esmaspäev, mai 21, 2012

Pullerits: Kuidas mul õnnestus saada võidukarikas?

Üks on päevselge: ei mina ega enamik minusuguseid, isegi minust paremad, ei võida spordis kunagi mitte midagi, vähemasti individuaalalal. Seetõttu on mõistlik panustada sinna, kus võitu on võimalik loota. Sest iga inimene vajab elus tunnustust ja heameelt kordaminekute üle - ka need, kes seda vajadust eitavad. (Küllap suurem jagu eitab seda seepärast, kuna annab aru, et võitu pole kusagilt loota.)

Möödunud reedel, pärast hommikust intervjuud Tallinnas ühe multimiljonärist ärimehega ja sellele järgnenud ettekannet maailma ajakirjanduse suundumustest Eesti ajakirjanike seminaril, sõitsin ruttu tagasi Tartusse, et jõuda Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi kevadisele õppeaasta lõpu eelsele suurüritusele. Seal oli muude asjade seas kavas õppejõudude poolt tublimateks tudengiteks hinnatute ja samuti üliõpilaste poolt parimateks õppejõududeks hinnatute autasustamine.

Sain teist aastat järjest bakalaureusetudengite hääletusel parima õppejõu tiitli, millega kaasnes karikas (foto ülal) ja samuti aukiri (foto paremal), sest karikas on rändkarikas ja kui seda järgmisel õppeaastal ei saa, siis ei jääkski aukirjata tõendit, et oled tolle karika saanud. Sain teada, et hindamisel lõi kaasa üle saja tudengi. (Magistritudengid [neid ma ei õpeta] hindasid parimaks Marju Lauristini.)

Jah, sel võidul pole spordiga mingit pistmist, aga mulle pole see sugugi vähem väärtuslik võit, kui oleks võit spordiradadel. See ei ole saavutatud nii, et olen tudengite vastu leebe sõbramees ja panen kõigile ainuüksi kohale ilmumise eest A või B välja. See on saavutatud pigem põhimõttel, kui palju võib tudengitele anda iseseisvat tööd, nii et nende tööde hindamise ja kommenteerimisega ise veel toime suudad tulla. Ütlen ausalt, et ega ma vähe pingutanud - kuigi ma ei pingutanud sellepärast, et võita, vaid ennekõike sellepärast, et anda noortele inimestele maksimum, mida mul on anda. Eesti ajakirjanduse tööandjad hindavad ju mu tööd selle järgi, kui hästi suudan noori ajakirjanikke ette valmistada. (Kuigi Lauristin on elutarga inimesena mulle öelnud, et tuleb leppida paratamatusega: enamik sellest, mis noortel puudu jääb, kirjutatakse nende õpetajate kraesse, isegi kui õpetajatel nende puudujääkidega midagi pistmist pole.)

Aga räägime spordist ka! Mul algab iga loeng kontrolltööga, kus esitan koduseks lugemiseks antud materjalide põhjal viis küsimust. Teile esitan ainult ühe küsimuse - ja kuigi viitematerjali kaasa ei anna, siis on kõigil võimalik teha piiramatul määral taustatööd, et järgnevale küsimusele vastata. Kõrvalolev pilt pärineb Vahur Kalmre peagi ilmuvast raamatust "Kolm Kirsipuud", ja küsimus kõlab: mõistagi tunnete ära, kes on pildil, nii et nimesid ei hakka siin küsima, kuigi vastusesse pange need kirja - kuid peamine on vastata, mille traagilisega lõppes pildil nähtav kohtumine ühele osalejaist? Ja täpsustav lisaküsimus, juhul kui õigesti vastajaid on mitu: mis aastal on see pilt tehtud?

Kahe ülemise foto autor on Priit Pullerits; alumine foto pärineb Vahur Kalmre raamatust "Kolm Kirsipuud".

33 Kommentaarid:

At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Kuum ja Suun.
Traagika? Peale sööki avastasid, et raha pole.

P1

 
At 12:07, Anonymous Anonüümne said...

4 bakatudengit tunnustasid oma "sädet"... Enne sessi nimetan seda lihtlabaseks äraostmise katseks. Pärast sessi oleks tollel karikal hoopis ausam mekk manu.

Tegelikult ei huvita kedagi, kuidas tunnustavad oma guru tema õpilased, palju olulisem on teenida välja samalaadne tunnustus tööandjalt. Isegi kui selleks tunnustuseks oleks tööpunalipu orden (endisele küüditatule;) on see sügavamatähenduslikum, kui õpilaste poolt raha sahtlisse pistmise asemel karikas välja anda.

Tõesta Priit, et sa ei ole äraostetav ja loputa neid allakirjutanuid eksamil nii nagu sa pole seda kunagi varem teinud. Nt miskid eriti tüütud lisaküsimused, mida ükski viiemees ei suuda kunagi perfektselt äravastata ja mis on aluseks 2 palli madalama hinde väljastamiseks. Siis jääb noorsandidele eluksajaks meelde, et ei tasu pistise andmisega isegi üritada.Isegi kui pistis on moraalne. TÜ õppenõukogu võiks kah uurida järelvalve korras, et kui adekvaatselt nüüd PP neid tudengeid hindab. Ja ma ei räägi 100-st keda väidetavalt see nelik esindab. Räägime eelkõige oma allkirja loovutanutest. Siis teavad edaspidi kuhu käe alla panevad. Väärt õppetund kogu eluks!

 
At 12:08, Anonymous Anonüümne said...

Suun sai karistuse kohtumise eest kodumaa reeturiga. Arvati NL koondisest välja või sai välismaale sõidu keelu.

Jaanus Kuumani jõudis tõeline traagika aastakümneid hiljem. Visa sportlane oli

 
At 12:29, Blogger Priit Pullerits said...

12:07, öelge, palun, miks te kirjutate siia sellist informaarimatut jama? Kas te teate, et seda, mis te siin kirja olete pannud, saab kvalifitseerida laimuks? Laim on pahatahtlik tõele mittevastav ja teise inimese head nime kahjustav avaldus. Ma ei kustuta seda siit ära, vaid jätan teistele lugemiseks, milliseid inimesi, nagu teie, meie seas ringi liigub. Palun olge edaspidi mõistlikum, mul teie asemel oleks sellise kommentaari pärast piinlik. Kui te suudate veidigi sama tunda, siis ei ole teiega kõik veel lootusetu.

 
At 12:39, Anonymous Anonüümne said...

Mida PP laimuks nimetab? Palun konkreetset viidet. Taunin sügavalt pistit aktsepteerivaid õppejõude ja kahjuks neid on meie seas. Kas moraalne pistis on pistis? Pärast mõjutamise kaasuse fiaskot, vaevalt.

 
At 13:00, Blogger Priit Pullerits said...

...ma ei arenda teiega seda mõttetut, pahatahtlikku ja laimavat dialoogi. Laim on kas või selles, et nimetate mind pistise võtjaks. Häbi teile! Olgu lisatud: ma ei tea, kes minu poolt hääletasid, ega saa seda kusagilt ka teada.

 
At 13:21, Anonymous Anonüümne said...

Pealiskaudsest lugemisest tekkinud erutuspuhang PP poolt :) Pole siin keegi nimetanud PP-d pistise saajaks. Soovitakse tõestust sinu printsipiaalsuse suhtes ja armutut nuhtlust karika enne sessi lõppu orgunnijatele.

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

12:07 siin blogis on oodatud vastukaja järgmine:
Austatud P. Pullerits! Loen alati huvi ja naudinguga teie kirjutisi spordist ning inimestest selle sees. Need on kirjutatud põnevalt, faktidest läbipõimunud ning üdini ausad. Olete ainus ajakirjanik eestis, kelle artikleid ma loen. Teised on rämps. Elan pidevalt kaasa teie sportlikele saavutustele, mis aasta aastalt aina paranevad, teie konkurente hämmastavad ja juba ilma pulsikellata treeningplaane tegema sunnivad. Ka minu arvates on buffi kandmine out. Mulle kingiti see jõuludeks kuid põletasin kaminas.
Igal ööl näen unes teid finisheerimas.
Edu jõudu ja jaksu alatiseks,

Teie andunud poolehoidja

 
At 14:17, Anonymous Anonüümne said...

Tänan 14:05, kestvad ovatsioonid!

Aga räägiks ka siis 12:07 kirjutatud jamast. Oli ennemuiste 1 suurriik. Selles riigis küüditati töösangareid, kes ilma abitööjõudu kasutamata suutsid ennast silmapaistvalt talumajandada. Tublidus tekitas kadedust kiibitsejate ja võimule pugejate seas. Lahenduseks oli ausa inimese tunnustamine tema ja pere reisile saatmisega külmale maale. Pärast rehabiliteerimist ja kodumaale naasmist, pidas küüditamist sooritanud riik vajalikuks seda talumeest, kes aastaid uues ametis võimu ausa tööga teenis, uuesti usinuse eest äramärkida - seekord tööpunalipu ordeniga. Veider, kuid ordeni saaja oli isegi õnnelik selle üle!

Mida on PP-l selle vastu kosta. Kas saba on juba jalgevahel?

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Allakirjutanud peaks olema magistrandid, kelle Pullerits ühtegi ainet ei anna. Saab olema raske oma sõltumatuse tõestamiseks eksamil käru keerata.
Tööandjatest nii palju, et mitmed ajakirjandusjuhid konsulteerivad uusi töötajaid värvates Priiduga. Ta teeb kõigi tundengite kohta märkmeid ja nende põhjal saab uue inimese võimete kohta päris hea ülevaate.
Õnne Pullekale tunnustuse puhul - see on kõva auraha, sest tema aines tuleb tööd teha ja õppida üksjagu. Tore, et tudengid sealt saadavat kasu hinnata oskavad.

 
At 15:25, Anonymous Anonüümne said...

Vot nõnda, tahad head iseloomustust tulevasele tööandjale PP-lt saada, siis tuleb väljastada karikas ja aukiri. Lahe mõte, uuenduslik!

 
At 16:17, Blogger Priit Pullerits said...

...muide, mida rohkem te sel teemal haugute, seda rohkem te väikese tühise inimese kadedus ja alaväärsus välja paistab.

 
At 17:17, Anonymous Anonüümne said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 17:54, Anonymous Anonüümne said...

Olen ka ise olnud aastaid tagasi Pulleritsu õpilane. Võrreldes paljude teiste ainetega, mida pidime õppima, olid Pulleritsu ained mitu korda huvitavamad ja huvitavamalt esitatud. Isegi tudengile väga jube aeg - reede hommik - ei seganud seda, et praktiliselt alati olid kõik õpilased loengus kohal.

Õppejõuna oli ta nõudlik ja karm ning kuulaja tähelepanu hajumist pani ta alati tähele ja äratas teravmeelselt/keelselt.

Priidul on oskus iga õpilasega eraldi tegeleda ja nii ta õpibki tulevasi kolleege tundma.

Kui ta ka praegu sellist taset hoiab, siis ma ei imesta, et ta rändkarika sai. Pistisena seda küll kuidagi võtta ei saa. Kui ta on ka siin oma blogis vahel häirivalt edev, siis äraostetav ta küll ei ole.

 
At 19:30, Anonymous Anonüümne said...

Tuletame meelde PP stoorit Kanepist, mida ta kommenteeris sõnadega just business ja siis hakkab murenema ka äraostmatuse müüt.

 
At 20:00, Anonymous Edvard said...

2009 oli Postimehes Jaanus Kuumast hea artikkel. Guugliga leitav. Kuidas mees siis suri? Enesetapp või haigus?

 
At 22:04, Anonymous Anonüümne said...

lp 17.54

aastaid tgasi - nagu te ise väljendute - oli taevas sinisem ja mets rohelisem. kindlasti võis siis kohata ka ajakirjanikke, kes jätsid mulje, et on äraostmatud.

 
At 03:48, Anonymous Anonüümne said...

12:07-le tuletan meelde, et teistes ainetes on ka ju eksamid, kusjuures seal annab see hindest 100 protsenti - seega oleks neil loogilisem "pugeda". Aga tegelikult teie jutus loogikat pole.

 
At 08:00, Anonymous Anonüümne said...

Kuni tänaseni polnud loogikat ka selles, et peaminister oma erakonnale regulaarseid annetusi ei tee. Meikari patukahetsus andis tollele kasinusele hoopis uue sisu.

 
At 08:56, Anonymous Anonüümne said...

Nüüdse Silver Meikari rahastamistunnistuse valguses ujub päevavalgele uuesti EOK-i presidendikandadaadi Neinar Seli väärikas nimi. Kui parteisõdurid räpast raha peakorteri kassase tassisid, tegi tema valgete kinnastega staadionil trenni.

Ikka tuleb meelde Andrus Ansipi (kogemata?) poetatud lause, et "siis tehti mulle ettepanek hakata Tartu linnapeaks". AA oli sel hetkel partei lihtliige.

Huvitav, kes on see Ansipi (kunagine?)äripartner, kes teda varjus talutab ja kuldseid niite tõmbab?

 
At 10:14, Blogger Priit Pullerits said...

Ärgem unustagem muu müra sees peamist, fotoküsimuse õiget vastust:

Riho Suun einestab koos NSV Liidust ära hüpanud jalgratturi Jaanus Kuumaga 1986. aastal, mille tõttu Suun heideti hiljem NSV Liidu koondisest välja. (Foto Riho Suuna erakogust)

Foto võitluse võitis anonüümne 12:08. Kellele lähevad õnnitused?

 
At 15:39, Anonymous Anonüümne said...

PP on eriline küünik. Reff põleb aga tema räägib õnnitlustest. Kellele saata õnnitlused? Ikka reffile, neil on praegu palju õnne vaja.

 
At 15:18, Anonymous Anonüümne said...

Kentsakas lugu küll! Kas tõesti meie tippülikooli tase? Kurb! Kui paremat tõesti ei suudeta, siis peaks TÜ kommunikatsiooni lugemisest loobuma.

 
At 10:10, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:15, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:19, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:23, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:22, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 06:52, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 09:46, Blogger Unknown said...

5.05lllllyuanchicago bulls
cleveland cavaliers
golden state warriors
los angeles lakers
oklahoma city thunder
san antonio spurs
new york knicks
miami heat
boston celtics
los angeles clippers
bengals jersey
carolina jerseys
detroit lions jerseys
buffalo bills jerseys
tennessee titans jersey
cleveland browns jerseys
houston texans jerseys
san diego chargers jerseys
jacksonville jaguars jersey
lions jerseys

 
At 10:38, Blogger Unknown said...

ugg outlet online
chrome hearts outlet
true religion jeans
ugg outlet
swarovski outlet
michael kors handbags
rolex watches
ferragamo outlet
michael kors outlet
ugg sale
true religion jeans
michael kors handbags
rolex watches for sale
ray-ban sunglasses
oakley sunglasses
fitflops clearance
omega watches
mulberry uk
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
tory burch shoes
longchamp solde
ralph lauren uk
polo ralph lauren
longchamp handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
asics
michael kors outlet
the north face jacket
louis vuitton handbags sale
coach handbags
fitflops sale
oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
longchamp
czq20160827

 
At 09:24, Blogger Unknown said...

jimmy choo
replica rolex
coach outlet
michael kors handbags
coach handbags
ray ban sunglasses
kate spade outlet
nike factory outlet
coach outlet
cincinnati bengals jerseys

 
At 06:57, Blogger Unknown said...

ugg boots
christian louboutin sale
canada goose uk
red bottoms
christian louboutin shoes
michael kors outlet
nike shoes
hermes belt
pandora
coach outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht