesti suusaharrastajatele on ilmselt, küllap ja usutavasti see, et üha sügavamalt juurdunud kartus, nagu tuleks Tartu alternatiivsel suusamaratonil piirduda ja rahulduda ainult iseendaga võidu sõitmisega, sai välja juuritud. Vaevalt on kedagi, kui räägime ikka tõsistest suusameestest, keda kurvastaks teade, et hoolimata kõigist mu ette veeretatud takistustest olen siiski pääsenud Tartu maratoni starti.

Ja seda, pange tähele, minu esitatud tingimustel. Sammugi taganemata.

Aga ma ei kavatse selle võidu üle siin kõvasti lokku lüüa. Eelmine lõik jääb ainsaks, kus väljendan veidi toretsevat võidurõõmu. Edasi jään meelega vaoshoituks, lasen suuremeelselt kõnelda vaid faktidel, kuigi, mis seal salata, mu ettevõetud manöövrid olid efektsed ja mänguilu lummav.

Selle nädala teisipäeval, kaks päeva pärast minu suusahooaja tähtsaimat võistlust, 5 km sõitu Otepää MK-etapil (fotol vasakul ja ülal vasakul), helistas mulle mees, kes oli mind esmaspäeval viinud suure Ameerika autoga Tallinna ja toonud sealt koju tagasi, ja teatas, et üks teine mees, keda me mõlemad väga hästi teame, nii isiklikult kui töist liini pidi – ja kes on mind samuti sõidutanud omal ajal Tallinna ja Tartu vahet –, ei lähe Tartu lühendatud maratonile, sest on haige, ning lisas, et on valmis oma koha ja numbri mulle loovutama. Kas olen sellele mõelnud, küsis Ameerika auto mees.

Võtsin mõtlemisaja. Olin Tartu maratoni oma plaanidest ju maha tõmmanud. Õigemini, selle oli maha tõmmanud üks teine mees minu asemel. Teate küll, kes.

Helistasin haiguse tõttu loobunud mehele. Ta kinnitas, et ei lähe kindlasti starti ning on valmis oma numbri mulle loovutama ning ei soovi selle eest sentigi. Ütles, et tema poolest võin tema nime ja osaluse endale nimele ümberregistreerida.

Vajasin ka sõbralikku, usaldusväärset ja erapooletut nõustamist. Tegin veel ühe telefonikõne. Selle ühele päris kõvale klassikasõitjale, harrastajale. Küsisin, kuidas see kõrvalt paistaks, kui nüüd ümber otsustaksin. Ta ütles mulle, et vaata, sa ei ole ju mitte kunagi mitte kusagil öelnud, et Tartu maraton on nõme ja mõttetu üritus ja et sina sinna mitte kunagi mitte mingil juhul enam ei lähe. Sedasi, kinnitas ta, ei lähe ma ka millegi varem öelduga vastuollu, ehkki pahatahtlikke, kes pröökama ja kiunuma hakkavad, leidub alati, aga noid võib külma kõhuga ignoreerida.

See kõlas aruka ja mõistliku jutuna.

Lugesin enne, kui asusin teisipäeval ümberregistreerima, põhjalikult Tartu maratoni juhendit, kuid põrkasin mitmele probleemile (seoses olukorra muutumisega rääkisid Klubi Tartu Maraton kodulehel eri paigus punktid üksteisele vastu või külvasid segadust), misjärel saatsin klubi esindajale kirja.

«Tere!
Ei suuda Klubi Tartu Maraton koduleheküljel kuidagi leida ümberregistreerimise linki - palun aidata! Näen rohelist registreerimise linki, aga selle kaudu küll ümberregistreerimise lingini ei jõudnud.
Kas Tartu maratoni pikal distantsil ümberregistreerimise teeb isik, kes loovutab numbri, või isik, kes saab endale loovutatud numbri?
Kuulsin eile raadiost, et täna ümberregistreerides ümberregistreerimise tasu ei võeta - on see nii?
Kas täna ümberregistreerides, nagu oma aruga juhendist aru saan, saan maratoniks oma tasemele vastava stardigrupi (301-500), mitte ei pea leppima numbri loovutanud isiku stardigrupiga?»

Helistasin klubi esindajale, kes lubas vastust lähiajal, kuid mitu tundi hiljem, kella nelja ajal pärastlõunal, polnud midagi laekunud.

«Eeldatavalt kratsivad kukalt, sest kindlasti tuli neile selline käik üllatusena,» pakkus üks mu usaldusmehi.

«See on nüüd nagu male ja hakkab tekkima mängu ilu,» vastasin talle omalt poolt.

Helistasin maratoni korraldusklubi esindajale. Tuletasin meelde oma saadetud kirja. Kuulsin vastuseks, et saan põhjaliku vastuse ilmselt tunni jooksul. «Ju siis nuputasid mingi vastukäigu välja,» laususin usaldusisikule asja vaagides.

«Kui juba lubati põhjalik vastus saata,» märkis usaldusisik, «siis tavaloogika ütleb, et päris libeda suusaga asi ei edene. Sest jah-sõna poleks ju vaja põhjendada. Elame-näeme.»

Aga aeg jooksis. Vahepeal jõudsin end registreerida isegi kevadisele Jõgeva rattarallile, aga Tartu maraton oli endiselt ooterežiimil. Valitses vaikus. Seetõttu saatsin klubile ka ametliku avalduse.

«Tere.
Kuna ei leidnud koduleheküljel ümberregistreerimise nuppu, siis esitan siinkohal avalduse kirjalikult.
Palun ümber registreerida XYZ'i (sünd 19**) koht Tartu maratoni pikemal distantsil (34 km) Priit Pulleritsu nimele (sünd 1965, Tartu) ning paigutada mind vastavalt senistele Tartu maratoni tulemustele pühapäeval kell 9 startivale võistlusele.
XYZ loobus oma kohast minu kasuks. Te koduleht ei ütle, kas loobuja peab esitama ka sellekohase avalduse. Kui peab, siis, palun, andke mulle sellest teada ning palun XYZ’il saata oma loobumisavaldus minu kasuks teile.»

Teisipäeva õhtupoolikul kell pool kuus sain lõpuks klubist vastuse. Seal ei olnud juttu muust kui sellest, mis moodi niivõrd vähe aega enne maratoni algust kiiresti ümberregistreerida.

Lasin numbri loovutajal asjaga algust teha ning viisin selle ise siis lõpule. See ei läinud mulle maksma eurotki, sest korraldusklubi selgitas: «Erandlike olude tõttu pikendasime tasuta ümberregistreerimise aega 23. veebruarini – st inimesed ei pea maksma 10€ ümberregistreerimistasu.»

Ümberregistreerimine teostatud, kirjutasin klubile:

«Suur aitäh abi eest!
Kas eliitgrupi starti arvestatakse mind automaatselt või pean tulenevalt  tänasest kirjapanekust esitama selleks avalduse või end kuskil veebis end registreerima?»

Sain kuue minuti pärast kirjaliku vastuse:

«Ei, rohkem ei pea Te midagi tegema. Kui ümberregistreerimise korrektselt ära tegite, siis edasi tegeleb Teie eliitgruppi paigutamisega meie sekretariaat.»

Klubi Tartu Maraton kodulehekülg teatas peagi, et olen paigutatud kolmandasse stardigruppi. Täna, neljapäeval, teatab sama lehekülg, et mu stardinumber on 307.

Kokku minu kulud: null eurot.

Kui nüüd korraldajad Tehvandi laskumise ja tõusu (fotol paremal) ning Püksisääre tõusu ja laskumise ka vähemalt ühel ringil plaani kaasaks - vaadake sellel videol, kui äge see oleks! -, oleks saavutatud maksimum. Aga sellest, karta on, jääb puudu, nagu alati.

Foto 1: Priit Pullerits rõõmustamas Otepää MK-etapil raske, pehmel rajal ja sulalumel ning kerges vihmasajus peetud 5 km klassikasõidu lõpetamise järel. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 2: Priit Pullerits Otepää MK-etapil jõudmas Tehvandi tõusu otsa. Foto autor: Riho Lüüs
Foto 3: Kunimäe tõus Tehvandi suusastaadioni kõrval. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix
Foto 4: Tartu maratoni stardisirge Tehvandi staadionil eelmise nädala teisipäeva hommikul. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 5: Kunimäe tõus Tehvandi suusastaadioni kõrval. Ees olevale pudelikaelale peavad Tartu maratoni rajaskeemi kohaselt ära mahtuma vasakul tõusule minejad ja paremal laskujad. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix 
Foto 6: Tartu maratoni stardisirge nähtuna Tehvandi staadionilt. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix 
Foto 7: Vaade Kunimäele ja Tehvandi staadionile. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix
Foto 8: Laskumine Kunimäelt Tehvandi staadionile. Foto autor: Priit Pullerits
Foto 9: Tehvandi suusakeskus. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix 
Foto 10: Tehvandi suusahüppemägi. Foto autor: Arvo Meeks, Valgamaalane/Scanpix 
Foto 11: Priit Pullerits Otepää MK-etapil jõudmas Tehvandi tõusu otsa. Foto autor: Riho Lüüs

70 Kommentaarid:

At 00:11, Anonymous Anonüümne said...

Jahh ilusti nurka mängitutud tõesti. MUahhhaha.
Vaat nii töötab tänapäeval ka Postimehe veebi väljaanne. Kisume pealkirjas kirge ja ka eelmisel postituses.
Mis tegelikult Priit ostis või kingiti, (siin pole tõesti vahet) sõbralt stardikoha. Kelk ei andnud sulle seda pidulikult kandikul üle tasuta.
P.s. Kelk pole kunagi keelanud sul maratonil osaleda. Kelk keeldus sinu nimel tasuta stardikohta väljastamast. See et sull sõber selle müüb , või annab ei oma siin mingit tähendust. Kuna starti minekut hr. Kelk pole kunagi keelanud ei ole.

Kes nüüd tegelikult võitja oli?
Tartu Maraton toimub ja saab toimuma (kaasaarvatud "alfaisaste verepulm") . Ilma selleta kas hr. Pullerits osaleb või mitte.
Antud isiku osakaal ei ole nii oluline , kui loo autor ise seda enda jaoks arvab olevat.

 
At 00:25, Anonymous Anonüümne said...

Hästi tehtud, maestro, midagi pole öelda, hästi tehtud. Saavutatud täpselt see, mida Indrek Kelk algusest peale ei tahtnud, kui kuulutas, et Pullerits peab maksma. Maksma peab! Täpselt see, mille Pullerits oli endale eesmärgiks seadnud, et kas kõik tema tingimustel või mitte midagi. Tuli kõik tema tingimustel. Maestro võttis lõpuks ikkagi oma. Uskumatu, aga täiesti legaalselt, kõiki korraldaja kehtestatud reegleid jälgides ja ära kasutades. Tunnistagem härrased, et see oli Pulleritsult suurepärane kombinatsioon ja võimsa lõpuga partii. Andkem au võitjale. Saljut!

 
At 01:05, Anonymous Anonüümne said...

"Ja seda, pange tähele, minu esitatud tingimustel. Sammugi taganemata."
Ilus.

Aga seletage palun, millest taganes IK?
IK sai PP stardikoha eest oma raha ju kätte ja ei andnud seda tasuta ära.
Ilus.

 
At 06:16, Anonymous Anonüümne said...

Sitamaitse.
Kohta ei teatata. Tähestiku järgi võid aega otsida.
Põrgusse, tõmban purgist HF vedela libisemismäärde, harjaga läikima ja teisest flooriga -2-4 Toko pidamise alla (määrimiskulu 0€), igaks juhuks Toko -1-2 flooriga punase koos korgiliistakaga taskusse ja annan siis tuld, kuhu stardiloa saab.
Kui keegi möödasõitude pärast mögiseb, saab vastu nagu eliidi stardis.
Järgmiseks aastaks tuleb FIS litsents mõne klubi kaudu hankida.

Ivar Tupp on asja kenasti oma blogis kokku võtnud ning soovime talle Vasaloppettil edu.

 
At 06:26, Anonymous Anonüümne said...

Mõttetu tekst.

Kohta ei saa, boikoteerin määrdeteenuse osutajaid. Vedel HF libisemiseks, tahke flooriga toko pidamiseks ja määrimiskulud 0€. Mis vahet, kas minut kiirem või aeglasem. Teistmoodi omamoodi maraton siis.

Pullerits startigu kust iganes, ikka saab kalendriga.

 
At 07:06, Anonymous Anonüümne said...

siin pole muud öelda, kui et ühe mehe õnnetus (haigus) on teise mehe õnn!
kah priit

 
At 08:23, Anonymous Anonüümne said...

Jah!
Priit võib painduda, aga ei murdu.

 
At 10:00, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits: Kuidas ma ikkagi Tartu maratoni stardinimekirja pääsesin?

Priit, võta küsimärk pealkirja tagant ära! See pealkiri pole mingi küsimus, vaid kirjeldus.

 
At 10:26, Anonymous Õed Tihedad said...

Mehed, vennad Pihod hakkavad kohe hüppama. Pöidlad pihko!

Ilusat vabariigi sünnipäeva!

 
At 10:35, Anonymous Anonüümne said...

Milleks raisata aega spordiüritusele,kus kohti ei jagata?

 
At 10:52, Anonymous Anonüümne said...

Selles sõidus, kus PP stardib, jagatakse nii kohti kui aega ehk tuleb täiemahuline võistlus.
Seega läheb kõvaks andmiseks!

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

Tea kas PP sõidus tuleb verepulm? Eeldused selleks on suurepärased kuigi need meged oskqvad nats sõita kah ja suudavad hullema ära hoifa.

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

Kellelgi veel terviserajad.ee lehe radade alljaotused ei tööta? Huvitav oleks teada, mis seisus suusarajad on.

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

Poisid, kas Te aru ei saa, et tekst on peen iroonia. Irooniat ei analüüsita. TM-l osalemine on igatahes õige käik PP poolt.

 
At 15:05, Blogger soul said...

Oo, milline finiš täna Abu Dahabis!
Käed püsti ja ei ei...

 
At 18:31, Anonymous Anonüümne said...

Kaka Buoxos, Abu-Babu?

 
At 18:35, Anonymous Anonüümne said...

Käisin täna Tartu Maraton 2017 rada sõitmas, täiesti uskumatult ilusad kahestes paarides klassikajäljed päikesepaistes, pidev suusatestijate ning kaugelt külla sõitnute-uudistajate melu, vapustav see suusatamine!

Suured tänud TMK ja Tehvandi rajameistritele, talve ilusaim nädalavahetus on kindlustatud!

Libisemisega on lihtne, pidamisega võib taevataat pühabäks tänasest lillast mõningaid kõrvalekaldeid teha, aga Kunimäge ja Tordikarpi on täpselt parasjagu ka hellema haakega sõitmiseks. Naeratusega starti!

 
At 18:51, Anonymous Anonüümne said...

Suusahundid, mis homme alla panete?

 
At 19:41, Anonymous Ptui said...

Ei noh, oleks ma sellist lahendust tulemas teadnud, oleksin isiklikult lihtsalt osavõtu kinni maksnud. Ehh! Nüüd sai selle au endale keegi teine.

 
At 20:34, Anonymous Anonüümne said...

Watcha !
As you have fun in your spare time ?
Check out here it Vanessa Leon Stripping Out Of Her New String Bikini!

 
At 22:04, Anonymous Anonüümne said...

Küll see maraton on ikka ilus, tuleb taas tõdeda
https://m.youtube.com/watch?v=OQA6BBDMNu8&itct=CAoQpDAYByITCIbXorvDqdICFRinGAod1w0CETIHcmVsYXRlZEjBo6Ti_vez0cAB

 
At 22:29, Anonymous Anonüümne said...

Otepää on ilusa valge vaiba täna saanud. See lisab homsele päevale ainult vürtsi ja talvist meeleolu. Lõpuks jõuab õige talv ka kohale.

 
At 11:29, Blogger Priit Pullerits said...

Vaatasin veel kord üle Tartu maratoni raja. Karta on, et nn ussjätke tagasikurvis läheb väga kõvaks madistamiseks, nagu ka sellele eelneval vana lasketiiru tõusul. Ussjätkelt laskumise järel paistab paremkurv ka teravnurkne ja kitsas, karta võib, et kui sinna piirdevõrku ei panda, maanduvad mõned mehed tiigis, rääkimata maandumisest üksteise selga.
Ebameeldiv üllatus on, et huvitav s-kurv (5 km rajal) Kunimäe tõusu järel on välja võetud, nagu ka sellele järgnev terav tõusunukk; selle asemel on kergelt laskuv rada viidud läbi metsa. Kahju on ka, et hobuserauale eelnev järsk tõusuosa on välja jäetud. Ja ka tagasitee on lihtsaks tehtud, pärast pikka-pikka laskumist ei järgne tõusu metsa vahele, Kunimäele, vaid rada on viidud Kunimäest mööda.
Tõusude poolest on rada liiga kergeks tehtud, samas on sisse jäetud ja pandud selliseid pudelikaelu ja järske ning ennekõike kitsaid keerakuid, et anna aga olla. Minu meelest oleks palju targem olnud sisse jätta rasked tõusud ning teha rada kergemaks just nonde totrate teravate kurvide arvelt, kus isegi kaks sõitjat kõrvu rajale ei mahu.

 
At 13:29, Anonymous Martin. tudeng, TLÜ said...

Hr Pullerits!
Millal on Teie start? Me siin ühikas poistega oleme nii põnevil. Kõik soovivad teile edu. Ka Josh, vahetusüliõpilane USA-st. Kas olete MK-etapist taastunud? Keda peate täna oma peamisteks konkurentideks?
Ja kõige tähtsam - kas teie sõitu kantakse ka telekas üle? Kõik tahavad vaadata.
Edu Teile!!!

 
At 13:33, Blogger Priit Pullerits said...

Pühapäeval kell 9.00, nr 307, SLC aegne Eesti koondise kombe.

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

Selle asemel, et videot vahtida, mine Tehvandile kus juba kaks sõitu peetud. Saad pildi ette ja täiesti TASUTA teadmise, et oled ilmselt ainus vinguviiul ja viripill, kes kena suusasõitu ja selle korraldajaid vaenab. Sul oma esiotsa numbriga ükski pööre rahvast täis olla ei saa ning ilmselgelt on sinusugused " panema minejad" vähemuses. Seega- sõida ja ära...... kuku:)

 
At 13:49, Anonymous Martin said...

Abu Dhabis alustavad mehed varsti Jebet Hafeeti tippu kerimist.

Eestis on aga Iseseisvuspäeval tehtud üks oluline avaldus.
Dr Holden (Ain-Ivar Tupp) on oma blogis kõigile teada andnud, et "Haanja Suusa100 ei saa kunagi, sõltumata ringi pikkusest, toimuma lühemana kui 100km." Mitte kunagi. Ever. Punkt.
Vähemalt kuni Dr Holden veel elus ja suusakeppi suudab tõsta.
Mida iganes siis ilmataat ka teeks, Haanja Suusa100 pikkust ei vähendata. Ja kui lund tõesti ei ole, siis ennem jätab ürituse ära. Regamist kohvipaksu pealt välja ei kuulutata.
Selline kord on siis Haanja 100 sõitudel.
Soovime pikka iga ja tervist austatud Dr Holdenile!

 
At 14:10, Anonymous Martin said...

Hr Pullerits, kirjelduse järgi siis kriteeriumirada, mis Teile kui suurepärasele ringisõitjale peaks väga hästi sobima. Saate oma Tähtvere ovaali kogemuse maksma panna. Loodetavasti jätate nendel põõretel ja miks mitte ka laugetel mitmeid konkurente selja taha. Milliseid kohti peate soodsateks möödumiskohtadeks? Kas võistlustaktika saab olema kohe kõva tempo sisse, 1. ring täiega, 2.,3. ja 4. nõks tagasihoidlikumalt ja siis 5. ja 6. taas täie rauaga?

 
At 14:28, Anonymous M. said...

Kriteeriumispetsialistid (siis ratta kriteeriumisõit) soovitavad sisekurvis möödumist mitte üritada ("inside suicide"). Intuitsioon ütleb, et peaks mööduma just sisekurvis. Huvitav, milline võiks olla Tähtvere Fischer Racing Centeri juhataja, Limpa suusakooli treeeri ja Eesti suusakoondise peatreeneri hr Vahur Teppani soovitus harrastajatele maratoniraja erilisi tingimusi arvestades?
Või on parem, et jätate hr Teppani nõuanded enne homset võistlussõitu pigem enda teda, hr Pullerits?

 
At 15:07, Anonymous Anonüümne said...

Jäljed aetud öösel, täis tuisanud, pehmed.

Esimesed 2 ringi suusk suusas, möödumisvõimalused piiratud.

Laskumised vastu tormituult, turvalised, mõnusast kiirest sõidust asi kaugel.

Liider sai kätte 3.ndal ringil ,esimesed mahajääjad jäid ette umbes samal ajal. Ei kujutanud mingit probleemi.

Pöörded on piisavalt laiad ,lõpupoole pudrused, jäise aluspõhjaga-tasub olla tähelepanelik.

Tehvandi tõusust ei maksa unistada- 5x Kunimäge keppide otsas rippudes eraldab terad sõkaldest nii-kui-nii.
Kerget ei ole seal midagi.

Korraldusliku poole pealt väga viis-vaat et hakka tahtma et edaspidi selliselt hajutatult see asi käikski.


esimese eksperimentaalgrupi katsejänes

 
At 15:07, Anonymous M said...

Ilnur Zakarin koos Da Costaga on Jebet Hafeet tõusul atrõõvis! 22". Minna on veel siiski 7 km. Kus on Kangert ja Taaramäe?

 
At 15:51, Anonymous Anonüümne said...

Tänud ülevaate eest, 15:07!

 
At 16:46, Blogger Priit Pullerits said...

13:40, käidud ja sõidetud, ja tasuta, seepärast teangi rääkida, mis asi seal on, sest olen oma silmaga näinud ja oma suuskadega kogenud.

Olukord on üldiselt ettearvamatu ja närviline. Tartus SuusaAkadeemia hooldemajas käisin olukorda luuramas: ametis Jaak ja Vahur Teppan, Jaanus Kunts jt.

Kunts telefoni otsa Kein Einaste, et mis suusaga lähed, mis määret alla? Läheb paaristõugetega, ei mingit pidamist. Vahur Teppan mulle, et mis alla - ei midagi, karestatud suusk, hoiame määret kokku. Ära jama! Aga näe, ta vastu, et täna naiste parim pani ka ainult paaris. Ma Jaagult, et mis juttu Vahur ajab paaristõugetest. Ah, ära kuula teda, ta tahab kõva olla. Aga Jaak, mis alla läheb? Ohh, homme saab sul raske olema, rada pehme, jälg puder, ei seal pea. Poolpehme siis või? Ei, ikka tahke. Oled kindel, et peab? Kuule, see on sinu rada ja sõit homme, seal ei tule mäest üles mingit libistamist, puhas sipsimine ja jooksmine, täpselt, nagu sina sõidad, sinu stiil, jooksumeeste rada - nii et tuleb sinu päev. Ausalt või? Ma ütlen sulle, et tuleb sinu sõit. Jaanus, kas sina teed mu suusad homseks? Ah, ei viitsi. Aga kes siis teeb? Vaatame. Vahur, kuule, kas mul ikka tahke peab? Ehh, ma läheb no-waxiga. Jaak: hull oled või, mis no-wax?! Jah, Jaak, mis juttu Vahur ajab? Ma ütlesin, et tahab endast ka kõvem olla. Aga kust suusad kätte saan? Toote ikka starti või? Toome-toome. Aga kuhu kohta? Alla suusabokside juurde, tead küll. Mis kellaks kohale jõuate, ikka kaheksaks? Ähh, sul ei ole mingit mõtet enne kaheksat tulla, tuleb 8.15. Aga mis siis, kui asi vajab korrigeerimist? No siis vaatame koha peal midagi kiiruga alla. Hüva, tooge siis suusad starti kaheksaks, eks - Candy, lähme!
Uks kinni enda järel.

 
At 17:09, Anonymous Anonüümne said...

Kuigi kare kõri ja perega tehtud muud plaanid jätsid mu tänasest eemale. Pean ma kiitma Kelku et ta sellise asja siiski ära tegi. Kõik kes suusatada tahtsid seda eile/ täna ka said.

 
At 17:38, Anonymous Martin said...

Kangert 23. (vahe võitjaga 1:15). Selja taga Gianluca Brambilla, Kelly Ellissonde, vana rivaal Nicholas Roche, Astana meeskonnakaaslane Paolo Tiralongo, nõrga esituse teinud ameeriklane van Garderen jpt. Taaramäe 52. (gap 3:06).
Need on head tulemused, eriti Kangertil.
Tähelepanuväärne, et võidu sai Emiraatide enda võistkonnas võistlev mees (olgugi, et maailmameister), samas kui Contador ja Quintana eriti ei pingutanud. Raha ja kokkulepped?
Kas Tartu Rattarallil saab näha lendavaid pidurikettaid ja lihast paljaks roogitud säärekonte? Need on surmavad riistad.

 
At 17:53, Blogger Siin said...

Martin see ketaste asi on osaliselt ka meedia mull. Mina jälle imestan miks ei tahata sõita iga ilmaga toimiva ketaspiduriga (mille serva võimalik lõikamatuks teha), vaid eelistatakse carboni vastu klotsi nühkimist?
Eks ta tootjate vaheline sõda ole. Kuna mina Uci sõite ei tee on mul järgmine kindlasti ketastega.

 
At 18:15, Anonymous Martin said...

Ei oska kommenteerida. Tippsõitjad on ketaspidurite vastu.
Huvitav on aga see, et meie parimate rattasõitjate esinemised ei leia asjatundlikku kajastamist. Peavoolumeedia ignoreerib neid. Ometi on meil maailma absoluutsesse tippu kuuluvad Kangert ja Taaramäe.
Kangert sõitis täna kõva tulemuse, arvestades, kes kõik Abu Dhabis sõidavad.
Delfi aga ei tea sellest midagi. Postimees vaikib. ERR? Naerukoht.
Delfi kirjutab täna hoopis eestlasest rattamehaanikust, kes maailmameistri Sagani ratast poleerib. http://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/piltuudis-eestlane-valmistab-ette-maailmameistri-peter-sagani-ratast?id=77355634
Jah, ka see on saavutus, kuid tundub, et rattaspordist arusaavaid ajakirjanikke peavoolumeedias lihtsalt pole. Kopipeistitakse Spordipartneri ja rattauudised.com uudiseid. No see pole päris ajakirjandus.

 
At 18:44, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole ju tasuta, teine mees maksis teie eest. Nõme justkui.

 
At 19:57, Anonymous Jörmid isamaalased Ülu ja Uunu, kaksikvennad said...

Võhmamehed ja mehed!

Kas vaim ja keha on valmis Suureks Mõõduvõtuks?
Või kostub hommikul enne starti jälle tavapärane hala, et kes on haige või üldse suremas, kes pole treenida saanud või pole kunagi treeninudki, kes läheb ainult läbima ja loodust nautima ja võistlema kindlasti ei hakka(!) jne jne.
Kas sellist hülgemöla saab ka homme suusameka täis?! Really?

Meie vennaga ütleme aga siin ja praegu kohe välja, et läheme panema ja rajal vennaarmu ei tunta!
Loodetavalt ei tule meil homme võistelda tüdrukute seltskonnas...

 
At 20:09, Anonymous Anonüümne said...

Nii.

Mõnus sõit oli, palju raskem kui arvata (vt esiotsa keskmisi kiirusi!). Värskelt sadanud lumi (ja enamikul seetõttu valesti määritud kinnised suusad) ning tuisk ja vastutuul tegid oma. 63 km peal ei ole veel kõhulihaseid paaristõukega krampi sõitnud, täna küll.

Pidamine on siiski vajalik kui just sõudja, tõstja või kettaheitja pole :)

Viiendat korda tõuse sõites olid väga paljudel jalad totaalselt pehmed.

Start, lõpp söök, suure ekraaniga söögitelk, riidevahetus parkla 100 meetri sees on sedavõrd vinge, et edaspidi võiks Elvasse sõidu asemel kaaluda sõitmist Kuutseni ja tagasi. Uues Eestis, kus inimestel vähe aega, oleks selline lähenemine mõnus. Kahel päevalgi võiks sõita, pakkuda väljamaalastele lauba tsirkust ja leiba.

Edu homseks, kõik sõltub ilmast.

 
At 21:01, Anonymous Anonüümne said...

Nagu eespool juba mõned muljetasid, siis rada tänase lume ja vastutuulega oli ikka üle ootuste raske. Lihtsat libisemist ei olnud, kokku kindlasti raskem kui tavarada Kuutseni. Ausalt öeldes lisaringidele ei oleks küll tahtnud minna, finiš tuli väga õigel ajal. Kunimäe tõus viimastel ringidel oli ikka laipade mõnitamine. Aga kui esimese ringi algus välja arvata, siis sai täitsa oma sõitu teha. Nõus sellega, et kui peaks jälle tavasõit tulema, siis võiks gruppides start olla, mitte armee korraga.

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

"Tasuta" - no mis koonerdamine see nüüd siis on? Võiksid oma numbri loovutanud tüübile mingi raha ikkagi maksta.

 
At 21:43, Anonymous Anonüümne said...

Kunimäe oli kõige kergem just. See tagasirgel vastutuules paaris kühveldamine, vot see oli rõve. Kunimäel tuli välja, kui nõrgad paljud on tõusudel.

 
At 21:51, Anonymous Anonüümne said...

Vaidlen viimasega.
Kuigi mul tõusud sujusid, tühjendas nigel libisemine ning vastutuule töö sedavõrd jõuvarusid, et paljudel oli tõusul jalg tühi. Ka pidavad suusad lipsasid paljudel tagasi - lihtsalt jalad olid nõrgad. Ja pudrus iga suusk ning iga määre ei pea ka. Nadide lumeolude tõttu paljudel ka suusatunnetus viletsam kui tavapäraselt veebruari lõpus.

Täna oli tegelikult energia jagamise sõit, tuli ära tabada, kus vajutada ja kus selja taha hoida. Kahjuks tajusin seda liialt hilja, vast neljandal ringil; enne rabasin liialt puntide ees.

Homme sellist kirdetuult oodata ei ole, isegi lumesajus tuleb lihtsam sõit. Ja sadu võib ka hiljem hakata.

 
At 22:39, Anonymous Anonüümne said...

Homme siis tuisk ja aeglasmatele ka sula.

 
At 23:13, Anonymous Anonüümne said...

Norrakad prognoosivad 5st algavat ja kogu päeva kestvat lumesadu.
Tuult õnneks mitte eriti suurt, 4-5 m/s.
Kui see kõik paika peab, siis tuleb pehme ja aeglane sõit, mis soosib kergeid ja tugeva tõukega võhmamehi.

Mehed, tuld, rsk!

 
At 23:19, Anonymous Matiina Surokin said...

Täna ei hakanud Kunimäge tihendama tulema, lasin viimase puraka enne homset Haanjas läikima. Võrus lund 5cm, aga Haanjas nii paksult, et katsu prillid puhtad hoida. Püha tali.

Aga neile, kel meel must ja telekapuldil patakad tühjad (ei saa Evrospjordi pealt Lahti ülekannetele), Taaramäe ja Kangert ei tarvita ju kortikosteroide. Kuidas esikümnel babu-dabu-duuril nende asjadega, kohalikust lambalihast WADA piirnorme ületavaid doose juba välja tulnud on?

 
At 23:57, Anonymous Martin said...

Kas Tähtvere ringi mitmekordne maailmameister, Lemeksi Otepää 2017. a MK harrastajae sõidu 9. mees Pullerits suudab homme leida optimaalse jõuvarude jaotuse?
See on homse päeva üks põhiküsimusi. Ennustaks, et energiline trennitempo, viimasel ringil panna +5..+10% juurde, kui kestab.

Abu Dhabi tuurivõit annab UCI World Touri punktitabelis 300 p, TdF 1000, Giro d'Italia 850. Tegelik proportsioon paistab aga olevat rohkem Abu Dhabi, Omaani ja Dubai tuuride kasuks (kaks viimast pole üldse World Touri sarjas). Pappi naftašeikidel jätkub. Ega muidu kõik tipud kõrbes sõidaks. Kangert tagasihoidliku mehena tõenäoliselt saab ilusa teenistuse pangaarvele.

 
At 06:53, Anonymous Anonüümne said...

http://elu24.postimees.ee/4025471/reporteri-video-kas-tartu-maratoni-punnitatud-korraldamine-on-vaid-rahaahnus?_ga=1.142986227.754694308.1488051815

 
At 07:27, Anonymous Anonüümne said...

PP tellis Tehvandit ja Püksisäärt, nende asemel saab lumesaju ja tugeva tuule. Jõudu, vanameister!

 
At 07:56, Blogger Priit Pullerits said...

Tänud. Olud on kõigile ühesugused. Rahvast Tehvandil praegu veel vähe. Stardis vastutuul.

 
At 08:20, Anonymous Anonüümne said...

Täna saab staadionile tagasi paaristõukega, eile oli see paljudele võimatu. Tänased tuuleolud sõitjale soodsamad.
Aga kohta nii ehk nii ei selgitata ning tänaste 2tunnimeeste koht pole oma järjenumbrit väärt, sest eile raskemates oludes sõideti ka 1:45ga.

Pulleritsu ajaks ennustan 2:00:08.

 
At 08:43, Anonymous Anonüümne said...

Ka pidavad suusad lipsasid paljudel tagasi - lihtsalt jalad olid nõrgad.

Lumeolud lihtsalt nii vahelduvad et igaks rajalõiguks ideaalset varianti polegi võimalik leida-rajal tuisklumest jäise kunstlumeni.

Aga nüüd siis Postimehe või Delfi TV ülekannet jälgima.

 
At 09:42, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits 10 km peal 255. koht(omas masinaklassis 28)

 
At 10:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit on nähtavasti kangi saanud: km 12-227., km 17-285.

 
At 10:04, Anonymous Anonüümne said...

Esimesed naised läksid PPst nagu s... kassist mööda. Naised läksid tõusu paaris aga PP vedas vaevuliselt jalgu järel.

 
At 10:14, Anonymous Anonüümne said...

18 km-koht 218.. Näib et on kinni määrinud-tasasemal osal minnakse mööda nagu postist.

 
At 10:25, Anonymous Anonüümne said...

Km 23 -koht 301., muster jätkub.

Seltsimehed!-ärge häbenege "määrdemeistritelt" osutatud teenuse eest raha tagasi küsida või sitasti tehtud töö ümbertegemist nõuda,tarbijakaitseseadus ja Ivo O. on Teile toeks!

 
At 10:43, Anonymous Anonüümne said...

PP jaoks pole ju ühtegi mäge sees, mis seal lausikul ikka pingutada))

 
At 10:58, Anonymous Anonüümne said...

Suusatootjale ja ilmataadile ka nõuded sisse anda ja sellele lõustale kes peeglist vastu vaatab ka

 
At 11:02, Anonymous Anonüümne said...

337 PRIIT PULLERITS EST 02:01:22 00:31:54 M50

 
At 11:07, Anonymous Anonüümne said...

Kui eilseid arvestada, siis 400 hulka asja pole.
Arvestades kui paljud jätsid tulemata, pole vist suurem asi.
Kas suusad ei libisenud?

 
At 11:37, Anonymous murdunud sittuv kass said...

Pole paha. Arvestades mehe kehva vormi on tegu korraliku sõiduga mida ei pea häbenema. Kuigi hõisata pole samuti põhjust.

 
At 12:22, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas 63 km sellel rajal oleks, raskem, kui Elvasse sõita?

 
At 14:58, Anonymous Ivo, jurist said...

Mehed, te olete tublid! Ei lase tujul langeda ja üritate olukorrast võtta parimat.
Kuid kujutlege, et annate oma võistlussuusad määrida, määrija aga määrib teile ainult ühe suusa. Ütleb, et tal sai määre otsa. Või muu põhjus, mida ta väidetavalt ei suutnud ette näha ega ära hoida.
Raha aga võtab kahe suusa määrimise eest.
Ei ole nõus hinnas alla laskma. Eesti mehed, te kannatate kõik ära. Kolhoosikorra, välisriikide eruluurajatest presidendid, s*ta suusailma.
Vaadake, aga. 30 km pole suusa- ja 23 km pole jooksumaraton.
Olete tünga saanud. Teiste sõnadega, teid on kotitud.
Milles on siis lahendus? Suusamaratonide korraldamine ja määrdeteenuse osutamine on seotud riskiga. Kahjuks riik ei ole pidanud otstarbekaks neid majandusalasid reguleerida. See ei takista teid, mehed, määrde- või maratoniteenuse osutajalt küsima kindlustuse olemasolu. Mina esindan Mount Sinai Insurance Group Ltd, kes pakub nii lume- kui ka libisemiskindlustust.
Ühtki suusaüritust ei tohiks korraldada ilma lumekindlustuseta!

Austusega
Ivo Oberschneider Õigusbüroo
Roosikrantsu Ärimaja
Tallinn - London - Tel Aviv

 
At 15:05, Anonymous Ivo said...

P.S. Kontrollige üle, mehed, kui olete end kirja pannud - Klubi Tartu Maraton korraldab ka jooksumaratone. Jooksumaratoni pikkus on 42 km 215 m. Kui Teid on petetud, pöörduge minu poole. Vajadusel viime asja Riigikohtuni välja.
-- Ivo
Teie partner kõigis õigusasjus

 
At 15:44, Anonymous Anonüümne said...

"Jooksumaratoni pikkus on 42 km 215 m."

Kasulik oleks käia koolis ja (või) lugeda tarku raamatuid.
Õige on 42 195 m!!!
https://et.wikipedia.org/wiki/Maraton

 
At 16:32, Anonymous Anonüümne said...

Ivo, kas sa ei karda, et sinu lollitamine lõppeb tõesti kohtupingis (sinu jaoks) ?

 
At 14:24, Blogger LCc 03 said...

michael jordan shoes
michael kors outlet
hermes belts for men
nike air huarache
adidas tubular runner
kyrie shoes
yeezy boost 350 v2
air jordan
air max
nike polo shirts

 
At 10:21, Blogger raybanoutlet001 said...

michael kors outlet
canada goose
nhl jerseys
lions jerseys
fitflops shoes
chaussure louboutin
versace shoes
abercrombie and fitch kids
ed hardy outlet
michael kors
2017.3.29

 

Postita kommentaar

<< Esileht