teisipäev, mai 23, 2017

Pullerits: Mis elamuse pakkus Elvas täiesti uut moodi sõit?

Ühest ma aru ei saa: pühapäeval oli ilus päikseline soe ilm ja Elva, kus algas keskpäeval rattaralli, on Tartust vähem kui 30 km kaugusel, aga ei näinud neid, kes oleks sinna Tartust rattaga kohale sõitnud. Ikka sõideti autoga. Tõesti aru ei saa: mis teeb vähem kui 30 km lahtisõitu enne võistlust tublidele harrastajatele, et on vaja auto rooli ronida või kõrval- või tagaistmele visata?

Väntasin hommikul Tartust Elvasse ihuüksi keskmise kiirusega 33,4 km/h – mõnuga, pingutamata. Maksimumkiirus oli 56,3 km/h. Aega kulus pisut üle kolmveerand tunni.

Võistluse peakorraldaja Mihkel Reile oli palunud mul võtta enda kanda vastutusrikas ülesanne: hoolitseda kõige viimasena startiva tervisegrupi eest. Arvate, et see on lihtne? Nädala keskel helistasin «Ringvaate» reporterile Hannes Hermakülale, kes täitis sama rolli Kuusalu rattarallil, ja uurisin, mis probleemid tekkisid. Ta rääkis, et mõned tugevad panid kohe algul eest ajama ning tema jäi paari nõrgemaga ning lasi ülejäänutel minna oma teed. Keeruline olukord – mida on kõige õigem ette võtta? Lisaks: kas organiseerida sõit paarides või isekujunevas pundis, kas teha joogipaus või mitte, kas tehnilise rikke korral jääda hädalisega või minna kaasa siiski enamusega – seal on kümneid küsimusi, millele ei ole ühest ja ainuõiget vastust.

Tervisegruppi kogunes lõpuks umbes kakskümmend sõitjat, alates põhikoolipoisist kuni naispensionärini, nii minusuguseid kui kaks korda kogukamaid. Enamik oli maanteerattaga, kuid oli ka kaks maastikurattaga sõitjat. Katsu siis kuldset keskteed leida. Ütlesin, et alustame rahulikult, sest ees ootab pikk vastutuult tõus, panin südamele, et keegi ei teeks järske manöövreid ning kõik hoiaksid rangelt tee paremasse serva, sest meil ei ole saateautot, ning kel tekib mingi mure või raskus, andku sellest kõva häälega julgelt teada.

Jätsin end stardist väljudes kõige lõppu, et vaadata kõrvalt, kuidas olukord kujuneb. Kohe tekkisid mahajääjad – kolmene grupp, siis kaks üksikut sõitjat. Püüdsin neid järele aidata, kuid nad ütlesid, et nemad kiiremini sõita ei jõua ning eelistavad kulgeda rahulikult omaette või üheskoos. Lubasid mul eesmistele ehk enamusele järele sõita. Ka mulle tundus see arukas lahendus.

Selle ajaga, kui järele jõudsin, oli peagrupp lagunenud kaheks. Organiseerisin tagumise osa oma tuulevarju ning vedasin nad tasapisi eesmisele grupile sappa. Esimestel kilomeetritel oli grupi sabas tunda väikesi kõhklusi, tagumised jätsid ohutuse nimel liiga suuri vahesid sisse. Püüdsin neid suunata õigele positsioonile. Üks sõitja tunnistas, et ei taha nimme lähemale võtta, sest ta hea tuttav oli sõitnud hiljuti grupis ning murdnud kukkudes rangluu, mis mõjub tallegi senimaani heidutavalt.

Aga siis, kui grupp keeras kolmandiku maa (kogudistants oli 43,6 km) läbimise järel Tartu-Viljandi maanteele, märkasin, et ilmselt on kindlus ajapikku kasvanud. Kõik sõitsid ilusasti ja ühtlaselt paaris. Ees arendasid neli-viis meest ühtlast tempot. Ise hoidsin rivi lõppu vasakule, tuulest veidi välja, et oleks võimalikult hea ülevaade, mis eespool toimub. Aga toimus väga ilus ja sujuv sõit. Kavilda ürgoru tõusul spurtisin korraks ette, et paluda tempomeistreid, et nad tõusu lõpus tagumisi järele ootaksid, mida nad kiirust aeglustades ka ilusasti tegid. Tõsi, eks sai mõnda sõitjat raskematel tõusudel ka tõugatud, mis käis, kujutan ette, mu ülesannete juurde.

Pärast Tartu-Viljandi maanteelt Elva peale tagasikeeramist läks tervisegrupi sõit juba väga hoogsaks. Kohati kerkis kiirus 40 km/h ligi. Muidugi, eks taganttuul ja kergelt laskuv tee ka toetasid. Aga üleliia kihutama keegi ei hakanud, kõik püsisid kenasti koos. Isekeskis käis väike arutelu, et kas põhisõidu peagrupp, mis startis meist 22 minutit varem, jõuab meile oma teisel ringil enne Elvat järele. Olin andnud korralduse, et kui see peaks juhtuma, peame kinni ja tuleme ratta seljast maha ning võtame ühekaupa nii paremale tee äärde, kui saame, et tagada võistluse ohutus.

Aga ei saanud põhisõidu peagrupp meid kätte. Viimasel neljal kilomeetril hoolitsesin meie tervisegrupi sabas, et kõik mägedest üles saaksid ning grupp püsiks koos. See enam-vähem õnnestus. Tagumisi kriitilistes kohtades pisut tõugates ei saanud meie grupi esimesed tagumistest isegi sadat meetrit eest. Finišitõusul jätsin end kõige lõppu, et kõik, kes me grupis sõitsid, enne mind üle lõpujoone jõuaksid. Kapten lahkub ju rajalt viimasena.

Mul kulus 43,6 km läbimiseks 1:32.26. Endomondo näitas mu keskmiseks kiiruseks 28,35 km/h. (Võrdluseks: Kuusalus sai tervisegrupis kiireima aja Valdek Rohtma, kelle keskmine tuli 33,14 km/h – tema sõitis üksinda eest ära, nagu Elvas sõitis üksinda eest ära Heiki Pensa, kes lõpetas neli ja pool minutit enne peagruppi.)

Pärast sõitsin rattaga üksinda koju tagasi. Rahulikult, sama kiiresti nagu tervisegrupiga – 28,3 km/h. Aga terve tee puhus ka päeva peale tugevnenud vastutuul.

Järgmisel päeval kirjutasin seoses Tanel Kangerti õnnetusega Postimehe arvamusküljele karmi kolumni «Langenu jääb üksi» – vaadake, kuidas tuleb siduda sport ja poliitika.

Fotod 1-5 ja 7: Giro d'Italia 15. etapp. Fotode autor: LaPresse/Scanpix
Foto 6: Tartu rattaralli 2014. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix

61 Kommentaarid:

At 11:02, Anonymous Martin, üliõpilane, Tallinn said...

Kes homme Transtari eraldistardist maanteesõidu (individual time trial) stardis pole, on könn ja tühja jutu puhuja.

 
At 11:18, Anonymous Anonüümne said...

Haha, Martin paneb ambivalenti.
Priidult hea atrikkel.

 
At 11:23, Anonymous Anonüümne said...

Elvasse autoga sõites möödusin vahemalt 15 ratturist, kes tundusid starti veerevat.

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits on kõvem kui Quintana ja Nibali, sest tema aitab inimesi. Õpetab ja suunab.

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

Elamus jäigi olemata? 28,3 km/h keskmist oleks grupis mul tänases olukorras täitsa ok kiirus. Pole paha. Nagu aru saada, võib Priit rahulikult grupijuhiks hakata. Saab hakkama! Siiski, mis elamus siis selle treeningpäeva kokkuvõttes meelde jäi?

 
At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

Lgp Martin, pöördun teie poole kui siinse blogi targema ja laiema silmaringiga kaasmaalase poole. Äsja juhtus britimaal terror ja siis on asjakohased kaastundeavaldused. Meedias kirjutatakse et 2 kuulsa jalkameeskonna mängijad tviidivad kaastunnet. Miks mitte kuningas, pm, linnaisad, kultuuritegelased? Kas jalgpalluritel on seal maal eliitseisus? Tundub vägisi nii olema. Seda et nad on vipid, seda niikuinii.
Miks mul on tunne et seda rolli mida nsvl-is täitsid kosmonaudid ja sõjaveteranid, seda täidavad kuningriigis jalgpallurid. (enamuses siis senegalist toodud mustanahalised).

 
At 12:02, Anonymous Martin said...

Küsimus on ka et eesti rahvuslikud sõjasangarid, raamatud kelle kohta soliidsete raamatupoodide vitriinides - miks neil kõigil SS-mundrid üll ja natsi-Saksamaa ristid kaelas on?

Ratas tviidib. Kaljulaid tviidib. Ilves (Evelin) tviidib. Marko Reinkop tviidib. Urmas Paet tviidib. Kogu tsiviliseeritud maailm tviidib.

 
At 12:24, Anonymous Anonüümne said...

Marko Reikop on munu sangar. Nii nagu siin mõnele on Pullerits isake ja heategija.

 
At 13:05, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Martin eksitab, rämedalt. Marko ei tviidi. Ka Kaljulaid ei tviidi, ta hoopis lendab praegu. Kellele ei meeldiks lennata samasuguse kopteriga nagu Trump. Paet tviidib ja Ratas kah. Järelikult Martin laseb puusalt, nagu Priit. Ai mul pole praegu ühtegi näidet võtta Priidu puusatamisest. Ah, ega Priidu valulävi nii madal kah ei ole, las jääb nõnda.

Võtame postituse kokku. Lahja. Ratta sõidust jäi mulje, et matkajad allusid ajakirjanduse diktaadile, peale ühe. Ainult üks oma peaga tegutsev inimene oligi? Masendavalt vähe.

Õhtul mõtlesin ajakirjanduse võimu peale. Nimelt robot hakkas jupsima, mingi kõvem raasuke jäi ratta vahele kinni (kuna aparaat oli hooldamata) ja jättis üksjagu kriimustusi maha. Selline lahe juhtum. See pani mind mõtlema, et huvitav kas AI arenguga on hiljemalt 20 aasta pärast võimalik, et robotid hakkavadki selle asemel, et öelda, et aeg oleks väike hooldus teha, hoopis lehtede pealkirju lugema ja neid instruktsioonidena tarvitama. Sedasi saavad ju ajakirjanikud meeletu mõjuvõimu nt poliitikute ja ärijuhtide elu üle ning robotite abil võivad hakata toimuma suunatud surveavaldused sobiliku poliitika elluviimiseks. Kas meie riik on siis enam sõltumatu? Äkki on viimane aeg mõne suurema riigiga ühineda, nt USA-ga, kes meid keelab, enne kui hilja?

 
At 13:09, Anonymous Anonüümne said...

Õigustatud , õige artikkel täna Kangerti kohta Postimehes. Kahjuks läks see alla tuult minema, mida eriti keegi ei märkagi. Tunne pisut selline kui täiesti objektiivset infot kallata delfi dibiil kommentaariumi.

Lauri

 
At 13:24, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin ka seda Priidu artiklit Postimehes. Pean seda selliseks ilma eesmärgita looks. Tegelikult isegi ei soovi et hakataks kaastunnet tvitterdama. Rõve oleks kui Paet tviidiks "pea püsti Tanel, kogu Eesti rahvas on sinuga". Kanks ei vajaks seda. Talle on kindlasti toeks Astana organisatsioon ja sellest piisab.

 
At 13:34, Anonymous Anonüümne said...

Mida aeg edasi seda rohkem meeldib mulle suure vene rahva isa ja juht härra Putin. Postimehest on lugeda et ta pakkus brittidele abi pärast terrorirünnakut.
Kujutage nüüd pilti. Putin pakub abi pärast üht õnnetut enesetapupauku. Mis siis veel saaks kui saksmannid selja sirgu ajaksid ja brittidele teise maailmasõja eest tasumistunni organiseeriks?
Ma olen küll vägivalla vastane aga olen aru saanud et siin blogis valitseb seisukoht et parem nui ja telliskivi kui mingi mõttetu tviidinutt ja -hala.

 
At 13:37, Anonymous Anonüümne said...

Ratta17 kirjuta asja mitte mingit paska. Teksti on palju aga üteldud vähem kui Suure Ratta jutus. Võta kokku ennast mees.

 
At 13:48, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Õpi poja, 13:37! Sedasi moodustatakse kõnetavaid sõnumeid. Kasvad ükskord suureks, siis omandad ka selle kunstiliigi. Seni, õpi, õpi.

 
At 14:14, Anonymous Anonüümne said...

Mida? Kõnetavaid sõnumeid, tuhandeid kõnetavaid kirjutavad senjöörid Kägu, Roobert, vahel ka Martin guru Priimäe lemmikõpilane, kuid eelkõige sõnakunsti vaieldamatu suurmeister Pullerits. Ei maksa oma pisikese egoga tšempionite varvastele tallama minna.

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

14:14 - ega te üle ei pinguta? Siinse blogi lugejaskond on 100 piiris. Tõsi need 100 on VIP-d. Nemad kõnetavad tuhandeid. Senjoor Pullerits saab leheveerul aga tõesti otse tuhandetega suhelda kui teda loetakse.

 
At 14:41, Anonymous Anonüümne said...

Rattahooaeg 2017 maastikul on käima tõmmatud:

BEC
1. etapp - pikk distants: 313 lõpetajat, lühike distants - 86 lõpetajat, kokku: 399
2. etapp - pikk: 458, lühike: 130, kokku: 588

HEC
1. etapp - pikk: 395, lühike - 141, kokku: 536
2. etapp - pikk: 482, lühike: 170, kokku: 652

FMK
1. etapp - pikk: 300, lühike - 318, kokku: 618


Kui palju rattureid sõidab-võistleb maanteel?
Mitu hobiratturit meil on? Litsentsi on neist teinud vähesed.

 
At 14:51, Blogger Priit Pullerits said...

"...olen aru saanud et siin blogis valitseb seisukoht et parem nui ja telliskivi kui mingi mõttetu tviidinutt ja -hala."

Te olete täiesti õigesti aru saanud, lp 13:34. Tubli! Levitage seda teadmist ka teiste seas.

Aga 100-ga, lp 14:17, tegite mulle küll valusalt liiga. Te käige rattavõistlustel või suusavõitlustel ning seal kuulete, et asi on sajast kaugel. Õige number on kordi-kordi suurem. Isegi Jõgeva rattarallil, kui kohtuniku auto taga lendlähteks hoogu kogusime, jõudsid minu selja taga kaks meest täheldada, et blogipidaja ka kohal. Nii et nood kaks, ma kuulsin küll! Nii enne kui pärast Jõgeva rattarallit rääkis kohapealne kommentaator, et kindlasti saab võistlusest värvika ülevaate peagi minu blogist. Ma ei vedanud teda ja teisi alt - õhtuks oli tõesti kirjutis olemas, kommentaare kogunes veidi rohkem kui ööpäevaga üle saja. Üle saja! Millal mõni Postimehe artikkel nii palju kommentaare viimati kirja sai? Mu Kangerti lool PMis oli viimati üks kommentaar, aga nüüd vaatasin, et poole enam sedagi. Null...

 
At 14:57, Anonymous Anonüümne said...

Ettevalmistus olümpiaks on alanud:

https://www.instagram.com/p/BUUOAiaBKOn/?taken-by=teamhaanja

 
At 15:16, Blogger Priit Pullerits said...

Jajaa, mul on veerand tunni pärast Team Haanja asjus ühe prominentse allikaga kohtumine. Allika nime ei avalda, konfidentsiaalsus peab olema tagatud. Aga kuuleb kindlasti palju huvitavat. Nii see töö käib, paljus just kuluaarides, see, mis lõpuks välja paistab, on vaid vormistamise asi ja küsimus.

 
At 15:35, Anonymous Anonüümne said...

Keda huvitab Team Haanja maikuu kuus? Muidugi kui tuleb juttu õõvastavast korruptsioonist, jäledast ümbrikupalgast või inimväärikust alandavast juhtumisest siis on teine asi.

 
At 15:40, Anonymous Anonüümne said...

Ootame huviga tulemust

 
At 16:11, Anonymous Anonüümne said...

Suusavõistlusel??? Lund ei ole ja keegi ei võistle praegu. Muide suusatajad käivad suvel metsas jooksmas. Seega peaks ju kuulma kuidas suusatajad blogi teemal arutavad. Aga ei kuule. Nädalavahetusel jooksis 15000 naist promenaadil. Suusavõistlusedki ei saa mehi ja naisi nii palju kokku kui jooks. Rattast ei hakka rääkimagi. Tuhanded on jooksus. Jooksus saab panna. Seega jah, ilus mõte on, et kui 2 inimest selja taga blogipidajast räägivad, et siis tuhanded kohe loevad. See läheb Мания величия nimetuse alla.

 
At 16:35, Anonymous Anonüümne said...

Tean soliidseid naisterahvaid triatloni harrastajad. Rääkisid P Pulleritsust tihti. Järelikult innukad blogi lugejad. Palju on rahvast kes loeb aga ei mökita kohe kommentaari lagedale.

 
At 17:24, Anonymous Anonüümne said...

Ma tean jalgpallureid kes tunnevad PP. Noorem generatsioon ka veel. Pullerits on tuntum kui arvata oskame. Kui läheb viimaseks heitluseks satraapide , katsaapide ja moslemistidega siis kelle selja taha koondume? Ega ometi Paeda Mikseri poistebändi ja Terrase? Loomulikult mitte. On üks sportlik paljukogenud liidriomadustega mees. Keda paljud teavad kui sõnaga meest. Otsusekindel. Kartmatu. Võtab mured enda kanda. Suusa ja tsikliringkondades teatakse - Tartu Hai (The Shark of Tartu). Noorem ja kaugem rahvas tunneb teda P Pulleritsu nime all.

 
At 17:34, Anonymous Anonüümne said...

Natuke võiks ajakirjaniku-herra fakte ka kontrollida "...kergelt laskuv tee ka toetasid..." -
Tartu-Viljandi maanteelt Tõravere poole on üldine sõit mäest üles, mitte alla ...
Tõravere on Viljandi maantee ristist ~20m kõrgemal ja vahepeal on mitu tõusu.
Viide kontrolliks https://www.strava.com/segments/14913946 , kus vasakus otsas on Tõravere ja paremas otsas (10km märgi juures) Viljandi maantee.

PS. Kas homme võiks vapper Priit selle lõigu edasi-tagasi temposõiduna ära teha? Eks ju?

 
At 17:50, Anonymous Anonüümne said...

Ahvatlev pakkumine, kas PP paneb end nüüd kirja?
---
Tere rattafänn!
Mõtled veel, kas tulla eeloleval pühapäeval 36. Tartu Rattaralli starti?

Meil on Sulle põrutav uudis - täpselt nädala pärast leiab üks tuttuus Bottecchia uue omaniku. Ülivinge sõiduriista väärtusega 2599 eurot loosime välja kõikide nende vahel, kes end sel nädalal 36. Tartu Rattarallile kirja panevad ning on tasunud vastava vooru osavõtumaksu.

Võiduvõimalus on VÄGA SUUR, sest tavaliselt on rallieelsel nädalal registreerunuid ca 250.

Seega - ära enam mõtle!
REGISTREERI SIIN ning soeta endale ühe suurima võiduvõimalusega loteriipilet Eestis!


 
At 18:50, Blogger Priit Pullerits said...

Kolm tundi, mehed! Kolm tundi siseinfot ja tihedat mõttevahetust. Väga tihedat ja avameelset ja otsekohest. Ükski kivi ei jäänud tõstmata ja tagurpidi pööramata. Vaat nii töötatakse allikatega. Siit, nagu sportlased ütlevad, on nüüd hea edasi minna.

Suusatamine võiks huvitada väga, 15:35, sest kohe saab kevad läbi - jälgige ilmateadet. Ja kevadele ei pruugi sugugi järgneda suvi.

16:35, 16:11 ja 17:24 - see, et siin pole iga päev kümme tuhat lugejat, ei tähenda, et blogil pole kümneid tuhandeid jälgijaid. Neid on siin ja seal selliseid, keda te ei oska arvatagi, näiteks Eesti igat masti koondistes, nagu just teada sain.

17:34 - no minu arust läks küll tee enamiku ajast allamäge. Ju siis tõusud olid sellised, et minusugune ei pea neid tõusudeks.

17:50 - ma ei vaja uut maanteeratast. Küll aga uut maastikuratast. Kes müüb? Või on juba müüdud?... Ma ei mõtle, et ära müüdud, vaid et mulle müüdud? Selle teema olete unustanud või?

 
At 18:59, Anonymous Anonüümne said...

Priit,pajatage meile ka,mis nende kivide all peidus oli.

 
At 19:02, Anonymous Vello, Aravete kilvaklubi said...

Kilba aeg! Küsimus: Proffid kasutavad rattasõidukindaid, mille sõrmed on paelakestega üksteise külge kinnitatud. Mis on selle eesmärk? Pane oma vastus kirja ja saada "Postimehe" toimetusse. Ümbrikule märgi "Rattaloterii". Loosi läheb 10 Scotti ja 5 Specialized tuliuut tipptaseme kerget maanteeratast! Kõigil ratastel karbonjooksud ja Dura Ace i2 wireless käiguvahetused.
Osale ka teises loosimises. Arva ära Giro 2017 juubelituuri kolm esimest GC arvestuses ja osale Tour de France 2017 külastuse loosimises. Tuuri vaatama võid kaasa võtta 4 semu! Kõik vastajaile komplekt kvaliteetseid rehvivahetusheebleid! Heeblid saad kätte "Postimehe" toimetuses, küsi P. Pulleritsu.

 
At 19:28, Anonymous Anonüümne said...

See on selleks et kui nimetissõrmega ninast kolle välja koukida, siis ei lähe teised sõrmed kogemata silma või kõrva.
Elementaarne Watson!

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Selline kilva küsimus et mis on tänase päeva (23.05) õpetus iva? Vihjeks niipalju et seotud giiroga.

 
At 20:00, Blogger Priit Pullerits said...

Möla maha! Või saate siin kõik diliidi. Vaat siis nutate. Aga hilja juba.

 
At 20:09, Anonymous Anonüümne said...

Õige härra Pullerits. Lähevad vaat ülbeks kätte.

 
At 20:47, Anonymous Anonüümne said...

Mäletate seda meest kirjutamas, Eestis loeb ainult ühe võistluse tulemus, teised võistlused on....

Teeme korjanduse, saab PP ennast TRR kirja panna, sest ega seal muud takistust peale raha ju pole.

 
At 21:30, Anonymous Anonüümne said...

See käis suusamaratoni kohta. Aga on teil plaan olemas, puhuks, kui jälle lumeta talv tuleb?

 
At 23:18, Anonymous Anonüümne said...

PP, kas sa oled Tanelit toetanud sel raskel hetkel sõnumiga "Pea püsti, Tanel! Haavad paranevad, küll tuled sama tugevana tagasi!"? Vaevalt. Mida sa aga oma mõttena loo kontekstis väidad, on, et Kanks on kaotaja ja "[k]aotaja, nagu Eestis kombeks...". Ole sa tänatud kirjutamast Ma Olen Jalgratas väärilist lugu.

 
At 00:10, Anonymous Ratta 17 kevadist hetke said...

Priit, ära heida meelt. Isegi kui sinu 800m mälestuste kiirusest ei piisa metssea eest pagemiseks või puu otsa hüppamiseks, siis võimalik on metssiga ka hoopis ära rääkida nagu seda tegi pere Belgiast.Kõik on võimalik. Uskumatu. Ja polegi vaja joosta ega ratta seljas punuda.

PS Rahustuseks siin tekkinud otsekõne viljelevatele fännidele, et kevadised hetked on läbi. Kõik. Saate rahu. Vaadake välja, kõik on juba roheline. Käes on Eesti suvi. Õigem on öelda, et suvi oli reedel ja seega sai ka kevad otsa. Euroopa päev on ka ammu läbi ja sel kevadel pole mingit himu rattaga sõita. Olen parem Priiduga solidaarne ja passin nädalalõpu muru pügades. Ädal kasvab, mis mühiseb. Patt oleks seda pühapäeval ratta pärast kõrgusi vallutama jätta.

 
At 00:47, Anonymous Anonüümne said...

Hea Ratta 17 kevadist hetke, aeg-ajalt tuleb mõistukõnelt üle minna ka otsekõnele, seda selleks, et näidata, miks hulk blogilisi saab PP tekstist aru nii kui MargusM ja mille kinnituseks nõuab autor osundust, mida ei leita.
Kuulge, kõnelge veel midagi M.Talvikust...või kuidas hindate Vaderi võimalusi möllida end TdF-ile? Šveitsi tuur kui valiktuur on klappinud pigem Kanksile.

 
At 00:59, Anonymous Martin, tudeng, TLÜ said...

Otsekõne*

Tere! Minu nimi on Юри Юди.
Meie teid - perezhivjöm!
Kuna olete väljasurev rahvas.

- Mina olen Jüri Ratas.
- Mina olen Jüri ratas.
- ?
- Mina Olen Jalgratas
- Aga Ma olen Jalgrattur
- Hehe, hüppa mulle sadulasse!

*vt Linnar Priimägi Delfi 23.05.2017, http://epl.delfi.ee/news/arvamus/linnar-priimagi-maailm-laheb-ule-otsekonele?id=78317640

 
At 08:36, Anonymous Anonüümne said...

Tulge kaema meie uut rubriiki "Sadulakoti jutud"

 
At 09:21, Anonymous Anonüümne said...

Kas videos Pulleritsu näha pole?

http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=197&t=67331

 
At 09:56, Blogger Priit Pullerits said...

Olen ikka näha, 1.59 alates paar sekundit vasakul bussipeatuse kõrgendikul.

 
At 12:19, Anonymous Anonüümne said...

Sellest on kahju et härra Ratta17 eemale tõmbub. Oli ta siin üks tippfiguure. Hästi kirjutas, ajas sitakottidel juhtme kokku. Pullerits oleks võinud sellist meest jätkama sugereerida.

 
At 14:34, Anonymous Anonüümne said...

Ei mehed. Suve saabumise märk on hoopis see, kui populaarse portaali esilehel ilmub kirjutis "Kõik mida sa pead teadma, kui asud vahatama bikiinipiirkonda".

 
At 15:25, Anonymous Anonüümne said...

Uus trend on hoopis häbemekingu rasvaimu.

 
At 15:27, Anonymous Martin, Priimägi School of Imagology, TLÜ said...

Maestro Linnar Priimägi on supervormis.
Rattasõidu terminites väljendudes, atrõõvis.
Tükk maad tagapool tuleb "jälitajate" grupike. Grupis on ka ajakirjanik Pullerits. Üritab end, keel suust väljas, esiritta suruda.
Veel maad tagapool tuleb - omas tempos - "peagrupp". Kõik need argoideionid, villupäärtid, jaanmartinsonid, hannotombergid. Eks peagrupiski ole tõmblemist, võitlemist positsioonide pärast. Nügitakse ja vahel lendab t*ragi. Ja mis huvitav - paljud ei teagi, et peagrupis eespool on veel mehi.

 
At 15:32, Blogger Priit Pullerits said...

Lugesin täna Briti eksperdi Tony Walkeri kirjutist, et "ISIS kutsus eelmise nädala pikas promovideos võitlejaid terrorile". See ilmus Postimehe arvamusküljel:
http://arvamus.postimees.ee/4121455/ekspert-tony-walker-viitab-isis-kutsus-eelmise-nadala-pikas-promovideos-voitlejaid-terrorile

Ainus häda: ma ei näinud seal mingit arvamust! Oli nämmutatud peamiselt selle üle, mis Euroopas on viimasel ajal juhtunud. Miks ma sellest siin räägin, mehed, on see, et too briti kirjutis on tüüpiline eurooplase hoiak: ei juleta otse välja öelda, milles on probleem - ja probleem on selles, et Euroopa on end oma vasakliberaalse humanistliku poliitikaga ise nurka mänginud; sealt ei ole muud väljapääsu, kui selg otsustavalt sirgu lüüa ja hakata asja parandama, mida aga Euroopa suuteline tegema ei ole. Kui tahate kuulda Euroopa jõuetut ja selgrootut seisukohta, siis lugege eelviidatud kirjutist.

Ja teine asi, mis vajab rõhutamist: kõik lood rõhutavad seda, kui ühtselt ja sõbralikult kõik inimesed terrorirünnaku järel toimetavad ja kõiki hätta sattunuid aitavad - seda serveeritakse meile mingi kangelasteona. Tõesti või?! Et ootame ära järgmise paugu ja siis aitama jälle, kui elus oleme, üksteist, ning kiidame oma ühtsust ja vaikset kangelaslikkust?

Selle asemel, et lahendada see probleem, mille Euroopa on ise endale oma lihtsameelsuses ja nõrkusest tekitada. Aga ei! See käib üle jõu.

See sitt läheb edasi, kui kõik niimoodi jätkub. Ja mina ei näe, et keegi Euroopas midagi muudaks. Kuhu on kõik õiged mehed jäänud?

Las ma ütlen, kuhu on jäänud: vasakliberaalsed humanistid ja kultuurimarksistid on nad oma tolerastliku diktatuuriga vaikima sundinud, sest saada külge rassisti ja ksenofoobi silt on veelgi hullem, kui saada külge terroristi silt.

 
At 15:50, Anonymous Anonüümne said...

Hea nupuke Martiino, Maestro Priimäe tulevane edukaim õpilane. Argoideon, martti.... Too Martti kirjutas ülimalt imala Ansipit ülistava artikli millalgi aasta pärast seda kui kõigi aegade edukaim pm ära Brüsselisse atrõõvi tõmbas. Või oli see keegi teine? Aga selline küsimus et kes otsustas valida härra Ideon Obamale küsimust esitama. Sellise karvase mõmmiku nagu ta on. Tollal siis oli Ideon atrõõvis? Või siiski mitte ja asi otsustati telefoniõigust kasutades? Sellist asja ju sõpruskonnas ei otsustata. Ega tsunftis.
Tasapisi aga kindlalt on žurnalistikaköie jäme ots Tallinna poole liikumas? Pullerits veel hoiab Tartut vee peal aga kauaks? Kui prof Priimägi oma vunderkindide lennule diplomid kätte ulatab ja need meediaturul poole aastaga võtmepossad enda kätte haaravad, siis on mäng läbi. Atrõõvi ei lasta hiirepoega ka mitte. Mõni hall libahunt ehk ette lastakse aeg-ajalt aga see saab olema rangelt reglementeeritud. Martin koos oma ustavate kannupoistega hoiab ohjad koomal. Tartu omad kiristavad hambaid, aga kes see enam küsib.

 
At 16:02, Anonymous Anonüümne said...

Väga õige härra Pullerits viimane sõnavõtt. Ülimalt lääge sisuga artiklikesed pärast terrorit on miskid vaprad onud ja tädid ja kodutud kes mingi väikese liigutuse teevad ja kohe kangelasteks tembeldatakse. Teinekord on need lood nii nõretavad et ma kahtlustan meedia ise sepitseb neid. Fooni loomise eesmärgil.
Lisaks veel ülimad vasturääkivused (loogika) mida lääne inimesed ei oska märgata. Näiteks kinnitatakse et me ei karda ja oleme edaspidi väga ühtsed. Samas aga tuuakse sõjavägi valvama igat hamburgeriputkat. Katsu mingile suvalisele kassikontserdile minna ilma et sind põhjalikult läbi ei käperdataks? Nagu oleksid paadunud kurjategija.

 
At 16:08, Anonymous Martin, tudeng said...

Hr Pullerits kirjutab jõuliselt. Agressiivselt, võiks isegi öelda, kui jälle rattatermineid kasutada. Mehed, kes veel kontorilaua taga, http://live.cyclingnews.com/ lahti! Või kohvikusse/baari, kus TV.

> Kui prof Priimägi oma vunderkindide lennule diplomid kätte ulatab ja need meediaturul poole aastaga võtmepossad enda kätte haaravad

Eesti meediaturul on prognoosida suuri muutusi järgmise paari aasta jooksul. Tihti, aga mitte tingimata, käivad need käsikäes suurte geopoliitiliste muutustega. Saab olema huvitav aeg, kus ka H.H. Luik - mitte keegi ei saa kindel olla. V.a Ma Olen Jalgratas tüüpi nišiväljaanded.

 
At 16:12, Anonymous Anonüümne said...

Tundub et need kõvad mehed keda Pullerits taga nutab elavad idas. Putin ju pakkus oma abi. Kui Londonis on britte kuulu järgi 40% ja ülejäänud on Abdullahid, siis ei jää muud üle kui Moskva avita! Putin saadab pataljoni tšetseeni kõrilõikajaid peale. Kuigi sellest ei pruugi piisata. Noid araabe juba liiga palju.

 
At 16:19, Blogger Priit Pullerits said...

Tüüpiline demagoogia, 16.12 - et kui ütled midagi, et lääs on nõrk, siis tuleb kohe sulle vastu lajatada, et ju siis toetad mehi idas ja kindlasti tuleb mainida Putinit. See on sama, kui ma ütlen, et ma ei ole vegan ning pean veganlust sõgeduseks, siis tuleb vastu lajatamine, et ahaa, järelikult oled kannibal.
Selliste argumentidega esinejail puudub lihtlabasemgi loogika. Aga mis siin imestada - ega liberaalne haridussüsteem seda enam õpetagi, see haridussüsteem ju õpetab seda, et kõik arvamused on võrdsed ja mingit tõde pole kuskil olemas ning kõik on omavahel võrdväärne ja äärmiselt suhteline. Sellisesse maailmavaatesse tõepoolest loogika ei mahu.
Jah, kirjutan agressiivselt, sest mämmerdamine on eitedele (olgu nood hüsteerilised või mitte, vahet pole).

 
At 16:40, Anonymous Anonüümne said...

Nii õpipoiss Martin kui meister Pullerits kirjutavad jõuliselt, agressiivselt, diskussiooni tekitavalt. Võib ütelda isegi - priljantselt. Ning seda ajal mil toimuvad tõsised geopoliitised kataklüsmid ja omandi- ning sõnaõiguse valulised üleminekud. Salaaga Martin on atrõõvis kuid kapten Pullerits on tihedalt kannul ega anna noorele talendile sekundikski hingetõmbeaega. Mäe harjal toimub vihane rünnak, titaaniraamide kokkupõrke iseloomulik kõlin ja põlvega asfaldikriipimise rõõtsak. Seejärel rahunemine, vaikus ja üleminek uuele kvaliteedile. Kummide sahinal.

 
At 17:42, Anonymous Miroslav Stardust said...

Mõlemad jõulised mehed tõesti. Ja äkilised. Kui istuksid nad Riigiduumas siis poleks meil Naatot vajagi. Saaksime ise hakkama.

 
At 19:15, Anonymous Anonüümne said...

Targalt kaitsete Putinit, hr Pullerits!

Veel kontrollküsimusi:
Kas Eesti peaks kuuluma ELi?
Kas Eesti peaks kuuluma NATOsse?
Kas Eesti huvides on arendada transiitkaubandust Venemaaga?
Kas ilmalik Eesti suurendab vabariigi julgeolekut?

 
At 19:25, Anonymous Martin said...

" titaaniraamide kokkupõrke"
Magnifico, austatud 16:40! Tõelise profikäega kirjutatud. Boris Pjatigorsky, Aleksandr A. Ivanov ja Viktor Toporov kulutaksid teie teksti süvakihtide ja poeetilise struktuuri analüüsiks kümneid trükipoognaid. "Kummide sahinal"... Hr Vahur Kalmre, Pulleritsu blogi on teile ju lausa kullaaek. Siit leiate häid rubriigipealkirju oma ajakirjale. "Sadulajutud" jpt.

P.S. Pärast Mihail Korbi avaldust pole geopoliitiline olukord Baltikumis enam see, mis enne. Korbi avaldus on diskuteeritav, kuid igal juhul väga jõuline.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Klondike kullakaevandusele tuli lõpp. NSVL i hegemooniale maailmaareenil tuli lõpp. Headele 90-tele mille suurimaks katastroofiks oli Billi sigariga tekitatud maavärin Moonika reite vahel tuli lõpp. Priit Pulleritsu dirigeeritud suusablogi aga ei lõpe. See innustab ja on allikaks kümnetele uutele diskussioonidele, blogidele, ajakirjadele. See on stardiplatvormiks kümnete elluastuvatele tudengitele olgu nad siis baka või magi või doktoriõppes.

 
At 05:43, Blogger 郑佳颖 said...

prada sunglasses
cheap basketball shoes
lebron 13 low
fitflops
ultra boost
cheap jordans
pandora bracelet
nike kyrie 3
jordan retro
kobe 9

 
At 06:17, Blogger raybanoutlet001 said...

ugg boots
kate spade sale
jordan 4
nike trainers
miami heat jersey
michael kors uk
los angeles lakers jerseys
ugg boots
jordan shoes
ugg outlet
2017.8.26

 
At 11:27, Blogger raybanoutlet001 said...

converse trainers
coach outlet
nike trainers
prada shoes outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors uk
polo ralph lauren
lions jerseys
nike blazer
true religion outlet store

 

Postita kommentaar

<< Esileht