pühapäev, veebruar 19, 2017

Pullerits: Mis hinnang anda Otepää MK-etapi sõidule?

Ai, küll oli hea pidamine! Pidigi olema, mu kauane määrdmees Jaanus Kunts eelmise päeva pärastlõunal hoolega hoolitses selle eest. Pani Vahur Teppani suusapaarile nr 40 (Fischer) kliistri alla, nii et läikis. Oi, kui ilusti läikis! Läksime Raio Piirojaga, Eesti jalgpallikoondise kauase kapteniga, pool tundi enne Otepää MK-etapi harrastajate 5 km klassikasõitu Kunimäe tõusule proovima, kuidas suusad toimivad. Äsja esilinastunud «Sangarite» režissöör Jaak Kilmi tuli ka kampa. Piirojal olid samuti Teppani suusad ja samasugune kliistrimääre nagu mulgi. Sõitsime ja mõlemad kiitsime, Teppani häid suuski ja Kuntsi head tööd. Lasime Kunimäelt üle silla ja otsatribüüni eest alla ning keerasime boksi. Panime võistlussuusad seina najale. Aitas küll! Järeldasime, et vähemalt suusad on valmis.

Ja siis kell 10:07.30 selle hooaja kõige tähtsam, kõige oodatum start (fotol vasakul). Mõned mehed võivad küll järgmisel pühapäeval minna sinnasamma samuti sõitma – Piiroja ütles, et tema küll ei lähe, mõttetu värk, neil on samal ajal Pärnu kandis Jõulumäel vist mingi võistlus, parem läheb sinna –, aga sõita sadadega koos ehk massis maratoni pole kaugeltki võrreldav sellega, kui saad maailma suusaässadele koos valitud kaaslastega soojendusbändi teha. Ma ei kavatsegi varjata, et olen südamest tänulik Jaak Maele, kes isiklikult mu starti kutsus. (Eks omalt poolt püüdsin talle ka head tagasi anda, kui tegime teisipäeval ühisest suusasõidust Tehvandi ringil video, mis, nagu enne pühapäevast starti hoolderuumi nr 150 kogunenud harrastajate jutust selgus, oli neile vabatahtlikult kohustuslik vaatamine, mille alusel end 5 km võistlussõiduks häälestada.)

Minu ees startisid rallisõitja Sander Pärn (nr 12), ortopeed Madis Rahu (nr 13) ja endine kahevõistleja-lumelaudur Magnar Freimuth (nr 14, fotol vasakul). Mäletan suurepäraselt, kuidas Freimuth kaks talve tagasi MK-etapi harrastajate paarissprindis, kus startisin koos Jaanus Laidveega, minust Kunimäe tõusul mööda rügas, nii et jäi ainult üle imestada. Aga sedapuhku nägin, et jõudsin juba Kunimäe tõusul Freimuthile märkimisväärselt lähemale. Ta jooksis raja kõrval, ma sain sõita jäljes. Suusad pidasid ilusasti nagu soojendussõidulgi.

Minu järel startis Kilmi (nr 16), siis olnuks olümpiapronksimehe Allar Levandi (nr 17) kord, kuid tema jäi starti ilmumata, nagu ka Eveli Saue (nr 25). Rajale jättis tulemata ka telemees Jüri Muttika (nr 4), kes küll käis ringi mikrofoni ja kaameramehega ning jõudis mind kogu võistluspäeva jooksul kolm korda provotseerida, millele ma ka hea meelega vastu tulin, sest eks see šõuvõitlus ju oli ning kõige vähem ootaks vaatajad tõsist spordijuttu. Muttika pani esmaspäevase «Ringvaate» jaoks telelugu kokku. Kui mu kõrv ja mälu õigesti fikseerisid, siis startimata jätmise pani ta mingi haigusevimma süüks.

Freimuthist, kes tegi sooja paksus heledas nahkses mantlis ning läks võistlema ülikonna ja lipsuga, möödusin pärast s-kurvi teisele tõusule minnes. Mu taktika oli alustada rahulikult, sest kahe treeningpäevaga Otepääl olin jõudnud selgelt arusaamisele, et kes alguses n-ö üle paneb, see lõpuks varem või hiljem kooleb. Aga halb üllatus oli see, et kui tõusu järel, mille lõpus läksin igaks juhuks kindluse mõttes üle käärsammule, uuesti jälge astusin, avastasin, et suusad lipsavad muudkui siuh ja säuh tagasi. Rada oli pehme ja vesine ning läikis. Või tikkus juba asend käest minema ning tehnika lagunema? Kah võimalik...

Igatahes Honuseraua-eelse tõusu võtsin samuti jälje kõrval kääri joostes. Lihtsalt kui toda rada juba eemalt nägid, kadus igasugune usk, et suusad võiksid säärastes ebamaistes oludes pidada. Võib-olla olin liiga ettevaatlik?

Siis algasid laskumised ja sai hinge tõmmata. Tundus, et suusad jooksid päris kenasti, ei ütleks, et oluliselt kehvemini, kui teisipäeval Maega ühissõitu tehes. Võtsin Tehvandi laskumisel julgelt madala asendi ning lendasin alla. Poolel laskumisel jõudsin märgata, et kaks minutit varem startinud Otto Riisenberg, FISi tehniline delegaat, tuli tõusul vastu. Teisipäevasest kogemusest oletasin, et liigume ilmselt enam-vähem ühesuguses tempos. Siiski ajasin Tehvandi laskumise alumise osa lõpu eel end igaks juhuks püsti, kuid vasakkurvi sisenedes sain aru, et asjatult. Nois tingimusis, pehme lumega, kus sai turvaliselt astuda, polnud too kurv põrmugi ohtlik. Ometi, nagu pärast tunnistas mulle motokrossisõitja Gert Krestinov (nr 5), oli tema seal igaks juhuks külili visanud, et riske maandada. Üldse oli ta kukkunud kolm korda (nagu motomehele kohane, tahaks öelda). Aga ta oli sel talvel ka alles esimest korda suuskadel.

Nonii, ja siis Tehvandi tõus. Proovisin sellele läheneda tehniliselt korrektsete vahelduvtõugetega jõudu säästes. Kuid jäljes sõites kuigi kõrgele ei jõudnud. Astusin rajast välja ning hakkasin pooleldi joostes, pooleldi astudes käärsammu kasutades üles rühkima. Märkasin enda ees ortopeed Rahu, kelle võtsin n-ö tempomeistriks. Teisisõnu: otsustasin liikuda temaga enamjaolt võrdse kiirusega, oletades, et see võiks olla optimaalne ja säästlik, vähemalt ei põleta ennast läbi.

Tehvandi tõusu teise osa sõitsin jäljes kuni vasakpöördeni. Sinna sain päris ilusasti. Rahvast oli hoolimata varasest ajast raja ääres ootamatult palju, kogu piirdetagune oli inimesi täis. Väga palju oli sel, aga ka eelmistel tõusudel neid, kes mind nimeliselt ergutasid. Neile siinkohal suur aitäh! Ehkki samas tunnistan, et ega ma noist ergutusist end tiivustada lubanud – nii oleks võinud endale karuteene teha.

Tehvandi tõusu viimase, tipueelse osa poole peal tuli tagant keegi võimsate sammudega. Piiroja! No muidugi. Just õiges kohas. Olime enne starti boksis nr 150 arutanud, millal ta mulle järele jõuab. Meil oli stardivahe poolteist minutit. Pakkusin, et Tehvandi tõusul. Ta ise arvas sama. Ju me siis, nagu välja tuleb, ikka tunneme teineteist juba päris hästi.

Aga Piiroja rõõm ei jäänud kuigi pikaks. Kohe Tehvandi tõusu järel algaval pikal laskumisel, seal, kus rada läheb paremale keerates «viadukti» alt läbi, nägin, et keegi on eessõitjaist siin hädas olnud: sügavad suusajäljed kantisid vasakule. Kui üle nuki alla tuiskasin, märkasin, et Piiroja ajas end raja kõrval püsti. Õnneks oli tal nii palju taipu, et ei astunud tuimalt rajale tagasi, vaid vaatas enne ülespoole – nii hoidis ta ära minu alla jäämise. Mis juhtus?

Piiroja rääkis pärast mulle, et spordikommentaator Kalev Kruus, selle võistluse autsaider (nagu kinnitab protokoll), jäi järsu Püksisääre laskumise tipus talle lihtsalt jalgu. Piirojal polnud muud pääseteed, kui jalad ees selili heita. Enda jutu järgi põrutas ta sisse telekaamera alusesse. Vähemasti jäi ise ja varustus terveks. Kuid palju ei puudunud, väitis Piiroja, et suure kiiruse ees silmanähtavalt hirmu tundev Kruus, kellest tuiskasin mööda veidi enne pika laskumise lõppu, seal, kus rada kaldub vasakule, oleks ta kurvis uuesti pikali tõmmanud. Kruus oli seal taas lumme lennanud, ent Piiroja pääses siiski uue pauguta.

Pärast tagasipööret pikaldasele mitmes järgus kulgevale tõusule moodustus neljane rong. Kõige ees läks rallisõitja Pärn, siis ortopeed Rahu, siis mina ning lõpuks jõudis meile sappa ka Piiroja. Seejärel läks Piiroja kõige ette. Tema järel möödusin Pärnast, kellest oli enne mind möödunud ka Rahu. Kuna suusaliigutused olid muutunud tõusul hellaks, hoidsin rahulikult Rahu tuulde ega hakanud temast mööda rabelema. Lasin Piirojal minna oma teed. Ka Püksisääre tõusul läksime Rahuga paaris üles, tema ees, mina kannul. Tunnistan, et kui üles jõudsin, olin omadega rohkem küpse kui Tehvandi tõusu otsas. Ent äkki seetõttu, et Tehvandi tõusu järel sai kohe hakata laskuma ja puhkama, aga Püksisääre tõusu järel tuli veel üle kahesaja meetrit lauget tõusu võtta?

Tagasipöörde järel istusin Rahu tuulde. Tundsin, et hakkan tasapisi taastuma. Laskumise lõpus astusin jäljest välja ning läksin viimaks Rahust mööda. Ta andis rahumeelselt teed. Viimasest tõusust ei hakanud üritamagi üles sõita, vaid hüppasin vasakule ning jooksin, tõepoolest jooksin sealt kääri üles. See tuli võrdlemisi kergelt. Edasi jäi end vaid mäest alla lükata ning tribüünide eest kaks korda läbi sõita.

Kui üle lõpujoone sain, kuulsin teadustajat ütlemas, et olen saanud kuuenda aja. See infokild sütitas lootust, et ehk kõige hullemini ei läinudki. Olin seadnud miinimumeesmärgiks vältida viimaseid kohti ning maksimum tundus koht võitlejaterivi teise poole algul. Aga kui lõpuks kõik startinud üle finišijoone olid saanud – neist viimasena teisena startinud Kruus –, tuli välja, et jõudsin oma tulemusega koguni esimesse poolde. Aeg 20.13,43 polnud küll mingi ekstraklassist resultaat, kuid arvestades raskeid olusid – näiteks Aleksei Poltoranin ütles pärast 15 km sõitu, kus tuli kuuendaks, et see oli tingimuste poolest tema elu kõige raskem võistlus – ja seda, et olin ilmselt kõige vanem osaleja, võib sõidu lugeda kordaläinuks. Ükskõik, mida kommentaatorid nüüd väitma hakkavad, siis loeb ainult see, mida ise tunned, ja ise on küll hea meel, et kaasa tegin ja ka piisavalt sõita jaksasin. Igal juhul kirjutan oma tulemuse suuremaks õnnestumiseks kui Team Haanja ükskõik millise liikme millise tulemuse seekordsel Otepää MK-etapil. Vastuväited?

Tulemused siin:

1. Allar Raja (sõudja) 16.15,21
2. Rait Pallo (Swedbank) +46,27
3. Emeri Lepp (Meta Print) +55,68
4. Ain-Alar Juhanson (end triatleet) +1.38,00
5. Riho Rebane (ülipikamaasuusataja) +1.40,13
6. Raio Piiroja (end jalgpallur) +1.44,55
7. Martin Kruus (Nelja Energia) +2.41,11
8. Reeda Tuula (Tallinna Ülikool) +3.22,49
9. Otto Riisenbeg (FIS TD) +3.26,99
10. Sille Rell (end Postimees) +3.38,68
11. Priit Pullerits (Postimees / Eesti Meedia) +3.58,22
12. Vahur Veeroja (Lemeks Grupp) +4.28,43
13. Ago Markvardt (end kahevõistleja) +4.36,29
14. Agris Peedu (SA Tehvandi Spordikeskus nõukogu) +4.40,12
15. Tea Pärnik (Areal Team) +4.52,00
16. Madis Rahu (ortopeed) +5.11,74
17. Hannes Hermaküla (ERR) +5.38,30
18. Sander Pärn (rallisõitja) +6.11,71
19. Jaak Kilmi (filmirežissöör) +6.16,81
20. Gert Krestinov (krossisõitja) +7.23,33
21. Indrek Saar (kultuuriminister) +7.43,38
22. Kirke Saar (Telia tehnikadirektor) +9.34,14
23. Magnar Freimuth (end kahevõistleja, lumelaudur) +10.27,54
24. Kalev Kruus (telekommentaator) +16.24,31

Foto 1: Kultuuriminister Indrek Saar läheb Otepää MK-etapil harrastajate 5 km sõidus esimesena rajale, tema järel (nr 2) valmistub startima telekommentaator Kalev Kruus. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 2: Priit Pullerits stardib Otepää MK-etapil harrastajate 5 km sõidus. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 3: Kahevõistleja-lumelaudur Magnar Freimuth läheb lennukate paaristõugetega teele. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 4: Sõudja Allar Raja läheb rajale. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 5: Priit Pullerits harrastajate 5 km stardisirgel ühesammulise paaristõukega hoogu üles võtmas. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix 
Foto 6: Raio Piiroja enne starti keskendumas. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 7: Endine triatleet Ain-Alar Juhanson enne starti. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 8: Raio Piiroja paaristõugete stiilinäide. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 9: Raio Piiroja on jõudnud üle lõpujoone. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 10: Finišeerib kultuuriminister Indrek Saar. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 11: Finišeerib Priit Pullerits. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 12: Priit Pullerits (vasakul) ja Hannes Hermaküla vahetamas pärast sõitu muljeid. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 13: Finišeerib Allar Raja, võitja. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix

135 Kommentaarid:

At 20:59, Anonymous Juhan Käbi said...

Hr Pullerits, kuidas teil küll nii palju aega kulus sellise ringikese läbimiseks? Kui tulemusi vaatasin hommikul siis arvasin, et kindlasti kukkusite kohe alul ja lõhkudite varustuse või mõne ihuliikme. Siis käis veel peast läbi mõte, et teiega tehtil lolli nalja ja määriti keskele parafiini ja otstele kliistrit. Kuna te aga kiidate nii enesetunnet varustust, taktikat ja rada, siis jääb mõistmatuks mismoodi te srllisrl rajajupikesel kõigile neile, kes natukene suuskadel püsida suudavad, küll nii palju kaotasite? Isegi mõned muidu potsatajad on teist eespool protokollis!

 
At 21:27, Anonymous Anonüümne said...

Hästi sõidetud, Priit!
Vaid üks naine sõitis MK-etapil üle 20km/h keskmisega. Seegi näitaja.

Tavaolukorras võidab Björgen Eesti kolmandat-neljandat meessuusatajat. Täna sellist lendu polnud.

Hämmastavalt segast teksti tuleb Tartu Maratoni korraldajatelt.
Ilmsesti paremusjärjestust ei selgitata, tuleb vaid ajavõtt.

Huvitav kui laupäevased olud on etemad ja mõni uisusuusaga "ära paugutab".
Kui enne ei ole öeldud, mis värk on, on pärast suur segadus.

Praeguseni ei ole veel keegi öelnud, et võitja saab tulla vaid pühapäevasest esimesest stardist. Järjekordselt on siin pisut sousti.
Jah, ilmaennustus väga seda spekulatsiooni ei kinnita. Aga ennustusi sel aastal pole põhjust olnud tõsiselt võtta.

Tore üritus paistis olevat, kuigi telepilt lahja. Kultuuriministri saapapaelu nägime me korduvalt. Eks selge, et Ülemnõukogu presiidiumi esimees peab tulevikus jälle ministrihärradel paelu siduma:)

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

Kunstlumel on ju ebaeetiline panna.

 
At 21:38, Anonymous Anonüümne said...

Madis Rahu sünniaasta peaks 1964 olema, seega ei olnud siiski kõige vanem.
kah priit

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

Vaata, Priit! Kui sinus mehe ainest on, lõpetaksid Kelgu kallal niuksumise, võtaksid mütsi pihku ja raha näppu, lunastaksid valge mehe kombel pühapäevaseks sõiduks pääsme ning paneksid jala joonele!
Lisaks võiksid Tartust veel pundi suuskureid oma ameeriklase peale kutsuda, pärast seppadele õlled teha ning kõik kenasti koduukse ette transada.
Vot nii on võimalik respekti tekitada!
Aga praegu...

 
At 22:56, Anonymous Anonüümne said...

Noh Priit kui oled ikka kõige vanem, siis oled varsti juba uues ilmas. Tavaliselt nii juhtub inimestega kes alateadlikult oma kõige vanema staatusest soiuvad.

Jättes möla, huvitab praegu ikka kõige enam, et mis siis eelmise aastaga võrreldes viltu onläinud, et kiirus napp. Vähemalt minut või isegi poolteist kiiremini oleks selle Priidu, keda me aastaid tunneme, tegelik normaalsus täna, selles vanuses. Mis annaks igati auväärse koha Raio selja taga. Äkki on tegemist ületreeningu sündroomiga? See seletaks kõik, ka soigumise vanusest.

 
At 23:24, Anonymous Anonüümne said...

Blogipoeg oleks ilmselt Kruusi jandita 4. põrutanud. Maru kalur, pole midagi öelda.

 
At 00:41, Anonymous Martin, Kultuutikatel Creative Hub, Tallinn said...

Hr Pullerits,
Hea sõit ja tähelepanuväärne selle juures on, et võistlesite oma nime all. Siin blogis need, kes kipuvad õiendama ja mögisema, "kriitikat" tegema, nagu näiteks Juhan Käbi nime all kirjutav anonüüm ülal - pange tähele, nad ei tee seda oma nime all. Teie aga võistlesite avalikult oma nime all. Kuigi oleksite võinud kõhuli käia või - mis küll väga väheusutav - viimaseks jääda.

 
At 00:45, Anonymous Anonüümne said...

Austatud võhmamehed!

Priit tegi täitsa okei sõidu, aga muus osas oli nädalavahetus eesti spordisõbra jaoks märksa kurvem. Kuid selles küllaltki raskes nädalavahetuses oli siiski ka kuum päiksekiir.
Just nimelt! Meie kõigi lemmik Mikaela Shiffrin võitis järjekordse maailmameistritiitli slaalomis ja tegi seda sama suure seljavõiduga kui tema kolleeg täna Otepääl. Otse loomulikult võitis slaalomiprintsess jälle mõlemad laskumised, aga nokauteeris konkurendid siiski teises.
Seda suurepärast tööd nüüd üheskoos nautima asumegi:

Mikaela Shiffrin - Gold in St. Moritz.

 
At 00:56, Anonymous MargusM said...

Ma arvan et võistlustel osalevadki kõik oma päris nimega, kuigi alati on oht ka kõhuli käia..
Huvitav miks Hermaküla nii taga on? Kuuldavasti oli ta eelneval päeval Tallinna maratoni sõitnud, kas oli väsimus jalas?

 
At 08:56, Anonymous Mati said...

Rahva- ja ka tegeliku spordi denegeerumine laupäeval toimunud bufonaadiks...

Eesti iseseisvudes nägime ette, et lund teeme naftast? Samas, miks mitte, kui inimesed on nõus maksma ja nafta hind maailmaturul on odav.

Kas sellest tuleb Postimehe kuukommentaar? Või hoopis tuleb Arteris 6-leheline rohkete fotodega lugu? Mis mind kõige rohkem häirib, on perselakkuv stiil teie intervjuudes, hr Pullerits. Te ei oska korralikult "virutada".

P.S. Mihkel Räim poogeldas and Andaluusia velotuuri eelviimaselt etapil 6. kohale. Seljataga trobikond ässasid. Väga ettevõtlik noor rattamees!

 
At 09:21, Anonymous Anonüümne said...

Kas sellise tulemuse nimel kus isegi 2 naisterahvast on Teile kalendriga ära pannud on ja suur osa võistlejaid tuli üle finishijoone naeratava ja puhanud näoga, tasus iga iga jumala päev tähtveres igavat ringi nühkida. Suvel ilusa ilmaga rattaga rohem kui kaks tundi sõita pidi olema ajaraisk ja mõttetu. Sita lörtsise ilmaga olematul lumel 2 tundi+ pole seda teps mitte?

 
At 09:23, Anonymous Anonüümne said...

8:56 tabab naelapea pihta. PP on selline vana kala tüüpi puhver ajakirjanik, kelle asi on teravaks minevaid suhteis intervjueeritavatega siluda. Panevad noored ja mehised tüübid, noh nagu see Repinski kitsi uurinud neiu. Kujutate ette taset ajakirjanduses kui kitsede eest saab Bonni? Milles on probleem? Otse loomulikult selles reklaami kõlisevas. Kogu eraajakirjandus on muutunud koertele kustavaks tänavapostiks kus peal erinevate kirjadega kuulutused. Mõni kuulutus on aga kavalalt maskeeritud postil levitatavaks uudiste leheks. No millest me räägime. Kas see ongi unistuste töö - toota iga päev muutuvat struktuuri tänavapostidele?

 
At 09:28, Anonymous Anonüümne said...

5 km on sprint, see tehakse ühe hingetõmbega.

 
At 09:54, Anonymous Endel,keegli mängija. said...

Kultuurikatla Martin, ka teie ei kirjuta ju oma nime all!? Kodanik Käbi kirjutises on minuarvates vaid siirast imestust,seltsimehelikku muretsemist ja muidugi ka andunud fänni pettumust. Miks teie selle küll kriitikaks tembeldate? Äkki soovist härra Pulleritsule veel rohkem ja veel sügavamale pugeda?

 
At 10:24, Blogger Priit Pullerits said...

Vaatan, siin palju kõvu mehi sõna võtmas, kes kõik oleks Piiroja tasemel sõitnud. Okei, lööge oma nimed lettii, tutvustan teid Maele, saate ka järgmine kord peale ja oma taset tõestada, ikka oma nime all, päriselt.

 
At 11:02, Anonymous Kõva Mees said...

Oi Priit, kas tõesti arvad, et vajame sinu abi Maele tutvustamisel? Luban veelkord pakkuda! Enivei, tore on vaadata harrastajate protokolli ja võrrelda seda ülejäänutega. See ongi selle ürituse ainuke tõsisem väärtus. See annab väga hea pildi ette. Pintsakuga mehe pealelaskmine oli Mae poolt fopaa! Klouni tegemine ei peaks ju olema harrastajate sõidu mõte? Peaks ikka olema kohustuslik dresscode ja vajadusel laenutama sobiliku riietuse sobiva kõlina eest osalejatele. Kui on soov seda üritust klounaadina teha, siis olgu kõigil näod värvitud ja punased ninad ees! Praegusel juhul labastas too lipsuga sell ka PP punnitamist. No ei olnud see tõsiselt võetav. Ega keegi ei käsi ju osaleda, kui MK rajal ennast proovida ei taha. Mitmed said aru, et see rada ei ole nende võimete kohane ja loobusid, kuid ei hakanud kohe esmalt klouni mängima.

 
At 11:34, Anonymous Anonüümne arvamusliider said...

Naelapea pihta, Kõva Mees!

MK-etapp ei ole kindlasti koht, kus klounaadi teha, seal töötab hoopis teine vereringe.
Õhtul suusabaasi peol oleks selline vorm täpselt omal kohal olnud, aga mitte suusamekas aasta tähtsamal spordivõistlusel.

Loodetavasti Mae ja Freimuth tegid sellest aastast omad järeldused ja taolist pornot ei pea spordisõbrad tulevikus taluma.

 
At 11:42, Anonymous Anonüümne said...

Selle šhousõidu korraldamise mõte võis olla MK korraldajate poolt ikka 5 km ringi TV ülekande testimiseks (seda ebaõnnestunult, mida täitas ka järgnev naiste 10 km). Seetõttu otsiti kokku ca 25-30 huvilist.
Arvata, nagu oleksid NEED kutsutud nüüd eesti suusaeliit ja priviligeeritud harrastussõitjad, on ikka väga ennatlik!
Seetõttu ei saa ka aru, kui PP peab seda suusasõitu aasata tähtsaimaks ja parimaks VÕISTLUSEKS?

 
At 11:48, Anonymous Anonüümne said...

Rääkides klounidest, siis äkki ikka ei ole päris õige raskele MK rajale võistlema lubada ka inimesi, kelle füüsiline tase on allpool igasugust arvestust. Nad on seal suureks ohuks endale ja kaasvõistlejatele.

 
At 12:24, Anonymous Anonüümne said...

See kõik on puhas meelelahutus ja nii tulebki seda võtta, ikka mõnuga, mitte siin halada mingitest tõsistest väärtustest ja pintsakutest.

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav on see, et Piiroja nimetatakse küll blogipojaks, küll kaluriks, küll koondise kapteniks. Miks ei öelda tema kohta kohtus karistuse saanud maksupettur või jalgpalliklubi president, kes pidi ära andma meistriliiga koha?

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

To 12.31 Aga miks jääd sa lihtsalt anonüümseks, selle asemel,et ennast näiteks persevestiks tituleerida?

 
At 13:08, Anonymous Anonüümne said...

Need on hoopis klounid, kelle jaoks sport on sunnitöö.

 
At 13:08, Anonymous Anonüümne said...

Täna hommikul sõitis mul ees Toyota, mille taha oli kirjutatud Eesti tippsuusataid toetavad . . .
Ja korraks käis nõks läbi, oot, mis, mida selle all küll mõeldakse?
Aa jaa jaa, vanast harjumusest kirjutatakse ikka veel "tippsuusatajad".

 
At 13:13, Anonymous Anonüümne said...

Selles osas, et klounaad pole õige koht. Nii ja naa.
Nove Mestos XCO MK etapil näiteks ka ametlik klounaad olemas.
http://mtb2017nmnm.com/birell-mtb-night-race-backup

 
At 13:14, Blogger soul said...

Autor on selle kommentaari eemaldanud.

 
At 13:51, Anonymous Anonüümne said...

Võtame toda harrastajate sõitu ikka rahulikult. Huvitav on ju jälgida ja võrrelda, kuidas suur ja võimas sõudja paaristõugetel Tehvandi staadionilt minema kihutab, siis sekka rahvasportlase stiilinäide suusatamisest, edasi õblukese staarblogija minek, naljamehe ponnistus, töörahva ja talupoegade esindajad. Taolisel suusapeol peab nalja kah saama ja Muttika reportaaž näitab, kes selle sõidu suurim naljamees tegelikult oli.

PP sõidu kohta ütleb vanasõna, oma persest kõrgemale ei situ.

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

Tänahommikuses paduvihmas võis raadiost kuulata:

http://vikerraadio.err.ee/v/vikerhommik/rubriigid/vikerhommikintervjuud/loigud/08d40692-a59d-4c40-9682-901f643fae15/intervjuud-7-35-indrek-kelk-tartu-maraton-toimub

 
At 14:18, Anonymous Anonüümne said...

12:31
Huvitavad sõbrad Pulleritsul: Jaak Mae, Sandor Liive, Raio Piiroja, Kristjan Oolo...
Ise on seejuures puhas poiss! Kompu lausa, juuksed seitlis, lips ees peavoolu suurima ajalehe lisavanemtoimetaja ja ülikooli õppejõud.

 
At 14:25, Anonymous Anonüümne said...

H Pullerits!
Kas esinesite klounide või "tõsiste harrastajate" kategoorias?

 
At 15:20, Anonymous Anonüümne said...

Pulli peab saama.
Kas Muttika näitab seda tänases Ringvaates.

 
At 15:27, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, Muttika näitab seda võistlust täna "Ringvaates". Kohustus: vaadata. Ja hinnata. Siis juba Muttika reportaaži, mitte suusavõistlust.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Kas Mutika demob seda kino kurioosumide rubriigis? Kindel on see, et Ringvaates spordi rubriik puudub, kultuur see kindlasti ei ole. Valida on veel rubriigid film, teater ja inimesed.

 
At 16:27, Anonymous Anonüümne said...

Kas Pulleritsu ei olnudki peol?

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/fotod-ja-video-hullumeelne-pidu-kaariku-spordibaasis-pani-ka-sandor-liivel-jala-tatsuma?id=70590115

 
At 16:38, Anonymous Anonüümne said...

Hirmkõva läbu on seal Käärikul olnud. Küllap ei jäänud piltidel märkamata ka Indrek Kelk, kes ei paistnud sugugi muret tundvat, kas tema maraton toimub või mitte, vaid tuli tantsu vihtuda selle asemel, et lund teha ja kaitsta.

 
At 16:46, Anonymous Anonüümne said...

Millal järgmise nädalavahetuse show (pullitegemise) ajakava avaldatakse?


 
At 16:52, Anonymous Anonüümne said...

Kuule 16:27, oled pannud siia 2015. aasta lingi.

Kuule 16:38, kui Sa Indrek Kelgu fotot vaatad, siis saad aru, et seda ei tehtud möödunud nädalavahetusel.

Ei imestaks, kui 16:38 on tegelikult PP.

 
At 16:54, Anonymous Kägu said...

HR. Pullerits, kogu maailm teab, et Rootsis ei ole juba ammu enam asjad korras, kasvav kuritegevus, terrorism vägistamised, politsei võimetus paljusid piirkondi kontrollida jne. Ajaleht "Postimees" aga maalib Rootsist imelise pildi! . Lisaks mõnitab ja naeruvääristab see sama ajaleht ka maailma võimsama ja rikkama riigi presidenti. See riiks on ühtlasi teie lemmik riik. Kuidas te seda kommenteerite hr Pullerits ja kas te üldse tohite seda kommenteerdida? Kindlasti on teil kõike seda võimalus ignoreerida, samas teie vend elab Rootsis ja kui teie avaldaksite "Postimehes" Rootsist kirjutise, mis sobiks mõnda Astrid Lindgreni raamatusse, siis oleks blogilugejatel kindlasti rahulikum olla. Nad teaksid kindlalt ,et vähemasti teid ei ähvarda sama saatus mis vanameister Pahvi

 
At 16:57, Anonymous Martin, spordigeopoliitika ja imagoloogia tudeng said...

Hr Pullerits,
harrastussuusatajana olete küll kõva käsi, Eesti üks markantsemaid kindlasti, kui mitte parimaid. Kuidas on aga lood ajakirjanduses? See vist Teie põhiala. Või kuidas Te end positsioneerite?
Ajakirjanduse "lahinguväljal" kas pole nii, et seal olete nagu Kalev Kruus - rajal siruli maas, teistel jalus, finišis viimasena? Mida austatud kommentaatorid arvavad?

 
At 17:01, Blogger Priit Pullerits said...

Mul on nimi, 16:52, mul ei ole kommet asju anonüümselt öelda. Mees peab julgema avalikult öelda, kui tal on midagi öelda.

 
At 17:25, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

President Trump saatis meie vabariigi presidendile õnnitluskirja, vabariigi aastapäeva puhul, kus mainib, et Eesti on väärtuslik liitlane ja sõber. Siit tekibki küsimus, et millise riigi huve teenib ajaleht "Postimees"? Äkki oskate vastata hr Pullerits?

 
At 17:41, Blogger Andres P said...


PS - Priit - kuidas Sa saad seda hooaja kõige olulisemaks ja oodatumaks stardiks nimetada, kui said selle toimumisest teada 27 jaanuari õhtul (allikas - seesama blogi). Hooajal A ja B stardid pannaks paika juba ennem ettevalmistusperioodi algust.

 
At 17:41, Anonymous Martin said...

Nn "Kägu", esiteks, te ei esine õige nime all. Olete anonüümne argpüks.
Teie pröökav sõnavõtt tuleks tegelikult kustutada. Aga las see jääda blogiomaniku hr Pulleritsu otsustada.
Teiseks, Trump ei jää kauaks presidendiks. Küll Marko Mihkelson koos senaator McCainiga korraldavad selle asja ära.
Kolmandaks, jätke meelde, et maailma võimsaim riik on Eesti. Ainult meil on õige, sügav arusaamine maailma asjust. Meie liitlased USA ja Israel tulevad 2. ja 3. kohal.

 
At 18:13, Anonymous Anonüümne said...

Miks see ei saa olla hooaja olulisim võistlus? Ennegi ju sportlaseid ootamatult võistlustele kutsutud. Paljudele võistlustele pääseb ju kutsetega. Vaevalt korvpallur Timo Eichfussi hooajaeelne eesmärk Rakvere Tarvas oli Eesti meistritiitel. Tänaseks on ta Cramos ja ilmselgelt on ta eesmärk meistritiitel. Selliseid sportlaseid on küll ja veel, kes pääsevad ootamatult võistlustele peale. Kangert ja Taaramäe käisid OM-il vaevalt teiste Eesti ratturite eesmärgiks oli OM. Kui saanuks näiteks Kangert vigastada, seal olnuks näiteks keegi muu Eesti rattur, kel läinuks seal ka hästi. Oletame, et saanuks kuuenda koha, siis ilmselt ta ka öelnuks, et see oli hooaja tähtsaim võistlus. Spordis ikka juhtub selliseid asju.

 
At 18:15, Anonymous Anonüümne said...

Suusahooaja alguses polnud ka Kaarel Nurmsalu plaanid 100% paigas, mis me siis veel Pulleritsust räägime :)

 
At 18:16, Anonymous Anonüümne said...

To 17:41 Linnar Priimägil oleks teie pärast piinlik, kui ta peaks seda faktivigast soperdist lugema. Võtke ennast kokku noormees!

 
At 18:51, Anonymous Ivo said...

Tartu Maratoni
VÕLAUSALDAJATE KOOSOLEK

toimub Vanemuise Kontserdimaja suures saalis,
Riia 1, Tartu

laupäeval 25.02.2017 algusega kl 10:00.
Sissepääs rinnanumbri alusel.

Uksed ja registreerimine avatakse kl 9.

 
At 18:55, Anonymous Anonüümne said...

Kas Reporteris ja/või TV3 uudistes ei tule mingit lugu seoses selle harratajate suusasõiduga Otepää MK rajal ? Kalev Kruus ju TV3 mees ja Kanal 2 kandis ju võistlust üle. Selle loogika alusel võiks ju nendes kanalites ka väike klipike olla ?

 
At 19:09, Blogger Priit Pullerits said...

Vaadake tänast Ringvaadet! Ammu sai seda soovitatud, kas te ûldse elu ei jälgi?

 
At 19:15, Anonymous Anonüümne said...

Kas Eesti Meedia millalgi kavatseb ka vabandada pühapäevase naiste sõidu telepildi kvaliteedi pärast? No OK, Kaljuveer pole kunagi ühtegi tehtud viga tunnistanud aga mingi põhjenduse/selgituse võiks ikka välja käia. Tervel riigil tehti mark täis sellist telepilti välja müües.

 
At 19:19, Anonymous MargusM said...

hmm, mis juhtunud on, kõik annavad Pulleritsu suunas tuld? Millega ta poolehoidjad ära on pahandanud? Täiskuu veel taevas ei sira, sinna veel aega on..

Kui 5km lõpuaegu vaadata siis tegelikult enamvähem peale Priitu see harrastajate ja jalutajate piir jookseb, ainult Hermaküla on üllatavalt taga, järelikult polnud tema jaoks hooaja olulisim võitlus.
Minule Freimuthi show pigem meeldis kuigi mees oleks võinud ikka paar trenni enne teha ja suusad lasta Teppanil ära määrida. Pigem see mis üllatuslikult silma riivas oli Indrek Saare sõit, tal oleks justkui suured kõhuvalud olnud, no nii kõveras oli teine..
Varasemast ajast ikka meeles et kultuuraminister on rohkem sportlikum. Kuid mis seal ikka nädalapärast lubas külmemat ilma ja ehk lähen teen ise seal ka mõned ringid.. seni ju ainult anonüümiku jutuvada : )

 
At 19:20, Anonymous Anonüümne said...

Jälgime ikka, aga ainult Ringvaatest on vähe. TV3 uudistes hakkab kohe Mati Alaver rääkima.

 
At 19:28, Anonymous Anonüümne said...

18:55, ajaribalt 8:10, kuidas Kruus Piirojale "ära tegi".

http://tv3play.tv3.ee/sisu/seitsmesed-uudised-2017/812821?autostart=true

 
At 19:31, Anonymous Anonüümne said...

Mis mees see Jaanus Teppan siis on ? Selles küsimuses ma olen küll 100% TH poolel. No absurdne ju....tüüp hommikul ärkab, läheb tööle ja........ mis ta seal teeb ? Aga iga kuu korralik palk jookseb ??? On ikka mehel süda, et see raha vastu võtta. Pigem annetagu see noortesporti. Suusaliit on ikka ämbrisse astunud. Pullerits ja ESL hävitavad Eesti suusatamise. Peale OMi pole enam Kelku ega TH liikmeid. Mis siis edasi saab... ?

 
At 19:39, Anonymous Anonüümne said...

Harrastajate MK järelvaatamine
http://sport.postimees.ee/4013859/postimehe-otsepilt-ja-fotod-raja-naeitas-klassi-kruus-kaotas-kalendriga

 
At 19:58, Anonymous Anonüümne said...

M.Karlovitš tegi kammbäkki.

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Nojah. Kuulsused ja nende suusasõit. Jaak Mae isiklike kutsetega. Huvitav, mille järgi ta neid valib. Näiteks Kilmi? Sai tasuta kinopiletid? Või mis. Aga see selleks. Mis juhtus meie pärissportlastega 15 km distantsil? Kahtlustan, et kui A. Veerpalu osalenuks, siis oleksime punktikohale jõudnud.
Teet

 
At 20:04, Blogger Priit Pullerits said...

Lahe reportaaž Muttikalt, kõik mängisid kaasa, ka olümpiapronks Raja. Vaat selline peab üks võistluste kokkuvõte olema, lõbus ja hoogne.

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

Kahtlustan sama, et tänasel hetkel Eesti parim klassikamees 15 km rajal on endiselt Veerpalu. Veerpalu sõidab ju hetkel kõvasti, kilometraaž on tal ju suur. Ise ju arvas, et sõidab mõned minutid aeglasemalt, kui tippvormis olles, aga mõnest minutist nõrgemast sõidust ju piisab, et olla Eesti parim :)

 
At 20:10, Blogger Priit Pullerits said...

Teet, Kilmi kutsus Mae osalema minu soovitusel. Kas te üldse mu kirjutisi ei loe, aga võtate muudkui sõna? Olen Kilmi kaasamisest pikalt kirjutanud, sellega algas tema intervjuu Arteris ja Postimehe veebis.

 
At 20:12, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas sama lõbus ja hoogne tuleb ka Suure Mõõduvõtu kokkuvõte?

 
At 20:52, Anonymous Anonüümne said...

Ütleme nii, et Mutika sai TV3 reportaazilt mida promos siin 19:28, haledalt pähe. Mutikal olid mutrid kinni kiilunud. Ja selle Freimuthi koht on lipsu pidi lipumasti tõmmatuna. Ei olnud tast asja spordimehena ja antud hetkel keeras võistluse taseme ikka pekki. Levandi vähemalt üritas ja andis mingigi positiivse signaali tugitooli sportlastele. Isegi tola mängimine tuli Kruusil naturaalselt välja. Ei mingit ülepanemist, nii oligi. Mutika aga ei tabanud oma looga seda ära. Mida ta seal üldse tegi? See kõik pidi olema ju PP hooaja tippsündmus ja nüüd tehti sellest kõigest sihuke teletsirkus. Peale Raja justnagu rohkem mehi rajal ei pingutanudki. PP ütles juba stardis, et hakkab hoidma. Vend sa oled siin timminud ja häälestanud ning nüüd oli eesmärgiks hoida. Milleks need ovaalil tiirutamised? Kas rasv koguneb vööle? Ütle ausalt ära, mis sa keerutad kogu aeg seal laululava taga? Ainult pulli pärast? See ei ole ju võistlus kuid kirjade järgi olevat ju see kõik miski Lemeks Grupi esivõistlus. Mis seal Lemeksis ongi ainult pullivennad koos, et lasevad oma firma nime nii naglalt mõnitada? See ei ole koššer, see on košmaar!

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

Tulge sealt Arterist juba tulema, teile on väga kahtlased maneerid külge hakkamas - Muttika teleloos dziisatate heleda häälega, venitate täishäälikuid nagu veiderdav teismeline selle asemel, et ajada arusaadavat spordijuttu. Hr Kägul on õiged kartused, varsti laulate seal lehekeses Rootsi multikultile kiidulaulu ja neate meie tähtsaima liitlasriigi presidenti, nii et ise arugi ei saa.

 
At 21:29, Anonymous Anonüümne said...

AR statistika
20 km - 42 lõpetajat
11 km - 26 lõpetajat
Teade - 37 võistkonda, 148 võistlejat

 
At 21:36, Anonymous Anonüümne said...

Tln maraton
Pikk distants - 305 lõpetajat
Lühike - 50 lõpetajat

S.tt suusatalv jätkub, järgmine kokkuvõte nädala pärast.

 
At 22:24, Anonymous Anonüümne said...

KTM jagab listkirjaga infot( kindlasti on palju neid, kes kolme ööpäeva jooksul oma postkasti sellesse kausta ei vaadanud), et saab stardiaega-päeva valida, samas ametlikul kodulehel ja sotsiaalmeedias märku andmata, et selline küsitlus käsil. Kui paljud kuulavad hommikul pool kaheksa Vikerraadiot, kus sellest täna avalikult teada anti. Täna kell 17 läks "registreerimine" lukku. Kas nüüd tuleb neljapäevani oodata, et teada saada, mis päeval Nuustakul start on?

 
At 22:29, Anonymous Anonüümne said...

Lgp. blogiomanik, miks te teravamate küsimuste puhul alati vastamist väldite läbi nõudmise, et küsija enda nimega esineks? See, et küsija on anonüümne, annab teile võimaluse just ja ainult enda vastuse sisule keskenduda. Mis see küsija isik ja nimi siia puutub? Anonüümsele kommenteerijale vastamise puhul ei pea te vaeva nägema ad hominem rünnaku väljamõtlemise või straw man-i ehitamisega.
Anonüümne kommenteerimine teeb teie blogile head, suurendab lugejaskonna tähelepanu ja nende soovi mõttega teksti lugeda. Anonüümne kommenteerimine toob välja soovi innovatiivselt mõelda ja neid mõtteid teistega jagada. Anonüümne kommenteerimine võimaldab lisada sisu paljudel, kes seda muidu ei teeks. Misiganes põhjusel ei teeks – kasvõi selle tõttu, et neil on häbi enda nime alt kirjavikusid teha.
Seega lgp. blogiomanik, miks te teravamate küsimuste puhul alati vastamist väldite läbi nõudmise, et küsija enda nimega esineks?

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, kas te veel aru pole saanud, et selle alternatiivmaratoniga tehakse teile ikka täiega tšiki-prikit ehk kebensit? Tõmmatakse teid igast otsast ja asendist.

 
At 22:45, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Oi, ärge rääkige! Kebens on hea, ikka kuradima hea. Ühe korraliku kebensi vastu ei saa ühelgi spordimehel midagi olla.
Või tõesti kellelgi on, teil 22:30?

 
At 22:56, Anonymous Anonüümne said...

Tere!

Lisaks 22:24-le. Ise valisin küll stardiaja endale ära, aga vastuseks sain teadmise, et 600 inimese limiit juba täis ja valige uus ja hõredam aeg. Nüüd ootan siis, mida Kelgu lototron (eesti keeles ametlikult olematu sõna, aga kõnekeeles siiski olemas) mulle välja loosib. Mis sest, et ise pidi ju saama valida stardiaega ja kirjas on, et kuupäeva ei muudeta. Kirjutatakse vaid stardiaja muudatusest.

 
At 23:06, Anonymous Mati said...

Kelgu lohhotron läheb, jah, käima.

Rattauudiseid ei ole? Abu Dhabi tuur algab neljapäeval.

 
At 23:47, Anonymous Uurija Rahmak said...

Ivo Oberschneider, uurimine venib praegu ainult Teie süül, et Te ei ilmu menetlustoimingutele. Pidage silmas, et menetlus võidakse selle tõttu ka lõpetada prokuratuuri poolt ja see oleks häbi Eesti Politseile. Palun tulge varsti jaoskonda!

 
At 23:54, Anonymous Anonüümne said...

Ei tea, kas NATO musterriigis kogetud Ida-Euroopa ahvatlused ja kiusatused on nüüd selles süüdi, aga Suurel Meistril on spordirahvale Tallinki pardalt edastada üks sõnum.
Nimelt taandab ta ennast Norra koondisest Lahti MM-il ja jätab oma koha Tehvandil kõva poodiumisõitu näidanud Holundile.
Suure Meistri sõitu MM-il eeldatavasti aga siiski näeme, sest valitseva maailmameistrina on tal stardikoht nii sprindis kui 50km-s garanteeritud ja praeguste plaanide järgi neil ka osaleb.

Northug: I've decided to withdraw from World Championship squad in Lahti.

 
At 02:04, Anonymous Anonüümne said...

See on küll lahe et vähe sellest et Priitu Tehvandile kutsuti jagab ta nüüd ka ise kutseid ja otsustab kes seal osalema peaksid.

 
At 08:40, Blogger Priit Pullerits said...

Nii see on, 02:04. Kui saate minuga hästi läbi ja siin lollilt ei esine, vaid tabate biiti, kes teab, võib-olla suudan ka teid järgmine kord Otepää MK-etapil starti aidata.

 
At 08:42, Anonymous Anonüümne said...

Kas stardipäeva lubab juhend muuta?


4. 44. TARTU MARATON toimub 26. veebruaril 2017., toimumise kuupäeva ei muudeta. 

18. Tulenevalt ebapiisavatest lumeoludest või teistel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (force majeure) võivad korraldajad maratonirada muuta, lühendada või sõidu ära jätta. Näiteks võidakse muuta stardi ja/või finiši asukohta, stardiaega, sõiduviisi, määrata, et sõidetakse mitu ringi vms. 
Sellekohane otsus tehakse 72 tundi enne maratoni starti korralduskomitee või žürii poolt (FIS p.388.1.2). Sellest antakse teada massiteabevahendite kaudu. Võistluste žüriil on erandkorras õigus teha osavõtjate turvalisuse tagamiseks muudatusi kuni 3 tundi enne starti (FIS p.388.1.3). 
Raja muutmise või lühendamise korral saab WL templi, kui rada on vähemalt 50% originaalraja pikkusest.

 
At 09:48, Anonymous Anonüümne said...

Priit, millal tuleb videoreportaaz 6 km TM ringilt. Kõik suuremad ja väiksemad suusaharrastajad ja blogi jälgijad ootavad pikkisilmi. Paned oma ameeriklasele hääled sisse, teed sutsaka mõnel hommikupoolikul Tehvandil ära, kutsud Mae või Olle ka kaasa, koos kommentaaridega. Leppimine tuleb, e. 2018 tuleb Kelk isiklikult ja annab sulle priipääsme TM üle...

 
At 09:49, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Hr Pullerits, edumeelses riigis nimega Soome valiti hiljuti aasta HOMO.Kes võiks Eestis nimetatud tiitli pälvida ja kas teie nõustuksite võidukarika üle andma?

 
At 09:51, Anonymous Anonüümne said...

Kelk tutvustas ju oma rada 2 päeva peale Pulleritsu MK raja tutvustust, video on TM lehel ju nähtav. Ilmselt sai Pulleritsu blogist inspiratsiooni.

 
At 10:41, Blogger Priit Pullerits said...

Helistas mulle hästi tuntud Eesti sportlane. Pakkus end PMsse tööle, ütles, et ega ta kirjutada oska ja ei kavatsegi, aga palka tahab saada 2000 eurot.
Ma ei saanud esimese hooga pihta, millest ta räägib.
Siis seletas, et Eesti suusatajatest.
Oli väga pahane, et tulemusi ei tule ega hakkagi tulema, aga mehed muudkui kasseerivad raha, 2000 kuus, samas räägivad, et toetust ei ole ja vaesus majas, aga kahel mehel vähemalt, nagu oleme saanud kuulda ja lugeda, majad juba valmimas või valminud.
Omalt poolt lisan: Mae ja Veerpalju investeerisid ennekõike ikka suusatamisse ja enda arengusse ning alles siis, kui tulid tulemused, tuli raha maja ehitamiseks. Mae rääkis EPLile, et maksis maja raha ära alles siis, kui tulid auhinnasummad.

 
At 10:56, Anonymous Vello said...

Jorge Hose Borges, Guy de Maupassant, William Auden, Mikhail Sholokhov. Kes neist on saanud Nobeli kirjanduspreemia?

 
At 10:58, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei saa üldse nagu aru milles teema. TH treenib ju omal käel, omadest vahendidest. Riigilt saadakse pappi siis, kui on tulemusi näidata - lihtne. Kui Tulemusi ei ole, siis pappi ei saa ja MK-le peale pole ka mõtet lasta. Kui tulemused on vastavad, siis tuleb pappi anda ja MK-le tuleb peale lasta. Selleks pole vaja kõrgepalgalist peatreenerit, kes saab täiskoha eest pappi. Piisab mingist tegelasest, kes on ametis 0,2 kohaga näiteks ja teeb siis aeg-ajalt taolisi otsuseid või siis suualiidu juhatus. Ma ei saa aru, nii lihtne oleks sekundiga kord majja lüüa, aga ikka käib üks komejant.

 
At 11:06, Blogger Priit Pullerits said...

Hmm, mitu meest, kes Tartu maratonile ei lähe, on pöördunud minu poole ja pakkunud oma numbrit, et kas ma ei taha sõitma minna.
Mis sellest arvate?

 
At 11:20, Anonymous Anonüümne said...

See 6km rada on ju korralik ja sõita saab ja üksteisega end võrrelda ka saab, ses suhtes Kelgult tubli töö. Ainus jant on selles, et selline asi peaks olema poole hinnaga. Siis ei kobiseks keegi.

 
At 11:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit, see tuntud sportlane ei ole ilmselt kursis, et palga kõrvalt maja ei ehita. Arvestades maja ehitamise maksumuseks 150000 euri, kulub 2000 kuupalgaga selle eest maksmiseks natuke üle 6 aasta ja sedagi eeldusel, et kogu raha suunata ehitusse ja elatakse abikaasa/vanemate rahakotil. Päriselus ehitatakse siiski pangalaenuga, kasutatakse varasemalt kinnisvara müügist saadud raha vms. Seega on tuntud sportlane lihtsalt kadedusest tabatud ja "ei jaga üldse matsu" kuidas asi käib.

 
At 11:39, Anonymous Kusta, Kadjaste külavanema nõunik. said...

Hr Pullerits, kas te igatsete masside sees suusatamist?. Mis point sellel üritusel on? Aega ja kohta ju ei fikseerita? Sama hästi võite jumala rahuga minna näiteks esmaspäeval ja suusatada sellel samal rajal 30 või isegi 60 kilomeetrit.Hr Kelk reklaamis välja , et müüb kvaliteetset firma kaupa, aga nüüd asendas selle odava Hiina prahiga. suisa imelik, et leidub inimesi kes võtavad sellise rämpsu rahuloleva näoga vastu. Maailma allakäik algabki sellest, et inimesed on kaotanud oma selgroo ja julguse. Vähe sellest, et inimesed ei julge enam oma tegelike mõtteid väljendada ja musta mustaks nimetada ja sõnnikut sõnnikuks, nad ei julge enam isegi mitte vabalt ja julgelt mõelda! Uks ajakirjanik kes aastaid tagasi taunis oma kirjutistes lodevust, korruptsiooni ja muud taunitavat julgeb veel ainult murust madalamaid suusatajaid tümitada. Kui isegi oma isiklikus blogis ei saa enam asjadest rääkida nii nagu need on, siis on midagi valesti. Hiina poliitik ja fiosoof ütles, et kui tõde saab õelda veel ainult mõttes ja sosinal, siis on riigi vallutanud vaenlane!

 
At 11:51, Anonymous Anonüümne said...

üksviiskümmendviiskomaüheksa

See viimane lause mulle meeldis üle kõige:
"Igal juhul kirjutan oma tulemuse suuremaks õnnestumiseks kui Team Haanja ükskõik millise liikme millise tulemuse seekordsel Otepää MK-etapil. Vastuväited?"
Enesearmastus on tore asi, aga kahjuks oli siiski isegi "vedel nuudel" palju kiirem, kui eesti esispordiplogija.
Tegelikult harrastaja kohta muidugi kõva tulemus, aga ei tasu sellepärast veel pooltippsportlastega ennast võrrelda.

Head libisemist!

 
At 11:53, Anonymous Teistmoodi TM-il osaleja said...

Priit, kui õnnestub peale regada ja startida pühapäeval kl 9:00 - mida varasemad tulemused ka võimaldavad -, mil võetakse aega ja selgitatakse kohad ehk toimub mees-mehe võistlus, siis mina sinu asemel küll regaks.
Sest tegu on ilma kahtluseta selle talve harrastusspordi olulisima stardiga vaatamata sellele, et distants märgatavalt lühem kui originaalrajal.

 
At 11:59, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits Te võite ju kellegi käest numbri täiesti ilma rahata saada, aga ometi peate te maksma nn ümberregistreerimis tasu, toetades sellisel viisil Kelgu üritust veelgi rohkem

 
At 12:15, Anonymous Anonüümne said...

Ei, eile ütles Kelk Kuku raadios Madis Ligile, et kui distants ei muutu, on ümberregamine tasuta. Ise kuulsin.

 
At 12:19, Anonymous Anonüümne said...

Pidage, võhmamehed!
Mis päev täna on? Mõelge veel...

Suusaprofessor Mati Alaveri sünnipäev.
Ma usun, et kõigele vaatamata ja vaadates, oleks meil spordimeestena nii teenekat meest kohane hea sõnaga meeles pidada.
PALJU ÕNNE!

 
At 12:22, Anonymous Anonüümne said...

Mina küll Keemikule mida head ei soovi. Halba samuti mitte, see kõik on tal juba olemas.

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

"Mis point sellel üritusel on? Aega ja kohta ju ei fikseerita?"

Allikas?!
Ei ole presidendi rahvamatk-fikseeritakse nii aeg kui koht ja jagatakse kuubiku punkte.


https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/suusamaraton/2017/maraton/info/

 
At 12:41, Anonymous Anonüümne said...

Anonüümne ütles ...

"Mis point sellel üritusel on? Aega ja kohta ju ei fikseerita?"

Allikas?!
Ei ole presidendi rahvamatk-fikseeritakse nii aeg kui koht ja jagatakse kuubiku punkte.


https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/suusamaraton/2017/maraton/info/

Ilmselt pärineb eelnev arvamus Mõnest kelgu väljaütlemisest või kirjutisest, sest ka mina olen seda mõtet korduvalt kuulnud ja lugenud, et aeg ja koht fikseeritakse ainult eeliitgrupile. siis on räägitud veel , et fikseeritakse küll, aga järgmisel maratonil seda ei arvestata. Igapäev nagu natuke ise jutt

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

Kelgu-onu intervjuu siis kah:
http://podcast.kuku.postimees.ee/page/3/
või
http://media.kuku.ee/intervjuu/intervjuu201702201240.mp3

"Mis sellest arvate?"
Ma arvan ,et kui sa võtad nüüd mütsi pihku ja kahetsed alandlikult pattu registreerib Indrek sind suurima rõõmuga kasvõi eliitgruppi :)
Ei ole keegi sest lapsikust vägikaikaveost huvitet.

 
At 13:32, Anonymous Anonüümne said...

https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/suusamaraton/2017/maraton/info/

"Lõpliku stardiaja teatame e-postile."

Kas kellaajalisi stardiprotokolle ei tule?
Kui osaleja on arvestanud pühapäevaga ja laupäev ei sobi kuidagi, kas siis on võimalus ikkagi pühapäeval startida?

 
At 13:53, Anonymous Ivo, jurist said...

Austatud hr Pullerits ja kõik suusasõbrad!

Ostan üles teie Tartu maratoni rinnanumbri ja võlanõude maratoni korraldajate vastu osavõtutasu tagastamiseks ja kahju, sh tekitatud moraalse kahju hüvitamiseks.

Roosikrantsi büroos 14-16. Raha kohe kätte!

Head treenimist!

Ivo Oberschneider
LMM, PhD, MBA, CISCO
B & I Law Office
Roosikrantsi Ärikeskus
* Teie partner ja esindaja kõigis õigusasjus *

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

Ettevaatust!
Käisin Ivo juures. Teadmiseks, mingit raha ta teile ei plaanigi maksta, olematu nõustamise eest peate hoopis teie talle maksma, lisaks veel kohale sõidu aega ja raha. Seega puhtakujuline hu..mine.

 
At 14:24, Anonymous Ants, ökosuusataja said...

Kui see Ivo on see, kes Tartus ühes tuntud büroos praktikal oli, siis ma arvan, et oleme, suusasõbrad, hea mehe otsa sattunud. Igati kraps ja vaheda mõttelennuga noorsand. Kui taoline saaks tipptegija kõrval aastakese või paar praktiseerida, siis hoidke piip ja prillid.

 
At 15:06, Anonymous Ärni, lihttööline said...

Minul on küsimus härra Ivole. Ostsin talve alguses Kelgu lubadusi uskuma jäädes endale suusad, lasin ära määrida ja tasusin 55 eurot maratoni osavõtu tasu. Lisaks olen soetanud heas usus ka muud suusavarustust. Kulutanud raha toidugeelidele ja jõusaali treeningutele. Olen soetanud isegi mõned treening õppevideod, suusatehnika lihvimiseks. Ühesõnaga kulutusi on tehtud 748,32 Euro eest(tsekid ka kõik kenasti alles). Nüüd aga selgub , et kõik tehtud kulutused on olnud asjata. Kelk pole oma sõna pidanud! Pole olnud lund, pole saanud suusatada ja väiksele ringikesele mina tiirutama minna ei taha, seda enam, et eliit gruppi mind ei paigutatud( kuigi avaldasin soovi). Ütelge härra Ivo, kas minul on mingi lootuski vähemasti osa sellest rahast tagasi saada. Moraalne kahju mille ma saanud olen, see on muidugi korvamatu. Need haavad hinges ei parane enam iial. Muide hr Ivo kui on tarvis siis kohtus mina võin isegi nutta, eriti kui selle pealt miskit hinna alandust peaks saama.

 
At 15:12, Anonymous Kägu said...

Hr Pullerits mida teie arvate Presidendist , kes sõidab oma riigi sünnipäeval puhkusele?

 
At 15:21, Anonymous Kuuno Kilk said...

Tulen just Ivo juurest roosikrantsi tänavalt. Peale lühikest vestlust tahtis Ivo mulle rinnanumbri eest 70 eurot sularahas peo peale laduda. Selgitasin, et kuigi jah, hind on jah hetkel 70 eurot, maksin mina selle eest siiski vaid 55, ning ütlesin, et aumehena, keeldun ma selle eest sentigi rohkem võtmast. Ütlesin resoluutselt, et muidu jääb tehing katki. Ivo mõistis mind ja me saime kenasti kaubale. Lisaks andis Ivo mulle veel head ja mõistliku nõu, kuidas edaspisi selliseid rumalaid olukordi vältida. soovitan teilgi Ivoga asju ajad, sest nagu selgub on ta igati aumees.

 
At 15:26, Anonymous Sm Nossov, kõva sehkendaja said...

Herr Kilk on ka igati aumees. Selles oleme veendunud!

 
At 15:30, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui sa lähed teise mehe numbriga rajale, siis pane oma sponsori nimi siia üles kah. Väga huvitab, kesse õõnestaja on.

 
At 15:33, Anonymous Anonüümne said...

Ee... keda või mida ta õõnestaks?

 
At 15:50, Anonymous Anonüümne said...

Numbreid on praegu jalaga segada, võta millist tahab, selge ülepakkumine, TMi hind kukub numbribörsil kolinal.

 
At 17:17, Anonymous Anonüümne said...

Kui Priit taotles tasuta numbrit, mida ta ei saanud. Kas siis saab ikka Roosikrantsi tänavalt 70€?

 
At 17:29, Anonymous Ivo, jurist said...

Austatud Ärni (15:06)! Väga lugupeetud hr Kuuno Kilk (15:21)! Lugupeetud maratonisõbrad!

Juriidilises mõttes on küsimuse tuum selles, et hr Kelk on maratoni juhendisse sisse kirjutanud enda arvates kavala teda igasugusest vastutusest vabastava sätte. Nimelt juhendi p 18 on sõnastatud "Tulenevalt ebapiisavatest lumeoludest või teistel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (force majeure) võivad korraldajad maratonirada muuta, lühendada või sõidu ära jätta. Näiteks võidakse muuta stardi ja/või finiši asukohta, stardiaega, sõiduviisi, määrata, et sõidetakse mitu ringi vms." (44. Tartu maraton 63 km/ 31 km 26. veebruar 2017, 44. TARTU MARATONI JUHEND, https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/suusamaraton/2017/yldjuhend/).
Kas see säte on ka õiguspärane? Ei ole. Järelikult on säte tühine. Ülalnimetatud säte on vastuolus kehtiva õigusega, eelkõige VÕS-ga ja suusamaratonide korraldamise hea tava ning rahvusvahelise praktikaga. Hr Kelk teadis või pidi teadma, et 63 km pikkuse üheringilise klassikalises sõidustiilis tuhandete osalejatega suusamaratoni korraldamine igal aastal ei ole lumeolude tõttu võimalik. Lumikatte ebapiisavust ei saa pidada vääramatuks jõuks vm selliseks. See on Eesti geograafilist asendit arvestades normaalne looduslik nähtus. Maratonile registreerimine ei saa olla samaväärne loteriil osalemisega. (Või hr Kelk peab taotlema õnnemängu korraldamise õigust). Tartu maratoni õnnemänguna registreeritud ei ole. Meie andmetel ei ole tasutud ka vastavat hasartmängumaksu. Olen juba võtnud ühendust Maksu- ja Tolliametiga ja esitanud teate võimaliku maksupettuse kohta.
Maratonisõbrad! Õigusbüroo B & I seisab Teie õiguste eest. Ärge laske end "kottida"! Võistluse ärajäämise riski tuleb kanda eelkõige võistluse korraldajal. Kokkulepitud tingimuste muutmisel korraldaja poolt, ükskõik mis põhjusel, on teil õigus osavõtutasu osalisele või täielikult tagastamisele, olulise materiaalse või moraalse kahju tekitamise korral ka kahju hüvitamisele.

 
At 18:13, Anonymous MargusM said...

Ivo, kas 24veebr saab numbri eest 110eur sulli peopeale?

Mul hoopis dilemma kas regada ennast laup kl.12 või pühap kl.11 sõidule..
praegune ilmaennustus on selline et laup võiks rada kõvem olla, või mis te spetsialistid arvate?
Kas on kartust et pühapäevaks on rada pudruseks sõidetud?

 
At 18:32, Blogger Priit Pullerits said...

Tänase päeva pommuudist teab vaid üks mees, JL.

 
At 18:57, Anonymous Anonüümne said...

Suusasõbrad ootavad pikisilmi uudiseid Lausannist. Täna saabus selline:

http://www.tas-cas.org/en/general-information/news-detail/article/cas-rejects-the-urgent-requests-for-provisional-measures-filed-by-five-russian-athletes.html

 
At 20:18, Anonymous Anonüümne said...

Tore jutuke.

http://sport.postimees.ee/4019989/pettunud-algo-kaerp-suusaliit-teeb-meile-iga-voistluse-eel-psuehhoterrorit

 
At 20:23, Anonymous Anonüümne said...

Kus ja kes pommi lõhkema pani?

 
At 20:44, Anonymous Anonüümne said...

Kutid on täielikult reaalsustaju kaotanud.

 
At 20:49, Anonymous Anonüümne said...

Mida arvate eilsest AK-st, kus Anu Kaupmehe intervjuu "noaga ära lõigati", kui ta Rootsi reaalsest olukorrast rääkis?

 
At 20:51, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits on pühapäeval rajal nagu naksti! Praegu otsib ainult paaniliselt põhjendust, kuidas olukorras oma nägu säilitada. Võõra, veel parem tasuta, numbriga õnnestub peitusemäng iseendaga küll.

 
At 21:05, Anonymous Anonüümne said...

"Ringvaade" uuris, mis seisus on Tartu maratoni rada.

 
At 21:32, Anonymous Anonüümne said...

PP, 18:32, kas JL määras Teid enda asendajaks TSM-l.

 
At 22:06, Anonymous Ivo said...

Kõik see on ilus, kinolik ja teatraane. Kui tõsiasi on, et Tartu Maraton vajab kiiresti strateegilist investorit.
Mul on kontaktid Israeli firmaga, kellel on lume tootmiseks vajalik kõrgtehnoloogia, finantsvahendid riskide maandamiseks, muud ressursid harrastajatele parima teenuse pakkumiseks. Firma huvitatud Eestis lume tootmisse investeerima 100 miljonit €. Suusasõbrad! Pankrotitoimkonna esimehena tahan hea seista, et suusatamine Eestis ei kaoks.

Ivo Oberschneider
B & I Law Office
Tallinn · London · Haifa

 
At 22:44, Anonymous Anonüümne said...

Gaza Sektori Loppeti peale ei ole mõelnud, Ivo? Tõsta raha sinna. Näed isegi siinset olukorda – juhtiva ajalehe žurnalist mangub priipääset, mehed määrivad ise suuski, spordivarustust ostetakse allahindlustelt, suusaturgudelt; siin pole Suure Idee järgi joondujaid, vaid individualistid, taskurahvuslased.

 
At 00:31, Anonymous Martin said...

Abu Dhabi Tuur 2016, 3. etapp. Tõus Jebel Hafeet mäe tippu (700+ m tõusu, 10+ km 6-11%) 21:20. Kõigil vaadata!
Juba ülehomme läheb uuesti sõiduks. Eestlaste Kangerti ja Taaramäe kõrval praktiliselt kõik maailma absoluutse tipu ratturid!

 
At 00:34, Anonymous Anonüümne said...

Väidetavalt fikseeritakse koht vaid pühapäeva esimese stardi puhul.
Alfabeetiline protokoll tuleb.

Allikas: Klubi Tartu Maraton.

 
At 00:36, Anonymous Anonüümne said...

Oli see vast vinge sünnipäev, just jõudsin tagasi. Baaris šeikisid Saksast ja Lätist pärit kiilaspead ning pakkusid nende väitel Eesti suusasportlaste lemmikkokteili "kuldajastu kärakas aka tippvorm", sakuskaks loomulikult söödavad sokid. Kõik kohad olid rõõmsate nägudega Haanja ässasid täis. Afterparti pidavat toimuma põhja suunduval laeval.

 
At 00:55, Anonymous Anonüümne said...

Kas Mkarlovits läks pensile ja tegi uhke peo?

 
At 09:40, Blogger Priit Pullerits said...

Lugege täna Postimehes minu lugu sellest, kuidas Aare Tamme ületas esimese eestlasena kiiruse 200 km/h - vaat kus olid omal ajal mehed, mitte nannipunnid!

 
At 10:13, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav, paljud reaalselt maksavad selle Postimehe veebiversiooni eest? Ja milleks see päevapilet sellise hingehinnaga on? 3,99 ja kuu 5,99. Kas tõesti mõni hull maksab 3,99 ? Tänapäeval infot ikka nii palju, et naljalt nende artiklite eest ikka ei maksta. Sry, aga see artikkel jääb lugemata. Oleks siis 100% kõik lukus, küll siis inimesed leiaksid, et see 5-6 eurot kutasu maksta. Aga no selleks, et iga kuu Postimehest lugeda 4-5 artiklit, selle eeest 6 euri on ikka kole palju. Usun, et minusuguseid on küll ja veel. Mind kohe reaalselt huvitab, et kel pole soetatud seda kuu piletit, kes siis eraldi ostab päevapileti 4 euri eest, et lugeda Aare Tamme lugu? Ma arvan, et see number on 0 :)

 
At 10:23, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas suustamine pole nagu liiga lowtech? Siin on mees, kes näitab enamikele suusatajatele koha kätte stiilselt - Eric Barone.

 
At 11:52, Anonymous Ivo said...

10:13,
Mida teeksite, kui kannate 3,99 või 5,99 üle, aga selgub, et lugu kui sellist polegi? Loo asemel vaatab vastu keegi aluspükste väel keskeas mees, kes teeb teie suunas veel ebasündsa žesti. Sülitate ja lööte laptopi kinni? Maksekorraldus on aga juba läbi läinud.

Paar ääremärkust Kelgu kelmuste kohta, kui lubate.
Kinomees Kilmil on kelmi välimus ja maneerid. Hermaküla - näitleja s.o. professionaalne valetaja. Pullerits - maailma teise vanima elukutse esindaja, mees, kes suuteline musta valgeks ja valget mustaks rääkima. Taustal seismas (igaüks suud liigutada ei oska) tuntud dopparid, Veerpalu ajajärgu koondislased. Rakendatud on "parimad jõud".
Teie aga maksate. Tuhanded maksavad. Mida vastu saate?
Ühisstart? Koht lõpuprotokollis? Talvine härmas suusarada Lõuna-Eesti mägede ja metsade keskel? Ei, te ei saa seda!
Miks te seda ei saa? Te ei saagi seda saada, sest kliima soojenemine on teaduslikult tõestatud fakt. Good bye, 63 km maraton põldude ja metsade vahel meie laiuskraadil!
Leping, mille osavõtutasu üle kandes sõlmisite, oleks tasakaalus, kui seal seisaks "Lume vähesuse korral on korraldajal õigus muuta rada kuni 10% ulatuses, vähendades samavõrra osavõtutasu."
Kliima soojenemine jätkub. Vastavalt kuivab kokku ka kuulus Tartu maraton. 25 aasta pärast kasvavad siin palmid ja puhub soe vahemereline tuul. Lõunalaagrisse sõiduks puudub vajadus. Koos kliima soojenemisega on kõvasti uuenenud ka kohalik rahvastik. See on aga juba teine lugu.

 
At 12:40, Anonymous Anonüümne said...

No ma ei tea Ivo, kas te ei hirmuta nõnda korraldajat ära? Tulemuseks on see, et korraldaja mudib oma juhendit, mida näiteks PP on korduvalt demonstreerinud, et ta ei loe. Nutikas korraldaja kirjutab juhisesse, et sõidetakse kunstlumel mitu tiiru ja kui ilmaolud võimaldavad siis sõidetakse traditsioonilisel rajal koos ajavõtuga. Seega juhendis lubatakse miinimumprogrammi ja reaalsuses on kõik nii nagu täna - loterii. Võib õnnestuda ja võib ka mitte. See, et Kelk valetab suure suuga lubades võimatut ei lähe nõukasüsteemist tulnutele korda. Kõik valetavad ja petavad, isegi Ivo valetab ja petab. Pole olemas sellist kohta nagu Roosikrantsi ärikeskus. Ajaloost on küll teada Toompea linnuse tänase Falgi tee kohal asunud eesvärava kaitseks ehitatud Roosikrantsi torn, kuid selle kohal pole täna ühtegi ärikeskust. Näha on vaid paar kivikest vanast vundamendist. Seega Ivo te olete petis, teil pole isegi kontorit alles (lammutatud üle saja aasta tagasi), samas Kelgul on 10% lubatud rajapikkusest ka reaalselt olemas (ootab loodusõnnetust - sulamist - paar päeva korralikku sooja paduvihma - mis on täiesti võimalik).

 
At 12:42, Anonymous Anonüümne said...

Kulla Ivo.

Sinu jora peale Kelk kaks aastat peab asja veel korraldama, eurotoetused nõuavad.
Kolmandal aastal meeter lund ja maratoni pole.
Kas järgmine kohtuasi rahva rõõmust ilma jätmise pärast?

 
At 13:01, Anonymous Anonüümne said...

Aare Tamme ütles kuidagi nii, et juhtub see, mille juhtumiseks valmistud. Et kui ootad (kardad) kukkumist, siis ka kukud. Midagi sarnast mõtlesin juba Sinu postituse juures, kus Sa kirjeldad kukkumisi erinevatel kurikavalatel suusaradadel. Oled valmis, et seal võib kukkuda ja sellepärast kukudki.

 
At 13:50, Anonymous MargusM said...

Priit, millisel "omal ajal" need kõvad mehed siis olid?
Vanuse järgi soovite vist ennastki nende hulka liigitada kuid unistage edasi.
Praegu sõidetakse rattaga mäest alla sellisel kiirusel (vist pole eluga üldse kursis!), tahate kõvamees olla tehke järgi vastasel juhul olete nannipunn. Arvan et te ei julge isegi lapseohtu Kelly tuules mäest alla sõita, pealegi tema ei ole "kõva mees". Ega minagi julge, kuid milleks PP-l sellised kõvatamise sissekanded siin? Ikka selleks et vähemalt enda tähtsusetunnet upitada, olematutest privileegidest sonida ja mingit ~4euro artiklit promoda ja klikke saada. #madallend #talvine hapukurgihooaeg

 
At 14:37, Blogger Priit Pullerits said...

Ai-ai, mehed lähevad kurjaks. Ju mandross juba peal.

 
At 14:46, Anonymous Martin said...

Teise vanima elukutse esindaja ajakirjanik Pullerits viimast lihvi andmas. Meeliergutav artikkel sööstsuusatajast Aare Tammest (oli vist 214 km?) peab mehed maratoni eelõhtul "härga" ajama.

Küsimus kõigile: kes jõuab laupäeval esimesena Jebel Hafeeti (Abu Dhabi rattatuur) mäe otsa?
a) Alberto Contador Velasco
b) Nairo Quintana
c) Vincenzo Nibali
d) Fabio Aru
e) Alejandro Valverde
f) Romain Bardet
g) Tanel KANGERT, 2016. a etapivõidu kaitsja
h) Rein TAARAMÄE
i) keegi teine?

 

Postita kommentaar

<< Esileht