esmaspäev, mai 15, 2017

Pullerits: Millise jõulise sõnumi edastasin Eesti suusatajatele nende karukoopas?

Olin just Otepää külje all Marguse spordibaasi fuajees koos endise jooksumehe Tiimar Lainega istet võtnud, et kuulda, kuidas läheb ta pojal, juba mitu aastat Austrias treenival Eesti mäesuusalootusel Tormis Lainel, kes sai talvel Euroopa noorte olümpiafestivalil suurslaalomis 18. koha, kui baasi uksest astus ühtäkki sisse Jaak Mae. Surus käe mulle tervituseks pihku. Küsisin, mis teda küll Eesti Suusaliidu kevadseminarile kohale tõi. Mae vastas, et tuli mu ettekannet kuulama. Tunnistasin, et vaevalt mul on öelda talle midagi uut – eriti pärast meie legendaarset, Vahur Teppani korraldatud rohkem kui tunnipikkust debatti paar talve tagasi Tartus Wilde tervisekohvikus. Mille peale Mae aga kostis: «Staarajakirjanikku oleme valmis kuulama tundide kaupa.»

Tiimar Laine, kellelt jõudsin vahepeal uurida, kellele ta üürib oma maja Šmigunide elamise kõrval Tehvandi suusastaadioni vastas, ütles, et saabus samuti mind kuulama. Ja paari minuti pärast saabus ka teaduste doktor, kõva rulluisutajana tuntud Jarek Mäestu, kes samuti väitis, et tuli kohale minu ettekande pärast. Ettekande pealkiri oli «Ajakirjanik – sportlase sõber või vaenlane».

Viiendana ilmus fuajeesse Jaanus Teppan, Eesti suusakoondise peatreener. Aga tema, erinevalt teistest, astus välja seminariruumist. Aeg oli nimelt tiksunud nii kaugele, et pidanuksin juba alustama, aga eelmine kõneleja polnud veel lõpetanud. Too kõneleja oli Team Haanja liige ja kõneisik Aivar Rehemaa (fotol paremal).

Rehemaal oli väga hea ettekanne, kiitis Teppan, mistõttu kuulajad muudkui küsivad ja küsivad. Tõlgendasin seda kiitust kui Teppani püüdu latt võimalikult kõrgele asetada, mida talle ka väljendasin. Rehemaast, tunnistan, poleks osanud konkurenti karta.

Igatahes kui viimaks, ligi 20 minutit ettenähtud ajast hiljem alustada sain, ütlesin kuulajaile, et esmalt tuleb kokku leppida, mis ajaks pean lõpetama – korraldaja oli eraldanud mulle tunni, millest 20 minutit oli Rehemaa endale võtnud –, sest minu esinemine oli kolmepäevase seminari avapäeva viimane ning ma ei soovinud teiste inimeste reede õhtut rikkuda. Lisasin, et nagu fuajees märgiti – jättes allika pieteeditundest salajaseks –, siis Rehemaa jäi liiga pikalt rääkima, nagu on sageli tavaks, et ta jääb liiga kauaks ka rajale. Kuid minu üllatuseks ei kannustanud kuulajad mind takka. Nad olid saanud väiksel vaheajal võileiba süüa ja kohvi juua – millest mõlemast ma loobusin, et mitte kompromiteerida oma sõltumatust – ning näisid olevat valmis, millega omalt poolt neid kostitan.

Rääkisin paar õpetlikku, fotodega illustreeritud lugu sportlaste ja ajakirjanike suhetest, näiteks sellest:

- kuidas ma selgitasin välja, kas Kristina Šmigun ütles pärast 2001. aasta Lahti MMi ebaõnnestunud võistlust, et «isa on üks sitapea» või «ise olen üks sitapea»;
- kuidas sain teada, kui palju läks EOK-le maksma Kristina Šmiguni esimese olümpiavõidu auks korraldatud pidu Torino olümpial;
- miks Mati Alaver noomis mu Torino olümpialt kirjutatud ühte lugu kui lapsikut, naiivset ja ebaprofessionaalset (Alaveri probleem, nagu selgus, oli ühes Tarvo Kiudma öeldud lauses, mille ma lehte panin);
- miks Pavo Raudsepp süüdistas mind oma suusakarjääri lõpetamises ja kuidas minust sai varsti hoopis inimene, keda ta siiamaani nimetab oma treeneriks, kõige paremaks muide;
- miks isegi peaministri ametis Andrus Ansipil oli Tartu maratoni lõpetamise järel põhjust mind kui ajakirjanikku peljata.

Õpetlikud lood pidid võtma ettekandest kolmandiku. Teise kolmandiku olin kavandanud oluliste postulaatide esitamiseks ja põhjendamiseks ning viimase kolmandiku jätnud küsimuste esitamiseks. Kui aga jõudsin postulaate tutvustades punktini, mida illustreerisin looga sellest, kuidas Alaveri ja suusaliidu infoblokaad Andrus Veerpalu kasvuhormoonikaasuse eel kujundas ajakirjanikes mittepoolehoidva suhtumise süüalustesse, sest neile valetati ja puhuti hambasse, algas küsimuste-vastuste voor iseenesest.

Ma ei saa siin öelda, kes küsis mult mida, sest see ei olnud siiski avalik üritus. Kui ma sellest räägiksin, ei julgeks keegi enam mind kusagile esinema kutsuda ega ammugi mitte midagi küsida. Nii palju ütlen, et küsimused olid head, teravad, kohati ründavad, mis aitasid arutelu hoida põneva ja intrigeerivana. See, et aeg läheb ettenähtust kõvasti üle, ei häirinud enam kedagi. Olin ise see, kes tuletas peagi meelde, et ametlikult on mu aeg täis, mina teid kinni hoida ei saa – aga või see kellegi entusiasmi jahutas!

Eks muidugi võis kuulajail olla põnev. Ma ju ütlesin neile, et nii nagu igal ajakirjanikul on selles süsteemis, mida ta tööasjus jälgib, oma allikad peidus, nii on nad mulgi. Kinnituseks rääkisin neile ühest seitsmeleheküljelisest suusaliidu suure koosoleku protokollist, mis mulle meilitsi edastati. Loomulikult tekkis küsimus, kes oli mu allikas. Ütlesin, et ausõna, ma ei tea, sest protokoll saadeti libakontolt, ja isegi kui teaksin, siis ei reedaks oma allikat mingil juhul. Mille peale keegi kuivalt märkis, et võib-olla istub see inimene siin meie seas. Lisasin igaks juhuks, et ärgu arvatagu, nagu oleks too mu ainus allikas.

Ühte asja ütlesin kuulajaile küll ausalt ja avameelselt. Seda kuulates, panin tähele, jäi auditoorium eranditult väga vaikseks. Ütlesin, mis on minu arvates Team Haanja probleem. Kuulajate seas olid nii Aivar Rehemaa, Anti Saarepuu kui Tõnu Seil – kõik mehed, kes on Team Haanja ümber käiva maadejagamisega pidanud ajakirjanduses selgitusi jagama.

Niisiis, esiteks: probleem on selles, et treeneri ja sportlaste väljaöeldud eesmärkide ja saavutatud kohtade vahel haigutab suur lõhe. Ehk sõnad ja tulemused ei lähe kokku. See, ütlesin, paneb ajakirjanikke kahjuks kibedalt muigama. Ja teiseks: probleem on selles, et Team Haanja kohal ripub endiselt Mati Alaveri vari, ja koguni nii tugevasti, et Saarepuu näib olevat üle võtnud Alaveri mõned maneerid, näiteks meeste tulemuste suureks rääkimise, kuid need pole siiski Mae ja Veerpalu ajad, kus ka 7. kohta sai esitleda kordaminekuna – ja seda usuti. Kusjuures eriti kummaline on see, lisasin, et kui ajakirjanikud on Alaveri käest midagi küsinud, on nad pidanud kuulma, et valelt mehelt küsivad, sest Alaver pole Team Haanjas keegi, tema on lihtsalt ühe Kasahhi suusataja treener. Keda siin jälle lollitatakse, esitasin retoorilise küsimuse. Ja rääkisin, et tean väga hästi, et Alaver peab Team Haanjaga regulaarselt koosolekuid; ja tuletasin meelde, et kui oli eelmise hooaja avamine Tallinnas mändide all, jälgis avamisüritust eemalt ka Alaver, ning küsisin taas: kui ta Team Haanjaga seotud ei ole, siis mis asja oli tal tol päeval Mustamäe mändide alla Team Haanjat eemalt piidlema tulla? Eks need detailid kinnitasid kuulajaile, et jutud allikatest suusatamise sisestruktuurides ei ole mingi bluff.

Kui küsimuste-vastuste voor lõpuks läbi sai ja seminari korraldaja esimesele päevale joone alla tõmbas, õnnestus veel eraviisiliselt vahetada infot Eesti jooksualadel kahtlustatava dopinguäri teemadel (vestluspartnerit ei paljasta). Lahkusin Marguse baasist ühe viimasena, kõrvuti Maega. Meil oli, teadagi, millest rääkida – jalgrattasõidust. Laupäeval ootab ju Jõgeva rattaralli ning pühapäeval Elva rattapäev, kus peab juhtima ja juhendama tervisespordigruppi.

Foto 1: Jaak Mae saab 1999. aasta kevadel BMW. Foto autor: Krista Väli, Õhtuleht/Scanpix
Foto 2: Aivar Rehemaa mullu jõulude eel Eesti meistrivõistlustel. Foto autor: Sille Annuk, Postimees/Scanpix
Foto 3: EOK president Mart Siimann kirjutab Kristina Šmigunile olümpiavõidu puhul Torinos välja tšeki. Foto autor: Mati Hiis, Õhtuleht/Scanpix
Foto 4: Mati Alaver suusahooaja avaüritusel 2010. aasta hilissügisel. Foto autor: Arno Saar, Õhtuleht/Scanpix
Foto 5: Anti Saarepuu Otepää MK-etapi eelsel sprinditreeningul. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 6: Mati Alaver ja Anti Saarepuu Eesti meistrivõistlustel 2016. aasta jaanuaris. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Foto 7: Scanpixi pildiarhiiv väidab, et pildil on Jaak Mae mullusel Tartu rattamaratonil - tõepoolest, ninaklamber tuleb tema hiilgepäevadest tuttav ette -, kuid võistluse protokoll ütleb hoopis, et nr 215 all võistles Aivar Lipp. Kes nüüd tõestab, et siin on võisteldud ikka enda nime all? Kui ikka silmi näha pole, kui need on peidetud tumedate prilliklaaside taha, on väga raske tõestada, et pildil on Jaak Mae või pildil ei ole Jaak Mae. Huvitav, kuidas korraldaja tuvastab, et pole toimunud reeglite eiramist ja protokollis on õige mees või ei ole vale mees? Foto autor: Elen Kontkar, Õhtuleht

126 Kommentaarid:

At 00:03, Anonymous Martin said...

"kui baasi uksest astus ühtäkki sisse Jaak Mae. Surus käe mulle tervituseks pihku." Tühja käe kohe? Ei olnudki pudelit?
Blogi lugejad ei ole seda nüüd juba aastatetagust teie võistlusreeglite vastast jootmist Jaak Mae poolt Tartu "maratonijooksul" unustanud. Õigustasite veel ja ajasite blogis igati tagasi seda fopaad.

 
At 01:59, Anonymous Anonüümne said...

Väga tore, et te Team Haanja oma ettekandega purustasite, aga mis juttu te hr Suusaliidu murdmaa peatreeneriga ajasite. Seal ju eesmärkide ja tulemuste vahel suurt lõhet pole. Mis nõu talle andsite?

 
At 07:31, Anonymous Anonüümne said...

jaa Priit, khm-khm faktitäpsusest rääkides... eriti selle roosa särgiga poisi (Aivari) serveerimisest Jaagu pähe ainult kinnitab meie tähelepanekuid.

 
At 08:28, Anonymous Aivar Lipp said...

:D

 
At 08:46, Anonymous Anonüümne said...

sa Priit oled ikka maniakaalne ussitaja. Isegi kui Lipp on nii Lipp kui üldse olla saab, tuled sa lagedale uute kahtlustustega. Jõulistega, nagu sa ise kangesti armastad rõhutada.

 
At 09:20, Blogger Priit Pullerits said...

Väga õige eelmine, väga õige. Ajakirjanik peab kõiges kahtlema. ma näiteks kahtlen isegi selles, kas minna Jõgeva rattarallil pikale distantsile või proovida sedapuhku lühikest. Kahtlen selles, kas hakata Jõgevale sõitma autoga või minna hoopis rongiga. Võiks isegi öelda nii: kahtlen, järelikult elan.

 
At 09:27, Anonymous Miss Maarpl said...

Mehed, mida kiunu!?
A kas te selle peale kohe kuidagi ei suuda tulla, et senjöör blogipidaja võis selle roosa pildi panna sellise allkirjaga just nimelt nii siia üles.
How about that?

Parafraseerides ühte tuntud, head telesarja: vat nüüd alles lugupeetud kommentaarium mõtleb...

 
At 10:40, Anonymous Anonüümne said...

Minu eesti keele õpetaja oleks Priidu esimese lohiseva lause vähemalt kolmeks jaganud, sest üks lause, mis mõeldud tihedat infot edastama, ei peaks olema pikk nagu öö või lohisev nagu randaal kevadisel põllul, kui parasjagu keset kõige kiiremat künniaega on tarvilik pilk veel kolm korda, kui isegi mitte neli, tagasi lause algusesse pöörata, et sellesse põimitud jumal-teab-mitmest mõttest aru saada ning selle mõtestamiseks, et "mis ma nüüd siis teada sain" kallist treeningaega mitte kulutada, sest üks õige informatiivne, ma rõhutan, informatiivne, ja mitte ilukirjanduslik teos, peaks olema libe ja diagonaalis haaratav ja seetõttu jäägu lohisevad põimlaused noortele, alles alustavaile novellistidele järjekordse peatüki südantlõhestavaile hommikustele looduskirjelduste jaoks, milles hommikune päike heinamaalt kastet aurustab.
Naine astus tuppa ja käskis mul nüüd ära lõpetada. Surusin talle käe pihku.

 
At 11:05, Anonymous Anonüümne said...

to 10:40 -

saate 12 punkti võimalikust kümnest !!!

 
At 11:07, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Esiteks, 10:40, kummardan sellise lauseseadmise oskuse ees. Kindlasti tunneks ka filoloog Mirjam sellise hariduskvaliteedi üle uhkust.

AGA, kirjutate: "Naine astus tuppa ja käskis mul nüüd ära lõpetada. Surusin talle käe pihku."
Ja siin ongi sinu suur viga ja probleemide allikas!
Kuula nüüd ilmse hoolega, mida elukogenud ja paljunäinud mees sulle ütleb.
Naine astus tuppa ja KÄSKIS sul ära lõpetada, et sa temaga (rohkem) tegeleksid ja viiksid teid mõlemaid koos taevalikule lõpetamisele, kuid ohh ei, sa surud talle AINULT käe pihku!!

Kallis mees, kas sa ise üldse adud ka oma teo tagajärgi või arvad, et kõik on endiselt pidu ja vikerkaar?!

 
At 11:18, Anonymous MargusM said...

Kas ratturilitsents sai soetatud ainult edevuse pärast, kui isegi Jõgeval pikale ei lähe?
Kodus ka muudkui kahtlustad siis naine teab et oled elus?

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Põleva kivi rattamaratonil oli Aivaril küll sama riietus mis Jaagul...
https://www.sportfoto.com/ee-et/aivar+lipp

 
At 13:07, Anonymous Anonüümne said...

Jaak Mae ei sõidaks iial ilma tagapiduriteta.

 
At 13:57, Anonymous Anonüümne said...

Lipu-härra on ratta seljas üks igavesti kõva kutt, PP võiks eeskuju võtta!

 
At 14:26, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Pole midagi hingekosutavamat, kui lugeda suve hakul murdmasuusatamisest. Mis näitab , et ala elab ja asjad on liikumas taas hiilgeaegade suunas. Nõustun, et kui filoloogid ja semiootikud teost pisut kohendaksid, lisaks see kirjatükile kohati ehk veel kaalu juurde. Igal juhul hr Pulleritsult suurepärane vuntsi muheleva paneb kirjutis. Samas lugedes kommentaare kipub naeruilme kaduma ja täitsa tõsiseks võtma. Selgub, et noored mehed ei oska naisterahvastega käituda! Positiivne on muigugi, et meie noortel meestel on siiski tahet ja piisavalt mune endiselt elada koos naistega ja seda vaatamata lääneliku homopropaganda pealetungile ja euroopa liidu võrdlemisi leigele ja kohati isegi taunivale hoiakule hetero suhete osas. Samas on tõsiseid probleeme noorsoo seksuaalkäitumise osas, millele juhib tähelepanu ka isafiguur Roobert. Kuna aktiivne ja kirgas suguelu on otsustava tähtsusega meie rahva taastootmise ja kestmajäämise seisukohast ning seda ka saavutusspordi aspektist vaadates, siis Hr Roobert , kui elukogenud ja oskustega mees võiks noorte harimise selles osas enda õlule võtta. Siin tõsiste ja tõeliste meeste blogis on viimast teemat kahjuks suhteliselt põgusalt puudutatud, samas kui kogu internet on täis seda nn euroopaliku väärtusi propageerivat homoerootikat. Noored vajavad selles osas abi ja selgitusi

 
At 15:12, Anonymous Anonüümne said...

Isafiguur Roobertilt suurepärane remark pihkusurumise semiootilise mõtte asjas ning Kägult, meie teiselt patriarhilt PP kõrval lausa hiilgav kommentaar seksuaalkasvatuse möödapääsmatusest meie tänases ärevas homoerotismist pakatavas komberuumis. Lisan siia juurde, et mitte ainult noored, vaid ka keskealised vajavad selles üleriigiliselt olulises paradigmas isalikku juhendamist. Kellele aga usaldada juhtroll?

 
At 15:20, Blogger Priit Pullerits said...

Johhaidii, ma toon teine otse osalusreportaaži Eesti suusatamise karukoopast, aga teie arutate... mille üle?!! Leidke nüüd õige rada ikka üles, mehed, ärge mütake euroopalikus "kombe"-mülkas, sinna võib vabalt ära uppuda. Nii et marss õigele rajale tagasi!

 
At 15:27, Anonymous Anonüümne said...

Mis seal tühja üle ikka arutada. Eesti murdmaasuusatamisealane "ajakirjandus" ei ole miski, mis kaaluks üle lauseehituse eripärad või isafiguuride semiootikaalased remargid.

 
At 15:40, Anonymous Anonüümne said...

Ei saa üle ega ümber et isafiguur Kägu edastas väga olulise sõnumi. Ning tegi seda väga jõuliselt. Koostöös IF Roobertiga moodustavad nad väga tugeva tandemi. Nii jõulisest ja efektsest esilemarsist võivad teisedki õppust võtta. Näiteks suusaringkonnad. Näiteks rattaföderatsioon. Miks mitte ka TÜ pedagoogika-seminar.

 
At 17:28, Anonymous Kägu, kehakultuurlane said...

Hr Pullerits ei peaks mitte meelehärmi tundma , vaid hoopis uhkust blogilugejate kõrge teadlikuse ja arenenud maailmavaate pärast. Intelligentne ja missioonitundega blogilugejaskond lihtsalt näeb maailma pilti terviklikult. Aastatepikkune õppimine meie suurelt juhilt ja õpetajalt , pidev kaasamõtlemine ja süvaanalüüs on nüüd lõpuks vilja kandmas. Lihtsamalt öeldes hr Pulleritsu õpetused on sattunud viljakasse mulda. Tõepoolest keda see suusatamine ikka suvel nii väga kotib? Pealegi on kotitud ka seda suusatamist ja TH- d juba piisavalt , kisub nagu laiba mõnitamiseks. Lihtsalt spordimehi sünnib paganama vähe ja pelgalt naisele käe andmisest on siin vähe. Panna on vaja , ütlevad nii isafiguurid, kui ka vanameister Pullerits ise.

 
At 17:44, Anonymous Anonüümne said...

Elades kaasa ka teistele spordialadele, tuleb rõõmu tunda neiu Anetti südika soorituse üle. Loodame, et ta ei koli välismaale ja ei hakka mõne murjaniga paarituma.

 
At 18:46, Anonymous Anonüümne said...

Härra Kägu räägib asja. Tummist asja. Peaksime olema kollektiivselt pimedusega löödud kui temast ära pöörduksime.
Aga õnneks me ei ole.

 
At 19:40, Anonymous Anonüümne said...

Kangerto tegi täna Itaalias head tööd, aga Nibalile, Sitsiilia Haile ikka vastu ei saanud. Ilukõnelejaid ja õhulosside ehitajaid siin jätkub, kuid PP le, Tartumaa Haile ikka vastu ei saa.

 
At 19:47, Anonymous MargusM said...

Johhaidii, tundub et hoopis Priit on kõrvalrajale sattunud, sel ajal kui Roobert ja Kägu lohedega võitlevad käib tema karukoopas tühja susimas!
Eesti rahva seksuaaltervis on alati tähtsam kui osalusreportaaz poolikust ettekandest milleüle Priit kontrolli kaotas ja lasi enneaegse küsimustetulvaga tähelepanu hajutada.

 
At 19:53, Anonymous Anonüümne said...

Hr Kägu, te kasutate väga osavalt iga jumala võimalust, et propageerida ilusat elu, mida pakub kooselu armsa naisterahvaga. Toetan teid täielikult. Pullerits kirjutagu aktuaalsemaid lugusid. Ma vaatan, noored, kes on tulnud sporditoimetusse, kajastavad suusaliidu teemat vaat et pareminigi. Aga, hr Kägu, mida ma tahtsin öelda, oli see, et mul on üks tubli sõber, kes ka igal vabal hetkel praalib, kuidas ta nais(t)ega meeldivalt aega veedab, aga kui siis on jahile minek, on ta nagu õnnetuse hunnik peod tühjad. Samas teine, kes kogu õhta on nurgas passinud, talle pressivad iludused ligi mis kole. Seadmata teie traditsioonilise peremudeli oivalist toimimist kahtluse alla, kas ehk oleks siiski võimalik, kui proua Kägu saab teie 1001 öö muinasjutte kinnitada. Ma arvan, et teie kui spordiblogi au, uhkuse ja südametunnistuse abikaasa sõnavõtt oleks meile väga innustav ja kasulik.

 
At 20:07, Blogger Priit Pullerits said...

Jutt läheb väga isaseks kätte ära, nõrgemad ja nooremad mehed, nagu semiootikuhakatis Martin Priimäe koolkonnast ja vegankohvikust, ei ole tempole ja tambile ilmselt vastu pidanud, sest siin paugutatakse ikka üksteise alla ja pidevalt, on kaotanud praeguses positsioonivõitluses igasuguse kontrolli, koguni initsiatiivi, ning ma ei imesta, kui ta on sootuks sadulast roninud ja istub kõigist hüljatuna ihuüksi nukralt kuskil raja pervel, mitte kedagi nägemis- ega kuulmisulatuses.

Täna helistas Mihkel Reile ning kooskõlastasime taktika ja strateegia pühapäevasekas Elva rattasõiduks. Tulge ja lööge ka kampa!

 
At 20:18, Anonymous Anonüümne said...

Ma küll arvan et Magister Futurikus Martinus ei ole oma viimast sõna veel öelnud. Vaevalt ta üksi konutab, ikka koos Joshiga. Ning midagi sealt ikka tuleb.

 
At 20:21, Anonymous MargusM said...

19:53 jutu lõpetuseks.. ehk saaks võimekuse kinnitust ka Rooberti ja Pulleritsu abikaasalt, see annaks õhtuks ikka kõvasti empowerit juurde : )

Priit, kutsute lühikese ringi tervisespordi gruppi?? Nalja teete või, kõvamehi pikkniku ja einemurul sõiduga väga ei meelita kui just püsse naisi grupettos pole!!
Ootame natukenegi ahvatlevamat taktika ja strateegia avanemist..

 
At 20:27, Anonymous Anonüümne said...

Te selle rattaga nigu üle ei pongesta praeguse vilu ilmaga? Panna muidugi võib aga niba kipub tatiseks minema ja nii kaob lõbu. Paras on praegu samblajooksu panna. Ilm on just paras, et puude varjus võib kasvõi paljalt silgata kui oksad ei nuhtleks. Mõnus aeg kaevikuliinide ja tulepesade ning punkritega tutvumiseks ning nõnda patriotismi treenida. Põlvetõste jooks tuulemurru keskel on suure kasuteguriga isegi tsiklistidele. Rattasõiduga tuleks oodata ikka seni kui kraadipügal 20 peale jõuab. Siis on lahe.

 
At 20:46, Anonymous Anonüümne said...

No näete, ma arvan, et tollel samblajooksumehel on nii potentsi kui potentsiaali rohkem kui lp hr Käol. Muidugi juhul, kui proua Kägu vastupidist ei tõenda.

 
At 21:41, Blogger Priit Pullerits said...

Tour of Estonia Tartu GP, mida linnas läbitakse seekord 18x, on mu arust probleemne. Kassitoome laskumisel on tenniseplatsi kurvis tehtud randiga sisekurv, nii et kurv on palju kitsam, lisaks on seal kõrgendatud, n-ö hüppega asfalt. Seal tuleb kiirus kõvasti maha võtta või seal ootab ränk verepulm. Olete proovinud toda kohta? Ohtlik, kas pole?

 
At 21:54, Anonymous Anonüümne said...

Jaa, see Kassitoome kurv on kihva keeratud. Mida võiks kaaluda, on, et sealt võiks üles tulla, otse Kroonuaia tn.-st. See tähendaks Jakobi mäelt allatulekut. Te teate ise, kui vahva hoo saab sealt Laiale tänavale keerates. Ilmselt siiski parem ja ohutum lahendus.

 
At 22:08, Anonymous Anonüümne said...

21:54
Sa oled ikka täielik saabas.
Viimased lähevad Kroonuaia tn. otse ja esimesed ehk jooksikud laskuvad Jakobi mäest alla.Mis on selle tulemus,ei taha keegi teada.

 
At 22:08, Anonymous Anonüümne said...

Aga sealt sõidavad profid, mitte ..., milles probleem?

 
At 22:09, Blogger Priit Pullerits said...

Tegelt on ka Laiale tn-le keerav vasakkurv ohtlik, sest seal on keskel ohutussaar, mis teeb õige sõidusuuna kitsaka, lisaks on seal kurvi keskel kaks kaevukaant, mis võivad olla megalibedad. Aga võistlusel saab vist õnneks tos kurvis vastassuunas lõigata, on nii?

 
At 22:15, Anonymous Anonüümne said...

Priit.
Sa oled ka pehmoks hakanud. Kirjelda kuidas on vöimalik selline ristumine rajal korraldada.(Jakobi mäe all)Ühed lähevad üles tenniseväljakute suunas ja teised laskuvad Jakobi mäelt otse alla Laia tänava suunas.

 
At 22:21, Anonymous Anonüümne said...

Õigus küll, tagurpidi ringi puhul, risti Jakobi ja Kroonuaia ristmiku läbi sõites oleks kõrge külakuhi Krooksu ees. Aga Laialt üles Baeri peale ja Jakobilt alla Kroouaia peale, uhh, oleks vast hull ring...

 
At 22:26, Blogger Priit Pullerits said...

22.15, see, mida kirjeldate, pange tähele, ei olnud minu, vaid kellegi teise idee. Hull idee tõesti. Palun ärge pange mulle võõraid mõtteid pähe ega suhu!

 
At 22:36, Anonymous Anonüümne said...

Sorry Priit.
Edasi aga tekib sama situatsioon Laia tänava alguses.Rajad lähevad jälle risti.(botaanikaaia juures)

 
At 22:39, Anonymous Anonüümne said...

Kes see Karu on?

Emeriitdoktor Karu koobast see lugu küll ei puudutanud.

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

Peeter Saagan paneks Jakobi- Kroonuaia laskumisel teiste eest minema nii et tolm taga.

 
At 22:51, Anonymous Martin said...

1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
11 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
12 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team

Kangert - Talento , Passione, Professionalismo. Enamus neist, kes vahetult Kangerti ees, on rattamaailma absoluutsed tippnimed.

 
At 22:59, Anonymous Kägu said...

To 22.26. Paljudel on lihtsalt väga elav fantaasia. Mõne arvates tähendab rahva iibe pärast muretsemine ka seksuaalse võimekusega ärplemist. Kellel on naabrimehele ära panemise soov, sportlikus mõttes muidugi ,tehku seda pigem suusarajal, rattarallil või mõnel muul spordivõistlusel. Tunded ja pereelu pole sport!

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Jah, 15 sek kiirem aeg oleks tüki maad parema koha andnud. Seal oli hulk mehi tihedalt koos.

 
At 00:24, Anonymous Anonüümne said...

võibolla peaks kõigi siin kommenteerijate naised tulema siia oma abikaasade emme kiitma! Miks te ainult Rooberti, Kägu ja Pulleritsu välja valisite? Priit peaks lihtsalt vastava teema avama.

 
At 00:54, Anonymous Martin, Linnar Priimägi School of Semiotics, TLÜ said...

Fotod: eriline debiilide punt, kui Venemaa välisministrit Sergey Lavrovi parafraseerida. Eesti sport ei kaota midagi, kui suusatamine tippspordialana kaob minevikku. Kuid see seltskond liigub siis mõnele teisele alale.

Kangert, sõitmas 2017. a tähtsaimal suurtuuril, kohe-kohe kõige tuntumate tippmeeste järel. Kui võrrelda aastaga 2014(?), Taaramäe TdF-l: rahvas oli Delfis hullumas, meeleolu oli nagu Hitleri SS-laste marssides 1941. a suvel Moskva peale. Taaramäe kuulutati Eesti kõigi aegade suurimaks sportlaseks. Häälekalt nõuti TdF teleülekannete ostmist ERR-s näitamiseks (kõik etapid!). Tartus kuulutati linna vanim (ja vist ainus) rattaklubi Rein Taaramäe nimeliseks. Lihtsad inimesed tulid oma odavate-kehvade Prismast ostetud ratastega maanteedele, koguneti gruppidesse, et trenni teha.
Mis seal palaval 2014(või oli see juba 2013) suvel siis TdF-l oli. Taaramäe pedaalis mägietapil kõvasti. Oli vist hetk 6. kohal. Kümne see kindlasti. Hiljem langes, kaotas parima noorratturi särgi Pierre Rollandile (Rolland on Giro 2017 kõvasti pakki kogunud, üritavat etappivõitu).
Kangert on 12. positsioonil. Võib veel tõusta. Eesti ei tea Kangerti sõidust midagi.

 
At 07:08, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, Martinil on õigus, kui ütleb, et Kangert ei suuda rahvast nii leili ja pöördesse ajada, nagu suutis Taaramäe. Ja siin ei ole asi ainult selles, et Taaramäe tegi seda esimesena. Millest jääb Kangertil, sitkel rattamehel puudu, mehed?

 
At 08:02, Anonymous Anonüümne said...

Kangert on tegudemees, räägib siis kui tulemus käes. Ja tulemused on väga head ja pole selliseid suuri äralangemisi. Ta ei vajagi sellist suurt ajakirjanduse poolt enesekiitmist nagu see teise rattamehe puhul tavaks on saanud. Sellest ka väiksem tähelepanu meedia poolt, pole midagi üles keerutada. Teist nii kõva rattameest meil praegu ei ole.

 
At 09:54, Anonymous Anonüümne said...

Taaramäe pani oma blogis "ääretut" teksti. Sellest rahva huvi tema vastu. Loomulik.

 
At 11:28, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, see on see, nagu mulle kunagi ütles Estonia klaverivabriku juht ja omanik Indrek Laul: klaveri võib teha igaüks, aga eks katsuge see maha müüa. Laul on suutnud müüa, sest on hea müügimees, käib ise klaverimängijana seda mängimas ja müümas. Sellest ei piisa, et teed lihtsalt head pilli. Nii ka tänapäeva spordis: kui sa just esimene mees ei ole - ja esimesi saab alati olla ainult üks -, on ainus võimalus end rahva südamesse ja hinge saada, kui ise enda turundamise eest hoolitsed. see on ka põhjus, miks Taaramäel on nii laialdane poolehoid, aga Kangert, kes sõitnud viimased hooajad temast stabiilsemalt, jääb liiga varju. Kuid ilmselt on see tema valik ja talle sobib nii paremini, seda oleks vale hukka mõista, kuidas ta talitab. samuti ei maksa hukka mõista seda, mida taaramäe teeb ja on teinud.

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Jah, senjöör Pullerits. Teil on täpne diagnoos nagu alati. Vaevalt Taaramäe niiväga müügitööle mõtles. Ta lihtsalt oligi selline keskmisest tasasest eesti poisist erinev. Teid härra Pullerits kui kirjutatud teksti suhtes tundlikku humanitääri kindlasti üllatas Taaramäe kirjutatu. See oli omapärane, kuid kindlasti väga siiras. Ja sellise kompotina väljapaistev teiste seas.

 
At 12:41, Blogger Priit Pullerits said...

Taaramäe on avaldanud Eesti ajakirjanduses ühe täisteksti minu tellimisel ja toimetamisel. Mind hämmastas siiralt, kui hästi see oli kirjutatud. Seal ei olnudki midagi suurt toimetada. Kõik oli paigas, nii sõnakasutus kui kompositsioon, nii detailid kui kirjeldatud juhtumid. Sündinud talent ka sel alal, tõesõna.
Nimetatud lugu on siin:
http://www.postimees.ee/1014454/rein-taaramae-ka-profil-juhtub

 
At 12:55, Anonymous Jaak said...

Ju siis keegi juba toimetas ära. Kui lugeda tema fb postitusi ,siis seal ikka esimesed paar päeva täiega vigu. Siis keegi parandab ära. Komad ja kokku lahku kirjutamised kõige suuremad apsud.

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Norite siin noorte spordipoiste süütute kirjakatsetuste kallal. Kohus tunnistas kendri jälkused salongikõlbuliseks. Palju õnne meile kõigile. Ma ei mõista miks pannakse selliseid raskeid keisse juhtima naisprokurörid?
Nagu mäletame siis aprillimässu kohtumõistja oli keegi Violetta Kõvask kes ütles kohe ära et "aga see oli ju fašismivastane võitlus". Toonane EV peaprokurör oli Norman Aas. Pean teda süüdlaseks V Kõvaski määramisel, kuid kahtlustada võib et seal mindi N Aasast mööda ja üle.

Nüüd siis jäi kohtualusel õigust ja ülbust ülegi. Kui tegemist oleks kellegi teise kui KK isikuga, siis trellid oleksid kindel outcome.

 
At 14:40, Anonymous Anonüümne said...

Sa siis 800s meetris jooksid omast arust karu järel?

 
At 14:48, Anonymous Anonüümne said...

Kangertil jääb puudu see, et ta ei soovi olla kloun.

 
At 16:08, Anonymous Studiosus blogisticus said...

Kangert - ja ei ole kloun?! No vaadake seda pilti temast Postimehes, särk eest lahti, keel ripakil suust väljas... The greatest clown ever seen on this side of the Alps - and I mean it as a bloody compliment!
See selleks. Kangert on ise öelnud telesaates, oma kõrvaga kuulsin, et kes ta siis on - ei keegi mu kui lihtne meelelahutaja. Igas meelelahutajas peab olema klouni, sest muidu ei suuda ta meelt lahutada. Understood?

 
At 16:09, Anonymous Martin, spordiimagoloogia magistratuur said...

V.a. Vahur Kalmre,
Kes on teie ajakirja sihtrühm? Hr Priit Pullerits näiteks on hobirattur. Blogi andmetel uhab Tartu ümbruse maanteedel suure kiirusega (kuni 45 km/h, grupis). Kui sihtrühmaks on hobirattutid, siis nimetage ümber "Hobiratturiks". Nimest ei järeldu, kas väljaanne pakub midagi ka rattahuvilistele, nt Giro jälgijatele, kes ise sadulasse ei roni. Maikuu numbri kaanepildi järgi aga paistab, et tahate konkureerida "Maaja" jt nn ülemise riiuli ajakirjadega.

 
At 16:22, Anonymous Anonüümne said...

Suusablogi on niivõrd viljakas seinast seina blogi, et see võib olla pärmiks kümnetele eri ajakirjadele inc. Hobirattur, Harrastusrattur, Profirattur, Õõvastav Eesti lähiajalugu etc etc.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits on kunn ja tema blogi ei kritiseeri ükski könn.

 
At 17:02, Anonymous Ärni, lihttööline ja rattamees said...

Kuna jutuks on tulnud tsirkus ja klounid, siis küsimus suurele ringile:" Kas hr Pulleritus on kübeke klouni?"

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Neiu Anett võitis naiste maailma esireketit!!
Braavo!

 
At 17:56, Anonymous Anonüümne said...

Kangert näppamas täna liidritelt 1.45 aega tagasi

 
At 18:03, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Kaaaaaaaaaaannngert!!!!!!!!

 
At 18:05, Anonymous Anonüümne said...

Kangerto 4.

 
At 18:07, Anonymous Anonüümne said...

Oleks pidanud vänderdama ja ennast laiaks tegema.

 
At 18:09, Anonymous Anonüümne said...

Ega ta seda sprinti võinut poleks..aga preemikaks tõusis kokkuvõttes 8 ndaks. ...wow

 
At 18:12, Anonymous Martin said...

Super sõit Tanel Kangertilt. Это штучка сильнее чем победы Таарамяэ! kui tsiteerida klassik J.V. Stalinit. Taaramäel on, jah, formaalselt Giro etapivõit, aga kalendriga saanud meeste võidud ei ole. Kangert on GC arvestuses arvestatav tegija. See 4. koht (eksmaailmameistri selja taga!) on ülikõva tulemus!

 
At 18:12, Anonymous Anonüümne said...

Julm võidusõit-selliseid asju on hea telekast vaadata

 
At 18:24, Anonymous Anonüümne said...

Astana tiim on sitt. Sanches tegi hirmkõva TT sõidu aga miks ei ole tast teiste abistajat? TT ju näitab otseselt et mees jõuab sõita. Asi siis sprintereid vedada või tõusul abistada?

 
At 18:54, Anonymous Anonüümne said...

Mida oligi arvata. Eesti ühiskond hullub Kontaveidi võidust. Peaminister president ja enamus pingviine peavad oma kohuseks helistada ja tvitterdada. Oleks siis Grand Slami poolfinaal vms.
Ratas võiks oma imago lihvimiseks siis Kangertit õnnitleda. Enam vähem sama masti saavutus.

 
At 18:58, Anonymous Anonüümne said...

Asi polegi tennises. Häbiväärne kasvõi see, et blogi peremees ise , kes sama ala harrastaja. Aastaid ignoreerinud Kangerti uskumatut stabiilsust. Sellist tüüpi pole varem eesti ratttaspordis olnud. Maailmas juba aastaid vähe pro teami kes teda oma ridadesse ei tahaks

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

Tore jah aga stabiilsus pole see kõige seksikam asi. Tiime huvitab siiski sprinter kes suuteline etappe paugutama või edukas mägironija. Kui tiimid teda tahaks oleks ta kohe pärast Nibali lahkumist ära meelitatud. Tulemust pole ju siiani olnud peale paari väiksema tuuri võitu. GT esikümnest väljajäämine ole sa 11. või 13. on jah stabiilsus aga tundmatuks jääd sellegipoolest.
Muidugi senjööride Pulleritsu ja Martini ekspertarvamus asjast ületab minu oma mäekõrguselt.

 
At 19:46, Anonymous Anonüümne said...

Päris head uudist saab astana tiimi enda kodulehelt. Parimate astanakate kommidega koos.

 
At 20:37, Blogger Siin said...

To 19.30
Vale.
Tipp domestique on igas meeskonnas kulda väärt. See pole abimeeste lohutuseks öeldud, vaid fakt!

 
At 22:11, Anonymous Anonüümne said...

Loodan väga et härra Pullerits kui mõjukas mees ka EOK karukoopas käiks ja rusika lauale lööks. Mille kuradi pärast vähendati vehklejate abirahasid? Et 2020 Tokyos ei toimu naiste epeed? Aga em, mm, mk etapid? Üks väheseid spordialasid mis tipptasemel medaleid toob süsteemaatiliselt.
Samas jagatakse rahasid mingitele ersats- ja viguraladele mis kukuvad välja juba eelringides ning tegevus amatöörlik ja kaootiline. Kurat mehed kus on teie silmad ja süda? Okei vehklemune pole just A kategooria sport aga alati rohkem sport kui mingi fakin ringette ja diskgolf.
Siin peab kootidega EOK ukse taha minema. Asi on tõsine raisk ma olen vihast lõhkemas aga suusablogi isafiguurid istuvad vagusi kui kuldid rukkis. Kas imagoloogiatudeng Martin peab teile jälle kastanid tulest välja tooma?

 
At 22:30, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits puhkab loorberitel. Leppis suusameestega kokku et teeb korraks kurja häält. Siis hea publikumile sangarit etendada. Tõsiasi on aga see et Padre Pullerits kümbleb mugavustsoonis.
Augeiase tallid ootavad tühjaksviskamust!

 
At 22:35, Anonymous Martin, spordipolitoloogia tudeng, TLÜ said...

Talento. Professionalismo. Passione. Kangerto!
Tänasel Eesti ciclismo suurpäeval saame rõõmu tunda, et meie kõledavõitu, soiselt ja metsaselt, looduslike ja klimaatiliste tingimuste poolest kiireks rattasõiduks nii ebasobivalt maalt - kus pool aastast rattaga sõita ei saagi, on ometi pärit maailma tipptuuril kõige teravamas tipus sõitev rattamees. Mees, kes armastab end varju hoida, kelle meedias eneseimetlemisi, oh, mis eneseimetlemisi, isegi väikest intervjuud on meediast üliharva võimalik leida. Kuid, kes suudab atrõõvile finiši eel järgi võtta, mägedes tegusid teha, meeskonna heaks tagasihoidlikult töötada. Kes oskab rasketest olukordadest välja tulla ja kes stabiilselt korralike tulemustega on omandanud austuse rattaproffide tipptegijate hulgas. Perfetto, maestro!

 
At 22:43, Blogger Priit Pullerits said...

No ma ei tea, millest te räägite. Kui siin mulle teatasite, et Kangert sai 4. koha, siis läksin kohe PM veebist ja mobiilist infot otsima - aga ei tuhkagi! Ei uudisnuppugi suurel esiküljel ega isegi mitte allapoole rullides. Arvasin juba, et tegite mulle tünga, kui leidsin Kangerti uudise kuskilt spordirubriigi mitte just esimesest reast. See-eest oli nii veebis kui mobiilis kõrgel kohal kohe lausa kolm lugu Kontaveitist, nagu oleks ta Suur Slämmi turniiri võitnud. Kerberile ärapanemine on tubli küll, numbrite järgi ka veenev, aga kas teile ei tundu, et sellest ühest võidust, mis isegi ei olnud ju etapivõit, nagu mullu Taaramäel Girol, läksid mõned tegelased ja agendamäärajad liiga arulagedalt ja kriitikavabalt pöördesse? Ja unustasid rattamehe Kangerti ebaõiglaselt sootuks?

 
At 22:54, Anonymous Anonüümne said...

Õige hr Pullerits! Lugege Delfi Kontaveit uudiseid. Seal riigiametnikud ja PM tvitterdavad inglise keeli kõrgetel tuuridel. Nagu Eesti oleks raketi Kuule viinud. Jube piinlik igatahes. Oleks Suure Slämmi poolfinaali jõudnud. Siis oleks põhjust kireda.
Kuskil oli inf et Kerber on vigastatud ja tal oligi plaan puhkust võtta.

 
At 22:57, Anonymous M said...

18:54 ütleb kõige paremini: "Mida oligi arvata. Eesti ühiskond hullub Kontaveidi võidust. Peaminister president ja enamus pingviine peavad oma kohuseks helistada ja tvitterdada."

Et peaminister Ratas oleks võinud Kangertit väljapaistva sõidu puhul õnnitleda jms? Parem, et ei õnnitlenud. Peaminister Ratas peaks enne 15 kg alla võtma.

 
At 23:04, Anonymous Anonüümne said...

Suisa 35kg peaks alla võtma. Noor mees ja kõhulott ja lõualott. Piinlik. Sama asi Terrasega. Poisike pole veel 50a. Kord olid nato kindralid tallinnas. Sellised hallipäised taadid. Siledad mehed. Ei mingeid pekilademeid küljes.

 
At 23:16, Anonymous Martin said...

Juhi rolli saab täita heas füüsilises vormis mees. Nii on alati olnud, räägitagu praegu mida tahes. Ta võib olla vigastatud, ajalugu tunneb näiteid admiral Nelson jpt. Aga ta ei tohi olla paks.
Kaitseväes on kahtlemata heas füüsilises vormis mehi. See aga, millised mehed juhtkohtadel, on indikatsioon võitlusvõimest. Ja see indikatsioon ei ole just rõõmustav.

 
At 23:20, Blogger Priit Pullerits said...

Mehed, mis see tvitterdamine on? Kas see on sama, mis kunagi oli säutsumine? Kas enam ei säutsutagi? Või mõtlesid mõned, et säutsumine on liiga naiselik ja asendasid selle tvitterdamisega, et äkki on mehelikum?

Mehed, ma nüüd ütlen teile: üks õige eesti mees ei säutsu ega tvitterda! Las laste ja noorte tüdrukute mänguasjad jäävad ikka neile, kellele need mõeldud on. Õige mees sellise jamaga ei tegele.

 
At 23:48, Anonymous Kägu said...

Vot see viimane lõik on Pulleritsul küll krdi hästi öeldud! Mehed, printige see välja ning raamige ära, See on best of Pullerits ! Suisa pärl! Selline peaks olema iga tõelise mehe moto!

 
At 23:48, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pullerits paneb end proovile uues ametis

http://aerobike.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=1285:priit-pullerits-paneb-end-proovile-uues-ametis&catid=1:uudisedet&Itemid=3&lang=et

 
At 23:52, Anonymous Anonüümne said...

Õiged säutsud on kiirus ja info ja see maksab.

 
At 02:37, Anonymous Gabriel said...

"Rühmajuht Pullerits koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena." OMG!
Hr Pullerits, tempo hoitakse jõukohasena ja kedagi ei jäeta maha. Peaks mõnel algajal kumm purunema, sisekummi vahetamisega saate ikka hakkama? Rehvi saate ikka maha - teate kuidas seda teha?

 
At 03:42, Anonymous Isafiguur Roobert said...

Mehed, ärkasin üles ja tulin korra kusele, kui samas näen, et nii peremees kui ka mitmed teist on õigel lainel ja ei käi mitte mingi ilane nämmutamine - või nagu PP ütleb - mämmerdamine ja olete õiget asja ajamas. Kehakultuurlasest härra Kägust rääkimata, jaa, see mees juba tunneb rehnutti.
Tubli, nii hoida! Ja sitakotid... õppige.

Ära üldse muretse, vend Gabriel, kui läheb asjaks ja peakski lohv purunema, siis tee peal ei vaheta seda senjöör Pulleritsu gruppettos keegi, kõik pedaalivad optimistliku hoiakuga rõõmsalt finišisse.
Mis kuradi lohvi purunemine? Ega see pole siis jooksu alt ära tulemine või keti purunemine, treenitud mees väntab entusiastlikult lõpuni ja ei primadonnatse!
Nüüd on aga jälle aeg puhkama heita.

 
At 04:49, Anonymous Martin said...

Giro 2017 11. etapp. Firenze - Bagno di Romana. 3:30.

 
At 09:29, Anonymous Anonüümne said...

Kangert tegi kõik endast oleneva, et ületada finišijoon esimesena, käed taevasse tõstetud, kuid jalgades polnud seekord piisavalt jõudu.
----------------------
Sellise mämmerdusega saab maha Jaan Martinson. Ning seda pidevalt. Meie spordiajakirjanikud kirjutavad nagu tittedele. Väljamaises spordizurnalistikas sellist naljalt ei kohta.

 
At 09:42, Blogger Siin said...

Kus sellised isafiguurid ja käod tulevad. Uskumatu pugemine. Endal nagu mune ja aju ei oleks millega tööd teha.
Pugege sinna kus päike ei paista ja tehke grupi selfie.
Vabandust eelpool öeldu eest aga siuke limuklus ajab marru.

 
At 10:19, Anonymous Anonüümne said...

Kui meie ajakirjanikel on endagi elu piisavalt põnev, et teistest kirjutada, siis Sean Kelly ja Steve Cummings eilses Eurospordi ülekandes leidsid küll mahti Taneli sõitu hea sõnaga tunnustada ja mainida tema olulisust Nibali tuurivõitude sepistajana. Instrumental.

Natuke lugemist juurde:
http://www.cyclingnews.com/news/giro-ditalia-kangert-jumps-up-gc-after-aggressive-day-in-the-breakaway/

 
At 11:04, Anonymous Martin, Institut Imagologij imeni L.Priimjagi, TLÜ said...

Jaan Martinson võib olla tore mees, kuid jalgrattasõidust ei tea ööd ega mütsi. (Milleks siis kirjutada, kirjutagu naistennisistide seelikutest, curlingust, millest iganes, mitte rattasõidust.) Sama asi veloclubbers foorumis. Taaramäe nüüd juba endised fännid sonivad Kangerti etapivõidust. Kangerti üks ja ainus eesmärk on koht GC esikümnes, soovitavalt 7-8, kui veel eespool, siis oleks suurepärane. Raiuge see endale peakoludesse, tolvanid!

 
At 11:13, Anonymous Anonüümne said...

Senjöör Martinilt taaskord silmaauku kommentaar. Minagi imestan et kui kommentaatorid juba spets foorumis, siis peaks asjatundmist olema. Aga ei!
Ikka käib selline kämbu panemine et kas meie mees võiks nüüd etapivõidu võtta. Etapivõit suurel tuuril on väga paljude unistus. Alati leidub mõni noor sprinter või tüüp kel lihtsalt hea päev, kes selle siis endale napsab. Etapivõit on väga hea õnne ja vedamise taga.

 
At 11:32, Anonymous Anonüümne said...

Pole see isafiguur Roobert ühti banaalne klaköör. Kes veel urineerides Pulleritsu blogi loeb (ja kommentaare kirjutab?)? Tehke järele, s***kotid!

 
At 11:42, Anonymous Anonüümne said...

Isafiguur Roobert on pp blogi raudvara. Pärast tema kommentaari on reeglina mökitamisel (ja mämmerdamisel) lõpp. Sitakotid poevad kiirelt oma urgu tagasi.

 
At 12:22, Blogger Priit Pullerits said...

No nii, mehed, proportsioonid on paika pandud. Tänases Postimehes Kontaveiti võidust üle külje ulatuv suure pildiga lugu, Kangertist uudiseveerus tosin rida, pildita. Aga Kangert tõusis ju Girol kaheksandaks. Minu teada Kontaveit veel veerandfinaalis ehk kaheksa hulgas pole. Ja Giro on ikka üks kolmest suurtuurist, kuid Rooma turniir on teisejärgulise tasemega ehk WTA turniir, see ei ole Suure Slämmi turniir.

Mehed, kas teile ei tundu, et Kangerti saavutust ei osata vääriliselt hinnata? Milles asi???

 
At 12:26, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Asi on seelikus.

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Rattasõitu on raskem jälgida kuna "oma meest" pole tihti näha. Samuti on tulemuste arvutamise loogika rahvale raske.
Spordiala peab oskama "valida". Sellise kus vähe osavõtvaid riike, eksootiline (soovitavalt lumel et elimineerida rahvarohked lõunamaa riigid), noor ala.

 
At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

Kõige mõttetum ala on autoralli. Postimees on asjast juba 3 artiklit jõudnud kribada, kuigi ralli pole veel alanud. Juba seletavad et Portugalis on teistsugune liiv kui Poolas ja Soomes. Et ühesõnaga kui meie mees kaotab siis süüdi on liiv.

 
At 12:58, Blogger Priit Pullerits said...

Ja kui öeldakse, et Kontaveit võitis ikkagi maailma esireketit, asi on selles, siis vastu võib öelda, et Giro kõik liidrid jäid ka eile ju Kangerti selja taha.

AQga miks mina üksinda pean Kangerti tulemuse vääristamise nimel siin pingutama? Kõigil teistel paistab olevat ükskõik. Imelik... Ja siis räägitakse, et siin on tsiklismuse kants... Tühjagi, siis on mugavuskommentaatorid.

 
At 13:02, Anonymous MargusM said...

hr.Pullerits, mis juhtus, kas tuulesuund on muutunud?
Alati olete oma plogis väitnud et Taarakas on tegija ja Kanx on teisejärguline sest ei pauguta etapivõidu nimel, orjab teisi.. ja nuud järsku selline 12:22 suunamuutus!

Vaata peeglisse, kas sa ise oskad Kanxi saavutusi hinnata? Siiani pole osanud..
See ka üks põhjustest miks P.P. pole minujaoks tõsiseltvõetav, väärtushinnangud on erinevad.
Nii stabiilselt tugevat sõitjat kui Kanx me ei näe enam pikka aega, paugutage palju tahate.

 
At 13:05, Anonymous Anonüümne said...

Seltsimees Kägu kui väga arenenud kriitikameelega senjöör. Huvitav oleks kuulda mida on temal kui suusablogi juhtfiguuril öelda sellise pornograafia kohta nagu diskgolf, autoralli ja vigursuuskamine. Vanakooli mees nagu ta on. Meistersportlane nii suvi- kui talialadel.

 
At 13:11, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pulleritsul tuline õigus. Mugavuskommentaatorite hord olete. Esirattur Kangerti tulemused on väärt vääristamist ja arutamist. Samuti ei saa unustada ajutiselt alavormis vaevlevat Vaderit. Sest mitte keegi ei suutnud kaasakiskuvamalt jutustada tšainikutest ja luhtaläinud atrõõvidest mille algatajaks algajad karvajalad kellelt taktikalist silma oodata oli lootusetu.

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

Väikese rahvana võiksime kõigi Eesti sportlaste headest tulemustest rõõmu tunda, mitte neid omavahel vastandama ega maha tegema.

 
At 13:51, Blogger Priit Pullerits said...

Mina ei vastandagi, ma küsin: miks Kangert pälvib n+1 korda vähem tähelepanu kui Kontaveit. Ainus, mida ma soovin, on - rõhutan! - õiglane ja tasakaalustatud lähenemine! Aga seda ei näe, sest seda ei ole.

 
At 13:58, Anonymous Anonüümne said...

Hr Pullerits, teil on ju oma küsimusele vastus olemas, miks te ei intervjueeri Kanksi ega kajasta tema tegemisi? Laduge nüüd oma põhjendus punkt punkti haaval letti.

 
At 14:08, Anonymous MargusM said...

Priit, palun täpsustust mida tähendab sinu puhul "õiglane ja tasakaalustatud lähenemine"? vt.13:02
Kas hinnata pikka järjepidavat tööd kõrge GC koha pärast või hoopis etapi panemist ja GC200-s olemist?

 
At 14:08, Anonymous Martin said...

Kanxi tulemuste hindamiseks peab eelkõige ise saama tsiklistiks, vähemalt astuma esimesed sammud sellel mehistumise teel. Kangert ja kogu tipp-proffide peloton on praegu taas teel. 229 km Forlist Reggia Emiliasse.
Veloclubbers foorumis kirjutatakse, nagu eile oleksid Movistar jt GC ambitsiooniga tiimid teinud Tom Dumoulinile "kambaka". Maailma juhtivad rattauudiste portaalid nagu Cycling News on küll vastupidisel arvamusel. Sõitu tuleb "lugeda", vastavate oskustega mehi Eestis kindlasti on, kuid peavoolumeediasse kahjuks pole neist ühtki osatud kaasata.
Favoriite on juba ka rattast välja lennanud. Steven Kruijswijk, Giro 2016 üks tähti, üle 6 minuti pakki. Nendib "I don't feel super. It's not going to be as it was."
Kangerti väljavaated on väga intrigeerivad. Kes teab, äkki siit tuleb karjääri tippsõit.

 
At 14:18, Anonymous Anonüümne said...

Priit ma arvan et põhjus on uusmarksistlikus feminismuses, millega rahvas juba harjunud.
Meeste sport on igal juhul konkurentsitihedam kui naiste. Ehk naiste seas näiteks olümpial 5.kohta saavutada on kergem kui meeste hulgas. Kui palju kõvem peab olema eesti mees et olla maailma 68.reket? Aga meedia tähelepanu (ja auhinnaraha) saavad võrdselt. Siit siis järeldus et mingis parimate sportlaste edetabelis võib Kelly Sildaru olla kõrgemal positsioonil kui Loskutov ja Sellik ja Puuste.

Lisaks veel et kui juhtud sündima transgender (Semenya, Navratilova), siis pole naiste tipu vallutamine võimatu.

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Kui palju solgitakse meedias rahva ajusid puhtalt kohanumbreid vaadates? Markantsemaid näiteid Anuke Säärits. Mingi tiitlivõistlus oli EM või MM? Kaire Leibak oli vist kolmikhüppes 9. Loskutov maratonis 29. Säärits ei jõudnud vaimustust varjata. K Leibak oli ju peaaegu medalil aga Loskutov ju lootusetult kaugel kaugel kaugel.

 
At 15:54, Anonymous Anonüümne said...

Kontaveidi vaimustusest - rahvas säutsus et küll on nüüd uhke olla eestlane. Peaminister säutsus välismaa keeli midagi eesti riigi võimsusest?!
Kanteri kulladki ei ajanud rinda nii puhevile kui eilne Kontaveit.
Kui laskuda nüüd tagasi maa peale siis 2 (kaks!!) lätlannat on kohtadel 17 ja 45 !!! See on minu jaoks šokk! Kas Läti on umbes 2,5 - 3 korda parem kui Eesti? Kuulsast Kontaveidist hoolimata? Aga tuleb nii välja.

 
At 16:04, Anonymous Gabriel said...

Läti-Leedu rattamehed - aga neid teenib arvukalt erineva taseme tiimides - ei ole viimasel ajal jõudnud Taaramäe ja Kangerti tulemuste lähedale.

Kolmikhüppajast Kaire Leibakust sai ehk meesjooksjatest paremat visuaalset materjali meediasse ja telepilti?

 
At 16:16, Anonymous Anonüümne said...

Tulemusi vist objektiivselt hinnata ei saagi. Alati on subjektiivne mekk juures. Kui ühe riigi esindajad võidavad naiste kõrgushüppe ja meeste 5000m jooksu siis suurte rahvamasside sümpaatia kaldub ikka naiste poolele. Meesterahval on vastas kõvad aafriklased, naiste kõrgushüpet valitsevad veel valged naised keda on maailmas vähemik, ehk konkurents nõrgem.

 
At 16:21, Anonymous Anonüümne said...

Jalgrattasport on peen ja prestiižne: saab edevate liibukatega eputada, tuhandeid eurosid rattale kulutada, edukate isenditega gruppettos mugavleda jne. See korjab tühikargajaid ja eneseimetlejaid hulkade viisi. Katsu sa aga nende pukki pandud aupresidentide, mugavuspresidentide ja colnago-meeste seas ajada Eesti Rahvusliku Rattaspordi asja kui kõik on nii pinnapealne. Ajakirjanikult nõuab see pühendumist, et meie tegijate sõitudest aru saada. Lüüakse käega, pole aega, peedistatakse korraldajaid natuke, kui maoli pannakse ja linnuke jälle kirjas... ja jõlgutakse VIPidega ühises gruppettos edasi. Kus on aga see mees siin, kes saadab nood muidumehed kuradile ja uurib päris rattamehe elu taoliselt mehelt näiteks, nagu on legendaarne rattavõistluste kommentaator Madis Kivilo.

 
At 17:19, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Rattasport on heas füüsilises vormis, tahtejõuliste meeste sport. See on ala meestele, kes oskavad grupis sõita, üksteisega arvestada, aga hindavad ka individuaalsust. Ei tohiks ette heita, et paljud nendest on härrasmehed sõna paremas tähenduses ja edukat äris, teaduses, avalikus halduses, erinevatel elualadel.
Barbaarse futboliga ei ole rattaspordilt midagi ühist, ei väärtustelt, elu- ega spordifilosoofialt.

 
At 17:24, Anonymous Anonüümne said...

16:21 väga asjalik kommentaar.
Aina vähemaks jääb neid kes seisavad Eesti rahvuslike huvide kaitsel. Noor Priit Pullerits oma kõvemate kamraadidega (P Lõiv, L Rips, V Teppan) seda kahtlemata oli. Siis aga tuli EL oma mesimagusa jutu ja värviliste liibuvate pükstega, petlike lubadustega. Enne liitumist seisis päevalehtedes Jürgen Habermasi petujutud EL -ist kui tõotatud maast. Googlit sellal ei olnud kust oleks lugeda suurvaletaja tegelikust, väikerahvaid vihkavast palgest. Kahjuks langes ka härra Pullerits ja tema kangemad kamraadid pakutud odavate klaashelmeste ohvriks. Rahvuslikud aated vahetati varmalt itaaliast imporditud jooksude vastu.

 
At 17:26, Blogger Priit Pullerits said...

Lõpuks läheb kommentaarium sisukamaks. Seda on hea meel tõdeda. Kiitus kõigile panustajatele!

MargusM, kes iganes ta on, küsib, mis on õiglane ja tasakaalustatud lähenemine. Usun, et kui ta loeb läbi mu eelmised sõnavõtud siin kommentaariumis, saab ta hästi aru, mida silmas pean. Ei taha end korrata.

Aga et miks mina Kangertiga intervjuud ei tee? Vaadake, ei ole ilus süüa kutsumata külalisena teiste meeste, kutseliste spordiajakirjanike leiba.

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

Härra Pullerits, sada kommi on ületatud. Kas panete uue loo silma? Võiks olla midagi šokeerivat spordimaailma telgitagustest. Või traagilist rahvusliku vabadusvõitluse kaevikutest. Juba ette tänades Kalmer, Põlvamaa

 
At 19:51, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
sa oled päris paljude sportlastega intervjuusid teinud ja nüüd äkki avastad, et ei ole ilus nii teha! Kas said "kutseliste" käest noomida?

 
At 20:04, Blogger Priit Pullerits said...

Ms on sada kommentaari, 19:47? See on siin tavaline tase. Tehke 200 kommentaari ära, nähke ka vaeva, eks siis vaatame, mis siit tuleb.

 
At 20:11, Anonymous Anonüümne said...

Ole nüüd! Kelle käest saaks hr Pullerits noomida? Ainuke kellel selleks piisavalt autoriteeti, on eurokomissar Ansip. Kuid nagu me teame siis hr.Pullerits on Ansipile nagu vanem vend. Seega, kes keda noomib?

 
At 23:34, Anonymous Anonüümne said...

See on küll hale et Priit ennast nüüd Kangerti meedias esikaanele pressimise esinumbriks teeb.
Priit kes on blogipidaja kes aastaid Kangertit ignoreerinud ja vaid sõber Vaderile pühendunud?
Jahh Kangert ei tule ise teile ukse taha sõbra mehelikult lobisema. Kas selle eest peab teda karistama?

 
At 04:33, Blogger happy 123 said...

chiefs jersey
polo ralph lauren
michael kors handbags
coach outlet online
fitflops sale
coach outlet store online
ugg outlet
oakley sunglasses
nike outlet
nhl jerseys
20170803

 
At 08:52, Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

canada goose jackets
michael kors outlet
fitflops sale
polo ralph lauren
polo ralph lauren
uggs outlet
christian louboutin outlet
moncler outlet
off white clothing
pandora jewelry
zzzzz2018.7.13

 

Postita kommentaar

<< Esileht