Reede, mai 21, 2010

Pullerits: Kunas vabaneb Eesti rattasport vene jäänustest?

Nüüd, kui Tartu Veloklubi sabas kaks trenni kaasa tehtud, üks 60 km 1:48ga ja teine 70 km 2:05ga, on tekkinud mitmed küsimused, millest ma hästi aru ei saa. Vaatan rattaid - kõik on uhked väljamaised. Vaatan riietust ja varustust - samuti täiesti läänest. Ja mehed ka kõik puha eesti mehed.

Aga miks on paljud terminid, mida rattaspordis kasutatakse, russitsismid?

Check it out, man!

Näiteks otrõõv/atrõõv. Brušatka ja brigitka. Või kamandat sõitma. Vist mandross/mandrass ka? Haljaava ka? Ja siis veel svoi kusok. Ja loomulikult tšainik.

Kindlasti ei ole see nimekiri lõplik. Palun täiendage!

Aga veelgi rohkem huvitab mind see, miks nüüd, mil side nõukogude rattakoolkonnaga on õige pikaks ja pea olematuks veninud, on mitmed russitsismid siiski rattakeelde pidama jäänud. Ei sõida ju ükski meie arvestatavatest ratturitest Venemaal, ei käida ka Venemaal võistlemas ega treenimas, ei ole ka siinses rattakonkurentsis venelased tooni andmas (nagu näiteks jäähokis).

Niisiis, lugupeetud ratturid, millega seletate ja õigustate russitsismide elus hoidmist meie armsas eesti keeles?
******Virgin River Narrows, Zion National Park, Utah. 24. juuni 2008. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Prantsusmaa jalgpallimeeskond treenimas jalgratastel - ja kindlasti russitsismivabalt- Tignes' alpikuurordis. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Ilmselt sellist nägu teeks Ameerika rattaäss Lance Armstrong, kui tema poole jalgrattarussitsisme kasutades pöörduda. Foto autor: Reuters/Scanpix

59 Kommentaarid:

At 21:01, Anonymous Anonüümne said...

Priit, filoloogina peaksid teadma, miks see nii on. Millises kultuuris need väljendid tekkisid ja kuidas meie tugevad rattatraditsioonid edasi kandusid, ei tohiks saladus olla.

 
At 21:53, Anonymous Anonüümne said...

Hähh, kõva häälega polkovniku kombel kamandavatel ratturitel pole ju ajusid, et eestikeelseid väljendeid kasutusele võtta. Seal on see probleem. Pole ratturitel oma keelemeest ja kui oleks siis oleks see mees juba ammu enda seast väljasöödud, sest vanakooli mehed ei kannata kui kuked kirema hakkavad. Vaata kasvõi veloclubbersi foorumit, seal antakse igale noorele udusulis kukele mööda magu töie mõnuga ja kui kukk julgeb veel küvemat höölt teha,siis lendab kohe vanakeste kanaparv peale, kes nokivad noored peajagu lühemaks. Üldiselt on muidugi nii, et mina ei sõida ratturitega, kes kasutavad russitsisme. Neist on mõistlik kaarega eemale hoida, sest paljud on neist ka venelaste dopingueksperimentide ohvriks langenud ja seetõttu on neil peamiseks argumendiks jõud aga mitte aru.

 
At 11:55, Blogger a said...

Ega keelekasutuse muutus pole ette ennustatav. Selge on, et need siin mainitud sõnad millalgi kaovad, kuna edasikandjaid jääb aina vähemaks, siis tulevad uued keelendid ja mõisted kasutusele. Natural circulation;)

Ratturite puhul võib olla tegemist ka enesekapseldumisega keeleringi, kus tekib oma rattaidentiteet, mida elus hoitakse, muuhulgas ajaloolis-nostalgiliselt, milles on tähtsad traditsioonid, mille kandja on muuhulgas vene keel. Kui nii hoitakse midagi elus, siis on see järelikult tähtis. Muidugi on tegu ka allkeelega, grupikeelega, millest väljaspool olija teada ei oska. Ja seegi on grupi-identiteediga seotud asi.

 
At 12:29, Anonymous Meelejahutaja said...

Sellepärast, et pooleldi vene päritolu Art Soonets grupile oma kodust keelt peale surub?

 
At 16:13, Anonymous Anonüümne said...

Kust on võimalik saada kodumaiseid jalgrattaid? Minu teada Eestis jalgrattaid ei toodeta. Väljamaale viitamine on selge nõukogude nostalgia. Mulle tundub käesoleva artikli põhjal, et Pullerits on palju suurem nõukogude traditsioonide kandja, kui kogu jalgratturite seltskond kokku.

 
At 19:52, Blogger Vigurivänt said...

Lisan veel nimekirja "passatka"
Teiselt poolt tuleb ka lääne väljendeid kamaluga. Cranck, chainline, chain chuk, snake bite, clipless jne.

PS. Art on rohkem eesti mees, kui keegi ette julgeb kujutada. Kui ma Mašhina Vremenit kuulan, kas siis olen vähem eestlane või?

 
At 23:32, Anonymous Anonüümne said...

ega puhast eestikeelset rattterminoloogiat küll kunagi loota pole.
kui praegune veneaaegne koolkond ükskord ära kaob jäävad eestikeelse teksti vahele kindlasti alles inglise ja prantsuse päritolu mõisted, sest kogu maanterattainfo tuleb ju eurospordist või siis muukeelsest internetist.

ja üldiselt on äraminek, breakaway ja atrõõv suht võrdselt kasutatavad, ning eestikeelne karusell oluliselt levinum kui komanda jne ...

ainult tsainik on ilmselt surematu vene laen :)

aga eks asi sõltub muidugi kõige rohkem vanusest ja seltskonnast.

 
At 23:38, Anonymous Anonüümne said...

kõige enam eesti rattad:
http://velonia.com/mnt.htm
http://www.hawaii.ee/index.php?id=53831

otsene keevitamine/süsinikuvormimine toimub muidugi kuskil hiinas/taiwanil.

 
At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Mis on passatka?

 
At 17:28, Blogger Madis said...

http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?p=14210&highlight=

 
At 08:17, Anonymous Anonüümne said...

sest vene keel on nii äge keel! ja miks inimestele vene keel meeldib, see lähtub ennekõike eesti massimeedia saamatusest. kui nt võrrelda vene keelse massimeediaga, siis eestis tehtav on üks suur jama. tehke samamoodi ja küll inimene loobub vene keelsest.

 
At 11:10, Anonymous Anonüümne said...

Jälle on tekitatud probleem seal, kus seda ei ole.

 
At 04:01, Blogger Unknown said...

20156.9dongdong
michael kors handbags
michael kors outlet
cheap ray bans
louis vuitton
louboutin
louis vuitton handbags
louis vuitton
christian louboutin shoes
christian louboutin
michael kors watches
timberland boots
gucci outlet online
ray ban outlet
ray ban sunglasses
jordan 4
tory burch sale
caoch outlet
christian louboutin outlet
jrodan retro
replica watches
michael kors outlet online
ray ban uk
oakley sunglasses
hollister clothing
jordan 8s
prescription sunglasses
louis vuitton outlet
burberry outlet
michael kors outlet
pandara jewelry
abercrombie
pandora charms
cheap air max
louis vuitton handbags
coach outlet store online

 
At 04:07, Blogger Unknown said...

qihang0630burberry outlet online
coach factory outlet
nike tn pas cher
gucci
air force 1
oakley sunglasses discount
fitflops outlet
coach outlet
longchamp pas cher
coach outlet store online
michael kors outlet
michael kors outlet online
oakley sunglasses sale
mcm outlet
sac longchamp
prada handbags
ray ban sunglasses
toms shoes outlet
ray ban wayfarer
burberry sale
true religion outlet
pandora charms
coach outlet online
nike blazer
oakley sunglasses outlet
ray ban sunglasses
mont blanc pens
toms shoes
gucci outlet online
cheap ray ban sunglasses
cheap snapbacks hats
cheap soccer shoes
cheap ray ban sunglasses
hollister clothing
michael kors bag
chaussure louboutin
mont blanc pen
louis vuitton pas cher
kate spade handbags
nike tn
ralph lauren
q

 
At 09:15, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 09:18, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 09:20, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:29, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:59, Blogger Unknown said...

20151127xiaodaige
ralph lauren outlet
beats by dre
air jordan 4
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
tory burch outlet online
abercrombie and fitch
ray-ban sunglasses
cheap jordans
louis vuitton outlet store
prada sneakers
canada goose outlet
canada goose jackets
uggs outlet
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
nike free 5
prada outlet online
oakley sunglasses
valentino outlet
cheap oakley sunglasses
longchamp outlet
ugg boots
ugg clearance
tods outlet
louis vuitton outlet store
ugg boots
michael kors handbags
pandora outlet
ugg boots sale
michael kors handbags clearance
true religion jeans
ugg boots uk
coach factory outlet
ray-ban sunglasses
true religion outlet
michael kors factory online

 
At 03:51, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 11:33, Blogger Unknown said...

fred perry polo
air max 90
seattle seahawks jersey
cardinals jersey
new york knicks jerseys
vans outlet
buffalo bills jersey
nike foamposite
salomon shoes sale
air max 2014
new england patriots jersey
valentino shoes
atlanta falcons jersey
dallas cowboys jerseys
oklahoma city thunder
san diego chargers jerseys
boston celtics jerseys
chicago blackhawks
jacksonville jaguars jersey
new orleans saints jersey
giuseppe zanotti shoes
green bay packers jerseys
chicago bulls
abercrombie outlet
packers jerseys
new york giants jersey
detroit lions jerseys
supra shoes sale
bears jerseys
giuseppe zanotti outlet
jets jersey
buffalo bills jerseys
tods outlet
detroit lions jersey
baltimore ravens jerseys
linyuan0520

 
At 10:37, Blogger Unknown said...

michael kors wallet sale
ugg boots on sale
michael kors outlet
swarovski outlet
ghd hair straighteners
timberland shoes
ugg boots
hermes birkin
fred perry polo shirts
michael kors outlet online
longchamp handbags
fitflops clearance
coach handbags outlet
ugg boots
toms shoes
tiffany and co jewelry
kate spade uk
ralph lauren outlet
coach outlet online
michael kors outlet
michael kors outlet
longchamp outlet
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
nfl jerseys wholesale
cheap nba jerseys
uggs outlet
burberry outlet store
fitflops clearance
air max uk
christian louboutin outlet
cheap football shirts
the north face jackets
ray-ban sunglasses
ugg sale
20160812caihuali

 
At 04:19, Blogger chenlili said...

canada goose jackets
ralph lauren outlet
uggs for cheap
ralph lauren clearance
basketball shoes
ralph lauren polo shirts
michael kors outlet
gucci outlet
lebron 12
louboutin shoes
toms outlet
retro jordans
mont blanc pens
air max 90
michael kors outlet
louis vuitton uk
uggs uk
canada goose coat
coach outlet clearance
michael kors outlet online
uggs sale
coach outlet
tory burch handbags
uggs on sale
christian louboutin shoes
uggs for men
louis vuitton outlet stores
north face jackets
nike trainers
los angeles clippers jerseys
coach outlet
replica rolex watches
gucci outlet
christian louboutin chaussures
ray ban pas cher
cheap jordans
minnesota vikings jerseys
cheap oakley sunglasses
louis vuitton handbags
chenlili20160829

 
At 19:30, Blogger Unknown said...

I like it when people come together and share ideas.
http://caravank.com/factory/
http://caravank.com/for-sale-in-riyadh/
http://caravank.com/withdrawn-for-sale/
http://caravank.com/withdrawal-rooms/
http://caravank.com/us-for-sale/
http://caravank.com/car-caravan/
http://caravank.com/for-sale-in-jeddah/

 
At 12:23, Blogger chenlili said...

ugg outlet
nike air max
ugg boots
polo ralph lauren
adidas nmd runner
christian louboutin heels
ray ban wayfarer
cheap uggs
timberland shoes
true religion outlet
hzx20161226

 
At 09:01, Blogger Unknown said...

adidas trainers
cheap jordans
rolex watches
polo ralph lauren outlet
tods outlet online
louis vuitton
yeezy boost 350
coach factory outlet
oakley sunglasses
nike air max 90
20170106caihuali

 
At 18:00, Blogger Unknown said...

coach outlet
cheap jordans
toms outlet store
uggs
coach factory outlet
ralph lauren sale clearance
coach factory outlet
red bottoms
tommy hilfiger shoes
michael kors outlet online
20170217caiyan

 
At 10:54, Blogger Unknown said...

cheap jordans
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
fitflops
adidas outlet
ed hardy
michael kors canada
ralph lauren
ray ban sunglasses
golden state warriors jerseys
20170419caiyan

 
At 08:58, Blogger Unknown said...

jordan shoes
ralph lauren
ray ban sunglasses
seahawks jersey
nike blazer low
michael kors uk
chaussure louboutin
adidas nmd
ray ban sunglasses
jimmy choo shoes

 
At 13:25, Blogger Unknown said...

toms shoes
mont blanc
giuseppe zanotti outlet
moncler outlet
coach factory outlet
oakley sunglasses
seattles eahawks jerseys
cheap nfl jerseys wholesale
burberry outlet
coach factory outlet
xushengda0619

 
At 10:24, Blogger linshichang said...

20170717 shichang
kobe 9 elite
cheap jerseys wholesale
nhl jerseys
cheap jordan shoes
lacoste polo
polo ralph lauren outlet
tory burch outlet online
coach outlet
canada goose coats
ferragamo outlet

 
At 05:28, Blogger chenlina said...

canada goose jackets
coach outlet
moncler outlet
burberry scarf
pandora jewelry
pandora jewelry
ugg boots
oakley canada
polo ralph lauren
michael kors uk
chenlina20171107

 
At 07:24, Blogger Unknown said...

adidas yeezy boost
cheap mlb jerseys
chrome hearts
nike air force
nike air force 1
air jordan shoes
converse outlet
atlanta falcons jersey
yeezy boost 350
adidas nmd

 
At 11:25, Blogger chenminghui said...

nike outlet online
nhl jerseys
mulberry sale
cheap oakley sunglasses
longchamp
pandora outlet
pandora outlet
polo outlet
louis vuitton outlet
yeezy boost 350
chenminghui20180330

 
At 10:19, Blogger Unknown said...

www0416nike shoes
michael kors uk
lions jerseys
clippers jersey
nike huarache
cheap jordan shoes
cleveland browns jerseys
clippers jersey for sale
giuseppe zanotti outlet
coach outlet online

 
At 12:13, Blogger Unknown said...

qzz0419
christian louboutin shoes
tory burch shoes
coach factory outlet
jordans
fitflops sale clearance
true religion jeans
adidas superstar
prada outlet
coach outlet
golden state warriors

 
At 04:05, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.4.27
true religion outlet
adidas shoes
yeezy boost 350
jimmy choo shoes
coach outlet
oakley sunglasses
coach factory outlet
ralph lauren outlet
nike tn pas cher
michael kors handbags sale

 
At 01:16, Blogger rehabgad1 said...


Good write-up. I definitely love this site. Keep it up
http://rehabgad.nation2.com/
http://prokr.mozello.com/blog/
http://prokr123.talkspot.com/
http://www.nv2it.org/

 
At 08:51, Blogger raybanoutlet001 said...

zzzzz2018.5.14
coach factory outlet
saics running shoes
nike outlet
christian louboutin shoes
nike trainers
nike presto femme
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets
jordans
oakley sunglasses wholesale

 
At 05:15, Blogger Unknown said...

kobe 9
hogan outlet
balenciaga triple s
fitflops sale clearance
lacoste outlet
ferragamo belt
adidas eqt
adidas nmd runner
michael kors handbags
adidas nmd r1

 
At 10:44, Blogger Unknown said...

www0525

nike air force 1
ugg outlet
camel shoes
uggs outlet
michael kors outlet
ray ban sunglasses
birkenstock outlet
pandora charms
coach outlet
michael kors outlet

 
At 05:20, Blogger Unknown said...

qzz0606
coach outlet online
michael kors outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
tory burch outlet
cheap mlb jerseys
canada goose outlet
adidas wings
ray ban sunglasses
cheap football shirts

 
At 05:16, Blogger Unknown said...

www0705
fila shoes
air max 90
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
tory burch outlet
balenciaga sneakers
coach outlet
manchester united jersey
canada goose outlet
nike store

 
At 22:35, Blogger Billy. said...

I can see that you are putting a heaps of undertakings into your blog. Keep posting the immense work.Some greatly strong information in there. Bookmarked. OK to see your site. Much valued

digital marketing

 
At 09:05, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.7.13
kate spade outlet
true religion outlet
nike air max 90
red bottoms
bottega
nike outlet
canada goose jackets
cheap ray bans
yeezy shoes
converse trainers

 
At 04:24, Blogger Billy. said...

Magnificent design and great utilization of fluctuated media. Truly inside and out data also. Extremely like how you separate the points into a few subsections with their own pages.


iphone 8 plus case

 
At 05:23, Blogger jeje said...

huaraches
ecco outlet
canada goose outlet
christian louboutin outlet
nike blazer
soccer shoes
true religion outlet
coach factory outlet
ed hardy clothing
fitflops sale clearance

 
At 09:57, Blogger Unknown said...

qzz0725
cleveland cavaliers jersey
valentino outlet
jordan shoes
coach outlet
ugg outlets
michael kors outlet
kd 9
timberwolves jerseys
ugg boots
chrome hearts outlet

 
At 05:49, Blogger Unknown said...

nfl store
golden goose starter
cheap nfl jerseys china
ultra boost
curry 5
nmd r1
lebron 13
nike huarache
kobe 9
adidas eqt

 
At 10:42, Blogger minh said...

vien dong trung ha thao Nhờ tiến bộ khoa học công nghệ mà chúng ta đã không chỉ nhân giống và nuôi trồng thành công vị thần dược quý hiếm này mà còn có thể bào chế được thành những viên đông trùng hạ thảo vừa kết tinh được tinh chất đông trùng hạ thảo vừa cực kỳ tiện dụng. Chính là vì tác dụng chữa bệnh của dong trung ha thao dang vien nên giá trị của nó rất cao, ngoài thị trường giá 1kg đông trùng hạ thảo loại tốt nhất có giá trên 1 tỷ đồng, nó được coi là đắt như vàng. Nó có thể chữa bách bệnh như ngăn chặn ung thư, tăng cường sinh lý cho cả nam và nữ…Các phân tích hoá học cho thấy trong sinh khối của đông trùng hạ thảo dạng viên có 17 axít amin khác nhau, có lipit, có nhiều nguyên tố vi lượng (Al, Si, K, Na. ... ) Nhiều hoạt chất này có giá trị dược liệu cao

 
At 06:02, Blogger Unknown said...

www0912asics shoes
kate spade
canada goose outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
hugo boss
ugg boots outlet
ralph lauren polo
coach outlet online
moncler outlet

 
At 20:37, Blogger rehabgad1 said...


Good write-up. I definitely love this site. Keep it up

https://www.tumblr.com/blog/rehabgad
https://robagad2.wixsite.com/website/blog
http://publish.lycos.com/rehabgad
http://mix4ever.com/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 
At 22:45, Blogger silviangel said...

Agen Judi , Bandarqq , Dominoqq
Agen Datukqq
Agen Dominoqq
Agen Sahabatqq
Agen Kilauqq
Agen IMCQQ

 
At 16:42, Blogger Nino Nurmadi , S.Kom said...

Nino Nurmadi, S.Kom
Nino Nurmadi, S.Kom
Nino Nurmadi, S.Kom
Nino Nurmadi, S.Kom
Nino Nurmadi, S.Kom
Nino Nurmadi, S.Kom
Nino Nurmadi, S.Kom
Nino Nurmadi, S.Kom

 
At 10:46, Anonymous Anonüümne said...

máy thêu chính hãng tốt nhất thị trường hiện nay thay thế cho các đơn hàng in, thêu kim sa, thêu xù và thêu đính dây. Và bài viết sau sẽ chia sẻ cách lựa chọn máy thêu vi tính nào tốt nhất hiện nay.

 
At 22:30, Blogger yanmaneee said...

golden goose
yeezy boost 350
curry shoes
kawhi leonard shoes
retro jordans
off white hoodie
yeezy supply
kd shoes
curry 8 shoes
yeezys

 
At 13:54, Anonymous SNK Social Fame said...

Article is very different in the topic points and the way of writing. Keep updating more articles. Buy Instagram Followers In India

 
At 06:17, Blogger pet47.net said...


https://pet47.net/ Nơi chia sẽ những kiến thức và kinh nghiệm về chăm sóc, nuôi dưỡng những loại động vật, thú cưng, bò sát cảnh

 
At 08:53, Anonymous Ginseng House said...

Ginseng House Cửa hàng cung cấp và phân phối Hồng Sâm Hàn Quốc chính hãng Giao Hàng Tận Nơi Bán Giá Rẻ Nhất Tại HCM Miễn Phí Vận Chuyển.Cung cấp sản phẩm hồng sâm, đông trùng hạ thảo, linh chi, nhung hươu, trà sâm, kẹo sâm

 

Postita kommentaar

<< Esileht